MŰTÁRGYJEGYZÉK. Jótékonysági Aukció. 9. Debreceni

Download "MŰTÁRGYJEGYZÉK. Jótékonysági Aukció. 9. Debreceni"

1 9. Debreceni Jótékonysági Aukció MŰTÁRGYJEGYZÉK a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona és Bukta Luca súlyosan beteg kislány megsegítésére december

2

3 Bevezető Megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete ez a kezdet, amivel elindul a názáreti Jézus Krisztus története. Mert karácsonykor megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete. Ha mai szavakkal akarjuk megragadni, megfogalmazni azt, hogy mi is történt az első karácsonykor, akkor azt is lehet mondani: ez nem más, mint Isten válságkezelése. Így kezeli Isten az emberiség, a teremtett világ válságát. Válságkezelés ez, amelyről azonban hisszük, boldog örömmel hirdetjük, hogy egyszer s mindenkorra szóló megoldás. Nem olyan, mint ahogyan a világ hatalmasai ma is keresik, hogy lehetne megoldani a meg nem szűnő, szűnni nem akaró válságokat, hanem olyan, mint ahogy a Debrecen Nagytemplomi Egyházközség igyekszik hosszú évek óta az élet különböző területein hiányt szenvedőket, a rászorulókat, a reményvesztetteket segíteni, Istenhez vezetni, válságos helyzetüket Isten válságkezelésével megoldani. Közeleg a karácsony, ami Isten emberszeretetének és jóságának egyszer s mindenkorra adott megjelenése, amelyet nem lehet kitörölni, nem lehet meg nem történtté tenni, amely engedi, hogy ha Ő ránk talált, akkor mi is találjunk rá magunkra, arra, aminek Ő akar látni, és találjunk rá egymásra. S vajon tudunk-e úgy karácsony öröméből élni, hogy Istenre és önmagára talált gyülekezet, emberek, nép vagyunk, vajon erről ismer-e meg bennünket a világ? Nézzétek, ők azok, akik tudják, rájuk talált Isten, és ezért magukra találtak, és egymásra találtak. Akkor nincs többé okunk félni, rettegni, mert az Ő ígéretét, az Ő jelenlétét, az Ő velünk való szeretetét élhetjük nap mint nap. Köszöntő Advent van. Talán ez a legszebb ünnep. A várakozásé, a reményé. Ilyenkor megtelepszik szívünkben a bizakodás, lesz megváltás a bűnből, nyomorúságból, betegségből, szegénységből. Pilinszky János gondolatai jutnak eszembe: Az ember itt a Földön nem is annyira lépésről lépésre vándorol, mint inkább keresztről keresztre száll. Valóban, milyen igaz és mély gondolatok ezek. A kereszt egyetemes jelkép. A fentre és a lentre, a jobb oldalra és a bal oldalra, a négy égtáj felé egyaránt mutat. A kereszt maga az ember. Egyenesen áll, két oldalra kitárva karjait. A kereszt középpontjában sűrűsödik egyetlen atommá a világmindenség. Minden életkornak megvan a keresztje. A gyermeknek, a kamasznak, a fiatal felnőttnek, az érett embernek, s az öregnek egyaránt. Az ágacska-keresztek kiszáradt, megérett gerendákká nőnek. De szálkák is vannak a kereszt fájában. A kereszt legnagyobb csodája a megváltás és legnagyobb figyelmeztetése a szálka. Ha még a szálka szúrását se vagyunk képesek elviselni, hogyan hordozhatnánk életünkön át méltósággal keresztjeinket. Azt kívánom, hogy emelt fővel, büszkén és bátran viseljük el a szálkák szúrásait. Nehéz feladat ez ma, hiszen nem csak gazdasági, hanem erkölcsi és érzelmi válság sújt bennünket. Mégsem szabad hagyni, hogy a szenvedés keresztjére feszített nép legyünk. Rombolni könnyű, viszont építeni nehéz. Ezért mindannyiónknak kemény erőfeszítésekre, közös munkára, de legfőként igaz hitre van szüksége. Az a tény, hogy immár kilencedik alkalommal rendezzük meg ezt a jótékonysági aukciót, ékes példája, sőt bizonyítéka annak, hogy akarunk és tudunk figyelni egymásra, akarunk és tudunk tenni egymásért. Jó szívvel köszönöm meg a felajánlásokat, a segítők munkáját, és kívánom, hogy erővel és békességgel maradjunk meg ezen az úton, s éljük át azokat az örömöket, amelyeket egymásnak adhatunk. Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke Dr. Papp Gyula nyugállományú ezredes, az aukció szervezője

4 4 1. Aby Szabó Csaba: Évszakok II. (A művész felajánlása) elektrografika, 20,8 20 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 5000 Ft 2. Ádám Zsófia * : Parafrázis (A művész felajánlása) litográfia, 35,5 50,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 5000 Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 3. Aknay János (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Emlék 2010 (A művész felajánlása) akril, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 4. Bagdány Franciska - Szén tanulmány (A művész felajánlása) szén, papír, 42 29,6 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 4000 Ft 5. Bagdány Franciska - Szín tanulmány (A művész felajánlása) akvarell, ceruza, 20 13,2 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 3000 Ft

5 5 6. Baráth Pál: Esőben (A művész felajánlása) tus, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 7000 Ft 7. Baráth Pál: Hegedűs (A művész felajánlása) tus, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 7000 Ft 8. Baráth Pál: Don Quijote (A művész felajánlása) tus, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 7000 Ft 9. Bodnár Eszter: A város (A művész felajánlása) digitális grafika, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 3000 Ft 10. Bodnár Eszter: Föld 2011 (A művész felajánlása) digitális grafika, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: 3000 Ft 11. Burai István: Család (A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) tus, tempera, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

6 6 13. Burai István: Szorongás (A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) tus, tempera, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 12. Burai István: Lámpafénynél (A művész felajánlása) akril, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 14. Charles Sucsan ( Art-Science-Lettre diploma): Torontói részlet (A művész felajánlása) vegyestechnika,papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 15. Csáky Lajos: A nap utolsó sugara (A művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 16. Csáky Lajos: Kis ragyogás I. (A művész felajánlása) olaj, vászon, cm, kiállítva Bécsben 2006-ban, reprodukálva a kiadott katalógus 58. oldalán Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

7 7 17. Csetneki József: Vörös és kék (A művész felajánlása) olaj, merített papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 18. Csíkszentmihályi Róbert (Munkácsy-díjas): Szónok (A művész felajánlása) bronz, magasság: 24 cm reprodukálva Mai magyar képzőművészet 7. számú katalógusának oldalán Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 19. Csiszár Artúr: Nyíregyháza-Sóstó-i skanzen látkép (A művész felajánlása) olaj, farost, 35,5 48,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 20. Csorján Melitta: A varázsló (A művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

8 8 21. Csorján Melitta: Cím nélkül (A művész felajánlása) olaj, fa, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 22. D. Király Sándor: Lebegés (A művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 23. David Beeri: Énekek éneke II/A (A művész felajánlása) szitanyomat, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 24. David Beeri: Magány (A művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 25. Deák János: Régi bányászházak, Nagybánya (Cserép Zsuzsanna felajánlása) olaj, karton, 69x79 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 26. Dobesch Máté: Akt EA VIII/XV (a művész felajánlása) rézkarc, 25,5 18 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

9 9 28. Dobesch Máté: Téli fák holdfénnyel EA IX/XV (a művész felajánlása) fametszet, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 27. Dobesch Máté: Mária születése (A művész felajánlása) rézkarc, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 29. dr. Medveczky Nóra: A prédikátor (a művész felajánlása) akril, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 30. Deim Pál (Kossuth-díjas és Munkácsy-díjas): Libegő figura (A művész felajánlása) lemez, akril, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

10 Dukai Zsófia * : Butolcsai néni feketén-fehéren (a művész felajánlása) szitanyomat, 50,5 35,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 32. Farkas Lídia: Faluszéle (a Ventus Lovasbolt felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 33. efzámbó István (Magyar Köztársaság Érdemes Művésze): Zenés beszélgetés (a művész felajánlása) szitanyomat, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 34. Fehér Csaba: Óratorony (a művész felajánlása) tustoll, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 35. Fehér Csaba: Tavaszi erdő (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

11 Fehér Imre (Kölcsey-díjas):Őszi napsütésben (a művész felajánlása) olaj, karton, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 37. felugossy László (Munkácsy-díjas): Kapus vagy portás? (Jelezve hátul) (a művész felajánlása) akril, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 38. Gergely-Farnos Lilla * : Tintával varrva (a művész felajánlása) tus, 21,5 30,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 39. Földi Péter (Kossuth- és Munkácsy-díjas és Prima Primissima-díjas): A fájóslábú (a művész felajánlása) vizespác, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

12 Gall Gábor: Élet virág I (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 41. Gall Gábor: Élet virág II (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 42. Gintner Csilla * : Előre, csak előre, lássuk mi lesz belőle (a művész felajánlása) litográfia, 35x 49,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 43. Gintner Csilla * : Álomgyár (a művész felajánlása) linómetszet, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 44. Gonda Zoltán: Hideg reggel (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 45. Grela Alexandra: Cím nélkül 2004/114 (a művész felajánlása) vegyestechnika, papír, 30 21cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

13 Gruber Béla: Uszály (Nagyházi Csaba felajánlása) tus, papír, cm kiállítva több helyen, hátul jelezve Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 47. Gyöngy Enikő: Fény-szülő (a művész felajánlása) rekeszzománc, vörösréz, átmérő: 4 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 48. Győrfi Lajos (Magyar Örökség-díjas): Bethlen Gábor, erdélyi fejedelem (a művész felajánlása) bronz, tarosi márvány, 26 cm a Királyok szoborsorozat részeként kiállítva és reprodukálva több helyen Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 49. Győrfi Sándor (Munkácsy- és Magyar Örökség-díjas): Csikó (a művész felajánlása) bronz-kő, 25 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

14 Halassy Csilla: Hevesi éjszaka 1995 (a művész felajánlása) bronz, átmérő: 9 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 51. Halassy Csilla: Őszi levelek (a művész felajánlása) bronz, átmérő: 11 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 52. Hartung Sándor: Balerina (a művész felajánlása) pasztel, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 53. Móna Sándor: Nagyerdő (A Klasszikus Lakberendezés üzlet felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 54. Holló Anna: Bús matróz macska (a művész felajánlása) akril, farost, 9 13 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 55. Holló Anna: Kvártély óra (a művész felajánlása) akvarell, 18,4 25,9 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

15 Holló László (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Elgondolkodva (Csire László felajánlása) szén, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 57. Holló László (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Akt (Prof. Emeritus Dr. Újváry Zoltán felajánlása) szén, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 59. Hornyik Zoltán: Őszi fény (A művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 58. Holló László (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Ülő nő (Hollóné Maksa Olga felajánlása) diófapác, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 60/A. Horváth Imre: Caron (1979. Hortobágy) (A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) vegyestechnika, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

16 16 60/B. Horváth Imre: Smog (1979. Hortobágy) (A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) vegyestechnika, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 61. Jámbor Éva * : Napozó nő (a művész felajánlása) aquatinta, 28,5 20,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 62. Joseph Kádár (Le K dar): Múló emlék Paris 1982 (a művész felajánlása) vászon kasírozva, vegyestechnika, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 63. Joseph Kádár (Le K dar): Virág csendélet (a művész felajánlása) vászon kasírozva, akril, vegyestechnika, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 64. Joseph Kádár (Le K dar): Collage Paris 1996 (a művész felajánlása) kollázs, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

17 Kántor Éva: Merengő (a művész felajánlása) selyemfestmény, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 66. Kárpáti Gusztáv (Holló László-díjas): Ősz van Biharban (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 67. Kassai Imre: Őszi táj (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 68. Katona Bálint: Csodabogár (a Ventus Lovasbolt felajánlása) plasztikus olaj, fa, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 69. Kemenes Robert * : Memento (a művész felajánlása) litográfia, 35,5 50,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 70. Klie Zoltán: Vitéz (Bachner András felajánlása) vegyestechnika, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

18 Komiszár János (Holló László-díjas): Templom és fények (a művész felajánlása) akvarell, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 72. Komiszár János (Holló László-díjas): Vízparti templom (a művész felajánlása) akvarell, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 73. Komlódi Judit: Elixír (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 74. Komlódi Judit: Ördögnyelv (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 75. Konfár Gyula (Munkácsy-díjas): Csendélet (Bachner András felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 76. Kónya Ábel: Átkelés (a művész felajánlása) c-print, archív karton (EA), 42 28,8 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

19 Kovács Ferenc: Csendélet (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 78. Kovács T. Vilmos: Utca Párizsban (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 79. Kozma István: Női akt (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 80. Kő Pál (Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas): In memoriam Pongor Ernő (a művész felajánlása) bronz, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 81. Kő Pál (Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas): Dr. Veres János (a művész felajánlása) bronz, átmérő: 10 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 82. Kő Pál (Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas): Perliczi János D. (a művész felajánlása) bronz, átmérő: 12 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

20 20 84/A. Könnyű Attila János: Kompozíció (Pákh Imre felajánlása) olaj, fa, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 84/B. König Róbert: Hypocrene művészeti sorszámozott album (10 lap/album) (Vincze László papírmerítő mester felajánlása) tintasugaras nyomtatás kézzel merített papírra, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 85. Kővári Attila: Narancssárga csendélet (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 86. Krizbai Sándor (Munkácsy-díjas érdemes művész): Úton (a művész felajánlása) vegyestechnika, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 87. L. Ritók Nóra: Nyár (a művész felajánlása) egyedi rajz, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

21 Láng-Miticzky Katalin: Vörösen izzó (a művész felajánlása) olaj, farost, vegyes, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 89. László Ákos (Holló László-díjas): Madonna (a művész felajánlása) vegyestechnika, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 90. Lóránt János Demeter (Munkácsy-díjas érdemes művész): Aranyló ősz (a művész felajánlása) akvarell, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 91. Lous Stuijfzand (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Száradó varsák (a művész felajánlása) színezett litográfia, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 92. Luczi János: Vágáshutai hegyek ősszel (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 93. Lukoviczky Endre: Ember (2008) (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

22 Mág Tamás: Bugaci élmény (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 95. A Magyar Válogatott játékosai által dedikált mez (2011) (Hegedűs Gábor, az MLSZ utánpótlás válogatott szövetségi edzője felajánlása) Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 96. Major Janka: Kettős egyensúly (a művész felajánlása) fa, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 97. Makai Imre: Nyári ég alatt (E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 98. Makai Imre: Ősz (E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

23 Makai Imre: Téli táj (E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 100. Makai Imre: Vendégségben (E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 101. Makai Imre: Lidérc (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 102. Maksai János: Nyári virágok (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 103. Masits István: Őszi botanikuskert (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 104. Menyhárt József: Kertben (Joseph Kádár felajánlása) tollrajz, 14 21,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

24 Méry Beáta * : Pihenő (a művész felajánlása) színes linómetszet, 50,5 35,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 106. Menyhárt József: Háztető (Bozsányi Ferenc felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 107. Nagy Sándor: Tűzfal este (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 108. Nagy Sándor: Egykor templom volt (a művész felajánlása) szén, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 109. Nagy Sándor: Falusi kert (a művész felajánlása) szén, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 110. Nagy Sándor: Templomfal este (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

25 Németh Miklós: Társaság (a művész felajánlása) olaj, papír, 16,5 28,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 112. Nuridsány Éva: Alföldi táj (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 113. Oláh Sándor: Velencei délután (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 114. Oravecz András: Negyedelt történet (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 115. Oravecz András: Színes lendület (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 116. Palásti Renáta: Holt Tisza (a művész felajánlása) pasztel, karton, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

26 Palásti Renáta: Úton (a művész felajánlása) pasztel, karton, 15,5 48 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 118. Palásti Renáta: Napraforgók nyári fényben (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 119. Palotai Erzsébet: Szabó Magda Őzbeli konyhája (a művész felajánlása) pasztell, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 120. Pócsi Ibolya: Debreceni Nagytemplom és a főnix madár (a művész felajánlása) szén, papír, 43,5 55,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 121. Póka György: A teremtés sorozatból, Kék madár (a művész felajánlása) zománc, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

27 Póka György: A teremtés sorozatból, Lejtős part madarakkal (szakadék) (a művész felajánlása) zománc, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 123. Sándor Margit: Egy régi kert emléke (a művész felajánlása) fotó, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 124. Sári Antal: Felhős táj (a művész felajánlása) vegyestechnika, karton, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 125. Sebestyén János: Szálló kövek (a művész felajánlása) akril, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 126. Subicz István: A rendíthetetlen ólomkatona táncosnője (a művész felajánlása) tus, papír, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 127. Szabó András: Fényárban (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

28 Szabó Kristóf * : Katasztrófák (a művész felajánlása) szitanyomat, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 129. Szabó Antónia: Szálljon házatokra egek harmatja (a művész felajánlása) fotóalbum (10 db) Becsült érték: Ft/db Kikiáltási ár: Ft/db 130. Szabó Antónia: Magyar Golgota II. (a művész felajánlása) selyembatik, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 131. Szabó Zoltán: Vaskor II (a művész felajánlása) vas, 34 13,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 132. Szeifert Imre: Noszvaji ház (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 133. Szőke Tibor: Virágok vázában (Bachner Anrdás felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

29 Szőnyi Endre: Keresztelői érem (a művész felajánlása) bronz, átmérő: 8,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 135. Szőnyi Sándor: Kőhalom (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 136. Szurcsik József (Munkácsy-díjas): Vörös és kék (a művész felajánlása) akril, olaj, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 137. Toronya Laura * : A polcon (a művész felajánlása) szén, papír, 45,5 32,5 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft ( * A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója) 138. Tóth Ernő: Humor+Líra=Groteszk (grafikai album, 4 lap/album) (Vincze László felajánlása) tintasugaras nyomtatás kézzel merített papírra, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

30 Tóth Ernő: Varázslat (a művész felajánlása) vegyestechnika, farost, 56,5 65 cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 140. Tóth Irén: Csendélet (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 141. Tóth Zsuzsa: Vízmosás (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 142. Török Anikó: A vándor (a művész felajánlása) pasztell, karton, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 143. Vargáné S. Éva (A Nyitott Ajtó Otthon alapítója): Öregség (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

31 Vargáné S. Éva (A Nyitott Ajtó Otthon alapítója): Ősz lesz (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 145. Veres Géza (Munkácsy-díjas): Terelés (Bodó István felajánlása) linómetszet, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 146. Vincze Judit: Tihanyi látkép (a művész felajánlása) olaj, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 147. Vincze Ottó (Munkácsy-díjas érdemes művész): A hölgyválasz aphrodisiacuma (a művész felajánlása) szitanyomat, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 148. Vincze Ottó (Munkácsy-díjas érdemes művész): A Múzsa alteregója (a művész felajánlása) szitanyomat, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 149. Wahorn András (Munkácsy-díjas): AN 5 (a művész felajánlása) papír, ceruza, 28 21,5 cm Kiállítva a Kieselbach Galériában 2008-ban Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

32 Wahorn András (Munkácsy-díjas): MKK 7 (a művész felajánlása) papír, ceruza, 28 21,5 cm Kiállítva a Kieselbach Galériában 2008-ban Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 150. Wahorn András (Munkácsy-díjas): EX 6 (a művész felajánlása) papír, ceruza, 28 21,5 cm Kiállítva a Kieselbach Galériában 2008-ban Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 152. Walter Gábor: Phil Collins (a művész felajánlása) olaj, farost, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 153. Tamus István: Napraforgók (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 154. Wrobel Péter (Barcsay-díjas): 5 példányos művészeti mappa (a művész felajánlása) az album a művész 1994-es performancát dokumentáló, aláírt fotókat tartalmazza Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

33 Árverési feltételek 33 A Biharért Kulturális Közhasznú Alapítvány az árverést, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Jogosult az aukció során a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az árverezendő tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsájuk felemelésével teszik meg ajánlatukat. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az a vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi. A szervezők katalógust adnak ki az aukciós tételekről, valamint a műtárgyak az árverés előtti kiállításon december 1-től, a FÓ- RUM Bevásárlóközpontban, valamint a www. axioart.com weblapon tekinthetők meg. A vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A vevő a fizetendő ár 20%-át foglalóként az árverésen azonnal készpénzben köteles fizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A Biharért Alapítvány biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételár részt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. Ennek helyszíne Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona, (Múzeum utca 2.) ahol ezt követően a megvásárolt műtárgy átvehető. A vételárba a foglaló összege a határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árverésvezetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ekkor a vevő által kifizetett foglaló a részére nem jár vissza. A vevő csak a leütési árat tartozik kifizetni, közvetítői, szerzői díj valamint egyéb jutalék nem kerül felszámolásra. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségén és felelősségén (14 napon belül). Az aukciót követően a műtárgyak az Nyitott Ajtó Otthonban, a fent említett címen vehetők át. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Biharért Alapítvány hivatalból teszi meg a megbízásnak megfelelő vételi ajánlatot. Vételi megbízást december 1-től fogadunk el, melyet az árverés előtt legkésőbb 24 órával kérünk eljuttatni. A vételi megbízás elfogadásához a megvásárolni kívánt tétel kikiáltási árának 50%-a befizetése, mint előleg szükséges. Ez az összeg a sikertelen licitálás esetén visszajár. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni és a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell elfogadni. A fentiekkel kapcsolatos további tájékoztatásért, valamint vételi megbízásért Dr. Papp Gyulát az aukció szervezőjét szükséges keresni a katalógus hátoldalán található elérhetőségeken.

34 34 Az alábbi képeket mezőszemerei kötődésű képzőművészek ajánlották fel Bukta Luca és családja megsegítésére. Bukta Luca A szülők sok éves próbálkozása után július 14-én megszületett Luca. Amint a neve is jelzi örömet és fényt hozó, valóban nagyon sok örömet és fényt hozott a család életébe. Örökké csacsogó, mosolygó, életvidám kislány...volt februárjában Lucát napokig láz gyötörte és dudor keletkezett a hasán. Vese rákot diagnosztizáltak nála. Azonnal kemoterápiás kezelést kapott, hiszen akkora volt a daganat hogy az egyik veséje nem is látszott. A műtét alatt kiderült, ezt a veséjét nem lehet megmenteni és egy gyanús nyirokcsomót is ki kellett venni. A szövettan kimutatta Lucának harmadik stádiumos Wilmstumora van anaplasiaval, mely egy agresszívabb fajtája ennek a tumornak, ezért hosszantartó kezelést igényel. Kemoterápiát és sugár terápiát kap. Luca egyre nehezebben viseli a két kezelés közötti állandó immunhiányos állapotot, szervezete és lelke is egyre fáradtabb már. Mégis küzd felnőtteket megszégyenítő bátorsággal, hiszen meg akar gyógyulni, és vissza akarja kapni a régi életét, szavaival élve: Apát is és anyát is akarom. Jelenleg a Debreceni Orvostudományi Egyetem Gyermek Onko-hematológiai Osztályán kezelik. Wahorn András Munkácsy-díjas,a Magyar Köztársaság Lovagrendjével kitüntetett képzőművész - aki Mezőszemerén él, s alkot - Luca nagymamájától, a település postásától hallotta meg a segélykiáltást. András, a mezőszemerei születésű Bukta Imre és az elmúlt években a faluba költözött Szurcsik József, Kopasz Tamás, Kótai Tamás, Magyarország kiemelkedő Munkácsy-díjas, és számtalan egyéb díjjal kitüntetett képzőművészeitől, egyetemi és főiskolai tanároktól kapott műalkotásokkal a hóna alatt arra kért, hogy az aukció részeként árverezzük a képeket, így segítve a családot, a kislány gyógykezelését. Jó szívvel, s reménnyel segítünk, bízva Luca teljes felépülésében Kopasz Tamás (Munkácsy-díjas): Serie from yellow No.7 - Sárga korszak (a művész felajánlása) akril, vászon, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft 157. Bukta Imre (Munkácsy-díjas): Ősz (a művész felajánlása) akvarell, cm Becsült érték: Ft Kikiáltási ár: Ft

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére. 2009. december 6. 16 00

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére. 2009. december 6. 16 00 MŰTÁRGYJEGYZÉK 7. DEBRECENI JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ az Immánuel Otthon megsegítésére 2009. december 6. 16 00 2 Bevezető Mindannyiunk számára megvannak azok a helyek ebben a világban, amelyeken át kell mennünk,

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Humán Szolgáltatások Igazgatósága (levelezési cím: 1211 Budapest, Kiss János altb. u. 54.) Bejárat: Táncsics M. u. 69.

Humán Szolgáltatások Igazgatósága (levelezési cím: 1211 Budapest, Kiss János altb. u. 54.) Bejárat: Táncsics M. u. 69. Humán Szolgáltatások Igazgatósága (levelezési cím: 1211 Budapest, Kiss János altb. u. 54.) Bejárat: Táncsics M. u. 69. Intézményvezető: Fatérné Rothbart Mária fater.maria@hszi21.hu Intézményvezető-helyettes:

2007/2008. TANÉV MEZEIFUTÓ DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY

2007/2008. TANÉV MEZEIFUTÓ DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY 2007/2008. TANÉV MEZEIFUTÓ DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ III. korcsoport - FIÚ EGYÉNI (1995-1996) Hely Név Szül Település Iskola Megye 48 Horváth Ákos 1995 Püspökladány Ált. Isk., Előkészítő Szakiskola, AMI,

2014/2015. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG III-IV. KORCSOPORT. Hajdú - Bihar MEGYEI DÖNTŐ

2014/2015. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG III-IV. KORCSOPORT. Hajdú - Bihar MEGYEI DÖNTŐ 2014/2015. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA III-IV. KORCSOPORT Hajdú - Bihar MEGYEI DÖNTŐ Helyszín (település, és versenyhelyszín): Gyulai István Atlétika Stadion, 4032 Debrecen, Oláh Gábor utca 5. Időpont

Állati jó - a számomra legkedvesebb állat a Hortobágyon - rajzpályázat 2014

Állati jó - a számomra legkedvesebb állat a Hortobágyon - rajzpályázat 2014 Állati jó - a számomra legkedvesebb állat a Hortobágyon - rajzpályázat 2014 A Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei óvodák, általános- és középiskolák körében négy kategóriában

4025 Debrecen Piac u. 41. Lukács Györgyné. 4150 Püspökladány IV. Béla u. 5. Kiss János 54/ 453-127 4100 Berettyóújfalu Kossuth u. 6.

4025 Debrecen Piac u. 41. Lukács Györgyné. 4150 Püspökladány IV. Béla u. 5. Kiss János 54/ 453-127 4100 Berettyóújfalu Kossuth u. 6. Hajdú Bihar Megyei Ernyőszervezetek Szervezet neve Ir. Szám Település Cím Képviselő Telefon E-mail cím A Zöldkereszt Munkavállalóinak Érdekvédelmi 4025 Debrecen Piac u. 41. Lukács Györgyné Az Oltalom Kősziklája

AMV 2015. megyei eredmények 8.osztály

AMV 2015. megyei eredmények 8.osztály Iskola neve Iskola város helyezés pontszám Tanuló neve Kálvin Téri Általános Iskola 1. 46 Sass Boglárka Kálvin Téri Általános Iskola 2. 40 Horváth Petra Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola Tiszacsege

II. Tisza-parti Gyógy- és Élményfürdő Félmaraton

II. Tisza-parti Gyógy- és Élményfürdő Félmaraton Nem/Kategória: Férfi 12-19 éves 1 420 SZENTPÉTERI Csaba 1998 00:27:26 00:26:54 Nagykőrös 4 4 3:49 min/km +00:00:00 2 225 SZILÁGYI Gergő 2000 00:31:18 00:30:40 Tiszakécske 10 9 4:21 min/km +00:03:45 3 310

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2014/2015 tanév Budapest I. korcsoport "B" kategória leány csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2014/2015 tanév Budapest I. korcsoport B kategória leány csapatbajnokság Hely. Cím Csapatnév 1 Ózd Újváros Téri Ált. Isk. 36,600 38,000 74,600 2 Szombathely Zrínyi Ilona Ált. Isk. 35,850 37,400 73,250 3 Kecskemét Széchenyivárosi Óvoda és Ált. Isk. 35,250 37,750 73,000 4 Zalaegerszeg

Házi segítségnyújtás a gyakorlatban. Márta Anna

Házi segítségnyújtás a gyakorlatban. Márta Anna Házi segítségnyújtás a gyakorlatban Márta Anna 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról Házi segítségnyújtás 63. (1) Házi segítségnyújtás keretében a szolgáltatást igénybe

Salgótarján Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 3100 Salgótarján, Múzeum tér 1. Kp. tel.: 417-255, 522-900 Kp. fax: 310-838

Salgótarján Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 3100 Salgótarján, Múzeum tér 1. Kp. tel.: 417-255, 522-900 Kp. fax: 310-838 Salgótarján Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 3100 Salgótarján, Múzeum tér 1. Kp. tel.: 417-255, 522-900 Kp. fax: 310-838 www.salgotarjan.hu jegyzo@salgotarjan.hu VEZETŐK Dóra Ottó polgármester

www.harufoto.hu Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény programnaptár 2015. február

www.harufoto.hu Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény programnaptár 2015. február www.harufoto.hu Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény programnaptár 2015. február Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény programnaptárja

III. éves tanító szakos hallgatók beosztása VMT csoportos tanítási gyakorlat névsora B-TAKG017 2013/2014. tanév II. félév

III. éves tanító szakos hallgatók beosztása VMT csoportos tanítási gyakorlat névsora B-TAKG017 2013/2014. tanév II. félév Szakvezető: Szakter Zsuzsa Tantárgy: angol VMT Ideje: hétfő 10-12:35 óra Helye: 4. d osztály ANATABF.SZE Antal Anett angol BERTABF.SZE Bertalan Renáta Melinda angol DEETABF.SZE Deák Erzsébet angol KIVTAAF.SZE

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal Andó Szabolcs Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek 6 13:00 angol C2 2 angol C2 2 tesi Sz6 angol C2 2 tesi P6 7 13:55 informatika csibe TTI 2 TTI 2 8 14:50 informatika csibe Árky Emilia Anna Hétfő Kedd Szerda

SZÁMOLÁSI VERSENY - JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLA 2014. MÁJUS 5. 1. évfolyam. megoldás próbálkozás

SZÁMOLÁSI VERSENY - JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLA 2014. MÁJUS 5. 1. évfolyam. megoldás próbálkozás 1. évfolyam idő 1. Timár Bálint 1.b 104 104 7,14 2. Ozorai Zsóka 1.c 104 104 8,22 3. Ignácz András 1.b 103 104 8,18 4. Porcsa Tamás 1.c 103 104 8,20 5. Lesták Eszter Boglárka 1.c 103 104 8,50 6. Balika

Név Város Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. összesen

Név Város Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. összesen 9. osztályosok 1. Koncz Imre Debrecen Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma Bertalan Mária, Bán István 20 15 20 16 71 2. Csathó Botond Debrecen DRK Dóczy Gimnáziuma Tófalusi Péter 20 12 20 17 69 3.

VERSENYJEGYZŐKÖNYV. Verseny rendezője: Szerencs Város Sportegyesülete és Szerencs Város Önkormányzata

VERSENYJEGYZŐKÖNYV. Verseny rendezője: Szerencs Város Sportegyesülete és Szerencs Város Önkormányzata VERSENYJEGYZŐKÖNYV Verseny megnevezése: VI. SZERENCS TRIATLON jótékonysági verseny Verseny időpontja: 2014. szeptember 7. Verseny helye: Szerencs Verseny rendezője: Szerencs Város Sportegyesülete és Szerencs

Baranya 25-50-75-100 kerékpáros túra. Négy Évszak Futás (tavasz) Négy Évszak Futás (nyár) 2012 másodperces. DÖKE 25-50-75 kerékpáro s túra

Baranya 25-50-75-100 kerékpáros túra. Négy Évszak Futás (tavasz) Négy Évszak Futás (nyár) 2012 másodperces. DÖKE 25-50-75 kerékpáro s túra Tó- s - Ádám Kriszt nincs nincs Ambrus Norbert X nincs nincs Asszonyi Veronika X X nincs nincs Balla Antal nincs nincs Balogh Bettina X X X X X X X X X ezüst arany Balogh János X X nincs nincs Balogh Judit

Nemzeti Eszközkezelő Zrt. 2009.01.01-2014.01.01 között létrejött jogi tevékenységre vonatkozó szerződések

Nemzeti Eszközkezelő Zrt. 2009.01.01-2014.01.01 között létrejött jogi tevékenységre vonatkozó szerződések Nemzeti Eszközkezelő Zrt. 2009.01.01-2014.01.01 között létrejött jogi tevékenységre vonatkozó szerződések A Nemzeti Eszközkezelő Zrt. Által az állam nevében megvásárolt lakóingatlanokra vonatkozó adásvételi

HORVÁTH MIHÁLY EMLÉKVERSENY 2008.

HORVÁTH MIHÁLY EMLÉKVERSENY 2008. 2.Ternai 2.Zelei 3.Katona 1.Sebesi 1.Makai Melitta Anikó Marianna 6Dr.Pálfi 6Lőrincz Edit Tiborné Városi Kiss Bálint Általános Református Iskola Kunszentmárton 2.Füzi Balázs Viktória Hajnalka 6Szemerédi

Név Iskola Felkészítő tanár 5. 6. 7. 8. össz. 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt 20 18 20 8 66

Név Iskola Felkészítő tanár 5. 6. 7. 8. össz. 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt 20 18 20 8 66 Hőtan kategória Név Iskola Felkészítő tanár 5. 6. 7. 8. össz 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt 20 18 20 8 66 2. Kékesi Zsuzsa Bethlen Gábor Református Gimnázium,

Aukciós Katalógus. 1. Szabó Cseke Mózes. Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray Kikiáltási ár: 30.000,- 2. Bódis Barnabás

Aukciós Katalógus. 1. Szabó Cseke Mózes. Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray Kikiáltási ár: 30.000,- 2. Bódis Barnabás Aukciós Katalógus 1. Szabó Cseke Mózes Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray 2. Bódis Barnabás No One (2008) 100x93cm, kollázs, újságpapír, olaj, vászon Kikiáltási ár: 100.000,- 3-4. Riez József Velence

APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Vezetői elérhetőségei

APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Vezetői elérhetőségei APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Vezetői elérhetőségei Név Szervezeti egység Beosztás Telefon Fax E-mail Irsz. Helység Cím Bocskay Vince Régió igazgató Igazgató (22) 548-901 (22) 316-270 kdr.igazgato@apeh.gov.hu

Az V. Ábrahám Örzse Emlékverseny döntőjébe bejutott tanulók

Az V. Ábrahám Örzse Emlékverseny döntőjébe bejutott tanulók Az V. Ábrahám Örzse Emlékverseny döntőjébe bejutott tanulók I. kategória: 3 fő sorszám név pontszám iskola felkészítő tanár 1 Fenyődi Anna Sophie 76 Móricz Zsigmond Református Kollégium, Gimnázium, Szakközépiskola,

Az Országos angol nyelvi verseny Vas megyei résztvevıinek a megyei fordulóban elért eredményei évfolyamonként 2011-2012. tanév

Az Országos angol nyelvi verseny Vas megyei résztvevıinek a megyei fordulóban elért eredményei évfolyamonként 2011-2012. tanév A MEGYEI FORDULÓBA TOVÁBBJUTOTT TANULÓK 8. évfolyam Felterjesztési ponthatár a megyei fordulóba: 60 pont/100 pont NÉV ISKOLA TANÁR PONTSZÁM Molnár Krisztina Paragvári Utcai Általános Iskola, Juhász Ildikó

K I V O N A T. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből H A T Á R O Z A T

K I V O N A T. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből H A T Á R O Z A T K I V O N A T Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből 176/2014. (06. 13.) Kgy.h. Tárgy: Döntés energetikai célú felújításokhoz, magánszemélyeknek

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK XVII. ORSZÁGOS KÉMIAVERSENYE 7. évfolyam. 2015. április 17-18.

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK XVII. ORSZÁGOS KÉMIAVERSENYE 7. évfolyam. 2015. április 17-18. 7. évfolyam Ksz Feladatok I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. 4 Berezvai Anna Kiss Bálint Ref. Ált. Isk. Horváth József 7 2 2 4 9 9 22 4 4 3 9 75 I. 6 Székely Bendegúz Szentendrei Ref. Gimn. Dulai

ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA III. KORCSOPORT

ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA III. KORCSOPORT 2013/2014. TANÉV ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA III. KORCSOPORT EGYÉNI PÁLYABAJNOKSÁG Hajdú Bihar MEGYE Helyszín: Gyulai István Atlétika Stadion -Debrecen, Oláh Gábor u. 5. Időpont: 2014. május 14. A Versenybizottság

német nyelv, zongora matematika, informatika angol nyelv,informatikus könyvtár történelem, informatika könyvtáros matematika-fizika

német nyelv, zongora matematika, informatika angol nyelv,informatikus könyvtár történelem, informatika könyvtáros matematika-fizika Pappné Dr. Forgács Edit PhD. intézményvezető,,, közoktatási vezető nyelvtudományi PhD. Germanisztika Szénási Andrea intézményvezető-helyettes,, Tóth Attiláné Deák Andrea intézményvezető-helyettes, André

2. 5 perces akt krokik ecsettel, tussal. Kompozíció 3 15 perces vázlat alapján, lavírozott tussal egy lapra. Ülő akt, háromszög kompozíció. TEMATIKA Tantárgy neve Alakrajz II. Tantárgy kódja KAB 1015 Meghirdetés féléve 4 Kreditpont 6 Félévi követelmény gyakorlati jegy Tematika 1. Figura, mozgásban. Akt krokik, 5 perces. 10 kroki egy beállításról,

A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga Az árverés idôpontja: 2008.december 15. 18.00 óra Helyszíne: KOGART Ház (1062 Budapest, Andrássy út 112.) A kiállítás

17 saját rendezésű program 1500 résztvevő

17 saját rendezésű program 1500 résztvevő 2013. december 21. 17 saját rendezésű program 1500 résztvevő 10 futórendezvény 4 streetball-kupa és dobóverseny 2 kerékpáros teljesítménytúra 1 gyalogos teljesítménytúra 1 12+1 program DÖKE-tagok részvételével

Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár. Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár LANGWEST ORSZÁGOS TEHETSÉGKUTATÓ TANULMÁNYI VERSENY

Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár. Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár LANGWEST ORSZÁGOS TEHETSÉGKUTATÓ TANULMÁNYI VERSENY CSODÁT VIRÁGZIK A JELEN REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS E - VERSMONDÓ KATEGÓRIA Fekete Kiara Mercédesz 6.a 2. Simonné Varga Katalin ANYANYELVI JÁTÉKOK JÁTÉKOS ANYANYELV ORSZÁGOS DÖNTŐ Takács Noémi Nagy Nelli

Pedagógus szakvizsga Tanári mesterképzési szak. Dr. Hostyisószkiné Jászai Valéria Erika ének - zene tanár

Pedagógus szakvizsga Tanári mesterképzési szak. Dr. Hostyisószkiné Jászai Valéria Erika ének - zene tanár Bizottság száma: 2. sz. Terem szám: B. -060. alagsor Záróvizsga időpontja: 2015. június 17., 8 óra Pedagógus szakvizsga Tanári mesterképzési szak Balogh Gábor ének zene tanár Dr. Hostyisószkiné Jászai

11 ÓRÁTÓL 11 ÓRA 45 -IG I.EMELET KOLLÉGIUM 1K3-AS TEREM

11 ÓRÁTÓL 11 ÓRA 45 -IG I.EMELET KOLLÉGIUM 1K3-AS TEREM I.EMELET KOLLÉGIUM 1K3-AS TEREM 1. Agócs Adrienn Farkasréti 2. Baka Ádám Kőrösi 3. Balogh Vivien Laura Érdligeti 4. Béres Bianka Herman 5. Bisbac Bálint II. Rákóczi 6. Bódi Kitti Kőrösi 7. Bódizs Botond

57. Balaton Kupa Végeredmények

57. Balaton Kupa Végeredmények 57. Balaton Kupa Végeredmények I. Kategória (Férfi szuperliga, NB I-II-III.) Csapatverseny: Helyezés: Csapat: Ütött fa 2282 fa Kaposvári I. 2247 fa 3. Attala 2225 fa 4. Kaposvári II. 2203 fa 5. 2200 fa

Az Országos angol nyelvi verseny Vas megyei résztvevıinek a megyei fordulóban elért eredményei évfolyamonként 2011-2012. tanév A MEGYEI FORDULÓ EREDMÉNYE 8. évfolyam Felterjesztési ponthatár az országos döntıbe: 80 pont/100 pont NÉV ISKOLA TANÁR PONTSZÁM Kovács Attila Rezner Józsefné 79 Gáspár Gergı Rezner Józsefné 73 Koltai Kadosa

A Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Önkormányzat által jelenleg biztosított /kötelező / alapszolgáltatások és szakellátások formái és az ellátottak száma Az alábbi önkormányzati fenntartású intézmények

IV. BIATORBÁGY FOTÓPÁLYÁZAT

IV. BIATORBÁGY FOTÓPÁLYÁZAT IV. BIATORBÁGY FOTÓPÁLYÁZAT 2015 1 BIATORBÁGY kategória 2 I. díj Szabó Ferenc (Biatorbágy): Idővonal B A IV. Biatorbágy Fotópályázatra 75 pályázó, 380 alkotást nyújtott be. A zsűri a Kötetlen kategóriában

A TANULMÁNYI PÁLYÁZAT NYERTES TANULÓI

A TANULMÁNYI PÁLYÁZAT NYERTES TANULÓI 7/a Ábrahám Lilla 5 7/a Borók Boldizsár 5 7/a Nagy Vivien Loretta 5 7/a Szilágyi Csenge 5 7/a Csikós Katalin 4,85 7/a Harmati Panna 4,85 7/a Heidrich Zsófia 4,85 7/a Ónozó Zsófia 4,85 7/a Pesti Bianka

TANULMÁNYI VERSENYEK

TANULMÁNYI VERSENYEK TANULMÁNYI VERSENYEK Német nemzetiségi vers- és prózamondó verseny megyei forduló Felkészítő: Cser Márta, Kornerné Kosztich Julianna, Tóth Zoltánné Kelemen Mária 1. kategória 2. hely: Tánczos Regina 2.a

VASAS SC ATLÉTIKAI VERSENYE

VASAS SC ATLÉTIKAI VERSENYE 200 m férfi abszolút f1:0,0; f2: -1,0; f3: 0,0; f4: 0,0; f5:0,0 1. Németh Csaba 1997 Vasas SC 22,56 f1 2. Kemény Dávid 1995 Vasas SC 22,59 f1 3. Együd Máté 1996 Eötvös DSE 22,90 f1 4. Máté Milán 1996 Bp.

1. oldal, összesen: 4

A megyei versenynek helyet adó intézmény adatai Irányítószám A Utca, Házszám Honlapcím Ímélcím. Az iskola neve

A megyei versenynek helyet adó intézmény adatai Irányítószám A Utca, Házszám Honlapcím Ímélcím. Az iskola neve Bács-Kiskun megye Az intézmény Corvina Óvoda és Általános Kertvárosi Általános A megyei versenynek helyet adó intézmény adatai Irányítószám A Utca, Házszám Honlapcím Ímélcím település tér 6000 Mártírok

21. K.I.D.S. KUPA FIÚ és LEÁNY TORNÁSZBAJNOKSÁG Budapest III-IV. korcsoport "B" kategória leány csapatbajnokság

21. K.I.D.S. KUPA FIÚ és LEÁNY TORNÁSZBAJNOKSÁG Budapest III-IV. korcsoport B kategória leány csapatbajnokság Hely. Cím Csapatnév 1 Győr Apor Vilmos Római Katolikus Ált. Isk., Gimn. 45,600 1 44,500 2 45,900 1 136,000 2 Celldömölk Szent Benedek Katolikus Általános Iskola 44,150 2 44,600 1 42,000 4 130,750 3 Miskolc

XV. FUTABONY - MAGAS ISTVÁN EMLÉKVERSENY 2014 EREDMÉNYEK

XV. FUTABONY - MAGAS ISTVÁN EMLÉKVERSENY 2014 EREDMÉNYEK XV. FUTABONY - MAGAS ISTVÁN EMLÉKVERSENY 2014 EREDMÉNYEK Óvodások H. Név Sz. év Város Óvoda 1 Baranyai Levente 2008 Abony Szivárvány Óvoda 2 Ferenczy Dániel 2008 Abony Pingvines Óvoda 3 Juhász Hanna 2008

OM azonosító: 027953 Székhely neve: Kecskeméti Református Gimnázium Székhely címe: 6000 Kecskemét, Szabadság tér 7.

OM azonosító: 027953 Székhely neve: Kecskeméti Református Gimnázium Székhely címe: 6000 Kecskemét, Szabadság tér 7. 6000 Kecskemét, Tanulmányi terület kódja: 40 Tanulmányi terület gimnázium: 4 évfolyamos; általános kerettanterv; az első idegen nyelv a(z) francia nyelv vagy a(z) spanyol nyelv vagy a(z) angol nyelv; felvételi

Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye Gimnáziumok

Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye Gimnáziumok Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye ok Név Iskola Pontszám 1 Horváth Bálint 49 2 Matos Lilla 48 3 Demjén Balázs Ádám 47 4 Matos Bence 47 5 Ubrea Roland 6 Krizsna Szabolcs

Angol nyelv 5-6. osztály 2 fő / csapat

Angol nyelv 5-6. osztály 2 fő / csapat Angol nyelv 5-6. osztály fő / csapat Versenyző neve neve és címe Pontszám Helyezés Rutkovszky Janka, Fekete Fanni Debreceni Hatvani István Általános 86 4 5 6 7 8 9 0 4 Dudás Levente, Juhász Gergely Kocsis-Illés

Beérkezett pályamûvek listája:

SEGÍTHETÜNK! Alapitvany-Fuzet_2009_05.indd 1 Alapitvany-Fuzet_2009_05.indd 1 9/14/2009 9:10:00 AM 9/14/2009 9:10:00 AM

SEGÍTHETÜNK! Alapitvany-Fuzet_2009_05.indd 1 Alapitvany-Fuzet_2009_05.indd 1 9/14/2009 9:10:00 AM 9/14/2009 9:10:00 AM SEGÍTHETÜNK! Alapitvany-Fuzet_2009_05.indd 1 9/14/2009 9:10:00 AM WWW.DGY.HU ADÓSZÁM: 18356076-1-03 BANKSZÁMLASZÁM: 10400621-06201821-00000000 H-6200 KISKŐRÖS, MEZŐ U. 16. H-1094 BUDAPEST, ANGYAL UTCA

Győr Dudás Sándorné 30 4. Nádorvárosi Közoktatási Főigazgatóság, Kölcsey Ferenc Általános Iskola GYMTI Vitéz Háry László Általános Iskola

Győr Dudás Sándorné 30 4. Nádorvárosi Közoktatási Főigazgatóság, Kölcsey Ferenc Általános Iskola GYMTI Vitéz Háry László Általános Iskola 1. Csáfordi József Écs- Ravazd Általános Jámbor Lászlóné 35 1. 2. Fekete Barnabás 6 Dudás Sándorné 31 2. 3. Károlyi Klaudia 6 Főigazgatóság Gyárvárosi Általános Luttenberger Gyöngyi 31 3. 4. Nyári Alexandra

Csecsemő- és kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzési szak

Csecsemő- és kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzési szak Beosztás a 2015. június 17 19 között tartandó záróvizsgára Bizottság száma : 23. sz. Terem szám:, B épület 537. terem Záróvizsga időpontja: 2015. június 17. 8. 00 órától Balázsi Éva Kata Béres Nikoletta

Észak-Budapesti Döntő eredménylista

Kajak-kenu. Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny

Kajak-kenu. Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny Kajak-kenu Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny K1 férfi U23 1000m 1 Doba Richárd Alfréd Bomba-AVSE 03:13.45 2 Fodor Dániel Építők-MDKC 03:17.19 3 Nagy Gergő UKSC 03:17.43 K1 férfi U23 500m

1. osztály: 2. osztály: 2. Bartha Panni 1/b Iskola: Megyeri Úti Általános Iskola Felkészítő tanár: Telekné Oláh Marianna Műcím: Vásár

1. osztály: 2. osztály: 2. Bartha Panni 1/b Iskola: Megyeri Úti Általános Iskola Felkészítő tanár: Telekné Oláh Marianna Műcím: Vásár 1. osztály: 2. Bartha Panni 1/b Iskola: Megyeri Úti Általános Iskola Felkészítő tanár: Telekné Oláh Marianna Műcím: Vásár 2. Sütő Emese 1/d Felkészítő tanár: Antal Gáborné Géczi Beáta, Kérdő Gizella Műcím:

Forg-Tech Kupa Mezeifutó Magyar Liga 1. forduló Valamint amatőr mezei és cross verseny Békéscsaba, Póstelek 2015. október 24.

Forg-Tech Kupa Mezeifutó Magyar Liga 1. forduló Valamint amatőr mezei és cross verseny Békéscsaba, Póstelek 2015. október 24. Férfi Mezei futás Mezei Magyar Liga 1. Gregor László 1992 Békéscsabai AC 19:56 2. Kovács Benjámin Ádám 1995 UTE 20:20 3. Király István 1994 Mogyi SE Baja 20:35 4. Juhász Balázs 1996 DSC-SI 20:51 5. Szemeti

FÖLDESI SZOCIÁLIS SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT VEZETŐJE 4177 Földes,Rákóczi u. 5. Tel.: (54) 465-785 E-mail: tamogatofoldes@g.mail.com

FÖLDESI SZOCIÁLIS SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT VEZETŐJE 4177 Földes,Rákóczi u. 5. Tel.: (54) 465-785 E-mail: tamogatofoldes@g.mail.com Iktatószám:../2015. FÖLDESI SZOCIÁLIS SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT VEZETŐJE 4177 Földes,Rákóczi u. 5. Tel.: (54) 465-785 E-mail: tamogatofoldes@g.mail.com 3. E L Ő T E R J E S Z T É S - A Képviselő-testülethez

Szent György Lovagrend Soproni Priorátus. 2013. évi beszámoló 2014. évi munkaterv

Szent György Lovagrend Soproni Priorátus. 2013. évi beszámoló 2014. évi munkaterv Szent György Lovagrend Soproni Priorátus 2013. évi beszámoló 2014. évi munkaterv A Soproni Priorátus Szervezeti felépítése Priorátusunk a Győr-Moson-Sopron megyei nagypriorátus része Címe: H-9400 Sopron,

Országos Levelező Verseny Döntő helyezések 2011/2012.

Országos Levelező Verseny Döntő helyezések 2011/2012. Nagykőrös Országos Levelező Verseny Döntő helyezések 2011/2012. Tantárgy Évf. Helyezés Neve Város/Iskola neve Bibliaismeret 2. I. Czagány Lotti Mezőcsát, Dr. Enyedy Andor Ref.Ált.Isk. II. Szabó Petra Mezőcsát,