Szalon árverés 2015. április 16-án (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition 2015. 04.08-2015.04.15-ig H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria Művészeti Szalon 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: 06-1-269-9611 www.parisigaleria.hu e-mail: parisigaleria@gmail. com
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) továbbiakban: árverező előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak továbbiakban árverési tételek tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai továbbiakban: árvereztetők megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólí-tás után szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.
15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b) pont]. A VÉDETT jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a 2001. évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a parisigaleria@gmail.com e-mail címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában, valamint átutalással a 12072507-00143810- 00100004 sz. bankszámlaszámra. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.
CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) hereinafter referred to as: the Auctioneer based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned hereinafter referred to as: the Vendors organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.
16. No item marked VÉDETT (protected) or NO EXPORT may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected ( VÉDETT ) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of 2001. 17. For absentee bids when the bidder does not wish to attend an auction - the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at parisigaleria@gmail.com.to accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No. 12072507-00143810- 00100004. If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee as is, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine. the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest. 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest.
1. tétel OROSZI JELZÉSSEL Napsütötte házak 18x24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Oroszi 1951 Kikiáltási ár: 10 000 Ft 2. tétel TIBAI TAKÁTS JÁNOS ( 1876-1943 ) Tabáni látkép 28x22 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Tibai Takáts J Alatta Tabán 1926 Kikiáltási ár: 28 000 Ft
3. tétel RAFFAI JELZÉSSEL Parasztudvar napsütésben 40 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Raffai Kikiáltási ár: 19.000 FT 4. tétel MAGYAR FESTŐ Szobabelső 19x15 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: jelzés olvashatatlan Kikiáltási ár: 17 000 Ft
5. tétel BEZZEGH JÁNOS Pécs Új egyetemi városrész 20 x 30 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Bezzeg János Kikiáltási ár: 5.000 FT 6. tétel BÉRCES GÁBOR ( 1939- ) Pécs- uránváros 20 x 30 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Bérces Gábor 966 Kikiáltási ár: 5.000 FT
7. tétel XIX. SZÁZADI OVÁLIS METSZETT TÜKRÖR PÁRBAN(2 db ) 30 X 25 cm Kikiáltási ár: 30.000 FT
8. tétel WENNER JELZÉSSEL Tavaszi erdő nyírfákkal 21x16 cm Olaj,fa Jelezve balra lent: Wenner Kikiáltási ár: 5.000 FT 9. tétel WENNER JELZÉSSEL Tavaszi erdő nyírfákkal II. 21x16 cm Olaj,fa Jelezve jobbra lent: Wenner Kikiáltási ár: 5.000 FT
10. tétel BARTA ISTVÁN ( 1892-1976 ) Zebegényi látkép 30 x 40 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: Barta István Kikiáltási ár: 40.000 FT 11. tétel SOMOGYI GYŐZŐ ( 1942- ) Brassói templom 34 x 32 cm Linómetszet, papír Jelezve jobbra lent: Somogyi Győző Kikiáltási ár: 50.000 FT
12. tétel HERMANN MARGIT ( 1891- ) Rokokó csendélet 70 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Hermann Margit 1910 Kikiáltási ár: 55.000 FT 13. tétel PÓLYA TIBOR ( 1886-1937 ) Nő kisgyermekkel 25 x 18 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Póllya Tibor Kikiáltási ár: 40.000 FT
14. tétel FRANCIA REPRODUKCIÓ Fiatal nő férfival 17 x 12 cm Reprodukció, papír Jelzett kép Kikiáltási ár: 3.000 FT 15. tétel FRANCIA REPRODUKCIÓ Két hölgy legyezővel 27 x 23 cm Reprodukció papír Jelezett kép Kikiáltási ár: 5.000 FT
16. tétel ISMERETLEN FESTŐ Kisvárosi utca 38x28 cm Akvarell,papír Jelezve balra lent: Jelzés olvashatatlan Kikiáltási ár: 16 000 Ft 17. tétel A.T.RAVISAN JELZÉSSEL Velence Sóhajok hídja 32 x 18 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: A. T.Travisan Kikiáltási ár: 20.000 FT
18. tétel XIX. SZÁZADI FESTŐ Fiatal nő portréja 53 x 43 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 150.000 FT 19. tétel XIX. SZÁZADI FESTŐ Madonna és a Szentlélek 44 x 33 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 75.000 FT
20. tétel BÁNOVSZKY MIKLÓS ( 1895-1995 ) Szentendre látképe 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Bánovszky Kikiáltási ár: 100.000 FT 21. tétel GERZSON PÁL ( 1931-2008 ) Szobor 40 x 50 cm Olaj, farost Jelezve hátoldalon: Gerzson Pál Hátoldalon: Műcsarnok kiállítási etikett cimkéje Kikiáltási ár: 80.000 FT
22. tétel GICZY JÁNOS ( 1933- ) Szüret 69 x 79 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Giczy Kikiáltási ár: 110.000 FT 23. tétel HINCZ GYULA ( 1904-1986 ) Ülő alak 31 x 23 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Hincz Gy. Kikiáltási ár: 36.000 FT
24. tétel PLEIDELL JÁNOS ( 1915-2007 ) Mediterrán város 33x44 cm Akvarell,papír Jelezve jobbra lent: Pleidell Kikiáltási ár : 60 000 Ft 20. tétel BÁNOVSZKY MIKLÓS ( 1895-1995 ) Szentendre 50 x 65 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Bánovszky 1965 Kikiáltási ár: 100.000 FT
26. tétel PÉCSI PILCH DEZSŐ ( 1888-1949 ) Lány az ablaknál 78 x 55 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pécsi Kikiáltási ár: 180.000 FT 27. tétel MAGYAR FESTŐ Lány vörös madárral 35x25 cm Vegyestechnika,papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 30. 000 Ft
28. tétel DIÓSI ANTAL ( 1895-1977 ) Jimmy Jone 46 x 32 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: Diósi Kikiáltási ár: 46.000 FT 29. tétel AKNAY JÁNOS ( 1949- ) Szentendre 58 x 58 cm Művészi nyomat, papír Jelezve jobbra lent: Aknay János Jobbra lent: az eredeti kollázs 1972- ben készült, felirat a művész kézírásával Művész példányszám: 3/ 5 Kikiáltási ár: 44.000 FT
30. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901-1944 ) Kikötő 27 x 32 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Vadász 937 Kikiáltási ár: 34.000 FT 31. tétel PÓLYA IVÁN ( 1889-1939 ) Zagyva part 40 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pólya I. Kikiáltási ár: 90.000 FT
32. tétel KÁPLÁR ÉVA Fekvő akt tájban 35 x 50 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Káplár Éva Kikiáltási ár: 36.000 FT 33. tétel BASCH ANDOR ( 1885-1944 ) Táj nyári fényben 19x29 cm Olaj,karton Jelezve balra lent: Basch Andor Kikiáltási ár: 46 000 Ft
34. tétel BERKES ANTAL ( 1874-1938 ) Parkrészlet 26 x 39 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Berkes A Kikiáltási ár: 130.000 FT 35. tétel ARADI EDVI ILLÉS JENŐ ( 1886-1962 ) Fehérsas tér a Tabánban 16 x 24 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Aradi Edvi Illés Hátoldalon: Fehér sas tér Tabán kézírás Kikiáltási ár: 48.000 FT
36. tétel MAGYAR FESTŐ Pipázó öreg kucsmában 41 x 30 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: olvashatatlan szignó Kikiáltási ár: 28.000 FT 37. tétel MAGYAR FESTŐ Öreg juhász kisfiúval,és kutyával 70 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: olvashatatlan szignó Kikiáltási ár: 26.000 FT
38. tétel MAGYAR FESTŐ Piknik a szabadban 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: olvashatatlan szignó Hátoldalon Fáy Győző felirat Kikiáltási ár: 80.000 FT 39. tétel MAGYAR FESTŐ Tanya gémeskúttal 42 x 52 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: olvashatatlan szignó, 1925 Kikiáltási ár: 48.000 FT
40. tétel XIX. SZÁZADI FESTŐ Fiatal Spanyol férfi portréja 45 x 35 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 120.000 FT 41. tétel XIX. SZÁZADI OSZTRÁK FESTŐ Úri ifjú képmása 76 x 59 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Korabeli bieder keretben Kikiáltási ár: 120.000 FT
42. tétel MURIN VILMOS ( 1891-1952 ) Sárgarózsás csendélet 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Murin V Kikiáltási ár: 120.000 FT 43. tétel SZÉKELYHIDI S.ATTILA XX. SZÁZAD ELEJE Színes virágcsokor 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Székelyhidi S A Kikiáltási ár: 95.000 FT
44. tétel GEORGE MATEI CANTACUZINO ( 1899-1960 ) Yassy látképe 17 x 24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: G.M. Cantacuzino 1960 Hátoldalon: feljegyzések a művész kézírásával Kikiáltási ár: 34.000 FT 45. tétel GEORGE MATEI CANTACUZINO ( 1899-1960 ) Yassy látképe a templommal 17 x 24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: G.M. Cantacuzino 1960 Hátoldalon: feljegyzések a művész kézírásával Kikiáltási ár: 34.000 FT
46. tétel P. BAK JÁNOS ( 1913-1981 ) A szolnoki kompnál 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: P. Bak Kikiáltási ár: 150.000 FT 47. tétel ELEKFY JENŐ ( 1895-1963 ) Pilis látképe 33 x 44 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Elekfy Jenő Kikiáltási ár: 90.000 FT
48. tétel BOZSÓ JÁNOS ( 1922-1998 ) Dunapart Soltnál 30x39 cm Olaj,karton Jelezve jobbra lent: Bozsó J. Solt 1960 Hátoldalon: Bozsó János, Dunapart Solt 1960, kézírás látható Kikiáltási ár: 100 000 Ft 49. tétel BOD LÁSZLÓ ( 1920-2001 ) A Mátyástemplom látképe 50 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Bod László 956 Kikiáltási ár: 110.000 FT
50. tétel GÁDOR EMIL ( 1911-1988 ) A János utca Pécsett 40 x 50 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Gádor 1956 Kikiáltási ár: 80.000 FT 51. tétel LAJTAY SÁNDOR Kisvárosi utca 50 x 40 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Lajtay Kikiáltási ár: 32.000 FT
52. tétel OSZTRÁK FESTŐ Alpesi táj vándorral és kecskéjével 42 x 58 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 110.000 FT 53. tétel XIX.SZÁZADI OSZTRÁK FESTŐ Itatás az Alpok alján 74 x 100 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 160.000 FT
54. tétel ISTVÁNFFY GYULA ( 1857-1943 ) Tavaszi táj 17x25 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Istvánffy Kikiáltási ár: 40 000 Ft 55. tétel IVÁNYI ÖDÖN ( 1918-1985 ) Zöld Balaton 40 x 58 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Iványi 1976 Kikiáltási ár: 60.000 FT
56. tétel FROMENT JEANNE ( XIX. SZÁZAD VÉGE ) Birkák az akolban 24x33 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Froment Kikiáltási ár: 80 000 Ft 57. tétel CHIOVINI FERENC ( 1899-1981 ) Vásárban 50 x 70 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Chiovini 74 Kikiáltási ár: 95.000 FT
58. tétel ISMERETLEN FESTŐ Kubista portré 45 x 32 cm Ceruza, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 40.000 FT 59. tétel ISMERETLEN FESTŐ Kubista portré 45 x 32 cm Ceruza, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 40.000 FT
60. tétel PLEIDELL JÁNOS ( 1915-2007 ) Balatoni vitorlások 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pleidell Kikiáltási ár: 120.000 FT 61. tétel MAGYAR FESTŐ Nyári folyópart 28 x 38 cm Akvarell, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 16.000 FT
62. tétel ENDRE BÉLA ( 1870-1928 ) Vihar előtt 52 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Endre Kikiáltási ár: 150.000 FT 63. tétel STEIN JÁNOS ( 1874-1949 ) Freskóterv 25x30 cm Olaj,karton Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 120 000 Ft
64. tétel MAGYAR FESTŐ Erdőbelső alkonyatban 49 x 69 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Várkerti? szignó töredék Kikiáltási ár: 55.000 FT 65. tétel KNOPP IMRE ( 1867-1945 ) Parkrészlet Olaj, vászon 55x 100 cm Jelezve jobbra lent: Knopp Imre Kikiáltási ár: 180 000 FT
66. tétel MOLNÁR Z. JÁNOS (1880-1960) Porcelános csendélet Olaj, fa 22x 27 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 80 000 FT 67. tétel SZLÁVIK DEZSŐ ( 1887 - ) Reggeli csendélet 60 x 50 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Szlávik D 1926 Kikiáltási ár: 75.000 FT
68. tétel NYILASY SÁNDOR ( 1873-1934 ) Tápéi utcarészlet 11x17 cm Ceruza, papír Jelezés nélkül Hátoldalon : Igazolva : Móra Ferenc Múzeum Szeged 1069/26/79, felirat látható Kikiáltási ár: 28 000 Ft 69. tétel RUDNAY GYULA ( 1878-1957 ) Nagybábony ( Bábonymegyer ) 14x18 cm Ceruza,papír Jelezve jobbra lent: Rudny Gy Balra lent N.Bábony 919 szept. 12 Kikiáltási ár: 36 000 Ft
70. tétel LISALOTTE STAINDACHER Délutáni hangulat Caprin 30 x 43 cm Akvarell, papír Jelezve a hagyatéki mappán Lisalotte Staindacher Kikiáltási ár: 20.000 FT 71. tétel LISALOTTE STAINDACHER Templomtorony Caprin 30 x 48 cm Akvarell, papír Jelezve a hagyatéki mappán Lisalotte Staindacher Kikiáltási ár: 20.000 FT
72. tétel BIAI FÖGLEIN ISTVÁN ( 1905-1974 ) A műlovarnő 35x50 cm Olaj,karton Jelezve balra lent: Biai Kikiáltási ár: 65 000 Ft 73. tétel NÉMET VAGY OSZTRÁK FESTŐ A kis kíváncsi velencei lány 28x19 cm Selyemfesték,selyem Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: 15.000 FT
74. tétel SIMON ZOLTÁN Mátyás templom 42 x 28 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Simon Zoltán Kikiáltási ár: 28.000 FT 75. tétel JELZETT KÉP Halászbástya Rézkarc, papír 29 x 24 cm Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: 5.000 FT
76. tétel JELZETT KÉP Pécs látképe 30 x 20 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: 5.000 FT 77. tétel JELZETT KÉP Pécs- Vidámpark 30 x 20 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: 5.000 FT
78. tétel XIX. SZÁZADI BÉCSI METSZET Parasztdoktor 18 x 24 cm Reprodukció, papír Hátoldalon :Nyomtatta a bécsi műsokszorosító társulat, felirat Kikiáltási ár: 5.000 FT 79. tétel JELZETT KÉP Villányi pincegazdaság 30 x 20 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Olvashatatlan szignó, 1965 Kikiáltási ár: 5.000 FT
80. tétel KORABELI REPRODUKCIÓ Ébredés 18 x 16 cm Reprodukció, papír Kikiáltási ár: 3.000 FT 81. tétel SOPHIA LÖWE Úrhölgy képmása 18 x 13 cm Reprodukció fedőtemperával színezve Jelezve középen lent: Sophia Löwe Kikiáltási ár: 5.000 FT
82. tétel MADARÁSZ LÁSZLÓ ( 1932-2005 ) Vár rom a háttérben hegyekkel 20 x 33 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: M L Kikiáltási ár: 15.000 FT 83. tétel MADARÁSZ LÁSZLÓ ( 1932-2005 ) Alpesi táj kisházzal,tehenekkel 30 x 40 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: M L Kikiáltási ár: 20.000 FT
84. tétel JANCSEK JELZÉSSEL Délidőben 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Jancsek Kikiáltási ár: 36.000 FT 85. tétel RÓNAY KAZIMÍR ( 1883 - ) Munkások a cséplőgép körül 50 x 66 cm Tempera, karton Jelezve jobbra lent: Rónay Kazimír 1929.08. Kikiáltási ár: 48.000 FT
86. tétel LENGYEL KÁROLY ( 1942- ) Notre Dame 50 x 60 cm Olaj, farost Jelezve a hátoldalon: K. Lengyel Paris Kikiáltási ár: 200.000 FT 87. tétel UDVARY GÉZA ( 1872-1932 ) Kalapos hölgy tájban 70 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Udvary G. 1925 Kikiáltási ár: 95.000 FT
88. tétel CSÓKFALVY SÁNDOR XX.század eleje Zöld kendős nő 30 x 20 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Csókfalvy Kikiáltási ár: 40.000 FT 89. tétel SZŐLLŐSY JÁNOS ( 1884-? ) Színes kendős lány 50 x 40 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Szőllősy J. Kikiáltási ár: 26.000 FT
90. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( 1923-2009 ) Színes virágok 50x35 cm Olaj,farost Jelezve jobbra fent: Schéner Kikiáltási ár: 70 000 Ft 91. tétel ZUBAY R. JELZÉSSEL Rózsacsokor csipketerítőn 50x40 cm Olaj,karton Jelezve jobbra fent: Zubay R Kikiáltási ár: 50 000 Ft
92. tétel ENDRE BÉLA ( 1870-1928 ) Búbos kemence 23x30 cm Olaj,karton Jelezve balra lent: Endre Kikiáltási ár: 60 000 Ft 93. tétel BELÁNYI VIKTOR ( 1877-1955 ) Gyümölcsös csendélet 49 x 60 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Belányi Hátoldalon kézírással Belányi szignó Kikiáltási ár: 85.000 FT
94. tétel KORABELI ANGOL REPRODUKCIÓ Beérkezés a célba 20x34 cm Színes nyomat, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 6. 000 Ft 95. tétel L.J.TÓVÁRI jelzéssel Ügető verseny 20x34 cm Akvarell, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 15. 000 Ft
96. tétel KORABELI ANGOL REPRODUKCIÓ A nagy bukás 20x34 cm Színes nyomat, papír Jelzés nélkül 6. 000 Ft 97. tétel KORABELI ANGOL REPRODUKCIÓ Akadály előtt 20x34 cm Színes nyomat, papír Jelzés nélkül 6 000 Ft
98. tétel GEORGE MATEI CANTACUZINO ( 1899-1960 ) Yassy látképe,távolban hegyekkel 17 x 24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: G.M. Cantacuzino 1960 Hátoldalon: feljegyzések a művész kézírásával Kikiáltási ár: 34.000 FT 99. tétel GEORGE MATEI CANTACUZION ( 1899-1960 ) Yassy látképe a városból 17 x 24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: G.M. Cantacuzino 1960 Hátoldalon: feljegyzések a művész kézírásával Kikiáltási ár: 34.000 FT
100. tétel GEORGE MATEI CANTACUZION ( 1899-1960 ) Templomtornyok Yassyban 17 x 24 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: G.M. Cantacuzino 1960 Hátoldalon: feljegyzések a művész kézírásával 101. tétel REMBRANDT REPRODUKCIÓ Hámán kegyvesztett lesz 18 x 30 cm Lavírozott bisztertollrajz, reprodukció Kikiáltási ár: 5.000 FT Kikiáltási ár: 34.000 FT
102. tétel WÁGNER SÁNDOR ( 1838-1919 ) Bibliai jelenet 20 x 25 cm Linómetszet, papír Jelezve jobbra lent: Wágner Kikiáltási ár: 5.000 FT 103. tétel WÁGNER SÁNDOR ( 1838-1919 ) Gábriel 20 x 25 cm Linómetszet, papír Jelezve jobbra lent: Wágner Kikiáltási ár: 5.000 FT
104. tétel FRANCIA REPRODUKCIÓ Fiatal nő férfival 17 x 12 cm Reprodukció, papír Jelezve Kikiáltási ár: 3.000 FT 105. tétel KORABELI REPRODUKCIÓ Úri család 23 x 36 cm Reprodukció, papír Kikiáltási ár: 5.000 FT
106. tétel SZÁSZ ENDRE ( 1926-2003 ) Tavasz 40 x 40 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Szász Kikiáltási ár: 10.000 FT 107. tétel FRANCIA REPRODUKCIÓ Két hölgy lépcsőnél 23 x 18 cm Reprodukció, papír Kikiáltási ár: 5.000 FT
108. tétel MAGYAR FESTŐ Téli falurészlet 32 x 42 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: olvashatatlan szignó Kikiáltási ár: 18.000 FT 109. tétel MAGYAR FESTŐ Tyúkudvar 30 x 46 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: olvashatatlan jelzés Kikiáltási ár: 16.000 FT
110. tétel KONDOR LAJOS ( 1926-2006 ) Városi emlékek 8 x 20 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Kondor L. Kikiáltási ár: 15.000 FT 111. tétel ISMERETLEN XIX. SZÁZADI MESTER Kéveszedők 40 x 50 cm Rézkarcreprodukció, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 34.000 FT
112. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( 1923-2009 ) Színes virágcsendélet 38 x 49 cm Olaj, karton Jelezve jobbra fent: Schéner M Kikiáltási ár: 70.000 FT 113. tétel ZUBOR R. JELZÉSSEL Gyümölcsös csendélet 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra fent: Zubor R. Kikiáltási ár: 17.000 FT
114. tétel PATAY LÁSZLÓ Galambos tanya 60 x 50 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Patay 99 Kikiáltási ár: 95.000 115. tétel XIX. SZÁZADI RÉZKARC REMBRANDT reprodukció Öreg ház udvara 17 x 24 cm Rézkarc, papír Jelezve balra lent: Rembrandt Kikiáltási ár: 5.000 FT
116. tétel ZORKÓCZY GYULA ( 1873-1932 ) Piros kendős lány a patakparton 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Zorkóczy Gyula Kikiáltási ár: 85.000 FT 117. tétel MOLNÁR JÁNOS Hortobágy 50 x 70 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Molnár János Kikiáltási ár: 70.000 FT
118. tétel POLÁNYI JÓZSEF ( 1938 - ) Téli erdő 36x50 cm Tempera,karton Jelezve jobbra lent: Polányi Kikiáltási ár: 30 000 Ft 119. tétel MADARÁSZ LÁSZLÓ ( 1932-2005 ) Alpesi táj kis házzal 12 x 17 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: M. L. Kikiáltási ár: 10.000 FT
120. tétel GLATZ OSZKÁR ( 1872-1934 ) Kötögető lány 70 x 52 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Glatz 1939 Kikiáltási ár: 440.000 FT 121. tétel HORVÁTH G. ANDOR ( 1876-? ) Pipázó juhász 50 x 40 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Horváth G.A Kikiáltási ár: 65.000 FT
122. tétel KÉZDI KOVÁCS ELEMÉR (1898-?) Vitorlás a szélben Olaj, fa 35x 43 cm Jelezve balra lent: KKE, hátoldalon a művész saját kézírású ajánlása Kikiáltási ár: 80 000 FT 123. tétel GALAMBOS TAMÁS ( 1939- ) Genezáreti tó ( Galileai - tenger ) 40x50 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: galambos 2001 Kikiáltási ár: 300 000 Ft
124. tétel KORABELI REPRODUKCIÓ Vadászatra készülődés 33x27 cm Reprodukció,papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 12. 000 Ft 125. tétel ISMERETLEN FESTŐ Rőzsét gyűjtő nő 68 x 55 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 55.000 FT
126. tétel MAGYAR FESTŐ Sorozás 42 x 27 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 18.000 FT 127. tétel VASS ELEMÉR ( 1887-1957 ) Kisfiú ünneplőben 50 x 40 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Vas E. Kikiáltási ár: 50.000 FT
128. tétel VICTOR VASARELY ( 1906-1997 ) Zebrák 48 x 45 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Vasarely Kikiáltási ár: 26.000 FT