Magyar Aranykereskedő Zrt.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

AJÁNLATI FELHÍVÁS. 45 db nagyteljesítményű nyomtató

Árverési hirdetmény. Árverés helye, ideje: Pocsaj Védelmi Központ június óra. Árverésre bocsátott fűtermés helye: Árver ési sorszá m

Regisztrációra csak az árverés kezdési időpontját megelőző egy órában van lehetőség. Kikiáltási ár /Ft/terület 1.

AJÁNLATI FELHÍVÁS. 63 db klf. eszköz

Képzőművészeti Aukció! Képzőművészeti Aukció! Kikiáltási ár: Kikiáltási ár: Ft

Nyári aukció Könczey Elemér 12 karikatúrája

/2006. Tárgy: A 13/2005. (V. 14.) ÖR rendelet módosítása Melléklet: tervezet

TÁMOGATÁS ELSZÁMOLÁSA FELHASZNÁLÁSI BESZÁMOLÓ

Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE

Város Képviselő-testület

Völgyi Skonda Gyűjtemény

AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás)

Árverési Hirdetmény. nyilvános árverés

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

POLGÁRMESTER 8600 SIÓFOK, FŐ TÉR 1. TELEFON FAX:

Kulturális Javak Bizottsága június 23-i ülés

Ingatlan értékesítési versenytárgyalás szabályai

Jogi nyilatkozat és árverési szabályzat

HUDEC KULTURÁLIS ALAPÍTVÁNY BUDAPEST

Árverési biztosíték befizetési tájékoztató

Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Költségvetési alapokmánya évre

Magyar Állam tulajdonában álló ingatlanok értékesítése a gyakorlatban, az Elektronikus Aukciós Rendszer működése és tapasztalatai

ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (1133 Budapest XIII. Pozsonyi út 56.) (a továbbiakban: MNV Zrt., Kiíró),

Auction-Gate ÁSZF Általános Szerződési Feltételek

Eladó ingatlan Botfy Lajos utcai építési telek

Ercsi Város Önkormányzat Képviselőtestületének 49/2004.(XII.16.) Kt. sz. rendelete. a lakások és helyiségek elidegenítéséről

Letenye Város Önkormányzatának. 11/1995. (VI. 21.) számú rendelete. az önkormányzati tulajdonban lév lakások elidegenítésérl

ÉRZÉKISÉG, LÜKTETÉS, CSILLOGÁS ART LOVES DESIGN AUKCIO. Titkos aranyút Frida Kahlótól Monet vízililiomai mentén a modernizmusig VEZETI: WINKLER NO RA

ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. megbízása alapján eljárva,

2/2006. /III.1./ rendelete. az önkormányzati tulajdonú lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítéséről

12. tétel A logisztikai vezető a prezentációs folyamatok egy részét delegálta az alatta lévő vezetőnek. Az irányítása során a delegált részéről az

GÉPJÁRMŰ ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS (magánszemély)

Rabindra Bharaty University, PHD képzés, Kalkutta, India Témavezető mesterem: Bhaskar Nath Bhattacarya

Kezdjen árulni a Catawiki online árverésein!

Megbízási szerződés. ( név) (születési hely,idő) (lakcím) (igazolvány szám) (telefonszám) ( )

Az ingatlant az E.ON Észak-Dunántúli Hálózati Zrt. javára bejegyzett vezetékjog terheli, ezen túlmenően az ingatlan per-, teher- és igénymentes.

A SZOMBATHELY MEGYEI JOGÚ VÁROS SZENNYVÍZELVEZETÉSI ÉS - TISZTÍTÁSI RENDSZERÉNEK FEJLESZTÉSE PROJEKTHEZ KAPCSOLÓDÓ

SZAKMAI BESZÁMOLÓ FÖLDÜNK REJTETT KINCSEI NKA 3506/ A gyűjtő: Baffy György ( )

NYÍREGYHÁZA MEGYEI JOGÚ VÁROS KÖZGYÛLÉSÉNEK. 282/1997.(XI.24.) számú. h a t á r o z a t a

2010. évi Közhasznúsági jelentés

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését.

Általános Szerződési Feltételek. a ügyfelei részére. Általános Szerződési Feltételek oldal 1

17.00 Klimo Könyvtár és a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola Könyvtárának megtekintése

AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 1 db UAZ mikroszerelvény (a továbbiakban: Jármű)

EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E

Kulturális Javak Bizottsága április 8-i ülés

Szerzõdések az építõiparban

Pályázati felhívás ingatlan értékesítésre

A KARÁCSONYI VÁSÁR MEGSZERVEZÉSÉRŐL

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS. Dombóvár Város Önkormányzata pályázat útján kívánja bérbe adni az alábbi Dombóvár, Dombó P. u. 9. szám alatti ingatlant.

múzeumi programok január szombathely Gatyás ölyv - Savaria Múzeum

Javaslat /4 helyrajzi számú, természetben Budapest XXIII. kerület Kelep utcában található, ingatlan hasznosítási módjának meghatározására

Előterjesztés Lajosmizse Város Önkormányzata Képviselő-testületének augusztus 10-i ülésére

ÉRTÉKESÍTÉSI FELHÍVÁS

VERSENYEZTETÉSI SZABÁLYZAT (licitszabályzat)

Kulturális Javak Bizottsága május 5-i ülés

MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ AZ Z S O L N A Y ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL 2012. SZEPTEMBER 22.

MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ AZ IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM ZSOLNAY ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL A NAGYHÁZI GALÉRIÁBAN ÁRVERÉS: 2012. szeptember 22., szombat, 18 óra 30 perckor a 13. Művészeti Fesztivál keretében Kiállítás megtekinthető: szeptember 12-től szeptember 22-ig a Galéria nyitvatartási idejében 1055 Budapest, Balaton utca 8. BEVEZETŐ Alig több mint egy év telt el azóta, hogy az Iparművészeti Múzeumban a Nagyházi Galéria közreműködésével aukció keretében eladásra bocsátottunk 49 Zsolnay-kerámiát, amelyeket a Múzeum épületéről sérült állapotuk miatt kellett leemelni. Az aukció sikere egyrészt azt tanúsította, hogy mekkora érdeklődés mutatkozik meg napjainkban Lechner Ödön művészete és az 1900 körüli stílus iránt, másrészt azt is örömmel kellett látnunk, hogy az emberek szeretettel és támogatásra készen fordulnak az Iparművészeti Múzeum felé. Mintha az idei nyári nagy kiállításunk, a londoni Victoria & Albert Museumot bemutató tárlat címét vetítette volna előre az esemény: Művészet mindenkinek múzeum mindenkinek. Abban a reményben ismételjük meg az Iparművészeti Múzeum régi mázas épületkerámiáiból válogató árverést, hogy ezzel is erősíthetjük a közönségben azt az érzést, hogy Budapest második múzeuma miként alapításakor, ma is a társadalomért van, annak jobbítását, ízlésének emelését tartja hivatásának. Az új válogatás mennyiségében valamivel meghaladja az előzőt, hiszen annak idején többen is jelezték csalódottságukat, hogy nem sikerült a múzeum épületéről származó ereklyéhez hozzájutniuk. Emellett azonban még egy okunk van arra, hogy hozzájáruljunk az idei ősz műgyűjtő-ünnepéhez. Egy éve még abban a jó helyzetben voltunk, hogy az aukció megtervezésében és megszervezésében együtt dolgozhattunk egy igazán jó szakemberrel és kiváló emberrel, múzeumunk barátjával, Nagyházi Csabával. Ezt az árverést az ő emlékének szeretnénk szentelni. Az a cél, amelyet az előző árverés előtt együtt tűztünk ki, hogy a bevétel szolgálja a Múzeum megújításának ügyét, mára elérhető közelségbe került. Lezárult a rekonstrukció tervpályázata, folynak a jövő múzeumának koncepcióalkotási munkálatai. Reményeink szerint egy évet sem kell már várnunk arra, hogy a most kalapács alá kerülő régi épületdíszek helyére elkezdjék felemelni a régiek mintájára készült, kifogástalan állapotú, új ékességeket. Bízunk abban és ezt a reményünket Nagyházi Csaba is bizonyosan osztaná, hogy a nemzet büszkesége, az Iparművészeti Múzeum épülete és gyűjteménye hamarosan nemcsak kevesek számára, hanem az egész ország és a nagyvilág számára is elérhető és élvezhető hellyé fog válni. Takács Imre az Iparművészeti Múzeum főigazgatója

1. Tetőperem díszsorának eleme,, sérült, m.: 26 cm Kikiáltási ár: 24 000 Ft 2. Csúcsdísz elem,, sérült, m.: 34 cm Kikiáltási ár: 6 000 Ft 3. Tetőcserép,, felirattal, sérült, m.: 37 cm 4. Tetőcserép,, felirattal, sérült, m.: 37 cm 5. Tetőcserép,, felirattal, sérült, m.: 37 cm

6. Tető sarokdísz eleme Pécs, 1930-as évek(?), sérült (több darabban), m.: 88 cm Kikiáltási ár: 32 000 Ft 7. Tető sarokdísz eleme Pécs, 1970 után, sérült (két darabban), m.: 73 cm Kikiáltási ár: 34 000 Ft 8. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft 9. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 14 000 Ft

10. Kémény záró elem Pécs, 1930-as évek(?), samottos kerámia, sérült, m.: 83 cm Kikiáltási ár: 34 000 Ft 11. Tetőperem díszsorának eleme, pyrogránit, sérült, m.: 93 cm Kikiáltási ár: 36 000 Ft 12. Tetőcserép, 13. Tetőcserép, 14. Tetőcserép, 15. Tetőcserép,

16. Kúpcserép áttört dísszel,, sérült, 90 cm Kikiáltási ár: 28 000 Ft 17. Kúpcserép áttört dísszel,, sérült, 90 cm Kikiáltási ár: 24 000 Ft 18. Tetőcserép, 19. Tetőcserép, felirattal,sérült, m.: 37 cm 20. Tetőcserép, 21. Tetőcserép,

22. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft 23. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 14 000 Ft 24. Tetőcserép, 25. Tetőcserép, 26. Tetőcserép, 27. Tetőcserép, 28. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft 29. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 16 000 Ft 30. Kúpcserép taréjos dísszel Pécs, 1970 után,, sérült, 28 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft

31. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft 32. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft 33. Tetőcserép, 34. Tetőcserép, 35. Tetőcserép, 36. Tetőcserép, 37. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 16 000 Ft 38. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970 után,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 8 000 Ft 39. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft

40. Kúpcserép áttört dísszel,, sérült, 82 cm Kikiáltási ár: 24 000 Ft 41. Kúpcserép áttört dísszel Pécs, 1970 után,, sérült, 90 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft 42. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft 43. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft

44. Kúpcserép áttört dísszel,, sérült, 90 cm Kikiáltási ár: 32 000 Ft 45. Kúpcserép áttört dísszel,, sérült, 90 cm Kikiáltási ár: 26 000 Ft 46. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft 47. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 27 000 Ft

48. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft 49. Kúpcserép félholdas dísszel,,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 14 000 Ft 50. Tetőcserép, 51. Tetőcserép, 52. Tetőcserép, 53. Tetőcserép, 54. Kúpcserép taréjos dísszel Pécs, 1970 után,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 8 000 Ft 55. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft

56. Tetődísz záró elem, pyrogránit, sérült, m.: 69 cm Kikiáltási ár: 22 000 Ft 57. Tetőcserép, 58. Tetőcserép, 59. Tetőcserép,

Árverési feltételek 60. Kúpcserép taréjos dísszel,, sérült, 27 cm Kikiáltási ár: 24 000 Ft 61. Kúpcserép félholdas dísszel, Pécs, 1970 után,, sérült, 29 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztető megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztető által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, név és lakcím szerint regisztrálva, licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. Licitlépcsők emelkedése 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft stb. 3. Az Aukciósház, mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A vételárba a foglaló összege beleszámít. Amennyiben az árverési vevő az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Aukciósház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. Az Aukciósház a tételek után 20% közvetítési összeget számol fel, mely összeget az IMM javára ajánlja fel. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért. 7. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 8. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincs helye. 9. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 10. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 11. Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. 12. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. Nagyházi Galéria és Aukciósház, mint kereskedelmi képviselő. Budapest, 2012. szeptember Tételek meghatározása: Lichner Magdolna Fotó: Áment Gellért Nyomda: Pannónia Print Kft. 62. Tetőablak keretének csúcsdísze Pécs, 1970 után,, sérült, m: 33 cm Kikiáltási ár: 16 000 Ft Az árverés vezetője: Soóky Marietta Az Iparművészeti Múzeum és a Nagyházi Galéria közös kiadványa; Budapest, 2012.

A KIÁLLÍTÁST ÉS AZ AUKCIÓT SZERVEZI ÉS VEZETI A BŐVEBB INFORMÁCIÓ: E-mail: nag@nagyhazi.hu, www.nagyhazi.hu Tel.: 475 6000, Fax: 475 6005 1055 Budapest, Balaton utca 8.