CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 48/2. Falikép,dombormû: Fohászkodó férfi technika: préselt lemez méretek: 28 x 34 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 2.

Borítékos aukció tételei. Múzeumok éjszakája június 22.

I. számú Melléklet a 06-6/728-3/2008. számú Pécsett, napján kelt együttmködési megállapodáshoz (Mtárgylista)

Magyaros termékek és térképek webáruháza (viszonteladói árak)

9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista

350/460/ /570 igen 3 postázásra igen igen 3 postázásra igen igen 3 postázásra igen igen 3 postázásra igen 995/1060/ 1150

Kulturális Javak Bizottsága november 2-i ülés

Beérkezett pályamûvek listája:

OBJECT CATALOGUES. of the Museum of Hungarian Agriculture Vol. 2. József Bányai HUNTING WEAPONS AND ACCESSORIES

Kikiáltási ár: Ft Kandinszkij, Vaszilij: Tisztelet Golimannak, Kikiáltási ár: Ft Chagall, Marc: At pace Colombus plakát, 1977

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán

XVI-XVII. századi erdélyi ékszerek a tárgyi emlékek, valamint az írott és a képi források tükrében

Pest (2004. June 26., Saturday) - Szerzõ: Keszthelyi Sándor

Herendi templom litofán ablaka

VAN ÚJ A FÖLD. Katalógus április március 31. VÁLOGATÁS A ÉVI LEGSZEBB LELETEIBŐL

KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA

34. Zabola, Basa Tamás udvarháza. O r b á n B a l á z s: A Székelyföld leírása. III. Pest lap. 35. Az uzoni kastély.

Jovánkő 2012-es árlista

Merítés a KUT-ból IV. GADÁNYI JENŐ. ( ) festőművész emlékkiállítása. HAAS GALÉRIA, Budapest május 11-től június 10-ig

12 szál Ft/db. 01 fehér 11 krém 03 korál 05 mélyrózsa 07 vörös 08 bordó 09 világoskék 12 lila. Margaréta, 50 mm ø Ft/db

69/12. Rokokó hölgy technika: porcelán méretek: 6,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

ERFO Nonprofit Kft. Telefon: Fax: Web:

Balatongyörök.... a megálmodott valóság!

tavaszi színkavalkád

Karácsonyi örömök díszcsomagolásban

Roto Fentro. Ablaktábla komfort vasalat. Vasalatáttekintés - kivonat. Roto Fentro

Régészeti ásatások és leletek Szabolcs-Szatmár megyében 1987/88-ban

Ametiszt. SZETT AJÁNLAT: Ft Fülbevaló és gyùrù együtt: Ft Megtakarítás: Ft Gyùrù. fehérarany, gyémántokkal**

Hobbyművész katalógus Díszíthető tárgyak

SZEPTEMBERI KAMARAAUCIÓ

Az angyalok is szeretik az ajándékokat!

SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a(z) SZAKKÉPESÍTÉS-RÁÉPÜLÉSHEZ

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium március

11 Raktári rendszerek és készletek ORSY 11 1 Készletek 11 2 Raktározási rendszerek

éves a Magy. Szénbányászat Tatabánya - Eszetergom Csop. Ag, br 42,5 mm Ft 3.11.

kat oldal ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS ÁFÁS

Tisztelt leendő Partnerünk!

2017. szeptember 5. (kedd), 17 óra, Apszisterem, BÁV Aukciósház

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE /1.

Városlődi díszkulacs

Egyéb gyűjtési területek

A termékekkel kapcsolatban további információ közvetlenül a tulajdonostól kapható a / os telefonszámon.

Egyéb gyűjtési területek

ŐSZI KAMARAAUKCIÓ. BÁV Apszisterem szeptember 26.

Első gyűjteményes kiállítása 1938-ban a Tamás Galériában nyílt meg tól a Magyar Képzőművészek Egyesületének, majd 1937-től a Képzőművészek Új

NMA007 In memorien könyv bordó

NYÁRI KAMARA AUKCIÓ AUKCIÓS KIÁLLÍTÁS: 2016. június 4 június 13. hétfő péntek: 10 19 óra, szombat: 10 14 óra, vasárnap zárva ÁRVERÉS : 2016. június 14., 17h., BÁV Apszisterem (1052, Budapest, Bécsi u. 3., bejárat az ékszerüzleten keresztül) KAPCSOLAT: Gebei Éva aukciós menedzser email: gebei.eva@bav.hu tel.: +36 20 777 2521 Tisztelt Ügyfeleink! Az árverési feltételekről az alábbi linken tájékozódhat: http://bav.hu/static/arveresi-feltetelek Dear Customers, Please notice our Auction Terms and Conditions: http://bav.hu/static/arveresi-feltetelek Sehr geehrte Kunden! Bitte beachten Sie unsere Auktionsbestimmungen: http://bav.hu/static/arveresi-feltetelek 2

1.Nyaklánc Ezüst 835, anker láncon piros-fehér-zöld szín összeállítású üvegköves középrész, 14,5 g, hossz: cca. 45 cm. Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 2. Kitűző Ezüst 925, ívelt hosszúkás forma, világoskék lüszter zománc felülfestett rózsamotívummal, 1930 körül, behozatali jeggyel, 9,7 g, deformált. Kikiáltási ár: 15 000/ 50 3. Karék Ezüst 750, keskeny nyitható reif, fekete zománcdíszítéssel, középrészén levélmotívum apró gyönggyel, Bécs, 1900 körül, 14,0 g, kopott, sérült. Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 4. Ékszer 2 db Fém függelék és kitűző gránát kő díszítéssel, 1900 körül, 13,0 g, javított, kő hiányzik. Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 3

5. Medalion Aranyozott fém, nyitható fényképtartós, ovális formájú, teljes felületén különböző nagyságú pave foglalt gránát kő berakással, 1900 körül, 15,5 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 6. Karék Aranyozott fém, nyitható reif, 5 sorban pave foglalt gránát kő díszítéssel, biztonsági lánccal, 1900 körül, 43,9 g. Kikiáltási ár: 40 000/ 133 7. Ékszer, 2 db Aranyozott fém, fényképtartós melltű-függő, különböző nagyságú gránát kő berakással, kitűző K" betű monogrammal, gránát kő díszítéssel, 17,8 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 8. Ékszergarnitúra, 5 db Aranyozott ezüst 925, úgynevezett ötvös ékszer, nyakék, karkötő, melltű, gyűrű és csüngős fülbevaló pár, almandinokkal, fél gyöngyökkel és zománcdíszítéssel, angol srófos szereléssel, PV gyártójellel, 1970 körül, 128,1 g, hossz: 50, 19 cm, átmérő: 17,4 mm. Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 4

9. Cigarettaszipka dobozával Arany 585 borítású, borostyán szipkával, Budapest, 1940 körül, 11,0 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 10. Fényképtartós függő Arany 750, nyitható szívforma, előlapján kígyóábrázolással, 1900 körül, 4,4 g. Kikiáltási ár: 45 000 Ft/ 150 11. Női gyűrű Arany 585, 9 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrP1) rozetta fazonban, 3,0 g, átmérő: 17,2 mm. Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 184 12. Fülbevaló pár Arany 585, 2 kaboson csiszolású opál és 24 apró briliáns cca. 0,10 ct (ACrSi) ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, 3,5 g. Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 5

13. Ékszer, 2 db Arany 585, női gyűrű 1 opál kaboson és 7 apró briliáns ékítéssel, fülbevaló pár, csüngős fazon opál kaboson és 8 apró briliáns ékítéssel, patentzáras beakasztással, összesen 15 briliáns cca. 0,25 ct (M-ATCrSi), 7,8 g, átmérő: 16,8 mm. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 14. Szoliter gyűrű Arany 585, karmos foglalatban 1 navett csiszolású briliáns cca. 0,25 ct (MCrP1) ékítéssel, 2,5 g, átmérő: 17,5 mm Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 15. Lánc függővel Arany 750, szövött láncon hosszúkás forma függő, opál, smaragd és 4 kis briliáns cca. 0,10 ct (MTCrSi) ékítéssel, 15,0 g, hossz: 68 cm. Kikiáltási ár: 120 000 Ft/ 400 16. Nyakkendőtű Arany 585, egyenes beszúró tűn karmos foglalatban 1 smaragd és 4 briliáns cca. 0,20 ct (MCrSi) ékítéssel, 2,0 g. Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 6

17. Karék Arany 585, nyitható hármas osztású reif, rátett középdíszén opál kaboson és 6 gyémánt cca. 0,20 ct ékítéssel, 1890 körül, bécsi behozatali jeggyel, 10,6 g, horpadt. Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 18. Női gyűrű Arany 585, 10 apró gyémánt és 1 kis smaragd karmazált fazonban, 1900 körül, után fémjelzett, 2,4 g, átmérő: 17,6 mm, smaragd csorbult. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 19. Függő Antik ezüst és arany, miniatűr máltai keresztforma, 28 azsúr foglalt régi csiszolású briliáns cca. 1,0 ct (R2CP1) ékítéssel, XIX. sz. második fele, 1,7 g, függesztő karika pótolt, zöld középkő törött. Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 20. Függő Arany 585, bohócforma, mozgó végtagokkal, 1 zafír cca. 0,50 ct és 14 kis briliáns cca. 0,60 ct (MCrSi-P1) ékítéssel, 8,9 g. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 7

21. Női gyűrű Arany 750, 1 ovális formájú, fazettált csiszolású kék zafír cca. 2,0 ct és 12 karmos foglalású pezsgő színű briliáns cca. 0,45 ct (MYP1) ékítéssel, 5,0 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: 110 000 Ft/ 367 22. Fülbevaló pár Fehérarany 585, rubin, zafír és 12 apró briliáns cca. 0,10 ct (ACrP1) ékítéssel, beszúrós stiftes klipsz szereléssel, 3,8 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 23. Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon geometrizáló stílusú ékszerközép, 31 apró achant csiszolású briliáns cca. 0,15 ct (CrSi) ékítéssel, 3,8 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 183 24. Női gyűrű Fehérarany 750, 2 sorban 8 karmos foglalású fehér briliáns cca. 0,30 ct (MCrP1), közötte 5 sárga briliáns cca. 0,40 ct (MYSi) ékítéssel, 4,3 g, átmérő: 16,4 mm, sárga briliánsok kezeltek. Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 8

25. Lánc függővel Fehérarany 585, anker láncon pillangóábrázolású függő, pave foglalt 78 apró briliáns cca. 0,40 ct (MCrP1) ékítéssel, 3,9 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 26. Női gyűrű Fehérarany 585, karmos foglalatban 6 kis zafír és 7 kis briliáns cca. 0,10 ct (ACrSi) ékítéssel, 2,6 g, átmérő: 16,1 mm. Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 27. Karkötő Fehérarany 750, keskeny glides karpánt középrészén 105 mikró briliáns 0,63 ct (MCrSi) ékítéssel, 6,0 g, hossz: 18,5 cm. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 28. Fülbevaló pár Fehérarany 585, 2 édesvízi tenyésztett gyöngy és 6 kis briliáns cca. 0,15 ct (MCrP1) ékítéssel, beszúrós stiftes klipsz szereléssel, 5,9 g. Kikiáltási ár: 45 000 Ft/ 150 9

29. Női gyűrű Fehérarany 750, karmos foglalásban 10 briliáns cca. 0,60 ct (MTCrSi) ékítéssel, 4,9 g, átmérő: 17,1 mm. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 30. Nyakék Arany 585, nyitott végű nyakreif, 2 cseppforma tenyésztett gyöngy és 4 karmos foglalású briliáns cca. 0,20 ct (MCrP1) ékítéssel, 9,8 g. Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 31. Női gyűrű Arany 750, 10 briliáns cca. 0,40 ct (MTCrSi) és apró szögletes smaragdokkal ékítve, 3,8 g, átmérő: 16,7 mm, smaragdok kopottak. Kikiáltási ár: 80 000 Ft/ 267 32. Lánc függővel Arany 750, hosszúkás függő, szögletes fazettált csiszolású ametiszt és 2 kis briliáns cca. 0,06 ct (MCrSi) ékítéssel, arany 585, vékony anker láncon, 6,1 g. Kikiáltási ár: 65 000 Ft/ 217 10

33. Női gyűrű Arany 585, 6 cseppforma zafír cca. 0,80 ct és 8 apró briliáns cca. 0,10 ct (MYSi) ékítéssel, 4,1 g, átmérő: 16,7 mm. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 34. Női gyűrű Fehérarany 750, 3 íven 136 briliáns cca. 0,90 ct (MCrSi) és 1 szögletes forma ametiszt, 7,0 g, átmérő: 17,0 mm. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 35. Nyakék Fehérarany 585, vékony anker láncon 4 azsúrfoglalt régi csiszolású briliáns cca. 0,80 ct (R2YP1) és 1 ovális fazettált csiszolású ametiszt díszítésű ékszerközép, 6,3 g, hossz: 40 cm. Kikiáltási ár: 120 000 Ft/ 400 36. Női gyűrű Fehérarany 585, 7 karmos foglalású briliáns cca. 0,50 ct (MTCrSi) rozetta fazonban, 2,2 g, átmérő: 17,4 mm. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 11

37. Lánc függővel Fehérarany 585 lánc, arany és ezüst kereszt függővel, 7 kis briliáns cca. 0,30 ct (MCrP1) ékítéssel, 3,3 g, hossz: 46 cm. Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 183 38. Lánc függővel Ezüst 800, áttört függő 10 korall kaboson díszítéssel, láncos csüngővel, ezüstözött fém lánccal, 58,7 g, hossz: 68 cm. Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 39. Melltű Ezüst 900, 10 különböző nagyságú korall kaboson és apró fél gyöngy díszítéssel, 1900 körül, behozatali jelzéssel, 10,2 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 12

40. Karkötő Arany 585, kézi vésett virágmintás tagok váltakoznak karneol achát kővel díszített tagokkal, nyelves zárral, 1940 körül, 32,1 g, hossz: 19 cm. Kikiáltási ár: 230 000 Ft/ 767 41. Női gyűrű Arany 750, ovális forma fej 1 korall kaboson díszítéssel, 3,5 g, átmérő: 17,5 mm. Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 42.Fülbevaló pár Arany 585, 16 apró briliáns cca. 0,30 ct (MTCrVs) és 2 korall lencse ékítéssel, patentzáras beakasztással, 5,8 g. Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 43. Melltű Arany 580, rozettaforma, 1 korall kaboson és üvegkő díszítéssel, Bécs, 1890 körül, 11,3 g. Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 13

44. Lánc függővel Arany 585, vékony láncon 2 karmos foglalású briliáns cca. 0,19 ct (MCrVs) és 1 korall kaboson díszítésű függő, 7,5 g, hossz: 48 cm. Kikiáltási ár: 75 000 Ft/ 250 45. Fülbevaló pár Arany 580, 2 korall és 2 kis régi csiszolású briliáns cca. 0,10 ct (R2CP1) ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, 5,6 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 46. Kitűző Arany 585, hit-remény ábrázolású biztosítótű forma, 15 apró régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrP1) ékítéssel, 1900 körül, behozatali jeggyel, 2,1 g. Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 47. Fülbevaló pár Ezüst és arany 580, buton foglalt 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrP1) ékítéssel, patentzáras beakasztással, Bécs, 1910 körül, 1,7 g. Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 14

48. Női gyűrű Arany 750, 5 kis rubin és 14 apró gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, angol 1830, után fémjellel, 3,7 g. Kikiáltási ár: 60 000 Ft/ 200 49. Kitűző Arany 585, hosszúkás forma, középrészén csillagfoglalásban 1 rubin és 10 apró rózsacsiszolású gyémánt cca. 0,10 ct ékítéssel, 1890 körül, bécsi behozatali jeggyel, 7,4 g. Kikiáltási ár: 80 000 Ft/ 267 50.Kereszt függő Arany 585, plasztikus keresztforma, 18 apró türkizzel és 1 kis gyönggyel díszítve, 1900 körül, után fémjelzett, 3,5 g. Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 51. Óralánc Arany 580, masszív fantázia fazon, eredeti karabiner és nagy ugrókarika szereléssel, függőjén forgatható patkóforma jáspis és karneol alapon tigrisszem drágakő fej díszítéssel, Bécs, 1910 körül, 48,0 g, hossz: 30 cm. Kikiáltási ár: 360 000 Ft/ 1 200 15

52. Kitűző Arany 585, karikaforma, belső csüngő szívformával, apró fél gyöngy és üvegkő díszítéssel, 1900 körül, 5,1 g, javított. Kikiáltási ár: 42 000 Ft/ 140 53. Függő Arany 580, gyöngyházra festett intaglió, vízöntő csillagjegy ábrázolással, védett modell, Bécs, 1900 körül, 5,8 g. Kikiáltási ár: 40.000 Ft/ 133 54. Kitűző Arany 585, biztosítótű formán 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,20 ct (R2CrSi) ékítéssel, Bécs, 1910 körül, 3,4 g. Kikiáltási ár: 45 000 Ft/ 150 55. Fülbevaló pár Arany 585 és ezüst, rozettaforma, 2 régi csiszolású briliáns cca. 0,45 ct (R2CrSi) és 22 apró gyémánt cca. 0,15 ct ékítéssel, patentzáras beakasztással, 1930 körül, után fémjelzett, 2,7 g. Kikiáltási ár: 80 000 Ft/ 267 16

56. Függő Arany 580, egyenes szárú latin keresztforma, 6 szögletes formájú fazettált csiszolású ametiszt ékítéssel, 5 apró gyönggyel, 1900 körül, 7,2 g. Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 57. Melltű Arany 585, hosszúkás formán, áttört díszítő elemek között, tükörsaton foglalatban 1 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2YP2) ékítéssel, 1930 körül, 6,0 g. Kikiáltási ár: 60 000 Ft/ 200 58. Karkötő Arany 585, keskeny karpánt, 1930 körül, kapcsolódik XIX. sz. közepén készült hármas tagolású középelemhez, kék-fehér zománc és 1 almandin díszítéssel, 14,9 g, hossz: 19 cm, horpadt, alakított. Kikiáltási ár: 150 000 Ft/ 500 59. Kitűző Ezüst 925, stilizált virágforma, zárt foglalású, 19 különböző nagyságú rózsacsiszolású gyémánt cca. 1,0 ct ékítéssel, 1900 körül, utólagos fémjellel, 6,6 g. Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 17

60. Függőóra Arany 585, kék zománcdíszítésű tok, római számos zománcozott számlap, működő cilinder járatú szerkezet, 1930 körül, tokszám: 19016, bruttó 34,8 g. Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 61. Lánc Arany 750, finom szövött lánc, kék zománcdíszítésű csúszkával, csavaros karabiner szereléssel, 1890 körül, jelzett, 18,2 g, hossz: 148 cm. Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 62. Medalion Ezüst 750, ovális forma, nyitható fényképtartós, türkizkék zománcdíszítéssel, előlapján galamb motívum apró gyöngy berakással, Pest, 1900 körül, 24,3 g, javított. Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 63. Nyaklánc Arany 750, vékony lánc közbe fűzött türkiz kövekkel díszítve, 9,5 g, hossz: 43 cm. Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 18

64. Fülbevaló pár Arany 580, lencse formán, pave foglalt apró, különböző színű türkizekkel, patentzáras beakasztással, Bécs, 1900 körül, 4,1 g. Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 65.Karék Arany 580, plasztikus nyitható reif, középrészén türkiz és apró gyöngy díszítésű rátett virágmotívum, Bécs, 1880 körül, 21,3 g, átmérő: 5,7 cm, horpadt. Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 66. Fülbevaló pár Arany 583, csüngős fazon, 4 zafír cca. 0,30 ct és 42 apró achant csiszolású briliáns cca. 0,20 ct ékítéssel, beszúrós stiftes szereléssel, 3,3 g. Kikiáltási ár: 60 000 Ft/ 200 67. Melltű Arany 580 és ezüst, áttört ovális forma, középen 1 nagyobb és 24 kisebb régi csiszolású briliáns cca. 0,90 ct (R2CrP1) ékítéssel, Pest, 1930 körül, 5,5 g. Kikiáltási ár: 110 000 Ft/ 367 19

68. Karék Arany 580, keskeny nyitható reif, középrészén ellentétes irányú lóhere motívum 6 régi csiszolású briliáns cca. 0,50 ct (R2CrP1) ékítéssel, Bécs, 1900 körül, 10,3 g, átmérő: 6 cm. Kikiáltási ár: 130 000 Ft/ 433 69. Ékszer 2 db Arany 580, fényképtartós melltű-függő, rátett motívumán 1 türkiz díszítéssel, fülbevaló pár türkiz díszítéssel, elöl kapcsos beakasztással, Bécs, 1890 körül, 10,1 g. Kikiáltási ár: 100 000 Ft/ 333 70. Karék Arany 580, nyitható reif, középrészén sorban foglalt türkiz és apró gyöngy díszítéssel, Bécs, 1890 körül, után fémjelzéssel, 23,7 g, átmérő: 6 cm, horpadt, biztonsági lánc hiányzik. Kikiáltási ár: 180 000 Ft/ 600 71. Almásy Aladár Debrecen, 1946. ZSIDÓ GÓLEM (2000) Tus, tempera, papír 400 280 mm Jelezve balra lent: Almásy A. 2000.I.4. Zsidó Gólem Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 183 20

72. Balla Béla Arad, 1882 - Nagybánya, 1965 A BÓDI-TÓ FELSŐBÁNYÁN Olaj, vászon 70 80 cm Jelezve hátoldalon: Balla Béla Kikiáltási ár: 120 000 Ft/ 400 73. Balla Béla Arad, 1882 - Nagybánya, 1965 ENTERIŐR Olaj, karton 79 68,5 cm Jelezve balra lent: Balla Béla, hátoldalán aradi kiállítási etikettel Kikiáltási ár: 480 000 Ft/ 1600 74. Bartha László Kolozsvár, 1908 - Kőszeg, 1998 IKON I. (1972) Olaj, vászon 80 100 cm Bartha László 1972 Kiállítva: 1973. júl. - aug., Szombathely, Szavária Múzeum., egyéni kiáll. 30. kat. szám 1974. okt., Műcsarnok, gyűjteményes kiáll. 66. katalógus szám 1976. máj. 8 15., Graz, Kulturhaus, egyéni kiáll. 9. katalógus szám 1993. szept.14 okt. 10. Ernst Múzeum, gyűjteményes kiáll. Megemlítve: Művészet, 1984. október, 41. oldal. Salamon Nándor cikke Kikiáltási ár: 190 000 Ft/ 633 75. Basilides Sándor Balassagyarmat, 1901 - Budapest, 1980 KILÁTÁS A BALATONRA Olaj, fa 21 28,2 cm Basilides Sándor Kikiáltási ár: 75 000 Ft/ 250 21

76. Bényi László Rákosliget, 1909 - Budapest, 2004 KIKÖTŐ Akvarell, papír 240 360 mm Jelezve balra lent: Bényi L. Kikiáltási ár: 32 000 Ft/ 107 77. Bényi László Rákosliget, 1909 - Budapest, 2004 VIRÁGOK ABLAKBAN Tempera, pasztel, akvarell, papír 480 340 mm Bényi Kikiáltási ár: 48 000 Ft/ 160 78. Bér Rudolf Budapest, 1924 - Budapest, 2004 ALKONY Olaj,farost 60 80 cm Bér R Kikiáltási ár: 160 000 Ft/ 533 79. Boldizsár István Orosháza, 1897 - Budapest, 1984 VIRÁGCSENDÉLET (1982) Olaj, vászon 80 60 cm Jelezve balra lent: Boldizsár 1982 Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 22

80. Czóbel Béla Budapest, 1883 - Budapest, 1976 NŐI PORTRÉ Vöröskréta, papír 395 295 mm Czóbel Kikiáltási ár: 130 000 Ft/ 433 81. Csernus Tibor Kondoros, 1927 - Párizs, 2007 KORATAVASZ Akvarell, papír 270 370 mm Csernus Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 82. Dalla Costa, Amleto Milánó, 1929. NŐI AKT PIROS KALAPBAN Szitanyomat, papír 380 320 mm Jelezve jobbra lent a dúcon: A. dalla Costa, és jelezve balra lent: A. dalla Costa Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 83. Deák Ébner Lajos Pest, 1850 - Budapest, 1934 MOSÓNŐK Akvarell, papír 170 265 mm Deák Ébner L Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 23

84. Deim Pál Szentendre, 1932. június 29 - Szentendre, 2016. május 9 HAIKU (1982) Szitanyomat, papír 183 133mm Deim Pál 1982.VI.29. és 15/40 Kikiáltási ár: 5 000 Ft/ 17 85. Deim Pál Szentendre, 1932. június 29 - Szentendre, 2016. május 9 Változatok (2002) Szitanyomat, papír 122 100mm Deim Pál, 6/90, 2002.VI.29. Kikiáltási ár: 5 000 Ft/ 17 86. Deim Pál Szentendre, 1932. június 29 - Szentendre, 2016. május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT I. (2002) Szitanyomat, akril, papír 122 100mm Deim P. 2002. Kikiáltási ár: 5 000 Ft/ 17 87. Deim Pál Szentendre, 1932. június 29 - Szentendre, 2016. május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT II. (2002) Szitanyomat, akril, papír 122 100mm Deim P. 2002. Kikiáltási ár: 5 000 Ft/ 17 24

88. Deim Pál Szentendre, 1932. június 29 - Szentendre, 2016. május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT III. (2002) Szitanyomat, akril, papír 122 100mm Deim P. 2002. Kikiáltási ár: 5 000 Ft/ 17 89. Deim Pál Szentendre, 1932. június 29 - Szentendre, 2016. május 9 VÁLTOZATOK - VÁLTOZAT IV. (2002) Szitanyomat, akril, papír 122 100mm Deim P. 2002. Kikiáltási ár: 5 000 Ft/ 17 90. Dudits Andor Budapest, 1866 - Budapest, 1944 TÁJKÉP Olaj,fa 61 63 cm Dudits A Kikiáltási ár: 120 000 Ft/ 400 91. Edvi Illés Aladár Pest, 1870 - Budapest, 1958 ERDŐSZÉLE Olaj, fa 14,2 23,5 cm Illés A Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 25

92. Egyed László Budapest, 1953. 79.V.17-18 Tus, merített papír/vászon 90 70mm Jelezve hátoldalon: Egyed László, 79.V. 17-18 Kikiáltási ár: 10 000 Ft/ 33 93. Egyed László Budapest, 1953. FRAGMENT (1976) Tus, kréta, ceruza, merített papír/vászon 140 93mm Jelezve hátoldalon: Egyed László, 79.IX.26 Kikiáltási ár: 10 000 Ft/ 33 94. El Kazovszkij Leningrád, 1948 Budapest, 2008 GALATHEA EMLÉKMŰ Tus, színes ceruza, papír 140 100 mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 26

95. El Kazovszkij Leningrád, 1948 Budapest, 2008 HOMMAGE A VAJDA LAJOS Tus, színes ceruza, papír 140 105 és 140 95 mm Jelezve balra lent: El Kazovszkij Kikiáltási ár: 60 000 Ft/ 200 96. Gerzson Pál Hird, 1931-2008. ATMOSZFÉRIKUS LÁTVÁNY (1978) Olaj, farost 60 80 cm Gerzson Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 97. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 BÚCSÚ A NYÁRTÓL Színes rézkarc, papír - próba 132 248 mm ( lapméret: 320 411 mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 27

98. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 CSENDÉLET NAPRAFORGÓVAL Rézkarc, papír 165 320 mm (lapméret: 333 464 mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: 22 000 Ft/ 73 99. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 KALEIDOSZKÓP Színes rézkarc, papír - próba 165 126 mm (lapméret: 343 240 mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: 24 000 Ft/ 80 100. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 KIS MŰTEREMHÁZ Színes rézkarc, papír - próba 140 172 mm (lapméret: 322 335 mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 101. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 KIS MŰTEREMHÁZ Színes rézkarc, papír - próba 140 172 mm (lapméret: 201 230 mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 28

102. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 LÉGHAJÓ Akvarell, papír 250 170 mm Jelezve középen a léghajón: A Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 103. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 NYÁR (1968) Linómetszet, papír 210 254 mm (lapméret: 369 486 mm) Jelezve a dúcon: GA 1968 és jobbra lent: Gross Arnold Kikiáltási ár: 22 000 Ft/ 73 104. Gross Arnold Torda, 1929 - Budapest, 2015 VIA MARGUTTA /ROMA/ Rézkarc, papír 140 293 mm (lapméret: 295 403 mm) Gross Arnold Kikiáltási ár: 26 000 Ft/ 87 105. Halápy János Pórszombat, 1893 - Budapest, 1960 SZÜLŐFALUM Olaj, vászon 60,5 80 cm Jelezve balra lent: Halápy János Kikiáltási ár: 240 000 Ft/ 800 29

106. Ismeretlen XIX. sz-i festő: ROMANTIKUS TÁJ Tus, akvarell, papír 295 355 mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 107. Froment, Jeanne? - 1928 JUHAKOLBAN Olaj, vászon 75 100,5 cm Froment Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 108. Kokas Ignác Vál, 1926 - Budapest, 2009 VERGŐDÉS (SISYPHOS) (1971) Plextoll, farost 50 80 cm Kokas I. Kiállítva: 1978. aug. 8. 30., Székesfehérvár, Helyőrségi Klub, egyéni kiáll. 3. kat. szám Reprodukálva: Rózsa Gyula: Kokas Ignác. Kossuth Kiadó, 2006. 4. kép. Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 109. Kolozsváry Lajos Budapest, 1871-1937 TUDÓS Olaj, fa 26,5 20 cm Jelezve jobbra fent: Kolozsváry Lajos Kikiáltási ár: 45 000 Ft/ 150 30

110. Koncz András Budapest, 1953 - SZAMURÁJ (1984) Olaj, vászon 150 100 cm Koncz 84 Kikiáltási ár: 480 000 Ft/ 1 600 111. Kondor Béla Pestlőrinc, 1931 - Budapest, 1972 DÓZSA HALÁLA - az 1956-os Dózsa sorozat része Rézkarc, papír 245 225 (lapméret: 403 367 mm) Kondor Kikiáltási ár: 65 000 Ft/ 217 112. Koszkol Jenő Dorog, 1868 - Budapest, 1935 TABÁN, ARANYKACSA UTCA Akvarell, papír 400 495 mm Koszkol Jenő Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 183 113. Koszkol Jenő Dorog, 1868 - Budapest, 1935 PALERMÓI KIKÖTŐ AZ ÁRPÁDDAL Akvarell, papír 670 945 mm Koszkol Jenő Kikiáltási ár: 220 000 Ft/ 733 31

114. Kosztolányi Kann Gyula Budapest, 1868 Budapest, 1945 PARKRÉSZLET Olaj, karton 59,5 46,8 cm Kosztolányi Kikiáltási ár: 190 000 Ft/ 633 115. Kovács Péter Budapest, 1943. ALAKTANULMÁNY Kréta, grafit, papír 250 350 mm Pét'R'95-'98 Kikiáltási ár: 85 000 Ft/ 283 116. Littkey Antal Bia, 1879 -? ALVÓ LÁNY Pasztell, papír 345 440 mm Jelezve jobbra fent: Littkey A. Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 183 117. Molnár C. Pál Battonya, 1894 - Budapest, 1981 ITÁLIA Szén, papír 238 282 mm Jelezve balra lent: MCP Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 32

118. Német repülési térkép Kétoldalas, sárga vízhatlan vászonra nyomtatott ún. Mercator-vetületű II. világháborús térkép Északnyugat Oroszországról. M: 123,5 77 cm Sérült. Németország, 1940-s kiadás 1943-as újranyomása. Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 119. Pécsi - Pilch Dezső Pécs, 1888 - Budapest, 1949 TROCADERO ARBANE Tus, akvarell,papír 170 263 mm Jelezve balra lent: Trocadero arbane, Pilch D. Paris Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 120. Pleidell János Honfüzesgyarmat, 1915 Dunaújváros, 2007 PÁRÁS BALATON (1980) Olaj, vászon 61 80,5 cm Pleidell 980 Kikiáltási ár: 180 000 Ft/ 600 121. Rainerné Istvánffy Gabriella Budapest, 1875 - Budapest, 1964 KAKAS Tempera, karton 140 115 mm Rainerné Istvánffy Gabriella Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 33

122. Ronay F. jelzéssel, 1900 körül ALPESI ÉLETKÉP Olaj, fa 26 21 cm Ronay F. Kikiáltási ár: 55 000 Ft/ 183 123. Rudnay Gyula Pelsőcz, 1878 - Budapest, 1957 LOVASSZEKÉR Akvarell, papír 182 242 mm Rudnay Gy Kikiáltási ár: 85 000 Ft/ 283 124. Szily Géza Tolna, 1938. GYÜLEKEZŐ VADÁSZOK TENGELICEN (1980) Akvarell, papír 460 650 mm Jelezve középen lent: Szily G. 1980 Kikiáltási ár: 90 000 Ft/ 300 125. Szőnyi István Újpest, 1894 - Zebegény, 1960 LÁNY KENDŐBEN Papír, szén 320 200 mm Jelezve balra lent: Szőnyi Kikiáltási ár: 60 000 Ft/ 200 34

126. Tenk László Nagybánya, 1943. FALU VÉGÉN Olaj, vászon 50,5 91 cm Jelezve balra lent: Tenk Kikiáltási ár: 180 000 Ft/ 600 127. Turcsány Miklós Szil, 1944. EZRED BÚCSÚZTATÓ (2005) Olaj, farost 110 90 cm Turcsán 2005 Kikiáltási ár: 120 000 Ft/ 400 128. XIX. sz-i osztrák vagy német festő VIRÁGCSENDÉLET Akvarell, fedő-fehér, papír 330 235 mm Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 129. ef Zámbó István Salgótarján, 1950. NYÍLT LEVÉL (1992) Olaj, farost 75 29 cm Jelezve hátoldalon: ef Zámbó 1992 Kikiáltási ár: 280 000 Ft/ 933 35

130. Zorkóczy Gyula Nagyrőce, 1873 - Budapest, 1932 AMSTERDAMI HALPIAC Olaj, vászon 50,5 60,5 cm Jelezve balra lent: Zorkóczy Kikiáltási ár: 200 000 Ft/ 667 131. Kisplasztika - Sportsman Öntött, patinázott bronz. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 19,5 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 132. Kisplasztika - A törött esernyő Öntött, patinázott bronz gyermek figura. talapzata ragasztott. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 12 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 Alabástrom 133. Kisplasztika - Kakas Öntött, patinázott bronz, faragott fa talpon. Jelzetlen, XX. sz. eleje. M.: 16 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft/ 33 36

134. Kisplasztika - Dühöngő bika Öntött, patinázott bronz fa talpon. Jelzetlen, XIX. század vége. M.: 15 5 9 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft/ 60 135. Kisplasztika - Ludwig van Beethoven Öntött, patinázott bronz márvány talpon. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 136. Ismeretlen szobrász, 1900 körül A csábító Öntött, patinázott bronz női akt. Jelzetlen, 1900 körül. M.: 33 cm Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 37

137. Ismeretlen XIX. századi szobrász - Támadó bika Öntött, patinázott bronz faragott csont szarvakkal. Jelzetlen, XIX. század vége. M.: 20,5 7,8 13 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft/ 60 138. Húsvéti asztalközép Tojás formájú fém kínáló, ágakat mintázó állványán hidegen festett, öntött bronz havasi gyopár, virágdíszek és énekesmadár. Festése kopott, hiányos. Jelzetlen, Bécs, XIX. sz. vége. M.: 24,5 15 17,5 cm Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 139. Német jugendstil likőrös készlet Ezüstözött alpakka. Kerek tálcán 6 darab likőröspohárka kiöntővel. Jelzett: W.M.F., Württenbergische Metallwarenfabrik. Német, 1905 körül. Kiöntő M.: 21,5 cm Tálca Átm.: 25 cm Kikiáltási ár: 36 000 Ft/ 120 140. Szecessziós kínálótál Ezüstözött alpakka. Két részre osztott tál középen tükröt tartó fiatal leány. Jelzett: W.M.F., Württenbergische Metallwarenfabrik. Német, 1900 körül. M.: 41,5 26 cm Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 38

141. Szecessziós asztali tükör Ezüstözött ón. Tavirózsa leveleken álló fiatal leány kezeiben nádszálakkal, rajtuk billenthető piperetükör(foncsorja hibás). Restaurált. Jelzett: ARGENTOR. Bécs, 1905 körül. M.: 42 cm Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 142. Jugendstil likőröskancsó Fúvott és csiszolt, színtelen üveg ezüstözött alpakka montírozással. Jelzett: ARGENTOR. Bécs, 1905 körül. M.: 25,5 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 143. Bécsi historizáló olaj-ecettartó Ezüst, 206 g. Ovális talpon palacktartó állvány, szárán vésett tulajdonosi monogrammal, kettő darab fúvott és csiszolt, pótolt üvegbetéttel. Illesztéseknél apróbb javítások, üvegbetéteken pici csorbák. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Hermann Südfeld. Neuwirth: II/240. M.: 16,5 11,7 25,7 cm Kikiáltási ár: 45 000 Ft/ 150 39

144. Német historizáló talpaspohár Ezüst, 150 g. A rajnai borospoharak, ún. röhmer pohár stílusában készült ötvösmunka. Felületén domborított, poncolt és cizellált növényi-és gyümölcsdíszek. Jelzett: német, 1890 körül, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni linzi, ill. pesti behozatali jelekkel. M.: 11 cm Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 145. Szelence Ezüst, 148 g., belül aranyozva. Zsanéros fedelén III. Bölcs Frigyes szász választófejedelem (1463-1525) domborított és cizellált portréjával. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni prágai behozatali jellel. Német, XIX. sz. vége. M.: 8,5 7 3 cm Kikiáltási ár: 38 000 Ft/ 127 146. Historizáló boroskancsó Fúvott és csiszolt, köszörült üveg ezüst füllel és billenőfedéllel. Nyakán domborított és cizellált neoreneszánsz díszítmények között, vésett tulajdonosi címerek: bárói, ill. grófi koronával. 800-as fémfinomsági jelzéssel. Német, XIX. század második fele. M.: 31 cm Kikiáltási ár: 80 000 Ft/ 267 147. Német gyógyszeres szelence Ezüst, 23 g. Oldalán és zsanéros fedelén domborított, vésett és cizellált historizáló díszítmény, valamint tulajdonosi véset. Jelzett: Mainz, 1900 körül, Martin Mayer, ill. 1902 utáni linzi behozatali jellel. M.: 5 4 1,8 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft/ 33 40

148. Német szelence Ezüst, 62 g., belül aranyozva. Téglalapforma, zsanéros fedelén rokokó kartusban udvarlási jelenet. Jelzett: Hanau, XIX. század vége, Georg Roth & Co., valamint 1902 utáni linzi behozatali jellel. M.: 5 4 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft/ 40 149. Német jugendstil színházi táska Ezüst, bruttó 168 g. Sodronyzománc, sérült szarvasbőr béléssel, patent záródással. Keretén színes zománccal festett virágos díszítmény. Sodronyon apróbb hibák. Jelzett: 800-as fémfinomsági jellel, valamint erliken 1902 utáni pesti behozatali jellel. Német, 1910 körül. H.: 33 cm Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 150. Szelence Ezüst, 66 g., belül aranyozva. Kerek forma, egész felületén gilosált díszítmény. Leemelhető fedelén transzlucid és színes zománccal festett fehér rózsa. Oldalán a zománcon apró kopások. Jelzett: német, 1900 körül, valamint 1902 utáni prágai behozatali jellel. M.: 2 cm Átm.: 5,5 cm Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 151. Púdertartó szelence Ezüst, bruttó 50 g. Szögletes forma, felületén gilosált alapon transzlucid -, és színes zománccal festett virágdekor. Zománc kopott, kisebb sérülések. Fedelén belül CLB & Co., készítői jelzéssel. Német, XX. sz. eleje. M.: 5 5 1 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft/ 60 41

152. Bécsi karos gyertyatartó Ezüst 338 g. Kerek talpon és gyertyacsészéken bordázott-, oszlopos szárán, és indás karjain historizáló díszítmények. Karon kisebb restaurálás. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Alexander Sturm. Neuwirth: II/238. M.: 25 cm Kikiáltási ár: 60 000 Ft/ 200 153. Cukordoboz Ezüst, 523 g. Téglatest, felületén vésett díszítménnyel. Zsanéros fedelén öntött fogó, fedél egyik sarka javított. Működőképes zárszerkezet, kulccsal. Jelzett: Bécs, 1910-es évek, Julius Krjz. Neuwirth: I/324. M.: 14 11 16 cm Kikiáltási ár: 80 000 Ft/ 267 154. Német desszertes kosár Ezüst, 90 g. Négyzetforma, ívelt füllel. Oldalán domborított és cizelállt szalagos virágdísz. Fúvott és csiszolt, eredeti üvegbetétjén apró csorbák. Jelzett: német, 800-as fémfinomsági-, valamint 1902 utáni prágai behozatali jellel. Német, XIX. sz. vége. M.: 12 12 cm Kikiáltási ár: 25 000 Ft/ 83 155. Bécsi szecessziós fülestálca Ezüst, 902 g. Ovális forma, peremén áttört-, öblében vésett szecessziós díszítmények. Jelzett: Bécs, 1900 körül, Hermann Südfeld. Neuwirth: II/240. M.: 43 34,5 cm Kikiáltási ár: 120 000 Ft/ 400 42

156. Pesti art deco szalvétatartó Ezüst, 84 g. Karéjokból összeállított forma. Jelzett: Pest, 1940 körül, Horváth Béla. M.: 11 10,5 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft/ 33 157. Cukordoboz Ezüst, 433 g. Barázdált felületű téglatest forma, zsanéros fedelén öntött fogóval. Működőképes zárszerkezet, kulccsal. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Josef Zischek. Neuwirth: II/295. M.: 15,5 12,5 12,5 cm Kikiáltási ár: 75 000 Ft/ 250 158. Pesti art deco szalvétatartó Ezüst, 113 g. Korona formájú, középen poncolt és cizellált virágcsokor. Jelzett: Pest, 1940 körül, Horváth Béla. M.: 12,5 11 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft/ 60 159. Érmés kulcstartó Ezüst 77 g., benne foglalt Mária Terézia tallér 1778-as körmöczbányai veretű. Függesztőkarikával és csiptetővel. Érme alatt tulajdonosi véset. Jelzett: Pest, XIX. sz. vége, felodatlan S G mesterjeggyel. H.: 13,5 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft/ 60 43

160. Neorokokó színházi táska Ezüst, bruttó 203 g., csiptetővel. Áttört, rokályos díszítésű keretén virágok és turbékoló madárpár. Selyembélése pótlás, alján a díszítőgömbök hiányosak. Jelzett: 1872-92 közötti prágai behozatali fémjellel. Német, XIX. sz. vége. H.: 26 cm Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 161. Szelence Ezüst, 100 g., belül aranyozva. Zsanéros fedelén rozettásbabérleveles keretbe foglalt vésett jelenet a Kalevalából: szarvasbikába kapaszkodó, menekülő Aino. Jelzett: Pest, XIX. sz. vége, feloldatlan SD mesterjeggyel. M.: 8,2 5,5 1 cm Kikiáltási ár: 12 000Ft/ 40 162. Cigarettatartó szelence Ezüst, 96 g., belül aranyozva. Vésett, hullámos díszítésű felületén rátett arany nemesi címerrel. Belsejében vésett felirat, 1896-os évszámmal. Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Georg Adam Scheid. Neuwirth: II/180. M.: 9 6 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft/ 40 163. Német biedermeier fűszertartó Ezüst 18 g. Négyszögletes, domborított ezüst talpon fúvott, háromrétegű, aranyozott üvegtálka. Szárán restaurált, tálka alsó peremén csorbult. Jelzett: Schwäbisch Gmünd, XIX. század közepe. M.: 7,5 cm Átm.: 8,5 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 44

164. Gyógyszeres szelence Festett és csiszolt achátlapok fém keretben. XIX. sz. vége M: 3,3 3,5 2 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 165. Moszkvai dohánytartó szelence Ezüst 119 g., belül aranyozva. Felületén niellós díszítménnyel. Jelzett: Moszkva, 1882., Gustav Klingert M: 9,5 6,4 2 cm Kikiáltási ár: 25 000 Ft/ 83 166. Két darab moszkvai díszkanál Ezüst, 147 g. Merítők hátoldalain vésett virágdíszek. Nyeleken jelzett: Moszkva, 1900 körül, Nyikita Mihajlovics. H.: 19 cm Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 167. Moszkvai vodkás pohár Ezüst, 46 g., belül aranyozva. Palástján vésett, rokályos és növényi díszítmények. Alján jelzett: Moszkva, 1851., Andrej Kovalszkij próbamester és Konsztantyin Pec mester. M.: 6 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 45

168. Két darab moszkvai biedermeier evőkanál Aranyozott ezüst, 82 g. Nyelein és merítők hátoldalain vésett, poncolt és niellós növényi díszítmények. Nielló kopott. Nyélen hátul jelzett: Moszkva, 1830-as évek, Dutkin próbamester, ill. Sz. T. ismeretlen mester. H.: 17,5 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 169. Milánói empire gyertyatartó Ezüst, 229 g. Kerek talpon baluszteres szár kehely formájú gyertyacsészével. Peremeken hengerelt, empire díszítmények. Talpán felül vésett tulajdonosi monogram, alul kisebb javítás. Talpperemén jelzett: Milano, 1820 körül. M.: 24,3 cm Kikiáltási ár: 85 000 Ft/ 283 170. 6 darab selmecbányai késbak Ezüst, 108 g. Kétoldalt stilizált, vésett és cizellált, levél formájú késtartó állvány. Nyelein jelzett: Selmecbánya, 1820 körül, Johannes Libay. Kőszeghy: 1941, 1966. H.: 9,5 cm Kikiáltási ár: 36 000 Ft/ 120 171. Temesvári biedermeier úti evőeszköz készlet Szarvasbőr bélésű bőr tokban ezüst evőkanál és villa szaru nyelekkel, pótolt ezüstözött alpakka só-borsszóró és fúvott, csiszolt üvegpohár. Kés, valamint sószóró kupakja hiányzik. Evőeszközökön jelzett: Temesvár, 1836., Kreizer mester. Kőszeghy: 2095, 2107. M.: 8 cm Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 46

172. Szelence Ezüst, 121 g., belül aranyozva. Levágott sarkú téglalapforma zsanéros fedéllel. Egész felületén vésett, poncolt és cizellált historizáló díszítmény. Jelzett: feltehetően Bécs, XIX. század közepe (fémjelek kopottak). M.: 8.4 5,7 2 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 173. Két darab bécsi tojástartó Ezüst, 111 g. Felületén vésett alapon domborított és cizellált virágmotívumok, talpakon alul tulajdonosi véset. Szájpereme alatt jelzett: Bécs, 1856., Franz Schiffer & Sohn (?) császári és királyi udvari szállító. Neuwirth: P 2183, 2466. M.: 6,5 cm Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 174. Bécsi biedermeier csemegés tálka Ezüst, 167 g. Áttört, préselt elemekből összeállított kerek forma, öblében plasztikus gyümölcsdísz. Talpán felül tulajdonosi véset, illesztéseknél kisebb javításokkal. Jelzett: Bécs, 1858., Triesch & Co. Neuwirth: P 2260. Átm.: 20,5 cm Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 175. Bécsi biedermeier cukor- és sószóró Ezüst, 160 g. Körte formájú edények, lecsavarható kupakokkal. Palástjukon vésett nemesi címerek. Nyakán jelzett: Bécs, 1860-as évek, Thomas Dub Neuwirth: P 2270. M.: 13 és 9,5 cm Kikiáltási ár: 25 000 Ft/ 83 47

176. Bécsi biedermeier desszertkínáló Ezüst, 257 g. Kerek talpon oszlopos szár, rajta akantuszleveles-bécsirózsás rokokó díszítménnyel. Szárán apró sérülés. Peremén jelzett: Bécs, 1840., feloldatlan AW mesterjeggyel. M.: 13 cm Átm.: 20 cm Kikiáltási ár: 75 000 Ft/ 250 177. Biedermeier díszcsésze Színesen festett és aranyozott porcelán. Csésze palástján Szűz Mária ábrázolás. Aranyozása kissé kopott. Alján jelzett: masszába nyomott márkajel és 835. Cseh, Schlaggenwald, 1835. Csésze M.: 11,5 cm Alj átm.: 16 cm Kikiáltási ár: 25 000 Ft/ 83 178. Kisplasztika - Fekvő agár Színesen festett porcelán. Talapzatának aranyozása kissé kopott. Jelzetlen, cseh, 1870 körül. M.: 25,3 8,6 7 cm Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 179. Biedermeier váza Színesen festett és dúsan aranyozott porcelán. Plasztikus, rokályos díszítmények között aprólékosan megfestett rózsás virágcsokrok. Kisebb tűzrepedésekkel, ill. egyik fülön apró javítás. Jelzetlen, cseh, 1860 körül. M.: 45,5 cm Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 48

180. Biedermeier díszcsésze Színesen festett és dúsan aranyozott, márványhatású alapmázas porcelán. A csészén plasztikus, a drágakövek hatását keltő festett díszítmény. Alján jelzett: masszába nyomott márkajelzés, ill. 832. Cseh, Schlaggenwald, 1832. Csésze M.: 6 cm Alj átm.: 14 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 181. Biedermeier díszcsésze Színesen festett és aranyozott porcelán. Tányérján alul mázrepedt. Alján jelzett: masszába nyomott márkajelzés, ill. 846. Cseh, Elbogen, 1846. Csésze M.: 8,5 cm Alj átm.: 13,5 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 182. Biedermeier egyszemélyes kávéskészlet Dúsan aranyozott porcelán kávéskanna, tejkiöntő és csésze aljjal. Aljakon jelzett: masszába nyomott márkajelzés és 830. Cseh, Schlaggenwald, 1830. Kanna M.: 17,5 cm Tejkiöntő M.: 15,3 cm Csésze M.: 7,8 cm Alj átm.: 14,2 cm Kikiáltási ár: 24 000 Ft/80 183. Historizáló fedeles kínáló tál Porcelán felületén színes festéssel és aranyozással bacchanália és mitológiai jelenetek, oldalán szárnyas nőalakok. Leemelhető fedelén Bacchus alakú fedélgomb. Jelzett: máz alatti kékkel bélyegzett Nápoly. XIX. sz. második fele. M.: 23,5 cm Kikiáltási ár: 45 000 Ft/150 49

184. Német reggeliző készlet Színesen festett és aranyozott porcelán. Tányér öblében és csésze palástján festett virágcsokor. Alján jelzett: máz alatt kobaltkék festett márkajelzés. Fürstenberg, 1900 körül. Csésze M.: 5,7 cm Alj átm.: 14 cm Tányér átm.: 19 cm Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 185. Díszcsésze Porcelán, színes festéssel és aranyozással. Alján jelzett: bélyegzett zöld márkajelzéssel Epiag, Royal, Made in Czechoslovakia. Cseh, Altrohlau, 1920 körül. Csésze M.: 7,5 cm Alj átm.: 12 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 186. Berlini szecessziós díszcsésze Színesen festett és aranyozott porcelán. Palástján álarcosbáli jelenettel. Füle alján repedt. Alján jelzett: máz alatti kékkel festett merkúrbot, ill. vörössel bélyegzett országalma és KPM, valamint feketével bélyegzett Vaskereszt. Berlin, 1914-1918 között. Csésze M.: 5,2 cm Alj átm.: 11,8 cm Kikiáltási ár: 25 000 Ft/ 83 187. Art deco illatszeres flakon Fúvott, kétrétegű, zománcfestett üveg. sárgaréz szereléke hiányos. Jelzetlen, német, 1920 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: 8 000 Ft/ 27 Aranyozott 50

188. Szecessziós szőlőmosó Fúvott és csiszolt ametisztüveg sárgaréz peremmel és füllel. Oldalán szecessziós virágmotívumok. Cseh, jelzetlen, 1900 körül. M.: 22 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft/ 40 189. Három darab szecessziós kisváza Fúvott, irizáló üveg. Az egyiken áttört sárgaréz applikációval. Gerezdelt váza szájperemén kisebb javítások, a kraklé tipusú váza nyaka lecsiszolt. Cseh, Wilhelm Kralik Sohne, 1900 körül. M.: 9 cm; 9 cm ; 11,5 cm Kikiáltási ár: 30 000 Ft/ 100 190. Art deco váza Fúvott, hat lapra csiszolt, kétrétegű üveg. Formaterv: Otto Prutchner. Kivitel: Carl Schappel, Haida. Kiállítva: Berlin, 1916. 1914 körül. M.: 25,5 cm Irodalom: Waltraud Neuwirth Glas 1905-1925 Vom Jugendstil zum Art deco Band I., Wien, 1985. 124. oldal, 109. kép Kikiáltási ár: 15 000 Ft/ 50 191. Herendi fűszertartó Színesen festett és aranyozott kezében tálkát tartó mandarin figura. Alján jelzett: masszába nyomott Herend, valamint máz felett kékkel festett márkajelzés. Herend, 1900 körül. M.: 7,3 cm Kikiáltási ár: 18 000 Ft/ 60 51

192. Herendi kisplasztika - Fekvő női akt Színesen festett porcelán. Alján jelzett: benyomott 5736 formaszám és gyári jegy, valamint kékkel bélyegzett 1943-as márkajelzés. Herend, 1943. M.: 31 9 12 cm Kikiáltási ár: 38 000 Ft/ 127 193. Szecessziós miniatűr bonbonier Színesen festett fajansz, fedelén a gödöllői Grassalkovichkastély látképével. Fedelén belül felirat: 'Tervezte: Auguszta Főherczegnő Ő Cs.és K. Fensége.' Auguszta Mária Lujza bajor hercegnő (München, 1875- Regensburg, 1964). Egyik sarkán apró repedés. Alján jelzett: masszába nyomott Fischer Emil Budapest és 363 (formaszám), ill. kékkel bélyegzett Made in Hungary felirat. Fischer Emil, 1910 körül, Budapest. M.: 5 5 cm Kikiáltási ár: 35 000 Ft/ 117 194. Zsolnay teás- és kávéscsésze Színesen festett és aranyozott porcelánfajansz, ún. bambuszos dekorral. Aljakon jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs 133 és 595 (formaszámok), valamint kékkel bélyegzett családi jelzés. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. Csésze M.: 7 és 5 cm Alj átm.: 17,5 és14,5 cm Kikiáltási ár: 28 000 Ft/ 93 195. Zsolnay bonbonier Porcelánfajansz. Áttört, színes mázakkal festett virágdíszes fedeles edény. Belső peremén apró csorbulások, ill. egyik láb ragasztott. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 3876 (formaszám), valamint vörössel bélyegzett öttorony és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: 50 000 Ft/ 167 52

196. Zsolnay virágtartó Porcelánfajansz. Áttört, plasztikus felületén színesen festett és aranyozott virágdekor. Szájperemén hajszálrepedt. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 4565 (formaszám), valamint máz alatti kékkel bélygzett családi jegy és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1890 körül. M.: 23 15 14 cm Kikiáltási ár: 70 000 Ft/ 233 197. Zsolnay díszkorsó Fehércserép, ún. tiger mázzal. Kihajló szájperemén és áttört díszítésű fülén aranyozás és színes mázakkal festett drágakő imitációk. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1578 (formaszám). Zsolnay, Pécs, 1885. M.: 27,7 cm Kikiáltási ár: 300 000 Ft/ 1 000 Tisztelt Ügyfeleink! A tételt külföldi árverezőházakban is használatos, ún. fordított licitben indítjuk. A szokásos licitlépcsők szerint LEFELÉ indulunk, több érdeklődő licitáló esetén újra fel. 198. Zsolnay szecessziós fülestál Fehércserép. Zöld eozinmázzal festett dísztál, plasztikus füle egymásba fonódó gyíkpár. Felületén a máz kiforrt. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 8135 (formaszám), valamint bélyegzett hárompajzsos márkjajelzés, ill. Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 28,5 21,5 cm Kikiáltási ár: 48 000 Ft/ 160 53

199. Zsolnay díszváza Porcelánfajansz, ún. szivarváza. Felületén sötétbarna alapmázon fémesfényű, színes eozimázzal festett virágok közt ágon ülő tukán. Szájperemén hajszálrepedt. Alján jelzett: máz felett eozinnal bélyegzett öttorony és Zsolnay Hungary, valamint 8764/882/1907, Unique piece by Mrs Ilona Bárdonicsek. Zsolnay, Pécs, 1980 körül. M.: 33 cm Kikiáltási ár: 40 000 Ft/ 133 200. Zsolnay kisváza Formába öntött fehércserép. Selymesfényű, bronzhatású felületén többrétegű színes-, és fémes fényű eozinmázakkal festett virág-és madárábrázolás, ún. millenniumi dekor. Alján jelzett: eozinnal festett Zsolnay Pécs öttorony márkajelzés és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1930 körül. M.: 11,5 cm Kikiáltási ár: 80 000 Ft/ 267 201. Zsolnay madaras díszkancsó Duplafalú, áttört, koronás darvakkal díszített fehércserép. Felületén fémes fényű, zöld eozinmázas alapon színes mázakkal festett és aranyozott. Formaterv: Darilek Henrik, 1906. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 7814 (formaszám), valamint máz felett eozinnal bélyegzett hárompajzsos márkajelzés és Made in Hungary. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. M.: 21,5 cm Analógia: Federico Santi & John Gacher: Zsolnay Ceramics (Collecting a Culture) Schiffer Publishing Ltd., U.S.A., 1998., 141. oldal Csenkey Éva - Gyugyi László - Hárs Éva: Zsolnay a nagyvilágból (Gyugyi László gyűjteménye) Helikon, 2006. 267. oldal, 532. kép Kikiáltási ár: 140 000 Ft/ 467 54

202. Magyar kora art deco bonbonier Színesen festett, mázas kerámia. Három lábon álló kerek kínálótál, leemelhető fedelén Corvin Mátyás címerállata: a holló. Tálka oldalán körbefutó arannyal és zománccal festett felirat: 'Meghalt Mátyás király oda az igazság!' és három pajzs. Zománcfestése pereg, a holló szájában a gyűrű törött. Alján festett jelzés: 19 OMKII 13, FARY. J. Pfilf M. Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola kerámia szakosztálya, Pfilf Miklós, Fáry János, 1913. M.: 19 cm Átm.: 14,5 cm Kikiáltási ár: 20 000 Ft/ 67 203. Gyermekposta Játék, eredeti dobozában. Jó állapotban, doboza sérült. Budapest, 1930 körül. Kikiáltási ár: 8 000 Ft/27 204. Gyermek hintaszék Hajlított, gőzölt és pácolt bükkfa, nádazással (ülőfelületén apró sérüléssel). Jelzetlen, Thonet (?), 1910 körül. M.: 69 cm Kikiáltási ár: 12 000 Ft/ 40 55

205. Thonet háromlábú szék Hajlított, gőzölt és pácolt bükkfa. Jelzett: Thonet, Wien, gyári papíretiketten. Ausztria, 1890 körül. M.: 85 cm Kikiáltási ár: 10 000 Ft/ 33 56