Hasonló dokumentumok
IIHF1. FEJEZET JÉGPÁLYA

NEMZETKÖZI JÉGKORONG SZÖVETSÉG

INFORMÁCIÓK STRANDRÖPLABDA PÁLYA ÉPÍTÉSÉHEZ

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

AZ FIVB 2014.ÉVI KONGRESSZUSA ÁLTAL ELFOGADOTT SZABÁLYMÓDOSÍTÁSOK KIVONATA

A MAGYAR JÉGKORONG SZÖVETSÉG

Gyermek Kupa Szabályok Versenykiírás 3/b sz. melléklet

2016/2017 Gyermeklabdarúgó ligabajnokság

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

2. FEJEZET CSAPATOK, JÁTÉKOSOK ÉS FELSZERELÉS

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

ÁR kulcsrakész ÁR lapraszerelt

AZ FIVB 2016.ÉVI KONGRESSZUSA ÁLTAL ELFOGADOTT SZABÁLYMÓDOSÍTÁSOK KIVONATA a változások pirossal szedettek. Teremröplabda

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

STRANDRÖPLABDA VII. Országos Bajnokság

Versenybírói feladatköri leírás

1. A bajnokság célja: A sportág népszerűsítése, az országos döntőbe jutás eldöntése.

Magyar Vízilabda Szövetség

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

OB IV/A. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

INDOOR TAMBURELLO Nemzetközi játékszabályzat

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

Szárítás kemence Futura

BEÉPÍTÉSI FELTÉTELEK és méretmegállapítás a Maxima kapuk rendeléséhez

2017. ÉVI EGYÉNI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

A Magyar Tenisz Szövetség Hivatalos Szabálykönyve

IMMERPAN. Acél lapradiátorok

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A 12/2013 (II. 8.) NGM rendelettel módosított 27/2012 (VIII. 27.) NGM rendelet szakmai és vizsgakövetelménye alapján.

Bozsik. - Gyermek Egyesületi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A ÉVI BENU FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

V-VI.korcsoport B kategória LÁNYOK

V-VI.korcsoport B kategória FIÚK

A fényvisszaverő kontúrjelölés magyarországi bevezetéséről a július 10. után először forgalomba helyezett (új) járművek esetében

N E M Z E T K Ö Z I J É G K O R O N G S Z Ö V E T S É G

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

I. LYRA BEACH-HRSE AMATŐR STRANDÖPLABDA TORNA versenykiírása

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

2017/2018. ÉVI NEMZETI EGYETEMI JÉGKORONG BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

Kérelem sportfejlesztési program jóváhagyása tárgyában hiánypótolt

Magyar Labdarúgó Szövetség

Football Factor Dalnoki Bajnokság

JÁTÉKSZABÁLYOK B

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Floorball Szakszövetséggel (MFSZ) együttműködésben hirdeti meg.

Az MK-1 meghatározása és műszaki leírása

Magyar Röplabda Szövetség Strandröplabda versenyek besorolása és feltételrendszere

-rovarháló rendszerek-

A HOSSZABBÍTÁS ÉS A BÜNTETŐPÁRBAJ SZABÁLYAI

V-VI.korcsoport A kategória FIÚK

Amatőr kosárlabda V-VI. korcsoport

FEKOSZ Sportkupa. B33 Kosárlabda Torna április Debrecen. Versenykiírás

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Preambulum:

Kosárlabda. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Szekcionált garázskapuk

WULKAN WULKAN. antracit arany tölgy sötét dió. Fém ajtó. méretekben kapható 800, 900, 1000 mm

Schöck Isokorb Q, Q-VV

Észak-keleti Liga Kupa

Rakományrögzítési irányelvek

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

Méretek cm-ben Hosszúság. 48 cm. Szerelőlyukak lezárása habarccsal

PAKS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA 4/1991. (IV. 22.) SZÁMÚ RENDELETE. A VÁROSI CÍMER ÉS ZÁSZLÓ ALKOTÁSÁRÓL ÉS HASZNÁLATÁRÓL* (Egységes szerkezetben ) I.

ELÕZETES MÛVELETEK ELEKTROMOS ANYAGOK RÉSZ

Labdarúgás budapesti döntő

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

Átírás:

Változások az új IIHF szabálykönyvben A Nemzetközi Jégkorong Szövetség jelenlegi szabálykönyve 2014. június 30-án érvényét veszítette. A 2014. július 1-től érvényes új szabálykönyvet az IIHF májusi, Minszkben megtartott kongresszusán fogadta el. A szabálykönyv számos új a jégkorong sportágat alapjaiban érintő változást hoz. Ezeket a változtatásokat az IIHF hivatalos bajnokságain kell alkalmazni. A Magyar Jégkorong Szövetség a fenti időponttól a lehetőségek szerint az új szabálykönyv szerint szervezi a bajnoki rendszerét. A technikai jellegű változások a pályák kialakítását is alapvetően érintik. Vannak közöttük olyanok, amelyek megvalósítása anyagi feltételek hiánya miatt minden működő pályán nem megoldható. Ezért az MJSZ a pályákra vonatkozó technikai jellegű változtatásokat csak részlegesen fogja kötelezően alkalmazni. Technikai jellegű változások: Pálya mérete (m): régi új hosszúság 60-61 60 szélesség 29-30 26-30 Palánk mérete (mm): régi új jég felszínétől számítva 1170-1220 1070 padlótól számítva - 1100 Magasító (cm): régi új rövid oldalon + 4 m 160-200 240 hosszú oldalon min. 80 180 A magasítónak olyan anyagból kell készülnie, amely megfelelő rugalmasságot biztosít, csökkentve a játékosok sérülésének veszélyét. A magasítón a cserepadokon kívül semmilyen nyílás nem megengedett, kivéve a zsűri fülkén lévő játékvezetői nyílást. Ez azt jelenti, hogy a cserepadok közötti palánk szakaszt is magasítóval kell ellátni. Harmadok mérete (m): A régi szabálykönyv szerint a harmadok mérete egyforma. Az új szabályozásban a támadó/védekező harmad méretét növelni kell a palánktól számított 22,86 m-ig. 1

A kék vonal kijelölésének módszere: A hátsó palánkoktól 4 m távolságra kijelöljük az alapvonalat. Az alapvonaltól 18,86 m-re, a palánktól 22,86 m-re kijelöljük a kék vonal középvonalát. (a kék vonal 30 cm széles, tehát 15 cmnél) 60 m hosszúságú pályánál: 60 m 2x4 m = 52 m alapvonalak 60 m 2x22,86 m = 14,28 m semleges harmad A támadó/védekező harmadoknak minden esetben 22,86 m méretűnek kell lenniük. A nem szabvány méretű pályáknál a semleges harmad mérete változhat. A pálya vonalazásánál ügyelni kell arra, hogy a semleges harmadok bedobó pontjai ugyancsak 1,5 méterrel beljebb kerüljenek a pálya közepe felé. Ajtók: A harmadok méretének változásával ügyelni kell arra, hogy az ajtók az alábbiak szerint legyenek elhelyezve: cserepadokról nyíló ajtók: egy-egy ajtónak a semleges, illetve támadó/védekező harmadba kell nyílnia büntető padról nyíló ajtók: az ajtóknak a semleges harmadba kell nyílniuk Zsűri fülke, csere- és büntető padok: A harmad vonalak áthelyezésével a semleges harmad mérete 60 m hosszúságú pályánál 14,33 m. A zsűri fülke, valamint a büntető padok együttes minimális hossza 13,5 m. A büntető padokat és a zsűri fülkét a kék vonalak között kell elhelyezni. 60 m hosszúságú pályánál a padok és a zsűri fülke közötti távolság kb. 40-40 cm. A cserepadoknak a középvonaltól számított 2 méterre kell kezdődniük, minimális hosszúságuk 10 m. Mellékletek: 1. méretezett pálya alaprajz 2. palánk és magasító rajza 3. rugalmas kapu illesztés 4. rugalmas kapu illesztés telepítése 5. kapu védelem 2

1. számú melléklet: méretezett pálya alaprajz 3

2. számú melléklet: palánk magasítóval 4

3. számú melléklet: rugalmas kapu illesztés 5

4. számú melléklet: rugalmas kapu illesztés telepítése 6

5. számú melléklet: kapu védelem 7

A 2014/2015-ös szezontól kötelezően érvényes szabályváltozások: 1. Pálya mérete: az IIHF által rendezett hazai világversenyeken (U18, U20, felnőtt) a pálya hossza 60 m, szélessége 26-30 m az új pályák építésénél az MJSZ csak az új szabvány szerinti méretűekre ad ki engedélyt a régi szabvány méretű pályáknál a védekező/támadó harmadok mérete kötelezően 22,86 m, a 60 m-től eltérő méret változást a semleges harmadnál kell érvényesíteni. 2. Palánk és magasító: az IIHF által rendezett hazai világversenyeken (U18, U20, felnőtt) a palánk magassága 1070 mm a jégtől számítva a magasító anyaga rugalmas, magassága a rövid oldalon 240 cm, a hosszú oldalon 180 cm a magasítónak folytonosnak kell lennie, kivéve a cserepadokat és a zsűri fülke játékvezetői nyílását, ez érvényes a régi szabvány szerinti palánkra és magasítóra is 3. Harmadok mérete: a védekező/támadó harmadoknak a mérete a palánktól számítva 22,86 m a pálya vonalazásánál a kék vonalak áthelyezése miatt változik a semleges harmad bedobó pontjainak a helye (kék vonaltól 150 cm!) 4. Ajtók elhelyezése: cserepadokról nyíló ajtók: egy-egy ajtónak a semleges, illetve támadó/védekező harmadba kell nyílnia büntető padról nyíló ajtók: az ajtóknak a semleges harmadba kell nyílniuk 5. Zsűri fülke, csere- és büntető padok: A zsűri fülke, valamint a büntető padok együttes minimális hossza 13,5 m. A büntető padokat és a zsűri fülkét a kék vonalak között kell elhelyezni. 60 m hosszúságú pályánál a padok és a zsűri fülke közötti távolság kb. 40-40 cm. A cserepadoknak a középvonaltól számított 2 méterre kell kezdődniük, minimális hosszúságuk 10 m. 6. Kapuk: A verseny kapukra vonatkozóan az IIHF szabálykönyve nem tartalmaz változásokat. Ezzel együtt azonban a 2014/2015-ös bajnoki szezontól az MJSZ az U16, U18, U20 és az I. osztályú mérkőzéseken kötelezővé teszi a rugalmas kapu illesztések használatát. (3. 4. melléklet) Ennek indoka a balesetveszély, illetve a vitatható esetek elkerülése. A kapukat az 5. sz. mellékletben szereplő módon kell ellátni védelemmel. A megoldások utólagos kialakításához az arra igényt tartók részére az MJSZ Technikai Bizottsága segítséget nyújt. 7. Időmérő: U16, U18, U20, valamint I. osztályú mérkőzéseken kötelező a játékidőt mérő óra üzemeltetése visszaszámláló üzemben. 8

A Magyar Jégkorong Szövetség a nem szabvány méretű pályákon nem írja elő az új pályák harmad méret változásaira vonatkozó előírásokat, de javasolja az arányos méretek alkalmazását. A kapuk használatánál a kötelezően előírt korosztályok mellett mindenütt javasoljuk a rugalmas illesztéseket, valamint a kapu védelmet, elsősorban a játékosok biztonsága érdekében. Az időmérők visszaszámláló üzemben történő üzemeltetését ugyancsak javasoljuk minden hivatalos bajnoki mérkőzést rendező egyesület számára. Budapest, 2014. július 1. MJSZ Technikai Bizottsága 9