Download "BIHAR ANTIKVÁRIUM 13. KÖNYVÁRVERÉS"

1 BIHAR ANTIKVÁRIUM 13. KÖNYVÁRVERÉS A könyvbemutató helyszíne és időpontja: Bihar Antikvárium Kft Debrecen, Piac u. 26/B. Tel. /Fax: (52) biharantikvarium@gmail.com november 6 15-ig nyitvatartási időben. Az árverés anyaga megtekinthető tételenként, illusztrációval a internetes oldalon, az aukciós naptárban. Az árverés helyszíne és időpontja: Debreceni Művelődési Központ Debrecen, Kossuth utca november 15. (péntek) 16 órakor

2 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK Az elnyert tételek az árverés alatt és közvetlenül utána átvehetők üzletünkben, nyitva tartunk az aukció idejére. 1. Az árverésen számozott, névre szólóan kiadott tárcsákkal lehet licitálni, melyek az árverés előtt, illetve közben igényelhetők a helyszínen. A vételi szándékot a tárcsa magasba emelésével kell jelezni, egyértelműen. 2. A könyvek árverezése úgy történik, hogy az árverésvezető a katalógus sorrendjében bemondja a tételszámot, a mű szerzőjét, címét, kikiáltási árát. A vételár az adott értékhatárok között az alábbi összegekkel emelkedik: 5000 Ft-ig 200 Ft Ft-ig 500 Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft felett Ft Az árverésvezető az árat addig emeli, amíg csak egy ajánlat marad, és ezt a legmagasabb összeget üti le az ajánló sorszámát bemondva. 3. A leütéssel a tétel a vevő tulajdonába megy át, ezt kifizetéssel érvényesíti. A megvásárolt tétel átvehető az üzletünkben. 4. A vételár a leütés összegéből és 15% árverési díjból áll. 5. Az el nem kelt tételek árverés közben újra árverésre kérhetők. 6. Azok a vásárlók, akik nem tudnak személyesen részt venni az árverésen, vételi megbízást adhatnak. A megbízásban meghatározott összeg 50%-át be kell fizetni, illetve postára adni az antikvárium részére. Sikertelen megbízás esetén az aukciót követő héten visszafizetés illetve visszapostázás történik. Azonos ajánlat esetén a korábban beérkezett ajánlat érvényesül ill. a helyszínen licitálók előnyt élveznek. 7. Előzetes egyeztetés után telefonon történő licitálásra is lehetőség van. 8. A katalógusban ismertetett tételek bemutatott állapotban kerülnek árverésre, a leütés után reklamációt nem fogadunk el. SIKERES LICITÁLÁST KÍVÁNUNK, Horváth Ferencné Rácz Antalné Éva

3 2. tétel 1. (ÁBRÁNYI KORNÉL) II-IK KÁKAY ARANYOS Tisza Kálmán. Politikai élet- és jellemrajz Bp Athenaeum. 192 l.1 sztl. Második, változatlan kiadás. Modern, félbőr kötésben, az eredeti papírborító bekötve. 3600, 2. ACSÁDY IGNÁCZ A magyar birodalom története kötet. Bp Athenaeum. 792 l. 29 t. (ebből 8 színes, 1 kihajtható, 3 kétlapos) 2 térkép (színes, kétlapos), 828 l. 23 t. (ebből 5 színes, 5 kétlapos) 2 térkép (színes, kétlapos) Mindkét kötet számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Kiadói, dúsan aranyozott, festett egészvászon kötésben. Szép állapotban , 3. AJTAY SÁMUEL, Nagy-Váradi A világ történetei a teremtéstől fogva a legújabb időkig. Minden Rend- és Karbéli Olvasóknak, de leginkább a Tanúló Ifjúságnak köz hasznára Kézikönyvképen kiadta... Második darab. Pesten, Trattner. 1 t. (címképmetszet) 2 sztl. 432 l. 4 sztl. (2 sztl., tartalomjegyzék hiány) A mű két kötetben teljes. A szerző németből fordította a művet, e második kötetet Magyarország kivonatos történetével bővítette. A címkép javított, pecsétes. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben. 6000, 4. AKINEK INGE VEGYE MAGÁRA. (Debrecen, Hajdú-Bihar megyei Napló). A kiadványt Pálffy József és Molnár Gábor dedikálta, illusztrálta Várkonyi Károly. A híres debreceni Dongó Színpad legjobb műsorszámait tartalmazza. Kiadói, rajzos papírborítóban. 1000, 5. AMBRUS ZOLTÁN Mozi Bandi kalandjai. 1. kiadás! Bp. (1913.) Magyar Kereskedelmi Közlöny. 185 l. 2 sztl. Húsz egészoldalas rajzot tartalmaz. Kiadói félvászon, kissé kopott kötésben. 3600, 6. APPONYI ALBERT, Dr. gróf Ötven év. Ifjúkorom huszonötév az ellenzékben. Bp Pantheon. 1 t. (címkép) 286 l. 1 sztl. Harmadik átnézett kiadás. Kiadói egészvászon kötésben. 2600, 3

4 7. tétel 9. tétel 7. ARCHIVUM RÁKÓCZIÁNUM. II.Rákóczi Ferencz levéltára. Második osztály: Diplomatia I-III. kötet (teljes) Pest, Eggenberger. 639 l. 642 l. 496 l. Angol diplomata iratok, angol levéltárakból közli Simonyi Ernő. Felvágatlan példányok. Kiadói papírborítóban, jó példány , 8. ARDOS FRIGYES Fa-beégetések és bársony-fényvasalás, égetés. Bp Révai és Salamon. 64 l. 60 szöveg közé nyomott ábrával, 6 fekete és 2 színes nyomású mintalappal. Korabeli, félvászon kötésben, az eredeti papírborító bekötve. 2000, 9. ARDOS FRIGYES Kézügyességi segédmunkálatok és hasz - nálatos fanemek. Bp Révai és Salamon. 88 l. Korabeli, aranyozott gerincű, félvászon kötésben, az eredeti papírborító bekötve. 2000, 10. BALASSA SÁNDOR A debreceni Aranybika szálló története. Debrecen, (Szabadság ny.) 154 l. 1 sztl. Számos kortörténeti fotóval. Színes kiadói papírborítóban, hátoldalon pecsét. 11. BALLAGI ALADÁR Wallenstein horváth karabélyosai Bp Franklin. VII. 311 l. Korabeli félbőr kötésben, gerincén javítás. 12. BALLAGI KÁROLY ÉS KIRÁLY PÁL Egyetemes földrajz tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi viszonyaira. Szótárszerű tárgymutatóval ellátott földrajzi kézikönyv. Első kötet. Pest, Athenaeum. IV. 435 l. A mű három kötetben teljes, a második 1874 ben, a harmadik 1878-ban jelent meg. 4000, 4

5 13. tétel 17. tétel 13. BALLAGI KÁROLY A földgömb és egy kis csillagászati földrajz. Pesten, Heckenast. 111 l. Szövegközti rajzokkal illusztrálva, körülvágatlan. Kiadói papírborítóban, gerincén apróbb javítás. 4000, 14. BALOGH ISTVÁN A cívisek világa. (Debrecen néprajza.) Bp Gondolat. 306 l. 2 sztl. 12 t. (fekete-fehér, kétoldalas fotók) (Magyar Néprajz sorozat 8. kötete) Dedikált! Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. 2000, 15. BALOGH ISTVÁN Hajdúság. Bp Gondolat. 297 l. 19 t. (feketefehér, kétoldalas fotók) (Magyar Néprajz sorozat 7. kötete) Dedikált! Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. 2000, 16. BARANYAI BÉLA A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány- történethez. Karczag, Kertész József. 166 l. 1 sztl. Felvágatlan kiadvány. Kiadói papírborítóban, jó példány. 2800, 17. BARNA GYÖRGY-DOBROSSY ISTVÁN Miskolc belvárosa. Házak, emberek, történetek. Miskolc, Lézerpont Látványtár és -műhely. 325 l. 1 t. (kihajtható, térképek) 2 sztl. 1 mell.(10 kétoldalas, hajtogatott, színes lap, épületek rajzai) Az új szemléletű várostörténeti kiadvány minden oldala a szöveges leírások mellett régi és új fotókat, rajzokat, reklámokat, térképeket, képeslapmásolatokat tartalmaz. Megjelent ezer példányban. Kiadói, selyem díszkötésben, selyemborítású kartondobozban. A melléklet a hátsó kötéstábla belső oldalán, illusztrált tasakban , 5

6 18. tétel 21. tétel 18. BÁRSONY ISTVÁN Tréfás történetek. 1. kiadás! Bp Singer és Wolfner. 287 l. (Vidám könyvek) Kiadói kissé kopott, egészvászon, Kner Vilmos kötésében. 19. BARTHA KÁROLY, N. A debreceni gubacsapó céh. Debrecen, (Városi ny.) 79 l. Nagyon gazdag szövegközti, korabeli fotókkal, rajzokkal. ( A Debreceni Tisza István Tud. Társ. I. oszt. VIII. köt. 2 füzet) 2 400, 20. BARTÓK BÉLA KÖSZÖNTÉSE. Megjelent Bartók Béla hamvainak hazaszállítása alkalmából. (Bp ) Láng. 28 szlt. 1 mell. Borsos Miklós a műhöz készült rézkarca 329/1100 számú, a művész sajátkezű aláírásával! Kiadói selyempuplin kötésben, nemzeti szalaggal, kartonborítékban. Szép állapotban. 5000, 21. BÉKÉS VÁRMEGYE TÖRVÉNY- HATÓSÁGI ISKOLÁNKIVÜLI NÉP- MŰVELÉSI BIZOTTSÁGÁNAK II. ÉVKÖNYVE. (Gyula, Dobay János) XI. 143 l. 1 sztl. Szerk. Tantó József. Számozott (6/710 sz.), Hóman Bálintnak címzett tiszteletpéldány. Hozzá tartozik: könyvjelző, melyen Tantó József megjelent munkáit sorolják fel. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, borítón dombornyomású címerrel. Megkímélt állapotban , 22. BENDEFY LÁSZLÓ Az ismeretlen Juliánusz. A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Bp Stephaneum. 1 t. (címkép) 190 l. 1 sztl. 10 t. 2 térkép (kihajtható). Körülvágatlan. Kiadói, rajzos papírborítóban, hátsó borító foltos. 3800, 6

7 25. tétel 23. tétel 29. tétel 23. BENEDEK ELEK Nagy magyarok élete. Nagy Lajos, Hunyadi János, Mátyás király. Bp Athenaeum. 136 l. Számos képpel, második kiadás. (Borítón: A magyar történelem nagyjai). Kiadói, rajzos félvászon kötésben. 2000, 24. BENEDEK ELEK Nagy magyarok élete. Wesselényi Miklós, Fáy András. Bp Athenaeum. 111 l. Számos képpel, második kiadás. (Borítón: A magyar történelem nagyjai). Kiadói, rajzos félvászon kötésben. 2000, 25. BENKŐ KÁROLY, Kis Batzoni Csik, Gyergyó és Kászon leirások. Két t. i. általános és részletes osztályokban. Kolozsvártt, Stein János. 94 l. 1 sztl. 2 mell. (kihajtható lith.) 163 l. 6 sztl. 3 térképvázlat (kihajtható lith.) 1 mell. (kihajtható lith.) A második, részletes részben a települések fekvéséről, érdekesebb birtokosairól, nevezetességeiről, köz és magán épületeiről stb. ír a szerző. Ritka! Körülvágatlan kiadvány. Fűzve, kiadói papírborítóban , 26. BÉRES ANDRÁS A furtai hímzés. Debrecen, (Alföldi Ny.) l. 3 mell. (kihajtható hímzésminták) Gazdag fotó és rajzanyaggal. (Különlenyomat a Debreceni Déri Múzeum évi évkönyvéből) 1600, 27. BERGET ALFONZ A földgömb és a légkör fizikája. Bp Kir. Magy. Term.tud. Társ. 310 l. 1 sztl. 14 térk. (színes, kihajtható) Szövegközt rajzokkal, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói, aranyozott egészvászon Gottermayer kötésben. 4000, 7

8 28. BERKOVITS ILONA Zichy Mihály élete és munkássága. ( ) Bp Akadémiai. 1 t. (címkép) 381 l. 1 sztl. CXLIII t. (fekete-fehér reprodukciók) Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban. 9000, 29. BERTALANFFI PÁL A világnak Két rend-béli rövid ismérete. Előszer A mint az Istentől teremtetett. Másodszor A mint az Istennek, és a természetnek Vezérléséből az emberektől különbb-különbbféle részekre, Országokra, Tartományokra és közösségekre osztatott. Nagy-Szombatban, Az Akadémiai Betőkkel. 8 sztl l. 38 sztl. 2 t. (kihajtható rézmetszet) Egyetlen kiadás! Bertalanffi Pál ( ) nagyszombati jezsuita tanár, korának földrajzi ismereteit összefoglaló, művelődéstörténeti és nyelvészeti szempontból is jelentős földrajzi-történelmi műve, az egyik első magyar nyelvű földrajzkönyv. A mű első része csillagászati (világmindenség keletkezése, Ptolemaiosz, Kopernikusz, Tycho világképei, csillagok, bolygók, üstökösök, csillagászati földrajz, csillagképek, fogyatkozások, a Föld gömb alakja, forgása, tömegvonzása, légköri jelenségek) és általános természetföldrajz, a második rész leíró gazdaságföldrajz. A szerző szép magyarsággal és olvasmányos stílusban dolgozta fel anyagát, különösen az országok földrajzának és történelmének tárgyszerű leírása színes és érdekes. Korabeli restaurált, bordázott gerincű, egészbőr kötésben, festett lapszélekkel , 30. BÉVEZETÉS Az Erdély Országi Törvénykezés módjában applicaltatni szokott Recursusokról való Tractatusra, vagyis Oktatásra. Írta egy Szószólló. Nagy-Váradon, Tichy János. 54 l. Ritka! Fűzve, korabeli papírborítóban. 6000, 31. BOLLA JÓZSEF A népi konyhamesterség műszókincse Felsőgörzsönyben. (Bakonyalja) Debrecen, Deb. Ref. Kollégium. 89 l. 1 sztl. Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 32. BUDAY LÁSZLÓ Magyarország küzdelmes évei. Bp Szerző. 223 l. A megcsonkitott Magyarország ujradolgozott második kiadása. Szövegközt térképekkel, táblázatokkal. Felvágatlan kiadvány. 4000, 33. BULLA BÉLA-MENDÖL TIBOR A Kárpát-medence földrajza. Bp Egyetemi nyomda. 611 l. XXIV t. (fotó) Kiadói féllvászon kötésben. 2000, 34. CHAMISSO, ADALBERT von Schlemihl Péter csodálatos története. Bp Genius. 123 l. Lapszámozáson belül Zádor István nyolc eredeti kőrajzával. Ford. Bálint Lajos. Kiadói illusztrált, félvászon Gottermayer kötésben. Szép állapotban. 3600, 8

9 38. COTTA, BERNHARD VON A jelen geológiája. Bp Term. Tudományi Társ. 1 t. (acélmetszet) XIV. 472 l. Szövegközt hat fametszetű ábra. Az eredeti harmadik, átdolgozott kiadás után fordította Petrovits Gyula. Kiadói kissé kopott, egészvászon kötésben. 5000, 38. tétel 35. CHOLNOKY JENŐ Erdélyi képek. Bp. (1941.) Franklin. 164 l. 1 sztl. 14 t. (kétoldalas fotók) (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben, ritka kötésváltozat. 4000, 36. CHOLNOKY JENŐ Kőrösi Csoma Sándor. (Bp. é. n.) Athenaeum. 287 l. 24 t. (kétoldalas) Számos szövegközti ábrával és térképpel. Kiadói egészvászon kötésben. 2600, 37. COOPER, (JAMES FENIMORE) Az útmutató. Bp. é.n. Athenaeum. 128 l. 4 t. Átdolgozta Klaus Bernhard, fordította Pallagi Gyula. Kiadói, rajzos egészvászon kötésben. 2400, 39. CSÁNYI KÁROLY A magyar kerámia és porcelán története és jegyei. (Bp.) Képzőművészeti Alap. 153 l. Számos szövegközti ábrával, egészoldalas képekkel. (Művészeti Könyvek) Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Szép állapotban. 6000, 40. CSENGERI JÁNOS-PASTEINER GYULA Görög földön. Emlékkönyv a magyar tanárok ik évi tanulmányútjáról. Bp franklin. XIV. 303 l. Számos szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon kötésben , 41. CSONKA-MAGYARORSZÁG közigazgatási helységnévtára Bp Hornyánszky. 291 l. Szerk. vitéz Várady Károly. Az anyaországot, a visszacsatolt Felvidéket, Kárpátalját, Kelet-Magyarországot, Felső-Erdélyt és Délvidéket egységes betűrendben magában foglaló január 1-én lezárt kiadás. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 2600, 9

10 43. tétel 44. tétel 42. CSORBA FERENC, szakátsii A királyi kegyuri jog igaz mivolta. Bp (May Rt.) 75 l. 2000, 43. CSŰRÖS FERENC A debreceni városi nyomda története. ( ) Debrecen (1911.) Városi Nyomda. 504 l. Szövegközti illusztrációkkal. Körülvágatlan példány. 8000, 44. DANIELIK NEP. JÁNOS Columbus vagy Amerika fölfedezése. 1. kiadás! Pesten, Herz János. 1 t. (címképmetszet) VI. 1 sztl. 406 l. 1 t. (metszet) 1 térkép (kihajtható,hiányzik 1/3-a) A címlap javított. Korabeli aranyozott gerincű, félbőr kötésben. 5000, 45. DEROY, ISIDORE LAURENT Souvenirs du Mt. Blanc. H.n. (ca ) 12 t. színes litográfia (látképek). Méret: 100 X 135 mm. A lapok hátoldalán elszíneződések láthatóak, ezek nem érintik a metszeteket. (Isidore Laurent Deroy ( ) francia festő és litográfus, munkái az aukciós házak népszerű szereplöi). Korabeli aranyozott, félvászon kötésben , 46. DIETZ KÁROLY Októbertől-augusztusig. Emlékirataim. Bp Rácz Vilmos. 171 l. 1 sztl. A szerző nyugalmazott főkapitánya a székesfővárosi államrendőrségnek. Körbevágatlan kiadvány. 4000, 47. DISNEY, WALT Három kis malac. Bp. é.n. Palladis. 48 l. 7 t. (színes) Ford. Zigány Árpád. Szövegközti illusztrációval, a Walt Disney Studio szövegével és színes képeivel. 10

11 52. tétel 54. tétel Kiadói, rajzos félvászon kötésben, a lapokon elszineződések. 48. DÓCZY JÓSEF Európa tekíntete. Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. X. kötet. Bétsben, Nemes Haykul Antal. 143 l. A lapokon foltok találhatóak. A mű 12 kötetben teljes. Fűzve, kiadói, keterdíszes papírborítóban. 6000, 49. DODDRIDGE FILEP Az igaz kegyessegnek kezdete és előmenetele. Vagy azoknak a külömbözö állapatoknak le- irása, mellyekben a keresztyén ember találtatik az idvességre nézve. Magyar nyelvre fordíttatott Tatai Ferencz debr. Préd. Által. Debretzenben, Margitai. 611 l. 3 sztl. Korabeli, kissé viseltes, bordázott gerincű egészbőr kötésben , 50. DONÁSZY FERENC Ne bántsd a magyart! Bp. é.n. Hungaria. 148 l. 1 sztl. Sebők Imre 14 szövegközti, egészoldalas rajzával. Kiadói papírborítóban, jó példány. 2000, 51. DSIDA JENŐ Nagycsütörtök. Versek. Kolozsvár, (1934) Erdélyi Szépmíves Céh. 86 l. Hozzá tartozik: Kiss Jenő: Koprmos üvegen. Versek. Kolozsvár, (1934) Erdélyi Szépmíves Céh 90 l. Hozzá tartozik: I. Szemlér Ferenc: Ember és táj. Versek. Kolozsvár, (1934) Erdélyi Szépmíves Céh 94 l. A kötetek eredeti papírborítóban, melyek egy egészvászon Erdélyi Szépmíves Céhes tokban vannak. 52. DUGONICS ANDRÁS Római történetek. Írta kiráji oktató. 1. kiadás! Pozsonyban és Pesten, Füstkúti Landerer. 1 t. (Lácium térképe, metszette 11

12 Karacs F.) 4 sztl l. 1 sztl. Fejezetkezdő metsz. vignettákkal. Modern kartonkötésben, gerncén címkével. Szép állapotban , 53. DULOVITS JENŐ Így fényképezek. (Bp.) Műszaki. 212 l. 2 sztl. A fotóművész népszerű könyvének (Művészi fényképezés) átdolgozott, bővített, új kiadása. Nagyon gazdag szövegközti és egészoldalas fotókkal. Kiadói félvászon kötésben, kissé viseltes védőborítóban. 2200, 54. ÉDER JÓZSEF KÁROLY Erdély ország ismértetésének zengéje. 1. kiadás! Kolosváratt és Szebenben, Hochmeister Márton. LIII. 1 sztl. 38 l. 1 sztl. A második rész az erdélyi helységek lajstromát tartalmazza. Ritka! Korabeli, viseltes papírkötésben , 55. EDVI ILLÉS KÁROLY A büntetőnovella zsebkönyve (1908: XXXVI. T. - c.). Bp Révai. 208 l. A végrehajtási rendeletekkel kiegészített második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben. 1800, 56. EGYETEMES IRODALOMTÖRTÉNET. I IV. köt. Bp Franklin. Szerk. Heinrich Gusztáv. I. köt. Ó-kori keleti népek és hellének. II. köt. Rómaiak és románok. III. köt. Kelták és germánpk. IV. köt. Ural-altájiak és szlávok. XX. 742 l. 40 t. (néhány kétlapos, színes) XV. 915 l. 31 t. (több színes, kétlapos) XII. 680 l. 35 t. (részben színes, kétlapos) XI. 746 l. 26 t. (több színes) A négy kötetben közel 800 szövegközti képanyag található. Dúsan aranyozott, kiadói félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel. Szép állapotban , 57. ELEKES DEZSŐ Hazánk, népünk, szomszédaink. Az ezeréves, a trianoni és a háromszor megnagyobbodott Magyarország ismertetője. Bp Magy. Stat. Társ. 1 térkép (színes, kihatható) 133 l. A keleti területek visszacsatolása után átdolgozott második kiadás. 2200, 58. ELLENFORRADALMI ERŐK A MAGYAR OKTÓBERI ESEMÉ- NYEKBEN. I IV. kötet. (Bp ) Magy. Népközt. Min.tanács Táj. Hivatala. 63 l. 157 l. 1 sztl. 141 l. 131 l. 8 t. (kétoldalas fotók ) Hozzá tartozik: Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése. (Bp ) M. N. Min. tanács Táj. Hiv. 159 l. 12 t. (kétoldalas fotók) A kötetek nagyon gazdag szövegközti fotókat, dokumentumokat tartalmaznak. Kiadói papírborítókban. 59. ENDES MIKLÓS, csikszentsimoni Erdély három nemzete és négy vallása autonomiájának története. 12

13 56. tétel 60. tétel Bp Sylvester. 553 l. 1 sztl. Felvágatlan kiadvány. Korabeli, aranyozott gerincű, félbőr kötésben. Szép állapotban , 60. ERASMUS, ROTTERDAMUS DESIDERIUS Lingua, sive, De Linguae usu atque abusu Liber utilissimus. Lugduni Batavorum (Leiden), Joannis Maire. 410 l. 9 sztl. 2 üres lap. A címlapon tulajdonosi címerbélyegzővel. Hozzákötve: Erasmus. (Encomium Moriae). Amsterdam, Henric Wetstenium. Rézmetszetes díszcímlap 3 sztl. 152 l. A keresztény humanizmus talán legjelentősebb képviselőjének legfontosabb művét kötötték kiadványunkhoz. A balgaság dícséretének amszterdami kiadása emelkedett szellemű, művészileg tökéletes szatíra. Korabeli bordázott, aranyozott egészbőr kötésben, a gerinc kissé sérült és hiányos , 61. ERDÉLY ÖRÖKSÉGE. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I X. kötet. Bp. ( ) Franklin. XXXIV. 164 l. 1 sztl., XLVI. 222 l., XIX. 194 l., XVIII. 143 l., XXII. 276 l., XVIII. 250 l., XX. 291 l. XIX. 191 l., XXXI. 242 l.,xlii. 282 l. Megjelent az önálló Erdély születésének négyszázados fordulójára. Szerk. Makkai László. Egységes, kiadói festett, aranyozott pergamenkötésben, közepes állapotban , 62. ERDÉLY. Kiadja a Magyar Történelmi Társulat. (Bp.) Magy. Tört. Társulat (Athenaeum) 283 l. 139 t. (részben színes) 20 térkép (részben színes, kihajtható) 4 mell. (különálló, részben színes) Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, a rajzok egy részét Kós Károly és Makoldy József készítették. Kiadói, kissé kopottas aranyozású egészvászon kötésben. Gerinc kis helyen javított , 13

14 66. tétel 61. tétel 63. ERDÉLY. Útmutató Erdély vendégei számára. (Pécs) é. n. (Dunántúl Pécsi Egy. Könyvk.) 103 l. 1 sztl. 12 t. (fotók) Szövegközti térképvázlatokkal. Összeállította Prinz Gyula. Hozzákötve: Reich Milton: Erdély. Útikönyv. Bp Eggenberger. 231 l. 8 t. (kétoldalas fotók) 2 térkép (kihajtható városrajz) 1 térkép hányzik. Második átdolgozott, bővitett kiadás. Korabeli egészvászon kötésben. 5000, 64. ERDÉLYI CSILLAGOK. 1. kiadás! (Kolozsvár) Erdélyi Szépmíves Céh. 301 l. 12 t. IV. (Az Erdélyi Szépmíves Céh 149. kiadványa, XIII. sorozatának számú könyve) E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült, ez a 177. számú példány. Kiadói, aranyozott félpergamen kötésben, gerincén a címke kissé sérült. 4000, 65. ERDÉLYI ÉS AZ 1940-BEN A SZÉKELYFÖLDDEL VISSZATÉRT SZATMÁRI BIHARI TERÜLETEK- RŐL VALÓ KARÁCSONYI JÁTÉ- KOK. Bp Magyar Népművelők Társ. 126 l. 1 sztl. A kiadvány 72 eredeti népi játékot (Betlehemes, ünnepi veszekedők, kántálók) tartalmaz. A színpadi előadásra is alkalmas népi játékokat összeválogatta, részben gyűjtötte Volly István. Kiadói illusztrált papírborítóban. 1600, 66. ERDÉLYI TÖRTÉNELMI ADATOK. I IV. kötet. Kolozsvártt, Ev. Ref. Főtanoda. 1 sztl. XXXI. 368 l. 2 sztl. 1 t. (kihajtható), 1 sztl. IV. 400 l. 1 sztl., 1 sztl. II. 357 l. 2 sztl., XIV. 1 sztl. 373 l. 1 sztl. 1 mell. (Haller Gábor titkos irásmódjának kulcsa és saját aláirásának hasonmása) Az I III. kötetet gróf Mikó Imre, a IV. kötetet Szabó Károly szerkeszti. A négy mű (az eredeti papírborítókkal) két kötetbe kötve. XX. század eleji, aranyozott gerincű, félbőr kötésben , 14

15 69. tétel 72. tétel 67. ERŐDI BÉLA A Szentföldön. Bp Lampel. 1 t. (Jeruzsálem képe) VIII. 264 l. 1 térkép (színes, kihajtható Palesztináról, Kogutowicz és társa készítette) Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben. 6000, 68. ÉRTEKEZŐDÉS AZ ERDÉLYI NS. SZÁSZ NEMZET EREDETÉ- RŐL, ÉS NÉMELY TÖRZSÖKÖS POLGÁRI JOGAIRÓL. Nagy-Enyeden, Ref. Collegium. 147 l. 1 t. (az erdélyi szászföldön lakók adózásáról és népességéről, kihajtható) Ritka! Modern, aranyozott gerincű bőrkötésben. Szép, tiszta állapotban , 69. ESTERHÁZY MIKLÓS, galantai gróf munkái. Pest, Emich és Eisenfels. 1 t. (rézmetszetű címkép) CIV. 448 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb) Eredeti kéziratok és kiadások után a szerző életrajzával szerkeszté Toldy Ferenc. Újabb Nemzeti Könyvtár első folyam. Kiadói, rajzos, kissé viseltes félvászon kötésben , 70. EURÓPAI ÁLLAMOK legfontosabb politikai szerződései 1919 óta. (Bp.) Magyar Kir. Külügyminisztérium. 8 t. Haránt folió. 71. ÉVEZREDEK HÚRJAIN. Franyó Zoltán műfordításai kötet. Marosvásárhely, Állami Irodalmi és Müvészeti Kiadó. 317 l. 290 l. 1 sztl. 274 l. 1 sztl. A borítólapokat Feszt lászló rajzolta. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti, rajzos védőborítóban. 3600, 15

16 72.(EZERNYOLCSZÁZHARMINC- HAT) 1836-dik évi országgyülési törvény- czikkelyek. Pest, Lampel. 146 l. Korabeli félvászon kötésben. 4400, 73. FABRICZKY IMRE- PAPP ANTAL Házi konzerválás. Bp Műszaki. 268 l. A kiadvány a konzerválás általános ismereteit, növények, húsok tartósítását és a tejtermékek házi készítését, konzerválását tartalmazza. Kiadói, színes, kissé kopottas papírborítóban. 2000, 74. FEJÉR GYÖRGY Anthropologia vagyis az ember esmértetése. Budánn, Kir. Magy. Universitás. 8 sztl. 494 l. (Első rész: Az ember testére nézve. Második rész: Az ember lelkére nézve) A címlap és néhány oldal pecsétes. Modern kartonkötésben, gerincén címkével , 75. FÉNYES ELEK A török birodalom leirása, történeti, statistikai és geographiai tekintetben. 1. kiadás! Pest, Heckenast. IV. 476 l. 1 térkép (kihajtható, színes lith.) XIX. századvégi, aranyozott gerincű félbőr kötésben, gerincen kis hiány , 76. FERENCZI ZOLTÁN Báró Eötvös József Bp. Magyar Történelmi Társulat. 1 t. (címkép) 304 l. 8 t. 3 mell. (kihajtható hasonmások) Magyar Történeti Életrajzok. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Szép állapotban. 5000, 77. FERENCZY JÁNOS Közönséges geographia, mellyben a Földnek mathematikai, természeti, és leg inkább politikai állapotja a leg ujabb változások után elő adatik. 1. kiadás! Pesten, Eggenberger. 2 sztl. 193 l. 3 sztl. Ferenczy földrajz tankönyvét széles körben használták, több kiadása is volt. Modern kartonkötésben, szép, tiszta állapotban , 78. FLAMMARION, CAMILLE A világ vége. Ford. Kenedi Géza. Bp Légárdy. 1 t. (címkép) 387 l. 1 sztl. Szövegközti és egészoldalas képekkel, térképekkel. Kiadói, aranyozott, festett félbőr kötésben, felül aranymetszéssel. 4000, 79. FLAVIUS JÓZSEF A zsidók ősrégi voltáról szóló vitairata. Magyar-latin kiadás. Bp Buschmann. 211 l. Ford. Istóczy Győző. Felvágatlan kiadvány. Kiadói, javított gerincű papírborítóban. 80. FOLARD, JEAN CHARLES DE Geschichte des Polyb, mit den Auslegungen und Anmerkungen des 1 7. kötet. Wien, Prag und Triest Johann Thomas Trattner. 1 t.(címkép) 14 16

17 75. tétel 77. tétel 78. tétel sztl. 319 l. 40 t. 1 térkép, 430 l. 33 t. (6 t. hiány), 442 l. 17 t. 1 térkép, 524 l. 24 t. (1 t. hiány)1 térkép, 529 l. 9 t. 1 térkép, 574 l. 8 t., 282 l. 8 t. A táblák zöme és a térképek kihajtható rézmetszetek, melyek híres ókori csatákról (hadszíntér rajzok) és városokról készültek. Folard ( ) francia katonatiszt, hadászati író. E műve első kiadásban ig jelent meg franciául. Az ókor egyik legkiválóbb, görög történetírójának, Polybios (i. e. 2. század) fő művének a Történelem - nek fordítása, értelmezése, magyarázata Folard szerint.a címlapok felső sarkában kis papírhiány, szöveget nem érint. Magyar aukción a teljes mű még nem szerepelt! Ritka! Korabeli aranyozott, bordázott gerincű bőrkötésben. A gerinceken kisebb hiányok, festett lapszélekkel, egységes sorozat. A lapok és a metszetek tiszta, szép állapotban , 81. Folyóirat, aprónyomtatvány A 100 éves Nemzeti Színház jubileuma alkalmából készült emléklap Bajor Gizi aláírásával. H. n ny. n. Méret: 152 x 104 mm. Szép állapotban. 1000, 82. Folyóirat, aprónyomtatvány Jelenkor. Politikai tekintetben a két haza s külföld hírleveleiből szerkeszti s értesítő toldalékkal kiadja Helmeczy Mihály. Pesten, Landerer. 416 l. Második évi folyamat első félév, szám. Korabeli papírkötésben, gerincén cimkével. Szép állapotban. 6000, 83. Folyóirat, aprónyomtatvány MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. Szerk. Kassák Lajos és Uitz Béla. IV. évf. 8. szám. Bp. (1919. július 1.) (Hunnia ny.) l. A címlapon Mattis T. János linóleummetszete. Hiányzik (két tábla lapszámozáson belül, Picasso és Derain festménye) A lap munkatársai két csoportot képviseltek: radikális, forradalmi írók és az inkább csak művészi forradalmat hírdető avantgardista írók, művészek. 17

18 80. tétel Jelen számunkra is e kettősség jellemző. A kiadvány 1920-tól bécsi emigrációban jelent meg, majd 1925-ben megszünt. Tűzve, kétszínnyomású címlappal , 84. Folyóirat, aprónyomtatvány Meghívó. A Debreceni Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Szent László Köre a Kör fennállásának 15-ik évében rendezendő zártkörű jubileumi táncestélyre. H. n ny. n. 8 l. Az estély tiszta jövedelmét szegénysorsú egyetemi hallgatók felsegélyezésére fordítják. Kiadói aranyozott papírborítóban, zsinórral átfűzve. 1600, 85. Folyóirat, aprónyomtatvány Menekültek Értesítője. Tudakozó hetilap. Szerk. Gara László I. évf. 1. szám. (Debrecen) jan. 24. (Szabadság ny.) 2 l. Hajtogatva. 86. Folyóirat, aprónyomtatvány Orvosi Tár. 1. év. Harmadik kötet. VII IX. füzet. Pesten, Orvosi Tár hivatala. 3 sztl l. 1 t. acélmetszet hiányzik. Havonként kiadják Bugát Pál és Schedel Ferencz. Az első magyar nyelven írt orvosi folyóirat, melyet Bugát Pál alapított 1831-ben. Ritka! Korabeli papírkötésben, gerincén cimkével. Szép állapotban , 87. Folyóirat, aprónyomtatvány Orvosi Tár (1. év.) Ötödik, hatodik füzet. (Pesten, Orvosi Tár hivatala.) 1 sztl l. Havonként kiadják Bugát Pál és Schedel Ferencz. Az első magyar nyelvű orvosi szaklap, melyet Bugát Pál alapított 1831-ben. Ritka! A folyóirat 1833-ban megszűnik, majd 1838-ban Új folyam elnevezéssel Bugát Pál és Flór Ferenc újra indítja. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, gerincen tévesen 1. kötet felírással. Szép állapotban. 8000, 18

19 83. tétel 86. tétel 88. Folyóirat, aprónyomtatvány Társalkodó. Tudományos művészeti s mesterségi tekintetben. Negyedik évi folyamat félév szám. Pesten, Esztergami K. Beimel József. 416 l. Szerkeszti s kiadja Helmeczy Mihály. (A Társalkodó megjelent június végéig.) Korabeli papírborítóban. Szép állapotban , 89. Folyóirat, aprónyomtatvány Testnevelés. Az Országos Testnevelési Tanács hivatalos közlönye. III. évfolyam. (1 12. szám) Bp Stephaneum. 1 sztl l. 3 sztl. 2 t. (kihajtható) Szerkeszti Mártonffy Miklós. A tanulmányokból: A francia vívósport, Athletikai versenypályák, A természetes úszásoktatás. Szövegközti fotókkal, rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben , 90. Folyóirat, aprónyomtatvány Testnevelés. Az Országos Testnevelési Tanács hivatalos közlönye. IV. évfolyam. (1 12. szám) Bp Stephaneum. 1 sztl l. 1 sztl. Szerkeszti Mártonffy Miklós. A tanulmányokból: Strandfürdők és uszodák létesítése, Az újkori atletika története, A középiskolai szertorna s atletika, Gyakorlati és elméleti evezés. Szövegközti fotókkal, rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban. 91. Folyóirat, aprónyomtatvány Testnevelés. Az Országos Testnevelési Tanács hivatalos közlönye. V. évfolyam. (1 12. szám) Bp sztl. 950 l. 1 sztl. Szerkeszti Mártonffy Miklós. A tanulmányokból: A nézőközönség pszichológiája, Rádióelőadások az iskolai testnevelés köréből, Magyarok a X. Olimpián. Szövegközti rajzokkal, fotókkal illusztrálva. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban. 92. Folyóirat, aprónyomtatvány Vasárnapi Ujság Teljes évfolyam, szám. 19

20 88. tétel 91. tétel Bp. é. n. Franklin. VII l. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Hozzákötve: 1911 Karácsony. A Vasárnapi Ujság előfizetői díjtalanul kapják. (Bp Franklin.) 56 l. Kiadói színes papírborító is bekötve. Korabeli félvászon kötésben. 8000, 93. FÓRIS MÁRIA, szirmai Keresztszemes kéimunkák. Bereg-, Szabolcs-, Szatmár-, Ugocsa- és Zemplén- megyékben gyüjtötte Bp Exodus. 80 l. A lapig kétoldalas, összesen 278 mintát tartalmazó, színes mintagyűjtemény. Dedikált! Kiadói, színes papírborítóban. Szép állapotban. 2000, 94. A FŐRENDIHÁZ ÉVKÖNYVE SZERKESZTI ÉS KIADJA SZERENCS JÁNOS. Bp Pesti Könyvnyomda Rt. XIV. 569 l. Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban , 95. FREUND JENŐ Papiros a grafikában. Bp Világosság. 117 l. 1 sztl. 4 t. + 1 t. 100 melléklet (papirosminták) Szövegközti rajzokkal. Grafikai művészetek könyvtára VI. Szerk. Novák László Kiadói, festett egészvászon kötésben. 96. FUSTEL, COULANGES DE Az ókori közösség. Tanulmány a görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Bp M.T.A. XVIII. 609 l. Kiadói, kissé kopottas egészvászon kötésben. 97. A FUTURA TÖRTÉNETE Bp Pátria 197 l. 7 kihajtható mell. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói, aranyozott papírborítóban. 4000, 98. GAAL (JÓZSEF) A franczia forradalom története kötet. 20

21 94 tétel 97 tétel Pesten, Hartleben. 275 l. 2 sztl. 256 l. 4 sztl. (Történeti Könyvtár. Jeles történeti, életrajzi, ország-, és népismertető munkák gyűjteménye V. és VI. kötete.) A két rész egybekötve. Korabeli félbőr kötésben. 8000, 99. GAAL JENŐ Gróf Széchenyi István nemzeti politikája és jövőnk. Bp Politzer. XVI. 224 l. A borító belső oldalán ex-libris. Korabeli, bordázott aranyozott gerincű félbőr kötésben (GAÁL LAJOS) Az erdélyi diaeták végzéseinek foglalatja időszakaszok és tárgyak szerént Magyarországtól lett elválásától kezdve 1526-tól 1691-ig, részletekre osztva. Második kötet. Kolo svárt, Barra Gábor özvegye és Stein tulajdona. VI. 1 sztl. 207 l. Ritka! Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. A szennylapok és néhány lap alsó, kis része foltos. 8000, 101. GABÁNYI JÁNOS, olysói A magyar várak legendái. Második sorozat. Bp Szent István Társ. 397 l. 1 sztl. Szövegközti egészoldalas képekkel, kötéstábla versóján ajándékozó sorok. Kiadói félvászon kötésben, melyet Jaschik Álmos illusztrált GÁBOR ZOLTÁN Elkallódott ünnep. 1. kiadás! Bp. (1971.) Magvető. 110 l. 1 sztl. A fiatalon elhunyt debreceni költő dedikációjával. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti, rajzos papírborítóban. 1600, 103. GERŐ LÁSZLÓ Magyar városképek. Bp É. M. Építőipari. 106 l. 1 t. (kihajtható) Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Mérnöki Továbbképző Kiadványok. Szép állapotban. 2800, 21

22 100. tétel 101. tétel 106. tétel 104. GERŐCZ KÁLMÁN A filozófia alaptanai. Sátoraljaujhely, l. Hozzá tartozik: Gerőcz Kálmán: Hitvita felekezeti-bölcseleti allapon. 6 l. Mindkét kiadvány dedikált, körülvágatlan. Kiadói, kissé viseltes papírborítóban GIDAY KÁLMÁN Debrecen földrajza a XIX. század közepén. Debrecen, (Nagy Károly) 44 l. A különlenyomat végén német nyelvű kivonattal , 106. GODÁNYI ZOLTÁN Repülőgépen az Északi Sarkra. Fantasztikus regény 1956-ból. Bp Aktuális. 132 l. Aktuális Könyvtár, szerk. Szomaházy István. Kiadói, rajzos, kissé viseltes papírborítóban. 2000, 107. GOMBÁR JÓZSEF Debrecen agrárviszonyai és agrártársadalma a XIX. Század első felében. Debrecen, Debreceni Múzeumbarátok Köre. 111 l. 3 mell. (kihajtható) (Déri Múzeum Baráti Körének harmadik kiadványa) Szép állapotban. 1600, 108. GÖRE GÁBOR (GÁRDONYI GÉZA) A Kátsa. Más szóval ebbe a könyvbe van mögírva a Kátsa tzigány élete (Bp ) Singer és Wolfner. 1 t. 156 l. Harmadik eresztés. Hozzá kötve: Göre Gábor: A pesti úr. Evvel kezdődik oszt ebbe van a zöreg Tátrán szörzött tapasztalat is mög Bp. é. n. Singer és Wolfner. 159 l. Harmadik eresztés. Mindkét kötetet Mühlbeck Károly szövegközti rajzai díszítik. Korabeli egészvászon kötésben. 22

23 108. tétel 109. tétel 109. GRIMM LEGSZEBB MESÉI. (Bp.) é.n. (Athenaeum) 310 l. 4 t. (színes) Ford. Ritoók Emma. Fáy Dezső színes képeivel és ötven rajzával. Kiadói, rajzos félvászon kötésben GULYÁS PÁL Az Alföld csendjében. 1. kiadás! Bp Magyar Élet. 304 l. Ez a verseskötet a költő húsz évi terméséből ad szemelvényeket. A borítón Gáborjáni Szabó Kálmán fametszete. Fűzve, rajzos, kiadói papírborítóban. 2000, 111. GUNDA BÉLA Néprajzi gyűjtőúton. 1. kiadás! Debrecen, Alföldi Magvető 171 l. XVI. (fotók). Sok szövegközti rajzzal. Dedikált! Kiadói félvászon kötésben, eredeti, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 2600, 112. GVADÁNYI JÓZSEF, gróf A világnak közönséges históriája. A mellyet magyar hazájához viseltető szeretettül ösztönöztetvén, és néhány jeles, és hiteles Authorokból ki- szedegetvén ugyan ezen Hazájának élő nyelvén bátorkodik nékie bé- mutatni Magyar Lovas Generális. Első kötet. Pozsonyban, Wéber Simon. 1t. (a szerző rézmetszetű portréja Johann Mansfeld által) 7 sztl. 422 l. A könyv első részében ceruzás aláhúzások, kevés lapon foltok találhatóak. A kötéstábla belső oldalán Biczó András ex-librise. A mű kilenc kötetben teljes. Korabeli papírkötésben, gerincén címkével , 113. GVADÁNYI JÓZSEF, gróf A világnak közönséges históriája. Második kötet. Pozsonyban,1814. Wéber Simon. 1 t. (rézmetszet) 5 sztl. 376 l. A könyv első részében ceruzás aláhúzások. A metszetet 23

24 110. tétel 113. tétel Gottfried Prixner készítette, a kötéstábla belső oldalán Biczó András ex-librise. Korabeli papírkötésben, gerincén címkével , 114. GVADÁNYI JÓZSEF, gróf A világnak közönséges históriája. Harmadik kötet. Poszonyban, Wéber Simon. 1 t. (rézmetszet) 325 l. 1 sztl. A metszetet Gottfried Prixner készítette. A könyvtest szép, tiszta. Korabeli papírkötésben, gerincén címkével , 115. GVADÁNYI JÓZSEF, gróf A világnak közönséges históriája. Negyedik kötet. Pozsonyban, Wéber Simon. 1 t. (rézmetszet) 5 sztl. 360 l. és két oldal korabeli, kézzel írt jegyzet. A metszetet Gottfried Prixner készítette. A könyvtest szép, tiszta. Modern, bordázott gerincű félbőr kötésben, festett lapszélekkel , 116. GVADÁNYI JÓZSEF, gróf A világnak közönséges históriája. Ötödik kötet. Pozsonyban, Wéber Simon. 1 t. (rézmetszet) 7 sztl. 339 l. A metszetet Gottfried Prixner készítette. A könyvtest szép, tiszta. Modern, régies hatású félvászon kötésben. A gerincre felragasztva az eredeti, aranyozott bőrkötés maradványai, festett lapszélekkel , 117. (GVADÁNYI JÓZSEF, gróf) KIS JÁNOS A világnak közönséges históriája. Nyolcadik kötet. Poszonyban, Wéber Simon. 1 t. (rézmetszet) 3 sztl. 296 l. A metszetet Seipp Károly metszette. Gvadányi ben bekövetkezett halála után a munkát Kis János folytatta (VII. és VIII. kötet) A kötéstábla belső belső oldalán Biczó András ex-librise. A könyvtest szép, tiszta. Korabeli papírkötésben, gerincén címkével , 24

25 115. tétel 119. tétel 118. (GVADÁNYI JÓZSEF, gróf) F. SÍKOS ISTVÁN A világnak közönséges históriája. Kilencedik kötet. Pozsonyban, Wéber Simon. 4 sztl. 368 l. Gvadányi halála után a IX. kötetet F. Síkos István készítette el. Korabeli papírkötésben, gerincén címkével , 119. GYAKORLATI BIBLIAMAGYARÁZATOK. Szakfolyóirat. Hatodik évfolyam. B.- Gyoma, l. Kner Izidor által 1882-ben alapított nyomda korai emléke. A Garzó Gyula szerkesztette folyóirat második Gyomán nyomtatott évfolyama. Korabeli félvászon kötésben , 120. HANKÓ BÉLA Magyar háziállataink. Bp Magyar Szemle. 78 l. Részben felvágatlan, körülvágatlan. (Kincsestár 49. sz.) 800, 121. HANKÓ VILMOS Székelyföld. Bp. (1896.) Lampel. VI. 350 l. 1 sztl. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötve, félbőr kötésben. 4000, 122. HATVANY PÁL Nemelly fel- jegyzésre méltó történetek, mellyeket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett, és nemzete kedvéért a Magyar nyelven Világ eleibe ki- botsátott Kassán, Ellinger János. 290 l. 6 sztl. A 174 történet többsége antik témájú, de van köztük természettudományi és magyar történelmi vonatkozású is. A mű elején Gvadányi József üdvözlő költeménye áll, melyet Ezen nagy bötsü Munkának Érdemes Authorához írt. Az 5. oldalon korabeli possessori bejegyzés az íróról és öccséről. A szerző Hatvani István debreceni orvosdoktor és tanár fia, Biharés Szabolcs vármegyék táblabírája volt. A 2. lap aljából kis darab hiányzik, szöveget 25

26 122. tétel 125. tétel nem érint, az utolsó 20 lap felső részén foltosodás. Ritka! Modern, régies hatású kartonkötésben, gerincén címke , 123. HEGYI TIBOR A debreceni szinészet és szinház története a legrégibb időktől a kiegyezésig. (Balassagyarmat, Grünberger) 63 l. 1800, 124. HENSZLMANN IMRE Pécsnek középkori régiségei. I. rész. A pécsi székes-egyháznak építészete. Pest, Eggenberger. 4 sztl. 97 l. 6 t. (acélmetszet) Számos szövegközti fametszettel illusztrálva. Felvágatlan, körülvágatlan példány. (Magyarországi régészeti emlékek I. kötet) Kiadói papírborítóban, tiszta állapotban. 8000, 125. HENSZLMANN IMRE Pécsnek régiségei. III. rész. Első és második függelék a pécsi székes-egyház magán-iratához és a pécsi ó-keresztyén sír-kamra. Bp Eggenberger. 165 l. 4 t. (színes kőnyomat) Számos szövegközti fametszettel illusztrálva. Felvágatlan, körülvágatlan példány. (Magyarországi régészeti emlékek II. kötet I. rész) Kiadói papírborítóban, szép, tiszta állapotban. 8000, 126. HENTALLER LAJOS Kossuth és kora. Bp Athenaeum. 1 t. (Kossuth rézmetszetű arczképe) VIII. 350 l. 1 sztl. Kiadói aranyozott, egészvászon Gottermayer kötésben. Szép állapotban HERBICH FERENCZ A Székelyföld földtani és őslénytani leirása. Bp Légárdy. 302 l. 1 sztl. VI. 28 t. (kőnyomat, 4 kihajtható, táblák között magyarázó levelek) 1 különálló, színes, kőnyomatos térképlap (630x750 mm.) Különlenyomat m. k. földt. int. évköny- 26

27 126. tétel 127. tétel ve V-dik kötetéből. Felvágatlan, körülvágatlan példány. Kissé viseltes, javított gerincű, kiadói papírborítóban , 128. HERCZEGH MIHÁLY A magyar államnyelv jogai a törvényhozó és kormányzó hatalom körében a honfoglalástól mostanáig. Bp Franklin. 198 l. Felvágatlan, dedikált példány HERPAY GÁBOR Nemes családok Debreczenben. Debreczen, Szerző. 96 l. A szerző munkája első részében azokat a családokat sorolja fel akiknek nemeségével kapcsolatban kétség nem támasztható, a második részben a nem igazolt és kétes (dubiozus) nemeseket , 130. HEVESY IVÁN Fényképezés télen. Hó, jég, köd, zuzmara és téli sport felvétele. Bp. é. n. HAFA. 32 l. Lapszámozáson belül 8 egészoldalas fotóval. HAFA Könyvtár 6. szám Hozzá tartozik: Hevesy Iván: Az állatok fényképezése (Bp. é. n.) HAFA. 96 l. Lapszámozáson belül 32 egészoldalas fotóval. HAFA Könyvtár szám. Mindkét kiadvány kiadói papírborítóban. 1600, 131. HOGARTH, W. The works of William Hogarth in a series of engravings with descriptions and a comment on their moral tendency by the John Trusler. 1 2 kötet (egybekötve) London, Jones and Co. 1 t. (rézmetszet) 116 l. 53 t. (rézmetszet) 2 sztl l. 54 t. (rézmetszet) Hogarth ( ) angol festő, rézmetsző, illusztrátor a század kulturális életének egyik kiemelkedő alakja. Művészete a társadalom ellentmondásainak éles tükörképe, grafikai sorozataiban a kor polgári moráljának visszáságait és korlátait leplezi 27

28 131. tétel 132. tétel le. Jelen kiadvány minden jelentős munkáját tartalmazza. Ritka! Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel , 132. HOHBERG, WOLF HELMHARD Georgica. Unterricht von den Laudgutern und Adelicher Wirtschafft auf dem Lande. Der Andere Theil Nürnberg, Endter. 6 sztl. 854 l. 48 l. 18 sztl. 75 l. Második kiadás. A mű három kötetben teljes. Hohberg ( ) osztrák születésű nemes, aki felnőttként Regensburgba áttelepült, ott is halt meg. Katonai karrierjét befejezve fő érdeklődési területe a mezőgazdaság felé fordult, melynek ismereteit széleskörűen el is sajátította. A Georgica Curiosa nagyszabású, enciklopédikus mű, műfajának kiemelkedő darabja. A 17. századtól az egyik legnépszerűbb gazdasági és gazdálkodási szakkönyv volt. A kisebb kúriától a nagybírtokig a teendők minden ágát felöleli. Földgazdálkodási, állattartási, méhészeti, halászati, lótenyésztési, vadászati, erdőgazdálkodási, kertépítési, háztartási tudnivalókat közel száz szövegközti, dekoratív rézmetszetű illusztrációval mutat be. Tíz lap alja javított, szöveghiány nincs. Ritka! XIX. századeleji papírkötésben, gerincén címkével. Kevés papírhiány a gerinc hajlatánál és a hátsó kötéstáblán. Festett lapszélekkel, szép állapotban , 133. A HOLNAP UJ VERSEI. Második könyv. Bp Deutsch Zsigmond. 240 l. Összeállította Kollányi Boldizsár. Modern, félvászon kötésben, az eredeti papírborító felragasztva. 5000, 134. A HOLNAP. Ady Endre, Babits Mihály versei. Nagyvárad, Holnap Irod. Társ. 191 l. Sajtó alá rendezte Antal Sándor, a könyvdíszeket Honti Nándor készítette. Modern, félvászon kötésben, az eredeti papírborító felragasztva. 6000, 28

29 134. tétel 135. tétel 135. HORNYIK JÁNOS Kecskemét város története, oklevéltárral. Első kötet. Kecskeméten, Szerző. 279 l. 1 t. (kőnyomat) A mű négy kötetben teljes. Korabeli, aranyozott gerincű, vaknyomásos, egészvászon kötésben , 136. HORVÁTH GYULA Particularismus. Bp Pallas. 114 l. 1 sztl. (ajánló levél Mikszáth Kálmánhoz) Körülvágatlan példány. Kiadói, kissé viseltes papírborítóban. 2200, 137. HORVÁTH ILONA Háztartási tanácsadó szakácskönyv. 1. kiadás! (Bp.) MNDSZ. 128 l. Szövegközti rajzokkal. Kiadói félvászon kötésben. 1400, 138. Horváth Mihály Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig köt. 1. kiadás! Genfben, Puky Miklós. XVI. 630 l. 1 sztl. XI. 709 l. 1 sztl. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben , 139. HUBAY ILONA Magyar és magyar vonatkozásu röplapok, ujságlapok, röpiratok az Országos Széchényi Könyvtárban Bp OSZK. XXV. 1 sztl. 307 l. 2 mell. (kihajtható). (Az OSZK. Kiadványai XXVIII.) Kiadói, illusztrált papírborítóban , 140. HUSZTI ANDRÁS Ó és Újj Dácia az az Erdélynek rédi és mostani állapotjáról való historia, a mellyben elé adattatik ennek az országnak régi és mostani lakossainak eredete, nevekedése, és némellyeknek el- enyészése 29

30 138. tétel 140. tétel Bétsben, Dienes S. 4 sztl. 294 l. 17 sztl. A szerző a kolozsvári kollégium professzora volt, számos teológiai, történeti jellegű munkát írt. Jelen műve egyenként tárgyalja az Erdélyben lakó nemzetek történetét és származását. Korabeli, bordázott gerincű félbőr kötésben. Gerinc felső részén hiány , 141. HÜPPE SIEGFRIED A lengyel alkotmány története. Bp M. T. A. 542 l. 1 sztl. (Uj folyam XVII. Kötet) Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon kötésben. 4000, 142. IRÍNYI JÓZSEF Német-, franczia-, és angolországi Úti jegyzetek Rész (egybekötve) 1. kiadás! (Halle) Hálában, Heynemann Eduárd betűivel. X. 326 l. 322l. 1 önálló lap, nevezetesebb nyomtatási hibák. Átkötve, későbbi félbőr kötésbe, az eredeti, aranyozott, címkézett bőrgerinc felhasználásával , 143. IVÁNYI BÉLA Debrecen és a Budai jog. Debrecen, Csáthy. 41 l. 1000, 144. IVÁNYI BÉLA Pro Hungaria superiore. Felsőmagyarországért. Debrecen, Városi Ny. 92 l. 1 sztl. (Bevezetés: Hazám területét akarják megcsonkítani!) Dedikálva JÁMBOR LAJOS Ezeréves hazánk története. Első kiadás. Bp Hornyánszky. 1 sztl. 258 l. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói színes, rajzos egészvászon kötésben. 4000, 30

31 146. JANCSOVICS ISTVÁN Kirándulás Istambolba z 1863-dik év april havában. Pest, Landerer és Heckenast. (a borítón a Franlin Társulat szerepel kiadóként) 3 sztl. 121 l. 16 t. (acélmetszet) Körülvágatlan példány. Kissé sérült gerincű, kiadói papírborítóban , 147. JESZENSZKY ALEXANDRE La Faculté de Médecine de L Université R. H. Étienne Tisza de Debreczin. Bp Franklin. 7 l. 2 t. (A Tisza István Egyetem épületeinek, parkjának alaprajza) XX. (Kültéri fotók az orvosi fakultásról) 40 fotó 1 t. (kihajtható) 3200, 148. JIRECEK KONST. JÓZSEF A bolgárok története. Nagy-Becskereken, (1889) Pleitz Fer. Pál. XXIII. 551 l. Ford. Mayer Rezső. (Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár XVIII. Kötete) Kiadói, aranyozott gerincű félbőr kötésben. 6000, 149. JÓKAI MÓR A leaotungi emberkék. (Bp ) Ifjusági. 22 l. 1 sztl. Fazekas Lajos egészoldalas rajzaival. Hátsó kötéstábla belső oldalán apró pecsét. Kiadói színes, rajzos, spirállal fűzött papírkötésben JÓKAI MÓR Gróf Benyovszky Móricz életrajza kötet. Bp Ráth Mór. 2 sztl. 1 t tétel (címkép) 413 l. 1 sztl. 4 t. 2 mell. 2 sztl., 1 t. (címkép) 310 l. LIX. 5 t. 1 térkép. Hozzá tartozik: Gróf Benyovszky Móricz saját emlékiratai és útleírásai. Fordította Jókai Mór 1-2. kötet. Bp Ráth Mór. 2 sztl. 1t. (címkép) 351 l. IV. 5 t., 1 t. (címkép) 2 sztl. 423 l. 4 t. 4 mell. Az emlékiratok első teljes magyar fordítása. Hozzá tartozik: Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve Bp OSZK.- Magyagyar-Madagaszkári Baráti Társ.- Kossuth Kiadó. 478 l. A francia nyelvű kézirat hasonmását, betühív átiratát, magyar fordítását tartalmazza a kiadvány. Kiadói, dúsan aranyozott műbőr kötésben. Szép állapotban. Egységes, kiadói, bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötésben, festett lapszélekkel , 151. JÓZSEF ATTILA FORRADALMI VERSEI. (Bp.) Cserépfalvi. 56 l. Címlapon sárgás folt. Kiadói rajzos papírborítóban. 1600, 31

32 147. tétel 150. tétel 152. JUHÁSZ GÉZA Háború. Gáborjáni Szabó Kálmán fametszeteivel. (Debrecen) Debreceni Ady- Társaság. 34 l. 2 sztl. Lapszámozáson belül hét egészoldalas fametszettel. Új Írók 14. sz. 1600, 153. JUHÁSZ VILMOS Tibet. (Bp ) Athenaeum. 264 l. 1 sztl. 8 t. (kétoldalas, fotók) Kiadói egészvászon kötésben, eredeti, rajzos papírborítóban KÁLLAY BÉNI A szerb felkelés története kötet. Bp MTA. 405 l. 1 t.(címkép hártyapapírral) VIII. 415 l. Kállay Béni hátrahagyott kézirataiból kiadta Thallóczy Lajos. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban. 8000, 155. KÁLLAY FERENTZ Historiai értekezés a nemes székely nemzet eredetéről, hadi és polgári intézeteiről a régi időkben. Nagy Enyeden, Ref. Koll. Betűivel Fiedler Gottfried. 2 sztl. 289 l. 1 sztl. Modern félbőr kötésben , 156. KÁLLAY KÁLMÁN Izrael első három királya a koránban és a mohamedán legendákban. Debrecen, (Városi nyomda) 36 l. (Debreceni Tisza István Tudományos Társaság I. osztályának kiadványai. VI. kötet 2. szám) 1400, 157. KALMÁR ANTAL Uj dualizmus. Bp Rényi Károly. IV. 418 l. Dedikált! A borító belső oldalára beragasztva egy ajándékozó sorokat tartalmazó levél a szerző kézírásával. 5000, 32

33 153. tétel 154. tétel 158. A KÁRPÁT-MEDENCE NÉPVISELETEIBŐL. (Miskolc, Lézerpont Látványtár és -műhely) 1 sztl. 285 l. E könyv Barna György műgyűjtő közel 30 évig tartó, az utolsó pillanatokban megmentett viseletek gyűjteményéből válogatott, jellemző darabok közreadása. 280 egészoldalon, szöveges leírással, színes táblákon mutatja be a kiállítási tárgyakat. A kiadvány végén a népviseletek és származásuk áttekintő térképe, ill. a népviseletek lajtsroma található. Nemcsak a kiadvány, hanem a kiállítás is egyedülálló Közép-Európában! Mindösszesen 50 példányban készült, a gyűjtő aláírásával! Kiadói egészvászon kötésben, vászontokban. Nagyon szép kiadvány , 159. KASSÁK LAJOS Kis könyv haldoklásunk emlékére. 1. kiadás! Bp. (1945.) Uj Idők. 110 l. 1 sztl. Kiadói félvászon kötésben KATONA JÓZSEF- DÖMÖTÖR JÓZSEF Magyar borok-borvidékek. Bp Mezőgazdasági. 205 l. 1 sztl. 14 t. (ebből 4 színes) Kiadói egészvászon kötésben, eredeti, kissé viseltes védőborítóban KATONA MIHÁLY A Föld mathematica leírása. A világ alkotmányával együtt. Rév-Komáromban, Özv. Weinmüller né betűivel. XXXVI. 436 l. 4 t. (rézmetszet, kihajtható, kettő színes, metszette Karacs) Korabeli félbőr kötésben, a gerinc alsó részén kis pótlással , 162. KATONA MIHÁLY Közönséges természeti föld- leirás. Készitette Eszt. Pesten, Petrózai Trattner János. 519 l. A tartalomból: A Lakható földről vagy Szárazról, a tengerekről, A Tavakról, Motsarakról, Az Égi Háborúról, Villámásról, A Szelekről, Az Állatokról 33

BIHAR ANTIKVÁRIUM 14. KÖNYVÁRVERÉS

BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS

BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS A könyvbemutató helyszíne és időpontja: Bihar Antikvárium Kft. 4024 Debrecen, Piac u. 26/B. Tel.:(52) 314-780 E-mail: biharantikvarium@gmail.com 2015. november 11-20-ig

KISNYOMTATVÁNYOK. 644 Benedek Elek-asztaltársaság ajánlása Paál Árpád Székely kulturális autonómiatervéhez KISNYOMTATVÁNYOK 644 Benedek Elek-asztaltársaság ajánlása Paál Árpád Székely kulturális autonómiatervéhez Kolozsvár, 1932. 03., soksz., 1 f., 24x16 cm 645 Bevonulási felhívás Székelyudvarhely. 1918. 12.

Hol találjuk a évi emelt szintű szóbeli érettségi anyagát a Forrásközpontú történelem sorozat tankönyveiben? Hol találjuk a 2009. évi emelt szintű szóbeli érettségi anyagát a Forrásközpontú történelem sorozat tankönyveiben? A hagyományoknak megfelelően közöljük, hogy a 2009. május júniusi történelem szóbeli érettségi

Hasonmások Válogatás az OSZK gyűjteményeiből

Hasonmások Válogatás az OSZK gyűjteményeiből 2013/03/05-2013/07/13 1. oldal (összes: 8) 2. oldal (összes: 8) [1]2013. március 5. és 2013. július 13. között fakszimile és reprint köteteink gyűjteményéből mutatunk be válogatást könyvtárunk katalógusterében.

TÖRTÉNELEM 8. évfolyamos tanulók számára 2. forduló Össz.pontszám:

TÖRTÉNELEM 8. évfolyamos tanulók számára 2. forduló Össz.pontszám: Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium 1 TÖRTÉNELEM 8. évfolyamos tanulók számára 2. forduló Össz.pontszám: 50p Név: Iskola neve, címe:.. I. Az alábbi feladat az 1848-49-es magyar forradalomra

275 éve született Benyovszky Móric kiállítás

275 éve született Benyovszky Móric kiállítás 2016/09/27-2017/01/28 A magyar történelem egyik legkalandosabb életű egyénisége, az egyik leghíresebb magyar világutazó, hajós és katona, az indiai-óceáni szigetvilág első európai uralkodója, Benyovszky

A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről

A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről Az egyéni választókerületek sorszámát és területét a következőkben

A TANÁROK ÉVKÖNYVEKBEN MEGJELENT ÍRÁSAI

A TANÁROK ÉVKÖNYVEKBEN MEGJELENT ÍRÁSAI A TANÁROK ÉVKÖNYVEKBEN MEGJELENT ÍRÁSAI Balás Imre: Eszmetöredékek a történelem oktatásának módszeréről. A szabadkai Városi Főgymnasium értesítvénye az 1873 74. tanévben. 3 4. Bölcskey Lajos: Van-e a középiskolában

1. oldal, összesen: 4

Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló 5-6. osztály

Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló 5-6. osztály A könyvek a tenger mélyéhez hasonlítanak, amelyekből a búvár értékes gyöngyöket hozhat fel. Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló Név: Iskola: Osztály: 1. Milyen dokumentumokat

Rövidítésjegyzék. Jegyzetek 179

Rövidítésjegyzék. Jegyzetek 179 JEGYZETEK Rövidítésjegyzék évf. = évfolyam fn = főnév in = -ban, -ben KFL = Kalocsai Főegyházmegyei Levéltár köt. = kötet mn = melléknév MOL = Magyar Országos Levéltár, Budapest Nr. = néprajz sz. = szám,

A 86. Ünnepi Könyvhét 2015. évi miskolci rendezvénysorozata tiszteletére

A 86. Ünnepi Könyvhét 2015. évi miskolci rendezvénysorozata tiszteletére A 86. Ünnepi Könyvhét 2015. évi miskolci rendezvénysorozata tiszteletére II. miskolci könyvheti árverés Újdiósgyőri Antikvárium és Régiségbolt E-mail: ujdiosgyori.regiseg@gmail.com Kiállítás: május 26-tól

ERDÉLY BARÁTAINAK KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET

Érd 775 Helytörténeti verseny. I. forduló

TAB2107 Helytörténet tematika

KÖNYV-ÉS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI ISMERETEK. 2017/2018 tanév

KÖNYV-ÉS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI ISMERETEK. 2017/2018 tanév KÖNYV-ÉS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI ISMERETEK TANMENETEK 2017/2018 tanév Dobó István Általános Iskola Balatonszentgyörgy, 2017. szeptember.1. Készítette: Ottné Bene Teréz TANMENET Könyv- és könyvtárhasználati

ASZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI LEVÉLTÁR KIADVÁNYAI 1976-1997. ÉVKÖNYVEK

ASZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI LEVÉLTÁR KIADVÁNYAI 1976-1997. ÉVKÖNYVEK László Géza ASZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI LEVÉLTÁR KIADVÁNYAI 1976-1997. ÉVKÖNYVEK Szabolcs-Szatmár megyei helytörténetírás, 1-2. Szerk.: Gyarmathy Zsigmond. Nyíregyháza, 1979. 424 p. /Szabolcs-Szatmár

Munkalap2 Cím Év Évfolyam Szám Megjegyzés Bodenburg Zeitung 1887 XX Bunte Woche Nem teljes, Burgenländische Freiheit melléklete

Munkalap2 Cím Év Évfolyam Szám Megjegyzés Bodenburg Zeitung 1887 XX Bunte Woche Nem teljes, Burgenländische Freiheit melléklete Cím Év Évfolyam Szám Megjegyzés Bodenburg Zeitung 1887 XX. 1-298. Bunte Woche 1932-1934 Nem teljes, Burgenländische Freiheit melléklete Burgenländische Freiheit 1930-1931 Nem teljes Burgenländische Freiheit

0152-es kód (kozmetikus) ideiglenes felvételi jegyzéke Sorszám Jelszó TASZ Általános iskola Összes pontszám

0152-es kód (kozmetikus) ideiglenes felvételi jegyzéke Sorszám Jelszó TASZ Általános iskola Összes pontszám 0152-es kód (kozmetikus) ideiglenes felvételi jegyzéke Sorszám Jelszó TASZ Általános iskola Összes pontszám 1 72156642585 Gloriett Sportiskolai Általános Iskola 65 2 72167903106 Szigetújfalui Móra Ferenc

A felsőoktatásban működő szakkollégiumok támogatása (A pályázat kódja: NTP-SZKOLL-12) Érvényes, befogadott pályázatok listája

A felsőoktatásban működő szakkollégiumok támogatása (A pályázat kódja: NTP-SZKOLL-12) Érvényes, befogadott pályázatok listája Pályázati kategória kódja Pályázati azonosító Pályázó neve Székhely Település Székhely Megye Projekt címe Igényelt támogatás összege - 0001 ELTE Bibó István Bibó István Tehetséggondozó Tevékenysége - 0002

1. Területek rajzolása, megnevezése 35 pont

1. Területek rajzolása, megnevezése 35 pont 1. Területek rajzolása, megnevezése 35 pont 1 1. ábra: A Partium területe Bethlen Gábor halálakor. Rajzolja be a Partiumot alkotó területrészeket piros határvonalakkal, és írja be a területek neveit! 2.

A térképkészítő huszártiszt kiállítás

A TUDÓS, KONYVTARALAPITO KULTÚRAKÖZVETÍTŐ KULTSAR ISTVÁN

Ezek az alábbiak: (A tartósan jó eredményt elérőket színessel kiemeltük)

Ezek az alábbiak: (A tartósan jó eredményt elérőket színessel kiemeltük) Kiemelkedő OKM teljesítményű református iskolák Az Oktatási Hivatal a 08. évi Országos kompetenciamérés adatai alapján újfent összeállította a legtöbb hozzáadott pedagógiai értéket teremtő magyar iskolák

7. SZEGEDI KÖNYVÁRVERÉS

7. SZEGEDI KÖNYVÁRVERÉS 7. SZEGEDI KÖNYVÁRVERÉS 2005. november 5-én 10 órától Antikvárium Kft. Dekameron Antikvárium Könyvmoly Antikvárium 81. tétel 85. tétel 106. tétel 113. tétel 116. tétel 138. tétel 170. tétel 184. tétel

Osztályozó vizsga anyaga történelemből

225 éve született Széchenyi István. Határidők: I. forduló: január 6. II. forduló: február 26.

225 éve született Széchenyi István. Határidők: I. forduló: január 6. II. forduló: február 26. Történelem háziverseny 2015/2016. 225 éve született Széchenyi István Határidők: I. forduló: 2016. január 6. II. forduló: 2016. február 26. A feladatsort az iskola honlapjáról lehet letölteni (Ember és

MAGYARORSZÁQ NEMZETKÖZI KAPCSOLATAINAK TÖRTÉNETE

MAGYARORSZÁQ NEMZETKÖZI KAPCSOLATAINAK TÖRTÉNETE ZRÍNYI MIKLÓS NEMZETVÉDELMI EGYETEM Politikaelmélet tanszék HERCZEGH GÉZA ARDAY LAJOS JOHANCSIK JÁNOS MAGYARORSZÁQ NEMZETKÖZI KAPCSOLATAINAK TÖRTÉNETE SUB Göttingen 7 219 046 719 2006 A 6088 BUDAPEST,

Megújult a Debreceni Református Kollégium

Megújult a Debreceni Református Kollégium Megújult a Debreceni Református Kollégium Irodalmi Femekművek az Ország Iskolája" ihletője, 2012 márciusától újra látogatható a Debreceni Református Kollégium Múzeuma, amely megújult kiszolgálóterekkel

ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS CSOPORT BEOSZTÁSOKRA. Komárom, Szőnyi Bozsik József Általános Iskola december 23.

ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS CSOPORT BEOSZTÁSOKRA. Komárom, Szőnyi Bozsik József Általános Iskola december 23. ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS CSOPORT BEOSZTÁSOKRA Komárom, Szőnyi Bozsik József Általános Iskola 2013. december 23. 1 2013/2014. TANÉVI KISPÁLYÁS FLOORBALL DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ Komárom Városi Sportcsarnok,

Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

EGY NYOMDAMÛHELY TITKAIBÓL GYOMAI KNER NYOMDA, 1882 2007

BÉLYEGZŐK NYILVÁNTARTÁSA

BÉLYEGZŐK NYILVÁNTARTÁSA Szervezeti és Működési Szabályzatának BÉLYEGZŐK NYILVÁNTARTÁSA KÖRBÉLYEGZŐK (SZÁMOSAK) I. leírás: szabályos körben, 39 mm-es körkörös szegéllyel leírt kétsoros szöveg, középen az Egyházat szimbolizáló

D jelű pályázat nyertesei

Országos művészeti versenyek 1-3. helyezései ( ) - forrás: OH

Országos művészeti versenyek 1-3. helyezései ( ) - forrás: OH Országos művészeti versenyek 1-3. helyezései (2006-2014) - forrás: OH 1. Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola 230 2. Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola 83 3. Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola

A Szabolcs-Szatmár magyei Múzeumok Igazgatósága tudományos munkatársainak szakirodalmi tevékenysége 1975~1977-ben

A Szabolcs-Szatmár magyei Múzeumok Igazgatósága tudományos munkatársainak szakirodalmi tevékenysége 1975~1977-ben A Szabolcs-Szatmár magyei Múzeumok Igazgatósága tudományos munkatársainak szakirodalmi tevékenysége 1975~1977-ben Az 1970-es évtizedben egyre nagyobb számban jelentek meg cikkek, kiállítás vezetők, ismertetések

Tól Ig Közterület neve Házszám Ép. Lh. Házszám Ép. Lh. Intervallum Körzet

Laczkó Sándor A MAGYAR NYELVŰ NIETZSCHE-FORDÍTÁSOK BIBLIOGRÁFIÁJA 1872-TŐL 1994-IG

Laczkó Sándor A MAGYAR NYELVŰ NIETZSCHE-FORDÍTÁSOK BIBLIOGRÁFIÁJA 1872-TŐL 1994-IG Laczkó Sándor A MAGYAR NYELVŰ NIETZSCHE-FORDÍTÁSOK BIBLIOGRÁFIÁJA 1872-TŐL 1994-IG 1891 I. NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm: Így szóla Zarathustra II. 59. [Részlet] (Ford.: Katona Lajos) In: Élet I/1 (1891),