Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház november 6 -án. (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3.

Download "Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház 2014. november 6 -án. (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3."

2 Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház november 6 -án (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria Művészeti Szalon 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: parisigaleria@gmail. com

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) továbbiakban: árverező előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak továbbiakban árverési tételek tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai továbbiakban: árvereztetők megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólí-tás után szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.

4 15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b) pont]. A VÉDETT jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a parisigaleria@gmail.com címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában, valamint átutalással a sz. bankszámlaszámra. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

5 CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) hereinafter referred to as: the Auctioneer based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned hereinafter referred to as: the Vendors organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.

6 16. No item marked VÉDETT (protected) or NO EXPORT may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected ( VÉDETT ) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of For absentee bids when the bidder does not wish to attend an auction - the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at parisigaleria@gmail.com.to accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee as is, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine. 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest.

7 1. tétel BADACSONYI JELZÉSSEL Szerelem, szatír, sakkozó 30 x 24 cm Rézkarc Jelezve jobbra lent: Badacsonyi Kikiáltási ár: Ft / 72 Euro 2. tétel L. GYÁRFÁS ERZSÉBET ( ) Női portré 48 x 35 cm Szén, papír Jelezve lent középen: L. Gyárfás E Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

8 3. tétel MIKOLA NÁNDOR ( ) Vár 60 x 45 cm Tus, papír Jelezve jobbra lent: Mikola N Kikiáltási ár: FT / 78 Euro 4. tétel BOD LÁSZLÓ ( ) Csendélet kék vázával 60 x 50 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Bod Kikiáltási ár: FT / 157 Euro

9 5. tétel BALOGH ERVIN (1925- ) Vén fa 50 x 70 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: B Ervin Kikiáltási ár: FT / 91 Euro 6. tétel Edvi Illés Aladár ( ) Kerítés a falu szélén Ceruza, papír cm Jelezve jobbra, lent: Illés Aladár 890 Kikiáltási ár: FT / 98 Euro

10 7. tétel KOVÁCS FERENC ( ) Nyárfasor 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Kovács F Kikiáltási ár: FT / 150 Euro 8. tétel HUSZTY ÁRPÁD ( ) Nagybányai táj 65 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Huszty Árpád Kikiáltási ár: FT / 262 Euro

11 9. tételi CSABAI PANTL LÁSZLÓ ( ) Ártér 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Csabai Pantl L Kikiáltási ár: FT / 245 Euro 10. tétel SZENTMIKLÓSY ZOLTÁN ( ) Balaton (Keszthelyi öböl) 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Szentmiklósi Kikiáltási ár: FT / 393 Euro

12 11. tétel MÁNDY LAURA ( ) Nagybányai táj 43 x 55 cm Jelezve jobbra lent: Mándy Laura Kikiáltási ár: FT / 245 Euro 12. tétel BOD LÁSZLÓ ( ) Olvasó lány 61 x 51 cm Jelezve jobbra lent: Bod L Kikiáltási ár: FT / 213 Euro

13 13. tétel KOCH VILMOS ( ) Zsennye 60 x 80 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Koch V 89 Kikiáltási ár: FT / 157 Euro 14. tétel SCHÖNBERGER ARMAND ( ) Férfi és nő portréja 45 x 60 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Schönberger Kikiáltási ár: FT / 229 Euro

14 15.tétel ZSOLNAY KÖRPANORÁMÁS KASPÓ 20 x 26 cm Állapota: hibátlan Jelezve: domború körpecsét Tevező: Nickelsky Géza Kikiáltási ár: FT / 721 Euro 16. tétel ZSOLNAY KÉTFÜLŰ TALPAS VÁZA 29 x 17 cm Sárga savmaratott alapmáz Állapota: hibátlan Jelezve: domború körpecsét Kikiáltási ár: FT / 622 Euro

15 17. tétel ZSOLNAY LÁNYKA FIGURA cm Sárga mázas keménycserép Állapota: hibátlan Jelezve: domború körpecsét Kikiáltási ár: FT / 475 Euro 18. tétel ZSOLNAY THAIFÖLDI DEKOROS VÁZA 37 cm Festett eozin Állapota: hibátlan Jelezve: öttornyos pecsét A váza mesterfestője: Maca Erika Kikiáltási ár: FT / 393 Euro

16 19. tétel MAKOLDY JELZÉSSEL Jászai Mari portréja 58 x 42 cm Ceruza, papír Jelezve balra: Makoldy A képen felirat: Az ötven éves jubileumra csodáló nagyrabecsüléssel 20. tétel JOBBÁGYI GAIGER MIKLÓS ( ) Modell a műteremben 46 x 33 cm Jelezve balra fent: Jobbágyi Gaiger M Párizs 1929 Kikiáltási ár: FT / 213 Euro Kikiáltási ár: FT / 157 Euro

17 21. tétel SOMOGYI IMRE ( ) Kis malom Tatán 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Somogyi Imre 1980 Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 22. tétel CSÁKI MARONYÁK JÓZSEF ( ) Halászmóló 60 x 80 cm Olaj, farost lemez Jelezve jobbra lent: Csáki Maronyák Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

18 23. tétel HARMOS KÁROLY ( ) Alkonyat gólyákkal 39 x 48 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Harmos Kikiáltási ár: FT / 131 Euro 24. tétel GALÁNTAI FERENC Felvidéki tisztás 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Galántai F Kikiáltási ár: FT / 124 Euro

19 25. tétel TÓTH B. LÁSZLÓ ( ) Balaton 24 x 33 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Tóth B László Kikiáltási ár: FT / 59 Euro 26. tétel Holba Tivadar ( ) Út 45 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Holba Kikiáltási ár: FT / 213 Euro

20 27. tétel NÉMETH LÁSZLÓ ( ) Tópart 60 x 80 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Németh L Kikiáltási ár: FT / 157 Euro 28. tétel BALLA BÉLA ( ) Napsütötte hegyoldal 59 x 77 cm Jelezve balra lent: Balla B Kikiáltási ár: FT / 295 Euro

21 29. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( ) Virágzó hegyoldal a Tátrában 76 x 100 cm Jelezve jobbra lent: Neogrády A Kikiáltási ár: FT / 295 Euro 30. tétel DOÓR FERENC ( ) Tél a várban 60 x 80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: FT / 157 Euro

22 31. tétel ZIRKELBACH LÁSZLÓ ( ) Duna part (vége a télnek) 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Zirkerbach László 1969 Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 32. tétel TÖLGYESSY ARTÚR ( ) Virágzó fák a Balatonparton 40 x 47 cm Jelezve jobbra lent: Tölgyessy A Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

23 33. tétel FODOR JELZÉSSEL Erdei tisztás 60 x 70 cm Jelezve balra lent: Fodor Kikiáltási ár: FT / 124 Euro 34. tétel VLASICS KÁROLY ( ) Nyárfák 50 x 70 cm Jelezve jobbra lent: Vlasics K Kikiáltási ár: FT / 42 Euro

24 35. tétel UHRIG ZSIGMOND ( ) Dunakanyar 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Uchrig Zsigmond 981 Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 36. tétel DOÓR FERENC ( ) Tél a várban 60 x 80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: FT / 137 Euro

25 37. tétel TIHANYI JÁNOS LAJOS ( ) Gombaszedők 80 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Tihanyi János Lajos Kikiáltási ár: FT / 278 Euro 38. tétel HALÁSZ SZABÓ SÁNDOR ( ) Terasz a Dunakanyarnál 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Halász Szabó Sándor 1951 Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

26 39. tétel AMPHORA SZECESSZIÓS VÁZA 1910 körül 17 cm Kerámia Plasztikus virágmintával díszítve. Állapota: hibátlan 40. tétel GORKA GÉZA: ASZTALKÖZÉP MADARAKKAL 21 cm Kerámia Jelezve: masszába nyomott Gorka jelzés Állapota: hibátlan Kikiáltási ár: FT / 114 Euro Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

27 41. tétel ZSOLNAY KLEIN ÁRMIN DEKOROS VÁZA 1890 körül 24,5 cm Festett mázas keménycserép Állapota: hibátlan Jelzett: három tornyos pecsét 42. tétel HERENDI ÓN FEDELES KANCSÓ 27 cm Állapota: hibátlan Jelezve: masszába nyomott Herendi bélyegző Kikiáltási ár: FT / 295 Euro Kikiáltási ár: FT/ 540 Euro

28 43. tétel BENEDEKNÉ KOVACSEV FRIEDRIKA ( ) Balatonpart 40 x 50 cm Jelezve balra lent: Bendéné K. FR. Kikiáltási ár: FT / 213 Euro 44. tétel NAGYBÁNYAI NAGY ZOLTÁN( ) Dunai sziget 50 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Nagybányai N Z Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

29 45. tétel IFJ. BENEDEK JENŐ ( ) Csendélet ablakban 60 x 80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Ifj. Benedek Kikiáltási ár: FT / 104 Euro 46. tétel GÖRÖG LAJOS ( ) Balatoni kép 47 x 74 cm Színezett rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Görög Kikiáltási ár: FT / 137 Euro

30 47. tétel ORSZÁGH GYÖRGY Csendélet 60 x 80 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Országh Kikiáltási ár: FT / 157 Euro 48. tétel RÁTH OLGA Napsütötte tél 24 x 17 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Juhászné Ráth Olga 920 Kikiáltási ár: FT / 36 Euro

31 49. tétel FARKAS LAJOS ( ) Virágok 60 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Farkas L Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 50. tétel FRANCESCO BERLINGIERI Zsidó férfi képmása, XIX. század 38 x 27 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: F Berlingieri Hátoldalon a Szépművészeti Múzeum bírálati cimkéje: 86 Kikiáltási ár: FT / 426 Euro

32 51.tétel SAUTNER LIPÓT(1889-?) Téli táj 40x50 cm Jelezve jobbra lent: Sautner Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 52. tétel SAUTNER LIPÓT (1889-?) Fürdőző nő 55x40 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Sautner Kikiáltási ár: FT / 278 Euro

33 53. tétel XIX. SZÁZADI FESTŐ Mária gyermekével 100 x 70 cm Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT / 78 Euro 54. tétel OSZTRÁK FESTŐ Úrihölgy portréja 79 x 53 cm Jelezve balra lent Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

34 55. tétel VINCZELLÉR IMRE ( ) Aves 30 x 40 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Vinczellér 2008 Kikiáltási ár: FT / 524 Euro 56. tétel GALAMBOS TAMÁS ( ) Kócsag 70 x 70 cm Jelezve jobbra fent: Galambos Kikiáltási ár: FT / 1803 Euro

35 57. tétel SISKA GYULA ( ) Tavaszi csendélet 50 x 40 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Siska Kikiáltási ár: FT / 114 Euro 58. tétel VÉN EMIL ( ) Tengerparti kikötő 48 x 58 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Vén Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

36 59. tétel MAGYAR FESTŐ Tavaszi tisztás 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT / 114 Euro 60. tétel KŐRÖSSY JELZÉSSEL Konyhai csendélet 56 x 86 cm Jelezve jobbra lent: Kőrössy 914 Kikiáltási ár: FT / 278 Euro

37 61. tétel NIMCSEVITY ANNA ( ) Sétálók a parton 44 x 42 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Nimcsevity Kikiáltási ár: FT / 147 Euro 62. tétel Ilosvai Varga István ( ) Napraforgók 80 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Ilosvay Varga I Kikiáltási ár: FT / 721 Euro

38 63. tétel MEDGYESSY FERENC ( ) Suroló nő XX. század I. fele 18 cm Égetett terrakotta Állapota: hibátlan Jelzett: Medgyessy Kikiáltási ár: FT / 98 Euro 64. tétel MEDGYESSY FERENC ( ) Anya gyermekével XX. század I. fele 37 cm Égetett terrakotta Állapota: hibátlan Jelzett: MF Kikiáltási ár: FT / 147 Euro

39 65. tétel ZSOLNAY JÚLIA DEKOROS MADARAS KASPÓ 17 X 38 cm Állapota: hibátlan Jelezve: családi pecsét Kikiáltási ár: FT / tétel ZSOLNAY HISTORIZÁLÓ ÁTTÖRT KÍNÁLÓ 28 x 40 cm Talpa enyhén javított Jelezve: masszába nyomott Zsolnay Pécs felirat Kikiáltási ár: FT / 1147 Euro

40 67. tétel APÁTFALVI CZENE JÁNOS ( ) Szobabelső 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Apátfalvi Czene János Kikiáltási ár: FT / 196 Euro 68. tétel PETHEŐ A. LÁSZLÓ Erdei patak 40 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Petheő A L Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

41 69. tétel M. BARABÁS MÁRTON ( 1893-? ) Nagybányai táj patakkal 70 x 75 cm Jelezve jobbra lent: M Barabás M 923 Kikiáltási ár: FT / 590 Euro 70. tétel TÍMÁR JÓZEF ( ) Csendélet üveggel 60 x 70 cm Olaj, fa jelezve jobbra lent: Tímár J Kikiáltási ár: FT / 85 Euro

42 71.tétel HOLBA TIVADAR ( ) Soproni házak 45 x 60 cm Jelezve balra lent: Holba Kikiáltási ár: FT / 278 Euro 72. tétel PÓSA EDE ( ) Biciklik délidőben 70 x 100 cm Jelezve jobbra lent: Pósa Kikiáltási ár: FT / 393 Euro

43 73. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN ( ) Pihenő modell 75 x 100 cm Jelezve balra lent: Boldizsár Kikiáltási ár: FT / 1180 Euro 74. tétel T.H. PAIER (NÉMETALFÖLDI FESTŐ) XIX. század II. fele: Udvarbelső 59 x 38 cm Jelezve jobbra lent: T.H. PAIER Kikiáltási ár: FT / 229 Euro

44 75. tétel PETHEŐ A. LÁSZLÓ Őszi erdő 40 x 50 cm Jelezve jobbra lent: Petheő A. L 76. tétel ZELLER MIHÁLY ( ) Alkonyat gólyákkal 75 x 100 cm Jelezve jobbra lent: Zeller Kikiáltási ár: FT / 426 Euro

45 77. tétel FÜRST JÓZSEF ( ) Csendélet gyertyával 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Fürst Kikiáltási ár: FT / 360 Euro 78. tétel VÁRI VOJTOVITS ZOLTÁN Nyírfaerdő 80 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Vári Vornyovity Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

46 79. tétel MADARÁSZ LÁSZLÓ Csendélet gyümölcsökkel 60 X 50 cm Jelezve jobbra lent: Madarász 80. tétel KERETÓRA XIX. század Ismeretlen szerkezet Kikiáltási ár: FT / 590 Euro Kikiáltási ár: FT / 278 Euro

47 81. tétel MARKÓ I JELZÉSSEL Budapest látképe 80 x 95 cm Jelezve jobbra lent: Markó I 1970 Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 82. tétel KONTULY BÉLA ( ) Karácsonyi csendélet 60 x 70 cm Jelezve lent középen: Kontuly Béla 1961 Kikiáltási ár: FT / 1311 Euro

48 83. tétel MAGYAR FESTŐ Kötögető lány 70 x 50 cm Olaj vászon Jelezve balra lent Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 84. tétel KÁNTOR ANDOR ( ) Szoba csíkos fotellel 70 x 90 cm Jelezve balra lent: Kántor Andor 64 Kikiáltási ár: FT / 213 Euro

49 85. tétel FARKAS ESZTER Tihanyi belső tó 60 x 80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Farkas E Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 86. tétel BARDÓCZ ÁRPÁD ( ) Férfifej fényben 61 x 45 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Bardóc Árpád 933 Alexandria Kikiáltási ár: FT / 163 Euro

50 87. tétel MIZSER PÁL ( ) Rohanó múlás 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Mizser Pál Kikiáltási ár: FT / 78 Euro 88. tétel SZENTGYÖRGYI KORNÉL ( ) Ház előtt 60 x 80 cm Olaj, fa Jelezve jobbra fent: Szentgyörgyi 966 Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

51 89. tétel FRIED PÁL ( ) Torreádor bikával 50 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Fried Pál Kikiáltási ár: FT / 590 Euro 90. tétel MURIN VILMOS ( ) Gyümölcsös csendélet 69 x 56 cm Jelezve jobbra lent: Murin Kikiáltási ár: FT / 229 Euro

52 91. tétel SZÜLE PÉTER ( ) Levél érkezett 80 x 60 cm Jelezve jobbra lent: Szüle Kikiáltási ár: FT / 229 Euro 92. tétel VIDAI BRENNER NÁNDOR ( 1903-? ) Aratók 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Vidai Brenner Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

53 93. tétel PARÁNYI PABAR ISTVÁN Spaknis csendélet 70 x 51 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Parányi P. István Kikiáltási ár: FT / 124 Euro 94. tétel CSILLAG JÓZSEF ( ) Téli alkonyat 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Csillag Kikiáltási ár: FT / 213 Euro

54 95. tétel NAGY GYULA ( ) Téli táj 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Nagy Gy Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

55 96. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Merengő 22 x 28 cm Olaj, műlemez Jelezve jobbra lent: Szász Kikiáltási ár: FT / 590 Euro 97. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Bölcs 22 x 28 cm Olaj, műlemez Jelezve jobbra lent: Szász Kikiáltási ár: FT / 590 Euro

56 98. tétel ZSOLNAY KLEIN ÁRMIN DEKOROS VÁZA Tervező: Klein Ármin 33 cm Jelezve: családi pecsét Oldalán hajszálrepedés Kikiáltási ár: FT / 524 Euro 99. tétel ZSOLNAY KRIZANTÉMOS PORCELÁN Krizantém dekoros áttört fülű kancsó 49 cm Jelezve: családi pecsét Állapota: hibátlan Kikiáltási ár: FT / 918 Euro

57 100. tétel ZSOLNAY KAKASOS DÍSZKANCSÓ körüli 47, 5 cm Festett mázas keménycserép Állapota: hibátlan Jelezve: Z.W. Pécs 101. tétel ÓN KANNA 18. század vége 41cm Állapota: hibátlan Kikiáltási ár: FT / 229 Euro Kikiáltási ár: FT / 786 Euro

58 102. tétel CSENGŐ XX. század I. fele Ezüst: 96g 8, 5 cm Állapota: hibátlan Kikiáltási ár: FT / 59 Euro 103. tétel MIGNON FOGÓ CSIPESZ Modern Magyarország Ezüst: 835-ös finomságú, 45 g 13 cm Állapota: hibátlan Jelezve: közötti fémjel Kikiáltási ár: FT / 78 Euro

59 104. tétel SISKA GYULA ( ) Pipacsos csendélet 50 x 40 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Siska Kikiáltási ár: FT / 114 Euro 105. tétel SISKA GYULA ( ) Nyári csokor kis kancsóval 50 x 40 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Siska Kikiáltási ár: FT / 124 Euro

60 106. tétel IFJ. BERKES ANTAL (( ) Tájkép legelő tehenekkel 71 x 102 cm Jelezve jobbra lent: Berkes A 1902 Bpest Hátoldalon etikett címke a művész saját kezű kézírásával Kikiáltási ár: FT / 590 Euro 107. tétel ORBÁN DEZSŐ ( ) Pipás önarckép 61 x 80 cm Jelezve balra lent: Orbán Kikiáltási ár: FT / 9836 Euro

61 108. tétel SZÉKELY BERTALAN ( ) Csendélet könyvvel 31 x 40 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Székely Kikiáltási ár: FT / 393 Euro 109. tétel BELÁNYI VIKTOR ( ) Modell a fák alatt 58 x 77 cm Jelezve jobbra lent: Belányi Kikiáltási ár: FT / 278 Euro

62 110. tétel VÁMOSI TAMÁS ( ) Csobbanó cseresznye 50 x 70 cm Jelezve jobbra lent: Vámosi Kikiáltási ár: FT / 229 Euro 111. tétel VÉN EDIT ( ) Lányok pávákkal 45 x 15 cm Festett csempe Jelezve jobbra lent: Vén Kikiáltási ár: FT / 45 Euro

63 112. tétel ROTHMANN MOZART ( ) Mandolinos nő 90 x 70 cm Jelezve jobbra lent: Rothmann M Kikiáltási ár: FT / 393 Euro 113. tétel FÜRST JÓZSEF ( ) Barokk csendélet 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Fürst Kikiáltási ár: FT / 278 Euro

64 114. tétel KINCSES MÁRIA ( ) Szüretelők 29 x 20 cm Bronzplakett Jelezve jobbra lent: Kincses 1971 Kikiáltási ár: FT / 118 Euro 115. tétel GRÁBER MARGIT ( ) Könyv, alma, váza 50 x 43 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Gráber 1954 Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

65 116. tétel SZALVÉTA- ÜLÉSREND TARTÓ XX. század I. fele 9 cm Ezüstözött préselt fém ötvözet Állapota: hibátlan Kikiáltási ár: FT / 59 Euro 117. tétel EZÜST KANÁL ( 6DB ) 13 latos ezüst 1857 Jelezve: ben használt Pesti fémjel Kikiáltási ár: FT / 196 Euro

66 118. tétel ÓNÉMET FÉSÜLKÖDŐ ASZTAL 40 X 57 X 147 cm Kikiáltási ár: FT / 180 Euro 119. tétel STEPHENGRAPH XX. század eleje, Nagybritannia 5,5x 15 cm Selyemkép, fa keret Kikiáltási ár: FT / 72 Euro

67 120. tétel VÁSÁRHELYI KOVÁCS TIBOR ( ) Felvidéki utcasor 60 x 80 cm Jelezve balra lent: Vásárhelyi Kikiáltási ár: FT / 157 Euro 121. tétel BENE JÓZSEF ( ) Csodálkozó 33 x 23 cm Vegyestechnika, papír Jelezve balra lent: Bene Kikiáltási ár: FT / 91 Euro

68 122. tétel ZELLER MIHÁLY ( ) Tavaszi alkonyat 36 x 50 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Zeller M Kikiáltási ár: FT / 213 Euro 123. tétel ZELLER MIHÁLY ( ) Téli alkonyat 36 x 50 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Zeller M Kikiáltási ár: FT / 213 Euro

69 124. tétel ZÓRÁD GÉZA ( ) Téli reggel 51 x 70 cm Jelezve jobbra lent: Zórád Géza Kikiáltási ár: FT/ 360 Euro 125. tétel SZILVÁSY PÁL ( ) Színes virágok 60 x 80 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Szilvásy Pál Kikiáltási ár: FT / 180 Euro

70 126. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( ) Magastátra 75 x 100 cm Jelezve jobbra lent: Neogrády A Kikiáltási ár: FT / 590 Euro 127. tétel Nándori Sándor Dinnyés csendélet ( 1900 körül ) 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Nándori S Kikiáltási ár: FT / 262 Euro

71 128. tétel FRITZ VAN DER VENNE ( ) Lovasok az Alpokban 42 x 62 cm Jelezve balra lent: Fritz Van Der Venne München Kikiáltási ár: FT / 3114 Euro 129. tétel VÁMOSI TAMÁS ( ) Csobbanó gyümölcs 50 x 70 cm Jelezve jobbra lent: Vámosi Kikiáltási ár: FT / 229 Euro

72 130. tétel FENYŐ ANDOR ENDRE ( ) Balatoni fák közt 51 x 60 cm Jelezve balra lent: Fenyő Kikiáltási ár: FT / 213 Euro 131. tétel KASZÁS ISTVÁN VIKTOR ( ) Tokaji főtér 36 x 52 cm Vegyestechnika, papír Jelezve balra: Kaszás István Kikiáltási ár: FT / 29 Euro

73 132. tétel JOSEPH HOFFMANN GARNITÚRA Felújított, huzata eredeti Wiener Werkstatte Kikiáltási ár: FT / 819 Euro

74 133. tétel SZŐNYEG XX. század II. fele 141 x 72 cm Pamut, gyapjú Gördesz csomózás Kikiáltási ár: FT / 59 Euro 134. tétel SZŐNYEG XX. század II. fele 150 x 120 cm Pamut, gyapjú Gördesz csomózás Kikiáltási ár: FT / 111 Euro

75 135. tétel SZŐNYEG XX. század II. fele 207 x 129 cm Pamut, gyapjú Gördesz csomózás Kikiáltási ár: FT / 262 Euro

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ/AUCTION BAYER ILONA SZERELMES GYŰJTEMÉNY

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2018.02.23-2018.03.12. www.axioart.com Párisi Galéria 2018.02.23-2018.03.12. ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2018.02.23.-2018.03.09. H-P: 10:00-18:00- ig

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS 2018.05.17. Párisi Galéria 2018. május 17. (csütörtök) 18 órakor DANUBIUS HOTEL ASTORIA Kiállítás- Exhibition 2018.05.3.-2018.05.17. 1053

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2017.12.02-2017.12.16. www..axioart.com Párisi Galéria 2017. december 02-16 ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2017.12.02-2017.12.16. H-P: 10:00-18:00- ig

Unofficial translation I N F O R M A T I O N O N T H E R U L E S O F B I D D I N G P R O C E S S Az Árverés formája 1.1. Form of the Auction III.1. sz. Melléklet Annex No.: III.1. Unofficial translation A L I C I T Á L Á S F O L Y A M A T Á N A K S Z A B Á L Y A I R Ó L S Z Ó L Ó T Á J É K O Z T A T Ó I N F O R M A T I O N O N T H E R U L E

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2017.10.14-2017.10.28 AXIOART.COM Párisi Galéria 2017. október 14-28 ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2017.10.16-2017.10.27. H-P: 10:00-18:00- ig Információ-

EN United in diversity EN A8-0206/482. Amendment

EN United in diversity EN A8-0206/482. Amendment 21.3.2019 A8-0206/482 482 Recital 13 g (new) (13g) In recognition of the need for specific treatment for the transport sector, in which movement is the very essence of the work undertaken by drivers, the

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Általános rendelkezések Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Az ÁSZF-ben meghatározott feltételek, kivéve, ha a szerződő Felek ettől eltérően állapodnak meg, kötelező érvényűek

1. Forint betéti kamatok / HUF Deposit Interest Rates

Kieselbach. Kieselbach Galéria

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT Kódszám/Code Dátum/Date Sorszám/Serial number 03/ 20141001/ EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT amely létrejött egyrészről a

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS 1. Alkalmazási kör A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: Feltételek) - a Budapest

Shareholder Declaration

Shareholder Declaration Shareholder Declaration Shareholders are asked to complete the Shareholder Declaration using block capitals and to submit it with all of its appendices to the Tender Agent in line with Section 2.2 of the

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between:

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between: Bérleti szerződés Amely létrejött az alulírott helyen és időben egyrészről: Magánszemély esetén születési idő: lakcím: anyja neve:, mint bérbeadó ( Bérbeadó )/ Társaság esetén: székhelye: ; cégjegyzék

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

T/3402. számú. törvényjavaslat

T/3402. számú. törvényjavaslat MAGYARORSZÁG KORMÁNYA T/3402. számú törvényjavaslat a Magyarország Kormánya és a Koreai Köztársaság Kormánya között a vezetői engedélyek kölcsönös elismeréséről és cseréjéről szóló megállapodás kihirdetéséről

9. Táppénz Sick-pay TÁPPÉNZ SICK-PAY 153

9. Táppénz Sick-pay TÁPPÉNZ SICK-PAY 153 9. Táppénz Sick-pay 9.1. Kifizetőhelyi betegszabadsági adatok... 154 Sick-leave data on payment offices 9.2. Összefoglaló táppénzes adatok... 154 Aggregate sick-pay data 9.3. Táppénzes adatok a foglalkoztatás