Download "TAVASZI KAMARAAUKCIÓ"

1 TAVASZI KAMARAAUKCIÓ március 28. (szerda), 18 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: március hétfő péntek: óra, szombat: óra, vasárnap zárva 1

2 1 Ötvös ékszer, 2 db Aranyozott ezüst 750 fülbevaló pár, öntött alapon rozettaforma, szögletes smaragd, gyöngy és üvegkő díszítéssel, patentzáras beakasztással, 1900 körül, aranyozott ezüst 800 függő, szögletes smaragd, igazgyöngy, zománc és 2 almandin díszítéssel, 1930 körül, alakított, sérült, 1 kő üveg pótlás, összesen 12,9 g. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Ezüst 925, domborított, filigrán díszítésű tagokon, kaboson csiszolású türkizek, zománc díszítéssel, nyelves zárral, biztonsági lánccal, 1970 körül, behozatali jelzéssel, 27,3 g, hossz: 17,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ 50 3 Ékszer, 2 db Aranyozott ezüst 925, úgynevezett ötvös ékszer, gyűrű és nyakék,különböző nagyságú ametisztekkel és gyöngy díszítéssel, nyelves zárral, 45,6 g, átmérő: 19,0 mm, hossz: 48 cm. Kikiáltási ár: Ft/ 133 2

3 4 Fülbevaló pár Aranyozott fém foglalatban, 2 nagyobb, fazettált csiszolású ametiszt és 6 apró fél gyöngy díszítéssel, patentzáras beakasztással, 1900 körül, 6,5 g, alakított. Kikiáltási ár: Ft/50 5 Pudrié Ezüst 925, kerek forma, előlapján, gilosált alapon, festett és zománcozott west white terrier ábrázolás, készítő: Crisford & Norris, Birmingham , után fémjelzett, bruttó 76,8 g, átmérő: 7 cm, zománc és belső tükör sérült. Kikiáltási ár: Ft/ 50 6 Női függőóra Ezüst 800, gilosált díszítésű, részben aranyozott tok, fém füllel, porcelán zománc, kék római számos számlap, jelzett Wilhelm Barth Luxembourg, 10 köves, cilnderjáratú, működő szerkezet, szerkezet jelzett LB & C, Charles Lecoultre és Charles Borgeaud, tokszám: 57031, bruttó 23,4 g, átmérő: 2,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/50 7 Lánc, karlánc Aranyozott ezüst 925, úgynevezett ötvös ékszer, gyöngy, gránát és zománc díszítéssel, PV gyártójellel, 1970 körül, 78,4 g, hossz: 46, 20 cm, zománc hibás. Kikiáltási ár: Ft/183 3

4 8 Karkötő Aranyozott fém, különböző nagyságú, rózsacsiszolású gránát kő díszítésű rozetta formák glides kapcsolással, nyelves zárral, XIX. sz. vége, 21,9 g, hossz: 18 cm, 2 kő hiányzik, javított. Kikiáltási ár: Ft/150 9 Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, leveles-bimbós fazon üvegkő díszítéssel, patentzáras beakasztással, Bécs, 1920 körül, 3,4 g. Kikiáltási ár: Ft/83 10 Kitűző Arany 580, biztosítótű formán 1 igazgyöngy és 4 kis briliáns cca. 00,20 ct (R2CP1) ékítéssel, 1930 körül, 3,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 580, hosszúkás, áttört fejen 7 briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1920 körül, 2,4 g, átmérő: 17,7 mm. Kikiáltási ár: Ft/200 4

5 12 Karkötő Arany 580, keskeny, pálcika glides karpánt, középrészén 5 care foglalású briliáns cca. 0,23 ct (R2CP1) ékítéssel, nyelves zárral, 1930 körül, 7,3 g, hossz: 18,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Arany 580, sarkára állított négyzetes forma, festett, zománcozott négylevelű lóhere díszítéssel, Pest, 1930 körül, 2,9 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 750, 1 ovális formájú, fazettált csiszolású smaragd cca. 0,50 ct és 14 kis achtkant csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (ACrSi) ékítéssel, 3,4 g, átmérő: 16,9 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyaklánc Arany 585, kocka láncon ékszerbetét, 5 karmos foglalású smaragd cca. 0,75 ct ékítéssel, 4,3 g, hossz: 42 cm. Kikiáltási ár: Ft/150 5

6 16 Fülbevaló pár Arany 585, karikaforma, ovális csiszolású 2 zafír, 2 rubin, 2 smaragd és 8 apró achtkant csiszolású briliáns cca. 0,03 ct (ACrP1) ékítéssel 4,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 750, aszimmetrikus indamintán 14 apró, rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,10 ct és 2 karmos foglalású smaragd cca. 0,10 ct ékítéssel, 3,5 g, átmérő: 18,2 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyaklánc függővel Arany 750, vékony láncon függő, apró rubin, zafír, smaragd és 18 kis briliáns cca.0,25 ct (MCrSi) ékítéssel, 2,7 g, hossz: 45 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Arany 585, vékony karlánc, 57 sorban foglalt apró briliáns cca. 1,00 ct (MCrSi) ékítéssel, 8,1 g, hossz: 19,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/400 6

7 20 Függő Arany 375, ovális forma, apró gyöngy keretezésű, festett zománc mellkép, francia, után fémjellel, 5,3 g, zománc kopott. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, lencseforma fej, pave foglalt, apró türkizekkel, 5,3 g, átmérő: 16,8 mm, alakított. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 585, korall lencsék díszítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, után fémjellel, 3,7 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, 1 karmos foglalású korall kaboson és 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrP1) ékítéssel, 4,0 g, átmérő: 16,4 mm. Kikiáltási ár: Ft/ 167 7

8 24 Nyakék Arany 585, anker lánc, közbe fűzött 12 korall gyöngyszemmel, áttört kerekforma, leveles-virágos korall cseppcsüngős függő, 3 régi csiszolású briliáns cca. 0,25 ct (R2CrSi) ékítéssel, 1900 körül, behozatali jelzéssel, lánc és csüngő modern pótlás, 12,1 g, hossz: 46 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Ékszer, 2 db Arany 585 és ezüst, fülbevaló pár zárt abgedekt foglalatban 2 nagyobb és 2 apró rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,20 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 3,1 g, arany 375 függő, 2 zárt foglalású gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, 1,6 g, 1930 körül, után fémjellel. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 750, áttört, kerekforma fej, közepében 1 kis régi csiszolású briliáns cca. 0,05 ct (R2CrP1), 24 apró gyémánt cca. 0,20 ct és apró szintetikus rubin ékítéssel, 1930 körül után fémjellel, 2,9 g, átmérő: 17,4 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, zárt, buton foglalt 2 nagyobb és 2 apró rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,40 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, 2,0 g. Kikiáltási ár: Ft/133 8

9 28 Karkötő Arany 580 és ezüst 800, keskeny, pálcika glides karpánt, középrészen áttört tag, 3 régi csiszolású briliáns cca. 0,10 ct (R2CP1) és 6 apró gyémánt cca. 0,05 ct ékítéssel, Pest, 1930 körül, 8,0 g, hossz: 19 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 750, áttört, kerekforma fej, középen karmos tükörsaton foglalatban 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (R2CrP1) és 12 apró gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, 1930 körül, után fémjellel, 2,2 g, átmérő: 17,3 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyaklánc Arany 585, vékony anker lánc középrészén apró gyöngy és piros üvegkő díszítésű leveles-virágos tag, nyelves zárral, 1900 körül, 6,7 g, hossz: 38 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 375, 9 azsúr foglalt, régi csiszolású briliáns cca. 0,80 ct (R2CrP1) és 1 fél gyöngy karmazált fazonban, 1940 körül, után fémjellel, 2,9 g, átmérő: 17,0 mm. Kikiáltási ár: Ft/267 9

10 32 Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, 16 azsúr foglalt, régi csiszolású, különböző nagyságú briliáns cca. 0,60 ct (R2CrP2) és 2 szintetikus zafír ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1940 körül, 4,4 g, alakított. Kikiáltási ár: Ft/ Karék Arany 585, keskeny, nyitható reif, középrészén, ellentétes irányú szárvégek között lóhere motívum díszítéssel, 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,17 ct (R2CrP1) és apró fél gyöngy ékítéssel, közötti behozatali fémjellel, 8,6 g, átmérő: 6,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 580 és ezüst, 6 buton foglalt régi csiszolású briliáns cca. 0,55 ct (R2CP2) ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, 5,2 g. Kikiáltási ár: Ft/ Szoliter gyűrű Platina 950, 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CrP2) ékítéssel, 1930 körül, után fémjellel, 2,4 g, átmérő: 18,2 mm. Kikiáltási ár: Ft/500 10

11 36 Függő Arany 585, aszimmetrikus szívforma, 49 karmos foglalású, achtkant csiszolású briliáns cca. 1,00 ct (ACrP1) ékítéssel, 4,2 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, rombuszforma fej, 24 karmos foglalású, pezsgő színű briliáns cca. 1,00 ct (MYP1) ékítéssel, 6,7 g, átmérő: 17,1 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Fehérarany 585, tagolt pánt, középrészén 15 apró briliáns cca. 0,10 ct (MCrSi) ékítéssel, nyelves zárral, 13,7 g, hossz: 43 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, 1 karmos foglalású zafír cca. 1,00 ct és 10 briliáns cca. 0,40 ct (MTCrSi) karmazált fazonban, 2,9 g, átmérő: 17,1 mm. Kikiáltási ár: Ft/400 11

12 40 Lánc függővel Fehérarany 585, vékony láncon csúszó függő, 5 karmos foglalású zafír cca. 0,50 ct és 1 briliáns cca. 0,15 ct (MTCrVs) virág formában, 2,8 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Karlánc Fehérarany 585, vékony, pálcika szemek között 7 apró briliáns cca. 0,15 ct (MCrP1) ékítéssel, 7,5 g, hossz: 17 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon ékszerközép, cseppforma csüngővel, 1 zafír cca. 0,50 ct és 25 apró achtkant csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (ACrP2) ékítéssel, 5,0 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Gyűrű, 2 db Fehérarany 750, párban egyik zafír, másik rubin navett csiszolású kövekkel, 8-8 apró briliáns cca. 0,30 ct (MTCrSi) ékítéssel, 8,0 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/

13 44 Nyakék Fehérarany 750, keskeny pánt, közép részén pálcika tagokon 120 apró briliáns cca. 0,80 ct (MCrSi) és 25 apró rubin ékítéssel, 12,1 g, hossz: 41 cm, rubinok kezeltek. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, áttört fej, sorban foglalt különböző nagyságú, régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1930 körül, 2,8 g, átmérő: 17,7 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon ékszerközép, 46 apró briliáns cca. 0,45 ct (MCrSi) ékítéssel, 7,8 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, rozetta fazonú fej, 9 briliáns cca. 0,60 ct (R1CrSi) ékítéssel, 3,4 g, átmérő: 16,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/

14 48 Fülbevaló pár Arany 585, azsúr foglalt 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,80 ct (R2CrP2) ékítéssel, csavaros stiftes szereléssel, 1940 körül, 1,6 g. Kikiáltási ár: Ft/ Dísztű Arany 585, egyenes beszúró tűn, 1 zárt foglalású, kaboson csiszolású ametiszt, közepében csillag foglalatban 1 apró gyémánt cca. 0,02 ct ékítéssel, 1930 körül, után fémjellel, 4,6 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 580, nagy, oválisforma fej, ónix kő díszítéssel, ónixba foglalt 1 kis régi csiszolású briliáns cca. 0,08 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1930 körül, 3,8 g, átmérő: 18,2 mm, sérült. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Arany 585, szögletes glides tagok, váltakoznak ónix betétes tagokkal, nyelves zárral, biztonsági lánccal, 1930 körül, behozatali fémjellel, 12,3 g, hossz: 18 cm. Kikiáltási ár: Ft/333 14

15 52 Nyakkendőtű, 3 db Arany 580, egyenes beszúró tűk, tenyésztett gyöngy, műkő, 12 kis régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CrP1) díszítéssel,1930 körül, 5,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 750, csüngős fazon, 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1) és 4 apró rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,05 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1950 körül, után fémjellel, 3,7 g. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Arany 580, áttört kerekforma, belső csüngő, 1 nagy karmos foglalású, kaboson csiszolású almandin, kereten üvegkő díszítéssel, 1930 körül, 5,1 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 580, karmos foglalású 2 türkiz kaboson és 24 zárt foglalású apró gyémánt cca. 0,20 ct karmazált fazonban, patentzáras beakasztással, Pest, 1930 körül, 3,5 g. Kikiáltási ár: Ft/200 15

16 56 Női gyűrű Arany 750, 3 karmos foglalású briliáns cca. 0,80 ct (R1CrP1) ékítéssel, 2,4 g, átmérő: 16,7 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Arany 585 keretezésű, festett, zománcozott Szűz Mária a Gyermekkel ábrázolás, 5,3 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, karmos foglalatban 10 kis briliáns cca. 0,40 ct (MCrP1) és 1 oválisforma smaragd cca. 1,00 ct ékítéssel, 2,7 g, átmérő: 18,8 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Ékszergarnitúra, 3 db Arany 750, nyitható, középrészén szélesedő karék, fülbevaló pár egyszerű beakasztó kampóval, melltű-függő hátoldalán fényképtartóval, rátett díszítményeken apró türkiz és fél gyöngy díszítéssel, Pest, 1860 körül, 52,9 g, átmérő: 6 cm, horpadt, cinnel javított. Kikiáltási ár: Ft/

17 60 Szoliter gyűrű Fehérarany 585, 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CrP2) ékítéssel, 1940 körül, 2,4 g, átmérő: 17,9 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyitott férfi zsebóra IWC Arany 585, tok Pest, 1940 körül, arab számos másodperckörös, ezüst szürke számlap, működő ankerjáratú C 97 szerkezet, számlap, szerkezet jelzett International Watch Co. Schaffhausen, tokszám: 12624, szerkezetszám: , bruttó 57,9 g, számlap átmérő: 4,2 cm, számlap, mutató korrodált. Kikiáltási ár: Ft/ Vadászékszer, 2 db Ezüst 935, férfi gyűrű és kitűző, szarvasfog, tölgyfa levél és ág díszítéssel, tű szerelék fém, 22,4 g, átmérő: 21,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Szelence Antik ezüst, zsanéros fedélnyitódású, nyolcszögletes téglány forma, sávosan vésett díszítéssel, belül aranyozott, Bécs 1805, M. K. mesterjeggyel,144,7 g, méret: cm. Kikiáltási ár: Ft/150 17

18 64 Nyitott férfi zsebóra kulccsal Antik ezüst 800, gilosált és kézi vésett díszítésű tok, belső fém porvédő fedéllel, római számos, másodperckörös, zománcozott számlap, hátsó kulcs felhúzású, 15 köves echappement típusú ankerjáratú működő szerkezet, XIX. sz. közepe, tokszám: , bruttó 58,7 g, számlap átmérő: 4 cm, kulcs pótlás. Kikiáltási ár: Ft/ Dohány szelence Ezüst 900, zsanéros fedélnyitódású, lekerekített sarkú téglány, nielló díszítéssel, fedelén antikizáló épület együttes ábrázolás, Bécs, 1900 körül, készítő: Ferdinand Pospischil, 85,0 g, méret: 9 6,5 cm, nielló kopott. Kikiáltási ár: Ft/ Duplafedeles férfi zsebóra óralánccal Ezüst 800, nielló díszítésű tok szecessziós indamintával, előlapján aranyozott monogrammal, tok jelzett Huguenin, arab számos, másodperckörös, zománcozott számlap, működő ankerjáratú szerkezet, jelzett Brauswetter János, Szeged, 1910 körüli behozatali jelzéssel, tokszám: , ezüst 925 óralánc, pancer fantázialánc, karabiner kapcsolással, modern, angol, bruttó 106,1 g, számlap átmérő: 4 cm Kikiáltási ár: Ft/183 A Huguenin céget 1868-ban alapították, máig működő családi vállalkozás, specialistái a nielló díszítésű óratokoknak. 18

19 67 Szelence Ezüst 900, zsanéros, nyomógombos nyitódású, előlapján fekete zománc sávos alapon, grisaille technikával festett, zománcozott Sárkányölő Szent György ábrázolás, belül aranyozott, Bécs, 1910 körül, készítő: A. Sturm, modellszám: 26667, 140,5 g, méret: 8 8,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Szelence, sport tiszteletdíj Habsburg József Ágoston főherceg ( ) Ezüst 900, élő galamblövészet díj, ívelt oldalú, vágott sarkú, zsanéros, nyomógombos nyitódással, előlapján krémszínű, gilosált alapú zománcmező, kék vonalzománc keretezéssel, belül aranyozott, vésett 'Margitsziget V. 24.', hátoldalon kurzív aláírás vésett 'József Ágost fhg.' forgalmazó: Schuch L. utóda Budapest, 112,7 g. Kikiáltási ár: Ft/ B.W jelzéssel Szent ábrázolás Olaj, dublírozott vászon cm B.W Kikiáltási ár: Ft/250 19

20 70 Beck Judit (Budapest, Budapest,1995) Tájkép (1943) Akvarell, papír mm B Kikiáltási ár: Ft/93 71 Belányi Viktor (Nyitraludány, Budapest, 1955) Favágó Akvarell, tus, papír mm Belányi Kikiáltási ár: Ft/60 72 Beöthy Steiner Anna (Nagyvárad, Párizs,1985) Kompozíció I. Szitanyomat, papír mm ABS Kikiáltási ár: Ft/127 20

21 73 Beöthy Steiner Anna (Nagyvárad, Párizs,1985) Kompozíció II. Szitanyomat, papír mm ABS Kikiáltási ár: Ft/ Bernáth Aurél (Marcali, Budapest, 1982) Peer Gynt - Falusi bál Akvarell, papír mm Jelezve balra lent: B. Életmű katalógusszám: 1959/9 Kikiáltási ár: Ft/ Bér Rudolf (Budapest, Budapest,2004) Klasszikus táj Olaj, farost cm Bér R Kikiáltási ár: Ft/ Biai Főglein István (Besztercebánya, Budapest,1974) Letört águ fa Rézkarc, papír mm Biai. Kikiáltási ár: Ft/40 21

22 77 Deli Antal (Gerényes, 1886-Szentendre, 1960) Kukoricás Pasztell, papír mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft/ Deli Antal (Gerényes, 1886-Szentendre, 1960) Önarckép (1921) Tus, papír mm jelezve jobbra lent: Deli Antal 1921 Kikiáltási ár: Ft/ Duxa, Carl (Bécs, Bécs,1937) Borozók Olaj, vászon 68,5 55,3 cm Jelezve jobbra fent: C. Duxa Kikiáltási ár: Ft/

23 80 Edvi Illés Aladár (Pest, Budapest, 1958) Madarak Akvarell, papír mm E. Illés A. Kikiáltási ár: Ft/ Engert jelzéssel, XIX. első fele Allegorikus jelenet Olaj, vászon cm Engert H.A.C.H. Restaurált, dublírozott. Kikiáltási ár: Ft/ Farkasházy Miklós (Budapest, Budapest, 1964) Áprilisi napsütés Színezett rézkarc, papír mm Farkasházy Miklós Jelezve balra lent: Áprilisi napsütés Kikiáltási ár: Ft/47 23

24 83 Farkasházy Miklós (Budapest, Budapest, 1964) Dombok Paszetll, papír mm Farkasházy Kikiáltási ár: Ft/ Ferenczy jelzéssel, Mise után Olaj, vászon 115,5 97,5 cm Ferenczy MNG bírálati száma: 1545/980 Kikiáltási ár: Ft/ Fried Pál (Budapest, New York,1976) Afrikai lányok fürdő után Pasztell, papír 54 50,5 cm Freid Pál Kikiáltási ár: Ft/400 24

25 86 Gertler Tibor (Budapest, 1902-Párizs, 1991) Női profil Tus, karton mm Jelezve balra lent: Műtermi bélyegző Kikiáltási ár: Ft/50 87 Györök Leó (Pápa, Budapest, 1899) Lago di Meleda Olaj, vászon 37 56,5 cm Jelezve balra lent: Györök Leó Kikiáltási ár: Ft/ Haranghy Jenő két festménye (Debrecen, Budapest, 1951) 1. Jön az eső (1906) Olaj, karton 24,5 34,5 cm Jelezve hátoldalon: HJ 906 Sepsiszentgyörgy 2. Az Olt (1906) Olaj, karton 24,5 34,5 cm Jelezve hátoldalon: HJ 906 Sepsiszentgyörgy Kikiáltási ár: Ft/

26 89 Herpai Zoltán (Budapest,1951) Vad ünnep Olaj, farost cm Herpai Kikiáltási ár: Ft/ Istókovits Kálmán (Siklós, Budapest, 1990) Tájkép romokkal és alakokkal (1969) Olaj, karton cm Jelezve balra lent: Istókovits K.1969 Kikiáltási ár: Ft/ Jancsek Antal ( ) Falusi jelenet Olaj, vászon cm Jancsek A. Kikiáltási ár: Ft/633 26

27 92 K. Spányi Béla (Pest, Budapest, 1914) Híd Olaj, fa 31,2 41 cm Jelezve balra lent: K. Spányi B. Kikiáltási ár: Ft/ K. Spányi Béla (Pest, Budapest, 1914) Falusi részlet Olaj, fa 34,3 44 cm Jelezve balra lent: K. Spányi B. Kikiáltási ár: Ft/ Kasznár Ring Jenő (Marcali, ?) Nyírfaerdőben cm Ring J Kikiáltási ár: Ft/127 27

28 95 Kéki Ilona Szentendre Olaj, karton cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft/ Kéki Ilona Téli sokadalom Olaj, vászon cm Kéki Kikiáltási ár: Ft/ Keleti Gusztáv (Pozsony, Budapest, 1902) Fűzes (1888) Akvarell, papír mm 103, balra fent: júl.11-én, hátoldalán: Füzes festette Keleti Gusztáv Kis-Jenőn 1888.júl.11.-én Kikiáltási ár: Ft/

29 98 Klie Zoltán (Szekszárd, Budapest,1992) Kerti csokor Olaj, farost cm Klie Kikiáltási ár: Ft/ Klie Zoltán (Szekszárd, Budapest,1992) Csendélet gyümölcsökkel Olaj, farost 56 65,5 cm Klie Kikiáltási ár: Ft/ Korniss Dezső (Beszterce, 1908-Budapest, 1984) Harc Szitanyomat, papír mm Korniss 55 Jelezve balra lent: Harc Kikiáltási ár: Ft/133 29

30 101 Krutsay Ferenc (Csókás, Budapest,1924) Festő a szabadban (1908) Olaj, vászon cm Krutsay 1908 Kikiáltási ár: Ft/ Lukács János (Szentendre,1952) Holdfényben (2001) Olaj, farost cm Jelezve balra lent: Lukács J Kikiáltási ár: Ft/ Nagy Ernő (Felnémet, 1926) Piaci részlet Olaj, vászon cm Nagy Ernő Kikiáltási ár: Ft/

31 104 Német festő, XIX. század Kocsmai jelenet Olaj, kartonra kasírozott vászon cm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: Ft/ Neogrády Antal (Galsa, Alag,1942) Hazafelé Akvarell, papír mm Neogrády A Kikiáltási ár: Ft/ Neogrády Antal (Galsa, Alag,1942) Kislány napernyővel Olaj, vászon cm Neogrády A. Hátoldalán: Elismerem valódiságát Neogrády A felirattal. Sérült. Kikiáltási ár: Ft/

32 107 Neogrády Antal (Galsa, Alag, 1942) Szobában Akvarell, papír mm Neogrády Antal Kikiáltási ár: Ft/ Olasz festő, 1900 körül Római részlet olaj, karton 28 17,5 cm olvashatatlan jelzéssel Kikiáltási ár: Ft/ Paczka Kornélia (Göttingen, ) Tavaszi táj hegyekkel Színezett litográfia, kartonra kasírozott papír mm Cornélia Paczka Kikiáltási ár: Ft/ 67 32

33 110 Három kisméretű festmény 1. Perlmutter Imre (1870k. - Budapest,1935) Mosónő Olaj, karton cm Jelezve balra lent: Perlmutter Imre 2. Pállya Carolus (Budapest, Újpest, k.) Piac Olaj, fa 16 11,5 cm Jelezve balra lent: Carolus Pállya 3. Perlmutter Imre (1870k. - Budapest,1935) Lány virággal Olaj, fa cm Jelezve balra lent: Perlmutter Imre Kikiáltási ár: Ft/ Poll Hugó (Pest,1867 Budapest,1931) Napfényes domboldal Pasztell, papír mm Poll H. Hátoldalán évi Téli kiállítás-etikett Kikiáltási ár: Ft/ Reissmann Gizella (Budapest, Budapest, 1985) Holland város részlete Akvarell, papír mm R. Reissmann Gizella Kikiáltási ár: Ft/ 80 33

34 113 Remsey Jenő (Nagykőrös, Szentendre,1980) Gödöllői vásár Rézkarc, papír mm Remsey Jenő Kikiáltási ár: Ft/ Remsey Jenő (Nagykőrös, Szentendre,1980) Tájkép Rézkarc, papír mm Remsey Kikiáltási ár: Ft/ Romek Árpád (Budapest,1883-Budapest,1860) Csendélet süteményekkel Olaj, karton cm Jelezve balra lent: Romek Árpád Kikiáltási ár: Ft/ S. Jacobs jelzéssel, XIX. század vége Görög gyeplabdázók Akvarell, papír mm Jelezve balra lent: S. Jacobs Kikiáltási ár: Ft/

35 117 Sárdy Brutus (Perlasz, 1892-Budapest, 1970) Tájkép dombokkal Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: Sárdy Brutus Kikiáltási ár: Ft/ Sárdy Brutus (Perlasz, 1892-Budapest, 1970) Téli tájkép Olaj, vászon 24 36cm Jelezve balra lent: Sárdy B... Kikiáltási ár: Ft/ Sikuta Gusztáv (Budapest, Budapest,1985) Dunakanyar Akvarell, papír mm Sikuta Kikiáltási ár: Ft/ Sikuta Gusztáv (Budapest, Budapest,1985) Duna-part csónakokkal Akvarell, papír mm Sikuta Kikiáltási ár: Ft/80 35

36 121 Szentgyörgyi Kornél (Budapest, Budapest,2006) Tájkép dombokkal (1967) Olaj, farost 60 70,5 cm Jelezve jobbra fent: Szentgyörgyi 67 Kikiáltási ár: Ft/ Szin György ( ) Parkrészlet Olaj, vászon cm Szin Gy. Restaurált. Kikiáltási ár: Ft/ Szőnyi István (Újpest, Zebegény, 1960) Hazafelé Rézkarc, papír mm Szőnyi István Kikiáltási ár: Ft/ 33 36

37 124 Szőnyi István (Újpest, Zebegény, 1960) Római fürdő Rézkarc, papír mm Szőnyi István Kikiáltási ár: Ft/ Szüle Péter (Cegléd, 1886-Budapest, 1944) Falusi vízpart Olaj, karton 25,5 35cm Jelezve balra lent: Szüle Kikiáltási ár: Ft/ Turmayer Sándor (Orosháza, 1879-Albenga, 1953) A budai Gül baba utca Olaj, vászon cm Turmayer Kikiáltási ár: Ft/217 37

38 127 Turmayer Sándor (Orosháza, 1879-Albenga, 1953) Gellérthegyi panoráma Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: Turmayer Kikiáltási ár: Ft/ Ujváry Lajos (Kaposvár, Budapest,2006) Konyha Olaj,farost 59,5 79,5 cm Ujváry Kikiáltási ár: Ft/ Varga Nándor Lajos (Losonc, 1895-Budapest, 1978) Boldog Új Évet! (1937) Rézkarc, papír mm Jelezve balra fent: VNL 1937 Kikiáltási ár: Ft/40 38

39 130 Varga Nándor Lajos (Losonc, 1895-Budapest, 1978) Önarckép (Krónikás) Rézkarc, papír mm Varga Kikiáltási ár: Ft/ Borsos Miklós (Nagyszeben, Budapest,1990) Korsós nő Öntött, patinázott bronz, márvány talpon. Talapzatán jelzett: BM 86. M.: 30,8 cm Kikiáltási ár: Ft/ Gulyás Gyula (Miskolc, Budapest, 2008) Kassák Lajos arcképe Öntött, patinázott bronz plakett. kurzív Gulyás. M.: 12 18,3 cm Kikiáltási ár: Ft/133 39

40 133 Medgyessy Ferenc (Debrecen, Budapest, 1958) Ülő kislány Terrakotta, színes festéssel. Oldalán jelzett: masszába karcolt Medgyessy F. M.: 33 23,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Székelykeresztúri Horváth Árpád (1898-?) Trianon allegória Terrakotta. Felületén kisebb kopások. Talapzatán Székelykeresztúri Horváth művészjelzéssel. Alján masszába nyomott Koncz kerámia márkajelzés as évek. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Schaár Erzsébet (Budapest, Budapest,1975) Olvasó (1964) Kézzel formázott terrakotta az Ágyjelenetek c. sorozatból. Jelzés nélkül. M:17,8 x 30 x 19,5 cm Kikiáltási ár: Ft/1 267 Kiállítva: István Király Múzeum, Schaár Erzsébet kiállítása Home Galéria, május -Író-olvasó találkozó c.kiállítás Reprodukálva: Schaár Erzsébet: Ágyjelenetek c. katalógusában, 6.kép 40

41 136 Keleti selyemhímzés Selyem alapon ráöltött fémszálakkal és színes selyemszállal hímzett életkép. Kína, XX. sz. eleje M: 32,5 25 cm Kikiáltási ár: Ft/ Cloisonné díszváza Sárgaréz, színes rekeszzománc technikával pillangók, virágok és madár ábrázolása. Kína, XX. sz. eleje. M.: 9,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ Historizáló íróasztal garnitúra Öntött, patinázott bronz tolltartó és gyertyatartó-pár. XX. század eleje. M.: 18 cm H.: 19 cm Kikiáltási ár: Ft/ Ékszertartó díszdoboz Aranyozott bronz, színes zománccal díszítve. Francia (?), XX. század első fele. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/200 41

42 140 Jugendstil asztalközép Ezüstözött alpakka ívelt füllel, belsejében három darab fúvott és csiszolt, színtelen üvegbetéttel (apró csiszolásokkal). Ezüstözése kopott. Jelzetlen, német, 1910 körül. M.: 26, cm Kikiáltási ár: Ft/ Állványos kávéfőző Ezüstözött alpakka kávéskanna állványon, bunsen égővel, tetején fúvott, csiszolt és köszörült díszítésű üvegedény. Jelzett: Berndorf. Német, 1900 körül. M.: 33,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Jugendstil cukordoboz Ezüstözött ón. Jelzett: WMF (Württembergische Metallwarenfabrik). Német, 1900 körül. M.: 13 8,5 11 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós likőröskancsó Fúvott és csiszolt, színtelen üveg ezüstözött ón montírozással és dugóval. Jelzett: Bécs, 1900 körül, AK & Cie. Albert Köhler & Cie, majd 1900 után a WMF gyár veszi át a céget Ausztriában. M.: 23 cm Kikiáltási ár: Ft/83 42

43 144 Biedermeier kínálótál Ezüst 232 g. Áttört, virágos-szőlőindásleveles peremén kétoldalt ívelt fülek. Öblében plasztikus körte dísszel. Restaurált. Jelzett: Bécs, 1880 körül, Wenzel Hromek. Neuwirth: I/263. M.: 32 21,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier tejkiöntő Ezüst 297 g., csont fogóval. Oldalán applikált nemesi címer. Jelzett: Bécs, 1834., Stephan Mayerhofer. M.: 11 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier fűszertartó tálka Ezüst 38 g. Dézsa formájú edény, hengerelt peremszéllel, kétoldalt ívelt füllel. Alján jelzett: Bécs, 1830., Christian Sander senior. Neuwirth: P 531. M.: 5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Cigarettatárca Ezüst, 133 g., belül aranyozva. Gilosált felületén zománccal és arannyal díszítve. Előlapján applikált Ferenc József Vitézségi érmével (1866). Jelzett: Osztrák-Magyar Monarchia, 1870 körül. M.: 8 8,5 cm Kikiáltási ár: Ft/133 43

44 148 Biedermeier fonaltartó Ezüst 63 g. Áttört, patentzáras gomolyagtartó, merev karpánttal. Jelzett: Bécs, 1850., feloldatlan mesterjeggyel H.: 18 cm Kikiáltási ár: Ft/ Angol szivartartó Ezüst, 26 g. Felületén vésett díszítménnyel, zsanéros fedelén apróbb sérülés. Jelzett: London, 1892., Samuel Jacob, valamint magyar behozatali fémjelzéssel. H.: 16,8 cm Kikiáltási ár: Ft/ Neorokokó dísztálka Ezüst 103 g. kerek forma, áttört peremszéllel, öblében játszadozó puttók ábrázolása. Jelzett: Hanau, 800-as fémfinomsági-, valamint 1937 utáni magyar behozatali jellel, Karl Söhnlein & Söhne. Német, XX. század eleje. Átm.: 13,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Neorokokó kínálótál Ezüst 197 g. Ovális forma, áttört peremmel. Öblében játszadozó puttók. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni linzi behozatali jellel. M.: 23,5 17,5 cm Kikiáltási ár: Ft/127 44

45 152 Neorokokó cukordoboz Ezüst 283 g., belül aranyozva. Golyó lábakon álló öblös edény. Zsanéros fedelén plasztikus gránátalma fogóval. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni pesti behozatali jellel. M.: 11,5 8,5 9 cm Kikiáltási ár: Ft/ Historizáló fülestálca Ezüst, 760 g. Áttört peremén virágfüzérek, öblében vésett medalion. Jelzett: Bécs, 1900 körül. M.: 49,5 23,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Historizáló cukordoboz Ezüst, 342 g. Működőképes zárszerkezet, kulccsal. Jelzett: Bécs, 1900 körül. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós füleskosár Ezüst, bruttó 569 g. Fúvott és csizolt, színtelen üvegbetétjén több helyen csorbult. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni pesti behozatali jellel. Német, 1900 körül. M.: 18,5 cm Kikiáltási ár: Ft/160 45

46 156 Négy darab szecessziós mokkáscsésze Ezüst 344 g., porcelán betétekkel. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Vincenz Carl Dub. M.: 5 cm Átm.: 10 cm Kikiáltási ár: Ft/ Jugendstil gyümölcskosár Ezüst, 757 g. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Josef Carl Klinkosch császári és királyi udvari szállító. Neuwirth: I/301. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Neobarokk cukordoboz Ezüst 274 g., belül aranyozva. Zsanéros fedelén plasztikus rózsa. Jelzett: Pest, 1940 körül, LB mesterjeggyel. M.: 10,5 9 9 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco szalvétatartó Ezüst 85 g. Jelzett: Pest, 1930 körül, LM mesterjeggyel. M.: 10 cm Kikiáltási ár: Ft/73 46

47 160 Art deco shaker Ezüst 328 g. Jelzett: Csehszlovákia, 1920 körül, FM mesterjeggyel. M.: 19 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco díszváza Ezüst 157 g., matlézott felülettel. Jelzett: Pest, 1930 körül. M.: 21 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco kínálótál Ezüst, 245 g. Golyó lábakon álló karéjosan osztott, kerek forma. Jelzett: Pest, 1940 körül, SB mesterjeggyel. M.: 5 cm Átm.: 21,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco kártyadoboz Ezüst bruttó 456 g., belsejében pácolt fa betéttel. Jelzett: Pest, 1930 körül, LM mesterjeggyel. M.: 16,8 12 4,5 cm Kikiáltási ár: Ft/200 47

48 164 Pesti neobarokk kínálótál Ezüst, 305 g. Nyolcszögletű, áttört forma, bécsirózsás díszítménnyel. Jelzett: Pest, 1940 körül. M.: 24,5 24,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Francia szecessziós kínáló Fúvott és csiszolt, többrétegű savmaratott üveg. Szájperemén apró kopások és egy csorba. Oldalán jelzett: Gallé. Emile Gallé műhelye, 1905 körül. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Díszváza Fúvott és csiszolt, többrétegű, savmaratott üveg. XX. század. M.: 11 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós díszváza Színesen festett fajansz. Alján jelzett: masszába nyomott 2444 (formaszám)és bélyegzett Norica, Nürnberg, J. v. S. Johann von Schwarz, Nürnberg, 1905 körül. M.: 16,5 cm Kikiáltási ár: Ft/67 48

49 168 Zsolnay díszkancsó Porcelánfajansz, felületén csontszínű mázzal festve. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 4752 (formaszám). Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 16 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay dísztányér, a méhsejtessorozatból Porcelánfajansz, méhsejtesen áttört peremszéllel, öblében színesen festett és aranyozott keleties virágdekor. Hajszálrepedt, peremén kisebb javítás. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és kézzel karcolt 2495 (formaszám), valamint máz alatti kékkel bélyegzett családi jegy. Zsolnay, Pécs, Átm: 20,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay díszpalack Porcelánfajansz, felületén csontszínű mázzal és a St. Hubertus cég jelképével díszítve. Alján jelzett: masszába karcolt Zsolnay, Pécs és 6386 (formaszám), valamint máz alatt bélyegzett szív alakú márkajelzéssel. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 24 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay díszkancsó Fehércserép, felületén többrétegű eozinmázakkal, ún. ökörvér-mázzal festve. Fülén sérült, ragasztott. Alján jelzett: masszába karcolt Zsolnay, Pécs és kivehetetlen formaszámmal. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 24 cm Kikiáltási ár: Ft/50 49

50 172 Zsolnay díszkancsó Plasztikus aranyfestéssel és ún, tiger mázzal fedett porcelánfajansz. Alján jelzett: masszába nyomott 763 (formaszám). Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 17,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay historizáló gyertyatartó Porcelánfajansz. Aranyozott, plasztikus felületén magas tüzű, színes mázakkal festett ún. perzsa-dekor. Sérült. Formaterv: feltehetően Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 3105 (formaszám), valamint arannyal festett öttorony. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 18 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay díszkorsó Porcelánfajansz, plasztikus elemekkel és magas tüzű, színes mázakkal díszítve. Formaterv: feltehetően Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott kivehetetlen formaszám és máz alatti kékkel festett családi jegy. Zsolnay, Pécs, 1885 körül. M.: 16 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay historizáló korsó Áttört, plasztikus elemekkel díszített porcelánfajansz. Felületén magas tüzű, színes mázakkal festve és aranyozva. Formaterv: feltehetően Sikorski Tádé. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 455 (formaszám), valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 22 cm Kikiáltási ár: Ft/133 50

51 176 Zsolnay historizáló díszváza Áttört, plasztikus elemekkel díszített porcelánfajansz. Felületén magas tüzű, színes mázakkal festett és aranyozott, keleties virágdekor. Formaterv: feltehetően Sikorski Tádé. Szájperemén kisebb restaurálás. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1300 (formaszám), valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 19 cm Kikiáltási ár: Ft/ Négy darab miniatűr dísztárgy 1.Díszváza: Fehércserép, felületén márványozott, színes eozinmázakkal festve. Alján jelzett: eozinnal festett Zsolnay Pécs és öttorony. Zsolnay, Pécs, 1900 körül. M.: 4 cm 2.Hordó alakú díszváza: Fehércserép, felületén színes eozinmázakkal festett, ún. millenniumi dekor. Alján jelzett: masszába nyomott 886 (formaszám) és kisméretű, kerek, pecsétszerű márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1910 körül. M.: 7 cm 3. Bonbontartó: Porcelánfajansz, felületén magas tüzű, színes mázakkal festett és aranyozott keleties virágdekor. Fedele restaurált. Alján jelzett: masszába nyomott kivehetetlen formaszám és máz alatti kékkel festett öttorony. Zsolnay, Pécs, 1895 körül. M.: 7 cm 4. Korsó: Magas tüzű, színes mázakkal festett és aranyozott porcelánfajansz. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1518 (formaszám), valamint máz alatti kékkel festett öttorony. Zsolnay, Pécs, M.: 7 cm Kikiáltási ár: Ft/233 51

52 178 Zsolnay dísztálka Porcelánfajansz. Felületén többrétegű, színes eozinmázakkal festett lótuszdekor, belsejében virágzó pitypangok. Szájperemén hajszálrepedések. Alján jelzett: masszába nyomott 4178 (formaszám) és a kerek, pecsétszerű, domborodó márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1910-es évek. M.: 7 cm Átm.: 11 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay szecessziós díszváza Fehércserép, felületén reliefszerű, többrétegű, színes eozinmázakkal festett japonizáló virágdekor. Restaurált. Alján jelzett: masszába nyomott 4160 (formaszám) és eozinnal festett kerek, pecsétszerű márkajelzés. Zsolnay, Pécs, M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay figurális síp Színes eozinmázakkal, ún. millenniumi dekorral festett madár formájú fehércserép. Alján jelzett: eozinnal festett, kerek márkajelzés. Zsolnay, Pécs, M.: 6,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay szecessziós függelék Tojás alakú fajansz függő, felületén színes eozinmázakkal festett tavirózsák, ezüst függesztőkarikával. Zsolnay, 1900 körül. H.: 3 cm Kikiáltási ár: Ft/83 52

53 182 Zsolnay szecessziós függelék Tojás alakú fajansz függő, selymesfényű felületén színes eozinmázakkal festett virágok, ezüst függesztőkarikával. Felületén kissé kopott. Zsolnay, 1900 körül. H.: 2,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Gorka Géza (Nagytapolcsány, Verőce, 1971) Díszkorsó Korongozott, színes mázakkal festett fehércserép. Talpperemén kisebb csorbulás. Alján jelzett: masszába karcolt GNV Gorka körül. M.: 15 cm Kikiáltási ár: Ft/ Fekete Géza (Budapest, ) Három darab kerámia műtárgy 1. Hal formájú tálka kerámia, M.: 9 cm 2. Hamuzó festett kerámia, H.: 14,5 cm 3. Csacsi festett kerámia (M.: 10 cm Jelzett: masszába karcolt művészjelzések. Kikiáltási ár: Ft/ Bod Éva (Budapest, 1924 Budapest, 2004) Díszváza Kerámia, színes mázakkal festve. Alján jelzett: kékkel festett Bod. M.: 24,5 cm Kikiáltási ár: Ft/60 53

54 186 Bod Éva (Budapest, 1924 Budapest, 2004) Díszváza Kerámia, színes mázakkal festve. Alján jelzett: kékkel festett Bod és az Iparművészeti Vállalat eredeti papíretikettje. M.: 32 cm Kikiáltási ár: Ft/ Laborcz Mónika (Budapest,1941 -) Dísztál Színesen festett kerámia. Hátoldalán jelzett: masszába karcolt Monika és az Iparművészeti Vállalat eredeti papíretikettje. Átm.: 36,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Benkő Ilona (Székelykeresztúr, ) Sziámi harcoshal Színes mázakkal festett kerámia. Alján jelzett: masszába karcolt BI monogram, valamint az Iparművészeti Vállalat eredeti papíretikettje. Átm.: 31,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Herendi dísztányér Színesen festett és aranyozott porcelán. Alján jelzett: mélynyomással és zölddel festett szalagos-koronás Herend márkajelzéssel. Herend, XIX. sz. vége. Átm.: 25 cm Kikiáltási ár: Ft/60 54

55 190 Francia kisplasztika - Fiatal hölgy kismadárral Színesen festett porcelán. Aranyozása kopott, csipkéken apróbb hibák. Francia, XIX. sz. vége. M.: 10,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Buyon csésze díszdobozban Porcelán, eredeti dobozában, tanúsítvánnyal. Felületén Salvador Dali által tervezett matricás dekorral: 'Mermaids Combed with Coral and Ant' Jelzett: Schirnding Bavaria, Certifikát szám: 82. Csésze mag.: 5,5 cm, Alj átm.: 19,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Német art deco asztalközép Porcelán, elefántcsontszínű mázzal és políraranyozott frízekkel díszített háromkaros gyertyatartó, középen kivehető vázával. Alján jelzett: máz felett bélyegzett zöld márkajelzéssel. Rosenthal, Germany, M.: 16,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - Vadászó leopárd Színesett festett porcelán. Jelzett: kékkel bélyegzett márkajelzés. Német, Thüringia, Rudolstadt-Volkstedt, XX. sz. eleje. M.: 38 cm Kikiáltási ár: Ft/283 55

56 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK - TAVASZI KAMARAAUKCIÓ Értelmező rendelkezések 1.1 Aukciós Ház: a BÁV Aukciósház és Záloghitel Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1027 Budapest, Csalogány u ), mint árverés szervezésével üzletszerűen foglalkozó jogi személy. 1.2 Árverési vevő: olyan személy vagy szervezet, aki/amely személyesen vagy képviselője útján regisztrált tárcsával, avagy a jelen árverési feltételek 8. fejezete szerint távollévő árverési vevőként az árverési tételre vételi ajánlatot kíván tenni vagy tesz. 1.3 Vevő: az Árverési vevő, akivel az adásvételi szerződés létrejön. 1.4 Leütési vételár: Az Aukciós Ház által az adott tételre legmagasabb áron ajánlatot tevő Árverési vevő vételi ajánlatának elfogadásával és az elfogadás leütéssel történő visszaigazolásával kialakult ár, amely nem azonos a jelen árverési feltételekben meghatározott teljes vételárral. 1.5 Teljes vételár: a leütési vételárnak a jelen árverési feltételek 6. pontjában írt tételekkel növelt összege. 2. Árverési tételek 2.1 Árverési tétel az Aukciós Ház által az árverésre alkalmasnak talált, és az árverésen belül önálló licitre bocsátható tárgy vagy tárgycsoport. Az Aukciós Ház az árverési tételekről aukciós katalógust (Katalógus) ad ki, és az árverési tételek az árverés előtti kiállításon is megtekinthetők. A Katalógus önálló vétel tárgya lehet, de annak megvásárlása önmagában nem eredményez sem jogot sem kötelezettséget a Katalógus vevője számára az árverésen történő részvételre, licitálásra. A Katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításra szolgálnak. Az árverési tételek Katalógusban történő leírása szakértők szubjektív véleményén alapszik. A Katalógus az árverési tételek esetében csak azokra a hibákra és hiányosságokra hívja fel a figyelmet, amelyek jelentősen csökkenthetik az adott árverési tétel értékét. 2.2 Az Aukciós Ház fenntartja a jogot, hogy az árverést elhalassza, vagy a Katalógusban szereplő egyes árverési tételek árverésre bocsátását visszavonja, a Katalógusban szereplő kikiáltási árakat, valamint leírásokat, illetve a licitre bocsátás sorrendjét módosítsa. Ezen esetekben az Aukciós Házzal szemben kár- vagy másféle igény és követelés nem érvényesíthető. 3. Árverésen való részvétel feltételei Az árverésen személyesen részt venni kizárólag név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A licitáló tárcsa annak a személynek adható át, akinek a neve és a lakcíme rögzítésre került. A regisztrációval egyidejűleg az Árverési vevő a jelen árverési feltételeket (Árverési feltételek) az árverés helyszínén átveszi, illetőleg az az árverés helyszínén kifüggesztésre kerül. A licitáló tárcsa, illetve az Árverési feltételek átvétele ráutaló magatartás arra nézve, hogy az Árverési vevő az Árverési feltételeket megismerte és magára nézve kötelezőnek fogadja el. 4. Az árverés folyamata 4.1 Az árverés folyamatát az Aukciós Ház képviseletében az árverésvezető irányítja. Az árverés során minden kérdésben az árverésvezető jogosult dönteni, amely döntés ellen az árverés keretében kifogásnak, fellebbezésnek helye nincsen. Az árverésvezető felel az árverés rendjéért és minden szükséges intézkedést megtehet, utasítást kiadhat az árverés rendjének fenntartása, helyreállítása érdekében. Az árverés lebonyolításának rendjét zavaró személy további jelenlétét az árverésvezető megtilthatja. 4.2 Az árverésvezető az árverési tételeket (főszabályként a Katalógusban megjelölt sorrendben) röviden bemutatja, és a kikiáltási árat kihirdeti, az Árverési vevők pedig a számozott licitáló tárcsa számmal ellátott teljes oldalának az árverésvezető felé történő felmutatásával vételi ajánlatot tesznek. Az árverésvezető kétség esetén kérheti a tárcsa megmozdítás indokának szóbeli megerősítését is. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a legmagasabb vételi ajánlat a leütési vételár vonatkozásában elfogadásra nem kerül. 4.3 Az első vételi ajánlatnak meg kell egyeznie az árverési tétel kikiáltási árával. A további vételi ajánlatok az alábbiakban részletezett licitlépcső szerint alakulnak: Az utolsó ajánlat Emelkedés összege (Ft) tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig

57 tól ig tól ig tól ig felett Ha a Vevő személye az árverés során, vagy után, valamilyen okból nem állapítható meg, vagy kétséges, az árverési tétel árverezése újrakezdhető. 4.5 Az árverés során a már eladott árverési tételt a Vevő nem adhatja vissza, és azt az adott árverésen ismét árverésre bocsátani nem lehet. Az Árverési vevők az árverés végén kérhetik a le nem ütött árverési tételek újbóli árverezését. Amennyiben az árverés során, vagy után, egy árverési tétel Vevője nem található meg, nem jelentkezik, az árverési tétel újra árverezhető, és ebben az esetben az Aukciós Ház jogosult az eredeti vevőtől az árkülönbözetet követelni. 4.6 Tilos minden olyan magatartás, amely az árverés, a licitálás, illetve a leütési ár csalárd módon történő befolyásolására, vagy az Árverési feltételek kijátszására irányul. Az árverésvezető a tilos magatartást tanúsító Árverési vevőket az árverésből kizárhatja. Amennyiben az Árverési vevő az árverés során a licitáló tárcsát más jelenlévőnek átadja, és e jelenlévő nyertes ajánlatot/ajánlatokat tesz, az Aukciós Ház az ilyen nyertes ajánlattevővel a szerződéskötést megtagadhatja, a tárcsa illetéktelen átadójával szemben pedig valamennyi kárát és költségét érvényesítheti. 4.7 Olyan Árverési vevő, aki előző alkalommal a legmagasabb (leütött) vételi ajánlatot tette, de a foglaló vagy a teljes vételár hiánytalan kifizetését határidőben elmulasztotta és/vagy az Árverési feltételekben meghatározott egyéb kötelezettségét megszegte, a jövőre nézve is kizárható az árverésből (árverésekből), vagy az árverésben történő ajánlattevői részvétele előzetes pénzügyi biztosíték nyújtásához köthető. Ugyanezen rendelkezés vonatkozik az Árverési vevő képviselőjére és az általa képviselt Árverési vevőre is; ez esetben az Aukciós Ház nem köteles vizsgálni, hogy a mulasztás a képviselő vagy a képviselt hibája miatt következett-e be. 4.8 Az árverezés és a vételár kialakítása magyar forintban történik, ugyanakkor az Aukciós Ház a Katalógusban a kikiáltási árat tájékoztató jelleggel euróban is közzéteszi, valamint lehetővé teszi a vételár euróban történő megfizetését az árverés napján érvényes árfolyamon. 5. Adásvételi szerződés létrejötte 5.1 Az adásvételi szerződés az 5.2 és 5.3 pont szerinti kiegészítésekkel a legmagasabb összegű vételi ajánlatot tevő Árverési vevő és az Aukciós Ház között a leütéssel jön létre, amely tényt a felek a leütési bizonylat kiállításával igazolnak. A Vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette, és az árverési tételt az Aukciós Háztól átvette. 5.2 A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 51. (1) bekezdése szerint a védetté nyilvánított kulturális javak (a Katalógusban védett jelzéssel szereplő árverési tételek) tulajdonjogát csak írásbeli szerződés alapján lehet átruházni. Az írásbeli szerződés megkötésére közvetlenül az árverést követően kerül sor. A védetté nyilvánított kulturális javakkal kapcsolatos a védetté nyilvánító határozatban szereplő adatokban bekövetkezett változásokat (tulajdonos neve, címe; a védetté nyilvánított tárgy őrzésének helye) a tulajdonos haladéktalanul, de legkésőbb a tudomására jutástól számított 8 napon belül köteles a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnak bejelenteni. A védetté nyilvánított kulturális javak kereskedelmi forgalomban így különösen árverésen történő átruházása esetén a bejelentésre az Aukciós Ház is köteles. 5.3 A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 51. (4) bekezdése szerint a Magyar Államot a védetté nyilvánított kulturális javak ellenérték fejében történő tulajdon átruházása esetén elővásárlási jog illeti meg, ennek következtében a védetté nyilvánított árverési tételek esetében a Vevő az árverési tétel tulajdonjogát abban az esetben szerzi meg, amennyiben a Magyar Állam nevében eljáró Kulturális Örökségvédelmi Hivatal az elővásárlási jogát nem kívánja gyakorolni. 6. Teljes vételár 6.1 A Teljes vételár jogszabály alapján a Leütési ár és az árverési jutalék, valamint esetlegesen a jogszabályok által előírt más adó vagy járulék együttes összege. 6.2 A Vevő választása szerint a Teljes vételárat vagy legalább a Teljes vételár 20%-át, mint foglalót készpénzben, illetve bankkártyával azonnal köteles megfizetni az Aukciós Ház részére. A Vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles megfizetni. Határidőben történő teljesítés esetén a vételárba a foglaló összege beleszámít. Ha a Vevő a leütési bizonylat aláírását vagy a foglaló kifizetését megtagadja, avagy a megadott határidőig a Teljes vételárat maradéktalanul nem fizeti meg, úgy az Aukciós Ház jogosult az adásvételtől elállni. Elállás esetén a Vevőnek az általa adott foglaló nem jár vissza. Amennyiben az Aukciós Ház az adásvételtől nem áll el, a Ptk. szerinti késedelmi kamat követelésére jogosult. 57

58 6.3 Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg, amelynek mértéke a Leütési ár 23%-a. 6.4 Egyes jogszabályban meghatározott esetben a Vevőt a Teljes vételár megfizetésével egyidejűleg más fizetési kötelezettség is terhelheti. E körben az adásvételi szerződés létrejöttekor hatályos jogi szabályozás irányadó. 7. Az árverési tétel átadása 7.1 Amennyiben a Vevő a Teljes vételárat maradéktalanul kifizette, úgy az árverési tétel az árverés helyén átvehető. 7.2 A Vevő a megvett műtárgy elszállítása iránt a Teljes vételár kiegyenlítésével egyidejűleg az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles saját költségére és veszélyére gondoskodni. Az Aukciós Ház nem köteles a műtárgyat biztonsági csomagolással ellátni, illetőleg speciális csomagolási kérést a Vevő költségére teljesít. Az elszállítási kötelezettség elmulasztása esetén az Aukciós Ház nem felel a műtárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő harmadik naptól a Teljes vételárra vetített 0,2%/nap tárolási díjat jogosult felszámítani a Vevő felé. A tárolási díj a műtárgy birtokba adásával egyidejűleg esedékes. 7.3 Ha a Vevő felszólítás ellenére a műtárgyat nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével az Aukciós Ház az adásvételi szerződéstől a foglaló megtartása mellett elállhat, és kárainak (ideértve különösen az árverési jutalékot és a költségeit) megtérítését követelheti. Az Aukciós Ház a Vevő által megfizetett összeg foglalón és kártérítési összegen felüli részét a Vevő javára, az elévülési idő lejártáig kamatmentes letétként kezeli; a Vevő írásbeli igényére pedig kifizeti. 8. Távollevő Árverési vevők 8.1 Ha az Árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján az Aukciós Ház a távollevő Árverési vevő (megbízó) nevében teszi meg a vételi ajánlatokat. A távollevő Árverési vevő a vételi megbízási szerződésben meghatározásra kerülő előleg megfizetésére köteles. Ha a vételi megbízás sikeres (az árverési tétel tekintetében az adásvételi szerződés a távollevő Árverési vevővel, mint Vevővel jön létre), az előleg összege, de legfeljebb a Teljes vételár 20%-a foglalónak számít, és az adásvételi szerződés teljesülése esetén a vételárba beszámít; a távollevő Árverési vevőre egyebekben (foglaló, vételár megfizetésének határideje, árverési tétel átadása, stb.) a személyesen jelenlévő Vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, azzal, hogy az esetleges írásbeli szerződés (5.2 pont) megkötésére legkésőbb a Teljes vételár megfizetésével egyidejűleg, 3 munkanapon belül kerül sor. 8.2 Amennyiben ugyanarra az árverési tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az Árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, továbbá, ha a távollevő Árverési vevő limitjével azonos licitlépcső más licitálóra jut, úgy a távollevő Árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. 8.3 Az Aukciós Ház a pontokban foglaltak szerint telefonon történő licitálásra is lehetőséget biztosít. A telefonon történő licitálásra legkésőbb az árverés napján 14 óráig lehet jelentkezni. A jelentkezés elfogadásának feltétele a 8.1 pont szerinti előleg megfizetésének teljesítése. 8.4 Az Aukciós Ház a vételi megbízás, illetve a telefonos licit teljesítésével kapcsolatban semmilyen felelősséget nem vállal. 9. Felelősségvállalás 9.1 A Leütési vételár az Árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési vételáráért az Aukciós Ház felelősséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a későbbiek során árverésre bocsátja. 9.2 Az Árverési vevő köteles az árverést megelőzően meggyőződni az árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógusban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülő árverési tételek sajátosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem vállal felelősséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árverési vevők az árverési tételek hibái miatt az árverést követően kellékszavatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben. 9.3 Az Aukciós Ház felelősséget vállal az árverésen értékesített műtárgyak eredetisége tekintetében. A Vevő a megvásárolt műtárgy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első megalapozott kétely tudomására jutásától számított 30 napon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 3 éves jogvesztő határidőn belül tekintettel arra is, hogy ezen időtartam alatt a Vevő a műtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés időpontját és a tárgy Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más, egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, amelyek alapján a műtárgy eredetiségét kétségbe vonja. Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevő által kölcsönösen elfogadott, az adott területen elismert két szakértő indokolt írásbeli állásfoglalásban egybehangzóan megállapítja, hogy a műtárgy nem eredeti, az Aukciós Ház vállalja, hogy az eredeti állapot helyreállítása körében a műtárgy vételárát visszafizeti a Vevőnek, ha a Vevő a műtárgy igénymentes birtoklásának jogát biztosítja, 58

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház SZEPTEMBERI KAMARAAUKCIÓ 2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2017. augusztus 26 szeptember 2. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető. Nagy Tamás Aukciósház vezető. Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő. Horváth Ildikó Raktárvezető l AZ AUKCIÓS ANYAGOT ÖSSZEÁLLÍTOTTA Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető Nagy Tamás Aukciósház vezető Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő Horváth Ildikó Raktárvezető Gál Zoltán Festményszakértő

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ 2016. szeptember 28. (szerda), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2016. szeptember 17 26. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva SZAKMAI

AJÁNDÉKOZÁSI SZERZŐDÉS

ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK. A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: 1. Értelmező rendelkezések ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: A szerződés hatálya: Jelen szerződés (ÁSZF) hatálya kiterjed mindazokra, akik

AUKCIÓS KATALÓGUS DECEMBER 1.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

BÁV 70. MŰVÉSZETI AUKCIÓ ELŐZETES LEÜTÉSI LISTA MÁJUS , MOM KULTURÁLIS KÖZPONT

BÁV 70. MŰVÉSZETI AUKCIÓ ELŐZETES LEÜTÉSI LISTA MÁJUS , MOM KULTURÁLIS KÖZPONT Kat. sz. Leírás Kikiáltás ár Leütési ár 0001 Ékszer, 2 db, 585, 375 au, t. gyöngy, 10 bril. cca. 0,10 ct, 22 gyém. cca. 0,25 ct, 9,1 g 65 000 240 000 0002 Nyakék, 585 au, gránát, 3,9 g 40 000 90 000 0003

Magyar Aranykereskedő Zrt.

Magyar Aranykereskedő Zrt. Magyar Aranykereskedő Zrt. 1137 Budapest XIII. kerület, Vígszínház utca 5. Nyitva tartás: Hétfő - Péntek: 10:00-17:00 +36-1-792-1552 info@magyararanykereskedo.hu www.magyararanykereskedo.hu ONLINE ÁRVERÉS

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Árverési Hirdetmény. nyilvános árverés

A valódi szépség örök!

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46

INTER-TRADE Kft. AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei

INTER-TRADE Kft. AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei 1.. Általános szabályok Az INTER-TRADE KFT minden magyarországi értékesítésére jelen feltételek alkalmazandók, függetlenül az értékesítendő árutól, illetve

BÁV 71. MŰVÉSZETI AUKCIÓ ELŐZETES LEÜTÉSI LISTA NOV , MOM KULTURÁLIS KÖZPONT

BÁV 71. MŰVÉSZETI AUKCIÓ ELŐZETES LEÜTÉSI LISTA NOV , MOM KULTURÁLIS KÖZPONT Katszám ctetelcim nkikiar nleutar 0001 Fülbevaló, 585 au, 2 bril. cca. 0,40 ct, 3,5 g 120 000 160 000 0002 Nyaklánc, 750 au, t. gyöngy, 16 bril. cca. 0,16 ct, 24,8 g 240 000 240 000 0003 Gyűrű, 585 au,

Pályázati felhívás m ,- Ft ,- Ft. A pályázatokat 15465/9 hrsz jeligével, zárt borítékban lehet benyújtani.

Pályázati felhívás m ,- Ft ,- Ft. A pályázatokat 15465/9 hrsz jeligével, zárt borítékban lehet benyújtani. Pályázati felhívás 1. melléklet Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata nyilvános pályáztatás útján építési telekként kívánja értékesíteni az alábbi ingatlant: Megnevezés a zalaegerszegi 15465/9 hrsz-ú,

d argento: a tüzes kollekció!

d argento: a tüzes kollekció! d argento: a tüzes kollekció! Magyarország legnagyobb ékszerkereskedòjénél Országszerte már 49 helyen! 1 3. 2.790 Ft 4. 8.690 Ft 2. 8.690 Ft 5. 10.490 Ft 6. 14.690 Ft 1. 26.590 Ft 7. 13.490 Ft 8. 10.490

Déri Múzeum Debrecen. Kolozs megye

Déri Múzeum Debrecen. Kolozs megye V.2008.3.1. 1. Ruhásszekrény sifon 2. Fenyőfából készített, gazdagon díszített asztalos munka. A bútor egész felületét beborítják a sárga és a szürkésfehér alapozásra festett növényi indákkal összekötött

Leütési lista 68. Művészeti aukció 1 2. nap

Leütési lista 68. Művészeti aukció 1 2. nap Katalógus Leírás Kikiáltási ár Leütési ár 0001 Melltű, 750 au, 1 bril. cca. 0,15 ct, 12 gyém. cca. 0,05 ct, 5,2 g 90 000 90 000 0002 Függő, 585 au, 1 bril. cca. 0,15 ct, 12 gyém. cca. 0,20 ct, 3,6 g 80

3 Vaszary János: Skopje, kréta, papír, Ft Ft. 6 Paulus jelzéssel: Keleti utcarészlet, ol Ft Ft

3 Vaszary János: Skopje, kréta, papír, Ft Ft. 6 Paulus jelzéssel: Keleti utcarészlet, ol Ft Ft 74. Művészeti Aukció 2019.05.14-15. Katalógus sorszáma Tétel Kikiáltási ár HUF Leütési ár 3 Vaszary János: Skopje, kréta, papír, 25 350 000 Ft 350 000 Ft 6 Paulus jelzéssel: Keleti utcarészlet, ol 750

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra