Tavaszi Kamaraaukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK Katalógus sorszáma Cikk szöveg Kikiáltási ár Leütési ár 1 Fülbevaló, 580 au, ag, 4 bril. cca. 0,25 ct, 2,1 g 40 000 Ft 40 000 Ft 2 Gyűrű, 585 au, 1 bril. cca. 0,30 ct, 1,8 g 60 000 Ft 85 000 Ft 3 Karkötő, 580 au, 1 bril. cca. 0,10 ct, 6,2 g 70 000 Ft - Ft 4 Lánc, 585 au, 6,6 g 70 000 Ft 70 000 Ft 5 Gyűrű, 585 au, 15 bril. cca. 0,30 ct, 1,9 g 50 000 Ft 95 000 Ft 6 Fülbevaló, 580 au, 4 bril. cca. 0,40 ct, 2,8 g 50 000 Ft 85 000 Ft 7 Gyűrű, 585 au, 9,0 g 70 000 Ft 70 000 Ft 8 Gyűrű, 580 au, 13 bril. cca. 0,25 ct, 2,6 g 45 000 Ft 70 000 Ft 9 Karék, 585 au, 3 bril. cca. 0,35 ct, 8,7 g 90 000 Ft 90 000 Ft 10 Lánc, 585 au, 3 korall, 5 bril. cca. 0,30 ct, 14,1 g 120 000 Ft - Ft 11 Fülbevaló, 585 au, 7,4 g 60 000 Ft 70 000 Ft 12 Ékszer, 2 db, 800 ag, korall, 24,1 g 25 000 Ft 44 000 Ft 13 Melltű, 580 au, gránát, 7,0 g 45 000 Ft 45 000 Ft 14 Fülbevaló, 580 au, ag, 4 bril. cca. 0,45 ct, 2,0 g 50 000 Ft 70 000 Ft 15 Gyűrű, 585 au, 3 bril. cca. 0,65 ct, 2,5 g 60 000 Ft 80 000 Ft 16 Függőóra, 585 au, 24,5 g 70 000 Ft 70 000 Ft 17 Lánc, 585 au, turmalin, 2,7 g 30 000 Ft 65 000 Ft 18 Fülbevaló, 585 au, 2 ametiszt, 3,4 g 40 000 Ft 40 000 Ft 19 Gyűrű, 580 au, 1 bril.cca.0,20ct, 16gyém.cca.0,20ct, 2,6g 45 000 Ft 45 000 Ft 20 Fülbevaló, 580 au, ag, 2bril.cca.0,40ct, 2gyém.cca.0,05ct, 2,6g 80 000 Ft 90 000 Ft 21 Melltű-függő, 750 au, 15,2 g 80 000 Ft - Ft 22 Fülbevaló, 580 au, türkiz, 2,2 g 30 000 Ft 70 000 Ft 23 Gyűrű, 585 au, 7 bril. cca. 0,25 ct, 2,4 g 50 000 Ft 85 000 Ft 1
24 Dísztű, 580 au, 5 zafírcca.1,00ct, 3 gyém.,1bril.cca.0,10ct, 6,4 g 70 000 Ft - Ft 25 Fülbevaló, 585 au, ag, 2 gyöngy, 18gyém.cca.0,50ct, 3,6 g 70 000 Ft 70 000 Ft 26 Gyűrű, 580 au, achát, 8,2 g 90 000 Ft 90 000 Ft 27 Karkötő, 580 au, 2 gyém. cca. 0,15 ct, 1 smar., 12,6 g 120 000 Ft - Ft 28 Gyűrű, 585 au, 1bril.cca.0,10ct, 4 gyém.cca.0,05ct, 4,4 g 50 000 Ft 50 000 Ft 29 Fülbevaló, 585 au, 2br.cca.0,30ct,20gyém.cca.0,20ct,2smar.cca.2,50ct, 6,9g 80 000 Ft 200 000 Ft 30 Karék, 580 au, 1 smaragd, 7,1 g 70 000 Ft 75 000 Ft 31 Gyűrű, 585 au, 1smar.cca.1,00ct, 2bril.cca.0,04ct, 2,5g 40 000 Ft 70 000 Ft 32 Nyakék, 750 au, 2bril.cca.0,20ct, 1smar., 1rub., 4,0g 60 000 Ft - Ft 33 Gyűrű, 585 au, 7 smar., 1 rub., 6,5 g 70 000 Ft 180 000 Ft 34 Függelék, 580 au, 16,5 g 60 000 Ft - Ft 35 Fülbevaló, 585 au, 2 korall, 1,8 g 15 000 Ft 20 000 Ft 36 Gyűrű, 585 au, 6 bril. cca. 0,45 ct, 6 gyém., 5,1 g 50 000 Ft 80 000 Ft 37 Fülbevaló, 580 au, ag, 4 bril. cca. 0,30 ct, 2,5 g 85 000 Ft - Ft 38 Gyűrű, 750 au, 5 bril. cca. 0,60 ct, 8 gyém., 2,5 g 65 000 Ft 150 000 Ft 39 Gyűrű, 585 au, 3 bril. cca. 0,50 ct, 2,1 g 90 000 Ft 160 000 Ft 40 Lánc, függő, 750 au, 1 bril. cca. 0,15 ct, 2,4 g 45 000 Ft 55 000 Ft 41 Gyűrű, 585 au, 9 bril. cca. 0,50 ct, 2,0 g 100 000 Ft 120 000 Ft 42 Gyűrű, 585 au, 17 bril. cca. 0,60 ct, 2,8 g 100 000 Ft 190 000 Ft 43 Fülbevaló, 585 au, 4 bril. cca. 0,20 ct, ónix, 4,7 g 120 000 Ft 180 000 Ft 44 Gyűrű, 580 au, 1 bril. cca. 0,60 ct, 2,0 g 120 000 Ft 300 000 Ft 45 Ékszer, 2 db, 750 au, 87 bril. cca. 0,65 ct, 10,2 g 140 000 Ft 180 000 Ft 46 Lánc, függő, 925, 835 ag, kvarc, 62,1 g 40 000 Ft 70 000 Ft 47 Kézelőgomb, 2 db, 800 ag, 17,6 g 15 000 Ft 22 000 Ft 48 Mellénylánc, 900, 835 ag, 112,0 g 35 000 Ft - Ft 49 Kitűző, 800 ag, 10,6 g 8 000 Ft 14 000 Ft 2
50 Karék, 750 ag, 16,4 g 10 000 Ft 19 000 Ft 51 Nyakék, 800 ag, korall, 44,7 g 20 000 Ft 20 000 Ft 52 Karkötő, 835 ag, türkiz, 35,0 g 20 000 Ft 20 000 Ft 53 Lánc, függőóra, 800, 750 ag, 41,0 g 45 000 Ft - Ft 54 Ékszer, 2 db, 750 ag, 44,5 g 30 000 Ft 38 000 Ft 55 Melltű, 925 ag, 9,1 g 15 000 Ft 55 000 Ft 56 Feszület, ag, 80,3 g 50 000 Ft 70 000 Ft 57 Plakett, 4 db, 999 ag, 124,9 g 40 000 Ft - Ft 58 Szelence, 800 ag, 132,2 g 40 000 Ft - Ft 59 Kosár, 835 ag, 144,5 g 35 000 Ft - Ft 60 Szalvétatartó, 800 ag, 67,5 g 20 000 Ft 30 000 Ft 61 Cukortartó, 800 ag, 155,0 g 40 000 Ft - Ft 62 Cigaretta kínáló, 800 ag, 442,3 g 100 000 Ft - Ft 63 Csemegéstál, 800 ag, 107,6 g 25 000 Ft 25 000 Ft 64 Desszertes készlet, 925 ag, 268,6 g 70 000 Ft - Ft 65 Teáskanál, 12 db, 875 ag, 189,4 g 60 000 Ft - Ft 66 Fűszertartó, 800 ag, 75,9 g 20 000 Ft - Ft 67 Doboz, 800 ag, 329,0 g 80 000 Ft 80 000 Ft 68 69 70 71 72 73 74 75 Pesti gyümölcskínáló tál Jelzett: Pest, 1920 körül, Polgár Kálmán. Bécsi gyertyatartó-pár XIX. század vége. Hermann Südfeld. Tálca Pest, 1920 körül, Zipper Henrik Antal. Empire kanócvágó olló Bécs, 1808. Francia parfümös palack Párizs, 1900 körül, Gustave Keller. Szecessziós cukorszóró és dzsemtartó Jelzett: Bécs, 1900 körül, Gedlitzka & Söhne Füleskosár Német, 1910 körül. Kínálótál Pest, 1930 körül, Magyar Ötvös Műhely. 70 000 Ft 85 000 Ft 90 000 Ft 95 000 Ft 120 000 Ft 120 000 Ft 40 000 Ft 55 000 Ft 30 000 Ft 32 000 Ft 32 000 Ft 50 000 Ft 30 000 Ft - Ft 110 000 Ft 120 000 Ft 3
76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Asztali cigarettás doboz Jelzett: Pest, 1930 körül, Wintelmantel & Szombathy. Historizáló talpastál Prága, XIX. század vége. Pohár Jelzett: Bécs, 1856., Mayerhofer & Klinkosch. Biedermeier díszpohár Jelzett: Bécs, 1862. Biedermeier tálka Bécs, 1846., Wenzel Mayer. Csengő ezüst 117 g. Bécs, XIX. század vége, Czokally & Würbel, valamint Bachruch forgalmazói jelzéssel. Kézi gyertyatartó Bécs, XIX. század vége, Vincenz & Czokally, valamint Bachruch forgalmazói jelzéssel. 3 darabos piperetégely Jelzett: Bécs, XIX. század, Würbel & Czokally, Bachruch forgalmazói jelzéssel. Díszpohár Jelzett: Bécs, XIX. század vége, Czokally & Würbel, valamint Bachruch forgalmazói jelzéssel. Biedermeier fülestálca Bécs, 1857., Mayerhofer & Klinkosch. Historizáló díszpohár - Billikom Német, XIX. század második fele. Pesti empire gombolyagtartó Müller József., 1839. Porcukorhintő Jelzett: Bécs, 1870 körül. 6 darab teáskanál Bécs, 1880 körül, Jarosinski Ladislaus. 6 darab mokkáskanál Prága, 1900 körül. Szovjet púderes doboz Moszkva, 1955. Kézelőgomb-pár Német, 1900 körül. 2 darab függelék Fényképtartós medalion és ceruza, színes zománccal festve 5 darab dísztárgy XX. század első fele. 2 darab tortalapát Német, 1890 körül. Ezüst kisplasztika - A gyermek Bacchus Bécs, XIX. század vége, Franz Rumwolf. Ezüst kisplasztika - Szarvas Pest, XX. század második fele, FOÉ. Nádler Róbert Festő a szabadban Zórád Ernő (Wallburg Egon) Fiatal pár Székely Bertalan Freskóvázlat 70 000 Ft 70 000 Ft 48 000 Ft 65 000 Ft 15 000 Ft 19 000 Ft 35 000 Ft - Ft 18 000 Ft 42 000 Ft 20 000 Ft 90 000 Ft 21 000 Ft 48 000 Ft 140 000 Ft - Ft 30 000 Ft 50 000 Ft 180 000 Ft 200 000 Ft 45 000 Ft 50 000 Ft 30 000 Ft 36 000 Ft 20 000 Ft 28 000 Ft 18 000 Ft 32 000 Ft 8 000 Ft 24 000 Ft 12 000 Ft 15 000 Ft 40 000 Ft 40 000 Ft 30 000 Ft 32 000 Ft 30 000 Ft 30 000 Ft 25 000 Ft 40 000 Ft 30 000 Ft - Ft 38 000 Ft 40 000 Ft 50 000 Ft - Ft 55 000 Ft - Ft 36 000 Ft 36 000 Ft 4
101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 Augustus-Neve, A. A Sóhajok hídja Velencében Cesare Tropea Fiatal lány Forlenza, Domenico Piros kendős lány Vidovszky Béla A szolnoki Tabán Nagy Ernő: Piaci részlet Barabás Márton Nagyváradi piac a Zsinagógával Deák-Ébner Lajos Dinnyeárusok Berkes Antal Utcarészlet Forster Jakab Zalaegerszegi belváros Boldizsár István Pesti rakpart Cserepes István Korcsolyázók Bendrat, Arthur Vízparti táj (1898) ifj. Kovács János Leányfalu Bosznay István Patakpart Pólya Iván Zagyva parti halász (1931) Bosznay István A parádi erdő Feszty Masa Őszi erdő Herman Lipót Fürdőzők Nádler Róbert Tengerparti fürdőzők Bozsó János Károly bácsi tanyája Istókovits Kálmán Virágos fák (Nagymaros), 1956 Boromisza Tibor Halászok Istókovits Kálmán Visegrád látképe Kelemen Emil Lajtosok (1936) Biai Főglein István Homokos part Megyes László Kopasz fák 40 000 Ft - Ft 75 000 Ft 75 000 Ft 55 000 Ft 100 000 Ft 36 000 Ft - Ft 280 000 Ft - Ft 85 000 Ft - Ft 75 000 Ft 140 000 Ft 36 000 Ft - Ft 55 000 Ft 55 000 Ft 38 000 Ft 170 000 Ft 60 000 Ft - Ft 28 000 Ft - Ft 90 000 Ft 120 000 Ft 55 000 Ft - Ft 55 000 Ft 55 000 Ft 65 000 Ft 120 000 Ft 220 000 Ft 460 000 Ft 200 000 Ft - Ft 55 000 Ft - Ft 140 000 Ft - Ft 5
127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 Fazekas Magdolna Téli táj Pólya Iván Ezüsthíd P. Bak János Virágok korsóban Vilhelm Károly Vásározók Ridovics László Almák és virágok Frank Frigyes Férfi portré Demjén Attila Merengő festő (Önarckép) Hikádi Erzsébet Ikrek és a nagymama Jándi Dávid Sárga blúzos lány kutyával Istókovits Kálmán Fekvő akt, 1956 Hincz Gyula Férfi portré Szász Endre Fiatal lány Csi Paj-Si után Garnélarákok Hincz Gyula Női akt tanulmámy Csi Paj-Si után Körtés csendélet Szász Endre Anya gyermekével Gulyás Dénes Műterem Gross Arnold Műveink Farkasházy Miklós Három grácia Albrecht Dürer Szent Katalin mártíromsága Gross Arnold Emlékek kertje I. Art deco dohányzó készlet 1940 körül. Art deco kisplasztika - Női fej 1940 körül. Figurális gyertyatartó 1970 körül, Szabó Gyula (?) Magyar retro kerámiatálak 1970 körül. Asztali díszdoboz Tevan Margit, 1960 körül. 120 000 Ft - Ft 120 000 Ft 120 000 Ft 46 000 Ft - Ft 120 000 Ft - Ft 220 000 Ft - Ft 46 000 Ft - Ft 90 000 Ft - Ft 80 000 Ft 110 000 Ft 130 000 Ft 320 000 Ft 65 000 Ft 65 000 Ft 90 000 Ft 90 000 Ft 220 000 Ft 280 000 Ft 50 000 Ft - Ft 50 000 Ft - Ft 28 000 Ft 70 000 Ft 120 000 Ft 140 000 Ft 36 000 Ft 85 000 Ft 24 000 Ft 24 000 Ft 150 000 Ft 240 000 Ft 70 000 Ft 150 000 Ft 18 000 Ft 18 000 Ft 20 000 Ft 30 000 Ft 8 000 Ft 12 000 Ft 18 000 Ft 50 000 Ft 20 000 Ft - Ft 6
153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 Szecessziós vajtartó Német, 1900 körül. Szecessziós díszváza Ón, Psziché alakjával. Német, 1900 körül. Tintatartó Német, 1900 körül. Boroskupa Német, XIX. század második fele. Gyömbértartó Német, XIX. század második fele. Zsebóra Chronometer Corgémont, 1910 körül. Éjjeliőr óra 'Bakteróra' Feltehetően német, 1900 körül. Ékszertartó doboz Cseh, 1920 körül. Parfümös üvegcsék XX. század eleje. Francia miniatűr váza Daum Nancy, 1900 körül. 25 000 Ft 70 000 Ft 55 000 Ft - Ft 15 000 Ft 15 000 Ft 30 000 Ft - Ft 80 000 Ft - Ft 28 000 Ft - Ft 50 000 Ft - Ft 35 000 Ft - Ft 70 000 Ft - Ft 35 000 Ft - Ft 163 10 darab miniatűr váza 65 000 Ft - Ft 164 165 166 167 168 169 170 171 Ékszertartó doboz Cseh, 1920 körül. Asztali tükör Velence, XX. század eleje. Angol szecessziós díszkancsó Minton, 1900 körül. Biedermeier kratérváza Bécs, 1830. Dísztányér Cseh fehérárú, herendi festéssel. Zsolnay kisplasztika - Szerencsemalac Zsolnay, Pécs, 1940 körül. Zsolnay díszkancsó 1900 körül. Zsolnay falitál 1890 körül. 45 000 Ft 45 000 Ft 32 000 Ft - Ft 48 000 Ft 48 000 Ft 120 000 Ft 1 200 000 Ft 20 000 Ft 28 000 Ft 33 000 Ft - Ft 25 000 Ft - Ft 70 000 Ft 70 000 Ft 172 Zsolnay dísztányér 24 000 Ft 28 000 Ft 173 174 175 Zsolnay dísztányér 1887. Zsolnay dísztányér 1980 körül. Zsolnay süteményes tányérok szecessziós virágmintával 1905 körül. 24 000 Ft - Ft 24 000 Ft 30 000 Ft 38 000 Ft 46 000 Ft 176 Zsolnay kora art deco csésze 25 000 Ft 25 000 Ft 177 178 Zsolnay kisplasztika - Bagoly 1960 körül. Zsolnay névjegykártyatartó - Békales Zsolnay, Pécs, 1920 körül. 30 000 Ft 70 000 Ft 60 000 Ft 60 000 Ft 7
179 180 181 182 183 Zsolnay miniatűr díszkancsó Formaterv: Apáti Abt Sándor és Mack Lajos. Zsolnay, Pécs, 1920 körül. Zsolnay tulipánváza 1980 körül. Zsolnay tulipánváza 1980 körül. Építőkocka - gyermekjáték Német, Rudolstadt, 1910 körül. National pénztárgép USA, 1910 körül. 40 000 Ft 48 000 Ft 90 000 Ft 150 000 Ft 90 000 Ft 180 000 Ft 15 000 Ft 48 000 Ft 180 000 Ft 190 000 Ft 8