A MAGYAR JÉGKORONG SZÖVETSÉG VERSENYSZABÁLYZATA

Budapesti Vízilabda Szövetség 1053 Budapest, Curia u. 3. II. em. 4. Tel/Fax.:

EGYSÉGES VERSENY- FEGYELMI- ÉS JÁTÉK SZABÁLYZAT

Versenykiírás/ Szabályok

Magyar Floorball Szakszövetség Utánpótlás, nagypályás floorball bajnokságok versenykiírása

Nemzetközi rádióamatőr szövetség 1-es régió

SZI-ZO SPORT évi kültéri Kispályás Labdarúgó Bajnokság Versenykiírása

FINA VÍZILABDA SZABÁLYOK A ÉVEKRE

MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz

SZI-ZO SPORT Teremlabdarúgó Bajnokság Versenykiírása

BKV Zrt. SZÁLLÍTÁSI KERETSZERZŐDÉS KONSZIGNÁCIÓS KÉSZLET KERETÉBEN FAJTA ÉS MENNYISÉG SZERINT MEGHATÁROZOTT DOLOG HATÁRIDŐS ADÁSVÉTELE

Magyar Gyeplabda Szakszövetség Hungarian Hockey Federation

FORGALMI UTASÍTÁSA. Jóváhagyta: Aba Botond vezérigazgató, életbe léptette a 9/VU/1999. sz. utasításával. Érvényes: 1999.

Magyar Floorball Szakszövetség 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. Jegyzőkönyvvezető (zsűri) tananyag. Budapest január

VII. MOZGÁSJAVÍTÓ KUPA. Ügyességi verseny. Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetsége. meghirdeti

A Magyar Amerikai Football Szövetség Versenyszabályzata. Érvényes:2013. június 10-től

Faluház és Karikó János Könyvtár Biatorbágy TŰZRIADÓ TERV Készítette: Bacskai László tűzvédelmi előadó. Tel: 0620/

SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZAT

BKV Zrt. SZÁLLÍTÁSI KERETSZERZŐDÉS FAJTA ÉS MENNYISÉG SZERINT MEGHATÁROZOTT DOLOG HATÁRIDŐS ADÁSVÉTELE

ORSZÁGOS POLGÁRŐR SZÖVETSÉG

Versenyszabályzat a WorldSkills versenyek megszervezéséhez és lebonyolításához

ÚJFEHÉRTÓ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 127/2014. (IX. 15.) számú h a t á r o z a t a

Veszprém Megyei Diáksport Egyesület 2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT. Ajka, március 08.

A versenybíró szerepe, kötelességei és jogai csapatbajnoki mérkőzéseken

BÍRÓI SZABÁLYZAT Módosítva: május 2.

IRATKEZELÉSI SZABÁLYZATA

ÜGYFÉLSZOLGÁLATI ÉS PANASZKEZELÉSI SZABÁLYZAT

37/2003. (X. 29.) IM rendelet. a közjegyzői ügyvitel szabályairól. I. Fejezet ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK. A rendelet hatálya

A Semmelweis Egyetem kancellárjának K/1/2016. (I.04.) határozata. az Iratkezelési Szabályzat elfogadásáról

AZ INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION BÍRÓI SZABÁLYZATA

HÁZIREND. Tartalomjegyzék

FINA VÍZILABDA SZABÁLYOK

IRATKEZELÉSI SZABÁLYZAT 2. SZ. MELLÉKLET

A Magyarországi Evangélikus Egyház iratkezelési szabályzata TERVEZET

ESZTERHÁZY KÁROLY FŐISKOLA MUNKAVÉDELMI SZABÁLYZAT

A BEREGSZÁSZI PÁL SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS SZAKISKOLA SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATA 5. SZÁMÚ MELLÉKLET

KISPÁLYÁS FLOORBALL DIÁKOLIMPIA

Nyíltvízi Úszás Nemzetközi Szabályai

AZ OEP TAJ ELLENŐRZÉS BEVEZETÉSE AZ IGÉNYBEVEVŐI NYILVÁNTARTÁS (KENYSZI)

Magyar Solymász Egyesület Szervezeti és Működési Szabályzata és Mellékletei

SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZAT CSANÁDPALOTAI VÁROSI KÖNYVTÁR

A költségvetés tervezésével és végrehajtásával kapcsolatos különleges előírások, feltételek

A Budapesti Vízilabda Szövetség 2015/2016. évi bajnokságainak versenykiírása

A BUDAPESTI MŰSZAKI FŐISKOLA SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI REND KIEGÉSZÍTÉSE KÖNYVTÁR

SZEKSZÁRDI I. BÉLA GIMNÁZIUM, KOLLÉGIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA

MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA CSILLAGÁSZATI ÉS FÖLDTUDOMÁNYI KUTATÓKÖZPONT SOPRON BIZONYLATI REND 2012.

együtt, annak minden jogi és anyagi vonzatával együtt. 2.4 Megrendelői szolgáltatások

COMPLEX CÉGADATBÁZISOK ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI

A MAFSZ elnöksége jelen határozata alapján a MAFSZ Cheerleading Bizottság vezetésére, annak elnökségébe az alábbi személyeket kéri fel, nevezi ki.

Nyíregyháza Város évi Kispályás Labdarúgó Bajnokság Versenykiírása

PÉNZKEZELÉSI SZABÁLYZAT

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

MÁV-START Zrt /2014/START PÁLYÁZATI FELHÍVÁS. Éberségi, vonatbefolyásoló és generátor alkatrészek beszerzése. tárgyú beszerzéshez

Szervezeti és Működési Szabályzat

5310 Kisújszállás, Arany János utca 1/A 59/ OM azonosító:

BEREGI ALAPÍTVÁNYI GIMNÁZIUM, SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS SZAKISKOLA SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZAT 2013.

Mezõberény Város Önkormányzata Polgármesteri HivatalaSzervezeti és Mûködési Szabályzata. I. fejezet Általános rendelkezések

2015/2016. TANÉVI DR. MEZŐ FERENC SZELLEMI DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III-IV. KORCSOPORT

III. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Magyar Postagalamb Sportszövetség ORSZÁGOS VERSENYSZABÁLYZAT ÉS KIÁLLÍTÁSI SZABÁLYZAT

Általános rész. Gyerek Serdülő Kadet Junior Felnőtt Senior Senior+ -7 éves leány fiú leány

3. sz. módosítás kérdései az F.1. sz. Jelzési Utasításból

A veszprémi. Deák Ferenc Általános Iskola Veszprém, Aradi vértanúk útja 2. OM azonosító: HÁZIRENDJE

dr. Navracsics Judit

TEMPO ORSZÁGOS ÖNKÉNTES KIEGÉSZÍTŐ EGÉSZSÉGPÉNZTÁR KÁRTYAHASZNÁLATI SZABÁLYZAT július 01.

Budapest Főváros XVI. kerületi Önkormányzat és Budapest XVI. kerületi Polgármesteri Hivatal Közbeszerzési Szabályzata

Magyarországi Románok Országos Önkormányzat Hivatalának Szervezeti és Működési Szabályzata

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

Szent Kristóf Szakrendelő Közhasznú Nonprofit Kft. Betegfogadás és betegellátás rendje

2. FEJEZET CSAPATOK, JÁTÉKOSOK ÉS FELSZERELÉS

1. A szabályzat hatálya

Ópályi Község Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2014. (II. 5.) önkormányzati rendelete. az Önkormányzat évi költségvetéséről.

I. A rendelet hatálya, célja, fogalmai. Jelen rendelet hatálya Baja város közigazgatási területére terjed ki.

A Magyar Asztalitenisz Szövetség szervezeti és működési szabályzata. I. Általános rendelkezések

2015/2016. TANÉVI XVII. STRANDRÖPLABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ

Bérleti és Szolgáltatási szerződés

Eltérések vizsgán a kérdések száma: 51 db. 3. sz. módosítás kérdései az F.1. sz. Jelzési Utasításból. 1. fejezet

HUNYADI JÁNOS KATOLIKUS ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

IRATKEZELÉSI SZABÁLYZAT

MJSZ UTÁNPÓTLÁS TESZTELÉS

Magyar Floorball Szakszövetség. Országos Bajnokság III. osztály

MŰEGYETEMI ATLÉTIKAI ÉS FOOTBALL CLUB SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATA

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

Nagykovácsi Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének 28/2012. (09.25.) Önkormányzati rendelete közterületek és középületek fellobogózásáról

A békési Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATA

KÖSZÖNTŐ. Balogh Gábor. Tisztelt testnevelők, felkészítők, kedves diákok!

Ha attól eltérő, kérjük töltse ki az A.II mellékletet Az ajánlatokat a következő címre kell benyújtani:

STEEL DARTS NEMZETI BAJNOKSÁG ÉS MAGYAR KUPA NŐI ÉS FÉRFI EGYÉNI VERSENYKIÍRÁSA A VERSENYÉVADRA

Nyugat-magyarországi Egyetem

2014/42. SZÁM TARTALOM

1. A rendelet hatálya. 2. Az önkormányzat tulajdonában lévő lakások bérletére vonatkozó szabályok, a bérbeadói jogok gyakorlása

VISONTAI KOVÁCH LÁSZLÓ

Átírás:

Versenybírói feladatköri leírás 1. számú melléklet A versenybírói viselkedés: Egy mérkőzésen közreműködő versenybíró hivatalos személynek minősül. Feladatát mindenkor e minőségének megfelelően, felelősséggel és lelkiismeretesen kell végeznie. Minden elvárható módon segítenie kell a sportesemény lebonyolítását a szabályoknak és előírásoknak megfelelően. A versenybíró a mérkőzés kezdetétől, annak végéig a versenybíróság vezetőjével (jegyzőkönyvvezető) tart kapcsolatot a mérkőzéssel kapcsolatos kérdésekben. A versenybírói etika: A versenybírónak mindenkor a szabályoknak megfelelően kell feladatát végezni. A mérkőzésen résztvevő csapatokat munkája során egyenlően kell kezelnie. Általános versenybírói feladatok a mérkőzés előtt: Az adott mérkőzés - időpontjának, helyszínének, megközelítésének, pályaviszonyainak megismerése. - eseménynek és időjárásnak megfelelő öltözet összeállítása - korosztályának, és a beosztásnak megfelelő speciális ismeretek birtoklása - előírt és szükséges eszközeinek, segédanyagainak megléte Általános versenybírói feladatok a mérkőzés folyamán: Egy mérkőzés versenybírósága a szabályok és a játékvezetői utasítások, játékvezetői kérések alapján végezze munkáját. A kulturált, nyugodt viselkedés az egyetlen megfelelő és célravezető megoldás. A versenybíró munkája közben tartózkodjon magánemberi megnyilvánulásoktól. Ha a versenybíró munkája során hibázik, akkor arról minden esetben tájékoztatnia kell a jegyzőkönyvvezetőt. A hiba jellegétől függően a tájékoztatásra azonnal (akár a játékot is megszakítva), játékszünetben, a harmadok közötti szünetben, vagy a mérkőzés végén kerülhet sor. Általános versenybírói feladatok a mérkőzés után: A mérkőzés vége nem jelenti a versenybírói munka végét. A jegyzőkönyv kitöltésének segítése, az esetlegesen kitöltésre kerülő egyéb okmányok elkészítése, aláíratása, nem egyedül a jegyzőkönyvvezetőnek, mint a versenybíróság vezetőjének a feladata vagy kötelessége. 1

Összegezve elmondható, hogy egy mérkőzés versenybírósága tagonként önálló feladatokat végző, egymás munkáját segítő, szakmailag felkészült sportszakemberekből álló, zárt egységet alkotó testület. Feladata a jégkorong mérkőzés szabályos lebonyolításában való tevékeny közreműködés. Jegyzőkönyvvezető feladatai: A mérkőzés versenybíróságának vezetője a mindenkori jegyzőkönyvvezető, aki a mérkőzés lebonyolítása és adminisztrációja tekintetében a játékvezetővel és a csapatok vezetőivel tartja a kapcsolatot. - a csapatok által leadott nevezési lapokra fel kell jegyezni a leadás időpontját - a leadott nevezési lapon szereplő játékosok játékjogosultságát, edzői jogosultságot ellenőrizni kell (játékengedély, orvosi igazolás, esetleges eltiltás MJSZ hivatalos honlapjáról, edzői igazolvány érvényessége) - bemelegítés alatt össze kell vetni a nevezési lapon szereplő játékosokat a pályán lévőkkel (mezszám ellenőrzés, mindenki megvan-e, esetleg többen vannak) - utánpótlás mérkőzéseken ellenőrizni kell a fel-, illetve lejátszók számát az érvényben lévő versenyszabályzat alapján - felnőtt mérkőzéseken a játékvezetők számára feljegyzést kell készíteni a játékosok által kötelezően használandó védőfelszerelésekről - minden egyéb, a mindenkori Versenyszabályzat illetve Versenykiírás által a mérkőzések lebonyolítására vonatkozó szabályt ellenőrizni kell (pl. külföldi játékosok szerepeltetése, játékos és kapuslétszám)) A felsorolt ellenőrzések során feltárt hiányosságokról amennyiben azok a bemelegítés megkezdéséig nem pótolhatók - haladéktalanul értesíteni kell a játékvezetőket, illetve a Versenyszabályzatban meghatározott hiányosságokról Eseménynaplót kell rögzíteni. Az ellenőrzések után a jegyzőkönyvvezető az Online jegyzőkönyvet tölti ki. A mérkőzés ideje alatt minden eseményt adminisztrál, esetenként az utánpótlás mérkőzéseken a bemondói feladatokat ellátja. A mérkőzés befejezésekor a jegyzőkönyvet lezárja, játékvezetővel és az orvossal hitelesítteti, majd gondoskodik arról, hogy a részt vevő csapatok kapjanak egy-egy példányt, valamint arról, hogy az MJSZ Versenybíróságához a Versenyszabályzatban leírtak szerint eljusson. 2

Az időmérő, táblakezelő feladatai Bajnoki mérkőzések A bemelegítés megkezdésére (mérkőzés kezdete előtt 40 perccel) az órának, illetve a táblának készen kell állnia. Mutatnia kell a csapatok megnevezéseit (helyi viszonylatnak megfelelően), és a 20:00 percet, ahonnan visszaszámlálva indítja az órát. A bemelegítés idejének leteltét dudaszóval kell jelezni (ha nem automatikus, akkor kézi kürttel). A mérkőzés kezdési időpontjára az órának és a táblának készen kell állnia. Lehetőség szerint mind a harmadok játékidejét mind a szünetek idejét visszafelé mérjük. Az időmérő köteles egy kézi stoppert is üzemeltetni párhuzamosan, az esetlegesen fellépő órahibák következményeinek kiküszöbölésére. Az óra-, illetve a táblakezelőnek tökéletesen tisztában kell lennie a játékszabályokkal, így biztosítva, hogy a korrekt információk a lehető leggyorsabban ki a táblára. Nemzetközi mérkőzések A mérkőzés alatti tevékenység megegyezik a hazai mérkőzésekkel, kiegészülve az IIHF által előírt szabályokkal. A műsorközlő feladatai A mérkőzést megelőző időszakban a műsorközlő feladatai közé tartoznak az alábbiakban felsoroltak: - egyezteti a jegyzőkönyvvezetővel a csapatlistát, számok és nevek alapján, - a mérkőzés hivatalos kezdési időpontja előtt a 20 perccel a csapatok ismertetése az alábbiak szerint: a vendégcsapat bemutatása magyarul és angolul (nemzetközi mérkőzésen), beleértve edzőt és másodedzőt a hazai csapat bemutatása magyarul és angolul (nemzetközi mérkőzésen), beleértve edzőt és másodedzőt a mérkőzés hivatalos kezdési időpontja előtt 3 perccel a játékvezetők ismertetése A mérkőzés során a műsorközlő a mérkőzésen történtekről tájékoztatja a közönséget és a csapatokat. Gólokkal kapcsolatos bemondások: A játékvezető által bediktált játékosokat szabad és kell bemondani gól esetén. A szabályok szerint a jegyzőkönyv lezárásáig a bejegyzett gólok módosíthatóak, de csak a játékvezető utasítására vagy engedélyével. 3

Amennyiben a játékvezető tájékoztatja a versenybíróságot, közöljük a gól érvénytelenségének indokát Videó gólbíró bevonásakor a játékvezető nemleges döntése esetén a Nincs gól mondat alkalmazandó. Büntetésekkel kapcsolatos bemondások: Egy időben kiszabott büntetés esetén a vendégcsapat játékosának büntetését kell előre bemondani, majd a hazai játékosét. Büntető lövés kiszabásakor a Büntető lövés következik közlés a mérvadó, majd a büntető lövést végrehajtó játékos száma és neve. A büntetések leteltekor a kézikönyvben leírtak a mérvadóak. Egyéb, a mérkőzéssel kapcsolatos bemondások: A mérkőzés során a műsorközlőnek a következőket kell közölni: leshelyzet tilos felszabadítás kapus cseréje harmadok utolsó percei, ill. a harmadik harmad utolsó kettő perce esetleges korai kapuscserét időkéréseket Hosszabbítás esetén közölni kell a közönséggel a hosszabbítás tiszta játékidejét, valamint hogy mikor kezdődik a hosszabbítás (3 perc szünet után pl.). Szétlövésnél,, közölni kell a büntetést végrehajtó játékos számát és nevét. Kézi időméréskor (amennyiben az óra nem működik, ill. mérkőzés során elromlik) minden esetben közölni kell minden játékmegszakításkor vagy a harmadból eltelt időt, vagy a harmadból még hátralévő időt. A büntetőpad felelős feladatai A mérkőzést megelőző időszakban a büntetőpad felelős feladatai közé tartoznak az alábbiakban felsoroltak a zsűri vezetőjével egyeztetve: - egyezteti a jegyzőkönyvvezetővel a nevezési lapot, számok és nevek alapján, - ellenőrzi a jégen bemelegítő játékosokat létszám, és nevezési lapon feltüntetett mezszámok szerint. Amennyiben a csapatvezető által aláírt nevezési laphoz képest eltérést észlel, azt azonnal jelzi a jegyzőkönyvvezetőnek. - egyéb, a versenybíróság vezetője által meghatározott feladat(ok) elvégzése (nevezési lapok beszerzése, fénymásolás, mérkőzés előtti ceremónia esetleges segítése, stb;) - pálya adottságainak megfelelően intézkedik megfelelő korong tároló eszközről és annak hűtéséről (tipikusan: vödör, jéggel) 4

- egyezteti a versenybíróság vezetőjével, hogy a mérkőzés és a harmadok előtt melyik csapathoz menjen jelezni a megfelelő időben (mérkőzés előtt 5 perccel, harmad szünetek vége előtt 3 perccel) A büntetőpad felelősnek a mérkőzés alatt a büntetőpadon kell tartózkodnia és a következő feladatokat kell ellátnia: - A játék menetének megfelelően be és visszaengedi a büntetett játékost a büntetőpadra /-ról - utánpótlás mérkőzéseken sorstatisztikát vezet (részletes leírás a sorstatisztikus feladatait tartalmazó mellékletben) - formanyomtatványon rögzíti a kiállított játékosról a formanyomtatványnak megfelelően az adatokat - a pálya adottságainak / lehetőségeinek megfelelően szükség szerint beadja a vonalbírónak a mérkőzés folyamán a korongot - mérkőzés kezdete előtt 5 perccel, a harmadok kezdete előtt 3 perccel jelez a megfelelő csapatnak - a mérkőzés végén visszaengedi a mérkőzés befejezésekor még kiállításukat töltő játékost/játékosokat - összesíti a büntetéseket a formanyomtatvány alapján és egyezteti a jegyzőkönyvvezetővel. - a mérkőzés végén egyezteti a versenybíróság vezetőjével az esetleges további teendőket A lövés statisztikus feladata A lövés statisztikus a versenybíróság vezetőjétől (jegyzőkönyvvezető) kapott megbízás alapján a számára kijelölt csapat játékosainak lövéseit jegyzi, az előzőkben részletezett meghatározásnak megfelelően. A lövés statisztikát az eseményen használatos statisztikai lapon kell vezetni. A lövés statisztikát a játékosok mezszámának megjelölésével, játékosonként és játékharmadonként (adott esetben a hosszabbításban is) összesítve kell elkészíteni. Amennyiben az ellenfél kapust cserél, új - az elsővel megegyező adatokkal kitöltött - statisztikai lapon kell a statisztikát vezetni. A lövés statisztikus minden játékrész végén közli a jegyzőkönyvvezetővel a harmadban történt összes lövés számát, figyelembe véve az esetleges kapuscserét. A mérkőzés befejeztével, az adatok megfelelő összesítése után, a jegyzőkönyvvezetővel közli a játékos sorszámának megfelelő egyéni lövésszámot, valamint a jegyzett csapat összes lövéseinek számát, jelezve az esetleges kapuscsere okozta lövésszám megosztást. IIHF vagy egyéb, MJSz által kijelölt eseményeken a lövés statisztikai lap hivatalos dokumentum, amely a mérkőzés jegyzőkönyvének mellékletét képezi. 5

A bedobás ( buli ) statisztikus feladata A bedobás statisztikus a versenybíróság vezetőjétől (jegyzőkönyvvezető) kapott megbízás alapján, a játék során kialakult játékmegszakítások után következő, a korong bedobásakor (buli) kialakuló játékhelyzetet értékeli. A bedobás statisztikát az eseményen használatos bedobás statisztikai lapon kell vezetni. A bedobás statisztikusnak a korong játékba hozásakor (bedobásakor), a bedobáshoz felálló két játékos szempontjából kell megítélnie, melyik játékos birtokába került a korong. Egyes, nehezen megítélhető helyzetben a korong birtoklásának megítélésekor azt kell figyelembe venni, hogy az első, korongot ellenőrzése alatt tartó játékos melyik csapat tagja. A bedobás statisztikus a statisztikai lapon a játékos mezszáma mellé tett + jellel jelzi a korong megszerzését, ill. jellel a korong elvesztését. A bedobás statisztikai lap adatait a mérkőzés végén, a mezszámoknak megfelelően összegezni kell, és a statisztikai lapot a jegyzőkönyvvezetőnek illetve IIHF eseményeken az IIHF - statisztikáért felelős - küldöttjének kell átadni. Az orvos feladatai A sportegészségügyi ellátást nyújtó személy a mérkőzés előtt a jegyzőkönyvvezetőnek köteles megadni a pontos nevét valamint orvos esetében pecsétjének számát. Az orvosnak legkésőbb a bemelegítés megkezdéséig a játékvezetőnél és a versenybíróságnál kell jelentkeznie és a mérkőzés befejezése után 15 percig a helyszínen (a pályán) tartózkodnia. A mérkőzés előtti jeges bemelegítés orvos jelenléte nélkül nem kezdhető el. Ennek ellenőrzése a versenybíróság feladata. Versenyszabály szerint: Az orvos köteles a mérkőzés folyamán közvetlenül a pálya mellett a versenybíróság közelében, a büntetőpad mellett vagy a cserepadoknál tartózkodni és a mérkőzés eseményeit figyelemmel kísérni. Ajánlott tartózkodási hely a két cserepad között. A mérkőzés szüneteiben és végén az orvosnak a csapatok vezetőivel történő személyes egyeztetés útján meg kell bizonyosodnia arról, hogy a csapatoknál nincs sérült játékos, és ezt a mérkőzés jegyzőkönyvben rögzíteni kell. A mérkőzés végén aláírásával és orvosok esetében pecsétjével hitelesíti a jegyzőkönyvet. Az orvos a mérkőzés folyamán ellátott sérülésekről a sérülésregiszteren az Orvosi Bizottságot. A sérülésregiszter 2 példányos nyomtatványából az eredeti az érintett játékos (csapat) példánya, a másik pedig az MJSZ példánya, melyet az MJSz Versenybíróságának kell megküldeni a mérkőzés jegyzőkönyv mellékleteként. A mérkőzés jegyzőkönyvvezetőjének feladata az orvos figyelmeztetése a sérülésregiszter kitöltésére. 6

Mérkőzés Videofelvétel rögzítő feladata Kamerát a jégpálya felezőjével egy vonalba kell helyezni. A felvételt legkésőbb a játékvezetők jégre lépésekor el kell indítani, és a szünetekben illetve a mérkőzés végén addig nem lehet leállítani, amíg a játékvezetők el nem hagyják a jeget. A felvételnek az egy játékrészen belül történteket (a játékvezetők jégre lépésétől a távozásukig) vágatlanul kell rögzíteni, ennek megfelelően tartalmaznia kell a jégen történteket a játékmegszakítások alatt is. A felvételen minden játékmegszakítás alatt rövid időre meg kell mutatni az időmérő óra állását is. A csapatok kispadjánál történő bármely akár aktív játék vagy játékmegszakítás alatti incidensre fókuszálni kell, és rögzíteni azt. Az operatőrnek folyamatosan nyomon kell követnie a korongot a képernyőn A közönséget nem szabad rögzíteni. Az MJSZ Versenyszabályzata szerint a videó rögzítésért felelős személy a mérkőzést követő 72 órán belül köteles a mérkőzés felvételét feltölteni az MJSZ által használt Youtube csatornára a megfelelő korosztályhoz. A feltöltéshez szükséges adatok: www.youtube.com; bejelentkezés: mjszvideo2015@gmail.com; jelszó: jegkorong A mérkőzés feltöltését követően javasolt letiltani a kommentálási lehetőséget! A felvétel paraméterei: mpeg2, vagy mpeg4 formátum, max. 2 GB (lehetőség szerint) Olyan ügyeknél, melyek kivizsgálását szükségesnek találja az Edzői Bizottság és/vagy a Fegyelmi Bizottság, külön felszólításra a felvételt a felszólítástól számított 12 órán belül fel kell tölteni. A mérkőzést rögzítő személynek mindent el kell követnie, hogy a lehető legjobb képminőséggel rögzítse a mérkőzést. Ha a videó minősége nem felel meg az MJSZ céljainak, a Hazai csapat köteles a rögzítéshez használt hardvereszközök azonnali fejlesztéséről, és/vagy a rögzítésre kijelölt személy továbbképzéséről gondoskodni. 7