Download "13. Numizmatikai gyorsárverés"

1 Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizenharmadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban március között. Ajánlattételi határidő: március 20. szerda - interneten óráig! - egyéb elérhetőségeinken óráig Árverésünkre licitálhat írásban, telefonon, ben, online. A megvásárolt tételek átvehetők március 21-én, csütörtökön órától! Maradékeladás: március 25. hétfő 8.00 óráig Címünk: 1133 Budapest, Pozsonyi út 54. fsz.1 Tel: Fax: Vásárlói jutalék: 18% Kedves Ügyfeleink! Irodánk február 25-től új címen található: 1133 Budapest, Pozsonyi út 54. fsz. 1. További elérhetőségeink: tétel tétel

3 Fizetési feltételek Az elnyert tételek átvehetők személyesen irodánkban a nyitvatartási idő alatt. Lehetőség van postai átvételre is, a fizetés utánvétellel vagy átutalással teljesíthető. Fizetési határidő: 2 hét. A fizetési határidő letelte után az elnyert és át nem vett tételeket - a jutalékot és a szállítási költséget tartalmazó számlával együtt a Fodor Aukciósház Kft. utánvétellel postázza a vevőnek. Bankszámlaszámunk: K&H Bank IBAN: HU Swift: OKHBHUHB A fizetési határidőt be nem tartó, illetve az utánvétes csomagot át nem vevő ügyfeleket a Fodor Aukció Kkt. a jövőbeni árveréseiről minden előzetes értesítés nélkül kizárhatja. Reklamáció Személyesen átvett tételekkel kapcsolatban csak az azonnali reklamációkat tudjuk elfogadni. Postai úton teljesített megbízások esetén a kézhezvételtől számított 72 órán belül jelzett reklamációt tudjuk figyelembe venni. Nagyobb tételeknél, gyűjteményeknél reklamációt nem áll módunkban elfogadni. Árveréseken használt jelölések, rövidítések: 1. Minőségi Nemes- és fémpénzek, emlékérmek: BU (Brilliant Uncirculated) határozottan intenzív fényű, nincs különbség az alapsík és a kiemelkedő relief megjelenése között PP (Proof) tükörfényes alapsík, a kiemelkedő részek mattírozottak PL (Prooflike) tükörfényes alapsík, de a kiemelkedő részek nem mattírozottak 1 verdefényes forgalomba még nem került, hibátlan 2 kiváló a legkiemelkedőbb részeken kopott, picit karcos 3 nagyon szép a kiemelkedő részek nagyon területen kopottak, de az érme világosan felismerhető 4 szép a felület erősen laposra kopott 5 jó azonosítható

4 Bankjegyek: I új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt, megőrizte kiadáskori jellegét II egyszer-kétszer hajtva, hibátlan sarkok, bankjegy anyaga és színe nem sérült III többször hajtott, sarkai lekerekítve, enyhén szennyezett, papírhiány nélkül IV erősen használt, szakadt, gyűrött, szennyezett, foltos, kisebb lyuk megengedett Bélyegek: postatiszta falcos gumi nélküli vágott bélyegzett levél levél kivágás légiposta szakirodalom 2. Anyagrövidítések Ag ezüst Au arany Br bronz Ff fehérfém CuNi réz-nikkel Alu - alumínium Zn - horgany Bi - billon 3. Egyéb ph peremhiba k karc f füles ly lyukas h hajlított juszt jusztírozási nyom jav javított kcs körbecsiszolt ki kitörés kny korróziónyom lh lapkahiba ly- lyukas rep repedt ü ütés v - vágás Adatvédelmi nyilatkozat A személyes adatok felhasználásának célja többek között a hatékonyabb ügyfélszolgálati működés biztosítása, weboldal, ill. szolgáltatások használatának megkönnyítése. Az ön által megadott adatokat tisztességesen és törvényesen dolgozzuk fel. Az adatokat meghatározott célra tároljuk és attól eltérő módon nem használjuk fel. Megfelelő biztonsági intézkedéseket teszünk annak érdekében, hogy a jogtalan hozzáférést, megváltoztatást vagy terjesztést megakadályozzuk. Adatokat harmadik félnek semmilyen körülmények között nem adunk ki, kivéve a törvényben meghatározott eseteket. Fodor Aukciósház Kft. Cégjegyzékszám: Cg Adószám:

5 Tartalomjegyzék Alacsony árról indított tételek, benne többek között bankjegyek, érmés borítékok, fémpénzek, érmek minden korból és országból Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos dokumentációk, levelek Részvények, értékpapírok, sorsjegyek, takarékbetétkönyvek, csekkek, váltók Papír- és fém szükségpénzek, hadifogolypénzek, fantáziapénzek és pénzhelyettesítő bónok Német Birodalom / Császárság / Weimari Köztársaság / Német Államok / NDK / NSZK bankjegyei, fémpénzei, szükségpénzei Külföldi és magyar érmés és bankjegyes borítékok, emléklapok Külföldi bankjegyek Osztrák-magyar, magyar és magyar vonatkozású bankjegyek Militária Külföldi nemesfém és fém emlékveretek, plakettek, zsetonok, kitüntetések, jelvények Magyar nemesfém és fém emlékveretek, plakettek, zsetonok, kitüntetések, jelvények Római Köztársaság / Császárság Külföldi szettek és próbaszettek Külföldi fém- és ezüstpénzek a középkortól napjainkig Habsburg veretek Magyar szettel és próbaszettek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek a középkortól napjainkig Erdély Kellemes licitálást kívánunk!

6 Alacsony árról indított tételek, benne többek között bankjegyek, érmés borítékok, fémpénzek, érmek minden korból és országból Algéria D "Forradalmi évforduló" T: 2- k Andorra c próbaveret T:BU Andorra c próbaveret T:BU Andorra c próbaveret T:BU Andorra c próbaveret T:BU Argentína c T:2/ Argentína P "Spanyol alkirály eltávolítása" T: Ausztrália p V.György T:2/ Ausztrália c "Nemzetközösségi játékok" T: Ausztria K T: Ausztria K T: Ausztria K T: Barbados c T: Brazília R T: Brazília R T: Brit-India /4A T: Bulgária St T: Dánia ö T: Dánia ö T: Fidzsi-szigetek P T: Franciaország 1792W 2Sol XVI.Lajos T:3/4+ ü Franciaország 1856BB 10c III.Napóleon T: Franciaország c T: Franciaország c T: Franciaország c T: Franciaország c T:2/ Franciaország Fr T: Franciaország Fr "Francois Rude" T: Franciaország Fr T: Görögország L T: Görögország Dr T: Irak F I.Faisal T: Irak F T:2- ph Irán SH1351(1972) 5R T: Kanada c Viktória T: Kanada c T: Kanada c T:3 ph Kelet-Karibi Államok $ T: Kuvait F T: Lengyelország c próbaveret T:BU Lengyelország c próbaveret T:BU...200

7 7042. Lengyelország c próbaveret T:BU Lengyelország c próbaveret T:BU Lengyelország c próbaveret T:BU Libanon P T: Luxemburg c T: Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Málta c próbaveret T:BU Mexikó P Ag T: Mongólia DN (1971). 1T "A forradalom 50. évfordulója" T: Nagy-Britannia Farthing Viktória T: Nagy-Britannia p T: Nagy-Britannia p Ag T: Nagy-Britannia Farthing T: Nagy-Britannia p Ag T: Nagy-Britannia p T: Nagy-Britannia C "Churchill" T: Nagy-Britannia C "Churchill" T: Nagy-Britannia p "Koronázási évforduló" T:2 + Fülöp-szigetek P T: Nagy-Britannia p "Károly és Diana" T:2 ph Nigéria Sh T: Olaszország 1893B/l 10c I.Umberto T: Olaszország c I.Umberto T: Olaszország c I.Umberto T: Olaszország L III.Viktor Emánuel T:2/ Olaszország L T: Olaszország L T:3 ph Olaszország c T:2 kis ph Olaszország L "Vám- és Pénzügyőri Akadémia" T: Olaszország L "Európai Unió" T: Oroszország k T: Oroszország k T: Szovjetunió R "II. vh.-s évforduló" T: Szovjetunió R "Olimpia - szimbólum" T: Szovjetunió R "Olimpia - szimbólum" T:

8 7085. Szovjetunió R "Borogyinói csata" T: Szovjetunió R "Csajkovszkij" T:2 ph Oroszország R T: Portugália c T: Rhodézia és Nyaszaföld p T: Románia L T: Románia c próbaveret T:BU Románia c próbaveret T:BU Románia c próbaveret T:BU Románia c próbaveret T:BU Románia c próbaveret T:BU Ruanda Fr T: Seychelle-szigetek c T: Spanyolország c T: Svájc /2Fr Ag T: Svájc /2Fr Ag T: Svédország ö T: Svédország ö II.Oszkár T: Svédország ö Ag T: Svédország c próbaveret T:BU Szerbia P (2x) + 20P T:3, Szlovákia K T:2/ Uruguay c T: USA /2$ "Kennedy" T: USA 1980P 1/2$ "Kennedy" T: Üzbegisztán S T: Vatikán L XII.Pius T: Zimbabwe $ T: Numizmatikai kellékek db használt éremkapszula, klf méretekben db éremtartó zsebalbum, kis és közepes méretű érmékhez, összesen 308 férőhellyel, jó állapotban db éremtartó zsebalbum, kis és közepes méretű érmékhez, összesen 220 férőhellyel, jó állapotban db éremtartó zsebalbum, kis és közepes méretű érmékhez, összesen 224 férőhellyel, jó állapotban Gyűrűs berakó, 31db kettes osztású lappal, bordó színben Gyűrűs berakó, 21db osztatlan lappal, tokkal, barna színben Gyűrűs berakó, 20db kettes osztású lappal, barna színben Gyűrűs berakó, 25db kettes osztású lappal, tokkal, bordó színben Gyűrűs berakó, 17db osztatlan lappal, tokkal, barna színben Gyűrűs berakó, 19db kettes osztású lappal, tokkal, bordó színben Gyűrűs éremtartó album, 14 lappal, 214 férőhellyel, közepes és nagyalakú érméknek Gyűrűs éremtartó album, 9 lappal, 364 férőhellyel, kisalakú érméknek

9 7125. Nagyalakú fa éremtartó kazetta, 1 tálcával, 16x10cm Vadonatúj Hartberger gyűrűs berakó, összetapasztható éremtokokhoz, 10db lappal, kék színben Numis éremtartó lapok, vegyes átmérőjű érmékhez, elválasztólapokkal (5db/cs) Optima éremtartó lapok, 65mm átmérőjű érmékhez (5db/cs) Numis éremtartó lapok, 44mm átmérőjű érmékhez, elválasztólapokkal (5db/cs) Lindner éremberakó 10db albumlappal, klf méretű érmékhez, eredeti bontatlan csomagolásban! Numizmatikai irodalom Molnár Péter: A KORONA PÉNZRENDSZER bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra ( ) Rainer Albert: Die Münzen der Römischen Republik - Római Köztársaság pénzeinek katalógusa, bontatlan csomagolásban Kosinski: Europa Münzkatalog Európa pénzérméi, euró árakkal! Vadiúj kiadás! Numizmatikával kapcsolatos dokumentációk, levelek Eger városi sorsjáték nyerő számai Részvények, értékpapírok, sorsjegyek, takarékbetétkönyvek, csekkek, váltók "Hold-Mező-Vásárhelyi Mozgósított Harczosok" sorsjegye 30kr T:I "Késmárki Lövészegyesületi" sorsjegy 1K-ról T:II "Budapest Újságírók Egyesülete" sorsjegy 1K T:I Tanuló sorsjegy 1K T:I "Magyar Kir. Szabadalmazott Osztálysorsjáték" 1/4 eredeti sorsjegy 3K T:II "Magyar Kir. Szabadalmazott Osztálysorsjáték" 1/4 eredeti sorsjegy 6K T:II "Lujza otthon" sorsjegye 1K-ról T:I Színészsorsjegy 5000K T:I "Törökőri Római Katholikus Kisegítő Kápolna Egyesület" Kápolna sorsjegy 5000K T:II "Törökőri Római Katholikus Kisegítő Kápolna Egyesület" Kápolna sorsjegy 5000K T:II/III Diák-sorsjegy 5000K T:I Diák-sorsjegy 5000K T:I "13. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" egész sorsjegy T:I "Repülők Tárgysorsjátéka" sorsjegy K T:I "19. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" 1/4 sorsjegy T:I "51. Magyar Kir. Állami Sorsjáték" egész-sorsjegy 2P T:I "51. Magyar Kir. Állami sorsjáték" egész-sorsjegy 2P T:II "IV. Újjáépítési Állami Sorsjáték" egész sorsjegy 5Ft T:I- szélei repedezettek "IV. és V. Újjáépítési Állami sorsjáték" fél és egész sorsjegy, 2,50Ft és 5Ft T:III "Budapesti Actio Catholica" sorsjegye 3Ft T:I "X. Újjáépítési Állami Sorsjáték" fél-sorsjegy 3Ft T:II "VII. és X. Újjáépítési Állami sorsjáték" fél és egész sorsjegy, 3Ft és 6Ft T:II/III "XII. Újjáépítési Állami Sorsjáték" fél-sorsjegy 3Ft T:I- sarokhiány Olimpia sorsjegy 4Ft Márka sorsjegy T:I...600

10 Márka sorsjegy T:I DN "Téglajegy" 10Ft-ról a debreceni sportcsarnok építéséhez (3x) egymásutáni sorszámmal T:II "Győr - Sopron - Ebenfurti vasut" részvénye 200 o.é Ft-ról magyar és német nyelven, szignettával (II.o.állapot) "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye o.é.5ft-ról,magyar és német nyelven "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegye o.é. 2Ft-ról, magyar és német nyelven "Erzsébet királyné Sanatorium Sorsjegykölcsön" sorsjegye 5K-ról, magyar és német nyelven "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-jegye nyeremény kötvényhez magyar, francia és német nyelven "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-kötvénye "A" 100K-ról,magyar,francia és német nyelven, érvénytelenítő lyukasztással "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-szelvénye "Magyar Munkások Beszerző, Takarék és Lakásépítő Szövetkezete" üzletrésze 200K-ról T: sarkán papírhiány, szakadás "Budapest Székesfővárosi Közlekedési R.-T." kötvénye 1000K-ról (II.o.állapot) "Budapest Székesfővárosi Közlekedési R.-T." kötvénye 2000K-ról (II.o.állapot) "Zalaegerszegi Központi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 4000K-ról "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvénye 100P-ről "A Magyar Királyság 3%-kal kamatozó törlesztéses államadóssága" államadóssági kötvénye 100P-ről Ausztria / Wien "Die k. k Direction der Staatsschuld" államadóssági kötvénye 1000G-ről Ausztria / Wien "Metallurgische Werke und Maschinenfabriks-Aktien-Gesellschaft" részvénye 25 rész 200Kr-ről, szelvényekkel Belgium / Brüsszel "Société Anonyme des Mines D' Apatite de Jumilla (Espagne)" törzsrészvénye, szignettákkal Belgium / Brüsszel "Société Anonyme Franco-Belge pour la Fabrication de Papiers Peints" részvénye 250Fr-ról, szignettákkal Brazília "Brazil Railway Company" részvénye 100Ł-ról angol nyelven, szignettá-val Brazília "Brazil Railway Company" részvénye 500Fr-ról francia, angol és portugál nyelven, szignettá-val T: felső szélén ragasztva Franciaország / Párizs "Banque Nationale de Crédit" részvénye 500Fr-ról, szignettával Franciaország / Párizs "Compagnie Francaise du Reptoil" értékpapírja 100Fr-ról, szignettával, szelvényekkel Franciaország / Párizs 1970-es évek. "Anciens Établissements Eiffel Société Anonyme" részvénye (Nouveaux) 25Fr-ról Német Birodalom / Császárság / Strassburg "Zuckerfabrik Strassburg U.M." részvénye 300M-ról, szignettával Német Birodalom / Császárság "Hohenloce-Werke Aktiengesellschaft" részvénye 1000M-ról, 250Zl átigazoló bélyegzéssel lengyel és német nyelven, érvénytelenített német és érvényes lengyel szignettával NSZK / Köln "Deutsche Lufthansa Aktiengesellschaft" értékpapírja 300DM-ről Spanyolország / Madrid "Minas de Cobre de Nerva" részvénye 50P-ról...300

11 7187. Törökország "Société Anonyme Ottomane des Mines de Balia-Karaidin" részvénye 100Fr-ról francia és török nyelven Papír- és fém szükségpénzek, hadifogolypénzek, fantáziapénzek és pénzhelyettesítő bónok DN "Pester Lloyd Újságüzem" utalványa 1K, 2K, 3K T:I db részben megkezdett élelmiszerjegy "Búzakalász Mg. Tsz., Túrkeve" 2db strand-fürdőjegy + 1db kabinjegy db telefontantusz T:vegyes Német Birodalom / Császárság / Weimari Köztársaság / Német Államok / NDK / NSZK bankjegyei, fémpénzei, szükségpénzei Német Államok / Bajorország Kr Ag III.Miksa T:3/ Német Államok / Poroszország 1845A 1Pf T: Német Államok / Poroszország 1868C 4Pf T: Német Államok / Szászország /3 Taler Ag II. Frigyes Ágost halála emlékére T: Német Államok / Württemberg Kr Ag Frigyes, látványos erős verethibával! T:3-/ Német Államok / Császárság / Weimari Köztársaság / 3. Birodalom vegyes váltópénz tétel 1863-tól, 72db T:vegyes Német Birodalom / Császárság 1905A 1/2M Ag T: Német Birodalom / Császárság 1906E 1/2M Ag T: Német Birodalom / Császárság / Hamburg DN 20Pf fém szükségpénz T:2/ Német Birodalom / Weimari Köztársaság 1928E 50Rpf T: Német Birodalom / Weimari Köztársaság 1932G 4Rpf T:2/ Német Mellékterületek / Megszállt Keleti Területek 1916A 1K T: Német Mellékterületek / Megszállt Keleti Területek 1916A 1K T: Német Mellékterületek / Megszállt Keleti Területek 1916J 1K T: Német Mellékterületek / Megszállt Keleti Területek 1916A 2K T: Német Mellékterületek / Megszállt Keleti Területek 1916A 3K T: Német Mellékterületek / Danzig Pf T: Német Mellékterületek / Danzig Pf T: Német Mellékterületek / Danzig Pf T: Német Mellékterületek / Danzig Pf T: Német Mellékterületek / Danzig Pf T: Német Mellékterületek / Danzig Pf T: Német Mellékterületek / Hamburgische Bank Von A.G.1/100 Verrechnungsmarke T: Német Birodalom / Császárság + Weimari Köztársaság db klf fém városi szükségpénz T:2,3 + Cseh-Morva Protektorátus K T: Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bad Kissingen Pf fém szükségpénz T:2/ Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bad Kissinger Pf fém szükségpénz T: Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Braunschweig Pf fém szükségpénz T:2/ Német Birodalom / Császárság / Cassel Pf fém szükségpénz T: Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Cassel Pf fém szükségpénz T: Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Coblenz Pf fém szükségpénz T:2/ Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Frankenthal Pf fém szükségpénz T:2/ Német Birodalom / Császárság / Germersheim Pf fém szükségpénz T:

12 7224. Német Birodalom / Weimari Köztársaság / München Pf fém szükségpénz T: Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Münster Pf fém szükségpénz T: Német 3. Birodalom 1937G 2M Ag "Hindenburg" T:2/ NDK M "Berlin" T: NDK M "Ernst Thälmann" T: NDK M "Ifjúsági fesztivál" T: NDK M "30 éves az NDK" T:2 apró ph NDK M "Karl Marx" T:2 kis ph NDK M "Rostock" T:BU NDK M "40 éves az NDK" T:BU NSZK váltópénz tétel igl, különböző típus vagy évjárat, 128db T:vegyes NSZK 1951F 2M T:2 ph NSZK 1962D 2M "Planck" T: NSZK M "Otto Hahn" T:BU NSZK M "Otto Hahn" T:BU NSZK M "Otto Hahn" T:BU NSZK M "Vogelweide" T:BU NSZK M "Vogelweide" T:BU NSZK M "Vogelweide" T:BU NSZK M "Kölni dóm" T:BU NSZK M "Kölni dóm" T:BU NSZK M "Kölni dóm" T:BU NSZK M "Lessing" T:BU NSZK M "Lessing" T:BU NSZK M "Lessing" T:BU NSZK M "Stein" T:BU NSZK M "Stein" T:BU NSZK M "Stein" T:BU NSZK M "Stein" T:BU NSZK M "Környezetvédelmi konferencia" T:BU NSZK M "Környezetvédelmi konferencia" T:BU NSZK M "Goethe" T:BU NSZK M "Goethe" T:BU NSZK M "Luther" T:BU NSZK M "Luther" T:BU NSZK M "Marx" T:BU NSZK M "Marx" T:BU NSZK M "Marx" T:BU NSZK M "Mendelssohn - Bartholdy" T:BU NSZK M "Mendelssohn - Bartholdy" T:BU NSZK M "Zollverein" T:BU NSZK M "Zollverein" T:BU NSZK M "150 éves a vasút" T:BU...700

13 7267. NSZK M "150 éves a vasút" T:BU NSZK M "150 éves a vasút" T:BU NSZK M "A zene éve" T:BU NSZK M "A zene éve" T:BU NSZK M "A zene éve" T:BU NSZK M "Heidelbergi Egyetem" T:BU NSZK M "Heidelbergi Egyetem" T:BU NSZK M "Heidelbergi Egyetem" T:BU NSZK M "Nagy Frigyes" T:BU NSZK M "Nagy Frigyes" T:BU NSZK M "Nagy Frigyes" T:BU NSZK M "Nagy Frigyes" T:BU NSZK M "Nagy Frigyes" T:BU NSZK M "Nagy Frigyes" T:BU NSZK M Ag "750 éves Berlin" T:BU NSZK 1994D 5M T:PP Német Birodalom / Császárság M fehér papír T:III Német Birodalom / Császárság M fehér papír T:III Német Birodalom / Császárság M kékes papír T:III Német Birodalom / Császárság M kékes papír T:III Német Birodalom / Császárság M inflációs kiadás T:I Német Birodalom / Weimari Köztársaság M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság M "Mäander" vízjellel, 6-jegyű sorszámmal T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság milliárd M (2x) cégnyomat zöld cégjelzéssel és sorszámmal T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság M (2x) birodalmi nyomat fekete "T"-vel, sorszám egyszer szerepel az előlapon; egymás utáni sorszámokkal T:I Német Birodalom / Weimari Köztársaság M birodalmi nyomat, 8-jegyű sorszám 2x az előlapon T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság M birodalmi nyomat, 8-jegyű sorszám 2x az elő- és a hátlapon T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság M birodalmi nyomat, elő- és hátlapon 8-jegyű sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M 16mm sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M 16mm sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M 18mm sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M "Medaillon-Schein" T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M "Medaillon-Schein" T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság millió M "Hakensterne" vízjellel, 6-jegyű sorszámmal T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság M köztes forma "K" alapnyomati betűvel T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság M köztes kiadás "K/M" T:II/III...100

14 7304. Német Birodalom / Weimari Köztársaság M köztes forma "K" alapnyomati betűvel T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M (2x) T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M (2x) T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M (2x) T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M (2x) T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M (2x) T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:IV Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank millió M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank millió M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank millió M T:I Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Bayerische Notenbank milliárd M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Württembergische Notenbank M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Darmstadt, Hessische Landesbank millió M T:I Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Darmstadt, Hessische Landesbank millió M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Darmstadt, Hessische Landesbank millió M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Darmstadt, Hessische Landesbank millió M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Karlsruhe / Reichsbahndirektion millió M T:II/III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / München, Bayerische Staatsbank millió M T:III Német Birodalom / Weimari Köztársaság / München, Bayerische Staatsbank millió M T:II Német Birodalom / Weimari Köztársaság / München, Bayerische Staatsbank millió M T:III...200

19. Numizmatikai gyorsárverés

21. Numizmatikai gyorsárverés

24. Numizmatikai gyorsárverés

20. Numizmatikai gyorsárverés

25. Numizmatikai gyorsárverés

17. Numizmatikai gyorsárverés

32. Numizmatikai gyorsárverés

15. Numizmatikai gyorsárverés

15. Numizmatikai gyorsárverés 15. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizenötödik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. május 6-8. között.

22. Numizmatikai gyorsárverés

6. Numizmatikai gyorsárverés

18. Numizmatikai gyorsárverés

10. Numizmatikai gyorsárverés

10. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. január 11-16. között. Ajánlattételi határidő: január

23. Numizmatikai gyorsárverés

23. Numizmatikai gyorsárverés 23. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház huszonharmadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. szeptember 13.

27. Numizmatikai gyorsárverés

27. Numizmatikai gyorsárverés 27. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház huszonhetedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. január 17-22.

7. Numizmatikai gyorsárverés

7. Numizmatikai gyorsárverés Fodor Aukciósház Kft. Tel: +36 1 354-1234 1064 Budapest, Vörösmarty u. 65. Fax: +36 1 354 1235 E-mail: info@fodoraukcio.hu Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház hetedik numizmatikai árverésének

5. Numizmatikai gyorsárverés

5. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötödik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2012. augusztus 22-29. között. Ajánlattételi határidő: augusztus

31. Numizmatikai gyorsárverés

31. Numizmatikai gyorsárverés 31. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harmincadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. június 19-25. között.

36. Numizmatikai gyorsárverés

36. Numizmatikai gyorsárverés 36. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harminchatodik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2014. Október 13-15.

Belföldi EMS Gyorsposta

MEHIB ZRT. 2014. I. FÉLÉVRE ÉRVÉNYES ORSZÁGKOCKÁZATI BESOROLÁSA ÉS FEDEZETI POLITIKÁJA

MEHIB ZRT. 2014. I. FÉLÉVRE ÉRVÉNYES ORSZÁGKOCKÁZATI BESOROLÁSA ÉS FEDEZETI POLITIKÁJA MEHIB ZRT. 2014. I. FÉLÉVRE ÉRVÉNYES ORSZÁGKOCKÁZATI BESOROLÁSA ÉS FEDEZETI POLITIKÁJA Hatályos 2014. január 1-től 2014. I. félévre vonatkozó országkockázati besorolás és biztosíthatósági szabályok (táblázatban

54. Numizmatikai gyorsárverés

54. Numizmatikai gyorsárverés 54. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvennegyedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2016. január 18-19-20-án. Ajánlattételi

DPD Express szolgáltatás

VÁZLATOK. II. Közép-Európa társadalomföldrajzi vonásai. közepes termet, zömök alkat Kis-Ázsia felől Közép-Európában: Alpokban, Kárpátok vidékén

VÁZLATOK. II. Közép-Európa társadalomföldrajzi vonásai. közepes termet, zömök alkat Kis-Ázsia felől Közép-Európában: Alpokban, Kárpátok vidékén VÁZLATOK II. Közép-Európa társadalomföldrajzi vonásai Népek, nyelvek, vallások Európa benépesedésének irányai: Ázsia, Afrika alpi típusú emberek közepes termet, zömök alkat Kis-Ázsia felől Közép-Európában:

TRIOTEL Távközlési Kft.

Nemzetközi turizmus Szerkezet (1) Világ (2004): 763,2 mil. turista Európa 431,3 mil. Ázsia és Csendes Óceán 151,2 mil. Amerika 127,7 mil. Közel-Kelet Kelet 22 mil. Afrika 18,2 mil. Ismeretlen 12,8 mil.

53. Numizmatikai gyorsárverés

53. Numizmatikai gyorsárverés 53. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvenharmadik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban december 28-29-30-án. Ajánlattételi

MAGYARORSZÁG -ajánlat készült: 2014 március 10.- H Zóna 1-3

TRIOTEL Távközlési Kft.

Életminőség 28 NEMZETKÖZI RANGSOROK

Életminőség 28 NEMZETKÖZI RANGSOROK 28 NEMZETKÖZI RANGSOROK Életminőség Társadalmi fejlettség mutatószáma a Legmagasabb, 2011 1 Norvégia 94,3 2 Ausztrália 92,9 3 Hollandia 91,0 Egyesült Államok 91,0 5 Kanada 90,8 Írország 90,8 Új-Zéland

56. Numizmatikai gyorsárverés

56. Numizmatikai gyorsárverés 56. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvenhatodik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2016. március 7-8-9-én. Ajánlattételi

TRIOTEL Távközlési Kft.

52. Numizmatikai gyorsárverés

52. Numizmatikai gyorsárverés 52. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház ötvenkettedik numizmatikai árverésének anyagát. Az árverés anyaga megtekinthető irodánkban 2015. november 30-án, valamint december

11. Numizmatikai gyorsárverés

11. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház tizenegyedik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon és irodánkban 2013. február 1-6. között. Ajánlattételi határidő:

63. Filatéliai gyorsárverés

HATÁRON ÁTLÉPŐ GÉPJÁRMŰVEK FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSÉNEK IGAZOLÁSA

HATÁRON ÁTLÉPŐ GÉPJÁRMŰVEK FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSÉNEK IGAZOLÁSA HATÁRON ÁTLÉPŐ GÉPJÁRMŰVEK FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSÉNEK IGAZOLÁSA A PSZÁF tájékoztatója a Magyar Köztársaság területére belépő külföldi telephelyű gépjárművek, valamint a magyar forgalmi rendszámú

Nemzetközi kreditmobilitás a partnerországok felsőoktatási intézményeivel. Education and Culture Erasmus+

Nemzetközi kreditmobilitás a partnerországok felsőoktatási intézményeivel. Education and Culture Erasmus+ Nemzetközi kreditmobilitás a partnerországok felsőoktatási intézményeivel Education and Culture Erasmus+ Miről szól a nemzetközi kreditmobilitás? Erasmus nemzetközi kinyitása Rövid-időtartamú mobilitás

Európai ünnepnapok 2012

Európai ünnepnapok 2012 Európai ünnepnapok 2012 Ausztria október 26. december 8. Úrnapja Az örökös semlegesség ünnepe napja Szeplőtelen fogantatás ünnepe Belgium július 21. november 2. november 11. december 6. Nemzeti ünnep napja

33. Numizmatikai gyorsárverés

33. Numizmatikai gyorsárverés 33. Numizmatikai gyorsárverés Örömmel mutatjuk be Önnek a Fodor Aukciósház harmincharmadik numizmatikai árverésének anyagát! Az árverés anyaga megtekinthető honlapunkon 2014. Augusztus 2-6. között, irodánkban

EGYEDI SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS

Új FedEx tarifák Érvényes 2015. január 5-től

Új FedEx tarifák Érvényes 2015. január 5-től Új FedEx tarifák Érvényes 0. január -től Nem számít, hogy a szállítmánya nehéz vagy könnyű, sürgős vagy kevésbé időérzékeny, a FedEx-nél megtalálja a megoldást. Ön is profitálhat a versenyképes árakon

MagyarOK 1.: munkalapok 2

MagyarOK 1.: munkalapok 2 1. Bemutatkozás munkalap Egészítse ki a szavakat! Maria Fernandes v _. Portugál vagyok. Portugáliában é _. Portói vagyok, de Lisszabonban é _. 54 (Ötvennégy) é _ vagyok. Spanyolul és portugálul b _. Most

Mobilitásgarancia füzet

Mobilitásgarancia füzet Mobilitásgarancia füzet Minőségi használt autók. Garanciával. Mobilitásgarancia Fontos tudnivalók Kérjük, figyelmesen olvassa el a klubkártya használatáról szóló jelen fejezetet, mielőtt szolgáltatásainkat

SZÁLLÍTÁSI SZABÁLYZAT

SZÁLLÍTÁSI SZABÁLYZAT SZÁLLÍTÁSI SZABÁLYZAT A DHANVANTARI Kft. a logisztikai szolgáltatást szerződött partnerei útján látja el. A termékek központi raktározása M5-Gyál Business Parkban (cím: 2360 Gyál, Bem J. u. 32.), az AUTÓKER

NeoPhone a NetTelefon

NeoPhone a NetTelefon NeoPhone a NetTelefon NeoPhone VoIPer árlista Forgalmi díjak (Ft/perc) Nappali időszak Kedvezményes időszak Nettó Bruttó Nettó Bruttó NeoPhone hálózaton belüli hívások 0,00 0,00 0,00 0,00 NeoPhone hálózaton

XII. sz. melléklet Díjszabás

Najat, Shamil Ali Közel-Kelet: térképek, adatok az észak-afrikai helyzet gazdasági hátterének értelmezéséhez

Najat, Shamil Ali Közel-Kelet: térképek, adatok az észak-afrikai helyzet gazdasági hátterének értelmezéséhez Najat, Shamil Ali Közel-Kelet: térképek, adatok az észak-afrikai helyzet gazdasági hátterének értelmezéséhez A mai közel-keleti változások elemzéséhez elengedhetetlen az eseményeket jelentős mértékben