MÁSODIK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ ÉPÜLETKER ÁMIÁIBÓL SZEPTEMBER 22.

Képzőművészeti Aukció! Képzőművészeti Aukció! Kikiáltási ár: Kikiáltási ár: Ft

A Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány, a volt Művészeti Alap eddig ismeretlen, zsűrizett gyűjteményéből. megrendezi második árverését.

2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

AJÁNLATI FELHÍVÁS. 45 db nagyteljesítményű nyomtató

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

Árverési Hirdetmény. nyilvános árverés

2011.december óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS IV. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Magyar Aranykereskedő Zrt.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

LÓÁRVERÉSI KATALÓGUS ÁLLAMPUSZTA

Székhely: 1149 Budapest, Bosnyák tér 5. Törzskönyvi azonosítószám:

2/2006. /III.1./ rendelete. az önkormányzati tulajdonú lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítéséről

6. Kortárs Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK

AJÁNLATI FELHÍVÁS. 63 db klf. eszköz

Pályázati Hirdetmény. nyilvános pályázati felhívás

BESZERZÉSI FELHÍVÁS- pályázatfigyelési és pályázatírói feladatok ellátására

Premier Galéria 13. aukció december 7.

A NHKV Zrt. HER rendszerében történő részvétel feltételeit az Általános Tájékoztató tartalmazza, melyet az nhkv.hu oldalon megtalálható.

2011. november óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS II. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Auction-Gate ÁSZF Általános Szerződési Feltételek

Mőtárgyjegyzék. Jótékonysági Aukció. Az MC Mediacompany Kft. Az Igazgyöngy Alapfokú Mővészeti Iskola és Alapítvány megsegítésére

MŰTÁRGYJEGYZÉK JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ 7. DEBRECENI. az Immánuel Otthon megsegítésére december

Általános szerződési feltételek

ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY ANYÁGÁRAM/ WASTE FRACTION MINŐSÉG/QUALITY

ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY. Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (1133 Budapest XIII. Pozsonyi út 56.) (a továbbiakban: MNV Zrt., Kiíró),

Recobin Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (továbbiakban: Recobin Kft.) Általános Szerződési Feltételei (továbbiakban: ÁSZF)

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Regisztrációra csak az árverés kezdési időpontját megelőző egy órában van lehetőség. Kikiáltási ár /Ft/terület 1.

EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK. 7/1994.(IV.26.) számú R E N D E L E T E

Árverési hirdetmény. Árverés helye, ideje: Pocsaj Védelmi Központ június óra. Árverésre bocsátott fűtermés helye: Árver ési sorszá m

Előterjesztés a Gazdasági Bizottság részére a Budapest X. kerület, Liget u. 1/c I. 16. szám alatti ingatlan értékesítéséről

KARBANTARTÁSI SZERZŐDÉS

XXIX. ÁRVERÉS CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS Csók István Antikvitás 2012.09.10. 18 óra

A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXIX. ÁRVERÉSE 2012. SZEPTEMBER 10. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, 2012. SZEPTEMBER 6. SZEPTEMBER 9-IG MINDEN NAP 10-20 ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ 318-28-62; E-MAIL: info@csokantikvitas.hu WEB: www.csokantikvitas.hu

1. tétel Ismeretlen alkotó Juhász olaj, fa, 18,5x11,5 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft 2. tétel Turza Ferenc (Újszász, 1945) Férfi portré olaj, vászon, 39,5 x 29,5 cm j.b.l.: Turza F 99-2001 Kikiáltási ár: 20 000 Ft 3. tétel Pekáry István (Budapest, 1905 Budapest, 1981) Veszprémi juhász rézkarc, papír, 21 x 15,5 cm j.j.l.: 19 Pekáry32; j.b.l.: Veszprémi juhász Kikiáltási ár: 20 000 Ft 4. tétel Gross Arnold (Torda, 1929) Úton linómetszet, papír, 16 x 14 cm j.j.l.: Gross arnold Kikiáltási ár: 20 000 Ft

5. tétel Ismeretlen német alkotó Szamár grafit, papír, 31,5 x 23,5 cm j.j.l.:? 1908 Kikiáltási ár: 11 000 Ft 6. tétel Thomas Blinks után Gone vegyes technika, papír, 44 x 73 cm j. lemezen Kikiáltási ár: 30 000 Ft 7. tétel Alfred W. Strudt után At his Wits' end vegyes technika, papír, 41 x 62,5 cm j. lemezen Kikiáltási ár: 30 000 Ft 8. tétel Ismeretlen alkotó Vadász kutya olaj, vászon, 15,5 x 10 cm Kikiáltási ár: 8 000 Ft

9. tétel Olvashatatlan szignóval Szántás olaj, karton, 19 x 23,5 cm j.j.f.:? Kikiáltási ár: 18 000 Ft 10. tétel Szeghalmi Peregi József () Gulyás a mezőn olaj, karton, 64 x 94 cm j.b.l.: Szeghalmi Peregei József Kikiáltási ár: 30 000 Ft 11. tétel Orosz János (Budapest, 1932) Fiú portré olaj, vászon, 49 x 38 cm j.j.l.: Orosz Kikiáltási ár: 50 000 Ft 12. tétel Mednyánszky László (Beckó, 1852 Bécs, 1919) Katona portré színes ceruza, papír, 20 x 13 cm j.j.l.: Mednyánszky Kikiáltási ár: 18 000 Ft

13. tétel Báró Hatvany Ferenc után () Fürdőző nő rézkarc, papír, 28 x 22 cm Kikiáltási ár: 15 000 Ft 14. tétel Ismeretlen alkotó Női portré olaj, vászon, 81 x 60 cm Kikiáltási ár: 38 000 Ft 15. tétel Pintér Réka () Női akt pasztell, papír, 86,5 x 61 cm 16. tétel Peti János (Budapest, 1913) Akt tempera, papír, 61 x 42,5 cm Kikiáltási ár: 95 000 Ft

17. tétel Ismeretlen alkotó () Dohányzó nő vegyes technika, karton, 36,5 x 18,5 cm 18. tétel Kakucsi Csernák Zoltán (Kakucs,?) Palackba zárt boldogság olaj, vászon, 70 x 50 cm j.j.l.: Kakucsi Csernák Zoltán 2008 Kikiáltási ár: 55 000 Ft 19. tétel Bornemissza László (Tiszadada, 1910 Budapest, 1995) Női portré tempera, papír, 34 x 24 cm Kikiáltási ár: 120 000 Ft 20. tétel Apátfalvi Czene János (Budapest, 1904 Budapest, 1984) Madonna olaj, vászon, 100 x 75 cm j.b.l.: Apátfalvu Czene J. Kikiáltási ár: 85 000 Ft

21. tétel Gondos József (Budapest, 1909 Budapest, 1987) Istennő terrakotta, 26 x 11 x 7 cm j.alul: Gondos J. Kikiáltási ár: 34 000 Ft 22. tétel Ismeretlen alkotó Katona fém öntvény, 40 x 15 x 14 cm Kikiáltási ár: 70 000 Ft 23. tétel Tóth Ernő (Sajóecseg, 1949) Saxofonos bronz, 42 x 14 x 8 cm j. alul: Tóth E 2002 Kikiáltási ár: 100 000 Ft 24. tétel Székely Pierre (Budapest, 1923 Párizs, 2001) Kőcirkusz mappa litográfia, papír j.j.l.: Székely; j.k.l.: 77/100 12 lapos teljes mappa. Kikiáltási ár: 200 000 Ft

25. tétel ef. Zámbó István (Salgotarján, 1950) Zenés koponya C-print, papír, 21 x 14 cm j.j.l.: ef. Zámbó I. 20EZI08; j.b.l.: Zenés koponya; j.k.l.: 35/50 26. tétel Szeift Béla (Gödöllő, 1944) Kompozíció, 1969 vegyes technika, papír, 24 x 17 cm j.k.l.: Szeift 969 Kikiáltási ár: 4 000 Ft 27. tétel Földi Péter (Somoskőújfalu, 1949) Kuporgó C-print, papír, 34 x 24 cm j.j.l.: Földi; j.b.l.: 2003; j.k.l.:27/30 Kikiáltási ár: 15 000 Ft 28. tétel Aknay János (Nyíregyháza, 1949) Az én Szentendrém C-print, papír, 20,5 x 14,5 cm j.j.l.: Aknay János 2009; j.b.l.: Én Szentendrém(8) j.k.l.:próba 1/3

29. tétel Bak Imre (Budapest, 1939) Cím nélkül szitanyomat, papír, 28 x 33 cm 30. tétel Péreli Zsuzsa (Budapest, 1947) Déja vu - Mennyei teátrum rézkarc, papír, 21,5 x 30 cm j.j.l.: Péreli Zsuzsa 2004; j.b.l.: Déja vu - Mennyei teátrum; j.k.l.: 2/6 31. tétel Szeift Béla (Gödöllő, 1944) Cím nélkül vegyes technika, papír, 20,5 x 18 cm j.b.l.: Szeift 62 Kikiáltási ár: 4 000 Ft 32. tétel Kovács Sándor (Dunaföldvár, 1914) Csendélet vizeskorsóval linómetszet, papír, 10 x 15,5 cm j.j.l.: Kovács Sándor 1964; j.b.l.: Csendélet vizeskorsóval Kikiáltási ár: 8 000 Ft

33. tétel Olvashatatlan szignóval Kivándorlók linómetszet, papír, 16 x 23,5 cm j.j.l.:??????; j.b.l.: Kivándorlók - Linómetszet, 1959 Kikiáltási ár: 8 000 Ft 34. tétel Vadász Endre (Szeged, 1901 Budapest, 1944) Kikötő fametszet, papír, 20 x 26 cm j.j.l.: Vadász Endre; j.b.l.: kék próbanyomat 35. tétel Vass Elemér (Budapest, 1887 Tihany, 1957) Ponton híd a Dunán litográfia, papír, 19 x 32 cm j.j.l.: Vass E; b.j.l.: 119/III. Kikiáltási ár: 20 000 Ft 36. tétel Ismeretlen alkotó Kikötő olaj, vászon, 28 x 39 cm Kikiáltási ár: 16 000 Ft

37. tétel Ismeretlen alkotó Kikötő olaj, vászon, 58 x 75,5 cm Kikiáltási ár: 60 000 Ft 38. tétel Herman Liptónak tulajdonítva (Nagyszentmiklós, 1884 Budapest, 1972) Lépcsőn olaj, karton, 22,5 x 25 cm j.b.l.: Herman Kikiáltási ár: 26 000 Ft 39. tétel Vass Elemér (Budapest, 1887 Tihany, 1957) Tanya olaj, karton, 36,5 x 50 cm j.j.l.: Vass E. Kikiáltási ár: 140 000 Ft 40. tétel Somlai Vilma (Budapest, 1938 Budapest, 2007) Házak vegyes technika, papír, 30 x 40 cm Kikiáltási ár: 14 000 Ft

41. tétel Vincze Győző (Kazsok, 1925 Pécs, 2001) Utcán olaj, farost, 43,5 x 30,5 cm j. hátoldalon: V.GY. Kikiáltási ár: 16 000 Ft 42. tétel Herman Liptónak tulajdonítva (Nagyszentmiklós, 1884 Budapest, 1972) Nocture olaj, karton, 22,5 x 25 cm Kikiáltási ár: 26 000 Ft 43. tétel Vadász Endre (Szeged, 1901 Budapest, 1944) Híd fametszet, papír, 19,5 x 25,5 cm j.j.l.: Vadász Endre 44. tétel Olvashatatlan szignóval Im taubertal rézkarc, papír, 17,5 x 12 cm j.j.l.:?; j.b.l.: Im taubertal Kikiáltási ár: 11 000 Ft

45. tétel Olvashatatlan szignóval Schlofs Felkenstein rézkarc, papír, 15 x 9,5 cm j.j.l.:?; j.b.l.: Schlofs Felkenstein Kikiáltási ár: 11 000 Ft 46. tétel Somlai Vilma (Budapest, 1938 Budapest, 2007) Szénaboglyák pasztell, papír, 25 x 35 cm 47. tétel Zsigmond Aranka (Nagybacon, 1948) Hegyek között olaj, farost, 33 x 49 cm j.j.l.: Zsigmond Aranka Kikiáltási ár: 18 000 Ft 48. tétel Dobos Lajos (Budapest, 1921) Lovasi falurészlet pasztell, papír, 35 x 50 cm j.b.l.: Dobos Lajos 76.10.23! Kikiáltási ár: 15 000 Ft

49. tétel Iglay József (Miskolc, 1905 Sződliget, 1980) Táj akvarell, papír, 34x53 cm j.j.l.:iglay József 50. tétel Baky Albert (Juth, 1868 Budapest, 1944) Táj olaj, karton, 24 x 34,5 cm j.j.l.:baky Kikiáltási ár: 42 000 Ft 51. tétel Bajor Tamás () Erdőrészlet olaj, karton, 50 x 75 cm j.j.l.: Bajor T. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 52. tétel Olvashatatlan szignóval Téli táj akvarell, papír, 11 x 15 cm j.j.l.:? Falussy?

53. tétel Peti János (Budapest, 1913) Folyón tempera, papír, 27,5 x 43,5 cm j.j.l.: Peti J. Kikiáltási ár: 80 000 Ft 54. tétel Olvashatatlan szignóval Tópart akvarell, papír, 11 x 15 cm j.j.l.:? Falussy? 55. tétel Zorkóczy Gyula (1873 1932) Kert olaj, karton, 20,5 x 26 cm.j.l.: Zorkóczy Kikiáltási ár: 40 000 Ft 56. tétel Zádor István (Nagykikinda, 1882 Budapest, 1963) Hebron rézkarc, papír, 15 x 24 cm j.j.l.: Zádor István; j.b.l.: Hebron

57. tétel Abel Pann (1883 1963) A varsói gettó litográfia, papír, 19 x 17 cm j.j.l.: Abel Pan; j.b.l.: In luk den luk Strassen von Warschau Kikiáltási ár: 20 000 Ft 58. tétel Zádor István (Nagykikinda, 1882 Budapest, 1963) Rabbi a zsinagógában rézkarc, papír, 24 x 14,5 cm j.j.l.: Zádor István; j.b.l.: Rabbi a zsinagógában 59. tétel Ismeretlen alkotó Portré tanulmányok ceruza, papír, 29 x 22 cm j.b.l.:?henits? Kikiáltási ár: 16 000 Ft 60. tétel Ismeretlen alkotó Kéz tanulmány ceruza, papír, 13x23,5 cm Kikiáltási ár: 9 000 Ft

61. tétel Ben Herring után Flying a brook színezett acélmetszet, papír, 35,5 x 60 cm j. lemezen Kikiáltási ár: 30 000 Ft 62. tétel H. Alken után The Death színezett acélmetszet, papír, 31 x 50 cm j. lemezen Kikiáltási ár: 22 000 Ft 63. tétel Thomas Blinks után Stolen away színezett acélmetszet, papír, 35 x 45 cm j. lemezen Kikiáltási ár: 30 000 Ft 64. tétel Ismeretlen alkotó Tájkép színezett acélmetszet, papír, 37 x 54 cm j. lemezen Kikiáltási ár: 2 600 Ft

65. tétel Wosinsky Kázmér (Kismarton, 1895 -?) Fürdőzés akvarell, papír, 26 x 22 cm J.b.l.: Wusinski 1946 Kikiáltási ár: 9 000 Ft 66. tétel Wosinsky Kázmér (Kismarton, 1895 -?) Születés akvarell, papír, 30 x 18 cm J.j.l: Wusinski Kikiáltási ár: 9 000 Ft 67. tétel Ismeretlen alkotó Pipacsok olaj, farost, 41,5 x 29 cm Kikiáltási ár: 24 000 Ft 68. tétel Ismeretlen alkotó Virágcsendélet olaj, vászon, 49 x 64 cm j.j.l.: Tihanyi Lajos 1944 Kikiáltási ár: 22 000 Ft

69. tétel Vass Elemér (Budapest, 1887 Tihany, 1957) Virágcsendélet olaj, farost, 72,5 x 61 cm j.b.l.: Vass E. 1932 Kikiáltási ár: 180 000 Ft 70. tétel Sárkány Jolán (Nagygut, 1907 -?) Virágcsendélet vegyes technika, papír, 40 x 30 cm j.j.l.: Sárkány Jolán Kikiáltási ár: 30 000 Ft 71. tétel Szamosfalvi G. jelzéssel Virágcsendélet olaj, vászon, 40 x 50 cm j.j.l.: Szamosfalvi G. Kikiáltási ár: 22 000 Ft 72. tétel Marich G. jelzéssel Almás csendélet olaj, vászon, 63,5 x 80,5 cm j.j.l.: Marich G. Kikiáltási ár: 120 000 Ft

73. tétel Kovács Sándor (Dunaföldvár, 1914) Csendélet linómetszet, papír, 8,5 x 9 cm j.j.l.: Kovács Sándor 1964; j.b.l.: Csendélet Kikiáltási ár: 4 000 Ft 74. tétel D. Borbély Gizella (Budapest, 1920) Szekér vegyes technika, papír, 35 x 49 cm j.j.l.: D. Borbély Kikiáltási ár: 24 000 Ft 75. tétel Klie Zoltán (Szekszárd, 1897 Budapest, 1992) Mese erdő rézkarc, papír, 21 x 30 cm j.j.l.: Klie Zoltán; j.b.l.: Mese erdő Kikiáltási ár: 20 000 Ft 76. tétel Aknay János (Nyíregyháza, 1949) Őrangyal (8) C-print, papír, 21 x 14,5 cm j.j.l.: Aknay János 2009; j.b.l.: Őrangyal(8); j.k.l.:próba 2/3

77. tétel Földi Péter (Somoskőújfalu, 1949) Malac C-print, papír, 34 x 24 cm j.j.l.: Földi; j.b.l.: 2001; j.k.l.:27/30 Kikiáltási ár: 15 000 Ft 78. tétel Szeift Béla (Gödöllő, 1944) Tóbiás a hallal olaj, karton, 38 x 70 cm j.k.l.: Szeift 2005 79. tétel ef. Zámbó István (Salgotarján, 1950) Ember félholddal C-print, papír, 21 x 15,5 cm j.j.l.: ef. Zámbó I. 20EZI08; j.b.l.: Ember félholddal; j.k.l.: 35/50 80. tétel Bak Imre (Budapest, 1939) Cím nélkül szitanyomat, papír, 28 x 33 cm

81. tétel Rubint Ábrahám Péter (Vecsés, 1955) Befejezetlensége visszahozható III. vegyes technika, papír, 28 x 19,5 cm j.j.l.: Rubint Ábrahám Péter Budapest/07/05/95./16.00 Befejezetlensége visszahozható III. Kikiáltási ár: 60 000 Ft 82. tétel Szeift Béla (Gödöllő, 1944) Karöltve, 1974 vegyes technika, papír, 23 x 18 cm j.k.l.: Szeift 74 Kikiáltási ár: 4 000 Ft

Árverési feltételek 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - továbbiakban árverési tételek tulajdonosai, vagy eladásra jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3 Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 18%. 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3 % bankkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező írásbeli felszólítás után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16 Az árverési katalógusban VÉDETT", vagy NO EXPORT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Évi LXIV. Tv. 59. (1) bek. b. /pont/. A VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. (3) bek./ Kulturális javak külföldre viteléről a 2001. Évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező - a megbízásnak megfelelően teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az info@csokantikvitas.hu e-mail címre vagy a 00-36-1-318-2862 faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a 11600006-00000000-46280541- ös bankszámlaszámra Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének