A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését.



Hasonló dokumentumok
Vásárlási feltételek az árveréseken

Árverési Szabályzat. 1. Értelmező meghatározások. 2. Az Aukciósház tevékenysége, az árverések fajtái

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8.

MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL SZEPTEMBER 22.

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 148/6. Bor István Iván ( ) Akt technika: fa, olaj, jn méretek: 50 x 35 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 75.

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXXIV. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

132/1. Aknay János (1949) Angyal, 2006 technika: comp.print, 47/200, jjl méretek: 30 x 21 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 17.

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 80/6. Berta Sándor (1929) Téli táj technika: farost, olaj méretek: 60 x 80 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 20.

Képzőművészeti Aukció! Képzőművészeti Aukció! Kikiáltási ár: Kikiáltási ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 44/2. Gyertyatartó, indiai technika: sárgaréz méretek: 23 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 77/2. Batthyány Gyula ( ) Fogat technika: litográfia méretek: 17,5 x 24,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 24.

79/3. Angelo (Funk Pál)( ) Ft Ft 79/7. Bada Dada ( ) Ft Ft 79/10. Bánki Ákos (1982)

JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ZSOLNAY ÉPÜLETKER ÁMIÁKBÓL

57/1. Forain, Jean-Louis ( ) Ft Ft 57/9. Olgyai Viktor ( ) Ft Ft 57/10. Berkes Antal ( )

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

M Ű L A P ANG 001. Szerző: Buhály József. Cím: Méhész csendélet. Technika, anyag: Olaj, farost. Méret: 61 x 78 cm. Jelölés: J. j. l.

142/6. Bor István Iván ( ) -val, -vel, 1983 technika: fa, olaj, jbf méretek: 50,5 x 70 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 60.

1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. TEL.: , NYITVATARTÁS: H-P:

92/6. Baska József (1935) Szín és forma II., 1977 technika: vászon, olaj, jkl. méretek: 40 x 30 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 75.

94/8. Baska József (1935) Összekapcsolódás, 1994 technika: farost, olaj, jbl. méretek: 32,5 x 28,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 30.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 67/6. Dési Huber István ( ) Falurészlet technika: rézkarc méretek: 11,5 x 15 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 6.

1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. TEL.: , NYITVATARTÁS: H-P:

Az aukció időpontja: december 10., 16 óra Helyszín: Budai Vigadó, Színházterem

78/3. Rau Tibor ( ) Ft Ft 78/18. Rau Tibor ( ) Ft Ft 78/21. Aggházy Gyula ( )

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXIX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

26/8. Silberhorn Tibor (1927) Zárszámadás, 1957 technika: papír, tus méretek: 21 x 29,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4.

72/9. Olvashatatlan szignó Nõi portré technika: papír, akvarell méretek: 19 x 15 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

49/1. Fotó, 1930 körül Családi díszebéd technika: fotó, kasírozva méretek: 22,5 x 33,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 3.

"Biciklitôl az űrhajóig" (A. Bak Péter magángyűjteménye) Kedves művészetszeretô, múzeumlátogató Közönség!

KORTÁRS KÖLTÉSZET KORTÁRS GRAFIKA

Otthon Melege Program ZBR-NY/14 "Homlokzati Nyílászárócsere Alprogram" Nyugat-Dunántúli régió pályázatainak miniszteri döntése

23/1. Képkeret belsõ méret: 46 x 61 technika: fa méretek: 61 x 77 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 55/1. Osváth Miklós (1935) Zsombék, technika: papír, akvarell méretek: 27 x 21 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 6.

88/19. Deim Pál (1932) Korpusz, 2011 technika: fotó, lakkfilc, jbl. méretek: 40 x 28 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 85.

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 56/4. Fraenkel szignóval Csipkebogyók technika: papír, akvarell méretek: 26,8 x 36,8 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4.

A KOGART Kortárs Mûvészeti Gyûjtemény elsô nyilvános jótékonysági árverésének anyaga

Székhely: 1149 Budapest, Bosnyák tér 5. Törzskönyvi azonosítószám: HIRDETMÉNY

A Budapesti Ügyvédi Kamara évi választás. A Kamara elnökségének és tisztségviselőinek, továbbá bizottságai elnökeinek, valamint azok tagjainak

1958 februártól ideiglenes vezetőség: Blaski János (elnök), Balogh István, Kucs Béla, Martsa István, Patay László, Ridovics László, Vecsési Sándor.

Futakeszi. 10 km nemenkénti eredménylista. Férfi. Hely Rsz Név Szév Nettó idő 1. kör 2. kör 3. kör 4. kör

65/2. Ismeretlen alkotó Városkép technika: karton, olaj méretek: 33 x 36 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

AUKCIÓS FELTÉTELEK A HORNIMPEX ART GALÉRIA AUKCIÓS FELTÉTELEI

A HELIKON GALÉRIA KIÁLLÍTÁSAI,

Rólad szól levelezı verseny I. fordulójának eredménye

1956. évi Derkovits Gyula képzőművészeti ösztöndíjpályázat

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

V. ROTARY FUTÓFESZTIVÁL MARATON kategóriás eredmények

Divane Japonais technika: litográfia méretek: 25 x 19,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

B U D A P E S T I Ü G Y V É D I K A M A R A V Á L A S Z T Á S S Z A V A Z A T S Z Á M L Á L Ó B I Z O T T S Á G

107/1. Aknay János (1949) Ft 107/2. Badacsonyi Sándor (1949) Ft 107/3. Balogh László (1930) Ft 107/4. Barabás Miklós ( )

Kimutatás Nyírvasvári Község Önkormányzata által tűzifa juttatásban részesítettekről - 1/2013.(I.10.) önkormányzati határozat alapján -

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 30/1. Lombik - kávéfõzõ, igen hiányos technika: fém, fa, üveg méretek: 23 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 2.

Vizsgaszervező intézmény: Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola és Kollégium (3300 Eger, II. Rákóczi Ferenc út 2.) tel./fax: 06-36/

68/3. Edvi Illés Aladár ( ) Ft Ft 68/4. Mednyánszky László ( ) Ft Ft 68/6. Olvashatatlan szignó

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

Sapientia EMTE Gazdaság- és Humántudományok Kar. Közgazdaság képzési ág Csoportbeosztás tanév

119/4. BL jelzéssel Soproni vasötnöde technika: bronz, jelzett méretek: 7,2 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

II. Tisza-tó Maraton - MTB Felnőtt Férfi

Descendants of Urbanus Benedek

2014/2015. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG III-IV. KORCSOPORT. Hajdú - Bihar MEGYEI DÖNTŐ

Mőtárgyjegyzék. Jótékonysági Aukció. Az MC Mediacompany Kft. Az Igazgyöngy Alapfokú Mővészeti Iskola és Alapítvány megsegítésére

Descendants of Urbanus Benedek

Bödõk, Ilona b: 1947 in Csicsó Mad. Nagy, Tibor "Dr" b: 1946 in Mad m: Nagy, Szabolcs "állatorvos Dr" b: 1976 in Mad

22/8. Ismeretlen szignó Férfiportré technika: fa, olaj, sérült méretek: 45 x 31 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

II. Tisza-tó Maraton - Abszolút Férfi

Bonyhád-Bátaszék félmaraton eredmények Absz férfiak: Helyezés Név Idő Orsós Zoltán 01:27: Kovács Krisztián 01:31:52

DUNAKANYAR TAGSZÖVETSÉG GYŰRŰKIOSZTÁS 2012 TAGSZÖVETSÉGI GYŰRŰK

Tárgy: Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés bizottságai elnökeinek és tagjainak megválasztása

2007/2008. TANÉV MEZEIFUTÓ DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY

HORVÁTH MIHÁLY EMLÉKVERSENY 2008.

Otthon Melege Program ZFR-KAZ/14 "Fűtéskorszerűsítés (Kazáncsere) alprogram" Nyugat-Dunántúli régió pályázatainak miniszteri döntése

Kedves Hallgatók! Köszönjük, és jó tanulást kívánunk: Gabi és Nóra

05. Dél-Tisza Tagszövetség 2011.Standard Hím kategóriában eredményt elért galambok: 1. Molnár Péter Pál U21 Hu H 65,8482 ko m 2.

Várgesztesi Terepfutás május 12, vasárnap

Az Országos angol nyelvi verseny Vas megyei résztvevıinek a megyei fordulóban elért eredményei évfolyamonként tanév

Szent László Napi futás. Szent László napi 10-es abszolút eredménylista

Mûvészet/Természet/Védelem

Szent László Napi futás Szent László napi 10-es nemenkénti eredménylista. Férfi

Szent László Napi futás Szent László napi 10-es nemenkénti és kategóriánkénti eredménylista

7Km összetett eredmény:

4 km abs. Dunaparti Futópartik fordulójának eredményei. Hely Idı Rajtszám Név

Sportorvosi érvényesvége

II. Tisza-parti Gyógy- és Élményfürdő Félmaraton

1975-ben végzett IV. a Autószerelő Igazgató: Nagy László Osztályfőnökök: Kerényi László Vascsur Ernő Derzsi László

Nógrád Megyei Kormányhivatal Címe: 3100 Salgótarján, Rákóczi út 36. Telefon: 06 (32) Fax: 06 (32)

JÁRÓBETEG SZAKRENDELŐ INTÉZET SZAKRENDELÉSEINEK SZAKORVOSI NÉVSORA K épület

1.3 Vevő: az Árverési vevő, akivel az adásvételi szerződés létrejön.

VIII. Villamosenergia-ipari Futótalálkozó

Csecsemő- és kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzési szak

Eredménylista. Megye: Hargita 1. osztály Körzet: Gyergyószentmiklós és környéke. Sorszám

06/ ; 06/

FUTAPEST CROSSFUTÁS KISTARCSA november 23.

2013 nyarán elért sikereink

díjazottak I. díj Dobosi Gábor

2015. január 12 április 16. Terem: E ép. fszt. 1. Csoportkód: 04/2015/M Időpont: hétfő és szerda, 13:00 16:15

Új Szöveges dokumentum. XIX. Téli Tárlat lista (kiállítók névsora, műcímek) Bacskainé Oláh Klára (1935) Miskolc, Patak u. 10.

FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKOK

Átírás:

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből megrendezi második árverését. Előhívott Képek II. Aukció Időpont: 2006. november 26. vasárnap 11 óra Helyszín: Millenium Center Aula 1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4. A műtárgyak 2006. november 20-tól megtekinthetők a Csók István Galériában. Az aukció anyaga digitális formában elérhető a www.axioart.com valamint a www.maktar.hu honlapon. További információ: Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, Telefon: 428-5000 E-mail: szabo.krisztina@maktar.hu Az aukció bevételéből új műteremház épül.

Aukciós Katalógus Aukciós Katalógus 1 2 3 4 16 17 18 19 5 6 7 8 20 21 22 23 9 10 11 12 24 25 26 27 13 14 15 28 29 30 1. Kovács Imre (1938): Építkezés /Kondor Béla emlékére/ rézkarc, 19,5x20 cm, 15/15 (szig.) 2. Lunczer Anikó (1942): Ágak (1972) linómetszet, 18x22,5 cm (szig.) 3. Felvidéki András (1946): A régi városliget rézkarc, 26x37,5 cm, 30/100 (szig.) 6,000 Ft 4. Bojtos Károly (1936): Műteremsarok fametszet, 21x15 cm (szig.) 5. Vető Ágnes Róza (1912-1996): Télutó akvarell, papír, 34x44 cm (szig.) 6. Berecz András (1929): Kazlak (1964) akvarell, papír, 28x35 cm (szig.) 13,000 Ft 7. Kunt Ernő (1920-1994): Görögdinnye,napraforgócsokor (1967) tempera,farost, 60x80 cm (szig.) 18,000 Ft 8. Izsák József (1929): Csendélet olaj,farost, 80x60 cm (szig.) 16,000 Ft 9. Iványi Katalin (1924): Emlékek olaj,farost, 40x50 cm 22,000 Ft 10. Nagy András(Cs.) (1927): Nyár olaj, farost, 50x70 cm (szig.) 26,000 Ft 11. Mészáros Mihály (1930): Szindbád bronz plakett, 32x25 cm 18,000 Ft 12. Juhász Sándor: Rózsadomb rézkarc, 14x16,5 cm (szig.) 13. N. Várdeák Csilla: Passiance linómetszet, 18x12 cm (szig.) 14. Molnár Gabriella (1940): Dárdások (1969) rézkarc, 27,5x19 cm, 29/50, (szig.) 15. Szujó Zoltán (1944-1986): Tanyavilág (1981) rézkarc, 39x29,5 cm, 50/100, (szig.) 16. Kopócsy Judit (1947): Csendélet tempera, papír, 43x58 cm (szig.) 17. Bozóky Mária (1917) : Balatoni házak (1973) akvarell, papír, 27,5x40 cm (szig.) 16,000 Ft 18. Varga Hajdu István (1920 1981): Kompozíció (1974) tollrajz, papír, 15,5x17 cm (szig.) 9,000 Ft 19. Fülöp Erzsébet (1937): Ülő nő olaj,farost, 41x52 cm (szig.) 17,000 Ft 20. Sikuta Gusztáv (1919-1985): Gyümölcs csendélet (1959) olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 2 21. Takács Klára (1947): Csata után (1979) olaj, farost, 70x80 cm (szig.) 1 22. Forintos Anna (1937): Lila virágok olaj,farost, 50x70 cm (szig.) 1 23. Németh András (1941): Halak (1969) linómetszet,15x30,5 cm (szig.) 24. Farkasházi Miklós: Csacsifogat rézkarc, 16x19 cm (szig.) 25. Ék Sándor (1902-1975): Néger nő rézkarc, 32,5x25,5 cm (szig.) 26. Kőhegyi Gyula (1933): Dombos táj linómetszet, 21,5x7 cm 27. Varsányi Pál (1902-1990): Anya (1963) alumetszet, 21,5x15,5 cm (szig.) 28. Tahi-Tóth Nándor (1912-1978): Felhők akvarell, papír, 52x38 cm 29. Iványi Ödön (1918-1985): A távolban víztükör (1975) akvarell, papír 41x59 cm (szig.) 1 30. Balázs Eszter: Csokonai bronz plakett, 28x19cm 18,000 Ft

4 Aukciós Katalógus Aukciós Katalógus 5 31 32 33 34 46 47 48 49 35 36 37 38 50 51 52 53 39 40 41 42 54 55 56 57 43 44 45 58 59 60 31. Bálint István (1949): Hozzák és viszik (1982) rézkarc, 25x15 cm, 25/7 (szig.) 32. Novák Lajos (1927-1989): Hálóhúzók rézkarc, 24,5x15 cm (szig.) 33. Németh András (1941): Buda rézkarc, 21x34 cm 62/100 (szig.) 34. Molnár C. Pál (1894-1981): Szántás fametszet, 25x29,5 cm 79/100, (hagy. bély.) 8,000 Ft 35. Ágotha Margit (1938): Erasmus:A béke panasza színes linómetszet, 19x29,5 cm, 25/16 (szig.) 36. Lieber Éva (1932): Táj szürke felhővel akvarell, papír, 35x50 cm (szig.) 37. Nagy István, B. (1933-2006): Turistalány olaj, vászon, 81x100 cm (szig.) 26,000 Ft 38. Bodóczky István (1943) : Csendélet I. (1977) olaj, vászon,70x60 cm (szig.) 19,000 Ft 39. Óvári László (1926-1988): Dekoratív csendélet olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 26,000 Ft 40. Máger Ágnes (1944): Pettyes kancsó (1978) olaj, farost, 40x60 cm (szig.) 1 41. Paál István (1935): Kecske kerámia, 20,5x24cm 9,000 Ft 42. Novák Henrik (1938): Kecskeméti házak (1966) monotypia, 9,5x27 cm (szig.) 6,000 Ft 43. Váci András (1928-1989): Fekete váza csigákkal rézkarc, 29x20 cm (szig.) 44. Tulipán László (1943): Falusi búcsú rézkarc, 29x39 cm, 95/100 (szig.) 6,000 Ft 45. Kádár Katalin (1951): Csokor rézkarc, 29x19,5 cm, 72/100 (szig.) 46. Szabó Vladimir (1905-1991): Húsiparos rémálma (1966) rézkarc, 19,5x29,5 cm, 74/100 (szig.) 11,000 Ft 47. Bazsali Ferenc (1923 1968): Csendélet színes linómetszet,16,5x18 cm (szig.) 48. Kopócsy Judit (1947): Házak tempera,papír, 35x50 cm 18,000 Ft 49. Bozóky Mária (1917): Balatoni kikötő (1976) akvarell, papír, 29x41 cm (szig.) 16,000 Ft 50. Antal Károly (1909 1994): Agár bronz plakett, 11x14cm 6,000 Ft 51. Imre István (1918-83 v. 1950-): Vonyarci táj rézkarc, 39,5x48,5 cm (szig.) 52. Hornyák László (1954): Oszlop (1981) rézkarc 25x17 cm, 17/25 (szig.) 53. Tassy Béla (1942): Kőrösi Cs. Sándor emlékére rézkarc, 59x37,5 cm, 35/32 (szig.) 6,000 Ft 54. Bálványos Huba (1938): Pásztor és bárány (1968) litográfia, 60,5x45,5 cm, 5/7 (szig.) 7,000 Ft 55. Monos József (1932 ): Domboldal olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 20,000 Ft 56. Baska József (1935): Műteremsarok (1971) olaj, vászon, 60x80cm (szig.) 38,000 Ft 57. Topor András (1944-1997): Természetben (1977) olaj, farost, 70x61 cm (szig.) 2 58. Izsák József (1929): Csendélet olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 18,000 Ft 59. Kiss Lenke, R. (1926 2000): Jó szerencsét! bronz plakett, 21cm 7,000 Ft 60. Havas Eszter (1942): Budai kertben (1971) linómetszet, 30x41,5 cm (szig.)

6 Aukciós Katalógus Aukciós Katalógus 7 61 62 63 64 76 77 78 79 65 66 67 68 80 81 82 83 69 70 71 72 84 85 86 87 73 74 75 88 89 90 61. Gacs Gábor (1930): Akt fejekkel (1973) rézkarc, 26x39,5 cm (szig.) 62. Szunyoghy András (1946): Kötéltáncos rézkarc, 29,5x38,5 cm, 71/100 (szig.) 6,000 Ft 63. Székely Péter (1923-2001): Létöröm (1982-83) litográfia, 59,5x84 cm, 74/100 (szig.) 18,000 Ft 64. Farsang Sándor (1945 ): Vasárnap rézkarc, 24x29,5 cm, 40/50 (szig.) 6,000 Ft 65. Ágh Ajkelin Lajos (1907): Gombák (1976) akvarell, papír, 47,5x33 cm (szig.) 1 66. Kunt Ernő (1920-1994): Őszi csendélet (1965) tempera,farost, 60x80 cm (szig.) 26,000 Ft 67. Iványi Katalin (1924): Búcsúban olaj,farost, 50x60 cm (szig.) 22,000 Ft 68. Gerzson Pál (1931): Fény-árnyék (1979) olaj,farost, 55x80 cm (szig.) 2 69. Demény Miklós (1939-): Kompozíció (1980) olaj,farost, 50x60 cm (szig.) 28,000 Ft 70. Szily Géza (1938): Magányos fa (1978) tempera,farost, 80x70 cm (szig.) 18,000 Ft 71. Kovács Tamás (1942-1999): Illusztráció II. /Spies: D. Faustus János/ (1969) rézkarc, 20x18 cm (szig.) 6,000 Ft 72. Kőnig Róbert (1951): Cirkusz rézkarc, 21x21 cm, 14/15 (szig.) 6,000 Ft 73. Hajagos Imre: Hajnal (1980) rézkarc, 15,5x17,5 cm, 11/100 (szig.) 7,000 Ft 74. Lenkey Zoltán (1936 1983): Bárkák (1961) 15,5x24, tus, papír (szig.) 8,000 Ft 75. Dobi Piroska (1929): Csendélet (1980) olaj, vászon,50x80 cm (szig.) 18,000 Ft 76. Hegedűs Endre (1939): Teáskanna olaj,farost, 70x80 cm (szig.) 22,000 Ft 77. Pataki János (1933): Johanna és a hóember (1977) olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 19,000 Ft 78. Takács Klára (1947): Tárgyak (1982) olaj, farost, 70x90 cm (szig.) 1 79. Kucs Béla (1925 1984): Integető terrakotta, 26x37cm 7,000 Ft 80. Révész Napsugár (1944): Napraforgók linómetszet, 25x18,5 cm (szig.) 81. Gyenes Lajos, Sz. (1890-1971): Parlament rézkarc, 33x20,5 cm (szig.) 6,000 Ft 82. Tóth Tibor : Fényes Adolf utca (1971) linómetszet, 18x12 cm (szig.) 83. Nyári Lóránt (1928-1982): Gellért-hegy/Harlekinek (1981) rézkarc, 47,5x23,5 cm, 72/100 (szig.) 84. Bartl József (1932): Csendélet olaj, vászon,60x80 cm (szig.) 28,000 Ft 85. Orosz Gellért (1919-2002): 0+7 (1980) akril, farost, 80x60 cm (szig.) 38,000 Ft 86. Gaál Domokos (1940): Hegyalja olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 1 87. Marosfalvi Antal (1931): Játék olaj, farost, 45x65 cm (szig.) 20,000 Ft 88. Szegedi Zoltán (1941): Csuprok olaj, vászon, 70x60 cm (szig.) 16,000 Ft 89. Zsignár István (1930-2002): Sajó-parti táj rézkarc, 17x23 cm (szig.) 90. Stefanovits Péter (1947): Szobor és madár (1977) rézkarc, 15x23,5 cm 11/15 (szig.) 7,000 Ft

Aukciós Katalógus 2006. november 26. vasárnap 1100 Millenium Center Aula, 1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4. Aukciós Katalógus 2006. november 26. vasárnap 1100 Millenium Center Aula, 1052 Budapest, Pesti Barnabás u. 4. 91 92 93 94 106 107 108 109 95 96 97 98 110 111 112 113 99 100 101 102 114 115 116 117 103 104 105 118 119 120 tételszám alkotó - cím (magyar) leírás (magyar) kikiáltási ár 91. Szabó Gáspár (1935): Csendélet linómetszet, 21x29,5 cm (szig.) 92. Vető Ágnes Róza (1912-1996 ): Táj akvarell, papír, 30x43 cm (szig.) 93. Lieber Éva (1932): Borús táj tételszám alkotó - cím (magyar) leírás (magyar) kikiáltási ár 106. Gács György, Z. (1914-1978): Csendélet olaj, vászon,61x50 cm (szig.) 19,000 Ft 107. Jándi Zsuzsa (1947): Templomkert (1980) olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 1 akvarell, papír, 37x51 cm (szig.) 108. Doór Ferenc (1918): Táj olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 22,000 Ft 94. Mersits Piroska (1926 1988): Kút tempera, papír, 43x31 cm 22,000 Ft 109. Farkasházi Miklós : Halpiac linómetszet, 31x31,5 cm (szig.) 7,000 Ft 95. Kiss Sándor (1925 1999): 1848-49. bronz plakett, 27,5x18,5cm 6,000 Ft 110. Benedek György (1934): Enterieur rézkarc, 15,5x22,5 cm (szig.) 96. Papp György (1936): Talicskák linómetszet, 34x23 cm, 8/15 (szig.) 111. Tóth Imre (1929-2004): Komlóstető (1964) rézkarc, 10x29,5 cm, 47/50 (szig.) 97. Cs. Pataj Mihály (1921): Szérűskert linómetszet, 13x32,5 cm (szig.) 112. Redő Ferenc (1913): Szülőföldem Józsefváros szitanyomat, 21x38 cm, 81/100 (szig.) 98. Jovánovics György (1939): Sienai dóm tornya szitanyomat, 25,5x16 cm (szig.) 7,000 Ft 113. Ravasz Erzsébet (1937-1991): Csendélet linómetszet, 24,5x20 cm (szig.) 99. Bálint István (1949): Tornasor rézkarc,29x13 cm 23/25 (szig.) 114. Tahi-Tóth Nándor (1912-1978): Fák akvarell, papír, 37,5x50 cm (szig.) 100. Maracskó Gabriella (1949): Távoli neszek tollrajz, papír, 24x32 cm (szig.) 115. Iványi Ödön (1918-1985): Hajnalodik (1977) akvarell, papír, 37x55 cm (szig.) 17,000 Ft 101. Bozóky Mária (1917): Kis ház (1978) akvarell, papír, 29,5x41,5 cm (szig.) 116. Jakus Sándor (1962): Körték tus, pasztell, papír, 31x43,5 cm 102. Szegedi Zoltán (1941): Kikötő I. pasztell, papír, 35x50 cm (szig.) 117. Ligeti Erika (1934 2004): Bohóciskola bronz plakett, 28,5x20cm 2 103. Sikuta Gusztáv (1919-1985): Csendélet (1959) olaj, vászon, 60x50 cm (szig.) 2 118. Seres János (1920-2004): Sakkasztal rézkarc, 20,5x15 cm (szig.) 104. Nagy András, Cs. (1927): Táj olaj, vászon, 50x65 cm (szig.) 19,000 Ft 119. Czóbel Béla (1883-1976): Nyakláncos rézkarc, 12x9.5 cm, 45/50 (hagy. bély.) 105. Forintos Anna (1937): Színes virágok olaj,farost, 50x70 cm (szig.) 1 120. Zsille Győző (1925): Nagymarosi házak rézkarc, 18x23,5 cm (szig.) 1

10 Aukciós Katalógus Aukciós Katalógus 11 121 122 123 124 136 137 138 139 125 126 127 128 140 141 142 143 129 130 131 132 1 144 145 146 147 133 134 135 148 149 150 121. Baska József (1935): Téli falu (1983) olaj, vászon,60x80 cm (szig.) 38,000 Ft 122. Luzsicza Lajos (1920-2005): Selmeci dombok olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 18,000 Ft 123. Magos Gyula (1932-1995): Csendélet olaj, farost, 40x49 cm (szig.) 1 124. Mártha László: Táj olaj, vászon, 50x70 cm (szig.) 17,000 Ft 125. Tölg-Molnár Zoltán (1944): Tájformák (1976) olaj, vászon, 60x60 cm (szig.) 26,000 Ft 126. Fazekas Magdolna (1933): Virágcsendélet olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 19,000 Ft 127. Hock Ferenc (1924): Ősz pasztell, papír, 22,5x30,5 cm (szig.) 128. Berki Viola (1932 2001): Kossuth emlékezete szitanyomat, 24,5x19,5 cm (szig.) 129. Vagyóczky Károly (1941): Tatabányai táj rézkarc, 20,5x34 cm, 25/100 (szig.) 130. Muzsnay Ákos (1945): Hollókő (1981) rézkarc, 27,5x33 cm, 15/100 (szig.) 131. Szily Géza (1938): Kertben tempera,farost, 70x80 cm (szig.) 18,000 Ft 132. Jakab Eszter (1943-1989): Csendélet olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 1 133. Fülöp Erzsébet (1937): Csendélet olaj,farost, 44x49 cm (szig.) 17,000 Ft 134. Giczy János (1933): Család (1981) olaj,farost, 80x68 cm (szig.) 26,000 Ft 135. Óvári László (1926-1988): Kert (1978) olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 26,000 Ft 136. Meggyes László (1928-2003): Felhős táj olaj, vászon, 50x70 cm 1 137. Nagy István(B.) (1933-2006): Honfoglalás akril, vászon, 120x90 cm (szig.) 28,000 Ft 138. Giczy János (1933): Áprád-kori kápolna Bánfalván akvarell, papír, 38x50,5 cm (szig.) 139. Bozsik István (1941): Ócskavas telep (1968) rézkarc, 20x15 cm (szig.) 140. Rékassy Csaba (1937-1989): A megfigyelő rézkarc, 32x47 cm, 31/50 (szig.) 1 141. Bojtor Károly (1933): Csendélet olaj, vászon,60x80 cm (szig.) 18,000 Ft 142. Simsay Ildikó (1942-1997): Csendélet olaj, vászon, 60x80 cm (szig.) 22,000 Ft 143. Nagy Tibold (1923-1988): Táj olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 19,000 Ft 144. Pataki János (1933): Mámor (1981) olaj,farost, 60x80 cm (szig.) 16,000 Ft 145. Csík István (1930): Csendélet (1958) olaj,farost, 50x60 cm (szig.) 2 146. Mersits Piroska (1926 1988): Fák tempera, papír,41x29 cm (szig.) 22,000 Ft 147. Döbröczöni Kálmán (1899-1966): Konyhaasztal olaj, vászon,50x60 cm (szig.) 19,000 Ft 148. Kóthay Ernő (1926-1982): Tavasz érkezése (1977) olaj, farost, 65x55 cm (szig.) 17,000 Ft 149. Orosz Gellért (1919-2002): Mágikus zuhatag előtt (1979) akril, farost, 80x60 cm 38,000 Ft 150. Ferenczy Béni (1890 1967): Fésülködő (1987) terrakotta, 37x16,5cm 36,000 Ft

12 Aukciós Katalógus Árverési Szabályzat 1. Az árverést a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány (továbbiakban MAK) végzi, rendezi és vezeti. A MAK mint árverező az árverési tételekről katalógust ad ki és az árverési tételek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai kizárólag azonosításul szolgálnak, így az árverési vevőknek saját maguknak kell - az árverést megelőzően - meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A MAK fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes árverési tételek árverésre bocsátását mellőzze. 2. Árverezni kizárólag név, lakcím, illetve cég esetében cégnév, székhely szerint regisztrált - licitáló tárcsával lehet. Az árverési vevők a tárcsa átvételével kifejezik, hogy jelen Árverési Szabályzatot magukra nézve kötelezőnek fogadják el. Jelen Szabályzat az árverésen a licitálók számára hozzáférhető. 3.A regisztrált személyes adatokat (név, lakcím) a MAK kizárólag saját céljára jogosult használni, kivéve ha az árverési vevő ezt megtiltja. A MAK a személyes adatokat harmadik személy részére nem teszi hozzáférhetővé, és azokat nem hozza nyilvánosságra. Az adatszolgáltatás önkéntes. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben röviden bemutatja és a kikiáltási árat kihirdeti, az árverési vevők pedig a számozott licitáló tábla feltartásával vételi ajánlatot tesznek. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy a licitáló marad. Ha az árverésvezető felhívására új ajánlat nem érkezik, leüti a licitárat és a leütéssel létrejön az adásvétel. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási árnak megfelelő vételi ajánlatot, minden további vételi ajánlat pedig az alábbiak szerint növelt összegű árajánlatot jelent: Az utolsó árajánlat (Ft) Az emelkedés (licitlépcső) összege (Ft): 1 000-tól 10 000-ig 500, 10 000-tól 20 000-ig 1 000, 20 000-tól 50 000-ig 2 000, 50 000-tól 100 000-ig 5 000, 100 000-tól 200 000-ig 10 000, 200 000-tól 500 000-ig 20 000, 500 000-tól 1 000 000-ig 50 000. stb. 6. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi, kivéve védett műtárgy esetében, amikor a 2001. évi LXIV, Tv-ben biztosított elővásárlási jogát valamely magyar múzeum érvényesíti. 7. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzzel azonnal befizetni tartozik. A műtárgy a vételár további részének befizetése után a MAK címén (Budapest, V. ker. Báthory u. 10.) vehető át. Fizetési határidő: az árverést követő 8. napig. 8. A vevő a leütési ár után számítva 10% aukciós jutalékot tartozik fizetni, amely magába foglalja az 5% szerzői díjat. 9. A vevő köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és veszélyére azonnal, avagy az árverést követő 8. munkanapon belül a MAK címéről. Ennek elmulasztása esetén a MAK nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért. A megvásárolt, de el nem szállított tárgyak esetében az árverést követő 8. munkanaptól számítva a MAK 500 Ft/nap tárolási díjat számít fel. Amennyiben a vevő az árverést követő 1 hónapon belül a kép átvételére nem jelentkezik, vételi ajánlata érvényét veszti, a foglaló az árverezőt illeti meg. 10. A kifizetett, illetőleg a megvett tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani nem lehet. Kétes esetben azonban, ha a vevő személye nem állapítható meg, vagy az árajánlatot az árverésvezető nem vette észre, az árverés folytatható. 11. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. Az ilyen magatartást mutató árverési vevőt az árverésvezető kizárja. 12 A kiállításon minden tárgy megtekinthető. A tárgyak szavatosság nélkül minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. Leütés után semmiféle felszólamlást nem veszünk figyelembe, kivéve, ha a tárgy hamis, bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő a Ptk-ban meghatározott módon és időn belül felszólamlással élhet. 13. Az árverési tárgyak kikiáltási áron alul nem adhatók el. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért a MAK felelősséget nem vállal. Az el nem kelt tételek az árverés végén újra árverésre kérhetők! 14. Ha a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, általa adott megbízás és meghatalmazás alapján a MAK - a megbízásnak megfelelően hivatalból árvereztet. A vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-át előlegképpen ki kell fizetni. Erről a megbízó fél elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összeggel ad vételi megbízást, vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, továbbá ha a távollevő vevő limitjével azonos licitlépcső más licitálóra jut, akkor az árverés végén az előleget minden levonás nélkül a megbízó visszakapja. Vételi megbízás adható személyesen a kiállítás helyszínén az árverés megkezdéséig. Interneten és telefaxon küldött vételi megbízásnak az aukció előtt 24 órával kell megérkezniük a MAK-hoz maktitkarsag@maktar.hu Fax: (06-1) 473-1613 Árverésünkön telefonon is licitálhat, melyhez előzetes kapcsolatfelvétel szükséges: (06-30) 635-1384 vagy a (06-1) 28-5000 (Szabó Krisztina) telefonszámokon Információ: 06 1/428-5000 szabó.krisztina@maktar.hu Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány (1054 Budapest, Báthory u. 10.)