Download "Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető. Nagy Tamás Aukciósház vezető. Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő. Horváth Ildikó Raktárvezető"

2 l AZ AUKCIÓS ANYAGOT ÖSSZEÁLLÍTOTTA Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető Nagy Tamás Aukciósház vezető Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő Horváth Ildikó Raktárvezető Gál Zoltán Festményszakértő Tyetyik Gábor Festményszakértő Mireisz Viktória Műtárgyszakértő Vitrainé Farkas Judit Műtárgyszakértő Szabó Anikó Műtárgyszakértő Balás Kinga Aukciós vezető menedzser Koltai Edina Aukciós menedzser Slezák István Fotó ÁRVERÉSVEZETŐ Gál Zoltán 1

3 AUKCIÓ március 13. szerda 18:00 BÁV Aukciósház Apszisterem 1052 Budapest, Bécsi u KIÁLLÍTÁS Szombat Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek Szombat Hétfő március március március március március március március március :00-14:00 10:00-18:00 10:00-18:00 10:00-18:00 10:00-18:00 10:00-18:00 10:00-14:00 10:00-18:00 BÁV Aukciósház Apszisterem 1052 Budapest, Bécsi u INFORMÁCIÓK Az aukción személyesen, vagy telefonos- illetve vételi megbízással lehet licitálni. A személyes licitálás helyszíni regisztrációhoz kötött. A telefonos licitáláshoz, vagy vételi megbízáshoz kérjük a katalógus végén található megbízási szerződés hiánytalan kitöltését, aláírását és átadását. LICITLÉPCSŐK Az utolsó árajánlat (Ft) Emelkedés összege (Ft) tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig felett ELÉRHETŐSÉG Balás Kinga Aukciós vezető menedzser Koltai Edina Aukciós menedzser BÁV Aukciósház 1052 Budapest, Bécsi u tel.: aukcio@bav.hu

4 1. Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, buton foglalt 2 kicsi és 2 nagyobb, régi csiszolású briliáns cca. 0,25 ct (R2CrP1), patentzáras beakasztással, 2,1 g, 2 kő nem egyforma Ft Szoliter gyűrű Arany 585, 1 buton foglalt, régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2YP1), mintás gyűrűvállal, 1,8 g, méret: Ft 3. Karkötő Arany 580, keskeny, pálcika glides karpánt, középrészén 1 briliáns cca. 0,10 ct (R2CrP1), nyelves zárral, biztonsági lánccal, 1930 körül, 6,2 g, hossz: 17 cm Ft 1

5 4. Nyaklánc art deco Arany 585, vékony anker lánc középrészén, 11 vésett és zománcozott geometrizáló díszítőelem, 1930 körül, 6,6 g, hossz: 44 cm Ft 2

6 5. Női gyűrű Fehérarany 585, ovális, áttört fejen 3 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R1CrSi) és 12 apró achtkant csiszolású briliáns cca. 0,10 ct, 1,9 g, méret: Ft 6. Fülbevaló pár Arany 580, 4 régi csiszolású briliáns cca. 0,40 ct (R2CrP1), patentzáras beakasztással, 1910 körül, 2,8 g Ft 3

7 Női gyűrű Kétszínű arany 585, masni fazon, 1 szintetikus rubin díszítéssel, Budapest, 1940 körül, 9,0 g, méret: 59, sín alakított Ft Női gyűrű Arany 580,, 13 különböző nagyságú, régi csiszolású briliáns cca. 0,25 ct (R2CrP1)levelesbimbós fazonban, 1910 körül, 2,6 g, méret: Ft 9. Karék Arany 585, nyitható reif, ellentétes irányú, golyóvégű szárak között 3 régi csiszolású briliáns cca. 0,35 ct (R2CrP1), 1900 körül, 8,7 g, átmérő: 6 cm Ft 4

8 10. Nyakék Arany 585, vékony anker láncon neglizsé típusú középrész, 3 faragott rózsaforma korall és 5 különböző nagyságú, régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1), Bécs 1920 körül, után fémjelzett, 14,1 g, hossz: 40 cm Ft 5

9 12. Korall ékszer 2 db Ezüst 800 szerelésű, kitűző, 19 különböző nagyságú korall lencse díszítéssel, 1900 körül, apró szemű, közepe felé növekvő méretű korall szemekből, szemátmérő: 3,5-7,8 mm, ezüst nyelves zárral, 24,1 g, hossz: 50 cm Ft 6

10 11. Fülbevaló dobozában pár Arany 585, plasztikus, stilizált virágforma, közepében üvegkő díszítéssel, golyós csüngővel, elöl kapcsos beakasztással, XIX. sz. vége, után fémjelzett, 7,4 g, javított Ft Melltű Arany 580, patkóforma, 16 rózsacsiszolású gránát díszítéssel, Bécs 1900 körül, 7,0 g Ft

11 14. Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, buton foglalt 2 nagyobb és 2 apró, régi csiszolású briliáns cca. 0,45 ct (R2CrP1), patentzáras beakasztással, 2,0 g Ft 15. Női gyűrű Arany 585, aliance fazon, 3 buton foglalt, régi csiszolású briliáns cca. 0,65 ct (R2YP1), 2,5 g, méret: 53, Ft 16. Függőóra Arany 585, mindkét fedele vésett, virágmintás, aszimmetrikus, kék zománc díszítéssel, római számos, zománcozott számlap, működő, cilinderjáratú szerkezet, 1900 körül, tokszám: , 24,5 g, zománc sérült Ft 8

12 17. Nyaklánc Arany 585, vékony, anker láncon turmalin és 2 apró gyöngy díszítésű csüngős középrész, 1910 körül, 2,7 g, hossz: 42 cm Ft 18. Fülbevaló pár Arany 585, 2 ovális, fazettált csiszolású ametiszt, patentzáras beakasztással, 3,4 g Ft 9

13 19. Női gyűrű Arany 580, navett formájú fejen 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrP1) és 16 apró gyémánt cca. 0,20 ct, Bécs, 1900 körül, 2,6 g, méret: Ft 20. Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, abgedekt foglalatban 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,40 ct (R2CrP1) és 2 apró gyémánt cca. 0,05 ct, patentzáras beakasztással, 1930 körül, 2,6 g Ft 21. Melltű-függő Arany 750, oválisformájú, apró gyöngyökkel keretezett, festett női portré, modern, 15,2 g Ft 22. Fülbevaló pár Arany 580, kúposan felrakott, pave foglalt, különböző színű türkizekkel, patentzáras beakasztással, 2,2 g, horpadt, javított Ft 10

14 23. Női gyűrű Arany 585, áttört foglalatban 7 különböző nagyságú, régi csiszolású briliáns cca. 0,25 ct (R2- ACrP1), 1940 körül, 2,4 g, méret: Ft 24. Dísztű Arany 580, egyenes pálcán, virágszerű minta, 5 kék zafír cca. 1,00 ct, 3 gyémánt és 1 régi csiszolású briliáns összesen cca. 0,10 ct (R2CrP1), 1910 körül, 6,4 g Ft 25. Fülbevaló pár Arany 585 és ezüst, 2 apró igaz gyöngy és 18 zárt foglalású apró gyémánt cca. 0,50 ct, patentzáras beakasztással, 1900 körül, után fémjelzett, 3,6 g Ft 11

15 26. Férfi gyűrű Arany 580, ovális formjú zöld achát kő, áttört gyürüvállal, 1930 körül, 8,2 g, méret: Ft 27. Karkötő Arany 580, keskeny, ovális szemekből karpánt, középrészén 2 rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,15 ct és 1 szögletes formájú smaragd, nyelves zárral, biztonsági lánccal, Bécs, 1910 körül, 12,6 g, hossz: 19,5 cm Ft 12

16 28. Női gyűrű Arany 585, áttört, oválisforma fej, 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,10 ct (R12CrP1) és 4 apró gyémánt cca. 0,05 ct, 1930 körül, után fémjelzett, 4,4 g, méret: Ft 29. Fülbevaló pár Arany 585, 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1), 26 apró gyémánt cca. 0,20 ct és 2 kaboson csiszolású smaragd cca. 2,50 ct, biztonsági patentzárral, 6,9 g, smaragd sérült Ft 13

17 30. Karék Arany 580, keskeny, nyitható reif, 1 smaragd és 12 apró fél gyöngy, Bécs, 1910 körül, 7,1 g, átmérő: 5,8cm, smaragd sérült Ft Női gyűrű Arany 585, 1 ovális csiszolású smaragd cca. 1,0 ct és 2 kis briliáns cca. 0,04 ct (MCrP1), 2,5 g, méret: Ft

18 32. Nyakék Arany 750, vékony anker láncon csüngős ékszerközép, 2 navett csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (MCrSi), 1 smaragd és 1 cseppforma rubin, 4,0 g, hossz: 45 cm, rubin kezelt Ft 33. Női gyűrű Arany 585, 7 különböző csiszolású, nagyságú smaragd, 1 rubin és 3 apró cirkónia aszimmetrikus elrendezésben, 6,5 g, méret: 51, smaragd természetes zárványokkal Ft 15

19 34. Medalion Arany 580, oválisformájú, rátett tölgy-, és babérlevél motívum díszítésű keretben, festett porcelán virágcsokor miniatűr, keret Bécs, 1910 körül, porcelán modern pótlás, 16,5 g Ft 35. Fülbevaló pár Arany 585, 2 korall lencse csillag foglalással, patentzáras beakasztással, 1900 körül, 1,8 g, korall sérült Ft 16

20 36. Női gyűrű Arany 585, áttört, hosszúkás fejen 6 régi csiszolású briliáns cca. 0,45 ct (R2CP2) és 6 apró gyémánt, 5,1 g, méret: 55, sín alakított Ft 37. Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, buton foglalt 4 kisebb, régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1), patentzáras beakasztással, 2,5 g Ft 38. Női gyűrű Arany 750, aliance fazon, 5 régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CrSi) és 8 apró gyémánt, 2,5 g, méret: 49, Ft 17

21 39. Női gyűrű Fehérarany 585, 3 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrSi), 1930 körül, után fémjelzett, 2,1 g, méret: Ft 40. Lánc függővel Fehérarany 750, pancer láncon, 1 karmos foglalású, szív alakúra csiszolt briliáns cca. 0,15 ct (MTCrSi), 2,4 g, hossz: 46 cm Ft 18

22 41. Női gyűrű Arany 585, 9 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrSi) rozetta fazonban, 1930 körül, után fémjelzett, 2,0 g, méret: Ft 42. Női gyűrű Arany 585, nyolcszögletes formájú, áttört fejen, 1 nagyobb és 16 kisebb, régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CrP1), 1930 körül, után fémjelzett, 2,8 g, méret: Ft 19

23 43. Fülbevaló pár Fehérarany 585, csüngős fazon, 4 briliáns cca. 0,20 ct (MCrVSi) és ónix díszítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, 4,7 g Ft 20

24 44. Szoliter gyűrű Arany 580, 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CrSi), 1900 körül, 2,0 g, méret: Ft 21

25 45. Nyakék és fülbevaló pár Fehérarany 750, vékony láncon áttört cseppforma csüngő, 41 apró briliáns cca. 0,40 ct (MCrSi), fülbevaló pár csüngős fazon, 46 apró briliáns cca. 0,25 ct (MCrSi), beszúrós stiftes szereléssel, 10,2 g, hossz: 45 cm Ft 22

26 46. Lánc függővel Ezüst 925, anker láncon, ezüst 835, függő, 1 nagy fazettált csiszolású kvarc kő díszítéssel, 62,1 g, hossz: 60 cm Ft 47. Kézelőgomb pár art deco 2 db Ezüst 800, részben aranyozott, geometrikus gilosált díszítéssel, 1930 körül, 17,6 g Ft 23

27 48. Mellénylánc Ezüst 900, virágmotívum díszítésű, áttört szemekből, 1 szív függő, 1 kutya függő, 2 olasz 835 %0 finomságú 500 lírás, 1 nagy emlékveret, karabiner és nagy ugrókarika véggel, 112,0 g Ft 49. Kitűző Ezüst 800, kerekforma, keretén rátett plasztikus elemek, apró fél gyöngyökkel, festett női mellképpel, Bécs, 1910 körül, készítő: Schwarcz Emanuel, 10,6 g Ft 50. Karék Ezüst 750, nyitható reif, fekete zománc középrészén 3 fél gyöngy és kék-fehér zománcozott díszítőelem, nyelves zárral, Bécs, ig jelzett, készítő: Swarcz Brüder, 16,4 g, átmérő: 6 cm, zománc sérült Ft 24

28 51. Nyakék Ezüst 800, 6 sor vékony anker lánc, nyelves zárján apró korall díszítéssel, modern, 44,7 g, belsősor hossz: 38 cm Ft 52. Karkötő Ezüst 835, 5 áttört, virágmintás, türkizekkel díszített tagból, nyelves zárral, biztonsági lánccal, 35,0 g, hossz: 19,5 cm Ft 25

29 53. Lánc függőórával Ezüst 800, függőóra nyitott, gilosált díszítésű tokban, római számos zománcozott számlap, működő cilinderjáratú szerkezet, Svájc 1910 körül, tokszám: , ezüst 750, lánc, 41,0 g, hossz: 134 cm Ft 54. Ékszer 2 db Ezüst 750, nyitható reif és fényképtartós medalion, fekete zománc és vésett mintában fél gyöngy díszítéssel, 1900 körül, 44,5 g, átmérő: 5,5 cm, zománc sérült Ft 26

30 55. Melltű Ezüst 925, pillangóforma, kék lüszter zománc és üvegkő díszítéssel, 1930 körül, 9,1 g Ft 27

31 56. Feszület Ezüst, egyenes szárú latin kereszt korpusszal, függesztő karikával, készítő: id. Prandtner József ( ), Pest, 1830 körül, 80,3 g, méret: 8,5 17 cm Ft 28

32 57. Plakett 4 db Ezüst 999, magyar kártya, 4 szín ász kártyalapok mintájára, Érem Művészeti Kiadó terméke, egyenként 1 uncia, bruttó 185,9 g, műanyag tokban Ft 58. Cigaretta szelence Ezüst 800, lekerekített sarkú, nyomógombos nyitódású, előlapján 4 festett zománc képpel, hátlapon német nyelvű vésett szöveggel (Hódolj az asszonynak, az italnak, a kártyának, a sportnak és az éneknek. Ha a világ nem is hagyja akkor is az az értelmes aki élvezi az életet.) 1930 körül, német, behozatali jelzéssel, 132,2 g, méret: 8,5 9 cm, zománc sérült Ft 29

33 59. Bonbonos kosár Ezüst 835, oválisformájú, áttört kihajló peremű test, kétoldalt fülekkel, 4 kis mancs lábbal, áttört mintában 4 vésett madárforma díszítéssel, holland, közötti jelzéssel, I. P. H. mesterjeggyel, 1900 körül, után fémjelzett, 144,5 g, méret: Ft 60. Szalvétatartó Ezüst 800, áttört, virágmintás, alacsony lábakon, modern, magyar jelzéssel, 67,5 g Ft 30

34 61. Cukortartó Ezüst 800, kerek, trébelt, csavarmintás, levehető fedéllel, N. SZ. mesterjeggyel, Budapest, közötti jelzéssel, 155,0 g, méret: 5 11 cm Ft 31

35 62. Asztali cigaretta kínáló Ezüst 800, nagy, lekerekített sarúu téglány, nyomógombos nyitódással, gilosált díszítésű fedelekkel, belül aranyozott, 1930 körül, után fémjelzett, 442,3 g Ft 32

36 63. Csemegéstál Ezüst 800, áttört, háromkaréjos, alacsony lábakkal, német, 1900 körül, után fémjelzett, 107,6 g Ft 64. Deszertes készlet dobozában Ezüst 925, 6 süteményes villa, 6 kanál, matított díszítésű nyeleken, pasztell kék-zöld zománc díszítéssel, modern, 268,6 g, méret: 14,5 cm Ft 33

37 65. Teáskanál 12 db Aranyozott ezüst 84 zolotnik, csavart nyelű, vésett levélmintás díszítéssel, monogram vésettel, Moszkva, 1892, 189,4 g, méret: 14 cm Ft 34

38 66. Fűszertartó Ezüst 800, trébelt, talpas, karéjos peremű, monogram vésett, Bécs, 1857, 75,9 g Ft 67. Bidermeier doboz Ezüst 800, lekerekített sarkú téglány, zsanéros fedélnyitódással, pajzsforma kulcslyuk dísszel, fedelén monogram vésettel, belül aranyozott, Olmütz 1834, 329,0 g Ft 35

39 68. Pesti gyümölcskínáló tál Ezüst, 566 g. Trébelt kerek talpon, hólyagokkal díszített szár és öblös edénytest, peremén körbefutó bécsirózsás dekorral. Jelzett: Pest, 1920 körül, Polgár Kálmán. M.: 15,5 cm Átm.: 25,5 cm Ft 69. Bécsi gyertyatartó-pár Ezüst, 638 g. Akantuszlevelekkel díszített, többszörösen tagolt, csavart szár kehely formájú gyertyacsészével. Jelzett: Bécs, XIX. század vége. Hermann Südfeld. M.: 28 cm Ft 36

40 70. Tálca Ezüst, 764 g. Kerek forma, peremén rokályos bordűrrel. Jelzett: Pest, 1920 körül, Zipper Henrik Antal. Átm.: 29,5 cm Ft 37

41 71. Empire kanócvágó olló Ezüst 77 g. Bécs, 1808., Franz Riessner (?). H.: 15 cm Ft 72. Francia parfümös palack Ezüst, 102 g., belül aranyozva. Téglatest forma, menetes záródású kupakkal, felületén gilosált díszítménnyel. Jelzett: Párizs, 1900 körül, Gustave Keller. M.: 9 cm Ft 73. Szecessziós cukorszóró és dzsemtartó Fúvott és csiszolt üveg tégelyek ezüst montírozással, és egy üveg kanállal. Fedeleken domborított, vésett és cizellált szecessziós virágdekor. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Gedlitzka & Söhne. M.: 12 és 11 cm Ft 38

42 74. Füleskosár Ezüst, 144 g. Négyzet formájú kínáló, áttört peremszéllel és ívelt füllel. Belsejében öntött üvegbetét. Jelzett: 800-as fémfinomsági -, valamint prágai behozatali jellel. Német, 1910 körül. M.: cm Ft 75. Kínálótál Ezüst, 608 gr. Négy lábon álló bordázott díszítésű öblös tál, kétoldalt fülekkel. Jelzett: Pest, 1930 körül, Magyar Ötvös Műhely. M.: cm Ft 39

43 76. Asztali cigarettás doboz Ezüst, bruttó 717 g., belül aranyozva. Oldalán domborított, ún. hólyagos díszítéssel, belsejében fa betétekkel. Jelzett: Pest, 1930 körül, Wintelmantel & Szombathy. M.: cm Ft 77. Historizáló talpastál Ezüst, 137 g. Négy maszkarónés talpon domborított, cizellált és vésett díszítésű szár, rajta fúvott és csiszolt, zománcfestett és aranyozott üvegtál. Leszorító gombja pótlás. Jelzett: Prága, XIX. század vége. M.: 18 cm Átm.: 21,7 cm Ft 40

44 78. Pohár Ezüst, 76 g. Sima vonalú palástján vésett tulajdonosi monogram ötágú, nemesi koronával. Jelzett: Bécs, 1856., Mayerhofer & Klinkosch. M.: 8 cm Ft 79. Biedermeier díszpohár Ezüst, 118 g. Felületén vésett rokályos és bécsirózsás díszítmények. Jelzett: Bécs, M.: 10,4 cm Ft 41

45 80. Biedermeier tálka Ezüst, 66 g. Rokályos, legyezőkagylós díszítésű lábakon kerek csengőtartó tálka. Jelzett: Bécs, 1846., Wenzel Mayer. M.: 10,5 10,5 2 cm Ft 42

46 81. Csengő Ezüst, 116 g. Felületén gilosált díszítmény, peremein babérkoszorús bordűr. Fogóján vésett tulajdonosi monogram kilencágú grófi koronával. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Würbel & Czokally, valamint Bachruch forgalmazói jelzéssel. H.: 10 cm Ft 82. Kézi gyertyatartó Ezüst, 178 g. Kerek, gilosált talpon babérkoszorúval díszített talpperem és szár, kehely formájú gyertyatartóval. Oldalán ívelt, akantuszleveles fogóval. Talpán felül vésett tulajdonosi monogram kilencágú, grófi koronával. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Würbel & Czokally, valamint Bachruch forgalmazói jelzéssel. M.: 7 cm Ft 43

47 83. 3 darab piperetégely Aranyozott ezüst 1237 g. Felületükön gilosált díszítmény, valamint domborított és cizellált babérkoszorús peremdíszek. Jelzett: Bécs, XIX. század, Würbel & Czokally, Bachruch forgalmazói jelzéssel. M.: 20,5 8 5 cm M.: 7,5 cm Átm.: 10 cm Ft 84. Díszpohár Ezüst 234 g., belül aranyozva. Duplafalú, gilosált és babérkoszorúval díszített palástján vésett tulajdonosi monogram kilencágú grófi koronával. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Würbel & Czokally, valamint Bachruch forgalmazói jelzéssel. M.: 10,5 cm Ft 44

48 85. Biedermeier fülestálca Ezüst, 929 g. Ovális forma, öblében vésett historizáló növényi díszítmények. Peremén domborított és vésett rokályos bordűr. Kétoldalt plasztikus, rokályoslegyezőkagylós fülek. Öblében bárói címervéset. Jelzett: Bécs, 1857., Mayerhofer & Klinkosch. M.: 50,5 31 cm Ft 86. Historizáló díszpohár - Billikom Ezüst 142 g., belül aranyozva. Három golyó lábon álló pohár, domborított, poncolt és vésett palástján reneszánsz portrék és gyümölcskötegek. Jelzett: 13 latos fémfinomsági jellel, valamint 'N' betűvel és mesterjeggyel. Német, Nürnberg (?), XIX. század második fele. M.: 9 cm Ft 45

49 87. Pesti empire gombolyagtartó Ezüst, 95 g. Áttört, poncolt, vésett és cizellált, patent záródású gömbforma karpereccel. Horpadt. Jelzett: Pest, 1839., Müller József. H.: 18,5 cm Ft 88. Porcukorhintő Ezüst, bruttó 53 g. Három lábon álló, gilosált díszítésű átlyugtatott tálka, faragott csont fogóval. Jelzett: Bécs, 1870 körül. H.: 20 cm Ft 46

50 89. 6 darab teáskanál Ezüst, 84 g., maszkarónés végződésú nyéleken. Jelzett: Bécs, 1880 körül, Jarosinski Ladislaus. H.: 12,5 cm Ft darab mokkáskanál Ezüst, 53 g., vésett díszítéssel. Jelzett: Prága, 1900 körül. H.: 11 cm Ft 47

51 91. Szovjet púderes doboz Ezüst, bruttó 126 g. Felületén festett bőr borítással, belsejében pudrié tükörlappal. Fedelén datált művész szignókkal, Moszkva , Moszkvai Óra-és Ékszergyártó Vállalat,valamint 1966 utáni magyar behozatali fémjellel. M.: 7,5 7,5 0,5 cm Ft 48

52 92. Kézelőgomb-pár Ezüst, bruttó 7,5 g., zománc díszítéssel, eredeti dobozában. Az egyik darab zománcán apró sérülés. Jelzett: 930-as fémfinomsági jellel, valamint 1902 utáni linzi behozatali jellel. Német, 1900 körül Ft darab függelék Ezüst, bruttó 17 g. Fényképtartós medalion és ceruza, felületükön gilosált alapon transzlucid színes zománc díszítménnyel. Jelzett: 800-as fémfinomsági jellel. Német, 1900 körül Ft

53 94. 5 darab dísztárgy Ezüst, bruttó 171 g. Kézitükör alakú púderkompakt, aprópénztartó, tűtartó, parfümös flakon és egy pudrié. Jelzett: szlovák (parfümtartó), német (tűtartó) és magyar fémjelzésekkel. XX. század első fele Ft darab tortalapát Ezüst 176 g. Felületén vésett és cizellált historizáló díszítményekkel. Jelzett: Hanau, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni pesti behozatali jellel, H. Zwernemann mesterjeggyel. Német, 1890 körül. H.: 26,5 és 22,5 cm Ft 50

54 96. Ezüst kisplasztika - A gyermek Bacchus Öntött és cizellált ezüst gyermek figura, ébenfa talpon. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Franz Rumwolf. M.: 10 cm Ft 51

55 97. Ezüst kisplasztika - Szarvas Ezüst, bruttó 216 g. (nettó súly: 178 g.) Öntött és cizellált szarvas figura faragott ébenfa talpon. Jelzett: Pest, XX. század második fele, FOÉ (Fővárosi Óra-és Ékszeripari Vállalat). M.: 14 cm Ft 52

56 98. Nádler Róbert (Pest, 1858 Budapest, 1938) Festő a szabadban Akvarell, papír 38,5 X 27,5 cm Jelezve jobbra lent: Nádler Róbert Ft 99. Zórád Ernő (Wallburg Egon) (Balassagyarmat, 1911 Budapest, 2004) Fiatal pár Akvarell, papír 25,5 X 36 cm Jelezve jobbra lent: Wallburg Egon Ft 53

57 100. Székely Bertalan (Kolozsvár, 1835 Cinkota, 1910) Freskóvázlat Tus, fedőfehér, papír 36,5 X 25,5 cm Jelzés nélkül Szerepelt korábbi BÁV aukción Ft 101. Augustus-Neve, A. Működött: A Sóhajok hídja Velencében Akvarell, papír 30,5 X 15,5 cm Jelezve jobbra lent: A. Neve Ft 54

58 102. Cesare Tropea (1861-?) Fiatal lány Olaj, fa 29,5 X 16,5 cm Jelezve jobbra lent: Tropea Ft 103. Forlenza, Domenico ( ) Piros kendős lány Olaj, fa 29,5 X 16,5 cm Jelezve jobbra lent: D. Forlenza Napoli Ft 55

59 104. Vidovszky Béla (Gyoma, Budapest, 1973) A szolnoki Tabán Olaj, karton 34 X 43 cm Jelezve jobbra lent: Vidovszky Ft 105. Nagy Ernő (Felnémet, ) Piaci részlet Olaj, vászon 30 X 40 cm Jelezve jobbra lent: Nagy Ernő Ft 56

60 106. Barabás Márton (Budapest, ) Nagyváradi piac a Zsinagógával Olaj, vászon 95 X 85,5 cm Jelezve jobbra lent: Barabás Ft 107. Deák-Ébner Lajos (Pest, 1850 Budapest, 1934) Dinnyeárusok Akvarell, fedőfehér, papír 168 X 265 mm Jelezve balra lent: Deák-Ébner L Ft 57

61 108. Berkes Antal (Budapest, Budapest, 1938) Utcarészlet Olaj, vászon 40 X 50 cm Jelezve balra lent: Berkes A Ft 109. Forster Jakab (Gyönk, ) Zalaegerszegi belváros Akvarell, szén, papír 33 X 48 cm Jelezve jobbra lent: F.J Ft 58

62 110. Boldizsár István (Orosháza, Budapest, 1984) Pesti rakpart Akvarell, papír 36 X 54 cm Jelezve jobbra lent: Boldizsár Ft 111. Cserepes István (Budapest, 1901 Budapest, 1944) Korcsolyázók Olaj, vászon 60,5 X 70,5 cm Jeleze jobbra lent: Cserepes Hátoldalon: Nemzeti Szalon kiállítási etikett Ft 59

63 112. Bendrat, Arthur ( ) Vízparti táj (1898) Olaj, fa 20 X 29,5 cm Jelezve jobbra lent: A. Bendrat Danzig ' Ft 113. ifj. Kovács János (Debrecen, Budapest, 1957) Leányfalu Tempera, karton 49,5 X 68 cm Jeleze balra lent: Kováts J. Leányfalu Jelezve jobbra lent: Kováts J Ft 114. Bosznay István (Csurgó, Budapest, 1944) Patakpart Olaj, vászon, kartonon 25,5 X 42 cm Jelezve jobbra lent: Bosznay 910 Hátoldalon: Autográf felirat Ft 115. Pólya Iván (Szolnok, 1889 Budapest, 1939) Zagyva parti halász (1931) Olaj, vászon 47,5 X 37 cm Jelezve jobbra lent: Pólya Iván Ft 60

64 116. Bosznay István (Csurgó, Budapest, 1944) A parádi erdő Olaj, karton 25 X 42 cm Jelezve balra lent: Bosznay 923 Hátoldalon: Autográf felirat Ft 117. Feszty Masa (Budapest, 1895 Ózd, 1979) Őszi edrő Olaj, vászon 60 X 70 cm Jelezve jobbra fent: Feszty Masa Ft 61

65 118. Herman Lipót (Nagyszentmiklós, 1884 Budapest, 1972) Fürdőzők Olaj, vászon 50 X 60 cm Jeleze jobbra lent: Herman Lipót Ft 119. Nádler Róbert (Pest, 1858 Budapest, 1938) Tengerparti fürdőzők Olaj, karton 26,5 X 39,5 cm Jelezve balra lent: Nádler Róbert Ft 62

66 120. Bozsó János (Kecskemét, 1922 Kecskemét, 1998) Károly bácsi tanyája Olaj, farost 34,5 X 84cm Jelezve balra lent: Bozsó János Ft 121. Istókovits Kálmán (Siklós, 1898 Budapest, 1990) Virágos fák (Nagymaros), 1956 Tempera, karton 24,5 X 34,5 cm Jelezve balra lent: Istokovits K. Hátoldalon: Hagyatéki bélyegző Ft 63

67 122. Boromisza Tibor (Bácsalmás, Szentendre, 1960) Halászok Olaj, karton 58,5 X 71,5 cm Jelezve jobbra fent: Rovásírás LŐD Jelezve hátoldalon: Keszthely XII-1 téli napkelte Ft 123. Istókovits Kálmán (Siklós, 1898 Budapest, 1990) Visegrád látképe (Nagymaros), 1956 Tempera, karton 24,5 X 34,5 Jelezve balra lent: Istokovits K Ft 64

68 124. Kelemen Emil (Budapest, New York, 1975) Lajtosok (1936) Tempera, vászon 70 X 120,5 Hátoldalon: Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület törzsköyvi lapja, Ft 125. Biai Főglein István (Besztercebánya, Budapest, 1974) Homokos part Olaj, farost 50 X 60 cm Jelezve balra lent: Biai Ft 65

69 126. Megyes László (Szigetszentmiklós, 1928 Szigetszentmiklós, 2003) Kopasz fák Olaj, vászon 60 x 76 cm Jelezve jobbra lent: Megyes Ft 127. Fazekas Magdolna (Kispest, ) Téli táj Olaj, vászon 50,5 X 70 cm Jelezve jobbra lent: Fazekas Ft 66

70 128. Pólya Iván (Szolnok, 1889 Budapest, 1939) Ezüsthíd Olaj, karton 99,5 X 68 cm Jelezve jobbra lent: Pólya Iván Ft 129. P. Bak János (Pázmánd, Budapest, 1981) Virágok korsóban Olaj, vászon 50 X 40 cm Jelezve jobbra lent: P. Bak Ft 67

71 130. Vilhelm Károly (Arad, ) Vásározók Olaj, vászon 85 X 100 cm Jelezve balra fent: VK Ft 131. Ridovics László (Szombathely, ) Almák és virágok Olaj, farost 80 x 60 cm, Jeleze jobbra lent: Ridovics László Ft 68

72 132. Frank Frigyes (Budapest, 1890 Budapest, 1976) Férfi portré Akvarell, papír 43 X 30 cm Jelezve jobbra lent: Frank Frigyes Ft Demjén Attila (Dicsőszentmárton, 1926 Budapest, 1973) Merengő festő (Önarckép), Olaj, vászon 100 X 79 cm Jelezve balra lent: Demjén A Ft

73 134. Hikádi Erzsébet (Budapest, Budapest, 2008) Ikrek és a nagymama Olaj, farost 74,5 X 79,5 cm Jelezve jobbra lent: Hikádi E Ft 135. Jándi Dávid (Jánd, Nagybánya, 1944) Sárga blúzos lány kutyával Papír, pasztell 50 X 75 cm Jelezve jobbra lent: Jándi D Ft 70

74 136. Istókovits Kálmán (Siklós, 1898 Budapest, 1990) Fekvő akt, 1956 Tempera, karton 24,5 X 34 cm Jelezve jobbra lent: Istokovits K Ft 137. Hincz Gyula (Budapest, 1904 Budapest, 1986) Férfi portré Tus, kollázs, papír 59 X 42 cm Jelezve jobbra lent: Hincz Gyula Ft 71

75 Szász Endre (Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003) Fiatal lány Tus, filctoll, papír 35,5 X 38 cm Jelezve jobbra lent: Szász E Ft 139. Csi Paj-Si után Garnélarákok Tus, papír 34,5 X 45,5 cm Jelzett Ft

76 140. Hincz Gyula (Budapest, 1904 Budapest, 1986) Női akt tanulmámy Filctoll, papír 59 X 39,5 cm Jelezve jobbra lent: Hincz Gy Ft 141. Csi Paj-Si után Körtés csendélet Tus, gouache, papír 45,5 X 34,5 cm Jelzett Ft 73

77 142. Szász Endre (Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003) Anya gyermekével Tus, filctoll, papír 21 X 27,5 cm Jelezve jobbra lent: Szász Ft 143. Gulyás Dénes (Budapest, 1954 ) Műterem Olaj, farost 80 X 100 cm Jelezve jobbra lent: Gulyás Ft 74

78 144. Gross Arnold (Torda, 1929 Budapest, 2015) Műveink Színes rézkarc, papír 100 X 60 mm Jeleze jobbra lent: Gross Arnold Ft 145. Farkasházy Miklós ( ) Három grácia Linóleum metszet, papír 260 X 190 mm Jelezve jobbra lent: Farkasházy Ft 75

79 146. Albrecht Dürer (Nürnberg, 1471 Nürnberg, 1528) Szent Katalin mártíromsága Fametszet, papír 414 X 304 mm Jelezve középen lent a dúcon: AD Hátoldalon: Zichy gyűjtemény bélyegzője és a Szépművészeti Múzeum bírálatával (456/2002) Ft 147. Gross Arnold (Torda, 1929 Budapest, 2015) Emlékek kertje I. Színes rézkarc, papír 200 X 310 mm Jelezve balra lent: Emlékek kertje I. Jelezve jobbra lent: Gross Arnold Ft 76

80 148. Art deco dohányzó készlet Színes mázakkal festett kerámia körül. M.: 11,5 8,4 6 cm Ft 149. Art deco kisplasztika - Női fej Színes mázakkal festett kerámia. Jelzetlen, feltehetően Izsépy Margit munkája körül. M.: 14,5 cm Ft 77

81 150. Figurális gyertyatartó Öntött bronz. Jelzés nélkül, Szabó Gyula (?), 1970 körül. M.: 13,5 cm Ft 151. Magyar retro kínálótálak 3 darab színes mázzal festett kerámia tál, az egyik bambuszos füllel. Jelzett: Karácsonyi Zsuzsa és Szabó jelzéssel,valamint az Iparművészeti Vállalat datált papíretikettjével (1969), illetve az egyik tál jelzetlen, feltehetően Laborcz Mónika munkája körül. Átm.: 28,5 cm (Laborcz Mónika) Átm.: 29 cm (Karácsonyi Zsuzsa) M.: 17,2 17,2 14 cm (Szabó jelzéssel) Ft 78

82 152. Asztali díszdoboz Ezüstözött alpakka. Zsanéros fedelén plasztikus díszítmény. Fedelén kisebb horpadások. Jelzett: alján vésett Tevan felirat. Tevan Margit, 1960 körül. M.: 15,2 7,8 2,8 cm Ft 153. Szecessziós vajtartó Ezüstözött alpakka, fúvott és csiszolt üvegbetéttel. Jelzett: W.M.F., Württembergische Metallwarenfabrik. Német, 1900 körül. M.: 23,5 13,8 11,5 cm Ft 79

83 154. Szecessziós díszváza Ezüstözött ón, sárgaréz betéttel. Váza nyakán plasztikus napraforgó levél, oldalán ülő Psziché alakja. Vázatesten és a talpon apróbb horpadások, a ruha szalagján kisebb sérülés. Német, 1900 körül. M.: 19 cm Ft 155. Tintatartó Sárgaréz kettős kard talpon szarvasagancs alakú állvány, rajta fúvott, színtelen üveg tintatartó. Jelzetlen, német, 1900 körül. M.: 15 cm Ft 80

84 156. Boroskupa Ón, billenőfedéllel, antikizáló vésett díszítéssel, visszautaló évi datálással. Német, XIX. század második fele. M.: 16 cm Ft 157. Gyömbértartó Ón, felületén női és férfi szentek vésett ábrázolásával, menetes kupakkal. Oldalán restaurált. A XVII. századi minták alapján készült XIX. századi darab. Jelzett: Feilzinn, Német, XIX. század második fele. M.: 34 cm Ft 81

85 158. Zsebóra Chronometer Alpakka tokban, másodperckörös, arabszámos, festett zománc számlappal. Működőképes, de tisztításra szorul. Corgémont, 1910 körül. Átm.: 53 mm Ft 159. Éjjeliőr óra 'Bakteróra' Sárgaréz óraházban, mechanikus szerkezettel, sorszámozott kivitelben: Sérült, de eredeti kulcsokkal, működőképes szerkezettel,zárak sérültek. Feltehetően német, 1900 körül. H.: 11,5 cm Ft 82

86 160. Ékszertartó doboz Fúvott és csiszolt rózsaszín kalcedonüveg sárgaréz szerelékkel. Zsanéros fedelén zománccal festett, plasztikus virágdekor. Cseh, 1920 körül. M.: 10,5 7 5 cm Ft 161. Parfümös üvegcsék 7 darab különféle fúvott, zománcfestett és aranyozott üveg, sárgaréz szerelékkel. Itália, XX. század eleje Ft 83

87 162. Francia miniatűr váza Fúvott, csiszolt és maratott üveg. Felületén színes zománcfestéssel téli táj. Alján jelzett: Daum Nancy és a lotharingiai kettős kereszt. Daum Fivérek gyára, 1900 körül. M.: 5 cm Ft darab miniatűr váza Fúvott-, aranyozott-, festett-, irizáló-, zománcozott-, és ezüstfestésű üveg vázácskák. XIX. század második fele, valamint XX. század eleje Ft 84

88 164. Ékszertartó doboz Fúvott és csiszolt kék kalcedonüveg sárgaréz szerelékkel. Zsanéros fedelén zománccal festett, plasztikus virágdekor. Cseh, 1920 körül. M.: 13,5 8,5 5,5 cm Ft 165. Asztali tükör Fúvott, kézzel formázott színes üveg keretben metszett tükörlap, fa hátlappal. Velence, XX. század eleje. M.: 44 cm Ft 85

89 166. Angol szecessziós díszkancsó Színes mázakkal festett fajansz, ón billenőfedéllel. Jelzett: masszába nyomott formaszámok és MINTON márkajelzés. Minton, 1900 körül. M.: 20 cm Ft 86

90 167. Biedermeier kratérváza Színesen festett és dúsan aranyozott porcelán. Palástján aprólékosan megfestett biedermeier virágcsokrok arany keretben. Kisebb restaurálásokkal. Jelzett: masszába nyomott márkajelzés és 830. Bécs, M.: 33,5 cm Ft Átm.: 27 cm 87

91 168. Dísztányér Színesen festett porcelán, felületén ún. Gödöllődekorral. Jelzetlen, cseh fehérárú, herendi festéssel körül. Átm.: 19,5 cm Ft 169. Zsolnay kisplasztika - Szerencsemalac Színesen festett porcelán. Jelzett: máz felett bélyegzett zöld márkajelzéssel. Zsolnay, Pécs, 1940 körül. M.: cm Ft 88

92 170. Zsolnay díszkancsó Porcelánfajansz, felületén kék-fehér szecessziós növényi díszítménnyel. Jelzett: máz alatti kékkel festett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1900 körül. M.: 17,5 cm Ft 171. Zsolnay falitál Porcelánfajansz, felületén magas tüzű színes mázakkal festett és aranyozott keleties virágdekor. Peremén restaurált. Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és kivehetetlen formaszám, valamint kékkel bélyegzett családi jegy és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. Átm.: 33,5 cm Ft 89

93 172. Zsolnay dísztányér Porcelánfajansz. Öblében magas tüzű színes mázakkal festett krizantémok. Jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 978 (formaszám), valamint máz alatti kékkel bélyegzett családi jegy és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, Átm.: 20,5 cm Ft 90

94 173. Zsolnay dísztányér Porcelánfajansz. Felületén kontúraranyozott és festett indás-leveles virágdíszek. Jelzett: masszába nyomott családi jegy és 2655-ös formaszám. Zsolnay, Pécs, Átm.: 21 cm Ft 174. Zsolnay dísztányér Porcelán. Felületén színes mázakkal festett és aranyozott keleties virágdekor. Zsolnay, Pécs, 1980 körül. Átm.: 24,5 cm Ft 91

95 175. Zsolnay süteményes tányérok 5 darab porcelánfajansz tányér. Öblében magas tüzű színes mázakkal festett szecessziós növényi motívumok. Egyik tányér hajszálrepedt. Jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 7891 (formaszám). Zsolnay, Pécs, 1905 körül. Átm.: 17,5 cm Ft 176. Zsolnay kora art deco csésze Fehércserép, színes mázakkal festve. Jelzett: masszába nyomott 7754 (?) formaszám és máz felett kékkel bélyegzett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1910-es évek. M.: 6 cm Átm.: 9 cm Ft 92

96 177. Zsolnay kisplasztika - Bagoly Színes eozinmázakkal festett, formába öntött fehércserép. Csatos könyv tetején ülő bagoly figura. Jelzett: eozinnal bélyegzett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1960 körül. M.: 28 cm Ft 93

97 178. Zsolnay névjegykártyatartó - Békales Savmaratott, többrétegű, színes eozinmázakkal festett fehércserép. Jelzett: masszába nyomott 7783 formaszám és eozinnal bélyegzett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 17 13,5 10,5 cm Ft 179. Zsolnay miniatűr díszkancsó Színes eozinmázakkal festett fehércserép. Öntött forma reliefmintázattal, oldalához illesztett nőalakkal. Formaterv: Apáti Abt Sándor és Mack Lajos. Alján jelzett: masszába nyomott 7065 (1902. évi formaszám) és máz felett bélyegzett öttorony és Zsolnay Pécs, alatta Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 12 cm Ft 94

98 180. Zsolnay tulipánváza Fehércserép, színes eozinmázakkal festve. Zsolnay Vilmos szecessziós sorozatának felújításából. Jelzett eozinnal festett márkajelzés és Zsolnay, Pécs, 1980 körül. M.: 27 cm Ft 95

99 181. Zsolnay tulipánváza Fehércserép, színes eozinmázakkal festve. Zsolnay Vilmos szecessziós sorozatának felújításából. Jelzett eozinnal festett márkajelzés és Zsolnay, Pécs, 1980 körül. M.: 24,5 cm Ft 96

100 182. Építőkocka - gyermekjáték Őrölt, színezett és formába préselt kőpor, fa dobozban, eredeti használati utasítással. Doboz fedele sérült. Dr. Richter gyára, Rudolstadt (Thüringia). Német, 1910 körül Ft 97

101 183. National pénztárgép Sárgaréz házban, szecessziós stílusú díszítményekkel, fa készpénztartó fiókkal. U.S.A., 1910 körül. M.: 51 41,5 60 cm Ft 98

102 L ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. Értelmező rendelkezések 1.1. Aukciós Ház: a BÁV Aukciósház és Záloghitel Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1027 Budapest, Csalogány u ), mint árverés szervezésével üzletszerűen foglalkozó jogi személy Árverési vevő: olyan személy vagy szervezet, aki/amely személyesen vagy képviselője útján regisztrált tárcsával, avagy a jelen árverési feltételek 8. fejezete szerint távollévő árverési vevőként az árverési tételre vételi ajánlatot kíván tenni vagy tesz Vevő: az Árverési vevő, akivel az adásvételi szerződés létrejön Leütési ár: Az Aukciós Ház által az adott tételre legmagasabb áron ajánlatot tevő Árverési vevő vételi ajánlatának elfogadásával és az elfogadás leütéssel történő visszaigazolásával kialakult ár, amely nem azonos a jelen árverési feltételekben meghatározott (teljes) vételárral Vételár: a Leütési árnak a jelen árverési feltételek 6. pontjában írt tételekkel növelt összege. 2. Árverési tételek 2.1. Árverési tétel az Aukciós Ház által az árverésre alkalmasnak talált, és az árverésen belül önálló licitre bocsátható tárgy vagy tárgycsoport. Az Aukciós Ház az árverési tételekről aukciós katalógust (Katalógus) ad ki, és az árverési tételek az árverés előtti kiállításon is megtekinthetők. A Katalógus önálló vétel tárgya lehet, de annak megvásárlása önmagában nem eredményez sem jogot sem kötelezettséget a Katalógus vevője számára az árverésen történő részvételre, licitálásra. A Katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításra szolgálnak. Az árverési tételek Katalógusban történő leírása szakértők szubjektív véleményén alapszik. A Katalógus az árverési tételek esetében csak azokra a hibákra és hiányosságokra hívja fel a figyelmet, amelyek jelentősen csökkenthetik az adott árverési tétel értékét Az Aukciós Ház fenntartja a jogot, hogy az árverést elhalassza, vagy a Katalógusban szereplő egyes árverési tételek árverésre bocsátását visszavonja, a Katalógusban szereplő kikiáltási árakat, valamint leírásokat, illetve a licitre bocsátás sorrendjét módosítsa. Ezen esetekben az Aukciós Házzal szemben kár- vagy másféle igény és követelés nem érvényesíthető. 3. Az árverésen való részvétel feltételei 3.1. Az árverésen személyesen részt venni kizárólag név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A licitáló tárcsa annak a személynek adható át, akinek a neve és a lakcíme rögzítésre került. A regisztrációval egyidejűleg az Árverési vevő a jelen árverési feltételeket (Árverési feltételek) az árverés helyszínén átveszi. A licitáló tárcsa, illetve az Árverési feltételek átvétele ráutaló magatartás arra nézve, hogy az Árverési vevő az Árverési feltételeket megismerte és magára nézve kötelezőnek fogadja el. 4. Az árverés folyamata 4.1. Az árverés folyamatát az Aukciós Ház képviseletében az árverésvezető irányítja. Az árverés során minden kérdésben az árverésvezető jogosult dönteni, amely döntés ellen az árverés keretében kifogásnak, fellebbezésnek helye nincsen. Az árverésvezető felel az árverés rendjéért és minden szükséges intézkedést megtehet, utasítást kiadhat az árverés rendjének fenntartása, helyreállítása érdekében. Az árverés lebonyolításának rendjét zavaró személy további jelenlétét az árverésvezető megtilthatja Az árverésvezető az árverési tételeket (főszabályként a Katalógusban megjelölt sorrendben) röviden bemutatja, és a kikiáltási árat kihirdeti, az Árverési vevők pedig a számozott licitáló tárcsa számmal ellátott teljes oldalának az árverésvezető felé történő felmutatásával vételi ajánlatot tesznek. Az árverésvezető kétség esetén kérheti a tárcsa megmozdítás indokának szóbeli megerősítését is. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a legmagasabb vételi ajánlat a Leütési ár vonatkozásában elfogadásra nem kerül. Amennyiben egy árverési tételre a távollevő Árverési vevő licitje és az árverésen személyesen is megjelenő vagy a telefonon licitáló Árverési vevő licitje azonos licitlépcsőre esik, abban az esetben a távollevő Árverési vevő licitje minősül elfogadottnak; a másik félnek ebben az esetben a nyertesség érdekében a következő licitlépcsőnek megfelelő ajánlatot kell megtennie Az első vételi ajánlatnak meg kell egyeznie az árverési tétel kikiáltási árával. A további vételi ajánlatok az alábbiakban részletezett licitlépcső szerint alakulhatnak: Az utolsó árajánlat (Ft) Emelkedés összege (Ft) tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig felett Ha a Vevő személye az árverés során, vagy után valamilyen okból nem állapítható meg, vagy kétséges, az árverési tétel árverezése újrakezdhető Az árverés során a már eladott árverési tételt a Vevő nem adhatja vissza, és azt az adott árverésen ismét árverésre bocsátani nem lehet. Az Árverési vevők az árverés végén kérhetik a le nem ütött árverési tételek újbóli árverezését. Amennyiben az árverés során, vagy után, egy árverési tétel Vevője nem található meg, nem jelentkezik, az árverési tétel újra árverezhető, és ebben az esetben az Aukciós Ház jogosult az eredeti vevőtől az árkülönbözetet követelni Tilos minden olyan magatartás, amely az árverés, a licitálás, illetve a Leütési ár csalárd módon történő befolyásolására, vagy az Árverési feltételek kijátszására irányul. Az árverésvezető a tilos magatartást tanúsító Árverési vevőket az árverésből kizárhatja. Amennyiben az Árverési vevő az árverés során a licitáló tárcsát más jelenlévőnek átadja, és e jelenlévő nyertes ajánlatot/ajánlatokat tesz, az Aukciós Ház az ilyen nyertes ajánlattevővel a szerződéskötést megtagadhatja, a tárcsa illetéktelen átadójával szemben pedig valamennyi kárát és költségét érvényesítheti Olyan Árverési vevő, aki előző alkalommal a legmagasabb (leütött) vételi ajánlatot tette, de a foglaló vagy a Vételár hiánytalan kifizetését határidőben elmulasztotta és/vagy az Árverési feltételekben meghatározott egyéb kötelezettségét megszegte, a jövőre nézve is kizárható az árverésből (árverésekből), vagy az árverésben történő ajánlattevői részvétele előzetes pénzügyi biztosíték nyújtásához köthető. Ugyanezen rendelkezés vonatkozik az Árverési vevő képviselőjére és az általa képviselt Árverési vevőre is; ez esetben az Aukciós Ház nem köteles vizsgálni, hogy a mulasztás a képviselő vagy a képviselt hibája miatt következett-e be Az árverezés és a vételár kialakítása magyar forintban történik, ugyanakkor az Aukciós Ház a Katalógusban a kikiáltási árat tájékoztató jelleggel euróban is közzéteszi, valamint lehetővé teszi a vételár euróban történő megfizetését az árverés napján érvényes, az árverés helyszínén közölt árfolyamon. 5. Adásvételi szerződés létrejötte 5.1. Az adásvételi szerződés az 5.2 és 5.3 pont szerinti kiegészítésekkel a legmagasabb összegű vételi ajánlatot tevő Árverési vevő és az Aukciós Ház között a leütéssel jön létre, amely tényt a felek a leütési bizonylat kiállításával igazolnak. A Vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette, és az árverési tételt az Aukciós Háztól átvette A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 86. -a szerint a védetté nyilvánított kulturális javak (a Katalógusban védett jelzéssel szereplő árverési tételek) tulajdonjogát csak írásbeli szerződés alapján lehet átruházni. Az írásbeli szerződés megkötésére az árverést követő 15 napon belül kerül sor A védetté nyilvánított kulturális javakkal kapcsolatos a védetté nyilvánító határozatban szereplő adatokban bekövetkezett változásokat (tulajdonos neve, címe; a védetté nyilvánított tárgy őrzésének helye) a tulajdonos haladéktalanul, de legkésőbb a tudomására jutástól számított 8 napon belül köteles a Miniszterelnökség Műtárgyfelügyeleti Hatósági Főosztálynak ( Hatóság ) bejelenteni. A védetté nyilvánított kulturális javak kereskedelmi forgalomban így különösen árverésen történő átruházása esetén a bejelentésre az Aukciós Ház is köteles A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 86. (1) bekezdése szerint a Magyar Államot a védetté nyilvánított kulturális javak elemeire elővásárlási jog illeti meg. A Hatóság képviselője a leütés után haladéktalanul köteles nyilatkozni, amennyiben az elővásárlási jogát gyakorolni kívánja. Határidőben való nyilatkozatnak minősül, ha a Hatóságának a képviselője az elővásárlási jog gyakorlásáról az árverés befejezéséig az Aukciós Ház képviselőjét tájékoztatja. 6. Vételár 6.1. A Vételár jogszabály alapján a Leütési ár és az árverési jutalék, valamint esetlegesen a jogszabályok által előírt más adó vagy járulék együttes összege A Vevő választása szerint a Vételárat vagy legalább a Vételár 20%-át, mint foglalót készpénzben, illetve bankkártyával azonnal köteles megfizetni az Aukciós Ház részére, azzal, hogy az Aukciós Ház készpénzfizetést a nemesfémnek nem minősülő tárgyak esetében ügyletenként (árverési tételenként) csak Ft összeg erejéig fogad el. A Vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles megfizetni. Határidőben történő teljesítés esetén a Vételárba a foglaló összege beleszámít. Ha a Vevő a leütési bizonylat aláírását vagy a foglaló kifizetését megtagadja, avagy a megadott határidőig a Vételárat maradéktalanul nem fizeti meg, úgy az Aukciós Ház jogosult az adásvételtől elállni. Elállás esetén a Vevőnek az általa adott foglaló nem jár vissza. Amennyiben az Aukciós Ház az adásvételtől nem áll el, a Ptk. szerinti késedelmi kamat követelésére jogosult Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg, amelynek mértéke a Leütési ár 23%-a Egyes jogszabályban meghatározott esetben a Vevőt a Vételár megfizetésével egyidejűleg más fizetési kötelezettség is terhelheti E körben az adásvételi szerződés létrejöttekor hatályos jogi szabályozás irányadó. 7. Az árverési tétel átadása 7.1. Amennyiben a Vevő a Vételárat maradéktalanul kifizette, úgy az árverési tétel esetenként az árverés helyén, vagy az árverést követő naptól az Aukciós Ház kijelölt egységében átvehető A Vevő a megvett műtárgyat a Vételár kiegyenlítését követően az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles saját költségére és veszélyére elszállítani. Az Aukciós Ház nem köteles a műtárgyat biztonsági csomagolással ellátni, illetőleg speciális csomagolási kérést a Vevő költségére teljesít. Az elszállítási kötelezettség elmulasztása esetén az Aukciós Ház nem felel a műtárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő harmadik munkanaptól a Vételárra vetített 0,2%/nap tárolási díjat jogosult felszámítani a Vevő felé. A tárolási díj a műtárgy birtokba adásával egyidejűleg esedékes.

103 L 7.3. Ha a Vevő felszólítás ellenére a műtárgyat nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével az Aukciós Ház az adásvételi szerződéstől a foglaló megtartása mellett elállhat, és kárainak (ideértve különösen az árverési jutalékot és a költségeit) megtérítését követelheti. Az Aukciós Ház a Vevő által megfizetett összeg foglalón és kártérítési összegen felüli részét a Vevő javára, az elévülési idő lejártáig kamatmentes letétként kezeli; a Vevő írásbeli igényére pedig kifizeti. 8. Pénzmosás elleni jogszabályi rendelkezések 8.1. A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló évi LIII. törvény ( Pmt. ) előírásai alapján a nemesfémnek minősülő árverési tételek ellenértékének készpénzzel történő megfizetése esetén az alábbi kötelezettségeknek kell az Aukciós Háznak eleget tennie Amennyiben a készpénzzel fizetendő összeg (az általános forgalmi adót, illetőleg a jutalék összegét is tartalmazó) mértéke eléri a Ft-ot, de nem éri el a Ft-ot, akkor az Aukciós Ház rögzíti a Vevő Pmt.-ben előírt adatait Amennyiben a készpénzzel fizetendő összeg mértéke (akár egy ügylet, vagyis leütés esetében, akár több, a 8.2 pontban írt ügylet egy naptári éven belüli összesítése során) eléri a Ft-ot, az Aukciós Ház a Pmt. alapján köteles átvilágítani a Vevőt, amelynek keretében okiratok másolása és űrlapok kitöltése válik szükségessé A törvényi kötelezettség teljesítésének megtagadása esetén az ügylet nem teljesíthető, az adásvételi szerződés meghiúsul, és az érintett árverési tétel árverezése újrakezdhető. Törvényi kötelezettségünk teljesítése érdekében tisztelettel kérjük az árverésen résztvevők együttműködését, megértését és türelmét! 9. Távollevő Árverési vevők 9.1. Ha az Árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján az Aukciós Ház a távollevő Árverési vevő (megbízó) nevében teszi meg a vételi ajánlatokat. A távollevő Árverési vevő a vételi megbízási szerződésben meghatározásra kerülő előleg megfizetésére köteles. Ha a vételi megbízás sikeres (az árverési tétel tekintetében az adásvételi szerződés a távollevő Árverési vevővel, mint Vevővel jön létre), az előleg összege, de legfeljebb a Vételár 20%-a foglalónak számít, és az adásvételi szerződés teljesülése esetén a vételárba beszámít; a távollevő Árverési vevőre egyebekben (foglaló, vételár megfizetésének határideje, árverési tétel átadása, stb.) a személyesen jelenlévő Vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, azzal, hogy az esetleges írásbeli szerződés (5.2 pont) megkötésére legkésőbb a Vételár megfizetésével egyidejűleg, 3 munkanapon belül kerül sor Amennyiben ugyanarra az árverési tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az Árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, úgy a távollevő Árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja Az Aukciós Ház a pontokban foglaltak szerint telefonon történő licitálásra is lehetőséget biztosít. A telefonon történő licitálásra legkésőbb az árverés napján 14 óráig lehet jelentkezni. A jelentkezés elfogadásának feltétele a 9.1 pont szerinti előleg megfizetésének teljesítése Az Aukciós Ház a vételi megbízás, illetve a telefonon keresztül történő licit teljesítésével kapcsolatban semmilyen felelősséget nem vállal. 10. Felelősségvállalás A Leütési ár az Árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési áráért az Aukciós Ház felelősséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a későbbiek során árverésre bocsátja Az Árverési vevő köteles az árverést megelőzően meggyőződni az árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógusban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülő árverési tételek sajátosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem vállal felelősséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árverési vevők az árverési tételek hibái miatt az árverést követően kellékszavatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben Az Aukciós Ház felelősséget vállal az árverésen értékesített műtárgyak eredetisége tekintetében. A Vevő a megvásárolt műtárgy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első megalapozott kétely tudomására jutásától számított 30 napon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 3 éves jogvesztő határidőn belül tekintettel arra is, hogy ezen időtartam alatt a Vevő a műtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés időpontját és a tárgy Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más, egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, amelyek alapján a műtárgy eredetiségét kétségbe vonja. Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevő által kölcsönösen elfogadott, az adott területen elismert szakértő indokolt írásbeli állásfoglalásban megállapítja, hogy a műtárgy nem eredeti, az Aukciós Ház vállalja, hogy az eredeti állapot helyreállítása körében a műtárgy vételárát visszafizeti a Vevőnek, ha a Vevő a műtárgy igénymentes birtoklásának jogát biztosítja, illetve a műtárgy tehermentes tulajdonjogát az Aukciós Házra átruházza. Amennyiben a visszaszolgáltatni kívánt műtárgyon kár, sérülés, stb. mutatkozik úgy az Aukciós Ház jogosult ennek általa megállapított összegét beszámítani a visszafizetendő vételárba. Amennyiben a műtárggyal és/vagy azt érintően a műtárgy tulajdonosával, birtokosával szemben kívülálló harmadik személy bármely okból igényt támaszt, az igény rendezéséig az Aukciós Ház jogosult az eredeti állapot helyreállításával kapcsolatos eljárást felfüggeszteni. Az eredetiséggel és/vagy a műtárgyat ért károsodás, értékcsökkenés mértékével kapcsolatos szakértői eljárás indokolt költségét a Vevő köteles megelőlegezni, valamint viselni, kivéve, ha a szakértői vélemény a műtárgyat hamisítványnak találja. Amennyiben a Vevő külföldi eredetű műtárgy esetében külföldi szakértőt (intézetet) kíván igénybe venni, ilyen szakértő személyéről a felek közösen döntenek. A Vevő köteles a külföldön és/vagy a külföldi szakértő által belföldön elvégzendő vizsgálattal kapcsolatban előre látható költségek előlegezésére és a tárgy eredetiségének megállapítása esetén a viselésére is. Ugyanez a rendelkezés irányadó a külföldi okiratok (szakvélemény) magyarországi hitelesítési költségeinek előlegezésére és viselésére is. A várható költségekről az Aukciós Ház a Vevőt kötelezettségvállalás nélkül tájékoztatja. A költségek előlegezése és viselése a költségek fizetési pénznemében történik. Az árverési tétel nem minősíthető hamisítványnak amiatt, hogy az restaurált Nem követelheti a Vevő az Aukciós Háztól, hogy a hamisnak bizonyuló műtárgyat visszavegye, amennyiben az árverés időpontjában a Katalógus leírása összhangban állt az általánosan elfogadott szakértői véleményekkel, vagy a Katalógus feltüntette a szakértői vélemények különbözőségét; a műtárgy hamisítvány voltának megállapítására szolgáló egyetlen módszer a Katalógus közzétételének időpontjában nem volt általánosan elfogadott, illetve ilyen módszer nem volt ismert, vagy a vizsgálat elvégzése a műtárgy károsodásával járt volna, illetőleg a vizsgálat költségei a műtárgy Aukciós Ház által becsült értékét elérték vagy meghaladták volna. 11. Adatvédelem Az Árverési vevők személyes adatait (név és lakcím) az Aukciós Ház harmadik személy részére nem teszi hozzáférhetővé, és azokat nem hozza nyilvánosságra. Az Aukciós Ház a felvett személyes adatokat (amennyiben az Árverési vevő kifejezetten másként nem rendelkezik) az árverést követően haladéktalanul törli a nyilvántartásából, kivéve az adott árverési tárgy Vevőjének adatait, amennyiben az az adásvételi szerződés teljesítéséhez szükséges, illetve egyebekben is, ha azt törvény vagy más kötelező érvényű rendelkezés azt előírja. 12. Egyéb rendelkezések Az Árverési feltételekben nem rendezett kérdésekben a magyar jog rendelkezései és a hatályos magyar jogszabályok az irányadóak. Amennyiben az Árverési feltételek valamely rendelkezése jogszabályváltozás folytán érvénytelenné vagy hatálytalanná válna, úgy az érintett rendelkezés helyébe automatikusan az új jogszabályi rendelkezés lép. Jogvita esetére a felek magyar joghatóságot kötnek ki. Az érintett felek elfogadják, hogy az Árverési feltételek bármely fél külön nyilatkozata nélkül is az adásvételi szerződés lényeges tartalmát képezik. 13. Külföldi vásárlók figyelmébe A kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Hatóság engedélyével vihetők ki az országból. Az Aukciós Ház igény esetén tájékoztatást nyújt arról, hogy mely cég tud segítséget nyújtani a műtárgyak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) kapcsolatosan. 1

104 L AUCTION TERMS & CONDITIONS 1. Definitions and terms 1.1. Auction House: the BÁV Aukciósház és Záloghitel Zártkörűen Működő Részvénytársaság (BÁV Auction House and Pawnshop Private Company Limited by Shares, 1027 Budapest, Csalogány u ), as a legal person dealing with organising auctions as its commercial activity Auction Buyer: is a person or organisation that intends to make or makes bids for a lot in person, through his/her representative with a registered bidding paddle or as an absentee auction buyer pursuant to Section 8 of the present document, the Auction Terms & Conditions Buyer: is the Auction Buyer with whom the sales contract is concluded Hammer Price: The price developed with acceptance of the Auction Buyer s bidding offer at the highest bid for the given lot and verifying the acceptance by the fall of the hammer, which is not equal to the Purchase Price specified in the Auction Terms & Conditions Purchase Price: is the Hammer Price increased by the amounts specified in point 6 of the Auction Terms & Condi-tions. 2. Lots 2.1. Lot (an auction item) is the article or group of articles that was found suitable for bidding by the Auction House and that can be bid for independently. The Auction House issues an Auction Catalogue (Catalogue) of the lots and the lots can be inspected at the exhibition held before the auction. The Catalogue may also be purchased independently, however, its purchasing in itself will not result in any right or obligation for the buyer of the Catalogue to take part in the auction or to make bids. The descriptions and the illustrations in the Catalogue are for the identification of the lots only. The description of lots in the Catalogue is based on the subjective opinion of experts. In the case of the lots the Catalogue raises attention to the faults and deficiencies that may considerably reduce the value of the given lot The Auction House reserves the right to postpone the auction, to withdraw from bidding particular lots included in the Catalogue, and to modify the put-up price and descriptions included in the Catalogue, as well as to change the se-quence of bidding for the lots. In such cases no compensation for damages, and no other claims and demands can be asserted. 3. Conditions of participation in the auction 3.1 Participation in the auction in person is only possible with bidding paddle registered by name and address. The bid-ding paddle may be handed over to the person whose name and address have been registered. Simultaneously with the registration, the Auction Buyer takes over the auction terms & conditions (Auction Terms & Conditions) at the place of the auction. Taking over of the bidding paddle and that of the Auction Terms & Conditions are to be considered as an implicit conduct with respect to that the Auction Buyer has been familiarised with the Auction Terms & Conditions and has accepted them as binding upon him-/herself. 4. Process of the auction 4.1. The process of the auction is managed by the auctioneer on behalf of the Auction House. In the course of the auc-tion the auctioneer has the right to make decisions considering all issues and against such decisions no objection or appeal lies within the framework of the auction. The auctioneer shall be responsible for keeping the auction in order and may take all necessary actions and give instructions in the interest of keeping or restoring the order of the auction. The auctioneer may prohibit that the person disturbing the order of the auction remains to be present at the auction The auctioneer briefly introduces the lots to be auctioned (in succession in the Catalogue as a general rule) and announces the put-up price while the Auction Buyers place their bids through showing the full numbered side of their bidding paddle towards the auctioneer. In doubt the auctioneer may ask to verify in words the reason of the move of the paddle. If more than one bid is placed at the put-up price, the auctioneer shall increase the price according to the bidding steps until only one bidder remains, and the highest bid price with respect to the Hammer Price is accepted. If the bidding step identical with the limit of an Absentee Auction Buyer falls on another bidder (being present at the Auction, or placed the bid by telephone), the bid of the Absentee Auction Buyer is preferred. In order to outbid this, the other Auction Buyers have to place a bid at the next bidding step The first bid price shall be the same as the put-up price of the lot to be auctioned. The additional bid prices may develop according to the bidding steps detailed below: Last bid price (in HUF) Amount of increase (in HUF) from to from to from to from to from to from to from to from to from to above If the person of the Buyer is doubtful or cannot be established for any reason in the course or after the auction, the bidding for the lot to be auctioned can be restarted The lot already sold at the auction cannot be returned by the Buyer and re-auctioned at the same auction. At the end of the auction the Auction Buyers may ask to re-auction the lots not sold. If in the course of or after the auction the Buyer of a lot cannot be found and he/she does not present him-/herself, the lot can be re-auctioned, and in such a case the Auction House is entitled to claim the price difference from the original buyer All behaviours having fraudulent impact on the auction, bidding or Hammer Price or which aim at circumvention of the Auction Terms & Conditions are prohibited. The auctioneer may restrain the Auction Buyers from the auction who behave in a prohibited way. If the Auction Buyer hands over the bidding paddle to another attendee in the course of the auction, and such attendee makes a winning offer or offers, the Auction House may refuse contracting with such a winning bidder and may enforce all its damages and costs against the person who illegally handed over the bidding paddle Such an Auction Buyer, who made the highest bid (hammered) at the previous occasion, but failed the deadline for paying the deposit or the Purchase price and/or violated his/her other obligations set forth in the Auction Terms & Conditions, may be detained from taking part in auction(s) in the future, or his/her participation in the auction as a bidder may be bound to presenting a preliminary financial guarantee. The same provision relates to the representative of the Auction Buyer and the Auction Buyer represented by him/her; and in such a case the Auction House is not obliged to examine whether the representative or the represented person failed The auction bids and the Purchase Price are given in Hungarian Forints, however, for information purposes, the put-up price is also announced in euros in the Auction Catalogue by the Auction House. It is also possible to pay the full purchase price in euros at the actual exchange rate valid on the day of the Auction (published in situ). 5. Conclusion of the sales contract 5.1. The sales contract along with the codicils according to points 5.2 and 5.3 will be concluded between the Auction Buyer who placed the highest bid and the Auction House at the time of the fall of the hammer, which fact is confirmed by the parties through filling out the auction warrant. The Buyer obtains the ownership of the lot to be auctioned when he/she has paid the Purchase Price and taken over the lot from the Auction House Pursuant to Section 86. (1) of the Act LXIV of 2001 on protection of the cultural heritage the ownership title of cultural goods qualified as protected (lots in the Catalogue with marking protected ) can be transferred by a written contract only. The written contract shall be concluded within 15 days after the auction Any changes in the data concerning cultural goods qualified as protected and included in the decision on protection (owner s name and address; place, where the protected lot is kept) shall be submitted by the owner without delay but at the latest within 8 days counted from the data of such information became known by the owner to Miniszterelnökség Műtárgyfelügyeleti Hatósági Főosztály (Prime Minister s Office - Inspectorate of Cultural Goods Inspectorate ). In case of a commercial transfer of title especially at an auction of cultural goods qualified as protected the Auction House also has a reporting obligation Pursuant to Section 86. (1) of the Act LXIV of 2001 on protection of the cultural heritage, the Hungarian State shall have a right of pre-emption regarding the elements of the protected cultural goods. The representative of the In-spectorate shall make a statement on the pre-emption, if he/she wants to exercise this right the better that it is immediately after the fall of the hammer, but it is also ahead of schedule, if the mentioned representative informs the Auction House before the end of the given Auction. 6. Purchase Price 6.1. The Purchase Price is the aggregate amount of the Hammer Price and the auction commission, as well as any other tax or contribution required by the law At his/her choice, the Buyer may pay the Purchase Price or at least 20% thereof as a deposit either in cash or by bank card immediately to the Auction House, provided that no cash payment is accepted by the Auction House over HUF 2,499,000 per transaction (lot) regarding lots that not qualify as made of precious metals (gold, silver, etc.). Buyer shall pay the part of the Purchase Price in excess of the deposit within 3 working days counted from the date of auction. If payment is made by the due date, the deposit shall be included in the Purchase Price. If the Buyer refuses to sign the auction warrant or refuses to pay the deposit or does not pay the Purchase Price by the due date, the Auction House shall have the right to desist from the sale. In the case of desisting the Buyer shall not be entitled to recover the deposit. If the Auction House does not desist from the sale, it is entitled to claim the default interest due pursuant to the Civil Code (Ptk.). auction commission fee in the amount of 23% of the Hammer Price In the cases set forth in particular rules of law, the Buyer may also have other payment obligations simultaneously with payment of the Purchase Price. In this respect the legal regulation effective at the time of conclusion of the sales contract shall govern. 7. Taking over of the lot 7.1. If Buyer has paid the Purchase Price in full, he/she can take over the lot at the place of the auction in some cases, or starting from the day after the Auction in the dedicated sales point of the Auction House After the payment of the Purchase Price, the Buyer shall provide for the shipment of the purchased lot within 3 working days counted from the date of auction at his/her own costs and risk. The Auction House is not obliged to en-sure safety packaging for the piece of art and it carries out special wrapping at the Buyer s request and costs. If the Buyer fails to meet his/her shipment obligation, the Auction House shall not be responsible for the damage or loss of the piece of art and the Auction House shall be entitled to charge the Buyer with a storage fee that amounts to 0.2% per day of the Purchase Price as from the third working day after the date of auction. The storage fee shall be due simultaneously with entering into possession Should Buyer fail to carry away the object, despite a summons to do so, the Auction House may, after expiry of a 6 months period, desist from the contract with keeping the deposit and may lay a claim for damages (among others the auction commission fee and the costs incurred). The Auction House 2 manages the part of the sum above the deposit paid by the Buyer and the damages as an interestfree deposit to the benefit of the Buyer until the expiry date of the period of prescription and the Auction House pays it at the Buyer s written request.

105 L 8. Regulations of anti-money laundering 8.1. According to the regulations of the Act LIII of 2017 on the prevention of the use of the financial system for the purposes of money laundering or terrorist financing ( Pmt. ), when the price of lots that qualify as made of precious metals is paid by cash payment, the Auction House has the following obligations: 8.2. If the sum (including the VAT and the commission) to be paid in cash payment reaches HUF 300,000, but does not reach HUF 3,600,000, the Auction House shall record some personal data (prescribed by Pmt.) of the Buyer If the sum to be paid in cash payment reaches HUF 3,600,000 (whether by only one transaction/lot, or by consoli-dating the Buyer s transactions mentioned in Section 8.2 within one calendar year), the Auction House shall take customer due diligence measures according to Pmt., which means filling forms and copy documents among others If the customer refuses to fulfil the above obligations, the transaction is not allowed to be completed, the sales contract fails, and the given lot can be re-auctioned. In order to fulfil our legal obligation, we kindly ask for your cooperation, comprehension and patience! 9. Absentee Auction Buyers 9.1. If the Auction Buyer does not wish to be present in person at the auction, then, on the basis of the buying order issued by him or her, the Auction House shall submit the bids on behalf of the Absentee Auction Buyer (the Client). The Absentee Auction Buyer shall make an advance payment specified in the purchase order contract. If the purchase order is successful (with respect to the lot the sales contract shall be concluded with the Absentee Auction Buyer as a Buyer), the amount of the advance payment, but not more than 20% of the Purchase Price shall be considered as a deposit and in case of execution of the sales contract it shall be included in the purchase price. With respect to any other matters (deposit, deadline for payment of the purchase price, handing over the lot, etc.), the rules relating to the Buyer being present at the auction shall be applied, with the proviso, that the possible written contract (Section 5.2) shall be concluded within 3 working days simultaneously with payment of the Purchase Price at the latest If for the same lot a purchase order of a higher amount is given by a third party or the Auction Buyers present a higher bid, the Absentee Auction Buyer shall recover the full amount of his/her advance payment without any deduction after the auction Pursuant to Sections 9.1 and 9.2 the Auction House also allows bidding by telephone. Clients may apply for bidding by telephone until not later than 14 hours (2 p.m.) on the day of the auction. A precondition of acceptance of the application to the auction is making the advance payment specified in Section The Auction House does not undertake any liability concerning the implementation of the purchase order and/or the bidding by telephone. 10. Liability The Hammer Price is evolved from the open purchase bids of the Auction Buyers, and for this reason, the Auction House shall not be held liable for the Hammer Price of a given lot. The Auction House does not undertake any liability for that it will put the same lot for auction at the same price later The Auction Buyer shall inspect the condition of the lot before the auction, and make sure it corresponds to those included in the Catalogue. Considering this as well as the specific characteristics of the lots to be sold (second hand items, the age of the lots, etc.), the Auction House does not undertake any liability for any defects and/or deficiencies of the lots; Auction Buyers may not present product claims for warranty against the Auction House following the auction for any defects of the lots The Auction House shall be liable for the authenticity of the pieces of arts sold at the auction. In case of any first substantiated doubt learnt by the Buyer with respect to a bought piece of art, the Buyer must contact the Auction House in writing within 30 days, but at the latest within a term of preclusion of 3 years counted from the day of the auction with respect also to that the Buyer can claim that an authenticity test be performed or cause to be performed with indicating the date of the auction and the Catalogue number of the lot or other particulars suitable for identification, as well as the reasons based on which the Buyer contests the authenticity of the piece of art. If an expert recognized in the particular field and accepted both by the Auction House and by Buyer declares in his/her written statement that the piece of art is not authentic, the Auction House undertakes to pay back to Buyer the purchase price of the piece of art, against a non-encumbered return of the ownership title of the piece of art and the Buyer ensures the possession of the piece of art without laying any claim. Should there be any damage, etc. on the piece of art, the Auction House shall be entitled to set it off against the purchase price to be reimbursed. If a third party lays a claim against the piece of art and/or against the owner of the piece of art with respect to the latter for whatever reason, the Auction House shall be entitled to suspend the procedure associated with restoring the original condition. Buyer shall pay in advance and bear the justified costs of the expertise procedures associated with the authenticity and/or extent of damage and loss of value suffered by the piece of art unless the expert, in his/her expertise, qualifies the lot as a forgery. If the Buyer intends to make use of the services of a foreign expert (institute) in the case of a piece of art of foreign origin, the parties make a decision on the person of such an expert jointly. The Buyer shall pay in advance the anticipated costs of the test to be performed abroad and/or by the foreign expert in Hungary. If it is found that the piece of art is authentic, the Buyer shall bear the costs. The same provisions apply with respect to paying in advance and bearing the costs of certification of foreign documents (expert opinion) in Hungary. The Auction House informs the Buyer of the anticipated costs with-out any guarantee. The costs shall be paid in advance and borne in the currency of the payment of the costs. A piece of art cannot be qualified as forgery just on the basis that it has been restored Buyer cannot claim that the Auction House retake the piece of art that has turned out to be a forgery, if - at the date of the sale by auction the description in the Catalogue was in accordance with the generally accepted expert opinions, or if the Catalogue mentioned differences between expert opinions, - the method used to confirm that the piece of art was a forgery was not generally accepted at the time of the publication of the Catalogue and/or when no such method was known, or if the analysis would have resulted in a deterioration of the piece of art, or if the costs of the examination would have been equal to or greater than the value of the piece of art estimated by the Auction House. 11. Data protection 11.1 The personal particulars of the Auction Buyers (name and address) shall not be made available to third parties, and shall not be made public by the Auction House. The Auction House shall delete without delay the registered personal particulars (unless the Auction Buyer expressly decides on the contrary) from its records after the auction, except for the particulars of the Buyer of the given lot, provided that such particulars are required for the execution of the sales contract, and/or in other cases required by the law or other obligatory regulation. 12. Miscellaneous provisions 12.1 Considering the issues not regulated herein the provisions of the Hungarian laws and the effective Hungarian rules of law are governing. Should any of the provisions of these Auction Terms & Conditions be invalid or ineffective due to changes in law, the affected provision shall automatically be replaced by the provision of the new law. In case of a legal dispute, parties recognize the jurisdiction of the Courts in Hungary. The affected parties accept that the Auction Terms & Conditions constitute an essential content part of the sales contract without any separate declaration of any and all of the parties. 13. To the attention of foreign Buyers Act LXIV of 2001 regulates the shipment of cultural goods abroad. Cultural goods may only be shipped abroad finally with the license granted by the Inspectorate. At request, the Auction House provides information about the company that may assist shipment of piece of arts abroad from Hungary (licensing, packaging, customs clearance, and shipment). 3

106 amely létrejött egyrészről Név * / Name * Számlázási cím* / Billing address * Telefonszám * / Phone number * cím * / address * Megbízási szerződés mint távollévő árverési vevő (a továbbiakban: Megbízó), másrészről a BÁV Aukciósház és Záloghitel Zrt. (1027 Budapest Csalogány u , képviseletében: Nagy Tamás) mint megbízott (a továbbiakban: Megbízott) (a Megbízó és a Megbízott a továbbiakban együttesen: Felek) között az alulírott helyen és időben, az alábbi feltételek szerint: 1. A Felek rögzítik, hogy a Megbízott mint Aukciós Ház szervezi 13. Grafikai Aukciót (a továbbiakban: Aukció), amely során eladóként a saját nevében (tulajdonosként vagy bizományosként) eljárva köt adásvételi szerződést a legmagasabb vételi ajánlatot tevő árverési vevővel. A Megbízó tudomásul veszi, hogy az Aukció szervezője és a Megbízott ugyanaz a jogi személy, a jelen Szerződést ennek tudatában köti meg, és erre figyelemmel kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy a Megbízott a képviselőjeként járjon el. 2. A Felek rögzítik, hogy az Aukció szabályait a Megbízott által kibocsátott "Árverési feltételek" rögzítik; a Felek megállapodnak, hogy az "Árverési feltételeket" a Szerződés alapján fennálló jogviszonyukban irányadónak tekintik. A Megbízó a Szerződés aláírásával kijelenti, hogy az "Árverési feltételeket" a Megbízótól átvette, az Árverési feltételeket, mint Szerződés részét megismerte, és azt magára nézve kötelezőnek elfogadja. TÉTEL SZÁM LOT N TÁRGYLEÍRÁS DESCRIPTION MEGBÍZÁS TÍPUSA: Vételi / Telefonos COMISSION TYPE: Absentee Bid / Phone Bid KIKIÁLTÁSI ÁR (HUF) STARTING PRICE (HUF) MAXIMUM LEÜTÉSI ÁR (Aukciós jutalék nélkül) MAXIMUM BID (HUF excluding buyer s premium) 3. A Megbízó megbízza a Megbízottat, hogy az Aukción a Megbízó nevében és képviseletében részt vegyen, és az árverésre kerülő árverési tételek közül az alábbiakban felsorolt tételekre az ott meghatározott vételárig vételi ajánlatot tegyen: 4. A Felek megállapodnak, hogy a Megbízott a megbízást ingyenesen teljesíti; erre is tekintettel a megbízás teljesítésével kapcsolatban semmilyen felelőséget nem vállal. Ezen rendelkezés nem érinti a Megbízottnak az "Árverési feltételekben" rögzített jutalékigényét. 5. A Felek megállapodnak, hogy a Megbízó a Szerződés aláírásával egyidejűleg a 3. pontban megjelölt árverési tételekre meghatározott mindösszesen 0 Ft-ot bocsát előlegként a Megbízott rendelkezésére. A Felek megállapodnak továbbá, hogy amennyiben a 3. pontban megjelölt árverési tételekre vagy azok egy részére vonatkozóan a Megbízó az árverésen adásvételi szerződést köt, úgy ezen árverési tételek tekintetében az előleg (legfeljebb az adott tétel vételárának 20%-a erejéig) foglalóként szolgál. 6. A Felek megállapodnak, hogy az adásvételi szerződés létrejötte esetén a Megbízó köteles az "Árverési feltételek" szerint, három munkanapon belül az általa megfizetett előleggel, illetve foglalóval csökkentett vételárat a Megbízónak megfizetni. 7. A Felek rögzítik, hogy amennyiben a 3. pontban megjelölt árverési tételre (tételekre) harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy ha az árverésen résztvevő árverési vevő magasabb vételi ajánlatot tesz, továbbá, ha a megbízó limitjével azonos licitlépcső más licitálóra jut, úgy a Megbízott az előleggel az árverés után 8 munkanapon belül elszámol. A Megbízott azon árverési tételek alapján, amelyek tekintetében a megbízás nem járt eredménnyel, semmiféle követelést nem támaszthat. 8. A Megbízott az adásvétel létrejöttéről legkésőbb az aukció napját követő munkanapon a Szerződés fejrészében rögzített elérhetőség(ek)en értesíti a Megbízót. A Felek megállapodnak, hogy a megbízás ingyenességére tekintettel, az értesítés sikertelensége nem hat ki a Megbízó szerződéses kötelezettségeinek teljesítésére (azaz a Megbízó köteles a vételár megfizetésére és a tárgy elszállítására), és az értesítés sikertelenségéből eredő jogkövetkezmények a Megbízottal szemben semmilyen igény vagy kötelezettség nem érvényesítheti. 9. A vételár megfizetésének késedelmére és elmulasztására, a tárgy elszállítására és egyebekben a Szerződésben nem szabályozott kérdésekben az "Árverési feltételek", valamint a Ptk., illetve a mindenkori hatályos jogszabályok az irányadók. A Felek a Szerződést együttesen elolvasást és értelmezést követően, mint akaratukkal mindenben megegyezőt írták alá. Budapest, Megbízó Megbízott FIZETÉSI MÓD / PAYMENT METHOD: SZEMÉLYESEN / IN PERSON vagy./.or BANKI UTALÁS / BANK TRANSACTION Megbízás adására legkésőbb az árverés napján 14 óráig van 4 lehetőség. Kérjük a kitöltött dokumentum személyes átadására Aukciósházunkban (1052, Budapest Bécsi u. 1-3.), vagy ben (aukcio@bav.hu)

107 5

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház SZEPTEMBERI KAMARAAUKCIÓ 2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2017. augusztus 26 szeptember 2. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ 2016. szeptember 28. (szerda), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2016. szeptember 17 26. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva SZAKMAI

ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK. A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: 1. Értelmező rendelkezések ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: A szerződés hatálya: Jelen szerződés (ÁSZF) hatálya kiterjed mindazokra, akik

Magyar Aranykereskedő Zrt.

Magyar Aranykereskedő Zrt. Magyar Aranykereskedő Zrt. 1137 Budapest XIII. kerület, Vígszínház utca 5. Nyitva tartás: Hétfő - Péntek: 10:00-17:00 +36-1-792-1552 info@magyararanykereskedo.hu www.magyararanykereskedo.hu ONLINE ÁRVERÉS

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

AUKCIÓS KATALÓGUS DECEMBER 1.

AJÁNDÉKOZÁSI SZERZŐDÉS

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 3.

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 4.

INTER-TRADE Kft. AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei

INTER-TRADE Kft. AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei 1.. Általános szabályok Az INTER-TRADE KFT minden magyarországi értékesítésére jelen feltételek alkalmazandók, függetlenül az értékesítendő árutól, illetve

Pályázati felhívás m ,- Ft ,- Ft. A pályázatokat 15465/9 hrsz jeligével, zárt borítékban lehet benyújtani.

Pályázati felhívás m ,- Ft ,- Ft. A pályázatokat 15465/9 hrsz jeligével, zárt borítékban lehet benyújtani. Pályázati felhívás 1. melléklet Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata nyilvános pályáztatás útján építési telekként kívánja értékesíteni az alábbi ingatlant: Megnevezés a zalaegerszegi 15465/9 hrsz-ú,

Árverési Hirdetmény. nyilvános árverés

Szolgáltatási Megállapodás

Szolgáltatási Megállapodás Szolgáltatási Megállapodás Jelen szolgáltatási megállapodás ( Megállapodás ) az alábbi felek között jött létre: (1) Radalko Technologies Limited (székhely: 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London,

A három Mária. Aranyozott faszobor

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF)

Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF) Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF) 1. Az ÁSZF alkalmazása 1.1. A Recobin Kft. szállításai és szolgáltatásai ha a

-25% Karácsonyi új arany ékszer Katalógus

-25% Karácsonyi új arany ékszer Katalógus Karácsonyi új arany ékszer Katalógus ÚJ ARANY MEDÁL Ár: 16.300 Ft 12.225 Ft 12225 Ft/gr Súly: 1,0 gr Sorszám: 108145 AURUM 2 Pécs, Forrás Üzletház fsz. +36 (72) 210 778 ÚJ ARANY GYŰRŰ Ár: 17.000 Ft 12.750

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46