2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

Download "2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház"

1 SZEPTEMBERI KAMARAAUKCIÓ szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: augusztus 26 szeptember 2. hétfő péntek: óra, szombat: óra, vasárnap zárva

2 1. Függő 1774 veretű tallér, előlapján festett, zománcozott Szűz Mária a Gyermekkel ábrázolás, aranyozott, utólagos fémjellel, 23,1 g, átmérő: 4 cm, hátlap kopott, karcos. Kikiáltási ár: Ft/ Nyitott férfi zsebóra Ezüst 800, gilosált és vésett díszítésű tok, hátsó fedelén szarvas pár ábrázolással, belső porvédő fedél fém, római számos, másodperckörös, festett és zománcozott számlap, működő cilinder járatú szerkezet, közötti bécsi behozatali jeggyel, tokszám: 26978, bruttó 85,9 g, átmérő: 5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Óralánc függővel Ezüst 750, pancer lánc fazon, nagy ugrókarika és karabiner szereléssel, szarvasfog díszítésű függővel, Bécs, 1920 körül, 42,0 g, hossz: 35 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Függő Arany 585 keretezésű, festett, zománcozott Szűz Mária a Gyermekkel ábrázolás, hátoldalon könyörgés szöveggel, 10,8 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 585, buton foglalt 2 régi csiszolású briliáns (R2CP2) és 2 apró gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 3,9 g, kő csorbult. Kikiáltási ár: Ft/ 133 2

3 6. Női gyűrű Arany 585 és ezüst, ovális formájú gyűrűfej, 1 opál, 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,10 ct (R2CrP1) és 16 apró gyémánt cca. 0,20 ct ékítéssel, utólagos fémjellel, 3,6 g, átmérő: 16,7 mm, opál kopott, alakított. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Ezüst 800, 14 különböző nagyságú korall kaboson díszítéssel, közötti bécsi behozatali fémjellel, 5,3 g. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 580, 2 korall lencse és 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (R2CP2) ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, 5,0 g. Kikiáltási ár: Ft/ Férfi karóra, Doxa Acél tok, krémszínű, arab számos, indexjelzéses, centrál másodpercmutatós, fém számlap, működő anker járatú ETA 1147 szerkezet, bőr szíjon, Svájc 1953, tokszám: , bruttó 36,9 g, számlap átmérő: 35,0 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Férfi pecsétgyűrű Arany 585, családi címer vésett karneol kődíszítéssel, virágmintás gyűrűvállal, 1940 körül, 5,9 g, átmérő: 20,0 mm, sín javított. Kikiáltási ár: Ft/ 133 3

4 11. Fülbevaló pár Arany 585 és ezüst, abgedekt foglalatban 2 nagy üvegkő, patentzáras beakasztással, utólagos fémjellel, 7,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, ovális, áttört gyűrűfej, 1régi csiszolású briliáns cca. 0,10 ct (R2CrP1), 4 apró gyémánt cca. 0,10 ct és pálcikaforma zöld üvegkövek díszítéssel, 4,4 g, átmérő: 17,5 mm, 1 kő pótlás. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Arany 580, keskeny, glides karpánt középrészén 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrSi) és 1 szintetikus rubin ékítésű, áttört tag, nyelves zárral, biztonsági lánccal, készítő: Bernhard Schwarc, Bécs, 1900 körül, 15,3 g, hossz: 19,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék dobozában Arany 580, úgynevezett gallér nyakék típus, szalagszerű 2 oldalán apró golyósorral díszített lánc, középrészén kereszteződő láncok és 11 barázda mintás golyóforma csüngővel, Bécs, 1910 körül, 16,6 g, hossz: 42 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 375, rozettaforma, 18 kaboson csiszolású almandin díszítéssel, elöl kapcsos beakasztással, utólagos fémjellel, 5,5 g, fém betéttel pótolt, 1 középkő pótlás, javított, több kő ragasztott. Kikiáltási ár: Ft/ 133 4

5 16. Női gyűrű Arany 580 és ezüst, 1 zafír középkő és 6 zárt foglalású, rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,50 ct virágformában, 3,7 g, átmérő: 17,2 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Kitűző Arany 580, lepkeforma, különböző nagyságú gránát kődíszítéssel, 1930 körül, 2,7 g, 1 kő csorbult. Kikiáltási ár: Ft/ Gyűrű Arany 750, 1 nagyobb régi csiszolású briliáns cca. 0,70 ct (R2CP2), 10 azsúr foglalt apró gyémánttal cca. 0,25 ct keretezve, 3,2 g, átmérő: 17,5 mm, középkő több helyen csorbult, sín javított. Kikiáltási ár: Ft/ Melltű-függő lánccal Ezüst 835, belső csüngős szalagcsokor mintán 35 gyémánt cca. 0,30 ct ékítéssel, 1930 körül, utólagos fémjellel, ezüst 925, vékony anker lánccal, modern, 6,3 g, hossz: 44 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár dobozában Arany 585 és ezüst, áttört forma, 16 azsur foglalt, régi csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (R2CP2) és 2 zöld üvegkő díszítéssel, patentzáras beakasztással, 4,4 g. Kikiáltási ár: Ft/ 600 5

6 21. Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon csüngős ékszerközép, 1 nagyobb régi csiszolású briliáns cca. 0,35 ct (R2CrP1), 12 apró gyémánt és 1 szintetikus zafír ékítéssel, 3,8 g, hossz: 40 cm, lánc utólagos pótlás, gyémántok részben töröttek. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 580, ovális formájú, préselt mintás fej, ónix kőben foglalt 1 kis régi csiszolású briliáns cca. 0,08 ct (R2CP1) ékítéssel, 1930 körül, 3,8 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Fehérarany 585, vékony anker láncon cseppforma csüngő, ónix, 5 briliáns cca. 0,10 ct (R2CrP1) és 4 gyémánt ékítéssel, 4,1 g, hossz: 40 cm, 1 kő üveg pótlás, alakított. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, áttört, geometrikus stílusú fej, 3 régi csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1940 körül, 2,5 g, átmérő: 16,0 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Fehérarany 585, 4 buton foglalt briliáns cca. 0,15 ct (MTCrSi) ékítéssel, patentzáras beakasztással, 3,5 g. Kikiáltási ár: Ft/ 200 6

7 26. Lánc függővel Fehérarany 585, szövött láncon szív alakú függő, 27 briliáns cca. 0,50 ct (MCrP1) ékítéssel, 4,2 g, hossz: 38 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 750, karmos foglalású, fazettált csiszolású zafír cca. 1,00 ct és 8 apró briliáns cca. 0,15 ct (MCrSi) ékítéssel, 2,5 g, átmérő: 17,7 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Arany 580, keskeny, pálcika glides karpánt, középrészén 5 care foglalt briliáns cca. 0,23 ct (R2CP1) ékítéssel, nyelves zárral, Bécs, 1900 körül, 7,3 g, hossz: 18,5 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női szoliter gyűrű Fehérarany 585, 1 azsúr foglalt, régi csiszolású briliáns cca. 0,70 ct (R2CP3) ékítéssel, természetes zárványokkal, 2,6 g, átmérő: 17,0 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Melltű Arany 585 keretezésű kagyló camea, antikizáló női büszt ábrázolással, 1900 körül, utólagos fémjellel, 8,1 g, camea javított. Kikiáltási ár: Ft/ 73 7

8 31. Szoliter gyűrű Arany 585, 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,40 ct (R2CP1) ékítéssel, 2,9 g, átmérő: 17,2 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 585, 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (R2CrSi) ékítéssel, csavaros szereléssel, 1940 körül, 2,9 g. Kikiáltási ár: Ft/ Neglizsé nyakék Arany 585, vékony anker láncon különböző hosszúságú csüngőkkel készült ékszerközép, 2 nagyobb és 7 apró gyémánt cca. 0,50 ct ékítéssel, 1930 körül, utólagos fémjellel, 4,8 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Fehérarany 585, 2 nagyobb és 2 kicsi rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,50 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1940 körül, 2,7 g. Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Fehérarany 585, vékony anker láncon szoliter függő, 1 nagyobb régi csiszolású briliáns cca. 0,65 ct (R2CP1) ékítéssel, 2,3 g, hossz: 44 cm. Kikiáltási ár: Ft/ 400 8

9 36. Karkötő Arany 585, keskeny, glides karpánt középtagján 1 szintetikus zafír, 2 kis briliáns (R2CrP1) és 2 gyémánt cca. 0,05 ct ékítéssel, 8,6 g, hossz: 18 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Arany 585 és ezüst kombinációja, 20 édesvízi tenyésztett gyöngyszemmel díszített láncon, áttört levélmintás, 3 részre tagolt középdísz, 11 rubin, 22 apró gyémánt cca. 0,15 ct ékítéssel, 3 tenyésztett gyöngy csüngővel, ugrókarika záródással, 19,1 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, leveles-bimbós stílusú, 10 különböző nagyságú briliáns cca. 0,40 ct (MCrSi) ékítéssel, 4,6 g, átmérő: 18,0 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Karkötő Arany 580, keskeny, rugózó karpánt középrészén 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,30 ct (R2CrP1) és 3 apró igazgyöngy díszítéssel, nyelves zárral, Bécs, 1900 körül, 8,4 g, hossz: 17 cm Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Fehérarany 585, vékony anker láncon egyenes szárú latin keresztforma függő, 11 achtkant csiszolású briliáns és 1 apró gyémánt cca. 0,15 ct ékítéssel, függő 1940 körül, lánc modern pótlás, 3,1 g, hossz: 38 cm. Kikiáltási ár: Ft/ 150 9

10 41. Melltű Arany 750, plasztikus gyíkforma, 6 apró briliáns cca. 0,05 ct (MCrP1) és 6 kvarc macskaszem kaboson díszítéssel, 6,3 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, 1 nagyobb és 2 apró régi csiszolású briliáns cca. 0,70 ct (R2CP1) ékítéssel, 3,2 g, átmérő: 18,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Nyakék Fehérarany 585, lapított anker lánc, középrészén csüngős ékszerközép, 10 karmos foglalású briliáns cca. 0,15 ct (MTCrSi) ékítéssel, nyelves zárral, 8,8 g, hossz: 42 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 750, áttört, hosszúkás formában rozetta motívum, 39 briliáns cca. 0,80 ct (MTCrVs) ékítéssel, 7,1 g, átmérő: 16,4 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, kúposan felrakott rozettaforma fej, 33 karmos foglalású briliáns cca. 0,70 ct (MCP1) ékítéssel, 5,6 g, átmérő: 16,6 mm. Kikiáltási ár: Ft/

11 46. Lánc függővel Sárga- és fehérarany 585 kombinációjú, vékony kígyó fazonú láncon aszimmetrikus tervezésű szív alakú függő, 52 karmos foglalású achtkant csiszolású briliáns cca. 0,60 ct (CrP1) ékítéssel, 7,9 g, hossz: 44 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Fülbevaló pár Arany 750, hatszögletes forma fej, 2 briliáns cca. 0,20 ct (MCrP1) ékítéssel, beszúrós srófos szereléssel, 2,9 g. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Arany 585, 3 soros aliance fazon, 39 briliáns cca. 0,80 ct (MTCrSi) ékítéssel, 4,2 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: Ft/ Lánc függővel Fehérarany 585, vékony anker láncon függő, 1 zafír cca. 0,80 ct és 8 apró achtkant csiszolású briliáns cca. 0,04 ct ékítéssel, 3,2 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: Ft/ Női gyűrű Fehérarany 585, 2 részes modell, 1 nagyobb briliáns cca. 0,20 ct (MTCrSi) és 10 kisebb briliáns cca. 0,15 ct (MTCrSi) ékítéssel, 7,3 g, átmérő: 16,8 mm. Kikiáltási ár: Ft/

12 51. Festménykollekció (5 db.) 1.Bachmann Károly Budapest, Budapest, 1924 CSENDÉLET KULACCSAL Olaj, tölgyfa cm Jelezve jobbra fent: Bachmann K. 4. Kümmerle Pál Budapest, ? ÉKSZERPRÓBA (1936) Akvarell, papír mm Kümmerle P Gerhardt Alajosné ? VÍZIMALOM Akvarell, papír mm Jelezve balra lent Gerhardtné 5. Pörge Gergely Pest, Újpest, 1930 FALUSI PIAC Olaj, mahagónifa 13,8 18 cm Jelezve balra lent: Pörge Gergely 3. Kruntorad 1893 jelzéssel TENGERSZEM Akvarell, papír mm Kruntorad 1893 Kikiáltási ár: Ft/ 50 12

13 52. Basilides Sándor Balassagyarmat, Budapest, 1980 CSENDÉLET BUTELLÁVAL (1956) Olaj, karton cm Basilides Sándor 1956 Kikiáltási ár: Ft/ Bernáth Aurél Marcali, 1895 Budapest, 1982 A HOLT-TISZA Akvarell, papír mm Jelezve balra lent: AB Életműkatalógus szám: 1943/61. Kikiáltási ár: Ft/ Bernáth Aurél Marcali, 1895 Budapest, 1982 OROSZLÁN Akvarell, lavírozott tinta, papír mm Jelezve balra lent: Ez is macskafajta BA Kikiáltási ár: Ft/200 13

14 55. Bécsi festő, XIX. század közepe JOSEF KLAMMER PORTRÉJA Olaj, karton 23, 3 18,6 cm Jelezve balra lent: olvashatatlan Kikiáltási ár: Ft/ Benyovszky István Szatmárnémeti, Budapest, 1969 TÓPARTI RÉSZLET Akvarell, papír mm Benyovszky Kikiáltási ár: Ft/ Boldizsár István Orosháza, Budapest, 1984 FÉRFI HÁTAKT (1923) Ceruza, papír mm Jelezve balra lent: Boldizsár 23 Kikiáltási ár: Ft/ 33 14

15 58. Bosznay István Csurgó, Budapest, 1944 VÍZPART FÁKKAL (1906) Olaj, karton cm Bosznay 906 MNG bírálati száma: 2221/1974 Kikiáltási ár: Ft/ Bruck Lajos Pápa, Budapest, 1910 KÖNYVTÁRBAN Olaj, mahagóni fa cm Jelezve jobbra fent: Bruck Lajos Kikiáltási ár: Ft/ Canzi, August Baden bei Wien, Pest, 1866 LECHNER KÁROLY PORTRÉJA (1850) Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: A. Canzi 1850 Kikiáltási ár: Ft/

16 61. Czumpf Imre Budapest, Budapest, 1973 ABSZTRAKT KOMPOZÍCIÓ RÓZSASZÍNNEL Akvarell, tus, papír mm Czumpf Imre Hátoldalán hagyatéki pecsét. Kikiáltási ár: Ft/ Czumpf Imre Budapest, Budapest, 1973 KOMPOZÍCIÓ SZÍNES ÜVEGEKKEL Akvarell, tus papír mm Czumpf Imre Kikiáltási ár: Ft/ Czumpf Imre Budapest, Budapest, 1973 ORGANIKUS KOMPOZÍCIÓ Akvarell, tus, papír mm Czumpf Imre Kikiáltási ár: Ft/ Dalí, Salvador Figueres, Figueres, 1989 LES DELICES PETIT MARTYRS (A Les Diners De Gala - sorozatból, 1977.) Litográfia, papír mm Dali, és 328/395 Kikiáltási ár: Ft/

17 65. Farkasházy Miklós Budapest, Budapest, 1964 ÖREGFA A DUNAPARTON Akvarellel színezett rézkarc, papír mm Farkasházy Miklós Kikiáltási ár: Ft/ Ferenczy Valér Körmöcbánya, Budapest, 1954 HAVAS FENYŐK Linómetszet, papír mm Az 1911-ben megjelentett Modern magyar képtár című kötet illusztrációja (ún. Művészház-mappa). Kikiáltási ár: Ft/ Gerhardt Alajosné ? ÚJSÁGOLVASÁS (1896) Lavírozott tus, papír mm Jelezve balra lent: Gerhardt Alajosné 96 Kikiáltási ár: Ft/ 27 17

18 68. Gross Arnold Torda, Budapest, 2015 GŐZMOZDONYOK ÉS A FESTŐ Színes rézkarc, papír mm Jelezve jobbra lent.: Gross Arnold Kikiáltási ár: Ft/ Halasi Horváth István Budapest, Budapest, 1994 CSURGÓI TÁJKÉP (1941) Pasztell, papír mm Halasi-Horváth I Csurgó Kikiáltási ár: Ft/ Hatvani Perlusz Gyula Hatvan, Hidegség, 1944 BALATON (1938) Pasztell, papír mm Hatvani Perlusz Gy Kikiáltási ár: Ft/ Ismeretlen festő, 1800 körül SZENT MÁRK - EVANGÉLISTA Olaj, fa 24,5 20 cm Jelzés nélkül Sérült. Kikiáltási ár: Ft/

19 72. Istókovits Kálmán Siklós, Budapest, 1990 DUNAPARTI TÁJKÉP Olaj, karton cm Jelezve balra lent: Istókovits Kikiáltási ár: Ft/ Istokovits Kálmán Siklós, Budapest, 1990 FALUVÉG (Nagymaros), 1956 Tempera, karton mm Jelezve balra lent: Istokovits K. Hátoldalán a művész bélyegzőjével. Kikiáltási ár: Ft/ Istokovits Kálmán Siklós, Budapest, 1990 TÉLI KIKÖTŐ BUDAPESTEN (1956) Tempera, karton mm Jelezve balra lent: Istokovits K. Hátoldalán hagyatéki bélyegző. Kikiáltási ár: Ft/ Kádár Béla Budapest, Budapest, 1956 FIGURATÍV KOMPOZÍCIÓ Tus, papír mm Kádár Béla Kikiáltási ár: Ft/ Karczaghy jelzéssel LOVAS HUSZÁROK (1903) Olaj, vászon 25,4 36 cm Karczaghy 903. Kikiáltási ár: Ft/

20 77. Kóka Ferenc Budapest, Budapest, 1997 BALATONI KIKÖTŐ (1986) Olaj, fa cm Jelezve balra lent: Kóka 1986 Kikiáltási ár: Ft/ Kümmerle Pál Budapest, ? FEKVŐ NŐI AKT (1935) Akvarell, papír mm Kümmerle P Kikiáltási ár: 5000 Ft/ Laccataris Demeter Bécs, Pest, 1864 DOBOZY ÉS HITVESE (1845 körül) Olaj, vászon 62,2 52,4 cm Jelzés nélkül. MNG bírálati száma: 2439/1985 Kikiáltási ár: Ft/ Lotz Károly Homburg von der Höhe, 1833 Budapest, 1904 MÚZSA Olaj, fa 21 14,8 cm Jelzés nélkül. MNG bírálati száma: 789/1970 Kikiáltási ár: Ft/

21 81. Medveczky Jenő Savnik, Budapest 1969 KIKÖTŐ Szén, papír mm Jelzés nélkül Hátoldalán Medveczky Jenőné igazolása. Kikiáltási ár: Ft/ Miháltz Pál Magyarvalkó, Budapest,1988 HÁZ PIROS ÉGGEL (1973) Tojás-olajtempera,farost cm Jelezve jobbra fent: Miháltz Pál 973, IV. Kiállítva Bukarestben, Kikiáltási ár: Ft/ Molnár C. Pál Battonya, Budapest, 1981 PERUGIA Fametszet, papír mm Jelezve balra lent: Molnar -C Pal Budapest, és jelezve jobbra lent: 25/50. Kikiáltási ár: Ft/ Molnár C. Pál Battonya, Budapest, 1981 RÁBAPART Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: MCP Kikiáltási ár: Ft/

22 85. Molnár C. Pál Battonya, Budapest, 1981 VIZITÁCIÓ Fametszet, paír mm MCP Kikiáltási ár: Ft/ Munkácsy Mihály Munkács, Endenich, 1900 TANULMÁNYOK (3 db.) Ceruza, papír mm Munkácsy Párizs Kikiáltási ár: Ft/ Nagy István Csíkmindszent, Baja, 1937 PIHENŐ LÁNY Pasztell, papír mm Nagy István Kikiáltási ár: Ft/ Neogrády László Budapest, Budapest, 1962 PATAKPART LIBÁKKAL Olaj, karton 24,5 34,5 cm Neogrády László Kikiáltási ár: Ft/ 40 22

23 89. Neve, A. Augustus körül A DÓZSE-PALOTA A SZENT MÁRK TÉRREL Akvarell, papír mm A. Neve Kikiáltási ár: Ft/ O. Wüthrich jelzéssel, XX.század első fele ALPESI TÁJKÉP Olaj, vászon 27 35,2 cm O.Wüthrich Kikiáltási ár: Ft/ Osztrák festő, XIX. század közepe NŐI KÉPMÁS Olaj, vászon 31,5 26 cm Jelzés nélkül Restaurált. Kikiáltási ár: Ft/

24 92. Pór Bertalan Bátaszék Budapest 1964 ÁRKÁDIA Grafit, papír mm Jelezve jobbra lent a paszpartun Pór Bertalan Kikiáltási ár: Ft/ Pröls, Hans München, Stockholm, 1969 AN DEN ZUGSPITZ (1951) Olaj, farost 22,5 24cm Hans Prőls Hátoldalon kiállítási etiket. Kikiáltási ár: Ft/ Rainerné Istvánffy Gabriella Budapest, Budapest, 1964 A PLÉBÁNOS KERTJE Olaj, vászon cm Rainerné Istvánffy Gabrielle Feltehetően kiállítva a Nemzeti Szalonban. Kikiáltási ár: Ft/ Rudnay Gyula Pelsőcz, Budapest, 1957 BÁBONYI TÁJ Akvarell, papír mm Rudnay Gy. Kikiáltási ár: Ft/ Szánthó Mária NŐI AKT Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: Szánthó Mária Kikiáltási ár: Ft/

25 97. Szász Endre Csíkszereda, Mosdós, 2003 PORTRÉK (3 db.) Tus, papír ; ; és mm Jelzettek ill. ajánlással. Kikiáltási ár: Ft/ Szlányi Lajos Pest, Budapest, 1949 HAZAFELÉ (1889) Olaj, vászon cm Szlányi L. 89 Kikiáltási ár: Ft/ Szőnyi István Újpest, Zebegény, 1960 HOLDVILÁGNÁL Rézkarc, papír mm Szőnyi István, Jelezve balra lent a dúcon: Szőnyi Kikiáltási ár: Ft/ Tull Ödön Székesfehérvár, 1870 Budapest, 1911 BÚCSÚZÓ KATONÁK (1898) Olaj, vászon cm Tull Ödön 98. Kikiáltási ár: Ft/933 25

26 101. Vidovszky Béla Gyoma, Budapest, 1973 SZOBABELSŐ Olaj, vászon cm Jelezve balra lent: Vidovszky Kikiáltási ár: Ft/ Vogel Eric Budapest, Budapest, 1996 TÁNCOSNŐ (1993) Grafit, papír mm Eric 1993 és ajánlással. Kikiáltási ár: Ft/ Wenglein, Josef München, Bad Tölz, 1919 ALPESI TAVASZ (1881) Olaj, mahagóni fa 35 26,5 cm Jelezve balra lent: J. Wenglein 81 Kikiáltási ár: Ft/

27 104. Jugendstil kínálótál Alpakka. Oszlopokkal díszített, áttört peremű öblös tál, benne eredeti, fúvott és csiszolt üvegbetéttel (peremén apró csorba). Jelzetlen körül. M.: 16,5 cm Átm.: 20 cm Kikiáltási ár: Ft/ Jugendstil cukordoboz Ezüstözött alpakka, belül aranyozással. Jelzett: beütött formaszám és a Szandrik Magyar Ezüst és Fémárugyár Rt. márkajelzése. Magyar, 1910 körül. M.: 15,3 10,5 8,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ Jugendstil likőrös karaffa Fúvott és csiszolt, színtelen üveg ezüstözött alpakka montírozással. Fül restaurált. Jelzetlen, német, 1900 körül. M.: 23 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós kínálótál Áttört, íriszekkel díszített alpakka kosár. Fúvott és csiszolt, eredeti üvegbetétjén apró csorbák. Lemezen apró repedés. Jelzett: Warsawa, Norblin i Ska. Lengyel, 1900 körül. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Teáskészlet Asztali, állványos teafőző, hat darab csészével. Ezüstözött alpakka klasszicista díszítményekkel. Két darab üvegbetét hiányzik, a bunzen égő feltehetőleg pótlás. Jelzett: Argentor. Bécs, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft/

28 109. Bécsi asztalközép Ezüstözött alpakka fúvott és csiszolt, pótolt üvegbetéttel. Jelzett: Argentor. Bécs, 1910 körül. M.: 29 cm Átm.: 25 cm Kikiáltási ár: Ft/ Jugendstil asztali cigaretta-és gyufatartó Ezüstözött alpakka, három darab fúvott és csiszolt üvegbetéttel, éleken apróbb csorbák. W&G jelzéssel. Német (?), 1910 körül. M.: 22 7,3 25,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Neorokokó gyümölcsöstál Lábakon álló ovális áttört, aranyozott bronz tál, pótolt fúvott és csiszolt színtelen üvegbetéttel. Peremén apró csorba. XX. sz. eleje. M.: 35 12,5 13,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco asztalközép Ezüstözött alpakka, dohány- és likőrös készlet, fúvott és csiszolt üvegbetétekkel. W & G jelzéssel körül. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/

29 113. Jubileumi pohár / Emlékpohár Formába fújt színtelen üveg aranyozással és savmaratott díszítéssel. Palástján emlékfeliratok, valamint az uralkodói kétfejű sas, valamint köszörült Katalin felirat. Osztrák, XIX. sz. vége. M.: 11,3 cm I. Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára készült. Viribus Unitis - I. Ferenc József ausztriai császár és magyar király egyik uralkodói jelmondata, a latin kifejezés magyarul Egyesült erőkkel. Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós váza Kézzel formázott, zöld, fúvott irizáló felületén szalagos savmaratott díszítés. Cseh, 1900 körül. M.: 30 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós váza Fúvott zöld, irizáló üvegtest fonalas, formába olvasztott díszítéssel, ezüst peremmel. Pallme, König & Habel. Cseh, 1900 körül. M.: 18 cm Kikiáltási ár: Ft/167 29

30 116. Moser váza Fúvott és lapra csiszolt mangánlila üveg, talppereme fölött körben políraranyozott és maratott frízben amazonos díszítéssel. Alján jelzett: Made In Czecho-Slovakia, Moser, Karlsbad. Cseh, 1920 körül. M.: 15 cm Kikiáltási ár: Ft/ Asztali képkeret Mahagóni tartószerkezetre erősített ezüstözött alpakka perem, nyitható belsejében emlék feliratokkal. Magyar (?), között. M.: 29,5 21 cm Kikiáltási ár: Ft/ Gyermekvarrógép Kézi hajtású, mechanikus asztali varrógép, aranyfestéssel. Jelzett: Casige - Carl Sieper, Gevelsberg. Német, XX. sz. eleje. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Asztali óra Alabástrom óraház, sárgaréz és spialter szerelékekkel, festett zománc, arabszámos számlappal. Sérült, hiányos. XIX. sz. vége M.: cm Kikiáltási ár: Ft/283 30

31 120. Angyalka Faragott hársfa színes festéssel és aranyozással. Kopott, sérült és hiányos körül M.: 18,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - Ördögök Hidegen festett és öntött miniatűr bronz figurák, festése kopott. Olasz, XX. sz. eleje. M.: 4 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kisplasztika - Oroszlán Öntött, patinázott bronz, márvány talpon. Jelzetlen, XX. sz. eleje. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Horvay János (Pécs, Budapest, 1944) Éva Öntött, patinázott bronz kerek márvány talpon. Talapzatán jelzett: kurzív Horvay J. M.: 53 cm Kikiáltási ár: Ft/167 31

32 124. Bécsi biedermeier talpastál Ezüst, 180 g. Akantuszlevelekkel díszített, préselt talpon pótolt fúvott, rózsaszín üvegbetéttel. Jelzett: Bécs, M.: 27 cm Átm.: 23 cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi neorokokó cukortartó Ezüst, 238 g. Négy lábon álló öblös tálka, kétoldalt öntött füllel. Felületén domborított és vésett rokokó díszítmények. Jelzett: Bécs, XIX. sz. vége. M.: 8 cm Kikiáltási ár: Ft/ Neorokokó ékszerdoboz Ezüst, 440 g., belül aranyozva. Ovális forma, zsanéros fedéllel, felületén domborított és cizellált rokokó jelenetek. Jelzett: német, XIX. sz. vége, valamint 1902 utáni pesti behozatali fémjellel. M.: ,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Biedermeier fűszertartó-pár Ezüst, 40 g. Jelzett: Bécs, 1866., valamint Pest, 1862., Laky Károly. M.: 6 4,5 2,7 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kézi gyertyatartó Ezüst, 112 g. Biedermeier stílusú gyertyatartó virágos díszítéssel. Jelzett: Bécs, 1859., ismeretlen A.K. mesterjegy M.: 9 cm Kikiáltási ár: Ft/ 93 32

33 129. Biedermeier cukorszóró Ezüst, 109 g. Kerek talpon körte formájú edény leemelhető, fűrészelt kupakkal. Talpa restaurált, oldalán csiszolásnyomok. Jelzett: 13 latos fémfinomsági jellel, és M L mesterjeggyel. Magyar, 1850 körül. M.: 14,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi biedermeier kanna és tejkiöntő Ezüst, 580 g. Bordákkal tagolt edénytestek, faragott csont fülekkel. Jelzett: Bécs, 1856., H W mesterjeggyel. M.: 18,6 és 16 cm Kikiáltási ár: Ft/ Hat személyes biedermeier evőeszközkészlet Ezüst, nettó 1418 g., nyeleken vésett díszítéssel. Szarvasbőr bélésű, eredeti, bőr dobozában. Jelzett: Pest, 1864., Cseh Pál, valamint 4 darab korabeli bécsi fűszertartó tálkával. Doboz M.: 38, cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi egyszemélyes mokkáskanna Ezüst, 207 g. Kerek talpon körte formájú neorokokó kávéskanna, zsanéros fedéllel és ívelt kiöntőcsőrrel. Profilált talpa restaurált. Jelzett: Bécs, XIX. sz. vége, F. R. mesterjeggyel, valamint 1937 utáni pesti újrapecsételővel. M.: 19 cm Kikiáltási ár: Ft/133 33

34 133. Likőröspalack Fúvott és csiszolt, színtelen, köszörült üveg ezüstmontírozással. Jelzett: Selmecbánya (Alsóhámor), 1900 körül, Szandrik Rt. Ezüstgyár. M.: 20 cm Kikiáltási ár: Ft/ Klasszicista desszertkínáló Ezüst, 185 g. Négy, állatmancsos lábon áttört, kerek kínáló kétoldalt fülekkel. Fúvott és csiszolt, pótolt üvegbetéttel. Jelzett: német, 1900 körül, 1902 utáni prágai behozatali fémjellel. M.: 11,7 cm Átm.: 17,7 cm Kikiáltási ár: Ft/ Kézitükör Ezüst, 272 g. Ovális, domborított és cizellált palmettákkal díszített keretben csiszolt üveglap, nyelén nemesi címervéset. Jelzett: Pest, 1920 körül, Zipper Henrik Antal, Bachruch A. Succ. H.: 27 cm Kikiáltási ár: Ft/ Színházi táska Ezüst, 250 g. Ezüstsodrony, patentzáras karpánttal, szarvasbőr bélése hiányzik, apró sérüléssel. Jelzett: német, 1900 körül, prágai behozatali jellel. H.: 30 cm Kikiáltási ár: Ft/ 93 34

35 137. Jugendstil likőröskancsó Fúvott és csiszolt, színtelen üveg ezüstmontírozással. Jelzett: Bécs, 1910 körül. M.: 21 cm Kikiáltási ár: Ft/ Pesti bóléskészlet Ezüst, 1157 g. Hordozható állványon hat darab kivehető csészealj, pótolt fúvott üvegcsészékkel és fedeles bóléstállal. Jelzett: Pest, 1920 körül, Bachruch Antal. M.: cm Kikiáltási ár: Ft/ Pesti art deco váza-pár Ezüst, 289 g. Tölcséres vázatest karéjos peremmel. Jelzett: Pest, 1920 körül. Polgár Kálmán. M.: 27,7 cm Kikiáltási ár: Ft/ Bécsi jugendstil csemegéstál Ezüst, 404 g. Gyöngysordíszes kerek tál, 3 darab fúvott és csiszolt üvegbetéttel. Jelzett: Bécs, 1910 körül, Alexander Sturm. Átm.: 24,5 cm Kikiáltási ár: Ft/217 35

36 141. Teáskanna Ezüst, 1110 g., gyöngysoros dísszel, valamint vésett nemesi címerrel. Jelzett: Pest, 1920 körül, K.M. mester M.: 23 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco gyümölcsöstál Ezüst, 470 g. Négy csigás lábon bordákkal tagolt öblös tál. Jelzett: 1902 utáni pesti behozatali jellel. Német, 1920 körül. M.: 9 cm Átm.: 26,4 cm Kikiáltási ár: Ft/ Historizáló figurális díszváza Színesen festett és aranyozott porcelán. Palástján plasztikus mitológiai jelenet. Sérült. Alján jelzett: koronás 'N' márkajelzéssel. Rudolstadt, XIX. század vége. M.: 21 cm Kikiáltási ár: Ft/ Szecessziós süteményes készlet Hat darab tányér és tortatál. Színesen festett, és matricás fajansz aranyozással. Peremeken apróbb csorbák. Francia (?) vagy cseh, 1900 körül. Tortatál M.: 11,5 cm Átm.: 23 cm Tányér M.: 17,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Herendi szakés csésze-pár Színesen festett porcelán, ún. Cubash mintával festve. Egyik darab hajszálrepedt. Alján jelzett: máz alatti kékkel festett márkajelzés. Herend, 1900 körül. M.: 3,5 cm; Átm.: 6,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ 50 36

37 146. Herendi díszcsésze aljjal Színesen festett és aranyozott porcelán ún. Ming dekorral. Jelzett: masszába nyomott Herend és máz feletti kékkel festett koronás címeres márkajegy, valamint festett 866 Herend, M: 6,5 cm; Átm.: 16,2 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay boroskancsó Korongozott fehércserép. Oxidokkal díszített edényen máz alatti kobalttal festett drótozást utánzó dekor, elöl ovális keretben játszadozó puttók. Kiöntőcsőre hajszálrepedt. Alján jelzett: masszába nyomott Z. W. Pécs és 3 (formaszám). Zsolnay, Pécs, M.: 23,3 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay kacsás tálka Formába öntött fehércserép, felületén savmaratott, selymesfényű, színes eozinmázakkal festve. Tálka peremén apró csorba. Formaterv: Török János mintája. Alján jelzett: bélyegzett hárompajzsos márkajelzés és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1940 körül. M.: 13 cm Kikiáltási ár: Ft/ Art deco kisplasztika - Kígyóbűvölő Kobaltkékkel festett és aranyozott porcelán. Lenge öltözetű fiatal hölgy kobrával. Jelzett: zölddel bélyegzett márkajelzés. Cseh, Royal Dux, 1960 körül. M.: 22,5 cm Kikiáltási ár: Ft/57 37

38 150. Art deco kisplasztika - Táncoló pár Egzotikus öltözetű táncoló pár kobaltkék és arany festéssel. Jelzett: rózsaszínű plasztikus gyári jel. Cseh, Royal Dux, 1940 körül M. : 29 cm Kikiáltási ár: Ft/ Rosenthal kisplasztika - Macska Színesen festett porcelán. Theodor Kaerner modellje. Jelzett: máz felett bélyegzett zöld márkajelzéssel Rosenthal Bavaria. Német, Selb, 1920 körül. M.: ,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Zsolnay art deco díszváza Színesen festett és aranyozott porcelán. Alján bélyegzett hárompajzsos márkajelzéssel. Zsolnay, Pécs, 1940 körül. M.: 25,5 cm Kikiáltási ár: Ft/ Nagyméretű art deco bonbonier Színesen festett és aranyozott porcelán, leemelhető fedelén kőszáli kecske figurával. Aranyozása kopott, restaurált. Jelzett: zölddel bélyegzett márkajelzés, Fraureuth Kunstarbeitelung, valamint festett 23/374 és masszába nyomott E.W. monogrammal. Német, 1920 körül. M.: 24 41,2 24,5 cm Kikiáltási ár: Ft/

39 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK - SZEPTEMBERI KAMARAAUKCIÓ Értelmező rendelkezések 1.1 Aukciós Ház: a BÁV Aukciósház és Záloghitel Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1027 Budapest, Csalogány u ), mint árverés szervezésével üzletszerűen foglalkozó jogi személy. 1.2 Árverési vevő: olyan személy vagy szervezet, aki/amely személyesen vagy képviselője útján regisztrált tárcsával, avagy a jelen árverési feltételek 8. fejezete szerint távollévő árverési vevőként az árverési tételre vételi ajánlatot kíván tenni vagy tesz. 1.3 Vevő: az Árverési vevő, akivel az adásvételi szerződés létrejön. 1.4 Leütési vételár: Az Aukciós Ház által az adott tételre legmagasabb áron ajánlatot tevő Árverési vevő vételi ajánlatának elfogadásával és az elfogadás leütéssel történő visszaigazolásával kialakult ár, amely nem azonos a jelen árverési feltételekben meghatározott teljes vételárral. 1.5 Teljes vételár: a leütési vételárnak a jelen árverési feltételek 6. pontjában írt tételekkel növelt összege. 2. Árverési tételek 2.1 Árverési tétel az Aukciós Ház által az árverésre alkalmasnak talált, és az árverésen belül önálló licitre bocsátható tárgy vagy tárgycsoport. Az Aukciós Ház az árverési tételekről aukciós katalógust (Katalógus) ad ki, és az árverési tételek az árverés előtti kiállításon is megtekinthetők. A Katalógus önálló vétel tárgya lehet, de annak megvásárlása önmagában nem eredményez sem jogot sem kötelezettséget a Katalógus vevője számára az árverésen történő részvételre, licitálásra. A Katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításra szolgálnak. Az árverési tételek Katalógusban történő leírása szakértők szubjektív véleményén alapszik. A Katalógus az árverési tételek esetében csak azokra a hibákra és hiányosságokra hívja fel a figyelmet, amelyek jelentősen csökkenthetik az adott árverési tétel értékét. 2.2 Az Aukciós Ház fenntartja a jogot, hogy az árverést elhalassza, vagy a Katalógusban szereplő egyes árverési tételek árverésre bocsátását visszavonja, a Katalógusban szereplő kikiáltási árakat, valamint leírásokat, illetve a licitre bocsátás sorrendjét módosítsa. Ezen esetekben az Aukciós Házzal szemben kár- vagy másféle igény és követelés nem érvényesíthető. 3. Árverésen való részvétel feltételei Az árverésen személyesen részt venni kizárólag név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A licitáló tárcsa annak a személynek adható át, akinek a neve és a lakcíme rögzítésre került. A regisztrációval egyidejűleg az Árverési vevő a jelen árverési feltételeket (Árverési feltételek) az árverés helyszínén átveszi, illetőleg az az árverés helyszínén kifüggesztésre kerül. A licitáló tárcsa, illetve az Árverési feltételek átvétele ráutaló magatartás arra nézve, hogy az Árverési vevő az Árverési feltételeket megismerte és magára nézve kötelezőnek fogadja el. 4. Az árverés folyamata 4.1 Az árverés folyamatát az Aukciós Ház képviseletében az árverésvezető irányítja. Az árverés során minden kérdésben az árverésvezető jogosult dönteni, amely döntés ellen az árverés keretében kifogásnak, fellebbezésnek helye nincsen. Az árverésvezető felel az árverés rendjéért és minden szükséges intézkedést megtehet, utasítást kiadhat az árverés rendjének fenntartása, helyreállítása érdekében. Az árverés lebonyolításának rendjét zavaró személy további jelenlétét az árverésvezető megtilthatja. 4.2 Az árverésvezető az árverési tételeket (főszabályként a Katalógusban megjelölt sorrendben) röviden bemutatja, és a kikiáltási árat kihirdeti, az Árverési vevők pedig a számozott licitáló tárcsa számmal ellátott teljes oldalának az árverésvezető felé történő felmutatásával vételi ajánlatot tesznek. Az árverésvezető kétség esetén kérheti a tárcsa megmozdítás indokának szóbeli megerősítését is. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a legmagasabb vételi ajánlat a leütési vételár vonatkozásában elfogadásra nem kerül. 4.3 Az első vételi ajánlatnak meg kell egyeznie az árverési tétel kikiáltási árával. A további vételi ajánlatok az alábbiakban részletezett licitlépcső szerint alakulnak: Az utolsó ajánlat Emelkedés összege (Ft) tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig tól ig

40 tól ig tól ig tól ig felett Ha a Vevő személye az árverés során, vagy után, valamilyen okból nem állapítható meg, vagy kétséges, az árverési tétel árverezése újrakezdhető. 4.5 Az árverés során a már eladott árverési tételt a Vevő nem adhatja vissza, és azt az adott árverésen ismét árverésre bocsátani nem lehet. Az Árverési vevők az árverés végén kérhetik a le nem ütött árverési tételek újbóli árverezését. Amennyiben az árverés során, vagy után, egy árverési tétel Vevője nem található meg, nem jelentkezik, az árverési tétel újra árverezhető, és ebben az esetben az Aukciós Ház jogosult az eredeti vevőtől az árkülönbözetet követelni. 4.6 Tilos minden olyan magatartás, amely az árverés, a licitálás, illetve a leütési ár csalárd módon történő befolyásolására, vagy az Árverési feltételek kijátszására irányul. Az árverésvezető a tilos magatartást tanúsító Árverési vevőket az árverésből kizárhatja. Amennyiben az Árverési vevő az árverés során a licitáló tárcsát más jelenlévőnek átadja, és e jelenlévő nyertes ajánlatot/ajánlatokat tesz, az Aukciós Ház az ilyen nyertes ajánlattevővel a szerződéskötést megtagadhatja, a tárcsa illetéktelen átadójával szemben pedig valamennyi kárát és költségét érvényesítheti. 4.7 Olyan Árverési vevő, aki előző alkalommal a legmagasabb (leütött) vételi ajánlatot tette, de a foglaló vagy a teljes vételár hiánytalan kifizetését határidőben elmulasztotta és/vagy az Árverési feltételekben meghatározott egyéb kötelezettségét megszegte, a jövőre nézve is kizárható az árverésből (árverésekből), vagy az árverésben történő ajánlattevői részvétele előzetes pénzügyi biztosíték nyújtásához köthető. Ugyanezen rendelkezés vonatkozik az Árverési vevő képviselőjére és az általa képviselt Árverési vevőre is; ez esetben az Aukciós Ház nem köteles vizsgálni, hogy a mulasztás a képviselő vagy a képviselt hibája miatt következett-e be. 4.8 Az árverezés és a vételár kialakítása magyar forintban történik, ugyanakkor az Aukciós Ház a Katalógusban a kikiáltási árat tájékoztató jelleggel euróban is közzéteszi, valamint lehetővé teszi a vételár euróban történő megfizetését az árverés napján érvényes árfolyamon. 5. Adásvételi szerződés létrejötte 5.1 Az adásvételi szerződés az 5.2 és 5.3 pont szerinti kiegészítésekkel a legmagasabb összegű vételi ajánlatot tevő Árverési vevő és az Aukciós Ház között a leütéssel jön létre, amely tényt a felek a leütési bizonylat kiállításával igazolnak. A Vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette, és az árverési tételt az Aukciós Háztól átvette. 5.2 A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 51. (1) bekezdése szerint a védetté nyilvánított kulturális javak (a Katalógusban védett jelzéssel szereplő árverési tételek) tulajdonjogát csak írásbeli szerződés alapján lehet átruházni. Az írásbeli szerződés megkötésére közvetlenül az árverést követően kerül sor. A védetté nyilvánított kulturális javakkal kapcsolatos a védetté nyilvánító határozatban szereplő adatokban bekövetkezett változásokat (tulajdonos neve, címe; a védetté nyilvánított tárgy őrzésének helye) a tulajdonos haladéktalanul, de legkésőbb a tudomására jutástól számított 8 napon belül köteles a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnak bejelenteni. A védetté nyilvánított kulturális javak kereskedelmi forgalomban így különösen árverésen történő átruházása esetén a bejelentésre az Aukciós Ház is köteles. 5.3 A kulturális örökség védelméről szóló évi LXIV. törvény 51. (4) bekezdése szerint a Magyar Államot a védetté nyilvánított kulturális javak ellenérték fejében történő tulajdon átruházása esetén elővásárlási jog illeti meg, ennek következtében a védetté nyilvánított árverési tételek esetében a Vevő az árverési tétel tulajdonjogát abban az esetben szerzi meg, amennyiben a Magyar Állam nevében eljáró Kulturális Örökségvédelmi Hivatal az elővásárlási jogát nem kívánja gyakorolni. 6. Teljes vételár 6.1 A Teljes vételár jogszabály alapján a Leütési ár és az árverési jutalék, valamint esetlegesen a jogszabályok által előírt más adó vagy járulék együttes összege. 6.2 A Vevő választása szerint a Teljes vételárat vagy legalább a Teljes vételár 20%-át, mint foglalót készpénzben, illetve bankkártyával azonnal köteles megfizetni az Aukciós Ház részére. A Vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles megfizetni. Határidőben történő teljesítés esetén a vételárba a foglaló összege beleszámít. Ha a Vevő a leütési bizonylat aláírását vagy a foglaló kifizetését megtagadja, avagy a megadott határidőig a Teljes vételárat 40

41 maradéktalanul nem fizeti meg, úgy az Aukciós Ház jogosult az adásvételtől elállni. Elállás esetén a Vevőnek az általa adott foglaló nem jár vissza. Amennyiben az Aukciós Ház az adásvételtől nem áll el, a Ptk. szerinti késedelmi kamat követelésére jogosult. 6.3 Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg, amelynek mértéke a Leütési ár 23%-a. 6.4 Egyes jogszabályban meghatározott esetben a Vevőt a Teljes vételár megfizetésével egyidejűleg más fizetési kötelezettség is terhelheti. E körben az adásvételi szerződés létrejöttekor hatályos jogi szabályozás irányadó. 7. Az árverési tétel átadása 7.1 Amennyiben a Vevő a Teljes vételárat maradéktalanul kifizette, úgy az árverési tétel az árverés helyén átvehető. 7.2 A Vevő a megvett műtárgy elszállítása iránt a Teljes vételár kiegyenlítésével egyidejűleg az árverés időpontjától számított 3 munkanapon belül köteles saját költségére és veszélyére gondoskodni. Az Aukciós Ház nem köteles a műtárgyat biztonsági csomagolással ellátni, illetőleg speciális csomagolási kérést a Vevő költségére teljesít. Az elszállítási kötelezettség elmulasztása esetén az Aukciós Ház nem felel a műtárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő harmadik naptól a Teljes vételárra vetített 0,2%/nap tárolási díjat jogosult felszámítani a Vevő felé. A tárolási díj a műtárgy birtokba adásával egyidejűleg esedékes. 7.3 Ha a Vevő felszólítás ellenére a műtárgyat nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével az Aukciós Ház az adásvételi szerződéstől a foglaló megtartása mellett elállhat, és kárainak (ideértve különösen az árverési jutalékot és a költségeit) megtérítését követelheti. Az Aukciós Ház a Vevő által megfizetett összeg foglalón és kártérítési összegen felüli részét a Vevő javára, az elévülési idő lejártáig kamatmentes letétként kezeli; a Vevő írásbeli igényére pedig kifizeti. 8. Távollevő Árverési vevők 8.1 Ha az Árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján az Aukciós Ház a távollevő Árverési vevő (megbízó) nevében teszi meg a vételi ajánlatokat. A távollevő Árverési vevő a vételi megbízási szerződésben meghatározásra kerülő előleg megfizetésére köteles. Ha a vételi megbízás sikeres (az árverési tétel tekintetében az adásvételi szerződés a távollevő Árverési vevővel, mint Vevővel jön létre), az előleg összege, de legfeljebb a Teljes vételár 20%-a foglalónak számít, és az adásvételi szerződés teljesülése esetén a vételárba beszámít; a távollevő Árverési vevőre egyebekben (foglaló, vételár megfizetésének határideje, árverési tétel átadása, stb.) a személyesen jelenlévő Vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, azzal, hogy az esetleges írásbeli szerződés (5.2 pont) megkötésére legkésőbb a Teljes vételár megfizetésével egyidejűleg, 3 munkanapon belül kerül sor. 8.2 Amennyiben ugyanarra az árverési tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az Árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, továbbá, ha a távollevő Árverési vevő limitjével azonos licitlépcső más licitálóra jut, úgy a távollevő Árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. 8.3 Az Aukciós Ház a pontokban foglaltak szerint telefonon történő licitálásra is lehetőséget biztosít. A telefonon történő licitálásra legkésőbb az árverés napján 14 óráig lehet jelentkezni. A jelentkezés elfogadásának feltétele a 8.1 pont szerinti előleg megfizetésének teljesítése. 8.4 Az Aukciós Ház a vételi megbízás, illetve a telefonos licit teljesítésével kapcsolatban semmilyen felelősséget nem vállal. 9. Felelősségvállalás 9.1 A Leütési vételár az Árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési vételáráért az Aukciós Ház felelősséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a későbbiek során árverésre bocsátja. 9.2 Az Árverési vevő köteles az árverést megelőzően meggyőződni az árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógusban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülő árverési tételek sajátosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem vállal felelősséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árverési vevők az árverési tételek hibái miatt az árverést követően kellékszavatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben. 9.3 Az Aukciós Ház felelősséget vállal az árverésen értékesített műtárgyak eredetisége tekintetében. A Vevő a megvásárolt műtárgy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első megalapozott kétely tudomására jutásától számított 30 napon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 3 éves jogvesztő határidőn belül tekintettel arra is, hogy ezen időtartam alatt a Vevő a műtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés időpontját és a tárgy 41

42 Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más, egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, amelyek alapján a műtárgy eredetiségét kétségbe vonja. Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevő által kölcsönösen elfogadott, az adott területen elismert két szakértő indokolt írásbeli állásfoglalásban egybehangzóan megállapítja, hogy a műtárgy nem eredeti, az Aukciós Ház vállalja, hogy az eredeti állapot helyreállítása körében a műtárgy vételárát visszafizeti a Vevőnek, ha a Vevő a műtárgy igénymentes birtoklásának jogát biztosítja, illetve a műtárgy tehermentes tulajdonjogát az Aukciós Házra átruházza. Amennyiben a visszaszolgáltatni kívánt műtárgyon kár, sérülés, stb. mutatkozik úgy az Aukciós Ház jogosult ennek általa megállapított összegét beszámítani a visszafizetendő vételárba. Amennyiben a műtárggyal és/vagy azt érintően a műtárgy tulajdonosával, birtokosával szemben kívülálló harmadik személy bármely okból igényt támaszt, az igény rendezéséig az Aukciós Ház jogosult az eredeti állapot helyreállításával kapcsolatos eljárást felfüggeszteni. Az eredetiséggel és/vagy a műtárgyat ért károsodás, értékcsökkenés mértékével kapcsolatos szakértői eljárások indokolt költségét a Vevő köteles megelőlegezni, valamint viselni, kivéve, ha a szakértői vélemények a műtárgyat hamisítványnak találják. Amennyiben a Vevő külföldi eredetű műtárgy esetében külföldi szakértőt (intézetet) kíván igénybe venni, ilyen szakértő személyéről a felek közösen döntenek. A Vevő köteles a külföldön és/vagy a külföldi szakértő által belföldön elvégzendő vizsgálattal kapcsolatban előre látható költségek előlegezésére és a tárgy eredetiségének megállapítása esetén a viselésére is. Ugyanez a rendelkezés irányadó a külföldi okiratok (szakvélemény) magyarországi hitelesítési költségeinek előlegezésére és viselésére is. A várható költségekről az Aukciós Ház a Vevőt kötelezettségvállalás nélkül tájékoztatja. A költségek előlegezése és viselése a költségek fizetési pénznemében történik. Az árverési tétel nem minősíthető hamisítványnak amiatt, hogy az restaurált. 9.4 Nem követelheti a Vevő az Aukciós Háztól, hogy a hamisnak bizonyuló műtárgyat visszavegye, amennyiben - az árverés időpontjában a Katalógus leírása összhangban állt az általánosan elfogadott szakértői véleményekkel, vagy a Katalógus feltüntette a szakértői vélemények különbözőségét; - a műtárgy hamisítvány voltának megállapítására szolgáló egyetlen módszer a Katalógus közzétételének időpontjában nem volt általánosan elfogadott, illetve ilyen módszer nem volt ismert, vagy a vizsgálat elvégzése a műtárgy károsodásával járt volna, illetőleg a vizsgálat költségei a műtárgy Aukciós ház által becsült értékét elérték vagy meghaladták volna. 10. Adatvédelem Az Árverési vevők személyes adatait (név és lakcím) az Aukciós Ház harmadik személy részére nem teszi hozzáférhetővé, és azokat nem hozhatja nyilvánosságra. Az Aukciós Ház a felvett személyes adatokat az árverést követően haladéktalanul törli a nyilvántartásából, kivéve az adott árverési tárgy Vevőjének adatait, amennyiben az az adásvételi szerződés teljesítéséhez szükséges, illetve egyebekben is, ha azt törvény előírja. 11. Egyéb rendelkezések Az Árverési feltételekben nem rendezett kérdésekben a magyar jog rendelkezései és a hatályos magyar jogszabályok az irányadóak. Amennyiben az Árverési feltételek valamely rendelkezése jogszabályváltozás folytán érvénytelenné vagy hatálytalanná válna, úgy az érintett rendelkezés helyébe automatikusan az új jogszabályi rendelkezés lép. Jogvita esetére a felek magyar joghatóságot kötnek ki. Az érintett felek elfogadják, hogy az Árverési feltételek bármely fél külön nyilatkozata nélkül is az adásvételi szerződés lényeges tartalmát képezik. 12. Külföldi vásárlók figyelmébe A kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ engedélyével vihetők ki az országból. Az Aukciós Ház igény esetén tájékoztatást nyújt arról, hogy mely cég tud segítséget nyújtani a műtárgyak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) kapcsolatosan. 42

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető. Nagy Tamás Aukciósház vezető. Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő. Horváth Ildikó Raktárvezető l AZ AUKCIÓS ANYAGOT ÖSSZEÁLLÍTOTTA Tűzkő Péter Műkereskedelmi üzletágvezető Nagy Tamás Aukciósház vezető Dembitzné Szalóki Magdolna Ékszerszakértő Horváth Ildikó Raktárvezető Gál Zoltán Festményszakértő

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ 2016. szeptember 28. (szerda), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2016. szeptember 17 26. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva SZAKMAI

ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK. A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: 1. Értelmező rendelkezések ÁRVERÉS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK A jelen szerződésben használt fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak: A szerződés hatálya: Jelen szerződés (ÁSZF) hatálya kiterjed mindazokra, akik

Magyar Aranykereskedő Zrt.

Magyar Aranykereskedő Zrt. Magyar Aranykereskedő Zrt. 1137 Budapest XIII. kerület, Vígszínház utca 5. Nyitva tartás: Hétfő - Péntek: 10:00-17:00 +36-1-792-1552 info@magyararanykereskedo.hu www.magyararanykereskedo.hu ONLINE ÁRVERÉS

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

AUKCIÓS KATALÓGUS DECEMBER 1.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Pályázati felhívás m ,- Ft ,- Ft. A pályázatokat 15465/9 hrsz jeligével, zárt borítékban lehet benyújtani.

Pályázati felhívás m ,- Ft ,- Ft. A pályázatokat 15465/9 hrsz jeligével, zárt borítékban lehet benyújtani. Pályázati felhívás 1. melléklet Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata nyilvános pályáztatás útján építési telekként kívánja értékesíteni az alábbi ingatlant: Megnevezés a zalaegerszegi 15465/9 hrsz-ú,

Árverési Hirdetmény. nyilvános árverés

INTER-TRADE Kft. AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei

INTER-TRADE Kft. AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei AZ INTER-TRADE KFT Általános Szerződési Feltételei 1.. Általános szabályok Az INTER-TRADE KFT minden magyarországi értékesítésére jelen feltételek alkalmazandók, függetlenül az értékesítendő árutól, illetve

Szolgáltatási Megállapodás

Szolgáltatási Megállapodás Szolgáltatási Megállapodás Jelen szolgáltatási megállapodás ( Megállapodás ) az alábbi felek között jött létre: (1) Radalko Technologies Limited (székhely: 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London,

BÁV 70. MŰVÉSZETI AUKCIÓ ELŐZETES LEÜTÉSI LISTA MÁJUS , MOM KULTURÁLIS KÖZPONT

BÁV 70. MŰVÉSZETI AUKCIÓ ELŐZETES LEÜTÉSI LISTA MÁJUS , MOM KULTURÁLIS KÖZPONT Kat. sz. Leírás Kikiáltás ár Leütési ár 0001 Ékszer, 2 db, 585, 375 au, t. gyöngy, 10 bril. cca. 0,10 ct, 22 gyém. cca. 0,25 ct, 9,1 g 65 000 240 000 0002 Nyakék, 585 au, gránát, 3,9 g 40 000 90 000 0003

leütési ár: 4.000 Ft leütési ár: 1.500 Ft

AJÁNLATI FELHÍVÁS. 45 db nagyteljesítményű nyomtató

AJÁNLATI FELHÍVÁS. 45 db nagyteljesítményű nyomtató AJÁNLATI FELHÍVÁS 45 db nagyteljesítményű nyomtató A BKV Zrt. (székhely: Budapest, 1980 Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban: Ajánlatkérő) felajánlja megvételre az alábbi használt nyomtatókat

Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Általános szabályok

Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Általános szabályok Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) 1. Általános szabályok 1.1. A jelen Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) kifejezett eltérő írásos megállapodás hiányában a Gali Renáta egyéni vállalkozó 7570 Barcs,

K E G Y E L E T I M É C S E S Á R L I S T A 2 0 1 3.

AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás)

AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) AJÁNLATI FELHÍVÁS (a továbbiakban: Felhívás) 1. A BKV Zrt. (székhely: Budapest, 1980 Akácfa u. 15.) mint ajánlatkérő (továbbiakban: Ajánlatkérő) felajánlja megvételre az alábbi használt 10 db eszközt (továbbiakban:

Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE

Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE Á R V E R É S I H I R D E T M É N Y INGATLANOK ÉRTÉKESÍTÉSÉRE A Tiszaújváros Polgármesteri Hivatala értékesítésre meghirdeti az önkormányzat tulajdonában lévő alábbi tehermentes ingatlanokat: Helyrajzi

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás Pályázati Hirdetmény A(z) Advoco Kft. (cégjegyzékszám: 08-09-003091, székhely: 9022 Győr, Liszt F. utca 37.., levelezési cím: 9022 Győr, Liszt F. utca 37..), mint a(z) Acélárugyár Zrt. f.a (cégjegyzékszám:

MESÉS HÚSVÉT. többet BOMBA ÁR BOMBA ÁR. mindennap! 750 ft. kevesebbért... KEVESEBBÉRT, MINT GONDOLNÁD

MESÉS HÚSVÉT. többet BOMBA ÁR BOMBA ÁR. mindennap! 750 ft. kevesebbért... KEVESEBBÉRT, MINT GONDOLNÁD MESÉS HÚSVÉT KEVESEBBÉRT, MINT GONDOLNÁD többet kevesebbért... mindennap! BOMBA ÁR póló fiúknak, nyomott Mickey mintával, szürke-türkiz csíkos, BOMBA ÁR felső lányoknak, Jégvarázs nyomott mintával, fehér

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra