2010. december 19. V. forduló A dupla forduló második felvonása

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! SVSE-GYSEV Békéscsaba 1912 Előre március 6.

Rövidített sportágvezetői értékelések:

Tárgy: évi sportfejlesztési támogatás felhasználásához kapcsolódó szakmai beszámoló

A szabadrúgások fajtái. A szabadrúgás közvetlen vagy közvetett lehet. A közvetlen szabadrúgás

KSI SE Központi Sport- és Ifjúsági SE Tel: , Fax: Budapest, Istvánmezei út

PRE AMBULUM Teskánd KSE (sportszervezet) szakmai beszámolójához

Elıterjesztés Békés Város Képviselı-testülete május 26-i ülésére

Orosz Ferenc alpolgármester. Tanácskozási joggal meghívottak : Szarka Tamás jegyző Reinecker Norbert pályázatíró

Egy lépéssel a kortársak előtt

Gázló TT 2008 A rekordok napja július 12.

A megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási helyzete

Kérelem sportfejlesztési program jóváhagyása tárgyában hiánypótolt

Dabasi. helyzet. Továbbra is 1. helyen az FC Dabas II. A tradíció kötelez, a jelen felhatalmaz, a jövő lehetőséget kínál április 3.

Tatay Sándor HÚSHAGYÓKEDD

Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek, és olyanok nem lesztek, mint a kis gyermekek,

Beszélgetés Pongrácz Tiborné demográfussal

1. melléklet Összefoglaló az Ózdi Teknőc Futó Club közhasznú, nonprofit sportegyesület évi tevékenységéről, eredményeiről és 2016.

be/sfp-09450/2015/mlsz

Világjátékok Tajvan, a magyar sikersziget. Világjátékok Tajvan, a magyar sikersziget. The World Games The World Games 2009

A szélsőséges hőmérséklet-változás miatt elrendelt rendkívüli ellenőrzések eredményeinek összefoglalása

Magyar Labdarúgó Szövetség

be/sfphpm /2015/mlsz

Gazdaság és gazdaságpolitika

JEGYZŐKÖNYV. Készült: Pásztó Városi Önkormányzat Képviselő-testületének szeptember 8-án megtartott rendkívüli üléséről.

FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A

OPERÁLT VETERÁN TALÁLKOZÓK - T Ö R T É N E T Ü N K

2013. OKTÓBER HAVI PROGRAM ÉRTÉKELÉSE

A víz felől hűvös szellő fújdogált, bár a nap csak nemrég tért nyugovóra. Még mindig órák voltak hátra az alkonyatig. Világunk és a túlvilág közötti

cselenyák imre illusztrálta: szonyi

KÖZÉP-EURÓPAI SPORTALAPÍTVÁNY A B-A-Z MEGYEI III.O. BAJNOKOK LIGÁJA TEREMLABDARÚGÓ-TORNA VERSENYKIÍRÁSA 2010.

JEGYZŐKÖNYV KISTELEK KÉPVISELŐTESTÜLETE január 13. NAPJÁN MEGTARTOTT 1. SZÁMÚ NYÍLT ÜLÉSÉRŐL

ÖSSZESÍTİ ADATLAP. Bankszámlaszám:

Kutasi Heléna. Szerelmeskalandos. avagy a boldogságra várni kell. Borító: Ráth Márton

Joanne Harris Garantált Örök Élet Biztosítási Társaság. Fordította: Bálint Anna Szerkesztette: Szabó Ágnes

A szatmári béke. Magyarország a szatmári béke idején

Ne hagyjuk, hogy ellopják tőlünk az iskola iránti szeretetet!

15 ÉVES A KÖZIGAZGATÁSI HIVATAL

Települési Információs Hírlevél

Palatábla március 11. Így láttuk mi - ünnepi kiadás. Palatábla VELÜNK TÖRTÉNT RÓLUNK SZÓL! Ünnepi különkiadás március11.

bibliai felfedező 1. TÖrTéNET: A fiatal álomlátó Bibliaismereti Feladatlap

Aikido és a harmónia ereje, avagy Oszkár átváltozása

A Biblia gyermekeknek bemutatja. Ésaiás a jöv be lát. 60/27. Történet.

Már az edzéseken is kiütközött,de az időmérőn tisztult csak le igazán, hogy nagyon éles csaták várhatóak a Salzburgi aszfaltcsíkon.

Dénes Viktor: De akkor miért harcolunk?

be/sfp-08451/2015/mlsz

Tárgy: Soroksár Sport Club Kft évi szakmai beszámolója

be/sfp-9013/2015/mlsz

1 / :35

Budapesti Diáksport Szövetség 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT LEÁNY. Vajda Péter Ének-Zenei Általános és Sportiskola

Pálfi Andrea. A gyermekek alternatív napközbeni ellátása alá sorolt programok főbb jellemzői

Munkaügyi Központja I. NEGYEDÉV

Hosszú böjt után öröm- és futballünnep az Albert stadionban

2014. július

JEGYZŐKÖNYV ALAP KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK JÚNIUS 15-ÉN TARTOTT RENDKÍVÜLI NYILVÁNOS ÜLÉSÉRŐL

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! Soproni VSE Szeged 2011 Grosics Akadémia november 07.

J E G Y Z Ő K Ö N Y V. Molnár Sándor polgármester Szabó Gézáné alpolgármester Csicsó László képviselő Dráguly Sándor képviselő Karakas Anikó képviselő

Tehetséggondozás a képzőművészet és a zene területén

Nyíregyháza Város évi Kispályás Labdarúgó Bajnokság Versenykiírása

NYÁRI TÁBOROZÁS NAGYRÁBÉ

KHEOPS Tudományos Konferencia, AMBRUS ATTILÁNÉ Egyetemi főtanácsadó 1, NYME KTK, Sopron. Az egyéni vállalkozók adó és járulékterheinek alakulása

A három narancs spanyol népmese

Útinapló. Farkaslaka Székelyudvarhely Parajd Szováta Medve-tó Felsősófalva -- Korond

1 / :59

Továbbtanulási ambíciók

STRANDLABDARÚGÁS U-15

A történelem érettségi a K-T-tengelyen Válasz Dupcsik Csaba és Repárszky Ildikó kritikájára. Kritika és válasz

be/sfphpm /2015/mksz

BÖNGÉSZŐ JÁTÉK FORDULÓ - olvasmány. Berg Judit: Lengemesék, II. Nádtengeri nyár (részlet)

A Magyar Kajak- Kenu Szövetség Sárkányhajó Szakágának évi programja

J E G Y Z Ő K Ö N Y V

Munkavédelmi kötelezettségek a bírósági ítéletek tükrében

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG NEVÉBEN!

Telegdy Álmos: Mennyit keresnek a magyar dolgozók?

Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kar Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézet. A nyugdíjrendszerek típusainak elemzése

démontámadást, akkor tanulta meg, hogy képes előre jelezni, ha démonok közelednek. Apja a király, nem lepődött meg fia képességein, a szíve mélyén

MAGYARORSZÁG NYUGDÍJRENDSZERE ( ) Október 5-7.

A játék célja. A játék tartozékai. A játéktáblák

Munkaügyi hírlevél. 1. Általános tapasztalatok

Az építési műszaki ellenőr képzés a gyakorló szakemberek szemével

Beszámoló a Magyar Röplabda Szövetség Játékvezetıi Testületének 2009-ben végzett tevékenységérıl

Átírás:

Igó Norbert Krisztián Csillaghullás

1. Fejezet: Amikor testet ölt a fájdalom Az iskolakezdéssel együtt, szeptemberben kezdetét vette a másodosztályú Labdarúgó Liga, melynek az első fordulójában a Cegléd focicsapata fogadta hazai pályán a korábban első osztályban menetelő, ám mostanra rangja vesztett Balmazújvárost. Cegléd nem tartozott a nagyvárosok közé, ezzel ellentétben viszont a különféle rendezvényekre elég szép számmal jelentek meg a lelkes szórakozni vágyók. S ez ugyanígy volt rájuk jellemző a sportesemények napjain is. A malomtó széli sportpálya ezúttal is zengett a szurkolóktól. A ceglédi, illetve a balmazújvárosi szurkolók, egymástól messze, két külön csoportban, az ülőhelyükről felállva szögdécseltek fel s alá, miközben sörtől bódultan kiáltozták csapatuk drukkindulóját. Odalent a méregzöld füves pályán kiéleződött harc ment, a szezon első bajnoki meccs győzelméért. A citromsárga mezt viselő hazai csapat a Cegléd, valamint a zöld alapon, fekete csíkokkal teli Balmazújváros mérte öszsze az erejét. Támadott mind a két csapat, ám, hasonlóképpen visszazártak. Kellemes, napsütötte időben volt része a két csapatnak. A szél csak gyengén fújt, éppen hogy megtáncoltatta a Malomtó széli sportpálya körüli fák lombjait. A Nap aranyló fénye, teljes egészében világította be a zöld gyepet, nem volt 5

se hideg, se túl meleg, tehát alkalmasnak minősült az idő mint meccsezésre, mint meccsnézésre. Mindkét csapat teljes erejét bevetve, próbálta megszerezni a vezetést, miközben a lelátókról már egyre hangosabb drukk kiáltások hallatszódtak le a pályára. Persze, odalent minden játékos tisztában volt azzal, hogy ahol ennyi ember szurkol a győzelemért, akkor ott mindennél jobban kell teljesíteni. A ceglédi focicsapat kapitánya, a magas, torzonborz, szőke frizurás Máté, figyelmeztette társait, hogy hamarosan véget ér az első félidő, s jó lenne szerzett s nem kapott góllal zárni a szezon első bajnoki meccsének a félidejét. A sárga mezesek, akármennyire csak tudtak, próbáltak újabb és újabb támadást kialakítani, ám ezzel szemben a Balmazújváros focistái sem adták oda olyan könnyen a játékszert. Mindkét csapat igyekezett összeszedettebben játszani, még ha már csak néhány percre voltak a félidő lefújásától. Mint a Cegléd, mint a Balmazújváros próbált mindent megtenni a vezető gól megszerzése érdekében. A vendég csapat próbált közelebb kerülni az ellenfél csapat kapujához, méghozzá hosszabb passzokkal, melynek pontatlansága miatt a Cegléd megszerezte a labdát. Méghozzá a hazai csapat, balszélső hátvédje Bernáth Kristóf csípte el az eladott labdát. Aztán nagy lendülettel elindult, hogy mihamarabb lefussa üldözőjét és megfelelő csapattársnak továbbíthassa a labdát. Mivel azonban látta, hogy minden társa mögött ott állt egy zöld-fekete mezes játékos, így nem tehetett mást, egyedül kellett tovább mennie, végül is ő rá már nem maradt fogó ember. Így hát eldöntötte: ezt a labdát, ha törik, ha szakad, de egészen a kapuig fogja vinni. Márpedig ha ő eldönt valamit, akkor annak úgy kell majd történnie. Azt akarja, hogy ezzel a góllal, márha persze sikerül majd megszereznie, elismerést nyerhessen a csapattársaitól és az edzőjétől. Erre mindennél jobban vágyott. Elismerést egy egyszerű focista fiúnak, aki soha nem vágyott jobban semmire, egy elismerésnél. 6

Kristóf már majdnem elérte az ellenfél kapuját, amikor hallotta, hogy egyre több láb dobog mögötte, melyek pillanatok alatt már ott lihegtek a nyakában. Ezzel egy időben, pedig vele szemben a kapus, aki elrugaszkodván a földtől, olyan erővel indult meg vele szemben, akár egy szabadon eresztett bika. S mivel legalább két fejjel magasabb és szélesebb testalkattal rendelkezett Kristófnál, így a 18 éves fiúban még ha az utolsó pillanatban is, de kételyek merültek fel. Mi történik ha összeütközik a hatalmas, kopasz fejű kapussal? Még az is lehetséges, hogy az ütközéstől maradandó agykárosodást fog szenvedni, ami miatt már soha életében nem folytathatja majd ezt a csodálatos sportágat, s ami még fájóbb lesz, hogy már soha nem lesz olyan, mint azelőtt. S mindezt egy gólért. Márpedig igen is egy gólért! Ha ezzel a saját testi épségét fogja kockáztatni, akkor ennek így kell hát lennie! Ebből az akcióból gólt fog szerezni! A hazai szurkolótáborban már mindenki felpattant az ülőhelyéről. A Malomtól széli sportpálya zengett, ám ezúttal csak a Ceglédi drukkénektől. Kristóf nem vesztegette az időt. Amikor már csak három méterre volt a kapustól, óvatos mozdulattal átpasszolta a labdát a kopasz fiú vékony lábai között, ahonnan a játékszernek zavartalanul gurult a gólvonalon át, egészen addig, amíg a háló meg nem állította. Cegléd - Balmazújváros 1 : 0 I. Félidő 45' perc A hazai csapat szurkolótábora örömtáncot járva, s persze eget zengető morajt csapván ünnepelte Bernáth Kristóf szólóját, aki egészen a saját térfelüktől egészen az ellenfél kapujáig vezette a labdát. Úgy, ahogyan az ő eldöntötte. Csodálatos és látványos akció volt. Egyedül megverte a 7

védelmet s még a kapus ellen is megnyerte a szemtőlszembeni párharcot. Még akkor is szép teljesítmény volt, még kissé önző megoldást választott, s ezzel ő maga is tisztában volt. Kristófhoz minden csapattársa odarohant, s magukhoz ölelték a bravúros góljáért. Egyikük sem szólta meg, amiért passz nélkül vezette át a pályán a labdát, mindenki hálás volt neki. A bíró pedig nemsokkal a középkezdés után, meg se várva hogy a duzzogó Balmazújváros támadhasson, lefújta az első félidőt. Miközben a két csapat az öltöző felé indult, a vendég csapat, tagbaszakadt, szakállas, baseball sapkát viselő edzője, csípőre vágott kezekkel, ajkát harapdálva próbálta megfogalmazni mondandóját, melyeknek majd a szünet alatt fog hangot adni. A Ceglédiek edzője, Flórián bácsi arcán elégedett mosoly ült, szemüvege mögül pedig büszkeségtől csillogó szemekkel kísérte csapatát a negyed órás pihenőre. A szurkolók is elhagyták a helyüket s a büfé felé indultak. Voltak, akik még a sörüket sem fogyasztották el, amely mostanra már felmelegedve s buborékok nélkül lötykölődött a műanyag pohárban. A hazai csapat öltözőjében ünnepi hangulat uralkodott. Igaz, még csak az első félidőt nyerték meg, s a három pont megszerzéséhez, bizony szükség lesz még egy negyvenöt percnyi játék fölényre. Mindenesetre a Balmazújváros elleni vezetés megnyugtatta a csapatot. Jól csináltad, Kristóf! csapott ököllel Tímár, a nála alacsonyabb balszélső hátvéd vállába, aki az elismerés hallatán, csillogó szemekkel fordult a csapatkapitány felé. Tényleg? Jó voltam? Naná! biccentett neki. Magabiztosan kell kiállni ellenük, te pedig pont ezt tetted! Tímár véleményét minden szuszogó játékos jóvá hagyta. Azaz majdnem mindenki. A csapat agresszív s hirtelen haragú tagja Balogh, ezúttal is felháborodott Kristóf teljesítményére. Persze miért is tett volna másként? 8