MENEDZSMENT ÉS VÁLLALKOZÁSGAZDASÁGTAN (BMEGT20A001) Gyakorló feladatok termelésgazdaságtan témakörből** 1.) Termékönköltség meghatározása pótlékoló kalkulációval: Alapadatok: - Gyártott termékek jele és darabszáma A = 1000 db/hó B = 1000 db/hó C = 1000 db/hó - Rendelkezésre álló közvetlen költségek : [eft/hó ] A B C Közvetlen anyagköltség 160 180 100 Közvetlen bérköltség 40 70 40 Gyártási külön költség 10 20 15 Értékesítési költség (reklám) - - 5 - Felmerült általános költségek ( eft/hó ) - Alkatrészgyártó üzemben : 180 eft/hó - Szerelő üzemben : 160 eft/hó - Hőkezelő üzemben : 60 eft/hó - Vállalati szinten : 240 eft/hó Az általános (közvetett) költségek szétosztásánál a vetítési alap a közvetlen bér. Közvetlen bérköltségek a megjelölt üzemekben: (gyártmányonként és összesen) Alkatrész Szerelő Hőkezelő Összesen gyártó A 20 20-40 B 20 50-70 C 10 10 20 40 Össz: 50 80 20 150 További információk: - Társadalombiztosítási járulék: 33 % - Egészségbiztosítási hozzájárulás: 3600 Ft/hó - TB + Egészségbiztosítási járulék: ~ 42 % - Bérpótlékok és kieg. fiz.: 38 % 2.) Egy kisebb vállalkozásról alábbi adatai állnak rendelkezésre: [EFt/hó] Vállalati szintű adatok A. Termék B. Termék Közvetlen anyag 2500 1500 1000 Közvetlen bér 250 100 150 Általános költségek 1250 Árbevétel 4300 2400 1900 1. Határozza meg az egyes termékek nyereségét pótlékoló kalkuláció segítségével, oly módon, hogy a vetítési alap a közvetlen bér legyen! 2. Határozza meg az egyes termékek nyereségét úgy, hogy a vetítési alap most a közvetlen anyag legyen! 3. Értékelje a két számítást! **: ZH-n természetesen nem ilyen komplex feladatok lesznek, hasonló feladatok részfeladatai szerepelnek majd.
3.) A privatizáció során a befektető három telephelyen önállóan működő gyárakat vásárolt. Ezen gyárakat egyetlen társasággá kapcsolta össze. Az új társaság irányítását az A gyár telephelyén valósítja meg, annak átszervezésével. Így többlet vállalatirányítási költségre nem kell számítani. Az egyes gyáraknál az alábbi adatok állnak rendelkezésre. A gyár: Két fajta terméket gyárt (T 1 és T 2 ) A termékek adatai az alábbiak: Proporcionális redukált költség [Ft/db] Eladási ár [Ft/db] Értékesített mennyiség [db/év] T 1 termék 56 820 10000 T 2 termék 92 920 8000 R-tényező 20 %. Az összes költség költségszintje 90 %. B gyár: Árbevétel: 8 millió Ft/év Fedezetszint: 22,4 % Átlagos költségváltozási tényező az összes költségekre: 0,8 C gyár: Költségszint: 80 % Nyereség: 1600 ezer Ft/év Proporcionális eredeti költség költségszintje: 60 % R tényező: 20 % 1. Határozza meg az összevont új társaságok ÁKFN struktúráját! 2. Az összevont vállalat A egységben lehetősége van a T 1 termékből a termelést és értékesítést 10 ezer db/év-vel, a T 2 termékből pedig 13,5 ezer db/év-vel növelni. Melyik termék termelését fokozza? Miért? 3. Hogyan alakul a termelésfokozás után az összevont vállalat ÁKFN struktúrája, ha a termelésnövelés miatt 2 millió Ft/év fix költség növelése jelentkezik? 4.) Nyereséges-e az alábbi adatokkal jellemezhető vállalat? Eredetileg proporcionális ktg. [Ft/t] Eladási ár [Ft/t] Értékesített mennyiség [t/év] A termék 20000 55000 10000 B termék 30000 66000 40000 Az R-tényező 70 %. Az összes fixköltség: 285 mft/év. Melyik termék gyártása gazdaságosabb? Adja meg a vállalat ÁKFN sruktúráját! Az A termék legyártása mellett mennyi B termék gyártása szükséges a fedezeti pont eléréséhez?
1. feladat megoldása: - Pótlékkulcsok számítása: 180 Alkatrészgyártás: = 3, 6 PK = 50 Szerelés: 160 = 2, 0 PK = 80 Vállalat: 240 1, 6 PK = = 150 - Pótlékolás az egyes termékekre: Alkatrészgyártás: "A" gyártmány: 3,6x 20 = 72 Ft/db "B" gyártmány: 3,6x 20 = 72 Ft/db "C" gyártmány: 3,6x 10 = 36 Ft/db Szerelés: "A" gyártmány: 2,0x 20 = 40 Ft/db "B" gyártmány: 2,0x 50 = 100 Ft/db "C" gyártmány: 2,0x 10 = 20 Ft/db Vállalat: "A" gyártmány: 1,6x 40 = 64 Ft/db "B" gyártmány: 1,6x 70 = 112 Ft/db "C" gyártmány: 1,6x 40 = 64 Ft/db Gyártmány önköltség meghatározása (Lásd kalkulációs séma) Megjegyzés: A hőkezelő üzemben csak "C" terméket hőkezelnek. Ezért a felmerülő üzemi általános költséget (60 eft/hó) a "C" termék "Közvetlenül elszámolt üzemi ált. költség" rovatában el lehet számolni (60 Ft/db).
Gyártmány önköltség meghatározása: Kalkulációs séma [Ft/db] Gyártmányok költségei Sorszám Megnevezés Megjegyzés A B C 1. Közvetlen anyagköltség 160 180 100 2. Közvetlen bérköltség 40 70 40 3. Közvetlen bérek járulékai 32 56 32 42 % + 38 % 4. Gyártási külön költség 10 20 15 5. Egyéb közvetlen költség - - - 6. Közvetlenül elszámolt üz.ált.ktg. - - 60 7. Közvetlen önköltség 242 316 247 (1+2+3+4+5+6) 8. Közvetlenül el nem számolt üz.ált 112 172 56 ktg. 9. Szűkített önköltség 354 488 303 (7+8) 10. Értékesítési költségek - - 5 11. Igazgatási (váll.) ált. költség 64 112 64 12. Egyéb ált. költség - - - 13. Teljes önköltség (9+10+11+12) 418 600 372 2. feladat megoldása A gyár: Közvetlen redukáltköltségek összesen: K pr = Σ k prj * X j = 56 * 10000 + 92 * 8000 = 1296 [eft/év] Közvetlen költségek összesen: K pö = K pe + K pr R = K pr /K pe K pe = K pr / R = 1296 / 0.2 = 6480 [eft/év] K pö = K pe + K pr = K pr / R + K pr = K pr ( 1 / R + 1) = K pr ( 1 + R ) / R = 7776 [eft/év] Árbevétel összesen: Á = Σ á j * X j = 820 * 10000 + 920 * 8000 = 15560 [eft/év] A fedezet: F = Á - K pö = 15560-7776 = 7784 [eft/év] S Kö = K ö / Á K ö = S Kö * Á = 0,9 * 15560 = 14004 [eft/év] A fix költség: K fö = K ö - K pö = 14004 7776 = 6228 [eft/év] Nyereség: N = F - K fö = 7784-6228 = 1556 [eft/év]
B gyár: A fedezet: S F = F / Á F = S F * Á = 0,224 * 8000 = 1792 [eft/év] Proporcionális költségek összesen: K pö = Á - F = 8000 1792 = 6208 [eft/év] A fix költség: δ = K pö /K ö K ö = K pö / δ = 6208 / 0,8 = 7760 [eft/év] K fö = K ö - K pö = 7760 6208 = 1552 [eft/év] Nyereség: N = F - K fö = 1792-1552 = 240 [eft/év] Vagy: N = Á - K ö = 8000-7760= 240 [eft/év] C gyár: Árbevétel összesen: S Kö = K ö / Á S Kö + S N = 1 S N = 1 - S Kö = 1-0,8 = 0,2 S N = N / Á Á = N / S N = 1600 / 0,2 = 8000 [eft/év] Az összes költség: K ö = Á N = 8000-1600 = 6400 [eft/év] A proporcionális eredeti költség S Kpe = K pe / Á K pe = Á * S Kpe = 8000 * 0,6 = 4800 [eft/év] Közvetlen költségek összesen: K pö = K pe + K pr = K pe + K pe *R = K pe * (1+ R ) = 4800 * (1+ 0,2 ) = 5760 [eft/év] A fix költség: K fö = K ö - K pö = 6400 5760 = 640 [eft/év] Fedezet: F = Á - K pö = 8000-5760 = 2240 [eft/év] Táblázatosan összefoglalva: [eft/év] A B C Σ A Σ Á 15560 8000 8000 31560 8200 39760 -K pö -7776-6208 -5760-19744 -3360-23104 F 7784 1792 2240 11816 4840 16656 -K fö -6228-1552 -640-8420 -2000-10420 N 1556 240 1600 3396 2840 6236 Kérdések: Határozza meg az összevont új társaságok ÁKFN struktúráját! Az összevont vállalat A egységben lehetősége van a T 1 termékből a termelést és értékesítést 10 ezer db/év-vel, a T 2 termékből pedig 13,5 ezer db/év-vel növelni. Melyik termék termelését fokozza? Miért? F j = f j * X j f j = á j - (1+ R ) k pej F j = ( á j - (1+ R ) k pej )* X j F j = ( á j - (1+ R )/R * k prj )* X j F 1 = ( 820 - (1+ 0,2 ) / 0.2 * 56 ) * 10000 = 4840 [eft/év] F 2 = ( 920 - (1+ 0,2 ) / 0.2 * 92 ) * 8000 = 2944 [eft/év] A T 1 termék termelését fokozom. Hogyan alakul a termelésfokozás után az összevont vállalat ÁKFN struktúrája, ha a termelésnövelés miatt 2 millió Ft/év fix költség növelése jelentkezik? (Táblázat)
3.) feladat megoldása Határozza meg az egyes termékek nyereségét pótlékoló kalkuláció segítségével, oly módon, hogy a vetítési alap a közvetlen bér legyen! P b = 1250/250 = 5,0 Ft/Ft [EFt/hó] Vállalati szintű adatok A. Termék B. Termék Közvetlen anyag 2500 1500 1000 Közvetlen bér 250 100 150 Általános költségek 1250 500 750 Árbevétel 4300 2400 1900 Nyereség 300 300 0 Határozza meg az egyes termékek nyereségét úgy, hogy a vetítési alap most a közvetlen anyag legyen! P a = 1250/2500 = 0,5 Ft/Ft [EFt/hó] Vállalati szintű adatok A. Termék B. Termék Közvetlen anyag 2500 1500 1000 Közvetlen bér 250 100 150 Általános költségek 1250 750 500 Árbevétel 4300 2400 1900 Nyereség 300 50 250 Értékelje a két számítást! A számítás alapján nem lehet eldönteni a termékek gazdasági eredményességét. Nem lehet eldönteni gazdaságilag melyik termék a jobb. Az önköltség számításánál használt felosztás szubjektivítása miatt, a fajlagos nyereség nem alkalmas mutató a termékek gazdaságossági rangsorának megítélésére. 4.) feladat megoldása: Melyik termék gyártása gazdaságosabb? f = á kpö = á kpe * (1+R) fa = 55.000-20.000(1+0,7) = 55.000-34.000 = 21.000 Ft/t fb = 66.000-30.000(1+0,7) = 66.000-51.000 = 15.000 Ft/t Az A termék gyártása a gazdaságosabb.
Adja meg a vállalat ÁKFN sruktúráját! Á = 10.000*55.000 + 40.000*66.000 = 3.190 mft/év Kpö = 10.000*34.000 + 40.000*51.000 = 2.380 mft/év Á 3.190 -K pö 2.380 F 810 -K fö 285 N 525 Az A termék legyártása mellett mennyi B termék gyártása szükséges a fedezeti pont eléréséhez? Fa = fa * xa = 21.000*10.000 = 210 mft/év Fedezeti ponton: N=0 F = Kfö = 285 mft/év Fb = fb* xb = 285 210 = 75 mft/év xb = Fb/fb = 75.000.000/15.000 = 5.000 t/év