A ¼Ýstra. A ¼Ýstra Kegye

Méret: px
Mutatás kezdődik a ... oldaltól:

Download "A ¼Ýstra. A ¼Ýstra Kegye"

Átírás

1 Kegye Bhakta: A ª stra nem elérhetô mindenki számára? Nem lehet, hogy valaki csak elolvassa és megérti? Gour Govinda Swami: Hogyan tudnád megérteni a hibás elméden és a szennyezett tudatodon keresztül? Számodra sosem fog így feltárulni. A ª strának is van k pája, kegye. s dhu-ª stra-k p ya yadi k onmukha haya sei j va nistare, m y t h re ch aya (Caitanya-carit m ta Madhya-l l ) Ha egy szerencsés ember megkapja a s dhu és a ª stra k páját, kegyét, akkor tökéletes K a-tudatot, tiszta odaadást fog kifejleszteni. De ha a ª strát a saját tudományodon, tanultságodon keresztül próbálod megérteni, anélkül, hogy könyörögnél a kegyéért, akkor a ª stra sosem fogja felfedni elôtted önmagát. Nem kaphatod meg a kegyét. Ezért mielôtt a Bh gavatamhoz közelítenél, dicsôítened kell, és könyörögnöd kell a kegyéért! A kegye nélkül nem közelítheted meg. Ez nem pusztán egy könyv! Ugyanolyan jó, mint K a! Ezért mondták 403

2 az c ryák, hogy Könyörögj a ª stra kegyéért! Ekkor majd a ª stra záporozni fogja a kegyét, s te pedig megértheted. Azt mondják, hogy a s dhu-guru a ª stra formájában jelenik meg. (Lecke január 1., Bhubaneswar) Nem Csak az Olvasás Által Bhakta: ¼r la Prabhup da tett egy meglepô kijelentést. Azt mondta, A könyveim fontosabbak, mint én. Akármikor is legyen szükségünk tanácsra, ¼r la Prabhup da könyveihez fordulhatunk, és útmutatást kaphatunk belôlük. Gour Govinda Swami: Igen, de nem érthetsz meg mindent csak a könyvek olvasásával. Miért van szükség tanárokra? Ez még az anyagi dolgok esetén sem lehetséges; annyi könyv van, de csak az olvasásukkal nem érthetsz meg mindent. Ezek pedig lelki dolgok! Nem értheted meg ôket mindössze a könyveket olvasva! Nagyon csekély ismerettel rendelkezel, a tudatod pedig nem túl fejlett. Szükséged van egy lelki tanítómesterre. Szükséged van a kegyére! A tudatod tisztítása során a kegye a leghatalmasabb dolog. Felhatalmazhat azáltal, hogy a kegyét szórja rád. Lelki erôt tud beléd önteni. (Lecke január 1., Bhubaneswar) Megérteni a BhÝgavatamot A Caitanya-carit m tában Svar pa D modara Gosv m azt mondta, hogy y ha, bh gavata pa a vai avera sth ne ek nta ªraya kara caitanya-cara e (Caitanya-carit m ta Antya-l l ) Az utasítás ott van; menj és közelíts meg egy Vai avát, egy bhakta-bh gavatát, aki a Bh gavata megtestesülése. Az ô felügyelete mellett tanulmányozd, és tôle halld a Bh gavatát! A vers az mondja: ek nta ªraya kara caitanya-cara e, Fogadd el teljesen ¼r Caitanya 404 Mah prabhu lótuszlábának menedékét! Mi szükség van arra, hogy ¼r Caitanya Mah prabhu menedékét teljesen elfogadjuk? Mit ad Mah prabhu? Mah prabhu k a-premát ad. Miért van szükség k a-premára ahhoz, hogy megközelítsük vagy megértsük a ¼r mad- Bh gavatamot? K a elmondta, hogy hogyan lehet Õt megértheni, és megközelíteni: bhakty ham ekay gr hya, és bhakty m m abhij n ti, azaz K át csak a bhaktin keresztül lehet megérteni. (¼r mad-bh gavatam és Bhagavad-g t ) K át nem lehet más módon megközelíteni! A ¼r mad-bh gavatam Tizenegyedik éneke, tizennegyedik fejezetének 20. versében K a így szól Uddhavához: na s dhayati m yogo na s khya dharma uddhava na sv dhy yas tapas ty go yath bhaktir mamorjit Senki nem közelíthet vagy érthet meg Engem azáltal, hogy komoly lemondásokat és vezekléseket végez, sem a misztikus jóga által, sem a s khya rendszerének analitikus tanulmányozásával, sem a vallás elveinek szigorú követésével, sem a Védák tanulmányozásával vagy azáltal, hogy a lemondott rendbe lép. Engem csak a bhakti segítségével lehet megközelíteni, megérteni. Nagyon-nagyon sokan írtak már magyarázatot a ¼r mad- Bh gavatamhoz. Mah prabhu azt mondta Vallabh c ryának, hogy ªr dhara-sv m guru kari m ni közülük ¼r dhara Sv m a legjobb. ¼r dhara Sv m írt egy magyarázatot a ¼r mad-bh gavatamhoz. ¼r la Viªvan tha Cakravart is írt egy magyarázatot a ¼r mad-bh gavatamhoz. ¼r la J va Gosv m is írt egy magyarázatot a ¼r mad-bh gavatamhoz. Sok c rya írt magyarázatot a ¼r mad-bh gavatamhoz. Bhaktisiddh nta Sarasvat Gosv m Prabhup da is írt egy magyarázatot. És a mi igen tisztelt lelki tanítómesterünk, ¼r la Prabhup da pedig megírta az Õ Bhaktived ntabh ya magyarázatát. Az Úr ¼iva azt mondta, hogy bhakty bh gavata gr hya na buddhy na ca ± kay Csak a bhaktin át értheted meg és közelítheted meg a Bh gavatamot. Nem értheted meg az anyagi 405

3 tudományod, tanultságod, intelligenciád, érdemeid által, vagy úgy, hogy különbözô c ryák magyarázatainak segítségéhez fordulsz. Épp úgy, ahogyan K át csak a bhakti által lehet megérteni és megközelíteni, a ¼r mad-bh gavatamot is csak a bhaktin keresztül lehet megérteni és megközelíteni, mert ahogyan az a Caitanya-carit m tában áll: k a-tulya bh gavata-vibhu, sarv ªraya prati-ªloke prati-ak are n n artha kaya Ez nem csak egy könyv! A Bh gavatam ugyanolyan jó, mint K a! Pontosan úgy, ahogyan K a, a Legfelsôbb Úr vibhu, a Bh gavatam szintén vibhu. Ahogyan elfogadjuk K a menedékét, ugyanúgy fogadjuk el a ¼r mad-bh gavatam menedékét is! Minden egyes szava sok-sok jelentést hordoz! Ha a ¼r mad-bh gavatamnak csak egy versét is tökéletesen akarod elmagyarázni, az több napot igényel, mit mondhatnánk arról, ha csak egy-két óra áll rendelkezésre! Ez a ¼r mad-bh gavatam! És pont, ahogyan K át a bhaktin keresztül lehet megérteni, a ¼r mad-bh gavatamot, mivel vibhu, a Legfelsôbb Úr, szintén csak a bhaktin keresztül lehet megérteni. Ezért mondják, hogy ek nta ªraya kara caitanya-cara e ahhoz, hogy megértsük vagy megközelítsük a Bh gavatamot, tökéletesen el kell fogadnunk Caitanya Mah prabhu menedékét, aki ingyen adja a prema-bhaktit. (Lecke május 20., Los Angeles) Hallj a Gurutól! Az élet legmagasabbrendû tökéletessége a tattvában ismerni K át. Úgy ismerjük, mint vi aya-vigraha-bhagav n, a Legfelsôbb Úr, Aki a szeretet célja. Õt csak a szeretet birtokosa, az ªraya-vigraha-bhagav n, az c rya, a guru, egy Vai ava kegyébôl érthetjük meg. Az egyetlen dolguk a hari-k rtana. Anélkül, hogy az c rya, a guru, egy Vai ava, az ªraya-vigraha-avat ra, ªr -gurudeva beszélne a vi aya-vigraha-bhagav n nevérôl, dicsôségérôl, tulajdonságairól, kellékeirôl és nektári kedvteléseirôl, azokat senki nem ismerheti meg! A ¼r mad-bh gavatam az 406 egész védikus irodalom lényege. A ª stra-avat ra, az Úr szentírás inkarnációja. Anélkül, hogy az c rya-gurudeva beszélne a ¼r mad- Bh gavatamról, senki nem értheti meg annak tanítását! Lehet, hogy valaki azt gondolja: A könyvek itt vannak. Csak elolvasom, és megértem ôket! Ha a teljes védikus irodalmat, a ª strát felölelô kutatást végzel, akkor látni fogod, hogy minden bennük van; az Úr kedvtelései, az Úr isteni nevei és dicsôségük, különféle mantrák, és a többi. De anélkül, hogy az c rya-avat ra-gurudeva a ªi ya, a tanítvány fülébe k rtanázná, soha nem lesz hatása! Egy guru, egy hiteles c rya elfogadására feltétlenül szükség van! (Lecke január 21., Bhubaneswar. In: My Revered Spiritual Master. 44. oldal) Napi Tennivaló Hallj minden nap - nitya bh gavata-sevay! Megvannak a napi cselekedeteid, a nitya-karmáid, beleértve az evést, az alvást, a fürdést, és az imádkozást. E hallásnak is az egyiknek kell lennie közülük! Életben tudsz maradni anélkül, hogy a napi tetteid elvégeznéd? Nem. De hány ember hanyagolja el a ¼r mad-bh gavatamot? Õk életben maradnak? Valójában nem! Habár élnek, olyanok, mint a holtak, j van-m ta. A lélegzésük is csak olyan, mint a kovács fújtatója. (Lecke május 30., New Vrindavan, West Virginia. In: Sri Krishna Kathamrita. 11. szám, 28. oldal) A Legjobb SÝdhana Lehet, hogy valaki semmilyen más s dhanát nem végez, mégis, ha a megfelelô forrásból hall, a bhakta-bh gavata ajkairól, akkor nagyon könnyen kifejlesztheti a k a-bhaktit. (Lecke. ¼r mad- Bh gavatam 1. ének, 7. fejezet, 25. vers) A ¼r mad-bh gavatam nem különbözik K ától. Nincs másik olyan s dhana a világon, ami úgy megtisztítaná a szívet, az elmét és a tudatot, mint amikor valaki e könyvbôl hall! Ha valaki az elôzô 407

4 születéseiben szert tett valamennyi suk tire, és nagyon szerencsés, akkor jön, és hallgatja a ¼r mad-bh gavatamot! Máskülönben nem képes megízlelni a nektárt. (Lecke május 30., New Vrindavan, West Virginia. In: Sri Krishna Kathamrita. 11. szám, 29. oldal) A Fülön Keresztül Látni Ha rendszeresen hallod a ¼r mad-bh gavatamot, azzal kifejleszted a látóképességet, hogy lásd K át. Kalau na ±a-d ª m a Kali-yuga sûrû sötétsége befed, s csak tapogatózol. Nincs tudásod. Ha lenne valami fény, akkor mondhatnád, hogy Ó, igen! Itt van Chavet úr. Itt van ez, ott van az. A Kali-yugában azok, akik vakok, akik meg vannak fosztva a tiszta transzcendentális tudástól, ebbôl a Bh gavatamah -pur ából nyerhetnek fényt. A ¼r mad-bh gavatam hallásával a szemük felnyílhat, ªrutek ita. A bhakti-cak ujuk, az odaadó szemük, és a jñ na-cak ujuk, a tudás- vagy intuitív szemük felnyílhat. Csak ekkor válik számukra lehetségessé, hogy meglássák K át, k ita. Ha nem hallotok, akkor hogyan láthatnátok? (Lecke május 30., New Vrindavan, West Virginia. In: Sri Krishna Kathamrita. 11. szám, 28. oldal) A Legédesebb, Legzamatosabb Gyümölcs nigama-kalpa-taror galita phala ªuka-mukh d am ta-drava-sa yutam pibata bh gavata rasam layam muhur aho rasik bhuvi bhvuk (¼r mad-bh gavatam ) Mi a Bh gavata? Nigama-kalpa-taror galita phala, a védikus fa legérettebb, legédesebb, nektári gyümölcse. Ez a gyümölcs, a ¼r mad-bh gavatam ªuka-mukh d-am ta, ¼ukadeva Gosv m ajkairól származik. A ªuka szó szerinti jelentése papagáj. Általában, miután egy papagáj megcsíp egy nagyon édes és érett gyümölcsöt, az még édesebbé válik. Ehhez hasonlóan a ¼r mad-bh gavatam a védikus 408 fa legérettebb, legédesebb, nektárian ízletes gyümölcse, még édesebbé vált miután ¼ukadeva Gosv m száját elhagyta. (Lecke június 19., Bhubaneswar. In: The Last Limit of Bhakti oldal) Sem Mag, Sem Héj Bhaya dvit y bhiniveªata sy t (¼r mad-bh gavatam ) az abhiniveªa azt jelenti, hogy figyelem. Mire irányul a figyelmed? A testre, anyagi dolgokra, az anyagi helyzetedre? Te dvit ya-abhiniveªa vagy: más dolgokba merülsz, mint K a, az Istenség Legfelsôbb Személyisége, más dolgokba, mint a guru, aki K a hiteles képviselôje. A figyelmed nem a gurura, és nem Gaura g ra irányul! Ezért félelmetes helyzetben vagy! Ez az, ami miatt félsz! De ha egyszerûen csak hallod a ¼r mad-bh gavatamot, akkor ªokamoha-bhay pah minden bánatod és illúziód szertefoszlik, megsemmisül! Ilyen szentírás a ¼r mad-bh gavatam! Ez közvetlenül k a-k p, K a kegye, és közvetlenül egy bhakta, bhakta-bh gavata k p ja. Ez a ¼r mad-bh gavatam! És a védikus fa e legédesebb és legérettebb gyümölcse mindenhol ízletes, bárhol is kóstolj bele, az elején, a közepén vagy a végén! Nincs magja, sem héja! Csak a nektári, édes zamat! De az embernek szert kell tennie a megfelelô ízlésre, hogy megízlelje, sv de rasikeªa a rasika-bhakták társaságában kell megízlelned, azon bhakták társaságában, akik már megízlelték e finom zamatot. Ekkor lesz ízed belôle, máshogy nem! Ez a ¼r mad-bh gavatam, ilyen szentírás! (Lecke október 30., Cooroy, Australia. In: Auspicious Invocations. 30. oldal) Igyál, Táncolj és Egyél Velünk! Azok, akik érzik e nektári gyümölcslé ízét, a zamatot, amely a ¼r mad-bh gavatamból árad, a rasik -bhakták muhur aho rasik bhuvi bh vuk újra és újra a mikrofonba mondják: Gyertek, gyertek, gyertek! Újra és újra hívunk mindenkit. Ízleljétek meg ezt a nektárt! Ízleljétek meg ezt a nektárt! Sehol máshol nem juthattok hozzá! 409

5 De ti egy italmérésbe mentek. Huszonnégy órán át nyitva! Hideg borok! Gyere, igyál, táncolj és egyél! Az emberek rohannak, és fizetnek. Õrültek, rohannak, hogy ürüléket egyenek! A mi hívásunk viszont nem ilyen! Mi ezt a nektárt ingyen adjuk. Nem kell pénz, egyetlen dollár sem. Gyertek, gyertek inni! Igyatok, táncoljatok és egyetek velünk! Hirdetjük, nagy táblákat teszünk ki. De hányan jönnek? Kinek van erre íze? Legtöbben a likôrt és az ürüléket szeretik. Nem a nektárt! Nem! A legszerencsétlenebbek! Ha a jószerencsét kínálod nekik, azt nem fogják elfogadni. Rendkívüli jószerencsét kínálunk nektek, de azzal, hogy nem fogadjátok el, a legszerencsétlenebb alakok vagytok! (Lecke június 19., Bhubaneswar. In: The Last Limit of Bhakti oldal) ezt a Caitanya Egyetemet, és megnyitottuk ezt az egyetemi osztályt. Ostoba vagyok, amiért ilyen osztályt nyitottam, mert nem tudom, hány képesített hallgató van jelen. ¼r Caitanya Mah prabhu, aki e kurzus legmagasabb autoritása, lótuszlábainál könyörgöm a kegyért! Õ rendkívül kegyes, és a kegye annyira felfoghatatlanul hatalmas, ahogyan a mondás szól: k kere garu a kare egy varjút is Garu ává tehet. (Lecke szeptember 10., Bhubaneswar In:. Auspicious Invocations. 31. oldal) Posztgraduális Tanulmány A Caitanya-carit m ta az egyetemi tanulmány. A Bhagavad-g t az alapszintû, a ¼r mad-bh gavatam pedig a középfokú képzés. A ¼r mad- Bh gavatamban ¼ukadeva Gosv m soha nem említette meg R dh nevét, mert senki sem képes megérteni R dh t. Senki nem érti a r dh -tattvát, mert ez nagyon-nagyon mély tattva. Csak a paramaha sák értik és ízlelik meg. Ezért ez az egyetemi tanulmány. Nem az alapfokú képzésben lévôk számára van. Ahhoz, hogy valaki megértse a Caitanya-carit m tát, a téma mélyére kell hatolnia. Azok érthetik meg, akik rendelkeznek valamennyi tudással. Azonban úgy vélem, a kezdôk nem képesek megérteni ezeket a dolgokat. (Beszélgetés Philadelphia. In: Sri Krishna Kathamrita. 3. szám, 66. oldal) A Legbensôségesebb Dolog Azért a Caitanya-carit m ta az egyetemi tanulmány, mert ebben van a legbensôségesebb tattva, a prema-tattva. A gop -prematattvát, és a r dh -prema-tattvát tárgyalja. Nagyon mély és bizalmas téma. E témát nem lehet a nagyközönség elôtt megbeszélni, mert ez a nagyon-nagyon emelkedett paramaha sa-vai avák számára van, akik már legalább a bh va szintjét elérték. Valahogyan megalapítottuk

Sima vanília még egyszerûbben

Sima vanília még egyszerûbben Sima vanília még egyszerûbben Jay dvaita Swami 1998. március Mesterrõl tanítványra A parampar lelki tanítómesterek és tanítványok láncolata. E láncolaton keresztül száll alá a K a-tudat tudmánya, s ezen

Részletesebben

Tisztelt Lelki Tanítómesterem

Tisztelt Lelki Tanítómesterem 4. fejezet (1974-1977) Kumbha-MelÝ Gour Govinda Swami ezután Allahabadba ment, hogy a Kumbha-mel n találkozzon ¼r la Prabhup dával. Gour Govinda Swami: Meghívtam Prabhup dát Bhubaneswarba, és ô elfogadta.

Részletesebben

Amikor a Jószerencse Felvirrad

Amikor a Jószerencse Felvirrad Többségi Szavazás 1995-ben a GBC gyûlésen felmerült egy másik vitatott téma. A GBC elfogadott egy határozatot, miszerint az anyagi világban lévô élôlények eredetileg a lelki világból estek le, ahol valamilyen

Részletesebben

Világkörüli Prédikálás

Világkörüli Prédikálás 7. fejezet (1990-1992) Egészségi Állapot 1986-ban valamilyen fájdalmas dudor jelent meg Gour Govinda Mah r ja bal kezének kisujján, majd a bal lábán is. Annak ellenére, hogy különbözô orvosoktól számos

Részletesebben

UtazÁs A TengerentÚlra

UtazÁs A TengerentÚlra Tolmácsból Tanítvány Olaszországból Gour Govinda Swami Párizsba repült. A Franciaországban élô bhakta Patrick már öt éve bhakta volt, de ellentétben a vele egy idôben csatlakozókkal, ô még nem kapott avatást.

Részletesebben

ember, ezek azonban a Pañca-tattva mantra, azaz a ªr -k a-caitanya prabhu nity nanda ªr -advaita gad dhara ªr v s di-gaura-bhakta-v nda éneklésére

ember, ezek azonban a Pañca-tattva mantra, azaz a ªr -k a-caitanya prabhu nity nanda ªr -advaita gad dhara ªr v s di-gaura-bhakta-v nda éneklésére Vai ava énekeskönyv Mindennapi imák ¼r Guru-pra ma o ajñ na-timir ndhasya jñ n ñjana-ªal kay cak ur unm lita yena tasmai ªr -gurave nama o megszólítás; ajñ na tudatlanságé; timira a sötétségtõl; andhasya

Részletesebben

a tartalomból A béke képlete Hallani arany Több, mint varázsige A meditáció ösvényén Lehet-e boldog egy bogár? E számunk témája:

a tartalomból A béke képlete Hallani arany Több, mint varázsige A meditáció ösvényén Lehet-e boldog egy bogár? E számunk témája: Isten a világosság. A tudatlanság sötétség. Ahol Isten jelen van, ott nem lehet tudatlanság. A Magyarországi Krisna-tudatú Hívõk Közösségének magazinja 16. szám E számunk témája: a tartalomból A béke képlete

Részletesebben

Dráma Ausztráliában. El Kell Jönnöd. 8. fejezet

Dráma Ausztráliában. El Kell Jönnöd. 8. fejezet 8. fejezet El Kell Jönnöd Nim i Pa it d sa, Jagatpati d sa és D nabandhu d sa Ausztráliából érkezett Bhubaneswarba, ahol Gour Govinda Swami felavatta ôket. Ebben az idôszakban a betegsége miatt Mah r ja

Részletesebben

Tisztelt Lelki Tanítómesterem

Tisztelt Lelki Tanítómesterem Látogatás Pur¾ba Tejiyas d sa: ¼r la Prabhup da utasított, hogy beszéljek Janaki Ballabh Patnaik úrral. Akkoriban ô volt az idegenforgalmi miniszter, és Indira Gandhi asszony nagyon fontos társa. 9 Meggyôztem

Részletesebben

Szolgálat Elkülönülésben

Szolgálat Elkülönülésben 5. fejezet (1977-1985) PrabhupÝda Eltávozása Röviddel azután, hogy Gour Govinda Swami visszaérkezett Bhubaneswarba, a bhakták értesültek arról, hogy ¼r la Prabhup da elhagyta ezt a világot. Lagudi d sa:

Részletesebben

Utazás a Tengerentúlra

Utazás a Tengerentúlra 6. fejezet Utazás a Tengerentúlra (1985 1986) Avatások ¼r la Prabhup da Gour Govinda Swaminak a következô három legfontosabb utasítást adta: fordítsa le a könyveit angolról orijára, építsen egy templomot

Részletesebben

TATTVA. A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta Kulturális és Tudományos Intézet Alapítvány tudományos folyóirata

TATTVA. A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta Kulturális és Tudományos Intézet Alapítvány tudományos folyóirata TATTVA A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta Kulturális és Tudományos Intézet Alapítvány tudományos folyóirata Budapest, 2007 TATTVA A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta

Részletesebben

A tanítások nektárja Elõszó A K a-tudat mozgalmának vezetése ¼r la R pa Gosv m felügyelete alatt történik. A Gau ya Vai avák, azaz a bengáli Vai avák

A tanítások nektárja Elõszó A K a-tudat mozgalmának vezetése ¼r la R pa Gosv m felügyelete alatt történik. A Gau ya Vai avák, azaz a bengáli Vai avák A tanítások nektárja Elõszó A K a-tudat mozgalmának vezetése ¼r la R pa Gosv m felügyelete alatt történik. A Gau ya Vai avák, azaz a bengáli Vai avák legnagyobb része ¼r Caitanya Mah prabhu követõje, akinek

Részletesebben

TATTVA. A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta Kulturális és Tudományos Intézet Alapítvány tudományos folyóirata

TATTVA. A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta Kulturális és Tudományos Intézet Alapítvány tudományos folyóirata TATTVA A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta Kulturális és Tudományos Intézet Alapítvány tudományos folyóirata Budapest, 2008 TATTVA A Bhaktivedanta Hittudományi Fõiskola és a Bhaktivedanta

Részletesebben

a tartalomból Ki szereti Istent? Az ezotériától a vallásig Vallás és/vagy tudomány Szent háború? A természet IQ-ja E számunk témája:

a tartalomból Ki szereti Istent? Az ezotériától a vallásig Vallás és/vagy tudomány Szent háború? A természet IQ-ja E számunk témája: Isten a világosság. A tudatlanság sötétség. Ahol Isten jelen van, ott nem lehet tudatlanság. A Magyarországi Krisna-tudatú Hívõk Közösségének magazinja 13. szám E számunk témája: a tartalomból Ki szereti

Részletesebben

Amikor a Jószerencse Felvirrad

Amikor a Jószerencse Felvirrad Élettörténete a Saját Szavaival 1975. szeptember 9-én ƴ abban a hangulatban, ahogy egy egyszerû tanítvány szeretné, hogy a lelki tanítómestere megismerje ôt ƴ Gour Govinda Swami levelet írt ¼r la Prabhup

Részletesebben

Avatások rendszere. Bevezetés. A. Első avatás. I. A Tanácsadó rendszer. II. Az avatásra való felkészülés

Avatások rendszere. Bevezetés. A. Első avatás. I. A Tanácsadó rendszer. II. Az avatásra való felkészülés Avatások rendszere A javaslatot a VT 1/2011.09.02. sz. határozatával fogadta el, majd a VT131009/3 és a VT150408/2 határozatával módosította. Bevezetés 1. A GBC testület meghatározta az ISKCON avatásai

Részletesebben

Kígyók, Skorpiók és Elefántok

Kígyók, Skorpiók és Elefántok Kígyók, Skorpiók és Elefántok Gour Govinda Swami késôbb elmondta, hogy egyszer a korai idôszakban Bhagavad-g t leckét tartott a falusiak kisebb csoportjának az ISKCON bhubaneswari földjén. Miután befejezte

Részletesebben

¼r Caitanya-candr m ta

¼r Caitanya-candr m ta A ¼r Caitanya Candr m ta Caitanya Mah prabhu nektár holdja szerzôje ¼r p d Prabhod nanda Sarasvat, neves vai ava költô, ¼r Caitanya Mah prabhu bensôséges társa. ¼r la Prabodh nanda Sarasvat ¼r Caitanya-candr

Részletesebben

Válasz Drutakarma Prabhu Ritvik Leckéjére

Válasz Drutakarma Prabhu Ritvik Leckéjére Válasz Drutakarma Prabhu Ritvik Leckéjére 2008, Július 18.-án Ő Kegyelme Drutakarma Prabhu (DKP) egy leckét tartott a Budapesti templomban a ritvikről. Drutakarma Prabhunak az ezen lecke során tett kijelentéseire

Részletesebben

PRABHUPÝDA Bevezetés Õ Isteni Kegyelme A.C. Bhaktivedanta Swami számára akit késõbb ¼r la Prabhup daként ismert meg a világ az 1965.

PRABHUPÝDA Bevezetés Õ Isteni Kegyelme A.C. Bhaktivedanta Swami számára akit késõbb ¼r la Prabhup daként ismert meg a világ az 1965. PRABHUPÝDA Bevezetés Õ Isteni Kegyelme A.C. Bhaktivedanta Swami számára akit késõbb ¼r la Prabhup daként ismert meg a világ az 1965. évet követõ idõszak hozta meg a hírnevet: ez volt az az év, amikor megérkezett

Részletesebben

LÁL Szövegtár. LÁL Kft. Somogyvámos 2005. Krisna-Könyv K a, az Istenség Legfelsõbb Személyisége A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da

LÁL Szövegtár. LÁL Kft. Somogyvámos 2005. Krisna-Könyv K a, az Istenség Legfelsõbb Személyisége A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da LÁL Szövegtár LÁL Kft. Somogyvámos 2005. Krisna-Könyv K a, az Istenség Legfelsõbb Személyisége A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da Krisna-Könyv K a, az Istenség Legfelsõbb Személyisége A. C. Bhaktivedanta

Részletesebben

Érzékszerveink. Olvasószint: A

Érzékszerveink. Olvasószint: A Az Olvass magyarul! kiskönyvsorozat azoknak a tengeren túl élő magyar gyerekeknek készül, akik az angol mellett magyarul is tanulnak írni és olvasni. Természetesen a világ bármely részén élő magyar gyermeknek

Részletesebben

A legáldottabb nap 2009. május 3. ¼r Vy sa-p j. Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme. ¼r la ¼ivar ma Swami Mah r ja

A legáldottabb nap 2009. május 3. ¼r Vy sa-p j. Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme. ¼r la ¼ivar ma Swami Mah r ja A legáldottabb nap 2009. május 3. ¼r Vy sa-p j Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme ¼r la ¼ivar ma Swami Mah r ja a K a-tudat Nemzetközi Szervezete avató lelki tanítómesterének megjelenési

Részletesebben

A legáldottabb nap 2012. május 6. ¼r¾ VyÝsa-pÇjÝ. Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme

A legáldottabb nap 2012. május 6. ¼r¾ VyÝsa-pÇjÝ. Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme A legáldottabb nap 2012. május 6. ¼r¾ VyÝsa-pÇjÝ Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme ¼r¾lA ¼ivarÝma Swami MahÝrÝja a K a-tudat Nemzetközi Szervezete avató lelki tanítómesterének megjelenési

Részletesebben

a tartalomból A Véda, mint tudomány Krisna-völgy Amirõl a szentek beszélnek Lélekvándorlás A tudat természete

a tartalomból A Véda, mint tudomány Krisna-völgy Amirõl a szentek beszélnek Lélekvándorlás A tudat természete Isten a világosság, a tudatlanság a sötétség. Ahol Isten jelen van, ott nem lehet tudatlanság. A Magyarországi Krisna-tudatú Hívõk Közösségének Magazinja 10. szám a tartalomból A Véda, mint tudomány Krisna-völgy

Részletesebben

Tökéletes kérdések, tökéletes válaszok Elõszó

Tökéletes kérdések, tökéletes válaszok Elõszó Tökéletes kérdések, tökéletes válaszok Elõszó Isten, lelki élet - ezek számomra meglehetõsen homályos fogalmak voltak azelõtt, hogy találkoztam volna ¼r la Prabhup dával. Mindig is érdekelt a vallás, de

Részletesebben

a tartalomból A boldogság képlete Ki mit nem tud? Miért rossz a jó halál? Instant boldogság Szenvedni akarok E számunk témája:

a tartalomból A boldogság képlete Ki mit nem tud? Miért rossz a jó halál? Instant boldogság Szenvedni akarok E számunk témája: Isten a világosság. A tudatlanság sötétség. Ahol Isten jelen van, ott nem lehet tudatlanság. A Magyarországi Krisna-tudatú Hívõk Közösségének Magazinja 12. szám E számunk témája: a tartalomból A boldogság

Részletesebben

ATMA KRIYA YOGA OM CHANTING HÍRLEVÉL

ATMA KRIYA YOGA OM CHANTING HÍRLEVÉL ATMA KRIYA YOGA OM CHANTING HÍRLEVÉL FONTOSABB ESEMÉNYEK 2018 ÁPRILISÁBAN 1. A Globális OM Chanting Körök ereje 2. OM Chanting Világszerte 3. A Szadhanák célja 4. Telihold OM Chanting 5. Nemzetközi Események

Részletesebben

Isten akarata, hogy a vallásosságunkból megtérjünk

Isten akarata, hogy a vallásosságunkból megtérjünk Isten akarata, hogy a vallásosságunkból megtérjünk A Biblia világosan tanítja:a keresztény ember nem önmagában elszigetelt lélek, akinek magányosan kell élnie vallásos életét. A Biblia világosan tanítja:

Részletesebben

SZOLGA VAGY FIÚ? Lekció: Lk 15,11-24

SZOLGA VAGY FIÚ? Lekció: Lk 15,11-24 Pasarét, 2012. július 1. (vasárnap) PASARÉTI PRÉDIKÁCIÓK Horváth Géza SZOLGA VAGY FIÚ? Lekció: Lk 15,11-24 Alapige: Galata 4,4-7 De amikor eljött az idő teljessége, Isten elküldte Fiát, aki asszonytól

Részletesebben

KOCSÁR MIKLÓS. Dalok magyar költ k verseire

KOCSÁR MIKLÓS. Dalok magyar költ k verseire KOCSÁR MIKLÓS Dalok magyar költk verseire Énekhangra és zongorára 2. Gyurkovics Tibor versei ÖLELJ MEG ENGEM, ISTEN 1. Fönn 2. Antifóna 3. Figura 4. Istenem LÁTJÁTOK FELEIM KÉRÉS EGYHELYBEN POR-DAL Kontrapunkt

Részletesebben

A cikkeket írta: Károlyi Veronika (Ronyka) www.varazslatostitkok.com. Korrektúra: Egri Anikó

A cikkeket írta: Károlyi Veronika (Ronyka) www.varazslatostitkok.com. Korrektúra: Egri Anikó A cikkeket írta: Károlyi Veronika (Ronyka) www.varazslatostitkok.com Korrektúra: Egri Anikó 2 Tartalomjegyzék Tartalomjegyzék... 3 Az összefogás döbbenetes ereje... 4 Depressziós helyett bajnok... 6 Na

Részletesebben

Tanuljunk imádkozni ADUNARE

Tanuljunk imádkozni ADUNARE Tanuljunk imádkozni ADUNARE Tanuljunk imádkozni. Imádkozni tanulni olyasvalami ami örömet hoz az életünkbe és Istennek is tetsző. Az egyik legfontosabb lecke amelyet megtanulhatunk az az hogy hogyan imádkozzunk,

Részletesebben

Miért tanulod a nyelvtant?

Miért tanulod a nyelvtant? Szilágyi N. Sándor Mi kell a beszédhez? Miért tanulod a nyelvtant? Nyelvtani kiskalauz (Részletek a szerző Ne lógasd a nyelved hiába! c. kötetéből, Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége, 2000) 2. rész Térjünk

Részletesebben

A legáldottabb nap 2011. május 22. Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme

A legáldottabb nap 2011. május 22. Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme A legáldottabb nap 2011. május 22. ¼r Vy sa-p j Szeretett lelki tanítómesterünk, Õ Isteni Kegyelme ¼r lh ¼ivar mh Swami Mah r jh a K a-tudat Nemzetközi Szervezete avató lelki tanítómesterének megjelenési

Részletesebben

Mit keresitek az élőt a holtak között

Mit keresitek az élőt a holtak között Isten szeretete csodálatosan ragyogott Jézusból. - Olyan tisztán, hogy emberi életek változtak meg általa. - Akik találkoztak Jézussal, s engedték, hogy megérintse őket az Ő szeretete, azok elkezdtek vágyakozni

Részletesebben

megírattak pedig a mi tanulságunkra, akikhez az időknek vége elérkezett

megírattak pedig a mi tanulságunkra, akikhez az időknek vége elérkezett megírattak pedig a mi tanulságunkra, akikhez az időknek vége elérkezett Félreértett rtett tanítások? Ugyanazon alapról eltérő tanítások? Fordítások A Biblia eredeti nyelve nem a magyar Összehasonlító fordítások,

Részletesebben

ISTEN NEM HALOTT! JÉZUS NEM HAL MEG SOHASEM!

ISTEN NEM HALOTT! JÉZUS NEM HAL MEG SOHASEM! Dr. Egresits Ferenc ISTEN NEM HALOTT! JÉZUS NEM HAL MEG SOHASEM! Kérdések és megfontolások Jézus passiója kapcsán az irgalmasság évében. - Az esetleges párhuzamok és áthallások nem a véletlen művei! -

Részletesebben

Isten Nagy Terve. 2 rész: ISTEN, MA IS TEREMTŐ

Isten Nagy Terve. 2 rész: ISTEN, MA IS TEREMTŐ Isten Nagy Terve 2 rész: ISTEN, MA IS TEREMTŐ Isten Nagy Terve teremtés elesés megváltás helyreállítás Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz. Zsidó.13.8 Méltó vagy, Urunk és Istenünk, hogy tied

Részletesebben

14. LECKE: ISTEN IGÉJE ÉRTÉK! A MAGVETŐ PÉLDÁZATA Gyülekezeti óraszám: 1. Egyházi iskolák óraszáma: 1.

14. LECKE: ISTEN IGÉJE ÉRTÉK! A MAGVETŐ PÉLDÁZATA Gyülekezeti óraszám: 1. Egyházi iskolák óraszáma: 1. 14. LECKE: ISTEN IGÉJE ÉRTÉK! A MAGVETŐ PÉLDÁZATA Gyülekezeti óraszám: 1. Egyházi iskolák óraszáma: 1. TEOLÓGIAI ALAPVETÉS: (Felhasznált irodalom: Joachim Jeremias: Jézus példázatai, Kálvin Kiadó, Budapest,

Részletesebben

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/webcast-player

http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/webcast-player http://www.onenessuniversity.org/index.php/webcasts/webcast-player Bepillantás a bensőnkbe nkbe Általában az emberek úgy definiálják Istent, mint aki mindenütt jelen van, aki mindentudó, mindenható, és

Részletesebben

Krisztus Feltámadt! Húsvétvasárnap 2016.03.27. OLVASMÁNY az Apostolok Cselekedeteiből (ApCsel 10,34a.37-43)

Krisztus Feltámadt! Húsvétvasárnap 2016.03.27. OLVASMÁNY az Apostolok Cselekedeteiből (ApCsel 10,34a.37-43) Húsvétvasárnap 2016.03.27. Krisztus Feltámadt! OLVASMÁNY az Apostolok Cselekedeteiből (ApCsel 10,34a.37-43) Abban az időben Péter szólásra nyitotta ajkát, és ezeket mondta: Ti tudjátok, hogy mi minden

Részletesebben

Mindannyiunknak vannak olyan gondolatai, amelyek HO OPONOPONO ÉS AZ EMLÉKEK

Mindannyiunknak vannak olyan gondolatai, amelyek HO OPONOPONO ÉS AZ EMLÉKEK 2 HO OPONOPONO ÉS AZ EMLÉKEK AZ EMLÉKEID HATÁROZNAK MEG Mindannyiunknak vannak olyan gondolatai, amelyek korlátozóak, mint például «nem érdemlem meg», «nem vagyok elég művelt» vagy «szegénynek születtem,

Részletesebben

Jézus egyszerre több dologról is beszélt ebben a részben: A bibliai nyelve három féle látásról beszél

Jézus egyszerre több dologról is beszélt ebben a részben: A bibliai nyelve három féle látásról beszél Textus: Mk. 8, 11-26. 1 Bevezetés Jézus egyszerre több dologról is beszélt ebben a részben: - farizeusok viselkedése - jel - a négyezrek megvendégelésének a története hogyan talált visszhangra - HELYES

Részletesebben

IMÁDSÁG MINDENEK ELŐTT

IMÁDSÁG MINDENEK ELŐTT Újpest-Belsőváros 2004. 03. 14. Loránt Gábor IMÁDSÁG MINDENEK ELŐTT Alapige (textus): Neh 1 és Lk 11,1 Lectio: Neh 1 Lk 11,1: Történt egyszer, hogy valahol imádkozott, és mikor befejezte, így szólt hozzá

Részletesebben

Az Isten lélek, ezért akik imádják, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk

Az Isten lélek, ezért akik imádják, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk Az Isten lélek, ezért akik imádják, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk (Jn. 4,24) Az Isten lélek, ezért akik imádják, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk (Jn. 4,24) www.eletalelekben.ro

Részletesebben

ᔗ卷 á M x ó P B v Ch ág n v n v g g ó D, T M j n ú v ö n, 5000 1500- g ᔗ卷b n űv h n ó ág ᔗ卷 gᔗ卷 ú áv j, h gᔗ卷 v v ᔗ卷 ú á ö ö n ᔗ卷ᔗ卷 án n v, h gᔗ卷 n n á, ᔗ卷 v j ᔗ卷gᔗ卷 b n, h nb n M j b b n, n n v n ᔗ卷ö nᔗ卷

Részletesebben

Hogyan kell használni a SZÓKINCSEM füzeteket? SZÓKINCSEM füzetek

Hogyan kell használni a SZÓKINCSEM füzeteket? SZÓKINCSEM füzetek SZÓKINCSEM füzetek A SZÓKINCSEM füzetek szókincs fejlesztő füzetek A szókincs azt jelenti, hogy hány szót ismerünk és tudunk jól használni Minél több szót ismersz és tudod a jelentésüket, annál nagyobb

Részletesebben

Ősi családi kör 2012

Ősi családi kör 2012 Ősi családi kör 2012 Egy ősember(őe) és egy ősasszony(őa) ülnek a tűz mellett és rágcsálnak egy-egy cupákot. ŐA: Jenő te nem fázol? Olyan huzatos ez a barlang. ŐE: Ne morogj! Örülj, hogy fedél van a fejed

Részletesebben

Örvendjetek, mert Isten úgy szeret

Örvendjetek, mert Isten úgy szeret Örvendjetek, mert Isten úgy szeret il 4,4; Jn 3,16; Mt 24,42 Sz: r. Pálhegyi erenc : Pálhegyi ávid m é- két a- kar, Ör- vend- je- tek, m mert Is- ten úgy sze- ret. m m nem zord í- vend- té- le- tet! m

Részletesebben

Hamis és igaz békesség

Hamis és igaz békesség Hamis és igaz békesség Lectio: Jer 1,1-15 Textus: Jer 1,14 A lelkipásztor így szólt egy asszonyhoz: - Asszonyom, szokta önt kínozni a Sátán? - Engem? Soha! - No, akkor ez annak a jele, hogy ön még a Sátáné,

Részletesebben

Patandzsali Jóga szútrái

Patandzsali Jóga szútrái Patandzsali Jóga szútrái Mi a jóga? Atma Center, 2009. 08. 21. Gauranga Das atmacenter.hu Bevezető mantra Harih Óm Szaha návavatu Szaha nau bhunaktu Szaha vírjan karavávahaih Tédzsaszvinávadhítamasztu

Részletesebben

Sri Chinmoy: Életem lélek-utazása. Mindennapi meditációk. My Life s Soul-Journey Daily Meditations

Sri Chinmoy: Életem lélek-utazása. Mindennapi meditációk. My Life s Soul-Journey Daily Meditations Sri Chinmoy: Életem lélek-utazása Mindennapi meditációk My Life s Soul-Journey Daily Meditations Kezdet Spirituális szempontból tekintve minden kereső kezdő. Kezdő az, akinek belső késztetése van, hogy

Részletesebben

MIATYÁNK (..., HOGY SZÍVÜNKBEN IS ÉLJEN AZ IMÁDSÁG)

MIATYÁNK (..., HOGY SZÍVÜNKBEN IS ÉLJEN AZ IMÁDSÁG) MIATYÁNK (..., HOGY SZÍVÜNKBEN IS ÉLJEN AZ IMÁDSÁG) Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy Igen? Kérlek, ne zavarj, imádkozom. De te megszólítottál! Én, Téged megszólítottalak? Biztos, hogy nem! Csak imádkozom:

Részletesebben

Kérem, nyissa ki az Újszövetséget Máté 1:1-nél. Itt kezdi Máté magyarázatát arról, hogy mi az Evangélium. Ezt olvashatjuk:

Kérem, nyissa ki az Újszövetséget Máté 1:1-nél. Itt kezdi Máté magyarázatát arról, hogy mi az Evangélium. Ezt olvashatjuk: Mi az evangélium? Jó az, ha időt tudunk áldozni arra, hogy átgondoljuk mi a Biblia üzenete. Bizonyára sokan óvatosak a vallásokkal, a templomba járással, az egyházi rituálékkal, és a hagyományok követésével.

Részletesebben

MESEBÁL 3.A hõs kisegér Huszti Zoltán

MESEBÁL 3.A hõs kisegér Huszti Zoltán MSBÁL. hõs kisegér Huszti Zoltán nek 12 Marsch lt egy - szerélt a kam - ra sar - ka mé - lyén, Laczó Zoltán Vince lt egy - szerélt egy órus ora hõs kis - e-gér. Hosz - szú far - ka volt és büsz - ke nagy

Részletesebben

Benedek Elek: JÉGORSZÁG KIRÁLYA

Benedek Elek: JÉGORSZÁG KIRÁLYA Benedek Elek: JÉGORSZÁG KIRÁLYA Volt egyszer egy szegény ember. Ennek a szegény embernek annyi fia volt, mint a rosta lika, még eggyel több. Éjjel-nappal búslakodott szegény, hogy mit csináljon ezzel a

Részletesebben

Patandzsali Jóga szútrái

Patandzsali Jóga szútrái Patandzsali Jóga szútrái A tudat változásai Atma Center, 2009. 09. 11. Gauranga Das atmacenter.hu Bevezető mantra Harih Óm Szaha návavatu Szaha nau bhunaktu Szaha vírjan karavávahaih Tédzsaszvinávadhítamasztu

Részletesebben

Használd tudatosan a Vonzás Törvényét

Használd tudatosan a Vonzás Törvényét Használd tudatosan a Vonzás Törvényét Szerző: Koródi Sándor 2010. Hogyan teremtheted meg életedben valóban azokat a tapasztalatokat, amikre igazán a szíved mélyén vágysz? Ebből a könyvből és a hozzá tartozó

Részletesebben

1Móz 21,22-34 Ábrahám, Abimélek és a kút

1Móz 21,22-34 Ábrahám, Abimélek és a kút 1 1Móz 21,22-34 Ábrahám, Abimélek és a kút És lőn abban az időben, hogy Abimélek és Pikhól annak hadvezére megszólíták Ábrahámot mondván: Az Isten van te veled mindenben, a mit cselekszel. Mostan azért

Részletesebben

Újjászületés - Beleszületni Isten családjába

Újjászületés - Beleszületni Isten családjába Kenneth E. Hagin Nem az a fontos, hogy melyik gyülekezetbe tartozol, hanem az, hogy melyik családba. Jézus azt tanította, hogy az embernek újjá kell születnie. A következő állítások Jézus szájából származnak:

Részletesebben

Ézs 33,17-24 Milyen az Úr, és az Ő országa?

Ézs 33,17-24 Milyen az Úr, és az Ő országa? Ézs 33,17-24 Milyen az Úr, és az Ő országa? A királyt ékességében látják szemeid; látnak széles országot. Szíved elgondolja a mult félelmét: hol az író, hol a mérlegelő, hol a tornyok összeírója? A gőgös

Részletesebben

Aztán jó legyél! Panaszt ne halljak

Aztán jó legyél! Panaszt ne halljak Iskolatársak Aztán jó legyél! Panaszt ne halljak rád! Hangzott a kerítések felől az iskolába siető kisdiákok után, a szülői figyelmeztetés. A gyerekek siettek, mert fél 8-ra az osztályban kellett lenniük.

Részletesebben

A gyarapodás üzenete 3. rész

A gyarapodás üzenete 3. rész Beszéltünk Istennek a megalapozott rendjéről, Isten feddéséről, ami lerontja a hamis tanításokat. Isten Igéje mindig a javadra van. Meg kell formálni az anyagi életünket Isten Igéjével. Krisztus Testének

Részletesebben

KE - Vizuális támpontként majd egy legközelebbi műsorunkban már hátha már lesz webkamera és akkor majd könnyebb lesz, mi is majd fejlődünk.

KE - Vizuális támpontként majd egy legközelebbi műsorunkban már hátha már lesz webkamera és akkor majd könnyebb lesz, mi is majd fejlődünk. Konferálók - a HIT Rádió délutáni műsora HIT Rádió, www.hitradio.hu (KE Körtvélyfáy Eszter riporter, LE - Loványi Eszter és KZS - Kovács Zsuzsanna KE - A kutya az ember legjobb barátja. tarja a mondás,

Részletesebben

Petőcz András. Idegenek. Harminc perccel a háború előtt

Petőcz András. Idegenek. Harminc perccel a háború előtt Petőcz András Idegenek Harminc perccel a háború előtt Peut-être à cause des ombres sur son visage, il avait l air de rire. (Camus) Megyünk anyámmal haza, a plébániára. Szeretek az anyámmal kézen fogva

Részletesebben

Írnod kell kislányom, erre születtél! visszhangzik fülemben Édesanyám hangja

Írnod kell kislányom, erre születtél! visszhangzik fülemben Édesanyám hangja Írnod kell kislányom, erre születtél! Írnod kell kislányom, erre születtél! visszhangzik fülemben Édesanyám hangja Tudom Édes, írnom kellene, de bajban vagyok. Talán azt a témát kéne papírra vetnem, amit

Részletesebben

Jegyzőkönyv. A rendkívüli képviselő-testületi ülésre telefonon történt értesítés alapján került sor. Az ülés 16:00 órakor kezdődött.

Jegyzőkönyv. A rendkívüli képviselő-testületi ülésre telefonon történt értesítés alapján került sor. Az ülés 16:00 órakor kezdődött. 78 Jegyzőkönyv Készült: Kisköre Városi Önkormányzat Képviselő-testületének 2015. május 27-i rendkívüli üléséről a Kiskörei Polgármesteri Hivatal tanácskozó termében. Jelen vannak: Magyar Csilla po1gárn~ester

Részletesebben

Himmler Zsófia VARJÚFIVÉREK. Népmese-dramatizációk gyermekbábcsoportoknak. Himmler Zsófia Csemadok Művelődési Intézete, Dunaszerdahely

Himmler Zsófia VARJÚFIVÉREK. Népmese-dramatizációk gyermekbábcsoportoknak. Himmler Zsófia Csemadok Művelődési Intézete, Dunaszerdahely Himmler Zsófia VARJÚFIVÉREK Népmese-dramatizációk gyermekbábcsoportoknak Himmler Zsófia Csemadok Művelődési Intézete, Dunaszerdahely Forrás: Gyurcsó István Alapítvány Füzetek 14., Dunaszerdahely, 1999

Részletesebben

Létezik-e Antikrisztus?

Létezik-e Antikrisztus? Létezik-e Antikrisztus? Az embereknek sokféle elképzelésük van az Antikrisztusról, de e- gyedül csak a Bibliából kaphatunk helyes választ arra, hogy ki ő, és mit csinál. Felmerült már bennünk a kérdés:

Részletesebben

Autoritási vonalak az ISKCON-ban

Autoritási vonalak az ISKCON-ban 1 Autoritási vonalak az ISKCON-ban A TÉMA TÖRTÉNETE Sok évvel ezelőtt a GBC nekilátott annak, hogy a jövő ISKCON-ját szisztematikusan megtervezze. Több kérdést azonosítottak, amely alapvető fontosságú

Részletesebben

És ne feledjük: a boldogság csak akkor igazi, ha meg tudjuk azt osztani másokkal is!

És ne feledjük: a boldogság csak akkor igazi, ha meg tudjuk azt osztani másokkal is! Bár mindannyiunk számára kicsit mást jelent a boldogság, mégis azt kutatjuk minden pillanatban, és ha elértük, szeretnénk megtartani. Néha egy apró dolog is elég ahhoz, hogy boldognak érezzük magunkat:

Részletesebben

Azon gondolkodsz, hogy elszöksz otthonról? Hívd fel a Kék Vonalat! Lehet, hogy van más megoldás is!

Azon gondolkodsz, hogy elszöksz otthonról? Hívd fel a Kék Vonalat! Lehet, hogy van más megoldás is! ELSZÖKTEM OTTHONRÓL Azon gondolkodsz, hogy elszöksz otthonról? Hívd fel a Kék Vonalat! Lehet, hogy van más megoldás is! 116 000 Ki akar elszökni otthonról? Ha már elszöktél otthonról? Legfontosabb a biztonságod!

Részletesebben

Jézus órája János evangéliumában

Jézus órája János evangéliumában MICHAEL FIGURA Jézus órája János evangéliumában 1. A HELY- ÉS IDÔMEGHATÁROZÁS FONTOSSÁGA JÁNOS EVANGÉLIUMÁBAN A kánai menyegzôrôl szóló perikópában (2,1 11), amely a világosság olvasójának második titka,

Részletesebben

[45] MITSUGO. Titkos tanítás

[45] MITSUGO. Titkos tanítás 1 [45] MITSUGO Titkos tanítás Az összes Buddha által őrzött és fenntartott Nagy Utat a következő koan fejezi ki: Te olyan vagy, én olyan vagyok és mindketten óvjuk elődeink erényeit és osztozunk megvilágosodásukban.

Részletesebben

H.G. Madhavananda pr. - Az Úr Jagannátha rejtett azonossága - 2. rész.

H.G. Madhavananda pr. - Az Úr Jagannátha rejtett azonossága - 2. rész. 104-105. szám. 2015.01.30 és 02.15. H.G. Mahatma prabhu Az ál-japa formái - 2. rész. 13. Prajalpa Japa Pár mantrát elmondasz, aztán néhány szó prajalpa a barátaiddal. Még néhány mantra, aztán te is meghallgatod

Részletesebben

7. Hiba Irreális igényeid vannak ahelyett, hogy tökéletes férfit nevelnél!

7. Hiba Irreális igényeid vannak ahelyett, hogy tökéletes férfit nevelnél! 7. Hiba Irreális igényeid vannak ahelyett, hogy tökéletes férfit nevelnél! Nicholas Victor www.ferficsabitas.com A hetedik végzetes hiba, amit a nők elkövetnek párválasztáskor: Irreális igényeid vannak,

Részletesebben

LÁL Szövegtár. LÁL Kft. Somogyvámos 2005. AZ ÖNMEGVALÓSÍTÁS TUDOMÁNYA A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da

LÁL Szövegtár. LÁL Kft. Somogyvámos 2005. AZ ÖNMEGVALÓSÍTÁS TUDOMÁNYA A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da LÁL Szövegtár LÁL Kft. Somogyvámos 2005. AZ ÖNMEGVALÓSÍTÁS TUDOMÁNYA A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da AZ ÖNMEGVALÓSÍTÁS TUDOMÁNYA A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhup da Elõszó Kezdettõl fogva tudtam,

Részletesebben

Válasz Sivarama Swami szektás taktikákkal harcol című írására. Sivarama Swami. szektás taktikákkal harcol az IRM ellen

Válasz Sivarama Swami szektás taktikákkal harcol című írására. Sivarama Swami. szektás taktikákkal harcol az IRM ellen Válasz Sivarama Swami szektás taktikákkal harcol című írására Sivarama Swami szektás taktikákkal harcol az IRM ellen Sivarama Swami szektás taktikákkal harcol az IRM ellenszektás taktikákkal harcol az

Részletesebben

A MAGYAR KÖZLÖNY MELLÉKLETE

A MAGYAR KÖZLÖNY MELLÉKLETE 2007/43. szám H I V A T A L O S É R T E S Í T Õ 673 A MAGYAR KÖZLÖNY MELLÉKLETE Budapest, 2008. február 4 8. Meg je le nik minden héten. XI. évfolyam, 2008/6. szám FELHÍVÁS! Fel hív juk tisz telt elõ fi

Részletesebben

VIZSGÁLJÁTOK MEG A LELKEKET!

VIZSGÁLJÁTOK MEG A LELKEKET! Pasarét, 2012. augusztus 30. (csütörtök) PASARÉTI PRÉDIKÁCIÓK Horváth Géza VIZSGÁLJÁTOK MEG A LELKEKET! Alapige: 1János 4,1 Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket,

Részletesebben

Böjti csönd Böjti tisztulás. Krisztus kereszten elmondott hét szava nyomán

Böjti csönd Böjti tisztulás. Krisztus kereszten elmondott hét szava nyomán Böjti csönd Böjti tisztulás Krisztus kereszten elmondott hét szava nyomán Jó reggelt! :) Új nap, tiszta lap! Míg mások mindenfélével foglalkoznak a reggeli kapkodásban, a legjobbat teszi az, aki időt ad

Részletesebben

Test, mint Univerzum. 2013. október 7.

Test, mint Univerzum. 2013. október 7. Test, mint Univerzum 2013. október 7. Üdvözöllek benneteket! Mória vagyok. Egy olyan témát hoztam be nektek, ami a figyelmetek középpontjában van, de talán nem így. Bánjatok a testetekkel úgy, mint egy

Részletesebben

Pihenünk a seprőnkben? Michael Clark Are We Settled on Our Lees? By Michael Clark http://awildernessvoice.com/lees.html 1. rész

Pihenünk a seprőnkben? Michael Clark Are We Settled on Our Lees? By Michael Clark http://awildernessvoice.com/lees.html 1. rész 1 Pihenünk a seprőnkben? Michael Clark Are We Settled on Our Lees? By Michael Clark http://awildernessvoice.com/lees.html 1. rész Gyakran szívesebben hallunk egy hagyományról, mint az utolsó szellemi kiáradásról.

Részletesebben

örög ondolatok A Nyíregyházi Görög Katolikus Egyházközség lapja 2008/4

örög ondolatok A Nyíregyházi Görög Katolikus Egyházközség lapja 2008/4 örög ondolatok A Nyíregyházi Görög Katolikus Egyházközség lapja 2008/4 Lelket az életbe! Pár nappal ezelõtt szomorúan búcsúzni hívtak a harangok. Hisz szomorú volt a szí- vünk, kinek ne fájt volna belül

Részletesebben

EFT Továbbképzés. Biztonságos-e megváltozni? 2011. szeptember 21. 1132 Budapest Visegrádi u. 60. I. 6 www.humanharmony.hu Tel: 270-2281 Fax: 786-6104

EFT Továbbképzés. Biztonságos-e megváltozni? 2011. szeptember 21. 1132 Budapest Visegrádi u. 60. I. 6 www.humanharmony.hu Tel: 270-2281 Fax: 786-6104 EFT Továbbképzés 2011. szeptember 21. Biztonságos-e megváltozni? Human Harmony Életmód Stúdió info@humanharmony.hu 1132 Budapest Visegrádi u. 60. I. 6 www.humanharmony.hu Tel: 270-2281 Fax: 786-6104 Biztonságos-e

Részletesebben

Gazdagrét 2012.02.12. Prédikáció Evangélium: Márk 1, 40-45. Kedves Testvéreim! Nem is olyan nagyon régen, talán 15-20 évvel ezelőtt, egyikünknek sem

Gazdagrét 2012.02.12. Prédikáció Evangélium: Márk 1, 40-45. Kedves Testvéreim! Nem is olyan nagyon régen, talán 15-20 évvel ezelőtt, egyikünknek sem Gazdagrét 2012.02.12. Prédikáció Evangélium: Márk 1, 40-45. Kedves Testvéreim! Nem is olyan nagyon régen, talán 15-20 évvel ezelőtt, egyikünknek sem jelenthetett komolyabb problémát az, hogy megértesse

Részletesebben

ÁRULÓK MINDENHOL AKADNAK

ÁRULÓK MINDENHOL AKADNAK ÁRULÓK MINDENHOL AKADNAK Köztudomású, hogy a triamoni és párizsi "békeszerzœdések" az erœszakra, nem jogokra, igazságra épültek. Igy történt az, hogy Csehszlovákia-Szlovákia érdemtelenül jutott a Felvidék

Részletesebben

MÁRAI SÁNDOR UTOLSÓ NAPLÓJA

MÁRAI SÁNDOR UTOLSÓ NAPLÓJA MÁRAI SÁNDOR UTOLSÓ NAPLÓJA UTASI CSABA A nyolcvanas évek derekán, amikor már csaknem negyven éve a naplófeljegyzések pótolják számára a publicisztikát, a kapcsolatot a mindennapi valósággal, a századunkkal

Részletesebben

KRISZTUS ÍTÉLŐSZÉKE ELŐTT

KRISZTUS ÍTÉLŐSZÉKE ELŐTT Pasarét, 2011. november 17. (csütörtök) PASARÉTI PRÉDIKÁCIÓK Horváth Géza KRISZTUS ÍTÉLŐSZÉKE ELŐTT Alapige: 2Korinthus 5,10 Mert nékünk, mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt,

Részletesebben

Vajon Isten tényleg az életemben van, ha mellette döntöttem?

Vajon Isten tényleg az életemben van, ha mellette döntöttem? Vajon Isten tényleg az életemben van, ha mellette döntöttem? Amikor úgy döntöttél, hogy behívod Jézust az életedbe, lehet, hogy felmerült benned a kérdés: Vajon Isten hallotta egyáltalán, amit mondtam?

Részletesebben

A MAGYAR TÖRTÉNELMI TÁRSULAT KIADVÁNYAI

A MAGYAR TÖRTÉNELMI TÁRSULAT KIADVÁNYAI A MAGYAR TÖRTÉNELMI TÁRSULAT KIADVÁNYAI 2 A MA GYAR TÖR TÉ NEL MI TÁR SU LAT KI AD VÁ NYAI A kö tet írá sai zöm mel a hu sza dik szá zad idõ sza ká ról szól nak, más részt pe dig át té te le sen ér vel

Részletesebben

Bizonyára, ha még embereknek igyekeznék tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék!

Bizonyára, ha még embereknek igyekeznék tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék! 2014. december 31. Mandabokor Óévi Istentisztelet 1 Kérve kérlek az Isten és a Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat; az ő eljövetelére és országára kérlek: 2 hirdesd az igét, állj

Részletesebben

Szószék - Úrasztala - Szertartások

Szószék - Úrasztala - Szertartások Szószék - Úrasztala - Szertartások SIMÉN DOMOKOS MILYEN JÓ AZ AJÁNDÉKOZÓ ISTEN! Mt 20, 1-16 Joachim Jeremiás Jézus példázatai" című könyve szerint Jézus valódi példázatai - a szinoptikusoknál 40, Tamás

Részletesebben

SCHUMANN CHAMISSO. Frauenliebe und Leben. Asszonyszerelem, asszonysors

SCHUMANN CHAMISSO. Frauenliebe und Leben. Asszonyszerelem, asszonysors SCHUMANN CHAMISSO Frauenliebe und Leben Op. 42 Asszonyszerelem, asszonysors Frauenliebe und leben Asszonyszerelem, asszonysors Op.42 1. Mióta láttam őt, vaknak hiszem magam, Bárhová is nézek, csak őt látom;

Részletesebben

Patandzsali Jóga- szútrái

Patandzsali Jóga- szútrái Patandzsali Jóga- szútrái A szenvedés forrásai Atma Center, 2010. 02. 12. Gauranga Das atmacenter.hu Bevezető mantra Harih Óm Szaha návavatu Szaha nau bhunaktu Szaha vírjan karavávahaih Tédzsaszvinávadhítamasztu

Részletesebben

AZ ÉLETET SEGÍTŐ SZABÁLY (bevezető óra) (olvasmány, egyházi iskolában ajánlott téma) Gyülekezeti óraszám: 0. Egyházi iskolák óraszáma: 1.

AZ ÉLETET SEGÍTŐ SZABÁLY (bevezető óra) (olvasmány, egyházi iskolában ajánlott téma) Gyülekezeti óraszám: 0. Egyházi iskolák óraszáma: 1. AZ ÉLETET SEGÍTŐ SZABÁLY (bevezető óra) (olvasmány, egyházi iskolában ajánlott téma) Gyülekezeti óraszám: 0. Egyházi iskolák óraszáma: 1. TEOLÓGIAI ALAPVETÉS (Felhasznált irodalom: Dr. Szűcs Ferenc: Teológiai

Részletesebben

KORRUPCIÓELLENES POLITIKA ÉS MEGFELELÉSI KÉZIKÖNYV

KORRUPCIÓELLENES POLITIKA ÉS MEGFELELÉSI KÉZIKÖNYV KORRUPCIÓELLENES POLITIKA ÉS MEGFELELÉSI KÉZIKÖNYV KORRUPCIÓELLENES POLITIKA ÉS MEGFELELÉSI KÉZIKÖNYV Coca-Cola Hellenic Bottling Company A.G. Turmstrasse 26, CH-6300, Zug, Switzerland T +41 41 726 01

Részletesebben

Lépj be a SZÓKINCS oldalra. (A honlap fejlécében kattints a SZÓKINCS menüpontra.)

Lépj be a SZÓKINCS oldalra. (A honlap fejlécében kattints a SZÓKINCS menüpontra.) Lépj be a SZÓKINCS oldalra. (A honlap fejlécében kattints a SZÓKINCS menüpontra.) A szókincs modul menüpontja a fejlécben Itt az alábbiakat fogod látni: - ismertető szövegdoboz ("MI EZ, ÉS HOGYAN MŰKÖDIK?")

Részletesebben