U13 lány Badó László régió Felsőház

Janics a megye és az ország legjobb nıi sportolója

Szeged Ma tények és vélemények» Vízilabda mk: történelmi Universitas Szeged Ma tények és vélemények - -

Vízilabda: Drávucz-nyolcassal döntetlen a Szentes ellen + FOTÓK

BENU Fiú Serdülő Országos N Bajnokság Kecskeméti Élményfürdő :15. fehér TVSE. kek

SZKB104_15. Fordulópontok a barátságban

Hevesi Anita heti öt filmet fogyaszt el

SPORTSZAKOS HALLGATÓK 59. SPORTTALÁLKOZÓJÁNAK VERSENYEREDMÉNYEI

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

CÉLJA A LASSÍTÁS ÉS EZZEL BÜNTETŐNÉL KÖNNYEBB GÓLSZERZÉSI LEHETŐSÉG MEGAKADÁLYOZÁSA

Forever Cup Dunaújvárosban

BENU Fiú Gyermek Országos N Bajnokság Kecskeméti Élményfürdő :00. kek

Versenykiírás/ Szabályok

14. SZABÁLY A BÜNTETİRÚGÁS. PDF Created with deskpdf PDF Writer - Trial ::

Nem lehet elég korán kezdeni! Ahhoz, hogy megtanuljunk játszani, gyakorolnunk kell!

A kapusnélküli támadójáték a kézilabdázásban. Dr. Ökrös Csaba Testnevelési Egyetem

Szabály játékok. Szerep játékok. 5:5 (kapussal) 5:5 3:3 5:3 3:3. 5:5 (kapussal) 3:3 Ügyességi 5:5. 3 m 3 m. feladatok, játékok

VÁROSI NYÍLT GYERMEKBAJNOKSÁG SZEKSZÁRD

Football Factor Dalnoki Bajnokság

JÁTÉKSZABÁLYOK B

PROMENAD - a vidék hírportálja... - Nıi vízilabda kupa Hódmezıvásárhel...

OK! Magyarbiliárd OB jegyzőkönyv a csapatbajnokság találkozóihoz Hazai csapat neve: Belvárosi Cápák Vendég csapat neve: Jóbarát BK Békés

Teszt 1-6. szabályból. 1) Milyen szélesek a játéktér vonalai az alapvonalnak a két kapufát összekötő részét kivéve? a) 5 cm b) 2 cm c) 4 cm d) 3 cm

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! SVSE-GYSEV Soroksár SC április 03.

Magyar Népi Küzdelmi Játékok. Futárméta. Versenyrendszer

II. MAPEI Szigligeti félmaraton

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Magyar Bajnokság Újonc Leány Párbajtőr Csapatverseny Balatonfüred, június 19. vasárnap

MSSZ MSSZ:350/A-09/01

JÁTÉKSZABÁLYOK. DECATHLON Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Kosárlabda Bajnokság (MEFOB)

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Országos Bajnokság Törpici Leány Párbajtõr Balatonfüred, június 16. kedd

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ I. Terület 2010/2011 tanév. Budapest, március 19. V-VI. korcsoport "B" kategória leány csapatbajnokság

Az U11-es csapat nyerte Kaposváron a "Tavaszi Kupát"

UEFA A. SK STURM GRAZ KLUBLÁTOGATÁS május Készítette: Artner Tamás

Sajtóanyag Minőségi vízilabda a Hegyvidéken

Megye: SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE. Helyszín: NYÍREGYHÁZA. Időpont: EREDMÉNYEK

A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

TÉTELEK (2015. július 11.)

XI. KETSKÉS K. ENDRE NEMZETKÖZI SENIOR ÚSZÓVERSENY április 10.vasárnap óra

Dabasi. helyzet. Bajnokcsapat! A tradíció kötelez, a jelen felhatalmaz, a jövő lehetőséget kínál április 3.

Köröstarcsa Labdarúgó Szakosztály évi beszámolója

CSAPATOK III. LIGA Sorszám No. CSAPAT NÉV JÁTÁKOS 1 JÁTÉKOS 2 JÁTÉKOS 3

Budapesti Diáksport Szövetség 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT LEÁNY. Vajda Péter Ének-Zenei Általános és Sportiskola

RAJTLISTA. 50m férfi gyors. Hajdúság Kupa február 1. Hajdúböszörmény

A szabadrúgások fajtái. A szabadrúgás közvetlen vagy közvetett lehet. A közvetlen szabadrúgás

A HOSSZABBÍTÁS ÉS A BÜNTETŐPÁRBAJ SZABÁLYAI

2243 Kóka, Kossuth Lajos utca 2. Szathmári Márton - Tápiószecső FC női csapat edző ( )

FINA VÍZILABDA SZABÁLYOK

Szakmacsoportos szakmai előkészítő érettségi tantárgyak versenye (2009. április 8.)

Villás Lajos: Ali baba egy nagyvárosban September 17.

Éjszakai Mikulás kupa

TÁJÉKOZTATÓ- és PROGRAMFÜZET

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

Új név a Strandfoci Kupán: Mészi Frucht Kft.

SZAKMAI BESZÁMOLÓ. A TÁPIÓSZECSŐI U7, U9 és U11-es KOROSZTÁLYOK ÉVI TEVÉKENYSÉGÉRŐL. (korosztályos edző)

CSONGRÁD MEGYEI DIÁKOLIMPIA. ÚSZÁS V-VI. Kcs HÓDMEZŐVÁSÁRHELY VÁROSI SPORTUSZODA január 19.

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

2010. december 19. V. forduló A dupla forduló második felvonása

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Magyar Bajnokság Serdülő Leány Párbajtőr Balatonfüred, június 20. hétfő

S Z A B Á L Y Z A T 2012.

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Országos Bajnokság Újonc Fiú Párbajtőr Csapat Balatonfüred, június 16. kedd

FC Dabas Téli Teremtorna

Olimpici Grand Prix Országos Bajnokság Törpici Fiú Párbajtőr Keszthely, 2010 június17. csütörtök

Junior Egyéni Férfi Párbajtőr Országos Bajnokság Keszthely január 31.

NŐI Serdülő II.o. CSB. 2. ford.

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0

Jegyzőkönyv. Régiós Felmérő Verseny Kiemelt helyszín. Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda február 7.

UEFA B TOVÁBBKÉPZÉS (Gyakorlati anyag) Szombathely. Oktatási lépések, kulcspontok bemutatása 1:1, 2:1, 4:2 elleni kis játékokon keresztül

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Magyar Bajnokság Serdülő Leány Csapat Párbajtőr Balatonfüred, június 21. kedd

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-4)

A GOMBFOCI JÁTÉKSZABÁLYAI

Hunfoglalás - Kékes-Vertikál, Kékestető 1 kör - 6 km nemenkénti és kategóriánkénti eredménylista

Név Évjárat Engedély Egyesület

Vilonyáért Egyesület 8194 Vilonya, Hétvezér út 22. Adószám:

Nemzetközi Floorball Szövetség. Játékszabályok. Nemzetközi Floorball Szövetség, Szabály- és Versenybizottság. Nemzetközi Floorball Szövetség 2006.

tovább örökítő város legyen!

Strandkézilabda alapjai játékvezetés szempontjából

2005/2006-os szezon OB.III Keleti-csoport

Középtáv Év kategória szerinti eredménylista

ELTE-BEAC Futsal Bajnokság Játékszabályok

Kalmár László Mat.verseny2014. Végleges lista Helyezés Név Oszt. Felkészítő tanár Márki-Zay Zsuzsanna Harcsás Jánosné Rumpler Bianka

HATVANI KARÁCSONYI TEREMLABDARÚGÓ KUPA 2013.

Egyéni futók Férfi korosztály éves korosztály

2015/2016. tanévi Országos Döntő V-VI. KORCSOPORT

11/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI II. OSZTÁLY NYUGATI CSOPORT 11. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 11. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT

Koleszárikné Németh Beáta K115 54:22 2 Turkevi-Nagy Dávid 2000 K102 40:58

Kosárlabda. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

Lázár Vilmos KETTES- FOGATHAJTÁS

EREDMÉNYLISTA. Hajdúszoboszló. I. Jeney Tibor emlékverseny

MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz

DIÁKVILÁG. 3. évfolyam 1. Magyar Bianka 2. Gila Viktória 3. Szabó Levente Felkészítő nevelő: Vassné Lucz Klára. 4. évfolyam

IV. VOYAGE KUPA NEMZETKÖZI UTÁNPÓTLÁS TEREMLABDARÚGÓ TORNA VERSENYSZABÁLYZATA március

Kisjátékok szerepe. Alapjátékok és szerepük a csapatjáték oktatásában

MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG EDZŐKÉPZŐ KÖZPONT UEFA Elite Youth A

Olimpici Párbajtőr Grand Prix Magyar Bajnokság Gyermek Leány Párbajtőr Balatonfüred, június 16. csütörtök

FINA VÍZILABDA SZABÁLYOK A ÉVEKRE

Pont Hely

Átírás:

1. oldal, összesen: 5 Délmagyarország, www.delmagyar.hu Minden jog fenntartva. Szeged Beton - Szentes 19-6 KIS RÉKA 2009.10.10. 09:06 Könnyed, 19-6 gyızelmet aratott a Szeged Beton csapata a Bodrogi Bau Szentes ellen a férfi vízilabda OB I nyitó fordulójában. Vodafone férfi vízilabda OB. I. 1. forduló Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 nézı. Vezette: Németh A., Székely Z. Szeged Beton - Bodrogi Bau Szentes19-6 (5-1, 5-3, 5-2,4-0) SZEGED BETON: Baksa- Török 3, Varga P. 1, Komlósi 1, Molnár T. 2, Juhász 2, Somogyi 3. Csere: Lehmann 2, Ágner 1, Busila, Kuncz 1, Szabó G. 1, Németh Zs.Edzı: Kásás Zoltán. BODROGI BAU SZENTES: Horváth - Torday, Döbrıssy, Jaksa 1, Zsivanovics 1, Szabó L., Éles. Csere: Rácz, Varga I. 1, Kasza 1, Araczki, Homonnai, Szabó T. 1, Markovics.Edzı: Vass Sándor. Emberelıny: 8/7 ill. 11/2. Ötméteres: 3/3 il. -. Kiállítva: Juhász (18. perc) Kásás Zoltán: Örülök, hogy a csapat az elejétıl a végéig küzdött, még ha sima gyızelem is lett a vége, és végre az emberelınyt is jó százalékban használtuk ki. 4. negyed (4-0) Hírlevél feliratkozás Értesülni szeretnék a napi friss helyi hírekrıl! E-mailemre levél érkezik, amelyben megerısítem a feliratkozást. 8. perc: Még utolsó próbálkozások, de nem esik több gól. A Szeged könnyedén gyızött a Szentes ellen. 19-6. 7. perc: Ez remek, a fiatal Szabó Gábor is beveszi Markovics kapuját. 19-6. 6. perc: Németh parádés, nem kapott gólt a második számú szegedi kapus. név e-mail cím OK Milyen a legutóbbi hírlevél?

2. oldal, összesen: 5 Somogyi ma ismét jól játszott, 3 gólja is bizonyítja. 5. perc: Senki sem akar kimaradni a jóból: Kucz átlövésbıl talál be. 18-6. 4. perc: Somogyi is feliratkozik a háromgólosok közé. A szentesieknek már a tisztes helytállás is egyre távolodik. Németh már többet védett, mint Baksa az elsı három negyedben, most valahogy felélénkültek a vendégek. 17-6. 2. perc: Döbrıssy távolról, de Németh biztosan hárít. Török harmadik gólját jegyzi, ígymegvan a közte10!16-6. 1. perc: A Szeged kapuját az utolsó játékrészben Németh védi. Hiába hozza el a Beton a labdát, nincs hazai találat. De szentesi sincs. 3. negyed (5-2) 8. perc: Vindisch pontos keresztátadása után Somogyi könyörtelen. Vass Sándor lassan az idegösszeomlás szélén. 15-6. 7. perc: Varga István is megtalálta a lövıkezét. 14-6. 6. perc: Komlósi-Molnár összjáték, utóbbié az akciógól. Kézilabdameccsen szoktunk örülni a 10 gólnak, itt erre szavak sincsenek. 14-5.

3. oldal, összesen: 5 4. perc: Török önbizalma is megjött, hatalmas gólt lı a fiatal szegedi kiválóság, ugyancsak fórból. 13-5. 3. perc: Reméljük az emberelınyös gólok aránya átültetıdik a többi meccsre is, Komlósi lövi az ötödiket. 12-5. 2. perc: Küzd a Szentes, most Zsivanovics próbálja csapatát közelebb csempészni. Juhászt cserével végleg kiküldik a bírók, Kásás Zoltán és Juhász György is tanácstalan. 11-5. 1. perc: Vindischnek könnyed ujjgyakorlat volt elhozni a labdát, majd hatalmas bombával köszön be Markovicsnak. 11-4. 2. negyed (5-3) 13 gólos Szeged Beton gyızelem a Bodrogi Bau Szentes ellen KÉPGALÉRIA 8. perc: Jaksa helyzetben, de inkább szétlövi a blokkot. Nincs idı rendes szegedi támadásra, marad a 6 gólos hazai vezetés. 10-4. 7. perc: Megkapjuk a labdát a kedves bíróktól. Varga lövése kipattan, de Lehmann a helyére küldi a labdát. 10-4. 6. perc: Visszaállt a rend, most Lehmann, szintén fórból. 9-4. 5. perc: Lehmann szerez labdát, majd rövid körbejáratás után Somogyi engedi el, de Horváth Tamás véd.

4. oldal, összesen: 5 Az ex-szentesi Juhász Zsolt kiválóan játszott. Kiállítása megakadályozta a parádés foltatásban. 4. perc: Kis tanácstalanság alakul ki, de számunkra alakul rosszul: Éles elınybıl szépít, majd Molnár tesz hasonlóképp. 8-4. 3. perc: Szabó Tamás is felébredt, centerbıl szerzi a vendégek harmadik találatát. Varga Péter se sokat gondolkodott. 7-3. 2. perc: Elaludt a játék, csak oda-vissza úszkálnak a csapatok. Valamit kéne csinálni. Jaksa csinál is, ellopja a labdát Molnártól. 1. perc: Ismét a Beton hizza el a labdát, majd Molnár harcolja ki a harmadik ötméterest. Juhász továbbra sem hibázik. 6-1. Megvan a szentesiek elsı emberelınyös gólja, Kasza húzza be a labdát Baksa kapujába. 6-2. 1. negyed (5-1) 8. perc: Zavarja a szentesieket, ha emberelınyben vannak? Most Torday ront. Még egy utolsó Beton kísérlet, de marad az 5-1. 6. perc: Jaksa szerzi a Szentes elsı gólját, közel félpályáról eresztette el. Azért nagyon nem dicsérjük meg. 5-1. 5. perc: Varga István igyekszik fórból gólhoz juttatni csapatát, de kevés sikerrel jár. Lehmann harcol ki egy ötméterest, Kásás Zoltán Törököt küldi a büntetıhöz. Jól is tette. 5-0.

5. oldal, összesen: 5 Nem sok gondja akadt a Betonnak, az elsı negyebenegy gólt kaptak Komlósiék. 4. perc: Baksa vetıdik ki a kapuból, el is csípi az átadást. Ötmétereshez jut a Beton, Juhász biztos kézzel értékesíti (3-0), majd Ágner lódul meg a szélen, és lövi szét a vendég kaput.4-0. 3. perc: Komlósi pazar beadása után Molnár próbálja a kapuba húzni a labdát, de kapufa. Pedig szép figura volt. A szentesiek továbbra se jutnak lövıhelyzetbe. 2. perc: Emberelınyben a Szeged, az ex-szentesi Somogyi nem is gondolkodott sokat.zsivanovics próbálkozik egy távoli dobással, de Baksa tolja a kapufára.2-0. 1. perc: Török pöccinti el Jaksa keze alól a labdát, majd Juhász lı szerencsés gólt. A kapufa már velünk van.baksalopja el a labdát, ismét indulhat a Szeged.1-0. Korábban Ma este elindul a küzdelem a férfi vízilabda OB I-ben. Méghozzá egy megyei derbivel: a Szeged Beton VE Bodrogi Bau-IOS-Szentes meccs 19 órakor kezdıdik az újszegedi sportuszodában. A találkozó toronymagas favoritja a LEN-kupa-gyıztes Tisza-parti alakulat. A biztos gyızelmen túl azt várom, hogy úgy játsszunk, ahogy azt elképzeltem, ne pedig összevissza, sok hibával jelentette ki Kásás Zoltán. A tréner még nem dobja" vízbe az új-zélandi centert, Kayest, és kérdéses még Vindisch játéka is. A Szeged jobb csapat nálunk, ezért csak a tisztes helytállás lehet a célunk fogalmazott Vass Sándor, a Szentes edzıje.