Műtárgyjegyzék. A Magyar Református Szeretetszolgálat. I. Jótékonysági Aukciója. a Kárpát-medence szegény sorsú gyermekei megsegítésére

Download "Műtárgyjegyzék. A Magyar Református Szeretetszolgálat. I. Jótékonysági Aukciója. a Kárpát-medence szegény sorsú gyermekei megsegítésére"

1 Műtárgyjegyzék A Magyar Református Szeretetszolgálat I. Jótékonysági Aukciója a Kárpát-medence szegény sorsú gyermekei megsegítésére október óra Budapest, Országos Széchényi Könyvtár

2 Amennyiben nem tud részt venni az aukción, de támogatást szeretne nyújtani a gyermekeknek, akkor a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. alábbi számlaszámán teheti meg: HUF

3 köszöntő Van okunk bizakodni Sok megpróbáltatást kellett elviselnie nemzetünknek az elmúlt évtizedekben, és sokat az egyes embereknek. Nélkülözés, szegénység, testi és lelki kínok egyaránt gyötrik honfitársainkat. Mégsem lehetünk reményt vesztettek. Mégis van okunk bizakodni. Mert bármily sokat veszítettünk is, megmaradt számunkra a legfontosabb: a szeretet, az emberség, a jóra való szándék. Szinte meghatódva látom, miként sietnek egymás segítségére a bajban az emberek, miként támogatják egymást a kisebb-nagyobb közösségek, hogyan osztják meg egymással egy-egy tragédia után is megmaradt javaikat. A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja. A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is ad belőle. Mert amikor bennünket elküldtek, az útra bocsátó Hatalom így szólt: Rád bízok minden embert külön, kivétel nélkül mindenkit. Segíts, adj enni, adj ruhát, mindenkire vigyázz úgy, mint magadra és ne hagyd a sötétségben elmerülni. Úgy gondolom, amíg Hamvas Béla csodálatosan megfogalmazott gondolatai vezérelnek, nem érhet bennünket igazán nagy baj. Schmittné Makray Katalin Magyarország Köztársasági Elnökének felesége Az adni tudás a szeretet kultúrájának része. Ezt gyakorolják azok, akik felajánlásukkal lehetővé teszik mások számára, hogy legyen mit elfogadniuk. S bár ez tűnik a legsebezhetőbb kapcsolatrendszernek, mégis ez a gesztus őrzi az emberség méltóságát. Dr. Bölcskei Gusztáv a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke A Magyar Református Szeretetszolgálat most először rendezi meg hagyományteremtés céljával, a jótékonysági árverést. Látjuk, hogy egyre több körülöttünk az elesett, a nélkülöző, az éhező, az erőtlen, a fogyatékkal élő, a katasztrófák áldozatai és hozzátartozói és sajnos még sorolhatnánk. Ezek közül is a legrászorultabbak a Kárpát-medencében élő szegény sorsú gyermekek. Szeretnénk most feléjük szeretettel kinyújtani a kezünket, vidámságot vinni és varázsolni a szívükbe. Szeretetszolgálatunk vallja azt, hogy akkor kapunk a legtöbbet a Teremtőnktől, ha tudunk adni. Továbbadni azt, amit mi is úgy kaptunk. Sigmund Freud írta: Minél több szeretet és jóság sugárzik belőled, annál több áramlik vissza rád. Felelősek vagyunk egymásért, embertársaink terheinek könnyítéséért. Közösen, összefogva, ki-ki a maga ereje és lehetősége szerint való segítéssel, hatalmas hegyeket tudunk megmozgatni. Had idézzem Joó Sándor gondolatait: A legnagyobb kiváltság: adni! Képzeld el, valaki most szomorú elhagyatottságában könyörög Isten segítségéért, mekkora megtiszteltetés számodra, hogy esetleg éppen te lehetsz az az eszköz, akinek adománya révén kézzel fogható valósággá válik Isten gondviselése egy imádkozó ember életében! Mekkora kiváltság, hogy a te segítő kezed által akar az Úr valakin segíteni, örömet okozni, könnyet letörölni, kenyeret adni! Minden fillérben, amit szívből adsz, Isten szeretete megy tovább a világon és világít, melegít ott, ahol a legjobban várják. Ezzel az ajánlással kérek áldást mindazoknak az életére, akik ebben a szolgálatban bármilyen részt vállaltak. Pál Sándor A Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítványának Kuratóriumi Elnöke

4 1. Aknay János (Kossuth- és Munkácsydíjas festő): Szentendre Péter Bendegúz felajánlása Technika: szitanyomat Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 2. Barkos Bea: Felhők között Technika: tűzzománc Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 3. Barkos Bea: Gránátalma jelekkel Technika: tűzzománc Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 4. Barkos Bea: Kertem virágai Technika: tűzzománc Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 4 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

5 5. Barkos Bea: Kubizmus Technika: tűzzománc Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 6. Barkos Bea: Szeretet Technika: tűzzománc Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 7. Fikner Piroska: A Magyar Reformátusok Világtalálkozóján Sepsiszentgyörgyön 2001 Technika: akvarell Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 8. Czeglédi Gizella: A Szent Korona a Pilisben a Mű-Hely Galéria felajánlása Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 5

6 9. Csanálosi Tibor: Kislány cseresznyékkel Technika: pasztell, karton Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 10. Csobaji Zsolt: Magyarvalkó Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 11. Doszkocs Zsuzsanna: Decsi Református Templom Technika: pasztell Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 12. Dudás Erika: 2033 Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 6 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

7 13. Dudás Erika: Cseppkövek Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 14. Duló Ildikó: Kárhozat Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 15. Dvorzsák Éva: Hullámtörő Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 16. Fazakas-Koszta Tibor: Vörös és zöld a Levendula Galéria felajánlása Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 7

8 17. Dudás Erika: Dinamika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 18. Fekete Mária: Csendélet Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 19. Fikner Piroska: A torockói mosógépnél 2001 Technika: akvarell Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 20. Gászpor Vince: Mezei virágcsokor Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 8 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

9 21. Gavrucza Tibor (székelyhídi református lelkipásztor): Mocsári tölgyek Technika: akvarell Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 22. Grela Aleksandra: Cím nélkül Technika: vegyes technika Méret: 18,5 28,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 23. Dudás Erika: Északi fény a hegy fölött Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 24. H. Csongrádi Márta (Holló Lászlódíjas művész): Óh természet Technika: fotó Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 9

10 25. Holb Margit: Gesztus II. Technika: nemez-objekt Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 26. Hueryng P: Tabán, Bocskai tér Förgeteg Éva felajánlása Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 27. Ipacs Mária: Atlantisz kincse Technika: murális technika-secco Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 28. Dudás Erika: Északi fény a tavon Technika: olaj farost Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 10 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

11 29. K.Molnár Milla: Bőség Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 30. K.Molnár Milla: Szeretet Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 31. K.Molnár Milla: Debreceni Nagytemplom Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 32. K.Molnár Milla: Napfelkelte Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 11

12 33. K.Molnár Milla: Erdő Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 34. Dudás Erika: Fűszálak Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 35. Kassai Imre: Kolostor a hegyen Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 36. Katona-Zsombori Mária: Ócsai Református Templom - A fény Technika: olaj, vászon, spakli Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 12 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

13 37. Kenéz István: Karsztvidék Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 38. Komiszár János: Erdélyi tél Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 39. Komóczi Erzsébet: Ősz vörösben Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 40. Kónya Ábel: Progresszív modulációk I. Technika: c-print, linómetszet Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 13

14 41. Dudás Erika: Haiku Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 42. Kovács Géza: Szabadító (2003) Technika: acél szobor Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 43. Kun Éva: Ihlet (kerámia tál) Technika: kerámia Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 44. Kurucz Imre: II.Rákóczi Ferenc dombormű Technika: terrakotta, ovál keretben Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 14 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

15 45. Lacza Márta (Munkácsy-díjas művész): Emlékek Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 46. Láng-Miticzky Katalin: Égi jelenségek Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 47. Luzsicza Árpád: 100 birka Technika: szitanyomat Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 48. M. Horváth Anna (Holló László-díjas művész): Nyomorúság Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 15

16 49. Madarász Gyula (Holló László-díjas művész): Őszi fények Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 50. Dudás Erika: Mangóág Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 51. Makai Imre: Ősz a tájban Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 52. Malasits Zsolt: Magyar szerelem, örök szerelem Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 16 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

17 53. Masits István: Tokaj Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 54. Mezei Zsuzsa: Tavasz Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 55. Moska Molnár József: Bárkák Technika: olaj, karton Méret: 26 37,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 56. Moska Molnár József: Hegycsúcs Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 17

18 57. Moska Molnár József: Karthago Technika: olaj, karton Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 58. Moska Molnár József: Virágok Technika: tempera, tus, farost Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 59. Dudás Erika: Múlt Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 60. Nagy Éva: Csendélet Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 18 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

19 61. Nagy Sándor: Naplemente Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 62. Novák Péter: Templom Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 63. Olasz festő: Tengerparti jelenet Péter Botond felajánlása Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 64. Papageorgiu Andrea: Visegrád Forrás Galéria felajánlása Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 19

20 65. Dudás Erika: Óceán mélye Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 66. R. Timkó Pál: Napraforgócsalád Technika: akril, alap: feszített dekorlemez Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 67. Sándor Margit: Derengés Technika: fotó Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 68. Schéffer Anna (Csokonai-díjas keramikus): Angyalos fali bőségszaru Technika: samottos agyag, raku, kerámia Méret: 47 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 20 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

21 69. Schéffer Anna (Csokonai-díjas keramikus): Maszk Technika: samottos agyag, raku, aranyfüst kerámia Méret: 37 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 70. Sebök Ferenc (Phoenix Works Prize 1977, John Cockerill Prize 1978): Ciel et Terre Technika: olaj, tinta, tus Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 71. Sebök Ferenc (Phoenix Works Prize 1977, John Cockerill Prize 1978): Enigma Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 72. Sebök Ferenc (Phoenix Works Prize 1977, John Cockerill Prize 1978): La Belle Espagnole Technika: tinta, tus Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 21

22 73. Sebök Ferenc (Phoenix Works Prize 1977, John Cockerill Prize 1978): The Last Travel Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 74. Sebök Ferenc (Phoenix Works Prize 1977, John Cockerill Prize 1978): The Lost Word Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 75. Simon Miklós: Grádics Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 76. Simon Miklós: Kenesei kert Technika: akril Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 22 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

23 77. Dudás Erika: Óceánia Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 78. Storkné Szabó Dóra: Esztergomi fények Technika: enkausztika/farost Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 79. Svantek Andrea: Tulipán csendélet Technika: egyedi olaj technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 80. Szabadi Katalin: Gyertyák és kandelláberek Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 23

24 81. Szemző István: Ferenc József rakpart Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 82. Szőke Anikó: Árkádok alatt Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 83. Szőke Anikó: Templom I. Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 84. Szőke Anikó: Templom II. Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 24 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

25 85. Szőke Anikó: Török mecset Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 86. Dudás Erika: Sárkányok násza Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 87. Szőnyi Jenő: Grafikák Péter Bálint felajánlása Technika: grafika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 88. Dudás Erika: Szántó Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 25

26 89. Tallódi Julianna: Karácsonyi vásár Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 90. Tallódi Julianna: Rovinj-i utcarészlet Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 91. Török Zsolt: Hattyú a Kokadi Református Egyházközség felajánlása Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 92. Vámosi Tamás: Vidám dal gitárkísérettel Technika: olaj, vászon Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 26 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

27 93. Vecsei László Ezékiel: Éden Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 94. Art deco óra Füzesséry Éva felajánlása Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 95. Kávés csésze és alj Pázmányi Mária felajánlása Technika: porcelán Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 96. Portré Pázmányi Mária felajánlása Technika: színezett fotó Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 27

28 97. Dékány Ágoston: Mocsár Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 98. Dudás Erika: Színek felvonulása Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 99. Grela Aleksandra: Cím nélkül Technika: vegyes technika Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 100. Móréné Fejes Mária: Liliom Cserép Zsuzsa felajánlása Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 28 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

29 101. Csillag Zoltán: Balaton a Csanálosi család felajánlása Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 102. Hornyik Zoltán: Erdei patak Méret: cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 103. Hét Csillag Üdülő- és Konferencia Központ - Beregdaróc, 3 nap, 2 éjszaka, két személy részére, félpanziós ellátással Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 104. Megbékélés Háza Református Konferenciaközpont - Berekfürdő, 3 nap, 2 éjszaka, egy család részére, teljes ellátással Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 29

30 105. Gere Pincészet Kopár 1999 Villányi cuvee Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 106. Gere Pincészet Cabernet Franc Selection 1993 Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 107. Gere Pincészet Cabernet Franc Selection 1996 Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 108. Gere Pincészet Cabernet Sauvignon 1997 Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 30 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

31 109. Gere Pincészet Cabernet Sauvignon Selection 1993 Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 110. Gere Pincészet Kopár 2000 Villányi Cuvée Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 111. Gere Pincészet Kopár Magnum 2002 Villányi Cuvée Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 112. Gere Pincészet Attila bor 1995 Villányi Cuvée Förgeteg Ákos felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft Műtárgyjegyzék 31

32 113. Kaló Pincészet Ispánberki Kékfrankos 2002 Kaló Imre felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 114. Kaló Pincészet Mácsalmás Leányka 2001 Kaló Imre felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 115. Nektár Pincészet Tokaji Furmint Vióka 2008 (10 üveg) Asztalos Zoltán felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 116. Takler Ferenc Pincészet Calvinum bor (2007) Chardonnay Sauvignon Cuvée, limitált széria Pál Sándor felajánlása Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 32 Magyar Református Szeretetszolgálat 1. Jótékonysági aukciója

33 Árverési feltételek A Magyar Református Szeretetszolgálat Közhasznú Alapítványa, az Inter Quality Team Kft. az árverést, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Jogosult az aukció során a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az árverezők katalógust adnak ki az aukciós tételekről. A műtárgyak az árverés előtti kiállításon, valamint a és a hu weblapokon megtekinthetőek. A vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, s arról, hogy azok megfelelnek -e a katalógus leírásának. Árverezni az aukció megkezdése előtt név és lakcímkártya szerint átvett licitáló tárcsával lehet. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsájuk felemelésével teszik meg ajánlatukat. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az a vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi. A vevő a leütési árat tartozik kifizetni, szerzői díj, valamint egyéb jutalék nem kerül felszámolásra. A vevő a fizetendő ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik fizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az ár- verésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A Magyar Református Szeretetszolgálat biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételár részt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. A vételár kiegyenlíthető, az alkotás átvehető az MRSZ budapesti irodájában hétköznapokon ig a Hungária krt szám alatt. A vételárba a foglaló összege a határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árverésvezetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által kifizetett foglaló a részére nem jár vissza. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáért saját költségén és felelősségén (14 napon belül). Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, hanem telefonon szándékozik licitálni, vagy vételi megbízást adni, az ezzel kapcsolatos további tájékoztatásért Dr. Papp Gyulát, az aukció szakmai szervezőjét keresse a borító hátoldalán található telefonszámon. Műtárgyjegyzék 33

34 Kiemelt támogatóink: Országos Széchényi Könyvtár, Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt., Litográfia Nyomda, Margó-Fotó, Printart Press Kft., Péter Képkeretezés - Holló László Galéria, Biharért Közhasznú Alapítvány Média támogatóink: Origo, Hajdú-Bihari Napló, Reformátusok Lapja, MTV 1, MTV 2, Duna TV, Lánchíd Rádió, Európa Rádió, Támogatóink: Alföldi Nyomda zrt. Péter Bendegúz Barkos Bea Mű-Hely Galéria Csanálosi Tibor Csanálosi család Csobaji Zsolt Doszkocs Zsuzsanna Dudás Erika Duló Ildikó Dvorzsák Éva Levendula Galéria Fekete Mária Gászpor Vince Gavrucza Tibor Grela Aleksandra H. Csongrády Márta Holb Margit Hornyik Zoltán Fikkner Piroska Förgeteg Éva Ipacs Mária K.Molnár Milla Kassai Imre Katona-Zsombori Mária Kenéz István Komiszár János Komóczi Erzsébet Kónya Ábel Kovács Géza Kun Éva Kurucz Imre Lacza Márta Láng-Miticzky Katalin Luzsicza Árpád M. Horváth Anna Madarász Gyula Makai Imre Malasits Zsolt Masits István Mezei Zsuzsa Cserép Zsuzsa Moska Molnár József Nagy Éva Nagy Sándor Novák Péter Péter Botond Forrás Galéria R. Timkó Pál Sándor Margit Schéffer Anna Sebök Ferenc Simon Miklós Storkné Szabó Dóra Svantek Andrea Szabadi Katalin Szemző István Szőke Anikó Péter Bálint Tallódi Julianna Kokadi Református Egyházközség Vámosi Tamás Vecsei László Ezékiel Füzesséry Éva Pázmányi Mária Dékány Ágoston Pál Sándor Förgeteg Ákos Kaló Imre Asztalos Zoltán Hét Csillag Üdülő- és Konferencia Központ - Beregdaróc Megbékélés Háza Református Konferenciaközpont - Berekfürdő Fotó: Margó-Foto Grafikai tervezés, nyomdai előkészítés: Printart-Press Kft. ( Nyomda: Litográfia Nyomda (

35 A Magyar Református Szeretetszolgálat A Magyar Református Szeretetszolgálat egy keresztyén hátterű, református alapértékekre épülő segélyezéssel és fejlesztéssel foglalkozó segélyszervezet. Meggyőződésünk szerint világunkban az emberi élet képviseli a legnagyobb értéket. Ez a tény határozza meg fő célunkat is: a magunk humanitárius eszközeivel, a tudásunk legjavát adva, fajra, nemre, vallásra, politikai hovatartozásra való tekintet nélkül, életeket mentünk. Hisszük, hogy az átláthatóan felhasznált anyagi támogatást, a kiosztott segélyeket, az alkalmazott orvosi segítséget Támogatóinkkal együtt képesek vagyunk életté változtatni! Alapelvünk, hogy a működési költségek minimalizálása mellett a lehető leghatékonyabban végezzük életmentő, humanitárius tevékenységünket. A segélyezési költségek alacsony szinten való tartását nem a minőség rovására próbáljuk elérni. Költségeink minimalizálását átgondoltan, tervezetten végezzük úgy, hogy optimalizáljuk a szervezetünk munkáját és működési folyamatait. Támogatóink irányában fontosnak tartjuk az átláthatóságot és elszámoltathatóságot mind magunk és Partnereink irányából. Éppen ezért dolgoztuk ki a Way of Trust rendszert, mely segélyszervezetünk egyedi ismertetőjegye. Hisszük, hogy szakmai felkészültségünk, magas minőségi törekvéseink és erőforrások optimális felhasználása elősegítik az életmentés hatékonyságát, így minél több bajban lévőn tudunk segíteni. Hiszünk az önkéntes munka alkotó erejében. Szervezetünkben lehetőséget biztosítunk az önkéntesek számára, akik alapértékeink elfogadása mellett, saját tehetségüket is kamatoztathatják és kibontakoztathatják a segítő és fejlesztő munka területén. Hiszünk a globális partnerség és az öszszefogás erejében, ezért készek vagyunk együtt dolgozni mindazokkal, akikkel azonosak az elveink és céljaink.

36 A Magyar Református Szeretetszolgálat I. Jótékonysági Aukciója október óra Budapest, Országos Széchényi Könyvtár Tisztelettel meghívjuk Önt, hozzátartozóit, barátait a Kárpát-medence szegény sorsú gyermekei megsegítésére rendezett jótékonysági aukciónkra. A rendezvény védnökei: Schmittné Makray Katalin, Magyarország Köztársasági Elnökének felesége és Dr. Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke. Az est háziasszonya, az árverést vezeti: Pappné Nagy Magdolna. Közreműködik: az Éden zenekar Az alkotások megtekinthetőek az Országos Széchényi Könyvtárban október 22-től az aukcióig, valamint a és a weblapokon. Amennyiben személyesen nem kíván részt venni az árverésen, további tájékoztatásért, vételi megbízásért dr. Papp Gyulát, az aukció szakmai szervezőjét keresse a 06-20/ as telefonszámon, illetve a debrecentrum@gmail.com címen. További információ: Inter Quality Team Kft. Telefon: 06-70/ , 06-70/ interqualityteam@gmail.com

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS SENKI TÖBBET? Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS 2011. december 2. (péntek), 18 óra Amennyiben nem tud részt venni

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére. 2009. december 6. 16 00

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére. 2009. december 6. 16 00 MŰTÁRGYJEGYZÉK 7. DEBRECENI JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ az Immánuel Otthon megsegítésére 2009. december 6. 16 00 2 Bevezető Mindannyiunk számára megvannak azok a helyek ebben a világban, amelyeken át kell mennünk,

MI IS NYARALUNK! tábora javára

MI IS NYARALUNK! tábora javára 25 éves Harmadik jótékonysági kortárs művészeti aukció a Transzplantációs Alapítvány MI IS NYARALUNK! tábora javára A kiállítás megtekinthető: 2018. május 14 24-ig Helyszín: SCH-Galéria, 1065 Budapest,

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

Református PSZE-PÉM mesterpedagógusok listája A Zsinat Oktatási Bizottsága által 2015. novemberben elfogadott névsor

Református PSZE-PÉM mesterpedagógusok listája A Zsinat Oktatási Bizottsága által 2015. novemberben elfogadott névsor Református PSZE-PÉM mesterpedagógusok listája A Zsinat Oktatási Bizottsága által 2015. novemberben elfogadott névsor Név Ábrám Tibor Andrássy Judit Apostolné Bartha Mária Babocsánné Katona Ágnes Eszter

TT Play Kft. Kreatív Munkacsoport. Digitális Referencia 2011.

TT Play Kft. Kreatív Munkacsoport. Digitális Referencia 2011. Digitális Referencia 2011. Automatizálás Robottechnika Automatizálás Robottechnika Cabernet Sauvignon Cabernet Sauvignon 2008 Balatonboglár Minoségi száraz vörösbor (OEM) Termelte és palackozta: Konyári

31 Cabernet sauvignon 2003 Polgárbor Kft 98,0 CHAMPION 136 Pinot noir 2007 Janus Borház 95,8 Nagy Arany 171 Cabernet franc 2006 Ruppert Ákos 95,8 Nagy Arany 22 Rosé Cuvée 2007 Heumann Pince 95,3 Nagy Arany

Dr. Gazdag László Emlékverseny Bírált borok listája

Dr. Gazdag László Emlékverseny Bírált borok listája Dr. Gazdag László Emlékverseny Bírált borok listája EREDMÉNY LISTA Raktári 86 35 Cabernet franc 2009 2.1 - DiBonis Borászat 95 NAGY ARANY 158 158 Chardonnay 2009 1.1 x Polgár Zoltán 94,8 NAGY ARANY 162

MŰTÁRGYJEGYZÉK. Jótékonysági Aukció. 9. Debreceni

MŰTÁRGYJEGYZÉK. Jótékonysági Aukció. 9. Debreceni 9. Debreceni Jótékonysági Aukció MŰTÁRGYJEGYZÉK a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona és Bukta Luca súlyosan beteg

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 8. DEBRECENI. az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 8. DEBRECENI. az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére 8. DEBRECENI JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ MŰTÁRGYJEGYZÉK az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére 2010. december 5. 15 00 2 Köszöntő Aki nem hisz abban, hogy

A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga Az árverés idôpontja: 2008.december 15. 18.00 óra Helyszíne: KOGART Ház (1062 Budapest, Andrássy út 112.) A kiállítás

MAGYAR DIASZPÓRA TANÁCS 2011. NOVEMBER 17.

MAGYAR DIASZPÓRA TANÁCS 2011. NOVEMBER 17. EURÓPAI REGIONÁLIS ÜLÉS Levezető elnök: Brendus Réka Titkár: Tóth László Helyszín: Gobelin terem 1. Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége Deák Ernő elnök 2. Magyarok Angliai Országos Szövetsége

Hogy segíthetek? 2014

Hogy segíthetek? 2014 Hogy segíthetek? 2014 Kraus Viktor Máté, 2. osztály, Református Egyházi Alapiskola Vaján Január jan. 19-26 Ökumenikus imahét 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

BOR ÁRJEGYZÉK. 2015. Tavasz-Nyár

BOR ÁRJEGYZÉK. 2015. Tavasz-Nyár BOR ÁRJEGYZÉK 2015. Tavasz-Nyár 1 2 Baromfiudvar 2002 Kft. www.baromfiudvar.hu 16. old. VILLÁNY Gere Attila Gere & Weninger Kúcs Gyula Tiffán s Pincészet Kiss Gábor Csillagvögy Pincészet 03 06. old. BALATON

Eredmény 2010 Siklós

Eredmény 2010 Siklós Bock Borászat Kft Hárslevelő 2008 98 Champion György László Portugieser 2009 95,6 Nagy Aranyérem Szabó Péter Hárslevelő Aszú 2003 95,3 Nagy Aranyérem Riczu Tamás Cabernet franc 2009 95 Nagy Aranyérem Sauska

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését.

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését. A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből megrendezi második árverését. Előhívott Képek II. Aukció Időpont: 2006. november 26. vasárnap 11

5. osztály Elérhető pontszám: 79 pont. S.sz. Név Iskola Felkészítő tanár Pontszám Helyezés 1. Pinte Dóra Baltazár Dezső

5. osztály Elérhető pontszám: 79 pont. S.sz. Név Iskola Felkészítő tanár Pontszám Helyezés 1. Pinte Dóra Baltazár Dezső Debreceni Vörösmarty Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Megyei Német Nyelvi Verseny Eredménye 2017. november 27. 5. osztály Elérhető pontszám: 79 pont S.sz. Név Felkészítő tanár Pontszám Helyezés 1.

Helyszín: Főemelet 11.

Helyszín: Főemelet 11. NYUGAT-EURÓPAI SZERVEZETEK REGIONÁLIS ÜLÉSE Elnök: Bihari Szabolcs KIM Nemzetpolitikai Államtitkárság munkatársai: Brendus Réka, Tóth László Helyszín: Főemelet 11. 1. Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek

HAJDÚ-BIHAR MEGYEI MATEMATIKAVERSENY 2018/2019

HAJDÚ-BIHAR MEGYEI MATEMATIKAVERSENY 2018/2019 HAJDÚ-BIHAR MEGYEI MATEMATIKAVERSENY 2018/2019 Bejutók a döntőbe A döntő helyszínének címei és a bejutás ponthatárai a dokumentum végén láthatóak. Város Iskolanév Osztály Kategória Név Helyszín Bagamér

borkod bornev evjarat katnev1 pontszam erem nev 100 PORTUGIESER 2014 Vörös bor 88 Aranyérem AGANCSOS PINCÉSZET

borkod bornev evjarat katnev1 pontszam erem nev 100 PORTUGIESER 2014 Vörös bor 88 Aranyérem AGANCSOS PINCÉSZET borkod bornev evjarat katnev1 pontszam erem nev 100 PORTUGIESER 2014 Vörös bor 88 Aranyérem AGANCSOS PINCÉSZET 102 MERLOT 2013 Vörös bor 85.7 Ezüstérem AGANCSOS PINCÉSZET 103 CAPITALIS 2013 Vörös bor 82.5

186 CUVÉE 7 2011 Vörös bor 95.3 Nagy Aranyérem SAUSKA PINCÉSZET. 86 GRANDIOR MERLOT BOCOR 2012 Vörös bor 95 Nagy Aranyérem GÜNZER TAMÁS PINCÉSZETE

186 CUVÉE 7 2011 Vörös bor 95.3 Nagy Aranyérem SAUSKA PINCÉSZET. 86 GRANDIOR MERLOT BOCOR 2012 Vörös bor 95 Nagy Aranyérem GÜNZER TAMÁS PINCÉSZETE borkod bornev evjarat katnev1 pontszam erem nev 166 BOCK CUVÉE 2012 Vörös bor 95.5 Nagy Aranyérem BOCK BORÁSZAT 186 CUVÉE 7 2011 Vörös bor 95.3 Nagy Aranyérem SAUSKA PINCÉSZET 86 GRANDIOR MERLOT BOCOR

Szent György-napi Borverseny Siklós Eredmény lista 2012

Szent György-napi Borverseny Siklós Eredmény lista 2012 Heumann Pincészet Villányi Borosso Cuvée 2009 96,5 Champion Blum Pince Villányi Cabernet franc 2006 96,4 Nagy Aranyérem Riczu Stier Pincészet Olasz rizling 2011 95 Nagy Aranyérem Janus Borház Villányi

Edelény Bükki Borvidék Borversenye 2014.03.29.

Edelény Bükki Borvidék Borversenye 2014.03.29. Vallus József Olaszrizling édes Nagy Arany Legjobb Bükkvidéki Fehérbor Prokai László Olaszrizling száraz Nagy Arany Prokai László Cuvée félédes Nagy Arany CHAMOPION Rabcsánszki Laura - Revolution Wine

Borszemle és Olaszrizling Borverseny

Borszemle és Olaszrizling Borverseny Borszemle és Olaszrizling Borverseny Ar anytőke Borszemle Olaszrizling Borverseny 2017. április 21. egerszólát 2017-ben XII. alkalommal került megrendezésre az Aranytőke. Az idei megmérettetésen 143 nevezés

XIII. Csávossy György Kárpát-medencei Borverseny EREDMÉNYEK

XIII. Csávossy György Kárpát-medencei Borverseny EREDMÉNYEK Bálint Pincészet Cabernet sauvignon 2016 Vajdaság vörös BRONZ Bálint Pincészet Kékfrankos rosé 2017 Vajdaság rosé BRONZ Bálint Pincészet Kövidinka 2016 Vajdaság fehér BRONZ Bálint Pincészet Rajnai rizling

XIII. Csávossy György Kárpát-medencei Borverseny EREDMÉNYEK Balla Géza Pincészete Feketeleányka Sziklabor 2013 Erdély vörös NAGY ARANY Cuk Borház Erik Pezsgőbor 2015 Muravidék fehér NAGY ARANY Kováts Pincészet Kováts Attila Chardonnay 2017 Dél Baranya fehér NAGY

Szent György-hegy Hegyközségi Borverseny, 2014.04.23.

Szent György-hegy Hegyközségi Borverseny, 2014.04.23. Szent György-hegy Hegyközségi Borverseny, 2014.04.23. Sorszám Termelő Évjárat Bor neve Termőhely Pontszám Minősítés 1. Horváth Pince 2013 Olasz rizling késői szüret Hegymagas 19,56 Nagy arany 2. Horváth

Beérkezett pályamûvek listája:

APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Vezetői elérhetőségei

APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Vezetői elérhetőségei APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Vezetői elérhetőségei Név Szervezeti egység Beosztás Telefon Fax E-mail Irsz. Helység Cím Bocskay Vince Régió igazgató Igazgató (22) 548-901 (22) 316-270 kdr.igazgato@apeh.gov.hu

Bort hordok árlista - érvényes 2014. dec. 10. Csomagolás Kiszerelés Bolti ár

Bort hordok árlista - érvényes 2014. dec. 10. Csomagolás Kiszerelés Bolti ár 10 Laczkó György 1000 Mátrai Olaszrizling száraz fehér OEM bor Palack 0,75 liter 760,00 10 Laczkó György 1001 Mátrai Muskotály félédes fehér OEM bor Palack 0,75 liter 760,00 10 Laczkó György 1002 Mátrai

borkod bor megnevezése évjarat kategória érem név pontszám 52 Villányi cuvée 2009 Vörös bor Nagy Aranyérem VINATUS PINCÉSZET 95,4 24 Rozé 2012 Rosé

borkod bor megnevezése évjarat kategória érem név pontszám 52 Villányi cuvée 2009 Vörös bor Nagy Aranyérem VINATUS PINCÉSZET 95,4 24 Rozé 2012 Rosé borkod bor megnevezése évjarat kategória érem név pontszám 52 Villányi cuvée 2009 Vörös bor Nagy Aranyérem VINATUS PINCÉSZET 95,4 24 Rozé 2012 Rosé bor Nagy Aranyérem Günzer Zoltán 95,2 216 Sárga muskotály

Szent György-napi Borverseny Siklós 2017.

Szent György-napi Borverseny Siklós 2017. Heumann Pincészet Kékfrankos 2013 96,80 Champion Maul Zsolt Lator 2015 96,70 Nagy Aranyérem Ruppert Borház Merlot 2012 95,70 Nagy Aranyérem Kvassay Pincészet Sauvignon blanc 2016 95,30 Nagy Aranyérem Vylyan

50. VILLÁNYI BORVERSENY április 18.

50. VILLÁNYI BORVERSENY április 18. Bock Pince Bock Capella 2011 97,00 Champion Stier Pincészet Villányi Cuvée 2012 95,90 Nagy Aranyérem Stier Pincészet Cabernet franc 2012 95,40 Nagy Aranyérem Vin Art Pincészet Merlot 2015 95,40 Nagy Aranyérem

100 m fiú VI. kcs. 1. ief. 1.

100 m fiú VI. kcs. 1. ief. 1. FIÚ EREDMÉNYEK - VI. KORCSOPORT ssz név szül. év Iskola (Feladatellátás helye) város (cím) OM kód megye eredmény 100 m fiú VI. kcs. 11.6 Kiss István 1999 Eötvös József Gimnázium Tiszaújváros 11.6 1. Ajide

XI. ORSZÁGOS TEXTILES KONFERENCIA BÉKÉSCSABA 2008. MÁRCIUS 7-9.

XI. ORSZÁGOS TEXTILES KONFERENCIA BÉKÉSCSABA 2008. MÁRCIUS 7-9. XI. ORSZÁGOS TEXTILES KONFERENCIA BÉKÉSCSABA 2008. MÁRCIUS 7-9. A KONFERENCIA ÉS A PÁLYÁZATOK MEGHIRDETÔI: Békés Megyei Népmûvészeti Egyesület Hagyományok Háza Népmûvészeti Egyesületek Szövetsége A konferencia

HORVÁTH MIHÁLY EMLÉKVERSENY 2008.

HORVÁTH MIHÁLY EMLÉKVERSENY 2008. 2.Ternai 2.Zelei 3.Katona 1.Sebesi 1.Makai Melitta Anikó Marianna 6Dr.Pálfi 6Lőrincz Edit Tiborné Városi Kiss Bálint Általános Református Iskola Kunszentmárton 2.Füzi Balázs Viktória Hajnalka 6Szemerédi

REFORMÁTUS OKTATÁSI PROGRAM

REFORMÁTUS OKTATÁSI PROGRAM Istené a bölcsesség és hatalom, övé a tanács és az értelem. (Jób 12:13) REFORMÁTUS OKTATÁSI PROGRAM KONFESZT Közéleti Kollégium 2017. szeptember 2018. május A második világháborút követő bő fél évszázad

Kulturális Javak Bizottsága 2013. április 8-i ülés