Teszt 1-6. szabályból. 1) Milyen szélesek a játéktér vonalai az alapvonalnak a két kapufát összekötő részét kivéve? a) 5 cm b) 2 cm c) 4 cm d) 3 cm

Hasonló dokumentumok
Versenykiírás/ Szabályok

Bevezetés és filozófia. Az EURÓPAI KÉZILABDA SZÖVETSÉG

MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz

S Z A B Á L Y Z A T 2012.

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

Magyar Floorball Szakszövetség 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. Jegyzőkönyvvezető (zsűri) tananyag. Budapest január

III. Mikulás T LA SE KUPA

A tornát Pécsi Sport Nonprofit Zrt. (továbbiakban: PSN Zrt.) írja ki, szervezi és működteti. Tornarendszerű, nyílt nevezésű bajnokság.

A STRANDRÖPLABDÁZÁS HIVATALOS JÁTÉKSZABÁLYAI

KISPÁLYÁS FLOORBALL DIÁKOLIMPIA

A RÖPLABDÁZÁS HIVATALOS JÁTÉKSZABÁLYAI

ZÁNKA július 8.

XI. Kisteleki Téli Teremlabdarúgó Bajnokság

UEFA GRASSROOTS FESZTIVÁLOK SZERVEZÉSE

A szabadrúgások fajtái. A szabadrúgás közvetlen vagy közvetett lehet. A közvetlen szabadrúgás

Magyar Labdarúgó Szövetség

KERETTYE TERMÁL KUPA

A Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség. Országos Métabajnokságának szabályzata

HATVANI KARÁCSONYI TEREMLABDARÚGÓ KUPA 2013.

A korfball szabályai

Budapesti Vízilabda Szövetség 1053 Budapest, Curia u. 3. II. em. 4. Tel/Fax.:

DIÁKSPORT ESEMÉNYEK A 2015/2016. TANÉVRE

Programterv Adventtől Vízkeresztig Sportprogramok

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-7)

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Igazgatóság

EGYSÉGES VERSENY- FEGYELMI- ÉS JÁTÉK SZABÁLYZAT

A bajnokság szervezője és rendezője, a bajnokság típusa A bajnokság célja A bajnokság nevezési és részvételi feltételei A bajnokság nevezési eljárása

III. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület 2014/2015. TANÉVI FIÚ LEÁNY I.-II.-III.-IV.

Magyarország Csörgőlabda Nemzeti Bajnokság évi I., II. osztály Versenykiírása

Magyarország Csörgőlabda Utánpótlás Nemzeti Bajnokság évi Versenykiírása

VII. MOZGÁSJAVÍTÓ KUPA. Ügyességi verseny. Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetsége. meghirdeti

Egyéni korcsoportos sakkverseny

2014/2015. TANÉVI KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT FIÚ

13. SZABÁLY SZABADRÚGÁSOK. PDF Created with deskpdf PDF Writer - Trial ::

be/sfp-08206/2015/mlsz

FINA VÍZILABDA SZABÁLYOK A ÉVEKRE

I. Mérkőzések. I.1.1. A mérkőzést a torna előre felkért játékvezetői vezetik.

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

STRANDLABDARÚGÁS U-15

II. Schönherz Csocsó Kupa versenyszabályzat

2014/2015. TANÉVI KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT LEÁNY

Budapesti Diáksport Szövetség 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT LEÁNY. Vajda Péter Ének-Zenei Általános és Sportiskola

Nemzetközi Floorball Szövetség. Játékszabályok. Nemzetközi Floorball Szövetség, Szabály- és Versenybizottság. Nemzetközi Floorball Szövetség 2006.

A kapusnélküli támadójáték a kézilabdázásban. Dr. Ökrös Csaba Testnevelési Egyetem

Subbuteo alapszabályok

Floorball szabályok. Tartalomjegyzék

1Érkezett : 1. A KÉRELMEZŐ ADATAI A kérelmező szervezet teljes neve: Nagyigmándi Községi Sportkör

ASE. Vörösmarty Mihály. elnök cím: Csuhaj Ernő cím:

Megyei DSSZE vezetői. B.-A.-Z. Megye DSB körzeteinek elnökei

Büntetési kódex versenybírók részére

MINTA Intézményi Program Eljárási Rend - Szakmai Követelmények tanév

Perczel MENET A Bonyhádi Airsoft Sportegyesület május 29-én hagyományőrző céllal megrendezi a Perczel Menet nevű fizikai erőpróbát.

III. ELTE Egyetemi - Főiskolai Dolgozók Sport Kupája /versenyszabályzat/

Szabály játékok. Szerep játékok. 5:5 (kapussal) 5:5 3:3 5:3 3:3. 5:5 (kapussal) 3:3 Ügyességi 5:5. 3 m 3 m. feladatok, játékok

Magyarország Kézilabda Nemzeti Bajnokság női és férfi évi I. osztály Versenykiírása

NB III. A ÉVI NB II FÉRFI FELNŐTT NAGYPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

FINA VÍZILABDA SZABÁLYOK

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-8)

A Magyar Amerikai Football Szövetség Versenyszabályzata. Érvényes:2013. június 10-től

TAO PROGRAMOK ÉRTÉKELÉSÉNEK ALAPELVEI 2016/17

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

1 / :43

KÖSZÖNTŐ. Balogh Gábor. Tisztelt testnevelők, felkészítők, kedves diákok!

FC Dabas Téli Teremtorna

GYORSAN, BÁTRAN, HŰSÉGGEL BAKONYI KIHÍVÁS SZEPTEMBER 21.

Károly Roberta Testnevelő tanár Msc 2014/2015 II. félév

Magyar Floorball Szakszövetség Utánpótlás, nagypályás floorball bajnokságok versenykiírása

E l ő t e r j e s z t é s

Észak-Alföldi Régió, Sport XXI. Terematlétika Bajnokság január 16.-án szombat Nyíregyháza atlétikai sportcsarnok

A Budapesti Vízilabda Szövetség 2015/2016. évi bajnokságainak versenykiírása

SZI-ZO SPORT Teremlabdarúgó Bajnokság Versenykiírása

PISZKOZAT. 1Érkezett : 1. A KÉRELMEZŐ ADATAI A kérelmező szervezet teljes neve: Csabrendeki Kulturális és Sport Egyesület

CSAPATVEZETİI ÉRTEKEZLET szeptember 17.-én óra! (tiszaligeti Városi Sportcsarnok Konferenciaterme)

Magyar Labdarúgó Szövetség INFRASTRUKTÚRA SZABÁLYZAT

1 / :22

Magyar Egyetemi - Főiskolai Tornászbajnokság Budapest, Tornacsarnok, május 17.

SZI-ZO SPORT évi kültéri Kispályás Labdarúgó Bajnokság Versenykiírása

be/sfp-09423/2015/mlsz

be/sfphpm /2015/mksz

PISZKOZAT. 1Érkezett : 1. A KÉRELMEZŐ ADATAI A kérelmező szervezet teljes neve: Jánoshidai Sportegyesület

Söjtöri Deák Ferenc Sport Egyesület(sportszervezet) szakmai beszámolója

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatóság / JNSZ Megyei Labdarúgó Szövetség /

Átírás:

1) Milyen szélesek a játéktér vonalai az alapvonalnak a két kapufát összekötő részét kivéve? a) 5 cm b) 2 cm c) 4 cm d) 3 cm 2. Melyik évben rendezett Magyarország felnőtt európabajnokságot? a) 1998 b) 2000 c) 2002 d) 2004 3. Milyen hosszú a kapus határvonal (4 méteres) vonal? a) 15 cm b) 30 cm c) 60 cm d) 100 cm 4) Milyen távolságra van az oldalvonal (versenybírói asztalhoz közelebb eső oldalvonal) külső szélétől a versenybírói asztal játéktér felé eső külső széle? a) 30 cm b) 50 cm c) 45 cm d) 40 cm 5. Mi a kapu bruttó (külső) mérete? a) 300 x 200 cm b) 316 x 216 cm c) 308 x 208 cm d) 316 x 208 cm 6. Mennyi a rendes játékidő 8-12 évesek korosztályban? a) 2 x 20 perc 5 perc szünettel c) 2 x 20 perc 10 perc szünettel 7. Mettől meddig tart a játékidő? a) A mérkőzés hivatalos kezdőidőpontjától a mérkőzés végéig. b) Az időmérő jelzésétől a hivatalos időmérő berendezés jelzéséig c) A mezőny játékvezető kezdődobásra adott sípjeléől a nyilvános időmérő berendezés autómatikus zárójelzéséig d) A játékvezető kezdődobásra adott sípjeléől a nyilvános időmérő berendezés autómatikus zárójelzéséig. 8. Mikor nem kötelező a Time Out? a) időleges kiállítás vagy kizárás esetén, b) büntetődobás esetén c) az időmérő vagy tehnkikai küldött jelzése esetén d) jogos csapatidőkérés (team time out) esetén

9. Mennyi a rendes játékidő (16 év felett) minden korosztályban? a) 2 x 30 perc 5 perc szünettel c) 2 x 30 perc 10 perc szünettel 10. Mekkora a nők labdája (16 év felett) IHF 2-es labda? a) 58-60 cm és 425-475 gr b) 54-56 cm és 325-375 gr c) 58-60 cm és 325-375 gr d) 54-56 cm és 425-475 gr 11. Hány játékosból állhat maximálisan egy csapat? a) 12 b) 14 c) 16 d) 18 12. Hány játékosnak kell részvételi jogosultsággal rendelkeznie, minimálisan csapatonként, hogy a mérkőzés elkezdődhessen? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 13. A hivatalos személyek cserélhetőek a mérkőzés alatt? a) igen b) nem c) csak indokolt esetben d) egyéb elfoglaltság esetén 14. Mikor rendelkezik a játékos részvételi jogosultsággal? a) ha a csapat igazolt játékosa, és érvényes a sportorvosi engedélye, b) ha a csapat igazolt játékosa, és érvényes a sportorvosi engedélye és rendelkezik játékengedéllyel, c) ha a kezdődobásnál jelen van, és érvényes a sportorvosi engedélye és rendelkezik játékengedéllye d) ha kezdődobásnál jelen van és neve szerepel a versenyjegyzőkönyben 15. Csapatonként hányszor cserélhető egy játékos? a) korlátanul, b) maximum 5 alkalommal c) maximum 4 alkalommal d) korlátlanul míg a csapat ki nem egészül 14 főre Budapesti Kézilabda Szövetség

16. Amennyiben egy csapatból egy adott helyzetben többen is szabálytalanul cseréltek melyik játékost (játékosokat) kell büntetni? a) valamennyi szabálytalanul cserélő játékost b) csak az első szabálytalanul cserélő játékost c) csak az első szabálytalanul cserélő játékost és a csapatvezetőt d) valamennyi szabálytalanul cserélő játékost és a csapatvezetőt 17. Mekkora a kötelezően előírt mez számok mérete? a) háton legalább 30 cm elől legalább 15 cm b) háton legalább 25 cm elől legalább 10 cm c) háton legalább 20 cm elől legalább 15 cm d) háton legalább 20 cm elől legalább 10 cm 18. Melyik állítás a hamis? a.) A kapus a kapuelőtérben védekezés céljából a labdát bármely testrészével érintheti. b.) A kapus a kapuelőtérben korlátlanul mozoghat a labdával c.) A kapus védésnél veszélyeztetheti az ellenfelet. d.) A kapus a labda birtoklása nélkül elhagyhatja a kapuelőteret, és a labdát a mezőnyben továbbjátszhatja. 19. Mekkora az IHF 1-es labda mérete? a) 46-48 cm és 300-345 gr b) 48-50 cm és 300-345 gr c) 50-52 cm és 290-330 gr d) 50-56 cm és 290-330 gr 20. A kapus mindaddig nem érintheti a kapuelőtéren kívül a talajon fekvő, vagy guruló labdát, amíg: (szabály szerinti pontos megfoglmazást kell megjelölni) a.) a kapuelőtérben tartózkodik b.) a kapuban tartózkodik c.) a mezőnyben tartozkodik d.) a kapuelőtérvonalon tartózkodik 21. Melyik állítás a hamis? a) A kapus a labdával nem térhet vissza a mezőnyből saját kapuelőterébe b) A kapus nem viheti vissza a kapuelőtérbe a kapuelőtéren kívül a talajon fekvő, vagy guruló labdát c) A kapus a 7 m-es dobás végrehajtásakor nem léphet túl a kapus-határvonalon d) A kapus lábszárral, vagy lábbal érintheti a mezőny irányába mozgó labdát 22. Csapatonként és félidőnként hány időkérés és milyen hosszúságban adható? a) 1 mely időtartalma 50 mp b) 2 mely időtartalma 30 mp c) 1 mely időtartalma 60 mp d) 1 mely időtartalam 40 mp

23. A labda a B csapat kapuelőtérben gurul, az A csapat csapatvezetője, a versenybírónál időt kér, mi a helyes ítélet? a) támadó csapatnak ki kell adni a Team Time Outot b) a támadó csapat csak akkor kaphat időt, ha a labdát az ő játékosa szerzi meg, c) a támadó csapat időkérését vissza kell utasítani mert nem az ő csapata birtokolja a labdát d) a támadó csapat időkéréséről a játékvezetőkkel történő konzultáció után kell dönteni. 24. Melyik állítás a hamis? Ha a labdát a saját kapuelőtérbe játsszák a) gól, ha a labda a kapuba kerül b) a játék tovább folytatódik, ha a labda keresztül halad a kapuelőtéren és a mezőnybe jut függetlenül attól, hogy a kapus megérintette vagy sem. c) szabaddobás, ha a labda a kapuelőtérben marad, vagy ha a kapus megérinti, és az nem jut a kapub d) bedobás, ha a labda az alapvonalon túlra jut a kapun kívül 25. Mekkora a férfiak labdája (16 év felett) IHF 3-as labda? a) 58-60 cm és 425-475 gr b) 54-56 cm és 325-375 gr c) 58-60 cm és 325-375 gr d) 54-56 cm és 425-475 gr 26. A kapuelőtérbe lépés következmény nélkül marad: a) ha a védőjátékos kapuelőtérbe való belépésével nem tiszta gólhelyzetet akadályozott meg b) ha a játékos a labda eldobása után lép a kapuelőtérbe úgy, hogy az az ellenfélnek nem hátrányos c) ha a támadó csapat labdát birtokló játékosa az ellenfél kapuelőterét megérinti. d) ha a játékos az ellenfél kapuelőterébe labda nélkül lép be és ezáltal előnyt szerez 27. Hol található a Nemzetközi Kézilabda Szövetség székhelye? a) Bécs, Ausztria b) Brüsszel, Belgium c) Bázel, Svájc d) Berlin, Németország 28. Hol található az Európai Kézilabda Szövetség székhelye? a) Bécs, Ausztria b) Brüsszel, Belgium c) Bern, Svájc d) Berlin, Németország 29. Milyen nemzetiségű a Nemzetközi Kézilabda Szövetség elnöke? a) Osztrák b) Dán c) Egyiptomi d) Kóreai Budapesti Kézilabda Szövetség

30. Mennyi a rendes játékidő 12-16 évesek korosztályban? a) 2 x 20 perc 5 perc szünettel c) 2 x 20 perc 10 perc szünettel 31. Milyen nemzetiségű az Európai Kézilabda Szövetség elnöke? a) Osztrák b) Dán c) Svéd d) Német 32. Milyen méretű a játéktér? a) 36 x 18 m b) 38 x 19 m c) 39 x 19 m d) 40 x 20 m 33. Melyik évben rendezett Magyarország (önállóan) felnőtt világbajnokságot? a) 1986 b) 1995 c) 1982 d) 1991