BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS

Download "BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS"

1 BIHAR ANTIKVÁRIUM 15. KÖNYVÁRVERÉS A könyvbemutató helyszíne és időpontja: Bihar Antikvárium Kft Debrecen, Piac u. 26/B. Tel.:(52) biharantikvarium@gmail.com november ig nyitvatartási időben. Az árverés anyaga megtekinthető tételenként, illusztrációval a internetes oldalon, az aukciós naptárban. Az árverés helyszíne és időpntja: Debreceni Művelődési Központ Debrecen, Kossuth utca november 20. (péntek) 16 órakor

2 ÁRVERÉSI FELTETELEK Az elnyert tételek az árverés alatt és közvetlenül utána átvehetők üzletünkben, nyitva tartunk az aukció idejére. 1. Az árverésen számozott, névre szólóan kiadott tárcsákkal lehet licitálni, melyek az árverés előtt, illetve közben igényelhetők a helyszínen. A vételi szándékot a tárcsa magasba emelésével kell jelezni, egyértelműen. 2. A könyvek árverezése úgy történik, hogy az árverésvezető a katalógus sorrendjében bemondja a tételszámot, a mű szerzőjét, címét, kikiáltási árát. A vételár az adott értékhatárok között az alábbi összegekkel emelkedik: 5000 Ft-ig 200 Ft Ft-ig 500 Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft felett Ft Az árverésvezető az árat addig emeli, amíg csak egy ajánlat marad, és ezt a legmagasabb összeget üti le az ajánló sorszámát bemondva. 3. A leütéssel a tétel a vevő tulajdonába megy át, ezt kifizetéssel érvényesíti. A megvásárolt tétel átvehető az üzletünkben. 4. A vételár a leütés összegéből és 15% árverési díjból áll. 5. Az el nem kelt tételek árverés közben újra árverésre kérhetők. 6. Azok a vásárlók, akik nem tudnak személyesen részt venni az árverésen, vételi megbízást adhatnak. A megbízásban meghatározott összeg 50%-át be kell fizetni, illetve postára adni az antikvárium részére. Sikertelen megbízás esetén az aukciót követő héten visszafizetés illetve visszapostázás történik. Azonos ajánlat esetén a korábban beérkezett ajánlat érvényesül ül. a helyszínen licitálók előnyt élveznek. 7. Előzetes egyeztetés után telefonon történő licitálásra is lehetőség van. 8. A katalógusban ismertetett tételek bemutatott állapotban kerülnek árverésre, a leütés után reklamációt nem fogadunk el. SIKERES LICITÁLÁST KÍVÁNUNK, Horváth Ferencné Rácz Antalné Eva

3 2. tétel 5. tétel 1. Ady (Endre) A minden-titkok versei. Negyedik kiadás. Bp. é.n. Athenaeum. 151 l. Kiadói félvászon kötésben. 2. Ady (Endre) Versek. (Debrecen, 1899.) Harmadik kiadás. Bp. (1925.) Athenaeum. 112 l. A költő első verses kötete, melynek első kiadása Debrecenben jelent meg. Kiadói félvászon kötésben, szép tiszta állapotban. 3. Ady Endre A halottak élén. 1. kiadás! Bp Pallas. 202 l. 1 sztl. A kiadványt 10 % háborús pótlékkal terhelték. Kiadói papírborítóval. 4. Akadémiai emlékbeszédek. (32 mű egybekötve). Bp. ( ) MTA. A kötet az MTA elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédeket tartalmazza. Néhány név a húsz év veszteségéből: Mikszáth Kálmán, Podmaniczky Frigyes, Pulszky Ferencz, Rákosi Jenő, Than Károly, Vámbéry Ármin, Zichy Géza Korabeli félvászon kötésben egybekötve, az eredeti papírborítók megtartásával. 5. Alliluyeva, Szvetlana Húsz levél egy jóbaráthoz. (USA 1967.) Pilvax Publishing Co. 249 l. Sztálin leányának világszenzációt keltett könyve először magyarul! Kiadó egészvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 6. Apor (Péter, altorjai) Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása) Cserei Mihály pótló megjegyzéseivel. Bp. (1927). Rózsavölgyi és Társa. 52 sztl. Felvágatlan példány. Kiadói papírborítóval. 3

4 Pozsony- Komárom, Simonis Petri Weber. 4 sztl. 303 l. 1 sztl. A jezsuita szerző művében a rendi nacionalizmus szellemében támadja a felvilágosult abszolutizmus hivének számító Kollár Ádám Ferenc Historiae jurisque publici regni Ungariae című közjogi munkájában foglaltakat. A borító versóján Szirmay Antal ex-librise. Korabeli bordázott, aranyozott félbőr kötésben. Festett lapszéllel. Szép tiszta állapotban tétel 7. Apponyi Albert, gróf Ötven év. Ifjúkorom- huszonöt év az ellenzékben. Bp Pantheon. 1. t. (címkép) 286 l. 1 sztl. Harmadik átnézett kiadás. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 8. Apponyi emlékköny születésének 80- ik évfordulója alkalmából. Bp Magyar Külügyi Társaság. 1 t. címkép. 4 sztl. 315 l. Ritka! Átkötve, félvászon kötésben. 9. Arany János kisebb költeményei. Teljes gyűjtemény köt. Bp Ráth Mór. XVI. 357 l. 436 l. 1 mell. (kihajtható). Az előszót Arany László írta. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, aranymetszéssel , 10. (Baerenkopf Ignác) De dominio nobilium Hungariae, deque cladis ad Mohacsium causa, cum appendice in regis Colomani Decret. L.I. Cap. XV.et XVI. Vindiciae contra Adamum Franciscum Kollár. 11. Bakos József Tokajhegyalja és bortermelése néprajzi, hely-, gazdaság - és művelődéstörténeti irodalma. Sárospatak, (Rákóczi Múzeum). 171 l. 1 sztl. Kiadói papírborítóval. 12. (Balassi Bálint) Az Tekintetes és Nagyságos Vitézlő Úrnak Gyarmati Balassa Bálintnak istenes éneki. Bp Rózsavölgyi. 4 sztl. 190 l. VI. Az között kinyomtatott bécsi első editióbúl most hasonmásban újonnan kibocsáttattak Varjas Béla által, Ferenczfi Lőrinc királyi titkár tulajdonát képező dúcok felhasználásával. Sok szövegközti fametszettel. Körülvágatlan. Kiadói papírborítóval , 13. Balássy Ferencz Az egri vár 1687-diki feladásának alkupontjai és a törökök maradékai Egerben. Bp Eggenberger. 74 l. Félvászon kötésben. 4

5 13. tétel 17. tétel 18. tétel 14. Balázs Éva Kolozs megye kialakulása. Bp Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 65 l. 1 sztl. 1 térkép (kihajtható). (Település és népiségtörténeti értekezések 3. sz.) Kiadói papírborítóval. 15. Báldy Bálint A baromfitenyésztés gyakorlati útmutatásai. (Galamb- és házinyúl tenyésztés. ) Gödöllő, (Hungária ny. ) 299 l. 2 sztl (üres lapok a Feljegyzések- hez) 8 t. Kiadói egészvászon kötésben. 16. Ballagi Géza A politikai irodalom Magyarországon 1825-ig. Bp Franklin. VIII. 847 l. A kötetben Nagy Iván könyvtári bélyegzője van. Korabeli, kissé kopottas félvászon kötésben. 17. Ballai Károly A magyar függetlenségi nyilatkozatok története. Első kötet. Okmányok, iratok, jegyzőkönyvek és törvények. Unicus! Bp Merkantil ny. 268 l. 1 sztl. 7 t. 4 kihajtható hasonmás. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben , 18. Balogh István Cívisek társadalma. (Debrecen, 1946.) Misztótfalusi. 102 l. 1 sztl. Dedikált példány! Korabeli, igényes félvászon kötésben. Szép tiszta példány. 19. Balogh István Debrecen. Bp Képzőművészeti Alap. 1 térkép. 99 l. 16 t. (fotók) 2 sztl. Sok szövegközti illusztrációval. (Magyar Műemlékek sor.) Kiadói félvászon kötésben, az eredeti védőborítóval , 20. Balogh István Hajdúság. Bp Gondolat. 297 l. 1 sztl. 19 t. (fekete- fehér kétoldalas fotók). A Magyar Néprajz sorozat 7. kötete. Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, az eredeti rajzos papírborítóval. 5

6 23. tétel 30. tétel 21. Baloghné Hajós Terézia Harc az életért. Képek a természetből. Bp. (1928.) Singer és Wolfner. 149 l. 1 sztl. Mühlbeck Károly illusztrálta a könyvet. Kiadói, rajzos félvászon kötésben , 22. Bán Imre-Julow Viktor Debreceni diákirodalom a felvilágosodás korában. Bp Akadémiai Kiadó. 283 l. Dedikált példány! Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 23. Bánffy Miklós, gróf Erdélyi történet. I- III. rész, öt kötetben. (teljes) (Bp. ) Révai. 370 l. 356 l. 294 l. 316 l. 341 l. I. rész: A fali írás első szava: Megszámláltattál kötet. II. rész: A fali írás második szava: És hijjával találtattál 1-2. kötet. III. rész: A fali írás harmadik szava: Darabokra szaggattatol. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben. Szép állapotban , 24. Baranyai Béla A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány- történethez. Karczag, Kertész. J. 166 l. 1 sztl. Felvágatlan példány. Kiadói papírborítóval. 25. Baranyai Béla Zsigmond király úgynevezett Sárkányrendje. Adalékok a magyar trónöröklési kérdés történetéhez. Bp Kir. Magyar Egyetemi Ny. 69 l. Felvágatlan, dedikált példány! Kiadói,kissé elszíneződött papírborítóban. 26. Bartha Károly, N. A debreceni gubacsapó céh. Debrecen, (Városi ny.) 79 l. Nagyon gazdag szövegközti, korabeli fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói papírborítóval , 27. Bay Ferenc Napoleon Magyarországon. A császár és katonái Győr városában. Bp. (1941.) Offícina. 177 l. 3 sztl. 8 t. 6

7 Kiadói félvászon kötésben, szép tiszta állapotban. 28. Bebesi Gyula A Kapos vízrajza. Dombóvár, Moosz Alajos. 37 l. 6 mell. (ebből 5 kihajtható). (Geographia Pannonica XXVIII.) Kiadói papírborítóval. 29. Békefi emlékkönyv. Dolgozatok Békefi Remig egyetemi tanári működésének emlékére. Írták: tanítványai. Bp Stephaneum. 1 t. címkép. 437 l. Korabeli, bordázott félbőr kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával. Márványozott lapszéllel, nagyon szép állapotban. 30. Békés vármegye. Előszót írta: Márky Barna. Személyi adattárat öszszeállították: Horacsek György és Nyers István. Bp. (1936.) Békésvármegye Monográfiája Szerk. 812 l. 20 t. Kiadói egészvászon kötésben, a borítóján aranyozott, dombornyomású címerrel , 31. (Beksics Gusztáv) Timoleon Legujabb politikai divat. Bp Zilahy Sámuel. 133 l. A szerző ( ) publicista, jogász, politikus, történész. Papnak készült, majd bölcsészeti és jogi tanulmányokat folytat. Publicisztikája a dualizmuson belüli önálló magyar törekvéseket szolgálta. E munkájára Anti-Timoleon szerzői álnéven, a katolikus egyházat védő, politikai válasz kiadvány született. Második kiadás. Korabeli félvászon kötésben. 32. Benczéné Láng Irén Helyes táplálkozás. (Egészséges ételek fillérekből.) 35. tétel Miskolc, Ludvig István. 96 l. 3. bőv. kiad. Kiadói, spirálozott kartonkötésben , 33. Bencsik János A szarvasmarha paraszti tartása Hajdúnánáson a XVIII. század végétől. Hajdúböszörmény, (Városi Tanács). 64 l. 6 sztl. (képmelléklet). Dedikált! Kiadói papírborítóval. 34. Bencsik János Paraszti állattartás Hajdúböszörményben. Debrecen, (Egyetemi Néprajzi Intézet). 258 l. 1 sztl. 2 térkép (kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti fotóanyaggal. Kiadói félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 35. Bencsik János Pásztorkodás a Hortobágy északi területén a XVIII. század végétől. Debrecen, KLTE. 107 l. 1 sztl. 1 térkép (kihajtható). Sok szövegközti rajzzal, fotóval. Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, az eredeti színes papírborítóval. 7

8 38. tétel 40. tétel 36. Benda Kálmán Bocskai István (Bp ) Franklin. 1 t. címkép. 241 l. 3 sztl. (Magyar Életrajzok sor. Szerk. Szekfű Gyula.) Kiadói félvászon kötésben , 37. Bendefy-Benda László Ősidők, ősemberek. Képek a magyarföldi ősemberek életéből. I. Régibb kőkor. II. Újabb kőkor.- bronzkor- vaskor. Bp Magyar Etiópiai Exp. 207 l. Ábrán Zoltán festőművész illusztrálta. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 38. Benedek Elek Uzoni Margit. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 141 l. 1 sztl. Szövegközti rajzokkal. Kiadói, rajzos félvászon kötésben. 39. Béres András A debreceni cifra szűr. (Bp.) Népművelési Min. 64 l lapokon egészoldalas fényképek. A címlapot Varga Győző, a díszítő rajzokat Menyhárt József készítette. Kiadói, festett papírborítóban , 40. Blumen u. Ansichten aus dem Heiligen Lande. Flowers and views of the Holy Land Jerusalem. Jerusalem Palestine,é.n. (1900-as évek eleje). A.L. Kahane. 12 t. (színes kőnyomat). 12 t. (préselt szentföldi virágok). A Szentföld színes táblaképei és préselt virágok alatt többnyelvű feliratozás. A borító versóján héber nyelvű bélyegzővel. Egyedi, fatáblás, intarziás kötésben. Nagyon szép állapotban , 41. Bodor Antal Budapest hatása a környékbeli földárak és művelési ágak alakulására. Bp. (1934.) Statisztikai Hiv. 1 térkép (kihajtható) 84 l. (Statisztikai Közl. 64. köt. Szerk. Illyefalvi I. Lajos ) Kiadói papírborítóval. 42. Bodor Antal Budapest mezőgazdasága. Bp. (1932.) Statisztikai Hiv. 2 térkép (kihajtható, 1 színes) 120 l. (Statisztikai Közl. 65. köt. Szerk. Illyefalvi Lajos) 8

9 45. tétel 46. tétel Kiadói papírborítóval. 43. Borbély Andor Spiritizmus. Bp. (1926. ) Dick Manó. 224 l. Korabeli félvászon kötésben. 44. Borsody István Magyar- Szlovák kiegyezés. A cseh - szlovák - magyar viszony utolsó száz éve. (Bp ) Officina. 159 l. Kiadói papírborítóval. 45. Breit (Bánlaky) József, doberdói A magyar nemzet hadtörténelme rész. Bp Grill K. 3. rész. A királyság megalapítása. Harcok az ország függetlenségéért ( ig) 4. rész. A hódító hadjáratok és a keleti háborúk időszaka ( ig). 144 l. 2 térképmelléklet 264 l. 2 térképmelléklet. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban , 46. Budapest fürdői. (Bp. é.n. Athenaeum.) 207 l. 2 sztl. 16 t. (színes fotók). 1 alaprajz (kihajtható). 1 térkép (Budapest fürdői, színes, 540X585 mm). Nagyon gazdag szövegközti fotó ill. rajz illusztrációval. Kiadói egészvászon kötésben. Eredeti színes papírborítóval , 47. Bükk- Mátra útikalauz. Nyaralók, penziók ismertetése. Debrecen- Miskolc Nyiregyháza, Sárospatak stb. környékei, képekkel. 1. kiadás! Debrecen, Springer József. XIII. 108 l. Nagyon sok szövegközti fotóval. Kiadói, rajzos papírborítóban. 48. Catullus, C. Valerius - Kr. e válogatott versei. Ford. Gulyás Gábor. Fábametszette: Menyhárt József. Debrecen, (1936.) Lehotai Pál. 60 l. 2 sztl. Lapszámozáson belül 12 metszet. A kötet 100/50. számú példány, a fordító és a metsző aláírásával! Kiadói, rajzos, kissé elszíneződött papírborítóban. 9

10 51. tétel 56. tétel 61. tétel 49. Cholnoky Jenő Erdélyi képek. Bp. (1941.) Franklin. 164 l. 1 sztl. 14 t. (kétoldalas fotók). (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. ) Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben, ritka kötésváltozat. 50. Chun Károly Mélytengerek világa. Bp. (1902.) Lampel. 4 sztl. 280 l. 14 t. 1 térkép (kihajtható). (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Festett, aranyozott egészvászon kötésben. 51. Cziklay Lajos Kath. Hajadonok könyve. (Jó tanácsadó az élet minden utaira.) Pozsony. (1892.) Lepsényi Miklós. XIV. 1 sztl. 248 l. 1 sztl. Kiadói, aranyozott, egészvászon Gottermayer kötésben. 52. Csallány Gábor Jazyg és germán leletek a szentesi múzeumban. Szeged, Városi ny l. Klny. Dedikált példány! Kiadói papírborítóval , 53. Cserép József Világhírű Nagy Sándor a matyó- magyarság királya volt. Debrecen, é.n. Csáthy. 42 l. Lapszámozáson belül: Mellékletek: A tudákosság hajtásai, Végzetem. Kiadói papírborítóval. 54. Csorba Ferenc, szakátsii A királyi kegyuri jog igaz mivolta. Bp May J. ny. 75 l. Kiadói papírborítóval , 55. Daloljatok honvédek! 104 katonadal. Bp Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. 119 l. A szövegközti rajzokat néhol utólagosan kiszínezték. A nóták, feljegyzések üres kottáin egy kéziratos katonadal van feljegyezve. Kiadói papírborítóban, a hátsó borítón ragasztás helye látszik. 10

11 59. tétel 56. Dám László A hajdúböszörményi szőlők népi építkezése. Debrecen, (KLTE) 77 l. 1 sztl. Szövegközti fotókkal, térképpel. Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, eredeti papírborítóval. Szép tiszta példány. 57. Darkó Jenő A magyar huszárság eredete. Pécs, Studium. 38 l. Ritka! Kiadói papírborítóval , 58. Darkó Jenő Népességi mozgalmak Erdélyben és környékén a középkorban. Debrecen, Városi ny. 71 l. Kiadói papírborítóval , 59. Debrecen szabad királyi város és vidéke ipari és kereskedelmi Diszalbuma. Bp. (1929.) Magyar Ipar Élete Írásban és Képekben. 176 l. 26 sztl. A kötet keretdíszes lapokon nagyon gazdag képanyaggal mutatja be a kor debreceni közjogi 62. tétel méltóságait, a város ipari ill. kereskedelmi létesítményeit. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben , 60. Debreczen szab. Kir. városi rangra emelésének története. Debreczen, Városi Nyomda. 92 l. 1 sztl. A kiadványt összeállította: Koncz Ákos és Herpay Gábor. Felvágatlan. 61. Dethier P. A. Augusteon vagy Nagy- Jusztinián óriás lovasszobra barna rézből, melyet Pesten, Eggenberger,60 l. 5 t. (rézmetszet). Kiadói papírborítóval. 62. (Diószegi Sámuel) Orvosi fűvész könyv, mint a magyar fűvész könyv praktika része. 1. kiadás! Debreczenbenn, Csáthy György. XVI. 1 sztl. 396 l. A Diószegi- Fazekas féle első magyar növényhatározó 1807-ben jelent meg. A kortársak részéről a fogadtatás vegyes volt, ennek ellenére a könyvet 11

12 közel 100 évig használták. Diószegi a Magyar Fűvészkönyv folytatásaként adta ki ezt a művét, amely ritkán bukkan elő. Korabeli, kissé viseltes félvászon kötésben , 63. (Dodsley, Robert) A böltsességnek és jó erköltsnek könyve, a kegyes ifjuságnak a tisztelendő öregségtől nyertt ajándéka. Első magyar kiadás! Posonyban, Landerer. 1 t.címkép. (a címkép alján kis hiány, mely a rézmetszetet nem érinti) 274 l. Borda Ritmusos prózában írt áltibeti erkölcstan. A könyvet hosszú ideig a Pancsatantra ismeretlen változatának tartották. Számos bibliográfiában szerző nélkül vagy tévesen (más néven) szerepel... Az állítólag egy brahmintól származó erkölcsi szentenciák valódi szerzője a könyvkiadó, Dodsley volt. Korabeli kartonkötésben , 64. Domanovszky György A két faragó Kapoli. Bp Képzőművészeti. 31 l. 16 sztl. (képek). (Magyar népművészet. XX.) Kiadói papírborítóval. 65. Domokos Pál Péter A moldvai magyarság. 3. bőv. kiadás. (Kolozsvár, Gloria ny.) 599 l. Nagyon gazdag képanyaggal. Korabeli félvászon kötésben. Szép tiszta állapotban , 66. Ecsedi István Vezető Debrecen sz. kir. város Dérimúzeumában. Debrecen, Városi ny. 248 l. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói papírborítóval. 67. Egan Ede A hajóépítéstan elemei. 2. kiadás. Bp Toldi Lajos. 70 l. Szövegközti ábrákkal. Kiadói papírborítóval , 68. Egy Tiszamaradék Wekerle és Bánffy. Az új liberális párt. Bp. é.n. Grünbaum Ármin. 30 l. Ritka politikai röpirat! Kiadói papírborítóval , 69. Emőd Tamás Nótám, füttyöm, citerám. (Válogatott chansonok) (Bp.) é. n. Genius. 268 l. 2 sztl. 3 t. (színes) (A Genius Miniatür Könyvtára ) Kiadói dúsan aranyozott, bibliofil egészbőr kötésben. Szép állapotban. 70. Én így láttam Vágó János ólommetszetei. (Debrecen) Alföldi Nyomda. 28 t. A kiadványhoz Székely János írt előszót. Aláírt, számozott (348.) példány. Illusztrált, félvászon mappában. 71. Endrődi Sándor Kurucz Nóták Bp Athenaeum. VIII. 285 l. Kétszínű nyomtatással. Tartalom: Tárogatóhang, Virágénekek, Romlott Magyarország, Kuruczvilág, A bujdosók, Epilógus. Második kiadás. Ritka, boritékos, aranyozott egészbőrkötésben, zsinórral. Szép állapotban. 72. Entz Géza- Gerő László A Balaton környék műemlékei. Bp Képzőművészeti Alap. 1 t. 175 l. 1 térkép (kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti fotóanyaggal. 12

13 69. tétel Kiadói félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 73. ERDÉLY. Kiadja a Magyar Történelmi Társulat. (Bp.) Magy. Tört. Társ. (Athenaeum.) 283 l. 140 t. (ebből 8 színes, 4 kétoldalas), 20 térkép (részben színes, ill. kihajtható), 4 mell. (különálló, részben színes). Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, a rajzok egy részét Kós Károly Makoldy József készítették. A kötet szerzői között gróf Teleki Pál, Hóman Bálint, Gerevich Tibor, Lukinich Imre szerepel. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, a kötéstáblán Erdély aranyozott címerével. Szép tiszta példány , 74. Az erdőgazdálkodás története Magyarországon. Szerk. Kolossváry Szabolcsné. Bp Akadémiai. 525 l. 1 sztl. 4 mell. (3 térkép, 1 táblázat, kihajthatók). Nagyon sok szövegközti képanyaggal. Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 73. tétel 75. Erdős Zoltán Nemzet-nevelési tervezet. A magyar nevelési rendszer szerves kiépítésére. Kecskemét, Szerző. 52 l. Kiadói papírborítóval. 76. Érdy Miklós Az Ordos-pusztai magyarok: Valóság vagy legenda? Expedíció a korai hun birodalom területére. Cleveland, Ohio Árpád Könyvkiadó. Klny l. XI. Szövegközti képanyaggal. Dedikált példány! 1 800, 77. Ereky István A magyar trón megüresedésének kérdéséhez. Bp Pallas. 37 l. (Magyar Jogi Szemle Könyvtára) Kiadói papírborítóval , 78. Ezredtörténet. A cs. és kir. 34. magyar gyalogezred története Bp Pátria. 519 l. Fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. A kötet végén a világháborúban résztvett 34- esek 13

14 78. tétel 79. tétel arcképcsarnoka és személyi adatai. Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban , 79. Ezredtörténet. A M. Kir. Debreceni 2-ik Honvédhuszárezred története Bp Hornyánszky. 219 l. LXX. (fotók) 1 térkép (kihajtható). Az öt évtizedes fennállása alatt több parancsnoka is volt az ezrednek, a legismertebb gróf Tisza István huszár ezredes, a későbbi miniszterelnök. Gazdag szövegközti képanyaggal. A címlapon egy korábbi tulajdonos - Erdei István 3. huszárezred Nagyváradbejegyzéssel. Ritka! A Debreceni Honvéd Huszárok domborított címerével díszített, egészvászon kiadói kötésben. Gerince restaurálva, nagyon szép állapotban , 80. FAGYÖNGY. (Bp.) Karácsony. (Révai ny.) 132 l. 2 sztl. Ebből a könyvből kizárólag bibliofil, számozott példányok készültek. Ez a 3112 számú példány. A kötet többek között Márai Sándor, Móra Ferenc, Nyírő József, Mécs László novelláit tartalmazza. Hozzá tartozik: egy halina könyvjelző, 80. tétel melyre az Erdélyi Szépmíves Céh íróinak aláírását nyomtatták. Kiadói illusztrált halina kötésben. 81. Falk Miksa Kor- és jellemrajzok. Bp Révai. 1 t. címkép+hártyapapír. XII. 455 l. Korabeli félvászon kötésben, szép állapotban. 82. Falk Zsigmond Budapesttől Lisszabonig. Uti rajzok. Bp. (1902. ) M. Kereskedelmi Közlöny. 213 l. 1 sztl. 1 t. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. 83. Falk Zsigmond Budapesttől San- Franciscoig. Amerikai uti jegyzetek. Bp. (1902. ) M. Kereskedelmi Közlöny. 196 l. 1 sztl. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Negyedik kiadás. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. 14

15 85. tétel 84. Falk Zsigmond Oroszország. Uti vázlatok. Bp. (1902. ) M. Kereskedelmi Közlöny. 121 l. 1 sztl. 1 t. (kihajtható) Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Hozzákötve: Falk Zsigmond: Bayreuth és a Waner- szinház. 32 l. 1 t. (kihajtható) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. 85. Fáy András Újabb eredeti meséi és aphorizmái. Második kiadás. Pesten, Kiadó és nyomda nélkül. 1 t. címkép (rézmetszet). VIII l. 3 sztl. Néhány lapon szúrágás nyomai. A kötet Petrik Géza antikváriumából került ki. Korabeli kartonkötésben. Szép tiszta állapotban , 86. Fehér Ipoly Kísérleti fizika. A középiskolák felsőbb osztályai számára. Bp Franklin. 420 l. 1 mell. (színes, kihajtható). 252 szövegközti ábrával. Korabeli, félbőr kötésben, aranymetszéssel. Nagyon szép, bibliofil példány , 89. tétel 87. Fekete István Csend. 1. kiadás! (Bp.) Kozmosz. 118 l. A kötetet Bozóky Mária illusztrálta. Kiadói papírborítóval , 88. Fekete István Vuk. Állatregény. 1. kiadás! Bp Móra. 87 l. A kötetet Csergezán Pál rajzai szinesítik. Kiadói félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. Nagyon szép tiszta állapotban , 89. Fekete Lajos- Blattny Tibor Az erdészeti jelentőségű fák és cserjék elterjedése a magyar állam területén.1-2. köt. Selmecbánya, Joerges Ágost özvegye és fia. VII. 793 l. 18 t. (ebből 3 színes, 1 kihajtható). 1 táblázat (kihajtható). 4 sztl. 150 l. V. térkép (színes, kétlapos). Nagyon ritka erdészeti szakmunka! Kiadói papírkötésben. Az első kötet az eredeti felhasználásával pótolva , 15

16 90. Fekete Lajos A hatvani szandzsák évi adóöszszeírása. Jászberény, Jász Múzeum. 89 l. 1 térkép, XII t. Kiadói, rajzos papírborítóban. Jó állapotban , 91. Fekete Péter, H. Hajdúböszörmény helyneveinek adattára. Bp Magyar Nyelvtud. Társ. 124 l. 1 térkép (kihajtható). 92. Fényes Samu Az egyelvü világszemlélet. Népszerű előadások. I. rész. Bp (Kner Izidor ny.) 232 l. 3 térkép. 1 sztl. (Az Uttörő Könyvtára). A borítót és a címlapot Kozma Lajos készítette. Felvágatlan példány. Kiadói papírborítóval. 93. Festetics Rudolf, gróf Emberevők között. Nyolcévi Csendesóceáni hajózás a Tolna yachton. Bp. (1905.) Lampel. 1 t. címkép. 278 l. 1 sztl. 1 térkép (kihajtható). 55 szövegközti fotóval. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Aranyozott, festett, kiadói egészvászon kötésben. 94. Finály Henrik Az ókori súlyokról és mértékekről. Bp MTA. 163 l. A könyv XIV. fejezetet tartalmaz pl. római hossz- és térmérték, egyiptomi mértékek, perzsa pénzek és mértékek. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. Szép állapotban , 97. tétel 95. Fitz József A magyar nyomdászat (Bp Hungária ny.) 213 l. 1 sztl. 1 melléklet hiányzik, melyet nem kötöttek bele. Hasonmásokkal gazdagon illusztrált. (Hungária könyvek 13.) Az utolsó és a legritkább Hungária könyv. Kiadói félvászon kötésben, nagyon szép tiszta állapotban , 96. Fógel József II. Ulászló udvartartása ( ) 1. kiadás! Bp MTA. 166 l. 1 t. Kiadói papírborítóval. 97. Folyóirat A Tenger. Népszerű tudományos és tengerészeti képes folyóirat. XX.évf. Teljes! Bp Magyar Adria Egyesület. 280 l. 3 t. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Korabeli félvászon kötésben egybekötve, az eredeti papírborító megtartásával. 16

17 100. tétel 103. tétel 98. Folyóirat Kárpátmedence. Gazdaságpolitikai szemle. 2. évf szám. (Bp Scriptura.) 672 l. 1 térkép (kétoldalas).a havonta megjelenő folyóirat novemberi és decemberi száma, és az eredeti borítólap hiányzik. Egybekötve, korabeli félvászon kötésben. 99. Folyóirat Kárpátmedence. Gazdaságpolitikai szemle. 4. évf szám Teljes! (Bp Scriptura.) 596 l. 1 térkép (kihajtható). Korabeli félvászon kötésben, az eredeti, papírborító felhasználásával Folyóirat Kelet. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholynak közlönye. Kézirat szabadkőművesek számára. XV. (XXVIIIik) évfolyam szám, teljes évfolyam. Bp. (1903.) Márkus Samu. VII. 340 l. Felelős szerkesztő Gelléri Mór. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben , 101. Folyóirat Kelet. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholynak közlönye. Kézirat szabadkőművesek számára. XIX. (XXXII-ik) évfolyam szám, teljes évfolyam. Bp. (1907.) Márkus Samu. VII. 324 l. Felelős szerkesztő Gelléri Mór. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. Szép állapotban , 102. Folyóirat Közlöny, hivatalos lap és 109. szám. Bp augusztus 19. és september 27. M. kir. Egyetemi Nyomda és l. Felelős szerkesztő Gyurmán Adolf. Megjelenik naponkint egy - országgyűlés alatt több - nagy regál iven. A számok egyenként, hajtogatva Folyóirat Magyar Fogászati Szemle. I. évf Teljes! Szerk. Bauer Samu. Bp Várnai. 2 sztl. 403 l. 2 sztl. A folyóirat júliusában indul, 12 szám teljes. Az 5. számból 1 oldal hiányzik. Korabeli félvászon kötésben, egybekötve. 17

18 107. Folyóirat Orvosi Tár füzet. Pesten, Orvosi Tár hivatala. 80 l. Havonként kiadják Bugát Pál és Schedel Ferencz. Az első magyar nyelvű orvosi szaklap, melyet Bugát Pál alapított 1831-ben. Ritka! A címkép hiányzik, felvágatlan tétel 104. Folyóirat Magyarországot illető országos kormánylap. IX. évf. 1 félév. (Első rész I-XVI.darab. második rész I-X. darab) Kétnyelvű. Buda, Egyetemi ny. XII. 336 l (magyar)+ 336 l. (német) l. V. 79 l. (magyar)+ 79 l. (német). Korabeli félvászon kötésben , 105. Folyóirat Orvosi Tár füzet. Pesten, Orvosi Tár hivatala. 1 t. (címkép) 88 l. Havonként kiadják Bugát Pál és Schedel Ferencz. Az első magyar nyelvű orvosi szaklap, melyet Bugát Pál alapított 1831-ben. Ritka! 106. Folyóirat Orvosi Tár füzet. Pesten, Orvosi Tár hivatala. (169) l. 1 sztl. Havonként kiadják Bugát Pál és Schedel Ferencz. Az első magyar nyelvű orvosi szaklap, melyet Bugát Pál alapított 1831-ben. Ritka! Felvágatlan Folyóirat Technológiai Lapok. Gépészeti, elektrotechnikai és ipari szakfolyóirat. Tizenkettedik évfolyam szám, teljes évfolyam. Bp kertész József. IV. 270 l. Szövegközt 335 ábrával, képpel. Szerkeszti Taborsky Ottó. Kiadói aranyozott, rajzos egészvászon kötésben , 109. Fóris Mária, szirmai Keresztszemes kézimunkák. Bereg-, Szabolcs-, Szatmár-, Ugocsa- és Zemplén- megyékben gyűjtötte Bp Exodus.80 l. A lapig kétoldalas, összesen 278 mintát tartalmazó, színes mintagyűjtemény. Kiadói, színes papírborítóval Friedjung Henrik Harcz a német hegemóniáért ( ) 1-3. köt. Bp MTA. IX. tartalom. VIII. előszó. 392 l. XI. 462 l. 2 sztl. 6 térkép (kihajtható). XIV. 525 l. 1 térkép (kihajtható). 1 sztl. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben , 111. Futó Mihály A hód-mező-vásárhelyi államilag segélyezett Ev. Ref. Főgymnasium története. Hód-mező-vásárhely, H.-M.- Vásárhelyi ny. IV. 423 l. 3 sztl. 2 t. Ritka! Korabeli félvászon kötésben. 18

19 113. tétel tétel 112. Gáldi László - Makkai László A románok története. Különös tekintettel az erdélyi románokra. (Bp ) Magyar Történelmi Társulat. 428 l. 7 t. 1 térkép.(kihajtható). Szövegközti térképekkel. Kiadói félvászon kötésben Gárdonyi Géza Isten rabjai. Bp. (1934.) Dante. 274 l. 1 sztl. 8 t. (színes). Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Biczó András rajzaival. Kiadói, festett egészvászon kötésben Gáspár Ferencz A Föld körül. Útleirás hat kötetben kötet. (Teljes) Bp Singer és Wolfner. 2 sztl t. (ebből 7 kihajtható, 2 felragasztott) 1 térkép (színes, kihajtható), 2 sztl. 548 l. 29 t. (ebből 12 kihajtható, 1 felragasztott) 1 térkép (színes, kihajtható), 479 l. 26 t. (ebből 6 kihajtható) 1 térkép (színes, kihajtható), 479 l. 29 t. (ebből 8 kihajtható, 1 kétoldalas) 1 mell. 1 térkép (színes, kihajtható), 2 sztl. 588 l. 13 t. (ebből 3 kihajtható) 1 térkép (színes, kihajtható), 2 sztl. 499 l. 11 t. (ebből 9 kihajtható). 1. köt. Délamerika, 2. köt. Nyugot- India és Afrika, 3. köt. Kelet- és Hollandus India, 4. köt. Vitorlával Ázsia körül, 5. köt. Ausztrália, csendes oceáni szigetek, Japánország, Khina, Szibiria, 6. köt. A tengerészet lovagkora. Kiadói, festett, aranyozott, illusztrált, dombornyomásos, egységes egészvászon kötésben. Szép állapotban , 115. Genersich Antal A szeszes italok habitualis élvezete folytán bekövetkező változások az ütőerekben és szivben. Bp l. 2 t. (kihajtható) Szövegközt két egészoldalas tábla. Különlenyomat a Gyógyászat évi számaiból , 116. Gerhardo, Johanne Locorum theologicorum cum pro adstruenda veritate Tomus Tertius. Jena, Steinmann. 8 sztl l. 34 sztl. Második kiadás. A szerző német lutheránus teológus ( ), a jénai egyetem professzora. Számos munkája 19

20 közül ez a leghíresebb, 9 kötetben jelent meg, az ortodox- lutheránus tan részletes kifejtése. Nyomdahibás lapszámozás: 2000 helyesen 1100, helyesen , helyesen Az első öt lap széle kis mértékben javított, néhány helyen a lap alján halvány folt, szöveget nem érint. Ritka! Korabeli, bordázott gerincű egészpergamen kötésben. Az elülső kötéstábla belső oldalán papírkopás , 117. Giday Kálmán Debrecen földrajza a XIX. század közepén. Debrecen, (Nagy Károly) 44 l. Különlenyomat a Tisia VI. kötetéből. Szövegközti ábrákkal. Szép állapotban , 118. Giovannini Rudolf- Szathmáry Géza Gyógynövényeink. Bp Mezőgazdasági. 375 l. 1 t. (kihajtható) 1 sztl. 47 t. (ebből 45 t. Csapody Vera kétoldalas színes rajzai) Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben Göre Gábor (Gárdonyi Géza) A Kátsa. Más szóval ebbe a könyvbe van mögírva a Kátsa tzigány élete (Bp ) Singer és Wolfner. 1 t. 156 l. Harmadik eresztés. Hozzákötve: Göre Gábor: A pesti úr. Evvel kezdődik oszt ebbe van a zöreg Tátrán szörzött tapasztalat is mög Bp. é.n. Singer és Wolfner. 159 l. Mindkét kötetet Mühlbeck Károly rajzai díszítik. Korabeli egészvászon kötésben tétel 120. Göre Gábor (Gárdonyi Géza) Göre Martsa lakdalma. Más esetök is vagynak az könyvbe. (Bp. é.n.) Singer és Wolfner. 157 l. 1 sztl. Második eresztés. Mühlbeck Károly szövegközti rajzaival, az eredeti papírborító bekötve. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Szép állapotban Gubányi Károly Öt év Mandzsuországban. Bp. é.n. Lampel. VII. 327 l. 16 t. (ebből 1 térkép) Szövegközti fotókkal gazdagon illusztrálva. ( A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sor) Dúsan aranyozott kiadói, egészvászon kötésben Gyermekbokréta. Mesegyűjtemény. VII. kötet. (Bp. é.n. Pettkó- Szandtner Aladár) 2 sztl. 48 l. A gyűjteményt B. Czeke Vilma szerkesztette. Szövegközti rajzokkal illusztrálva. Az Országos Ifjúsági Irodalmi Tanács 92/1936. számú határozatával a Gyermekbokrétát az ifjúsági könyvtárakba 20

21 122. tétel 126. tétel 127. tétel beszerzendő művek II. - V. csoportjába felvenni rendelte. Kiadói színes, rajzos, félvászon kötésben , 123. Győrffy Lajos Adatok az Alföld törökkori településtörténetéhez. Szolnok, (Damjanich János Múzeum. 63 l. 10 sztl. (Jászkunsági Füzetek 4.) 1 600, 124. A hajdú- bihari vasút története. Debrecen, (helyesen 1985.) MÁV Igazgatóság. 51 l. Szövegközt 49 képpel. Második kiadás, készült 400 példányban. Kiadói színes papírborítóban. Szép állapotban Halász Imre Bismarck és Andrássy. Politikai tanulmány. Bp Franklin. 1 t. (címkép) IV. 295 l. 1 t. Korabeli aranyozott gerincű, egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Szép állapotban , 126. Haller János Hármas historia. Melynek első része világbiró Nagy Sándor néhány nevezetes dolgait illeti. Második része jeles példabeszédekből áll. Harmadik része A nagy Trója veszedelmének legigazabb históriája. Debreczen, Telegdi. 523 l. 2 sztl. Haller János Küküllő vm. Főispánja volt. Az Apafy kormány veszedelmes politikusnak tartotta és bezáratta a fogarasi várba. Ez idő alatt írta e művét, valamint a Türelem pajzsa c. munkáját. Korabeli félvászon kötésben Hankó Vilmos Házi kincstár. Sok száz titkos szer, hasznos tudnivalók a háztartás, gazdaság, egészségtan s a mindennapi élet stb. köréből. Bp. (1895) Lampel. 2 sztl. 239 l. Második, tetemesen bővített kiadás. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti, színes, rajzos papírborító felragasztva. 21

22 129. tétel 128. Harcászati szabályzat. Harcászati elvek. Alaki határozványok köt. Bp Stádium. 324 l. 109 l. 3 db. (1, 4, 5,) számozott melléklet. A 2. 3., 6., melléklet hiányzik. Kiadói kissé viseltes, egészvászon kötésben. Gerinceken apró hiány Háromszék vármegye. (Sepsiszentgyörgy) é. n. (Háromszékvármegyei Idegenforg. Biz.) 16 sztl. Nagyon gazdag képanyaggal. A kiadványt az Orsz. Magy. Idegenforgalmi Hivatal anyagi támogatásával a visszatérés emlékére adták ki. Kiadói rajzos, színes papírborítóban. Szép állapotban. 800, 130. Harsányi Mártha A magyar népdal szimbolizmusa. Gyula, (Leopold Sándor) 59 l. 1 sztl. Kiadói papírborítóban, jó állapotban , 131. tétel 131. Hegyesi Márton Biharvármegye ben. Beöthy Ödön arcképével és életrajzával. Nagyvárad, Hűgel Ottó. 1 t. (címkép) 344 l. 4 sztl. Korabeli vaknyomásos kötástáblákkal, korabeli aranyozott gerinccel, újrakötött egészvászon kötésben Herpay Gábor A debreczeni református ispotály története Debreczen, Városi ny. 224 l. Szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrálva, a függelékben az Ispotály Aranykönyve. Dupla dedikációval! A szerző egy barátjának, negyven évvel később a szerző lánya egy ismerősnek dedikálta. Kiadói egészvászon kötésben, nagyon szép állapotban , 133. Hettner Alfréd Anglia világuralma és a háború. Bp MTA. 2 sztl. 310 l. Fordította Szánthó Gyula. (Új folyam cyklus) Kiadói félvászon sorozatkötésben, aranyozott gerinccel. 22

23 132. tétel 135. tétel 134. Hivatalos menetrendköny. A magyar vasutak, hajó-, légi- és autobuszjáratok hivatalos menetrendje. Téli kiadás. (Bp Magy. Államvasutak) 400 l. A kiadvány tartalmazza még a külföldi öszszeköttetéseket, személy és poggyászdíjszabásokat, Budapest és vidéki városok helyi közlekedését. Hozzá tartozik: Igazolvány félárú menetjegyhez 1927-ből, Vasúti menetjegy Kihajtható kiadói papírborítóban, a borítók belső oldalán térképek. Szép állapotban Hock János Rákóczi Ferencné. Történeti elbeszélés. Bp Athenaeum. 1 sztl. 108 l. 8 sztl. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. A lapokon barnás elszineződések. Díszesen festett, aranyozott, egészvászon kiadói kötésben. versoján kézzel rajzolt ex-libris. Ritka erdészeti szakmunka! Kiadói papírborító felhasználásával átkötve , 137. Hóman Bálint- Szekfű Gyula Magyar történet. I- V. köt. 2. bőv. kiadás. Bp Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. A lapszám és a mellékletek az öt kötetben hiánytalanok. Kiadói félbőr kötésben, kissé viseltes állapotban , 138. Hóman Bálint Történetírás és forráskritika. Bp Magy. Tört. Társ. 791 l. (Hóman Bálint munkái II. kötet) Kiadói aranyozott gerincű, félbőr kötésben. Szép állapotban Hollendonner Ferenc A fenyőfélék fájának összehasonlító szövettana. Bp Pátria. 187 l. 3 sztl. XL. (metszet). 40 feliratos hártyapapír. A borító 23

24 139. tétel 143. tétel 147. tétel 139. Horthy Miklós Emlékirataim. 1. kiadás! Buenos Aires, Soc. de Resp. 1 t. (címkép, kétoldalas) 314 l. 3 t. (kétoldalas) Kiadói egészvászon kötésben , 140. Horvát István Pest szabad királyi városnak régi Ofen német nevéről. Pesten, Trattner. 63 l. Egyetlen kiadás. Korabeli papírborítóban, körbevágatlan , 141. Horváth Mihály Huszonöt év Magyarország történelméből kötet. 1. kiadás! Genfben, Puky Miklós. XVI. 630 l. 1 sztl. XI. 709 l. 1 sztl. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. Jó állapotban , 142. Horváth Mihály Kossuth Lajos újabb leveleire. 1. kiadás! Pesten, Ráth Mór. 1 sztl. 131 l. Ebben az évben a művet még kétszer kiadták. Az előzéklapon Szabó Dezső könyvtárából ex-libris. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon köésben. Szép állapotban , 143. Hubert Gusztáv Internálás, rendőri felügyelet alá helyezés, kitiltás, kiutasitás és külföldiek ellenőrzése. Bp Kókai Lajos. 244 l. A vonatkozó jogszabályokat a rendőri büntető eljárási (Rbsz. ) és toloncszabályzattal együtt tartalmazza a kiadvány Illés József A törvényes öröklés rendje az Árpádok korában. Bp Athenaeum. 110 l. 1 sztl. (Értekezések a társadalmi tudományok köréből. XII. kötet 3. szám) 1 800, 145. Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar- zsidó életközösség könyvéből. Bp (Löbl D. és Fia ny. ) 62 l. 1 sztl. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal , 24

25 Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Szép állapotban , 149. tétel 146. Iványi Béla Pro Hungaria Superiore. Felsőmagyarországért. Debrecen, Városi ny. 92 l. 1 sztl. (Bevezetés: Hazám területét akarják megcsonkítani! ) 147. Jablonowski József A gyümölcsfák s a szőlő kártevő rovarai. Bp Pallas. 94 l. 4 sztl. 4 t. (színes olajnyomatok). 1 sztl. Hozzákötve: 1.Rudinai Molnár István- A nemes fűz termelése. Bp Pallas. 71 l. 6 sztl. 2. A luczerna és a lóher termesztése. Bp Pallas. 44 l. 3. Darányi Ignácz: Termesszünk gyümölcsöst. Bp Pallas. 48 l. 1 sztl. 4. Csörgey Titus: Útmutató a mesterséges fészekodvak alkalmazásához. Bp Hornyánszky. 61 l. Mind az öt műben nagyon gazdag a szövegközti képanyag. Egészvászon kötésben , 148. Janó Ákos- Vorák József Halasi csipke. Kiskunhalas, (Révai) 33 l. 1 sztl. 28 t. (kétoldalas, 65 fotóval) 2 sztl. (képjegyzék) 149. Jeszenszky Sándor A Debreczeni Magyar Kir. Tisza István Tudományegyetem Orvosi kara. Bp Franklin. 11 l. 2 t. (az egyetem épületeinek, parkjának helyszínrajza) 10 t. (kétoldalas,xx. fotó) 10 t. (kétoldalas, 40. fotó) 1 t. (kihajtható, a képek lajstroma) A fényképfelvételeket Balogh Rudolf készítette. Kiadói papírborítóban, jó állapotban , 150. József Attila Költészet és nemzet. 1. kiadás! (Bp Nádor ny. ) 63 l. E munka anyagát József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta ki és rendezte sajtó alá. Dokumentum Könyvek sorozat. Kiadói színes papírborítóban. Szép állapotban , 151. Juhász Géza Háború. Gáborjáni Szabó Kálmán fametszeteivel. 1. kidás! (Debrecen) Debreceni Ady- Társaság. 34 l. 2 sztl. Lapszámozáson belül 7 egészoldalas fametszettel. A szerző özvegye dedikálta egy barátnak. A címlap versóján ex- libris. Kiadói rajzos papírborítóban Kaán Károly A természeti emlékek fentartása. Bp Pallas. 56 l. ( A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai. 10. szám) 1 600, 25

26 155. tétel 153. Kállay Kálmán Izrael első három királya a Koránban és a mohamedán legendákban. Debrecen, (Városi ny. ) 36 l. (A Debreceni Tisza I. Tud. Társ. I. oszt. kiadványai VI. köt. 2. szám) 1 600, 154. Kéki Béla Az írás története. Rajzolta és a képeket válogatta Köpeczi Bócz István. Bp Gondolat. 159 l. Nagyon gazdag szövegközti, négyszínnyomású illusztrációkkal. Kiadói, illusztrált papírkötésben. Szép állapotban , 155. Képeslap Abbazia. 21 táblás, fekete- fehér lap a XX. század elejéről. Kiadói, aranyozott papírborítóban , 156. Képeslap Adony- Pusztaszabolcs. Vasútállomás. Fekete-fehér. Évszám nem olvasható, kb. 20-as évekből. Futott , 157. Képeslap Debrecen. Pályaudvar. Fekete-fehér. 1920? Futott. 800, 158. Képeslap Debrecen. Siketnémák intézete. Fekete-fehér. é.n. Futott , 159. Képeslap Debrecen. Strandfürdő. Fekete-fehér. é.n. Postatiszta. 800, 160. Képeslap Debrecen. Svetits leánynevelő intézet. (2 db.) Kétszínnyomású. é.n. 1.Lyceumi tanterem és Polgári iskolai tanterem. 2. Fizikai előadóterem és Könyvtár és tanácsterem. Postatiszta , 26

27 161. Képeslap Debrecen. Széchenyi u. 15. (2 db.) Fekete-fehér. é.n. Turista-és Diákszálló. 1.Utcai homlokzat. 2. Mosdó és zuhanyozóhelyiség. Postatiszta , 162. Képeslap Elvettétek:folyóinkat, elvettétek hegyeinket Színes Postatiszta. 800, 163. Képeslap Győr. Pályaudvar. Színes. é.n. Futott. 800, 164. Képeslap Karácsonyi üdvözlet az orosz földről. Kétszínnyomású,tábori levelezőlap Haditudósító szd. Kiadása. Futott. 800, 165. Képeslap Körmend. Pályaudvar. Kétszínnyomású (A bélyegzőn es dátum.) Futott. 800, 166. Képeslap Megy a gőzös, megy a gőzös Szerbia fele.. Színes Futott. 800, 167. Képeslap Nagybánya. 10 táblás, fekete- fehér leporelló a XX. század elejéről. Frankovits A. kiadása. Kiadói, dúsan aranyozott, keménytáblás papírborítóban , 171. tétel 168. Képeslap Oraviczabánya. 10 táblás, színes lap a XX. század elejéről. Káden József kiadása. Kiadói, aranyozott papírborítóban , 169. Képeslap Rákospalota. M.kir. Államvasútak mühely-telepe. Fekete-fehér Futott. 800, 170. Képeslap Szendrő. Vasútállomás. Fekete-fehér Futott , 171. Kerekes György Polgári társadalmunk a XVII. században. Schirmer János kassai kereskedő üzleti könyve alapján. Kassa, Wiko. 288 l. 7 sztl. 8 t. (kétoldalas) Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 27

28 172. tétel 175. tétel 172. Kézirat, aprónyomtatvány Debreczeni Ipartestület Mesterlevele. Debreczen, júl. 27. Az Ipartestület előljárói bizonyítják, hogy Nagy Károly szobafestő és mázoló a mesterséget kitanulta. Az oklevél igényes grafikáját Zelinger Ede készítette Debreczenben 1899-ben. Illetékbélyeggel, az Ipartesület hibátlan pecsétjével. 600x412 mm. Nagyon szép tiszta állapotban , 173. Kézirat, aprónyomtatvány Diószeg városa igazolása. Diószeg, április 27. Szele György a Város Hites Notáriussa és még öt tanú igazolja, hogy négy éven át a városban lakó Pál Márton magát becsületesen és emberségesen viselte. Az aláírások mellett a város viaszpecsétje (teljesen ép) is megerősíti ezt. 417 X 265 mm. Merített papíron, hajtogatva , 174. Kézirat, aprónyomtatvány Elismerő Oklevél. Debrecen, junius 10. Kerületi Kereskedelmi és Iparkamara. Benedikti Lajos debreceni nyomdásztanoncot példás magaviselete és kiváló szorgalma jutalmául tüntette ki. Aláírás: Sesztina Jenő elnök. 350 X 210 mm. Üveglap mögött, korabeli,aranyozott keretben. Szép állapotban , 175. Kézirat, aprónyomtatvány Kereskedői Igazolás. Debreczen, szeptember 1. Komlóssy Lajos kereskedő igazolja, hogy az üzletében dolgozó Kis Sándor kiszolgáló segéd teljes megelégedésére dolgozott, őt bárkinek szívesen ajánlja, mint megbízható derék, fiatal embert. Illetékbélyeggel. 290 X 225 mm. Rajzos fejléces, merített papíron, vízjellel, hajtogatott Kézirat, aprónyomtatvány Kézzel írt másolat Heltai Gáspár: Cronica: A Magyarokk dolgairol: Hogy jöttek ki a nagy Scythiabol Pannoniában Helynév, évszám, név nélkül. 673 l. (vízjeles papíron) Lapszámozáson belül 30 egészoldalas királyrajzok (Nádasdy- féle Mausoleum királyképei alapján? ) Hozzákötve: 1 kézzel írt lap augusztus 7. 28

29 178. Kézirat, aprónyomtatvány Örök adás- vételi szerződés. Debrecen, február 1. Hallgató Mihály eladja Veress István és nejének a Debrecen, Hatvan utca 1544 sorszámú telket után Hatvan u. 66 sz. Illetékbélyeggel. 343 X 210 mm. Hajtogatva , 176. tétel keltezéssel, idősb. Sinka István ajándékozó sorai ifjabbik Sinka Lászlónak. Hozzákötve: 5 sztl. kézzel írt végrendelet töredék (a lapok hiányosak) Dévai Sinka Lászlótól, viaszpecséttel és felesége Ribitzei Lidia aláírásával, julius 15. keltezéssel. A borító versóján Bánffi gróf ex- librise. XIX. századi, egészbőr kötésben, a bordázott, kopott aranyozású gerinc korábbi, felragasztva. Az elülső kötéstábla sarkai lekopva, viaszpecsét maradványok a táblán , 177. Kézirat, aprónyomtatvány Kiíródott czikelye (kivonat) a Debreczeni Ekklésia Keresztelő Könyvének az februarius 3-dik napjáról. Kiírta és kiadta október 27-én Márton József prédikátor. Összeolvasván az Anyakönyvvel hitelesítette Budaházy Ferentz, a megye szolgabirája és eskütje Simonffy Ferentz. Az aláírások mellett viaszpecsétek ill. az iraton ép illetékbélyeg is található. 380 X 248 mm. Vízjeles, merített papíron, hajtogatva. Néhány helyen a hajtogatás elrepedve , 179. Kézirat, aprónyomtatvány Szerződés (adás-vételi) Debreczen, június 26. Szőllősy János Debreczen Város Polgármestere a 3708/862 sz. Tanácsi határozat alapján eladottá nyilvánítja a Mester utczai kapunál lévő utcarészt Veres Istvánnak és nejének. Telekkönyvi bejegyzéssel, kincstári illeték megfizetésével,illetékbélyeggel,bélyegzőkkel. A telek után Kar u. 46 sz. 2 sztl. 345 X 210 mm. Hajtogatva , 180. Kézirat, aprónyomtatvány Testimoniális levél. Beret, Kar. Havának 29-ik napján. Helyben lakos nemes hites emberek tanusítják, hogy mostanában Nemes Szabad Királyi Debrecen Városában lakos Nemes Ifju Kis Pál Márton megnevezett helyben született jó szülőktől A tanúsítványt öt fő írta alá, gyűrűpecséttel ellátta. 345 X 205 mm. Vízjeles, merített papíron, hajtogatva , 181. Kézirat, aprónyomtatvány Volóc. (Idegenforgalmi ismertető) (Bp. é. n. Orsz. Idegenforg. Hivatal) 2 X 4 l. (fotók, színes rajzok ill. sípályák rajzai) Hozzá tartozik: Volóc község helyszínrajza, vendéglátó házak felsorolása, utazási lehetőségek stb. 3 l. Hajtogatott. Tűzött és hajtogatott, szép állapotban. 800, 29

30 187. tétel 182. Király János Pozsony város joga a középkorban. Bp MTA. 464 l. Kiadói, kissé kopottas félvászon kötésben Kiss Áron Magyar gyermekjáték- gyűjtemény. 1. kiadás! Bp Hornyánszky. XVI. 518 l. A jeles pedagógus legismertebb munkája e kötet, megjelenése óta alapvető forrása a gyermekdaloknak, játékoknak. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben A gróf Klebelsberg Kuno Magyar Történetkutató Intézet évkönyve. Bp (Kertész József) 5 sztl. 412 l. 7 t. A kötet 19 tanulmányt és a Bécsi Magy. Tört. Int. tagjainak névsorát tartalmazza. Szerkeszti Angyal Dávid. Az előzéklapon ex- libris. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben, az eredeti papírborítók bekötve. Szép állapotban tétel 185. Kneipp Sebestyén, lelkész Vízkurám 35 évi tapasztalat alapján a betegségek gyógyítása és az egészség megóvása végett. Bp Gerő és Kostyál. 1 t. (a szerző arcképe). 352 l. 1 térkép (kihajtható). Függelék: Útmutató a Wörishofenba való utazásra. Korabeli, félvászon, kissé viseltes kötésben Kner Imre A könyv művészete. Tanulmányok a tipográfiáról és a könyvművészetről. Bp Bibliotheca- Corvina. 161 l. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal a Kner nyomda kiadványaiból,könyvdíszeiből, betűtípusaiból. A könyv 1100 példányban jelent meg. Kiadói félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval , 187. Konek Sándor Az ausztriai- magyar monarchia statistikai kézikönyve. Pest, Heckenast. XV. 735 l. Az ujabb viszonyok szerint teljesen átdolgozott második kiadás tartalmából: A terület, A 30

31 192. tétel népesség, A mezei ipar, A bányaipar, A szellemi miveltség, A hadügy stb. Ritka! Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben , 188. Kosztolányi Dezső Alakok. 1. kiadás! Bp. (1929.) Egyetemi ny. 144 l. 1 sztl. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal, melyket Molnár C. Pál rajzolt. A könyv megjelent a Könyvbarátok Szövetsége sorozatban. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben Kosztolányi Dezső Tinta. 1. kiadás! Gyoma, Kner Izidor. 213 l. 1 sztl. A könyvdíszek és iniciálék Geiger Richard munkái , 190. Kovách Géza Szamártövisek. Útszéli virágok. Bp. é. n. Szerző. 182 l. 1 sztl. Negyedik kiadás. Minden oldal alján magyar népi motívumos díszítés tétel 191. Kovács Lajos Gróf Széchényi István közéletének három utolsó éve kötet (egyben) Bp Franklin. 271 l. 317 l. 1 sztl. Korabeli aranyozott gerincű, félbőr kötésben , 192. Kovátsits Mátyás Háborus szakácskönyv. Bp Farkas. 61 l. Szövegközti rajzokkal, reklámokkal. Kiadói rajzos, papírborítóban Kőrösi Albin Természetrajz a középiskolák II. osztálya számára. Bp Lampel. 1 t.(színes) 172 l. 1 sztl. 5 t. (színes) Szövegközt 245 képpel. Kiadói egészvászon, Gottermayer kötésben. Szép állapotban , 194. Középkori ázsiai utazók. 1. Rubruquis: Utam Tatárországban. 2. Marco Polo könyve. Bp. é. n. Franklin. 196 l. Fordította Brózik Károly. (Ifjusági iratok tára) Kiadói, rajzos papírborítóban. 31

Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

BIHAR ANTIKVÁRIUM 14. KÖNYVÁRVERÉS

5. osztály Elérhető pontszám: 79 pont. S.sz. Név Iskola Felkészítő tanár Pontszám Helyezés 1. Pinte Dóra Baltazár Dezső

5. osztály Elérhető pontszám: 79 pont. S.sz. Név Iskola Felkészítő tanár Pontszám Helyezés 1. Pinte Dóra Baltazár Dezső Debreceni Vörösmarty Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Megyei Német Nyelvi Verseny Eredménye 2017. november 27. 5. osztály Elérhető pontszám: 79 pont S.sz. Név Felkészítő tanár Pontszám Helyezés 1.

Székhely: 1149 Budapest, Bosnyák tér 5. Törzskönyvi azonosítószám: HIRDETMÉNY

Egyéni Összetett Jegyzõkönyv - IV.korcsoport

Egyéni Összetett Jegyzõkönyv - IV.korcsoport Egyéni Összetett Jegyzõkönyv - IV.korcsoport Atlétika Diákolimpia Országos Budapest F 211.6.8. Versenyzõ Szül Iskola Város 1 Kemenes Ákos 1996 PTE 1. sz. Gyakorló Általános Iskola Pécs 11,85 224 73, 221

Jelentkező neve Épület neve Épület címe

Jelentkező neve Épület neve Épület címe Csikja Dávid Miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola 3530 Miskolc, Soltész N. K. u. 10. 77 Dobos Dániel Dominik Miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola 3530 Miskolc, Soltész N. K. u. 10. 77 Fekete Richárd

A közjogi kérdések az első világháború idején

Magyarország sorsfordító esztendői:

Vizsgázó osztály: 11/3 Vizsgaazonosító szám:

Vizsgázó osztály: 11/3 Vizsgaazonosító szám: 34 582 08 KŐMŰVES ÉS HIDEGBURKOLÓ 2017. 05. 18 06. 09. Vizsgázó osztály: 11/3 Vizsgaazonosító szám: 130509 1. Csík Tamás Gábor 2. Rostás Erik Adrián 3. Szegő Adorján József 34 582 04 FESTŐ, MÁZOLÓ, TAPÉTÁZÓ

Hely. Cím Csapatnév Össz.

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZLÖNYE

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZLÖNYE XX. évfolyam külön szám 2010. április 7. JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZLÖNYE A JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI KÖZGYŰLÉS HIVATALOS LAPJA TARTALOM K Ö Z L E M É N Y A JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI

Szóbeli felvételi vizsga: február 22-én (hétfő)

Országos Szakiskolai Közismereti Verseny 2008/2009 Regionális forduló eredményei

Országos Szakiskolai Közismereti Verseny 2008/2009 Regionális forduló eredményei Országos i Közismereti Verseny 2008/2009 Regionális forduló eredményei Versenyző Számítástechnika 2009. március 7. Dél-Alföld Paitkó Dániel 0,0 125 17 Kós Károly Építő-, Fa- és Szolgáltatóipari Tagiskola

A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről

A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről A DEBRECENI HELYI VÁLASZTÁSI IRODA VEZETŐJÉNEK 1/2010. (II. 15.) HVI határozata az egyéni választókerületek sorszámáról és területéről Az egyéni választókerületek sorszámát és területét a következőkben

Név: Osztály: Osztályfőnök: Telefonszám:  vagy egyéb cím: Farkas József Mihály 4.b Jánoska Tivadar 1955 Farkas József Mihály 4.b Jánoska Tivadar Németh Szaniszló 4.c Dr. Szöllősy nemethstana@gmail.com 1959 Nógrádi László 4.b Dr. Szöllősy nogradilaci940@gmail. com Szakál György 4.b Dr. Szöllősy 20/ 922-0143

ORTOPÉD OSZTÁLYOK VEZETŐI ÉS ELÉRHETŐSÉGEIK

ORTOPÉD OSZTÁLYOK VEZETŐI ÉS ELÉRHETŐSÉGEIK 1 ORTOPÉD OSZTÁLYOK VEZETŐI ÉS ELÉRHETŐSÉGEIK..EGYETEMEK. Prof. Dr. Szendrői Miklós egyetemi tanár Semmelweis Egyetem 1111 Budapest, XI., Karolina út 27. Tel.: +36-1-4666611 (Kp), +36-1-4666059 (közv),

Osztályozó- és javítóvizsga Történelem tantárgyból 2014-2015

A bankkártyás adófizetés szabályai

A bankkártyás adófizetés szabályai Tájékoztató a bankkártyás adófizetésről: így fizethet adót bankkártyával! A berkalkulato r.net oldalán összegyűjtöttük azokat a NAV által közétettbankkártyával történő adófizetéshez szükségesek 2011-ben.

Magyar Orvosi Kamara Baranya Megyei Területi Szervezete. Magyar Orvosi Kamara Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezete

Magyar Orvosi Kamara Baranya Megyei Területi Szervezete. Magyar Orvosi Kamara Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezete Magyar Orvosi Kamara Baranya Megyei Területi Szervezete Cím: 7621 Pécs, Ferencesek utcája 7. Tel: 06-72-210-903, 06-72-210-903 E-mail: bmorvkam@bok.axelero.net Magyar Orvosi Kamara Bács-Kiskun Megyei Területi

ERDÉLY BARÁTAINAK KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET

4. osztályos feladatsor III. forduló 2014/2015. tanév

4. osztályos feladatsor III. forduló 2014/2015. tanév Iskola: 1 Csapatnév: 4. osztályos feladatsor III. forduló 2014/2015. tanév 13 1. Fejtsétek meg a keresztrejtvényt!a megfejtés után megtudjátok, hogy a harmadik fordulónak mi a témája! 1. Itt adták át Közép-Európa

Osztályozó vizsga anyaga történelemből

Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2010. június 30-i ülésére

Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2010. június 30-i ülésére 331-6/2010. E L Ő T E R J E S Z T É S Kerekegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2010. június 30-i ülésére Tárgy: Kunok és jászok a Kárpát-medencében 770 éve című kötet megjelentetéséhez támogatás

Osztályozó/Javító vizsga témakörei TÖRTÉNELEMBŐL. 40% fölött elégséges 20-40% között szóbeli vizsga 20% alatt elégtelen

Osztályozó/Javító vizsga témakörei TÖRTÉNELEMBŐL. 40% fölött elégséges 20-40% között szóbeli vizsga 20% alatt elégtelen Osztályozó/Javító vizsga témakörei TÖRTÉNELEMBŐL Írásbeli vizsga: teszt + esszé (60 perc) 40% fölött elégséges 20-40% között szóbeli vizsga 20% alatt elégtelen I. Az ókori kelet 9. évfolyam Mezopotámia

TORNA DIÁKOLIMPIA "B" KATEGÓRIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2015/2016 tanév Budapest II. korcsoport fiú csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA B KATEGÓRIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2015/2016 tanév Budapest II. korcsoport fiú csapatbajnokság Hely. Cím Csapatnév 1 Debrecen Vénkerti Ált. Isk. 38,600 36,800 38,000 113,400 2 Nagykanizsa Hevesi Sándor Ált. Isk. 37,300 34,700 37,300 109,300 3 Szentendre Szent András Katolikus Ált. Isk. 37,100 34,800

SZÓTÁRAK ÉS HASZNÁLÓIK

Kedvenc városom Szolnok 2015. Várostörténeti vetélkedő középiskolásoknak 2. forduló Javítókulcs Ajánlott irodalom: 1.) 940 éve

Kedvenc városom Szolnok 2015. Várostörténeti vetélkedő középiskolásoknak 2. forduló Javítókulcs Ajánlott irodalom: 1.) 940 éve Kedvenc városom Szolnok 2015. Várostörténeti vetélkedő középiskolásoknak 2. forduló Javítókulcs Ajánlott irodalom: Hősök voltak mindannyian (URL: hosokvoltak.blog.hu) Jász-Nagykun-Szolnok Megye helyismereti

MAGYAR BIRKÓZÓ SZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ FIÚ IV. KORCSOPORT

MAGYAR BIRKÓZÓ SZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ FIÚ IV. KORCSOPORT MAGYAR BIRKÓZÓ SZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ FIÚ IV. KORCSOPORT Dunaújváros, 2014. november 08. 1 2014. ÉVI SZABADFOGÁSÚ BIRKÓZÓ DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ DUNAÚJVÁROS, 2014. 11. 08. IV. KORCSOPORT

A M A G Y A R K Ö Z T Á R S A S Á G H I V A T A L O S L A P J A

Osztályozó vizsga témái. Történelem

Osztályozó vizsga témái. Történelem 9.ÉVFOLYAM Egyiptom, a Nílus ajándéka Athén, a demokrácia kialakulása és fénykora A görög perzsa háborúk (Kr. e. 492 448) A poliszok hanyatlása és Nagy Sándor birodalma A város alapításától a köztársaság

A Munkácsy Mihály Múzeum gondozásában megjelent, kedvezményes áron megvásárolható kiadványok

A Munkácsy Mihály Múzeum gondozásában megjelent, kedvezményes áron megvásárolható kiadványok A Munkácsy Mihály Múzeum gondozásában megjelent, kedvezményes áron megvásárolható kiadványok A kiadvány címe Borítókép Eredeti ár Kedvezményes ár Czeglédi Imre: Munkácsy Békés megyében ( Közleményei 26.)

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2005/2006 tanév Budapest, március 31-április 1. V-VI. korcsoport B kategória fiú csapatbajnokság Budapest, 2006. március 31-április 1. Hely. Cím Csapatnév 1 Makó Erdei Ferenc Ker. és Közg. Szki. 48,250 45,050 46,200 45,950 46,650 46,700 278,800 2 Nagykőrös Toldi Miklós Szki. 46,800 44,400 46,550 45,900

D jelű pályázat nyertesei

3. Festetics Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Somogyfajsz

3. Festetics Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Somogyfajsz I. forduló eredménye Általános Iskolák 1. Hétszínvirág Általános Iskola Bogdán Zsanett Bogdán Róbert Baranyai Renátó 2. Somogysámson Bernáth Aurél ÁMK Bogdán Erika Bogdán Renáta Horváth Rebeka 3. Festetics

Jegyzőkönyv Diákolimpia

Jegyzőkönyv Diákolimpia Jegyzőkönyv Diákolimpia III. korcsoport - Fiú Egyéni Zala Zalaegerszeg 2009.06.05. 1 Magyar Bence 96 Kossuth Lajos Ált. Isk. Monor 748 8,00-511 - 59,29-01:36,85 2 Kiss Csaba 96 Ált. Isk. AM Tiszaújváros

FODISZ - Labdarúg Országos Bajnokság június 3. - Gödöllő 1. pálya A csoport

FODISZ - Labdarúg Országos Bajnokság június 3. - Gödöllő 1. pálya A csoport 2016. június 3. - Gödöllő 1. pálya A csoport 1. 2. 3. 4. 5. Paks Bp. XXI. Alsózsolca Gyömrő Homok D csoport Paks Bp. XXI. Alsózsolca Gyömrő Homok Gy D V Pontszám Gólarány Helyezés Paks 6:2 3:2 3:4 6:0

Név Iskola Felkészítő tanár össz. 2. Bolla Róbert Pápai Református Kollégium Gimnáziuma Fekete Pál Péter

Név Iskola Felkészítő tanár össz. 2. Bolla Róbert Pápai Református Kollégium Gimnáziuma Fekete Pál Péter 9. osztályosok Név Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. össz. 1. Szolnoki Lénárd Dóczy Gedeon Református Gimnázium, Debrecen Tófalusi Péter 6 20 20 20 66 2. Bolla Róbert Pápai Református Kollégium Gimnáziuma

Jász-Nagykun-Szolnok megyei LÖVÉSZVERSENY ÖSSZESÍTŐ 2014.

Jász-Nagykun-Szolnok megyei LÖVÉSZVERSENY ÖSSZESÍTŐ 2014. EZÜSTFŰZ BRFK-TEAM TÓSZEGI DR. BAY BÉLA Jász-Nagykun-Szolnok megyei LÖVÉSZVERSENY ÖSSZESÍTŐ 2014. CSAPAT FORDULÓK KEZDŐK JAGERMEISTER ABÁDSZALÓK II. I. II. III. IV. V. VI. ÖSSZ: MÓD ÁBEL LÁSZLÓ 32 37 30

AM Kelet-magyarországi Agrárszakképző Központ, Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

AM Kelet-magyarországi Agrárszakképző Központ, Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Nemzeti Földügyi Központ Országos Meteorológiai Szolgálat Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság

Név: Osztály: Osztályfőnök: Telefonszám:  vagy egyéb cím: Farkas József Mihály 4.b Jánoska Tivadar 1955 Farkas József Mihály 4.b Jánoska Tivadar 1959 Nógrádi László 4.b Dr. Szöllősy nogradilaci940@gmail. com Szakál György 4.b Dr. Szöllősy 20/ 922-0143 szakalgyorgy41@gmail.c om 1960 Hévizi Miklós 4.A

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2016/2017 tanév Budapest I. korcsoport "B" kategória fiú csapatbajnokság. Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2016/2017 tanév Budapest I. korcsoport B kategória fiú csapatbajnokság. Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex 1 11 Szeged Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex Arany János Ált. Isk. Posta Zsombor 9,000 8,900 17,900 Deli Dominik 9,300 9,600 18,900 Márton Edvin 9,300 9,000 18,300 Gellén Zsombor 9,400 9,200 18,600 Ladányi

Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében

Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében helyismereti könyvtáros Tételes felsorolás témakörök szerint Helytörténet Sima László: Szentes

BUDAPEST FŐVÁROS KORMÁNYHIVATALA IGAZSÁGÜGYI SZOLGÁLATA BARANYA MEGYEI KORMÁNYHIVATAL IGAZSÁGÜGYI SZOLGÁLATA

BUDAPEST FŐVÁROS KORMÁNYHIVATALA IGAZSÁGÜGYI SZOLGÁLATA BARANYA MEGYEI KORMÁNYHIVATAL IGAZSÁGÜGYI SZOLGÁLATA BUDAPEST FŐVÁROS KORMÁNYHIVATALA IGAZSÁGÜGYI SZOLGÁLATA Cím 1111 Budapest, Prielle Kornélia utca 4/a 896-21-74 237-48-80 E-mail isz.aso@bfkh.hu 13.00 18.00 13.00 16.00 8.30 13.00 8.30 12.30 BARANYA MEGYEI