CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL SZEPTEMBER 22.

2011.december óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS IV. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XV. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

2011. november óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS II. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

A három Mária. Aranyozott faszobor

2011.december óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS V. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

2011. november óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS III. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

A valódi szépség örök!

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd :46

leütési ár: Ft leütési ár: 700 Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Képzőművészeti Aukció! Képzőművészeti Aukció! Kikiáltási ár: Kikiáltási ár: Ft

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l

Advent, advent......a karácsonyi kollekció

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

NYÁRI KAMARA AUKCIÓ. Tisztelt Ügyfeleink! Az árverési feltételekről az alábbi linken tájékozódhat:

Leplezzük le az új dizájnt!

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Zsoldos és Társa Kft Tel/fax: ikerferi@metacandle.hu

AUKCIÓS KATALÓGUS DECEMBER 1.

Csak most! akár 50% kedvezmény

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A

Ünnepelje a Valentin-nap pillanatait PANDORA ékszerekkel

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök

ÖTLETEK A FA ALÁ! 1498 Ft/szett Ft/szett. 798 Ft/szett. 598 Ft/3 db Ft Ft. 648 Ft/3 db Ft/db Ft/db cm.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

ÁRLISTA 2015 ÁFÁS FOGYASZTÓI ÁRAK

Almásháza. kerámiamuhely Almásháza, Kossuth u. 1/d

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a / os telefonszámon.

Bácsvíz Kecskeméti Sport Club KVSC

LYNS Konyhafelszerelés és Ajándék Nagykereskedés

9. 490,-Ft. All you need is mömax. Ágyneműhuzatgarnitúra. 100% pamut

d argento: a tüzes kollekció!

Ajándék. katalógus. ingyen kiszállítás Ft. felett Ft Kerámia bevonatos Ft/db Ft/db Ft/db Ft/szet.

184. aukció május 24. csütörtök

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

GFA 001: Konyhai készlet, 10 db-os: Észak-Magyarország, 19.század második fele, kovácsoltvas és réz.

ESKÜVÕI. TERMÉKEINK és SZOLGÁLTATÁSAINK Szolnok, Abonyi u. 1/E. Telefon: 56/

Érvényes január 1-től LÉTAVÉRTES. Gyerek 80 szemfedő. Gerbera (lánchímzett) szemf. Betétek, urnaterítők Műanyag betét 200 cm-es

B'RENT KFT ÁRLISTA 2015

ÁRLISTA 2013 ÁFÁS FOGYASZTÓI ÁRAK

2. nap 93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció

Népművészeti motívumokkal díszített kézműves boroskancsó, ismertebb nevén Miskakancsó.

XXVIII. ÁRVERÉS CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS Csók István Antikvitás 2012.09.03. 18 óra

A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVIII. ÁRVERÉSE 2012. SZEPTEMBER 3. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, 2012. AUGUSZTUS 29. SZEPTEMBER 3-IG MINDEN NAP 10-20 ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ 318-28-62; E-MAIL: info@csokantikvitas.hu WEB: www.csokantikvitas.hu

1. tétel Baba fülbevaló pár XX. század közepe, 1,3 g. Aranyozott réz, kreol fazon. Kikiáltási ár: 3 000 Ft 2. tétel Arany medál briliánsokkal, duplasoros láncon XX. század, Olaszország, 14,9 g. 14 karátos arany, áttört medálon virág forma 195 db briliáns ékítés, cca. 1,20 ct. (M1;TCr; VVs-Vs). Jelzett: láncon Italy, 14 k. Kikiáltási ár: 340 000 Ft 3. tétel Briliáns női gyűrű XX. század, Gyűrű méret: 59, 17,3 g. 14 karátos arany, áttört gyűrűfejben 45 briliáns cca. 0,9 ct. (M1; TCr; VVs-Vs1). Jelzett: 14 k finomságjelzés. Kikiáltási ár: 320 000 Ft 4. tétel Briliáns-zafír női gyűrű XX. század, Gyűrű méret: 55, 9 g. 18 karátos arany, rozetta fazonú gyűrűfejben középen 1 táblás csiszolású kék zafír, cca: 1 ct. Gyűrű vállakon és gyűrű fejben összesen 36 briliáns, cca. 0,56 ct. (M1; Cr; VVs). Jelzett: gyűrűsínben vésett: "Le Vian"; 18 k. Kikiáltási ár: 180 000 Ft

5. tétel Női gyűrű XX. század, Gyűrű méret: 55, 8 g. 18 karátos arany, áttört gyűrű fejben 5 briliáns, cca: 0,25 ct (M1, TCr; VVs) és 4 briliáns csiszolású rubin, cca: 0,18 ct. Jelzett: beütött 18" finomságjelzés. Kikiáltási ár: 70 000 Ft 6. tétel Indiai ezüst nyaklánc és karkötő XX. század eleje, India, nyaklánc: 43 cm, karkötő: 17,5 cm, 56,3 g. 925-ös finomságú ezüst, kaboson csiszolású almandinokkal. Jelzett: 925-ös finomságjelzéssel. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 7. tétel Strasszos-bizsu szett XX. század, kitűzők: d: 4,5 cm. Fűzött, foncsorozott, színezett üveg gyöngy zsuzsukkal, foglalt csiszolt strasszokkal kirakott kitűzők (3 db). Kikiáltási ár: 6 000 Ft 8. tétel Szecessziós stílusú ezüst nyaklánc medállal XX. század, 44 cm, 14 g. 925-ös finomságú ezüst. Jelzett: 925-ös finomságjelzéssel. Kikiáltási ár: 14 000 Ft

9. tétel Arany fényképtartó medál XIX. század vége, Magyarország, d: 2,4 cm, bruttó: 8,6 g. 14 karátos arany, üveg. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 10. tétel Arany-ónix fülbevaló XX. század első fele, Magyarország, 3,5 cm, 3,5 g 14 karátos arany, fazettált fekete ónix. Jelzett: 1937-66 közötti pesti fémjel. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 11. tétel Rubinos ékszergarnitúra XX. század, nyakék: 42 cm, gyűrű 56-os méret, nyakék: 12,8 g, gyűrű: 2,6 g. 14 karátos arany, nyakék részben, karmos foglalatban 7 db briliáns csiszolású rubin, cca.: és 10 db achtkant csiszolású gyémánt. Jelzett: ********* Kikiáltási ár: 95 000 Ft 12. tétel Briliáns női gyűrű XX. század, gyűrű méret: 52, 2,9 g. 14 karátos arany, kaul fazonban 3 kisebb és button foglalatban 1 nagyobb briliáns, cca.: 0,05 ct. (M1; Tcr; Vs). Jelzett: 585-ös finomság jelzés. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 13. tétel Bieder kolié lila kövekkel XIX. század közepe, 46 x 4,5 cm, 12,6 g.

Aranyozott ezüst kolié fazonban apró gyöngy ékítés és karmos foglalású szintetikus ametiszt kövek, valamint anker típusú (pótolt) aranyozott ezüst lánc. Jelzett: lánc: ITALY 925; LAP mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 14. tétel Színházi strasszos ékszergarnitúra I. XX. század, Magyarország, nyaklánc: 37,5 x 1,5 cm, karkötő: 18 x 1,5 cm, fülklipsz pár: 2 x 1,5 cm. 4 soros fém alapon karmos foglalású strassz ékítés. Karkötőből 2 kő hiányzik (4 db). Kikiáltási ár: 6 000 Ft 15. tétel Színházi strasszos ékszergarnitúra II. XX. század, Magyarország, nyaklánc: 44 x 2 cm, karkötő: 18,5 x 0,5 cm, fülklipsz pár: 3,5 x 1 cm. Fém alapon, karmos foglalású strassz ékítés. Kolié fazonú nyaklánc, 2 soros karkötő, fülklipsz pár (4 db). Kikiáltási ár: 6 000 Ft 16. tétel Ezüst nyaklánc medállal és ezüst gyűrű howlit kővel XX. század, nyaklánc: 42 cm; gyűrű méret: 53, nyaklánc: 4,7 g, gyűrű: 3,9 g. Anker típusú vékony ezüst láncon, ezüst cirkónia ékítéssel és közepén egy lila kővel medál. Nyitott gyűrűsín, gyűrű fejben db kaboson csiszolású howlit kő. Jelzett: nyaklánc: gyűrűben francia, 1838-tól napjainkig használt fémjel. Kikiáltási ár: 4 600 Ft

17. tétel Arany karkötő Xx. század második fele, Magyarország, 19,5 cm, 9,5 g. 14 karátos sárga és fehérarany, vésett díszítésű lapokból, nyelves záródás. Jelzett: 1937-66 közötti, pesti fémjel, GF mesterjegy, B hivataljel. Kikiáltási ár: 60 000 Ft 18. tétel Gyöngyház nyaklánc Modern, 35 cm. Rusztikus felületű lapokból fűzött nyaklánc. Kikiáltási ár: 9 000 Ft 19. tétel Ezüst pecsétgyűrű XVII-XVIII. század, 2,5 x 2,2 cm, 32 g. Állatfigurákat ábrázoló pecsétnyomóval és vésett díszítéssel. Jelzett: feloldatlan fémjel és mesterjegy. Repedt. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 20. tétel Herendi porcelán medál XX. század második fele, Magyarország, 6 x 3,5 cm. Festett, mázas porcelán, ovális formán ibolya virágcsokor, arany perem festéssel. Jelzett: máz felett kék Herend matricás jelzéssel, I. osztályú minősítéssel, 8047/MYA formaszámmal. Kikiáltási ár: 11 000 Ft 21. tétel Herendi porcelán karkötő XX. század második fele, Magyarország, 9 x 1,3 cm. Festett, mázas porcelán, 9 db lapból, duplasoros gumival fűzött karkötő. Kikiáltási ár: 13 000 Ft

22. tétel IWC Schaffhausen arany férfi karóra 1940-50 körül, Svájc, 4,6 x 3,6 x 1 cm 18 karátos arany tok, arab számos, arany indexes, centrál mutatós számlap, kézi felhúzós, C89-es szerkezet. Működik. Jelzett: Tok, számlap, szerkezet: IWC Schaffhausen, Szerkezet szám: 1192914; Tokszám: 1213254 Kikiáltási ár: 220 000 Ft 23. tétel Festina női karóra Modern, Svájc, 0,7 x 3,2 x 2,5 cm. Krómozott acél tok, arab számos számlap, quarzt szerkezet. Modell szám: F16228 Kikiáltási ár: 12 000 Ft 24. tétel IWC Schaffhausen ezüst zsebóra XX. század közepe, Svájc, 6,2 x 5,1 x 0,8 cm, bruttó: 88,2 g. 800-as ezüst tok, arab számos, kismásodperc körös, ezüst számlap, mechanikus, tisztított szerkezet, fém korona. Tokszám:495386, Szerkezet szám: 480688; 31457. Működik. Jelzett: tok, számlap, szerkezet: IWC Schaffhausen. Kikiáltási ár: 65 000 Ft 25. tétel Omega ezüst zsebóra XX. század közepe, Svájc, bruttó: 59 g. 900-as ezüst tok, arab számos, kismásodperc körös, ezüst számlap, mechanikus, tisztított szerkezet. Tokszám: 6991482, Szerkezet szám: 6176450. Működik. Jelzett: tok, számlap, szerkezet: Omega. Kikiáltási ár: 26 000 Ft

26. tétel Omega Seamaster félautomata férfi karóra XX. század, 21 cm, bruttó: 77,3 g. 18 karátos, átalakított, szövött arany csat, 14 karátos arany óratok. Jelzett: számlap, felhúzó, Omega Kikiáltási ár: 220 000 Ft 27. tétel Likőrös palack dugóval XX. század közepe, 24 x 11 cm. Önmagában mályvaszínű, átlátszó hasábolt, öblös üveg, saját dugójával. Kikiáltási ár: 4 800 Ft 28. tétel Ismeretlen iparművész, Szálváza XX. század, 46 x d: 11,5 cm. Önmagában színezett kék, irizáló felületű üveg, felfelé keskenyedő szárral. Kikiáltási ár: 4 200 Ft 29. tétel Ismeretlen iparművész, Szálváza XX. század, 39,5 x 11,5 cm. Önmagában színezett kék, irizáló felületű üveg, felfelé keskenyedő szárral. Kikiáltási ár: 4 200 Ft 30. tétel Gallé utánzatú váza XX. század vége, Románia, 35,5 x d: 13 cm. Önmagában színezett többrétegű, savmaratott váza. Csorba. Kikiáltási ár: 5 500 Ft

31. tétel Gallé utánzatú lámpabúra XX. század vége, Románia, 16,5 x 12,5 cm. Önmagában színezett többrétegű, savmaratott váza (3 db). Csorba. Kikiáltási ár: 5 500 Ft 32. tétel Üveggyűjtő Legnagyobb: váza: 20 x 11 x 5,5 cm. Különböző kvalitású öntött illetve fújt üveg tárgyak: váza, butella, 2 db csikkelnyomó, (4 db). Jelzett: váza: Vésett "Exbor Czechlovakia" márkajelzés; butella: "Dr. Noseda. Kikiáltási ár: 5 500 Ft 33. tétel Rubinpácolt pohár XIX. század közepe - második fele, 15,5 x d: 8 cm. Önmagában színtelen, rubinpácolt, savmaratott üveg. Kisebb csorbulásokkal a szájperemén. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 34. tétel Üveg váza XIX. század vége, 21 x 9,5 cm. Különböző üvegtechnikai eljárásokkal, fújt üveg, kézzel festett bécsi rózsás mintával. Kikiáltási ár: 12 000 Ft 35. tétel Hamutál 3,8 x 14 x 10 cm. Üveg, aranyozott ezüst rátétekkel. Jelzett: pszeudó orosz fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft

36. tétel Porcelán-üveg gyűjtő XX. század, Magyarország. Festett, mázas porcelán, főképp Herend manufaktúra termékei; 1 db matricás porcelán kosár, valamint 1 db bonbonier, mely önmagában színezett, áttetsző üveg, (5db). Váza: máz feletti kék, másod osztályú matricás Herendi márkajelzés, 6592 formaszám; Rothschild mintás hamuzó: máz feletti kék, másod osztályú matricás Herendi márkajelzés,7724/ro formaszám; ki kosárka: tanuló jelzéssel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft 37. tétel Herendi áttört bonbonier XX. század, Magyarország, 14,5 x 15 cm. Festett, mázas porcelán, áttört virág festett díszítés, szamócás fogantyúval. Első osztályú minősítés. Máz feletti kék matricás valamint masszába nyomott Herend márkajelzés, masszába nyomott 6212 formaszám. Kikiáltási ár: 40 000 Ft 38. tétel Herendi 6 személyes Viktória mintás süteményes készlet XX. század, Magyarország, d: 28,5, d: 16,7 cm Festett, mázas porcelán, Viktória mintával. Első osztályú minősítés. Máz feletti kék matricás valamint masszába nyomott Herend márkajelzés, 516 formaszám. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 39. tétel Karcagi fekete kerámia falitányér XX. század, Magyarország, 6 x d: 35,5 cm. Égetett kerámia. Jelzett: talpán benyomott Agyagipar H. SZ. Karcag márkajelzés. Kikiáltási ár: 5 500 Ft

40. tétel Zsolnay teknős XX. század második fele, Magyarország, 8 x 15 x 9 cm. Eozin mázas keménycserép. Jelzett: talpán modern Zsolnay márkajelzés. Kikiáltási ár: 8 000 Ft 41. tétel Nove-i fajansz kisvirág váza XX. század eleje, Olaszország, 11 x 11 x 5,3 cm. Festett, mázas fajansz. Jelzett: talpán HZ Nove festett jelzés. Kikiáltási ár: 4 400 Ft 42. tétel Konyhai kerámia szett Modern, Magyarország, 3,5 x 20,5 x 11,5 cm; 2 db: 3,5 x 10 x 11,5 cm. Festett, mázas keménycserép. Jelzett: talpába benyomott 5382 formaszám. Kikiáltási ár: 2 800 Ft 43. tétel Porcelán gyűjtő XX. század, legnagyobb: 28,5 x 16 x 14 cm. Különböző kvalitású, modern festett, mázas porcelán. Meisseni, kínai, cseh, magyar gyártmány. (Figura, palack, gyertyatartó pár, cukortartó, tejkiöntő, nipp, összesen: 15 db.) Kikiáltási ár: 4 400 Ft 44. tétel Nipp gyűjtő XX. század, legnagyobb: 21 x 14 x 3,5 cm. Festett, mázas porcelán figurák (9 db). Zsolnay, Aquincumi, Hollóházi, ENS, kelet-német porcelán manufaktúra termékei. Kikiáltási ár: 19 000 Ft

45. tétel Bertram porcelán figura pár XX. század első fele, Németország, 11 cm. Festett, mázas porcelán (2 db). Jelzett: talpán Bertram porcelán márkajelzés. Kikiáltási ár: 6 000 Ft 46. tétel Hollóháza porcelán váza XX. század második fele, Magyarország, 30 x d: 14,5 cm. Festett, mázas porcelán. Jelzett: talpán máz feletti zöld matricás Hollóháza márkajelzés. 5023 formaszám. Kikiáltási ár: 8 000 Ft 47. tétel Mosdó tál XX. század második fele vége, 8 x d: 26 cm. Levonóképes, mázas keménycserép. Jelzett: talpán elmosódott márkajelzés: "Victoria Vase " Kikiáltási ár: 5 800 Ft 48. tétel Mosdó kancsó XX. század második fele, 22 x d: 22 cm. Levonóképes, mázas keménycserép. Jelzett: talpán elmosódott márkajelzés: "Victoria Vase " Kikiáltási ár: 5 800 Ft 49. tétel Keleti stílusú porcelán urna pár XIX. század vége - XX. század eleje, 42 x d: 22 cm. Festett, mázas porcelán, keleti stílusú, egzotikus madár ábrázolással. Jelzett: talpán máz felett arannyal festett, feloldatlan európai porcelán manufaktúra jelzésével. Kikiáltási ár: 48 000 Ft

50. tétel Komlós, Ary, Dr. Rank kerámiák XX. század közepe, Magyarország, 27 x 17 x 8,5 cm; 24 x 17 x 11 cm; 14 x 11,5 x 4 cm. Festett, mázas kerámia (3 db). Jelzett: masszába karcolt Komlós Kerámia; matricás ARY Kerámia, valamint bekarcolt Dr. Rank Kerámia márkajelzések. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 51. tétel Asztaldísz 1880-1890 körül, 15 x 20 x 11 cm. Mázas keménycserép áttört és festett díszítéssel. Jelzett: bekarcolt 46 és 864I. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 52. tétel Feltehetően Fischer váza XIX. század második fele, Magyarország, 26,5 x d: 14 cm. Festett, mázas, fajansz virág motívumokkal, plasztikusan formált hal füllel. Füle és csőre javított. Jelzett: talpán elmosódott, máz feletti arany festett készítő jelzés és masszába nyomott S, 162 formaszám. Kikiáltási ár: 42 000 Ft 53. tétel Zsolnay váza 1880 körül, Magyarország, 20 x d: 5 cm. Festett, mázas keménycserép, tagolt, duplafalú, áttört test, arany kontúrfestéssel. Jelzett: talpán masszába nyomott 531, 3; 49 formaszám. Kikiáltási ár: 48 000 Ft

54. tétel Zsolnay füles váza 1880 körül, Magyarország, 19 x 22 x 13 cm. Festett, mázas keménycserép, duplafalú, áttört test, arany kontúrfestéssel. Jelzett: talpán: máz feletti arany festett és masszába nyomott Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés. 5? Formaszám. Kikiáltási ár: 42 000 Ft 55. tétel Herendi hamutál 1950 körül, 15 cm. Porcelán, petrezselymes mintával. Jelzett: 1950 körüli herendi márkajegy. Kikiáltási ár: 6 500 Ft 56. tétel Zsolnay - Jegesmedvepár 1930 körül, 11,5 x 18,5 cm. Porcelán kisplasztika. Jelzett: 1930 körüli Zsolnay márkajegy. Mázhiba. Kikiáltási ár: 12 000 Ft 57. tétel Gorka Géza (Nagytapolcsány, 1894 Nógrádverőce, 1971) Kancsó 20 cm. Mázas kerámia, plasztikus díszítéssel. Jelzett: Gorka IV Kikiáltási ár: 12 000 Ft

58. tétel Herendi váza 1942, 31,5 cm. Porcelán Viktória mintával díszítve. Jelzett: 1942-es Herendi márkajegy, valamint masszába nyomott Herend. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 59. tétel Herendi váza XX. század közepe, 31,5 cm. Porcelán, festett virágmintás és indás díszítéssel. Jelzett: 1950 körüli herendi márkajegy. Kikiáltási ár: 60 000 Ft 60. tétel Herendi kosár 1960 körül, 34 cm. Porcelán, festett virágokkal és plasztikus fülekkel. Jelzett: 1960 körüli Herendi márkajegy. Kikiáltási ár: 50 000 Ft 61. tétel Sétabot XIX. század vége, 89 cm. Szaru nyél, feketére festett bot. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 62. tétel Sétabot XIX. század vége, 85 cm. Agárfejet ábrázoló, szaru markolat, ezüstözött fém gyűrűvel. Kikiáltási ár: 15 000 Ft

63. tétel Sétabot XIX. század vége, 94 cm. 800-as finomságú ezüst nyél vésett díszítéssel. Jelzett: 1872-1922 közötti bécsi fémjel, MM mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 64. tétel Sétabot XX. század eleje, 90 cm. Bakelit és szaru markolat. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 65. tétel Sétabot XX. század eleje, 91 cm. 925-ös finomságú ezüst nyél, mahagóni bot. Jelzett: 1937 utáni magyar fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 66. tétel Sétabot 92 cm. Faragott csont lófejeket ábrázoló markolat, későbbi bot. Kikiáltási ár: 26 000 Ft 67. tétel Sétabot XX. század eleje, 92 cm. Bakelit nyél ezüst gyűrűvel és jávor bottal. Kikiáltási ár: 26 000 Ft

68. tétel Sétabot XIX. század vége, 90 cm. 800-as finomságú ezüst markolat, festett fa bot. Jelzett: 1872-1922 közötti bécsi fémjel, TP mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 69. tétel Sétabot XIX. század vége, 91,5 cm. 800-as finomságú ezüst markolat, festett fa bot. Jelzett: 1886 utáni német fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 70. tétel Sétabot tőrrel XIX. század, Franciaország, 95 cm. Kutyafejet ábrázoló fa markolat, rubin szemekkel, alatta ezüst gyűrű. Belsejében háromszög forma acél penge. Jelzett: a penge tövénél beütött Fleur de lee és elmosódott monogram, valamint pszeudo orosz fémjel. A botszár és ezüst gyűrű későbbi pótlás. Kikiáltási ár: 46 000 Ft 71. tétel Sétabot erotikus markolattal 94,5 cm. Faragott elefántcsont falloszra mászó nő figura. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 72. tétel Agárfejes sétabot 93,5 cm. Faragott elefántcsont markolat, aranyozott ezüst nyakörvvel. Jelzett: pszeudó orosz fémjel. Kikiáltási ár: 55 000 Ft

73. tétel Sétabot állvány XX. század, 88 cm. Tömör dió és cseresznye, 15 db bottartóval. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 74. tétel Faragott szék pár XIX. század közepe, 99 x 49 x 46 cm. Pácolt, faragott diófa, préselt, eredeti bőr kárpitozás. Egyik darabjának kárpitozása erősen sérült, repedt. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 75. tétel Szerelmesek XIX. század vége - XX. század eleje, 38 x 41 cm. Öntött, poncolt ezüstözött sárgaréz, feltehetően bútor dísz. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 76. tétel Michel jelzéssel, Randevú XX. század második fele, bronz, 27 x 18 x 7,5 cm. Talapzatába karolt: Michel. Öntött, patinázott, áttört bronz. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 77. tétel Akt diapozitívok XIX. század vége, 8,3 x 17 cm. 22 darab kettős, üveg diapozitív különböző akt modellekkel. Eredeti feliratos dobozban. Kikiáltási ár: 32 000 Ft

78. tétel Erotikus réz tálka XX. század első fele, 2,5 x 15 x 10 cm. Öntött sárgaréz. Kikiáltási ár: 16 000 Ft 79. tétel Esztergomi emlék plakett és emlék plakett a "HNF VIII. kongresszusa Budapest 1985" 1973 illetve 1985, Magyarország, 5 x0, 4 cm illetve 11,2 x 0,8 cm. Öntött bronz, kétoldalas kerek érme, egyik oldalán "Állam és Egyházi támogatása újjáépített. Keresztény múzeum megnyitása; Öntött bronz, egyoldalas, kerek érme, HNF VIII. Kongresszusa Budapest 1985" domború felirat. Saját dobozában. 1973 Esztergom. Jelzett: Peter ; Jelzett: EM Kikiáltási ár: 5 000 Ft 80. tétel Plakett gyűjtő XX. század, Magyarország, 15,5 x 11,5 cm; d: 8,5 cm. Öntött plakett Győr és Mosonmagyaróvár (2 db). Kikiáltási ár: 9 000 Ft 81. tétel Atlétikai emlék plakett XX. század, Magyarország, 6 x 7,5 illetve márványlap: 17 x 11,5 x 2 cm. Aranyozott bronz, zöld zománc díszítés, vésett felirat:" Váczy Mihálynak szeretettel az E.S.C. Atlétáitól 1950". Kikiáltási ár: 2 000 Ft

82. tétel Kutas László (Budapest, 1936) Ady Endre XX. század közepe, Magyarország, bronz, 9,8 x 2 x 10,5 (ill. 21) cm. Öntött, zsanérosan záródó, két lapból álló bronz plakett. Egyik lapján Ady Endre domború portréjával, másik lapján vers idézetével illetve vésett szignójával. Jelzett: külső oldalon KL készítő monogrammal és a Képcsarnok zsűri számával: KCS/Sz/103/77 Kikiáltási ár: 48 000 Ft 83. tétel Ismeretlen szobrász, Szarvas XX. század eleje, 39 x 37 x 16 cm. Öntött vas, bronzírozás nyomaival. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 84. tétel Réz gyertyatartó pár XX. század első fele, 22,5 x d: 11 cm. Sárgaréz. Kikiáltási ár: 4 000 Ft 85. tétel Olasz zenélő ékszerdoboz XX. század közepe, Olaszország, 6 x 25 x 11,5 cm. Fenyő alapon különböző fa intarzia díszítés. Kikiáltási ár: 14 000 Ft 86. tétel Fénykép keretek XX. század eleje, 22 x 10 cm; 21,5 x 16,5 cm. Pácolt fa (2db). Kikiáltási ár: 9 000 Ft

87. tétel Szecessziós ón doboz XX. század eleje, 11 x 19 x 12 cm. Préselt ón, belül szövet. Kikiáltási ár: 7 000 Ft 88. tétel Rézvasaló pár XX. század eleje, 17 x 20 x 11 cm; 7,5 x 7,5 x 4,5 cm. Öntött sárgaréz, a nagyobbik vas betéttel, állvánnyal. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 89. tétel Leveles doboz zeneszerkezettel XX. század második fele, Magyarország, 4,5 x 25 x 14,5 cm. Aranyozott alumínium. Svájci zeneszerkezettel, mely a La Paloma muzsikát játsza. Működik. Kikiáltási ár: 4 600 Ft 90. tétel Budapesti emlék doboz XX. század második fele, Magyarország, 2,3 x 9,3 x 9,3 cm. Fém, fa betéttel, tetején a Halászbástya plasztikus képével. Kikiáltási ár: 2 400 Ft 91. tétel "Lés Adijeux" -Napóleonos réz doboz XX. század első fele, Franciaország, 5,5 x 8 x 10,5 cm. Sárgaréz, belül fa. Tetején vésett felirat: "Les Adijeux". Kikiáltási ár: 9 500 Ft

92. tétel Szarvas agancs nyelű szervírozó lapát és bronz szarvas fali dísz XX. század, lapát: 35 x 6,5 x 4 cm, szarvas: 19 x 21 x 2 cm. Szarvas agancs, ezüstözött fém lapát rész; áttört, öntött, kalapált bronz szarvas falidísz. Jelzett: szarvas: benyomott "Koposányi O." jelzés. Kikiáltási ár: 2 000 Ft 93. tétel Christoffle füles kínáló XX. század eleje, Franciaország, 11,5 x d: 32 cm. Ezüstözött fémötvözet. Jelzett: talpán benyomott: Christoffle 69; 1613151 Metal márkajelzés. Kikiáltási ár: 4 600 Ft 94. tétel Desszertes gyűjtő XX. század első fele, Anglia, 14,2 x 3 cm. Ezüstözött alpakka 6 db kanál saját dobozában; ezüstözött alpakka nyél, acél pengéjű kis desszertes kés. Jelzet: kanalak: Yeoman Plate EPNS Made in England. Kikiáltási ár: 4 800 Ft 95. tétel "Négyes gyűjtő" IV. XX. század, legnagyobb: bonbonier: 11 x d: 9,2 cm. Ezüstözött alpakka bonbonier üveg betéttel, bonbonier alsó rész; 2 db ezüstnyelű, gerinces angol fazonú desszertes villa, (4 db). Jelzett: villákon pesti, 1937-66 közötti fémjel, kivehetetlen mesterjegy. Kikiáltási ár: 1 500 Ft

96. tétel "Négyes gyűjtő" II. XX. század, legnagyobb: nagyító: 21 x 7,5 x 2 cm. Fazettált üveg nyél, aranyozott réz keretben nagyító; 3 db pipere kézi tükör (4 db). Sérült. Jelzett: a legnagyobb kézitükörben beütött készítő monogram: KLJ. Kikiáltási ár: 3 800 Ft 97. tétel Fém gyűjtő XX. század, címer keret: 16 x 12 cm; öv: 48,5 x 4 cm; fedeles dísz urna: 31 x d: 10 cm. Öntött, ezüstözött fémötvözet; 14 egymáshoz illeszthető, áttört lapokból álló, ezüstözött alpakka öv; aranyozott réz vagy bronz vésett palást. (3db) Kikiáltási ár: 7 500 Ft 98. tétel Kerek füles tálca XX. század eleje, 42 x 52 cm. Ezüstözött alpakka, vésett, szecessziós díszítés. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 99. tétel Art deco fagylaltos kelyhek 1920 körül, 11 cm. Ezüstözött fém, festett fa szárral és csont gyűrűvel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft 100. tétel Színházi gyűjtő (6db) XX. század eleje, legnagyobb: retikül: 16,5 x 6 x 22 cm. 2 db alkalmi bőrkesztyű: fekete és fehér, 1 db legyező, 1 db fekete, velúr bőr retikül, 1 db fekete műanyag-, ill. 1 db férfi réz színházi látcső, (hiányos, sérült), (összesen: 6 db). Kikiáltási ár: 15 000 Ft

101. tétel Lakk váza XX. század első fele, Vietnám, 45 x d: 10,6 cm. Feketére pácolt, lakkozott fa henger forma test, palástján gyöngyház berakás. Kikiáltási ár: 4 600 Ft 102. tétel Úti evőeszköz készlet XX. század első fele, Magyarország, legnagyobb: kanál: 19 x 4 x 3 cm. Rozsdamentes acél pengék, bakelit (elefántcsont imitáció) fed lap díszítésű nyél, több funkciós kés, kanál, villa. Műbőr tokban (3 db). Jelzett: pengéjén vésett: "Robert Rozsdamentes" felirat. Kikiáltási ár: 2 800 Ft 103. tétel "Négyes gyűjtő" I. XX. század, legnagyobb: 14 x 4,5 x 2,5 cm; levélbontó kés: 14,5 x 2 cm. 3 db köröm polírozó fém, ill. elefántcsont imitációjú bakelit fogóval, szarvasbőrrel; ezüstnyelű levélbontó kés műanyag pengével. Kikiáltási ár: 3 800 Ft 104. tétel "Négyes gyűjtő" III. XX. század, legnagyobb: 10 x 6,5 x 13 cm. Színházi látcsövek, különböző kvalitású, főként fém-, műanyag borításúak; egyik darab aranyozott réz, gyöngyház lapokkal díszítve (4 db). Sérült. Jelzett: beütve: Carton 2,5 X Coated, egyéb típus számok. Kikiáltási ár: 3 800 Ft

105. tétel Kandalló óra XX. század második fele vége, 38,5 x 24 x 12 cm. Aranyozott fémötvözet (? Sárgaréz), levonóképes porcelán számlap és díszítő elemekkel, melyek közül az alsó darab restaurált. Quartz szerkezet. Kikiáltási ár: 19 000 Ft 106. tétel Retikül és színházi táska-gyűjtő XX. század, legnagyobb: 28 x 29,5 cm. Különböző kvalitású, főképp műbőr, szintetikus anyagból. Kikiáltási ár: 5 500 Ft 107. tétel Pecsétnyomó-gyűjtő XX. század, legnagyobb: 7,5 x 5,3 x 3,9 cm. Faragott fa, (4 db). Kikiáltási ár: 7 500 Ft 108. tétel Miniatúra XX. század vége, d: 6,7 cm. Festett porcelán miniatúra, pótolt, népi faragott fa keretben. Kikiáltási ár: 12 000 Ft 109. tétel Miniatúra pár XX. század, 10,3 x 9,2 x 1,3 cm. Festett miniatúra hölgyportré, elefántcsont imitációjú, műanyag keretben. Jelzett: HTN. Kikiáltási ár: 12 000 Ft

110. tétel Táncrend tartó XIX. század vége, Franciaország, 6,5 x 10 cm. Teknőcpáncél, sarkain virágmintás, gyöngyház berakással, fedelén üveg medalion alatt festett kerti jelenet, későbbi fém ceruzával. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 111. tétel Táncrend tartó XIX. század vége, 6 x 9,5 cm. Aranyozott fém peremezésű, fekete zománc fed lapok, ezüst filével, faragott csont nyelű toll. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 112. tétel Pecsétnyomó-gyűjtő XX. század első fele, 7,5 x 1,7 x 1,4 cm. Különböző kvalitású, fa-, réz-, achát-, üvegfogóval, (7 db). Kikiáltási ár: 7 000 Ft 113. tétel Színházi látcső XX. század közepe, Magyarország, 11 x 10,5 x 4,7 cm. Sárgaréz alapon almazöld lüszter zománc, (nyelénél sérült), gyöngyház. Jelzett: Calderoni és Társa Budapest Kikiáltási ár: 32 000 Ft 114. tétel Történelmi fejtörő 1959, Magyarország, doboz: 10,5 x 15,5 cm. 52 lapos történelmi játék. Kiadó: Képzőművészeti Alap Képcsarnokai igazgatója, Fővárosi Nyomdaipari Vállalat 345/3 1959. Felelős vezető: Ligeti Miklós. Kikiáltási ár: 18 000 Ft

115. tétel Színházi táska 1938, 27 x 20 cm. Gyöngyhímzés, SV monogrammal és 1938-as dátummal. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 116. tétel Kindzsál XX. század eleje, tokkal: 66 cm. Acél penge, fa markolattal és bőr borítású hüvellyel. Kikiáltási ár: 30 000 Ft 117. tétel Héber A. B. C. és olvasókönyv XX. század eleje, 21 x 15 cm. Kohl Jehuda, Héber A. B. C. és olvasókönyv, kiadó: "SINAI" Tel-Aviv. Kikiáltási ár: 5 000 Ft 118. tétel Indiai pohár (2db) XIX. század vége, India, 7,7 x d: 6,1 cm 5,7 x d: 5,5 cm. Sárgaréz, kézzel vésett, poncolt díszítés. Kikiáltási ár: 36 000 Ft 119. tétel Kínai porcelán váza - Főnix madár díszítéssel XVII. század vége - XVIII. század eleje (Kangxi), Kína, 21,5 x d: 12,5 cm. Festett, mázas porcelán főnix madár díszítéssel. Jelzett: talpán máz alatti kék jelzés. Kikiáltási ár: 65 000 Ft

120. tétel Japán cigarettatárca öngyújtóval XX. század eleje, Japán, 2 x 11,5 x 8,5 cm. Préselt, vésett keleti mintás díszítésű alumínium tárca, öngyújtóval kombinálva. Jelzett: belső oldalon vésett kalligrafikus japán írás. Kikiáltási ár: 4 000 Ft 121. tétel Hoi an csésze XVII. század, Vietnám, 6 x d: 9 cm. Festett, mázas kőcserép (porcelán?). Csorbulás a szájperemén. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 122. tétel Kínai tányér 1,7 x d: 21 cm. Festett, mázas porcelán. Jelzett: talpán máz alatti kék kínai jelzés. Kikiáltási ár: 36 000 Ft 123. tétel Maszk készítő XX. század eleje, Kína, 5,5 x d: 3 cm. Faragott, egzotikus fa. Jelzett: talpán bekarcolt készítő monogram. Kikiáltási ár: 14 000 Ft 124. tétel Hanuman figura XX. század eleje, India, 3,1 x 2,2 x 1,7 cm. Öntött bronz. Kikiáltási ár: 7 000 Ft

125. tétel Netzuke XX. század eleje, Japán, 4,5 x 3,3 x 1,8 cm. Faragott elefántcsont, vésett, pácolt díszítés. Jelzett: talpán vésett készítőjelzés. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 126. tétel Netzuke - halárus XX. század, 5,2 x 2,5 x 2,1 cm. Faragott elefántcsont. Jelzett: talpán vésett készítőjelzés. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 127. tétel Tubákos flakon XX. század eleje, Kína, 6,5 x d: 2,4 cm. Faragott csont, vésett, festett díszítés. Kikiáltási ár: 14 000 Ft 128. tétel Tubákos flakon XX. század eleje, 6 x 4 x 2,3 cm. Anyagában színezett, achát utánzatú üveg, kupak nélkül. Kikiáltási ár: 20 000 Ft 129. tétel Tubákos flakon XX. század eleje, 5,3 x 4,5 x 2,8 cm. Maratott, önmagában színezett, kétrétegű üveg, kupak nélkül. Kikiáltási ár: 24 000 Ft

130. tétel Indiai dohányzó készlet XX. század eleje, India, legnagyobb: tálca: 30 x 20 x 1,5 cm. Réz alapon vörös rekeszzománc díszítés. Tálca, cigaretta kínáló doboz, hamuzó, gyufatartó (4db). Jelzett: talpán vésett: H. K Made in India 1085 C. Kikiáltási ár: 4 000 Ft 131. tétel Keleti fűszertartó trió XX. század, feltehetően India, legnagyobb: fűszerszóró: 10 x d: 4 cm, 150 g. Ezüst palást, préselt, trébelt és poncolt ornamentikus növényi illetve keleti (feltehetően indiai) motívumokkal. Fűszerszóró, fedeles fűszertartó, sótartó (3 db). Kikiáltási ár: 13 000 Ft 132. tétel Közelkeleti rézedény XVIII. század vége - XIX. század eleje, 14 x d: 18 cm. Préselt sárgarézlemez, több helyen repedt. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 133. tétel Keleti gyűjtő XIX. század - XX. század, legnagyobb váza: 31 x d: 17,5 cm. Kézzel festett japán, XIX. század végi, porcelán váza, restaurált; faragott zsírkő Buddha és foo oroszlán, 1 faragott, pácolt mahagónifa Buddha figura, 2 db gipsz indonéz emlék tárgy (6 db). Jelzett: váza talpán kalligrafikus készítő jelzés. Kikiáltási ár: 7 500 Ft

134. tétel Kínai váza XVII. század második fele, Kína, 21,5 x d: 12 cm. Festett, mázas porcelán. Kikiáltási ár: 55 000 Ft 135. tétel Japán fametszet Japán, fametszet, papír, 23 x 37 cm. Sérült: penész folt és beázás nyoma. Jelzett: feloldatlan metsző jelzés. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 136. tétel Foo kutya XX. század, Kína, 5 x 2 x 2 cm. Faragott zsírkő. Kikiáltási ár: 800 Ft 137. tétel Japán fametszet XVII. század, 19,5 x 27 cm. Szamuráj ábrázolással. Jelzett: feloldatlan jelzés. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 138. tétel Tubákos flakon XIX. század vége - XX. század eleje, 8 cm. Üveg, belül festett vásári jelenettel. Repedt. Kikiáltási ár: 28 000 Ft

139. tétel Mahjong készlet XX. század első fele, doboz: 9,5 x 27 x 11 cm. Fa doboz, csont és fa kombináció kockákkal. Hiányos. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 140. tétel Jade sárkány 18 x 9 cm. Faragott szeladon jade. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 141. tétel Buddha XX. század, 27,5 cm. Faragott fa. Kikiáltási ár: 6 000 Ft 142. tétel Bögre XX. század eleje, Tibet, 11 cm. Vörösréz alapon különböző applikációkkal. Kikiáltási ár: 6 500 Ft 143. tétel Váza XX. század eleje, Tibet, 15,5 cm. Vörösréz alapon különböző applikációkkal és plasztikus sárkányokkal. Kikiáltási ár: 10 000 Ft 144. tétel Teáskanna és csésze XX. század eleje, Tibet, kanna: 13 cm. Vörösréz alapon fém applikációkkal. Kikiáltási ár: 8 500 Ft

145. tétel Vázapár XX. század eleje, Japán, 12,5 cm. Porcelán, festett figurális jelenetekkel. Kikiáltási ár: 8 500 Ft 146. tétel Szentpétervári ezüst bonbonier 18,5 x 14 cm, 889 gr. 84 zlotnyikos finomságú ezüst, belül aranyozott, vésett évszámmal: 1825/76 XII Kikiáltási ár: 130 000 Ft 147. tétel Filigrán ezüst szalvétagyűrű XX. század első fele, 56 g. Ezüst, filigrán technika (3 db). Kikiáltási ár: 8 000 Ft 148. tétel Teás pohár-tartó XX. század közepe, Moszkva, 10,5 x 10 cm, 75,6 g. 875-ös finomságú, aranyozott ezüst, vésett, niellós technikájú díszítéssel. Csiszolt üveg betéttel. Jelzett:.. moszkvai fémjel. Kikiáltási ár: 13 000 Ft 149. tétel Bécsi antik ezüst pohár 1806-1809, Osztrák-Magyar Monarchia, 6,2 x d: 6,7 cm, 78,5 g. Ezüst, vésett emlék felirattal: " Kis Duna Bajnokság 1945 K2 fiú tiszteletdíj". Jelzett: 1806-1809 közötti bécsi fémjel, FR mesterjegy. Kikiáltási ár: 22 000 Ft

150. tétel Ezüstgyűjtő I. XX. század, legnagyobb: tálca: 2 x 30 x 17,5 cm, összesen: 926 g. 800-as finomságú ezüst tálcák, alátét tálkák, talpas kínáló tál (sérült), (10 db). Jelzett: pesti, 1867-1936 illetve 1937-66 közötti fémjel, eltérő mesterjegyek. Kikiáltási ár: 125 000 Ft 151. tétel Ezüstgyűjtő II. XX. század, legnagyobb: tálca:1,4 x 40,5 x 23,5 cm, tálca: 462 g; alátét tálka: bruttó: 152g; gyertyatartó: bruttó: 136 g. 800-as finomságú ezüst tálca, vésett ajándékozó felirattal; 925-ös finomságú Sterling ezüst alátét tálka üvegbetéttel és kitöltött talpú gyertyatartó (3 db). Jelzett: tálcában pesti, 1867-1936 közötti fémjel, gyertyatartóban: N. S. CU; Sterling márkajelzés. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 152. tétel Ezüsttalpú kristály vázácska XX. század közepe, Magyarország, 16 x d: 9 cm. 800-as finomságú ezüst talp, csiszolt, önmagában színtelen, két rétegű kristály kehely. Jelzett: 1937-66 közötti, pesti fémjel. BS mesterjegy. Kikiáltási ár: 9 500 Ft 153. tétel Ezüst fedeles karaffa XIX. század vége - XX. század eleje, Németország, 27 x 15 x d: 13 cm. 800-as finomságú ezüst, hámozott, csiszolt üveg test. Jelzett: 1886-tól használt, német holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: 125 000 Ft