Down Világnap Magyarország 2012 Festményaukció katalógus

Fények és árnyékok. iskolai rajzpályázat 2018.

Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: Mobilszám:

Down Egyesület Életpálya Down Szindrómával

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben

akril, pasztel, homok, vászon

lonovics László á l d o Artézi galéria

TÁMOGATÁS ELSZÁMOLÁSA FELHASZNÁLÁSI BESZÁMOLÓ

Palásti Renáta. önéletrajz

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest 2015 november

Miről szól a kurzus, kiknek ajánljuk?

MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST május 8., 18 óra, Bécs. nyelvét hívjuk segítségül. Különösen így van ez akkor, ha a történelmi

BAJKÓ DÁNIEL és KOVÁCS KITTI festõmûvészek

Völgyi Skonda Gyűjtemény

bemutatja Turcsányi Antal festőművész kamaratárlatát Budapest 2014

VIII. DUDIK Fesztivál

A Mindenkinek Becsengettek! program

SZAKMAI ÉLETRAJZ PORTFOLIO

Hegedüs Endre festőművész Visszatekintés című tárlatát

ARTÉZI GALÉRIA GALÉRIA. Lonovics László festőművész. E mail: lono@t-online.hu Mobil:

VIZUÁLIS MEDIÁTOR, ISKOLAI DESIGNER

C1J N Y. lit p---- Dr. Kovács Ferenc. rr ~\ ~ REGYHÁZA. NYíREGYHÁZA 4401 NYíREGYHÁZA, KOSSUTH TÉR 1. PF.: 83. MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERE

Communitas beszámoló

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

MESTERMUNKA ADATAI. cím: Mások emlékei. műfaj/technika/dimenzió: plextol, porfesték és olaj rétegelt lemezen, 20x20-100x100 cm

A hazai és határon túli magyar tehetségígéretek óvodai tehetségkibontakoztató NTP-OTKP

Olyan tehetséges ez a gyerek mi legyen vele?

Fából készült gyerekparadicsom

NTP-TM A szem muzsikája. A szem muzsikája című projekt szakmai beszámolója

Jelölések: Színkódok

VAN SZERENCSÉNK HÍVNI A NAGYÉRDEMŰ KÖZÖNSÉGET! UTAZZON AZ OMNIBUSSZAL! KISVÁRDA A SZÁZADFORDULÓN

VOKE Vasutas Művelődési Háza és Könyvtára Békéscsaba, Andrássy út Tel.: 66/

Atmoszférák Siska-Szabó Hajnalka kiállítása

Alkotószakkör iskolánk könyvtárában

Vizuális nevelés. 3. évfolyam. Célok :

ÉGERHÁZI IMRE festményei az Alföldrôl

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost

KREATÍV TERÜLETEK FOGLALKOZÁSOK

Vizuális nevelés tantárgypedagógia

IPICS-APACS, CSÍKSZEREDA! VIII. honismereti játék Emléktáblák, domborművek MEGOLDÁSOK

Művészetek 12. évfolyam - 32 óra

INTÉZMÉNYÜNK AZ ÁMK ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA (JOGELŐDEJE A TENGELICI ÁLLAMI ELEMI / ÁLTALÁNOS ISKOLA)

Decemberi programok Sárospatakon és Környékén

A Harlekin mesés bábjai beköltöztek a Bóbitába. Írta: Major Zoltán január 17. csütörtök, 20:04

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola

Merítés a KUT-ból IV. GADÁNYI JENŐ. ( ) festőművész emlékkiállítása. HAAS GALÉRIA, Budapest május 11-től június 10-ig

SZÉKELYI KATI, DRÉHER JÁNOS, VÉGH ANDRÁS május 4 25.

Tárgy: Melléklet: Tisztelt Képviselő-testület! A fentiek alapján az alábbi határozati javaslatot terjesztem a Tisztelt Képviselő-testület elé.

szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható

A HMJVÖ Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola és Óvoda Jó gyakorlatai: SZÓ-TÁR idegen nyelvi nap

Bolyai János Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

2011. május 13-án Keretbe tárva címmel kiállítása nyílik hat fiatal alkotónak a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kiállítási Terében.

N y R E G Y H Á Z A NYÍREGYHÁZA MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERE ELŐTERJESZTÉS. -;:::-_.:::. ~ > Doka Diána kulturális osztály veze tője

RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA 3-4. évfolyam

Vizuális alapismeretek (pl: festõ, szobrász, képgrafikus, restaurátor )

E L Ő T E R J E S Z T É S

Major Henrik karikatúrái kiállítás

ÓVODÁNK ÜNNEPEI RENDEZVÉNYEI ÓVODÁNK ÜNNEPEI

VÁLLALKOZÁS, KULTÚRA, POLGÁROSODÁS Heckenast Gusztáv ( ) emlékkiállítás. Múzeumpedagógiai feladatlap éveseknek

Közhasznúsági melléklet

Művészet minden, amit jól csinál az ember. Jessica Beck /2016. Tanév. Urbánné Tóth Rita Munkaközösség vezető

Az ENNSZ és a Magyarok Művészeti Egyesülete szervezésében.

SZAKMAI BESZÁMOLÓ ORSZÁGOS KÖNYVTÁRI NAPOK ÉS RENDEZVÉNYEK MEGRENDEZÉSE SOMOGY MEGYÉBEN

VIZUÁLIS KULTÚRA. Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő. 11. évfolyam. A vizuális nyelvi elemek adott technikának

Az én párom. Az én Párom. Albert-Bernáth Annamária. 1 Copyright Theta Műhely

ÓDOR TÜNDE PORTFÓLIÓ

FOGADJ BE! PORT FOLIO. 07 Andreas Werner. 04 Miklós Hajnal 05 Süveges Rita 06 John Jr. Szabó. 01 Kerekes Gábor 02 Klenyánszki Csilla 03 Magyarósi Éva

RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA

Rabindra Bharaty University, PHD képzés, Kalkutta, India Témavezető mesterem: Bhaskar Nath Bhattacarya

Nagy Előd festő- és éremművész, Nagy Botond fotós november 19-én, hétfőn 18 órára. kiállításának megnyitójára

csendéletei szintén meghatározóak ben többirányú változás állt be müvészetében. Uj motívumok mellett azonban egyre gyakrabban

RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA

MI IS NYARALUNK! tábora javára

SZAFI Egyesület tevékenységéről szóló beszámoló évről

Jó éjszakát, Vasarely!

Megcélozni a legszebb álmot, Komolyan venni a világot, Mindig hinni és remélni, Így érdemes a földön élni.

K I V O N A T a Köznevelési, Tudományos és Kulturális Bizottság április 14-én tartott soron következő ülésének jegyzőkönyvéből

TÁMOP C-12/1/KONV Harmadik konzorciumi szintű projekttalálkozó. Hallgatói szolgáltatások Mentor alprojekt.

Gazdafilmek Éjszakája Budapesten: mit mesél a görögdinnye, mit a szürke liba?

A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele. 49. hét december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája

.a Széchenyi iskoláról

Nemzetiségi nap az első osztályban

Egyéb Jó gyakorlat megnevezése: Óvoda család újszerű gyakorlata bevontság, együttműködés

KATLAN TÓNI VENDÉGLÁTÁS SZERETETTEL

Down Világnap Magyarország 2012 Festményaukció katalógus A katalógus megjelenési ideje 2012 Főszerkesztő Horváth Judit / LOFFICE Grafika Thai Ch. Hamelin / ChokdiDesign www.chokdidesign.com Fotók Bege Nóra, Fábián Olga, Mészáros Annarózsa Kiadó Down Egyesület 4400 Nyíregyháza, Közép utca 17. Nyomda SZ-VARIANS KFT.

Csodavár Korai Fejlesztő Centrum

Köszöntő Tisztelt Hölgyem/Uram! 2011. március 20-án harmadik alkalommal töltötték meg a Vígszínházat Down-szindrómás gyermekek és egészséges társaik családjukkal. A felejthetetlen napon közösen alkottak a színház karzatán, hazai festőművészekkel és a Víg művészeivel, amelynek eredményeként - valamint némi utómunkának köszönhetően - létrejöttek az ebben a katalógusban látható festmények. Fontos a közös alkotás öröme, amelynek hangot is adunk mottónk megfogalmazásával: A Művészet integrál. Szeretnénk, ha Magyarországon is minél több információval rendelkeznének a szülők és gyermekeik a fogyatékkal élő társaikról. További célunk, hogy a kedvező társadalmi attitűd formálódása mellett, az értelmi fogyatékkal élő emberek magas színvonalú egészségügyi és oktatási szolgáltatásban részesülhessenek. Szervezetünk ezért nyitotta meg 2011. szeptember 1-én, Nyíregyházán a Csodavár Korai Fejlesztő Centrumot, ahol az egészségügyi, szociális és oktatási szektor összefogása mellett magas színvonalon nyújt szolgáltatást értelmi fogyatékos és autista gyermeknek, élmény jellegű környezetben. A társadalmi integrációt, valamint a fogyatékkal élő gyermekek és családjaik életét elősegíti, ha csökken az értelmi szintbeli különbség a többségi gyermekekhez képest, ebben a legnagyobb eredményeket a 0-6 éves korig terjedő korai intervenció segítségével érhetjük el. Fontos az is, hogy fogyatékkal élő gyermeket nevelő családok, hogyan élik meg mindennapjaikat, ebben segítenek szakembereink, valamint az a környezet, amelyet kialakítottunk a gyermekek számára. Szülőként vezetem a szervezetet, és azt tapasztalom, hogy nem azzal van a probléma, hogy egy ember fogyatékkal születik, hanem azzal, hogy a társadalom hogyan viszonyul ehhez a helyzethez. Hogyan viselkednek az emberek az átlagtól eltérő társaikkal, és milyen paradigmák mentén értékelik kapcsolataikat, illetve ezek miképpen befolyásolják cselekedeteiket mindennapjaik során. Programjaink, szolgáltatásaink célja, hogy információt, tudást biztosítsunk minden szereplő részére, szem előtt tartva az értelmi fogyatékkal élő emberek életminőségének fejlesztését. Támogassa Ön is, hogy egy élhetőbb társadalmat formáljunk Magyarországon, mindenki számára. Látogasson el kiállításunkra, valamint vásároljon festményt a később megrendezésre kerülő aukciónkon. Üdvözlettel, Kisari Károly elnök Down Egyesület

Sok éve vezetek aukciókat, eddig legtöbbször épp a Vígszínházban, ami ahogy a következő oldalon láthatják meghatározó partner a Down Világnap jókedvű eseményeiben is. Árverést vezetni összetett és izgalmas adrenalin-löket, akkor is, ha többszáz-milliónál ütöm le a kalapácsot, akkor is, ha egy kisebb értékű festményért folyó szenvedélyes harc végén. Legmeghatóbb emlékeim ugyanakkor jótékonysági árverésekhez kötődnek. Ha egy fontos ügy mellé tehetséges művészek állnak, abból nemcsak a támogatott szervezet, de minden résztvevő profitál. Emiatt is csatlakoztam a Down Egyesület kezdeményezéséhez. És első szóra tartott velem a Loffice alapító testvérpárja és művészeti programjuk, a Bring the Art Home (BAH). Klementz Katával és Pannival ebben a programban tehetséges fiatal művészeknek írunk ki pályázatokat, szervezünk kiállításokat és ismertetjük meg őket gyűjtőkkel, újságírókkal, múzeumi vezetőkkel. A Loffice alapítóihoz közel állnak fontos ügyek, nemcsak példamutatóan zöldek, de résztvevői kulturális eseményeknek és segítenek sok non-profit szervezetnek is. 2011-ben a Down Világnapon a BAH hatvan művészéből gondosan kiválasztottunk négyet, és velük, illetve a szivárvány minden festékszínével, ecsetekkel, vásznakkal beköltöztünk a színház karzatára. Bubla Éva, Horváth Judit, Szabó Gábor és Timkó Bíbor az egész délutánt végigfestették a gyerekekkel, hol átadva nekik az irányítást, hol finoman terelgetve őket a vásznakon. Gábor erről így mesél: Irtó vidám, jó hangulatban telt nap volt. A gyerekek hihetetlenül kreatívak voltak. Jó impresszionista festősegéd válna belőlük főként Csabiból, mert több órán át kitartóan dolgoztak, szorgalmasan követve instrukcióimat. A rengeteg pontból és vesszőcskéből pedig a végén összeállt a közös mű, és nem is akármilyen! Ezt pár oldal múltán Önök is megtapasztalhatják. Remélem a képek visszaadják a délután önfeledt, játékos hangulatát, a létrehozás örömét, a közösség erejét. És azt is remélem, hogy a színeket, formákat nézve Önökben is elindulnak történetek, amiket hazavíve boldogan kapcsolódnak e kezdeményezéshez. Támogatásuk rendkívül fontos a Csodavár Korai Fejlesztő Centrum működéséhez. Köszönjük, hogy segítenek! Winkler Nóra, Klementz Kata és Panni

Vígszínház Kedves Barátom, A Vígszínház számára mindig is kiemelten fontos a társadalmi szervezetekkel való jó kapcsolat és az ő munkájuk segítése, hiszen a színházi nyilvánosság erejét használva egy-egy fontos ügy mellé állhatunk, azt képviselhetjük. Büszke vagyok arra, hogy a Down Egyesülettel szoros és jó kapcsolatot ápolunk, melynek egyik jele, hogy 2011-ben már harmadszor adtunk otthont a Nemzetközi Down Világnapnak. Az egyesülettel közösen szervezett eseményen down-szindrómás gyerekek együtt játszottak, nevettek, táncoltak és énekeltek ép társaikkal, szüleikkel, a meghívott vendégekkel és a Vígszínház művészeivel. A színház hatalmas, több emeletes játszótérré változott, ahol lehetett kézműveskedni, legózni, lufit hajtogatni, bohócokkal játszani, és a színház karzatán, hazai kortárs képzőművészekkel festhettek a gyerekek. Boldog vagyok, hogy ezeknek a csodálatos festményeknek a története folytatódik: hiszen a képekből kiállítás született, katalógus készült, és később egy büszke tulajdonos falát fogja díszíteni valamelyik alkotás. Az összefogás, az elfogadás és a szeretet példaértékű gesztusa, hogy a gyerekek rajzai ilyen figyelmet kapnak. Nekem külön büszkeség az is, hogy unokaöcsém, Farkas, gyönyörű sárga villamosa is szerepel a képek között. A Vígszínház egész társulata nevében is köszönöm, hogy részesei lehettünk ennek a nagyszerű kezdeményezésnek, és szívből gratulálunk a művészeknek! Eszenyi Enikő igazgató Vígszínház

Szín-tér IX, 2011, 55x55cm, akril-vászon Bubla Éva művészetében a lényegi elemek, minőségek, értékek, érzések és hangulatok megjelenítési eszköze a szín, és azok kölcsönhatása, játéka. Festésmódja, a lebegő sejtelmesség lírai ábrázolásmódja a lélek rezdüléseinek válik a kifejezőjévé. Ez a fajta látásmód és festésmód főként a befogadó érzelmi és hangulati azonosulására hat, így inkább érezzük ezeket a képeket, minthogy beszélni tudnánk róluk. Dr. Máté Zsuzsanna, Esztéta Bubla Éva 2008-ban végzett a Szegedi Tudományegyetem rajz és festő szakán, mesterei: Lázár Pál, Nagy Gábor és Gál Lehel voltak. Jelenleg az Indonesian Art Institute of Yogyakarta képző- és iparművészeti egyetemen, festő-batik-wayang szakon tanul. Szegeden és országos szinten már több ösztöndíjat, és támogatást is elnyert, 2011-ben pedig Darmasiswa Ösztöndíjat kapott.. Kiállításainak sorát nehéz lenne felsorolni, helyhiány miatt. Évente több kiállításon részt vesz, a budapestiek mellett számos vidéki, sőt külföldi kiállítóhelyen is megjelenik.

Az éjszaka titkai, 2011, 100x70, akril, vászon Csodabogyó, 2011, 100x70, akril, vászon Papageno, 2011, 70x100, akril, vászon

Zenés beszélgetés a nőkről, 2009, 70x100cm, olaj, farost ef. Zámbó István festő, grafikus, szobrász, performer és zenész természetes otthonossággal mozog a legkülönfélébb műfajok, műnemek között. Rendkívül gazdag és sokirányú életműve a szürrealizmus és a dada egyenes folytatása. Művészete olyan életforma számára, melyben a műalkotás létrehozása ösztönös és terapikus tevékenység. Alkotásai a szerelem-élet-halál témakörében születnek. Asszociatív, improvizatív, naív ábrázolásmód, tiszta, élénk színek használata jellemzi képzőművészeti alkotásait. Jellegzetes, visszatérő motívumai (Miska-kancsó, Superman, koporsó, női akt, koponya, csont, hattyú, macska, gyufa stb.) az erotika, a halál, a városi szubkultúrák eltérő köréből származnak. Harmónikus, irónikus, vidáman drámai kompozícióin meglepő módón ötvözi az össze nem illő szimbólumokat, teremt váratlan, különleges szituációkat. Munkáit frivol, fanyar játékos hangvétel jellemzi. ef. Zámbó István a Magyar Köztársaság érdemes autodidakta művésze. A Vajda Lajos Stúdió alapító tagja. 1968-70 óta fest és vesz részt happeningeken és szervez performance okat. Rendkívül gazdag és sokirányú életműve a szürrealizmus és a dada egyenes folytatása. Legújabban Vajda Lajos, Korniss és Barcsay szellemét idézi tábláin.

Cunami, 2011, 70x100cm, akril, vászon

A szemem áthatol, 2009, 70x100cm, akril, vászon Mit mondhatunk Horváth Judit képeiről? Életszeretetet sugallnak, amit bizonyos figyelő, szelíd, de erőteljes komolyság hálóz be, alul, mélyen. Nem kedveli ez a látásmód a hivatalos, a hízelgő szépet. Tudja, megismerte, hogy aki szereti az életet, annak föl kell készülnie a drámákra is. Ezért hűvösen, olykor játékosan ahhoz ragaszkodik ugyan, amit kint néz, de azt bent látja igazán. Szóval, ami kint van, az olyan, ahogyan bent látja, és kész. S végül, ami talán a leglényegesebb: a színeiről. Ki tudja, a forma kezdeményezi-e a színt, vagy a szín a formát? Ebben a fontos bizonytalanságban meg kell maradnia, mert ez a hűség az ára annak, hogy maguk a színek a forma benyomását keltsék, a formák pedig akár szokatlan színeket, a szokatlan színek, szokatlan viszonyait provokálják; például piros eget, zöld lovakat, sárga füvet. A zenében talán az improvizáció teremthet ilyen váratlan gazdagságot. Vasadi Péter, író Horváth Judit tanult tájépítészetet, színdinamikát, festészetet, és művészeti menedzsmentet is. A sokféle iskola mellé több mester is párosul: Kelemen Marcel, Konok Tamás, Barabás Márton, Rácmolnár Sándor. Ebből a sok tapasztalásból, ráhatásból alakul művészete, melyre jellemző a folyamatos változás, átalakulás, fejlődés, nemcsak stílusban, de alapanyagban, nézőpontban, témában egyaránt. Bár fest is, mostanában az installáció és az objektek felé fordult.

Nyáron a ligetben, 2011, 100x70cm, akril, vászon A sárga villamos, 2011, 100x70cm, akril, vászon Arc, 2011, 100x70cm, akril, vászon Kerek erdő I, 2011, 70x100cm, akril, vászon Kerek erdő II, 2011, 70x100cm, akril, vászon

Többen vannak ebben a dologban, 2001, 150x110, vegyes technika, fatábla Szabó Gábor 13 éves kora óta alkot. Rajzol, fest, épít, bútort és enteriőrt tervez Ez az állandó művészetben való lét látszik alkotásain. Festményei szürreális gyerekrajzoknak tűnnek, de egyedi és tudatos absztrakciót és mindenekelőtt történeteket rejtenek. Bátran használ élénk színeket, amelyeket gyakran fekete háttérrel hangsúlyoz. Érdekes megoldás, amikor ezen a háttéren szövegek sorát látjuk. A szöveg egy újabb fonala a történetnek, és egy újabb ok arra, hogy hosszan ácsorogjunk Szabó Gábor képei előtt, mert jó, és mert meg akarjuk fejteni az adott kép meséjét. Így van ezzel maga az alkotó is: azért festek,mert mindig is szerettem a képeimmel körülvenni magamat, lerajzolom miről álmodok, leírom mire gondolok. Szabó Gábor gyermekként kultúrházakban, szakkörökben tanult festészetet és rajzot. Mesterei: Mór Tamás és Topor András. Számos hazai és külföldi kiállításon mutatta már meg munkáit, amelyek gyakran gyűjtőknél találnak otthonra. 2010 óta kiállító tagja a Bring The Art Home elnevezésű kortárs művészeti kiállítás-sorozatnak, mely a Loffice szervezésében valósul meg.

Pipacs mező I, 2011, 70x100cm, akril, vászon Lila macska, 2011, 100x70cm, akril, vászon Pipacs mező II, 2011, 70x100cm, akril, vászon

Három nő-értelem, érzékenység, hiúság, 2011, 62x68cm, olaj, vászon Tanulmányait a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem textiltervező (1996-2002), valamint vizuális és környezetkultúra szakán (1997-2003) végezte. Már az egyetemen is a képalkotás foglalkoztatta és ösztöndíját a római Accademia Di Belle Arti festő szakán végezte. Évekig tanított vizuális kultúrát egy művészeti középiskolában. Alkalmazott grafikusként, illusztrátorként is dolgozik. Munkáit kezdettől a festőiség és a pasztelles színvilág jellemzi, melyek helyét fokozatosan a grafikai látásmód és a redukáltabb színhasználat veszi át. Tértől is időtől függetlenített alakok kompozícióiból álló festményei és grafikái a befogadó szabad asszociációs társításaira építenek.

Mackós kép, 2011, 70x100cm, akril, vászon A pillanat, 2011, 70x100cm, akril, vászon Kertem, 2011, 100x70cm, akril, vászon Születés (Tavasz), 2011, 100x70cm, akril, vászon

Tánc, 2009, 100x70cm, olaj, papír Tóth Józsi 1988-92: a Rippl-Rónai Stúdió meghatározó alakja, majd 1996-tól MAOE - Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének a tagja. A 90-es évek során bontakozott ki sajátos humorú, lírai képvilága. Sötét háttérre karcolt grafikai elemekből és érzékeny festői színeffektusokból rajzolódnak ki. Játékosan groteszk motívumai töredéklétet élő, apró kis figurák és a tárgyi világra utaló környezet szürreális áttűnéseiben. Munkáit több egyéni és csoportos kiállításon láthatta már a közönség. «Összeérik az életed... egyszer csak kezded látni... máshogyan is... Ej, de hányféleképpen! Tóth Józsi képein hétköznapi, érett valóságcseppek gurulnak. Önfeledten. Pajkosan játszanának veled. Törvényen kívül és belül. Röhögő- vagy sírógörcsben. Ha lehet még Veled játszani. A Te ízlésed, hangulataid, emlékeid egyéniséged szerint. Mert a Tóth Józsi képein keserédesen érlelődik mosolygó szőlőfürtté az Életet... Józsi gyöngybort kínál... Egészségedre! winklerferi

Sárga hold, 2011, 100x70cm, akril, vászon Az ajtó, 2011, 100x70cm, akril, vászon

Jajgató Nyuszikirály+Kutya, 2011, 120x100cm, akril, vászon Wahorn András sokoldalú művész, akinek zenei, filmes és képzőművészeti tevékenysége szorosan kiegészítik egymást. Pályakezdése első éveiben elsősorban a szürrealizmus és a dada inspirálta, habár személyisége a művészettörténeti hagyományokat erőteljesen alakította. A 80-as évektől került előtérbe festői egyénisége. Munkáin a hétköznapi Magyarország, a férfi-női viszony, a szexualitás, a teremtett környezet és a természet ellentmondásai jelennek meg naturalisztikusan ábrázolva, ugyanakkor elvont módon, humorral és asszociációkkal gazdagon. Wahorn András autodidakta művész, aki több műfajt használ fel saját kifejezésének céljára. A szentendrei Vajda Lajos Stúdió alapító tagja, aki rendszeresen részt vett a stúdió rendezvényein. A Bizottság együttes vezetője volt 1980-84-ben. 1988-ban megalapította a Rex Wahorn Stúdiót, majd a 80-as években vált népszerűvé festőként és grafikusként. 1991-től Kanadában, majd az Egyesült Államokban tevékenykedett. Munkája elismeréseképpen Munkácsy díjban részesült 1993-ban. 2007- ben a Magyar Köztársaság Lovagkeresztjével tüntették ki. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában, a Ludwig Múzeumban, a Fővárosi Képtárban, a Petőfi Irodalmi Múzeumban, több hazai és külföldi köz- és magángyűjteményben.

Wahorn és a gyerekek I., II., III., IV., V., 2011, 70x100cm, akril, vászon

Együttműködő partnerek A humánerô forrása Támogasson minket Ön is adója 1%-ával! Down Egyesület 1%-os adószám: 18801370-1-15 www.downegyesulet.hu