PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS

Download "PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS"

1 PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ / AUCTION MODERN ÉS KORTÁRS FESTMÉNY ÁRVERÉS

2 Párisi Galéria május 17. (csütörtök) 18 órakor DANUBIUS HOTEL ASTORIA Kiállítás- Exhibition Budapest, Múzeum körút 3. H-P: 10:00-18:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: com

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) továbbiakban: árverező előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak továbbiakban árverési tételek tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai továbbiakban: árvereztetők megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólí-tás után szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.

4 15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b) pont]. A VÉDETT jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a parisigaleria@gmail.com címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5é ven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

5 CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) hereinafter referred to as: the Auctioneer based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned hereinafter referred to as: the Vendors organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.

6 16. No item marked VÉDETT (protected) or NO EXPORT may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected ( VÉDETT ) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of For absentee bids when the bidder does not wish to attend an auction - the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at parisigaleria@gmail.com.to accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery. If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee as is, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine. 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest.

7 1. tétel PLEIDELL JÁNOS ( ) Tengerparti város napfényben 33x46 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Pleidell Hátoldalon a művész sajátkezű írása: dátummal, Önarckép grafikája látható Kikiáltási ár: Ft

8 2. tétel PLEIDELL JÁNOS ( ) Színes házak a tengerparton 33x46 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Pleidell Hátoldalon a művész sajátkezű írása: dátummal, Önarckép grafikája látható Kikiáltási ár: Ft

9 3. tétel BORNEMISSZA GÉZA ( ) Színes dombok 31x40 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Bornemissza Géza 1944 Kikiáltási ár: Ft 4. tétel LIPOVNICZKY LÁSZLÓ ( ) Tehenek a faluban 21x30 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Lipovniczky Kikiáltási ár: Ft

10 5. tétel EMANUEL BÉLA ( ) Fürdőzők 45x63 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Emanuel Béla Kikiáltási ár: Ft 6. tétel SIKUTA GUSZTÁV ( ) Falu a hegyoldalban 45x53 cm Jelezve jobbra lent: Sikuta Kikiáltási ár: Ft

11 7. tétel GYALAI BÉLA (1951- ) Napos tanya 48x78 cm Olaj, kasírozott vászon Jelezve jobbra lent: Bolmány 2007 GyB. Kikiáltási ár: Ft 8. tétel KLIE ZOLTÁN ( ) Park részlet 40x50 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Klie Balra lent: 1959 Kikiáltási ár: Ft

12 9. tétel SCHÖNBERGER ARMAND ( ) Háztetők 30x37 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra fent: Schönberger Kikiáltási ár: Ft 10. tétel BARTHA LÁSZLÓ ( ) Korsós nő 33x26 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Bartha László 1941 Kikiáltási ár: Ft

13 11. tétel ONÓDI BÉLA ( ) Sárga virágok 56x47 cm Jelezve jobbra lent: Onódi B Kikiáltási ár: Ft 12. tétel FELUGOSSY LÁSZLÓ (1947- ) Rajz V. 33x23 cm Tus, papír Jelezve hátoldalon: FeLL 74 Kikiáltási ár: Ft

14 13. tétel FELUGOSSY LÁSZLÓ (1947- ) Rajz VI 33x23 cm Tus, papír Jelezve hátoldalon: FeLL 74 Kikiáltási ár: Ft 14. tétel KÁPLÁR ÉVA ( ) Fekvő nő 34x49 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Káplár Éva Kikiáltási ár: Ft

15 15. tétel UJVÁRY LAJOS ( ) Alföld 15x19 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Ujváry Kikiáltási ár: Ft 16. tétel UJVÁRY IGNÁC ( ) Fehér ruhás nő a mezőn 23x32 cm Olaj,vászon Jelezve balra lent: Ujváry Ignác Kikiáltási ár: Ft

16 17. tétel GICZY JÁNOS ( ) Szüret 68x79 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Giczy Kikiáltási ár: Ft

17 18. tétel SZIRTES JÁNOS (1954- ) Holdbéli táj 50x60 cm Jelezve jobbra lent: Szirtes J. Kikiáltási ár: Ft

18 19. tétel SZÁNTHÓ IMRE ( ) Szentendre 45x28 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Szánthó Imre Kikiáltási ár: Ft 20. tétel RUTTKA FERENC (1926-) Visegrádi utca 21x30 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Ruttka 82 Kikiáltási ár: Ft

19 21. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Scháffer Andor exlibris 9x8.5 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft 22. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Benkő Ferenc exlibris 9x9 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft

20 23. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Dr. Némedy Gyula exlibris 11x7.5 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft 24. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Weisz Imre exlibris 9x13 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft

21 Kikiáltási ár: Ft 25. tétel SHAUL TALY Twilight of the idols 100x160 cm Jelezve a hátoldalon

22 26. tétel PATAY LÁSZLÓ ( ) Vásárhelyi kapu 28x41 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Patay 63 Kikiáltási ár: Ft 27. tétel ORBÁN ATTILA (1958- ) Rögzített maszk 45x54 cm Akril, vászon Jelezve jobbra lent: OA 12 Kikiáltási ár: Ft

23 28. tétel ILOSVAI VARGA ISTVÁN ( ) Halásztanya 72x49 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Ilosvai Varga I. Kikiáltási ár: Ft 29. tétel AKNAY JÁNOS (1949- ) Kapcsolat 70x50 cm Akril, papír Jelezve jobbra lent: AJ Kikiáltási ár: Ft

24 Kikiáltási ár: Ft Kikiáltási ár: Ft 30. tétel HALMOSI MÁRIA, H.N. MIRA (1945- ) Minden szó nemigaz 70x50 cm Tempera, papír Jelezve jobbra lent: HNM 31. tétel HALMOSI MÁRIA, H.N. MIRA (1945- ) Alak ezüsttel 70x50 cm Vegyes technika, karton Jelezve lent középen: HNM

25

26 32. tétel STAVNICZKI EMESE (1987- ) Visszaforduló majom 50x70 cm Jelezve a hátoldalon Kikiáltási ár: Ft

27 Iskolák: Ócsa, Bolyai János Gimnázium és Kereskedelmi Szakközépiskola Budapest, Dekoratőr Iskola (OKJ) Pécs, PTE Mk, Festőművész szak, Mester: Ádám Zoltán Egyéb tanulmányok: Ócsa, Múzsák, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, tanár: Katona-Zsombori Mária Budapest, Vár-tér Rajziskola Budapest, Ferenczy István Rajziskola tanárok: Sebestyén Zoltán, Nagy Árpád Pika Kiállítások: Pécs, Rácz Aladár Közösségi Ház, Kapcsolat kiállítás (cs.) Inárcs, Venicz Club, Comport, páros kiállítás Villányi Szilviával Pálfa, Művelődési Ház, a Pálfai Alkotótábor kiállítása (cs.) Pécs, Kalamáris Vendéglő - Café Artist, Aukciós kiállítás (cs.) Pécs, Mk Galéria, Ádám Zoltán tanítványainak kiállítása (cs.) Pécs, IH Galéria, Textil Fakultáció 20 (cs.) Pécs, Nádor Galéria, Amadeus-ösztöndíj kiállítás Pécs Mk Galéria, Liszt ünnep (cs.) Pécs, Mediterrán Kávézó, Jó szomszéd kiállítás Pécs, Dóm Múzeum, segélykiállítás és aukció a Pécsi Állatkert javára (cs.) Pécs, NemArt Galéria, performanszok (cs.) Budapest, Art on Lake (résztvevő) Veszprém, Wurth pályázat kiállítása Pécs, Nádor Galéria, Amadeus-ösztöndíj kiállítás Pécs, PTE-Mk, Folyosó Galéria (cs.) Pécs,Rácz Aladár Közösségi Ház, Madáretetők kiállítás (cs.) Eger, Vidákovits Ház, OMDK kiállítása (cs.) Szentendre, ArtExpo (cs.) Pécs, Rácz Aladár Közösségi Ház, egyéni kiállítás Díjak: OMDK, Országos 3. helyezés, festőművészet (5.kat.) Stavniczki Emese festészetére a lélek rezdüléseinek kifejezése jellemző. Erőteljes gesztusai finoman egyesülnek a gyengéd rajzi megközelítésekkel. Festményei a gyermekrajzok őszinte frissességére és képzeletgazdagságára emlékeztetnek, csakúgy, miként színei is energikusak, bátrak, lelki erejéről tanúskodnak. A képei dekorativitása a kifejezést szolgálja, gazdag színhasználatának és a kompozíciók határozottságának köszönhetően nem válik öncélú szépelgéssé. Az állatok szeretete, mint visszatérő téma, műveinek egyik meghatározó eleme, vélhetően későbbi munkáinak fontos szellemi rugója marad. Szigorú önvizsgálatokon keresztül érlelte stílusát, amit nyitottan kezel. Nem az önismétlések modoros lépéseit, hanem az újat keresés őszinte érzelmeit olvashatjuk képein. Művein újra és újra megköveteli, hogy a néző ne passzív befogadó legyen, hanem aktív szemlélő. Ezt nem provokatív ötleteken keresztül, inkább lágy, nőies megoldásokkal fogalmazza meg, stílusának, egyéniségének érettségét, tudatosságát bizonyítva. Ádám Zoltán, Munkácsy-díjas festőművész

28 33. tétel HALMOSI MÁRIA, H.N. MIRA (1945- ) Siesta 50x52 cm Jelezés nélkül Kikiáltási ár: Ft

29 34. tétel HAJDÚ LÁSZLÓ (1938- ) Átrajzolt tér 32x40 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Hajdú László 2013 Kikiáltási ár: Ft 35. tétel HAJDÚ LÁSZLÓ (1938- ) Átrajzolt tér II. 32x40 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Hajdú László 2013 Kikiáltási ár: Ft

30 36. tétel APÁTI ABKAROVICS BÉLA ( ) Szentendrei táj lovakkal, 1930-as évek 45x63 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Abkarovics B. Kikiáltási ár: Ft 37. tétel CSORBA SIMON LÁSZLÓ (1943- ) Kanca és csikója 32x47 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Csorba Simon 2000 Kikiáltási ár: Ft

31 38. tétel DIENER DÉNES RUDOLF ( ) Ebédidő 23x31 cm Pasztell, ceruza, papír Jelezve balra lent: Diener Dénes Kikiáltási ár: Ft 39. tétel JÁNDI DÁVID ( ) Beszélgetők az utcán 30x40 cm Jelezve jobbra lent: Jándi Kikiáltási ár: Ft

32 40. tétel BÁNÁTI SVERÁK JÓZSEF ( ) Feleségem kertje 30x44 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Bánáti Kikiáltási ár: Ft 41. tétel KMETTY JÁNOS ( ) Park részlet 22x30 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Kmetty Kikiáltási ár: Ft

33 42. tétel DELI ANTAL ( ) Vízhordó 32x38 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Deli Antal Kikiáltási ár: Ft

34 43. tétel KÁRPÁTI TAMÁS (1949- ) Angyal Magasság: 24 cm Bronz, márvány Jelezve hátoldalon lent: KT 1/10 Kikiáltási ár: Ft 44. tétel KÁRPÁTI TAMÁS (1949- ) Férfi büszt Magasság: 29,5 cm Bronz, márvány Jelezve jobb oldalon alul: KT 97 Kikiáltási ár: Ft

35

36 Tanulmányok: : PallóImre MűvészetiSzakközépiskola, festészetszak - Székelyudvarhely (Románia) : Universitatea de Arte si Design MűvészetiésFormatervezésiEgyetem, festészetszak - Kolozsvár (Románia) : Universitatea de Arte si Design MűvészetiésFormatervezésiEgyetem, mesterképzés, festészetszak - Kolozsvár (Románia) Egyénikiállítások: 2001: TelekiOktatásiKözpont -Szováta (Románia) 2002: TamásiÁronGimnázium - Székelyudvarhely (Románia) 2009: BernádyHáz -Marosvásárhely (Románia) 2010: KortársKépzőművészetiGaléria -Pécs (Magyarország) 2011: Kontrast und Harmonie,OrangerieimSchloßAugustusburg - Brühl (Németország) 2013: BernádyHáz -Marosvásárhely (Románia) 2013: MagyarországKolozsváriFőkonzulátusa, rendezvényterem -Kolozsvár (Románia) 2015: Undefined, BalassiIntézet - Bukarest (Románia) Csoportoskiállítások: 2002: Kultikum, csoportostárlat - Székelyudvarhely (Románia) 2005: Csoportostárlat - Százhalombatta (Magyarország) 2005: PirosHatos, Café Bulgakov - Kolozsvár (Románia) 2006: Entrée, ReményikSándorGaléria - Kolozsvár (Románia) 2006: Ion Irimescuemlékkiállítás - Focsani (Románia) 2007: Csoportostárlat - Mezőberény (Magyarország) 2009: A festészetgeometriája, a geometriafestészete, Kultúrpalota - Marosvásárhely (Románia) 2010: Art of Living, Knightsbridge Party - London (EgyesültKirályság) 2010: NyitóTárlat, Stefánia Villa - Budapest (Magyarország) 2011: TompaMiklósCentenárium, képzőművészetikiállítás - Marosvásárhely (Románia) 2013: SzobrászatésFestészet, LábasHáz - Sepsiszentgyörgy (Románia) 2014: A BarabásMiklósCéhMarosmegyeicsoportjánakkiállítása, BernádyHáz - Marosvásárhely (Románia) 2014: Mimesis Festival, New York szálló - Kolozsvár (Románia) 2015: Ittés most, Képzőművészet, NemzetiSzalon, Műcsarnok - Budapest (Magyarország) 2015: Csorgó, KakasülőGaléria - Atyha (Románia) 2015: Mimesis Festival, New York szálló - Kolozsvár (Románia) 2016: Conti-Mental Spaces, Mimesis Festival, Bánffy-palota - Kolozsvár (Románia) 2016: Kereszt, sóvídékiképzőművészekkiállítása, Lábasház - Sepsiszentgyörgy (Románia) 2017: A BarabásMiklósCéhországoskiállítása, Bánffy-palota - Kolozsvár (Románia) 2017: A BarabásMiklósCéhMarosmegyeicsoportjánakkiállítása, BernádyHáz - Marosvásárhely (Románia) 2017: Élet/Tér, KakasülőGaléria - Atyha (Románia) 2017: A szovátaialkotócsoportkiállítása, CsűrszínháziNapok, Mikháza (Románia) 2017: A Pulzus 5 éve, ErdélyiMűvészetiKözpont - Sepsiszentgyörgy (Románia) 2017: Kereszteződések, Vásárhelyiforgatag, Kultúrpalota - Marosvásárhely (Románia) 2017:A MűvészekAtyhaiTársaságának (MAT) csoportoskiállítása, Nick Gallery- Pécs (Magyarország) 2017: A Reformációötszázadikévfordulója, Kultúrpalota - Marosvásárhely (Románia) : Marosmegyeiképzőművészektélitárlata, Kultúrpalota - Marosvásárhely (Románia) Díjak, érdemek, elismerések: 2001: II. Díj, Rajz, OrszágosFestészetiOlimpiász, Pitesti (Románia) 2005: I. Díj, Arte Diem nemzetközikiállítás, Kolozsvár (Románia) 2005: Az Ursus sörgyárérdemdíja, Kolozsvár (Románia) 2006: Communitasösztöndíj - Kolozsvár (Románia) 2007: Magna Cum Laude érdemdiploma, Universitatea de Arte si Design egyetem, Kolozsvár (Románia) 2017: I. Díj, Kereszteződések kiállítás, Vásárhelyiforgatag - Marosvásárhely (Románia) 2018: A Magyar MűvészetiAkadémia 1 évreszólóalkotóiösztöndíja

37 Kikiáltási ár: Ft A szovátai születésű alkotó 2009-ben fejezte be tanulmányait a kolozsvári Képzőművészeti és Formatervezői Egyetemen festészet szakán. Fiatal kora ellenére, mégsem a kolozsvári az első egyéni kiállítása, már Pécsen és Marosvásárhelyen is megtekinthették munkáit, csoportos tárlatokon pedig Magyarországon és Nyugat-Európában is bemutatkozott már. - a Transindex.ro portálról A mulandóságot sugalló tematikák érdekelnek, az ember halandósága és környezetének lassú pusztulása, rothadása. Mindezek ellenére mégis az elmúlás tragédiájának szépsége az, ami folyton inspirál, újra és újra munkára késztet. Elhagyott iskolák, tönkrement színházak, félig összedőlt, patinás lakótömbi szobák, és az emberi test, melynek szépsége véges. Ennek az átalakulásnak a pillanatait igyekszem megragadni egy-egy olajképen az emlékezés, a nosztalgia érzéseivel. - a Transindex.ro portálról 45. tétel KUTI BOTOND Relikvia I. 60x66 cm Jelezve jobbra lent: Kuti

38 46. tétel BARCSAY JENŐ ( ) Kapu ívek, szürkében 21x30 cm Szitanyomat, papír Jelezve hátoldalon: Szentendrei grafikai műhely igazolása Kikiáltási ár: Ft 47. tétel DIENER DÉNES RUDOLF ( ) Frizura készítés 43x55 cm Pasztell, ceruza, papír Jelezve balra lent: Diener Dénes Kikiáltási ár: Ft

39 48. tétel RUTTKA FERENC (1926- ) Mese 22x30 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Ruttka 82 Kikiáltási ár: Ft 49. tétel RUTTKA FERENC (1926- ) Mulandó Szépség 40x29 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Ruttka 95 Kikiáltási ár: Ft

40 50. tétel RUTTKA FERENC (1926- ) Rejtély 23x15 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Ruttka 85 Kikiáltási ár: Ft 51. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Nádas 70x50 cm Jelezve jobbra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft

41 Kikiáltási ár: Ft 52. tétel BIKÁCSI DANIELA (1943- ) Teraszon 90x70 cm Jelezve jobbra lent: Bikácsi

42 53. tétel HEILMANN JELZÉSSEL Gyümölcsös asztali csendélet 56x70 cm Jelezve balra lent: Heilmann 56 Kikiáltási ár: Ft 54. tétel MIKLÓSSY GÁBOR ( ) Apa és fia a vízparton 56x68 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

43 55. tétel KIRÁLY GÁBOR (1979- ) Vitorláson 73x56 cm Olaj, ajtólap, hátoldalon zárszerkezet Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft 56. tétel AMARILLA KROON ( ) Nő a korlátnál 90x60 cm Jelezve jobbra lent: AK 2012 Kikiáltási ár: Ft

44 57. tétel APPELSHOFFER PÉTER (1978- ) Alak színes mezőben 35x25 cm Jelezve lent középen: AppP Kikiáltási ár: Ft 58. tétel GYŐRI MÁRTON (1979- ) Szöllőss csendélet 40x30 cm Akril, vászon Jelezve jobbra lent: Győri M. Kikiáltási ár: Ft

45 Kikiáltási ár: Ft Kikiáltási ár: Ft 59. tétel VÉRA BRAUN ( ) Galambok 50x22 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Vera Braun 60. tétel VÉRA BRAUN ( ) Galambok II. 37x77 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Vera Braun

46 61. tétel ILLA GÁBOR (1975- ) Ölelkezők Magassága talapzat nélkül: 14x46x22 cm Márvány Kikiáltási ár: Ft

47 Tanulmányok: Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar, Rajz-vizuális nevelés szak, szobrászat.programvezető: Bencsik István Kodolányi János Gimnázium, Pécs Martin Ferenc Művészeti Szabadiskola, Pécs Szaktanár: Lantos Ferenc Országos Műemlékvédelmi Hivatal Pécsi Kirendeltsége, kőfaragó szakképzés Tagság: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete Közelítés Művészeti Egyesület, Pécs. Kiállítások: 2013-Csoportos kiállítás NICK art & design, Pécs KME jubileumi kiállítása. Pécs, Nádor Galéria XX. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs Vásárhelyi Őszi Tárlat, Hódmezővásárhely PTE-FEEFI Pécs Mecseki anzix, Pécs Hattyúház Médiagyár fesztivál Pécs. Likovnij Susret - Reakció Szabadka Közelítés Galéria, Új tagok kiállítása Képzőművészeti programok a Pécsi Országos Színházi Találkozó keretében a Civil Közösségek Házában és a Pécsi Bazilika előtt. Köztéri alkotások: Szent Vendel szobor, Bezedek Zsidó Mártírok Emlékműve. Pécs, Indóház tér Körök című szobor a Pécsi Kulturális Központban Téglakör a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar kertjében A Pécs-Rácvárosi kőkereszt Máriaszobra. Publikált fotók, cikkek: Frankfurter Allgemeine Zeitung TAZ.de, Ralf Leonhardt XX. Országos Kisplasztikai Biennále katalógusa, Janus Pannonius Múzeum, Pécs Echo Kritikai Szemle, májusi szám, Pécs. Jegenyés Diána: Egy téglakör anatómiája, Illa Gábor diplomamunkájáról Július 5.Új Dunántúli Napló,Pécs Cseri László: Zsákbanugró verseny gipszből.

48 62. tétel ORSZÁGH GYÖRGY ( ) Duna parti házak 60x80 cm Jelezve jobbra lent: Országh Kikiáltási ár: Ft 63. tétel VÉRTESI PÉTER (1938- ) Az angyal jövetele 60x81 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Vértesi P. Kikiáltási ár: Ft

49 64. tétel CSURKA ESZTER (1969- ) Táncosok 100x150 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

50 65. tétel TAMÁS ERVIN ( ) Csendélet 60x80 cm Jelezve jobbra lent: Tamás Kikiáltási ár: Ft 66. tétel VÁGH-WEINMANN ELEMÉR ( ) Montmarte 52x63 cm Jelezés nélkül Kikiáltási ár: Ft

51 67. tétel KOHÁN ANGÉLA ERIKA (1969- ) Zebegény ( Végül Vihar ) 30x40 cm Jelezve jobbra középen: Kohán A. Kikiáltási ár: Ft 68. tétel KIRÁLY ANDRÁS (1972- ) Csendes este 110x90 cm Jelezve hátoldalon: Király András 2012 Kikiáltási ár: Ft

52 69. tétel SIMSAY ILDIKÓ ( ) Csendélet 60x80 cm Jelezve balra lent: Simsay Kikiáltási ár: Ft 70. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Tavaszi liget 70x100 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft

53 Kikiáltási ár: Ft Kikiáltási ár: Ft 71. tétel KOLOS-VÁRY ( ) Színes formák 130x97 cm Jelezve jobbra lent: Kolos- Váry 72. tétel CSATÓ JÓZSEF (1980- ) Félkész helyzet 80x70 cm Jelezve balra lent: Csató 2013

54 73. tétel SCHOLZ ERIK ( ) Festett fa 1988 Magasság: 104 cm Kikiáltási ár: Ft 74. tétel DIENER DÉNES RUDOLF ( ) Vízparton 24x36 cm Pasztell, ceruza, papír Jelezve jobbra fent: Diener Dénes Kikiáltási ár: Ft

55 TANULMÁNYOK: Szent Mór Iskolaközpont, Pécs Festőművész Diploma Pécsi Tudományegyetem Képzőművész-Tanár Diploma Magyar Képzőművészeti Egyetem MESTEREIM: Nyilas Márta, Dla Németh Pál, Dla Komáromi János Tóth László 75. tétel UZSALY MÁRTON Eklektika 115x108 cm Kikiáltási ár: Ft ÖNÁLLÓ KIÁLLÍTÁSOK: Ifjúsági Ház, Pécs Terem Galéria, Pécs Residence 1, Ill. Residence 2 - Irodaház, Budapest Ars Sacra Fesztivál, Budapest Hotel Corso, Pécs Illyés Gyula Általános Iskola, Pécs Német Szövetség, Jubileumi Kiállítás, Budapest Reggeli Étterem, Pécs Csoportos Kiállítások: Ifjúsági Ház, Pécs Pte Mk Által Rendezett Karácsonyi Aukció, Pécs Erste Bank Amadeus Kiállítás, Nádor Galéria, Pécs Országos Művészeti Diákköri Konferencia Kiállítása, Sopron Amadeus Kiállítás, Nádor Galéria, Pécs Országos Művészeti Diákköri Konferencia Kiállítása, Eger Pécsi Galéria- M21, Pécs Rart Market, Budapest József Attila Színház, Budapest

56

57

58 76. tétel ORBÁN ATTILA (1958- ) Sugarakat tartó 38x29 cm Vegyes technika, karton Jelezve jobbra lent: Orbán Attila 2001 Kikiáltási ár: Ft 77. tétel ORBÁN ATTILA (1958- ) Imaginárius alak 22x28 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Orbán 2001 Kikiáltási ár: Ft

59 78. tétel MÁTIS RITA (1967- ) Kanapén fekvő lány 65x50 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Mátis 2005 Kikiáltási ár: Ft

60 79. tétel DECSI ILONA (1950- ) Múlt századi szépasszonyok 44x35 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra fent: Decsi I. Luca 2009 Pest Kikiáltási ár: Ft 80. tétel SZABÓ TAMÁS (1952- ) Gugoló alak 34x25 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Szabó Tamás 1998 Kikiáltási ár: Ft

61 Kikiáltási ár: Ft Kikiáltási ár: Ft 81. tétel VÁMOSI TAMÁS (1966- ) Tér és idő 100x70 cm Jelezve jobbra lent: Vámosi 82. tétel P.BAK JÁNOS ( ) Tiszai kompnál 60x80 cm Jelezve jobbra lent: P.Bak

62 83. tétel GYŐRI MÁRTON (1979- ) Színes mezőkön járva I. 70x100 cm Jelezve hátoldalon: Győri Márton 2005 Kikiáltási ár: Ft 84. tétel GYŐRI MÁRTON (1979- ) Színes mezőkön járva II. 70x100 cm Jelezve hátoldalon: Győri Márton 2005 Kikiáltási ár: Ft

63 85. tétel CSEKE SZILÁRD (1967- ) Harmat I. 70x100 cm Jelezve hátoldalon: Cseke Szilárd 2009 Kikiáltási ár: Ft 86. tétel ÚJHÁZY PÉTER (1940- ) Táj két fával 56x74 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Újházy 1973 Kikiáltási ár: Ft

64 87. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Színes domboldal 70x100 cm Jelezve jobbra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft 88. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Fürdőzők a vízben 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve balra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft

65 89. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Padon ülők a parkban 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve jobbra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft 90. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Zöld mező a tengerparton 50x70 cm Jelezve balra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft

66 91. tétel OROSZ GELLÉRT BALÁZS ( ) Lila tűzeső 50x60 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Orosz Balázs Kikiáltási ár: Ft 92. tétel KUTI BOTOND Rejtőző III. 100x100 cm Jelezve jobbra lent: Kuti Kikiáltási ár: Ft

67

68

69

70 93. tétel KUTI BOTOND Tószoros 55x45 cm Jelezve jobbra lent: Kuti Kikiáltási ár: Ft 94. tétel SZABADOS JÁNOS (1937- ) Angyalka 47x36 cm Olaj, vegyes technika, karton Jelezve jobbra lent: Szabados J. Kikiáltási ár: Ft

71 95. tétel APPELSHOFFER PÉTER (1978- ) József Attila portré 28x20 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: AppP Kikiáltási ár: Ft 96. tétel KONFÁR GYULA ( ) Színes virágok 50x70 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Konfár Kikiáltási ár: Ft

72 97. tétel VÉRTESI PÉTER (1938- ) Este a Szőlő hegyen 60x80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Vértesi P Kikiáltási ár: Ft 98. tétel SZILVÁSY MARGIT ( ) Fa a vízparton 50x60 cm Jelezve balra lent: Szilvásy 1959 Kikiáltási ár: Ft

73 99. tétel TENK LÁSZLÓ (1943- ) Este felé 70x80 cm Olaj, farost Jelezés nélkül Kikiáltási ár: Ft 100. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Házak 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve jobbra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft

74 101. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Vitorlás a templom előtt 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve balra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft 102. tétel OROSZY CSABA (1967- ) Villám a pusztán 25x36 cm Olaj,vászon Jelezve balra fent: Oroszy Csaba Kikiáltási ár: Ft

75 103. tétel SÜTŐ RÓBERT (1977- ) Biciklis táj 30x45 cm Jelezve hátoldalon: Sütő Róbert 2004 Kikiáltási ár: Ft

76 104. tétel RADÁK ESZTER ( ) Birkák a domboldalon 100x100 cm Jelezve hátoldalon: Radák 2014 Kikiáltási ár: Ft

77 105. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Fekete madarak 100x70 cm Jelezve balra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft 106. tétel BÁCS EMESE (1978- ) Kirándulók 80x60 cm Jelezve hátoldalon: Bács Emese 2011 Kikiáltási ár: Ft

78 107. tétel MÁTIS RITA ( ) Venus 80x110 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

79 108. tétel GERZSON PÁL ( ) Korforduló 70x90 cm Jelezve jobbra lent: Gerzson Kikiáltási ár: Ft

80 109. tétel VEREBICS KATI (1980- ) Nőalakok fehér gyöngysorral 30x30 cm Jelezve hátoldalon: Verebics Kati 2006 Kikiáltási ár: Ft 110. tétel VEREBICS KATI (1980- ) Napozó lány Omisban 35x30 cm Jelezve hátoldalon: Verebics Kati Omis 2006 Kikiáltási ár: Ft

81 111. tétel SZURCSIK JÓZSEF (1959- ) Lila alakok 70x50 cm Jelezve jobbra lent: SzJ 2005 Kikiáltási ár: Ft 112. tétel SZIGNÁLT KÉP Boltba mentem 35x35 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Jelzés olvashatatlan Kikiáltási ár: Ft

82

83 113. tétel STAVNICZKI EMESE (1987- ) Bogarak 50x50 cm Jelezve a hátoldalon Kikiáltási ár: Ft 114. tétel EIGEL ISTVÁN ( ) Társaság 110x80 cm Jelezve jobbra lent: Eigel Kikiáltási ár: Ft

84 115. tétel TAMÁS ERVIN ( ) Tengericsillagos csendélet 70x100 cm Jelezve balra lent: Tamás Kikiáltási ár: Ft 116. tétel SÉDAY ÉVA ( ) Napraforgós csendélet 60x80 cm Jelezve jobbra lent: Séday É. Kikiáltási ár: Ft

85 117. tétel GYŐRFI ANDRÁS (1964- ) Kék hegy, piros labda 40x40 cm Jelezve jobbra lent: Gy.A. 10 Kikiáltási ár: Ft 118. tétel FILP CSABA (1973- ) Kacsás csendélet 40x59 cm Jelezve hátoldalon: Filp Cs Kikiáltási ár: Ft

86 119. tétel SZOTYORY LÁSZLÓ (1957- ) Repülőgép a kifutón 46x62 cm Jelezve jobbra lent: Szotyory 2002 Kikiáltási ár: Ft 120. tétel BATTA G. JELZÉSSEL Balatoni látkép 60x80 cm Jelezve jobbraa lent: Batta G. Kikiáltási ár: Ft

87 121. tétel BORTNYIK SÁNDOR ( ) Festő az ablaknál 33x27 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Bortnyik Kikiáltási ár: Ft 122. tétel POLÁNYI JÓZSEF (1938- ) Festő az állványnál 65x48 cm Olaj, karton Jelezve hátoldalon: Polányi József Kikiáltási ár: Ft

88 123. tétel MÁTIS RITA (1967- ) Falusi konyha 70x50 cm Jelezve hátoldalon: Mátis Rita 2008 Kikiáltási ár: Ft 124. tétel BÁCS EMESE (1978- ) Az őzlábgomba 80x60 cm Olaj, kollázs, vászon Jelezve hátoldalon: Bács Emese 2011 Kikiáltási ár: Ft

89 125. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Távolban hegyek 40x50 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft 126. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Tavaszi táj 30x46 cm Olaj, kasírozott vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

90 127. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Napernyő alatt 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve balra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft 128. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Fürdőzők a parton 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve jobbra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft

91 Kikiáltási ár: Ft Kikiáltási ár: Ft 129. tétel SZURCSIK JÓZSEF (1959- ) Zöld alakok 40x30 cm Jelezve balra fent: SzJ tétel TÓTH LACA (1957- ) Rituálé 40x30 cm Olaj, kasírozott vászon, farost Jelezve balra lent: Tóth Laca 75

92 131. tétel MUHI JELZÉSSEL Beszélgetők 16x16 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Muhi Kikiáltási ár: Ft 132. tétel MUHI JELZÉSSEL Álmodozó fejek 16x16 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Muhi Kikiáltási ár: Ft

93 133. tétel ORBÁN ATTILA (1958- ) Hal 40x30 cm Akril, karton Jelezve jobbra lent: Orbán Attila 2016 Kikiáltási ár: Ft 134. tétel AKNAY JÁNOS (1949- ) Felülről figyelve 29x40 cm Tus, papír Jelezve jobbra lent: Aknay János 78 Kikiáltási ár: Ft

94 135. tétel GONDOS JÓZSEF ( ) Karibi lány Magasság: 22 cm Festett terrakotta Kikiáltási ár: Ft 136. tétel SCHADL JÁNOS ( ) Csendélet könyvvel 64x54 cm Jelezve jobbra lent: SJ 929 Hátoldalon Régi kiállítási etikett címke kézírással Kikiáltási ár: Ft

95 137. tétel FARKAS GYÖRGY ( ) Piros sárga formák 40x30 cm Vegyes technika, papír Jelezve balra lent: Farkas Gy. Kikiáltási ár: Ft 138. tétel STAVNICZKI EMESE (1987- ) Bálnák keringője 45x50 cm Jelezve a hátoldalon Kikiáltási ár: Ft

96

97

98 139. tétel CSURKA ESZTER (1969- ) Maszkban az asztal körül 85x120 cm Vegyes technika, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft 140. tétel OROSZ GELLÉRT BALÁZS ( ) Élet és bujaság 61x68 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Orosz Gellért B Kikiáltási ár: Ft

99 141. tétel ILLA GÁBOR A lény 12x24x10 cm Bronz Kikiáltási ár: Ft

100 142. tétel VEREBICS KATI (1980- ) N.M.Waters II x77 cm Jelezve hátoldalon: Verebics Kati N.M.Waters II Kikiáltási ár: Ft 143. tétel MUHI JELZÉSSEL Napba néző 16x16 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Muhi Kikiáltási ár: Ft

101 144. tétel BARTA ISTVÁN ( ) Visegrádi házak 31x39 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: Barta István Kikiáltási ár: Ft 145. tétel TEREBESSY LÁSZLÓ ( ) Alakok 47x31 cm Tus, vegyes technika, papír Jelezve balra lent Kikiáltási ár: Ft

102 146. tétel FELUGOSSY LÁSZLÓ (1947- ) Fürdőszobai zsivaj 30x50 cm Jelezve hátoldalon Kikiáltási ár: Ft 147. tétel BARTHA LÁSZLÓ ( ) Odeon 62x45 cm Guache, papír Jelezve jobbra lent BL 1994 Kikiáltási ár: Ft

103 148. tétel ORBÁN ATTILA ( ) Hosszú szemű 34x23x6 cm Akril, vászon Jelezve a hátoldalon: Orbán Attila 2001 XI. Pismány Kikiáltási ár: Ft 149. tétel TÓTH LACA ( ) Vénusz 30x20 cm Vegyes technika, kollázs Jelezve középen lent: Tóth Laca 2011 Kikiáltási ár: Ft

104 150. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Női portré 27x19 cm Színes filc, papír Jelezve jobbra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft 151. tétel GAÁL JÓZSEF (1960- ) Tahsubar 65x51 cm Jelezve a hátoldalon: Tahsubar, Gaál József 1995 Kikiáltási ár: Ft

105 152. tétel HORVÁTH ÉVA MÓNIKA (1965- ) Piros ruhás nő 60x60 cm Jelezve hátoldalon: HÉM 2006 Kikiáltási ár: Ft 153. tétel GYŐRI MÁRTON (1979- ) Az igazság keresése 50x60 cm Olaj, farost Jelezve hátoldalon: Győri Márton 2006 Budapest Kikiáltási ár: Ft

106 154. tétel SZABÓ VLADIMIR ( ) Festő 25x30 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Szabó Vladimir Kikiáltási ár: Ft 155. tétel BORSOS MIKLÓS ( ) Teremtés 50x32 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Borsos M. Kikiáltási ár: Ft

107 156. tétel KURUCZ D. ISTVÁN ( ) Alföldi tanya 17x28 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: Kurucz Kikiáltási ár: Ft 157. tétel DOMBROVSZKY SZANISZLÓ (1928- ) Parti sétány 70x100 cm Jelezve balra lent: Bombrovszky Sz Kikiáltási ár: Ft

108 158. tétel LENGYEL KÁROLY (1942- ) Pont Neuf 43x56 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Lengyel Kikiáltási ár: Ft 159. tétel LENGYEL KÁROLY (1942- ) Notre Dame 50x60 cm Olaj, farost Jelezve hátoldalon: K. Lengyel Kikiáltási ár: Ft

109 160. tétel INCZE MÓZES (1975- ) Mutatványos 90x 10 cm Jelezés nélkül Kikiáltási ár: Ft

110 161. tétel GY. MOLNÁR ISTVÁN (1933- ) Kompozíció 27x19 cm Jelezve jobbra lent: GyMI Kikiáltási ár: Ft 162. tétel KIRÁLY ANDRÁS (1972- ) Massage 120x100 cm Jelezve hátoldalon: Király András Kikiáltási ár: Ft

111 163. tétel GALAMBOS TAMÁS (1939- ) Golgota 50x40 cm Jelezve jobbra lent: Galambos 1989 Kikiáltási ár: Ft 164. tétel TÓTH LÁSZLÓ (1930- ) Csendélet piros gyümölccsel 50x80 cm Jelezve jobbra fent: Tóth László Kikiáltási ár: Ft

112 165. tétel HÉZSŐ FERENC (1938- ) Fekete kecske 40x50 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Hézső 1985 Kikiáltási ár: Ft 166. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Kék víz, sárga táj 55x100 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft

113 Kikiáltási ár: Ft 167. tétel PAPAGEORGIU ANDREA (1980- ) Romos épület a Belső tó partján 47x62 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: PA

114 168. tétel PALOTÁS JÓZSEF (1947- ) Futó alak Teljes magasság: 19 cm Öntött bronz, márvány talpazaton Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

115 169. tétel BÁNÁTI SVERÁK JÓZSEF ( ) Templom 17x21 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Bánáti Sevárk Kikiáltási ár: Ft 170. tétel MOLNÁR BERTALAN (1933- ) Szentendre 46x30 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Molnár Bertalan Kikiáltási ár: Ft

116 171. tétel NIMCSEVITY ANNA (1957- ) Kalapos nő 40x32 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Nimcsevity Kikiáltási ár: Ft 172. tétel ZÁVODSZKY FERENC CÖ 100x70 cm Olaj, akril, vászon Jelezve jobbra lent: Závodszky Kikiáltási ár: Ft

117 173. tétel NÉMETH GÉZA (1944- ) Kikacsint a nap 26x23 cm Vegyes technika, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft 174. tétel GALAMBOS TAMÁS (1939- ) Bibliai jelenet 60x50 cm Jelezve jobbra fent: Galambos Kikiáltási ár: Ft

118 175. tétel IVÁNYI GRÜNWALD BÉLA ( ) Mulatozók 42x40 cm Vegyes technika, karton Jelezve jobbra lent: saját kezűleg színeztem, olaj festékkel Iványi Grünwald Béla Kikiáltási ár: Ft 176. tétel FILP CSABA (1973- ) Hús és könyv 40x60 cm Jelezés nélkül Kikiáltási ár: Ft

119 177. tétel HAJDÚ KINGA (1964- ) Hőség 25x40 cm Jelezve hátoldalon: Hajdú Kinga 2001 Kikiáltási ár: Ft 178. tétel DRÉGELY LÁSZLÓ ( ) Nők kékben 50x70 cm Vegyes technika, karton Jelezve jobbra lent: Drégely 1980 Kikiáltási ár: Ft

120 179. tétel OROSZ JÁNOS (1932- ) Kis Eszteré 51x65 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Orosz János 1982 Kikiáltási ár: Ft 180. tétel VÉN EMIL ( ) Férfi portré 60x50 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Vén Kikiáltási ár: Ft

121 181. tétel KLIE ZOLTÁN ( ) Női portré 67x51 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Klie 936 Kikiáltási ár: Ft 182. tétel ORBÁN ATTILA (1958- ) Fejdísz 35x50 cm Akril, papír Jelezve jobbra lent: Orbán Attila 2002 IX. Kikiáltási ár: Ft

122 183. tétel BALOGH LÁSZLÓ (1930- ) Játékos formák 50x70 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Balogh László 1992 Kikiáltási ár: Ft 184. tétel UZSALY MÁRTON Pártánc 164x110 cm Kikiáltási ár: Ft

123

124 185. tétel KUTI BOTOND Párta 50x40 cm Jelezve jobbra lent: Kuti Kikiáltási ár: Ft 186. tétel OROSZY CSABA (1967- ) Táj 40x60 cm Jelezve hátoldalon: Oroszy 2002 Kikiáltási ár: Ft

125

126 187. tétel OROSZY CSABA (1967- ) Új barázdák, szánt az eke 40x60 cm Jelezve balra lent: Oroszy Kikiáltási ár: Ft

127 188. tétel PRUTKAY PÉTER (1947- ) Hordozható határ x60x11 cm Object, trouve Jelezve hátoldalon Kikiáltási ár: Ft

128 189. tétel PRUTKAY PÉTER (1947- ) Fészek mentő x60x11 cm Object, trouve Jelezve hátoldalon Kikiáltási ár: Ft

129 Kikiáltási ár: Ft 190. tétel KUTI BOTOND Torlasz 30x40 cm Jelezve balra lent: Kuti

130

131 191. tétel INCZE JÁNOS ( ) Napos utca részlet 60x50 cm Jelezve balra lent: Incze János Kikiáltási ár: Ft 192. tétel SZILVÁSSY PÁL ( ) Budapest látképe 19x27 cm Színes filc, papír Jelezve jobbra lent: Szilvássy Pál Kikiáltási ár: Ft

132 193. tétel ORBÁN ATTILA (1958- ) Tornász 35x50 cm Akril, karton Jelezve jobbra lent: Orbán 2002 Kikiáltási ár: Ft 194. tétel FELUGOSSY LÁSZLÓ (1947- ) Horgolt UFO 60x84 cm Vegyes technika, papír Jelezve hátoldalon: FeLugossy László 95 Kikiáltási ár: Ft

133 195. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Nő alak fekete háttérrel 28x21 cm Olaj, tus, karton Jelezve jobbra lent: Szász Endre Kikiáltási ár: Ft 196. tétel DIENER DÉNES RUDOLF ( ) Fekvő akt 43x55 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: Diener Dénes Paris 928 Hátoldalon kézírásos ajánlás a művész szignója, és Paris 928 felirat található Kikiáltási ár: Ft

134 197. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Dr. Lustig István exlibris 11,5x18 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft 198. tétel PAIZS GOEBEL JENŐ ( ) Vetkőző nő 68x46 cm Akvarell, karton Jelezve jobbra lent: Paizs Goebel 1941 Kikiáltási ár: Ft

135 199. tétel ALMÁSSY ALADÁR (1946- ) Szétszedett alak 17x20 cm Tus, papír Jelezve balra lent: Almássy A Kikiáltási ár: Ft 200. tétel TENK LÁSZLÓ (1943- ) Fekvő nőalakok 46x34 cm Tus, papír Jelezve jobbra lent: Tenk 77 Kikiáltási ár: Ft

136

137 201. tétel STAVNICZKI EMESE (1987- ) Tipli labdázik 70x70 cm Jelezve a hátoldalon Kikiáltási ár: Ft

138 202. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Sárga vízpart 65x50 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft

139 203. tétel HÉZSŐ FERENC (1938- ) Kecske a mező szélén 26x37 cm Olaj,farost Jelezve jobbra lent: Hézső F Hátoldalon Képcsarnok vállalat etikett cimkéje Kikiáltási ár: Ft 204. tétel KEDVES ISTVÁN Horgász 25x49 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Kedves István Kikiáltási ár: Ft

140 205. tétel SZILÁGYI IMRE ( ) Szüret 49x60 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Szilágyi Imre Kikiáltási ár: Ft 206. tétel SZEMETHY IMRE (1945- ) Utazás 33x47 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Szemethy Imre 1991 Kikiáltási ár: Ft

141 207. tétel KÁRPÁTI TAMÁS (1949- ) Pálos 90x45 cm, karton Jelezve hátoldalon Kárpáti Tamás 2013 Kikiáltási ár: Ft 208. tétel PAPAGEORGIU ANDREA (1980- ) Színes domboldal 85x40 cm Jelezve jobbra lent: PA Kikiáltási ár: Ft

142 209. tétel VINCZE OTTÓ (1964- ) Bonyolult válasz 37x38 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Vincze ottó 2012 Kikiáltási ár: Ft 210. tétel KORNISS DEZSŐ ( ) Cím nélkül 46x33 cm Szitanyomat, papír Jelezve jobbra lent: Korniss 82 Kikiáltási ár: Ft

143 211. tétel AKNAY JÁNOS (1949- ) Szentendrei emlék 52x39 cm Akril, karton Jelezve jobbra lent: AJ Kikiáltási ár: Ft 212. tétel APÁTI ABKAROVICS BÉLA ( ) Itatás 44.5x60 cm Pasztell, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

144 213. tétel DÖBRÖCZÖNI KÁLMÁN ( ) Konyhaasztal 51x60 cm Jelezve jobbra lent: Döbröczöni Hátoldalon a Képcsarnok vállalat etikett címkéje található Kikiáltási ár: Ft 214. tétel VARGA PATRÍCIA MINERVA (1963- ) Víz és nádas 20x20 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Minerva Kikiáltási ár: Ft

145 215. tétel OROSZY CSABA (1967- ) Magos sorozat III. Arc 50x40 cm Jelezve hátoldalon: Oroszy Kikiáltási ár: Ft 216. tétel GY. MOLNÁR ISTVÁN (1933- ) Kíváncsi madarak 50x50 cm Jelezve balra lent: GyM 1986 Kikiáltási ár: Ft

146 217. tétel SOMOGYI-SOMA LÁSZLÓ ( ) Gesztenyevirág 60x70 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Somogyi Soma 76 Hátoldalon képcsarnok vállalat etikett címke Kikiáltási ár: Ft 218. tétel FARKAS GYÖRGY ( ) Örvénylés 32x44 cm Tus, papír Jelezve jobbra lent: Farkas György Kikiáltási ár: Ft

147 219. tétel HENRY JELZÉSSEL Fa krisztus 51x35 cm Linometszet, papír Jelezve jobbra lent: Henry 2004 Kikiáltási ár: Ft 220. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Dr. Némedy Gyula exlibris 9x8 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft

148 221. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Mezey Ferenc exlibris 9x8 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft 222. tétel VADÁSZ ENDRE ( ) Dr. Illés László exlibris 11x10 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Vadász Kikiáltási ár: Ft

149 223. tétel KÁROLYI ERNŐ ( ) A tér hatalma 32x64 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Károlyi 87 Kikiáltási ár: Ft 224. tétel GYŐRI MÁRTON (1979- ) Kígyó király 76x56 cm Akril, karton Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

150 225. tétel MÁTIS RITA (1967- ) Odaliszk x120 cm Jelezve hátoldalon: Mátis Rita Kikiáltási ár: Ft

151 226. tétel FILP CSABA (1973- ) Kávés készlet 38x58 cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

152 227. tétel DEIM PÁL ( ) Tesszük amit tenni kell 40x60 cm Szitanyomat papír Jelezve jobbra lent: Deim Pál 1996 Kikiáltási ár: Ft 228. tétel HORNYÁNSZKY GYULA ( ) Ülő nő 47x32 cm Szén, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft

153 229. tétel APPELSHOFFER PÉTER (1978- ) Furmányok 28x20 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobb lent: AppP Kikiáltási ár: Ft 230. tétel CS. NÉMETH MIKLÓS ( ) Csók 27x16 cm Színes ceruza, papír Jelezve jobbra lent: CSVAY 84 III. 27. Kikiáltási ár: Ft

154

155 Kikiáltási ár: Ft 231. tétel KUTI BOTOND Relikvia II. 40x50 cm Jelezve balra lent: Kuti

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ/AUCTION BAYER ILONA SZERELMES GYŰJTEMÉNY

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2018.02.23-2018.03.12. www.axioart.com Párisi Galéria 2018.02.23-2018.03.12. ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2018.02.23.-2018.03.09. H-P: 10:00-18:00- ig

Szilágyi-Jéger Teréz. festőművész

Szilágyi-Jéger Teréz. festőművész Szilágyi-Jéger Teréz festőművész 2016 Szakmai életrajz Születési adatok: Csorna, 1967. E-mail: fonix99@freemail.hu Telefon: 06202060807 web: jegerterez.hu A színek és a formák jelentéstartalmainak keresése,

Munkanapokon június 2-tól június 12-ig óra között, illetve előre egyeztetett időpontban a nyitva tartási időn túl is. aukciósház Premier Galéria aukció dátuma 2017.06.12. 18:00 aukció címe aukció kiállítás ideje aukció elérhetőségek aukció linkje 19. festmény- és műtárgy aukció Munkanapokon 2017. június 2-tól 2017. június

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ

PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ PÁRISI GALÉRIA ONLINE AUKCIÓ 2017.12.02-2017.12.16. www..axioart.com Párisi Galéria 2017. december 02-16 ONLINE AUKCIÓ www.axioart.com Kiállítás- Exhibition 2017.12.02-2017.12.16. H-P: 10:00-18:00- ig

Unofficial translation I N F O R M A T I O N O N T H E R U L E S O F B I D D I N G P R O C E S S Az Árverés formája 1.1. Form of the Auction III.1. sz. Melléklet Annex No.: III.1. Unofficial translation A L I C I T Á L Á S F O L Y A M A T Á N A K S Z A B Á L Y A I R Ó L S Z Ó L Ó T Á J É K O Z T A T Ó I N F O R M A T I O N O N T H E R U L E

Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: Mobilszám:

Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: Mobilszám: Önéletrajz Személyi adatok Vezetéknév/Utónév: PALKÓ TIBOR Cím: Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: +3657502400 Mobilszám: +36305963711 E-mail: palko.tibor@uni-eszterhazy.hu Honlap:

bemutatja Turcsányi Antal festőművész kamaratárlatát Budapest 2014

bemutatja Turcsányi Antal festőművész kamaratárlatát Budapest 2014 bemutatja Turcsányi Antal festőművész kamaratárlatát Budapest 2014 Turcsányi Antal festőművész 2014 Benedek Elek meseillusztráció I. 16x22 cm papír, ceruza Turcsányi Antal festőművézs 2014 Benedek Elek

Kovács Tamás Vilmos festőművész T é r című kiállítását

Kovács Tamás Vilmos festőművész T é r című kiállítását bemutatja T é r című kiállítását Budapest 2017. szeptember 22. 1. A szobában 61x64 olaj, faragot hársfa 2. A szenátusban 60x80 olaj, farost 3. Árnyékban 70x90 olaj, farost 4. A szónok 40x50 vegyes technika,

A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga Az árverés idôpontja: 2008.december 15. 18.00 óra Helyszíne: KOGART Ház (1062 Budapest, Andrássy út 112.) A kiállítás

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest 2015 november

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest 2015 november bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest Virágzó sövény olaj, farost; 120x100 cm A világ végén olaj, farost; 80x100 cm Fiatal bükkös olaj, farost; 120x100 cm Fehér tündérrózsák olaj,

T/3402. számú. törvényjavaslat

T/3402. számú. törvényjavaslat MAGYARORSZÁG KORMÁNYA T/3402. számú törvényjavaslat a Magyarország Kormánya és a Koreai Köztársaság Kormánya között a vezetői engedélyek kölcsönös elismeréséről és cseréjéről szóló megállapodás kihirdetéséről

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Általános rendelkezések Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Az ÁSZF-ben meghatározott feltételek, kivéve, ha a szerződő Felek ettől eltérően állapodnak meg, kötelező érvényűek