MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 8. DEBRECENI. az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére december

MŰTÁRGYJEGYZÉK. Jótékonysági Aukció. 9. Debreceni

MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL SZEPTEMBER 22.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

MI IS NYARALUNK! tábora javára

Műtárgyjegyzék. A Magyar Református Szeretetszolgálat. I. Jótékonysági Aukciója. a Kárpát-medence szegény sorsú gyermekei megsegítésére

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

2018. április 17. Kommunikációs nap Komlóstetőn verseny eredményei MAGYAR

Név Város Iskola Felkészítő tanár összesen. 1. Csire Roland Debrecen DRK Dóczy Gimnáziuma Tófalusi Péter

Jegyzőkönyv NAP Diákolimpia IV. Korcsoport - Fiú Egyéni

Név Város Iskola Felkészítő tanár összesen

akril, pasztel, homok, vászon

Premier Galéria 11. aukció június 1.

01:20: MACSEK Zoltán :20: BOKOR Attila :20: RÁKSI Mihály 1980

JEGYZŐKÖNYV Berettyóújfalu,2011.márc.19.

Csatlós Csaba Úszó Emlékverseny 2014/2015. tanév I. forduló. I. korcsoport 25 m fiú gyors

Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb ben születettek Nincs szintidő

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2014/2015 tanév Budapest II. korcsoport "B" kategória fiú csapatbajnokság

Név. Cseh László úszás I/A. Dombi Rudolf kajak - kenu I/A. Lőrincz Tamás birkózás I/A. Risztov Éva úszás I/A. Sors Tamás (para) úszás I/A

Sport XXI. Regionális Versenysorozat - Terematlétika csapatjegyzőkönyv

Eredménylista Erdővidék

ISMERTETEM A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG HONVÉDELMI MINISZTERÉNEK HATÁROZATAIT ELISMERÉSEK ADOMÁNYOZÁSÁRÓL.

Zsirai Műhely Prospektus

Név Sportág Ösztöndíj kategória

ANGOL. Vargáné dr.kiss Katalin-Göncz Hajnalka. Március 26. Igazgatási épület Baligács László angol B2 B2

IV. OSZTÁLY MATEMATIKAI TEHETSÉGNAP MÁRTON ÁRON GIMNÁZIUM EREDMÉNYEK CSÍKSZEREDA OKTÓBER 9.

Hármascsapat országos bajnokság

Eredménylista Fürkész verseny, körzeti szakasz,

OKLEVÉL- ÉS KÖNYVJUTALMAK 2016/2017-ES TANÉV

XI. Fóti-Futi. 5 km nemenkénti és kategóriánkénti eredménylista

II. Tisza-tó Maraton - Abszolút Férfi

2018/2019. TANÉVI SPORTLÖVŐ DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ. Hajdú - Bihar megye. Debrecen, Domb utca november 09. EREDMÉNYEK

Michelin Bringafesztivál - Bringarally

IMPLOM JÓZSEF KÖZÉPISKOLAI HELYESÍRÁSI VERSENY ORSZÁGOS DÖNTŐ január EREDMÉNYEK

Név Város Iskola Felkészítő tanár összesen. 1. Fialovszky Márk Budapest Baár-Madas Református Gimnázium Horváth Norbert

Völgyi Skonda Gyűjtemény

Képzőművészeti tagozat elméleti vizsga beosztás

Licencek és kategóriák

Név Iskola Felkészítő tanár össz. 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt

Aukciós Katalógus. 1. Szabó Cseke Mózes. Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray Kikiáltási ár: ,- 2. Bódis Barnabás

OKLEVÉL- ÉS KÖNYVJUTALMAK 2017/2018-AS TANÉV

Eredménylista. Megye: Hargita Körzet: Gyergyótekerőpatak. Osztály: 1.

1994-ben végzett IV. a Gépjárműtechnikai szerelő. Igazgató: Németi Lajos Osztályfőnök: Komiszár János

Eredménylista. Tanuló neve Felkészítő neve Iskola neve Település Pontszám

II. Tisza-tó Maraton - MTB Felnőtt Férfi

8. DEBRECENI JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ MŰTÁRGYJEGYZÉK az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére 2010. december 5. 15 00

2 Köszöntő Aki nem hisz abban, hogy mennyi jó ember van, az kezdjen el valami jót tenni, és meglátja, milyen sokan odaállnak mellé. Böjte Csaba ferences rendi szerzetes gondolatai ezek, melyet magam is megtapasztaltam 8 év alatt az aukciók szervezése során. Az első jótékonysági árverésre amely egy hajlék nélkül élő családot segített 40 felajánlás érkezett, s 400 ezer forint bevétellel zártunk. A 2009-es aukció előtt már válogathattunk az alkotások között, végül 128 tételt árvereztünk. Szinte egyedülálló volt a vidéki jótékonysági aukciók sorában, hogy 13 Kossuth- és Munkácsy-díjas alkotó csatlakozott felajánlásával az eseményhez. Talán ennek is köszönhető a rekord bevétel, amely tavaly 4 millió150 ezer forint volt. Idén azt reméljük, sikerül ezt megközelíteni, hiszen több mint 160 műalkotás vár gazdára, 22 Kossuth- és Munkácsy-díjas, valamint 10 Holló László-díjas alkotó felajánlóval. Ebben az évben az Immánuel Otthon halmozottan sérült gyermekeinek segítésén túl, aukciónkkal támogatjuk a Dévai Szent Ferenc Alapítványt, amely a gyermekmentő tevékenységéről európai hírű. Böjte Csaba ferences rendi szerzetes vezetésével ez év őszén kezdi felújítani a Székelyhidi Napköziotthont. Ez az intézmény árva és szegény sorban élő gyermekeknek jelent menedéket, s lelki vigaszt a nehézségeik leküzdésében. Paul Gauguin mondta: Minden igazi műalkotás egy jó cselekedet. Azt gondolom, ez megfordítva is igaz, hiszen minden jó cselekedet egy igazi műalkotás az életünkben. A Debreceni Jótékonysági Aukció is bizonyítja az összefogás erejét, s azt, milyen sok, jólelkű, segítőkész ember él közöttünk. Köszönöm mindenkinek a támogatását és boldog vagyok, hogy részese lehetek a gyermekek örömének. Kívánok mindenkinek egy-egy szerető gyermekmosolyt! Őszinte tisztelettel: Dr. Papp Gyula nyugállományú ezredes, az aukció szervezője 3

4 1. Aby Szabó Csaba: Debreceni Nagytemplom (a művész felajánlása) elektro grafika, 21 32 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 2. Angyalföldi Szabó Zoltán (Munkácsy-díjas érdemes művész): Csendélet (Széll László felajánlása a Nagytemplom felújítására) olaj, farost, 85 69 cm Becsült érték: 250.000 Ft Kikiáltási ár: 120.000 Ft 6. Baráth Pál: Táncra várva (a művész felajánlása) tus, akvarel, papír, 42 30 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 7. Baráth Pál: Tükör előtt (a művész felajánlása) tus, akvarel, papír, 35 25 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 3. Aknay János (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Emlék (a művész felajánlása) akril, vászon, 34 40 cm Becsült érték: 240.000 Ft Kikiáltási ár: 100.000 Ft 8. Barcsay Jenő (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Kompozíció (az Erdész Galéria Szentendre felajánlása) szitanyomat (Szentendrei műhely), 20 28 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 9. Bíró Eszter: Jelek a létezésről (Cserép Zsuzsa felajánlása) olaj, farost, 70 70 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 4. Antal László: Tanya világ (Cserép Zsuzsa felajánlása) olaj, farost, 20 30 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 5. Bagdány Franciska: Erővonalas kompozíció (a művész felajánlása) diófapác, papír, 23 17 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 10. Borsos Miklós (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Szőlőfürt 27/100 (Máté László felajánlása) rézkarc, 20 30 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 11. Bukta Imre (Munkácsy díjas érdemes művész): Fiatalítás EA IX/XVI (Szűcs Tamás felajánlása) szitanyomat, 73 50 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 5

6 17. Charles Sucsan 1932, Párizs (Kiállítva Franciaországban 1993, Kanadában 1996): Család (a művész felajánlása) olaj, vászon, 76 60 cm Becsült érték: 200.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft 12. Burai István (Holló László-díjas): Elgondolkodva (a művész felajánlása) akvarell, papír, 43 33 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 13. Bukta Imre (Munkácsy díjas érdemes művész): Hóesésben (a művész felajánlás) vegyestechnika, papír, 40 32 cm Becsült érték: 200.000 Ft Kikiáltási ár: 150.000 Ft 14. Burai István (Holló László-díjas): Madárdal (a művész felajánlása) olaj, farost, 60 40 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 18. Charles Sucsan ( Art-Science-Lettre diploma»fro«): Ősz (a művész felajánlás) vegyestechnika, papír, 46 61 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 19. Családi Krisztina: Közeledés (a művész felajánlása) vegyestechnika, merített papír, 31 22 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 15. Charles Sucsan 1932, Párizs ( Art-Science- Lettre diploma»fro«): Körbekörbe (1993) (a művész felajánlása) olaj, papír, 61 46 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft 16. Charles Sucsan ( Art-Science-Lettre diploma»fro«): Szögletes formák (1979) (a művész felajánlása) akvarell, papír, 45 61 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 20. Csetneki József: 9 évszak II. (a művész felajánlása) vegyestechnika, papír, 38 38 cm Becsült érték: 55.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 21. Csíkszentmihályi Róbert (Munkácsy-díjas érdemes művész): Kisragadozó II (a művész felajánlása) bronz, 21 cm Becsült érték: 220.000 Ft Kikiáltási ár: 150.000 Ft 7

8 22. Csorján Melitta: Cím nélkül (a művész felajánlása) olaj, vászon, fa, 40 40 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 23. Csurgói Máté Lajos: Téli délután (Bodó István felajánlása) rézkarc, 27 41 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 27. Dobesch Máté: Három királyok (a művész felajánlása) rézkarc, 34 23 cm, 1. fázis, 1/1, 2002 28. Dobesch Máté: Lomi (a művész felajánlása) rézkarc, 32 22 cm, 6/30, 2006 24. David Beeri: Fényben (a művész felajánlása) akril, papír, 33 24 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 25. David Beeri: Viráglélek (Széll László felajánlása) akril, papír, 52 33 cm Becsült érték: 85.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 29. Dusza Tibor: Nyugalom (a művész felajánlása) olaj, farost, 40 60 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 26. Deim Pál (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Akt tanulmány (a művész felajánlása) rézkarc 49/75, 11 16 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 30. Dzsudzsák Balázs, a PSV Eindhoven magyar játékosának dedikált pólója (Dzsudzsák Balázs felajánlása) Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 31. ef Zámbó István (Magyar Köztársaság Érdemes Művésze): Mechanikus ikon halvány mosollyal (a művész felajánlása) merített papír, vegyestechnika (EBP), 60 43 cm Becsült érték: 75.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft 9

10 32. Fátyol Zoltán (Holló László-díjas): Egy csésze tea (a művész felajánlása) linómetszet,e.a IX/XII, 23 30 cm 33. Fehér Imre (Kölcsey-díjas): Szállnak a darvak (a művész felajánlása) olaj, farost, 60 35 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 37. Gaál József (Munkácsy-díjas érdemes művész): Szamszára sorozatból (a művész felajánlása) akvarell, papír, 30 40 cm Becsült érték: 80.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft 38. Gall Gábor: Jézus vízen jár (a művész felajánlása) grafit, papír, 36 25 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 34. Fehér Imre (Kölcsey-díjas): Legyezős hölgy (a művész felajánlása) olaj, farost, 56,5 42 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 35. felugossy László (Munkácsy-díjas érdemes művész): Fekete-arany kompozíció 2008 (a művész felajánlása) olaj, papír, 48 68 cm Becsült érték: 150.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 39. Gebri András és Giflo H. Péter: Napraforgók (a művészek felajánlása) farost, homok, 50 40 cm 40. Gonda Zoltán: Az angyal keresi a jókat Kiállítva: Debreceni Tavaszi Tárlat 2010 (a művész felajánlása) akril, vászon, 80 70 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 36. Földi Péter (Kossuth- és Munkácsy-díjas, 2009 Prima Primissima díjasa): Csendélet csírázó kukoricacsutkával (a művész felajánlása) vízespác, merített papír, 38 48 cm Becsült érték: 300.000 Ft Kikiáltási ár: 120.000 Ft 41. Grela Aleksandra: Tájkép (a művész felajánlása) linómetszet, papír, 21 42 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 42. Grela Aleksandra: Menhír (a művész felajánlása) linómetszet, papír, 36 26 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 11

12 43. Grúber Béla: Ibi mos (hátoldalán vázlatok) (Nagyházi Csaba felajánlása) szénrajz, 30 21 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 44. Győrfi Lajos (Magyar Örökség Díj): Bocskai István (a művész felajánlása) bronz plakett Becsült érték: 100.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 48. Hartung Sándor: Madonna (a művész felajánlása) rézkarc, papír, átm.: 10 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 49. Hartung Sándor: Illusztráció II. (a művész felajánlása) rézkarc, papír, 18,5 12,5 cm Becsült érték: 18.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 45. Gyurkovics Hunor (Szabadka): Hortobágy (a művész felajánlása) pasztell, 29 39 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 50. Herman Emőke: Virágfej-kék virág (a művész felajánlása) pasztel, papír, 50 40 cm Becsült érték: 24.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 51. Hincz Gyula (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Kompozíció I (Csire László felajánlása) vegyestechnika, papír, 10 18 cm 46. Győrfi Sándor (Munkácsy díjas érdemes művész): Korpusz (a művész felajánlása) bronz 34 cm, 10 cm-es gránit talpazat Becsült érték: 300.000 Ft Kikiáltási ár: 200.000 Ft 47. Hartung Sándor: Illusztráció I. (a művész felajánlása) rézmetszet, papír, 12,5 7,5 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 52. Holló Anna: Repülő város (a művész felajánlása) litográfia papíron, 30 40 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 53. Holló Anna: Májusi esőben furikázó macskák (a művész felajánlása) színezett linómetszet, 12 18 cm Becsült érték: 5.000 Ft Kikiáltási ár: 3.000 Ft 13

14 54. Holló Anna: Vízi revű tréning, Artista produkció az eső ellen (2 db) (a művész felajánlása) tus, ecsetfilc, papír, 2 7,5 5 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 55. Holló László (Kossuth-és Munkácsy-díjas): Tanulmányok (Hollóné Maksa Olga felajánlása) tus, papír, 23 30 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 58. Ipacs Mária: Atlantisz kincse (MRSZ felajánlása) murális technika-secco, 60 45 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 59. Joseph Kádár: Dualizmus (a művész felajánlása) szitanyomat vászonra, 60 80 cm Becsült érték: 55.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 56. Holló László (Kossuth-és Munkácsy-díjas): Házépítés (Hollóné Maksa Olga felajánlása) tus, papír, 21 27 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 60. Joseph Kádár: Horizontális kompozíció-paris 1987 (a művész felajánlása) egyedi kollázs, 21 61 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 57. Hornyik Zoltán: Folyópart (a művész felajánlása) olaj, farost, 47 67 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft 61. Joseph Kádár: Vonal és folt - Paris 1969-70 (a művész felajánlása) vászon kasírozva, akril, 42,5 36 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 62. Józsa János (Holló László-díjas): Virágoskert (a művész felajánlása) linómetszet, 51 33 cm, (3DUC) Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 15

16 63. Józsa János (Holló László-díjas): Tavasz és ősz (a művész felajánlása) linómetszet, 52 53 cm, (3DUC) Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 68. Kádár György (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Csendélet (Bodó István felajánlása) rézkarc, 20 24,5 cm 69. Kárpáthy Jenő: Tengerpart (Tóth Szabolcs felajánlása) olaj, vászon, 40 55 cm Becsült érték: 150.000 Ft Kikiáltási ár: 70.000 Ft 64. Józsa János (Holló László-díjas): Betlehemesek (a művész felajánlása) litográfia, 46 55 cm, (kőnyomat) Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 65. Józsa János (Holló László-díjas): Család J.J.CS. (a művész felajánlása) litográfia, 62 37,5 cm, (kőnyomat) Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 70. Kassai Imre: Felvidéki táj (a művész felajánlása) olaj, farost, 50 62,5 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 66. Józsa János (Holló László-díjas): Három leány (a művész felajánlása) olaj, farost, 40 30 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 67. Józsa Poppea (Accademia di Belle Arti di Venezia hallgatója): Alice csodaországban (a művész felajánlása) olaj, vászon, 70 50 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 71. Kárpáti Gusztáv (Holló László-díjas): Gyergyói muzsika (Kiállítva : Debrecen Őszi tárlat 2009) (a művész felajánlása) olaj, vászon, 70 50 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 72. Kazimierz Krupa: Sírkert (Lóránt János Demeter felajánlása) olaj, vászon, 27 41cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 17

18 73. Komiszár János (Holló László-díjas): Téli madár (a művész felajánlása) akvarell, 32 46 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 74. Komiszár János (Holló László-díjas): Naplemente (a művész felajánlása) akvarell, 32 46 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 78. Kovács Ferenc: Tokaji református templom (a művész felajánlása) akvarell, papír, 50 35 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 79. Könnyű Attila János: Kompozíció (Pákh Imre felajánlása) olaj, fa, 50 80 cm Becsült érték: 200.000 Ft Kikiáltási ár: 80.000 Ft 75. Komlódi Judit: Kerekasztal I,II (a művész felajánlása) olaj, vászon, 2 darab 70 70 cm Becsült érték: 100.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 80. Kővári Attila: Gereblyéző (a művész felajánlása) olaj, farost, 70 50 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 81. Krizbai Sándor (Munkácsy-díjas érdemes művész): Vírus (a művész felajánlása) olaj, vászon, 70 50 cm Becsült érték: 180.000 Ft Kikiáltási ár: 80.000 Ft 76. Kónya Ábel: Elszállt a szélben (2000) (a művész felajánlása) tus,papír, 21 30 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 77. Kónya Ábel: Magas lóról (2000) (a művész felajánlása) tus,papír, 21 30 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 82. L. Ritók Nóra: Ősz (a művész felajánlása) egyedi vegyestechnika, papír, 34 26 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 83. Láng-Miticzky Katalin: Különös fények (a művész felajánlása) olaj, vegyes, funér, 50 70 cm Becsült érték: 220.000 Ft Kikiáltási ár: 70.000 Ft 19

20 84. László Ákos (Holló László-díjas): Szent István kerál könyörögj érettünk (a művész felajánlása) vegyestechnika, papír, 53 28 cm 85. László Ákos (Holló László-díjas): Szerelmem Debrecen (a művész felajánlása) vegyestechnika, papír, 33 30 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 89. Lévai Gábor: Fali (asztali) tál (a művész felajánlása) kerámia, átm.: 36 cm Becsült érték: 8.000 Ft Kikiáltási ár: 4.000 Ft 90. Lous Stuijfzand 1947, Hollandia (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Renaissance III, 24/25 (a művész felajánlása) szitanyomat, papír, 65 50 cm 86. Leel-Őssy Enikő: 1 és 6 (a művész felajánlása) könyvkötő papír, linómetszet, 50 50 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 87. Leel-Őssy Enikő: Tibet (a művész felajánlása) rizspapír linómetszet, 32 32 cm Becsült érték: 12.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 91. Lous Stuijfzand (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Afrikai emlék II (a művész felajánlása) színezett litográfia, papír, 49 33,5 cm 92. Lous Stuijfzand (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Holland strand (a művész felajánlása) olaj, farost, 24,5 32 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 88. Lóránt János Demeter (Munkácsy-díjas érdemes művész): Hátsóudvar (a művész felajánlása) tus, akvarel, papír, 21 29 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft 93. Lőrincz Emőke: Portré (a művész felajánlása) olaj, vászon, 40 40 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 94. Luczi János: Kerekesszékben (a művész felajánlása) olaj, farost, 40 50 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 21

22 95. Luczi János: Vihar (a művész felajánlása) olaj, farost, 40 50 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 100. Madarász Kathy Margit (Ferenczy Noémi-díjas): Ruha türkiz sávokkal, tulipánokkal (a művész felajánlása) 42-es méret Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 101. Madarász Gyula (Holló László-díjas): Napsütötte fal (a művész felajánlása) gouache, 36 48 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 45.000 Ft 97. Lukoviczky Endre: Szürke-fekete kompozíció (a művész felajánlása) olaj, vászon, 29,5 28 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft 96. M. Kiss Katalin: Tál (a művész felajánlása) kerámia, 23 23 cm Becsült érték: 12.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 102. Madarász Gyula (Holló László-díjas): Őszi fények (MRSZ felajánlása) vegyestechnika, 50 70 cm Becsült érték: 150.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft 103. Mág Tamás: A meteorák alatt (a művész felajánlása) olaj, farost, 50 60 cm Becsült érték: 260.000 Ft Kikiáltási ár: 160.000 Ft 98. M. Kiss Katalin: Bonbonos tányér (a művész felajánlása) kerámia, átm. 19 cm Becsült érték: 8.000 Ft Kikiáltási ár: 4.000 Ft 99. M. Kiss Katalin: Házi Áldás (a művész felajánlása) kerámia, 35 27 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 23

24 104. Makai Imre: Harmónia (az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 50 60 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 105. Makai Imre: Nyári felhők (az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 40 60 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 110. Makhult Gabriella: Elpirult kert (a művész felajánlása) linómetszet, 15 19 cm Becsült érték: 5.000 Ft Kikiáltási ár: 2.000 Ft 111. Makhult Gabriella: Biblia sorozat (6 db) (a művész felajánlása) linómetszet, 30 21 cm Becsült érték: 10.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 106. Makai Imre: Hazafelé (az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 40 50 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 107. Makai Imre: Hegyi tanya (az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 40 60 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 112. Maksai János: Egyedül (a művész felajánlása) olaj,farost, 50 40 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 113. Masits István: Téli fasor (a művész felajánlása) olaj, farost, 30 40 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 108. Makai Imre: Kárpáti táj (a művész felajánlása) olaj, farost, 40 60 cm Becsült érték: 55.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 109. Makhult Gabriella: Októberi nap (a művész felajánlása) linómetszet, 12 22,5 cm Becsült érték: 5.000 Ft Kikiáltási ár: 2.000 Ft 114. Masits István: Velence (a művész felajánlása) olaj, farost, 70 25 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 115. Nagy Boglárka: Zivatarfelfő 2005 (a művész felajánlása) rézkarc, 40 40 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 25

26 116. Nagy Sándor: Félereszes konyha (A művész felajánlása) olaj, farost, 60 45 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 117. Nagy Sándor Zoltán: Az ördöngős Hatvani (a művész felajánlása) rézkarc, 30 40 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 121. Nicolas Shepherd (USA): Szín-játék I (a művész felajánlása) olaj, vászon, 40 60 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 122. Nicolas Shepherd (USA): Szín-játék II (a művész felajánlása) olaj, vászon, 40 60 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 118. Nagy Sándor Zoltán: A cipész példája (a művész felajánlása) színes rézkarc, 40 50 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 123. Nuridsány Éva: Faluszéli házak (a művész felajánlása) akvarell, papír, 30 40 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 124. Oláh Sándor: Áldott állapotban (a művész felajánlása) bőr, 31 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 119. Németh Miklós: Maszkabál I (Deim Pál felajánlása) tempera, karton, 32 32 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 120. Németh Miklós: Maszkabál II (Deim Pál felajánlása) tempera, karton, 20 33 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 125. Olcsai Kiss Zoltán (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Körfogás (a művész felajánlása) bronz, 25 20 cm (márvány lapon) Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 126. Palásti Renáta: Magasles (a művész felajánlása) pasztel, karton, 25 48 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 27

28 127. Palásti Renáta: Ladikok (A művész felajánlása) pasztel, karton, 50 35 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 128. Palásti Renáta: Nyárutó (A művész felajánlása) pasztel, karton, 34 48 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 132. Potyók Tamás: Vízpart (A művész felajánlása) pasztell, papír, 51 61 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 133. Prím Zoltán: Sziklás táj 1979 (A művész felajánlása) rézkarc, 15 15 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 129. Palásti Renáta: Ősz a Nagyerdőn (A művész felajánlása) pasztel, karton, 48 68 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 134. Prím Zoltán: Öreg tölgy 1979 (A művész felajánlása) rézkarc, 22 13 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 135. Prof. Pokorádi László: Bombagól (Dombi Tibor) (Dedikálva a DVSC futballistái által) (A művész felajánlása) fotó, 30 46 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 130. Papp Károly: Egy mandarin álma (A művész felajánlása) rézkarc, 20 30 cm 131. Póka György: Madarak (A művész felajánlása) olaj, zománc, farost, 38 49 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 136. Prokisch Dániel: Maci - társra várva (A művész felajánlása) olaj, akril, vászon, 70 50 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 137. Regős István (Munkácsy-díjas érdemes művész): Love (A művész felajánlása) vegyes technika, 20 26 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 29

30 138. Reinhardt István: Őszi táj (Hegymegi István felajánlása) olaj, farost, 50 90 cm Becsült érték: 160.000 Ft Kikiáltási ár: 70.000 Ft 139. Sándor Margit: Virágzás (A művész felajánlása) egyedi fotó, 19 26 cm Becsült érték: 18.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 144. Szántói Krisztián: Vízpart (A művész felajánlása) olaj, vászon, 50 60 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 145. Szarka László: Kirándulók (Az Abigail Galéria felajánlása) olaj, pasztel, 60 50 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 140. Serfőző Attila: Túlpart (A művész felajánlása) olaj, vászon, 50 70 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 141. Szabadi Katalin: A kígyó meséje (2009-ben elnyerte az országos Kortárs Egyházművészeti Kiállítás Ezüst diplomáját) (A művész felajánlása) olaj, karton, 67 50 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 146. Szeifert Imre: Templom hajnali fényben (A művész felajánlása) olaj, farost, 60 45 cm Becsült érték: 55.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 147. Szilágyi Imre (Holló László-díjas): A kis zöldszemű (A művész felajánlása) rézkarc, 30 30 cm, II/V Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 148. Szilágyi Imre (Holló László-díjas): Csendes hangadók (A művész felajánlása) rézkarc, 40 50 cm, II/V, EA 2007 Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 142. Szabó András: Piros-fehér-zöld (A művész felajánlása) olaj, farost, 30 30 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 143. Szántói Krisztián: Erdőrészlet (A művész felajánlása) olaj, vászon, 50 70 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 31

32 149. Szilágyi Imre (Holló László-díjas): Hárman egy ellen (A művész felajánlása) rézkarc, 20 20 cm, V/V EA 154. Tarnóczi József: Archai (A művész felajánlása) diófapác, akvarell, 50 40 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 155. Tóth Ernő: Cirkusz (A művész felajánlása) olaj, merített papír, 53 72 cm Becsült érték: 130.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft 150. Szőnyi Sándor: Mályvák (A művész felajánlása) olaj, farost, 60 40 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 151. Szurcsik József (Munkácsy-díjas): Lélek csapda I (A művész felajánlása) 100 70 cm, 21/25 Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft 156. Tenk László (Munkácsy díjas-érdemes művész): Nem messze Viszáktól (A művész felajánlása) olaj, farost, 50 70 cm Becsült érték: 280.000 Ft Kikiáltási ár: 100.000 Ft 152. Tarciso Viriato (Brazília, 1951): Átváltozás (A művész felajánlása) kréta, vegyes technika, 29 59 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 153. Tamus István (Holló László-díjas): Debreceni Nagytemplom (A művész felajánlása) Akvarell, papír, 35 50 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 157. Vén Emil (Munkácsy-díjas): Női portré (Tóth Szabolcs felajánlása) olaj, karton, 33 26 cm Becsült érték: 170.000 Ft Kikiáltási ár: 90.000 Ft 158. Vígh István: Az ötágú síp (A művész felajánlása) vászon, vegyestechnika, 157 113 cm Becsült érték: 150.000 Ft Kikiáltási ár: 100.000 Ft 33

34 Árverési feltételek 159. Walter Gábor: Extázis (A művész felajánlása) vegyestechnika, papír, 30 42 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft A Biharért Kulturális Közhasznú Alapítvány az árverést, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Jogosult az aukció során a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az árverezendő tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsájuk felemelésével teszik meg ajánlatukat. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az a vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árverésvezetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ekkor a vevő által kifizetett foglaló a részére nem jár vissza. A vevő a leütési árat tartozik kifizetni, közvetítői, szerzői díj valamint egyéb jutalék nem kerül felszámolásra. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségén és felelősségén (14 napon belül). Az aukciót követően a műtárgyak az Immánuel Otthonban vehetők át. 160. Wahorn András (Munkácsy-díjas): WF6 Kiállítva Kieselbach Galériában (A művész felajánlása) ceruza, papír, 6 db 5 4 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 161. Wrobel Péter (Barcsay-díj, Római Magyar akadémia díjazottja): Holdgép-2010 (A művész felajánlása) akril, karton, 50 40 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft Az árverezők katalógust adnak ki az aukciós tételekről, valamint a műtárgyak az árverés előtti kiállításon (2010. november 26-tól), az aukció helyszínén, valamint a www.axioart.com és a www. immanuelotthon.hu weblapokon tekinthetők meg. A vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A vevő a fizetendő ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik fizetni. Amenynyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A Biharért Alapítvány biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételár részt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege a határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Biharért Alapítvány hivatalból teszi meg a megbízásnak megfelelő vételi ajánlatot. Vételi megbízást november 26-tól a kiállítás megnyitását követően fogadunk el, melyet az árverés előtt legkésőbb 24 órával kérünk eljuttatni. A vételi megbízás elfogadásához a megvásárolni kívánt tétel kikiáltási árának 50%-a befizetése, mint előleg szükséges. Ez az összeg a sikertelen licitálás esetén visszajár. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni és a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell elfogadni. A fentiekkel kapcsolatos további tájékoztatásért, valamint vételi megbízásért Dr. Papp Gyulát az aukció szervezőjét szükséges keresni a katalógus hátoldalán található elérhetőségeken. 162. Wrobel Péter (Barcsay-díj, Római Magyar akadémia díjazottja): Háromemeletes jel porszívóval és ruhaszárítást néző ufóval (A művész felajánlása) akril, zománcfesték, karton, 17 12 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 163. Kálvinista paravánok (2 db) (Medgyessy Ferenc Gimnázium tanulóinak alkotása, mely az épülő emlékkert munkálatait takarta) (DMJV felajánlása) vegyes technika, zománcfesték Becsült érték: darabonként 10.000 Ft Kikiáltási ár: 4.000 Ft A többi paraván az Immánuel Otthon belső udvarán kerül nyilvános árverésre 2011 tavaszán, ahol időpontegyeztetés után megtekinthetők. 35

36 Az Immánuel Otthon A Dévai Szent Ferenc Alapítvány A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona közoktatási, egészségügyi és nappali szociális szolgáltatásokat biztosít 76, többnyire halmozottan sérült gyermeknek és fiatalnak 6 és 30 éves életkor között. Célunk, hogy a rendelkezésre álló legkorszerűbb módszerekkel és eszközökkel biztosítsuk a gondoskodásunkra bízott fiatalok társadalmi rehabilitációját. A gyermekek képességeiknek megfelelően gyógypedagógiai oktatásban vagy fejlesztő iskolai oktatásban, logopédiai valamint alternatív és augmentatív kommunikációs fejlesztésben és intenzív mozgásterápiában részesülnek. A tanköteles kor feletti fiatalok számára - a fogyatékosság szabta határokon belül - az önálló életre való felkészítés a legfontosabb és a kreatív készségek kibontakoztatása, melyek révén megtapasztalhatják a hasznosság élményét. Ennek színterei a sütés-főzések, gyertyaöntés, agyagozás és egyéb kreatív foglalkozások. Ugyanígy a művészeti nevelés is fontos részét képezi az Otthonban folyó munkának, melyre jó alkalmat kínálnak a zenei, drámapedagógiai és az ünnepkörökhöz kötődő foglalkozások, gyermekkórus, tánc, kerekesszékesés néptánc szakkör. A súlyos, halmozott fogyatékossággal élő beszédképtelen személyek számára az egész Észak-alföldi Régióra kiterjedően alternatív és augmentatív kommunikációs eszközkölcsönzőt működtet az Otthon. Egyházi intézményként fontos helyet kap a mindennapok során a keresztyén értékrend közvetítése a gyermekek, családjaik és munkatársak felé. A hittan órák, ünnepek, konfirmáció és a mindennapok során Isten elfogadó szeretetének továbbítása fontos cél, melynek során megérezhetik a fogyatékos emberek, hogy az Ő életük ugyanolyan fontos, mint minden más emberé. Ezért is tűzte ki az Otthon céljául a napi teendőkön túl a társadalomban való minél teljesebb körű részvételt. Így rendszeresen részt vesz kórusával és tánccsoportjával a város és az ország különböző rendezvényein, ifjúsági fesztiváljain. Küldetésünket, hogy a súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek, fiatalok minél jobb szolgáltatásokat vehessenek igénybe a teljes élet érdekében. Először 2007-ben szerveződött jótékonysági aukció az Immánuel Otthon javára, melynek bevétele közel 1,5 millió Ft volt. Ennek segítségével újítottuk fel játszóudvarunkat, mely így egyre több gyermekünk számára vált elérhetővé és biztonságossá. A 2008. évi jótékonysági aukció bevétele 2,4 millió forint volt, melynek segítségével különböző mozgásfejlesztő eszközök és a nehezen mozgó vagy mozgásképtelen ellátottak emelését segítő emelőszerkezet kerültek beszerzésre. A 2009. évi árverés egy újonnan kialakított speciális, akadálymentes foglalkoztató műhely beüzemeléséhez, és a szükséges eszközök megvásárlásához járult hozzá 3,6 millió forint erejéig. Az idei aukció bevétele pedig a fogyatékossággal élő fiatalok munkába állását, munkarehabilitációját segíti. Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona 4029 Debrecen, Pacsirta u. 51. Telefon: 06 (52) 530-027 E-mail: info@immanuelotthon.hu www.immanuelotthon.hu Az Immánuel Alapítvány adószáma: 19123350-1-09 Bankszámlaszáma: 11609005-03650900-09000000 Székelyhídon, ebben a magyar-román határhoz közel eső kisvárosban Böjte Csaba ferences rendi szerzetes és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány jelenleg egy nappali ellátást biztosító, gyermekeket gondozó napköziotthont működtet. A nevelők a sokszor nagyon nehéz családi körülményeket ellensúlyozva nyújtanak segítséget az egyébként családjukban élő fiataloknak. A Székelyhídon végzett áldott tevékenység kiszélesítése érdekében a helyi önkormányzat az alapítvány kezelésébe adta az 1768-ban épült Stubenberg kastélyt. Csaba testvérék itt kívánnak egy újabb bentlakásos gyermekotthont létesíteni, átköltöztetve oda majd a napköziotthon lakóit is. Az épület méreteire jellemző, hogy annak csak az alsó szintjén 18 terem van, melyekben 8-8 gyermek lakhat majd. A műemlék épületben azelőtt 54 éven keresztül (2008-ig) működött a város Petőfi Sándorról elnevezett gimnáziuma. A kastély állapota azóta egyre romlik, a város pedig képtelen volna egy teljes felújítás Ki Böjte Csaba? Több helyen eltöltött papi szolgálata után 1992-ben Dévára helyezték, ahol jelentős fordulatot vett az élete. Oltalmába fogadott néhány utcagyereket, és a lakatot leverve az elhagyott és évtizedek óta üresen álló ferences kolostorba költöztek. A román hatóságok ellenezték ezt a lépését, és többször felszólították az épület elhagyására. Böjte atya válasza az volt, hogy a gyerekeket rakják az utcára a rendőrök. Ez nem történt meg. Az árvákat befogadó ferences rendi szerzetesnek hamar híre ment Déván. Mára tevékenységét elismerik egész Erdélyben, Romániában és Magyarországon, de Európa több országában is. Az alapvető életfeltételeken kívül (ruha, étel, stb. biztosítása) taníttatásukkal is foglalkozik, melybe vallási és erkölcsi nevelésük is beletartozik. költségeit fedezni. Böjte Csaba ferences-rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője jelezte, hogy szívesen támogatja a helyiek ötletét, és 49 évre használatba veszi, felújítja az ingatlant, és megteremti benne a regionális központként szolgáló gyermekotthont. Böjte Csaba és a helyi önkormányzat együttműködése nem előzmény nélküli, hiszen Székelyhídon 2007. óta működik az alapítvány támogatásával a Dévai Szent Ferenc Óvoda, melyet jól fog kiegészíteni a létesítendő gyermekotthon. A Csaba testvér által létesített házak sok, jobb sorsra érdemes gyermeknek nyújtanak menedéket és adnak reményt, esélyt a felemelkedésre. A kastély felújítása már megkezdődött, de leromlott állapota miatt akár több évig is eltarthat. Ha elkészül, az egyik legnagyobb bentlakásos otthonnak adhat helyet Csaba testvér hálózatában. Az alapítványról, az árvaházakról, Böjte Csaba ferences rendi munkájáról bővebb információ szerezhető az alábbi web oldalakon: www.devaigyerekek.hu; www. magnificat.ro. 37

38 Kiemelt támogatóink: Aknay János, Bukta Imre, Charles Sucsan, Csíkszentmihályi Róbert, Deim Pál, E-ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt., FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont, Földi Péter, Győrfi Sándor, Láng-Miticzky Katalin, Lóránt János Demeter, Magyar Református Szeretetszolgálat, Mág Tamás, Pannon Guard ZRt., Palásti Renáta, Pákh Imre, Péter Képkeretezés, Széll László, Tenk László. Támogatóink: Abigail Galéria Aby Szabó Csaba Aknay János Bagdány Franciska Baráth Pál Bernáth Lajos Bíró Eszter Bodó István Burai István Családi Krisztina Cserép Zsuzsa Csire László Csetneki József Csorján Melitta David Beeri DMJV Önkormányzata Dobesch Máté Don Pedro Pizzéria Dusza Tibor Dzsudzsák Balázs ef Zámbó István Erdész Galéria Szentendre Fátyol Zoltán Fehér Imre felugossy László Gaál József Gall Gábor Gebri András Giflo H. Péter Gonda Zoltán Grela Aleksandra Győrfi Lajos Gyurkovics Hunor (Szabadka) Hartung Sándor Hegymegi István Herczeg András Herman Emőke Holló Anna Hollóné Maksa Olga Hornyik Zoltán istyle Kft Joseph Kádár Józsa János Józsa Poppea Juhász Tamás Karassi Attila Kárpáti Gusztáv Kassai Imre Kis Imre Miklós Kölcsey Központ Db. Komiszár János Komlódi Judit Kónya Ábel KŐR Dáma Egyesület Kovács Ferenc Kővári Attila Krizbai Sándor L. Ritók Nóra László Ákos Leel-Őssy Enikő Lévai Gábor Lous Stuijfzand Lőrincz Emőke Luczi János Lukoviczky Endre M. Kiss Katalin Madarász Gyula Madarász Kathy Margit Magyar Református Szeretetszolgálat Makai Imre Makhult Gabriella Maksai János Masits István Máté László Misztika Galéria Nagy Boglárka Nagy Sándor Nagy Sándor Zoltán Nagyházi Csaba Nicolas Shepherd (USA) Nuridsány Éva Oláh Sándor Olcsai Kiss Zoltán Oravecz András Papp Károly Póka György Potyók Tamás Prím Zoltán Prof. Pokorádi László Prokisch Dániel Regős István Sándor Margit Serfőző Attila Szabadi Katalin Szabó András Szabó Balázs Szabó Sándor Szalma Ilona Szántói Krisztián Szarka László Szeifert Imre Szilágyi Imre Szőnyi Sándor Szurcsik József Szűcs Tamás Tamus István Tarciso Viriato Tarnóczi József Tóth Ernő Tóth Szabolcs Újvári Gyula Vígh István Wahorn András Walter Gábor Wrobel Péter Fotó: Margó-Foto Grafikai tervezés, nyomdai előkészítés: Printart-Press Kft. (www.printart.hu) Nyomda: Centerprint Kft. (www.centerprint.hu) 39

40 Szeresd a gyermeket, A lét fénye Ő Esteledik, hogyha megy, Hajnalodik, hogyha jő. (Móra Ferenc) 8. Debreceni Jótékonysági Aukció Az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére Az aukció helye: FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont földszint (4029 Debrecen, Csapó utca 30. ) Ideje: 2010. december 5. 15 00 A megjelenteket köszönti: Dr. Bölcskei Gusztáv a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke Ezt követően a résztvevők az Immánuel Otthon műsorát tekinthetik meg. Az est háziasszonya, az árverést vezeti: Pappné Nagy Magdolna Az alkotások sajtótájékoztató keretében kerülnek bemutatásra 2010. november 26-án, pénteken 11 00 órakor a FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont földszintjén A sajtótájékoztatón a megjelenteket köszönti: Győri Zsófia az Immánuel Otthon vezetője és Dr. Papp Gyula az aukció szervezője A sajtótájékoztatót követően az aukcióig a képek folyamatosan megtekinthetők a helyszínen a www.axioart.com és a www.immanuelotthon.hu címen. Ha a rendezvénnyel kapcsolatban kérdése van, vagy az aukción nem tud személyesen megjelenni, vételi szándékát jelezheti a 06 (20) 428-0888-as telefonszámon vagy a debrecentrum@gmail.com e-mail címen.