Szalon árverés február 19-én (csütörtök) 18 órakor Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition

Download "Szalon árverés 2015. február 19-én (csütörtök) 18 órakor. 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition 2015.02.11-2015.02."

2 Szalon árverés február 19-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition ig H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria Művészeti Szalon 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: com

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) továbbiakban: árverező előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak továbbiakban árverési tételek tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai továbbiakban: árvereztetők megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólí-tás után szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.

4 15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban VÉDETT vagy NO EXPORT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b) pont]. A VÉDETT jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában, valamint átutalással a sz. bankszámlaszámra. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.

5 CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) hereinafter referred to as: the Auctioneer based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned hereinafter referred to as: the Vendors organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.

6 16. No item marked VÉDETT (protected) or NO EXPORT may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected ( VÉDETT ) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of For absentee bids when the bidder does not wish to attend an auction - the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee as is, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine. the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest. 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest.

7 1. tétel BORSOS MIKLÓS ( ) Róka és a holló 14 x 9 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Borsos Kikiáltási ár: FT 2. tétel IVÁN SZILÁRD ( ) Tanya a vízparton 19 x 15 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Iván Szilárd Kikiáltási ár: FT

8 3. tétel BIAI FÖGLEIN ISTVÁN ( ) Betakarítás után 25 x 29 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Biai Kikiáltási ár: FT 4. tétel BIAI FÖGLEIN ISTVÁN ( ) Fák alatt a parton 25 x 29 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Biai Kikiáltási ár: FT

9 5. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN( ) Tanyasi idill 16 x 30 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Boldizsár Kikiáltási ár: FT 6. tétel CSIKÓS ANDRÁS ( ) Napraforgó korsóban 30 x 20 cm Ceruza, papír Jelezve balra lent: Gizinek szeretettel András Kikiáltási ár: FT

10 7. tétel NIKELSZKY GÉZA ( ) Kopács 39 x 30 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Nikelszky G. Kopács 1942 Kikiáltási ár: FT 8. tétel VÁRI VOJTOVITS ZOLTÁN (1890-) Virágzó vén fa 60 x 80 cm Pasztell, fa Jelezve balra lent: Vári Vojtovits Kikiáltási ár: FT

11 9. tétel KLIE ZOLTÁN ( ) Visegrád 38 x 48 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Klie Z 1957 Kikiáltási ár: FT 10. tétel ISMERETLEN FESTŐ Vízivilág 34 x 24 cm Olaj, fa Jelzés nélkül Kikiáltási ár: FT

12 11. tétel BARABÁS GIZELLA ( ) Móricz Zsigmond Múzeum Leányfalu 28 x 36 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent: Barabás Gizella 1951.IX.04 Móricz Zsigmond Múzeum Leányfalu Kikiáltási ár: FT 12. tétel FARKASHÁZY MIKLÓS ( ) Havas fák 30 x 40 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Farkasházy Kikiáltási ár FT

13 13. tétel KMETTY JÁNOS ( ) Akt tanulmány 59 x 43 cm Szén, papír Jelezve balra lent: Kmetty Kikiáltási ár: FT 14. tétel CSERNUS TIBOR ( ) Illusztráció Gárdonyi Géza A bor című színművéhez 24 x 18 cm Tus, papír Hátoldalon: Csernus Tibor, Kondoros 1927 Kézírással: Csernus Tibor életrajz Kikiáltási ár: FT

14 15. tétel KÁDÁR BÉLA ( ) A csók 29 x 15 cm Tus, papír Jelezve jobbra lent: Kádár Béla Hátoldalon: két nőalak,ceruza,papír Kikiáltási ár: FT 16. tétel PERLMUTTER IMRE ( ) Falusi reggel 16 x 13 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Perlmutter Imre Kikiáltási ár: FT

15 17. tétel PÁLLYA CELESZTIN ( ) Vasárnapi vásár 12 x 15 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Pállya Celesztin Kikiáltási ár: FT 18. tétel GYELMIS LUKÁCS ( ) Fortuna utca a Várban 60 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Gyelmis L Kikiáltási ár: FT

16 19. tétel SZACSKÓ ISTVÁN Hatvani házak 48 x 63 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Szacskó 1963 Kikiáltási ár: FT 20. tétel ZSOLNAY JÚLIA Őszi domboldal 35 x 49 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: ZS J Hátoldalon: Matyasovzky Zsolnay,vettük1972.VI.6-án felirat Kikiáltási ár: FT

17 21. tétel NÁDASDI SÁRKÖZI ELEMÉR ( ) Őszi erdő 57 x 71 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Nádasdi Sárközi Kikiáltási ár: FT 22. tétel BALLA BÉLA ( ) Pihenő a Láposvölgyben 50 x 66 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Balla Béla, Hátoldalán aradi nyomda címkéje Balla Béla felirattal Kikiáltási ár: FT

18 23. tétel M MAJOR JENŐ ( ) Vízparti alkonyat 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Major Jenő Kikiáltási ár: FT 24. tétel MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ ( ) Kártyázó társaság cm Szén, ceruza, papír Jelezve jobbra, lent: Mednyánszky Kikiáltási ár: FT

19 25. tétel HONORE DAUMIER ( ) Kocsmai jelenet 27 x 22 cm Tus, papír, Jelezve balra lent: H D Kikiáltási ár: FT

20 26. tétel ZSOLNAY KANCSÓVÁZA Áttört, duplafalú, kék relif díszítéssel 40 x 25 cm Állapota: hibátlan Jelezve: masszába nyomott Zsolnay Pécs Kikiáltási ár: FT 27. tétel ZSOLNAY PORCELÁN ZSOLNAY JÚLIA DEKOROS MADARAS KASPÓ 17 X 38 cm Állapota: hibátlan Jelezve: családi pecsét Kikiáltási ár: FT

21 28. tétel ZSOLNAY PORCELÁN ( TÖRÖK JÁNOS: SZERELMESEK) 18 X 22 cm Állapota: hátoldalán minimális karcok Jelezve: pajzsos pecsét Kikiáltási ár: FT 29. tétel ZSOLNAY PORCELÁN TIGER MÁZAS KANCSÓ 22 x 17 cm Jelezve: masszába nyomott Zsolnay jel Állapota: hibátlan Kikiáltái ár: FT

22 30. tétel FRANCIA FESTŐ Kék szemű lány 60 x 45 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT 31. tétel FRANCIA FESTŐ Absztrakt jelenet 41 x 33 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT

23 32. tétel FRANCIA FESTŐ Pékségben 74 x 54 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT 33. tétel FRANCIA FESTŐ Műtőben 74 x 54 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT

24 34. tétel FRANCIA FESTŐ Mocsaras táj 40 x 53 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT 35. tétel FRANCIA FESTŐ Kastélypark vadászokkal 54 x 74 cm Heliogravür Jelezve jobbra fent Kikiáltási ár: FT

25 36. tétel FRANCIA FESTŐ Fehér ruhás lány madárral 53 x 74 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT 37. tétel FRANCIA FESTŐ Tér Párizsban 53 x 74 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT

26 38. tétel FRANCIA FESTŐ Tengerpart csónakokkal 75 x 56 cm Heliogravür Jelezve jobbra fent Kikiáltási ár: FT 39. tétel FRANCIA FESTŐ Szajna part 53 x 74 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT

27 40. tétel FRANCIA FESTŐ Francia tengerpart 74 x 53 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT 41. tétel FRANCIA FESTŐ A diadalív Párizsban 53 x 74 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT

28 42. tétel FRANCIA FESTŐ Csendélet 76 x 56 cm Heliogravür Jelezve jobbra lent Kikiáltási ár: FT 43. tétel FANTA ALKONY ISTVÁN ( ) Emlékek Olaj, karton 43x 43 cm Jelezve balra középen: Fanta Alkony I. BP 1906 Kikiáltási ár: FT

29 44. tétel KUTI BOTOND Tanya télen 35 x 92 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Kuti Kikiáltási ár: FT 45. tétel KUTI BOTOND Cigánytanya 32 x 85 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Kuti Kikiáltási ár: FT

30 46. tétel ALEXIN ANDOR LÁSZLÓ ( ) Parasztudvar Olaj, vászon 50x 60 cm Jelezve jobbra lent: Alexin Kikiáltási ár: FT 47. tétel GÁDOR EMIL (1911- ) Szüret Szekszárdon Olaj, vászon 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Gádor Kikiáltási ár: FT

31 48. tétel CARL DUXA Lányok babával 32 x 35 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: C. Duxa Kikiáltási ár: FT 49. tétel BALLA BÉLA ( ) Zazarpart 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: FT

32 50. tétel BRUCK LAJOS ( ) Romantikus jelenet 37 x 26 cm Olaj, karton Jelzés nélkül Hátoldalon: Magyar Nemzeti Galéria bírálati címkéje Bruck család tagjának saját kezű igazolásával 51. tétel ALEX SZÉKELY Erotikus jelenet 25 x 20 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: AL Székely 1958 Kikiáltási ár: FT Kikiáltási ár: FT

33 52. tétel SZÁSZ KÁROLY ISTVÁN ( ) Margaréták korsóban 70 x 38 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Szász Károly I. Kikiáltási ár: FT 53. tétel MOLNÁR Z. JÁNOS Rózsák fehér vázában 85 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Molnár Z. János Kikiáltási ár: FT

34 54. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) Harpagon 19 x 14 cm Hidegtű, papír Jelezve jobbra lent: Szász Kikiáltási ár: FT 55. tétel SZÁSZ ENDRE ( ) A mama 24 x 13 cm Hidegtű, papír Jelezve jobbra lent: Szász Balra lent rézlemezbe karcolva: Szász FT

35 56. tétel KOLOZSVÁRY ENDRE Vágtázó fogat Olaj, vászon 60 x 80 cm Jelezve jobbra lent: Kolozsváry Kikiáltási ár: FT 57. tétel ISMERETLEN FESTŐ Falka vadászat 13 x 18 cm Olaj, fa Jelzés nélkül Hátoldalon Magyar Nemzeti Galéria etikett címkéje Kikiáltási ár: FT

36 58. tétel ROZSNYAY BÉLA Hal Acél, bronz márvány talpazaton 58 cm Kikiáltási ár: FT 59. tétel ROZSNYAY BÉLA Nyaklánc Rozsdamentes acél Kikiáltási ár: FT

37 60. tétel ROZSNYAY BÉLA Medál Achát karikák, sterling ezüstbe foglalva Kikiáltási ár: FT 61. tétel ROZSNYAY BÉLA Medál Achát fa sterling ezüstbe foglalva FT

38 62. tétel SZÉNTÁROLÓ SZETT XX. század eleje Magassága:38 cm Anyaga:Fémlemez,öntvény Kikiáltási ár: FT 63. tétel KUPA kézzel festett jelenettel Keménycserép, ón fedővel Állapota: hibtlan Magassága:16 cm Kikiáltási ár: FT

39 64. tétel BOD LÁSZLÓ ( ) Budakeszi utcarészlet Olaj, vászon 53x 95 cm Jelezve jobbra lent: Bod László Kikiáltási ár: FT 65. tétel SZEKERES EMIL (1934 ) Zselic alján Olaj, farost cm Jelezve jobbra lent: Szekeres Kikiáltási ár: FT

40 66. tétel SZENTMIKLÓSY ZOLTÁN ( ) Balatoni látkép (Keszthelyi öböl) 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Szentmiklósi Kikiáltási ár: FT 67. tétel SZŐNYI ISTVÁN ( ) Zebegényi dombok Akvarell, papír 21x 34 cm Jelezve jobbra lent: Szőnyi I. Kikiáltási ár: FT

41 68. tétel P. KOVÁTS FERENC ( ) Színes virágok vázában Akvarell,papír 50 x 60 cm Jelezve jobbra lent: P Kováts 1934 Kikiáltási ár: FT 69. tétel IlOSVAI VARGA ISTVÁN( ) Napraforgók 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Ilosvay Varga I Kikiáltási ár: FT

42 70. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( ) Őszi liget 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Schéner Kikiáltási ár: FT 71. tétel GÁBOR MÓRICZ ( ) Vihar előtt 49 x 40 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Gábor Móricz Kikiáltási ár: FT

43 72. tétel DÉSI HUBER ISTVÁN ( ) Budakeszi szanatórium kertje 50 x 64 cm Szén, papír Jelezve jobbra lent: Dési Huber Kikiáltási ár: FT 73. tétel SZIGETI SÁNDOR Téli táj 52 x 42 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: Szigeti Sándor 1966 Nagymajor Kikiáltási ár: FT

44 74. tétel ERDŐSSY BÉLA ( ) Budapesti utca villamossal 42 x 67 cm Színezett litográfia Jelezve jobbra lent: Erdőssy Béla Kikiáltási ár: FT 75. tétel ERDŐSSY BÉLA ( ) Téli reggel 42 x 67 cm Színezett litográfia Jelezve jobbra lent: Erdőssy Béla Kikiáltási ár: FT

45 76. tétel IVÁN SZILÁRD ( ) Balatoni horgász 20 x 29 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Iván Szilárd Kikiáltási ár: FT 77. tétel BARCSAY JENŐ ( ) Házak Rézkarc, papír 38x48 cm Jelezve jobbra lent: Barcsay Kikiáltási ár: FT

46 78. tétel ERDŐSSY BÉLA ( ) Felvidéki templomtorony 33 x 25 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Erdőssy Béla Kikiáltási ár: FT 79. tétel KÁDÁR JÁNOS MIKLÓS ( ) Kompozíció 27 x 18 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Kádár Kikiáltási ár: FT

47 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Rékassy Csaba: Buda 1970 Veszprémi Endre: Budapest a Rózsadombról Rékassy Csaba: Víziváros és a Nagyboldogasszony templom Veszprémi Endre: Buda és Pest az as években Kondor Mihály: Tabán 1972 Kondor Mihály: Tabán 1872 R. Imre: Óbuda 1812 R. Imre: Óbuda 1972 Nagy László: Látkép a Citadelláról Nagy László: Látkép a XIX. század I. felében Rékassy Csaba: Buda 1970 Rékassy Csaba: Buda víziváros 1970 Kikiáltási ár: FT 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Kikiáltási ár: FT

48 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Kikiáltási ár: FT 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Kikiáltási ár: FT

49 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Kikiáltási ár: FT 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Kikiáltási ár: FT

50 81. tétel BORSOS MIKLÓS ( ) Január 80. tétel PEST- BUDA MAPPA darab rézkarc Budapest látképről méretük :30x40 cm Rézkarc 30 x 34 cm Jelezve jobbra lent: Borsos Kikiáltási ár: FT Kikiáltási ár: FT

51 82. tétel KÁSSA GÁBOR ( ) Kápolna a fák között 25 x 35 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Kássa Gábor 1953 II.20. Kikiáltási ár: FT 83. tétel MAGYAR FESTŐ Balaton part 32 x 46 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent Kikiáltási ár: FT

52 84. tétel DOÓR FERENC (1918- ) Kecskeméti utca Olaj, farost 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: FT 85. tétel DOÓR FERENC (1918- ) Nagyvázsony Olaj, farost 60x 80 cm Jelezve jobbra lent: Doór Kikiáltási ár: FT

53 86. tétel MOTTL ROMÁN Nagyváradi park a városházánál 68 x 45 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Mottl R 83 Kikiáltási ár: FT 87. tétel NÁDLER RÓBERT ( ) Várrom 33x 28 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Nádler Róbert Kikiáltási ár: FT

Szalon árverés 2015. szeptember 17-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3.

Szalon árverés 2015. szeptember 17-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Szalon árverés 2015. szeptember 17-én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition 2015.09.09-2015.09.16.-ig H-P: 10:00-18:00- ig Szombaton: 10:00-14:00- ig Információ- Information:

Kieselbach. Kieselbach Galéria

T/3402. számú. törvényjavaslat

T/3402. számú. törvényjavaslat MAGYARORSZÁG KORMÁNYA T/3402. számú törvényjavaslat a Magyarország Kormánya és a Koreai Köztársaság Kormánya között a vezetői engedélyek kölcsönös elismeréséről és cseréjéről szóló megállapodás kihirdetéséről

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS. 1. Alkalmazási kör ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MOBILPULT BÉRBEADÁSÁRA GENERAL TERMS OF AGREEMENT / RENTING MOBILE COUNTERS 1. Alkalmazási kör A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: Feltételek) - a Budapest

Shareholder Declaration

Shareholder Declaration Shareholder Declaration Shareholders are asked to complete the Shareholder Declaration using block capitals and to submit it with all of its appendices to the Tender Agent in line with Section 2.2 of the

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) Általános rendelkezések Donghua Hungary Kft. Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Az ÁSZF-ben meghatározott feltételek, kivéve, ha a szerződő Felek ettől eltérően állapodnak meg, kötelező érvényűek

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between:

Tenancy Agreement. Bérleti szerződés. The present Agreement has been concluded at the place and day below by and between: Bérleti szerződés Amely létrejött az alulírott helyen és időben egyrészről: Magánszemély esetén születési idő: lakcím: anyja neve:, mint bérbeadó ( Bérbeadó )/ Társaság esetén: székhelye: ; cégjegyzék

T É L I K É P A U K C I Ó 2 0 1 1

Részvényesi Nyilatkozat

Részvényesi Nyilatkozat Részvényesi Nyilatkozat Kérjük a Részvényeseket, hogy a Részvényesi Nyilatkozatot nyomtatott nagybetűkkel töltsék ki, és minden vonatkozó melléklettel együtt nyújtsák be a Lebonyolítóhoz a Vételi Jog Gyakorlásáról

Vállalati kockázatkezelés jelentősége

Kieselbach T é l i k é p a u k c i ó 2 0 1 4

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF TRADE ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF TRADE ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK, AZ ÁSZF HATÁLYA 1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF ) a Meat-Land 65 Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT

EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT Kódszám/Code Dátum/Date Sorszám/Serial number 03/ 20141001/ EGYEDI ÉRTÉKPAPÍR LETÉTI SZÁMLA VEZETÉSI SZERZŐDÉS CONTRACT ON INDIVIDUAL SECURITIES CUSTODY ACCOUNT MANAGEMENT amely létrejött egyrészről a

SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13.

SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13. SAJTÓKÖZLEMÉNY Budapest 2011. július 13. A MinDig TV a legdinamikusabban bıvülı televíziós szolgáltatás Magyarországon 2011 elsı öt hónapjában - A MinDig TV Extra a vezeték nélküli digitális televíziós

Általános szerződési feltételek

Általános szerződési feltételek Általános szerződési feltételek 1. A VISTA Utazási Irodák Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 1061 Budapest, Andrássy út 1.; cégjegyzékszám: 01-09-067990; GM EKH eng. szám: R-0727/93; adószám: 10415319-2-42;

KIESELBACH KIESELBACH T A V A S Z I K É P A U K C I Ó 2 0 1 3 M A G Y A R

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) concluded by and between. mely létrejött egyrészről a

Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) concluded by and between. mely létrejött egyrészről a Megbízási szerződés (CEEGEX) Agency Agreement (CEEGEX) mely létrejött egyrészről a Cégnév: Székhely: Cégjegyzékszám:. Adószám:.. mint megbízó (továbbiakban: Megbízó) másrészről pedig a KELER KSZF Központi

Meal-cooking services

VIRÁG JUDIT GALÉRIA ÉS AUKCIÓSHÁZ TAVASZI AUKCIÓ 2012

Coal and coal-based fuels

Együttműködési megállapodás

Együttműködési megállapodás Együttműködési megállapodás Agency Agreement Participation Együttműködési megállapodás This Agreement dated... is made between the.tra vel agency (the Agent ) and Budget Rent a Car Hungary ( Budget ).

A KELER Zrt. bankgarancia-befogadási kondíciói

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF SALE AND DELIVERY ÁLTALÁNOS ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS SZÁLLÍTÁSI SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK MSD Pharma Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság Hatályos: 2014. május 30. Effective as of:

Shareholder Declaration

Megbízási szerződés (EP) Agency Agreement (BP) mely létrejött egyrészről a. concluded by and between

Megbízási szerződés (EP) Agency Agreement (BP) mely létrejött egyrészről a. concluded by and between Megbízási szerződés (EP) Agency Agreement (BP) mely létrejött egyrészről a Cégnév: Székhely: Cégjegyzékszám:. Adószám: mint megbízó (továbbiakban: Megbízó) másrészről pedig a concluded by and between Company

EUROPETELL KFT. EUROPETELL LTD. GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF CONTRACT (Effective as of 1 January 2013)

EUROPETELL KFT. EUROPETELL LTD. GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF CONTRACT (Effective as of 1 January 2013) ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK (2013. január 1-jétől hatályos szöveg) EUROPETELL KFT. GENERAL TERMS AND CONDITIONS OF CONTRACT (Effective as of 1 January 2013) EUROPETELL LTD 1. AZ ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI

Utasítások. Üzembe helyezés

A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE. SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS

A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE. SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS A TÓGAZDASÁGI HALTERMELÉS SZERKEZETÉNEK ELEMZÉSE SZATHMÁRI LÁSZLÓ d r.- TENK ANTAL dr. ÖSSZEFOGLALÁS A hazai tógazdasági haltermelés a 90-es évek közepén tapasztalt mélypontról elmozdult és az utóbbi három