MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére. 2009. december 6. 16 00

Hasonló dokumentumok
Az aukció időpontja: december 10., 16 óra Helyszín: Budai Vigadó, Színházterem

MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL SZEPTEMBER 22.

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8.

MŰTÁRGYJEGYZÉK. Jótékonysági Aukció. 9. Debreceni

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 8. DEBRECENI. az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére

142/6. Bor István Iván ( ) -val, -vel, 1983 technika: fa, olaj, jbf méretek: 50,5 x 70 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 60.

79/3. Angelo (Funk Pál)( ) Ft Ft 79/7. Bada Dada ( ) Ft Ft 79/10. Bánki Ákos (1982)

132/1. Aknay János (1949) Angyal, 2006 technika: comp.print, 47/200, jjl méretek: 30 x 21 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 17.

94/8. Baska József (1935) Összekapcsolódás, 1994 technika: farost, olaj, jbl. méretek: 32,5 x 28,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 30.

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 148/6. Bor István Iván ( ) Akt technika: fa, olaj, jn méretek: 50 x 35 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 75.

92/6. Baska József (1935) Szín és forma II., 1977 technika: vászon, olaj, jkl. méretek: 40 x 30 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 75.

Vásárlási feltételek az árveréseken

1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. TEL.: , NYITVATARTÁS: H-P:

57/1. Forain, Jean-Louis ( ) Ft Ft 57/9. Olgyai Viktor ( ) Ft Ft 57/10. Berkes Antal ( )

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

107/1. Aknay János (1949) Ft 107/2. Badacsonyi Sándor (1949) Ft 107/3. Balogh László (1930) Ft 107/4. Barabás Miklós ( )

JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ZSOLNAY ÉPÜLETKER ÁMIÁKBÓL

TEli TARlAT KÉPZŐ ÉS IPARMŰVÉSZETI KIÁLLíTÁS

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Új Szöveges dokumentum. XIX. Téli Tárlat lista (kiállítók névsora, műcímek) Bacskainé Oláh Klára (1935) Miskolc, Patak u. 10.

Nõi portré, 1927 technika: papír, akvarell méretek: 37 x 24,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 55/1. Osváth Miklós (1935) Zsombék, technika: papír, akvarell méretek: 27 x 21 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 6.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 80/6. Berta Sándor (1929) Téli táj technika: farost, olaj méretek: 60 x 80 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 20.

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

88/19. Deim Pál (1932) Korpusz, 2011 technika: fotó, lakkfilc, jbl. méretek: 40 x 28 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 85.

MI IS NYARALUNK! tábora javára

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 67/6. Dési Huber István ( ) Falurészlet technika: rézkarc méretek: 11,5 x 15 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 6.

23/1. Képkeret belsõ méret: 46 x 61 technika: fa méretek: 61 x 77 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 77/2. Batthyány Gyula ( ) Fogat technika: litográfia méretek: 17,5 x 24,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 24.

119/4. BL jelzéssel Soproni vasötnöde technika: bronz, jelzett méretek: 7,2 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 44/2. Gyertyatartó, indiai technika: sárgaréz méretek: 23 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

Két határon túl délvidéki képzőművészek Felvidéken

49/1. Fotó, 1930 körül Családi díszebéd technika: fotó, kasírozva méretek: 22,5 x 33,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 3.

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXXIV. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

KORTÁRS KÖLTÉSZET KORTARS GRAFIKA 7. ORSZÁGOS BIENNÁLÉ

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 84/1. Baranszky Emil László ( )

1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. TEL.: , NYITVATARTÁS: H-P:

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

68/3. Edvi Illés Aladár ( ) Ft Ft 68/4. Mednyánszky László ( ) Ft Ft 68/6. Olvashatatlan szignó

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 56/4. Fraenkel szignóval Csipkebogyók technika: papír, akvarell méretek: 26,8 x 36,8 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4.

Premier Galéria 12. aukció október 19.

22/8. Ismeretlen szignó Férfiportré technika: fa, olaj, sérült méretek: 45 x 31 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS

Divane Japonais technika: litográfia méretek: 25 x 19,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 30/1. Lombik - kávéfõzõ, igen hiányos technika: fém, fa, üveg méretek: 23 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 2.

ÚJ KARÁCSONYI TÁRLAT SZOMBATHELYI KÉPTÁR NOVEMBER 26. DECEMBER 20. Tisztelt Látogatók!

OKLEVÉL- ÉS KÖNYVJUTALMAK 2017/2018-AS TANÉV

26/8. Silberhorn Tibor (1927) Zárszámadás, 1957 technika: papír, tus méretek: 21 x 29,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4.

72/9. Olvashatatlan szignó Nõi portré technika: papír, akvarell méretek: 19 x 15 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

Műtárgyjegyzék. A Magyar Református Szeretetszolgálat. I. Jótékonysági Aukciója. a Kárpát-medence szegény sorsú gyermekei megsegítésére

Zsirai Műhely Prospektus

65/2. Ismeretlen alkotó Városkép technika: karton, olaj méretek: 33 x 36 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

78/3. Rau Tibor ( ) Ft Ft 78/18. Rau Tibor ( ) Ft Ft 78/21. Aggházy Gyula ( )

KORTÁRS KÖLTÉSZET KORTÁRS GRAFIKA

M Ű L A P ANG 001. Szerző: Buhály József. Cím: Méhész csendélet. Technika, anyag: Olaj, farost. Méret: 61 x 78 cm. Jelölés: J. j. l.

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest 2015 november

Kimutatás Nyírvasvári Község Önkormányzata által tűzifa juttatásban részesítettekről - 1/2013.(I.10.) önkormányzati határozat alapján -

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXIX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

1994-ben végzett IV. a Gépjárműtechnikai szerelő. Igazgató: Németi Lajos Osztályfőnök: Komiszár János

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

2018. április 17. Kommunikációs nap Komlóstetőn verseny eredményei MAGYAR

06/

28/1. Koronás magyar címer technika: hímzés, gyöngy méretek: 40 x 30,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

HIRDETMÉNY Debrecen, Böszörményi út 146.

ATLÉTIKA KÖRZETI DIÁKOLIMPIA TÖBBPRÓBA BAJNOKSÁG EGYÉNI KCS LÁNY Név Osztály Helyezés Korcsoport Testnevelő

Köszöntjük a városi olvasópályázat díjátadóján megjelent kedves vendégeinket!

Név Titulus Kollégium Választó elektori gyűlés

A nap részletes programjáról tájékozódjon honlapunkon:

DOMANOVSZY ENDRE ( )

1999-ben végzett 12. a Gépjárműtechnikai szerelő-autószerelő. Igazgató: Alföldi Ferenc Osztályfőnök: Ilyés Gábor

Székhely: 1149 Budapest, Bosnyák tér 5. Törzskönyvi azonosítószám: HIRDETMÉNY

1. Gedő Ilka: Csendőrök, 1939, ceruza, papír, 229 x 150 mm, jelzés nélkül (leltári szám: F )

2017. február 9. Horváth Kinga

Eredménylista Erdővidék

OKLEVÉL- ÉS KÖNYVJUTALMAK 2016/2017-ES TANÉV

A IV. osztály góllövőlistájának végeredménye H. NÉV CSAPAT GÓLOK SZÁMA 1 Fodor Artúr Törökszentmiklósiak 61 2 Drotter Zsolt Grande Szanda 33 3 Tóth

Kedves Hallgatók! Köszönjük, és jó tanulást kívánunk: Gabi és Nóra

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 146/1. Aknay János (1949) Emlék, 2007 technika: vászon kasírozva, akril, jjl méretek: 30 x 20 cm kikiáltási ár: 90.

Összefoglaló a Nagyjaink: Csukás István Meséi Alkotói Pályázatról

1. A OSZTÁLY Bogdán Dániel Bogdán Edina Bogdán György Bogdán György Bogdán Krisztián Bogdán László Bogdán Richárd Czimmerman Patrik Horváth Dorotina

KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK

HIRDETMÉNY Debrecen, Böszörményi út 146.

Descendants of Urbanus Benedek

Debrecen Megyei Jogú Város Közgyűlésének tagjai

Pedagógusok képesítése

Név Város Iskola Felkészítő tanár összesen. 1. Csire Roland Debrecen DRK Dóczy Gimnáziuma Tófalusi Péter

Michelin Bringafesztivál - Bringarally

V. Hetény Kupa Országos Ju-Jitsu Verseny oldal. Jurandori Maxi Fiú (7 nevezés) I. Vartek Mátyás Lágymányosi Ju-Jitsu Klub

Veresegyházi Futóverseny és Gyalogtúra május 13, vasárnap

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

MŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.

15 km Férfi 18 év alatt. 15 km Férfi km Férfi km Férfi 40-49

EREDMÉNYLISTA. Tanuló neve Felkészítő neve Iskola neve Település Pontszám

V. korcsoport. Fiú ( ):

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti vendégeit alapításának 19. évfordulója alkalmából

Beérkezett pályamûvek listája:

ISMERTETEM A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG HONVÉDELMI MINISZTERÉNEK HATÁROZATAIT ELISMERÉSEK ADOMÁNYOZÁSÁRÓL.

Eged Futás és Érsekkert Körök 2018

neve címe vezetője Kossuth u Dózsa Gy. u Kossuth tér Köztársaság tér Kálvin tér Kölcsey u. 7.

Átírás:

MŰTÁRGYJEGYZÉK 7. DEBRECENI JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ az Immánuel Otthon megsegítésére 2009. december 6. 16 00

2

Bevezető Mindannyiunk számára megvannak azok a helyek ebben a világban, amelyeken át kell mennünk, megvannak azok az arcok, amelyekkel találkoznunk kell, és megvannak azok a bonyolult és általában elég nehéz feladatok, amelyeket meg kell oldanunk. Mindez együtt alkotja az utat, amelyen nem haladhatunk előre, csak ha ott a szívünk is. Az imádság az a pillanat, amikor szívünket oda helyezzük, ahol az utunk visz. (Paul Beaucamp: A zsoltárok világa) Sokan sokfelől érkeznek az Immánuel Alapítvány idei jótékonysági aukciójára, egy nemes cél érdekében. Ugyanez a cél vezérelte azokat a művészeket is, akik alkotásaikat felajánlották. Ami az ő útjaikban közös, az a felelősségvállalás és a szeretet azok iránt a gyerekek és szülők iránt, akiknek súlyos terheket kell hordozniuk, s akik bátran hordozzák is ezeket a terheket. Az ő útjaik most összefutnak. Ez a találkozás pedig erőt ad, az élni akarás, a tovább haladni tudás erejét. Erre a találkozásra egyformán szüksége van azoknak, akik adnak, és azoknak, akik elfogadják ezt a segítséget. Mert egymásra vagyunk utalva: gyengék és erősek, de a teremtő és megváltó Isten előtt egyenlők, számára értékesek. Útjaink néha összefutnak S ha csak sodródunk elmegyünk egymás mellett. De ha imádság vezérli lépteink, s utunkon a szívünk is ott van, akkor megállunk, és látjuk egymás arcát. Adja Isten, hogy ez az alkalom is ilyen találkozás legyen, ahonnan megerősödve és feltöltődve mehetünk tovább, mindenki a maga útján, új arcok és új találkozások felé. Köszöntő Immár hagyomány, hogy december első vasárnapján, advent idején szervezzük a Debreceni Jótékonysági Aukciót. Az időpont megválasztása nem véletlenszerű. Az Advent a várakozás, a bizakodás, a remény s a szeretet ünnepe. Biztos, hogy a szíve mélyén mindenki nagyon vágyik szeretetre. Nem csak arra, hogy őt szeressék, hanem arra is, hogy ő is tudjon igazán szeretni. Vágyunk arra, hogy békességben éljünk családunkkal, hogy szüleinknek tudjunk örömet szerezni, hogy gyermekeinkkel türelmesebbek és megértőbbek legyünk! Korondon járva a templomkertben egy táblán olvashatjuk a következő gondolatokat, melyeket tisztelettel ajánlok figyelmükbe: Ha jó, amit teszel, holnap már feledésbe megy. Mégis tedd a jót! Amit évek alatt felépítesz, azt lerombolják egy nap alatt. Mégis építs, az embereknek szükségük van a segítségedre! A legjobbat add a világnak, amid csak van, és ha verést kapsz cserébe, mégis a legjobbat add a világnak, amid csak van. Hiszem, hogy aukciónk szervezését a jóakarat, az együttérzés vezérelte; az a remény, hogy az elesett s kiszolgáltatott gyermekek életét könnyebbé tehetjük. Legyen ez a katalógus köszönet is egyben azoknak, akik felajánlásukkal, támogatásukkal segítették munkánkat! A szervezők nevében őszinte tisztelettel: 3 Bölcskei Gusztáv püspök a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke Dr. Papp Gyula nyugállományú ezredes, az aukció szervezője

4 1. Aby Szabó Csaba: Hortobágyi híd (a művész felajánlása) elektro grafika 21 36,5 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 2. Almásy Aladár (Munkácsy-díjas): Mózes keze (a művész felajánlása) kőrajz E.A. V/7, 1991. 68 49 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 3. Aknay János (Munkácsy-díjas): Emlék (a művész felajánlása) akril, merített papír 75 75 cm Becsült érték: 350.000 Ft Kikiáltási ár: 150.000 Ft 4. Almásy Aladár (Munkácsy-díjas): Paragrafus hajó elhajlása a kanálisnál (a művész felajánlása) rézkarc, III/VII 1979, E.A. próbanyomat 38 44 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 5. Baráth Pál: Táncolók (a művész felajánlása) akvarell 30 23 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft

5 6. Baráth Pál: A hegedűs (a művész felajánlása) akvarell 30 15 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 7. Bíró Eszter: Falminták a múltból (a művész felajánlása) olaj, farost 70 50 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 8. Bukta Imre (Munkácsy-díjas): Két Nap (1999) (a művész felajánlása) litográfia 25/100, 35 45 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 18.000 Ft 9. Burai István: Kettesben (2004) (a művész felajánlása) olaj, karton 50 60 cm Becsült érték: 75.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 10. Burai István: Madárdal (a művész felajánlása) olaj, farost 60 40 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft

6 11. Charles Sucsan (Kanada): Kompozíció olaj, karton 61 76 cm Becsült érték: 200.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 12. Családi Krisztina: Nyugalom (a művész felajánlása) olaj, vászon 50 70 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 13. Csorján Melitta: Elmenőben (a művész felajánlása) olaj, vászon 50 65 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 14. Csurgói Máté Lajos: Budapest 78 (Bodó István felajánlása) rézkarc 70/100, 26 50 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 15. David Beeri: Gémeskút (a művész felajánlása) olaj, vászon 50 60 cm Becsült érték: 85.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft

7 16. David Beeri: Irány (a művész felajánlása) linómetszet 13/120, 30 21 cm Becsült érték: 10.000 Ft Kikiáltási ár: 4.000 Ft 18. Dobesch Máté: Bolondok hajója (a művész felajánlása) rézkarc, metszet 2001 1/50, 33 23 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 17. Deim Pál (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Lakótelepen 2007 (a művész felajánlása) akril, vásznazott lemez 30 21 cm Becsült érték: 250.000 Ft Kikiáltási ár: 100.000 Ft 19. Dobesch Máté: A pünkösdi király-2002 (a művész felajánlása) rézkarc 6/50, 33 23 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 20. Duschanek János: A lócsiszár (kiállítva a budapesti József Attila Műv. házban) (a művész felajánlása) egyedi tus 30 25 cm Becsült érték: 55.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft

8 22. Éles Bulcsú: Műterem (a művész felajánlása) linómetszet EA V/VI, 50 35 cm Becsült érték: 8.000 Ft Kikiáltási ár: 3.000 Ft 21. ef Zámbó István: Fej szögesdróttal (a művész felajánlása) vegyes technika, merített papír 59 41,5 cm Becsült érték: 150.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 23. Fátyol Zoltán: Debreceni Kariatidák (a művész felajánlása) vegyes technika 20 28 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 24. Fehér Imre: Szállnak a darvak (a művész felajánlása) olaj 60 35 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 18.000 Ft 25. felugossy László (Munkácsy-díjas): Szeretetben (a művész felajánlása) vegyes technika 60 41 cm Becsült érték: 160.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft

9 26. Földi Péter (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Úszó fészek (a művész felajánlása) vízespác 50 50 cm Becsült érték: 160.000 Ft Kikiáltási ár: 65.000 Ft 27. Gall Gábor: Zseniális zeneiség (a művész felajánlása) ceruzarajz 23 18 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 28. Gonda Zoltán: Ősz (a művész felajánlása) olaj, farost 63 53 cm Becsült érték: 75.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 29. Gonda Zoltán: Bohócok (a művész felajánlása) olaj, farost 50 60 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 30. Grela Aleksandra: Szürkület (a művész felajánlása) olaj, papír 37 38 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 18.000 Ft

10 31. Grela Aleksandra: Tájkép (a művész felajánlása) olaj, papír 29 29 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 32. Grela Aleksandra: Hajnal (a művész felajánlása) olaj, papír 58 30 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 34. Gyurkovics Hunor (Szabadka): Hortobágy (a művész felajánlása) pasztell 29 39 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 33. Győrfi Lajos (Munkácsy-díjas): Bocskai István (a művész felajánlása) bronzplakett, átmérő: 11 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 35. Hadzsi Olga: Alvó gyermek (Csire László felajánlása) akvarell, papír 11 16 cm Becsült érték: 24.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft

11 36. Hartung Sándor: Gyermekek (tanulmány) (a művész felajánlása) ceruza, akvarell 60 50 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 37. Hartung Sándor: Találkozás (a művész felajánlása) rézmetszet II/VII, 20 21 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 38. Hartung Sándor: Budapest (a művész felajánlása) rézkarc 24/90, 14 28 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 39. Hartung Sándor: Illusztráció K.K regényhez (a művész felajánlása) rézkarc 20/9,17 13 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft 40. Hartung Sándor: Kislány a kertben (a művész felajánlása) rézmetszet 15/50, 12 13 cm Becsült érték: 18.000 Ft Kikiáltási ár: 6.000 Ft

12 41. Hincz Gyula (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Mitológiai jelenet (Szűcs Tamás felajánlása) egyedi tus 30 40 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 42. Balogh Antal: Fa (Mester Ferenc felajánlása) olaj, farost 50 70 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 12.000 Ft 43. Holló László (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Tanulmány (Hollóné Maksa Olga felajánlása) tus, papír 22 30 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 44. Holló László (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Leányok (Hollóné Maksa Olga felajánlása) tus, ceruza, papír 23 30 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 45. Holló László (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Arc tanulmányok 1936. 11. 2. (Prof. Emeritus Dr. Újváry Zoltán felajánlása) diófapác 30 23 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft

13 46. Hornyik Zoltán: Őszi erdő (a művész felajánlása) olaj, farost 30 40 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 47. Huszárné Veres Emma: Bárkák az öbölben (a művész felajánlása) olaj, farost 30 40 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 9.000 Ft 48. Joseph Kádár: Le Dualisme Párizs 2006 (a művész felajánlása) szitanyomat vászonra 50 60 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 49. Józsa János: A piros kalapos hölgy (a művész felajánlása) olaj, karton 28 30 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 50. Józsa János: A kertben (a művész felajánlása) olaj, karton 34 23 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft

14 51. Józsa János: Csendélet (a művész felajánlása) olaj, karton 27 30 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 52. Józsa Poppea: Angyal (a művész felajánlása) linómetszet 2/5, 49 35 cm Becsült érték: 10.000 Ft Kikiáltási ár: 4.000 Ft 53. Kárpáti Gusztáv: Őszi vizek (a művész felajánlása) olaj, vászon 38 47 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 18.000 Ft 55. Kass János (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Ophelia (a művész felajánlása) rézkarc 38 29 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 54. Kass János (Kossuth-, Munkácsy-díjas): Hamlet (a művész felajánlása) rézkarc 38 29 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft

15 56. Kassai Imre: Felvidéki táj (a művész felajánlása) olaj, farost 50 62,5 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 57. Komiszár János: Fancsikai tanya (a művész felajánlása) akvarell 47 32 cm Becsült érték: 80.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 58. Komiszár János: Fancsikai környezet (a művész felajánlása) akvarell 47 32 cm Becsült érték: 80.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 59. Kónya Ábel: Portré virágzó cseresznyefákkal (a művész felajánlása) c-print 2006, 25 25 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 6.000 Ft 60. Koroknai Róza: Lépcsős terek III. (a művész felajánlása) pasztell 60 43 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 61. Kovács Tamás Vilmos: Károlyi kertben (a művész felajánlása) vegyes technika, papír 35 50 cm Becsült érték: 80.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft

16 62. Kozma István: Kompozíció (a művész felajánlása) olaj, vászon 50 40 cm Becsült érték: 75.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 63. Kővári Attila: Nyírfaliget 1997 (a művész felajánlása) olaj, farost 50 70 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 64. Kunt Ernő: Idomító 68 (Széll László felajánlása) szitanyomat 50 65 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 65. L.Ritók Nóra: Ősz (a művész felajánlása) akvarell 40 30 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 66. Láng-Miticzky Katalin: Kompozíció (a művész felajánlása) textil, gobelin 64 54 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 67. László Ákos: Madonna (a művész felajánlása) saját kezűleg színezett szitanyomat 34 21 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft

17 68. László Ákos: Ló tanulmányok (a művész felajánlása) saját kezűleg színezett szitanyomat 41 17 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 69. Lipták Pál (Kossuth-díjas): Faluvége (Pákh Imre felajánlása) olaj, karton 40 50 cm Becsült érték: 150.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 70. Lóránth János Demeter (Munkácsy-díjas): Málta III. (a művész felajánlása) tus, akvarell 21 29 cm Becsült érték: 85.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 71. Luczi János: Gáborjáni templom (a művész felajánlása) olaj, farost 40 50 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 72. Dr. Ludmila Lakomá-Krausová (Szlovákia): Elhagyott tanya (a művész felajánlása) vegyes technika 50 35 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft

18 73. Lukács Gábor: Róma II. (a művész felajánlása) vegyes technika 71 53 cm Becsült érték: 80.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 74. M. Kiss Katalin: Bízzál (a művész felajánlása) egyedi formázású kerámia 34 42 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 75. Madarász Gyula: Téli reggel 1991 (a művész felajánlása) tempera, farost 50 70 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft 76. Madarász Gyula: Alkony a város felett (a művész felajánlása) gouache 36 48 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 77. Madarász Kathy Margit: Arany fények c. ruha (a művész felajánlása) 38-40-es méret Becsült érték: 36.000 Ft Kikiáltási ár: 24.000 Ft

19 78. Makai Imre: Elhagyatva (a művész felajánlása) olaj, farost 30 40 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 14.000 Ft 79. Maksai János: Piroskendő (a művész felajánlása) olaj, farost 50 40 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 80. Maksai János: Virágok a kertből (a művész felajánlása) olaj, farost 40 30 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 81. Masits István: Debrecen-Tanító utca (a művész felajánlása) olaj, farost 30 50 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 18.000 Ft 82. Margaret Gausch (Svájc): Lovak II. (Gencsi Zoltán felajánlása) olaj, tempera 50 70 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft

20 83. Medgyessy-Kovács Gyula: Csendélet (a művész felajánlása) olaj, vászon 63,5 50 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 85. Molnárné Ötvös Tünde: Áldozathozatal (a művész felajánlása) kerámia falikép 34 30 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 84. Micska Zoltán (Munkács, Ukrajna érdemes művésze): A legelőn 1999 (Gencsi Zoltán felajánlása) tempera 35 60 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 86. Nagy Sándor: Domboldalas táj 1996 (a művész felajánlása) olaj, farost 50 60 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 87. Nagy Sándor: Lebontott ház 1997 (a művész felajánlása) olaj, farost 50 60 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft

21 88. Nagy Sándor Zoltán: Genf (a művész felajánlása) rézkarc I/10 E.A., 30 39 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 89. Nagy Sándor Zoltán: Két kép Kálvinról (a művész felajánlása) rézkarc I/10 E.A., 30 39 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 90. Nuridsány Éva: Zsoboki táj (a művész felajánlása) akvarell 40 60 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 91. Oláh Sándor: Hangulat (a művész felajánlása) bőrnyomat 68 20 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 92. Palásti Renáta: Az udvar (a művész felajánlása) olaj, vászon 46 55 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 93. Palásti Renáta: Rózsa (a művész felajánlása) pasztell 26 55 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft

22 94. Palásti Renáta: Tavirózsák (a művész felajánlása) pasztell 25 52,5 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 95. Papp Károly: Együtt a hajón (a művész felajánlása) rézkarc E.A. XIV/15, 30 20 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft 96. Papp Sára: Virágözön (a művész felajánlása) vegyes technika, papír 28 36 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 97. Póka György: Lávafolyam teremtés sorozatból (a művész felajánlása) zománc 40 50 cm Becsült érték: 45.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 98. Potyók Tamás: Erdei táj (a művész felajánlása) pasztell 50 60 cm Becsült érték: 80.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 99. Prím Zoltán: Kiserdő (a művész felajánlása) vöröskréta 29 20 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft

23 100. Rudolf Gergely, a DVSC négyszeres bajnokcsapat válogatott játékosának a csapattársak által dekidkált meze (Győri Gyula, a DVSC egykori igaztgatója felajánlása) Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 101. Sándor Margit: Szabad madár (a művész felajánlása) fotó 20 28 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 102. Senyei Oláh István: Major 1933 akvarell 31 26 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 103. Serfőző Attila: Simuló vágyak (a művész felajánlása) olaj, vászon 50 70 cm Becsült érték: 55.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 104. Simonffy Joli: Templom (Mester Ferenc felajánlása) olaj, vászon 45 34 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 105. Sz. Kócián Melinda: Árnyliliom (a művész felajánlása) rézkarc II/15, 21 16 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 6.000 Ft

24 106. Szabadi Katalin: Budai utca (reprodukálva a Jegyzett Magyar Kortárs Festőművészek Almanachjában) olaj, fa 55 46 cm Becsült érték: 250.000 Ft Kikiáltási ár: 150.000 Ft 107. Szabó András: Fúvóstrió (a művész felajánlása) olaj, farost 25 35 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 5.000 Ft 108. Szeifert Imre: Kislány napsütésben (a művész felajánlása) olaj, vászon 30 40 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 109. Székely Pierre (Franciaország Állami Becsületrend kitüntetettje): Az állatidomár 1982 (Forró Tamás felajánlása) litográfia, 29/100, 69 49 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 6.000 Ft 110. Székely Pierre (Franciaország Állami Becsületrend kitüntetettje): A zenebohóc 1982 (Forró Tamás felajánlása) litográfia, 29/100, 69 49 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 6.000 Ft 111. Szilágyi Imre: Királyok indulása (a művész felajánlása) rézkarc 30 30 cm Becsült érték: 35.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft

25 112. Szilágyi Imre: Szüret I. (a művész felajánlása) rézkarc, aquatinta III/V. E.A., 30 21 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft 113. Szőnyi Sándor: Virágzás (a művész felajánlása) olaj, farost 50 40 cm Becsült érték: 60.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 114. Tamus István: Alföldi táj (a művész felajánlása) akvarell 50 59 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 115. Tolvajné Szabó Erzsébet: Őszi erdő (a művész felajánlása) olaj, farost 50 40 cm Becsült érték: 25.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 116. Tenk László (Munkácsy-díjas): Ág-bogak (a művész felajánlása) olaj, tempera 40 50 cm Becsült érték: 160.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft

26 117. Tóth Ernő: Itt repül a kismadár (a művész felajánlása) olaj, merített papíron 52 72 cm Becsült érték: 140.000 Ft Kikiáltási ár: 50.000 Ft 118. Vád Éva: Elefánt (Havrics Galéria felajánlása) kerámia, m:14 cm h:18 cm Becsült érték: 29.000 Ft Kikiáltási ár: 10.000 Ft 119. Végh Hajnal: Június (Kiállítva a debreceni HBZ Galériában) (a művész felajánlása) olaj, farost 50 70 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft 120. Vígh István: Meseország (a művész felajánlása) szitanyomat EA X/XV, 25 28 cm Becsült érték: 16.000 Ft Kikiáltási ár: 6.000 Ft 121. Vígh István: Gyergyószárhegyi feszület (a művész felajánlása) szitanyomat EA X/XV, 40 25 cm Becsült érték: 20.000 Ft Kikiáltási ár: 8.000 Ft

27 122. Wahorn András (Munkácsy-díjas): Mici odament a vázához 2007 (kiállítva Mission Art Galériában) (a művész felajánlása) egyedi tus merített papíron 19 19 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 123. Walter Gábor: Dalmát hangulat (a művész felajánlása) akrill, vászon 30 24 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 16.000 Ft 124. Wrábel Erzsébet: Régmúlt töredéke (a művész felajánlása) textil-gipsz-olaj 18 17 cm Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 35.000 Ft 125. Wrobel Péter (Római Magyar Akadémia díjazottja): Cím nélkül (a művész felajánlása) színes print, akrill 45 37 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft 126. Zentai János: Bakonybél 1976 (Buglyó Emil felajánlása) egyedi tus 42 30 cm Becsült érték: 15.000 Ft Kikiáltási ár: 7.000 Ft

28 127. Zöld Anikó: Fák (Buglyó Emil felajánlása) olaj, farost 40 60 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 20.000 Ft 128. Zsáki István (Szerbia): Csendélet (a művész felajánlása) akvarell, olaj, papír 28 37 cm Becsült érték: 70.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft Árverési feltételek Az Immánuel Alapítvány, a Biharért Közhasznú Alapítvány az árverést, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Jogosult az aukció során a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az árverezők katalógust adnak ki az aukciós tételekről. A műtárgyak az árverés előtti kiállításon, valamint a www. immanuelotthon.hu és a www.axioart.com weblapokon megtekinthetőek. A vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, s arról, hogy azok megfelelnek -e a katalógus leírásának. Árverezni az aukció megkezdése előtt név és lakcímkártya szerint átvett licitáló tárcsával lehet. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsájuk felemelésével teszik meg ajánlatukat. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az a vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi. A vevő a leütési árat tartozik kifizetni, szerzői díj, valamint egyéb jutalék nem kerül felszámolásra. A vevő a fizetendő ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik fizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. Az Immánuel Otthon biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételár részt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege a határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árverésvezetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által kifizetett foglaló a részére nem jár vissza. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáért saját költségén és felelősségén. (14 napon belül) Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, hanem telefonon szándékozik licitálni, vagy vételi megbízást adni, az ezzel kapcsolatos további tájékoztatásért Dr. Papp Gyulát, az aukció szervezőjét keresse a borító hátoldalán található telefonszámon.

Az Immánuel Otthon Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona 4029 Debrecen, Pacsirta u. 51. Telefon: 06 (52) 530-027 E-mail: info@immanuelotthon.hu www.immanuelotthon.hu Az Immánuel Alapítvány adószáma: 19123350-1-09 Bankszámlaszáma: 11609005-03650900-09000000 A Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona közoktatási és egészségügyi feladatot is ellátó nappali szociális intézmény. 74 többnyire súlyosan, halmozottan sérült gyermek és fiatal jár az Otthonba napi rendszerességgel Hajdú-Bihar Megye egész területéről. A gyermekek képességeiknek megfelelően gyógypedagógiai oktatásban vagy fejlesztő iskolai oktatásban, logopédiai valamint alternatív és augmentatív kommunikációs fejlesztésben és intenzív mozgásterápiában részesülnek. A tanköteles kor feletti fiatalok számára, a fogyatékosság szabta határokon belül, az önálló életre való felkészítés a legfontosabb és a kreatív készségek kibontakoztatása, melyek révén megtapasztalhatják a hasznosság élményét. Ennek színterei a sütés-főzések, gyertyaöntés, agyagozás és egyéb kreatív foglalkozások. Ugyanígy a művészeti nevelés is fontos részét képezi az Otthonban folyó munkának, melyre jó alkalmat kínálnak a zenei, drámapedagógiai és az ünnepkörökhöz kötődő foglalkozások, gyermekkórus, tánc- kerekesszékes- és néptánc szakkör. Egyházi intézményként fontos helyet kap a mindennapok során a keresztyén értékrend közvetítése a gyermekek, családjaik és munkatársak felé. A hittan órák, ünnepek, konfirmáció és a mindennapok során Isten elfogadó szeretetének továbbítása a legfőbb cél, melynek során megérezhetik a sérült emberek, hogy az Ő életük ugyanolyan fontos, mint minden más emberé. Ezért is tűzte ki az Otthon céljául a napi teendőkön túl a társadalomban való minél teljesebb körű részvételt. Így rendszeresen részt vesz kórusával és tánccsoportjával a város és az ország különböző rendezvényein, ifjúsági fesztiválokon. A súlyos, halmozott fogyatékkal élő beszédképtelen sérültek számára az egész Észak-alföldi Régióra kiterjedően alternatív és augmentatív kommunikációs eszközkölcsönzőt működtet az intézmény. Először 2007-ben szerveződött jótékonysági aukció az Immánuel Otthon javára, melynek bevétele közel 1,5 millió Ft volt. Ennek segítségével újítottuk fel játszóudvarunkat, mely ezáltal egyre több gyermekünk számára vált elérhetővé és biztonságossá. A 2008-as évi jótékonysági aukció bevétele 2,4 millió Ft volt, melynek segítségével különböző mozgásfejlesztő eszközök és a nehezen mozgó vagy mozgásképtelen ellátottak emelését segítő emelőszerkezet került beszerzésre. Az idei árverés egy újonnan kialakított speciális, akadálymentes foglalkoztató műhely beüzemeléséhez, és a szükséges eszközök megvásárlásához járulna hozzá.

30 Kiemelt támogatóink: Aknay János a Magyar Köztársaság Munkácsy-díjas művésze Deim Pál a Magyar Köztársaság Kossuth és Munkácsy-díjas művésze felugossy László A Magyar Köztársaság Munkácsy-díjas művésze Földi Péter A Magyar Köztársaság Kossuth és Munkácsy-díjas művésze Madarász Gyula Holló László-díjas művész Péter Gábor Debrecen Megyei Jogú Város mecénás kitüntetettje Tenk László A Magyar Köztársaság Munkácsy-díjas művésze Támogatóink: Aby Szabó Csaba Almásy Aladár Barabás Zoltán Baráth Pál Bíró Eszter Bodó István Buglyó Emil Bukta Imre Burai István Centerprint Kft. Családi Krisztina Csire László Csorján Melitta David Beeri Dobesch Máté Duschanek János efzámbó István Éles Bulcsú Fátyol Zoltán Fehér Imre Forró Tamás Gall Gábor Gencsi Zoltán Gonda Zoltán Grela Aleksandra Győrfi Lajos Győri Gyula Gyurkovics Hunor Hartung Sándor Havrics Galéria Hollóné Maksa Olga Hornyik Zoltán Dr. Hörcsik Richárd ifj. Hörcsik Richárd Huszárné Veres Emma Joseph Kádár Józsa János Józsa Poppea Juhász Tamás Kárpáti Gusztáv Kass János Kassai Imre Kálvári József Komiszár János Kónya Ábel Koroknai Róza Kovács István Kovács Tamás Vilmos Kozma István Kővári Attila L. Ritók Nóra Láng-Miticky Katalin László Ákos Lóránth János Demeter Luczi János Dr. Ludmila Laloma Krausová Lukács Gábor M. Nyomdaellátó-papír Kft. M. Kiss Katalin Madarász Kathy Margit Makai Imre Maksai János Margó-Foto Masits István Medgyessy-Kovács Gyula Mester Ferenc Molnárné Ötvös Tünde Nagy Sándor Nagy Sándor Zoltán Nagyházi Csaba Nuridsány Éva Oláh Sándor Onix nyomda Oravecz András Palásti Renáta Papp Károly Papp Sára Pákh Imre Póka György Potyók Tamás Prím Zoltán Printart-Press Kft. Sándor Margit Serfőző Attila Sz. Kócián Melinda Szabó András Szabó Balázs Szeifert Imre Széll László Szilágyi Imre Szőnyi Sándor Szűcs Tamás Tamus István Tarnóczi József Tokaj-Portius pincészet Tolvajné Szabó Erzsébet Tóth Ernő Prof. Emeritus Dr. Újváry Zoltán Újvári Gyula Végh Hajnal Vígh István Villás János Wahorn András Walter Gábor Wrábel Erzsébet Wrobel Péter Zsáki István Fotó: Margó-Foto Grafikai tervezés, nyomdai előkészítés: Printart-Press Kft. (www.printart.hu) Nyomda: Centerprint Kft. (www.centerprint.hu)

Tudd, a világ jobb, mint látszik, az ember is jobb, csak játszik, Szép a világ: gyom és virág, légy, kinek a gyom is virág Döbrentei Ildikó 7. Debreceni Jótékonysági Aukció Az Immánuel Otthon megsegítésére Az aukció helye: Klub Barabás Étterem (4024 Debrecen, Vár u. 11., az Új Városháza mögött) Ideje: 2009. december 6. 16 00 A megjelenteket köszönti: Dr. Bölcskei Gusztáv a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke Az aukciót megnyitja: Fodor Zsóka színművész Varnus Xavér orgonaművész Az est háziasszonya, az árverést vezeti: Pappné Nagy Magdolna Az érkezőket Dr. Papp Sándor gitárművész előadása fogadja. Az alkotások sajtótájékoztató keretében kerülnek bemutatásra 2009. november 26-án, csütörtökön 10 30 órakor a Klub Barabás Étteremben A sajtótájékoztatón a megjelenteket köszönti: Győri Zsófia az Immánuel Otthon vezetője és Dr. Papp Gyula az aukció szervezője A sajtótájékoztatót követően az aukcióig a képek folyamatosan megtekinthetőkn a Klub Barabás Étteremben, az Immánuel Otthon honlapján (www.immanuelotthon.hu) és a www.axioart.com címen. Ha a rendezvénnyel kapcsolatban kérdése van, vagy az aukción nem tud személyesen megjelenni, vételi szándékát jelezheti a 06 (20) 428-0888-as telefonszámon vagy a debrecentrum@gmail.com e-mail címen.