A Bősze Ádám Zenei Antikvárium. árverése a Zeneakadémián

Download "A Bősze Ádám Zenei Antikvárium. árverése a Zeneakadémián"

1 A Bősze Ádám Zenei Antikvárium árverése a Zeneakadémián május 20-án, pénteken, 17 órakor a Zeneakadémián, 1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.

2 Az árverés tételei május 17-én és 18-án 9 és 17 óra között megtekinthetők a Bősze Ádám Zenei Antikváriumban (1077 Budapest, Király u. 77. Bejárat a Csengery utca felől). A címlapon a 163. tétel képe látható. Az árverésen szereplő hangszerek szakértői vizsgálatát Guminár Tamás végezte. Ars Trade Kft Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Telefon: Mobil: bosze@bosze.com Honlap:

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. Az árverésen számozott, névre kiadott tárcsákkal lehet licitálni, melyek az árverés előtt, illetve közben igényelhetők a helyszínen. 2. A tételek árverezése úgy történik, hogy az árverésvezető a katalógus sorrendjében bemondja a tételszámot és a kikiáltási árat. A vételár adott értékhatárok között az alábbi összegekkel emelkedik: HUF HUF HUF HUF HUF HUF HUF A vásárlási szándékot kérjük egyértelműen jelezni. Az árverésvezető az árat addig emeli, amíg csak egy ajánlat marad, és ezt a legmagasabb összeget leüti. Az árverésvezető fenntartja magának a jogot, hogy egyes tételeket egyszerre árverezzen, illetve a katalógusban megadott sorrendtől eltérjen. 3. A leütéssel a tétel vételi joga azé a vevőé, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a tétellel kapcsolatban valamely magyar könyvtár, vagy múzeum érvényesíti elővásárlási jogát. A vevő a vásárolt tételt a helyszínen átveheti. 4. A vevő a vételárat a helyszínen a pénzbeszedőnél kifizeti. A vételár a leütés összegéből + 20 % aukciós díjból áll. 5. Azoknak a vásárlóknak, akik az árverésen nem tudnak személyesen részt venni, módjukban áll vételi megbízást adni. Azonos összegű ajánlat esetén a vételi megbízással szemben a helyszíni árverező előnyt élvez. Sikeres vásárlás esetén az árverést követő héten a megvásárolt tételek ára antikváriumunkban kiegyenlíthető. Az árverést követő hét leteltéig (azaz május 27-ig) át nem vett és ki nem fizetett tételeknél a vevő vételi joga automatikusan megszűnik. Felső értékhatár megjelölése nélkül érkezett vételi megbízást nem fogadunk el. Budapest, május 2. Az árverési katalógus megtekinthető a és a weboldalakon is.

4 Zenei könyvek 1. Bartók Béla; Kodály Zoltán [szerk.]: A Magyar Népzene Tára. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából. I-X. kötet - Budapest, , Akadémiai Kiadó; Balassi Kiadó mm - Egészvászon-kötésben, V. kötete papírborítékban. Kissé kopott, fakult, lapszélei sárgultak ,- A Kodály elgondolása szerint eltervezett, szótárszerű összkiadás elnevezése: A Magyar Népzene Tára. Első nyolc kötete 1951 és 1992 között jelent meg. Ebből öt a szokásdallamokat adta közre, a lírai- és táncdallamok Járdányi rendszere szerint kialakított típusainak közlését a VI. kötet kezdte meg. 2. Markó Miklós: Czigányzenészek albuma. 45 elhalt és 65 fővárosi és vidéki élő primás arczképével, életrajzával, 13 zenekari képpel és 180 segédzenész arczképével - Budapest, 1896, A szerző sajátja - [8], 129, [7] p. 243 mm - Pecsételt. Borítójának sarkai behajlanak, hátsó borítóján nagyobb folt ,- A cigányzene első kiadásában igen ritkán fellelhető alapvető forrásmunkája. 3. Sebestyén Sándor Dr.: A gordonkajáték technikájának elemzése. (A gordonkatanítás módszertana. I. rész.) - Budapest, 1936, Rózsavölgyi és Társa. 120 p. 238 mm A szerző saját kezű dedikációjával. Borítója kissé foltos, sarkai behajlanak ,- Sebestyén Sándor ( ), gordonkaművész és gordonkatanár, többek között a Vasutas Szakszervezet zeneiskolájának alapítója. 4. Süssmeyer, Franz Xav.: Cantate zur frohen Feyer des hohen Namensfestes Seiner königlichen Hoheit Joseph s Erzherzogs von Oestreich Palatin s des Königreichs Ungern. Den 19ten März Verfasst von Ludwig Schedius, O. O. Profess. an der königl. Universität zu Pesth. Libretto - [Pest?], 1804, Patzko. 11, [1] p. 225 mm - Korabeli papírborítékban. Borítója kissé kopott ,-

5 Kották 5. Badarzewska, Th.: La Prière d une vierge. (Egy szűz imája). Morceau de Salon pour Piano. Op. 4 - Pest, [1858], Rózsavölgyi & Co. - PN R. & C. No , [1] p. 325 mm - Mona Foltos, piszkos, lapszélei barnultak, rojtosak, szakadozottak, néhol ceruzás bejegyzések, lapjai lazák ,- A 19. század vége szalonzenéje egyik legismertebb kompozíciójának magyar kiadása. 6. Balog János: Honti-surlódások. Magyar Nóta zongorára - Pest, [1843], Wágner József tulajdona - PN -. 3, [1] p. 341 mm - Mona 404. Vízfoltos, lapszélei kissé rojtosak, piszkosak ,- 7. Bartalus István [ed.]: 101 nép és magyar dal, melyeknek nagyobb részét énekli Füredi M. - Pest, [1861], Rózsavölgyi és társa - PN R & C. No [2], 96, [2] p. 338 mm - Mona Bársonykötésben. Néhány lapja laza ,- 8. Behr, Franz: National-Album. Sammlung der beliebtesten National-Melodien für Pianoforte solo. Ungarisches Album - Leipzig, [1900 körül], C. F. Peters - VN , [1] p. 307 mm - Kissé foltos egészvászon-kötésben, egyébként jó állapotban ,- 9. Beregi Béla: Bakanóták. Op Hely nélkül, [1900 körül], szerzői kiadás - PN -. [8] p. 322 mm - Szakadozott, néhol ragasztószalaggal megerősítve, foltos, hajtásnyom látszik rajta, lapszélei barnultak ,- 10. Bolla Gábor: Magyar Dal-Album. (Album National Hongrois.) 200 Magyar Népdal Gyűjteménye zongorára - Braunschweig, [1890 körül], Henry Litolff s Verlag - VN p. 303 mm Egészvászonkötésben. Jó állapotban ,- 11. Bura Károly: Olasz-magyar barátság induló. Vályi Nagy Géza szövege - [Budapest?], cop. 1933, szerzői kiadás - VN -. [4] p. 337 mm - Foltos, piszkos. Elülső borítóján kisebb lyuk. Hajtásnyomok ,- Bura Károly ( ), cigányprímás ban alakított önálló zenekart Nagyváradon. Rövidesen kivívta a közönség megbecsülését és elismerését. Több ízben játszott zenekarával a román királyi pár előtt is ban telepedett le Budapesten. Hamarosan a Rádió és a főváros kedvelt prímásai közé tartozott. Játékát a nemesen egyszerű, de egyszersmind bensőséges előadás jellemezte.

6 12. Czerny, Carlo: L Arte di Render Agili. Le dita formante 50 Studj brillanti per pianoforte. Op [Batthyany Antónia aláírásával.] - Milano, [1850 körül], Giovanni Ricordi - PN S S. 23, [1] p. 355 mm - Pecsételt, vízfoltos, szamárfüles, címlapjából alul egy nagyobb rész hiányzik ,- 13. Dobozy Károly: Érzelgő. Nagy magyar zongorára - Pest, [cca. 1847], Wágner József - PN -. [2], 3, [1] p. 343 mm - Mona 451. foltos, kissé gyűrött, szakadt ,- 14. Dohnányi, Ernst von: Ruralia Hungarica. Seven Pieces for Pianoforte. Op. 32/a - Budapest, cop. 1925, Rózsavölgyi & Co - VN R. & Co p. 320 mm - Lapjainak jobb alsó sarka sérült, lapszélei barnultak, kissé foltosak, elülső borítója szakadozott ,- 15. Döme Jósef; Gáspár György: Szép juhász legény hat csárdása zongorára - Pest, [1852], Treichlinger J. - PN J. T , [2] p. 339 mm - Mona 643. Vízfoltos, lapszélei kissé rojtosak ,- 16. Döme Jósef: Művész álma. Csárdás zongorára - Pest, [1852 körül], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 340 mm - Mona ebben a formában nem ismeri. Vízfoltos, piszkos, lapszélei rojtosak, szakadozottak ,- 17. Doppler Ferencz: Ilka és a huszár-toborzó nagy eredeti opera 2. felvonásban szerzé és zongorára alkalmaza Doppler Ferencz - Pest, [1857], Rózsavölgyi és Társa - PN R. & C. No , [1] p. 337 mm - Mona Gyűrött, erősen foltos, lapjai lazák, lapszélei rojtosak és barnultak ,- 18. Egressy Béni: Egy névtelen induló. Zongorára - Pest, [1860 körül], Rózsavölgyi és Társa tulajdona - PN R & C. No , [1] p. 333 mm - Mona Foltos, vízfoltos ,- 19. Egressy B[éni]; Garay [János]: I. Országgyűlési szózat. II. Régi magyar népnóta. Zongorára alkalmazta Rózsavölgyi. In: Nemzeti zene- és dalhangok - Hely és kiadó nélkül, [1846 körül] - PN -. [4] p. 307 mm - Mona 269. Foltos, szakadozott, gyűrött, szamárfüles ,- 20. Egressy Béni: Örömhangok. Eredeti csárdás nóta frissel, zongorára irta [...] Egressy Béni - Pest, [1845], Wagner Józef tulajdona - PN -. 3, [1] p. 339 mm - Mona 426. Foltos, kissé piszkos, gyűrött, hajtásnyomok látszanak rajta ,- 21. Egressy Béni: Szózat. Költemény Vörösmartytól. Díjkoszorúzott zenéjét írta Egressy Béni - Pest, [1843], Rózsavölgyi és Társa tulajdona. PN R et C. No , [1] p. 338 mm - Mona 358. Harmadik kiadás. Foltos, piszkos, lapszélei néhol rojtosak ,- 22. Egressy Benjamin: Siralom-vigalom. Magyar Nóta zongorára - Pest, [1843 körül], Wágner Jósef tulajdona - PN -. [4] p. 338 mm - Mona ebben a formában nem ismeri. Vízfoltos, piszkos, enyhén szamárfüles ,-

7 23. Erkel Ferencz: Hattyúdal Hunyadi László czimű Operából. Zongorára szerzé és Brassai Samu Barátjának ajánlá Erkel Ferencz, a nemzeti magyar Szinház első Karnagya - Pest, [1843], Wágner Jósef sajátya. PN L. 10, [2] p. 260 mm Mona 352. Foltos, kissé piszkos, hajtásnyomok látszanak rajta, hátsó borítóján kisebb szakadás ,- 24. Erkel Ferencz: Hunyadi Lászlo. Zongorára részletes kivonatban és méltoságos gróf Fay István a Málthai kereszt rend Lovagjának mély tisztelettel ajánlja Erkel Ferencz 1. sz: a., 3. sz: a. - Pest, [cca. 1846], Treichlinger J. - PM J. T [2], p , [2]; [2], p , [2]. 340 mm - Mona 514. Kissé szakadozott eredeti papírborítékban. Vízfoltos, lapszélei piszkosak és rojtosak ,- 25. Farkas M[iska]: Zäpperl-Polka - Pest, [1853], J. Treichlinger - PN J. T , [1] p. 307 mm - Mona 681. Gerincén kisebb szakadás ,- 26. Frank Ignácz: Malvin csárdás. Játszák Patikárus testvérek - Pest, [1856], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 337 mm - Mona 750. Eredeti papírborítékban. Vízfoltos, szakadozott, fakult, rojtos ,- 27. Gyertyánffy Matild: Országgyűlési csárdás. Szerzé s a nagy hazafi Deák Ferencz-nek mély tisztelettel ajánlja Gróf Schmettow szül. Bobdai Gyertyánffy Matild - Pest, 1866, [Rózsavölgyi és társa] - PN T. 5, [1] p. 340 mm - Mona ennek egy variánsát ismeri: Foltos, lapszélei piszkosak, bal felső sarka hiányzik ,- 28. Huber Károly: [Hegedűtan, a budapesti Zenedében való tanításra. Magyar-német nyelven.] - Pest, [1856], [Rózsavölgyi és Társa] - PN R. & C p. 318 mm - Mona Címlapja hiányzik ,- 29. Huber, Sándor [ed.]: Kuruc dalok teljes gyűjteménye, köztük az Ocskay brigadéros összes dalai. Átírta Huber Sándor - Budapest, [1910 körül], Rozsnyai Károly - R. K , [3] p. 338 mm - Bársonykötésben. Pecsételt, lapjai kissé sárgultak ,-

8 30. Hunyady Bapt. v.: 2. Ungarische National-Melodieen für das Piano-Forte [Pest], [1831 körül], Grimm Vince. PN V. G. 74. [2], 10, [2] p. Haránt alakú: 259 mm Mona nem ismeri. Nagyon foltos, vízfoltos, piszkos, lapszélei rojtosak, sarkai behajlanak, hátsó borítóján rózsaszín foltok ,- 31. Ismeretlen szerző: Két honvéd dal és csárdás. Zongorára - Pest, [1851], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 337 mm - Mona 592. Lapszélei kissé piszkosak ,- 32. Ismeretlen szerző: Rákóczi induló. Hangszerelte: id. Fricsay Richard - Budapest, cop. 1943, Rózsavölgyi and Co. - VN R. és T p. 130 mm - Eredeti papírborítékja hiányzik. Lapszélei barnultak ,- 33. Kadosa Pál: De amore fatali. Kantáta József Attila verseire. Op. 31 [Kispartitúra] - Budapest, 1968, Zeneműkiadó Vállalat - PN Z [4], 97, [3] p. 198 mm A zeneszerző autográf ajánlásával és aláírásával ,- 34. Kadosa Pál: I. szimfónia. Op. 33 [Kispartitúra] - Budapest, Zeneműkiadó Vállalat, PN Z [4], 277, [3] p. 200 mm - A zeneszerző autográf ajánlásával és aláírásával. Borítója piszkos, néhány lapja szamárfüles ,- 35. Kadosa Pál: VI. szimfónia. Op. 62 [Kispartitúra] - Budapest, 1967, Zeneműkiadó Vállalat - PN Z [4], 114, [2] p. 199 mm - A zeneszerző autográf ajánlásával és aláírásával. Kissé piszkos ,- 36. Kálozdy János: Magyar Zenedarabok zongorára - Bécs, [1850 körül] Müller H. F. - PM H. F. M H. F. M , [1] p. 358 mm - Címlapja laza, lapjai foltosak, vízfoltosak, lapszélei rojtosak, piszkosak, szakadozottak ,-

9 37. Kirch János: Aradi emlék. Eredeti magyar melódia zongorára. 58dik mű- Pest, [1850], Treichlinger J. tulajdona - PN J. T , [1] p. 340 mm - Mona 588. Vízfoltos ,- 38. Kirch Nep. János: Óh hazám! Eredeti Magyar Melódia Zongorára. 57dik mű - Pest, [1850], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 340 mm - Mona 587. Kissé foltos, kopott eredeti papírborítékban. Lapjain vízfoltok ,- 39. Kleinecke, Rudolf: Lieder der Puszta. Auswahl der beliebtesten Volkslieder aus Ungarn für Pianoforte (mit unterlegtem deutschen u. ungarischen Text). Band I-II - Wien, cop. 1897, Otto Maass - VN O. M. 162.; O. M [2], 17, [5], 17, [3] p. 292 mm - Bársonykötésben ,- 40. Lanner, Joseph: Ungarischer National-Marsch. Aufgeführt von Herrn Kapellmeister Joseph Lanner im Volksgarten zu Wien. In: Sammlung der neuesten und beliebtesten Märsche für das Pianoforte - Wien, [1830 körül], P. Mechetti - PN P. Mechetti No , [1] p. Haránt alakú: 260 mm - Foltos, lapszélei rojtosak ,- 41. Limbay Elemér; Nemesovits Antal: Magyar Dal-Album. (Album National Hongrois.) A magyar nép dallamainak egyetemes gyűjteménye. Gyűjti és szerkeszti Limbay Elemér. II kötet. 200 dallam. Zongorára alkalmazta Nemesovits Antal - Braunschweig, [1890 körül], Henry Litolff s Verlag - VN , [1] p. 307 mm - Egészvászon kötésben. Jó állapotban ,- Hozzákötve: Bolla Gábor: Magyar Dal-Album. (Album National Hongrois.) 200 Magyar Népdal Gyűjteménye zongorára - Braunschweig, [1890 körül], Henry Litolff s Verlag - VN [2], 80 p. 307 mm. 42. Massak Ferencz: Induló a kedvelt juhászdal felett Hortobágyi pusztán fúj a szél s.a.t - Pest, [1838 után], Wágner József tulajdona - PN -. [4] p. 340 mm - Mona 388. Foltos, lapszélei rojtosak, szakadozottak ,- 43. Mohaupt Ágoston: Nemzeti Magyar Tántzok, mellyeket Csermák, Lavotta, Bihári és más kedvelt Mesterek szerzettek Forte-Piánóra egyedül, avagy Hegedű, és Forte-Piánóra alkalmaztatta Mohaupt Ágoston. Heft No. 3 - Pest, [ ], Lichtl Károly - PN 15 [címlapon]; PN 3 [lapjain]. [1], 5 p. Haránt alakú: 233 mm - Mona 131. Foltos, vízfoltos, ragasztószalaggal megerősítve ,-

10 44. Nagy Zoltán: Legkedveltebb Csárdás-Tánczok gyűjteménye. Sammlung der beliebtesten ungarischen Volkstänze - Budapest, [1890 körül], Rózsavölgyi és Társa - VN R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A.; R. & Co C. A. [2], 51, [1] p. 307 mm - Egészvászon kötésben. Pecsételt. Jó állapotban ,- 45. Patikárus Károly: Bényei Csárdás zongorára - Pest, [1852], Treichlinger J. tulajdona - PN J. T , [1] p. 339 mm - Mona 647. Kissé piszkos, foltos, lapszélei erősen sérültek, szakadozottak, rojtosak ,- 46. Pekarek, W.: Busserl-Polka - Pest, [1857], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 307 mm - Mona 756. Lapjai lazák, lapszélei kissé piszkosak ,- 47. Reitter György: Hármas csárdás. Népszerű magyar társas táncz. Zenéjét szerzé, és a Magyar Tánczkedvellöknek ajánlja Reitter György. Zongorára - Bécs, [1850 körül], Müller H. F. - PN H. F. M , [2] p. 339 mm - Vízfoltos, foltos, gyűrött, szamárfüles ,- 48. Rózsavölgyi Márk: Első magyar társas táncz, melyet Szőllősi Szabó Lajos tánczművész alapterve szerint az 1842iki carnevál ünnepére zongorára szerkesztett és Hazánk Lelkes Hölgyeinek mély tisztelettel ajánl: Rózsavölgyi Márk - Pest, [1842 körül], Wágner Jósef tulajdona - PN 2. 5, [1] p. 340 mm - Mona ebben a formában nem ismeri. Piszkos, lapszélei rojtosak, bal felső sarka hiányzik ,- 49. Rózsavölgyi Márk: Kesergő. Eredeti Magyar zongorára - Pest, [ante 1848], Wágner Jósef - PN -. 7, [1] p. 280 mm - Mona 455. Szamárfüles, kissé foltos ,-

11 50. Rózsavölgyi Márk: Kisded-ápoló. Körmagyar zongorára. Pest, [ante 1848], Wágner Jósef tulajdona - PN 10. 7, [1] p. 328 mm - Mona 454. Eredeti papírborítékban. Vízfoltos, egyik lapján kisebb szakadás, enyhén szamárfüles, piszkos ,- 51. Rózsavölgyi Márk: Sarolta csárdás zongorára - Pest, [1846], Wagner J. tulajdona - PN 2. 3, [1] p. 338 mm - Mona 380. Vízfoltos, szamárfüles ,- 52. Rózsavölgyi Márk: Virradó. Magyar Nóta zongorára - Pest, [1842], Wágner József tulajdona - PN -. 3, [1] p. 342 mm - Mona 400. Vízfoltos,lapszélei piszkosak, szakadozottak ,- 53. Sárközy Ferencz: Jogász csárdás. Zongorára - Pest, [1855], [Szerzői kiadás] - PN -. 3, [1] p. 339 mm - Mona Foltos, Lapszélei piszkosak, szakadozottak, címlapján jegyzetek ceruzával ,- 54. Schlesinger, Carl: 2. Ungarische Original-Melodien für das Piano-Forte. In: Bokréta. Magyar nemzeti Nóták Gyűjteménye. Das Bouquet eine Sammlung ungarischer National Melodien für das Piano-Forte. 1. Heft - Pest, [1831], Vincent Grimm - PN V. G. 73. [4], 7, [3] p. 233 mm - Mona 226. Foltos, vízfoltos ,- 55. Schodl N. János: Andalgó czimbalmos. Ábránd zongorára - Pest, [1846], Wágner József - PN J. W. No , [1] p. 339 mm - Mona 287. Vízfoltos, piszkos, szamárfüles ,-

12 56. Siklós Albert: Rokokó-szvit. Gavallérok tánca. Menuet. Op. 53. No. 3 - Budapest, [1920 körül], Rozsnyai Károly - VN R. K , [1] p. 337 mm - Hajtásnyomok látszanak rajta, kissé piszkos ,- 57. Simonffy Kálmán: Divatcsarnok Emlék 1860-ra. Örök Zöld Lombok, két népdal - Pest, 1860, Werfer Károly - VN -. 3, [1] p. 340 mm - Mona Vízfoltos, hajtásnyomok látszanak rajta ,- 58. Spech János: Három magyar dallok klavir késérettel szerzé [...] Spech János. 32dik Munkája. - Pest, [1824], Miller G. - 7, [1] p. 232 mm - Mona 65. Vízfoltos ,- 59. Svastics János: Ida csárdás. Tekintetes Svasztics J. ur után játzák Patikárus testvérek. - Pest, [1855], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 339 mm - Mona 725. Piszkos, foltos, szakadozott, bal alsó sarka hiányzik ,- 60. Szalczer Gyula Károly: Erdély visszatér - Kolozsvár, szeptember, Király János zeneműkereskedő kiadása - [4] p. 350 mm - Kissé gyűrött, hajtásnyomok látszanak rajta, lapszélei rojtosak, szakadozottak ,- 61. Szénfy Gusztáv: Rabhazának fia. Írta Petőfi, zongorával kísért énekhangra alkalmazva. Műmelléklet á Pesti Divatlaphoz. - [Pest?], [1846], kiadó nélkül - PN -. [4] p. 169 mm - Mona Kissé foltos ,- 62. Szénfy Gyula: Két mazúr - Pest, [1850], Treichlinger J. - PN J. T , [1] p. 339 mm - Mona 589. Eredeti papírborítékban. Vízfoltos, fakult, szamárfüles ,- 63. Tardos Béla: Keserű esztendők. Szvit vegyeskarra - Hely és kiadó nélkül, [1960. március 9.]. [4], 47, [1] p. 288 mm A zeneszerző autográf ajánlásával és aláírásával. Borítója piszkos, foltos ,-

13 64. Tomala Ferdinánd: Norma Mink Walzer. Componirt und der Hochgebornen Frau Gräfin Nina Szapáry geborne Baronin Orczy ehrfurchtsvoll gewidmet von Ferd. Tomala. [Csak címlap.] - Pest, [évszám nélkül], Ferd. Tomala - Haránt alakú: 259 mm - Mona nem ismeri. Kissé foltos, szakadt ,- 65. Vásárhelyi Ilka: Részvét Keringő. Arad, [1864], Klein Mór - PN -. 11, [1] p. 339 mm - Mona Vízfoltos ,- 66. Volkmann, Robert: 7 Magyar zene vázlat I-II. Ungarische Skizzen. Zongorára négy kézre - Pest, [1861], Rózsavölgyi és Társa - PN R. & C. 657; R. & C , [1]; 19, [1] p. 345 mm - Mona 1514; Eredeti papírborítékban. Szakadt, kissé foltos ,- 67. Wagner, Richard: Parsifal. Ein Bühnenweihfestspiel. Klavierauszug zu zwei Händen mit Hinzufügung des Gesangstextes und der scenischen Bemerkungen von Richard Kleinmichel - Mainz, [1907 előtt], B. Schott s Söhne - VN címlapkép, [4], 161, [1] p. 287 mm - Belefűzve egy további oldal: Emlékül nagyságos dr. Érdy Lajos úrnak, a Kisbirtokosok Országos Földhitelintézete cégvezetőjének és jogtanácsosának [...] Budapest, évi január hó 1én. Tisztviselőtársai saját kezű aláírásaival - Egyedi bőrkötés, aranyozott metszés. Kötése egy kisebb felületen enyhén kopott, egyébként jó állapotban ,- 68. Walterskirchen, Albert Freiherrn v.: Polka-Mazur für das Pianoforte. [Esterházy aláírással.] - Wien, [1857 körül], C. A. Spina - PN C. S , [1] p. 339 mm - Foltos, barnult, lapszélei szakadozottak ,- 69. Weiner Leó: Magyar parasztdalok (ötödik sorozat) zongorára. Budapest, cop. 1950, Zeneműkiadó. VN ZNV p. 340 mm Első kiadás. Dedikált: Kedves Barátomnak / Sebők Györgynek / szeretettel / Weiner Leó / Budapest, 1950 szept. 12. Kissé használt papírborítékban ,-

14 70. Zapf Antal: Magyar hangok. Szerzé zongorára [...] Zapf Antal - Wien, [1829 körül], A. Diabelli u. Comp. PN D & C. No , [1]. 340 mm - Eredeti papírborítékban. Foltos, kissé gyűrött, hajtásnyomok ,- 71. [Zichy?] - Főúri (Zichy?) kottatárból származó hangjegyek gyűjteménye egységes egészvászonkötésben koronás Z supralibros-szal. Négykezes átiratok Leipzig, Wien, , Diabelli, Klemm, Peters, Chemische Druckerey, Kistner, Breitkop & Härtel etc. A kötés sokhelyütt fakult, az egyik kotta kötésének egy része hiányzik. Kötetcímek: Ouverture, Quintuor, Quintuor, Spohr: Pietro v. Abano, Beethoven: Fidelio, Spohr, Louis: Faust, Etuden ,- 72. Zimay László: Hegedüsné-emléke. Ábránd dal. Írta: Losonczy, zenéjét szerzé Zimay László - Pest, [1859], Rózsavölgyi s társa - PN R. & C. No , [1] p. 346 mm - Mona Gyűrött, eredeti papírborítékban. Foltos, szamárfüles, kissé gyűrött ,-

15 Kéziratok, fényképek, aprónyomtatványok 73. Alpár Gitta: Sokszorosított fényképfelvétel az operaénekesnő fekete tintával írt saját kezű aláírásával - Hely nélkül, november x 69 mm Hátoldalán ragasztás nyomai, egyébként jó állapotban ,- 74. Bartók Béla, ifj.: Autográf levél Kedves Bihari Úr! megszólítással - Balatonakarattya, július x 296 mm - Hajtásnyomok ,- 75. Bartók Béla, ifj.: Autográf levél Kedves Bihari Úr! megszólítással - Budapest, október x297 mm - Hajtásnyomok ,- 76. Bartók Béla, ifj.: Írógéppel írt levél, autográf aláírással, Kedves Bihari Úr! megszólítással - Budapest, szeptember x296 mm - Hajtásnyomok, kissé piszkos lapszélek ,- 77. Bartók Béla, ifj.: Gépírásos levél, autográf aláírással, Kedves Bihari Úr! megszólítással - Budapest, március x209 mm - Hajtásnyomok, kissé piszkos lapszélek ,- 78. [Bartók Béla verseny] - Tanúsítvány többek között Kodály Zoltán, Zathureczky Ede, Kókai Rezső, Rados Dezső, Kadosa Pál, és Serly Tibor saját kezű aláírásával - Budapest, október [4] p. 330x430 mm - Hátsó borítóján kisebb szakadás ,- 79. Bizonyítvány - Többek között Zathureczky Ede, Horusitzky Zoltán, Geszler György és Molnár Imre saját kezű aláírásával - Budapest, június x350 mm - Lapszélei kissé piszkosak, egyébként jó állapotban ,- 80. [Boka Károly] - Latkoczy Lajos litográfiája Boka Károlyról a Nemzeti Múzeum számára - Pest, 1857, Rohn A x338 mm - Felső sarkai levágva. Kissé piszkos, gyűrött ,- Boka Károly ( ), cigányprímás. Bandája az 1840-es években nagy népszerűségnek örvendett Debrecenben. A szabadságharc alatt Kossuth kedvenc muzsikusa volt. 81. [Budapesti Kórus]: Műsorlap. Erstes Europäisches Chorfest. Dirigent: Nikolaus Forrai. Műsoron Bartók Béla és Kodály Zoltán művei. Az előlapon többek közt Gyurkovics Mária, Tiszay Magda, Szecsődi Irén és Forrai Nikolaus autográf aláírása - Bécs, június 16. [4] p. 150x209 mm - Piszkos, sárgult, hajtásnyomok, kisebb szakadások ,-

16 82. Cziffra György: Újságból kivágott, a művész által saját kezűleg dedikált fotó - Hely nélkül, x162 mm - Kissé gyűrött ,- 83. Dohnányi Ernő, Dr. Adrian Boult: Eredeti fényképfelvétel - London, B.B.C. Studios, február. 195x248 mm - Jó állapotban ,- 84. Domonkos Pál Péter: Írógéppel írt levél, autográf aláírással, Kedves Rezső! megszólítással - Budapest, szeptember beírt oldal. 207x296 mm - Pecsételt, kissé szakadt, sárgult, kopott ,- 85. Doráti Antal: Angol nyelvű születésnapi köszönőkártya a művész magyarul írt autográf soraival és aláírásával - Hely és évszám nélkül. 104x147 mm - Jó állapotban ,- 86. Doráti Antal: Képeslap Bihari József úrnak címezve Doráti Antal karmester autográf soraival és aláírásával - Hamburg, április beírt oldal. 105x148 mm. A képeslap Hamburg belvárosát ábrázolja - Jó állapotban ,- 87. Doráti Antal: Köszönőkártya Doráti Antal feleségétől és családjától. A kártya hátoldalán Ilse Doráti autográf sorai - Gerzensee, december. 115x185 mm - Jó állapotban ,-

17 88. Durkó Zsolt: Autográf zenei kézirat Psicogramma per Pianoforte. Címoldalán a zeneszerző saját kezű aláírásával: Zsolt Durkó Budapest, 1964 V-IX. Fekete tintával 16- kottasoros papíron, [2], 10, [2], [4] p. 340 mm Kissé foltos papír, ragasztásnyomok ,- Durkó Zsolt ( ), Erkel- és Kossuth-díjas magyar zeneszerző, főiskolai tanár. Zenei tanulmányait Szatmári Gézánál kezdte Szegeden, majd a budapesti Bartók Béla Konzervatóriumban folytatta Sugár Rezsőnél től a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán tanult zeneszerzést Farkas Ferenc osztályában, 1960-ban diplomázott. Ezt követően a római Accademia di Santa Cecilián Goffredo Petrassi irányításával szerzett diplomát 1963-ban. Elször szabadfoglalkozású zeneszerzőként működött, majd 1972 és 1977 között a Zeneakadémián a 20. századi zeneszerzést oktatta től a Magyar Rádió vezető zenei lektora volt ben alapítója volt a Magyar Zeneművészeti Társaságnak, és elnökeként elindította a Mini Fesztivált, a kortárs zene jelentős rendezvényét ben a Magyar Művészeti Akadémia, ban a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tagja lett. 89. [Egressy Béni] - Ismeretlen művész litográfiája Egressy Béni zeneszerzőről - Pest, [1844]. 101x155 mm - Lapszélei kissé foltosak ,- 90. [Egressy Béni] - Sükei Károly sorai Egressy Béni temetésére - Hely és évszám nélkül. 150x231 mm - Foltos, hajtásnyomok ,- 91. Erdélyi Miklós: Eredeti fényképfelvétel a karmester autográf aláírásával - Hely nélkül, x105 mm - Kissé hullámos, közepén kék hullámvonal vastag filccel ,- 92. Fahrbach Philipp: Maritana Quadrille für das Piano-Forte. [Kézirat.] - Hely és évszám nélkül - [8] p. 330 mm - Piszkos, foltos, sárgult ,- 93. Forgách József: Eredeti fényképfelvétel. Hátoldalán a balettművész autográf aláírásával olvasható: A klasszikus szimfónia emlékére szeretettel küldi: Forgách József. Budapest, IX x 238 mm - Hajtásnyomok ,- 94. Forrai Miklós; Gyurkovics Mária: Képeslap a karnagy és operaénekesnő felesége aláírásával - Magas-Tátra, évszám nélkül. 105x145 mm - Sarkai kissé sérültek ,- 95. Gabos Gábor: Képeslap a zongoraművész aláírásával az Országos Filharmóniának címezve - Berlin, október x146 mm - Szélei kissé sérültek ,- 96. Gabos Gábor: Képeslap a zongoraművész aláírásával - Varsó, június x 150 mm - Élei és sarkai sérültek ,-

18 97. Gafni Miklós: Eredeti fényképfelvétel Fodor Lajosnak dedikálva - Hely nélkül, február. 88 x 126 mm - Két oldalán jelölések fehér festékkel ,- 98. Gönczy Mór: Műsorlap, hátoldalán Gönczy Mór zongoraművész aláírásával. Ysaye Jenő és Gönczy Mór 1-ső Beethoven-estélye - [Budapest], Royal-Terem, február x 316 mm - Sárgult, sarkai behajlanak ,- 99. Gulyás György: Autográf levél Bihari Józsefnek címezve - Debrecen, április x 209 mm - Jó állapotban , [Hoppe Rezső] - Gyászjelentés. Székesfővárosi polgáriiskolai igazgató, a Budai Dalárda örökös tiszteletbeli karnagya - Budapest, június x 301 mm - Jó állapotban , Hubay Jenő: Inkey Tibor eredeti fényképfelvétele a hegedűművész zeneszerzőről elegáns társaságban - Hely és évszám nélkül. 115 x 169 mm , Ismeretlen szerző: Charlotten Polka. Zu 4 Händen. [Kézirat, Zichy Ilona aláírással.] - Hely és évszám nélkül - [1], 6, [1] p. 328 mm - Piszkos, foltos, sárgult , Ismeretlen szerző: Petőfi Csárdás Zongorára. [Kézirat.] - Hely és évszám nélkül - [4] p. 328 mm - Piszkos, foltos, sárgult , Ismeretlen szerző: Polka Zenei kézirat - Hely és évszám nélkül - [4] p. 182 mm - Vaknyomásos papíron , Ismeretlen szerző: Váczi Csárdás Zongorára. [Kézirat.] - Hely és évszám nélkül - [4] p. 329 mm - Piszkos, foltos, szakadozott, szamárfüles, sárgult ,-

19 106. Jandek Gusztáv: Autográf zenei kézirat: Bartók Bélának [kórusmű]. Címlapján a zeneszerző saját kezű aláírásával Sopron, IX. 29. Fekete tintával 16-soros kottapapíron. 4 p. 340 mm Hajtásnyomok ,- Jandek Gusztáv ( ), zeneszerző. Zenei tanulmányait Győrött kezdte, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta Bárdos Lajos irányítása alatt. Diplomaszerzése után Csornára költözött, később Sopronban dolgozott ban hagyta el az országot: először Ausztriába, majd Münchenbe költözött Járay József: A Magyar Királyi Operaház tagja által dedikált képeslap - Hely nélkül, november x 137 mm - Jó állapotban , Kadosa Pál: Képeslap a zeneszerző aláírásával, dr. Enyedi Györgynek - Lipcse, évszám nélkül. 103 x 145 mm - Kissé gyűrött ,- Kadosa Pál ( ), zeneszerző, zongoraművész, egyetemi tanár. Nyolcévesen kezdett zongorát tanulni magánúton, majd a család Budapestre költözött, ahol kezdetben Pál Ilonánál, később Székely Arnoldnál tanult, akinek 1926 és 1928 között zeneakadémiai növendéke volt. Zeneszerzői tanulmányait végig magánúton folytatta, kezdetben Kardos Istvánnál, majd Kodály Zoltánnál között még Weisz Pál néven, amit a húszas években magyarosított től adta ki műveit, először 1923-ban hangzottak fel nyilvános hangversenyen. Az avantgárd zenei törekvések érdekelték, egyik alapítója volt az 1928-ban alakult a Modern Magyar Muzsikusok (később Új Magyar Zeneegyesület) zeneszerzői csoportjának, tagja a baloldali Művészek, Írók és Kutatók Szövetkezetének, baráti viszonyban állt Kassák Lajossal és József Attilával. Kadosa Pál legkiemelkedőbb fiatal komponistáink egyike: felkészültsége igen figyelemreméltó; erről tanúskodnak művei és az Új Zene Nemzetközi Társasága számos ünnepségén való részvétele. Ezen felül kiváló zongoraművész és pedagógus" írta róla Bartók Béla 1939-ben. Tanított a Fodor zeneiskolában ( ), a Goldmark zeneiskolában ( ), a Zeneművészeti Főiskolán ( ), ahol 1948-tól a zongora tanszak vezetője volt. Fontosnak tartotta, hogy a tananyag részévé váljanak a kortárs zeneszerzők művei, így Bartók, Casella, Debussy, Poulenc, Prokofjev, Ravel. Zeneszerzést is oktatott, tanítványai közül került ki Lehel György, Mihály András, míg zongorára olyanokat oktatott mint Jandó Jenő, Kocsis Zoltán, Kurtág György, Ránki Dezső, Schiff András. Jelentős szerepet töltött be a magyar zenei közéletben ben a Magyar Művészeti Tanács alelnöke, első főtitkára a Magyar Zeneművészek Szabad szervezetének, elnöke a Zeneszerzők, Szövegírók és Kiadók Szövetkezetének. Főtitkára volt az 1948-as Bartók-versenynek és fesztiválnak, zsűrielnöke az 1956-os Liszt versenynek. Tanácsadó az Országos Filharmóniánál, a Művészeti Alapnál és a Zeneműkiadónál, elnök a Szerzői Jogvédő Hivatalnál 1956 után. Kitüntetések sorában részesült, kétszeres Kossuth díjas, (1950 és 1975), Érdemes- és Kiváló Művész (1950 és 1963), Erkel díjat (1962) és Szocialista Kultúráért kitüntetést (1975) kapott, ugyanebben az évben tiszteletbeli tagjává választotta a londoni Royal Academy of Music. (Részlet Csanda Mária összefoglalójából.) 109. Kadosa Pál: Képeslap a zeneszerző aláírásával - Moszkva, évszám nélkül. 105 x 149 mm - Kisebb szakadás, sarkai enyhén sérültek , Kálozdy János: Hazám, emlékszem rád. Eredeti Magyar. [Kézirat.] - Hely és évszám nélkül - [4] p. Haránt alakú: 201 mm - Kissé foltos ,-

20 111. Kardos István: Autográf zenei kézirat férfikarra és zongorára: A mi indulónk. Címlapján a zeneszerző autográf aláírásával Hely és dátum nélkül. Kék tintával 18-soros kottapapíron. 4 p. 340 mm Kissé használt állapotban ,- Kardos István ( ), zeneszerző. Az egyetemen jogot végzett, a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán Herzfeld Viktornál zeneszerzést tanult. Magyarországon, Svájcban, Németországban és Olaszországban működött színházi karmesterként, zongorakísérőként és 1959 között a Zeneakadémia, 1952-től a Színművészeti Főiskola tanára volt Kardos István: Autográf zenei kézirat énekkarra és zongorára: Októberi induló. Címlapján a zeneszerző autográf aláírásával Hely és dátum nélkül. Kék tintával 16-soros kottapapíron. 1, [3], [2] p. 340 mm Kissé használt állapotban , [Kinevezés] - A Nemzeti Zenede kinevezése Sebes Vilma kisasszony részére. Többek közt Bartay Ede, a Nemzeti Zenede igazgatójának saját kezű aláírásával - Budapest, szeptember x 340 mm - Hajtásvonalainak metszéspontjában papírja átszakadt , Knappertsbusch, Hans: Képes levelezőlap a karmester saját kezű aláírásával - Hely és évszám nélkül. 83 x 135 mm - Jó állapotban , [Kollégiumi Kórus. Debrecen.] - A debreceni kollégiumi kórus [...] hangversenyei Debrecen thj. város és Hajdú vm. Szabadművelődési Felügyelőinek rendezésében. Vezényel: Csenki Imre. Csenki Imre által dedikált - [Debrecen?], 1947, Debrecen és Hajdú vm. szabadművelődési felügyelői. 8 p. 289 mm - Piszkos, foltos, sarkai behajlanak, ázásnyomok , [Kolligátum]: Báldi János által kézzel lemásolt zenedarabok gyűjteménye. [Kézirat.] - Hely nélkül, p. 240 mm - Gerince sérült ,- Többek között a következő szerzők darabjait tartalmazza: Hummel, J[ohann] N[epomuk]: Variationen in B-dur über ein Thema aus dem Berliner Local Singspiel. Schubert, Franz; Liszt, Franz: Ständchen. Lied aus Franz Schubert s Schwanengesang, für das Piano-Forte übergetragen von Franz Liszt. Meyerbeer [Giacomo]: Ouverture für das Piano Forte zum Oper Robert der Teufel von Meyerbeer. Czerny, Charles: Elégie composée par H. W. Ernst. Oeuvre 10. Pour le piano par Charles Czerny. Beethoven, Louis van: Sonate pour le Piano Forte.

21 117. [Koréh Endre] - Ismeretlen művész tollrajza. Hely és évszám nélkül. 102 x 152 mm - Jó állapotban , Kósa György: Autográf zenei kézirat Kis májusi dal címmel. Címlapján a zeneszerző saját kezű aláírásával Hely nélkül, Kék tintával 12-soros kottapapíron. 3, [1] p. 340 mm Dalos etc. 2003/185. Tisztázat ,- Kósa György ( ), zeneszerző, zongoraművész. Bartók Béla javaslatára iratkozott be 1908-ban a Zeneakadémiára. A gyakorló iskolai tanfolyamon Reschofsky Sándor, az előkészítő osztályban Székely Arnold oktatta. Az 1912/13-as tanévtől lett hivatalosan Bartók tanítványa, zongoraművészi diplomáját 1916-ban kapta meg. Bartók tanácsára megismételte a 4. akadémiai osztályt, így lett az időközben Magyarországra hazatért Dohnányi Ernő tanítványa. A zongora-tanulmányok mellett Kósa érdeklődése a zeneszerzés felé fordult. Először Kodály Zoltán, majd pedig Herzfeld Viktor zeneszerzés-osztályába járt. Zeneszerzőként Hat zenekari darabjával nemzetközi sikereket aratott, s a húszas-harmincas években egyre több művét játszották hangversenyeken. A kritikusok kezdetben nagy lelkesedéssel fogadták műveit; benne látták a Bartók és Kodály nevével fémjelzett, haladó magyar zene új csillagát. A századforduló zenei modernjének és a húszas évek expresszionizmusának világát keverő, sem Bartókot, sem pedig Kodályt nem követő kompozícióival azonban csalódást okozott részben ennek következményeként került zeneszerzőként a zenei élet perifériájára. Ebben szerepet játszott a politikai élet fokozott jobbra tolódása is. A zsidó származású Kósa egyre kevesebb lehetőséget kapott nyilvános szereplésre: bibliai tárgyú kamaraoratóriumainak előadására csak apró kamaratermekben kerülhetett sor ben a zsidótörvények miatt zeneakadémiai állását is elveszítette, 1944-ben pedig munkaszolgálatosként Fertőrákosra került elején hazatérve értesült arról, hogy feleségét és lányát meggyilkolták. Személyes tragédiája elől a munkába menekült: már az 1944/45-ös tanév második félévétől tanított a Zeneakadémián, s azonnal tagja lett a Magyar Zeneművészek Szabad Szervezetének, mint ahogy később az 1949-ben alakult Magyar Zeneművészek Szövetségének is; zongorakísérőként 1952-től az Országos Filharmónia szólistája lett. Az 1949/50-es hangversenyévadban, Bach halálának 200. évfordulója alkalmából, egy 14 hangversenyből álló sorozaton Bach összes billentyűs hangszerre komponált művét eljátszotta, 1955-ben pedig, Bach születésének 270. évfordulóján egy hasonló, 6 koncertből álló sorozattal tisztelgett a barokk mester emléke előtt. Az ötvenes évek politikai szelleme azonban nem kedvezett a liberális gondolkodású zeneszerzőnek: Tartuffe című operáját letiltották a Magyar Rádió műsoráról, vallásos témájú művei pedig csak az asztalfiók számára készülhettek. Végül a hatvanas évek politikai konszolidációja tette lehetővé, hogy Kósa megtalálja helyét a magyar zeneéletben. Ennek első jelenként már 1955-ben Erkeldíjat kapott, 1963-ban Érdemes Művész, 1972-ben Kiváló Művész kitüntetéssel jutalmazták és 1966 között hat szerzői estet tartott. Első nagy zeneszerzői sikereit azonban csak a hetvenes években, halál-témájú kompozícióival aratta. E művek révén vált az idős zeneszerző a hatvanas-hetvenes években induló magyar avantgarde egyik kultikus figurájává. (Részlet Dalos Anna összefoglalójából.)

22 119. Kroó György: Képeslap a zenetörténész soraival és aláírásával. Firenze, október x 147 mm - Sarkai kissé sérültek , Kun Imre: Autográf írás és aláírás a művész névjegyén. Hely és évszám nélkül. 63 x 105 mm - Kissé sárgult, egyébként jó állapotban , Lehár Ferenc: Képes levelezőlap, hátoldalán autográf sorok - Berlin, december 2. [?]. 85 x 138 mm - Jó állapotban , Liszt Ferenc: Műsorlap a zeneszerző születésének 175. évfordulójára szervezett hangversenyhez. Doráti Antal karmester soraival és autográf aláírásával. Hely nélkül, október 21. [4] p. 107 x 157 mm - Jó állapotban , Lukin László: Képes levelezőlap Ez már majdnem a Zenélő órák kezdettel Forrai Miklós karnagy úrnak címezve. Debrecen, október 29. Kék tinta. 105 x 149 mm. A lap a prágai Kultúra Központi házának Majakovszkij-termét ábrázolja , [Maleczky Oszkár] - Zádor István fekete ceruzarajza. [Budapest], x 217 mm. A képen az ábrázolt autográf aláírása is látható , Meszlényi Róbert: Eredeti fényképfelvétel kartonra ragasztva. Hely nélkül, [1916?]. Lapméret: 258 x 358 mm, fényképméret: 141 x 225 mm - Foltos, sárgult, kissé elválik a kartontól , [Műsorlap.] - Katalin Operette. Hirdetés az operett zenéjének fényes kiállításban és két füzetben való megjelenésének alkalmából. Budapest, évszám nélkül. 153 x 230 mm - Kissé gyűrött, lapszélei kissé behajlanak , Nagy D. Havel Béla: Gépírásos levél autográf aláírással Nagyságos K. Sztojanovits Lili urhölgynek. Magyar Telefon Hírmondó és Rádió Részvénytársaság Igazgatóság - Budapest, október beírt oldal. 166 x 227 mm - Hajtásnyomok, kissé foltos , Nechwalsky, Johann: Abschieds Marsch für das Piano Forte. [Kézirat.] - Hely és évszám nélkül - [8] p. 233 mm - Kissé foltos , Nechwalsky, Johann: Instellacions Werbung. Für das Piano-Forte von Johann Nechwalsky Kapellmeister. [Kézirat.] - Hely és évszám nélkül - [4] p. 231 mm - Kissé foltos ,-

23 130. Nikisch Arthur: Képes levelezőlap a karmester saját kezű aláírásával. Hely és évszám nélkül. 90 x 138 mm Igen ritka. Kissé fakult, foltos , [Oklevél] - Országos Magyar Kir. Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola oklevele Lajpczig Margit úrhölgynek. Többek között Hubay Jenő főigazgató és Meszlényi Róbert titkár saját kezű aláírásával - Budapest, június x 371 mm - Kissé gyűrött , [Osváth Júlia] - Zádor István ceruzarajza az énekesnő saját kezű aláírásával - [Budapest], x 220 mm Jó állapotban , Ottó Ferenc: Képeslap - Üdvözlet Gyuláról. Ottó Ferenc Ária és Scherzo című ütőművének előadása alkalmából. Többek között Ottó Ferenc aláírásával. Gyula, április 26/27 - Ázásnyomok , Palló Imre: Palló Imre által Sebestyén Andrásnak dedikált kasírozott, színes fényképfelvétel. Budapest, február x 177 mm - Jó állapotban , Palló Imre: Zádor István ceruzarajza az énekművész saját kezű aláírásával - [Budapest?], x 218 mm Jó állapotban , Palló Imre: Az operaénekes saját kezű aláírása ceruzával. Budapest, nov x 151 mm - Jó állapotban ,-

24 137. Patachich Iván: Fontos autográf zenei kézirat férfikarra és zenekarra: Hősi múlt. Zongorakivonat Hely nélkül, Ceruzával 16-soros kottapapíron. [2], 5, [1] p. 340 mm Kissé használt. Javítások kék tintával és piros ceruzával ,- Patachich Iván ( ), zeneszerző és 1947 között a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola zeneszerzés szakán Siklós Albert, Viski János és Szabó Ferenc növendéke volt ig az Állami Operaház korrepetitora, ig a Vígopera karigazgatója ben a Madách Színház karmestere, 1952-től 1987-ig pedig a MAFILM zenei vezetője volt. Patachich Iván 1957-ben a Világifjúsági Fesztiválon díjat nyert ben elektroakusztikai tanulmányokat folyatott az Utrechti Egyetemen, és Magyarországon elsőként alkalmazott komponált elektroakusztikus zenét ben Budapesten létrehozta az EXASTUD (Experimentum Auditorii Studii) nevű elektronikus-zenei stúdiót ben, Stuttgartban és Utrechtben folytatott elektroakusztikus-, és számítógépes-zenei kísérleteket ban marimbára és hangszalagra komponált Metemorphosi című művéért neki ítélték a bourges-i elektroakusztikai díjat. Ludi spaziali című kompozíciójával 1984-ben elnyerte a francia C.I.M.E. Nagydíját Patachich Iván: Autográf zenei kézirat szólóhangra és népi együttesre: Köszöntő. Zongorakivonat és partitúra. Címlapján a zeneszerző autográf aláírásával Hely és dátum nélkül. Ceruzával 10- és 12-soros kottapapíron. [5], 5, [4] p. 340, 250 mm Kissé használt , Patachich Iván: Autográf zenei kézirat szóló tenorhangra, kórusra, gitárra és kasztanyettára: 3 spanyol dal. Partitúra Hely nélkül, Ceruzával 16-soros kottapapírra. [2], 6, [4] p. 340 mm Címlapja kissé szakadozott , [Patikárus Ferkó] - Litográfia a hegedűművészről. Hely és évszám nélkül. 195 x 234 mm - Erősen foltos , Petrovics Emil: Autográf zenei kézirat Négy önarckép álarcban címmel Budapest, január. Kék tintával 16-soros kottapapíron. 10 oldal, 340 mm Használt , [Plakát.] - Mozart zenekari hangverseny. Kisalakú plakát. A Budapesti Mozart Egyesület a Szent István Bazilika énekkarával és saját zenekarával Mozart születésének (1756. január 27.) évfordulóján Mozart zenekari hangversenyt ad. Székesfővárosi Vigadó, január x 235 mm - Kissé kopott, széleinél szakadások ,-

25 143. Polonyi Elemér: Műsorlap, hátoldalán Polonyi Elemér zongoraművész aláírásával. Polonyi Elemér zongora-estélye Marschalko Rózsika dalénekesnő közreműködésével - [Budapest], Royal szálló díszterme, február x 317 mm - Sárgult , Radnay György: Eredeti, dedikált fényképfelvétel. Hely és évszám nélkül. 126 x 178 mm - Jó állapotban , Radnay György: Eredeti fényképfelvétel, hátoldalán az operaénekes dedikációjával: Magdikának sok szeretettel Gyurika. Hely nélkül, x 177 mm - Jó állapotban , Radnay György: Eredeti fényképfelvétel, hátoldalán Radnay György operaénekes saját kezű soraival és aláírásával. Hely és évszám nélkül. 127 x 177 mm - Jó állapotban , Ránki György: Zádor István ceruzarajza a zeneszerző autográf aláírásával. Hátoldalán halvány pecsét: Irodalmi Újság Szerkesztősége - Hely és évszám nélkül. 130 x 193 mm - Jó állapotban , Réthy Eszter: Eredeti fényképfelvétel Fodor Lajosnak dedikálva - Wien, x 142 mm - Jó állapotban , Rocco, Ernesto: Műsorlap, hátoldalán Ernesto Rocco mandolinművész aláírásával. Ernesto Rocco - a világhírű mandolin-művész - egyetlen hangversenye Villár Fritzi dalénekesnő közreműködése mellett. [Budapest], Royal -Terem, évszám nélkül, február x 311 mm - Sárgult, kissé kopott , Rózsahegyi Kálmán: Zádor István ceruzarajza a színművész autográf aláírásával - [Budapest], x 204 mm Jó állapotban ,-

26 151. Ruzicskay György: Improvisation. Eredeti litográfia keretben a művész aláírásával - Hely és évszám nélkül x 445 mm - Kissé foltos keretben , Solti György: Eredeti fényképfelvétel a karmester saját kezű aláírásával - Hely és évszám nélkül. 107 x 177 mm - Kissé körbevágva, egyébként jó állapotban , Svéd Sándor: Eredeti fényképfelvétel. Sebestyén Andris barátomnak - első együttműködésünk alkalmával - szeretettel és becsüléssel. Svéd Sándor. Budapest, III. 181 x 240 mm - Jó állapotban , Szabó Miklós: Kézzel írt levél Józsikám! megszólítással az operaénekes autográf ajánlásával - Hely és évszám nélkül. Fekete tinta. 148 x 105 mm - Jó állapotban , Szathmáryné Farkas Lujza: Ismeretlen művész litográfiája. [1844]. Hely és évszám nélkül. 100 x 155 mm - Lapszélei foltosak és kissé rojtosak , Szelényi István: Fontos autográf zenei kézirat: Cantate de minoribus. Címlapján a zeneszerző saját kezű aláírásával Budapest, 1958 XII I. [1-7/c után], 1959 III. 8. [7/c után]. Fekete tintával 18-soros kottapapíron. 18, [2] p. [Két kiegészítő lappal baritonra]. 340 mm Használt ,- Szelényi István ( ), zeneszerző, zongoraművész, zenetörténész. Kilencéves korától rendszeres zenei tanulmányokat folytatott ben került a budapesti Zeneakadémia hallgatóinak sorába, ahol Laub Istvánnál majd Székely Arnoldnál zongorázni, Kodály Zoltánnál zeneszerzést tanult. Zeneszerzőként egy növendékhangverseny keretében mutatkozott be, amely heves sajtótámadást váltott ki Kodály és tanítványainak zenéje ellen. Zongoratanári oklevelét 1926-ban szerezte meg s egyben pedagógiai ösztöndíjat is kapott. Így jutott a Fodor Zeneiskolában tanári álláshoz ban Kadosa Pállal, Kósa Györggyel, Kelen Hugóval és Szabó Ferenccel megalapította a Modern M. Muzsikusok Szabad Egyesületét. Egyik vezető művésze lett a magyar zenei avantgárdnak. Előadóművészként ez időtől mutatta be hangversenyein és rádiószereplésein a kortárs komponisták zongoraműveit, köztük Schönberg, Hindemith, Casella darabjait. Koncertező művészként és zongorakísérőként Németországban működött. Berlinben bemutatta Szymanowski Paganini XXIV. caprice-éhez írott zongorakíséretét. Egy emigráns orosz balettegyüttes zenei vezetője volt Franciaországban és Londonban ben hazatért. Jelentős szerepet játszott a munkás kulturális mozgalomban a munkáskórusok irányítójaként. A háború alatt koncentrációs táborba került után Major Ervinnel könnyű zongoradarabokat adott ki Út a szonátához címmel. Később a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában zeneszerzést, és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán zenetörténetet és zeneelméletet tanított ban az Új Zenei Szemle felelős szerkesztője volt. Műveinek egy részére a Kodály-iskola hatott. 40 kis zongoradarabjában (1935, kiadatlan) és a Magyar Művészeti Tanács évi Bartók-pályázatán díjat nyert Hommage à Bartók c. zenekari darabjában inkább Bartók hatása érezhető. A nyugati zenei irányzatok közül a bruitizmus stíluselemeit is felhasználta a proletkult szellemében írott Szimfónia egy gyár életéből című művében. Oratóriumot komponált Tíz nap, mely megrengette a világot címmel. Számos zongoraművet, dalt, tanulmányt írt. Súlyos betegsége miatt öngyilkos lett Szelényi István: Autográf zenei kézirat kórusra, rézfúvós hangszerekre és zongorára: Egyként, egyként. Címlapján a zeneszerző autográf aláírásával Hely nélkül II. 20. Fekete tintával 18- soros kottapapíron. 7, [1] p. 340 mm Gerince szakadozott ,-

27 158. Szenkár Dezső: Autográf zenei kézirat kórusra: Kínai munkások dala. Címlapján a zeneszerző saját kezű aláírásával Hely és időpont nélkül. Ceruzával 12-soros kottapapíron. 2 p. 340 mm Két részre szakadt. Szakadások, hajtásnyomok ,- Szenkár Dezső ( ), zeneszerző, karmester. A budapesti Zeneművészeti Főiskolán Weiner Leó, Siklós Albert és Antalffy-Zsiross Dezső tanítványa. Innsbruckban, Stockholmban, Berlinben, Helsinkiben, majd Párizsban működött ben visszatért Budapestre. Főként színpadi műveket és könnyűzenét írt. Több művével pályadíjat nyert Székely Endre: Igen fontos autográf zenei kézirat: Dózsa György oratórium. Zongorakivonat. Címoldalán a zeneszerző saját kezű aláírásával Hely és időpont nélkül. Kék, fekete és piros tintával, ceruzával 20-soros kottapapíron. 59, [3] p. 340 mm Előadási kézirat. Kissé használt, néhol ragasztott. Fekete kartonborítékban ,- Székely Endre ( ), Erkel-díjas zeneszerző, karnagy, főiskolai tanár ben a budapesti Zeneművészeti Főiskola zeneszerzés tanszakán Siklós Albert, Kodály Zoltán és Molnár Antal tanítványa ben zeneszerzői diplomát szerzett ig a Bőrös Szakszervezet kórusát vezette, a Vándor-kórusban Vándor Sándor helyettese volt ben megszervezte a Magyar Zeneművészek Szabad Szakszervezetét, a Munkás Kultúrszövetséget. Az összes magyar kórust összefogó Bartók Szövetség főtitkára volt től 1952-ig a Magyar Rádió Énekkarának vezetője; között Sztálinvárosban (Dunaújváros) kórust szervezett között a budapesti Felsőfokú Tanítóképző Intézet tanára volt. Az 1960-as években megújította zenei eszköztárát, felzárkózott a korszerű zeneszerzéshez körül kialakította saját zenei nyelvét. Az csúcspont zeneszerzői pályáján; kompozícióival sikereket ért el itthon és külföldön (Darmstadtban). Vokális és színpadi műveket, zenekari és versenyműveket, kamarazenei és szólódarabokat írt. A Dózsa György oratórium fő művei közé tartozik Székely Endre: Autográf zenei kézirat kórusra: Óda Sztálinhoz. Címoldalán a zeneszerző saját kezű aláírásával Hely és időpont nélkül. Kék tintával 16-soros kottapapíron. 4 p. 340 mm Igen használt ,-

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium. 2016. március

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium. 2016. március Ajánlójegyzék Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2016. március (22.) Ars Trade Kft. cop. 2016 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077 Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Nyitva előre

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium szeptember

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium szeptember Ajánlójegyzék Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2016. szeptember (8.) Ars Trade Kft. cop. 2016 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077 Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Nyitva előre

Pesti Vigadó. Műsorfüzet 1865

Pesti Vigadó. Műsorfüzet 1865 Pesti Vigadó Műsorfüzet 1865 MEGNYÍLT A VIGARDA! N agy örömmel tesszük közzé, hogy majd tizenhat évnyi várakozás után Pest városa ismét rendelkezik olyan fényes, európai színvonalú épülettel, ahol reményeink

Varázslatos idôutazás a zene világában

Varázslatos idôutazás a zene világában RÓZSAVÖLGYI ÉS TÁRSA KIADÓ Monika és Hans-Günter Heumann Zenetörténet gyerekeknek Varázslatos idôutazás a zene világában 75 TERJEDELEM 176 OLDAL MÉRET 215 X 275 MM VÁRHATÓ MEGJELENÉS AUGUSZTUS TERVEZETT

Művészetek Ének-zene. 11. évfolyam

Művészetek Ének-zene. 11. évfolyam Művészetek Ének-zene A Művészetek - Ének-zene szabadon választható tantárgy belépési követelményei: Hallásvizsgálat: 10 nép- illetve műdal átélt, élményszerű tiszta előadása emlékezetből, a dalokat másmás

Kaposvári Szimfonikus Zenekar Alapítvány Fordulónap: 2011.12..31.

Kaposvári Szimfonikus Zenekar Alapítvány Fordulónap: 2011.12..31. Kaposvári Szimfonikus Zenekar Alapítvány Fordulónap: 2011.12..31. EGYSZERŰSÍTETT MÉRLEG Adatok eftban Sorsz. Tétel megnevezése Előző évi Előző év Tárgyév helyesbítése a b c A. Befektetett eszközök 64 49

Dennis Brain hatása a kürt fejlődésére

Dennis Brain hatása a kürt fejlődésére DLA doktori értekezés tézisei Molnár Gyula Dennis Brain hatása a kürt fejlődésére Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem 28. számú művészet és művelődés történeti tudományok besorolású doktori iskola Budapest

HOMMAGE À KURTÁG KURTÁG GYÖRGY KÖSZÖNTÉSE 90 ÉVES SZÜLETÉSNAPJA ALKALMÁBÓL. a Zenetanárok Társasága szervezésében

HOMMAGE À KURTÁG KURTÁG GYÖRGY KÖSZÖNTÉSE 90 ÉVES SZÜLETÉSNAPJA ALKALMÁBÓL. a Zenetanárok Társasága szervezésében HOMMAGE À KURTÁG KURTÁG GYÖRGY KÖSZÖNTÉSE 90 ÉVES SZÜLETÉSNAPJA ALKALMÁBÓL a Zenetanárok Társasága szervezésében A díszhangverseny helyszíne és időpontja: ÓBUDAI TÁRSASKÖR Budapest, Kiskorona u. 7. 1038

KÖRTVÉLYESI OSZKÁR. Bartók és Budapest

KÖRTVÉLYESI OSZKÁR. Bartók és Budapest KÖRTVÉLYESI OSZKÁR Bartók és Budapest A Torontál vármegyei Nagyszentmiklósban, 1881. március 25-én született Bartók Béla. Édesanyja Voit Paula, tanítónõként dolgozott, jól zongorázott, így elsõ zenei élményeit

zene szenvedéllyel BÉRLETEK 2O16/17

zene szenvedéllyel BÉRLETEK 2O16/17 zene szenvedéllyel BÉRLETEK 2O16/17 A ZENÉNEK KI KELL FEJEZNIE MINDAZT, AMELYRE NINCS SZÓ, DE AMI MÉGIS KIKÍVÁNKOZIK A LÉLEKBŐL, AMIT MÉGIS EL KELL MONDANUNK, ÉS AMI ELŐTT AZTÁN MINT HANGZÓ, EMOCIONÁLIS

Adventi. 2011. november 26 2012. január 7.

Adventi. 2011. november 26 2012. január 7. Adventi programfüzet 2011. november 26 2012. január 7. Jégpálya, karácsonyi vásár, betlehem élő állatokkal, Mikulás a főtéren, Papp Rita, LOLA, Auth Csilla, hangversenyek, kiállítások, rockkarácsony, táncház,

Tiszta intonáció. Játék Év eleji ismétlés Játék a ritmussal (Tk. 5. oldal) Metrumérzék. Ritmusértékek. Kodály Zoltán: Mátrai képek vonatkozó egysége

Tiszta intonáció. Játék Év eleji ismétlés Játék a ritmussal (Tk. 5. oldal) Metrumérzék. Ritmusértékek. Kodály Zoltán: Mátrai képek vonatkozó egysége TANMENETJAVASLAT 6. ÉVFOLYAM ÉVES ÓRASZÁM: 37 Óraszám Óra anyaga Zenehallgatás Készségfejlesztés Tevékenységi formák Kapcsolódások 1. Év eleji ismétlés Szabadon válogatva Éneklési készség fejlesztése Népzenegyűjtés

MUNKAANYAG. Homoky Viktor. Zenetörténet VII. - Bécsi klasszicizmus I. A követelménymodul megnevezése: Zenész alapmodul

MUNKAANYAG. Homoky Viktor. Zenetörténet VII. - Bécsi klasszicizmus I. A követelménymodul megnevezése: Zenész alapmodul Homoky Viktor Zenetörténet VII. - Bécsi klasszicizmus I. A követelménymodul megnevezése: Zenész alapmodul A követelménymodul száma: 1436-06 A tartalomelem azonosító száma és célcsoportja: SzT-015-50 ZENETÖRTÉNET

Balatongyörök.... a megálmodott valóság! www.balatongyorok.hu

Balatongyörök.... a megálmodott valóság! www.balatongyorok.hu Balatongyörök 2014... a megálmodott valóság! Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Fotók: Marton Tamás 2014 január 1 2 3 4 5 Újév

HALLÁS ZENEI NEVELÉS

HALLÁS ZENEI NEVELÉS HALLÁS ZENEI NEVELÉS Általános célok és feladatok Az esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőkészség magába foglalja az esztétikai megismerés, illetve elképzelések, élmények és érzések kreatív kifejezését,

Értékválasztás a Kárpát-medence kortárs művészetében c. szimpózium Pesti Vigadó, Budapest 2014. október 18.

Értékválasztás a Kárpát-medence kortárs művészetében c. szimpózium Pesti Vigadó, Budapest 2014. október 18. Értékválasztás a Kárpát-medence kortárs művészetében c. szimpózium Pesti Vigadó, Budapest 2014. október 18. Dr. Sipos János etnomuzikológus, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja A magyar népzene

Várjuk, hívjuk, jelentkezzen!

Várjuk, hívjuk, jelentkezzen! Kedves Igazgató Kolléga, kedves Tanár Kollégák! Köszönjük, hogy az elôzô években tanfolyamainkat választották. Köszönjük, hogy munkánkat ebben az évben is segítik. Figyelmükbe ajánljuk új kiadványunkat,

III. helyezett: Gál Csenge (7.o.) III. helyezett: Farkas Viktória (5.o.) III. helyezett: Ádám Dóra (4.o.)

III. helyezett: Gál Csenge (7.o.) III. helyezett: Farkas Viktória (5.o.) III. helyezett: Ádám Dóra (4.o.) Senki nem képes jobban megérezni valamit abból a pátoszból, mellyel Isten a teremtés kezdetén nézte kezének alkotásait, mint ti, Művészek, akik a Szépség alkotó mesterei vagytok. Ennek az érzésnek az utórezgése

Jeles napok a Pesti Vigadó zenei múltjából

Jeles napok a Pesti Vigadó zenei múltjából 1 Szőnyiné Szerző Katalin: a hol Orpheus dalai éneklik össze a köveket Jeles napok a Pesti Vigadó zenei múltjából (Jókai Mór) Tisztelt Vendégeink! Nagy szeretettel köszöntöm Önöket abból az alkalomból,

ÉNEK-ZENE ÉRETTSÉGI VIZSGA ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEI

ÉNEK-ZENE ÉRETTSÉGI VIZSGA ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEI ÉNEK-ZENE ÉRETTSÉGI VIZSGA ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEI A vizsga részei Írásbeli vizsga: 120 perc I Zenefelismerés 20 perc II. Zenetörténeti szövegalkotás, Általános zenei alapismeretek, Dallamátírás. 100 perc

KÜLÖNÖS KÖZZÉTÉTELI LISTA - ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLÁK Tóth Aladár Zeneiskola AMI 2015-2016. tanév

KÜLÖNÖS KÖZZÉTÉTELI LISTA - ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLÁK Tóth Aladár Zeneiskola AMI 2015-2016. tanév KÜLÖNÖS KÖZZÉTÉTELI LISTA - ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLÁK 1. A pedagógusok iskolai végzettsége és szakképzettsége hozzárendelve a helyi tanterv tantárgyfelosztásához Zeneművészeti ág Feladatkör Iskolai végzettség

LACZKÓNÉ PÁLFI ALOJZIA* KISS ÁRON MAGYAR GYERMEKJÁTÉK GYŰJTEMÉNYÉNEK HATÁSA A 20. SZÁZAD ZENEI NEVELÉSÉRE**

LACZKÓNÉ PÁLFI ALOJZIA* KISS ÁRON MAGYAR GYERMEKJÁTÉK GYŰJTEMÉNYÉNEK HATÁSA A 20. SZÁZAD ZENEI NEVELÉSÉRE** LACZKÓNÉ PÁLFI ALOJZIA* KISS ÁRON MAGYAR GYERMEKJÁTÉK GYŰJTEMÉNYÉNEK HATÁSA A 20. SZÁZAD ZENEI NEVELÉSÉRE** A hazai óvodapedagógus és tanítóképzésben a zenei nevelésre való felkészítés elengedhetetlen

A WEINER LEÓ ZENEISKOLA ÉS ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLÁBAN MŰKÖDŐ

A WEINER LEÓ ZENEISKOLA ÉS ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLÁBAN MŰKÖDŐ A WEINER LEÓ ZENEISKOLA ÉS ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLÁBAN MŰKÖDŐ FÚVÓS EGYÜTTESEK BEMUTATÁSA A zenekari munka célja: a szabadidő hasznos eltöltése, a fúvószene megismerése, megszerettetése, a hangversenyt

a KÓTA elnökének tevékenységéről Budapest, 2012. szeptember 28.

a KÓTA elnökének tevékenységéről Budapest, 2012. szeptember 28. 1 BESZÁMOLÓ a KÓTA elnökének tevékenységéről Budapest, 2012. szeptember 28. I. Egy kevés történelem Több évtizede tevékenykedem a KÓTA, a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének munkájában. Ennek előzménye

A kánon művészete. (2011. június 19., 19 óra, Erzsébetvárosi Közösségi Ház) Műsor:

A kánon művészete. (2011. június 19., 19 óra, Erzsébetvárosi Közösségi Ház) Műsor: A kánon művészete a hangversenye (2011. június 19., 19 óra, Erzsébetvárosi Közösségi Ház) Műsor: Mozart: Ave Maria Ismeretlen szerző: Benedicta sit sancta trinitas Ockeghem: Prenez sur moi Bach: Goldberg-variációk

FESTŐK Leonardo da Vinci

FESTŐK Leonardo da Vinci HÍRES BALKEZESEK A balkezesség nem olyan sokkal ezelőtt még komoly negatívumnak számított és mindent megtettek azért, hogy a jelenséget eltüntessék, vagy radikálisan csökkentsék. Minden próbálkozás ellenére

Weiner Leó Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola. Különös közzétételi listája

Weiner Leó Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola. Különös közzétételi listája Weiner Leó Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola Különös közzétételi listája Jogszabályi alapja: a 229/2012. (VIII.28.) Korm. rendelet a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról 23. (1) és (5)

2010. november 8-12. Ábrányi Emil Általános Iskolában

2010. november 8-12. Ábrányi Emil Általános Iskolában ErkEl témahét 2010. november 8-12. Ábrányi Emil Általános Iskolában Felelős: Kiss Józsefné TARTALOM A témahét célja A témahét programja A feladatok megvalósítása A témahét értékelése Képek a témahétről

III. BUDAVÁR, KRISZTINAVÁROS, VÍZIVÁROS

III. BUDAVÁR, KRISZTINAVÁROS, VÍZIVÁROS III. BUDAVÁR, KRISZTINAVÁROS, VÍZIVÁROS Harmadik sétánk a Duna jobb partjára vezet. Ez a rész nem képez külön időrendi egységet, Lisztnek nem volt itt lakása, viszont mind ifjú, mind időskori látogatásai

SZAKMAI BESZÁMOLÓ. Ünnepek és hétköznapok a régi Magyarországon sétálókoncertek a Magyar Nemzeti Múzeum állandó kiállításában

SZAKMAI BESZÁMOLÓ. Ünnepek és hétköznapok a régi Magyarországon sétálókoncertek a Magyar Nemzeti Múzeum állandó kiállításában Pályázati Azonosító: 3808/02433 SZAKMAI BESZÁMOLÓ Ünnepek és hétköznapok a régi Magyarországon sétálókoncertek a Magyar Nemzeti Múzeum állandó kiállításában A Nemzeti Kulturális Alap Szépirodalom és Ismeretterjesztés

MŰVÉSZETI SZEMLE ZONGORA, ORGONA

MŰVÉSZETI SZEMLE ZONGORA, ORGONA MŰVÉSZETI SZEMLE ZONGORA, ORGONA 2012. NOVEMBER 19. HÉTFŐ A TAGOZAT 13 óra Dinh Balázs Hek Szilvágyi Dorottya Hek Werner Mária Hek Almássy Máté 1.o. Bozzai Boldizsár 1.o. Caracciolo Lara 1.o. Fülöp Gábor

Budapest látványossága, a Vigadó

Budapest látványossága, a Vigadó Budapest látványossága, a Vigadó I. Pályamunkánk témájaként Budapest látványossága, a Vigadó bemutatását választottuk. Ismertetésének eszközéül ez a dokumentum és a melléklete, egy általunk létrehozott

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Weiner Leó Zeneiskola 2011/2012-es tanév munkaterve OM 039999

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Weiner Leó Zeneiskola 2011/2012-es tanév munkaterve OM 039999 Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Weiner Leó Zeneiskola 2011/2012-es tanév munkaterve OM 039999 Készítette: Barna Elekné I. Az intézmény 2011/2012-es tanév indításának helyzetképe 1. Tárgyi és működési

A Vivace Zeneműbolt. tavaszi kotta-, könyv-, kézirat- és hangszerárverése

A Vivace Zeneműbolt. tavaszi kotta-, könyv-, kézirat- és hangszerárverése A Vivace Zeneműbolt tavaszi kotta-, könyv-, kézirat- és hangszerárverése 2010. április 16- án, pénteken 17 órakor Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteménye 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 4. Az árverés

Családfa. László Albertné (szül. Spitz Hermina) 1862 1944. László (Löwinger) Albert 1857 1926. Mestitz Mihályné (szül. Fischer Anna) 1846 1915

Családfa. László Albertné (szül. Spitz Hermina) 1862 1944. László (Löwinger) Albert 1857 1926. Mestitz Mihályné (szül. Fischer Anna) 1846 1915 Családfa Apai nagyapa Apai nagyanya Anyai nagyapa Anyai nagyanya Mestitz (Meřticz) Mihály 1830 1909 Mestitz Mihályné (szül. Fischer Anna) 1846 1915 László (Löwinger) Albert 1857 1926 László Albertné (szül.

Októberi programajánló

Októberi programajánló Októberi programajánló 2015. október 7., szerda 18 óra - Rendezvényterem A halálra táncoltatott lány - Holokauszt táncballada Közreműködik: Romano Glaszo - Emberi Hang Művészeti Csoport, Nemes Nagy Ágnes

TANMENETJAVASLAT 6. ÉVFOLYAM ÉVES ÓRASZÁM:

TANMENETJAVASLAT 6. ÉVFOLYAM ÉVES ÓRASZÁM: TANMENETJAVASLAT 6. ÉVFOLYAM ÉVES ÓRASZÁM: 74 Óraszám Óra anyaga Zenehallgatás Készségfejlesztés Tevékenységi formák Kapcsolódások 1. Év eleji ismétlés Szabadon válogatva Éneklési készség fejlesztése Népzenegyűjtés

Hajdú-Bihar megye és Debrecen a Nemzeti Színházban

Hajdú-Bihar megye és Debrecen a Nemzeti Színházban Aktuális információk: www.nemzetiszinhaz.hu/megyejaras Hajdú-Bihar megye és Debrecen a Nemzeti Színházban VAS ZALA VESZPRÉM SOMOGY BORSOD-ABAÚJ- ZEMPLÉN HEVES JÁSZ-NAGYKUN- SZOLNOK BÉKÉS CSONGRÁD GYÔR-

A 18. SZÁZADI CIGÁNYSÁG TÖRTÉNETÉNEK KUTATÁSA FORRÁSOK ÉS SZAKIRODALOM

A 18. SZÁZADI CIGÁNYSÁG TÖRTÉNETÉNEK KUTATÁSA FORRÁSOK ÉS SZAKIRODALOM ICHIHARA SHIMPEI A 18. SZÁZADI CIGÁNYSÁG TÖRTÉNETÉNEK KUTATÁSA FORRÁSOK ÉS SZAKIRODALOM Magyarországon a 18. században az igazgatási rendszer nagy változáson ment keresztül a Habsburgok uralkodása alatt.

FORGATÓKÖNYV a Hajdu szobor avatására 2015. május 9. szombat 15 óra

FORGATÓKÖNYV a Hajdu szobor avatására 2015. május 9. szombat 15 óra Moderátor: Dr. Cser János c. egyetemi tanár 1 FORGATÓKÖNYV a Hajdu szobor avatására 2015. május 9. szombat 15 óra KATONAI FELHÍVÓJEL! Vámos Gábor koncertmester Tisztelt Óvári Gazdászok, Kedves Kollegák,

KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS. 2012. év

KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS. 2012. év KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS 2012. év Tartalmaz: 1. Számviteli beszámoló Egyszerűsített mérleg Egyszerűsített eredmény-levezetés 2. Költségvetési támogatás felhasználása 3. Kimutatás a vagyon felhasználásáról

E L Ő T E R J E S Z T É S Komló Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2013. szeptember 26-án tartandó ülésére

E L Ő T E R J E S Z T É S Komló Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2013. szeptember 26-án tartandó ülésére E L Ő T E R J E S Z T É S Komló Város Önkormányzat Képviselő-testületének 2013. szeptember 26-án tartandó ülésére Az előterjesztés tárgya: Beszámoló a XX. Kodály Zoltán Nemzetközi Gyermekkórus Fesztiválról

Különös közzétételi lista (alapfokú művészetoktatási intézmények részére)

Különös közzétételi lista (alapfokú művészetoktatási intézmények részére) Különös közzétételi lista (alapfokú művészetoktatási intézmények részére) Jogszabályi háttér: 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet 10. sz. melléklete Az intézmény neve: Frédéric Chopin Zeneiskola Címe: 2100

Vigadó Kulturális és Civil Központ Nonprofit Kft. 2012. második félév

Vigadó Kulturális és Civil Központ Nonprofit Kft. 2012. második félév Vigadó Kulturális és Civil Központ Nonprofit Kft. 2012. második félév Elérhetőségeink Vigadó Kulturális és Civil Központ 2200 Monor, Kossuth Lajos u. 65-67. Művelődési Ház 2200 Monor, Bocskai u. 1. Tel.:

ItK Irodalomtörténeti Közlemények 2014. CXVIII. évfolyam 4. szám

ItK Irodalomtörténeti Közlemények 2014. CXVIII. évfolyam 4. szám (ItK) 118(2014) Paládi-Kovács Attila Erdélyi János és a Magyar Tudós Társaság / Tudományos Akadémia Az 1825. évi pozsonyi országgyűlést követően hosszú évekbe telt az Akadémia szervezetének, működési rendjének

Decemberi programajánló

Decemberi programajánló Decemberi programajánló 2013. december 4., szerda, 16.30 - Rendezvényterem Giuseppe Verdi: Don Carlos Operatörténeti előadás Előadó: dr. Eisler Péter 2013-ban három nagy zeneszerzőt is ünnepeltünk: Giuseppe

UHRMAN GYÖRGY (1932-2003)

UHRMAN GYÖRGY (1932-2003) UHRMAN GYÖRGY (1932-2003) Budapesten született; az ELTE Bölcsészettudományi Karán magyar szakos tanári diplomát szerzett 1954-ben. Tanított általános iskolában, gimnáziumban (ott csak igen rövid ideig),

AZ ÁRPÁDOK CSALÁDI TÖRTÉNETE EGY NAGYBECSKEREKEN MEGJELENT KÖNYVBEN

AZ ÁRPÁDOK CSALÁDI TÖRTÉNETE EGY NAGYBECSKEREKEN MEGJELENT KÖNYVBEN AZ ÁRPÁDOK CSALÁDI TÖRTÉNETE EGY NAGYBECSKEREKEN MEGJELENT KÖNYVBEN ÓZER ÁGNES Szűkebb pátriánk több mint egy évszázaddal ezelőtt sem szűkölködött a múlt iránti tudományos érdeklődésben, annak magas szintű

XIV. Országos Zongoraverseny

XIV. Országos Zongoraverseny XIV. Országos Zongoraverseny 2016. március 18-20. Eredmények, díjak Különdíj a legszebb romantikus mű előadásáért - ajándékcsomag Ferenczy György Alapítvány Különdíj legszebb romantikus mű előadásáért

1. oldal, összesen: 4

1. oldal, összesen: 4 1. számú melléklet KULTURÁLIS ALAP 2009. I. KATEGÓRIA MŰVÉSZETI, KÖZMŰVELŐDÉSI ÉS TUDOMÁNYOS PROGRAMOK TÁMOGATÁSA 1. Sz. Pályázó neve, képviselője Pályázat témája Támogatás A Csokonai Gimnázium Olasz Tagozatáért

Iskolai zenei életünk története

Iskolai zenei életünk története Iskolai zenei életünk története Az iskolai kórus Iskolánk első kórusa, az Ifjúsági Dalkör 1879-ben jött létre Harrach József tanár vezetésével. Nemcsak az ifjúság éneklését tette lehetővé, hanem gyűjtéseket

Csetényi Gyula. A Dopplertestvérek DLA ÉRTEKEZÉS BUDAPEST 2002 LISZT FERENC ZENEMŰVÉSZETI EGYETEM

Csetényi Gyula. A Dopplertestvérek DLA ÉRTEKEZÉS BUDAPEST 2002 LISZT FERENC ZENEMŰVÉSZETI EGYETEM Csetényi Gyula A Dopplertestvérek DLA ÉRTEKEZÉS BUDAPEST 2002 LISZT FERENC ZENEMŰVÉSZETI EGYETEM 2 Tartalomjegyzék I. Elõszó... 3.old. II. A Doppler-testvérek életrajza... 5.old. 1. Család és ifjúkor 5.old.

A HANGSZERKÉSZÍTÉS HAGYOMÁNYA APATINBAN

A HANGSZERKÉSZÍTÉS HAGYOMÁNYA APATINBAN Boris Mašić A HANGSZERKÉSZÍTÉS HAGYOMÁNYA APATINBAN A török hódoltság után, a XVII. század végén Apatin környéke is, akárcsak az egész Bácska, kifosztott, megdöbbentően elnéptelenedett vidék volt. A XVIII.

VILÁGSZERTE AZ 1848-49-ES FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARCRA EMLÉKEZÜNK

VILÁGSZERTE AZ 1848-49-ES FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARCRA EMLÉKEZÜNK H-1016 Budapest, Somlói út 51 H-1519 Budapest, Pf. 385 www.balassi-intezet.hu 2015. március 14. TELEFON +36 1 381 5122 E-MAIL sajto@bbi.hu VILÁGSZERTE AZ 1848-49-ES FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARCRA EMLÉKEZÜNK

ZONGORA - KAMARA-ORGONA TANÁRI BÉRLET DEBRECEN

ZONGORA - KAMARA-ORGONA TANÁRI BÉRLET DEBRECEN ZONGORA - KAMARA-ORGONA TANÁRI BÉRLET 1980-81 DEBRECEN ZONGORABÉRLET q ZENEMŰVÉSZETI FŐISKOLÁBAN 19.30 órakor 1981. január 12-én, hétfőn FAILONI DONATELLA CIMAROSA: Hat szonáta BEETHOVEN: C-dúr (Waldstein)

Helyi Tanterv Ének-zene 11.osztály

Helyi Tanterv Ének-zene 11.osztály Helyi Tanterv Ének-zene 11.osztály Tematikai egység/ Fejlesztési cél Előzetes tudás Zenei reprodukció Éneklés Korábbi években megszerzett kompetenciák, ismeretek, zenei élmények, népzenei és műzenei szemelvények

E L Ő T E R J E S Z T É S

E L Ő T E R J E S Z T É S E L Ő T E R J E S Z T É S Zirc Városi Önkormányzat Képviselő-testülete 2008. év szeptember 15-i ülésére Tárgy: A Zirc Városi Könyvtár, Művelődési Ház és Tourinform Iroda elnevezésének megváltoztatása Előadó:

9. évfolyam. Éves óraszám 36 óra. Zenei reprodukció Éneklés

9. évfolyam. Éves óraszám 36 óra. Zenei reprodukció Éneklés 9. évfolyam Éves óraszám 36 óra Tematikai egység/ Zenei reprodukció Éneklés 14 óra A tematikai egység nevelési-fejlesztési A felső tagozatban megismert népzenei és műzenei szemelvények elsajátítása során

XXXIV. Magyar Művészeti Akadémia

XXXIV. Magyar Művészeti Akadémia XXXIV. Magyar Művészeti Akadémia I. A MAGYAR MŰVÉSZETI AKADÉMIA MEGALAKULÁSÁNAK ELŐZMÉNYEI, A MŰKÖDÉS KEZDETI IDŐSZAKA Az Országgyűlés úgy ítélte meg, hogy a létrehozott kulturális értékek védelme, különösen

JÁSZOK történelmi dal- és táncjáték

JÁSZOK történelmi dal- és táncjáték JÁSZOK történelmi dal- és táncjáték A Jászok című történelmi dal- és táncjáték alkotóinak, létrehozóinak elsődleges célja, hogy bemutassák a jászok rendkívül összetett, és hihetetlenül izgalmas történelmét,

3/1999. (II. 24.) NKÖM rendelet. a nemzeti kulturális örökség minisztere által adományozható művészeti és egyéb szakmai díjakról

3/1999. (II. 24.) NKÖM rendelet. a nemzeti kulturális örökség minisztere által adományozható művészeti és egyéb szakmai díjakról 3/1999. (II. 24.) NKÖM rendelet a nemzeti kulturális örökség minisztere által adományozható művészeti és egyéb szakmai díjakról A Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. törvény 7. -ának

Különös közzétételi lista (alapfokú művészetoktatási intézmények részére) Különös közzétételi lista (alapfokú művészetoktatási intézmények részére) Jogszabályi háttér: 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet A nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról Az intézmény neve:

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ a 2015/2016. tanévre

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ a 2015/2016. tanévre Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola - AMI 54 212 06 NÉPZENÉSZ a 150 éves debreceni ZENEDE SZAKMAIRÁNNYAL KIEGÉSZÍTVE! www.debrecenizenede.hu FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ a 2015/2016. tanévre közzétéve:

Székely Júlia. Publikációs jegyzék. Balassi Bálint énekei és komédiája. Talentum Műelemzések. Akkord Kiadó, 2001, 74 p. Székely Júlia Publikációs jegyzék Könyvek és könyvrészletek Balassi Bálint énekei és komédiája. Talentum Műelemzések. Akkord Kiadó, 2001, 74 p. A másik Bethlen Kata, in Eszmei és poétikai kérdések a régi

WEINER NYILT NAPOK- WEINER SZÓLAMAI: 2014. NOVEMBER 10-11. Helyszín: Neszmélyi út 30. (a részletes program már letölthető a honlapunkról)

WEINER NYILT NAPOK- WEINER SZÓLAMAI: 2014. NOVEMBER 10-11. Helyszín: Neszmélyi út 30. (a részletes program már letölthető a honlapunkról) Szakközépiskolai felvételi tájékoztató a 2015/2016-ös tanévre A WEINER LEÓ ZENEI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA ÉS ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA AZ ORSZÁG EGYETLEN PRÍMA PRIMISSIMA DÍJAS ISKOLÁJA! 2011. december

SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATAL Humán Közszolgáltatási Iroda Művelődési Osztály 6720 Szeged, Széchenyi tér 11.

SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATAL Humán Közszolgáltatási Iroda Művelődési Osztály 6720 Szeged, Széchenyi tér 11. SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATAL Humán Közszolgáltatási Iroda Művelődési Osztály 6720 Szeged, Széchenyi tér 11. Iktatószám: 18680-3/2016. Ügyintéző: Roboz István Telefon: (62) 564-208 Tárgy:

Magyar operaénekesek - antikváriumi katalógus. Bősze Ádám Zenei Antikvárium december

Magyar operaénekesek - antikváriumi katalógus. Bősze Ádám Zenei Antikvárium december Magyar operaénekesek - antikváriumi katalógus Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2018. december (11.) Bősze Ádám Zenei Antikvárium - 2018 Ars Trade Kft. cop. 2018 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077

NTP-AMI-14 AMI PÁLYÁZAT TATABÁNYAI ERKEL FERENC AMI. TEMATIKA és ÖSSZEFOGLALÓ SZAKMAI BESZÁMOLÓ. 2015. márc. 16-21.

NTP-AMI-14 AMI PÁLYÁZAT TATABÁNYAI ERKEL FERENC AMI. TEMATIKA és ÖSSZEFOGLALÓ SZAKMAI BESZÁMOLÓ. 2015. márc. 16-21. NTP-AMI-14 AMI PÁLYÁZAT TATABÁNYAI ERKEL FERENC AMI TEMATIKA és ÖSSZEFOGLALÓ SZAKMAI BESZÁMOLÓ 2015. márc. 16-21. A pályázat célja a kiváló programú alapfokú művészetoktatási intézmények tehetségsegítő

9. évfolyam. Ének-zene 9-10. évfolyam. ÉNEK-ZENE 9. évfolyam 10. évfolyam. Heti óraszám 1 1. Éves óraszám 36 36. Zenei reprodukció Éneklés 14

9. évfolyam. Ének-zene 9-10. évfolyam. ÉNEK-ZENE 9. évfolyam 10. évfolyam. Heti óraszám 1 1. Éves óraszám 36 36. Zenei reprodukció Éneklés 14 Ének-zene 9-10. évfolyam ÉNEK-ZENE 9. évfolyam 10. évfolyam Heti óraszám 1 1 Éves óraszám 36 36 Tematikai egység címe Zenei reprodukció Éneklés 14 Zenei reprodukció Generatív (önállóan és/vagy csoportosan

MISKOLCI INDIÁN NYÁR ÉRTELMISÉGI KÖR 2012. évi közhasznúsági jelentése

MISKOLCI INDIÁN NYÁR ÉRTELMISÉGI KÖR 2012. évi közhasznúsági jelentése MISKOLCI INDIÁN NYÁR ÉRTELMISÉGI KÖR 2012. évi közhasznúsági jelentése. Az egyesület a 2012. évben is az Alapszabályban kitűzött célok és feladatok megvalósításának figyelembevételével végezte munkáját.

9. tétel. A/ Beszédgyakorlat: Vásárlási szokásaink Mire érdemes figyelnünk a vásárlás során? Te hol szeretsz vásárolni?

9. tétel. A/ Beszédgyakorlat: Vásárlási szokásaink Mire érdemes figyelnünk a vásárlás során? Te hol szeretsz vásárolni? 9. tétel A/ Beszédgyakorlat: Vásárlási szokásaink Mire érdemes figyelnünk a vásárlás során? Te hol szeretsz vásárolni? B/ Tinódi: Budai Ali basa históriája 1. Melyik vár ostromáról szól a mű? Meséld el

PÉNZÜGYI, SZAKMAI BESZÁMOLÓ A 2012. ÉVRE ÉS FELADATTERV 2013-RA

PÉNZÜGYI, SZAKMAI BESZÁMOLÓ A 2012. ÉVRE ÉS FELADATTERV 2013-RA SZEKSZÁRD MJV POLGÁRMESTERI HIVATALA KÖZOKTATÁSI,MŰVELŐDÉSI ÉS SPORT OSZTÁLY 7100 Szekszárd, Béla király tér 8. PÉNZÜGYI, SZAKMAI BESZÁMOLÓ A 2012. ÉVRE ÉS FELADATTERV 2013-RA 1 A SZEKSZÁRDI MADRIGÁLKÓRUS

0Jelentés a K 60635 azonosító számú, Arany János kritikai kiadása című kutatás munkájáról és eredményeiről

0Jelentés a K 60635 azonosító számú, Arany János kritikai kiadása című kutatás munkájáról és eredményeiről 0Jelentés a K 60635 azonosító számú, Arany János kritikai kiadása című kutatás munkájáról és eredményeiről Általánosságban elmondható az a sajnálatos körülmény, hogy a felsőoktatás komoly színvonalcsökkenéssel

III. Budapesti I. Országos Nagybőgő Fesztivál

III. Budapesti I. Országos Nagybőgő Fesztivál III. Budapesti I. Országos Nagybőgő Fesztivál 2017. február 17., péntek 14 óra Molnár Antal Zeneiskola Kocsis Zoltán terem 1071 Budapest, Rottenbiller u. 43-45. Program: 12:00 Érkezés regisztráció gyakorlási

Bérleti tájékoztató. Bérletújítás 2013. április 15-18. Bérletváltás 2013. április 22 - június 30.

Bérleti tájékoztató. Bérletújítás 2013. április 15-18. Bérletváltás 2013. április 22 - június 30. Bérleti tájékoztató Bérletújítás 0. április -. Bérletváltás 0. április - június 0. előadásos sorozat PREMIER bemutató-bérlet, 0.. G. Verdi: Falstaff 0.. Liszt Pártay: Aranyecset balett 0.. Selmeczi Gy.:

Z O N G O R I S T Á K XII. T A L Á L K O Z Ó J A

Z O N G O R I S T Á K XII. T A L Á L K O Z Ó J A i Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola BÁCS - KISKUN MEGYEI Z O N G O R I S T Á K XII. T A L Á L K O Z Ó J A ******************************************************* 6300, Hunyadi János u. 5., Tel.: 78-562-985

BEZDANI KÁNTORTANÍTÓK

BEZDANI KÁNTORTANÍTÓK Baila Ferenc BEZDANI KÁNTORTANÍTÓK A Bezdán újratelepítése (1742) utáni évben azonnal megalakult a Bezdáni Római Katolikus Egyházközség (plébánia), valamint a Bezdáni Katolikus Elemi Iskola. A falu első

ELŐTERJESZTÉS. 2012. december 14-i rendes ülésére

ELŐTERJESZTÉS. 2012. december 14-i rendes ülésére 1 1. számú előterjesztés Egyszerű többség ELŐTERJESZTÉS Dombóvár Város Önkormányzata Képviselőtestületének 2012. december 14-i rendes ülésére Tárgy: Beszámoló a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról,

ORBÁN ATTILA. KECSETI GABRIELLA textiltervezõ

ORBÁN ATTILA. KECSETI GABRIELLA textiltervezõ F E L H Í V Á S A FÉSZEK önfenntartó, egyre nehezebb pénzügyi helyzetében fordulunk a Klub t a g s á g á h o z, h o g y a z E G Y É N I V Á L L A L K O Z Ó K S Z E M É L Y I JÖVEDELEMADÓ kötelezettségeik

Szervezet Képviselő Város Utca Házszám IRSZ Igény célja Adószám támogatási összeg összeg. Ars Danubiana programok 16. 1053

Szervezet Képviselő Város Utca Házszám IRSZ Igény célja Adószám támogatási összeg összeg. Ars Danubiana programok 16. 1053 Szervezet Képviselő Város Utca Házszám IRSZ Igény célja Adószám Igényelt Kapott támogatási támogatási összeg összeg "Debreceni Kodály Kórusért" A Duna mente Kultúrájáért a Barcsi Nemzetközi Művésztelepért

Bérleti tájékoztató. BÉRLETVÁLTÁS: 2016. április 1. június 30.

Bérleti tájékoztató. BÉRLETVÁLTÁS: 2016. április 1. június 30. Bérleti tájékoztató BÉRLETÚJÍTÁS: 0. MÁRCIUS. BÉRLETVÁLTÁS: 0. április. június 0. Tisztelt Vendégeink! A Magyar Állami Operaház 0/-es Magyar Évada az intézményesült magyar operajátszás patinás, 0. éve

SIMÁNDY JÓZSEF ÉNEKVERSENY

SIMÁNDY JÓZSEF ÉNEKVERSENY VII. Országos - II. Nemzetközi SIMÁNDY JÓZSEF ÉNEKVERSENY SZEGED 2011. Április 27. - 28. - 29. - 30. Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar 6722 Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81. RÉSZVÉTELI FELTÉTELEK

A Kiemelkedően Közhasznú Fehér Bot Alapítvány lapja 20. 9. évfolyam 1. szám 2009. február

A Kiemelkedően Közhasznú Fehér Bot Alapítvány lapja 20. 9. évfolyam 1. szám 2009. február A Kiemelkedően Közhasznú Fehér Bot Alapítvány lapja 20. 9. évfolyam 1. szám TARTALOM - Nemzetközi Fogyatékos Nap Nyíregyházán - Karácsonyi ünnepség Tégláson - Vakos bejárás a Fórumban - Braille Emlékülés

természet csodái iránti elkötelezettsége egész életére szólt. Nyu

természet csodái iránti elkötelezettsége egész életére szólt. Nyu 3 ek - - feltérképe - volt a Tisza- - 4- - - természet csodái iránti elkötelezettsége egész életére szólt. Nyu - -Alföld - 179- - -as években fedezte fel az egykori alsótanyai sömlyék páratlan természeti

Én vagyok az ajtó! Jn 10,9

Én vagyok az ajtó! Jn 10,9 MEGJELENIK A HÓNAP UTOLSÓ VASÁRNAPJÁN 2013. AUGUSZTUS 25. I. szám:2003. október XI. évfolyam VIII. szám Én vagyok az ajtó! Jn 10,9 2. OLDAL FÜLEP MÁRK FUVOLAMŰVÉSZ 5. OLDAL EYGHÁZADÓ 3. OLDAL VISSZAPILLANTÓ

AZ ANDREETTI KÁROLY ÁLTALÁNOS ÉS MŰVÉSZETI ISKOLA PEDAGÓGIAI PROGRAMJÁNAK MELLÉKLETEI

AZ ANDREETTI KÁROLY ÁLTALÁNOS ÉS MŰVÉSZETI ISKOLA PEDAGÓGIAI PROGRAMJÁNAK MELLÉKLETEI AZ ANDREETTI KÁROLY ÁLTALÁNOS ÉS MŰVÉSZETI ISKOLA PEDAGÓGIAI PROGRAMJÁNAK MELLÉKLETEI KLIK Érdi Tankerület 123002 Andreetti Károly Általános és Művészeti Iskola 1 MELLÉKLETEK 1. SZÁMÚ MELLÉKLET: AZ ANDREETTI

TOLNA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZGYŰLÉSE JEGYZŐKÖNYV. KÉSZÜLT: 2013. szeptember 1-jén a Tolna Megyei Önkormányzat ünnepi Közgyűlésén.

TOLNA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZGYŰLÉSE JEGYZŐKÖNYV. KÉSZÜLT: 2013. szeptember 1-jén a Tolna Megyei Önkormányzat ünnepi Közgyűlésén. TOLNA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZGYŰLÉSE Szám: 2-10/2013. JEGYZŐKÖNYV KÉSZÜLT: 2013. szeptember 1-jén a Tolna Megyei Önkormányzat ünnepi Közgyűlésén. AZ ÜLÉS HELYE: Szekszárd, Megyeháza díszterme, 7100 Szekszárd,

Vác Város Díszpolgárai

Vác Város Díszpolgárai Vác Város Díszpolgárai Adományozás éve NÉV 1881 Kanonok, kartali plébános, a piarista gimnázium VII-VIII. osztálya elhunyt Petróczy László kiépítésére 40 ezer forintot adományozott 1886 Váci orvos, a homeopátia

Vásárosnaményi Értéktár. Kontársulat Vásárosnamény amatőr színtársulat. Liszt Ferenc Vegyeskar

Vásárosnaményi Értéktár. Kontársulat Vásárosnamény amatőr színtársulat. Liszt Ferenc Vegyeskar A vásárosnaményi Esze Tamás Művelődési Központban 2004-ben alakult a felnőtt színjátszó csoport 15 fővel, Kontársulat néven. Eddig összesen 5 darabot mutattak be, több szakmai elismerésben is részesültek.

Öt Templom A D V E N T 2015. 11. 27 12. 28. G y ô r - Ú j v á r o s

Öt Templom A D V E N T 2015. 11. 27 12. 28. G y ô r - Ú j v á r o s Öt Templom A D V E N T 2015. 11. 27 12. 28. G y ô r - Ú j v á r o s A zsidó - keresztény kultúra európai civilizációnk lényege, nélküle még az európai ateizmus sem létezne. E három őselem vívódása és elfogadása

A Magyar Táncművészeti Főiskola képzési szerkezete és történeti forrásai (1950 2010)

A Magyar Táncművészeti Főiskola képzési szerkezete és történeti forrásai (1950 2010) Bolvári-Takács Gábor A Magyar Táncművészeti Főiskola képzési szerkezete és történeti forrásai (1950 2010) Bevezetés Alapításának hatvanadik évfordulóját ünnepelte 2010-ben a Magyar Táncművészeti Főiskola,

Diafilmek Ifjúsági Mese Regény Híres emberek élete Festészet, Képzőművészet Tudományos, ismeretterjesztő, történelmi

Diafilmek Ifjúsági Mese Regény Híres emberek élete Festészet, Képzőművészet Tudományos, ismeretterjesztő, történelmi Diafilmek I Ifjúsági M Mese R Regény É Híres emberek élete K Festészet, Képzőművészet T Tudományos, ismeretterjesztő, történelmi U Utazási élmények, városok, épületek 1514. heves nyár (Dózsa-évforduló)

Kedves Zenebarát Olvasóim!

Kedves Zenebarát Olvasóim! KÜRTÖLŐ A JÁRDÁNYI PÁL ZENEISKOLA DIÁKLAPJA 2015. május 14. évfolyam 1. szám Kedves Zenebarát Olvasóim! Szeretettel üdvözöllek benneteket! Mozgalmas, eseményekben bővelkedő tanévet zárunk nemsokára. Sok

A tankönyvben található zenei szemelvények, gyakorlatok alkalmasak a kerettanterv által biztosított 10%-os szabad órakeret kitöltésére is.

A tankönyvben található zenei szemelvények, gyakorlatok alkalmasak a kerettanterv által biztosított 10%-os szabad órakeret kitöltésére is. Helyi tanterv az EMMI kerettanterv 51/2012. (XII. 21.) EMMI rendelet. 2. sz. melléklet 2.2.12. A) változatához Ének-zene az általános iskolák 5-8. évfolyama számára Kerettantervi megfelelés Jelen helyi

P a n n o n h a l m i J a z z - N y á r 2 0 1 6 1 0 é v e s a J a z z - T e r a s z Pannonhalmi Jazz-Terasz VIATOR Jazz-Vacsorák

P a n n o n h a l m i J a z z - N y á r 2 0 1 6 1 0 é v e s a J a z z - T e r a s z Pannonhalmi Jazz-Terasz VIATOR Jazz-Vacsorák Pannonhalmi Jazz-Nyár 2016 10 éves a Jazz-Terasz A Pannonhalmi Apátsági Pincészet szemrevaló épületegyüttesének kialakításával azonos időben környezetének rendezése is megtörtént. Ennek során épült ki

TMÁMKhírlevél 2009/JANUÁR ÚJ ÉVBEN ÚJ HELYEN. A PÁRBESZÉD EREJÉVEL www.tmamk.hu III. ÉVFOLYAM 1. SZÁM SZÍNEK NÉLKÜL RÖVIDEBBEN

TMÁMKhírlevél 2009/JANUÁR ÚJ ÉVBEN ÚJ HELYEN. A PÁRBESZÉD EREJÉVEL www.tmamk.hu III. ÉVFOLYAM 1. SZÁM SZÍNEK NÉLKÜL RÖVIDEBBEN TMÁMKhírlevél A PÁRBESZÉD EREJÉVEL www.tmamk.hu III. ÉVFOLYAM 1. SZÁM Sütő Károly: Víziók III. (XX. Amator Artium Tolna Megyei Tárlat a TMÁMK különdíjasa) SZÍNEK NÉLKÜL RÖVIDEBBEN Mikorra Hírlevelünk idei

Azsenikről az ember általában alkotásaikra asszociál,

Azsenikről az ember általában alkotásaikra asszociál, 2016. június KULTÚRORVOSTAN 39 A halhatatlanok is meghaltak egyszer Zeneszerzők betegségei (9. rész) Azsenikről az ember általában alkotásaikra asszociál, és nem a mindennapjaik, különösen nem az egészségi