BIHAR ANTIKVÁRIUM 14. KÖNYVÁRVERÉS

Download "BIHAR ANTIKVÁRIUM 14. KÖNYVÁRVERÉS"

1 BIHAR ANTIKVÁRIUM 14. KÖNYVÁRVERÉS A könyvbemutató helyszíne és időpontja: Bihar Antikvárium Kft Debrecen, Piac u. 26/B. Tel. /Fax: (52) biharantikvarium@gmail.com november ig nyitvatartási időben. Az árverés anyaga megtekinthető tételenként, illusztrációval a internetes oldalon, az aukciós naptárban. Az árverés helyszíne és időpntja: Debreceni Művelődési Központ Debrecen, Kossuth utca november 21. (péntek) 16 órakor

2 ÁRVERÉSI FELTETELEK Az elnyert tételek az árverés alatt és közvetlenül utána átvehetők üzletünkben, nyitva tartunk az aukció idejére. 1. Az árverésen számozott, névre szólóan kiadott tárcsákkal lehet licitálni, melyek az árverés előtt, illetve közben igényelhetők a helyszínen. A vételi szándékot a tárcsa magasba emelésével kell jelezni, egyértelműen. 2. A könyvek árverezése úgy történik, hogy az árverésvezető a katalógus sorrendjében bemondja a tételszámot, a mű szerzőjét, címét, kikiáltási árát. A vételár az adott értékhatárok között az alábbi összegekkel emelkedik: 5000 Ft-ig 200 Ft Ft-ig 500 Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft felett Ft Az árverésvezető az árat addig emeli, amíg csak egy ajánlat marad, és ezt a legmagasabb összeget üti le az ajánló sorszámát bemondva. 3. A leütéssel a tétel a vevő tulajdonába megy át, ezt kifizetéssel érvényesíti. A megvásárolt tétel átvehető az üzletünkben. 4. A vételár a leütés összegéből és 15% árverési díjból áll. 5. Az el nem kelt tételek árverés közben újra árverésre kérhetők. 6. Azok a vásárlók, akik nem tudnak személyesen részt venni az árverésen, vételi megbízást adhatnak. A megbízásban meghatározott összeg 50%-át be kell fizetni, illetve postára adni az antikvárium részére. Sikertelen megbízás esetén az aukciót követő héten visszafizetés illetve visszapostázás történik. Azonos ajánlat esetén a korábban beérkezett ajánlat érvényesül ül. a helyszínen licitálók előnyt élveznek. 7. Előzetes egyeztetés után telefonon történő licitálásra is lehetőség van. 8. A katalógusban ismertetett tételek bemutatott állapotban kerülnek árverésre, a leütés után reklamációt nem fogadunk el. SIKERES LICITÁLÁST KÍVÁNUNK, Horváth Ferencné Rácz Antalné Eva

3 1. tétel 5. tétel 1. ACSÁDY IGNÁCZ A magyar birodalom története köt. Bp Athenaeum. 792 l. 29 t. (ebből 8 színes, 1 kihajtható, 3 kétlapos) 2 térkép (színes, kétlapos) 828 l. 25 t. (ebből 5 színes, 6 kétlapos) 2 térkép (színes, kétlapos). Mindkét kötet rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. Dúsan aranyozott, festett, kiadói félbőr kötésben , 2. ÁGOSTON PÉTER A magyar világi nagybirtok története. Bp Grill. X. 322 l. /Társadalomtud. Könyvtár. Új sorozat./ Korabeli félvászon kötésben. 3. ALFÖLDI TAKARÉKPÉNZTÁR DEBRECZENBEN. A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank Leányintézete Székház építése (Bp. é. n. Antiqua Bt. ) 8 sztl. A kiadvány ismerteti az új székház építése előtti városképet, a tervezetet ill. a megépült székházat. Fotókkal gazdagon illusztrálva. 4. ALMÁSY LÁSZLÓ Autóval Szudánba. Első autó- utazás a Nílus mentén. Vadászatok angolegyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. Bp. é.n. Lampel. 240 l. 29 t. 1 térkép (kihajtható). (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sor.) Kiadói, bordó egészvászon, aranyozott kötésben. (Egy kevésbé ismert változat.) 7 000, 5. ALMÁSY LÁSZLÓ Az ismeretlen Szahara. Bp. é. n. Franklin. 216 l. 32 t. 1 szövegközti térképpel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sor) Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben , 6. ARANY JÁNOS Toldi. Bp Exodus. 60 l. 12 t. (fametszet) A bevezető tanulmány Karácsony Sándor, a képek Szoboszlai Mata János munkái. A címlapot ifj. Mata János tervezete. Kiadói rajzos, papírborítóban. 3

4 6. tétel 8. tétel 9. tétel 7. ARCHIBALD, WILLIAMS A modern bányászat. Bp Franklin. 1 sztl. 1 t. címkép. 396 l. 23 t. (Ismeretterjesztő könyvtár sor.) Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben. 8. ÁRPÁDKORI ÚJ OKMÁNYTÁR. Codex diplom. Arpadianus continuatus. Közzé teszi: Wenzel Gusztáv kötet. Teljes! Pest, Eggenberger. /Magyar történelmi emlékek./ A hiánytalan 12 kötet könyvtári duplum. Ritka a teljes sorozat! Korabeli, egységes félvászon kötésben , 9. ARTICULI DIAETALES Posonienses, anni M.DCC.XV. Debreczini, Recufi l. 154 l. 14 sztl. (index). A kiadványnak a debreceni kiadása még nem ment árverésen. XIX. századi félbőr kötésben , 10. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY december hó. 8. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 1 sztl. 208 l. 2 sztl. XVI. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Néhai gróf Apponyi Sándor lengyeli alapítványi kastélyából, továbbá más, hagyatékokból származó tárgyak kerülnek eladásra. 11. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY november hó. 4. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 165 l. 1 sztl. XX. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az éves karácsonyi aukció tárgyainak ismertetését tartalmazza a közlöny. 12. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY október hó. 3. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 1 sztl. 157 l. 1 sztl. XV. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az éves őszi aukció tárgyainak ismertetését tartalmazza a közlöny. Néhány lapon halvány folt. 13. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY február hó. 1. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 4

5 valamint néhai Schlauch Lőrinc bíbornok könyvgyűjteménye kerülnek eladásra. 13. tétel 67 l. 2 sztl. XXXII. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) A Postatakarékpénztár 50 éves fennállása alkalmából rendezett jubiláris- aukció tárgyainak ismertetését (többek között janovai Csekonics Endre könyvtára) tartalmazza a közlöny. 14. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY november hó. 7. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 128 l. 2 sztl. XV. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az éves karácsonyi aukció tárgyainak ismertetését tartalmazza a közlöny. 15. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY január hó. 1. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 338 l. 3 sztl. VIII. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az árverési csarnok évi külön aukciója, amelyen gróf Andrássy Carolina férjezett beodrai és karátsonfalvi Karátsonyi Jenőné grófné hagyatéka, továbbá a bodakajtor- felsőszentiváni gróf Zichy- kastély könyvtára, 16. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY január hó. 1. rendkívüli szám. Bp M. Kir. Postatakarékpénztár. 95 l. 2 sztl. XXVIII. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az aukción a volt Ernst- Muzeum teljes gyűjteményének műtárgyai kerülnek eladásra. A tételek kb. felénél jelölések, leütési árak? találhatóak. 17. ASBÓTH LAJOS emlékiratai a 1848-iki és 1849-iki magyarországi hadjáratból. 2. kiadás köt. (egyben) Pest, Heckenast. 288 l. 1 sztl. 158 l. 1 sztl. A kötetben több helyen ceruzás bejegyzések, aláhúzások. Ugyanebben az évben jelent meg az 1. kiadás is. Ez a második, bővített kiadás. Restaurált félbőr kötésben , 18. ASZTALOS MIKLÓS- PETHŐ SÁNDOR A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. 2. kiadás. Bp. (1934.) Dante. X. 559 l. 24 t. Néhol korábbi tulajdonosi bélyegzővel. Kiadói, aranyozott, kissé viseltes egészvászon kötésben , 19. BAKTAY ERVIN Indiai éveim köt. (Bp ) Révai. 294 l. 8 t. 289 l. 1 sztl. 8 t. Kiadói egészvászon kötésben. 5

6 Korabeli aranyozott gerincű, félbőr kötésben. Szép tiszta állapotban , 23. tétel 20. (BALASSI BÁLINT) Az Tekintetes és Nagyságos Vitézlő Úrnak Gyarmati Balassa Bálintnak istenes éneki. Bp Rózsavölgyi. 4 sztl. 190 l. VI. Az között kinyomtatott bécsi első editióbúl most hasonmásban újonnan kibocsáttattak Varjas Béla által Szövegközti illusztrációkkal. Körülvágatlan , 21. BALÁZS BÉLA Mesék a szerelemről. (Bp. ) Magyar Helikon. 182 l. 2 sztl. Készült a Kner Nyomda Hét mese c. kiadványa alapján. Kass János egészoldalas és szövegközti, színes rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. 22. BALBI, ADRIAN Allgemeine Erdbeschreibung oder hausbuch des geographischen Wissens. I- II. kötet. Wien und Pest, Hartleben. VI: 1328 l. 4 t l. 11 t. Eine systematische Encyclopädie der Erdekunde für die Bedürfnisse der Gebildeten jedes Standes. Sechste Auflage. 23. BANCA COMMERCIALE UNGHERESE DI PEST Le memorie di un secolo. Bp (Posner Grafikai Műintézet) 70 l. 2 mell. (hasonmás) 3 térkép (színes, kétoldalas) Készült az intézet archívumában őrzött okiratok, továbbá a Magyar Nemzeti Múzeum, az Országos Levéltár és a Magyar Közlekedési Múzeum gyűjteményeiből kiválasztott anyag felhasználásával. Metszetek másolataival, fotókkal gazdagon illusztrált kiadvány. Kiadói illusztrált papírborítóban. Szép állapotban , 24. BARANYAI BÉLA A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány- történetéhez. Karczag, Kertész József. 166 l. 1 sztl. Felvágatlan kiadvány. 25. BARANYI FERENC Túl az éjszakán. 1. kiadás! Bp Magvető. 100 l. 1 sztl. A költő 6 soros dedikációjával! Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Szép állapotban , 26. BÁRCZAY OSZKÁR A hadügy fejlődésének története köt. Bp MTA. VIII. 350 l. 1 sztl. 678 l. 1 sztl. 2 mell. (kihajtható) 1 térkép (kihajtható). Nagyon sok szövegközti rajzzal, térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapszéllel , 6

7 25. tétel 29. tétel 29. tétel 27. BARTHA KÁROLY, N. A debreceni gubacsapó céh. Debrecen, (Városi ny. ) 79 l. Nagyon gazdag szövegközti, korabeli fotókkal, rajzokkal illusztrálva , 28. BÉKÉSI GYULA A métermérték ismertetése. Iskolai és közhasználatra. Debreczenben, Telegdi. 1 sztl. 77 l. Dedikálva Révész Bálint püspök úrnak. Korabeli aranyozott, egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban. 29. (BÉL MÁTYÁS) BEL, MATTHIAS Notitia Hungariae novae historico geographica, divisa in partes quatuor Tomus I- III. Viennae Austriae, J. P. van Ghelen. 1 t. (rézmetszetű barokk címkép, Magyarország térképét kezében tartó nőalakkal). 1 t. (Bél Mátyás ülő alakja háttérben a pozsonyi várral). 13 sztl. 696 l. 1 t. (Pozsonyt ábrázoló kétosztatú, kihajtható rézmetszet). 1 térkép. (Pozsony vármegye, kihajtható rézmetszet). 2 mell. (a Pálffyak és az Erdődyek családfái). 10 sztl. 587 l. 3 t. ( kétosztatú rézmetszet: Modor és Nagyszombat, Pozsony-szentgyörgy és Bazin kihajtható látképe valamint Vöröskő és Szomolány vára). 3 térkép (Túróc, Liptó -jobb alsó sarkában Rózsahegy látképével- és Zólyom- jobb alsó sarkában Besztercebánya látképével.) 1 mell. (a Révay család kihajtható családfája). 1 t. (rézmetszetű, allegorikus barokk címkép, középen Mátyás király mellszobrával). 12 sztl. 642 l. 1 sztl. 2 t. (Visegrád, valamint Buda három lemezről nyomott és összeragasztott, kihajtható 295 x 1435 mm méretű látképe) 3 térkép (Pest, Pilis és Solt vármegyék kihajtható rézmetszetei). Mindhárom kötetben számos rézmetszetű vignetta és iniciálé található. A térképeket a magyar tudományos térképírás úttörője, a szerző tanítványa, majd közeli barátja Mikoviny Sámuel készítette. Két térképkészítésről szóló tanulmánya is megjelent a mű 1. ill. 3. kötetében. Látképei igen dekoratívak. Bél Mátyás ( ) történetíró, tudós monumentális munkájában a teljes Magyarország történeti- topográfiai leírását kísérelte meg vármegyék szerinti felosztásban. Nagyon szép tiszta, hiánytalan három kötet (a négyből), ritka becses tétel. 7

8 Aranyozott gerincű, bordázott, korabeli egészbőr kötésben. A gerincek alsó ill. felső sarkain apró hiányokkal, a kötéstáblán néhol kisebb sérüléssel. Ettől eltekintve nagyon szép példányok , 30. BENDEFY- BENDA LÁSZLÓ A magyar föld és története. Bp Elbert. 203 l. 4 t. I. rész: Hazánk talaj- és kőzetviszonyai. II. rész: A magyar föld története. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Hozzá tartozik: A magyar föld szerkezete. Belsőkontinentális kéregmozgások a Kárpátmedencében. Második, bővitett kiadás. Bp t. (címkép) 208 l. 5 mell. (kihajtható) Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Mindkét kiadvány kiadói, aranyozott egészvászon kötésben , 31. BENEDEK ELEK A magyar nép multja és jelene köt. Bp Athenaeum. 558 l. 1 sztl. 30 t. (ebből 3 színes). 463 l. 2 sztl. 21 t. (ebből 3 színes). Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációval. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerinceken kisebb pecsétekkel, ettől eltekintve szép példány , 32. BENEDEK MARCELL Irodalmi lexikon. Bp Győző Andor. 2 sztl l. 44 t. (kétoldalas) Sok száz szövegközti képpel, rajzzal. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. 34. tétel 33. BENEDEK SÁNDOR, kisbaconi Fény és árnyék. (Régibb, újabb versek) Debrecen, Városi ny. 136 l. Aláírt és dedikált! Számozott, ez a 34. számú. Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben. 34. BÉRES ANDRÁS Gróf Czinege és a többiek. (Hortobágyi- hajdúsági történetek) H. n. é. n. (D. M. Ny. ) 24 l. 1 sztl. (14 történetet tartalmaz) Kiadói rajzos, papírborítóban , 35. BERGER KÁROLY LAJOS Kereskedelmi növények. Nevezetesen: Az olajos, fonalas, gyári, fűszeres, festő és orvosi növények termeléséről. Bp Franklin. 116 l. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Második kiadás. Korabeli egészvászon kötésben. 36. BERNÁTH AURÉL Írások a művészetről. 1. kiadás! Bp. (1947. ) Dante. 134 l. 1 sztl. 16 t. 8

9 39. tétel 40. tétel 41. tétel 37. BERZE NAGY JÁNOS Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. Pécs, TIT. Baranya Megyei Szerv. 1 t. (Címkép) 335 l. 1 t. Bevezető tanulmányt írta és szerkesztette Dömötör Sándor. Második kiadás. Kiadói festett, félvászon kötésben. 38. BIRÓ HENRIK- SUHAY IMRE- BARABÁS EMIL Honvédorvosi kézikönyv. Bp Szerzők. VII. 136 l. 6 mell. A trianoni béke a tisztikar hivatalos elméleti továbbképzését megtiltja. A szerzők szerint a fiatal nemzedéknek, akik nem vettek részt a világháborúban, annak tanulságaiból okulniuk kell. Könyvükkel ezt célozták meg és a trianoni béke miatt részben a világháború, részben más államok hadosztályait választották alapul. Kiadói kissé kopott, félvászon kötésben. 39. BÓKAI ÁRPÁD Újabb gyógyszerek. Gyakorló orvosok és gyógyszerészek igényeire tekintettel. Bp Grill. 346 l. 1 sztl. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 40. BOKRÉTA. Baja Mihály, Gulyás József, Gyökössy Endre, Madai Gyula, Oláh Gábor versei. Debrecen, Csokonai Kör. 128 l. Pintér Jenő előszavával. (Csokonai Könyvtár szerk. Csobán Endre. 4. szám) A címlapot Haranghy Jenő rajzolta. Kiadói rajzos, papírborítóban. 41. BORSOS BÉLA A magyar üvegművesség. Bp Műszaki. 206 l. 3 t. (színes) Nagyon gazdag szövegközti és egészoldalas fotókkal,ábrákkal. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban , 42. BORTNYIK- HEVESY- RABINOVSZKY Kétezer év festészete. Festői témák története az európai művészetben képpel és 20 színes táblával. Bp. (1943. ) Dante. 464 l. 20 t. (színes) Kiadói félvászon kötésben , 9

10 43. tétel 44. tétel 43. BREIT (BÁNLAKY) JÓZSEF, doberdói A magyar nemzet hadtörténelme rész. Bp sztl. IV. 112 l. 128 l. 2 térkép (4 mellékletet tartalmaz, kihajtható, a hátsó borító belső oldalán tokban) I. rész: A honfoglalás. II. rész: Külföldi kalandozások a vezérek korában ( ig) Dedikálva Gabányi János, olysói tábornok úrnak! A mű 24 részben teljes. Hozzá tartozik: Egy gépelt levél, Domanovszky (Sándor) aláírással, egy boríték Breit Józsefnek címezve, felbélyegezve, postai bélyegzővel ellátva. Átkötve régies hatású, félvászon kötésben. Szép állapotban , 44. BUDAI É SAIÁS Magyar ország históriája melybenn a felséges ausztriai ház örökös uralkodása foglalódik. 1. kiadás! Debreczenbenn, Csáthy György. 1 sztl. 252 l. Korabeli félbőr kötésben, a hátsó borító restaurálva. Szép tiszta állapotban , 45. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve Bp Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) VIII. 476 l. (Közigazgatás) 2 sztl. XV l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XVII. évfolyam. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. 46. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve Bp Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) VIII. 475 l. (Közigazgatás) 2 szt. XXII l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XVIII. évfolyam. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 47. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve Bp Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) XII. 594 l. (Közigazgatás) XVIII. 612 l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XIX. évfolyam. Kiadói aranyozott, egészvászon kötösben. 10

11 51. A BUDAPESTI ÜGETŐVERSENY EGYESÜLET évi jelentése és zárszámadása az évről. Bp Pallas. 40 l , 48. tétel 48. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve Bp Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) VIII. 569 l. (Közigazgatás) XVI. 606 l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XX. évfolyam. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. 49. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai évkönyve Bp Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) XIII. 1 sztl. 687 l. Szerk. Illyefalvi. XXVII. Évfolyam. Kiadói félvászon kötésben. 50. BUDAPESTI ÉPITŐ MESTEREK kőmives-, Kőfaragó- és ács mesterek ipartestülete X. évkönyv. (Bp. ) Ipartestület. (Stephaneum ny. ) 431 l. 2 mell. (kihajtható) Szerk. Bloch Leó építőmester. ( ig hírdetések, reklámok) Szövegközti képekkel, ábrákkal. Papírkötésben, szép állapotban. 52. BUDAY LÁSZLÓ Magyarország küzdelmes évei. Bp Szerző. 223 l. A megcsonkitott Magyarország ujradolgozott második kiadása. Szövegközt térképekkel, táblázatokkal. Felvágatlan, körülvágatlan kiadvány. 53. CERVANTES (SAAVEDRA, MIGU- EL DE) Don Quijote de la Mancha. Bp Lampel. IV. 2 sztl. 228 l. A magyar ifjuság számára átdolgozta Radó Antal. Doré Gusztáv rajzaival. Harmadik kiadás. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben , 54. CHOLNOKY JENŐ, dr. Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő- és 155 melléktérkép. Világstatisztika. 1. kiadás! Bp Győző Andor. 143 l. (a lap tévesen a 2. oldal után lett bekötve) 1 sztl. 141 számozott színes térkép(részben kihajtható) 136 l. 1 sztl. Kiadói egészvászon kötésben, a gerinc igényesen pótolva. 55. CHOLNOKY JENŐ Balaton. Bp. (1937. ) Franklin. 191 l. 24 t. (kétoldalas fotók) (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Kiadói aranyozott, egészvászon sorozatkötésben , 11

12 57. tétel 56. CROISET, M(AURICE) A görög eposz története kötet. Bp MTA. XLVIII. 352 l. 429 l. 1 sztl. A második átnézett és bővített kiadás után fordította Kempf József. Kiadói piros,aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben. 57. CSÁKY ÉS SZOBRÁSZATA. Bor Pál négy tanulmányával, Csáky önéletrajzával. Tizenkilenc képpel. Bp Amicus. 36 l. Lapszámozáson belül 8 kétoldalas táblával. Ez a könyv az Amicus kiadásában megjelent Új Művészet című könyvsorozattól egy folyóirathoz ver hidat, mely szabálytalan időközökben jelenik meg és a magyar kultúra igaz értékeit hozza. Szerk. Reiter László. Felvágatlan. Csáky József rajzával díszített, kiadói papírborítóban , 58. CSÁNKI DEZSŐ Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában. V. kötet. Bp MTA. 971 l. 1 szt. E kötet tartalma a következő megyék: Hunyad, Kolozs, Torda, Küküllő. A gróf Teleki József Hunyadiak kora Magyarországon című 58. tétel munkájának folytatásaként megjelent mű öt kötetben teljes. Felvágatlan, körülvágatlan példány , 59. CSAPODY ISTVÁN- CSAPODY VERA- ROTT FERENC Erdei fák és cserjék. Bp Orsz. Erdészeti Főig. 327 l. 58 t. (színes, növényakvarellek) Szövegközt 123 area- térkép. Kiadói műbőr kötésben, szép állapotban. 60. CSERÉP JÓZSEF Világhírű Nagy Sándor a matyó- magyarság királya volt. Debrecen, é. n. Csáthy. 42 l. Lapszámozáson belül: Mellékletek: A tudákosság hajtásai, Végzetem. 61. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Békaegérhartz. (Rajzokkal csinosította néhai Mata János tervei nyomán ifjabb Mata János) Debrecen, Déri Múzeum Barátainak Köre. 82 l. Szövegközti rajzokkal 12

13 64. DARKÓ JENŐ A magyar huszárság eredete. Pécs, Studium. 38 l. (A Debreceni Tisza István Tud. Társ. I. oszt. Kiadványai VII. köt. 7. füzet) Ritka! Kiadói papírborítóban, felső sarkán kis folt , 63. tétel gazdagon illusztrált. Hozzá tartozik egy könyvjelző, melyen id. Mata János egyetlen megmaradt, a Békaegérharchoz készült fametszete látható. Számozott, ez az 545. sorszámú. Kiadói félvászon kötésben, eredeti, rajzos védőborítóban. Szép állapotban , 62. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Dorottya vagy is a dámák diadalma a farsangon. (Bp Hungária ny. ) 141 l. 1 sztl. Hungária- könyvek sorozatának tizedik kötete, Divéky József fametszeteivel gazdagon illusztrálva. Számozott, ez az 52. sorszámú. Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban, mely kissé viseltes. 63. CSUVAS SZÓJEGYZÉK. Szerk. Paasonen H. Bp MTA. VII. 243 l. (Nyelvtud. Közlemények). Nagyon ritka! Korabeli, bordázott félbőr kötésben. 65. DEBRECEN SZ. KIR. VÁROS ÉS HAJDÚ VÁRMEGYE. Bp. (1940. ) Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala. 332 l. XVI. (illusztrációk) 12 l. XV. (személyi adattár) 44 sztl. lapon 264 hasáb. Szerkesztő: Csobán Endre, Főmunkatárs: Herpay Gábor. Szövegközti rajzokkal, ábrákkal. (Vármegyei Szociográfiák XII. ) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban A DEBRECENI EGYETEMI KÖR JUBILEUMI ÉVKÖNYVE Debrecen, é. N. Nagy A. könyvnyomda. 104 l. Felelős szerkesztő Novák József. Kiadói illusztrált papírborítóban , 67. DEBRECENI HAJLITOTT BUTORGYÁR és Fakereskedelmi Részvénytársaság 40. Katalógusa. (Debrecen, Pannonia ny. ) 83 l. A bútorgyár termékeit ábraszámú rajzon mutatják be, elnevezéssel, méretek megadásával együtt. Hozzá tartozik: Árlap, julius 1. 2 sztl. Kiadói kissé foltos, papírborítóban , 68. DÉRI FRIGYES A Debreczeni Déri Muzeum gyüjteményeinek leirása. Debreczen, Városi ny. 350l. 13

14 69. tétel 71. tétel 69. DETHIER P. A. Augusteon vagy Nagy- Jusztinián óriás lovasszobra barna rézből, melyet Pesten, (borítón ) Eggenberger. 60 l. V t. (rézmetszet) (A M. T. Akadémia évkönyvei tizenegyedik kötet. X. darab) 70. DIVALD KORNÉL A Magyar Tudományos Akadémia palotája és gyüjteményei. Magyarázó kalauz. Bp MTA. 143 l. 20 t. (fotók) 71. DOBLHOFF LILY, báró Horthy Miklós (Bp. é. n. ) Athenaeum.1 t. (címkép) 321 l. 1 sztl. 7 t. (kétoldalas fotók) Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban. publicista ben színésznek állt, Pesten huzamosabb ideig együtt lakott Petőfi Sándorral. Később Párizsba került, ahol 1848-ban szemtanúja lett a forradalomnak. Március 15-én még Franciaországban tartózkodott, a párizsi magyarok küldöttségét vezette, ami az ideiglenes francia kormány előtt tette tiszteletét. Pár nappal később hazaindult és itthon adja ki a francia forradalomról írt tudósításait. A szabadságharc leverése után börtönbe zárják. A címlapon korábbi tulajdonosi bélyegzővel. Későbbi félbőr kötésben , 73. DOCUMENTS RELATIFS AU CONFLIT GERMANO- YOUGOSLA- VE ET GERMANO- GREC. Berlin, Deutscher Verlag. 178 l. A kiadvány 144 dokumentumot tartalmaz a balkáni konfliktusról. A német Külügyi Hivatal 1939/41. 7.számú kiadványa. Kiadói kissé foltos, papírborítóban. 72. DOBSA LAJOS szemtanu Az évi francia forradalom. Pest, Beimel. 62 l. Dobsa Lajos ( ) színész, drámaíró, politikus, 14

15 74. tétel 78. tétel 74. DODDRIDGE, FILEP Az igaz kegyessegnek kezdete és előmenetele. Vagy Azoknak a Külömbözö Állapatoknak le-irása, Mellyekben a Keresztyén Ember találtathatik az Idvességre nézve. Debretzenben, Margitai. 8 sztl. 611 l. 3 sztl. A borító versóján Szikszai György possessori bejegyzése olvasható 1761-ből. Korabeli, kissé viseltes egészbőr kötésben DRESCHER PÁL (SZENTKUTY) A szép magyar könyv (Bp ) Officina. 39 l. 31 t. (részben színes képanyag) 1 sztl. (Officina képeskönyvek) Kiadói illusztrált kartonkötésben. Szép állapotban. 76. ÉBER ANTAL Széchényi gazdaságpolitikája. Bp. (1940. ) Franklin. 278 l. Kiadói félvászon kötésben. 77. ECKHARDT SÁNDOR A francia forradalom eszméi Magyarországon. Bp. (1924.) Franklin. 222 l. 1 sztl. (Ember és természet 7.) Kiadói kartonkötésben 78. EGYETEMES IRODALOMTÖRTÉ- NET. Szerk. Heinrich Gusztáv. 1-4.köt. Bp Franklin. 1. köt. Ó-kori keleti népek és hellének. 2. köt. Rómaiak és románok. 3. köt. Kelták és germánok. 4. köt. Ural- altajiak és szlávok. XX. 742 l. 40 t. (néhány kétlapos, színes). XV. 915 l. 31 t. (több színes, kétlapos). XII. 680 l. 35 t. (részben színes, kétlapos). XI. 746 l. 26 t. (több színes). A négy kötetet nagyon gazdag szövegközti képanyag, hasonmás illusztrálja. Dúsan aranyozott, kiadói félbőr kötésben, márványozott lapszéllel. Nagyon szép állapotban , 79. EGYETEMES MAGYAR ENCYCLOPAEDIA. Szerk. Török János köt. (Öt kötetbe kötve.) Eger- Pest- Budapest, Érseki Lyc.- Emich- Athenaeum. Az öt kötetben 15

16 79. tétel 82. tétel több ezer hasáb hiánytalanul megvan. Az első kötet 2., a többi első kiadás. Árverésen ritkán fordul elő. Egységes, XIX. század végén készült, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben. Márványozott lapszéllel, nagyon szép tiszta állapotban , 80. EGYETEMES TÖRTÉNET. Szerk. Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly köt. Bp. ( ) Magyar Szemle Társaság. 1. köt. Ókor története. XVI. 704 l. (8 térkép szövegközti) + 6 térkép. 2. köt. Váczy Péter: Középkor története. 720 l. (6 térkép szövegközti). + 9 térkép. 3. köt. Hajnal István: Az újkor története. VIII. 676 l. 13 térkép. (színes ill. kétoldalas). 4. köt. Iványi- Grünwald Béla: A legújabb kor története. 660 l. 6 térkép. (lapszámon belül 13 térkép). A 957. számozott példány. Aranyozott, egységes, kiadói félbőr kötésben. Márványozott lapszéllel, szép példány , 81. ELLIOT, G. F. SCOTT A primitív ember hajdan és most. Bp Franklin. 1 sztl. 1 t. 392 l. 23 t. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben. 82. ENDES MIKLÓS, csikszentsimoni Erdély három nemzete és négy vallása automiájának története. Bp Szerző. Sylvester ny. X. 553 l. 1 sztl. Felvágatlan példány. Hozzá tartozik: Budai Napló (helyesen 1935.) nov. 28. számának címoldala. Az újságot dr. Pekár Gyula urnak postázták, dr. vitéz primor Ákosfalvi Szilágyi László: A székely főrend című cikkének címe aláhúzva , 83. EÖTVÖS JÓZSEF, báró Összes regényei. (Bp ) Révai. 2 sztl. 328 l. 535 l. 536 l. 326 l. 1 sztl. Voinovich Géza előszavával, egy kötetben. Kiadói dúsan aranyozott, egészvászon kötésben. 16

17 84. tétel 87. tétel 84. ERDÉLYI KÖSZÖNTŐ. (Bp.) (Révai ny.) 118 l. 1 sztl. A műből csak bibliofil, számozott példányok készültek, ez a számú. A lapszámozáson belül 9 egész oldalas Kós Károly linómetszettel. Díszes, festett kiadói halina kötésben , 85. ERDŐSI KÁROLY Napsütéses Indiában. Úti emlékek. Bp. (1927.) Szent István-Társ. 342 l. 1 sztl. 181 szövegközti képpel. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben , 86. ERŐDI BÉLA A fáraók országában. Bp. (1897.) Lampel. 1 t. címkép. 3 sztl. 229 l. 1 sztl. 1 térkép (színes, kihajtható). Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Festett, kiadói egészvászon, Gottermayer kötésben. Festett lapszéllel, szép tiszta példány , 87. ESTERHÁZY MIKLÓS NÁDOR IRATAI. Az évi meghiusúlt országgyűlés időszaka. (1640 december március) Bp Esterházy Pál. XCVIII. 1 sztl. 460 l. Szerkesztette: Hajnal István. (I. Kormányzattörténeti iratok. ) Részben felvágatlan. 88. ÉSZAKI- OSZTJÁK MEDVEÉNE- KEK. Adalékok az obi- ugor népek medvekultuszához. Bp Kir. Magy. Egyetemi ny. LII. 142 l. (A Debreceni Tisza István Tud. Társ. I. oszt. Kiad. V. kötet, 9. füzet) Felvágatlan példány. 89. (Ezernyolcszázharminchatodik) 1836dik évi magyar országgyülésen alkotott törvény- czikkelyek. Pest, Trattner és Károlyi. 126 l. (helyesen 127). Korabeli, kissé viseltes félvászon kötésben. 17

18 90. tétel 91. tétel 95. tétel 90. Ezredtörténet. GAKSCH JÓZSEF- DIMICS SZILÁRD A volt Szabadkai Cs.és Kir. 86. gyalogezred története (Bp.) (Bethlen Gábor ny.) 403 l. 2 sztl. 7 mell. (1 táblázat, 6 csatavázlat). Szövegközti fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Szép tiszta állapotban , 91. Ezredtörténet. MACHALEK PÁL 101. Cs.és Kir. gy. ezred története (Békéscsaba, Körösvidék ny.) 1 t. (József főherceg portréja).266 l. 2 sztl. 1 mell. hiányzik. Szövegközti képanyaggal. Gerincén igényesen restaurált kiadói egészbőr kötésben Ezredtörténet. MÁTYÁS SÁNDOR, vitéz Pávai A Máramaros- Ugocsa megyei 85-ik gyalogezred története Eredeti harctéri naplók, hadműveleti intézkedések, parancsok, harcjelentések és okmányok alapján. Bp Szerzői. Stádium. 848 l. Fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott félvászon kötésben, nagyon szép tiszta példány , 93. Ezredtörténet. A cs és kir. 34. magyar gyalogezred története Bp Pátria 519 l. Fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban Ezredtörténet. A M. Kir. Budapesti 1. Honvédhuszárezred és M. Kir. 1. Népfelkelő- Huszárosztály története Bp Stádium. VIII. 820 l. 1 sztl. 5 t. (ebből 3 kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal és térképekkel számozott példány. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon viseltes kötésben. Gerincén apró hiánnyal FAGYÖNGY. (Bp.) Karácsony. (Révai ny.) 132 l. 2 sztl. Ebből a könyvből kizárólag bibliofil, 18

19 97. tétel 99. tétel sorszámozott példányok készültek. Ez a 3112 számú példány. A kötet többek között Márai Sándor, Móra Ferenc, Nyírő József, Mécs László novelláit tartalmazza. Hozzá tartozik: egy halina könyvjelző, melyre az Erdélyi Szépmíves Céh íróinak aláírását nyomtatták. Kiadói illusztrált halina kötésben. 96. FEKETE ISTVÁN Pepi- kert. A szarvasi arborétum története és leírása. 1. kiadás! Bp Mezőgazdasági. 162 l. 1 sztl. Lapszámozáson belül számos egészoldalas és szövegközti fotóval. Az illusztrációkat Janovits István rajzolta. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Szép állapotban. 97. FELVIDÉK! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Bp. (1938.) Dante. 2 sztl. 143 l. 8 sztl. 13 t. 9 mell. (térképek, statisztikai kimutatások). A szerzők között van Cholnoky Jenő, Mécs László, Juhász Vilmos Az előszót Jaross Andor a felvidéki ügyek minisztere írta. Kiadói, színes, kissé viseltes papírborítóban , 98. FÉNYES ELEK A török birodalom leirása, történeti, statistikai és geogrraphiai tekintetben. A török birodalom földabroszával. Pest, Heckenast. 476 l. 1 térkép (kihatható, színes lithográfia, mérete 415 X 550 mm, hátoldalán apró javítás) Korabeli félvászon kötésben , 99. FESSLER, I(GNAZ) A(UREL) Die Geschichten der Ungern ihrer Landsassen. Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad s Stamme. Erster Theil. 1. kiadás! Leipzig, XXXVIII. 1 sztl. 726 l. 2 sztl. 3 táblázat (kihajtható). 3 térkép (kihajtható, határszínezett rézmetszet). A szerző a könyv megírása előtt évtizedekig tanulmányozza a történelmi forrásokat. Műve a kezdetektől 1810-ig tárgyalja a magyar nemzet történelmét. A XIX. századi történetírás monumentális (10 kötetes) alapművének 1. kötete. A borító versóján Windischgraetz herceg ex-librise. Korabeli félbőr kötésben, szép tiszta állapotban , 19

20 100. FODOR FERENC A Jászság életrajza. Bp Szent István- Társulat. 504 l. XXXII.t. 7 mell. 1 színes térkép. Igényesen átkötve, aranyozott, bordázott egészvászon kötésben,az eredeti papírborító felhasználásával , 101. FODOR FERENC A szülőföld és honismeret könyve. I. A mi hazánk. II. A mi községünk. (Bp ) Borsod- Gömör- Kishont Várm. 383 l. 4 mell. (3 színes, kihajtható térkép + 1 kihajth. táblázat). Sok szövegközti képanyaggal. Rajzos, kiadói egészvászon kötésben , 102. Folyóirat A Kerék. Cordatic revü. I. évfolyam 2. szám. (Bp. ) junius. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban , 103. Folyóirat A Kerék. I. évfolyam 3. szám. (Bp. ) julius. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban , 104. Folyóirat A Kerék. I. évfolyam 5. szám. (Bp. ) szeptember. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban , 103. tétel 105. Folyóirat A Kerék. I. évfolyam 6-7. szám. (Bp. ) október- november. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban , 106. Folyóirat A Magyar Detektív. Képes folyóirat. IV. évfolyam szám, teljes. (Bp. ) Biró M. Könyvny. 18 X 48 l. 5 X 32 l. 1 X 72 l. A M. Kir. Államrendőrség Detektívtestülete Nyugdíjpótló és Segélyező Egyesületének hivatalos lapja, szerkeszti Vécsey Leó. Mindegyik szám az eredeti, színes borítóval egybekötve. Korabeli, kissé viseltes egészvászon kötésben , 107. Folyóirat Erdészeti Lapok. (a magyar Erdészegylet közlönye)negyedik évfolyam. I- XII. füzet, teljes. Pozsony, Sieber könyvny. 2 sztl. 410 l. 2 t. (kihajtható) Szövegközt rajzokkal, táblázatokkal. Tulajdonos szerkesztő 20

21 Wágner Károly. Főmunkatárs Divald Adolf. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban , 108. Folyóirat Erdőszeti Lapok. (a Magyar Erdőszegylet Közlönye) Harmadik évfolyam. I- XII. füzet, teljes. Selmecz, Lorber Ferencz könyvny. 2 sztl. 415 l. Szövegközti táblázatokkal. Tulajdonos Szerkesztő Vágner Károly. Főmunkatárs Divald Adolf. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban , 109. Folyóirat Erdőszeti Lapok. Első évfolyam. I- XII. füzet, teljes. Selmecz, Lorber Ferencz könyvny. 2 sztl. 386 l. 7 t. (ebből 5 kihajtható) Szövegközti táblázatokkal, ábrákkal. Szerkeszti és kiadja Vágner Károly. Főmunkatárs Divald Adolf. Hozzá kötve: Erdődi Adolf: Az erdőszetet illető legfontosabb mértékek és súlyok átváltoztatási táblái. (Ingyen melléklet az Erdőszeti Lapok I. számához) Pesten, Engel és Mandellon. LXIV. 2 sztl. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban , 110. Folyóirat Forrás. Irodalmi és kritikai folyóirat. I. évfolyam 1. szám. (Bp. ) január. Kulturális Egyesületek Szöv. 127 l. Szerk. Hankiss János. Bibó Lajos, Márai Sándor, Mécs László és mások írásaival. Kiadói rajzos papírborítóban , 113. tétel 111. Folyóirat Hajnal. Magyarország Nagy- Oriensének hivatalos közlönye V. Évfolyam szám, teljes. Bp Magyarország Nagy- Oriense. (Weiszmann) 204 l. 1 sztl. A júniusi, augusztusi szám nem jelent meg. Havi szemle az összes szabadkőmüvesség köréből. Kétnyelvű (magyar- német) Szerk. Wekerle László. Kiadói papírborítóban, mely a 10.szám borítója , 112. Folyóirat Hajnal. Magyarország Nagy- Oriensének hivatalos közlönye VI. Évfolyam szám, teljes. Bp Magyarország Nagy- Oriense. (Weiszmann) 1 sztl. 156 l. Havi szemle az összes szabadkőmüvesség köréből. Kétnyelvű (magyar- német) Szerk. Wekerle László. Korabeli vászongerincű papírborítóban , 113. Folyóirat Hazánk. Időszaki folyóirat hat- hetes füzetekben. Első évfolyam. Pest, Heckenast. 1 t. (címkép, Deák Ferenc kőnyomatos portréja) 2 sztl. 652 l. 21

22 115. tétel 115. tétel 11 t. (1 tábla hiányzik) (rézmetszet, fametszet, lithográfia, egy része kihajtható) Szerk. Török János. A folyóiratból mindössze két évfolyam jelent meg. A címlap hátoldalán Nagy Iván bélyegzője. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. Szép állpotban , 114. Folyóirat Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Negyedik évi folyamat szám. Pesten, Trattner- Károlyi. 8 sztl. (első, második kötet címlapjai, foglalatjai) l. A színes divatképek hiányoznak! Alapitá és szerkezé Róthkrepf Gábor. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban , 115. Folyóirat Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Ötödik évi folyamat. Első kötet. (Pesten, ) (Trattner- Károlyi) 3 sztl. 336 l. (1-42. szám) l. Regélő 43.szám! l. ( szám) 26 t. (25 t. színes, rézmetszett divatkép 26 helyett, 1 t. Csokonai síremlékének rajza) Alapitá és szerkezé Róthkrepf Gábor. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban , 116. Folyóirat Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Nyolcadik évi folyamat. II. kötet szám. (Pesten, ) (Trattner- Károlyi) l. 2 sztl. 1 t. (Hunyadi Mátyás király szobrának kihajtható, rézmetszetű rajza) A divatkép mellékletek hiányoznak! Alapitá és szerkezé Mátray Gábor. Korabeli, kissé fakult, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Szép állapotban , 117. Folyóirat Ismertető összművészetben, gazdaságban és kereskedésben Első- második félév. 2 X 52 szám. Pesten, Beimel József. 2 sztl. 822 hasáb 206 lapon, 2 sztl. 816 hasáb 200 lapon. 2 t. (kihajtható) A két félév közé kötve: 5 szám Havi- függelék az Ismertetőhez, 80 hasáb 20 lapon. Szerkesztő tulajdonos Borsos Márton. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban , 22

23 121. Folyóirat Magyar Bazár mint a nők munkaköre. XXI. évfolyam. Havonkint két kettősszám. Teljes. Bp Athenaeum. 192 l. 24 t. (szinezett divatkép, lithográfia) 48 sztl. (az szám borítói) Minden szám képekkel gazdagon illusztrálva. Szerkesztők Wohl Janka és Wohl Stephanie. Nagy Iván bélyegzővel. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban. Gerincen kis javítás , 119. tétel 118. Folyóirat Képes Vasárnap szám. Vitéz nagybányai Horthy István, a keleti fronton hazájáért áldozta hősi életét. (Bp. ) augusztus 25. (Pesti Hírlap) l. Gazdag képanyaggal. Hajtva Folyóirat Képes Vasárnap szám. Vitéz nagybányai Horthy István Magyarország kormányzóhelyettese. (Bp. ) február 27. (Pesti Hírlap) l. Gazdag képanyaggal. Hajtva Folyóirat Koszorú, szépliteraturai ajándék a Tudományos Gyűjteményhez. Kilenczedik Esztendei Folyamat. Pesten, Trattner és Károlyi. 192 l. 4 sztl. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban Folyóirat Magyar Bazár mint a nők munkaköre. XXII. évfolyam. Havonkint két kettősszám. Teljes. Bp (Athenaeum) 192 l. 24 t. (Szinezett divatkép, lithográfia) 48 sztl. (az szám borítói) Minden szám képekkel gazdagon illusztrálva. Szerkesztők Wohl Janka és Stephanie. Nagy Iván bélyegzővel. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban , 123. Folyóirat Pikkoló. Élclap. IX. évfolyam. 3. szám. (Bp Bokor és Fischer) 8 sztl. Humort és művészetet szolgáló színesen illusztrált vidám ujság. Szerk. Salgó László. Kiadói rajzos, papírborítóban , 124. Folyóirat Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye ik évi folyam. Bp MTT. 3 sztl. 866 l. Közé kötve: A MTT évi aug. 27- szept. 1- ei vidéki kirándúlása Abauj- Vármegyébe s Kassa városába. 145 l. Szerk. Szilágyi Sándor. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban , 23

24 130. tétel 125. Folyóirat Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye évi folyam. Bp MTT. 3 sztl. 888 l. Szerk. Szilágyi Sándor. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban , 126. Folyóirat Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye évi folyam. Bp MTT. VIII. 958 l. Szerk. Szilágyi Sándor. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban , 127. Folyóirat Társalkodó. Tudományos művészeti, s mesterségi tekintetben. Negyedik évi folyamat félév szám. Pesten, Esztergami K. Beimel József. 416 l. (a 7-8 l. a 3-4 l. elé kötve) Szerkeszti, s kiadja Helmeczy Mihály. (A Társalkodó megjelent június végéig.) Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban Folyóirat Tudományos Gyűjtemény X. kötet. Pesten, Trattner- Károlyi. 128 l. 2 t. (kihajtható) A kor egyetemes tudományosságának folyóirata. Szerkeszteti Horvát István. Felvágatlan, körbevágatlan. Kiadói keretdíszes, papírborítóban. Szép állapotban , 129. Folyóirat Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye Hat évfolyam. Bp M. Heraldikai és Geneologiai Társ. 2 szt. 192 l. 1 t. (színes) 2 sztl. 192 l. 2 t. (színes) 2 sztl. 192 l. 1 t. (színes) 1 mell. (kétoldalas ) 2 sztl. 144 l. 56 l. 3 sztl. 128 l. 1 t. (színes) Az évi kötet I- II. részt tartalmaz, címlapja hiányzik. Szövegközti címerrajzokkal, leszármazási táblázatokkal. A közlönyöket Áldásy Antal szerkeszti. Egybekötve. Korabeli aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban , 130. FORGÁCH, (FERENC) FRANCISCUS Rerum Hungaricarum sui temporis commentarii Libris XXII. e MS. In lucem prodeuntes. Adiecit Indicem Rerum memorabilium ac dissertationem historico- criticam de vita laudati scriptoris Alexius Horányi. 1. kiadás! Posonii et Cassoviae, J. M. Landerer. 1 t. (rézmetszetű címkép Forgách Ferencről). 51 sztl. 702 l. 7 sztl. A címlapon könyvtári fölös bélyegzővel. A szerző váradi püspök, Báthori István kancellárja, a XVI. század egyik legjelentősebb humanista történetírója volt. A magyar Tacitusként is emlegették. Emlékirata az 1552 és 1572 közötti időszak alapvető forrása, a műfaj egyik legkiemelkedőbb darabja. Nyomtatásban ekkor jelent meg először, 24

25 131. tétel 133. tétel a neves piarista tudós, Horányi Elek gondozásában. Magyarul csak ben (!) látott napvilágot. Közp. 98. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban A FŐRENDIHÁZ ÉVKÖNYVE. II. évfolyam. Bp Pesti Könyvnyomda Rt. XVI. 599 l. Szerkeszti és kiadja Szerencs János főtitkár. Kiadói ezüstözött gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban , 132. FRAKNÓI VILMOS Mátyás király élete. Bp Franklin. 1. címkép (színes). 416 l. 20 t hártyapapír. (ebből 3 kihajtható). Nagyon sok szövegközti hasonmással, képanyaggal. Aranyozott, egészvászon, kissé viseltes, gerincén apró hiánnyal, Gottermayer kötésben. A borítón aranyozott, Mátyás királyt ábrázoló plakettel A FRANKLIN KÉZI LEXIKONA 1-3. köt. Bp Franklin hasáb 1 sztl. 41 t. 956 h. 1 sztl. 50 t. 976 h. 1 sztl. 33 t. A kötet szerzői között Benedek Marcell, Beöthy Zsolt, Gerevich Tibor, Heinrich Gusztáv, Pethő Sándor, Radó Antal, Szabó Dezső neve is szerepel. Kiadói, díszesen aranyozott, osztott táblás egészvászon kötésben. Nagyon szép példány , 134. GÁSPÁR GABRIELLA Az erdélyi fejedelmek törekvései a lengyel trónra. Bölcsészdoktori értekezés. Debrecen, é. n. Lehotai Pál. 84 l. A Debreceni Tisza István Tudományegyetem Keleteurópai Szemináriumának 2. sz. kiadványa. 25

26 135. GENERSICH ANTAL A szeszes italok habitualis élvezete folytán bekövetkező változások a ütőerekben és a szívben. Bp l. 2 t. (kihajtható) Szövegközt két egészoldalas tábla. Különlenyomat a Gyógyászat évi számaiból , 136. GENTHON ISTVÁN Az új magyar festőművészet története tól napjainkig. Bp Magyar Szemle. 294 l. 1 sztl. 43 t. (kétoldalas) Magyar Szemle Könyvei XI. Kiadói aranyozott gerincű, egészvászon kötésben GERANDO ÁGOST Politicai közszellem Magyarhonban, a franczia forradalom óta. Pest, Emich. VIII. 345 l. A francia származású szerző Teleki Emma grófnőt vette feleségül, akivel Erdélyben telepedett le. De Gerando a szabadságharc idején a magyar- francia diplomáciai kapcsolatok kiépítését segítette. Modern, műbőr kötésben GERGELY BÉLA A szolnokdobokai Tőki völgy helynevei. Kolozsvár, Erdélyi Múzeum- Egy. 36 l. 1 sztl. Szövegközti rajzokkal illusztrálva. (Erdélyi Tudományos Füzetek 193. szám) A gyűjtést levéltári adatokkal, jegyzetekkel kiegészítette és közzéteszi Szabó T. Attila. Kiadói papíborítóban , 139. GIDAY KÁLMÁN Debrecen földrajza a XIX. század közepén. Debrecen, (Nagy Károly) 44 l. Különlenyomat a Tisia VI. kötetéből. Szövegközti ábrákkal , 142. tétel 140. GIOVANNINI RUDOLF- SZATHMÁRY GÉZA Gyógynövényeink. Bp Mezőgazdasági. 343 l. 1 t. (kihajtható) 48 t. (Csapody Vera kétoldalas színes rajzai) Kiadói félvászon kötésben , 141. GOETHE, (JOHANN WOLF- GANG VON) Antológia a költő ifjú- férfi- és öregkorának műveiből kötet. Gyoma, Kner Izidor. 68 l. 1 sztl. 69 l. 1 sztl. 68 l. 2 sztl. A kötetekben szereplő verseket Szabó Lőrinc, a prózai részeket Turóczi- Trostler József fordította. Kiadói papírkötésben, a gerinceken és a kötéstáblákon címkével. A gerincek kissé elsötétedve, mindhármon apró folt (GOTTHELF JEREMIÁS) András a szolgalegény. Regény a magyar nép számára. 1-3.köt. (egyben) Pest, Heckenast. 104 l. 108 l. 112 l. A magyar nép számára Boross Mihály dolgozta át. A kötetet fametszetű szövegközti ábrák díszítik. Ritka! Korabeli félvászon kötésben. 26

27 143. tétel 147. tétel 143. GÖNCZI FERENCZ Göcsej s kapcsolatosan Hetés vidékének és népének összevontabb ismertetése. Kaposvár, Szabó Lipót ny. 689 l. 2 t. (színes, pótolt). Gazdag szövegközti képanyaggal. Bekötve, egészvászon kötésben , 144. GREW, E.S. A modern geológia. Bp Franklin. 1 sztl. 1 t. címkép. 271 l. 23 t. Aranyozott, festett, kiadói, egészvászon díszkötésben GRÜNWALD BÉLA A régi Magyarország kiadás! Bp Franklin. XIV. 576 l. Korabeli, bordázott félbőr kötésben GULYÁS PÁL A népkönyvtárak szervezése, fentartása és kezelése. Gyakorlati kézikönyv népkönyvtárak és kisebb közkönyvtárak kezelői számára. Bp Stephaneum ny. 308 l. Szövegközti ábrákkal, rajzokkal. Második átdolgozott kiadás. (Múzeumi és könyvtári kézikönyvek IV. ) Felvágatlan GY. SZABÓ BÉLA Barangolókönyv. I. Egyedül. 50 fametszet. Kolozsvár, (Minerva. ) 10 sztl. 50 t. (számozott fametszet) Dedikált! Felvágatlan. Kiadói, illusztrált papíborítóban. Szép állapotban , 148. GYÖKÖSSY ENDRE Hiszek. Jubileumi verses könyv Bp. é. n. Singer és Wolfner. 410 l. Lapszámozáson belül 5 t. A költő arcképét Márton Ferenc, a könyvet díszítő négy képet Ruzsicskay György rajzolta, a táblák előtt hártyapapír. Kiadói papírborítóban, hártyapapírral. Szép állapotban , 27

28 151. tétel 153. tétel 149. GYÖKÖSSY ENDRE Honvéd. Uj versek. Debrecen, Csáthy Ferencz. 80 l. A 35. old. felétől a 38. oldalig hiányzó lap Ezt a költeményt a censura kivágatta! kiadói, nyomtatott megjegyzés! A kiadvány a versek mellett A Nagy Háboru. Versesjáték egy felvonásban című művet is tartalmazza , 150. GYÖKÖSSY ENDRE Szép Magyar Jövendő. Költemények. Bp Jegyzők Orsz. Egy. 124 l. A költő joghallgató korában szerkeszti Debrecenben a Debreceni Főiskolai Lapokat, megalapítja a Bokréta költői társaságot, amelynek tagjai rajta kívül Baja Mihály, Gulyás József, Madai gyula és Oláh Gábor. Bokréta címmel együtt adtak ki verseket , 151. GYÖKÖSSY ENDRE Szépország számüzöttje. Versek. Bp Móricz és Lengyel. 104 l. A címlapot Darvassy István rajzolta. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban , 152. GYÖRFFY ISTVÁN A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Bp Államtud. Intézet. 92 l. Harmadik kiadás , 153. GYÖRFFY ISTVÁN Nagykunsági krónika. Bp Turul. 1 t. (címkép a szerzőről) 180 l. 16 t. (nagyrészt Benyovszky István rajzai) Második kiadás. Giday Kálmán ajándékozó soraival. Kiadói félvászon kötésben GYÖRGY ALADÁR A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv. 1-5 kötet. 2. ujból írt kiadás. Bp. ( ) Táblákkal, térképekkel, színes kőnyomatokkal gazdagon illusztrált 5 kötet. Sajnos az 1. kötetből a színes táblák és a térkép kötése kimaradt. E hiánytól eltekintve gyönyörű sorozat. Kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötésben, szép tiszta állapotban , 28

29 155. tétel 157. tétel 155. GYULAI PÁL KÖLTEMÉNYEI. Radó- Hirsch Nelli rajzaival. Bp Franklin. 1 t. (címkép) 229 l. 1 sztl. 18 t. (heliogravürök) 2 sztl. (vershasonmás) Ötödik bővített kiadás. Radóné Hirsch Nelly dedikációjával. Kissé viseltes gerincű, kiadói, egészpergamen kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal. A könyvtest és a táblák szép állapotban , 156. HAJDÚHADHÁZ MÚLTJA ÉS JE- LENE. Gyula, (Békés m. Nyomdaip. Váll.) 475 l. 1 mell. (Hadház XVI. századi családainak névsora ig négy kihajtható lapon) Tanulmánygyűjtemény a településről a népvándorlás korától a kötet megjelenéséig, szerk. Komoróczy György. Szövegközt számos ábrával, fotóval. Hajdú- Bihar Megyei Levéltár közleményi 2. szám. Átkötve, modern félvászon kötésben, az eredeti címeres papírborító felhasználásával , 157. HAJDUMEGYE LEÍRÁSA. Magyar orvosok és természetvizsgálók Debreczenben tartott XXII. nagygyülésének alkalmából. Szerk. VARGA GEIZA, DR. Debreczen, Városi ny. 3 sztl. 264 l. 1 térkép (Hajdú megye kőnyomatos, színezett, kihajtható térképe). Néhány lapja restaurált. Az eredeti papírborító bekötve, aranyozott, bordázott egészvászon kötésben. Szép állapotban , 158. HAJDÚVÁRMEGYE ÉS DEBRE- CEN sz. kir. város adattára. Debrecen, Nagy Károly és Társai. 344 l. 1 sztl. 264 l. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben , 159. HAJNIK IMRE A magyar birósági szervezet és perjog az Árpád- és a vegyes- házi királyok alatt. Bp MTA. VII. 454 l. A kötéstábla versóján beragasztott ex- libris. Korabeli félvászon kötésben. Szép állapotban , 29

30 161. tétel 166. tétel 166 tétel 160. HAMVAS BÉLA Anthologia humana. Ötezer év bölcsessége. Bp. (1947. ) Egyetemi Ny. 323 l. Második, változatlan kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, félvászon kötésben , 161. HANKÓ VILMOS Székelyföld. Bp. (1896. ) Lampel. VI. 1 sztl. 350 l. 1 sztl. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kissé kopott, kiadói aranyozott, festett, egészvászon kötésben , 162. HEDIN, SVEN A vándorló tó. (Bp ) Franklin. 291 l. 1 sztl 16 t. (kétoldalas fotók) Hedin év során, a kínai kormány szolgálatában expedíciót vezetett Ázsia szívébe. Egy hármas tagozatú útleírásban számol be róla, ez a trilógia harmadik kötete. Ford. Mezey Dénes. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Kiadói aranyozott, egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban , 163. HEGEDÜS LORÁNT Két Andrássy és két Tisza. 1. kiadás! (Bp ) Athenaeum. 379 l. 15 t. (kétoldalas fotók, ill. reprint levél). Kiadói egészvászon kötésben HEKLER ANTAL A Budapesti Pázmány Egyetem sorskérdései. Bp (Egyetemi Ny. ) 30 l. 22 t. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban, szép állapotban HELTAI GÁSPÁR Cancionale, az az, historias enekes könyw Colosvar, Heltai. (Bp Akadémiai.) 230 sztl. 1 mell. 31 l. (Varjas Béla tanulmánya). (Bibliotheca Hungarica Antiqua V.) Hasonmás kiadás. Bordázott, vaknyomásos, egészbőr kötésben , 30

2013. november 01.-30. között tervezett sebességellenőrző tevékenység

2013. november 01.-30. között tervezett sebességellenőrző tevékenység 1. oldal 2013. november 01.-30. között tervezett sebességellenőrző tevékenység Nap Időpont Helyszín 1 08.00-10.00 Bp. III. ker. Jeles u. péntek 08.00-10.00 Bp. IV. ker. Csíksomlyó u. 08.00-10.00 Bp. IX.

TAB2107 Helytörténet tematika

1. oldal, összesen: 4

BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS

BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS A könyvbemutató helyszíne és időpontja: Bihar Antikvárium Kft. 4024 Debrecen, Piac u. 26/B. Tel.:(52) 314-780 E-mail: biharantikvarium@gmail.com 2015. november 11-20-ig

Egyed István élete és munkái

3. A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva melyik somogyi városba látogatott Bertók László költő 2014-ben?

3. A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva melyik somogyi városba látogatott Bertók László költő 2014-ben? 4. forduló Kedves Gyerekek! Ebben a fordulóban megyénk közelmúltjából kaptok kérdéseket, melyeket Dr. Sipos Csaba, a megyei könyvtár helytörténeti kutatója állított össze. Böngésszetek az interneten, illetve

Eötvös József Koszorú

A TUDÓS, KONYVTARALAPITO KULTÚRAKÖZVETÍTŐ KULTSAR ISTVÁN

A magyarországi közegészségügy története

A magyarországi közegészségügy története A magyarországi közegészségügy története 1770-1944 j Jogalkotás, közegészségügyi intézmények, szakirodalom A kötetet összeállította: KAPRONCZAY KÁROLY Az előszót írta: TOMPA ANNA Sajtó alá rendezte: GAZDA

A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről

A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről Az egyéni választókerületek sorszámát és területét a következőkben

A TUDOMÁNYOS. ISMERETTERJESZTŐ TÁRSULAT SZOLNOK MEGYEI SZERVEZETÉNEK FOLYÓIRATA. VII. évfolyam Felelős szerkesztőt Szurmay Ernő

A TUDOMÁNYOS. ISMERETTERJESZTŐ TÁRSULAT SZOLNOK MEGYEI SZERVEZETÉNEK FOLYÓIRATA. VII. évfolyam Felelős szerkesztőt Szurmay Ernő JiSZ KUNSÁG A TUDOMÁNYOS. ISMERETTERJESZTŐ TÁRSULAT SZOLNOK MEGYEI SZERVEZETÉNEK FOLYÓIRATA VII. évfolyam 1961. Felelős szerkesztőt Szurmay Ernő Szerkesztő bizottság* Barna Gábor, Kaposvári Gyula, Lévai

A kolozsvári Ferencz József Tudományegyetem Orvosi Karának tanszékvezetői

A kolozsvári Ferencz József Tudományegyetem Orvosi Karának tanszékvezetői A MAGYAR TUDOMÁNYTÖRTÉNETI INTÉZET TUDOMÁNYOS KÖZLEMÉNYEI 92. Gazda István A kolozsvári Ferencz József Tudományegyetem Orvosi Karának tanszékvezetői 1872 1919, 1940 1944 Könyvfejezet Százhuszonöt éve nyílt

Osztályozó- és javítóvizsga Történelem tantárgyból 2014-2015

Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A közjogi kérdések az első világháború idején

A MAGYAR TUDOMÁNYTÖRTÉNETI INTÉZET

Antikváriumi kereskedő Könyvesbolti eladó

Antikváriumi kereskedő Könyvesbolti eladó A 10/2007 (II. 27.) SzMM rendelettel módosított 1/2006 (II. 17.) OM rendelet Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzékbe történő felvétel és törlés eljárási rendjéről alapján. Szakképesítés,

Országos Széchényi Könyvtár 1014 Budapest, Szent György tér 4-5-6. Tel.: +36 1 224-3845,487-86-52 www.oszk.hu; pr@oszk.hu; facebook.com/nemzetikonyvtar; twitter.com/nemzetikonyvtar INTERPRETÁCIÓK INTERPRETÁCIÓJA

SZENT GYÖRGY LOVAGREND XXI. NYÁRI EGYETEME

KÖNYV-ÉS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI ISMERETEK. 2017/2018 tanév

KÖNYV-ÉS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI ISMERETEK. 2017/2018 tanév KÖNYV-ÉS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI ISMERETEK TANMENETEK 2017/2018 tanév Dobó István Általános Iskola Balatonszentgyörgy, 2017. szeptember.1. Készítette: Ottné Bene Teréz TANMENET Könyv- és könyvtárhasználati

Székely Júlia. Publikációs jegyzék. Balassi Bálint énekei és komédiája. Talentum Műelemzések. Akkord Kiadó, 2001, 74 p. Székely Júlia Publikációs jegyzék Könyvek és könyvrészletek Balassi Bálint énekei és komédiája. Talentum Műelemzések. Akkord Kiadó, 2001, 74 p. A másik Bethlen Kata, in Eszmei és poétikai kérdések a régi

Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2010. június 30-i ülésére

Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2010. június 30-i ülésére 331-6/2010. E L Ő T E R J E S Z T É S Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2010. június 30-i ülésére Tárgy: Kunok és jászok a Kárpát-medencében 770 éve című kötet megjelentetéséhez támogatás

TARTALOMJEGYZÉK ELŐSZÓ 1952. ÉVI III. TÖRVÉNY A POLGÁRI PERRENDTARTÁSRÓL ELSŐ RÉSZ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK I.

TARTALOMJEGYZÉK ELŐSZÓ 1952. ÉVI III. TÖRVÉNY A POLGÁRI PERRENDTARTÁSRÓL ELSŐ RÉSZ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK I. TARTALOMJEGYZÉK ELŐSZÓ...3 1952. ÉVI III. TÖRVÉNY A POLGÁRI PERRENDTARTÁSRÓL...4 ELSŐ RÉSZ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK...4 I. Fejezet Alapvető elvek...4 A törvény célja...4 A bíróság feladatai a polgári perben...5

Hol találjuk a évi emelt szintű szóbeli érettségi anyagát a Forrásközpontú történelem sorozat tankönyveiben? Hol találjuk a 2009. évi emelt szintű szóbeli érettségi anyagát a Forrásközpontú történelem sorozat tankönyveiben? A hagyományoknak megfelelően közöljük, hogy a 2009. május júniusi történelem szóbeli érettségi

Kulturális Javak Bizottsága július 9-i ülés

Árlista. Irodai térképek. Magyaroszág tematikus térképek. Érvényes: 2008. február 15-től

Árlista. Irodai térképek. Magyaroszág tematikus térképek. Érvényes: 2008. február 15-től tiefel Eurocart Kft. outh-east Europe X (70 50 cm) () M (120 80 cm) (140 100 cm) X () Magyaroszág tematikus térképek M X cikkszám 8782787 3860 878877 41227 440407 487717 453107 112103 440417 440427 453117

minden édenek neve vad poklokat büvöl. A Magyarországi Tanácsköztársaság

minden édenek neve vad poklokat büvöl. A Magyarországi Tanácsköztársaság Az Országgyűlés Hivatalának Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatósága, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontja és a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár tisztelettel meghívja

A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltárának Szakkönyvtára. A hely, ahol a helytörténet- és a családkutatás kezdődik A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltárának Szakkönyvtára A hely, ahol a helytörténet- és a családkutatás kezdődik A könyvtár rövid története 19. századi források A könyvtár rövid

4025 Debrecen Piac u. 41. Lukács Györgyné. 4150 Püspökladány IV. Béla u. 5. Kiss János 54/ 453-127 4100 Berettyóújfalu Kossuth u. 6.

4025 Debrecen Piac u. 41. Lukács Györgyné. 4150 Püspökladány IV. Béla u. 5. Kiss János 54/ 453-127 4100 Berettyóújfalu Kossuth u. 6. Hajdú Bihar Megyei Ernyőszervezetek Szervezet neve Ir. Szám Település Cím Képviselő Telefon E-mail cím A Zöldkereszt Munkavállalóinak Érdekvédelmi 4025 Debrecen Piac u. 41. Lukács Györgyné Az Oltalom Kősziklája

1.szavazókör II. Rákóczi F. Ált. Iskola, Bajcsy-Zs. út

1.szavazókör II. Rákóczi F. Ált. Iskola, Bajcsy-Zs. út Annahegyi utca Bajcsy-Zsilinszky út Bubiktanya Cifra út Csillag Kálmán utca Degenfeld utca Eperfasor utca Farkasdi út Fromm Antal utca Gróf Almássy utca Gróf Pálffy utca Gyógypedagógia Int. 1.szavazókör

Osztályozó/Javító vizsga témakörei TÖRTÉNELEMBŐL. 40% fölött elégséges 20-40% között szóbeli vizsga 20% alatt elégtelen

Osztályozó/Javító vizsga témakörei TÖRTÉNELEMBŐL. 40% fölött elégséges 20-40% között szóbeli vizsga 20% alatt elégtelen Osztályozó/Javító vizsga témakörei TÖRTÉNELEMBŐL Írásbeli vizsga: teszt + esszé (60 perc) 40% fölött elégséges 20-40% között szóbeli vizsga 20% alatt elégtelen I. Az ókori kelet 9. évfolyam Mezopotámia

Castrum A CAstrum Bene egyesület Hírlevele 8. szám

Castrum A CAstrum Bene egyesület Hírlevele 8. szám Castrum A Castrum Bene Egyesület Hírlevele 8. szám Castrum A Castrum Bene Egyesület Hírlevele 8. szám Budapest, 2008 E számunk munkatársai Bu z á s Ge r g e ly régész-művészettörténész, MNM Mátyás király

MAGYAR ŐSTÖRTÉNET Tudomány és hagyományőrzés

MAGYAR ŐSTÖRTÉNET Tudomány és hagyományőrzés MAGYAR ŐSTÖRTÉNET Tudomány és hagyományőrzés MTA BTK MŐT Kiadványok 1. Sorozatszerkesztők Vásáry István Fodor Pál MTA BTK MŐT Kiadványok 1. MAGYAR ŐSTÖRTÉNET Tudomány és hagyományőrzés Szerkesztették Sudár

MIRŐL FOGOK BESZÉLNI?

MIRŐL FOGOK BESZÉLNI? MIRŐL FOGOK BESZÉLNI? 1. A pályás szakszolgálat feladatai az 50-es években 2. A szakirodalom helyzete a I. világháború után 3. A Sínek Világa rovatainak fejlődése 4. Az érdeklődés a lap iránt 5. Nemzetközi