Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

- Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények, Támogatások

Egyesületi Program 2019/2020 évad

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz

FC Dabas Téli Teremtorna

2019-es SÁTOR KUPA - GÖDÖLLŐ

Bozsik - Gyermek Intézményi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények tanév

ELTE-BEAC Futsal Bajnokság Játékszabályok

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

Út Európa Élvonalába. Tehetségkutató és Foglalkoztató Program

Feladatkörök az OTP Bank Bozsik - programban

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

1. A bajnokság célja: A sportág népszerűsítése, az országos döntőbe jutás eldöntése.

Coca-Cola CUP Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás tanév

Feladatkörök a Bozsik programban

Megyei Szakmai Igazgató

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás 2015/2016. tanév

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

Teremlabdarúgás Futsal

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

JÁTÉKSZABÁLYOK B

Futsal. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-7)

Labdarúgás budapesti döntő

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

JÁTÉKSZABÁLYOK. DECATHLON Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Kosárlabda Bajnokság (MEFOB)

2. EliteSport Nemzetközi Tavaszi Kézilabda Torna Balatonfüred 2019

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

Magyar Labdarúgó Szövetség. I. osztályú Leány Ifjúsági U16 korosztályú háromnegyed pályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás és Eljárási Rend 2017/2018. tanév

Szabály játékok. Szerep játékok. 5:5 (kapussal) 5:5 3:3 5:3 3:3. 5:5 (kapussal) 3:3 Ügyességi 5:5. 3 m 3 m. feladatok, játékok

Football Factor Dalnoki Bajnokság

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

A MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel együttműködésben hirdeti meg.

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatóság / JNSZ Megyei Labdarúgó Szövetség /

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

Magyar Labdarúgó Szövetség

U13 MEGYEI I III. OSZTÁLY

MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ- BAJNOKSÁG

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Kézilabda Szövetséggel (MKSZ) együttműködésben hirdeti meg.

Utánpótlás Labdarúgó Torna

GYSI HÁROM NAP A SZŐLŐ ÉS BOR VÁROSÁBAN, A MÁTRA KAPUJÁBAN GYÖNGYÖSÖN, AHOL A NAP ÉS A HEGY ÖSSZEÉR

A foglalkozás feladatai:

2018/2019. TANÉVI LABDARÚGÓ DIÁKOLIMPIA Borsod-Abaúj-Zemplén MEGYEI DÖNTŐ

Az oktatási intézmények I., II., III., IV., V. és VI. korcsoportos csapatai, ahol fiúk és leányok vegyes csapatot alkotnak.

Magyar Labdarúgó Szövetség. Leány U-15 Félpályás Bajnokság. Versenykiírás

Grassroots Program. Időpont: április 08. és 19. között

Magyar Labdarúgó Szövetség. II. osztályú fiú serdülő U-15, U-13 korosztályú nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

KENGURU ÉS S GYERMEK KUPA VERSENYKIÍRÁS 2012/2013

UEFA B TOVÁBBKÉPZÉS (Gyakorlati anyag) Szombathely. Oktatási lépések, kulcspontok bemutatása 1:1, 2:1, 4:2 elleni kis játékokon keresztül

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYEI NŐI KISPÁLYÁS BAJNOKSÁG

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA

BUDAPESTBANK CSALÁDI ÉS SPORTNAP ZÁNKA VERSENYKIÍRÁS KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

SZEKSZÁRD VÁROSI FÉRFI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG évi V E R S E N Y K I Í R Á S A

Átírás:

- Gyermek Egyesületi Program U6/7 fesztivál, U8/9 és U10/11 tornák Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A fesztivál, torna előkészítése 1. Általános követelmények Körzeti fesztivált, tornát ott lehet rendezni, ahol minimálisan 5 önálló sportszervezet szerepel. A körzeti fesztiválokat, tornákat az MLSZ által kijelölt időszakokban kell megrendezni, péntek délután és vasárnap délután között, a pályák szabad kapacitását figyelembe véve! Ettől eltérni csak rendkívüli időjárás esetén lehet a megyei szakmai igazgató és a megyei koordinátor engedélyével! Az időpontváltozást azonnali hatállyal jeleznie kell a koordinátornak a programvezető felé! Körzeti fesztiválokon, tornákon az MLSZ hivatalos tagszervezeteként működő sportszervezet benevezett csapata indulhat! Részt vehetnek az írásbeli nevezés leadását, és az mlsz.info oldalon történő regisztrációt követően, a megyei szakmai igazgató és a megyei koordinátor jóváhagyásával! Ajánlott lebonyolítási rend egy körzeti eseményre: U6/7 fesztivál és U8/9 torna egy időpontban való megrendezése, egy MLSZ által hitelesített nagy labdarúgó pálya két térfelén. Az egyik térfélen az U6/7 fesztivál játékait és műhelyeit alakítjuk ki, a másik térfélen pedig két db U8/9-es pályát.

2. Szervezési előírások: A körzetvezetőnek 60 perccel a fesztivál, torna kezdete előtt a helyszínen kell lennie! Törekedni kell a folyamatos játék feltételeinek megteremtésére, ezért a lehetőségek szerinti maximális számú pályát kell kialakítani úgy, hogy a pályák között elegendő hely legyen! A körzetvezetőnek el kell készítenie a fesztivál, torna forgatókönyvét, időrendjét, pályabeosztását, és láthatóvá kell tennie a gyermekek és a nézők számára! A fesztivál, torna forgatókönyvét, 3 nappal az eseményt megelőzően fel kell tölteni az mlsz.info oldalra! A körzetvezetőnek fel kell készülnie, hogy előre nem látható események következhetnek be, pl. késik az egyik csapat, vagy lemondják a rendezvényt az utolsó pillanatban. A távolmaradókat a körzetvezetőnek haladéktalanul jeleznie kell a megyei szakmai igazgató és a megyei koordinátor felé. A megyei koordinátor köteles 3 napon belül a távolmaradásról és a távolmaradó csapatról írásban jelentést adni az egyesületi program vezetőjének! Ha minimálisan 2 egyesület csapata megjelenik a tornán, akkor játszani kell, rövid szünettel oda visszavágó formájában! A körzeti fesztiválokat, tornákat a körzetvezető nyitja meg, röviden. A fesztivál, torna szervezője motiválja a gyermeklabdarúgókat a felszabadult játékra! 3. Rendezői-lebonyolítási előírások: A rendező sportszervezet képviselőjének 60 perccel a fesztivál, torna kezdete előtt a helyszínen kell lennie! Abban az esetben is a helyszínen kell lennie, és tájékoztatnia kell a helyszínre megérkező játékosokat, szülőket, ha a rendezvény pl. időjárási körülmények miatt elmarad! A rendező köteles jó minőségű MLSZ által az adott évadra hitelesített - füves, vagy műfüves pályát biztosítani! A pályákat és az öltözőket 30 perccel az első mérkőzést megelőzően, teljes mértékben előkészítetten kell a korosztályos csapatok részére biztosítani! Törekedni kell a folyamatos játék feltételeinek megteremtésére, ezért a lehetőségek szerinti maximális számú pályát kell kialakítani úgy, hogy a pályák között elegendő hely legyen! 4. Körzetvezetői előírások: Feladata a fesztiválokon, tornákon való részvétel, akadályoztatása esetén megbízottja! Észrevételek munkanaplóba jegyzése. Adatok változása esetén az illetékesek értesítése az adatváltozás követően két napon belül. (pl. új egyesült jelentkezése, végzettségben való változás, stb.) Feladata az Eljárási rend pontos megismerése, követése és azzal kapcsolatos észrevételek megtétele. 5. Koordinátori előírások: Törzsadatok felvitelének ellenőrzése. Igazolások, engedélyek meglétének ellenőrzése. Az Eljárási rendben foglaltak ellenőrzése.

A fesztivál, torna lebonyolítása 1. Általános követelmények A Fesztiválok alkalmával a résztvevő gyermekek számától függően minimálisan 4-6, de akár ennél több játékterület alakítható ki. A kialakított játékterületek minimálisan felén 3:3 elleni játék zajlik 15 x 20 m-es játéktéren. A többi játékterületen a fesztivál szervezője az 5-7 éves korosztály életkori sajátosságainak minden tekintetben megfelelő játékokat, ügyességi feladatokat szervez. A fesztivál során nincs tartalékjátékos, minden odaérkező 5-7 éves gyermek folyamatosan részt vesz a játékban! A csoportok elosztása véletlenszerű! A játékkal eltöltött idő 40 perc! A játékterületek közötti váltások és az ezzel együtt járó szünetek 3-4 percig tartanak! A körzeti tornák alkalmával a csapatok minimálisan 3, maximálisan 5 mérkőzést játszhatnak, a versenykiírásban szereplő játékidővel. Figyelembe kell venni azt, hogy a torna folyamán az összes játékkal töltött idő nem lehet több, mint: U8-9 korosztályban: 60perc U10-11 korosztályban: 80perc Azokon a tornákon, ahol 4-5 mérkőzést játszanak a gyerekek, a mérkőzések között megfelelő pihenőidő beiktatását javasoljuk! A játék valamennyi pályán egyszerre kezdődik, a tornaszervező sípjelére. Azonos korosztályok mérkőzései végig egy időben zajlanak! U8-9 korosztályokban egyáltalán nincsenek játékvezetők! U10-11-ben vagy nincsenek, vagy alapfokú játékvezetői tanfolyamot végzett, ifjúsági korú (U-16-U-19) játékosok felügyelik a pályán zajló eseményeket, pályafelügyelőként a játéktéren kívülről! 2. Tornaszervezési előírások A körzetvezetőnek és a csapatvezetőnek biztosítaniuk kell, hogy a tornán részt vevő valamennyi gyermeklabdarúgó minimálisan a teljes játékidő 50%-át pályán töltse! Ha egy csapat több játékost szeretne szerepeltetni, mint a csapatlétszám, akkor legyen lehetősége második csapatot is indítani. Akár a vegyes csapatok kialakítása is lehetséges több egyesület játékosaiból! A résztvevők regisztrálása a körzetvezető jóvoltából folyamatos. 3. Rendezői-lebonyolítási előírások: A játék a gyermekeké, nem a felnőtteké, a mérkőzések ideje alatt csak a játékosok, a pályafelügyelők, az edzők és a tornaszervező tartózkodhatnak a pálya területén! Mindenki más a lelátóról illetve korláton kívülről szíveskedjen figyelemmel kísérni a gyermekek játékát! Felelős a körzetvezető, és a felkészítő edzők!

A fesztivál, torna lezárása 1. A fesztivált, mérkőzéseket követően röviden értékeljük a gyermekeket. Emeljük ki a legszebb gólokat, cseleket, szereléseket stb. és biztassuk a gyermeklabdarúgókat a további gyakorlásra! 2. A körzetvezető feladata: A fesztivál, torna eseményeinek hiánytalan regisztrálását 48 órán belül el kell végezni az iroda.mlsz.hu oldalon! 3. Tornarendezői előírások: Minden gyermek kapjon apró ajándékot lelkes játékáért, néhány jó egyéni teljesítményt jutalmazzunk külön ajándékkal és Bozsik - oklevéllel! Felelős: körzetvezető!

Áttekintő táblázat mérkőzésformák: Korosztály U6/7 U8/9 U10/11 Játékosok 3:3 ellen kapus nélkül 4:4 ellen + kapusok 6:6 ellen + kapusok Pályaméret 15 x 20 m 20 x 40 m 35 x 55 m Les Nincs Nincs Van Büntetőterület Nincs külön jelölve 6m-re az alapvonaltól bójával jelölve 9m-re az alapvonaltól bójával jelölve Büntetőpont - 7 m 9 m Kapu 2 x 1 m 3 x 2 m 5 x 2 m Labda méret 3-as 4-es 4-es Partdobás nincs, a labda lapos passzal hozható játékba nincs, a labda lapos passzal hozható játékba nincs, a labda lapos passzal hozható játékba Csere Folyamatosan Folyamatosan Folyamatosan Játékidő 1 x 10 perc maximum játékidő: 40 perc/torna 1 x 15 perc maximum játékidő: 60 perc/torna 1 x 20 perc maximum játékidő: 80 perc/torna Pályán töltött idő A nevezett játékosnak, a játékidő min.50 %-ban pályán kell lennie! A nevezett játékosnak, a játékidő min.50 %-ban pályán kell lennie! A nevezett játékosnak, a játékidő min.50 %-ban pályán kell lennie! Mérkőzésszám tornánként minimum 3 mérkőzés/torna minimum 3 mérkőzés/torna minimum 3 mérkőzés/torna Speciális szabály a labda újbóli játékba hozatala az alapvonalról történik, labdavezetéssel, az ellenfél a pálya feléig hátrahúzódva kezdi meg a labdaszerzést a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére

U6-7 korosztály 2007. január 1. - 2008. december 31. között született lányok és fiúk A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 15x20m Kapuméret: 2x1m Büntető terület: nincs jelölve Labdaméret: 3 Játékidő: 10 perc/mérkőzés, maximum 40perc/torna, 3 5 mérkőzés tornánként, Létszám: 3:3 ellen (kapus nincs) Játékvezető: nincs A fesztivál kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a körzetvezetőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: Gy/l, GY/f érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára! Felelős: felkészítő edző és körzetvezető. A 3:3 elleni mérkőzés - játékok szabályai: GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS NINCS ha az ellenfélről kerül a labda az alapvonal mögé, lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után BÜNTETŐ ebben a korosztályban nincs büntetőrúgás CSERE cserélni bármikor lehet a cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani

U8-9 korosztály 2005. január 1. - 2006. december 31. között született lányok és fiúk A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 20x40m Kapuméret: 3x2m (kézilabda) Büntető terület: 6m-re az alapvonaltól az oldalvonalon bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 15 perc/mérkőzés, maximum 60perc/torna, 3-5 mérkőzés tornánként, Létszám: 4:4 ellen + kapus Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a körzetvezetőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: Gy/l, GY/f érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára! Felelős: felkészítő edző és körzetvezető. A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után középkezdéssel indul újra a játék LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után BÜNTETŐ büntetőterületen (6 méter) belüli szabálytalanság esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 7 méterre van CSERE cserélni bármikor lehet a cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani SPECIÁLIS SZABÁLY a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére, ha ezt megteszi, akkor az ellenfél a félpálya vonaláról közvetett szabadrúgással folytathatja a játékot

U10-11 korosztály 2003. január 1. - 2004. december 31. után született lányok és fiúk A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 35x55m Kapuméret: 5x2m Büntető terület: 9 m-re az alapvonaltól bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 20 perc/mérkőzés, maximum 80perc/torna, 3-5 mérkőzés/torna, Létszám: 6:6 ellen + kapusok Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a körzetvezetőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: Gy/l, GY/f érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára! Felelős: felkészítő edző és körzetvezető. A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni, gól után gól után középkezdéssel indul újra a játék LES A támadó térfélen érvényes a les-szabály! PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után BÜNTETŐ büntetőterületen (9 méter) belüli szabálytalanságok esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 9 méterre van CSERE cserélni bármikor lehet cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani SPECIÁLIS SZABÁLY a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére, ha ezt megteszi, akkor az ellenfél a félpálya vonaláról közvetett szabadrúgással folytathatja a játékot