Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények, Támogatások

Egyesületi Program 2019/2020 évad

- Gyermek Egyesületi Program. U6/7 fesztivál, U8/9 és U10/11 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

Bozsik. - Gyermek Egyesületi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz

FC Dabas Téli Teremtorna

Bozsik - Gyermek Intézményi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények tanév

Coca-Cola CUP Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás tanév

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás 2015/2016. tanév

OTP Bank Bozsik Egyesületi Program

Labdarúgás budapesti döntő

KENGURU ÉS S GYERMEK KUPA VERSENYKIÍRÁS 2012/2013

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás és Eljárási Rend 2016/2017. tanév

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

1. A bajnokság célja: A sportág népszerűsítése, az országos döntőbe jutás eldöntése.

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

UEFA B TOVÁBBKÉPZÉS (Gyakorlati anyag) Szombathely. Oktatási lépések, kulcspontok bemutatása 1:1, 2:1, 4:2 elleni kis játékokon keresztül

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

Szabály játékok. Szerep játékok. 5:5 (kapussal) 5:5 3:3 5:3 3:3. 5:5 (kapussal) 3:3 Ügyességi 5:5. 3 m 3 m. feladatok, játékok

A foglalkozás feladatai:

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-7)

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA

Magyar Labdarúgó Szövetség. I. osztályú Leány Ifjúsági U16 korosztályú háromnegyed pályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Kenguru és Gyermek Kupa. Versenykiírás 2010/2011.

BUDAPESTBANK CSALÁDI ÉS SPORTNAP ZÁNKA VERSENYKIÍRÁS KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS

2018/2019. TANÉVI LABDARÚGÓ DIÁKOLIMPIA Borsod-Abaúj-Zemplén MEGYEI DÖNTŐ

Magyar Labdarúgó Szövetség

ÁLTALÁNOS VERSENYSZABÁLYZAT Télbúcsúztató Országos Távhőszolgáltató Focikupa Szentes, 2019

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

SZEKSZÁRD VÁROSI FÉRFI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG évi V E R S E N Y K I Í R Á S A

Az oktatási intézmények I., II., III., IV., V. és VI. korcsoportos csapatai, ahol fiúk és leányok vegyes csapatot alkotnak.

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ- BAJNOKSÁG

A MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

FŐVÁROSI SZABADIDŐ KUPA

(1.) NŐI PEST MEGYEI KUPA

SZENT ISTVÁN EGYETEM SPORTCSARNOKA ÉS PÁLYÁJA október 03-én órától VERSENY KIÍRÁS

III. KESI Kupa Kézilabda Nemzetközi Utánpótlás Torna

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel együttműködésben hirdeti meg.

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Lizards Floorball Team szeptember MEGHÍVÓ

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

GYSI HÁROM NAP A SZŐLŐ ÉS BOR VÁROSÁBAN, A MÁTRA KAPUJÁBAN GYÖNGYÖSÖN, AHOL A NAP ÉS A HEGY ÖSSZEÉR

JÁTÉKSZABÁLYOK B

Átírás:

Egyesületi Program U6/7, U8/9 fesztivál Eljárási Rend, Szakmai Követelmények, Támogatások 1

A fesztivál előkészítése 1. Általános követelmények Gyermeklabdarúgó fesztivált, ott lehet rendezni, ahol a csoportban minimálisan 5 önálló Utánpótlás (UP) nevelő sportszervezet szerepel. A fesztiválokat az MLSZ által kijelölt időszakokban kell megrendezni, szombaton vagy vasárnapi napokon, a pályák szabad kapacitását figyelembe véve! Ettől eltérni csak rendkívüli időjárás esetén lehet a Bozsik Egyesületi Program - Régiós szakmai vezető engedélyével! Az időpontváltozást azonnali hatállyal jelezni kell BEP országos programvezető felé is! A fesztiválokon az MLSZ hivatalos tagszervezeteként működő UP nevelő sportszervezet benevezett csapata vagy csapatai indulhatnak! Részt vehetnek az írásbeli nevezés és az ahhoz szükséges hivatalos dokumentációk leadását, és az ifa.mlsz.hu oldalon történő regisztrációt követően, a régióvezető vagy alközpontvezető jóváhagyásával! Példa lebonyolítási rend egy gyermeklabdarúgó fesztiválra 60 fő, U6/7-es játékos részvételével: 2

Példa lebonyolítási rend egy gyermeklabdarúgó fesztiválra 36 fő, U6/7-es és 30 fő U8/9-es játékos egyidejű részvételével: Példa lebonyolítási rend egy gyermeklabdarúgó fesztiválra 50 fő, U8/9-es játékos részvételével: 3

2. Szervezési előírások: A rendezőnek 60 perccel a fesztivál kezdete előtt a helyszínen kell lennie! Törekedni kell a folyamatos játék feltételeinek megteremtésére, ezért a lehetőségek szerinti maximális számú pályát kell kialakítani úgy, hogy a pályák között elegendő hely legyen! A rendezőnek el kell készítenie a fesztivál forgatókönyvét, időrendjét, pályabeosztását, és láthatóvá kell tennie a gyermekek és a nézők számára! A fesztivál forgatókönyvét, 3 nappal az eseményt megelőzően a csoportvezetőnek, vagy alközpontvezetőnek fel kell tölteni az ifa.mlsz.hu oldalra! A rendezőnek fel kell készülnie, hogy előre nem látható események következhetnek be, pl. késik az egyik csapat, vagy lemondják a rendezvényt az utolsó pillanatban. A távolmaradókat a rendezőnek haladéktalanul jeleznie kell a régióvezető és az alközpontvezető felé. Az alközpontvezető köteles 3 napon belül a távolmaradásról és a távolmaradó csapatról írásban jelentést adni az egyesületi program vezetőjének! A gyermeklabdarúgói fesztiválokat a rendező, illetve csoport-, alközpontvezető nyitja meg, röviden. A fesztivál szervezője motiválja a gyermeklabdarúgókat a felszabadult játékra! 3. Rendezői-lebonyolítási előírások: A rendező UP nevelő sportszervezet képviselőjének 60 perccel a fesztivál kezdete előtt a helyszínen kell lennie! Abban az esetben is a helyszínen kell lennie, és tájékoztatnia kell a helyszínre megérkező játékosokat, szülőket, ha a rendezvény pl. időjárási körülmények miatt elmarad! A rendező köteles jó minőségű MLSZ által az adott évadra hitelesített - füves, vagy műfüves pályát biztosítani! A pályákat és az öltözőket 30 perccel a fesztivált megelőzően, teljes mértékben előkészítetten kell a korosztályos csapatok részére biztosítani! Törekedni kell a folyamatos játék feltételeinek megteremtésére, ezért a lehetőségek szerinti maximális számú pályát kell kialakítani úgy, hogy a pályák között elegendő hely legyen! 4. Előírások az alközpontvezető számára: Feladata a fesztiválokon való részvétel! Észrevételek munkanaplóba jegyzése. Adatok változása esetén az illetékesek értesítése az adatváltozás követően két napon belül. (pl. új egyesült jelentkezése, végzettségben való változás, stb.) Feladata az Eljárási rend pontos megismerése, követése és azzal kapcsolatos észrevételek megtétele. Törzsadatok felvitelének ellenőrzése. Igazolások, engedélyek meglétének ellenőrzése. Az Eljárási rendben foglaltak ellenőrzése. 5. Sportszervezeti felkészítő edzőre vonatkozó előírások: Feladata biztosítani a sportszervezete korosztályos csapatainak megfelelő létszámmal történő részvételét a Bozsik - egyesületi Program U6-7 és U8-9 korosztály fesztiváljain, melyre kötelező elkísérni csapatát! Feladata az OTP Bank Bozsik program eljárási rendjének és előírásainak pontos ismerete és betartása, valamint a sportszervezetében történő betartatása a rendezvények, foglalkozások alkalmával. 6. Egészségügyi előírás: A torna rendezőjének biztosítani kell egészségügyi személyzetet a rendezvény ideje alatt! Ezt a feladatot elláthatja a klubnál alkalmazott egészségügyi személy/masszőr, vagy a klub által megbízott önkéntes, egészségügyi végzettséggel rendelkező személy is! 4

A fesztivál lebonyolítása 1. Általános követelmények A Fesztiválok alkalmával a résztvevő gyermekek számától függően minimálisan 4-6, de akár ennél több játékterület alakítható ki. A kialakított játékterületek minimálisanfelén 3:3 (U6/7) vagy 5:5 (U8/9) elleni mérkőzés-, illetve Funino játék zajlik a korosztály előírásának megfelelő méretű játéktéren és szabályokkal. A többi játékterületen a fesztivál szervezője az 5-7 éves vagy a 8-9 éves korosztály életkori sajátosságainak minden tekintetben megfelelő ügyességi feladatokat szervez. A fesztivál során nincs tartalék - játékos, minden odaérkező gyermek folyamatosan részt vesz a játékban! A csoportok elosztása véletlenszerű is lehet! A játékkal eltöltött összes idő az U6/7 korosztály esetében maximum 40 perc, az U8/9 korosztály esetében maximum 60 perc lehet az adott fesztiválon! A játékterületek közötti váltások és az ezzel együtt járó szünetek, folyadékpótlás 3-4 percig tartanak! A játék valamennyi pályán egyszerre kezdődik, a fesztivál - szervező sípjelére. A játékok, feladatok végig egy időben zajlanak! Nincsenek játékvezetők, viszont a pályákon, illetve a műhelyekben a játékokat ismertetni, bemutatni és felügyelni kell! A fesztivál során a résztvevő egyesületek felkészítő edzői és a csapatok korosztályos edzői látják el ezt a feladatot egy-egy állandó játékterületen. 2. Fesztiválszervezési előírások A rendezőnek és a csapatvezetőnek biztosítaniuk kell, hogy a fesztiválon részt vevő valamennyi gyermeklabdarúgó a teljes játékidőt a pályán töltse! Csapatonként a lehető legtöbb játékost szerepeltessék. Természetesen a fiúk és a lányok együtt játszanak, és vegyes csapatok kialakítása is lehetséges több egyesület játékosaiból! A résztvevők regisztrálása a rendező jóvoltából folyamatos. 3. Rendezői-lebonyolítási előírások: A játék a gyermekeké, nem a felnőtteké, a játékok, mérkőzések ideje alatt csak a játékosok, a pályafelügyelők, az edzők és a fesztivál - szervező tartózkodhatnak a pálya területén! Mindenki más a lelátóról, illetve korláton kívülről szíveskedjen figyelemmel kísérni a gyermekek játékát! Felelős a rendező és a résztvevő egyesületek felkészítő-, illetve korosztályos edzői! A fesztivál lezárása 1. A fesztivált követően röviden értékeljük a gyermekeket. Emeljük ki a legszebb gólokat, cseleket, szereléseket stb. és biztassuk a gyermeklabdarúgókat a további gyakorlásra! 2. Az alközpontvezető/csoportvezető feladata: A fesztivál eseményeinek hiánytalan regisztrálása, valamint fényképek vagy videó anyag 48 órán belüli feltöltése és elküldése az ifa.mlsz.hu oldalra. 3. Rendezői előírások: Minden gyermek kapjon apró ajándékot lelkes játékáért, csapatonként egy játékos jó egyéni teljesítményét jutalmazzunk külön ajándékkal és Bozsik - oklevéllel! Felelős: a fesztivál rendezője! 5

Áttekintő táblázat mérkőzésformák korosztályonként: Korosztály U6/7 U8/9 Játékosok 3:3 ellen kapus nélkül 4:4 ellen + kapusok Pályaméret 15 x 20 m 20 x 40 m Les Nincs Nincs Büntetőterület Nincs külön jelölve 6m-re az alapvonaltól bójával jelölve Büntetőpont - 7 m Kapu 2 x 1 m 3 x 2 m Labda méret 3-as 4-es Partdobás Játékidő nincs, a labda oldalról bevezetéssel hozható játékba 1 x 10 perc maximum játékidő: 40 perc/fesztivál nincs, a labda lapos passzal hozható játékba 1 x 15 perc maximum játékidő: 60 perc/fesztivál Pályán töltött idő A nevezett játékosnak, a teljes játékidőt a pályán kell lennie! A nevezett játékosnak, a teljes játékidőt a pályán kell lennie! Fesztivál állomások száma Speciális szabály minimum 4 állomás kialakítása 50% mérkőzés -, illetve Funino játékok / 50% mérkőzésszerű műhelyfeladatok a labda újbóli játékba hozatala az alapvonalról történik, labdavezetéssel, az ellenfél a pálya feléig hátra húzódva kezdi meg a labdaszerzést minimum 4 állomás kialakítása 50% mérkőzés -, illetve Funino játékok / 50% mérkőzésszerű műhelyfeladatok a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbítható közvetlenül az ellenfél térfelére, a kapus ezt a folyamatos játék során 6

Mérkőzésjátékok szabályai U6-7 korosztály 2012. január 1. után született játékengedéllyel rendelkező lányok és fiúk A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 15x20m Kapuméret: 2x1m Büntető terület: nincs jelölve Labdaméret: 3 Játékidő: 10 perc/mérkőzés, maximum 40 perc/fesztivál Létszám: 3:3 ellen (kapus nincs) Játékvezető: nincs A fesztivál kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti, részletesen kitöltött nevezési lapját a rendezőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: GY/l, GY/f érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára! Felelős: felkészítő edző és alközpontvezető. A 3:3 elleni mérkőzés - játékok szabályai: GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után lábbal hozható ismét játékba a labda, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél a félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda bevezetéssel is játékba hozható, amelyből közvetlenül gólt lehet elérni! az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát, az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS NINCS ha az ellenfélről kerül a labda az alapvonal mögé, lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után, az ellenfél játékosainak legalább 3 m-re kell lenniük a labdától BÜNTETŐ ebben a korosztályban nincs büntetőrúgás TÉRFÉLCSERE NINCS FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani 7

Mérkőzésjátékok szabályai U8-9 korosztály 2010. január 1. - 2011. december 31. között született fiúk, és 2009. január 1. 2011. december 31. között született lányok A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 20x40m Kapuméret: 3x2m (kézilabda) Büntető terület: 6m-re az alapvonaltól az oldalvonalon bójával jelölve Büntetőpont: 7 m Labdaméret: 4 Játékidő: 15 perc/mérkőzés, maximum 60 perc/fesztivál Létszám: 4:4 ellen + kapus Játékvezető: nincs A fesztivál kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a fesztivál rendezőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: GY/l, GY/f érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára! Felelős: felkészítő edző és alközpontvezető. A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után középkezdéssel indul újra a játék LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után BÜNTETŐ büntetőterületen (6 méter) belüli szabálytalanság esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 7 méterre van TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani SPECIÁLIS SZABÁLY a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbítható közvetlenül az ellenfél térfelére, a kapus ezt a folyamatos játék során teheti meg 8

Támogatások 2018/2019 évad Bozsik Személyes minimum kifizetések, szerződés szerinti elvárások és feladatok alapján: Felkészítő edző - Grassroots C végzettséggel bruttó 35.000 Ft/hó x 12 hónap - UEFA B vagy magasabb végzettséggel bruttó 40.000 Ft/hó x 12 hónap Csoportvezető - UEFA B vagy magasabb végzettséggel bruttó 40.000 Ft/hó x 12 hónap Bozsik Központvezető - UEFA B vagy magasabb végzettséggel bruttó 80.000 Ft/hó x 12 hónap A Bozsik központvezető NEM lehet felkészítő edző! Részvételért igényelhető támogatások: Fesztivál részvétel, korosztályonként - 8 alkalom/év Torna részvétel, korosztályonként - 10 alkalom/év nettó 10.000 Ft/alkalom nettó 10.000 Ft/alkalom Bozsik Téli Terem Torna részvétel, korosztályonként nettó 10.000 Ft/alkalom - 3 alkalom/év Rendezésért igényelhető támogatások: Fesztivál rendezés, - 8 alkalom/év Torna rendezés, - 10 alkalom/év Közös grassroots fesztivál rendezés - 2 alkalom/év Szünidei táborok igényelhető támogatásai: - 5 alkalom/év nettó 100.000 Ft/alkalom nettó 50.000 Ft/alkalom nettó 50.000 Ft/alkalom nettó 100.000 Ft/alkalom 9