2011. november óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS II. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Download "2011. november 7. 18 óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS II. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás"

1 2011. november óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS II. KAMARA ÁRVERÉS I Csók István Antikvitás

2 1. tétel Ezüst pénztartó szütyő körül, francia, 8 cm, 42,3 gr Sodrony szövött erszény, öntött virágmintás szegéllyel. Kikiáltási ár: Ft 2. tétel Ezüst bross körül, francia, 2,7 cm, 5,2 gr Préselt, kerek forma, előlapján kalapos hölgy portré, hátlapján virág ábrázolás. Vésett Cairag szignóval. Art-nouveau. Kikiáltási ár: Ft 3. tétel Parfümös üveg körül, francia, 8 cm Hasáb formájú hámozott üveg, ezüst Art-nouveau díszítésű tetővel, eredeti dugóval. Kikiáltási ár: Ft 4. tétel Ezüst gyűszű körül, francia, 2,5 cm, 5,1 gr Kartusokban figurális díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft

3 5. tétel Ezüst szalvétagyűrű szett körül, 5,5 cm, 52 gr Art deco stílusú lapos forma. 4 darab. Kikiáltási ár: Ft 6. tétel Úti whiskys készlet 1898., Birmingham, 9 cm Csiszolt üveg, csavaros ezüst tetővel és pohárral. GHW Ld mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 7. tétel Miniatúra körül, 6,5 x 5,5 cm Fémre festett olajkép, tájábrázolás várral, az előtérben alakokkal, ovális vésett levélköteges sárgaréz keretben. Kikiáltási ár: Ft 8. tétel Díszváza körül, Limoges, 13,5 cm Vörösréz alapon zománc borítás, kézzel festett vár és reneszánsz hölgy figura, háttérben aranylüszter-festett felhők, talapzatán sárgaréz gyűrűvel. Talpán apró sérülés. Elmosódott szignóval. Kikiáltási ár: Ft

4 9. tétel Aprópénztartó erszény XX. század eleje, 38 cm Derékövre akasztható, zöld bársony, rávarrt fém gyöngyöcskékkel és csüngővel díszítve. Kikiáltási ár: Ft 10. tétel Táncrend XIX. század vége, 5 x 3,5 cm Miniatűr könyv forma, préselt gyantalemez borítókkal, fedelén ezüst intarziával, csont nyelű ceruzával. Kikiáltási ár: Ft 11. tétel Ékszertartó ládika XIX. század második fele, M: 3 x Sz: 6 x M: 6 cm Teknőcpáncél, aranyozott réz keretben, vésett NC monogrammal. Kikiáltási ár: Ft 12. tétel Színházi távcső XX. század eleje, Nyitva: 7 cm Nikkel bevonatú vörösréz, teknős páncél hatású díszítéssel. Összecsukható. Kikiáltási ár: Ft

5 13. tétel Gyermek gyűrű körül, Bruttó: 1,7 gr, Méret: K arany, ezüsttel kombinált foglalatban rózsa és briliáns csiszolású gyémántok, ssz.cca:0,25ct. Kikiáltási ár: Ft 14. tétel Melltű körül, Bruttó: 8 gr 14 K arany tű, ezüst virág formába foglalt zafír és rózsa csiszolású gyémánt kövek, össz.cca:0,25ct. Kikiáltási ár: Ft 15. tétel Női szoliter gyűrű XX.század eleje, Bruttó: 1,8 gr, Méret: 58 14K arany, tükörchaton foglalatban félhollandi rózsa csiszolású gyémánt, cca:0,10ct. Kikiáltási ár: Ft 16. tétel Tárca XIX. század vége, 3,5 x 5 cm Bőr alapon gyöngyház borítással, ezüst rokokó kartussal, aranyozott fém szerelékkel, belül selyem rekeszekkel. Kikiáltási ár: Ft

6 17. tétel Ezüst kasudoboz körül, 4,5 cm, Bruttó: 19 gr Aranyozott peremmel, gyöngyház betéttel, préselt fedelén klasszicista virágkoszorúval keretezett tegez és nyílvessző motívummal. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: Ft 18. tétel Ezüst kulcs XX. század, olasz, 4 cm, 5,4 gr Áttört, koronás Anjou-liliom díszítéssel es finomság. Kikiáltási ár: Ft 19. tétel Miniatúra körül, 11,5 x 10,5 cm Elefántcsontra festett biedermeier hölgy portré, elefántcsont lemezekből készült keretben. Keret sérült. Kikiáltási ár: Ft 20. tétel Duschanek János (Bakonyszentlászló, 1947) Akhilleusz látogatása szitanyomat, papír 31 x 45 cm, j.j.l.: Duschanek J.; j.k.l.: 50/9; j.b.l.: Achilleusz látogatása Kikiáltási ár: Ft

7 21. tétel Gacs Gábor (Pestújhely, 1930) Portré linómetszet, papír 16,5 x 12 cm, j.k.l.: Gacs Kikiáltási ár: Ft 22. tétel Szász Endre (Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003) Lány portré rézkarc, papír 8,5 x 9,5 cm, j.j.l.: Szász; j.k.l.: XXIX/1000 Kikiáltási ár: Ft 23. tétel Olexa József (Budapest, 1960) Éjjeli táj mezzotintó, papír 40 x 20 cm, j.j.l.: Olexa; j.k.l.: egyedi nyomat; j.b.l.: Éjjeli táj Kikiáltási ár: Ft 24. tétel Tuka László (Galgahévíz, 1924 Budapest, 2007) Virág II. rézkarc, papír 29 x 15,5 cm, j.j.l.: Tuka L.; j.k.l.: 46/30; j.b.l.: Virág II Kikiáltási ár: Ft

8 25. tétel Boros karafa körül, 27 cm Körte forma üvegtest köszörült virágmotívummal, hámozott nyakrésszel, fülén végigfutó applikált szőlő dekorral, szőlőlevelet mintázó billentővel és tetővel, pótolt üvegdugóval. Feloldatlan fémjel, BR mesterjegy, 800 -es finomság. Kikiáltási ár: Ft 26. tétel Ezüst mignon lapát XX. század eleje, 13 cm, 33,8 gr Áttört rózsamintás lapát, plasztikus indás, visszahajló nyéllel es finomság. Kikiáltási ár: Ft 27. tétel Ezüst fűszerkanál körül, francia, 7 cm, 7,7 gr Aranyozott lapáttal, indás, virágmintás Art-nouveau díszítéssel. Kikiáltási ár: Ft 28. tétel Ezüst fűszerkanál XIX. század vége, belga, 11 cm, 7,6 gr Aranyozott, medence formájú lapáttal, kerubos nyéllel. Kikiáltási ár: Ft

9 29. tétel Ezüst szalvétagyűrű körül, 5 cm, 28 gr Áttört növényindás motívumokkal díszített, belső peremén vésett dátummal. Feloldatlan fémjel. Kikiáltási ár: Ft 30. tétel Ezüst gyufatartó körül, német, 4,5 cm, 13,6 gr Préselt, sarkain gömbölyített négyzet forma, Jugendstil stílusú bőségszaru díszítéssel, rugós fedővel, alján tűzgyújtóval. PV mesterjegy, 800 finomság. Kikiáltási ár: Ft 31. tétel Dobóra körül, 14,5 cm talapzattal, óra 10 cm Festett, zománcozott számlap sárgaréz tokban, számlapján jelzett: Payne & Co 163 New Bond Street London és Paris felirat. Mahagóni talapzaton, kulccsal. Kikiáltási ár: Ft 32. tétel Thonet kanapé XX. század eleje, 113 x 98 x 50 cm Hajlított, gőzölt bükkfa szecessziós stílusban, nádazott ülőfelülettel. Kikiáltási ár: Ft

10 33. tétel Hőmérő XIX. század vége, 16 x 7 cm Bőrrel kombinált virágfrízes sárgaréz keretben, kézzel festett tejüveg hátlappal. Celsius és Rankine mérésére alkalmas. Kikiáltási ár: Ft 34. tétel Női tárca körül, 7 x 4 cm Bőr alapon préselt gyantalemez, tausírozott fém díszítőelemekkel, középén applikált ezüst CG monogram, belül selyem rekeszekkel. Kikiáltási ár: Ft 35. tétel Barométer-óra körül, angol, 17 x 37 cm Három funkciós: óra, barométer és hőmérő. Órája zománcozott számlappal, barométer festett fémlappal, hőmérő festett tejüveg hátlappal (sérült). Falra akasztható fa tokban, sárgaréz keretben, kulccsal. Feloldatlan jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 36. tétel Úti tintatartó XX. század eleje, 4 cm Bőr borítású fém dobozban üveg tároló. Kikiáltási ár: Ft

11 37. tétel Női karóra körül, német, svájci szerkezettel Ezüst, teljes felületén nielló díszítéssel. HK mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 38. tétel Parfümös üveg 1800-as évek második harmada, francia, 7 cm Kerek formájú hámozott üveg, nielló díszítésű ezüst tetővel, benne Párizs címerével ( Fluctuat nec mergitur ). Dugója hiányzik. Kikiáltási ár: Ft 39. tétel Szecessziós melltű körül, Bruttó: 6,4 gr 14 K arany, ezüsttel kombinált karmos és páve foglalatban 1 briliánssal és 41 db rózsa csiszolású gyémánttal, össz.cca:0,50ct. Kikiáltási ár: Ft 40. tétel Női gyűrű 1900.körül, Bruttó: 2,3gr Méret: K arany, ezüsttel kombinált szecessziós stílusú foglalatban 1 szem igazgyöngy és briliáns csiszolású gyémántok, össz.cca: 0,23ct (R1-M2, VVSI1, Cr). Kikiáltási ár: Ft

12 41. tétel Csipkés legyező XIX. század második fele, belga,25,5 cm Faragott, áttört merevítő virágmintás brüsszeli csipke borítással, végén selyem bojtos csuklópánttal. Kikiáltási ár: Ft 42. tétel Keresztelő ajándék XIX. század vége, német, 7 cm Préselt ezüstözött sárgaréz, pólyás csecsemő alakot formázó, gombnyomással nyitható szelence (gyermek haj, gyermek fog tárolására). Elmosódott jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft 43. tétel Lorgnon XIX. század közepe, francia, 7 cm Aranyozott ezüst keretben dioptriás üveg; rövid szárú, rokokó stílusú vésett tokkal. Elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 44. tétel Táncrend körül, Innsbruck, 5,5 x 2 cm Elefántcsont borítás, szecessziós stílusú ezüst szegéllyel és monogrammal vésett táblával, eredeti ceruzával. Kikiáltási ár: Ft

13 45. tétel Flastromtartó XIX. század közepe, 7,5 x 2,5 cm Elefántcsont, 14 K arany peremmel, zsanérral, fedelén monogrammal vésett táblával, belül tükörrel és eredeti elefántcsont ecsettel. (Szépségtapasz tárolására szolgál) Kikiáltási ár: Ft 46. tétel Ezüst kasudoboz körül, francia, 4,5 cm, 8,2 gr Nyakba akasztható, préselt lóhere forma, klasszicizáló babérköteges díszítéssel. Belseje aranyozott. Kikiáltási ár: Ft 47. tétel Ezüst gyűszű XIX. század vége, 2 cm, 3,5 gr Körbefutó virágmintás relieffel. Feloldatlan fémjel. Kikiáltási ár: Ft 48. tétel Ezüst bababútor XIX. század közepe, holland, 150 gr 5 darabos garnitúra: asztal, két szék, pad és szekreter. Rokokó stílusú zsánerjelenettel és puttó ábrázolásokkal es finomság. Kikiáltási ár: Ft

14 49. tétel Úti óra körüli, francia, svájci szerkezettel, 3,5 x 3 cm Ezüst, gyíkbőr borítású összecsukható tok, zöld üveggombos koronával. Jelzett: CH. F. Tissot & Fils szerkezet es finomság. Kikiáltási ár: Ft 50. tétel Ezüst tűtartó körül, holland, 90 cm, 22,7 gr Tűtartó pár nyitott anker láncon 835 -es finomság. Kikiáltási ár: Ft 51. tétel Burnótos szelence XIX. század közepe, francia, 8,5 x 5,5 cm, 80 gr Antik ezüst, csónak forma, sugaras díszítéssel, zsanéros fedéllel, belseje aranyozott (helyenként cínezett). Feloldatlan jelzéssel, BP mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 52. tétel Ezüst vinaigrette 1802., angol, 2,5 cm, 10 gr Aranyozott, kézzel vésett díszítéssel, fedelén későbbi francia felirattal: songez a moi, belsejében filigrán ráccsal. Elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

15 53. tétel Ezüstláda XIX. század vége, Madrid, 9 x 34 x 12,5 cm Téglány forma, poncolt, domborított, neoreneszánsz stílusú, ornamentális hátterű madaras, maszkos ábrázolással, belül selyem, alul bársony borítással. Pedro Duran mester. Kikiáltási ár: Ft 54. tétel Ezüst kulcstartó körül, 12 cm, 24,2 gr Préselt, plasztikus kartus, övre akasztható fülrésszel. Kikiáltási ár: Ft 55. tétel Ruzicskay György (Szarvas, 1896 Budapest, 1993) Nyári vendéglő akvarell, papír, 14,5 x 18 cm, j.j.l.: Ruzicskay RGY Kikiáltási ár: Ft 56. tétel Schéner Mihály (Medgyesegyháza, 1923 Budapest, 2009) Mária Raducsii Bazilika, Búcsújáró hely olaj, farost, 80 x 60 cm, j.j.l.: Schéner Kikiáltási ár: Ft

16 57. tétel Hatvani-Perlusz Gyula (Hatvan, 1896 Hidegség, 1944) Szoros, 1941 pasztell, papír, 66,5 x 52,5 cm, j.j.l.: Hatvani-Perlusz Gy 1941 Kikiáltási ár: Ft 58. tétel Miklósi Mutschenbacher Ödön (Szekszárd, 1881 Szekszárd, 1942) Körmenet pasztell, papír, 36 x 51,5 cm, j.n. A papír sérült. Kikiáltási ár: Ft 59. tétel Körösfői-Kriesch Aladár (Buda, 1863 Budapest, 1920) Falusi temetés, 1909 linómetszet, papír 23 x 32 cm, j.n. A Művészház mappából, 1909 Kikiáltási ár: Ft 60. tétel Gáspár Antal (Kalocsa, 1889 Budapest, 1959) Karikatúra tus, ceruza, papír 17 x 21 cm, j.b.l.: Gáspár Kikiáltási ár: Ft

17 61. tétel Boulle stílusú vitrin XX. század első fele, 169 x 100 x 48 cm Feketére festett tölgy, teknőcpáncél imitáló dekorral, sárgaréz filékkel és veretekkel, hajlított üveglapokkal, két polccal. Felületi sérülésekkel. Kikiáltási ár: Ft 62. tétel Ékszertartó ládika XIX. század vége, 4,5 x 6,5 x 4 cm Préselt sárgaréz lábakon teknőcpáncél lemezekből kialakított ládika, sárgaréz szerelékkel, fedelén füllel, selyem béléssel. Kikiáltási ár: Ft 63. tétel Női tárca 1800-as évek vége, Párizs, 8 x 4,5 cm Teknőcpáncél, sarkain legömbölyített tégla forma aranyozott ezüst szerelékkel, fedelén kartussal, belül selyem rekeszekkel. Kikiáltási ár: Ft 64. tétel Táncrend XIX. század vége, francia, 6,5 x 10 cm Teknőcpáncél, sarkain virágmintás gyöngyház berakással, fedelén üveg medalion alatt festett kerti jelenet, későbbi fém ceruzával. Kikiáltási ár: Ft

18 65. tétel Aprópénztartó szütyő XX. század eleje, 47 cm Derékövre akasztható, horgolt selyem, fém gyűrűkkel, gyöngyökkel és csüngőkkel. Kikiáltási ár: Ft 66. tétel Porcelán miniatúra XIX. század közepe, 7 cm Ovál forma, sárgaréz keretben, kézzel festett, mécsest tartó, fehér fátyolos nő alakkal. Kikiáltási ár: Ft 67. tétel Holicsi kancsó körül, 18,5 cm Fajansz, körte forma, kézzel festett mangánlila virágmintás díszítéssel, fedelén plasztikus bogyó fogóval. Fedele és füle javított. Jelzett: máz alatti kék HF jelzés. Kikiáltási ár: Ft 68. tétel Holicsi dísztányér körül, 23,2 cm Fajansz, kerek karéjos forma, tükrében és peremén körbefutó zöld monokróm virágmintás díszítéssel. Hajszálrepedt. Jelzett: fekete HF jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft

19 69. tétel Holicsi tányér körül, 31,3 cm Fajansz, kerek karéjos forma tükrében kézzel festett virágmintás díszítéssel Égetési repedéssel. Jelzett: máz alatti kék HF jelzés. Kikiáltási ár: Ft 70. tétel Neobarokk stílusú konzolasztal XX. század eleje, 74,5 x 110 x 33,5 cm Fenyő és bükk alapon dió borítással. Kikiáltási ár: Ft 71. tétel Falitükör XX. század eleje, 88 x 63,5 cm Fenyő alapon dió borítással, ovális forma. Kikiáltási ár: Ft 72. tétel Aranyfácán körül, német?, 42,5 cm Porcelán fatörzsön ülő aranyfestett fácán plasztika Art-deco stílusban. Kikiáltási ár: Ft

20 73. tétel Női szoliter gyűrű XX. század közepe, Bruttó: 2,7 gr, Méret: 52 18K fehérarany, hatkarmos foglalatban briliáns csiszolású gyémánt, cca:0,60ct (R1, S2, VLY). 1 pavilonfazetta és a rundiszt 1 helyen sérült. Kikiáltási ár: Ft 74. tétel Női szoliter gyűrű XX. század közepe, Bruttó: 3,0 gr, Méret: K arany, fehérarany nyolckarmos foglalatban briliáns csiszolású gyémánt, cca:0,18ct (M1, VVSI1, TCr). Br:3,0gr. K:56. Kikiáltási ár: Ft 75. tétel Függő XX. század közepe, Bruttó: 3,6 gr Aranyozott ezüst, legyező forma zafír (cca:0,3ct) és brill kövekkel(cca:0,19ct). Kikiáltási ár: Ft 76. tétel Női gyűrű XX. század eleje, Bruttó: 4,1 gr, Méret: K arany, fehérarannyal kombinált alliance foglalatban zafír (0,20ct) és briliáns csiszolású gyémántok (egyik brill konyak színű), össz. cca: 0,60ct. (R1, VS1-S1, Cr-TC). Kikiáltási ár: Ft

21 77. tétel Női gyűrű körül, Bruttó: 2,2 gr, Méret: 56 14K arany, ezüsttel kombinált hatszögletű gyűrűfejben hollandi rózsa csiszolású gyémántok, össz.cca: 0,08ct. Kikiáltási ár: Ft 78. tétel Ezüst függelék XX század második fele, mexikói, 4,7 cm, 16,8 gr Gerezdelt csepp formájú parfümös fiola es finomság. Kikiáltási ár: Ft 79. tétel B.W.A. jelzéssel Asztali csendélet, XX. század olaj, fa 50 x 59,5 cm, j.j.l.: BWA Kikiáltási ár: Ft 80. tétel Ványi Balázs (Budapest, 1941) Virágcsendélet olaj, fa 40 x 30 cm, j.j.l.: Ványi Kikiáltási ár: Ft

22 81. tétel Jakuba János (Békéscsaba, 1909 Budapest, 1974) Szőlőskert akvarell, papír 30,5 x 42 cm, j.j.l.: Jakuba Kikiáltási ár: Ft 82. tétel Ismeretlen alkotó Napraforgó vegyes technika, papír 40,5 x 27,5 cm, j.j.l.:? Gyula '92 Kikiáltási ár: Ft 83. tétel Sugár Gyula (Dunaföldvár, 1924 Budapest, 1991) Tájkép olaj, farost 54 x 81 cm, j.j.l.: Sugár Kikiáltási ár: Ft 84. tétel Kiss Péter (Siklós, 1962) Zöldike/Barátka, 2000 rézkarc, papír, 2 x (20 x 13,5 cm), j.j.l.: Kiss Péter; j.b.l.: Zöldike/Barátka; j.k.l.: 50/100 / 10/100 Kikiáltási ár: Ft

23 85. tétel Boros karafa körül, német, 24 cm Fonalszálas üvegtest középen végigfutó metszett frízzel, ezüst kiöntője poncolt levél mintás, felette rokokó kartusban vésett monogrammal. Öntött füllel, fedelén csavart mintás plasztikus fogóval. Belül aranyozott. Kikiáltási ár: Ft 86. tétel Fűszertartó kanállal XX. század közepe, orosz, 5,5 cm Ezüstözött alpakka, félgömb lábakon álló edényke, applikált filigrán díszítéssel, belseje aranyozott, filigrán nyelű kanállal. Kikiáltási ár: Ft 87. tétel Díszkanál XIX. század vége, Moszkva, 20,5 cm, 53 gr Ezüst, csavart száron vésett merítővel. 84 zolotnik finomság. Kikiáltási ár: Ft 88. tétel Antik ezüst tojástartó 1855., Bécs, 5,5 cm, 23,4 gr Vésett monogrammal. Franz Schiffer & Sohn mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft

24 89. tétel Antik ezüst tálca 1851., Bécs, 10,2 cm, 56,4 gr Félgömblábakon négyszögletes forma, trébelt, hólyagdomborított peremmel. Elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft 90. tétel Ezüst fűszerlapát XX. század közepe, orosz, 12,5 cm, 15,9 gr Aranyozott merítővel, díszített szegéjű nyéllel. Kikiáltási ár: Ft 91. tétel Ezüst szalvétagyűrű körül, 5,5 cm, 28 gr Gyöngysoros és csillagmintás frízzel, vésett medalionban ED monogrammal. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: Ft 92. tétel Ezüst díszkanalak (3 db) ; XX. század közepe; XX. század eleje, Malorca; Riccione; Innsbruck, 11,6 gr; 10 gr; 12,2 gr Zománc heraldikával díszítettek. Spanyol fémjel, 915 finomság; olasz fémjel, 800 finomság; 800 finomság, Ferenc József 1 koronás merítővel. Kikiáltási ár: Ft

25 93. tétel Cigarettakínáló körül, flamand terület, 5,5 x 14 x 10,2 cm Ezüstözött alpakka, fedelén medalionban bukolikus relieffel, sarkain kartusokkal, oldalain körbefutó figurális jelenettel (mulatozó társaság). Fedele belül aranyozott, fa betéttel. Kikiáltási ár: Ft 94. tétel Ezüst szelence körül, 4,5 cm, 16 gr Gömbölyded forma, fedelén szecessziós virágmotívummal es finomság. Kikiáltási ár: Ft 95. tétel Ezüst gyufatartó , belga, 6 cm, 21 gr Csizma forma, vésett virágmotívummal, talpán tűzgyújtóval. Kikiáltási ár: Ft 96. tétel Ló figura XX. század közepe, Távol-Kelet, 6 cm Elefántcsont kisplasztika. Kikiáltási ár: Ft

26 97. tétel Dohányzóasztal körül, 101 x 62 x 56 cm Gyümölcsfa, kabriol lábakon ovális asztallap. Kikiáltási ár: Ft 98. tétel Csemegéstálka körül, 12,5 cm Hajlított sárgaréz delfin lábakon, plasztikus ananász záródású abroncsba foglalt kókusz kehely, ón betéttel. Kikiáltási ár: Ft 99. tétel Jakuba János (Békéscsaba, 1909 Budapest, 1974) Strandon akvarell, papír 32 x 40 cm, j.j.l.: Jakuba Kikiáltási ár: Ft 100. tétel Sipos István (Szeged, 1945) Tihany rézkarc, papír, 29,5 x 20 cm, j.j.l.: Sipos István; j.k.l.: 20/100; j.b.l.: Tihany Kikiáltási ár: Ft

27 A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS II. KAMARA ÁRVERÉSE NOVEMBER ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 33/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, OKTÓBER 27 NOVEMBER 6-IG MINDEN NAP (KIVÉVE NOVEMBER 1.) ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!

28 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - továbbiakban árverési tételek tulajdonosai, vagy eladásra jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3 Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 18%. 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3 % bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólítás után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16 Az árverési katalógusban VÉDETT", vagy NO EXPORT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b. /pont/. A VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. (3) bek./ Kulturális javak külföldre viteléről a Évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező - a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az info@csokantikvitas.hu címre vagy a faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a ös bankszámlaszámra Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.08.27. 18 óra

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.08.27. 18 óra XXVII. ÁRVERÉS CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS Csók István Antikvitás 2012.08.27. 18 óra A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉSE 2012. AUGUSZTUS 27. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST,

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

A három Mária. Aranyozott faszobor

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra

AUKCIÓS KATALÓGUS DECEMBER 1.

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 3.

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 4.

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46

leütési ár: 4.000 Ft leütési ár: 1.500 Ft

Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető. Nagy Tamás Aukciósház vezető. Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő. Horváth Ildikó Raktárvezető l AZ AUKCIÓS ANYAGOT ÖSSZEÁLLÍTOTTA Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető Nagy Tamás Aukciósház vezető Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő Horváth Ildikó Raktárvezető Gál Zoltán Festményszakértő

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l

TÁRGYLISTA Kisvárda Pap

TÁRGYLISTA Kisvárda Pap TÁRGYLISTA Kisvárda Pap Leltári szám Megnevezés Leírás Méret Kép J 2014.28.1 Ünnepi abrosz Kék és piros fonallal, keresztszemes technikával hímzett pamutosvászon abrosz. Körben virágsoros minta, közepén

Frissítve: 2015.06.01. Keresés az oldalon CTRL+f

Frissítve: 2015.06.01. Keresés az oldalon CTRL+f Frissítve: 2015.06.01. Keresés az oldalon CTRL+f Az árak változtatásának jogát fenntartjuk! Az árak a 27% Áfa-t tartalmazzák! Megnevezés kód bruttó ár A3 felíró tábla /hosszabbik oldalon a csíptető/ tolltartós,

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház SZEPTEMBERI KAMARAAUKCIÓ 2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2017. augusztus 26 szeptember 2. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését.

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését. A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből megrendezi második árverését. Előhívott Képek II. Aukció Időpont: 2006. november 26. vasárnap 11

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

ITEMS FOR BEST 50 MARK MARK

ITEMS FOR BEST 50 MARK MARK ITEMS FOR BEST 50 MARK CULTURE WRITING TWAIN 51 Art. 17512 16,5 x 3 x 2 cm G2 4 x 0,8 cm E 100/200 Mark Twain "Nashville" kék betétes csavaró mechanikás toll, hozzá illő tokban, elegáns krokodilbőr mintázattal.

A valódi szépség örök!

Árverési Hirdetmény. nyilvános árverés

König&Meyer árlista. Rendelési kód Leírás nettó (Ft) bruttó (Ft)

König&Meyer árlista. Rendelési kód Leírás nettó (Ft) bruttó (Ft) König&Meyer árlista Rendelési kód Leírás nettó (Ft) bruttó (Ft) König&Meyer 10010.000.54 kottaállvány (kék) 5 940 Ft 7 544 Ft König&Meyer 10010.000.55 kottaállvány (fekete) 5 940 Ft 7 544 Ft König&Meyer

Grátisz 3 600 Ft 4 572 Ft

Grátisz 3 600 Ft 4 572 Ft - 1 - A/1. Koporsók: Köztemetéshez MK 31 Köztem. 14 300 Ft 18 161 Ft MK 31 21 000 Ft 26 670 Ft Flóderos 28 400 Ft 36 068 Ft M-4 39 900 Ft 50 673 Ft M-9 39 900 Ft 50 673 Ft Zeusz 36 600 Ft 46 482 Ft Aranyos