NYÁRI KAMARA AUKCIÓ. Tisztelt Ügyfeleink! Az árverési feltételekről az alábbi linken tájékozódhat:

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

VAN ÚJ A FÖLD. Katalógus április március 31. VÁLOGATÁS A ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL

Jovánkő 2012-es árlista

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

OBJECT CATALOGUES. of the Museum of Hungarian Agriculture Vol. 2. József Bányai HUNTING WEAPONS AND ACCESSORIES

Magyaros termékek és térképek webáruháza (viszonteladói árak)

Egy-egy tétel tartalmazza a szaktörténeti és a szakismereti témaköröket is.

SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ

ERFO Nonprofit Kft. Telefon: Fax: Web:

kat oldal ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS

Az angyalok is szeretik az ajándékokat!

I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista)

Borítékos aukció tételei. Múzeumok éjszakája június 22.

RESTAURÁLÁSI DOKUMENTÁCIÓ

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a / os telefonszámon.

ÓRIÁSI VÁLASZTÉK, RAGYOGÓ ÁRAK!

MUNKAANYAG. Herédi János. Nemesfém és nem nemesfém áruk és termékek osztályozása. A követelménymodul megnevezése: Áruosztályozás és áruismeret

nagy sorsjátéka nyereménytárgyainak jegyzéke.

Közbeszerzési Értesítő száma: 2016/35. Tájékoztató az eljárás eredményéről (1-es minta)/ké/ KÉ. Hirdetmény típusa:

Kikiáltási ár: Ft Kandinszkij, Vaszilij: Tisztelet Golimannak, Kikiáltási ár: Ft Chagall, Marc: At pace Colombus plakát, 1977

XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében

Régészeti ásatások és leletek Szabolcs-Szatmár megyében 1987/88-ban

M1 M2 M3. üveges M2 M4 M4

Egyiptom művészete Ókor-1

Karácsonyi örömök díszcsomagolásban

SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÓRATOK RESTAURÁLÁSÁRÓL. Esterházy kincstár ötvöstárgyaihoz tartozó, roncs állapotú tokok restaurálása I. ütem

Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor

Keramikus Keramikus Kerámiakészítő Keramikus Porcelánfestő és -tervező asszisztens

SZÁLOPTIKÁS VIZSGÁLÓLÁMPA FIBROLIGHT

A tételek kifejtésénél a vizsgázónak értelmeznie és/vagy alkalmaznia kell az ahhoz tartozó mellékleteket.

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 48/2. Falikép,dombormû: Fohászkodó férfi technika: préselt lemez méretek: 28 x 34 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 2.

Kereskedelmi és vállalkozási ismeretek

ÁRLISTA 2016 Érvényes: április 1.-től

Irodaszer katalógus Asztali mini, műanyag tűzőgép No.10 tűzési kapacitás: 10 lap méret: 84x28x48 mm

Hobbyművész katalógus Díszíthető tárgyak

Lakitelek. Kertépítészeti kiviteli tervdokumentáció. I. ütem /óvoda, iskola előtti szakasz/ Tervező: Máté Zita K

Beköszöntő. Kedves Olvasó! Váradi Krisztina üzletvezető

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

Egy magángyûjtemény szenteltvíztartói

Nógrádsipek Iskola, Óvoda, Kultúrház épületenergetikai fejlesztése megújuló energia forrással kombinálva

Ragasztószalagos, szalagos, hajhosszabbító tincsek

TIOP /1B

Bronzműves és szoboröntő Szobrász Díszítő szobrász Szobrász

Roto Fentro. Ablaktábla komfort vasalat. Vasalatáttekintés - kivonat. Roto Fentro

XXVII. REGIONÁLIS FODRÁSZ ÉS KOZMETIKUS TANULÓVERSENY és VI. HESZ JÁNOS EMLÉKVERSENY

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán

Csizmájába minden jót!

SZOBRÁSZAT ÉS KERÁMIA TANSZAK 1 SZOBRÁSZAT ÉS KERÁMIA TANSZAK

GLÜCK FRIGYES GYŰJTEMÉNYE.

RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA

Húzott kerámia tetó cserepek

Termék megnevezése Kiszerelés Nettó ár/db Bruttó ár/db

12 szál Ft/db. 01 fehér 11 krém 03 korál 05 mélyrózsa 07 vörös 08 bordó 09 világoskék 12 lila. Margaréta, 50 mm ø Ft/db

RADIuS Mess- und Spanntechnik GmbH & Co. KG Befogóeszköz koordináta méréstechnikához

Hegesztés előtt horganyzott. Bruttó ár/db. Súly kg

KONYHATECHNIKAI ESZKÖZÖK RÖVID ÁRJEGYZÉKE

Ország Magyar. Telefax72/ Internet cím (URL)

NMA007 In memorien könyv bordó

2016 Árlista. nettó árak KIS KARABINEREK

Felhasználói kézikönyv

Ametiszt. SZETT AJÁNLAT: Ft Fülbevaló és gyùrù együtt: Ft Megtakarítás: Ft Gyùrù. fehérarany, gyémántokkal**

Közbeszerzési Értesítő száma: 2015/95

K E R Á M I A K F T.

350/460/ /570 igen 3 postázásra igen igen 3 postázásra igen igen 3 postázásra igen igen 3 postázásra igen 995/1060/ 1150

I. PÁPA VÁROSÉRT ÉRDEMÉREM alapítása

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

Pokoltanya pihenıhely:

Elektromágnesesség tanulói kísérletek Önindukció bekapcsolásnál

Földelés szalagbilincs. Földelés csõbilincs. Földelõbilincs. Földelõkapocs. Legnagyobb. Legnagyobb. egységcsomag

Tornaszerek beszerzése.

ÉKSZER ÉS MŰTÁRGY KAMARAAUKCIÓ 2016. március 9., 17 órától BÁV Apszisterem Aukciós kiállítás: 2016. február 26. március 7. A kiállítás hétköznaponként 10 és 19 óra, szombatonként 10 és 14 óra között tekinthető meg a BÁV Apszistermében (1052 Budapest, Bécsi utca 3.) Tel.: +36 1-429-3064; +36-1-429-3024 www.bav.hu/aukcio aukcio@bav.hu

ÉKSZER ÉS MŰTÁRGY KAMARAAUKCIÓ 2016. március 9. 17 óra BÁV Apszisterem AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS 2016. február 26. március 7. hétfő-péntek: 10 19 óráig, szombat: 10 14 óráig, vasárnap zárva BÁV Apszisterem 1052 Budapest, Bécsi u. 3. Telefon: (1) 429 3024 Fax: (1) 429 3021 2

1. FÜGGŐ 18 k fehérarany, áttört mintás belső csüngős fazon 4 rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,15 ct ékítéssel, 1930 körül, súly 3,0 g 30 000 Ft / 100 2. NŐI GYŰRŰ 14 k fehérarany, 13 kisebb-nagyobb régi csiszolású briliáns cca. 0,35 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1920 körül, súly 1,6 g, átmérő: 17,5 mm 45 000 Ft / 150 3. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, hosszúkás geometrikus stílusú áttört fazon 26 apró gyémánt cca. 0,20 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, súly 4,6 g 65 000 Ft / 217 3

4. FÜGGŐ 14 k arany keretelésű, gilosált alapon festett, zománcozott Szűz Mária ábrázolás, hátoldalon könyörgés szöveggel, súly 7,4 g 13 000 Ft / 43 5. ÉKSZER 2 DB 9 arany függő, 1 nagyobb korall lencse díszítéssel, 14 k arany fülbevaló pár korall és 2 apró gyémánt ékítéssel, patentzáras beakasztással, súly 8,6 g 45 000 Ft / 150 6. KARIKAGYŰRŰ 14 k arany, körben zárt foglalásban 34 apró briliáns cca. 0,35 ct (R1CP2) ékítéssel, súly 2,3 g, átmérő: 16,5 mm 30 000 Ft / 100 7. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k arany láncon, 18 k arany keretelésű opál kaboson függő, súly 7,0 g 60 000 Ft / 200 4

8. KARÉK 14 k arany, keskeny nyitható reif, középrészén díszítő elem opál, igazgyöngy és üvegkő díszítéssel, súly 7,7 g, átmérő: 6 cm 60 000 Ft / 200 9. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k fehérarany, vékony anker láncon egyenes szárú latin keresztforma függő, 11 azsúrfoglalt régi csiszolású briliáns cca. 0,45 ct (R2CrP1) ékítéssel, súly 3,1 g, hossz: 50 cm 50 000 Ft / 167 10. NŐI GYŰRŰ 14 k arany, áttört fejen 1 briliáns cca. 0,07 ct (R1CrSi) és 8 gyémántékítéssel, 1940 körül, súly 1,9 g, átmérő: 17,7 mm 25 000 Ft / 83 11. ÉKSZER 2 DB 14 k arany gyűrű koralldíszítéssel, 18 k arany fülbevaló pár korall és apró cirkónia kődíszítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, súly 7,9 g 70 000 Ft / 233 5

12. FÉRFI KARÓRA LONGINES 18 k arany tok, krémszínű, indexjelzéses, naptára, centrál másodpercmutatós számlap, kvarc L4743 működő szerkezet, bőr szíjon, tokszám: 31412771, súly bruttó 32,6 g, tok átmérő: 30,0 mm 120 000 Ft / 400 13. NYAKKENDŐTŰ 14 k arany, egyenes beszúró tűn patkóforma, 15 apró gyémánt cca. 0,15 ct (A) ékítéssel, súly 1,9 g 20 000 Ft / 67 14. FÉRFI KARÓRA OMEGA 18 k arany tok, sárga, fém, indexjelzéses, naptáras, centrál másodpercmutatós számlap, működő kvarc szerkezet, bőr szíjon, súly bruttó 29,8 g, tok átmérő: 30 mm 120 000 Ft / 400 15. FÉRFI GYŰRŰ 14 k arany, szögletes formájú fej 1 kis briliáns cca. 0,25 ct (MTCrVs) ékítéssel, bordázott gyűrűvállal, súly 8,3 g, átmérő: 21,5 mm 95 000 Ft / 317 6

16. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, tenyésztett gyöngy és 6 apró briliáns cca. 0,10 ct (MCP1) ékítéssel, beszúrós stiftes klipsz szereléssel, súly 9,1 g 60 000 Ft / 200 17. LÁNC FÜGGŐVEL 18 k arany, anker láncon, nyitható karikán, 6 különböző nagyságú tengeri tenyésztett gyöngy és apró rubindíszítésű függő, súly 8,2 g, hossz: 50 cm 70 000 Ft / 233 18. GYÖNGY NYAKLÁNC ÉS KARLÁNC 14 k arany golyóforma csaton, barokk formájú tengeri tenyésztett gyöngyökből fűzött lánc, szem átmérő: átlag 7,0 mm, 14 k arany szögletes csaton, 2 sorban fűzött tengeri tenyésztett gyöngyökből karkötő, szem átmérő: 5,9 mm, súly bruttó 46,7 g, hossz: 46, 19 cm 40 000 Ft / 133 7

19. NŐI GYŰRŰ 18 k fehér arany, 1 tenyésztett gyöngy és 14 apró karmos foglalású briliáns cca. 0,25 ct (MCrP1) ékítéssel, súly 6,7 g, átmérő: 17,5 mm 80 000 Ft / 267 20. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k fehérarany, vékony anker láncon függő, 3 szögletes csiszolású növekvő nagyságú briliáns cca. 0,30 ct (MTCrVs) és 1 tenyésztett gyöngyékítéssel, súly 4,5 g, hossz: 44 cm 60 000 Ft / 200 21. NŐI GYŰRŰ 18 k sárga- és fehérarany, karmos foglalatban 11 briliáns 0,66 ct (MWVvs) ékítéssel, súly 4,4 g, átmérő: 18,2 mm 180 000 Ft / 600 22. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, karmos foglalatban 2 briliáns cca. 0,50 ct (MTCrVs) ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, súly 1,8 g 110 000 Ft / 367 8

23. KARKÖTŐ 14 k arany, sorban foglalt 19 rubin kaboson cca. 13,0 ct díszítéssel, karabiner kapcsolással, súly 20,6 g, hossz: 20 cm, rubinok festettek 140 000 Ft / 467 24. ÉKSZER 2 DB 14 k arany, csüngős fülbevaló pár és függő, rubin kabosonok díszítéssel, patent záras beakasztással, súly 9,2 g 60 000 Ft / 200 25. NŐI GYŰRŰ 18 k arany, 5 szögletes csiszolású briliáns cca. 1,20 ct (MTCrVs) aliance fazonban, súly 7,1 g, átmérő: 17,3 mm 230 000 Ft / 767 26. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, szederforma lencse, pave foglalt különböző színű apró tűrkizekkel díszítve, beszúrós stiftes szereléssel, súly 4,2 g 40 000 Ft / 133 9

27. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k arany, vékony anker láncon ovális formájú függő, kézi festett porcelán betéttel, függő Pest 1930 körül, lánc későbbi, súly 11,8 g, hossz: 40 cm 60 000 Ft / 200 28. KARPEREC 14 k arany, áttört, geometrizáló, kézi vésett díszítésű, zöld achát kövekkel, nyelves zárral, 1940 körül, súly 24,5 g, átmérő: 6 cm 200 000 Ft / 667 29. NŐI GYŰRŰ 14 k arany, szögletes formájú fejen azsúrfoglalt 1 nagyobb smaragd, körben váltakozó elrendezésben 6 smaragd és 6 különböző csiszolású gyémánt cca. 0,45 ct ékítéssel, smaragd összesen cca. 1,10 ct, súly 9,8 g, átmérő: 17,9 mm 110 000 Ft / 367 10

30. FÜLBEVALÓ PÁR 9 k arany, korongforma, türkiz, félgyöngy és rubindíszítéssel, elöl kapcsos beakasztással, súly 9,3 g, alakított 50 000 Ft / 167 31. NŐI GYŰRŰ 14 k fehérarany, rozettaforma fejen azsúrfoglalt 10 briliáns cca. 0,40 ct (M-ACrP3), nagy természetes zárványokkal, középen zöld achát kővel, súly 3,3 g, átmérő: 18,1 mm 80 000 Ft / 267 32. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, buton foglalt 2 nagyobb pezsgő színű régi csiszolású briliáns cca. 1,0 ct és 2 kicsi briliáns cca. 0,10 ct ékítéssel, patent záras beakasztással, 1930 körül, súly 2,3 g 80 000 Ft / 267 33. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k arany, vékony kígyó láncon csepp alakú briliánssal ékített függő, briliáns cca. 0,40 ct (R2YP1), régi csiszolás, sárgás árnyalat, természetes zárványokkal, súly 4,2 g, hossz: 40 cm 100 000 Ft / 333 11

34. MELLTŰ 14 k arany, áttört levélforma 14 briliáns cca. 0,30 ct (R1-ATCrVs) ékítéssel, 1930 körül, súly 8,8 g 80 000 Ft / 267 35. ÉKSZERGARNITÚRA 2 DB 18 k arany, gyűrű és fülbevaló pár, faragott koralldíszítéssel, beakasztó kampós szereléssel, súly 25,1 g, átmérő: 18,3 mm 150 000 Ft / 500 36. NŐI GYŰRŰ 14 k arany, karmos foglalatban 1 briliáns cca. 0,50 ct (MTCrVs) ékítéssel, súly 1,9 g, átmérő: 16,1 mm 120 000 Ft / 400 37. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, buton foglalt 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,65 ct (R1CP2) ékítéssel, nagyobb természetes zárványokkal, beszúrós srófos szereléssel, súly 1,6 g 40 000 Ft / 133 12

38. ÉKSZER 2 DB 14 k arany, buton foglalt fülbevaló pár és női szoliter gyűrű, 3 briliáns cca. 0,30 ct (R1CrSi) ékítéssel, beszúrós srófos szereléssel, 1930 körül, súly 3,0 g, átmérő: 17,5 mm 80 000 Ft / 267 39. NŐI GYŰRŰ 14 k arany, karmos foglalatban 1 briliáns cca. 0,50 ct (MTCrSi) ékítéssel, súly 6,9 g, átmérő: 19,2 mm 150 000 Ft / 500 40. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, ovális formájú, több soros karmos foglalatban gránátkövekkel díszítve, patent záras beakasztással, súly 6,1 g 45 000 Ft / 150 41. NŐI GYŰRŰ 18 k fehérarany, aszimmetrikus foglalású fej topáz, olivin, gránát, ametiszt dublett és 22 mikró foglalású apró briliáns cca. 0,08 ct ékítéssel, súly 6,5 g, átmérő: 17,2 mm 70 000 Ft / 233 13

42. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k fehérarany, 2 cseppforma akvamarin és 2 kis briliáns cca. 0,04 ct ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, súly 5,6 g 60 000 Ft / 200 43. NŐI GYŰRŰ 14 k fehérarany, 2 tenyésztett gyöngy és 3 kis briliáns cca. 0,07 ct (MTCrVs) ékítéssel, súly 4,9 g, átmérő: 19,0 mm 40 000 Ft / 133 44. ÉKSZERGARNITÚRA 14 k fehérarany, vékony anker láncon szögletes forma függő, fülbevaló pár és női gyűrű, 228 apró szögletes csiszolású briliáns cca. 1,10 ct (CrP1) ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, súly 8,8 g, hossz: 40 cm, átmérő: 17,1 mm 200 000 Ft / 667 14

45. FÜLBEVALÓ PÁR 18 k fehérarany, rozetta fazon, 2 nagyobb briliáns cca. 0,40 ct (MCrSi2) és 20 achant csiszolású briliáns cca. 0,20 ct ékítéssel, patent záras beakasztással, súly 4,6 g 100 000 Ft / 333 46. LÁNC FÜGGŐVEL 18 k fehérarany függő, 1 rózsaszínű tengeri tenyésztett gyöngy és 16 pave foglalt briliáns cca. 0,50 ct (MTCrVvs) ékítéssel, 14 k fehérarany láncon, súly 6,2 g, hossz: 40 cm 110 000 Ft / 367 47. KÉZELŐGOMB PÁR 14 k arany, kerek gombok gilosált és kék vonalzománc díszítéssel, karabiner kapcsolással, 1930 körül, súly 6,6 g 60 000 Ft / 200 48. ÓRALÁNC 14 k arany, fantázia láncszemekből, ugrókarika és karabiner szereléssel, 1930 körül, súly 12,3 g, hossz: 34 cm 100 000 Ft / 333 15

49. NYITOTT FÉRFI ZSEBÓRA IWC 14 k arany tok, arab számos, másodpercmutatós számlap, működő szerkezet, tok, számlap, szerkezet jelzett International Watch Co. Schaffhausen, Svájc 1930 körül, tokszám: 929431-21, szerkezetszám: 896793, súly bruttó 68,4 g 170 000 Ft / 567 50. TISZTI LÁNC 14 k arany, rövid óralánc karabiner véggel, Sárkányölő Szent György érem függővel, 1920 körül, súly 13,5 g, hossz: 17 cm 120 000 Ft / 400 51. KÉZELŐGOMB PÁR 14 k arany, kerek formájú gyöngyház betétes gombok, közepükben 20 apró rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, súly 6,8 g 40 000 Ft / 133 52. CERUZA 14 k arany borítású, gilosált díszítésű grafit iron, 1940 körül, súly bruttó 12,6 g, hossz: 11,5 cm 45 000 Ft / 150 16

53. SZOLITER GYŰRŰ 14 k arany, 1 nagyobb régi csiszolású briliáns cca. 0,70 ct (R2CrP2), nagyobb természetes zárványokkal, és 4 apró briliáns cca. 0,10 ct gyűrűvállon, súly 2,9 g, átmérő: 17,6 mm 180 000 Ft / 600 54. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k arany, vékony anker láncon függő, 10 apró gyémánt cca. 0,10 ct és 1 zafírékítéssel, súly 7,1 g, hossz: 50 cm 60 000 Ft / 200 55. NŐI GYŰRŰ 14 k arany és ezüst, rozettaforma fejen 6 azsur foglalt rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,50 ct és 1 zafír cca. 0,20 ct ékítéssel, Pest 1930 körül, súly 3,7 g, átmérő: 17,1 mm 80 000 Ft / 267 17

56. FÜGGŐÓRA 14 k arany, vésett díszítésű duplafedeles tok, római számos zománcozott számlap, működő cilinder járatú szerkezet, Svájc 1900 körül, tokszám: 239380, súly bruttó 23,0 g 55 000 Ft / 183 57. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany, 2 zárt foglalású rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,30 ct ékítéssel, patent záras beakasztással, 1930 körül, súly 2,9 g 30 000 Ft / 100 58. NŐI GYŰRŰ 9 k arany, ovális formájú fejen kaboson csiszolású almandin és félgyöngy díszítéssel, súly 7,1 g, átmérő: 17,0 mm 40 000 Ft / 133 59. LÁNC FÜGGŐVEL 9 k arany melltű-függő, citrin és apró félgyöngy díszítéssel, 1900 körül, utólagos 14 k arany anker láncon, súly 8,1 g, hossz: 40 cm 50 000 Ft / 167 18

60. FÜGGŐ 14 k fehérarany, 1 cseppforma zafír cca. 1,0 ct és 12 karmos foglalású briliáns cca. 0,40 ct (MTCrVs) ékítéssel, súly 1,3 g 85 000 Ft / 283 61. NŐI GYŰRŰ 14 k fehérarany, áttört fejen 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CP1) és 18 apró gyémánt cca. 0,40 ct ékítéssel, súly 2,2 g, átmérő: 16,7 mm 100 000 Ft / 333 62. NŐI GYŰRŰ 14 k fehérarany, 11 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrP1) rozetta fazonban, 1940 körül, súly 2,3 g, átmérő: 18,0 mm 80 000 Ft / 267 63. KARÉK 14 k arany, nyitható reif, középrészén ellentétes irányú golyó díszes indás motívumok között 3 karmos foglalású régi csiszolású briliáns cca. 0,75 ct (R2CrSi), 1930 körül, súly 16,0 g 180 000 Ft / 600 19

64. LÁNC FÜGGŐVEL 14 k arany, vékony anker láncon 1900 körüli ékszer részből alakított függő, fekete vonalzománc és 11 rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,40 ct ékítéssel, súly 6,3 g, hossz: 40 cm 80 000 Ft / 267 65. KARKÖTŐ 14 k arany, keskeny glides karpánt középrészén 1 briliáns cca. 0,10 ct (R1CrSi) és 2 apró gyémánt, 1930 körül, súly 8,6 g, hossz: 18 cm 70 000 Ft / 233 66. FÜLBEVALÓ PÁR 14 k arany és ezüst, 6 régi csiszolású briliáns cca. 0,65 ct (R2CP2) növekvő elrendezésben, patent záras beakasztással, 1920 körül, súly 3,7 g 80 000 Ft / 267 67. NYAKÉK 14 k arany, vékony anker láncon arany és ezüst leveles-bimbós stílusú függő, különböző nagyságú régi csiszolású briliánsok cca. 1,20 ct (R2CrP1) ékítéssel, melltűként is viselhető, 1930 körül, lánc későbbi pótlás, súly 12,8 g, hossz: 50 cm 520 000 Ft / 1 733 20

68. TÁLKA Ezüst, kerek forma, öblében felülfestett zománcdíszítésű virág motívum, jelzett Sterling Denmark, súly 40,3 g, átmérő: 7 cm, fémjelzési mentességről engedélyszám: 3064/2015 10 000 Ft / 33 69. KULCSTARTÓ Ezüst, áttört, gépi vésett díszítésű líraforma, nagy kulcskarikával, I. K. mesterjeggyel, Pest 1930 körül, Dianás jelzéssel, súly 44,1 g 12 000 Ft / 40 70. PERSELY Ezüst, zsanéros fedélnyitódású ládaforma, Bécs 1890 körül, Dianás jelzéssel, súly 159,3 g, méret: 8 6 5,5 cm, lakat hiányzik 45 000 Ft / 150 21

71. TÁLCA Ezüst, ívelt oldalú, kivágott füleinél girland díszítésű, S. K. mesterjeggyel, Bécs 1910 körül, súly 127,0 g, hossz: 28,5 cm 32 000 Ft / 107 72. KIÖNTŐ Ezüst, alacsony lábakon álló, öntött díszítésű elemekkel, zsanéros fedélnyitódással, rosenau jellegű, XX. század, utólagos fémjellel, súly 138,0 g, magasság: 11 cm 35 000 Ft / 117 73. PERSELY Ezüst, hatszögletes alapon mecsetforma, német 1872-1902 közötti behozatali jeggyel, súly 70,5 g, magasság: 9 cm, lakat hiányzik 25 000 Ft / 83 22

74. TÁLALÓ ESZKÖZ 2 DB Aranyozott ezüst, villa és kanál, hosszú bordázott elefántcsont nyélen, monogram vésett, készítő: Gedlicka & Söhne, Bécs 1900 körül, Dianás jelzéssel, súly bruttó 138,8 g 35 000 Ft / 117 75. SZALVÉTATARTÓ ART DECO Ezüst, kicsi kihajló lábakon álló, díszítetlen szögletes forma, Budapest 1940 körül, forgalmazó: Bachruch utóda, súly 212,0 g, méret: 15 7 cm 35 000 Ft / 117 76. FŰSZERTARTÓ PÁR Antik ezüst, karéjos talp és peremdíszítésű, A. R. mesterjeggyel, Bécs 1855, súly 127,9 g, méret: 9 5 cm 35 000 Ft / 117 77. BOROS POHÁR Antik ezüst, alacsony talpon, karélyos peremű, fölfelé kihajló szélesedő forma, körbenfutó szőlőinda motívum díszítéssel, belül aranyozott, A. B. mesterjeggyel, Bécs 1860 körül, súly 76,0 g, magasság: 8,5 cm 15 000 Ft / 50 23

78. KÁVÉSKANNA Ezüst, alacsony gyűrűtalpon, zsanéros fedélnyitódású tojásforma, díszítetlen felülettel, csont gyűrűkkel, készítő: Alexander Birkl, Bécs 1900 körül, Dianás jelzéssel, súly 250,0 g, magasság: 15 cm 50 000 Ft / 167 79. CUKORTARTÓ Aranyozott ezüst, kerek öblös forma, monogram vésett, Moszkva 1895, P. O. mester, B. A. próbamester, súly 117,6 g, átmérő: 7,5 cm 24 000 Ft / 80 80. BONBONOS KOSÁR Ezüst, kerek forma, áttört kihajló peremmel, Pest 1930 körül, Dianás jelzéssel, súly 132,0 g, átmérő: 15,5 cm 25 000 Ft / 83 81. ANGOL TÁLCA Ezüst, alacsony madár karomforma lábakon álló kerek forma, készítő: Thomas Bradbury & Sons, London 1920-22, súly 554,7 g, átmérő: 25,5 cm 100 000 Ft / 333 24

82. TALPAS KÍNÁLÓ ART DECO Ezüst, áttört talp oszlop formán, geometrizáló díszítésű öblös tál, készítő: Hermann Südfeld, Bécs 1910 körül, Dianás jelzéssel, súly 204,0 g, méret: 15 13,5 cm 40 000 Ft / 133 83. CUKORDOBOZ Ezüst, 4 apró golyólábon álló, ovális, felfelé szélesedő test, zsanéros fedélnyitódással, belül aranyozott, Pest 1930 körül, súly 338,0 g, méret: 10 15 cm 65 000 Ft / 217 84. FÜLES KÍNÁLÓTÁL Ezüst, zsanéron lehajtható füllel, öblös kerek forma, több sorban ismételt beütött mintával, mesterjegy olvashatatlan, Bécs 1900 körül, Dianás jelzéssel, súly 240,0 g, átmérő: 19 cm 55 000 Ft / 183 25

85. TALPAS KÍNÁLÓTÁL Ezüst, kis kerek talpas tál, körbefutó rózsa mintás díszítéssel, csiszolt üvegbetéttel, ezüst súly 118,0 g, magasság: 9,5 cm 30 000 Ft / 100 86. CUKORDOBOZ Antik ezüst, hólyagos díszítéssel, Bécs 1855 körül, pótolt modern ló forma dísszel, súly 321,0 g 60 000 Ft / 200 87. GYERTYATARTÓ Ezüst, kétkaros, J. C. K. Bécs 1900 körül, Dianás jelzéssel, talp modern pótlás, súly 489,0 g, magasság: 20 cm 100 000 Ft / 333 26

88. TÁLCA Ezüst, lekerekített sarkú téglalapforma, kétoldalt fülekkel, 4 golyólábon álló, üvegbetéttel, K. M. mesterjeggyel, Pest 1930 körül, Dianás jelzéssel, ezüst súly 630,0 g 120 000 Ft / 400 89. KÁVÉSKÉSZLET 3 DB Ezüst, kávéskanna, cukortartó, tejszínkiöntő, kötegelt peremdíszítéssel, készítő: Bachruch Antal, Pest 1930 körül, Dianás jelzzéssel, súly 661,0 g 130 000 Ft / 433 90. TALPAS KÍNÁLÓTÁL Ezüst, alacsony lábakon álló kerek talp, váza forma test plasztikus fülekkel, neoreneszánsz motívum díszítéssel, csiszolt üveg tállal, Bécs 1900 körül, ezüst súly 271,0 g 65 000 Ft / 217 27

91. SZECESSZIÓS BÉCSI TÁLCA Ezüst, kerek, lapos öblös peremén kétoldalt fülein végig futó virágos inda motívum díszítéssel, készítő: Schlesinger Franz, Bécs 1900 körül, Dianás jelzéssel, súly 856,0 g, átmérő: 38 cm, hossz: 45 cm 160 000 Ft / 533 92. KÉT DARAB HISTORIZÁLÓ TÁLALÓTÁL Ezüst, 1916 g. Tálca és fedeles ragutál. Peremszéleken hengerelt díszítménnyel. Tálcán jelzett: Bécs, 1910 körül. Tálca átm.: 35 cm Ragutál átm.: 28 cm 220 000 Ft / 733 93. ANGOL HAJKEFE Ezüst keretén gilosált alapon rózsaszín transzlucid zománcdíszítéssel. Jelzett: Birmingham, 1924-25., valamint pesti behozatali-, és BÁV forgalmazói jellel, ill. 925 finomságú exportjelzés. H.: 24,5 cm 21 000 Ft / 70 28

94. SZECESSZIÓS PECSÉTNYOMÓ Ezüst, 32 g. Felületén domborított és cizellált virágdísz. Jelzett: Monarchiás fémjellel, 1900 körül. M.: 7,5 cm 14 000 Ft / 47 95. ÉKSZERTARTÓ TÁLKA Faragott achát, caboson csiszolású, apró drágakövekkel és barokk gyöngyökkel díszítve. Hiányos. 1920 körül. M.: 4 cm Átm.: 9,8 cm 18 000 Ft / 60 96. ANGOL HAJKEFE ÉS RUHAKEFE 97. Ezüst keretein gilosált alapon azúrkék transzlucid zománcdíszítéssel. Jelzett: Birmingham, 1926-27., valamint pesti behoztali-, és BÁV forgalmazói jellel, ill. 925 finomságú exportjelzés. H.: 24,5 cm és 15,3 cm 35 000 Ft / 117 LIKŐRÖS KANCSÓ Fúvott és csiszolt, színtelen üveg ezüst füllel és billenőfedéllel. Jelzett: Prága, 1910 körül, Alfred Pollak. Neuwirth: II/112. M.: 19,5 cm 28 000 Ft / 93 29

98. BORHŰTŐ Ezüstözött alpakka tál, kétoldalt öntött fülekkel. Oldalán vésett felirat. Jelzetlen, XX. század. M.: 12 25 cm 15 000 Ft / 50 99. SZŐLŐMOSÓ Fúvott és csiszolt, színtelen üveg nikkelezett fém szerelékkel, plasztik fogógombbal. 1930 körül. M.: 19 cm 15 000 Ft / 50 100. CUKORURNA Ezüstözött alpakka. Ívelt, oroszlánmancsos lábakon álló edénytest leemelhető fedéllel. Felületén historizáló díszítménnyel. Horpadt, ezüstözése kopott. Feltehetően svéd, XIX. sz. vége. M.: 18 000 Ft / 60 30

101. JUGENDSTIL BOROSKANCSÓ Sárga- és vörösréz kombinációja, részben kézzel díszített. Jelzetlen, német, 1910-20 között. M.: 32,5 cm 12 000 Ft / 40 102. JUGENDSTIL KÍNÁLÓTÁL Színes zománccal díszített ezüstözött alpakka. Fúvott és csiszolt, színtelen üvegbetétje pótlás (csorba). Alján jelzett: Szandrik, 1900 körül. M.: 26 cm Átm.: 20,5 cm 25 000 Ft / 83 103. CÍMERES EMLÉKPOHÁR Fúvott és csiszolt, rubinpáccal festett üveg. Palástján a koronás magyar címer, ill. 'Emlékül' felirat. Magyar, XX. sz. első fele. M.: 11 cm 12 000 Ft / 40 31

104. FEDELES SERLEG Fúvott, lapokra csiszolt mangánlila üveg. Fedelén arannyal festett vadászjelenet. Aranyozása kopott. Cseh, 1940 körül. M.: 28,5 cm 48 000 Ft / 160 105. PÁROS FALIDÍSZ Festett, zománcozott tejüveg öblében matricás jelenettel, rokályos díszítésű sárgaréz keretben. Egyik tál repedt. Cseh, 1900 körül. H.: 32 cm 15 000 Ft / 50 32

106. PRAVOSZLÁV KERESZT Öntött, aranyozott bronz, a megfeszített Krisztus domborműves ábrázolásával. Orosz, XIX. század vége. H.: 38,5 cm 75 000 Ft / 250 107. ASZTALI ÓRA 1/ 2 ütős szerkezet, épített márvány óraházban, tetején bronz zsoké versenylovával. Német, 1920 körül. M.: 50 cm 50 000 Ft / 167 33

108. SATSUMA DÍSZVÁZA Keménycserép, nyakán plasztikus sárkánygyíkkal, kétoldalt arannyal festett Satsuma jel. Palástján Buddha követőinek ábrázolása színes festéssel és aranyozással. Sárkány fején kisebb javítás. Alján készítői jelzés. Japán, Meiji-kor, XIX. sz. vége. M.: 22 cm 50 000 Ft / 167 109. KISPLASZTIKA - ELSŐ SZERELEM Öntött, patinázott bronz ölelkező gyerekek. Talapzatán jelzett: Gnädig. S. Német, 1930 körül. M.: 12,5 cm 25 000 Ft / 83 110. KISPLASZTIKA - PADON ÜLŐ CICÁK Hidegen festett bronz. Jelzetlen, Bécs (?), XX. sz. M.: 5 cm 15 000 Ft / 50 34

111. KISPLASZTIKA - ZIMANKÓBAN Öntött, hidegen festett bronz kisfiú kezében hólapáttal, márvány talpon. Jelzetlen, Bécs (?), XX. sz. eleje. M.: 7,5 cm 20 000 Ft / 67 112. MUHAROS LAJOS (Balassagyarmat, 1941 - ) GYERTYATARTÓ Öntött bronz, zománcdíszítéssel. M.: 16,5 cm 19 000 Ft / 63 113. PERCZ JÁNOS (Budapest, 1920-2001) PLAKETT - LÁNYKA Öntött bronz. Jelezve az egyik lábon: Percz. M.: 24,5 cm 9 000 Ft / 30 114. PERCZ JÁNOS (Budapest, 1920-2001) PLAKETT - KISFIÚ Öntött bronz. Jelezve az egyik lábon: Percz. M.: 27,5 cm 9 000 Ft / 30 35

115. JANÁKY VIKTOR (Békés, 1933 - ) DON QUIJOTE Festett mázs kerámia, masszába préselt fém elemekkel, olvasztott üveggel. Hátoldalán jelzett: masszába karcolt Janáky, valamint az Iparművészeti Vállalat etikettjével. 1960-as évek. M.: 26 22,5 cm 24 000 Ft / 80 116. KOVÁCS MARGIT (Győr, 1902 - Budapest, 1977) Fiú Engóbozott kerámia. Nyakán restaurált. Hátoldalán jelzett: bekarcolt K M monogrammal. M.: 34 cm 55 000 Ft / 183 117. VIRÁGTARTÓ DÍSZEDÉNY Színesen festett és aranyozott fajansz kaspó. Belsejében hajszálrepedt, felületén apró kopások. Alján jelzett: masszába nyomott Schütz Cilli. és 192 formaszám. Ausztria, XX. sz. eleje. M.: 36 19 cm 30 000 Ft / 100 36

118. ZSOLNAY FALITÁL Színesen festett porcelánfajansz. Öblében keleties virágdekor. Aranyozása kopott. Hátoldalán jelzett: bélyegzett családi márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. Átm.: 33,5 cm 75 000 Ft / 250 119. ZSOLNAY KISPLASZTIKA KENYERET EVŐ FIÚ Formába öntött fehércserép, felületén színes eozinmázzal, ún. ökörvér-mázzal festett. Talapzatán apró lepattanás. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett öttorony és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 27 cm 30 000 Ft / 100 120. ZSOLNAY KISPLASZTIKA - BALERINA Formába öntött fehércserép. Felületén színes eozinmázakkal festett. Talpperemén apró csorbák. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett öttorony és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920-30 között. M.: 39,5 cm 50 000 Ft / 167 37

121. ZSOLNAY KISPLASZTIKA - KOFAASSZONY Formába öntött fehércserép, felületén fémszínű, színes eozinmázakkal festett. Beszédes János László modellje. Talpperemén apró csorbák. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1920-30 között. M.: 35 cm 38 000 Ft / 127 122. ZSOLNAY KISPLASZTIKA - KORSÓS LEÁNY Formába öntött fehércserép, felületén fémszínű, színes eozinmázakkal festett. Beszédes János László modellje. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1920-30 között. M.: 35 cm 44 000 Ft / 147 123. ZSOLNAY DÍSZVÁZA Amfóra formájú váza. Felületén márványozott, színes eozinmázakkal festett fehércserép. Talpperemén kisebb csorbák. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett öttorony és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1930 körül. M.: 30 cm 30 000 Ft / 100 38

124. ZSOLNAY KÍNÁLÓTÁL Fehércserép, savmaratott, selymes fényű, zöld eozinnal festett névjegytartó tál farkasokkal. Restaurált. Alján jelzett: eozinnal bélyegzett hárompajzsos márkajelzés Zsolnay Pécs, 1930 körül 24 45 cm 45 000 Ft / 150 125. ZSOLNAY VIRÁGTARTÓ Korongozott fehércserép. Felületén fémes fényű, márványozott, színes eozinmázakkal festett, savmaratott. Alján mázrepedt. Alján jelzett: masszába nyomott 644 (formaszám) és máz felett eozinnal bélyegzett hárompajzsos, öttornyos márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 27 cm Átm.: 38 cm 160 000 Ft / 533 126. ZSOLNAY KISPLASZTIKA - FEKVŐ ALAK Színes eozinmázzal, ún. 'ökörvér'- mázzal festett figura. Mázhibás, alján kisebb mázlepattanás. Török János modellje. Alján jelzett: máz felett bélyegzett hárompajzsos márkajelzés, alatta Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1960 körül. M.: 12 cm 19 000 Ft / 63 39

127. ZSOLNAY VÁZA Színes eozinnal, ún. 'ökörvér'-mázzal festett fehércserép. Alján jelzett: máz felett bélyegzett hárompajzsos márkajelzés, alatta Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920-30 között. M.: 23 cm 18 000 Ft / 60 128. ZSOLNAY FALIDÍSZ Színesen festett porcelán madárfészek. Két madár csőre sérült. Oldalán Sinkó András művészjelzéssel. Hátoldalán jelzett: Zsolnay, Pécs, 1930-as évek. H.: 26 cm 15 000 Ft / 50 129. ZSOLNAY KISPLASZTIKA - BÖLÉNY Zöld eozinmázzal festett fehércserép. Sinkó András modellje. Alján jelzett: Zsolnay, Pécs, 1980-as évek. M.: 22 13 cm 12 000 Ft / 40 40

130. ZSOLNAY KISPLASZTIKA DON QUIJOTE Mázas porcelán. Olcsai Kiss Zoltán szobrászművész modellje. Alján jelzett: máz felett bélyegzett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1970 körül. M.: 36 cm 50 000 Ft / 167 131. ASZTALI VENTILÁTOR Kézzel kalapált vörösréz, alumínium lapátokkal. Nem működőképes. Jelzetlen, német (?), 1920-30 között. M.: 26,5 cm 80 000 Ft / 267 41