Download "4. Numizmatikai gyorsárverés"

1 Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház negyedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban június között. Ajánlattételi határidő: június 13. szerda - interneten óráig - egyéb módon, elérhetőségeinken óráig Árverésünkre licitálhat írásban, telefonon, ben, online. A megvásárolt tételek átvehetők június 15-én, pénteken órától! Maradékeladás: június óráig Címünk: 1064 Budapest, Vörösmarty u. 65. Tel: fax: info@fodoraukcio.hu Vásárlói jutalék: 17% IRODÁNKBAN LINDNER ÉS LEUCHTTURM GYŰJTÉSI KELLÉKEK KAPHATÓK! ÁRLISTA A HÁTOLDALON TALÁLHATÓ! tétel tétel

2 Fodor Aukciósház Kft. Tel: Budapest, Vörösmarty u. 65. Fax: info@fodoraukcio.hu Árverési feltételek Az árverésen való részvételhez regisztráció szükséges, melyhez a következő adatokat kötelező megadni: teljes név, lakcím, telefonszám, . Az aktuális árverésre ajánlatot tenni telefonon, faxon, ben, levélben, illetve a weboldalon keresztül lehetséges. Ha a honlapon keresztül licitál, akkor az árverés utolsó napján este óráig várjuk az ajánlatokat, minden más esetben csak óráig tudunk liciteket fogadni. Később érkező licitek esetén reklamációt nem tudunk elfogadni! Online ajánlattételre csak az oldalra való bejelentkezés után van lehetőség. Ehhez a megadott cím és jelszó szükséges. A licitálás licitlépcsők szerint történik, melyek a következők: -500Ft 50Ft Ft 200Ft Ft 500Ft Ft 1000Ft Ft 2000Ft Ft felett 5000Ft Vásárlói jutalék: 17% Ajánlatokat csak a licitlépcsők betartásával tudunk elfogadni! Azonos licitek esetén minden esetben a korábban megtett ajánlat nyer. A honlapunkon az egyes tételeknél sosem a legmagasabb ajánlat látszik. A minimális ajánlat mezőben a második legmagasabb ajánlat egy licitlépcsővel megnövelt értéke látható. Így tehát a minimális ajánlat nem feltétlenül egyezik meg a tétel megnyeréséhez szükséges összeggel! Mindennemű összebeszélés, vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy egy harmadik személyt szerfelett magas kínálatra rávegyen és így megkárosítson, tilos és az árverésekről való kizárást vonja maga után. Az árverésre kerülő tételek a kihirdetett formában megtekinthetők. A tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt, abban az állapotban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. Ajánlat törlésére a Fodor Aukciósház Kft. nem kötelezhető, azonban kivételes és indokolt helyzetben végrehajtható. A megnyert tételekre a Fodor Aukciósház Kft. jutalékot számol fel.

3 Fodor Aukciósház Kft. Tel: Budapest, Vörösmarty u. 65. Fax: info@fodoraukcio.hu Fizetési feltételek Az elnyert tételek átvehetők személyesen irodánkban a nyitvatartási idő alatt. Lehetőség van postai átvételre is, a fizetés utánvétellel vagy átutalással teljesíthető. Fizetési határidő: 3 hét. A fizetési határidő letelte után az elnyert és át nem vett tételeket - a jutalékot és a szállítási költséget tartalmazó számlával együtt a Fodor Aukció Kkt. utánvétellel postázza a vevőnek. Bankszámlaszámunk: K&H Bank IBAN: HU Swift: OKHBHUHB A fizetési határidőt be nem tartó, illetve az utánvétes csomagot át nem vevő ügyfeleket a Fodor Aukció Kkt. a jövőbeni árveréseiről minden előzetes értesítés nélkül kizárhatja. Reklamáció Személyesen átvett tételekkel kapcsolatban csak az azonnali reklamációkat tudjuk elfogadni. Postai úton teljesített megbízások esetén a kézhezvételtől számított 72 órán belül jelzett reklamációt tudjuk figyelembe venni. Nagyobb tételeknél, gyűjteményeknél reklamációt nem áll módunkban elfogadni. Árveréseken használt jelölések, rövidítések: 1. Minőségi Nemes- és fémpénzek, emlékérmek: BU (Brilliant Uncirculated) határozottan intenzív fényű, nincs különbség az alapsík és a kiemelkedő relief megjelenése között PP (Proof) tükörfényes alapsík, a kiemelkedő részek mattírozottak PL (Prooflike) tükörfényes alapsík, de a kiemelkedő részek nem mattírozottak 1 verdefényes forgalomba még nem került, hibátlan 2 kiváló a legkiemelkedőbb részeken kopott, picit karcos 3 nagyon szép a kiemelkedő részek nagyon területen kopottak, de az érme világosan felismerhető 4 szép a felület erősen laposra kopott 5 jó azonosítható

4 Fodor Aukciósház Kft. Tel: Budapest, Vörösmarty u. 65. Fax: info@fodoraukcio.hu Bankjegyek: I új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt, megőrizte kiadáskori jellegét II egyszer-kétszer hajtva, hibátlan sarkok, bankjegy anyaga és színe nem sérült III többször hajtott, sarkai lekerekítve, enyhén szennyezett, papírhiány nélkül IV erősen használt, szakadt, gyűrött, szennyezett, foltos, kisebb lyuk megengedett Bélyegek: postatiszta falcos gumi nélküli vágott bélyegzett levél levél kivágás légiposta szakirodalom 2. Anyagrövidítések Ag ezüst Au arany Br bronz Ff fehérfém CuNi réz-nikkel Alu - alumínium Zn - horgany Bi - billon 3. Egyéb ph peremhiba k karc f füles ly lyukas h hajlított juszt jusztírozási nyom jav javított kcs körbecsiszolt ki kitörés kny korróziónyom lh lapkahiba ly- lyukas rep repedt ü ütés v - vágás Adatvédelmi nyilatkozat A személyes adatok felhasználásának célja többek között a hatékonyabb ügyfélszolgálati működés biztosítása, weboldal, ill. szolgáltatások használatának megkönnyítése. Az ön által megadott adatokat tisztességesen és törvényesen dolgozzuk fel. Az adatokat meghatározott célra tároljuk és attól eltérő módon nem használjuk fel. Megfelelő biztonsági intézkedéseket teszünk annak érdekében, hogy a jogtalan hozzáférést, megváltoztatást vagy terjesztést megakadályozzuk. Adatokat harmadik félnek semmilyen körülmények között nem adunk ki, kivéve a törvényben meghatározott eseteket. Fodor Aukciósház Kft. Cégjegyzékszám: Cg Adószám:

5 Tartalomjegyzék Nemesfém dísztárgyak, órák és ékszerek Ft-ról indított tételek a világ minden tájáról Alacsony árról indított tételek, benne többek között bankjegyek, érmés borítékok, fémpénzek, érmék minden korból és országból Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Részvények, értékpapírok, sorsjegyek, takarékbetétkönyvek, csekkek, váltók Papír és fém szükségpénzek, hadifogolypénzek, fantáziapénzek és pénzhelyettesítő bónok Német Birodalom / Császárság / Weimari Köztársaság / Német Államok / NDK / NSZK bankjegyei, fémpénzei és szükségpénzei Külföldi és magyar érmés és bankjegyes borítékok, emléklapok Külföldi bankjegyek Osztrák-magyar, magyar és magyar vonatkozású bankjegyek Militária Külföldi nemesfém és fém emlékveretek, plakettek, zsetonok, kitüntetések, jelvények Magyar nemesfém és fém emlékveretek, plakettek, zsetonok, kitüntetések, jelvények Római Köztársaság / Császárság Külföldi szettek és próbaszettek Külföldi fém- és ezüstpénzek a középkortól napjainkig Habsburg veretek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek a középkortól napjainkig Magyar szettek és próbaszettek Utolsó pillanatban beérkezett póttételek Kérjük, figyelje katalógusunk utolsó címszavát, mert további póttételek feldolgozása folyamatban van, érdekes kisgyűjtemények, részvények, jobb bankjegyek és fémpénzek kerülnek árverésre! Érdeklődjön irodánkban vagy keresse fel honlapunkat!

6 Nemesfém dísztárgyak, órák és ékszerek pár Art Deco ezüst Ag 11,06g fülbevaló Áttört ezüst Ag 5,34g gyűrű Ezüst Ag 3,13g gyűrű Ft-ról indított tételek a világ minden tájáról kg vegyes világpénz, régi és új kg vegyes világpénz, régi és új kg vegyes világpénz, régi és új kg vegyes világpénz, régi és új kg vegyes világpénz, régi és új kg vegyes világpénz, régi és új kg vegyes világpénz, régi és új...1 Alacsony árról indított tételek, benne többek között bankjegyek, érmés borítékok, fémpénzek, érmék minden korból és országból Ausztria Sch T:III Ausztria Sch T:III Csehszlovákia K T:III Csehszlovákia K T:III Franciaország / katonai kiadás I. vh. DN (1917). 50c T:III Franciaország / katonai kiadás I. vh. DN (1917). 50c T:III Franciaország / katonai kiadás I. vh. DN (1917). 1Fr T:III Franciaország Fr T:III sarokhiány Franciaország Fr T:III Franciaország / német megszállás Fr T:III Franciaország Fr T:III Franciaország / katonai kiadás II. vh. DN (1947). 5Fr T:III Franciaország Fr T:III Franciaország Fr T:III Franciaország Fr T:III Görögország / Görög Királyság Dr T:III Görögország / német megszállás Dr szériabetű a sorszám után T:III Görögország / német megszállás II. V.H Dr T:III Görögország / német megszállás millió Dr T:III- sarokhiány Kenya Sh T:III Lengyelország / német megszállás Zl T:III Lengyelország / német megszállás Zl T:III Olaszország / Velence katonai kiadás c T:I Olaszország / Velence katonai kiadás c T:I- kis ragasztónyommal Olaszország / Velence katonai kiadás c T:I- kis saroktörés Omán R T:III Oroszország R szign. Shipov T:III Oroszország R szign. Shipov (2x) T:IV Oroszország / kincstári váltópénzek DN (1915). 5k T:I

7 7040. Oroszország / kincstári váltópénzek DN (1915). 5k T:I Oroszország / kincstári kiadások R, 250R T:III,III- (10R-en jobb oldalon kis hiány) Oroszország / kincstári kiadások k T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:III Oroszország / Polgárháború / Szibéria DN (1919). 50k T:III Oroszország / Dél-Oroszország R T:III Oroszország/Szovjet Szövetségi Szocialista Köztársaság / kincstári kiadások R T:III Oroszország R T:I Spanyolország P + 10P T:III Ausztria Gr T: Brit-India R T:2-/3+ kis ph Brit-India R T: Burundi Fr T: Ciprus M T:2 kis ph Ecuador c T: Francia Nyugat-Afrika Fr T: Francia Óceánia Fr T:2/ Franciaország Fr "Capeting uralkodók" T:2 ph Franciaország Fr "Capeting uralkodók" T: Görögország L középen a lyuk félreverve! T: Görögország Dr T: Jordánia F T: Kamerun Fr T: Kelet-Afrika c T: Kelet-Afrika c T: Kiribati $ T: Kongó F T:2/ Lengyelország Zl "Comcon" T: Lengyelország Zl "I. Bloeslaw" T: Lengyelország Zl "Sikorski" T: Luxemburg Fr T:2/ Luxemburg c T: Málta L T:2/ Olaszország L T:2/ Olaszország L T: Palesztina M T:3 ph Peru 1935C 2c T:3 ph Portugália c T: Románia B T: Románia L T:

8 7082. Tunézia Fr T: Tunézia Fr T: USA 1911D 1c T:3 R! USA $ "Eisenhower" fém hamisítványa! c (4x) 3klf, kettő kereskedői csomagolásban T: Új-Zéland p VI. György T: Numizmatikai kellékek Tunézia Fr T: Tunézia Fr T: USA 1911D 1c T:3 R! USA $ "Eisenhower" fém hamisítványa! c (4x) 3klf, kettő kereskedői csomagolásban T: Új-Zéland p VI. György T: Éremtartó tálca 24 férőhellyel, 42mm átmérőjű érmékhez, használt Éremtartó tálca 24 férőhellyel, 42mm átmérőjű érmékhez, használt Bordó színű gyűrűs berakó 2db 3-es, 4db 3-as és 16db 4-es osztású lappal, jó állapotban! Bordó színű gyűrűs berakó 3db osztatlan, 13db 2-es, 2db 3-as és 4db 4-es osztású lappal, jó állapotban! Bordó színű gyűrűs berakó 2db osztatlan, 7db 2-es,15db 4-es és 1db 5-ös osztású lappal, jó állapotban! Bordó színű SAFE gyűrűs berakó 14db 2-es osztású lappal, jó állapotban! Bordó színű gyűrűs berakó 20db kettes osztású és 2db osztatlan lappal, jó állapotban! Bordó színű gyűrűs berakó 7db 2-es, 1db 3-as és 13db 4-es osztású lappal, jó állapotban! Bordó színű gyűrűs berakó 2db osztatlan, 1db 2-es, 12db 4-es és 4db 5-ös osztású lappal, jó állapotban! Whitman gyűjtőalbum kanadai szettekhez, 8 férőhellyel Gyűrűs berakó 18db négyes és 6db kettes osztású lappal, jó állapotban! Gyűrűs berakó 20db négyes és 6db kettes osztású lappal, jó állapotban! Gyűrűs berakó 25db négyes osztású és 1db osztatlan lappal, jó állapotban! Gyűrűs berakó 26db négyes osztású lappal, jó állapotban! Euró éremalbum, lapokkal, bontatlan csomagolásban! Euró éremalbum az új tagországok érméi részére, bontatlan csomagolásban! Numis éremtartó album, 5klf albumlappal, tokkal, kék színben Numis éremtartó album, 5klf albumlappal, zöld színben Optima éremalbum, 10klf albumlappal, fekete színben Numis éremtartó lapok, vegyes átmérőjű érmékhez, elválasztólapokkal (5db/cs) Numis éremtartó lapok, 25mm átmérőjű érmékhez, elválasztólapokkal (5db/cs) Numis éremtartó lapok, 34mm átmérőjű érmékhez, elválasztólapokkal (5db/cs) Numis éremtartó lapok, 44mm átmérőjű érmékhez, elválasztólapokkal (5db/cs) Optima éremtartó lapok, 26mm átmérőjű érmékhez (5db/cs) Optima éremtartó lapok, 27mm átmérőjű érmékhez (5db/cs) Optima éremtartó lapok, 34mm átmérőjű érmékhez (5db/cs) Optima éremtartó lapok, 65mm átmérőjű érmékhez (5db/cs) db 2-es osztású albumlap bankjegyekhez 11,5x18,5cm

9 db 2-es osztású albumlap bankjegyekhez 11,5x18,5cm db 2-es osztású albumlap bankjegyekhez 11,5x18,5cm Lindner bankjegytok 140x80mm, 100db/cs Hartberger gyűrűs berakó, kék színben Lindner éremtartó zsebalbum, 8db lappal, 48 férőhellyel, bontatlan csomagolásban! Leuchtturm zsebalbum érmékhez, 8db lappal, laponként 12 férőhellyel (össz. 96fh.), kék színben, ÚJ! Zsebalbum bankjegyekhez, 20db lappal, ÚJ! Gyűrűs berakó, 25db kettes osztású lappal, bankjegyekhez, nagyon jó állapotban! Numizmatikai irodalom Az Érem - 5db ig Günter Schön: Kleiner deutscher Münzkatalog től, benne liechtensteini, osztrák és svájci pénzekkel (1989) Luczenbacher János: A szerb zsupánok, királyok és czárok pénzei Adamovszky: Magyar Szükségpénz Katalógus Adamovszky: Magyar Bankjegy Katalógus SPECIÁL (változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek) Adamovszky: Bankjegyek Alkalmi Felülbélyegzései Molnár Péter: A KORONA PÉNZRENDSZER bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra ( ) Részvények, értékpapírok, sorsjegyek, takarékbetétkönyvek, csekkek, váltók Ausztria Oesterreichische Boden-Credit-Anstalt. Gewinnstschein értékpapír + Szerb Királyság Pramien - Anleme der königl. Serbischen Regeirung. Prämien-Obligation értékpapír okmánybélyeggel Bulgária Emprunt De Ville De Varna. Obligation. értékpapír + Innsbruck "Mittenwaldbahn" Schuldverschreibung 200K-ról Panam Compagnie Universelle du Canal Interoceanique de Panama részvénye 60Fr-ról panamai illetékbélyeggel, francia szignettával Portugália The Match and Tabacco Timber Supply Company részvénye Pounds-ról francia szignettával, portugál - francia -és angol nyelven USA The state of South Carolina részvénye 100Pounds Sterling-ről USA 1880-as évek The Cincinnati, Washington and Baltimore Railroad Company kitöltetlen részvénye USA Missouri,Kansas and Texas Railway Company részvénye 10$-ról USA / State of Illinois Chicago Burlington and Quincy Railroad Company részvénye 100$-ról USA 1950-es évektől 1970-es évekig 10 klf db dekoratív részvény USA 1950-es évektől 1970-es évekig 10 klf db dekoratív részvény "Takarék- és Hitelintézet Részvény-Társaság" részvényei 100K-ról (50 forint) érvénytelenítő lyukasztással 2 egymásutáni sorszámmal "Takarék- és Hitelintézet Részvény-Társaság" részvényei 100K-ról (50 forint) érvénytelenítő lyukasztással 2 egymásutáni sorszámmal Szeged-Nagykikinda-Nagybecskereki Egyesült Helyi Érdekü Vasut törzsrészvénye 1200K-ról

10 "A magyar korona országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 500K-ról "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-kötvénye "B" 100K-ról,magyar,francia és német nyelven "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-kötvénye "B" 100K-ról,magyar,francia és német nyelven "Walla József Czementárugyár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról, magyar és német nyelven "Walla József Czementárugyár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról, magyar és német nyelven "Walla József Czementárugyár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról, magyar és német nyelven Romániai Fakiviteli Részvény-Társaság részvénye 200K-ról magyar és német nyelven Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársasága részvényei 400K és 4000K-ról magyar, angol és német nyelven "Hadsegitési és Népjóléti" nyereménykölcsön nyereménykötvénye 40K-ról Otthon Ingatlan és Építő Részvénytársaság részvénye 1000K-ról Bánki Dónát aláírásával + Magyar Korona Országai államadóssági kötvénye K-ról Budapest Székesfővárosi Közlekedési R.T. kötvénye 1 élvezeti jegy egységben Budapest Székesfővárosi Közlekedési R.T. kötvénye 25 élvezeti jegy egységben Budapest Székesfővárosi Közlekedési R.T. kötvénye 2000K-ról Rothmüller S. Fém- és Bádogárugyár Részvénytársaság 1/5 részvénye 2P-ről Első Magyar Általános Biztosító Társaság részvénye 100P-ről Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület részvényelismervénye P-ről + 100P-ről Technoimpex Kereskedelmi Rt. részvénye Ft-ról Az Első Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság részvénye Ft-ról Kontrax Irodatechnika Részvénytársaság részvénye 1000Ft-ról (2 ) Kárpótlási jegy Ft-ról KONTRAX Irodatechnika Részvénytársaság részvénye 1000Ft-ról (4x) egymás utáni sorszámokkal Papír és fém szükségpénzek, hadifogolypénzek, fantáziapénzek és pénzhelyettesítő bónok Ausztria / Stockerau H, 50H T:I,III Ausztria / St. Johann am Walde H, 50H, 99H T:I,I Ausztria / St. Johann am Walde H, 50H, 99H T:I,I Pápa "Csekk" 10K + 20K + 50K lyukasztással T:III as évek "Égisz" banko bón német és dán nyelven T:I Pécs 10f, 20f, 50f + 50f variáns összesen 4klf T:II-,III Uránia Mozgófényképszínház 10f T:I Uránia Mozgófényképszínház 20f T:I Uránia Mozgófényképszínház 2K T:I Metró "Vízmérőgyár R.T." 50f T:I Metró "Vízmérőgyár R.T." 1K T:I Metró "Vízmérőgyár R.T." 1K T:I...600

11 Metró "Vízmérőgyár R.T." 5K T:I P "Színházi pénz" kisebb formátumú, mindkét oldalon az előlap! T:II DN Köztisztviselők Fogy. Szövetkezete 10f T: DN Sztálinvárosi Közétkeztetési Vállalat értékjelzés nélkül T:2+/ Német Birodalom / Császárság / Weimari Köztársaság / Német Államok / NDK / NSZK bankjegyei, fémpénzei és szükségpénzei Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Badische Bank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság M birodalmi nyomat, elő- és hátlapon 8-jegyű sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság M birodalmi nyomat, elő- és hátlapon 8-jegyű sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság Rentenmark "Reichsdruck" T:II-/III+ R! Német Birodalom / Weimari Köztársaság milliárd M sorszám piros T:II Német 3. Birodalom M békenyomat, 8-jegyű sorszámmal, "C/J" T:III Német 3. Birodalom M békenyomat, 8-jegyű sorszámmal, "F/O" T:III Német 3. Birodalom M "Tirolerschein" T:III Német 3. Birodalom M "Hitlerjunge" 8-jegyű sorszámmal T:II Német 3. Birodalom M "Hitlerjunge" 8-jegyű sorszámmal T:II Német 3. Birodalom M "Hitlerjunge" 8-jegyű sorszámmal (2x) T:II,II/III Német 3. Birodalom M "Hitlerjunge" 7-jegyű sorszámmal T:III Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / USA nyomat /2M T:III Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / USA nyomat M T:II Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / USA nyomat M T:II+ foltos, alig látható töréssel Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / USA nyomat M T:II+ foltos, alig látható töréssel Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / USA nyomat M (2x) egymás utáni sorszámmal T:II Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / USA nyomat M (2x) egymás utáni sorszámmal T:II Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / szovjet nyomat M 8-jegyű sorszámmal! T:III Német 3. Birodalom / Szövetséges megszállás / szovjet nyomat M 8-jegyű sorszámmal! T:III NSZK / Német Államok Bankja DN 5Pf T:III/IV NSZK / Német Államok Bankja DN 10Pf szegélymintázatban lemezhibával T:III NSZK / Bundesdruckerei Berlin ( ) DM T:III R! NSZK DM T:III R! NSZK DM "CN" T:II/III NSZK DM "CQ" T:II/III NSZK DM "CP" T:II

12 7207. NSZK DM "CP" T:II NSZK DM "GP" T:II NSZK DM "GL" T:II NSZK DM "GN" T:II NSZK DM "KL" T:II NSZK DM "NL" T:II-III Német Birodalom / Weimari Köztársaság /Reichsbahndirektion Dresden milliárdM T:III Német Birodalom / Rajna vidék francia megszállás / Francia-Belga Vasútfelügyelet DN(1923.) 0,10Fr T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság. Jó szükségbankjegy gyűjtemény, néhány osztrákkal, összesen 412db többségében klf T:I túlnyomó része Német Birodalom / Császárság 1873D 1M Ag T:4/3- R! Német Birodalom / Császárság /2M Ag T: Német Birodalom / Császárság 1910A 25Pf T: Német Birodalom / Császárság / Bajorország M Ag Ottó T:2+/ Német Birodalom / Császárság / Poroszország 1876A 2M Ag I.Vilmos T: 3/ Német Birodalom / Weimari Köztársaság 1927A 50Rpf T: Német 3. Birodalom 1939A 50Rpf T:2 R! Német Császárság / Megszállt területek I. vh. / Keleti területek Legfőbb Parancsnoksága 1916A 2K T: Német Mellékterületek / Saarland Fr T:3 ph Német Mellékterületek / Saarland Fr T: NSZK M Ag "Fichte" T: Németország díszlapon, 55c névértékű bélyeggel T: Külföldi és magyar érmés és bankjegyes borítékok, emléklapok "Barcelona '92 olimpia" emlékérem érmés, bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzővel T:PP Ausztrália DN(1983.) 1$ bankjegyes boríték leírással T:I Bahama - szigetek L 1974(1984) 1$ bankjegyes boríték leírással T:I Bahrain /2D bankjegyes boríték, leírással T:I Barbados DN(1973) 1$ bankjegyes boríték leírással T:I Cayman-szigetek L.1974.(1981.) 1$ bankjegyes boríték leírással T:I Ciprus c bankjegyes boríték leírással T:I Egyesült Arab Emirátusok DN(1982). 5D bankjegyes boríték, leírással T:I Franciaország F bankjegyes boríték, leírással T:I Gambia DN ( ) 1D bankjegyes boríték leírással T:I Gibraltár Pound bankjegyes boríték leírással T:I Guatemala /2Q bankjegyes boríték leírással T:I Írország Pound bankjegyes boríték leírással T:I Jemen R bankjegyes boríték leírással T:I Jersey DN(1989) 1Pound bankjegyes boríték, leírással T:I Kelet - Karibi Államok DN(1965) 1$ "L" fnysal bankjegyes boríték leírással T:I Kelet-Karibi Államok ( ) 1$ bankjegyes boríték leírással T:I

13 7245. Lesotho 84. 2M bankjegyes boríték leírással T:I Man - szigetek DN(1983.) 1Pound bankjegyes boríték, leírással T:I Málta L (1979.) 1L bankjegyes boríték leírással T:I NSZK M érmés, bélyeges borítékon "Adler", elsőnapi, alkalmi bélyegzővel T: St. Helena DN(1981) 1Pound bankjegyes boríték leírással T:I Külföldi bankjegyek Ausztrália $ szign. H.M. Knight J. Stone T:II Barbados $ T:III Biafra Sh, 1Ł, 5Ł, 10Ł T:II,III Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:I Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:I Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:I Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:I Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:II Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:II Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:III Bulgária / ideiglenes kincstári kiadások / ezüst kiadások L T:III Csehszlovákia K (5x) egymás utáni sorszámmal! T:I Csehszlovákia K (5x) egymás utáni sorszámmal! T:I Csehszlovákia kis bankjegy tétel, 19db T:vegyes Franciaország / német megszállás Fr T:III Franciaország / német megszállás Fr T:II Franciaország Fr T:II Görögország / ideiglenes kiadások III. DN (1926.) 1000Dr T:III Görögország / ideiglenes kiadások III. DN (1927.) 100Dr T:III/IV Görögország / német megszállás Dr szériabetű a sorszám előtt (2x) T:IV Görögország / német megszállás Dr szériabetű a sorszám előtt (2x) T:IV Görögország / német megszállás Dr szériabetű a sorszám után (2x) T:IV Görögország / német megszállás II. V.H Dr T:III Hollandia / Zilverbon G T:III Hollandia G T:II Hollandia G T:II Horvátország / német megszállás K egy szériabetűvel! T:III Horvátország / német megszállás K egy szériabetűvel! T:III Horvátország / német megszállás K egy szériabetűvel! T:III Izrael Sh T:III Jugoszlávia D csak hátoldali nyomat! T:I Kis bankjegy tétel, 2 klf német, 5klf jemeni, 1db olasz, 1db orosz és 2 klf csehszlovák T:III+,III Összesen 11 klf db! Kongó Fr érvénytelenítő lyukasztással T:II Közép-Afrikai Államok / Gabon Fr T:II/III Lengyelország M T:IV Lengyelország / német megszállás Zl T:III...200

14 7286. Liechtenstein DN(1920) 10H, 20H, 50H T:I Malajzia DN (1989.) 10R "TDLR" T:II Olaszország kis bankjegy tétel, 22db, az 1910-es évektől, kevés modernnel T:II, III (többségében) Olaszország L T:II Oroszország R szign. Pleske T:III Oroszország R R T:III Oroszország R T:III Oroszország R T:II/III Oroszország / kincstári váltópénzek DN (1915). 1k 2k, 3k, 5k, 50k (2x) T:I,II Oroszország R T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Dél-Oroszország R vízjeles papíron T:II Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Dél-Oroszország R vízjeles papíron T:II Oroszország / Polgárháború / Közép-Ázsia / Türkmenisztán / vörös kiadás DN (1918). 50k T:III Oroszország / Polgárháború / Közép-Ázsia / Türkmenisztán / fehér kiadás R T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:II+ Csak egyszer hajtva, alig látható töréssel! Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:II Oroszország / Polgárháború / Ukrajna / Zsitomir K T:III Oroszország / Polgárháború / Kelet-Szibéria / Priamur DN (1919). 50k T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:II Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:III Oroszország / Polgárháború / Fehér kiadás / Szibéria R T:III Szovjetunió / kincsári kiadások GR T:III Szovjetunió / kincsári kiadások GR T:III Szovjetunió / Oroszország db klf bankjegy T:I,II,III Románia/német megszállás I.V.H. 25B +50B T:III Amerikai Konföderációs Államok db klf állam bankjegyeinek facsimile kiadásai, eredeti borítékban T:I USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III kis sarokhiány USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III USA / Silver certificate $ T:III pici sarokhiány Osztrák-magyar, magyar és magyar vonatkozású bankjegyek Ft "Szabadságharc" "bűntetettnek" tévnyomat! T:II

15 K T:III K T:II K T:I K piros II. kiadás "Magyarország" körbélyegzővel T:III K román ellenbélyegzővel, szokatlan az osztrák oldalon, a magyar címer helyett! T:III K T:II K T:III K piros "Magyarország" körbélyegzővel T:II K "Más törvényes" T:III augusztus 9. 10K T:IV K(2 ), 100K(4 ) K(2 ) K(1 ) összesen 9db T:IV K T:II K T:III f, 10K, 20K, 100K, 2klf, + Ausztria/Osztrák-magyar Bank 10K összesen 6klf T:II,III,IV K 80f fny-sal nyomdahely jelölés nélkül T:III K 80f fny-sal nyomdahely jelölés nélkül T:II P baloldali papírránccal T:II P (50x) T:II, II / III P "*"-gal bal sarokban papírránccal T:I- (halvány folt) P(9 ) egymásutáni sorszámokkal T:I,I-(csak 1 ) P(2 ) egymásutáni sorszámokkal T:I P T:I P T:I P T:I P hamis német "Wehrmacht" ellenbélyegzővel T:III P T:I P T:III P(2 ) egymásutáni sorszámokkal T:I P(2 ) kisugrású sorszámokkal T:II,II P "V.H." "ö" betű felett ékezett nyitott! T:III P "V.H."T:I P "V.H." (4 ) egyvonalas számok, ritka variáns! :IV P lemezhibás ellenbélyeggel T:IV P(2 ) T:I P(2x) az egyiken az alsó szövegben "büntetés" szóban az "e" betűn nincs ékezet T:I-,I P orosz "P" helyett magyar "N" betűvel T:II P orosz "P" helyett magyar "N" betűvel T:II P orosz "P" helyett magyar "N" betűvel T:II P bélyeggel egyenes szárú "3-as" számjeggyel (15 ) T:III P lemezhibás elllenbélyeggel! T:III ezerP lemezhibás ellenbélyeggel! T:III...100

16 ezerP bélyeggel! (50x) T:II/II/III ezerP 2klf variáns, egyik világosbarna hátoldallal T:II + III ezerP (50x) T:II/II/III millióP(50 ) T:II/III,III ezerMP baloldali függőleges látványos papírránccal T:II ezerMP látványos egyenetlen sorszámmal! T:III millóMP (50x) T:II/II/III millióMP (50 ) T:II,II/III ezerBP igen erős látványos papírránccal T:I millióBP T:I ezerAP sorszám nélkül, v.j. hátlapi nyomat erősen felfelé csúszva! T:I ezerAP 5 jegyű sorszámmal, v.j. (2 ) mindkettő utolsó sorszáma erősen lecsúszva, előlapon baloldalon kopott lila banki bélyegzővel, rajta "50" számmal (darabszám megjegyzés!) T:II ezerAP szám nélkül, v.j. előlapon erősen lefelé csúszva, bal felső sarokban illesztőkereszttel, hátlapán szöveg felfelé csúszva! T:II ezerAP előlapon jobb oldalon függőleges festékcsíkkal T: III ezerAP sorszám nélkül, v.j. hátlapán nyomat enyhén felfelé, de extrém balra csúszva! T:II ezerAP előlapon erős lemezhibával T:I ezerAP előlapon rendkívül "elmázolt" festékkel T:III ezerAP előlapi látványos lemezhibával T:II millióAP 5 jegyű sorszámmal v.j. előlapon baloldali és lefelé elcsúszással, hátlapon jobbra és lefelé csúszott nyomat, fordított címerrel! T:I millióAP 6 jegyű sorszámmal, v.j hátlapon fordított címerrel T: III millióAP T:I millióAP T:II+ csak egyszer hajtva, törve nem! millióAP (5 ) T: III/IV,IV Ft T:II Ft T:II Ft T:II/III+ tisztítva Ft T:II Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:III Ft T:II , 1962, 1969, Ft 4klf. T:I Ft(2X) egyikben papírránc! Ft(2X) T:I Ft(1 ), Ft (1 ), Ft(2X), Ft(1 ), Ft(2X), Ft(1X) T:II+, II...700

17 , 1968, 1975, 1980, 1989, Ft 6klf. T:I Ft T:I Ft(50 ) T:II,II/III,III Ft (2 ) egymásutáni sorszámokkal T:I Ft "E" T:II/III Ft(2 ) kisugrású sorszámokkal T:I Ft (2 ) egymásutáni sorszámokkal T:I Ft T:I Ft T:I Ft T:I Ft(3 ) T:I Ft T:I Ft(1 ), Ft (2 ), Ft(1X) összesen 4db T:II+ alig látható hajlás törve nem Ft "D" T:II Ft "D" T:II/III Ft "D" T:II/III Ft "E" T:II/III Ft "J" T:II Ft "J" T:II-/III Ft(2 ) T:I Ft "FF" T:I Ft "DH" T:II Ft "Millenium" eredeti bontatlan díszcsomagolásban T:I Ft "Millenium" eredeti bontatlan díszcsomagolásban T:I Ft "DB" T:I Ft "FB"(2 ) egymásutáni sorszámokkal T:I Ft "FA"(3 ) egymásutáni sorszámokkal T:I Ft "FB"(3 ) egymásutáni sorszámokkal T:I Ft "FB"(3 ) egymásutáni sorszámokkal T:I Ft "1956" T:I Militária "Pro Deo et Patria" ezüstözött Br hadiérem T: Külföldi nemesfém és fém emlékveretek, plakettek, zsetonok, kitüntetések, jelvények Európa "ECU" ffém emlékérem, zománcozott T:PP k Kína "Shanghai-i vizes VB" Ag (999) emlékérem 10g multicolor T:PP Németország "80 éves a BSV Frankenthal e. V." ffém emlékérem T: Olaszország DN (cca es évek) "Mussolini - Balilla szervezet" kitűző T: Oroszország DN "250 éves az orosz hadiflotta" ffém emlékérem T:PP Oroszország DN "250 éves az orosz hadiflotta" ffém emlékérem T:PP Oroszország DN "250 éves az orosz hadiflotta" ffém emlékérem T:PP Oroszország DN "250 éves az orosz hadiflotta" ffém emlékérem T:PP...500

18 Magyar nemesfém és fém emlékveretek, plakettek, zsetonok, kitüntetések, jelvények Erzsébet királyné medál Br T: "MHD-Óbuda" nagyalakú plakett T:1 Eredeti díszdobozban! "MÉE - Divus Marcus Aurelius Pius" T: "250 éves a magyar műszaki felsőoktatás" fém emlékérem T: "MÉE - Szeged felszabadulása a török uralom alól" Br emlékérem T: "II. Tisza kupa - Leninváros" nagyalakú Br emlékérem T: " Vértanúink emlékére" ffém emlékérem T:PP Eredeti tokban, tanúsítvánnyal! "Honfoglalás - vérszerződés" aranyozott fém emlékérem T:PP "A honfoglalás 1100 éves évfordulójának emlékére" Ag (835) zseton 6g emléklapon T:PP "MÉE - Az aradi vértanúk emlékére" nagyalakú Br emlékérem T: "II. Rákóczi Ferenc - Rákóczi szabadságharc" aranyozott ffém emlékérem T:PP DN "Der Tapferkeit" I.Ferenc József Br hadiérem T:2-/3+ k. fny DN "Fortitudini" IV.Károly hadiérem, szalaggal T: DN "Isten áld meg a magyart! - Éljen Mátyás király!" Ag (999) emlékérem 20g T:PP DN "A magyar pénz krónikája - Szabadságharc" Ag (999) emlékérem 20g T:PP Római Köztársaság / Császárság Római Császárság / Birodalom 4db bronz + 3db dénár Ag, feltehetően hamisítványok Külföldi szettek és próbaszettek Andorra c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Ausztrália c, 2c, 5c, 10c, 20c, 50c forgalmi szettben T:PP Belize c-10$ Ag 8klf db Ag (102.79g), díszkiadású szettben! T:PP Tanúsítvánnyal! Belize c-10$ Ag 8klf db Ag (102.79g), díszkiadású szettben! T:PP Tanúsítvánnyal! Belize c-10$ Ag 8klf db Ag (98,49g), díszkiadású szettben! T:PP Csak 1826db, tanúsítvánnyal! Brit Virgin-szigetek c-1$ 6klf db, benne 1db Ag (1$,) 25,7g, díszkiadású szettben T:PP Tanúsítvánnyal! (Vákuum kicsit sérült, ezért kis barnulás van az 1$-oson) Brit Virgin-szigetek c-1$ 6klf db, benne 1db Ag (1$,) 25,7g, szettben T:PP Ciprus c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Csehország c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Dánia c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Észtország c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Izland c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Lengyelország c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Lettország c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db!

19 7470. Litvánia c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Málta c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Monaco c-2 8klf db próbaveret, kereskedői szettben T:BU Norvégia c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Svájc c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Svédország c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Szlovákia c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Szlovénia c-5 9klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Törökország c-2 8klf db próbaveret, szettben, eredeti díszcsomagolásban T:BU Csak db! Trinidad és Tobago c-10$ 8klf db, benne 2db Ag (5$, 10$) 64,7g, szettben T:PP Vatikán L-500L Ag, 8klf db, benne 500L Ag "Szt. Péter és Pál" szettben T: Külföldi fém- és ezüstpénzek a középkortól napjainkig Vegyes külföldi tétel, benne 160db klf fémpénz 120klf országból, gyűrűs berakóban, összetapastzható éremtokokban Ausztrália p Ag V.György T:3/ Ausztrália P V.György T:3 kis ph Ausztrália C Ag VI.György T: Ausztria Sch Ag "Joseph Haydn" T:1-/ Ausztria Sch Ag "Bundestheater" T:2 pici ph Ausztria Sch Ag "Mozart" T: Ausztria Sch Ag "Mariazell" T:2 kis k Ausztria Sch Ag "Welsbach" T: Ausztria Sch Ag "Erzherzog Johann" T:2 pici ph Ausztria Sch Ag "Karintia" T:2 pici ph Ausztria Sch Ag "Burgenland" T:2 pici ph Ausztria Sch Ag "Anton Bruckner" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Savoyai Jenő" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Franz Grillparzer" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Műszaki Egyetem, Bécsi" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Ferdinand Raimund" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Mária Terézia" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Lukas von Hildebrandt" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Peter Rosegger" T:2 kis ph Ausztria Sch Ag "Lehár Ferenc" T: Ausztria Sch Ag "Bécsi Börze" T: Ausztria Sch Ag "Carl Michael Ziehrer" T:2 ph Ausztria Sch Ag "Max Reinhardt" T:2 kis ph

20 7505. Belga-Kongó c T: Belgium Fr Ag francia felirattal T: Belgium Fr Ag "4 király" flamand felirattal T: Csehország Tallér Lajos 1967-es Ag utánverete 21g T: Dánia ö Ag VIII.Frigyes T:3 R! Dél-Rhodesia p VI.György T: Észak-Korea W Ag "Teknősbéka hajó" T:PP Franciaország c T:3 kis ph Francia Szomáliföld Fr T: Fülöp-szigetek P Ag T: Fülöp-szigetek P Ag "FAO" T:BU Tanúsítvánnyal! Fülöp-szigetek P Ag "Nemzetközi Gyermekév" T:PP Műanyag csomagolásban, tanúsítvánnyal! Fülöp-szigetek P Ag "FAO" T:BU Tanúsítvánnyal! Görögország Dr, 2Dr, 5Dr (2x) T:2/3, Guinea Fr T:3 R! Hollandia /2G Ag T:2- ph Holland-Antillák G Ag "Nemzetközi Gyermekév" T:PP Műanyag csomagolásban, tanúsítvánnyal! Brit-India Anna T:3+/ India R Ag "FAO" T:BU Tanúsítvánnyal! Izland 1926HCN-GJ 1 Eyrir T:2/ Jamaica $ Ag "Nemzetközi Gyermekév" T:PP Műanyag csomagolásban, tanúsítvánnyal! Jugoszlávia D I.Sándor T:2/ Jugoszlávia D Ag I.Sándor T: Kanada c Ag Viktória T:3/3- R! Kanada c Ag VII.Edvárd T:2/2- R! Kanada c Ag V.György T: Kanada c Ag V.György T:3/3- R! Kanada c Ag V.György T:4 R! Kanada c Ag T: Kanada $ Ag "Téli olimpia - Műlesiklás" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - gyorskorcsolya" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - jégkorong" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - sífutó" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - síakrobatika" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - sílövészet" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - síugrás" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - tánckorcsolya" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - curling" T:PP Kanada $ Ag "Téli olimpia - bob" T:PP Kazahsztán T "Kanalas gém" T:BU Kongó Fr "Svájci testőrség" multicolor T:PP...500

21 7546. Lengyelország Zl Ag "Népköztársasági évforduló" T: Lengyelország Zl "Olimpia" T:PP Lengyelország Zl "Sikorski" T:BU Lengyelország Zl "I. Ulászló Herman" T:BU Lengyelország Zl Ag "II.János Pál pápa" T:BU Lengyelország Zl "Lukasiewicz" T:BU Lengyelország Zl Ag "II. János Pál pápa" T:BU Lengyelország Zl "II. Kázmér" T:BU Lengyelország Zl "Fecskék" T:BU Lengyelország Zl "I. Zsigmond" T:BU Lesotho M Ag "Nemzetközi Gyermekév" T:PP Műanyag csomagolásban, tanúsítvánnyal! Libéria $ "A szabadság pillanatai - A holokauszt vége " multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Marathoni csata" multicolor T:PP Libéria $ Ag "A szabadság pillanatai - Nelson Mandela, 1994" T:PP Tanúsítvánnyal Libéria $ "A szabadság pillanatai - Gandhi" multicolor T:PP Tanúsítvánnyal Libéria $ "A szabadság pillanatai - Az ENSZ megalapítása, 1945" multicolor T:PP Tanúsítvánnyal Libéria $ "A szabadság pillanatai - A berlini fal lerombolása, 1989" multicolor T:PP Tanúsítvánnyal Libéria $ "A szabadság pillanatai - Női egyenjogúság" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Az utolsó indián szabadságharc, 1876" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - A tudomány szabadsága" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Prágai tavasz, 1968." multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - A Dalai láma megkapja a Nobel-díjat" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Alekszander Szolzsenyicin, 1953." multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Tell Vilmos, 14. század" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Bécs felmentése a törökök alól, 1683" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - A kommunikáció szabadsága, 21. század" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - A keresztényüldözés megszűntetése, 313." multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Libéria megalapítása, 1847" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Libéria megalapítása, 1847" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - A II. világháború vége, 1945" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Buddha" multicolor T:PP Libéria $ "A szabadság pillanatai - Francia forradalom, 1789" multicolor T:PP Tanúsítvánnyal Libéria $ "A szabadság pillanatai - Spanyol polgárháború, 1936/37." multicolor T:PP Tanúsítvánnyal...500

21. Numizmatikai gyorsárverés

17. Numizmatikai gyorsárverés

10. Numizmatikai gyorsárverés

10. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. január 11-16. között. Ajánlattételi határidő: január

6. Numizmatikai gyorsárverés

81. Numizmatikai gyorsárverés

18. Numizmatikai gyorsárverés

25. Numizmatikai gyorsárverés

5. Numizmatikai gyorsárverés

5. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötödik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2012. augusztus 22-29. között. Ajánlattételi határidő: augusztus

15. Numizmatikai gyorsárverés

15. Numizmatikai gyorsárverés 15. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizenötödik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. május 6-8. között.

24. Numizmatikai gyorsárverés

19. Numizmatikai gyorsárverés

32. Numizmatikai gyorsárverés

23. Numizmatikai gyorsárverés

23. Numizmatikai gyorsárverés 23. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház huszonharmadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. szeptember 13.

22. Numizmatikai gyorsárverés

27. Numizmatikai gyorsárverés

27. Numizmatikai gyorsárverés 27. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház huszonhetedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. január 17-22.

7. Numizmatikai gyorsárverés

7. Numizmatikai gyorsárverés Fodor Aukciósház Kft. Tel: +36 1 354-1234 1064 Budapest, Vörösmarty u. 65. Fax: +36 1 354 1235 E-mail: info@fodoraukcio.hu Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hetedik numizmatikai árverésének

89. Numizmatikai gyorsárverés

89. Numizmatikai gyorsárverés 89. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvankilencedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2019. május 20-21-22-én nyitvatartási

20. Numizmatikai gyorsárverés

84. Numizmatikai gyorsárverés

84. Numizmatikai gyorsárverés 84. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvannegyedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. október 15-16-17-én nyitvatartási

Belföldi EMS Gyorsposta

58. Numizmatikai gyorsárverés

58. Numizmatikai gyorsárverés 58. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvennyolcadik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2016. május 2-4-én, nyitvatartási

36. Numizmatikai gyorsárverés

36. Numizmatikai gyorsárverés 36. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harminchatodik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. Október 13-15.

31. Numizmatikai gyorsárverés

31. Numizmatikai gyorsárverés 31. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harmincadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. június 19-25. között.

16. Numizmatikai gyorsárverés

16. Numizmatikai gyorsárverés 16. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizenhatodik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. május 24-29. között.

92. Numizmatikai gyorsárverés

92. Numizmatikai gyorsárverés 92. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház kilencvenkettedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2019. augusztus 21-én nyitvatartási

Nagykövetségek March 13.

Nagykövetségek March 13. Nagykövetségek 2007. March 13. Albánia Albán Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége Cím: 1026 Budapest, Gábor Áron u. 55. Telefon: +31 1 326 8905 Algéria Algériai Demokratikus Népi Köztársaság Magyarországi

79. Numizmatikai gyorsárverés

79. Numizmatikai gyorsárverés 79. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hetvenkilencedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. május 14-15-16-án nyitvatartási

85. Numizmatikai gyorsárverés

85. Numizmatikai gyorsárverés 85. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvanötödik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. december 3-4-5-én nyitvatartási

54. Numizmatikai gyorsárverés

54. Numizmatikai gyorsárverés 54. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvennegyedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2016. január 18-19-20-án. Ajánlattételi

Magyar joganyagok - PSZÁF tájékoztató - a Magyarország területére belépő külföldi t 2. oldal Norvégia Olaszország (Vatikán és San Marino) Portugália R

Magyar joganyagok - PSZÁF tájékoztató - a Magyarország területére belépő külföldi t 2. oldal Norvégia Olaszország (Vatikán és San Marino) Portugália R Magyar joganyagok - PSZÁF tájékoztató - a Magyarország területére belépő külföldi t 1. oldal PSZÁF tájékoztató a Magyarország területére belépő külföldi telephelyű, valamint a magyar forgalmi rendszámú

HATÁRON ÁTLÉPŐ GÉPJÁRMŰVEK FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSÉNEK IGAZOLÁSA

HATÁRON ÁTLÉPŐ GÉPJÁRMŰVEK FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSÉNEK IGAZOLÁSA HATÁRON ÁTLÉPŐ GÉPJÁRMŰVEK FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSÉNEK IGAZOLÁSA A PSZÁF tájékoztatója a Magyar Köztársaság területére belépő külföldi telephelyű gépjárművek, valamint a magyar forgalmi rendszámú

80. Numizmatikai gyorsárverés

80. Numizmatikai gyorsárverés 80. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvanadik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. június 11-12-13-án nyitvatartási

jacsa.net VOIP nemzetközi percdíjak

MEHIB ZRT. 2014. I. FÉLÉVRE ÉRVÉNYES ORSZÁGKOCKÁZATI BESOROLÁSA ÉS FEDEZETI POLITIKÁJA

MEHIB ZRT. 2014. I. FÉLÉVRE ÉRVÉNYES ORSZÁGKOCKÁZATI BESOROLÁSA ÉS FEDEZETI POLITIKÁJA MEHIB ZRT. 2014. I. FÉLÉVRE ÉRVÉNYES ORSZÁGKOCKÁZATI BESOROLÁSA ÉS FEDEZETI POLITIKÁJA Hatályos 2014. január 1-től 2014. I. félévre vonatkozó országkockázati besorolás és biztosíthatósági szabályok (táblázatban

USE ONLY EURÓPA ORSZÁGAI ÉS FŐVÁROSAI

USE ONLY EURÓPA ORSZÁGAI ÉS FŐVÁROSAI EURÓPA ORSZÁGAI ÉS FŐVÁROSAI 1. Észak-Európa Norvégia Oslo Svédország Stockholm Finnország Helsinki Dánia Koppenhága Izland Reykjavík 2. Nyugat-Európa Nagy-Britannia vagy Egyesült Királyság, United Kingdom

53. Numizmatikai gyorsárverés

53. Numizmatikai gyorsárverés 53. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvenharmadik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban december 28-29-30-án. Ajánlattételi

87. Numizmatikai gyorsárverés

87. Numizmatikai gyorsárverés 87. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcanhetedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2019. március 4-5-6-án nyitvatartási

83. Numizmatikai gyorsárverés

83. Numizmatikai gyorsárverés 83. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvanharmadik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. szeptember 3-4-5-én nyitvatartási

Felnőttkori túlsúly és elhízás globális előfordulása régiónként

ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA2 FELSŐOKTATÁSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK

ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA202 SZAKKÉPZÉSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK

ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA2 KÖZNEVELÉSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK

ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA2 KÖZNEVELÉSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK ALKALMAZANDÓ TÁMOGATÁSI RÁTÁK KA2 KÖZNEVELÉSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK 1. Projektmenedzsment és megvalósítás Hozzájárulás a koordinátor intézmény tevékenységeihez 500 euró havonta Hozzájárulás a partner

74. Numizmatikai gyorsárverés

74. Numizmatikai gyorsárverés 74. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hetvennegyedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2017. december 18-19-20-án nyitvatartási

2018/149 ELNÖKI TÁJÉKOZTATÓ Budapest, Riadó u Pf Tel.:

2018/149 ELNÖKI TÁJÉKOZTATÓ Budapest, Riadó u Pf Tel.: 2018/149 ELNÖKI TÁJÉKOZTATÓ 2018. 08. 03. 1026 Budapest, Riadó u. 5. 1525 Pf. 166. Tel.: +36 1 882 85 00 kapcsolat@kt.hu www.kozbeszerzes.hu A Közbeszerzési Hatóság Elnökének tájékoztatója a Kbt. 62. (1)

35. Numizmatikai gyorsárverés

35. Numizmatikai gyorsárverés 35. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harmincötödik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon 2014. Szeptember 19-24. között Ajánlattételi

82. Numizmatikai gyorsárverés

82. Numizmatikai gyorsárverés 82. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvankettedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. július 30-31-én és augusztus

1. táblázat - A világ tűzeseteinek összesített adatai az országokban ( )

1. táblázat - A világ tűzeseteinek összesített adatai az országokban ( ) 1. táblázat - A világ tűzeseteinek összesített adatai az országok (1993-2007) Év Országok Összes lakosság /milliárd fő/ Tűzesetek /millió db/ Tűzesetben elhunytak /ezer fő/ 1000 lakosra jutó tűzesetek

71. Numizmatikai gyorsárverés

71. Numizmatikai gyorsárverés 71. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hetvenegyedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2017. augusztus 28-29-30-án nyitvatartási

64. Numizmatikai gyorsárverés

64. Numizmatikai gyorsárverés 64. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hatvannegyedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2016. december 5-6-7-én, nyitvatartási

30. Numizmatikai gyorsárverés

30. Numizmatikai gyorsárverés 30. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harmincadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. május 26-28. között.

Mobilitásgarancia füzet

Mobilitásgarancia füzet Mobilitásgarancia füzet Minőségi használt autók. Garanciával. Mobilitásgarancia Fontos tudnivalók Kérjük, figyelmesen olvassa el a klubkártya használatáról szóló jelen fejezetet, mielőtt szolgáltatásainkat

Mire, mennyit költöttünk? Az államháztartás bevételei és kiadásai 2003-2006-ban

Mire, mennyit költöttünk? Az államháztartás bevételei és kiadásai 2003-2006-ban Mire, mennyit költöttünk? Az államháztartás bevételei és kiadásai 2003-2006-ban Kiadások változása Az államháztartás kiadásainak változása (pénzforgalmi szemléletben milliárd Ft-ban) 8 500 8 700 9 500

Pillér Takarékszövetkezet

Pillér Takarékszövetkezet Hirdetmény szolgáltatás díjairól forgalmazott és már nem forgalmazott lakossági és vállalkozói számlákra/számlacsomagokra vonatkozó devizakülföldi/devizabelföldi természetes- és nem természetes személyek

86. Numizmatikai gyorsárverés

86. Numizmatikai gyorsárverés 86. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcanhatodik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2019. január 28-29-30-án nyitvatartási

88. Numizmatikai gyorsárverés

88. Numizmatikai gyorsárverés 88. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház nyolcvannyolcadik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2019. április 23-24-én nyitvatartási

34. Numizmatikai gyorsárverés

34. Numizmatikai gyorsárverés 34. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harmincnegyedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon 2014. Augusztus 23-27. között, irodánkban

75. Numizmatikai gyorsárverés

75. Numizmatikai gyorsárverés 75. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hetvenötödik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2018. január 8-9-10-én nyitvatartási

Kitöltési útmutató az E-adatlaphoz V1.2

Kitöltési útmutató az E-adatlaphoz V1.2 Kitöltési útmutató az E-adatlaphoz V1.2 Változás jegyzék Módosítás dátuma Módosítás jellege Érintett oldalak 2014.10.03 Változás 4. oldal 2014.12.10 Kiegészítés 3. oldal 2. ú melléklet Leírás NYOMT_AZON

3A Takarékszövetkezet

3A Takarékszövetkezet Hirdetmény SEPA szolgáltatás díjairól a már nem nyitható lakossági és vállalkozói számlákra/számlacsomagokra vonatkozó devizakülföldi/devizabelföldi természetes- és nem természetes személyek részére 3A

Dr. Zentai Zoltán Jogi Igazgató GYSEV CARGO Zrt.

Dr. Zentai Zoltán Jogi Igazgató GYSEV CARGO Zrt. Dr. Zentai Zoltán Jogi Igazgató GYSEV CARGO Zrt. 8 egyezmény 4 mérföldkő IÜG CIM COTIF 1890 1924 1933 1952 1961 1970 1980 1999 Kezdetek Hidegháború Intézményesülés Liberalizáció KTN 2016.09.20 CIM 2 KTN

DPD Express szolgáltatás

52. Numizmatikai gyorsárverés

52. Numizmatikai gyorsárverés 52. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvenkettedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2015. november 30-án, valamint december

-TÁJÉKOZTATÓ. a Számlatulajdonos pénzforgalmi vagy fizetési számláját érintő fizetési megbízások benyújtásának és teljesítésének rendjéről

-TÁJÉKOZTATÓ. a Számlatulajdonos pénzforgalmi vagy fizetési számláját érintő fizetési megbízások benyújtásának és teljesítésének rendjéről -TÁJÉKOZTATÓ a Számlatulajdonos pénzforgalmi vagy fizetési számláját érintő fizetési megbízások benyújtásának és teljesítésének rendjéről Hatályos: 2016. december 12-től A Boldva és Vidéke Takarékszövetkezet