Jótékonysági aukció a Markusovszky Kórház Pszichiátriai Osztály javára

Jótékonysági aukció a Czobor-hagyaték megvásárlásáért

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

A három Mária. Aranyozott faszobor

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben

Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: Mobilszám:

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost

Gerlóczy Gedeon műépítész

Rabindra Bharaty University, PHD képzés, Kalkutta, India Témavezető mesterem: Bhaskar Nath Bhattacarya

Az osztályozó vizsga követelményei. Szakközépiskola IRODALOM

akril, pasztel, homok, vászon

MESTERMUNKA ADATAI. cím: Mások emlékei. műfaj/technika/dimenzió: plextol, porfesték és olaj rétegelt lemezen, 20x20-100x100 cm

lonovics László á l d o Artézi galéria

OSZTÁLYOZÓ- ÉS JAVÍTÓVIZSGA LEÍRÁSA IRODALOM TANTÁRGYBÓL ÉVFOLYAM

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

A dolgok arca részletek

Előterjesztés. Arany János emléknap megszervezéséről

Communitas beszámoló

T. Ágoston László 70. születésnapjára

1986 VASI KÉPZŐMŰVÉSZEK TÁRLATA, (Előszó) katalógus, Szombathelyi Képtár, Sz.hely

Összefoglaló a Nagyjaink: Csukás István Meséi Alkotói Pályázatról

Kovács Tamás Vilmos festőművész kamaratárlatát

A rejtvényfüzet feladatai: 1. feladat Széchenyi István és kortársai. 2. feladat Keresztrejtvény 18 pont. 3. feladat Magyarázd el!

TOLNA MEGYEI DIÁKSPORT TANÁCS ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY VI. KORCSOPORT. Paks január

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 17. évfordulója alkalmából

150 éves a magyar tőzsde

Palásti Renáta. önéletrajz

2016. január 7 január 28.

Akikre büszkék vagyunk - és leszünk

ÜNNEPI RAJZ- ÉS ESSZÉPÁLYÁZAT a magyar címer és zászló megünneplésére március 16.

Itt kezdődött a reformkor

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából

Kultúrák és generációk: A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei

NYELVVIZSGA KÖVETELMÉNYEK AZ EGYES SZAKOKON

VIII. Báron Bábos Találkozó

ERDÉLY BARÁTAINAK KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET

BULLA MÁRTA iparművész Elérhetőség: Tel: 30/

Szakmai beszámoló a Gergő család hegytékának megvásárlásáról

Jótékonysági aukció a Markusovszky Kórház Pszichiátriai Osztály javára 2015. december 8. 17:00 óra Helyszín: Cafe Frei, Szombathely, Fő tér 24 A jótékonysági aukció fővédnöke: Molnár Miklós alpolgármester Az árverést vezeti: Pálfi András Az aukción a szombathelyi Charity Shop - Adomány Pont és Közösségi bolt, a Vas-és Zala megyei emberek, valamint a helyi művészek, által felajánlott tárgyak kerülnek kalapács alá. A Jótékonysági Aukció szervezői: Szabó Tibor színművész, jószolgálati nagykövet, Weöres Sándor Színház Takács Dániel bábszínész, Mesebolt Bábszínház Charity Shop Közösségi bolt Szombathely Szeretettel várjuk Önt. Kérjük hívja el ismerőseit, családtagjait, munkatársait, barátait is az eseményre.

Oláh László: Kelet, az ezerarcú óriás Könyvek Dr. Oláh László, a budapesti József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nyilvános rendes tanára, a m. kir. növény-örökléstani kutatóintézet alapítója és igazgatója. Tanulmányait Debrecenben és Budapesten végezte, majd magyar állami 1 ösztöndíjasként három és fél éven át német és svéd kutatóintézetben dolgozott. 1 Kutatóútjai alkalmával beutazta az egész szigetvilágot. A mű célja: a sok százéves magyar élet visszavetítése egy sokat szenvedett középosztálybeli család írott emlékein át. Sorozat cím: Pátria könyvek. Stephen Vörösváry-Weller Publ.,1986, 512 oldal. Kötés: vászon, jó állapotú antikvár könyv. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. G. P. Heath: A férjhezmenés művészete A férjhezmenés művészete egy igazi klasszikus alapmű aminek minden egyes szava ma is aktuális. Ennél józanabb, valódibb, jobban hasznosítható kézikönyvet még 2 nemigen írtak párkapcsolatokról, párválasztásról és ezen az sem változtat, hogy a 2 könyv a múlt században íródott. Ami még érdekesebb hölgyek, figyelem!, hogy egy férfi tollából kapjuk az őszinte, minden mellébeszélést nélkülöző tanácsokat. Tolnai Nyomdai Műintézet, 248 oldal. Kötés: félvászon kiadói, jó állapotú antikvár könyv. Bárdi Ödön: A régi Vígszínház 3 Hiteles történeti beszámoló a színház megalakulásáról, történetéről, rengeteg dokumentummal, fotóval, adomával.táncsics Kiadó, 1957, 233 oldal. Kötés: félvászon, jó állapotú antikvár könyv. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 1

Almanach 1891 évre Könyvek 4 Szerkesztette: Mikszáth Kálmán. Mikszáth 1888-tól szerkesztette a Singer és Wolfner kiadó almanachjait. Az évkönyvekben többek között Mikszáth, Jókai, Sebők Zsigmond, Bársony István, Herczeg Ferenc, Bródy Sándor, Ágay Adolf első közlésben megjelent írásai olvashatók. Kiadó: Singer és Wolfner 1891, 242 oldal. Ritka, jó állapotú antikvár könyv. 2 000 Ft 5 Sarkadi Imre: A szökevény I-II Sarkadi Imrének, a felszabadulás után jelentkezett írónemzedék egyik legnagyobb és legeredetibb tehetségű tagjának életművét reprezentáló gyűjtemény jelenik meg ebben a két kötetben. Drámák, kisregények, elbeszélések és karcolatok sorakoznak egymás mellett a könyv lapjain. Szépirodalmi Könyvkiadó, 1962, 1158 oldal. Kötés: vászon, jó állapotú antikvár könyv. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 600 Ft 6 Almanach 1892 évre Szerkesztette: Mikszáth Kálmán. Mikszáth 1888-tól szerkesztette a Singer és Wolfner kiadó almanachjait. Singer és Wolfner sorozata, Legsikeresebb sorozatai voltak az Egyetemes Regénytár, melynek egyes kötetei húszezer példányban is elkeltek. Az évkönyvekben többek között Mikszáth, Jókai, Sebők Zsigmond, Bársony István, Herczeg Ferenc, Bródy Sándor, Ágay Adolf első közlésben megjelent írásai olvashatók. Kiadó: Singer és Wolfner 1891, 249 oldal. Ritka, jó állapotú antikvár könyv. 2 000 Ft

Könyvek Petőfi Sándor: Szabadság, szerelem (Nemzeti könyvtár 100. ünnepi szám) 7 Nemzeti Könyvtár, 1943, 128 oldal. Kiadó: Stádium Sajtóvállalat RT. Kötés: papír/puha kötés, kiadói fűzött borító. Antikváriumokban ritkán előforduló, közepes állapotú antikvár könyv, a borító enyhén sérült. 2 8 Bajomi Lázár Endre: A quartier latin Bajomi Lázár Endre: a debreceni tudományegyetemen tett tanári alapvizsgát. 1934-1950 között 16 éven át Párizsban élt. A francia irodalom és általában a kultúra egyik legkiválóbb magyarországi ismerője. Tucatnyi francia regényt fordított magyarra. Írói tevékenységének középpontjában a magyar francia kulturális kapcsolatok hagyományának ápolása állt. A 14. századig visszamenően módszeresen feldolgozta e kapcsolatok történetét. Könyvek sorát szentelte a francia szellemi élet nagy alakjainak. Corvina Kiadó, 1971, 244 oldal. Kötés: vászon, jó állapotú antikvár könyv. Antikváriumokban is csak hosszú előjegyzési idő elteltével szerezhető be. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 3 9 France Anatole: Ludláb királyné - Bonnard Sylvester vétke France Anatole igazi neve Thibaut Anatola, Párizsban született 1844-ben, könyvek között nőtt fel apjánál, aki könyvkereskedő volt, könyvek között élt Luxemborgkönyvtárában, könyvek között látjuk, mint írót, kritikust, könyvgyűjtőt és főként olvasót. A könyvek társaságát kibővítette az aktuális kérdések felkarolásával, a Dreyfus-pör bevonta a küzdők közé, pártember lett, a férfikor végéig a bölcs csöndes résztvevő gúnyos fölényével nézte kortársainak közéleti tülekedéseit. Szerkesztők: Ambrus Zoltán, Dr. Voinovich Géza Fordítók: Salgó Ernő, Lándor Tivadar. Kiadó: Révai Testvérek Irodalmi Intézet 1906. Kötés: kiadói vászon. Korának megfelelően jó állapotú antikvár könyv. 1 000 Ft

10 Könyvek Magyar Nagylexikon 1-19 kötet A XX. század utolsó évtizedének és a XXI. század elejének talán legjelentősebb tudományos igényű, összefoglaló-összegző vállalkozása volt. Előkészítésében és megalkotásában a magyar tudományos élet kiváló képviselői, országosan és nemzetközileg elismert szakemberek szerzők, lektorok, fotósok, grafikusok, valamint a szerkesztőség munkatársai vettek részt. A lexikon a Magyar Tudományos Akadémia szellemi és erkölcsi támogatásával született meg. A munkát 14 tagú Akadémiai Konzultatív Szerkesztőbizottság segítette, amelynek elnöke a Magyar Tudományos Akadémia mindenkori elnöke volt. A sorozat gerincét 18 alapkötet alkotja. A 19. kötet a sorozat szerkesztése közben eltelt időben keletkezett ismeretekkel frissíti fel a tudástárat, valamint összefoglaló adatsorokat, táblázatokat tartalmaz. Használata nélkülözhetetlen, ha megbízható információra és tájékozódásra van szükség: családi könyvespolcok és könyvtárak egyaránt nélkülözhetetlen kézikönyve, büszkesége. A sorozat indulásakor 9 900 forint volt a kötetenkénti ár, amely az utolsó kötetek esetében 13 900 forintra emelkedet. 50 000 Ft 11 Széchenyi István: Adó és két garas Széchenyi István, a reformkor gondolkodóját a közteherviselés megvalósítása, A Hitel, Világ, Stádium hármaskönyv megírását követően is foglalkoztatta. Több írásában kifejtette ennek szükségességét, sőt konkrét javaslatokat is kidolgozott. 1832-ben Andrássy György gróffal együtt Angliába utazott, hogy egy a Dunán épülő hídhoz (Lánchíd!) gyűjtsön tapasztalatokat. Utazásáról összefoglalót írt (nyomtatásban is megjelentette), amelyben az angliai adózási viszonyokat is megemlítette, és példaként mutatta be az általános közteherviselés elvének érvényesülését, annak gyakorlati hasznát a közberuházásokra. Budán a jelenkorban megjelent 310 oldalas kiadvány reprint kiadása. Kötés: bársony/velúr, jó állapotú antikvár könyv. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 2 000 Ft

Romantikus pár Dísztárgyak Termék leírása: egy valódi vintage, gazdagon aranyozott, hibátlan állapotú, számozott Apulus porcelán. Termék típusa: figurális szobor 12 Jelzett: igen Állapot: hibátlan 12 000 Ft Méret: Talpazat: 17 cm Magasság: 20 cm Készítő/márka/származási hely: Apulus Eredetiség: eredeti 13 Porcelán balerina táncoló hölgy Termék leírása: Szép, nagy rakott szoknyás hölgy. Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Méret: Talpazat: 8x10 cm Magasság: 18,5 cm Készítő/márka/származási hely: Arad Eredetiség: eredeti 10 000 Ft Puttós gyertyatartó Regent Crown fine porcelain Termék leírása: gyönyörű, hibátlan állapotú háromágú gyertyatartó, Putto -val. Nagyon szép, dekoratív darab a Regent Crown porcelángyárból. 14 Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Méret: 26x18 cm Készítő/márka/származási hely: Regent Crown Eredetiség: eredeti 9 000 Ft

Dísztárgyak Tétel Cipőt húzó, cipő kötő fiú porcelán figura Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Kor: 1970-1989 15 Méret: 11 cm magas; Szélessége: 10 cm (az alja) Készítő/márka/származási hely: aquincum Eredetiség: eredeti 1 Stilus: retro, kézzel festett (a fiu nadrágja: barna) Cipőt húzó, cipő kötő fiú porcelán figura Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Kor: 1970-1989 Méret: 11 cm magas; Szélessége: 10 cm (az alja) 16 1 Készítő/márka/származási hely: aquincum Eredetiség: eredeti Stilus: retro, kézzel festett (a fiu nadrágja: zöld) Nadrágját húzó leány porcelán figura Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Kor: 1950-1969 Méret: 10 cm magas 17 2 000 Ft Készítő/márka/származási hely: aquincum Eredetiség: eredeti Stilus: népi, kézzel festett

Dísztárgyak Tétel Háromfejű sárkány Termék típusa: figurális szobor. Jelzett: igen Állapot: hibátlan Méret: 11 cm magas Készítő/márka/származási hely: Hollóháza Eredetiség: eredeti 18 9 000 Ft Ritka hollóházi porcelán figura. Tétel Zenegép A régi politúros szekrényben, bárszekrény, lemeztartó polc, működő balaton rádió és supraphon lemezjátszó van. 19 A tárgy külön érdekessége, hogy önkénteseink megyehatárokon átívelő összefogásával került az aukcióra. Zalaszentgróton ajánlották fel, nagykanizsai mesterek újra politúrozták, szombathelyi szakemberek átvizsgálták az elektronikáját. 12 000 Ft 1925. december 1. a Magyar Rádió hivatalos megnyitásának napja.

Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Tétel Kralovánszky Zsuzsanna: Cím nélkül Kralovánszky Zsuzsanna 1981-ben született Budapesten. 2004-ben szerzett egyetemi diplomát. Gyerekkorától kezdve szenvedélyesen fest, rajzol, 9 éves korában egy országos tehetségkutató verseny döntőjébe jut, melynek eredményeként felvételt nyer 20 a Nádasdy Kálmán Művészeti Iskolába. Itt több szakot végez párhuzamosan (festészet, szobrászat, grafika). Ezek az évek sikerekben, eredményekben gazdagnak 5 000 Ft bizonyulnak, számos Diákbiennálét nyer szobraival, ill. festményeivel. Tanárai voltak: Pállay József, Kárpáti József, Takács István, Papp Oszkár. Férfi lanttal selyemkép Hibátlan, szép állapotú kép, szép keretben. A kép 1920-40 körül készülhetett, szignót nem találtam rajta, a keretből kibontani nem akartam. 21 A selyemfestés Kínában több ezer éves ősi hagyományokra tekint vissza. A 3 000 Ft múzeumokban ma is láthatók ezer évesnél régebbi selyemképek. A selyemre festett képek gyönyörűen kiadják a festékek színét, tündöklőek. Bohóc gitárral selyemkép Hibátlan, szép állapotú kép, szép keretben. A kép 1920-40 körül készülhetett, szignót nem találtam rajta, a keretből kibontani nem akartam. 22 A selyemfestés Kínában több ezer éves ősi hagyományokra tekint vissza. A 3 000 Ft múzeumokban ma is láthatók ezer évesnél régebbi selyemképek. A selyemre festett képek gyönyörűen kiadják a festékek színét, tündöklőek.

Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Stekovics Gáspár portré fotója Margitai Ágiról Margitai Ági érdekes, energikus, színes egyéniség, érettségi nélkül vették fel a Színház- és Filmművészeti Főiskola színész szakára, 1958-ban végzett osztálytársa volt többek között Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula is. 23 4 000 Ft A fotó mérete: 30x45 cm, habkartonra kasírozott, dedikált. Stekovics Gáspár portré fotója Alföldi Róbertról Alföldi Róbert Jászai Mari-díjas magyar színész, műsorvezető, rendező, 2008 és 2013 között a Nemzeti Színház igazgatója. Művészetét több állami és szakmai elismeréssel is díjazták. 24 5 000 Ft A fotó mérete: 30x45 cm, habkartonra kasírozott, dedikált. T.Takács Tibor: Szombathelyi időmérő Anyaga: gipsz. Színes kő és mozaik mintázattal. Nem csak dísztárgy, funkcionálisan is működik. Mérete: 20x20cm. 25 T.Takács Tibor 1963-ban Szombathelyen született. A Janus Pannonius Tudományegyetemen - Keserű Ilona, Budapest- Képzőművészeti Főiskola, Festő szakán - Sváby Lajos a mestere, Budapest- Képzőművészetei Főiskola, mesterképzésén 1988-90 között vett részt. A Savaria Tendency Art Group alapító tagja. 10 000 Ft

Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Bodorkós András: Átváltozások (Egy sellő emlékére) Bodorkós András 1956-ban született Szombathelyen. Rajztanári diplomát szerzett a Janus Pannonius Tudományegyetemen. Újságírással, lapszerkesztéssel is foglalkozik. Művészi eszköztára a látvány valósághű visszatükrözésétől, a szürrealizmuson, és a szimbolizmuson át az idegen tárgyak képbe építéséig terjed. Olajfestményeit élénk színvilág jellemzi. 26 20 000 Ft Technika: színezett nyomat. Mérete: 30 x 40 cm. Keretben, üvegezve. Dedikált. S. Horváth Ildikó: Kék arany rézkarc S. Horváth Ildikó 1969-ben született. A német Hamburger Akademie für Fernstudien iskola kreatív festő szakán végzett. Tanult Masszi Ferencnél, grafikusművésznél, képezte magát. Kamper Lajosnál, Tagja MAOE-nek, és az Ajkai Grafikai Műhelynek. 27 5 000 Ft Hordozó: papír, paszpartuzva, fém keretben. Dedikált. Kép mérete: 34 x 32 cm, kerettel: 55 x 56 cm.

Oroszy Csaba: Siboney XVI. Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Oroszy Csaba festőművész, 1967-ben Zalaegerszegen született. 1992 és 1995 között végezte a Janus Pannonius Tudományegyetem Képzőművészeti Mesteriskoláját Pécsen, mestere Keserű Ilona volt. Díjai: ARS PANNONICA BIENNÁLÉ különdíj, Szombathelyi Képtár 28 20 000 Ft Színes grafika. Hordozó papír. Mérete: 14,5 x 10 cm, kerettel 30 x 24 cm. Oroszy Csaba: Siboney XVIII. Oroszy Csaba festőművész, 1967-ben Zalaegerszegen született. 1992 és 1995 között végezte a Janus Pannonius Tudományegyetem Képzőművészeti Mesteriskoláját Pécsen, mestere Keserű Ilona volt. Díjai: ARS PANNONICA BIENNÁLÉ különdíj, Szombathelyi Képtár 29 20 000 Ft Színes grafika. Hordozó papír. Mérete: 14,5 x 10 cm, kerettel 30 x 24 cm.

Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Tájkép. Kézzel festett valódi olajfestmény Kézzel festett valódi olajfestmény (Ausztriából) 30 Szerzője ismeretlen, dedikálást nem találtam. 5 000 Ft Fa keretben, a festmény mérete: 37 x 27 cm, kerettel: 45 x 35 cm. Kacmarski Ágnes: Álszentség díszdobozban Kacmarski Ágnes 1982-ben Szombathelyen született. A Berzsenyi Dániel Főiskola Kommunikáció- művelődésszervező; Mozgókép - Protokoll szakirányán végzett, Kiss 31 Sándor művészeti díjas alkotó. 20 000 Ft Hordozó: habkarton. Méret: 34 x 50 cm. Imre István: Akt Imre István 1936-ban iratkozott be a Magyar Képzőművészeti Főiskolára, ahol Szőnyi István és Elekfy Jenő voltak a mesterei. A Főiskolán 1941-ben végzett, de már 1940 óta kiállító művész. 1947 és 1957 között a Honvéd Képzőművészeti Stúdiót vezette. Alig tízéves alkotói periódus után, 1950-ben Munkácsy Mihály-díjat kapott. 1953-ban megosztottkossuthdíj 32 kitüntetésben részesült a Szentgyörgyi Kornéllal közösen festett Almaszüret című képéért. Külföldi tanulmányutakon vett 15 000 Ft részt Olaszországban, Görögországban ésjugoszláviában. Az 1950-es évekre jellemző heroikus hangvételű olajfestmények után stílust váltott, az egyéniségének inkább megfelelő lírai hangulatú akvarelleket és aszecesszióra emlékeztető rézkarcokat készített. Portrék, tájképek, csendéletek, figurális kompozíciók kerültek ki műhelyéből. 1983-ban SZOT-díjjal tüntették ki.

Talantbek Chekirov: Tamara Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák 33 Chekirov 1971 április 15-én született az egykori szovjet Kirgiz Köztársaságban, tanulmányokat folytatott a State College of Art University-n, melyet 1990-ben fejezett, be a ma Németországban él és dolgozik. Utazásai során Európa-szerte 1992-1994 tanulmányozta az európai művészek munkáit. 3 000 Ft Ofszet nyomat, keretezve. A kép mérete: kerettel: 64 x 84 cm, keret nélkül: 59 x 79 cm. Dedikált, számozott. Tétel Veres Éva: Ezüst fülbevaló Ékszerek 34 Veres Éva ötvösművész, Budapesten született. A Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolát követően a Magyar Képzőművészeti Egyetemen folytatja tanulmányait. Mozgóképkultúra és médiaismeret tantárgyi szakértő. 42 000 Ft Anyaga: ezüst, zománc Egyedi, kézzel készített fülbevaló 35 A fülbevalót anonim módon adományozta a készítője. Díszdobozban. Gyönyörű karácsonyi ajándék. 2

Egyedi, kézzel készített fülbevaló Ékszerek 36 A fülbevalót anonim módon adományozta a készítője. Díszdobozban. 2 Gyönyörű karácsonyi ajándék. Egyedi, kézzel készített medál 37 A medált anonim módon adományozta a készítője. Díszdobozban. 2 Gyönyörű karácsonyi ajándék. 38 Gyűrű, nyaklánc, melldísz Anyaga: fehér jáde, ametiszt, szodalit, aventurin, olíva jáde, karneol, poppy jáspis, hegyi kristállyal erősítve. A gyűrű anyaga: aventurin. Ezek a kövek jótékony hatással vannak a szervezetre. Készítője: a "Kézfogás a gyermekekért" Szociális Egyesület célja: hátrányos helyzetű, ill. árvaházi, valamint tartósan vagy súlyosan beteg gyermekek támogatása, a határon túli (elsősorban erdélyi) magyar nemzetiség szegénységének enyhítése, kapcsolatok ápolása, kulturális és természetvédelmi tevékenység, hiánypótló funkciók elvégzése. A három darabból áló szett különleges karácsonyi ajándék, egy dobozban. 2

Micimackó, óriás plüss Plüss 39 A tárgy érdekessége, hogy egy helyi általános iskolás diáklány, édesanyja kíséretében ajánlotta fel a Jótékonysági Aukcióra. Mint elmondta már fiatalon megtapasztalta, hogy mennyire jó dolog, ha az emberek megfogják egymás kezét a bajban Ő ezt most képletesen e tárgy felajánlásával tette meg. 2 Micimackó felöltöztetve, plüss 40 Kedves karácsonyi ajándék. Goblein Tétel 41 A hit, a remény, a szeretet 3 000 Ft 42 Erdei táj 6 000 Ft A gobléeine története: a gobelin anyaga gyapjú, a korai darabok csak ebből készültek, a 13. századtól helyettesítették a tartófonalakat lenfonállal, hogy tartósabb legyen. A 15. században arany- és ezüstfonalat szőttek bele, amitől a gobelin színben gazdagabb, vékonyabb és hajlékonyabb lett. A gobelinhímzés egy szövéstechnikát utánzó technika, amely tulajdonképpen a keresztöltés balról jobbra dőlő felét használja alapöltésként. Általában gyapjúfonalból, ritkábban selyem- vagy fémszállal együtt szőtt képes szőnyegek. Készülhetnek fekvő (blasse lisse) és álló (haute lisse) szövőszéken. Az előbbi a nehezebb, későbbi és egyben finomabb technika is. Nevét az 1662-ben Jean és Philibert Gobelin kelmefestők telkén álló francia királyi kárpitszövő műhelyről kapta (Manufacture de Gobelins). A mai gobelinhímzés-technika a 19. században alakult ki, mint neve is mutatja - Gobelinhímzés (petit point) története - Franciaországban. A polgárosodás, a szövőipar fejlődése miatt, valamint igény (másként kereslet) hiányában abbahagyták a nagyméretű és munkaigényes falikárpitok szövését a takácsok. A nagypolgári és kispolgári igények kielégítésére a kézimunka új ága született: a gobelinhímzés.

Jótékonysági Aukció Szombathely 2015 Megnevezése Könyvek 1 Oláh László: Kelet, az ezerarcú óriás 1 2 G. P. Heath: A férjhezmenés művészete 2 3 Bárdi Ödön: A régi Vígszínház 1 4 Almanach 1891 évre 2 000 Ft 5 Sarkadi Imre A szökevény I-II. 600 Ft 6 Almanach 1892 évre 2 000 Ft 7 Petőfi Sándor Szabadság, szerelem 2 8 Bajomi Lázár Endre A quartier latin 3 9 France Anatole: Ludláb királyné - Bonnard Sylvester vétke 1 000 Ft 10 Magyar Nagylexikon 1-19 kötet 50 000 Ft 11 Széchenyi István: Adó és két garas 2 000 Ft Dísztárgyak 12 Romantikus pár 12 000 Ft 13 Porcelán balerina táncoló hölgy 10 000 Ft 14 Puttó 9 000 Ft 15 Cipőhúzó fiu (bordó) 1 16 Cipőhúzó fiu (zöld) 1 17 Nadrágját húzó leány 2 000 Ft 18 Háromfejű sárkány 9 000 Ft Zenegép 19 Zenegép 12 000 Ft Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák 20 Kralovánszky Zsuzsanna: Cím nélkül 5 000 Ft 21 Férfi lanttal selyemkép 3 000 Ft 22 Bohóc gitárral selyemkép 3 000 Ft 23 Stekovics Gáspár portré fotója Margitai Ágiról 4 000 Ft 24 Stekovics Gáspár portré fotója Alföldi Róbertról 5 000 Ft Licit lépcső 1 000 Ft 1 000 Ft

Jótékonysági Aukció Szombathely 2015 Megnevezése 25 T.Takács Tibor: Szombathelyi időmérő 10 000 Ft 26 Bodorkós András: Átváltozások (Egy sellő emlékére) 20 000 Ft 27 S. Horváth Ildikó: Kék arany rézkarc 5 000 Ft 28 Oroszy Csaba: Siboney XVI. 20 000 Ft 29 Oroszy Csaba: Siboney XVIII. 20 000 Ft 30 Tájkép. Kézzel festett valódi olajfestmény 5 000 Ft 31 Kacmarski Ágnes: Álszentség díszdobozban 20 000 Ft 32 Imre István: Akt 15 000 Ft 33 Talantbek Chekirov: Tamara 3 000 Ft Ékszer 34 Veres Éva: Ezüst fülbevaló 42 000 Ft 35 Bronz fülbevaló (kézzel készített női ékszerek) 4 000 Ft 36 Ezüst hatású fülbevaló (kézzel készített) 2 37 Ezüsthatású medál (kézzel készített női ékszerek) 2 38 Gyűrű, nyaklánc, melldísz "Kézfogás a gyermekekért" Szociális Egyesület készítette) 2 Plüss 39 Micimackó, óriás plüss 2 40 Micimackó felöltöztetve, plüss 2 Goblein 41 A hit, a remény, a szeretet 3 000 Ft 42 Erdei táj 6 000 Ft Licit lépcső Kikáltási érték összesen: 331 600 Ft