XXVIII. ÁRVERÉS CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS Csók István Antikvitás 2012.09.03. 18 óra
A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVIII. ÁRVERÉSE 2012. SZEPTEMBER 3. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, 2012. AUGUSZTUS 29. SZEPTEMBER 3-IG MINDEN NAP 10-20 ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ 318-28-62; E-MAIL: info@csokantikvitas.hu WEB: www.csokantikvitas.hu
1. tétel Baba fülbevaló pár XX. század közepe, 1,3 g. Aranyozott réz, kreol fazon. Kikiáltási ár: 3 000 Ft 2. tétel Arany medál briliánsokkal, duplasoros láncon XX. század, Olaszország, 14,9 g. 14 karátos arany, áttört medálon virág forma 195 db briliáns ékítés, cca. 1,20 ct. (M1;TCr; VVs-Vs). Jelzett: láncon Italy, 14 k. Kikiáltási ár: 340 000 Ft 3. tétel Briliáns női gyűrű XX. század, Gyűrű méret: 59, 17,3 g. 14 karátos arany, áttört gyűrűfejben 45 briliáns cca. 0,9 ct. (M1; TCr; VVs-Vs1). Jelzett: 14 k finomságjelzés. Kikiáltási ár: 320 000 Ft 4. tétel Briliáns-zafír női gyűrű XX. század, Gyűrű méret: 55, 9 g. 18 karátos arany, rozetta fazonú gyűrűfejben középen 1 táblás csiszolású kék zafír, cca: 1 ct. Gyűrű vállakon és gyűrű fejben összesen 36 briliáns, cca. 0,56 ct. (M1; Cr; VVs). Jelzett: gyűrűsínben vésett: "Le Vian"; 18 k. Kikiáltási ár: 180 000 Ft
5. tétel Női gyűrű XX. század, Gyűrű méret: 55, 8 g. 18 karátos arany, áttört gyűrű fejben 5 briliáns, cca: 0,25 ct (M1, TCr; VVs) és 4 briliáns csiszolású rubin, cca: 0,18 ct. Jelzett: beütött 18" finomságjelzés. Kikiáltási ár: 70 000 Ft 6. tétel Indiai ezüst nyaklánc és karkötő XX. század eleje, India, nyaklánc: 43 cm, karkötő: 17,5 cm, 56,3 g. 925-ös finomságú ezüst, kaboson csiszolású almandinokkal. Jelzett: 925-ös finomságjelzéssel. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 7. tétel Strasszos-bizsu szett XX. század, kitűzők: d: 4,5 cm. Fűzött, foncsorozott, színezett üveg gyöngy zsuzsukkal, foglalt csiszolt strasszokkal kirakott kitűzők (3 db). Kikiáltási ár: 6 000 Ft 8. tétel Szecessziós stílusú ezüst nyaklánc medállal XX. század, 44 cm, 14 g. 925-ös finomságú ezüst. Jelzett: 925-ös finomságjelzéssel. Kikiáltási ár: 14 000 Ft
9. tétel Arany fényképtartó medál XIX. század vége, Magyarország, d: 2,4 cm, bruttó: 8,6 g. 14 karátos arany, üveg. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 10. tétel Arany-ónix fülbevaló XX. század első fele, Magyarország, 3,5 cm, 3,5 g 14 karátos arany, fazettált fekete ónix. Jelzett: 1937-66 közötti pesti fémjel. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 11. tétel Rubinos ékszergarnitúra XX. század, nyakék: 42 cm, gyűrű 56-os méret, nyakék: 12,8 g, gyűrű: 2,6 g. 14 karátos arany, nyakék részben, karmos foglalatban 7 db briliáns csiszolású rubin, cca.: és 10 db achtkant csiszolású gyémánt. Jelzett: ********* Kikiáltási ár: 95 000 Ft 12. tétel Briliáns női gyűrű XX. század, gyűrű méret: 52, 2,9 g. 14 karátos arany, kaul fazonban 3 kisebb és button foglalatban 1 nagyobb briliáns, cca.: 0,05 ct. (M1; Tcr; Vs). Jelzett: 585-ös finomság jelzés. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 13. tétel Bieder kolié lila kövekkel XIX. század közepe, 46 x 4,5 cm, 12,6 g.
Aranyozott ezüst kolié fazonban apró gyöngy ékítés és karmos foglalású szintetikus ametiszt kövek, valamint anker típusú (pótolt) aranyozott ezüst lánc. Jelzett: lánc: ITALY 925; LAP mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 14. tétel Színházi strasszos ékszergarnitúra I. XX. század, Magyarország, nyaklánc: 37,5 x 1,5 cm, karkötő: 18 x 1,5 cm, fülklipsz pár: 2 x 1,5 cm. 4 soros fém alapon karmos foglalású strassz ékítés. Karkötőből 2 kő hiányzik (4 db). Kikiáltási ár: 6 000 Ft 15. tétel Színházi strasszos ékszergarnitúra II. XX. század, Magyarország, nyaklánc: 44 x 2 cm, karkötő: 18,5 x 0,5 cm, fülklipsz pár: 3,5 x 1 cm. Fém alapon, karmos foglalású strassz ékítés. Kolié fazonú nyaklánc, 2 soros karkötő, fülklipsz pár (4 db). Kikiáltási ár: 6 000 Ft 16. tétel Ezüst nyaklánc medállal és ezüst gyűrű howlit kővel XX. század, nyaklánc: 42 cm; gyűrű méret: 53, nyaklánc: 4,7 g, gyűrű: 3,9 g. Anker típusú vékony ezüst láncon, ezüst cirkónia ékítéssel és közepén egy lila kővel medál. Nyitott gyűrűsín, gyűrű fejben db kaboson csiszolású howlit kő. Jelzett: nyaklánc: gyűrűben francia, 1838-tól napjainkig használt fémjel. Kikiáltási ár: 4 600 Ft
17. tétel Arany karkötő Xx. század második fele, Magyarország, 19,5 cm, 9,5 g. 14 karátos sárga és fehérarany, vésett díszítésű lapokból, nyelves záródás. Jelzett: 1937-66 közötti, pesti fémjel, GF mesterjegy, B hivataljel. Kikiáltási ár: 60 000 Ft 18. tétel Gyöngyház nyaklánc Modern, 35 cm. Rusztikus felületű lapokból fűzött nyaklánc. Kikiáltási ár: 9 000 Ft 19. tétel Ezüst pecsétgyűrű XVII-XVIII. század, 2,5 x 2,2 cm, 32 g. Állatfigurákat ábrázoló pecsétnyomóval és vésett díszítéssel. Jelzett: feloldatlan fémjel és mesterjegy. Repedt. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 20. tétel Herendi porcelán medál XX. század második fele, Magyarország, 6 x 3,5 cm. Festett, mázas porcelán, ovális formán ibolya virágcsokor, arany perem festéssel. Jelzett: máz felett kék Herend matricás jelzéssel, I. osztályú minősítéssel, 8047/MYA formaszámmal. Kikiáltási ár: 11 000 Ft 21. tétel Herendi porcelán karkötő XX. század második fele, Magyarország, 9 x 1,3 cm. Festett, mázas porcelán, 9 db lapból, duplasoros gumival fűzött karkötő. Kikiáltási ár: 13 000 Ft
22. tétel IWC Schaffhausen arany férfi karóra 1940-50 körül, Svájc, 4,6 x 3,6 x 1 cm 18 karátos arany tok, arab számos, arany indexes, centrál mutatós számlap, kézi felhúzós, C89-es szerkezet. Működik. Jelzett: Tok, számlap, szerkezet: IWC Schaffhausen, Szerkezet szám: 1192914; Tokszám: 1213254 Kikiáltási ár: 220 000 Ft 23. tétel Festina női karóra Modern, Svájc, 0,7 x 3,2 x 2,5 cm. Krómozott acél tok, arab számos számlap, quarzt szerkezet. Modell szám: F16228 Kikiáltási ár: 12 000 Ft 24. tétel IWC Schaffhausen ezüst zsebóra XX. század közepe, Svájc, 6,2 x 5,1 x 0,8 cm, bruttó: 88,2 g. 800-as ezüst tok, arab számos, kismásodperc körös, ezüst számlap, mechanikus, tisztított szerkezet, fém korona. Tokszám:495386, Szerkezet szám: 480688; 31457. Működik. Jelzett: tok, számlap, szerkezet: IWC Schaffhausen. Kikiáltási ár: 65 000 Ft 25. tétel Omega ezüst zsebóra XX. század közepe, Svájc, bruttó: 59 g. 900-as ezüst tok, arab számos, kismásodperc körös, ezüst számlap, mechanikus, tisztított szerkezet. Tokszám: 6991482, Szerkezet szám: 6176450. Működik. Jelzett: tok, számlap, szerkezet: Omega. Kikiáltási ár: 26 000 Ft
26. tétel Omega Seamaster félautomata férfi karóra XX. század, 21 cm, bruttó: 77,3 g. 18 karátos, átalakított, szövött arany csat, 14 karátos arany óratok. Jelzett: számlap, felhúzó, Omega Kikiáltási ár: 220 000 Ft 27. tétel Likőrös palack dugóval XX. század közepe, 24 x 11 cm. Önmagában mályvaszínű, átlátszó hasábolt, öblös üveg, saját dugójával. Kikiáltási ár: 4 800 Ft 28. tétel Ismeretlen iparművész, Szálváza XX. század, 46 x d: 11,5 cm. Önmagában színezett kék, irizáló felületű üveg, felfelé keskenyedő szárral. Kikiáltási ár: 4 200 Ft 29. tétel Ismeretlen iparművész, Szálváza XX. század, 39,5 x 11,5 cm. Önmagában színezett kék, irizáló felületű üveg, felfelé keskenyedő szárral. Kikiáltási ár: 4 200 Ft 30. tétel Gallé utánzatú váza XX. század vége, Románia, 35,5 x d: 13 cm. Önmagában színezett többrétegű, savmaratott váza. Csorba. Kikiáltási ár: 5 500 Ft
31. tétel Gallé utánzatú lámpabúra XX. század vége, Románia, 16,5 x 12,5 cm. Önmagában színezett többrétegű, savmaratott váza (3 db). Csorba. Kikiáltási ár: 5 500 Ft 32. tétel Üveggyűjtő Legnagyobb: váza: 20 x 11 x 5,5 cm. Különböző kvalitású öntött illetve fújt üveg tárgyak: váza, butella, 2 db csikkelnyomó, (4 db). Jelzett: váza: Vésett "Exbor Czechlovakia" márkajelzés; butella: "Dr. Noseda. Kikiáltási ár: 5 500 Ft 33. tétel Rubinpácolt pohár XIX. század közepe - második fele, 15,5 x d: 8 cm. Önmagában színtelen, rubinpácolt, savmaratott üveg. Kisebb csorbulásokkal a szájperemén. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 34. tétel Üveg váza XIX. század vége, 21 x 9,5 cm. Különböző üvegtechnikai eljárásokkal, fújt üveg, kézzel festett bécsi rózsás mintával. Kikiáltási ár: 12 000 Ft 35. tétel Hamutál 3,8 x 14 x 10 cm. Üveg, aranyozott ezüst rátétekkel. Jelzett: pszeudó orosz fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft
36. tétel Porcelán-üveg gyűjtő XX. század, Magyarország. Festett, mázas porcelán, főképp Herend manufaktúra termékei; 1 db matricás porcelán kosár, valamint 1 db bonbonier, mely önmagában színezett, áttetsző üveg, (5db). Váza: máz feletti kék, másod osztályú matricás Herendi márkajelzés, 6592 formaszám; Rothschild mintás hamuzó: máz feletti kék, másod osztályú matricás Herendi márkajelzés,7724/ro formaszám; ki kosárka: tanuló jelzéssel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft 37. tétel Herendi áttört bonbonier XX. század, Magyarország, 14,5 x 15 cm. Festett, mázas porcelán, áttört virág festett díszítés, szamócás fogantyúval. Első osztályú minősítés. Máz feletti kék matricás valamint masszába nyomott Herend márkajelzés, masszába nyomott 6212 formaszám. Kikiáltási ár: 40 000 Ft 38. tétel Herendi 6 személyes Viktória mintás süteményes készlet XX. század, Magyarország, d: 28,5, d: 16,7 cm Festett, mázas porcelán, Viktória mintával. Első osztályú minősítés. Máz feletti kék matricás valamint masszába nyomott Herend márkajelzés, 516 formaszám. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 39. tétel Karcagi fekete kerámia falitányér XX. század, Magyarország, 6 x d: 35,5 cm. Égetett kerámia. Jelzett: talpán benyomott Agyagipar H. SZ. Karcag márkajelzés. Kikiáltási ár: 5 500 Ft
40. tétel Zsolnay teknős XX. század második fele, Magyarország, 8 x 15 x 9 cm. Eozin mázas keménycserép. Jelzett: talpán modern Zsolnay márkajelzés. Kikiáltási ár: 8 000 Ft 41. tétel Nove-i fajansz kisvirág váza XX. század eleje, Olaszország, 11 x 11 x 5,3 cm. Festett, mázas fajansz. Jelzett: talpán HZ Nove festett jelzés. Kikiáltási ár: 4 400 Ft 42. tétel Konyhai kerámia szett Modern, Magyarország, 3,5 x 20,5 x 11,5 cm; 2 db: 3,5 x 10 x 11,5 cm. Festett, mázas keménycserép. Jelzett: talpába benyomott 5382 formaszám. Kikiáltási ár: 2 800 Ft 43. tétel Porcelán gyűjtő XX. század, legnagyobb: 28,5 x 16 x 14 cm. Különböző kvalitású, modern festett, mázas porcelán. Meisseni, kínai, cseh, magyar gyártmány. (Figura, palack, gyertyatartó pár, cukortartó, tejkiöntő, nipp, összesen: 15 db.) Kikiáltási ár: 4 400 Ft 44. tétel Nipp gyűjtő XX. század, legnagyobb: 21 x 14 x 3,5 cm. Festett, mázas porcelán figurák (9 db). Zsolnay, Aquincumi, Hollóházi, ENS, kelet-német porcelán manufaktúra termékei. Kikiáltási ár: 19 000 Ft
45. tétel Bertram porcelán figura pár XX. század első fele, Németország, 11 cm. Festett, mázas porcelán (2 db). Jelzett: talpán Bertram porcelán márkajelzés. Kikiáltási ár: 6 000 Ft 46. tétel Hollóháza porcelán váza XX. század második fele, Magyarország, 30 x d: 14,5 cm. Festett, mázas porcelán. Jelzett: talpán máz feletti zöld matricás Hollóháza márkajelzés. 5023 formaszám. Kikiáltási ár: 8 000 Ft 47. tétel Mosdó tál XX. század második fele vége, 8 x d: 26 cm. Levonóképes, mázas keménycserép. Jelzett: talpán elmosódott márkajelzés: "Victoria Vase " Kikiáltási ár: 5 800 Ft 48. tétel Mosdó kancsó XX. század második fele, 22 x d: 22 cm. Levonóképes, mázas keménycserép. Jelzett: talpán elmosódott márkajelzés: "Victoria Vase " Kikiáltási ár: 5 800 Ft 49. tétel Keleti stílusú porcelán urna pár XIX. század vége - XX. század eleje, 42 x d: 22 cm. Festett, mázas porcelán, keleti stílusú, egzotikus madár ábrázolással. Jelzett: talpán máz felett arannyal festett, feloldatlan európai porcelán manufaktúra jelzésével. Kikiáltási ár: 48 000 Ft
50. tétel Komlós, Ary, Dr. Rank kerámiák XX. század közepe, Magyarország, 27 x 17 x 8,5 cm; 24 x 17 x 11 cm; 14 x 11,5 x 4 cm. Festett, mázas kerámia (3 db). Jelzett: masszába karcolt Komlós Kerámia; matricás ARY Kerámia, valamint bekarcolt Dr. Rank Kerámia márkajelzések. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 51. tétel Asztaldísz 1880-1890 körül, 15 x 20 x 11 cm. Mázas keménycserép áttört és festett díszítéssel. Jelzett: bekarcolt 46 és 864I. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 52. tétel Feltehetően Fischer váza XIX. század második fele, Magyarország, 26,5 x d: 14 cm. Festett, mázas, fajansz virág motívumokkal, plasztikusan formált hal füllel. Füle és csőre javított. Jelzett: talpán elmosódott, máz feletti arany festett készítő jelzés és masszába nyomott S, 162 formaszám. Kikiáltási ár: 42 000 Ft 53. tétel Zsolnay váza 1880 körül, Magyarország, 20 x d: 5 cm. Festett, mázas keménycserép, tagolt, duplafalú, áttört test, arany kontúrfestéssel. Jelzett: talpán masszába nyomott 531, 3; 49 formaszám. Kikiáltási ár: 48 000 Ft
54. tétel Zsolnay füles váza 1880 körül, Magyarország, 19 x 22 x 13 cm. Festett, mázas keménycserép, duplafalú, áttört test, arany kontúrfestéssel. Jelzett: talpán: máz feletti arany festett és masszába nyomott Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés. 5? Formaszám. Kikiáltási ár: 42 000 Ft 55. tétel Herendi hamutál 1950 körül, 15 cm. Porcelán, petrezselymes mintával. Jelzett: 1950 körüli herendi márkajegy. Kikiáltási ár: 6 500 Ft 56. tétel Zsolnay - Jegesmedvepár 1930 körül, 11,5 x 18,5 cm. Porcelán kisplasztika. Jelzett: 1930 körüli Zsolnay márkajegy. Mázhiba. Kikiáltási ár: 12 000 Ft 57. tétel Gorka Géza (Nagytapolcsány, 1894 Nógrádverőce, 1971) Kancsó 20 cm. Mázas kerámia, plasztikus díszítéssel. Jelzett: Gorka IV Kikiáltási ár: 12 000 Ft
58. tétel Herendi váza 1942, 31,5 cm. Porcelán Viktória mintával díszítve. Jelzett: 1942-es Herendi márkajegy, valamint masszába nyomott Herend. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 59. tétel Herendi váza XX. század közepe, 31,5 cm. Porcelán, festett virágmintás és indás díszítéssel. Jelzett: 1950 körüli herendi márkajegy. Kikiáltási ár: 60 000 Ft 60. tétel Herendi kosár 1960 körül, 34 cm. Porcelán, festett virágokkal és plasztikus fülekkel. Jelzett: 1960 körüli Herendi márkajegy. Kikiáltási ár: 50 000 Ft 61. tétel Sétabot XIX. század vége, 89 cm. Szaru nyél, feketére festett bot. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 62. tétel Sétabot XIX. század vége, 85 cm. Agárfejet ábrázoló, szaru markolat, ezüstözött fém gyűrűvel. Kikiáltási ár: 15 000 Ft
63. tétel Sétabot XIX. század vége, 94 cm. 800-as finomságú ezüst nyél vésett díszítéssel. Jelzett: 1872-1922 közötti bécsi fémjel, MM mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 64. tétel Sétabot XX. század eleje, 90 cm. Bakelit és szaru markolat. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 65. tétel Sétabot XX. század eleje, 91 cm. 925-ös finomságú ezüst nyél, mahagóni bot. Jelzett: 1937 utáni magyar fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 66. tétel Sétabot 92 cm. Faragott csont lófejeket ábrázoló markolat, későbbi bot. Kikiáltási ár: 26 000 Ft 67. tétel Sétabot XX. század eleje, 92 cm. Bakelit nyél ezüst gyűrűvel és jávor bottal. Kikiáltási ár: 26 000 Ft
68. tétel Sétabot XIX. század vége, 90 cm. 800-as finomságú ezüst markolat, festett fa bot. Jelzett: 1872-1922 közötti bécsi fémjel, TP mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 69. tétel Sétabot XIX. század vége, 91,5 cm. 800-as finomságú ezüst markolat, festett fa bot. Jelzett: 1886 utáni német fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 70. tétel Sétabot tőrrel XIX. század, Franciaország, 95 cm. Kutyafejet ábrázoló fa markolat, rubin szemekkel, alatta ezüst gyűrű. Belsejében háromszög forma acél penge. Jelzett: a penge tövénél beütött Fleur de lee és elmosódott monogram, valamint pszeudo orosz fémjel. A botszár és ezüst gyűrű későbbi pótlás. Kikiáltási ár: 46 000 Ft 71. tétel Sétabot erotikus markolattal 94,5 cm. Faragott elefántcsont falloszra mászó nő figura. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 72. tétel Agárfejes sétabot 93,5 cm. Faragott elefántcsont markolat, aranyozott ezüst nyakörvvel. Jelzett: pszeudó orosz fémjel. Kikiáltási ár: 55 000 Ft
73. tétel Sétabot állvány XX. század, 88 cm. Tömör dió és cseresznye, 15 db bottartóval. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 74. tétel Faragott szék pár XIX. század közepe, 99 x 49 x 46 cm. Pácolt, faragott diófa, préselt, eredeti bőr kárpitozás. Egyik darabjának kárpitozása erősen sérült, repedt. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 75. tétel Szerelmesek XIX. század vége - XX. század eleje, 38 x 41 cm. Öntött, poncolt ezüstözött sárgaréz, feltehetően bútor dísz. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 76. tétel Michel jelzéssel, Randevú XX. század második fele, bronz, 27 x 18 x 7,5 cm. Talapzatába karolt: Michel. Öntött, patinázott, áttört bronz. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 77. tétel Akt diapozitívok XIX. század vége, 8,3 x 17 cm. 22 darab kettős, üveg diapozitív különböző akt modellekkel. Eredeti feliratos dobozban. Kikiáltási ár: 32 000 Ft
78. tétel Erotikus réz tálka XX. század első fele, 2,5 x 15 x 10 cm. Öntött sárgaréz. Kikiáltási ár: 16 000 Ft 79. tétel Esztergomi emlék plakett és emlék plakett a "HNF VIII. kongresszusa Budapest 1985" 1973 illetve 1985, Magyarország, 5 x0, 4 cm illetve 11,2 x 0,8 cm. Öntött bronz, kétoldalas kerek érme, egyik oldalán "Állam és Egyházi támogatása újjáépített. Keresztény múzeum megnyitása; Öntött bronz, egyoldalas, kerek érme, HNF VIII. Kongresszusa Budapest 1985" domború felirat. Saját dobozában. 1973 Esztergom. Jelzett: Peter ; Jelzett: EM Kikiáltási ár: 5 000 Ft 80. tétel Plakett gyűjtő XX. század, Magyarország, 15,5 x 11,5 cm; d: 8,5 cm. Öntött plakett Győr és Mosonmagyaróvár (2 db). Kikiáltási ár: 9 000 Ft 81. tétel Atlétikai emlék plakett XX. század, Magyarország, 6 x 7,5 illetve márványlap: 17 x 11,5 x 2 cm. Aranyozott bronz, zöld zománc díszítés, vésett felirat:" Váczy Mihálynak szeretettel az E.S.C. Atlétáitól 1950". Kikiáltási ár: 2 000 Ft
82. tétel Kutas László (Budapest, 1936) Ady Endre XX. század közepe, Magyarország, bronz, 9,8 x 2 x 10,5 (ill. 21) cm. Öntött, zsanérosan záródó, két lapból álló bronz plakett. Egyik lapján Ady Endre domború portréjával, másik lapján vers idézetével illetve vésett szignójával. Jelzett: külső oldalon KL készítő monogrammal és a Képcsarnok zsűri számával: KCS/Sz/103/77 Kikiáltási ár: 48 000 Ft 83. tétel Ismeretlen szobrász, Szarvas XX. század eleje, 39 x 37 x 16 cm. Öntött vas, bronzírozás nyomaival. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 84. tétel Réz gyertyatartó pár XX. század első fele, 22,5 x d: 11 cm. Sárgaréz. Kikiáltási ár: 4 000 Ft 85. tétel Olasz zenélő ékszerdoboz XX. század közepe, Olaszország, 6 x 25 x 11,5 cm. Fenyő alapon különböző fa intarzia díszítés. Kikiáltási ár: 14 000 Ft 86. tétel Fénykép keretek XX. század eleje, 22 x 10 cm; 21,5 x 16,5 cm. Pácolt fa (2db). Kikiáltási ár: 9 000 Ft
87. tétel Szecessziós ón doboz XX. század eleje, 11 x 19 x 12 cm. Préselt ón, belül szövet. Kikiáltási ár: 7 000 Ft 88. tétel Rézvasaló pár XX. század eleje, 17 x 20 x 11 cm; 7,5 x 7,5 x 4,5 cm. Öntött sárgaréz, a nagyobbik vas betéttel, állvánnyal. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 89. tétel Leveles doboz zeneszerkezettel XX. század második fele, Magyarország, 4,5 x 25 x 14,5 cm. Aranyozott alumínium. Svájci zeneszerkezettel, mely a La Paloma muzsikát játsza. Működik. Kikiáltási ár: 4 600 Ft 90. tétel Budapesti emlék doboz XX. század második fele, Magyarország, 2,3 x 9,3 x 9,3 cm. Fém, fa betéttel, tetején a Halászbástya plasztikus képével. Kikiáltási ár: 2 400 Ft 91. tétel "Lés Adijeux" -Napóleonos réz doboz XX. század első fele, Franciaország, 5,5 x 8 x 10,5 cm. Sárgaréz, belül fa. Tetején vésett felirat: "Les Adijeux". Kikiáltási ár: 9 500 Ft
92. tétel Szarvas agancs nyelű szervírozó lapát és bronz szarvas fali dísz XX. század, lapát: 35 x 6,5 x 4 cm, szarvas: 19 x 21 x 2 cm. Szarvas agancs, ezüstözött fém lapát rész; áttört, öntött, kalapált bronz szarvas falidísz. Jelzett: szarvas: benyomott "Koposányi O." jelzés. Kikiáltási ár: 2 000 Ft 93. tétel Christoffle füles kínáló XX. század eleje, Franciaország, 11,5 x d: 32 cm. Ezüstözött fémötvözet. Jelzett: talpán benyomott: Christoffle 69; 1613151 Metal márkajelzés. Kikiáltási ár: 4 600 Ft 94. tétel Desszertes gyűjtő XX. század első fele, Anglia, 14,2 x 3 cm. Ezüstözött alpakka 6 db kanál saját dobozában; ezüstözött alpakka nyél, acél pengéjű kis desszertes kés. Jelzet: kanalak: Yeoman Plate EPNS Made in England. Kikiáltási ár: 4 800 Ft 95. tétel "Négyes gyűjtő" IV. XX. század, legnagyobb: bonbonier: 11 x d: 9,2 cm. Ezüstözött alpakka bonbonier üveg betéttel, bonbonier alsó rész; 2 db ezüstnyelű, gerinces angol fazonú desszertes villa, (4 db). Jelzett: villákon pesti, 1937-66 közötti fémjel, kivehetetlen mesterjegy. Kikiáltási ár: 1 500 Ft
96. tétel "Négyes gyűjtő" II. XX. század, legnagyobb: nagyító: 21 x 7,5 x 2 cm. Fazettált üveg nyél, aranyozott réz keretben nagyító; 3 db pipere kézi tükör (4 db). Sérült. Jelzett: a legnagyobb kézitükörben beütött készítő monogram: KLJ. Kikiáltási ár: 3 800 Ft 97. tétel Fém gyűjtő XX. század, címer keret: 16 x 12 cm; öv: 48,5 x 4 cm; fedeles dísz urna: 31 x d: 10 cm. Öntött, ezüstözött fémötvözet; 14 egymáshoz illeszthető, áttört lapokból álló, ezüstözött alpakka öv; aranyozott réz vagy bronz vésett palást. (3db) Kikiáltási ár: 7 500 Ft 98. tétel Kerek füles tálca XX. század eleje, 42 x 52 cm. Ezüstözött alpakka, vésett, szecessziós díszítés. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 99. tétel Art deco fagylaltos kelyhek 1920 körül, 11 cm. Ezüstözött fém, festett fa szárral és csont gyűrűvel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft 100. tétel Színházi gyűjtő (6db) XX. század eleje, legnagyobb: retikül: 16,5 x 6 x 22 cm. 2 db alkalmi bőrkesztyű: fekete és fehér, 1 db legyező, 1 db fekete, velúr bőr retikül, 1 db fekete műanyag-, ill. 1 db férfi réz színházi látcső, (hiányos, sérült), (összesen: 6 db). Kikiáltási ár: 15 000 Ft
101. tétel Lakk váza XX. század első fele, Vietnám, 45 x d: 10,6 cm. Feketére pácolt, lakkozott fa henger forma test, palástján gyöngyház berakás. Kikiáltási ár: 4 600 Ft 102. tétel Úti evőeszköz készlet XX. század első fele, Magyarország, legnagyobb: kanál: 19 x 4 x 3 cm. Rozsdamentes acél pengék, bakelit (elefántcsont imitáció) fed lap díszítésű nyél, több funkciós kés, kanál, villa. Műbőr tokban (3 db). Jelzett: pengéjén vésett: "Robert Rozsdamentes" felirat. Kikiáltási ár: 2 800 Ft 103. tétel "Négyes gyűjtő" I. XX. század, legnagyobb: 14 x 4,5 x 2,5 cm; levélbontó kés: 14,5 x 2 cm. 3 db köröm polírozó fém, ill. elefántcsont imitációjú bakelit fogóval, szarvasbőrrel; ezüstnyelű levélbontó kés műanyag pengével. Kikiáltási ár: 3 800 Ft 104. tétel "Négyes gyűjtő" III. XX. század, legnagyobb: 10 x 6,5 x 13 cm. Színházi látcsövek, különböző kvalitású, főként fém-, műanyag borításúak; egyik darab aranyozott réz, gyöngyház lapokkal díszítve (4 db). Sérült. Jelzett: beütve: Carton 2,5 X Coated, egyéb típus számok. Kikiáltási ár: 3 800 Ft
105. tétel Kandalló óra XX. század második fele vége, 38,5 x 24 x 12 cm. Aranyozott fémötvözet (? Sárgaréz), levonóképes porcelán számlap és díszítő elemekkel, melyek közül az alsó darab restaurált. Quartz szerkezet. Kikiáltási ár: 19 000 Ft 106. tétel Retikül és színházi táska-gyűjtő XX. század, legnagyobb: 28 x 29,5 cm. Különböző kvalitású, főképp műbőr, szintetikus anyagból. Kikiáltási ár: 5 500 Ft 107. tétel Pecsétnyomó-gyűjtő XX. század, legnagyobb: 7,5 x 5,3 x 3,9 cm. Faragott fa, (4 db). Kikiáltási ár: 7 500 Ft 108. tétel Miniatúra XX. század vége, d: 6,7 cm. Festett porcelán miniatúra, pótolt, népi faragott fa keretben. Kikiáltási ár: 12 000 Ft 109. tétel Miniatúra pár XX. század, 10,3 x 9,2 x 1,3 cm. Festett miniatúra hölgyportré, elefántcsont imitációjú, műanyag keretben. Jelzett: HTN. Kikiáltási ár: 12 000 Ft
110. tétel Táncrend tartó XIX. század vége, Franciaország, 6,5 x 10 cm. Teknőcpáncél, sarkain virágmintás, gyöngyház berakással, fedelén üveg medalion alatt festett kerti jelenet, későbbi fém ceruzával. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 111. tétel Táncrend tartó XIX. század vége, 6 x 9,5 cm. Aranyozott fém peremezésű, fekete zománc fed lapok, ezüst filével, faragott csont nyelű toll. Kikiáltási ár: 48 000 Ft 112. tétel Pecsétnyomó-gyűjtő XX. század első fele, 7,5 x 1,7 x 1,4 cm. Különböző kvalitású, fa-, réz-, achát-, üvegfogóval, (7 db). Kikiáltási ár: 7 000 Ft 113. tétel Színházi látcső XX. század közepe, Magyarország, 11 x 10,5 x 4,7 cm. Sárgaréz alapon almazöld lüszter zománc, (nyelénél sérült), gyöngyház. Jelzett: Calderoni és Társa Budapest Kikiáltási ár: 32 000 Ft 114. tétel Történelmi fejtörő 1959, Magyarország, doboz: 10,5 x 15,5 cm. 52 lapos történelmi játék. Kiadó: Képzőművészeti Alap Képcsarnokai igazgatója, Fővárosi Nyomdaipari Vállalat 345/3 1959. Felelős vezető: Ligeti Miklós. Kikiáltási ár: 18 000 Ft
115. tétel Színházi táska 1938, 27 x 20 cm. Gyöngyhímzés, SV monogrammal és 1938-as dátummal. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 116. tétel Kindzsál XX. század eleje, tokkal: 66 cm. Acél penge, fa markolattal és bőr borítású hüvellyel. Kikiáltási ár: 30 000 Ft 117. tétel Héber A. B. C. és olvasókönyv XX. század eleje, 21 x 15 cm. Kohl Jehuda, Héber A. B. C. és olvasókönyv, kiadó: "SINAI" Tel-Aviv. Kikiáltási ár: 5 000 Ft 118. tétel Indiai pohár (2db) XIX. század vége, India, 7,7 x d: 6,1 cm 5,7 x d: 5,5 cm. Sárgaréz, kézzel vésett, poncolt díszítés. Kikiáltási ár: 36 000 Ft 119. tétel Kínai porcelán váza - Főnix madár díszítéssel XVII. század vége - XVIII. század eleje (Kangxi), Kína, 21,5 x d: 12,5 cm. Festett, mázas porcelán főnix madár díszítéssel. Jelzett: talpán máz alatti kék jelzés. Kikiáltási ár: 65 000 Ft
120. tétel Japán cigarettatárca öngyújtóval XX. század eleje, Japán, 2 x 11,5 x 8,5 cm. Préselt, vésett keleti mintás díszítésű alumínium tárca, öngyújtóval kombinálva. Jelzett: belső oldalon vésett kalligrafikus japán írás. Kikiáltási ár: 4 000 Ft 121. tétel Hoi an csésze XVII. század, Vietnám, 6 x d: 9 cm. Festett, mázas kőcserép (porcelán?). Csorbulás a szájperemén. Jelzés nélkül. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 122. tétel Kínai tányér 1,7 x d: 21 cm. Festett, mázas porcelán. Jelzett: talpán máz alatti kék kínai jelzés. Kikiáltási ár: 36 000 Ft 123. tétel Maszk készítő XX. század eleje, Kína, 5,5 x d: 3 cm. Faragott, egzotikus fa. Jelzett: talpán bekarcolt készítő monogram. Kikiáltási ár: 14 000 Ft 124. tétel Hanuman figura XX. század eleje, India, 3,1 x 2,2 x 1,7 cm. Öntött bronz. Kikiáltási ár: 7 000 Ft
125. tétel Netzuke XX. század eleje, Japán, 4,5 x 3,3 x 1,8 cm. Faragott elefántcsont, vésett, pácolt díszítés. Jelzett: talpán vésett készítőjelzés. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 126. tétel Netzuke - halárus XX. század, 5,2 x 2,5 x 2,1 cm. Faragott elefántcsont. Jelzett: talpán vésett készítőjelzés. Kikiáltási ár: 24 000 Ft 127. tétel Tubákos flakon XX. század eleje, Kína, 6,5 x d: 2,4 cm. Faragott csont, vésett, festett díszítés. Kikiáltási ár: 14 000 Ft 128. tétel Tubákos flakon XX. század eleje, 6 x 4 x 2,3 cm. Anyagában színezett, achát utánzatú üveg, kupak nélkül. Kikiáltási ár: 20 000 Ft 129. tétel Tubákos flakon XX. század eleje, 5,3 x 4,5 x 2,8 cm. Maratott, önmagában színezett, kétrétegű üveg, kupak nélkül. Kikiáltási ár: 24 000 Ft
130. tétel Indiai dohányzó készlet XX. század eleje, India, legnagyobb: tálca: 30 x 20 x 1,5 cm. Réz alapon vörös rekeszzománc díszítés. Tálca, cigaretta kínáló doboz, hamuzó, gyufatartó (4db). Jelzett: talpán vésett: H. K Made in India 1085 C. Kikiáltási ár: 4 000 Ft 131. tétel Keleti fűszertartó trió XX. század, feltehetően India, legnagyobb: fűszerszóró: 10 x d: 4 cm, 150 g. Ezüst palást, préselt, trébelt és poncolt ornamentikus növényi illetve keleti (feltehetően indiai) motívumokkal. Fűszerszóró, fedeles fűszertartó, sótartó (3 db). Kikiáltási ár: 13 000 Ft 132. tétel Közelkeleti rézedény XVIII. század vége - XIX. század eleje, 14 x d: 18 cm. Préselt sárgarézlemez, több helyen repedt. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 133. tétel Keleti gyűjtő XIX. század - XX. század, legnagyobb váza: 31 x d: 17,5 cm. Kézzel festett japán, XIX. század végi, porcelán váza, restaurált; faragott zsírkő Buddha és foo oroszlán, 1 faragott, pácolt mahagónifa Buddha figura, 2 db gipsz indonéz emlék tárgy (6 db). Jelzett: váza talpán kalligrafikus készítő jelzés. Kikiáltási ár: 7 500 Ft
134. tétel Kínai váza XVII. század második fele, Kína, 21,5 x d: 12 cm. Festett, mázas porcelán. Kikiáltási ár: 55 000 Ft 135. tétel Japán fametszet Japán, fametszet, papír, 23 x 37 cm. Sérült: penész folt és beázás nyoma. Jelzett: feloldatlan metsző jelzés. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 136. tétel Foo kutya XX. század, Kína, 5 x 2 x 2 cm. Faragott zsírkő. Kikiáltási ár: 800 Ft 137. tétel Japán fametszet XVII. század, 19,5 x 27 cm. Szamuráj ábrázolással. Jelzett: feloldatlan jelzés. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 138. tétel Tubákos flakon XIX. század vége - XX. század eleje, 8 cm. Üveg, belül festett vásári jelenettel. Repedt. Kikiáltási ár: 28 000 Ft
139. tétel Mahjong készlet XX. század első fele, doboz: 9,5 x 27 x 11 cm. Fa doboz, csont és fa kombináció kockákkal. Hiányos. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 140. tétel Jade sárkány 18 x 9 cm. Faragott szeladon jade. Kikiáltási ár: 28 000 Ft 141. tétel Buddha XX. század, 27,5 cm. Faragott fa. Kikiáltási ár: 6 000 Ft 142. tétel Bögre XX. század eleje, Tibet, 11 cm. Vörösréz alapon különböző applikációkkal. Kikiáltási ár: 6 500 Ft 143. tétel Váza XX. század eleje, Tibet, 15,5 cm. Vörösréz alapon különböző applikációkkal és plasztikus sárkányokkal. Kikiáltási ár: 10 000 Ft 144. tétel Teáskanna és csésze XX. század eleje, Tibet, kanna: 13 cm. Vörösréz alapon fém applikációkkal. Kikiáltási ár: 8 500 Ft
145. tétel Vázapár XX. század eleje, Japán, 12,5 cm. Porcelán, festett figurális jelenetekkel. Kikiáltási ár: 8 500 Ft 146. tétel Szentpétervári ezüst bonbonier 18,5 x 14 cm, 889 gr. 84 zlotnyikos finomságú ezüst, belül aranyozott, vésett évszámmal: 1825/76 XII Kikiáltási ár: 130 000 Ft 147. tétel Filigrán ezüst szalvétagyűrű XX. század első fele, 56 g. Ezüst, filigrán technika (3 db). Kikiáltási ár: 8 000 Ft 148. tétel Teás pohár-tartó XX. század közepe, Moszkva, 10,5 x 10 cm, 75,6 g. 875-ös finomságú, aranyozott ezüst, vésett, niellós technikájú díszítéssel. Csiszolt üveg betéttel. Jelzett:.. moszkvai fémjel. Kikiáltási ár: 13 000 Ft 149. tétel Bécsi antik ezüst pohár 1806-1809, Osztrák-Magyar Monarchia, 6,2 x d: 6,7 cm, 78,5 g. Ezüst, vésett emlék felirattal: " Kis Duna Bajnokság 1945 K2 fiú tiszteletdíj". Jelzett: 1806-1809 közötti bécsi fémjel, FR mesterjegy. Kikiáltási ár: 22 000 Ft
150. tétel Ezüstgyűjtő I. XX. század, legnagyobb: tálca: 2 x 30 x 17,5 cm, összesen: 926 g. 800-as finomságú ezüst tálcák, alátét tálkák, talpas kínáló tál (sérült), (10 db). Jelzett: pesti, 1867-1936 illetve 1937-66 közötti fémjel, eltérő mesterjegyek. Kikiáltási ár: 125 000 Ft 151. tétel Ezüstgyűjtő II. XX. század, legnagyobb: tálca:1,4 x 40,5 x 23,5 cm, tálca: 462 g; alátét tálka: bruttó: 152g; gyertyatartó: bruttó: 136 g. 800-as finomságú ezüst tálca, vésett ajándékozó felirattal; 925-ös finomságú Sterling ezüst alátét tálka üvegbetéttel és kitöltött talpú gyertyatartó (3 db). Jelzett: tálcában pesti, 1867-1936 közötti fémjel, gyertyatartóban: N. S. CU; Sterling márkajelzés. Kikiáltási ár: 75 000 Ft 152. tétel Ezüsttalpú kristály vázácska XX. század közepe, Magyarország, 16 x d: 9 cm. 800-as finomságú ezüst talp, csiszolt, önmagában színtelen, két rétegű kristály kehely. Jelzett: 1937-66 közötti, pesti fémjel. BS mesterjegy. Kikiáltási ár: 9 500 Ft 153. tétel Ezüst fedeles karaffa XIX. század vége - XX. század eleje, Németország, 27 x 15 x d: 13 cm. 800-as finomságú ezüst, hámozott, csiszolt üveg test. Jelzett: 1886-tól használt, német holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: 125 000 Ft