NYÁRI KAMARA AUKCIÓ. Tisztelt Ügyfeleink! Az árverési feltételekről az alábbi linken tájékozódhat:

Download "NYÁRI KAMARA AUKCIÓ. Tisztelt Ügyfeleink! Az árverési feltételekről az alábbi linken tájékozódhat: http://bav.hu/static/arveresi-feltetelek"

1 1

2 NYÁRI KAMARA AUKCIÓ AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: június 4 június 13. hétfő péntek: óra, szombat: óra, vasárnap zárva ÁRVERÉS : június 14., 17h., BÁV Apszisterem (1052, Budapest, Bécsi u. 3., bejárat az ékszerüzleten keresztül) KAPCSOLAT: Gebei Éva aukciós menedzser gebei.eva@bav.hu tel.: Tisztelt Ügyfeleink! Az árverési feltételekről az alábbi linken tájékozódhat: Dear Customers, Please notice our Auction Terms and Conditions: Sehr geehrte Kunden! Bitte beachten Sie unsere Auktionsbestimmungen: 2

3 1.Nyaklánc Ezüst 835, anker láncon piros-fehér-zöld szín összeállítású üvegköves középrész, 14,5 g, hossz: cca. 45 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Ezüst 925, ívelt hosszúkás forma, világoskék lüszter zománc felülfestett rózsamotívummal, 1930 körül, behozatali jeggyel, 9,7 g, deformált. Kikiáltási ár: / Karék Ezüst 750, keskeny nyitható reif, fekete zománcdíszítéssel, középrészén levélmotívum apró gyönggyel, Bécs, 1900 körül, 14,0 g, kopott, sérült. Kikiáltási ár: Ft/ Ékszer 2 db Fém függelék és kitűző gránát kő díszítéssel, 1900 körül, 13,0 g, javított, kő hiányzik. Kikiáltási ár: Ft/ 67 3

4 5. Medalion Aranyozott fém, nyitható fényképtartós, ovális formájú, teljes felületén különböző nagyságú pave foglalt gránát kő berakással, 1900 körül, 15,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ Karék Aranyozott fém, nyitható reif, 5 sorban pave foglalt gránát kő díszítéssel, biztonsági lánccal, 1900 körül, 43,9 g. Kikiáltási ár: / Ékszer, 2 db Aranyozott fém, fényképtartós melltű-függő, különböző nagyságú gránát kő berakással, kitűző K" betű monogrammal, gránát kő díszítéssel, 17,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Ékszergarnitúra, 5 db Aranyozott ezüst 925, úgynevezett ötvös ékszer, nyakék, karkötő, melltű, gyűrű és csüngős fülbevaló pár, almandinokkal, fél gyöngyökkel és zománcdíszítéssel, angol srófos szereléssel, PV gyártójellel, 1970 körül, 128,1 g, hossz: 50, 19 cm, átmérő: 17,4 mm. Kikiáltási ár: Ft/ 300 4

5 9. Cigarettaszipka dobozával Arany 585 borítású, borostyán szipkával, Budapest, 1940 körül, 11,0 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fényképtartós függő Arany 750, nyitható szívforma, előlapján kígyóábrázolással, 1900 körül, 4,4 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, 9 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrP1) rozetta fazonban, 3,0 g, átmérő: 17,2 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 585, 2 kaboson csiszolású opál és 24 apró briliáns cca. 0,10 ct (ACrSi) ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, 3,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ 117 5

6 13. Ékszer, 2 db Arany 585, női gyűrű 1 opál kaboson és 7 apró briliáns ékítéssel, fülbevaló pár, csüngős fazon opál kaboson és 8 apró briliáns ékítéssel, patentzáras beakasztással, összesen 15 briliáns cca. 0,25 ct (M-ATCrSi), 7,8 g, átmérő: 16,8 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Szoliter gyűrű Arany 585, karmos foglalatban 1 navett csiszolású briliáns cca. 0,25 ct (MCrP1) ékítéssel, 2,5 g, átmérő: 17,5 mm Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Arany 750, szövött láncon hosszúkás forma függő, opál, smaragd és 4 kis briliáns cca. 0,10 ct (MTCrSi) ékítéssel, 15,0 g, hossz: 68 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakkendőtű Arany 585, egyenes beszúró tűn karmos foglalatban 1 smaragd és 4 briliáns cca. 0,20 ct (MCrSi) ékítéssel, 2,0 g. Kikiáltási ár: Ft/ 117 6

7 17. Karék Arany 585, nyitható hármas osztású reif, rátett középdíszén opál kaboson és 6 gyémánt cca. 0,20 ct ékítéssel, 1890 körül, bécsi behozatali jeggyel, 10,6 g, horpadt. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, 10 apró gyémánt és 1 kis smaragd karmazált fazonban, 1900 körül, után fémjelzett, 2,4 g, átmérő: 17,6 mm, smaragd csorbult. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Antik ezüst és arany, miniatűr máltai keresztforma, 28 azsúr foglalt régi csiszolású briliáns cca. 1,0 ct (R2CP1) ékítéssel, XIX. sz. második fele, 1,7 g, függesztő karika pótolt, zöld középkő törött. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Arany 585, bohócforma, mozgó végtagokkal, 1 zafír cca. 0,50 ct és 14 kis briliáns cca. 0,60 ct (MCrSi-P1) ékítéssel, 8,9 g. Kikiáltási ár: Ft/ 333 7

8 21. Női gyűrű Arany 750, 1 ovális formájú, fazettált csiszolású kék zafír cca. 2,0 ct és 12 karmos foglalású pezsgő színű briliáns cca. 0,45 ct (MYP1) ékítéssel, 5,0 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Fehérarany 585, rubin, zafír és 12 apró briliáns cca. 0,10 ct (ACrP1) ékítéssel, beszúrós stiftes klipsz szereléssel, 3,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon geometrizáló stílusú ékszerközép, 31 apró achant csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (CrSi) ékítéssel, 3,8 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 750, 2 sorban 8 karmos foglalású fehér briliáns cca. 0,30 ct (MCrP1), közötte 5 sárga briliáns cca. 0,40 ct (MYSi) ékítéssel, 4,3 g, átmérő: 16,4 mm, sárga briliánsok kezeltek. Kikiáltási ár: Ft/ 300 8

9 25. Lánc függővel Fehérarany 585, anker láncon pillangóábrázolású függő, pave foglalt 78 apró briliáns cca. 0,40 ct (MCrP1) ékítéssel, 3,9 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, karmos foglalatban 6 kis zafír és 7 kis briliáns cca. 0,10 ct (ACrSi) ékítéssel, 2,6 g, átmérő: 16,1 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Fehérarany 750, keskeny glides karpánt középrészén 105 mikró briliáns 0,63 ct (MCrSi) ékítéssel, 6,0 g, hossz: 18,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Fehérarany 585, 2 édesvízi tenyésztett gyöngy és 6 kis briliáns cca. 0,15 ct (MCrP1) ékítéssel, beszúrós stiftes klipsz szereléssel, 5,9 g. Kikiáltási ár: Ft/ 150 9

10 29. Női gyűrű Fehérarany 750, karmos foglalásban 10 briliáns cca. 0,60 ct (MTCrSi) ékítéssel, 4,9 g, átmérő: 17,1 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Arany 585, nyitott végű nyakreif, 2 cseppforma tenyésztett gyöngy és 4 karmos foglalású briliáns cca. 0,20 ct (MCrP1) ékítéssel, 9,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 750, 10 briliáns cca. 0,40 ct (MTCrSi) és apró szögletes smaragdokkal ékítve, 3,8 g, átmérő: 16,7 mm, smaragdok kopottak. Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Arany 750, hosszúkás függő, szögletes fazettált csiszolású ametiszt és 2 kis briliáns cca. 0,06 ct (MCrSi) ékítéssel, arany 585, vékony anker láncon, 6,1 g. Kikiáltási ár: Ft/

11 33. Női gyűrű Arany 585, 6 cseppforma zafír cca. 0,80 ct és 8 apró briliáns cca. 0,10 ct (MYSi) ékítéssel, 4,1 g, átmérő: 16,7 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 750, 3 íven 136 briliáns cca. 0,90 ct (MCrSi) és 1 szögletes forma ametiszt, 7,0 g, átmérő: 17,0 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon 4 azsúrfoglalt régi csiszolású briliáns cca. 0,80 ct (R2YP1) és 1 ovális fazettált csiszolású ametiszt díszítésű ékszerközép, 6,3 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, 7 karmos foglalású briliáns cca. 0,50 ct (MTCrSi) rozetta fazonban, 2,2 g, átmérő: 17,4 mm. Kikiáltási ár: Ft/

12 37. Lánc függővel Fehérarany 585 lánc, arany és ezüst kereszt függővel, 7 kis briliáns cca. 0,30 ct (MCrP1) ékítéssel, 3,3 g, hossz: 46 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Ezüst 800, áttört függő 10 korall kaboson díszítéssel, láncos csüngővel, ezüstözött fém lánccal, 58,7 g, hossz: 68 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Melltű Ezüst 900, 10 különböző nagyságú korall kaboson és apró fél gyöngy díszítéssel, 1900 körül, behozatali jelzéssel, 10,2 g. Kikiáltási ár: Ft/

13 40. Karkötő Arany 585, kézi vésett virágmintás tagok váltakoznak karneol achát kővel díszített tagokkal, nyelves zárral, 1940 körül, 32,1 g, hossz: 19 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 750, ovális forma fej 1 korall kaboson díszítéssel, 3,5 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 585, 16 apró briliáns cca. 0,30 ct (MTCrVs) és 2 korall lencse ékítéssel, patentzáras beakasztással, 5,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Melltű Arany 580, rozettaforma, 1 korall kaboson és üvegkő díszítéssel, Bécs, 1890 körül, 11,3 g. Kikiáltási ár: Ft/

14 44. Lánc függővel Arany 585, vékony láncon 2 karmos foglalású briliáns cca. 0,19 ct (MCrVs) és 1 korall kaboson díszítésű függő, 7,5 g, hossz: 48 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 580, 2 korall és 2 kis régi csiszolású briliáns cca. 0,10 ct (R2CP1) ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, 5,6 g. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Arany 585, hit-remény ábrázolású biztosítótű forma, 15 apró régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1900 körül, behozatali jeggyel, 2,1 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Ezüst és arany 580, buton foglalt 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrP1) ékítéssel, patentzáras beakasztással, Bécs, 1910 körül, 1,7 g. Kikiáltási ár: Ft/

15 48. Női gyűrű Arany 750, 5 kis rubin és 14 apró gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, angol 1830, után fémjellel, 3,7 g. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Arany 585, hosszúkás forma, középrészén csillagfoglalásban 1 rubin és 10 apró rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, 1890 körül, bécsi behozatali jeggyel, 7,4 g. Kikiáltási ár: Ft/ Kereszt függő Arany 585, plasztikus keresztforma, 18 apró türkizzel és 1 kis gyönggyel díszítve, 1900 körül, után fémjelzett, 3,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ Óralánc Arany 580, masszív fantázia fazon, eredeti karabiner és nagy ugrókarika szereléssel, függőjén forgatható patkóforma jáspis és karneol alapon tigrisszem drágakő fej díszítéssel, Bécs, 1910 körül, 48,0 g, hossz: 30 cm. Kikiáltási ár: Ft/

16 52. Kitűző Arany 585, karikaforma, belső csüngő szívformával, apró fél gyöngy és üvegkő díszítéssel, 1900 körül, 5,1 g, javított. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Arany 580, gyöngyházra festett intaglió, vízöntő csillagjegy ábrázolással, védett modell, Bécs, 1900 körül, 5,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Arany 585, biztosítótű formán 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrSi) ékítéssel, Bécs, 1910 körül, 3,4 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 585 és ezüst, rozettaforma, 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,45 ct (R2CrSi) és 22 apró gyémánt cca. 0,15 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, után fémjelzett, 2,7 g. Kikiáltási ár: Ft/

17 56. Függő Arany 580, egyenes szárú latin keresztforma, 6 szögletes formájú fazettált csiszolású ametiszt ékítéssel, 5 apró gyönggyel, 1900 körül, 7,2 g. Kikiáltási ár: Ft/ Melltű Arany 585, hosszúkás formán, áttört díszítő elemek között, tükörsaton foglalatban 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2YP2) ékítéssel, 1930 körül, 6,0 g. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Arany 585, keskeny karpánt, 1930 körül, kapcsolódik XIX. sz. közepén készült hármas tagolású középelemhez, kék-fehér zománc és 1 almandin díszítéssel, 14,9 g, hossz: 19 cm, horpadt, alakított. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Ezüst 925, stilizált virágforma, zárt foglalású, 19 különböző nagyságú rózsacsiszolású gyémánt cca. 1,0 ct ékítéssel, 1900 körül, utólagos fémjellel, 6,6 g. Kikiáltási ár: Ft/

18 60. Függőóra Arany 585, kék zománcdíszítésű tok, római számos zománcozott számlap, működő cilinder járatú szerkezet, 1930 körül, tokszám: 19016, bruttó 34,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Lánc Arany 750, finom szövött lánc, kék zománcdíszítésű csúszkával, csavaros karabiner szereléssel, 1890 körül, jelzett, 18,2 g, hossz: 148 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Medalion Ezüst 750, ovális forma, nyitható fényképtartós, türkizkék zománcdíszítéssel, előlapján galamb motívum apró gyöngy berakással, Pest, 1900 körül, 24,3 g, javított. Kikiáltási ár: Ft/ Nyaklánc Arany 750, vékony lánc közbe fűzött türkiz kövekkel díszítve, 9,5 g, hossz: 43 cm. Kikiáltási ár: Ft/

19 64. Fülbevaló pár Arany 580, lencse formán, pave foglalt apró, különböző színű türkizekkel, patentzáras beakasztással, Bécs, 1900 körül, 4,1 g. Kikiáltási ár: Ft/ Karék Arany 580, plasztikus nyitható reif, középrészén türkiz és apró gyöngy díszítésű rátett virágmotívum, Bécs, 1880 körül, 21,3 g, átmérő: 5,7 cm, horpadt. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 583, csüngős fazon, 4 zafír cca. 0,30 ct és 42 apró achant csiszolású briliáns cca. 0,20 ct ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, 3,3 g. Kikiáltási ár: Ft/ Melltű Arany 580 és ezüst, áttört ovális forma, középen 1 nagyobb és 24 kisebb régi csiszolású briliáns cca. 0,90 ct (R2CrP1) ékítéssel, Pest, 1930 körül, 5,5 g. Kikiáltási ár: Ft/

20 68. Karék Arany 580, keskeny nyitható reif, középrészén ellentétes irányú lóhere motívum 6 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrP1) ékítéssel, Bécs, 1900 körül, 10,3 g, átmérő: 6 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Ékszer 2 db Arany 580, fényképtartós melltű-függő, rátett motívumán 1 türkiz díszítéssel, fülbevaló pár türkiz díszítéssel, elöl kapcsos beakasztással, Bécs, 1890 körül, 10,1 g. Kikiáltási ár: Ft/ Karék Arany 580, nyitható reif, középrészén sorban foglalt türkiz és apró gyöngy díszítéssel, Bécs, 1890 körül, után fémjelzéssel, 23,7 g, átmérő: 6 cm, horpadt, biztonsági lánc hiányzik. Kikiáltási ár: Ft/ Almásy Aladár Debrecen, ZSIDÓ GÓLEM (2000) Tus, tempera, papír mm Jelezve balra lent: Almásy A I.4. Zsidó Gólem Kikiáltási ár: Ft/

21 72. Balla Béla Arad, Nagybánya, 1965 A BÓDI-TÓ FELSŐBÁNYÁN Olaj, vászon cm Jelezve hátoldalon: Balla Béla Kikiáltási ár: Ft/ Balla Béla Arad, Nagybánya, 1965 ENTERIŐR Olaj, karton 79 68,5 cm Jelezve balra lent: Balla Béla, hátoldalán aradi kiállítási etikettel Kikiáltási ár: Ft/ Bartha László Kolozsvár, Kőszeg, 1998 IKON I. (1972) Olaj, vászon cm Bartha László 1972 Kiállítva: júl. - aug., Szombathely, Szavária Múzeum., egyéni kiáll. 30. kat. szám okt., Műcsarnok, gyűjteményes kiáll. 66. katalógus szám máj , Graz, Kulturhaus, egyéni kiáll. 9. katalógus szám szept.14 okt. 10. Ernst Múzeum, gyűjteményes kiáll. Megemlítve: Művészet, október, 41. oldal. Salamon Nándor cikke Kikiáltási ár: Ft/ Basilides Sándor Balassagyarmat, Budapest, 1980 KILÁTÁS A BALATONRA Olaj, fa 21 28,2 cm Basilides Sándor Kikiáltási ár: Ft/

22 76. Bényi László Rákosliget, Budapest, 2004 KIKÖTŐ Akvarell, papír mm Jelezve balra lent: Bényi L. Kikiáltási ár: Ft/ Bényi László Rákosliget, Budapest, 2004 VIRÁGOK ABLAKBAN Tempera, pasztel, akvarell, papír mm Bényi Kikiáltási ár: Ft/ Bér Rudolf Budapest, Budapest, 2004 ALKONY Olaj,farost cm Bér R Kikiáltási ár: Ft/ Boldizsár István Orosháza, Budapest, 1984 VIRÁGCSENDÉLET (1982) Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: Boldizsár 1982 Kikiáltási ár: Ft/

23 80. Czóbel Béla Budapest, Budapest, 1976 NŐI PORTRÉ Vöröskréta, papír mm Czóbel Kikiáltási ár: Ft/ Csernus Tibor Kondoros, Párizs, 2007 KORATAVASZ Akvarell, papír mm Csernus Kikiáltási ár: Ft/ Dalla Costa, Amleto Milánó, NŐI AKT PIROS KALAPBAN Szitanyomat, papír mm Jelezve jobbra lent a dúcon: A. dalla Costa, és jelezve balra lent: A. dalla Costa Kikiáltási ár: Ft/ Deák Ébner Lajos Pest, Budapest, 1934 MOSÓNŐK Akvarell, papír mm Deák Ébner L Kikiáltási ár: Ft/

24 84. Deim Pál Szentendre, június 29 - Szentendre, május 9 HAIKU (1982) Szitanyomat, papír mm Deim Pál 1982.VI.29. és 15/40 Kikiáltási ár: Ft/ Deim Pál Szentendre, június 29 - Szentendre, május 9 Változatok (2002) Szitanyomat, papír mm Deim Pál, 6/90, 2002.VI.29. Kikiáltási ár: Ft/ Deim Pál Szentendre, június 29 - Szentendre, május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT I. (2002) Szitanyomat, akril, papír mm Deim P Kikiáltási ár: Ft/ Deim Pál Szentendre, június 29 - Szentendre, május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT II. (2002) Szitanyomat, akril, papír mm Deim P Kikiáltási ár: Ft/ 17 24

25 88. Deim Pál Szentendre, június 29 - Szentendre, május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT III. (2002) Szitanyomat, akril, papír mm Deim P Kikiáltási ár: Ft/ Deim Pál Szentendre, június 29 - Szentendre, május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT IV. (2002) Szitanyomat, akril, papír mm Deim P Kikiáltási ár: Ft/ Dudits Andor Budapest, Budapest, 1944 TÁJKÉP Olaj,fa cm Dudits A Kikiáltási ár: Ft/ Edvi Illés Aladár Pest, Budapest, 1958 ERDŐSZÉLE Olaj, fa 14,2 23,5 cm Illés A Kikiáltási ár: Ft/ 93 25

26 92. Egyed László Budapest, V Tus, merített papír/vászon 90 70mm Jelezve hátoldalon: Egyed László, 79.V Kikiáltási ár: Ft/ Egyed László Budapest, FRAGMENT (1976) Tus, kréta, ceruza, merített papír/vászon mm Jelezve hátoldalon: Egyed László, 79.IX.26 Kikiáltási ár: Ft/ El Kazovszkij Leningrád, 1948 Budapest, 2008 GALATHEA EMLÉKMŰ Tus, színes ceruza, papír mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft/ 93 26

27 95. El Kazovszkij Leningrád, 1948 Budapest, 2008 HOMMAGE A VAJDA LAJOS Tus, színes ceruza, papír és mm Jelezve balra lent: El Kazovszkij Kikiáltási ár: Ft/ Gerzson Pál Hird, ATMOSZFÉRIKUS LÁTVÁNY (1978) Olaj, farost cm Gerzson Kikiáltási ár: Ft/ Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 BÚCSÚ A NYÁRTÓL Színes rézkarc, papír - próba mm ( lapméret: mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ 93 27

28 98. Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 CSENDÉLET NAPRAFORGÓVAL Rézkarc, papír mm (lapméret: mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 KALEIDOSZKÓP Színes rézkarc, papír - próba mm (lapméret: mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 KIS MŰTEREMHÁZ Színes rézkarc, papír - próba mm (lapméret: mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 KIS MŰTEREMHÁZ Színes rézkarc, papír - próba mm (lapméret: mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ 93 28

29 102. Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 LÉGHAJÓ Akvarell, papír mm Jelezve középen a léghajón: A Kikiáltási ár: Ft/ Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 NYÁR (1968) Linómetszet, papír mm (lapméret: mm) Jelezve a dúcon: GA 1968 és jobbra lent: Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 VIA MARGUTTA /ROMA/ Rézkarc, papír mm (lapméret: mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ Halápy János Pórszombat, Budapest, 1960 SZÜLŐFALUM Olaj, vászon 60,5 80 cm Jelezve balra lent: Halápy János Kikiáltási ár: Ft/

30 106. Ismeretlen XIX. sz-i festő: ROMANTIKUS TÁJ Tus, akvarell, papír mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft/ Froment, Jeanne? JUHAKOLBAN Olaj, vászon ,5 cm Froment Kikiáltási ár: Ft/ Kokas Ignác Vál, Budapest, 2009 VERGŐDÉS (SISYPHOS) (1971) Plextoll, farost cm Kokas I. Kiállítva: aug , Székesfehérvár, Helyőrségi Klub, egyéni kiáll. 3. kat. szám Reprodukálva: Rózsa Gyula: Kokas Ignác. Kossuth Kiadó, kép. Kikiáltási ár: Ft/ Kolozsváry Lajos Budapest, TUDÓS Olaj, fa 26,5 20 cm Jelezve jobbra fent: Kolozsváry Lajos Kikiáltási ár: Ft/

31 110. Koncz András Budapest, SZAMURÁJ (1984) Olaj, vászon cm Koncz 84 Kikiáltási ár: Ft/ Kondor Béla Pestlőrinc, Budapest, 1972 DÓZSA HALÁLA - az 1956-os Dózsa sorozat része Rézkarc, papír (lapméret: mm) Kondor Kikiáltási ár: Ft/ Koszkol Jenő Dorog, Budapest, 1935 TABÁN, ARANYKACSA UTCA Akvarell, papír mm Koszkol Jenő Kikiáltási ár: Ft/ Koszkol Jenő Dorog, Budapest, 1935 PALERMÓI KIKÖTŐ AZ ÁRPÁDDAL Akvarell, papír mm Koszkol Jenő Kikiáltási ár: Ft/

32 114. Kosztolányi Kann Gyula Budapest, 1868 Budapest, 1945 PARKRÉSZLET Olaj, karton 59,5 46,8 cm Kosztolányi Kikiáltási ár: Ft/ Kovács Péter Budapest, ALAKTANULMÁNY Kréta, grafit, papír mm Pét'R'95-'98 Kikiáltási ár: Ft/ Littkey Antal Bia, ? ALVÓ LÁNY Pasztell, papír mm Jelezve jobbra fent: Littkey A. Kikiáltási ár: Ft/ Molnár C. Pál Battonya, Budapest, 1981 ITÁLIA Szén, papír mm Jelezve balra lent: MCP Kikiáltási ár: Ft/ 67 32

33 118. Német repülési térkép Kétoldalas, sárga vízhatlan vászonra nyomtatott ún. Mercator-vetületű II. világháborús térkép Északnyugat Oroszországról. M: 123,5 77 cm Sérült. Németország, 1940-s kiadás 1943-as újranyomása. Kikiáltási ár: Ft/ Pécsi - Pilch Dezső Pécs, Budapest, 1949 TROCADERO ARBANE Tus, akvarell,papír mm Jelezve balra lent: Trocadero arbane, Pilch D. Paris Kikiáltási ár: Ft/ Pleidell János Honfüzesgyarmat, 1915 Dunaújváros, 2007 PÁRÁS BALATON (1980) Olaj, vászon 61 80,5 cm Pleidell 980 Kikiáltási ár: Ft/ Rainerné Istvánffy Gabriella Budapest, Budapest, 1964 KAKAS Tempera, karton mm Rainerné Istvánffy Gabriella Kikiáltási ár: Ft/ 50 33

34 122. Ronay F. jelzéssel, 1900 körül ALPESI ÉLETKÉP Olaj, fa cm Ronay F. Kikiáltási ár: Ft/ Rudnay Gyula Pelsőcz, Budapest, 1957 LOVASSZEKÉR Akvarell, papír mm Rudnay Gy Kikiáltási ár: Ft/ Szily Géza Tolna, GYÜLEKEZŐ VADÁSZOK TENGELICEN (1980) Akvarell, papír mm Jelezve középen lent: Szily G Kikiáltási ár: Ft/ Szőnyi István Újpest, Zebegény, 1960 LÁNY KENDŐBEN Papír, szén mm Jelezve balra lent: Szőnyi Kikiáltási ár: Ft/

35 126. Tenk László Nagybánya, FALU VÉGÉN Olaj, vászon 50,5 91 cm Jelezve balra lent: Tenk Kikiáltási ár: Ft/ Turcsány Miklós Szil, EZRED BÚCSÚZTATÓ (2005) Olaj, farost cm Turcsán 2005 Kikiáltási ár: Ft/ XIX. sz-i osztrák vagy német festő VIRÁGCSENDÉLET Akvarell, fedő-fehér, papír mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft/ ef Zámbó István Salgótarján, NYÍLT LEVÉL (1992) Olaj, farost cm Jelezve hátoldalon: ef Zámbó 1992 Kikiáltási ár: Ft/

36 130. Zorkóczy Gyula Nagyrőce, Budapest, 1932 AMSTERDAMI HALPIAC Olaj, vászon 50,5 60,5 cm Jelezve balra lent: Zorkóczy Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - Sportsman Öntött, patinázott bronz. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 19,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - A törött esernyő Öntött, patinázott bronz gyermek figura. talapzata ragasztott. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 12 cm Kikiáltási ár: Ft/ 50 Alabástrom 133. Kisplasztika - Kakas Öntött, patinázott bronz, faragott fa talpon. Jelzetlen, XX. sz. eleje. M.: 16 cm Kikiáltási ár: Ft/ 33 36

37 134. Kisplasztika - Dühöngő bika Öntött, patinázott bronz fa talpon. Jelzetlen, XIX. század vége. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - Ludwig van Beethoven Öntött, patinázott bronz márvány talpon. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Ismeretlen szobrász, 1900 körül A csábító Öntött, patinázott bronz női akt. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 33 cm Kikiáltási ár: Ft/

38 137. Ismeretlen XIX. századi szobrász - Támadó bika Öntött, patinázott bronz faragott csont szarvakkal. Jelzetlen, XIX. század vége. M.: 20,5 7,8 13 cm Kikiáltási ár: Ft/ Húsvéti asztalközép Tojás formájú fém kínáló, ágakat mintázó állványán hidegen festett, öntött bronz havasi gyopár, virágdíszek és énekesmadár. Festése kopott, hiányos. Jelzetlen, Bécs, XIX. sz. vége. M.: 24, ,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Német jugendstil likőrös készlet Ezüstözött alpakka. Kerek tálcán 6 darab likőröspohárka kiöntővel. Jelzett: W.M.F., Württenbergische Metallwarenfabrik. Német, 1905 körül. Kiöntő M.: 21,5 cm Tálca Átm.: 25 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós kínálótál Ezüstözött alpakka. Két részre osztott tál középen tükröt tartó fiatal leány. Jelzett: W.M.F., Württenbergische Metallwarenfabrik. Német, 1900 körül. M.: 41,5 26 cm Kikiáltási ár: Ft/

39 141. Szecessziós asztali tükör Ezüstözött ón. Tavirózsa leveleken álló fiatal leány kezeiben nádszálakkal, rajtuk billenthető piperetükör(foncsorja hibás). Restaurált. Jelzett: ARGENTOR. Bécs, 1905 körül. M.: 42 cm Kikiáltási ár: Ft/ Jugendstil likőröskancsó Fúvott és csiszolt, színtelen üveg ezüstözött alpakka montírozással. Jelzett: ARGENTOR. Bécs, 1905 körül. M.: 25,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi historizáló olaj-ecettartó Ezüst, 206 g. Ovális talpon palacktartó állvány, szárán vésett tulajdonosi monogrammal, kettő darab fúvott és csiszolt, pótolt üvegbetéttel. Illesztéseknél apróbb javítások, üvegbetéteken pici csorbák. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Hermann Südfeld. Neuwirth: II/240. M.: 16,5 11,7 25,7 cm Kikiáltási ár: Ft/

40 144. Német historizáló talpaspohár Ezüst, 150 g. A rajnai borospoharak, ún. röhmer pohár stílusában készült ötvösmunka. Felületén domborított, poncolt és cizellált növényi-és gyümölcsdíszek. Jelzett: német, 1890 körül, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni linzi, ill. pesti behozatali jelekkel. M.: 11 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szelence Ezüst, 148 g., belül aranyozva. Zsanéros fedelén III. Bölcs Frigyes szász választófejedelem ( ) domborított és cizellált portréjával. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni prágai behozatali jellel. Német, XIX. sz. vége. M.: 8,5 7 3 cm Kikiáltási ár: Ft/ Historizáló boroskancsó Fúvott és csiszolt, köszörült üveg ezüst füllel és billenőfedéllel. Nyakán domborított és cizellált neoreneszánsz díszítmények között, vésett tulajdonosi címerek: bárói, ill. grófi koronával. 800-as fémfinomsági jelzéssel. Német, XIX. század második fele. M.: 31 cm Kikiáltási ár: Ft/ Német gyógyszeres szelence Ezüst, 23 g. Oldalán és zsanéros fedelén domborított, vésett és cizellált historizáló díszítmény, valamint tulajdonosi véset. Jelzett: Mainz, 1900 körül, Martin Mayer, ill utáni linzi behozatali jellel. M.: 5 4 1,8 cm Kikiáltási ár: Ft/ 33 40

41 148. Német szelence Ezüst, 62 g., belül aranyozva. Téglalapforma, zsanéros fedelén rokokó kartusban udvarlási jelenet. Jelzett: Hanau, XIX. század vége, Georg Roth & Co., valamint 1902 utáni linzi behozatali jellel. M.: 5 4 cm Kikiáltási ár: Ft/ Német jugendstil színházi táska Ezüst, bruttó 168 g. Sodronyzománc, sérült szarvasbőr béléssel, patent záródással. Keretén színes zománccal festett virágos díszítmény. Sodronyon apróbb hibák. Jelzett: 800-as fémfinomsági jellel, valamint erliken 1902 utáni pesti behozatali jellel. Német, 1910 körül. H.: 33 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szelence Ezüst, 66 g., belül aranyozva. Kerek forma, egész felületén gilosált díszítmény. Leemelhető fedelén transzlucid és színes zománccal festett fehér rózsa. Oldalán a zománcon apró kopások. Jelzett: német, 1900 körül, valamint 1902 utáni prágai behozatali jellel. M.: 2 cm Átm.: 5,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Púdertartó szelence Ezüst, bruttó 50 g. Szögletes forma, felületén gilosált alapon transzlucid -, és színes zománccal festett virágdekor. Zománc kopott, kisebb sérülések. Fedelén belül CLB & Co., készítői jelzéssel. Német, XX. sz. eleje. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ 60 41

42 152. Bécsi karos gyertyatartó Ezüst 338 g. Kerek talpon és gyertyacsészéken bordázott-, oszlopos szárán, és indás karjain historizáló díszítmények. Karon kisebb restaurálás. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Alexander Sturm. Neuwirth: II/238. M.: 25 cm Kikiáltási ár: Ft/ Cukordoboz Ezüst, 523 g. Téglatest, felületén vésett díszítménnyel. Zsanéros fedelén öntött fogó, fedél egyik sarka javított. Működőképes zárszerkezet, kulccsal. Jelzett: Bécs, 1910-es évek, Julius Krjz. Neuwirth: I/324. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Német desszertes kosár Ezüst, 90 g. Négyzetforma, ívelt füllel. Oldalán domborított és cizelállt szalagos virágdísz. Fúvott és csiszolt, eredeti üvegbetétjén apró csorbák. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni prágai behozatali jellel. Német, XIX. sz. vége. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi szecessziós fülestálca Ezüst, 902 g. Ovális forma, peremén áttört-, öblében vésett szecessziós díszítmények. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Hermann Südfeld. Neuwirth: II/240. M.: 43 34,5 cm Kikiáltási ár: Ft/

43 156. Pesti art deco szalvétatartó Ezüst, 84 g. Karéjokból összeállított forma. Jelzett: Pest, 1940 körül, Horváth Béla. M.: 11 10,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Cukordoboz Ezüst, 433 g. Barázdált felületű téglatest forma, zsanéros fedelén öntött fogóval. Működőképes zárszerkezet, kulccsal. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Josef Zischek. Neuwirth: II/295. M.: 15,5 12,5 12,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Pesti art deco szalvétatartó Ezüst, 113 g. Korona formájú, középen poncolt és cizellált virágcsokor. Jelzett: Pest, 1940 körül, Horváth Béla. M.: 12,5 11 cm Kikiáltási ár: Ft/ Érmés kulcstartó Ezüst 77 g., benne foglalt Mária Terézia tallér 1778-as körmöczbányai veretű. Függesztőkarikával és csiptetővel. Érme alatt tulajdonosi véset. Jelzett: Pest, XIX. sz. vége, felodatlan S G mesterjeggyel. H.: 13,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ 60 43

44 160. Neorokokó színházi táska Ezüst, bruttó 203 g., csiptetővel. Áttört, rokályos díszítésű keretén virágok és turbékoló madárpár. Selyembélése pótlás, alján a díszítőgömbök hiányosak. Jelzett: közötti prágai behozatali fémjellel. Német, XIX. sz. vége. H.: 26 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szelence Ezüst, 100 g., belül aranyozva. Zsanéros fedelén rozettásbabérleveles keretbe foglalt vésett jelenet a Kalevalából: szarvasbikába kapaszkodó, menekülő Aino. Jelzett: Pest, XIX. sz. vége, feloldatlan SD mesterjeggyel. M.: 8,2 5,5 1 cm Kikiáltási ár: Ft/ Cigarettatartó szelence Ezüst, 96 g., belül aranyozva. Vésett, hullámos díszítésű felületén rátett arany nemesi címerrel. Belsejében vésett felirat, 1896-os évszámmal. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Georg Adam Scheid. Neuwirth: II/180. M.: 9 6 cm Kikiáltási ár: Ft/ Német biedermeier fűszertartó Ezüst 18 g. Négyszögletes, domborított ezüst talpon fúvott, háromrétegű, aranyozott üvegtálka. Szárán restaurált, tálka alsó peremén csorbult. Jelzett: Schwäbisch Gmünd, XIX. század közepe. M.: 7,5 cm Átm.: 8,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ 50 44

45 164. Gyógyszeres szelence Festett és csiszolt achátlapok fém keretben. XIX. sz. vége M: 3,3 3,5 2 cm Kikiáltási ár: Ft/ Moszkvai dohánytartó szelence Ezüst 119 g., belül aranyozva. Felületén niellós díszítménnyel. Jelzett: Moszkva, 1882., Gustav Klingert M: 9,5 6,4 2 cm Kikiáltási ár: Ft/ Két darab moszkvai díszkanál Ezüst, 147 g. Merítők hátoldalain vésett virágdíszek. Nyeleken jelzett: Moszkva, 1900 körül, Nyikita Mihajlovics. H.: 19 cm Kikiáltási ár: Ft/ Moszkvai vodkás pohár Ezüst, 46 g., belül aranyozva. Palástján vésett, rokályos és növényi díszítmények. Alján jelzett: Moszkva, 1851., Andrej Kovalszkij próbamester és Konsztantyin Pec mester. M.: 6 cm Kikiáltási ár: Ft/ 50 45

46 168. Két darab moszkvai biedermeier evőkanál Aranyozott ezüst, 82 g. Nyelein és merítők hátoldalain vésett, poncolt és niellós növényi díszítmények. Nielló kopott. Nyélen hátul jelzett: Moszkva, 1830-as évek, Dutkin próbamester, ill. Sz. T. ismeretlen mester. H.: 17,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Milánói empire gyertyatartó Ezüst, 229 g. Kerek talpon baluszteres szár kehely formájú gyertyacsészével. Peremeken hengerelt, empire díszítmények. Talpán felül vésett tulajdonosi monogram, alul kisebb javítás. Talpperemén jelzett: Milano, 1820 körül. M.: 24,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ darab selmecbányai késbak Ezüst, 108 g. Kétoldalt stilizált, vésett és cizellált, levél formájú késtartó állvány. Nyelein jelzett: Selmecbánya, 1820 körül, Johannes Libay. Kőszeghy: 1941, H.: 9,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Temesvári biedermeier úti evőeszköz készlet Szarvasbőr bélésű bőr tokban ezüst evőkanál és villa szaru nyelekkel, pótolt ezüstözött alpakka só-borsszóró és fúvott, csiszolt üvegpohár. Kés, valamint sószóró kupakja hiányzik. Evőeszközökön jelzett: Temesvár, 1836., Kreizer mester. Kőszeghy: 2095, M.: 8 cm Kikiáltási ár: Ft/

47 172. Szelence Ezüst, 121 g., belül aranyozva. Levágott sarkú téglalapforma zsanéros fedéllel. Egész felületén vésett, poncolt és cizellált historizáló díszítmény. Jelzett: feltehetően Bécs, XIX. század közepe (fémjelek kopottak). M.: 8.4 5,7 2 cm Kikiáltási ár: Ft/ Két darab bécsi tojástartó Ezüst, 111 g. Felületén vésett alapon domborított és cizellált virágmotívumok, talpakon alul tulajdonosi véset. Szájpereme alatt jelzett: Bécs, 1856., Franz Schiffer & Sohn (?) császári és királyi udvari szállító. Neuwirth: P 2183, M.: 6,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi biedermeier csemegés tálka Ezüst, 167 g. Áttört, préselt elemekből összeállított kerek forma, öblében plasztikus gyümölcsdísz. Talpán felül tulajdonosi véset, illesztéseknél kisebb javításokkal. Jelzett: Bécs, 1858., Triesch & Co. Neuwirth: P Átm.: 20,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi biedermeier cukor- és sószóró Ezüst, 160 g. Körte formájú edények, lecsavarható kupakokkal. Palástjukon vésett nemesi címerek. Nyakán jelzett: Bécs, 1860-as évek, Thomas Dub Neuwirth: P M.: 13 és 9,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ 83 47

48 176. Bécsi biedermeier desszertkínáló Ezüst, 257 g. Kerek talpon oszlopos szár, rajta akantuszleveles-bécsirózsás rokokó díszítménnyel. Szárán apró sérülés. Peremén jelzett: Bécs, 1840., feloldatlan AW mesterjeggyel. M.: 13 cm Átm.: 20 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier díszcsésze Színesen festett és aranyozott porcelán. Csésze palástján Szűz Mária ábrázolás. Aranyozása kissé kopott. Alján jelzett: masszába nyomott márkajel és 835. Cseh, Schlaggenwald, Csésze M.: 11,5 cm Alj átm.: 16 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - Fekvő agár Színesen festett porcelán. Talapzatának aranyozása kissé kopott. Jelzetlen, cseh, 1870 körül. M.: 25,3 8,6 7 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier váza Színesen festett és dúsan aranyozott porcelán. Plasztikus, rokályos díszítmények között aprólékosan megfestett rózsás virágcsokrok. Kisebb tűzrepedésekkel, ill. egyik fülön apró javítás. Jelzetlen, cseh, 1860 körül. M.: 45,5 cm Kikiáltási ár: Ft/

49 180. Biedermeier díszcsésze Színesen festett és dúsan aranyozott, márványhatású alapmázas porcelán. A csészén plasztikus, a drágakövek hatását keltő festett díszítmény. Alján jelzett: masszába nyomott márkajelzés, ill Cseh, Schlaggenwald, Csésze M.: 6 cm Alj átm.: 14 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier díszcsésze Színesen festett és aranyozott porcelán. Tányérján alul mázrepedt. Alján jelzett: masszába nyomott márkajelzés, ill Cseh, Elbogen, Csésze M.: 8,5 cm Alj átm.: 13,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier egyszemélyes kávéskészlet Dúsan aranyozott porcelán kávéskanna, tejkiöntő és csésze aljjal. Aljakon jelzett: masszába nyomott márkajelzés és 830. Cseh, Schlaggenwald, Kanna M.: 17,5 cm Tejkiöntő M.: 15,3 cm Csésze M.: 7,8 cm Alj átm.: 14,2 cm Kikiáltási ár: Ft/ Historizáló fedeles kínáló tál Porcelán felületén színes festéssel és aranyozással bacchanália és mitológiai jelenetek, oldalán szárnyas nőalakok. Leemelhető fedelén Bacchus alakú fedélgomb. Jelzett: máz alatti kékkel bélyegzett Nápoly. XIX. sz. második fele. M.: 23,5 cm Kikiáltási ár: Ft/150 49

50 184. Német reggeliző készlet Színesen festett és aranyozott porcelán. Tányér öblében és csésze palástján festett virágcsokor. Alján jelzett: máz alatt kobaltkék festett márkajelzés. Fürstenberg, 1900 körül. Csésze M.: 5,7 cm Alj átm.: 14 cm Tányér átm.: 19 cm Kikiáltási ár: Ft/ Díszcsésze Porcelán, színes festéssel és aranyozással. Alján jelzett: bélyegzett zöld márkajelzéssel Epiag, Royal, Made in Czechoslovakia. Cseh, Altrohlau, 1920 körül. Csésze M.: 7,5 cm Alj átm.: 12 cm Kikiáltási ár: Ft/ Berlini szecessziós díszcsésze Színesen festett és aranyozott porcelán. Palástján álarcosbáli jelenettel. Füle alján repedt. Alján jelzett: máz alatti kékkel festett merkúrbot, ill. vörössel bélyegzett országalma és KPM, valamint feketével bélyegzett Vaskereszt. Berlin, között. Csésze M.: 5,2 cm Alj átm.: 11,8 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco illatszeres flakon Fúvott, kétrétegű, zománcfestett üveg. sárgaréz szereléke hiányos. Jelzetlen, német, 1920 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ 27 Aranyozott 50

51 188. Szecessziós szőlőmosó Fúvott és csiszolt ametisztüveg sárgaréz peremmel és füllel. Oldalán szecessziós virágmotívumok. Cseh, jelzetlen, 1900 körül. M.: 22 cm Kikiáltási ár: Ft/ Három darab szecessziós kisváza Fúvott, irizáló üveg. Az egyiken áttört sárgaréz applikációval. Gerezdelt váza szájperemén kisebb javítások, a kraklé tipusú váza nyaka lecsiszolt. Cseh, Wilhelm Kralik Sohne, 1900 körül. M.: 9 cm; 9 cm ; 11,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco váza Fúvott, hat lapra csiszolt, kétrétegű üveg. Formaterv: Otto Prutchner. Kivitel: Carl Schappel, Haida. Kiállítva: Berlin, körül. M.: 25,5 cm Irodalom: Waltraud Neuwirth Glas Vom Jugendstil zum Art deco Band I., Wien, oldal, 109. kép Kikiáltási ár: Ft/ Herendi fűszertartó Színesen festett és aranyozott kezében tálkát tartó mandarin figura. Alján jelzett: masszába nyomott Herend, valamint máz felett kékkel festett márkajelzés. Herend, 1900 körül. M.: 7,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ 60 51

52 192. Herendi kisplasztika - Fekvő női akt Színesen festett porcelán. Alján jelzett: benyomott 5736 formaszám és gyári jegy, valamint kékkel bélyegzett 1943-as márkajelzés. Herend, M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós miniatűr bonbonier Színesen festett fajansz, fedelén a gödöllői Grassalkovichkastély látképével. Fedelén belül felirat: 'Tervezte: Auguszta Főherczegnő Ő Cs.és K. Fensége.' Auguszta Mária Lujza bajor hercegnő (München, Regensburg, 1964). Egyik sarkán apró repedés. Alján jelzett: masszába nyomott Fischer Emil Budapest és 363 (formaszám), ill. kékkel bélyegzett Made in Hungary felirat. Fischer Emil, 1910 körül, Budapest. M.: 5 5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay teás- és kávéscsésze Színesen festett és aranyozott porcelánfajansz, ún. bambuszos dekorral. Aljakon jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs 133 és 595 (formaszámok), valamint kékkel bélyegzett családi jelzés. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. Csésze M.: 7 és 5 cm Alj átm.: 17,5 és14,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay bonbonier Porcelánfajansz. Áttört, színes mázakkal festett virágdíszes fedeles edény. Belső peremén apró csorbulások, ill. egyik láb ragasztott. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 3876 (formaszám), valamint vörössel bélyegzett öttorony és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: Ft/

53 196. Zsolnay virágtartó Porcelánfajansz. Áttört, plasztikus felületén színesen festett és aranyozott virágdekor. Szájperemén hajszálrepedt. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 4565 (formaszám), valamint máz alatti kékkel bélygzett családi jegy és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay díszkorsó Fehércserép, ún. tiger mázzal. Kihajló szájperemén és áttört díszítésű fülén aranyozás és színes mázakkal festett drágakő imitációk. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1578 (formaszám). Zsolnay, Pécs, M.: 27,7 cm Kikiáltási ár: Ft/ Tisztelt Ügyfeleink! A tételt külföldi árverezőházakban is használatos, ún. fordított licitben indítjuk. A szokásos licitlépcsők szerint LEFELÉ indulunk, több érdeklődő licitáló esetén újra fel Zsolnay szecessziós fülestál Fehércserép. Zöld eozinmázzal festett dísztál, plasztikus füle egymásba fonódó gyíkpár. Felületén a máz kiforrt. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 8135 (formaszám), valamint bélyegzett hárompajzsos márkjajelzés, ill. Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 28,5 21,5 cm Kikiáltási ár: Ft/

54 199. Zsolnay díszváza Porcelánfajansz, ún. szivarváza. Felületén sötétbarna alapmázon fémesfényű, színes eozimázzal festett virágok közt ágon ülő tukán. Szájperemén hajszálrepedt. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett öttorony és Zsolnay Hungary, valamint 8764/882/1907, Unique piece by Mrs Ilona Bárdonicsek. Zsolnay, Pécs, 1980 körül. M.: 33 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay kisváza Formába öntött fehércserép. Selymesfényű, bronzhatású felületén többrétegű színes-, és fémes fényű eozinmázakkal festett virág-és madárábrázolás, ún. millenniumi dekor. Alján jelzett: eozinnal festett Zsolnay Pécs öttorony márkajelzés és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1930 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay madaras díszkancsó Duplafalú, áttört, koronás darvakkal díszített fehércserép. Felületén fémes fényű, zöld eozinmázas alapon színes mázakkal festett és aranyozott. Formaterv: Darilek Henrik, Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 7814 (formaszám), valamint máz felett eozinnal bélyegzett hárompajzsos márkajelzés és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 21,5 cm Analógia: Federico Santi & John Gacher: Zsolnay Ceramics (Collecting a Culture) Schiffer Publishing Ltd., U.S.A., 1998., 141. oldal Csenkey Éva - Gyugyi László - Hárs Éva: Zsolnay a nagyvilágból (Gyugyi László gyűjteménye) Helikon, oldal, 532. kép Kikiáltási ár: Ft/

55 202. Magyar kora art deco bonbonier Színesen festett, mázas kerámia. Három lábon álló kerek kínálótál, leemelhető fedelén Corvin Mátyás címerállata: a holló. Tálka oldalán körbefutó arannyal és zománccal festett felirat: 'Meghalt Mátyás király oda az igazság!' és három pajzs. Zománcfestése pereg, a holló szájában a gyűrű törött. Alján festett jelzés: 19 OMKII 13, FARY. J. Pfilf M. Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola kerámia szakosztálya, Pfilf Miklós, Fáry János, M.: 19 cm Átm.: 14,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Gyermekposta Játék, eredeti dobozában. Jó állapotban, doboza sérült. Budapest, 1930 körül. Kikiáltási ár: Ft/ Gyermek hintaszék Hajlított, gőzölt és pácolt bükkfa, nádazással (ülőfelületén apró sérüléssel). Jelzetlen, Thonet (?), 1910 körül. M.: 69 cm Kikiáltási ár: Ft/ 40 55

56 205. Thonet háromlábú szék Hajlított, gőzölt és pácolt bükkfa. Jelzett: Thonet, Wien, gyári papíretiketten. Ausztria, 1890 körül. M.: 85 cm Kikiáltási ár: Ft/ 33 56

leütési ár: 4.000 Ft leütési ár: 1.500 Ft

I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, 2008... napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista)

I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, 2008... napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista) 1 I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, 2008... napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista) F: formaszám D: dekorszám 1. Magyar korsó F: 528, éve 1879 D: 730, éve 1882.1883 2.

Magyaros termékek és térképek webáruháza (viszonteladói árak)

350/460/ 560. 480/570 igen 3 postázásra igen. 1480 igen 3 postázásra igen. 2660 igen 3 postázásra igen. 1540 igen 3 postázásra igen 995/1060/ 1150

350/460/ 560. 480/570 igen 3 postázásra igen. 1480 igen 3 postázásra igen. 2660 igen 3 postázásra igen. 1540 igen 3 postázásra igen 995/1060/ 1150 készül el a A szállítására, Fedeles dobozka 350/460/ 560 Hatszög mély dobozka kicsi/közepes 480/570 Peremes tolltartó 19x5x8 cm 1480 Szivaros doboz 1360 Ékszertartó lábakon 8x8x8.5 cm 2660 Teafilter adagoló

Kulturális Javak Bizottsága 2011. november 2-i ülés

Kulturális Javak Bizottsága 2011. november 2-i ülés Kulturális Javak Bizottsága 2011. november 2-i ülés Az ülés napirendje 1. Brassai-kódex. 39 számozatlan levél. Erdélyi unitárius környezetben keletkezett kéziratos versgyűjtemény, feltehetőleg a XVIII.

Beérkezett pályamûvek listája:

OBJECT CATALOGUES. of the Museum of Hungarian Agriculture Vol. 2. József Bányai HUNTING WEAPONS AND ACCESSORIES

OBJECT CATALOGUES. of the Museum of Hungarian Agriculture Vol. 2. József Bányai HUNTING WEAPONS AND ACCESSORIES OBJECT CATALOGUES of the Museum of Hungarian Agriculture Vol.. József Bányai HUNTING WEAPONS AND ACCESSORIES Museum of Hungarian Agriculture Budapest, 00 Targykatalogus uj.indd /0/0 0:: AM A Magyar Mezôgazdasági

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán Standard Pannónia kollekció: Pannónia kollekció: Pannónia kollekció: Pannónia kollekció: Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán Mokka-.teás készletek (matricás dekorok) 4 Étkészletek (matricás

XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében

XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Művészettörténet-tudományi Doktori Iskola XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében A doktori

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2009. szeptember 9-i ülés Az ülés napirendje 1. Simó József: A kiskakas gyémánt félkrajcárja, 1958 falikép (kerámia, 158x94,5 cm), valamint Simó Ágoston és Simó József: Madaras

Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor

Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor Biatorbágy 2051-01-260. Bia. Pincesor. Napóra van a fehér mészkõfalba mélyített egyik borospince lejárata felett 3 m magasban. Vertikális. Árnyékvetõje

Herendi templom litofán ablaka

Herendi templom litofán ablaka Herendi Római Katolikus templom Herend, Kossuth Lajos u. 38 TARTALOM: Borító Tartalomjegyzék Bevezető Lokalizáció Az ablak templomba kerülésének története (Hudi József Herend története) Csapváry Károly

VAN ÚJ A FÖLD. Katalógus. 2010. április 16. 2011. március 31. VÁLOGATÁS A 2009. ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL

VAN ÚJ A FÖLD. Katalógus. 2010. április 16. 2011. március 31. VÁLOGATÁS A 2009. ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL VAN ÚJ A FÖLD ALATT VÁLOGATÁS A. ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL Katalógus 2010. április 16. 2011. március 31. Szkíta kor, 1. vitrin 1. Bögre Szürke színű gyorskorongolt, felhúzott fülű kónikus kis bögre. Ltsz.:

KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA

34. Zabola, Basa Tamás udvarháza. O r b á n B a l á z s: A Székelyföld leírása. III. Pest. 1869. 139. lap. 35. Az uzoni kastély.

34. Zabola, Basa Tamás udvarháza. O r b á n B a l á z s: A Székelyföld leírása. III. Pest. 1869. 139. lap. 35. Az uzoni kastély. KÉPJEGYZÉK 1. A küküllőszéplaki udvarházhoz tartozó javak jegyzéke 1736-ból. AkadLt. Urbaria et Conscriptiones, Fasc. XIII. No. 3. 2. Kertkapu rajza az 1736-os küküllőszéplaki konskripcióban. AkadLt. Urbaria

Jovánkő 2012-es árlista

Jovánkő 2012-es árlista Jovánkő 2012-es árlista Fagyálló virágtartók nettó bruttó I. 1 Szerencsemalac virágtartó 12 600 Ft 16 000 Ft I. 2 I. 3 Fonott Kaspó (nagy) 3 800 Ft 4 825 Ft I. 4 Füles Kaspó (kicsi) 3 600 Ft 4 570 Ft I.

Agendáink és zsebnaptáraink az alábbi borítókkal és könyvtestekkel rendelhetőek: NAPTÁR- ÉS AJÁNDÉKKATALÓGUS 2012 Agendáink és zsebnaptáraink az alábbi borítókkal és könyvtestekkel rendelhetőek: STANDARD CRAZY MODEST CITY TÁRGYALÁSI NAPLÓ SNAKE ELEGANT PRESTIGE MADERA DENIM BUSINESS

12 szál 638042-280 Ft/db. 01 fehér 11 krém 03 korál 05 mélyrózsa 07 vörös 08 bordó 09 világoskék 12 lila. Margaréta, 50 mm ø 3351002 50 Ft/db

12 szál 638042-280 Ft/db. 01 fehér 11 krém 03 korál 05 mélyrózsa 07 vörös 08 bordó 09 világoskék 12 lila. Margaréta, 50 mm ø 3351002 50 Ft/db dekoráció Virág dekoráció A mini virágok, levelek, girlandok a kreatív emberek számára a dekoráció számos területén hasznos kiegészítők lehetnek. Mindig jó, ha kéznél vannak, alkossunk akár koszorúkat,

ERFO Nonprofit Kft. Telefon: Fax: E-mail: Web:

ERFO Nonprofit Kft. Telefon: Fax: E-mail: Web: FAÜZEM Faüzemünk dolgozói sok éves faipari tapasztalatával, szakmai tudásával, modern gépparkkal rendelkezik. Többek között szabászgéppel, gyalugéppel, marógéppel, esztergával és egyéb kiegészítő berendezésekkel

Balatongyörök.... a megálmodott valóság! www.balatongyorok.hu

Balatongyörök.... a megálmodott valóság! www.balatongyorok.hu Balatongyörök 2014... a megálmodott valóság! Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Balaton Fotók: Marton Tamás 2014 január 1 2 3 4 5 Újév

Szakmai ismeretek. 1. a) Snirglis pecsétgyűrű és alkatrészei. A gyűrű készítése. b) A rezgődomborítás célja, eszközei, művelete. Szakmai ismeretek 1. a) Snirglis pecsétgyűrű és alkatrészei. A gyűrű készítése. b) A rezgődomborítás célja, eszközei, művelete. 2. a) Szemeskarkötő jellemzői, készítése, egyedi és sorozatgyártása. b) A

NYÁRI KAMARAAUKCIÓ júnus 13. NYÁRI KAMARAAUKCIÓ 2018. júnus 13. Kiállítás helye és ideje: BÁV Aukciósház Apszis terme 1052 Budapest, Bécsi u. 1-3. 2018. június 02. napjától 2018. június 11. napjáig H-P: 10:00-18:00 Sz.: 10:00-14:00

tavaszi színkavalkád

tavaszi színkavalkád tavaszi színkavalkád 1043108 és tenyésztett gyöngyökkel kb.7-7,5 mm 87.990 Ft 1043110 Nyakék és tenyésztett gyönggyel kb.6-6,5 mm 11 1043220 gyémántokkal* és peridotokkal 97.990 Ft 1043219 Nyakék gyémántokkal*

Karácsonyi örömök díszcsomagolásban

Karácsonyi örömök díszcsomagolásban Karácsonyi örömök díszcsomagolásban Új briliáns szettek! Egyedülálló szépség, ár és minoség. Értékes és egyedi darabok, modern, hatkarmos foglalatban és három méretben (0,10; 0,25; 0,50ct) 47.390 Ft-tól.

Roto Fentro. Ablaktábla komfort vasalat. Vasalatáttekintés - kivonat. Roto Fentro

Roto Fentro. Ablaktábla komfort vasalat. Vasalatáttekintés - kivonat. Roto Fentro Roto Ablaktábla komfort vasalat. Vasalatáttekintés - kivonat. Roto Általános információk Roto Elzett Vasalatkereskedelmi Kft. Ablak- és ajtótechnológia H-946 Lövő Kossuth Lajos u. 5. Telefon +36 99 534

Régészeti ásatások és leletek Szabolcs-Szatmár megyében 1987/88-ban

Régészeti ásatások és leletek Szabolcs-Szatmár megyében 1987/88-ban Régészeti ásatások és leletek Szabolcs-Szatmár megyében 1987/88-ban ISTVÁNOVITS ESZTER - KURUCZ KATALIN 1986-ban adódott lehetőség arra a Jósa András Múzeumban, hogy rövidebb-hoszszabb szünet után ismét

Ametiszt. SZETT AJÁNLAT: 136.790 Ft Fülbevaló és gyùrù együtt: 148.980 Ft Megtakarítás: 12.190 Ft. 1040663 Gyùrù. fehérarany, gyémántokkal**

Ametiszt. SZETT AJÁNLAT: 136.790 Ft Fülbevaló és gyùrù együtt: 148.980 Ft Megtakarítás: 12.190 Ft. 1040663 Gyùrù. fehérarany, gyémántokkal** Az ünnep szépsége 5 ÉRTÉK, MELYET MAGYARORSZÁG VEZETÒ ÓRA ÉKSZER KERESKEDELMI HÁLÓZATA NYÚJT ÖNNEK 1040452 fehérarany, kb. 42 cm 23.890 Ft Ametiszt 1040457 kb. 42 cm 20.790 Ft 1040457 kb. 42 cm 20.790

Hobbyművész katalógus 2014-2016 www.artexport.hu. Díszíthető tárgyak

Hobbyművész katalógus 2014-2016 www.artexport.hu. Díszíthető tárgyak 222 Hobbyművész katalógus 2014-2016 www.artexport.hu Díszíthető tárgyak Fém tároló A rendkívül jó minőségű kis fedeles fém dobozkákban ékszereket, szárított vagy őrölt fűszereket, tealeveleket tárolhatunk,

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ 2016. szeptember 28. (szerda), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2016. szeptember 17 26. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva SZAKMAI

Az angyalok is szeretik az ajándékokat!

Az angyalok is szeretik az ajándékokat! Az angyalok is szeretik az ajándékokat! Szeretjük az értékeket! 1 1040453 26.090 Ft 1040453 kb. 42 cm 24.290 Ft 1047453 briliánsokkal**, zafírokkal rubinokkal és smaragdokkal 94.990 Ft Zafír 1047452 briliánssal**,

SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ

SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) 55 211 01 ARANYMŰVES SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ I. A szakképzés jogi háttere A szakképzési kerettanterv a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény, a szakképzésről

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium. 2016. március

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium. 2016. március Ajánlójegyzék Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2016. március (22.) Ars Trade Kft. cop. 2016 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077 Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Nyitva előre

11 Raktári rendszerek és készletek. 11 0 ORSY 11 1 Készletek 11 2 Raktározási rendszerek

11 Raktári rendszerek és készletek. 11 0 ORSY 11 1 Készletek 11 2 Raktározási rendszerek Raktári rendszerek és készletek 0 ORSY Készletek 2 Raktározási rendszerek WÜRTH Szereléstechnika Kft. - 2040 Budaörs, Gyár u. 2. - Tel.: (00 36) 23/48-30 - Nyomtatva Magyarországon P 000/M 07 3030/B 0220

kat oldal ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS

kat oldal ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS ÁRLISTA 2016 ÁFÁS FOGYASZTÓI ÁRAK PAPP DESIGN KFT 1156 Budapest, Nyírpalota út 6 Internet www.pappserleg.hu tel (+36 1) 415 00 00 mobil +36 30 9548 980 fax (+36 1) 410 58 13 E-mail info@pappserleg.hu fogy

Tisztelt leendő Partnerünk!

Tisztelt leendő Partnerünk! Tisztelt leendő Partnerünk! Hamarosan beköszönt az év egyik legszebb hónapja, december és magával hozza a karácsony és az ajándékozás örömét. Ha ilyenkor körbe nézünk, mindenhol ünnepi hangulatot találunk.

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház SZEPTEMBERI KAMARAAUKCIÓ 2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2017. augusztus 26 szeptember 2. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva

Városlődi díszkulacs

Városlődi díszkulacs Városlődi díszkulacs Harminc-negyven esztendővel ezelőtt a néprajzkutatók és a művészettörténészek, ha a múlt tárgyi emlékei után kutattak, faluban városban egyaránt a házakat keresték fel. Ott aztán a

Egyéb gyűjtési területek

Egyéb gyűjtési területek 264. Egyéb gyűjtési területek Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. december 14-17-ig.

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a +36 70/406-3516-os telefonszámon.

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a +36 70/406-3516-os telefonszámon. A következő tételek (tőrös botok, tőrök, kardok, sétabotok, cseresznye bútorok, coloniál bútorok, flamand hintaszék, reneszánsz szekrény, porcelán baba, barokk szobor) ELADÓAK!!! Az oldalak egyenként képeket

Egyéb gyűjtési területek

Egyéb gyűjtési területek 246. Egyéb gyűjtési területek Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban ( VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015 március 16-19. között.

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

Első gyűjteményes kiállítása 1938-ban a Tamás Galériában nyílt meg. 1936-tól a Magyar Képzőművészek Egyesületének, majd 1937-től a Képzőművészek Új

Első gyűjteményes kiállítása 1938-ban a Tamás Galériában nyílt meg. 1936-tól a Magyar Képzőművészek Egyesületének, majd 1937-től a Képzőművészek Új Élete 1991. november 23.-án született Kiskohon ma Románia területe. Nehéz gyermekkora volt, hiszen árvaházba került. 1913-ban Andrássy József örökbefogadta. Cimfestő szakmát tanult, majd egyik tanára,

37418 47520 NMA007 In memorien könyv bordó

37418 47520 NMA007 In memorien könyv bordó Nyomtatványok NED010 Dísz értesítő ezüstnyomott keresztes borítékkal 139 176 NED011 Dísz értesítő ezüstnyomott rózsás borítékkal 139 176 NED012 Dísz értesítő ezüstnyomott szomorúfűzes borítékkal 139 176