Jótékonysági aukció a Markusovszky Kórház Pszichiátriai Osztály javára

Download "Jótékonysági aukció a Markusovszky Kórház Pszichiátriai Osztály javára"

1 Jótékonysági aukció a Markusovszky Kórház Pszichiátriai Osztály javára december 8. 17:00 óra Helyszín: Cafe Frei, Szombathely, Fő tér 24 A jótékonysági aukció fővédnöke: Molnár Miklós alpolgármester Az árverést vezeti: Pálfi András Az aukción a szombathelyi Charity Shop - Adomány Pont és Közösségi bolt, a Vas-és Zala megyei emberek, valamint a helyi művészek, által felajánlott tárgyak kerülnek kalapács alá. A Jótékonysági Aukció szervezői: Szabó Tibor színművész, jószolgálati nagykövet, Weöres Sándor Színház Takács Dániel bábszínész, Mesebolt Bábszínház Charity Shop Közösségi bolt Szombathely Szeretettel várjuk Önt. Kérjük hívja el ismerőseit, családtagjait, munkatársait, barátait is az eseményre.

2 Oláh László: Kelet, az ezerarcú óriás Könyvek Dr. Oláh László, a budapesti József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nyilvános rendes tanára, a m. kir. növény-örökléstani kutatóintézet alapítója és igazgatója. Tanulmányait Debrecenben és Budapesten végezte, majd magyar állami 1 ösztöndíjasként három és fél éven át német és svéd kutatóintézetben dolgozott. 1 Kutatóútjai alkalmával beutazta az egész szigetvilágot. A mű célja: a sok százéves magyar élet visszavetítése egy sokat szenvedett középosztálybeli család írott emlékein át. Sorozat cím: Pátria könyvek. Stephen Vörösváry-Weller Publ.,1986, 512 oldal. Kötés: vászon, jó állapotú antikvár könyv. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. G. P. Heath: A férjhezmenés művészete A férjhezmenés művészete egy igazi klasszikus alapmű aminek minden egyes szava ma is aktuális. Ennél józanabb, valódibb, jobban hasznosítható kézikönyvet még 2 nemigen írtak párkapcsolatokról, párválasztásról és ezen az sem változtat, hogy a 2 könyv a múlt században íródott. Ami még érdekesebb hölgyek, figyelem!, hogy egy férfi tollából kapjuk az őszinte, minden mellébeszélést nélkülöző tanácsokat. Tolnai Nyomdai Műintézet, 248 oldal. Kötés: félvászon kiadói, jó állapotú antikvár könyv. Bárdi Ödön: A régi Vígszínház 3 Hiteles történeti beszámoló a színház megalakulásáról, történetéről, rengeteg dokumentummal, fotóval, adomával.táncsics Kiadó, 1957, 233 oldal. Kötés: félvászon, jó állapotú antikvár könyv. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 1

3 Almanach 1891 évre Könyvek 4 Szerkesztette: Mikszáth Kálmán. Mikszáth 1888-tól szerkesztette a Singer és Wolfner kiadó almanachjait. Az évkönyvekben többek között Mikszáth, Jókai, Sebők Zsigmond, Bársony István, Herczeg Ferenc, Bródy Sándor, Ágay Adolf első közlésben megjelent írásai olvashatók. Kiadó: Singer és Wolfner 1891, 242 oldal. Ritka, jó állapotú antikvár könyv Ft 5 Sarkadi Imre: A szökevény I-II Sarkadi Imrének, a felszabadulás után jelentkezett írónemzedék egyik legnagyobb és legeredetibb tehetségű tagjának életművét reprezentáló gyűjtemény jelenik meg ebben a két kötetben. Drámák, kisregények, elbeszélések és karcolatok sorakoznak egymás mellett a könyv lapjain. Szépirodalmi Könyvkiadó, 1962, 1158 oldal. Kötés: vászon, jó állapotú antikvár könyv. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 600 Ft 6 Almanach 1892 évre Szerkesztette: Mikszáth Kálmán. Mikszáth 1888-tól szerkesztette a Singer és Wolfner kiadó almanachjait. Singer és Wolfner sorozata, Legsikeresebb sorozatai voltak az Egyetemes Regénytár, melynek egyes kötetei húszezer példányban is elkeltek. Az évkönyvekben többek között Mikszáth, Jókai, Sebők Zsigmond, Bársony István, Herczeg Ferenc, Bródy Sándor, Ágay Adolf első közlésben megjelent írásai olvashatók. Kiadó: Singer és Wolfner 1891, 249 oldal. Ritka, jó állapotú antikvár könyv Ft

4 Könyvek Petőfi Sándor: Szabadság, szerelem (Nemzeti könyvtár 100. ünnepi szám) 7 Nemzeti Könyvtár, 1943, 128 oldal. Kiadó: Stádium Sajtóvállalat RT. Kötés: papír/puha kötés, kiadói fűzött borító. Antikváriumokban ritkán előforduló, közepes állapotú antikvár könyv, a borító enyhén sérült. 2 8 Bajomi Lázár Endre: A quartier latin Bajomi Lázár Endre: a debreceni tudományegyetemen tett tanári alapvizsgát között 16 éven át Párizsban élt. A francia irodalom és általában a kultúra egyik legkiválóbb magyarországi ismerője. Tucatnyi francia regényt fordított magyarra. Írói tevékenységének középpontjában a magyar francia kulturális kapcsolatok hagyományának ápolása állt. A 14. századig visszamenően módszeresen feldolgozta e kapcsolatok történetét. Könyvek sorát szentelte a francia szellemi élet nagy alakjainak. Corvina Kiadó, 1971, 244 oldal. Kötés: vászon, jó állapotú antikvár könyv. Antikváriumokban is csak hosszú előjegyzési idő elteltével szerezhető be. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült. 3 9 France Anatole: Ludláb királyné - Bonnard Sylvester vétke France Anatole igazi neve Thibaut Anatola, Párizsban született 1844-ben, könyvek között nőtt fel apjánál, aki könyvkereskedő volt, könyvek között élt Luxemborgkönyvtárában, könyvek között látjuk, mint írót, kritikust, könyvgyűjtőt és főként olvasót. A könyvek társaságát kibővítette az aktuális kérdések felkarolásával, a Dreyfus-pör bevonta a küzdők közé, pártember lett, a férfikor végéig a bölcs csöndes résztvevő gúnyos fölényével nézte kortársainak közéleti tülekedéseit. Szerkesztők: Ambrus Zoltán, Dr. Voinovich Géza Fordítók: Salgó Ernő, Lándor Tivadar. Kiadó: Révai Testvérek Irodalmi Intézet Kötés: kiadói vászon. Korának megfelelően jó állapotú antikvár könyv Ft

5 10 Könyvek Magyar Nagylexikon 1-19 kötet A XX. század utolsó évtizedének és a XXI. század elejének talán legjelentősebb tudományos igényű, összefoglaló-összegző vállalkozása volt. Előkészítésében és megalkotásában a magyar tudományos élet kiváló képviselői, országosan és nemzetközileg elismert szakemberek szerzők, lektorok, fotósok, grafikusok, valamint a szerkesztőség munkatársai vettek részt. A lexikon a Magyar Tudományos Akadémia szellemi és erkölcsi támogatásával született meg. A munkát 14 tagú Akadémiai Konzultatív Szerkesztőbizottság segítette, amelynek elnöke a Magyar Tudományos Akadémia mindenkori elnöke volt. A sorozat gerincét 18 alapkötet alkotja. A 19. kötet a sorozat szerkesztése közben eltelt időben keletkezett ismeretekkel frissíti fel a tudástárat, valamint összefoglaló adatsorokat, táblázatokat tartalmaz. Használata nélkülözhetetlen, ha megbízható információra és tájékozódásra van szükség: családi könyvespolcok és könyvtárak egyaránt nélkülözhetetlen kézikönyve, büszkesége. A sorozat indulásakor forint volt a kötetenkénti ár, amely az utolsó kötetek esetében forintra emelkedet Ft 11 Széchenyi István: Adó és két garas Széchenyi István, a reformkor gondolkodóját a közteherviselés megvalósítása, A Hitel, Világ, Stádium hármaskönyv megírását követően is foglalkoztatta. Több írásában kifejtette ennek szükségességét, sőt konkrét javaslatokat is kidolgozott ben Andrássy György gróffal együtt Angliába utazott, hogy egy a Dunán épülő hídhoz (Lánchíd!) gyűjtsön tapasztalatokat. Utazásáról összefoglalót írt (nyomtatásban is megjelentette), amelyben az angliai adózási viszonyokat is megemlítette, és példaként mutatta be az általános közteherviselés elvének érvényesülését, annak gyakorlati hasznát a közberuházásokra. Budán a jelenkorban megjelent 310 oldalas kiadvány reprint kiadása. Kötés: bársony/velúr, jó állapotú antikvár könyv. A könyvről készült állapotfotón jól látható, hogy papír védőborítós, a borító enyhén sérült Ft

6 Romantikus pár Dísztárgyak Termék leírása: egy valódi vintage, gazdagon aranyozott, hibátlan állapotú, számozott Apulus porcelán. Termék típusa: figurális szobor 12 Jelzett: igen Állapot: hibátlan Ft Méret: Talpazat: 17 cm Magasság: 20 cm Készítő/márka/származási hely: Apulus Eredetiség: eredeti 13 Porcelán balerina táncoló hölgy Termék leírása: Szép, nagy rakott szoknyás hölgy. Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Méret: Talpazat: 8x10 cm Magasság: 18,5 cm Készítő/márka/származási hely: Arad Eredetiség: eredeti Ft Puttós gyertyatartó Regent Crown fine porcelain Termék leírása: gyönyörű, hibátlan állapotú háromágú gyertyatartó, Putto -val. Nagyon szép, dekoratív darab a Regent Crown porcelángyárból. 14 Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Méret: 26x18 cm Készítő/márka/származási hely: Regent Crown Eredetiség: eredeti Ft

7 Dísztárgyak Tétel Cipőt húzó, cipő kötő fiú porcelán figura Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Kor: Méret: 11 cm magas; Szélessége: 10 cm (az alja) Készítő/márka/származási hely: aquincum Eredetiség: eredeti 1 Stilus: retro, kézzel festett (a fiu nadrágja: barna) Cipőt húzó, cipő kötő fiú porcelán figura Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Kor: Méret: 11 cm magas; Szélessége: 10 cm (az alja) 16 1 Készítő/márka/származási hely: aquincum Eredetiség: eredeti Stilus: retro, kézzel festett (a fiu nadrágja: zöld) Nadrágját húzó leány porcelán figura Termék típusa: figurális szobor Jelzett: igen Állapot: hibátlan Kor: Méret: 10 cm magas Ft Készítő/márka/származási hely: aquincum Eredetiség: eredeti Stilus: népi, kézzel festett

8 Dísztárgyak Tétel Háromfejű sárkány Termék típusa: figurális szobor. Jelzett: igen Állapot: hibátlan Méret: 11 cm magas Készítő/márka/származási hely: Hollóháza Eredetiség: eredeti Ft Ritka hollóházi porcelán figura. Tétel Zenegép A régi politúros szekrényben, bárszekrény, lemeztartó polc, működő balaton rádió és supraphon lemezjátszó van. 19 A tárgy külön érdekessége, hogy önkénteseink megyehatárokon átívelő összefogásával került az aukcióra. Zalaszentgróton ajánlották fel, nagykanizsai mesterek újra politúrozták, szombathelyi szakemberek átvizsgálták az elektronikáját Ft december 1. a Magyar Rádió hivatalos megnyitásának napja.

9 Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Tétel Kralovánszky Zsuzsanna: Cím nélkül Kralovánszky Zsuzsanna 1981-ben született Budapesten ben szerzett egyetemi diplomát. Gyerekkorától kezdve szenvedélyesen fest, rajzol, 9 éves korában egy országos tehetségkutató verseny döntőjébe jut, melynek eredményeként felvételt nyer 20 a Nádasdy Kálmán Művészeti Iskolába. Itt több szakot végez párhuzamosan (festészet, szobrászat, grafika). Ezek az évek sikerekben, eredményekben gazdagnak Ft bizonyulnak, számos Diákbiennálét nyer szobraival, ill. festményeivel. Tanárai voltak: Pállay József, Kárpáti József, Takács István, Papp Oszkár. Férfi lanttal selyemkép Hibátlan, szép állapotú kép, szép keretben. A kép körül készülhetett, szignót nem találtam rajta, a keretből kibontani nem akartam. 21 A selyemfestés Kínában több ezer éves ősi hagyományokra tekint vissza. A Ft múzeumokban ma is láthatók ezer évesnél régebbi selyemképek. A selyemre festett képek gyönyörűen kiadják a festékek színét, tündöklőek. Bohóc gitárral selyemkép Hibátlan, szép állapotú kép, szép keretben. A kép körül készülhetett, szignót nem találtam rajta, a keretből kibontani nem akartam. 22 A selyemfestés Kínában több ezer éves ősi hagyományokra tekint vissza. A Ft múzeumokban ma is láthatók ezer évesnél régebbi selyemképek. A selyemre festett képek gyönyörűen kiadják a festékek színét, tündöklőek.

10 Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Stekovics Gáspár portré fotója Margitai Ágiról Margitai Ági érdekes, energikus, színes egyéniség, érettségi nélkül vették fel a Színház- és Filmművészeti Főiskola színész szakára, 1958-ban végzett osztálytársa volt többek között Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula is Ft A fotó mérete: 30x45 cm, habkartonra kasírozott, dedikált. Stekovics Gáspár portré fotója Alföldi Róbertról Alföldi Róbert Jászai Mari-díjas magyar színész, műsorvezető, rendező, 2008 és 2013 között a Nemzeti Színház igazgatója. Művészetét több állami és szakmai elismeréssel is díjazták Ft A fotó mérete: 30x45 cm, habkartonra kasírozott, dedikált. T.Takács Tibor: Szombathelyi időmérő Anyaga: gipsz. Színes kő és mozaik mintázattal. Nem csak dísztárgy, funkcionálisan is működik. Mérete: 20x20cm. 25 T.Takács Tibor 1963-ban Szombathelyen született. A Janus Pannonius Tudományegyetemen - Keserű Ilona, Budapest- Képzőművészeti Főiskola, Festő szakán - Sváby Lajos a mestere, Budapest- Képzőművészetei Főiskola, mesterképzésén között vett részt. A Savaria Tendency Art Group alapító tagja Ft

11 Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Bodorkós András: Átváltozások (Egy sellő emlékére) Bodorkós András 1956-ban született Szombathelyen. Rajztanári diplomát szerzett a Janus Pannonius Tudományegyetemen. Újságírással, lapszerkesztéssel is foglalkozik. Művészi eszköztára a látvány valósághű visszatükrözésétől, a szürrealizmuson, és a szimbolizmuson át az idegen tárgyak képbe építéséig terjed. Olajfestményeit élénk színvilág jellemzi Ft Technika: színezett nyomat. Mérete: 30 x 40 cm. Keretben, üvegezve. Dedikált. S. Horváth Ildikó: Kék arany rézkarc S. Horváth Ildikó 1969-ben született. A német Hamburger Akademie für Fernstudien iskola kreatív festő szakán végzett. Tanult Masszi Ferencnél, grafikusművésznél, képezte magát. Kamper Lajosnál, Tagja MAOE-nek, és az Ajkai Grafikai Műhelynek Ft Hordozó: papír, paszpartuzva, fém keretben. Dedikált. Kép mérete: 34 x 32 cm, kerettel: 55 x 56 cm.

12 Oroszy Csaba: Siboney XVI. Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Oroszy Csaba festőművész, 1967-ben Zalaegerszegen született és 1995 között végezte a Janus Pannonius Tudományegyetem Képzőművészeti Mesteriskoláját Pécsen, mestere Keserű Ilona volt. Díjai: ARS PANNONICA BIENNÁLÉ különdíj, Szombathelyi Képtár Ft Színes grafika. Hordozó papír. Mérete: 14,5 x 10 cm, kerettel 30 x 24 cm. Oroszy Csaba: Siboney XVIII. Oroszy Csaba festőművész, 1967-ben Zalaegerszegen született és 1995 között végezte a Janus Pannonius Tudományegyetem Képzőművészeti Mesteriskoláját Pécsen, mestere Keserű Ilona volt. Díjai: ARS PANNONICA BIENNÁLÉ különdíj, Szombathelyi Képtár Ft Színes grafika. Hordozó papír. Mérete: 14,5 x 10 cm, kerettel 30 x 24 cm.

13 Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák Tájkép. Kézzel festett valódi olajfestmény Kézzel festett valódi olajfestmény (Ausztriából) 30 Szerzője ismeretlen, dedikálást nem találtam Ft Fa keretben, a festmény mérete: 37 x 27 cm, kerettel: 45 x 35 cm. Kacmarski Ágnes: Álszentség díszdobozban Kacmarski Ágnes 1982-ben Szombathelyen született. A Berzsenyi Dániel Főiskola Kommunikáció- művelődésszervező; Mozgókép - Protokoll szakirányán végzett, Kiss 31 Sándor művészeti díjas alkotó Ft Hordozó: habkarton. Méret: 34 x 50 cm. Imre István: Akt Imre István 1936-ban iratkozott be a Magyar Képzőművészeti Főiskolára, ahol Szőnyi István és Elekfy Jenő voltak a mesterei. A Főiskolán 1941-ben végzett, de már 1940 óta kiállító művész és 1957 között a Honvéd Képzőművészeti Stúdiót vezette. Alig tízéves alkotói periódus után, 1950-ben Munkácsy Mihály-díjat kapott ban megosztottkossuthdíj 32 kitüntetésben részesült a Szentgyörgyi Kornéllal közösen festett Almaszüret című képéért. Külföldi tanulmányutakon vett Ft részt Olaszországban, Görögországban ésjugoszláviában. Az 1950-es évekre jellemző heroikus hangvételű olajfestmények után stílust váltott, az egyéniségének inkább megfelelő lírai hangulatú akvarelleket és aszecesszióra emlékeztető rézkarcokat készített. Portrék, tájképek, csendéletek, figurális kompozíciók kerültek ki műhelyéből ban SZOT-díjjal tüntették ki.

14 Talantbek Chekirov: Tamara Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák 33 Chekirov 1971 április 15-én született az egykori szovjet Kirgiz Köztársaságban, tanulmányokat folytatott a State College of Art University-n, melyet 1990-ben fejezett, be a ma Németországban él és dolgozik. Utazásai során Európa-szerte tanulmányozta az európai művészek munkáit Ft Ofszet nyomat, keretezve. A kép mérete: kerettel: 64 x 84 cm, keret nélkül: 59 x 79 cm. Dedikált, számozott. Tétel Veres Éva: Ezüst fülbevaló Ékszerek 34 Veres Éva ötvösművész, Budapesten született. A Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolát követően a Magyar Képzőművészeti Egyetemen folytatja tanulmányait. Mozgóképkultúra és médiaismeret tantárgyi szakértő Ft Anyaga: ezüst, zománc Egyedi, kézzel készített fülbevaló 35 A fülbevalót anonim módon adományozta a készítője. Díszdobozban. Gyönyörű karácsonyi ajándék. 2

15 Egyedi, kézzel készített fülbevaló Ékszerek 36 A fülbevalót anonim módon adományozta a készítője. Díszdobozban. 2 Gyönyörű karácsonyi ajándék. Egyedi, kézzel készített medál 37 A medált anonim módon adományozta a készítője. Díszdobozban. 2 Gyönyörű karácsonyi ajándék. 38 Gyűrű, nyaklánc, melldísz Anyaga: fehér jáde, ametiszt, szodalit, aventurin, olíva jáde, karneol, poppy jáspis, hegyi kristállyal erősítve. A gyűrű anyaga: aventurin. Ezek a kövek jótékony hatással vannak a szervezetre. Készítője: a "Kézfogás a gyermekekért" Szociális Egyesület célja: hátrányos helyzetű, ill. árvaházi, valamint tartósan vagy súlyosan beteg gyermekek támogatása, a határon túli (elsősorban erdélyi) magyar nemzetiség szegénységének enyhítése, kapcsolatok ápolása, kulturális és természetvédelmi tevékenység, hiánypótló funkciók elvégzése. A három darabból áló szett különleges karácsonyi ajándék, egy dobozban. 2

16 Micimackó, óriás plüss Plüss 39 A tárgy érdekessége, hogy egy helyi általános iskolás diáklány, édesanyja kíséretében ajánlotta fel a Jótékonysági Aukcióra. Mint elmondta már fiatalon megtapasztalta, hogy mennyire jó dolog, ha az emberek megfogják egymás kezét a bajban Ő ezt most képletesen e tárgy felajánlásával tette meg. 2 Micimackó felöltöztetve, plüss 40 Kedves karácsonyi ajándék. Goblein Tétel 41 A hit, a remény, a szeretet Ft 42 Erdei táj Ft A gobléeine története: a gobelin anyaga gyapjú, a korai darabok csak ebből készültek, a 13. századtól helyettesítették a tartófonalakat lenfonállal, hogy tartósabb legyen. A 15. században arany- és ezüstfonalat szőttek bele, amitől a gobelin színben gazdagabb, vékonyabb és hajlékonyabb lett. A gobelinhímzés egy szövéstechnikát utánzó technika, amely tulajdonképpen a keresztöltés balról jobbra dőlő felét használja alapöltésként. Általában gyapjúfonalból, ritkábban selyem- vagy fémszállal együtt szőtt képes szőnyegek. Készülhetnek fekvő (blasse lisse) és álló (haute lisse) szövőszéken. Az előbbi a nehezebb, későbbi és egyben finomabb technika is. Nevét az 1662-ben Jean és Philibert Gobelin kelmefestők telkén álló francia királyi kárpitszövő műhelyről kapta (Manufacture de Gobelins). A mai gobelinhímzés-technika a 19. században alakult ki, mint neve is mutatja - Gobelinhímzés (petit point) története - Franciaországban. A polgárosodás, a szövőipar fejlődése miatt, valamint igény (másként kereslet) hiányában abbahagyták a nagyméretű és munkaigényes falikárpitok szövését a takácsok. A nagypolgári és kispolgári igények kielégítésére a kézimunka új ága született: a gobelinhímzés.

17 Jótékonysági Aukció Szombathely 2015 Megnevezése Könyvek 1 Oláh László: Kelet, az ezerarcú óriás 1 2 G. P. Heath: A férjhezmenés művészete 2 3 Bárdi Ödön: A régi Vígszínház 1 4 Almanach 1891 évre Ft 5 Sarkadi Imre A szökevény I-II. 600 Ft 6 Almanach 1892 évre Ft 7 Petőfi Sándor Szabadság, szerelem 2 8 Bajomi Lázár Endre A quartier latin 3 9 France Anatole: Ludláb királyné - Bonnard Sylvester vétke Ft 10 Magyar Nagylexikon 1-19 kötet Ft 11 Széchenyi István: Adó és két garas Ft Dísztárgyak 12 Romantikus pár Ft 13 Porcelán balerina táncoló hölgy Ft 14 Puttó Ft 15 Cipőhúzó fiu (bordó) 1 16 Cipőhúzó fiu (zöld) 1 17 Nadrágját húzó leány Ft 18 Háromfejű sárkány Ft Zenegép 19 Zenegép Ft Festmények, fotográfiák, rézkarcok, nyomatok, kisplasztikák 20 Kralovánszky Zsuzsanna: Cím nélkül Ft 21 Férfi lanttal selyemkép Ft 22 Bohóc gitárral selyemkép Ft 23 Stekovics Gáspár portré fotója Margitai Ágiról Ft 24 Stekovics Gáspár portré fotója Alföldi Róbertról Ft Licit lépcső Ft Ft

18 Jótékonysági Aukció Szombathely 2015 Megnevezése 25 T.Takács Tibor: Szombathelyi időmérő Ft 26 Bodorkós András: Átváltozások (Egy sellő emlékére) Ft 27 S. Horváth Ildikó: Kék arany rézkarc Ft 28 Oroszy Csaba: Siboney XVI Ft 29 Oroszy Csaba: Siboney XVIII Ft 30 Tájkép. Kézzel festett valódi olajfestmény Ft 31 Kacmarski Ágnes: Álszentség díszdobozban Ft 32 Imre István: Akt Ft 33 Talantbek Chekirov: Tamara Ft Ékszer 34 Veres Éva: Ezüst fülbevaló Ft 35 Bronz fülbevaló (kézzel készített női ékszerek) Ft 36 Ezüst hatású fülbevaló (kézzel készített) 2 37 Ezüsthatású medál (kézzel készített női ékszerek) 2 38 Gyűrű, nyaklánc, melldísz "Kézfogás a gyermekekért" Szociális Egyesület készítette) 2 Plüss 39 Micimackó, óriás plüss 2 40 Micimackó felöltöztetve, plüss 2 Goblein 41 A hit, a remény, a szeretet Ft 42 Erdei táj Ft Licit lépcső Kikáltási érték összesen: Ft

Jótékonysági aukció a Czobor-hagyaték megvásárlásáért

Jótékonysági aukció a Czobor-hagyaték megvásárlásáért 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Jótékonysági aukció a Czobor-hagyaték megvásárlásáért 2015 május 9. 10:00 óra Helyszín: Göcseji Múzeum 8900 Zalaegerszeg,

A három Mária. Aranyozott faszobor

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben VÁRADY RÓBERT SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben Szoba kilátással, 2016. / olaj, vászon / 150 x 190 cm Virtuális II., 2016. / olaj, vászon / 160 x 190 cm Egyensúlykeresés ambivalens térben, 2016. / olaj,

Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: Mobilszám:

Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: Mobilszám: Önéletrajz Személyi adatok Vezetéknév/Utónév: PALKÓ TIBOR Cím: Magyarország, 2760 Nagykáta Gyóni Géza u. 1. Telefonszám: +3657502400 Mobilszám: +36305963711 E-mail: palko.tibor@uni-eszterhazy.hu Honlap:

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS SENKI TÖBBET? Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS 2011. december 2. (péntek), 18 óra Amennyiben nem tud részt venni

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost 1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; 2. A város 85x100 cm; 3. Sötét víz 110x80 cm 4. Világítótorony 70x50 cm; 5. Veranda télen 120x90 cm; 6. Hó és köd 80x100 cm; 7. Védett öböl 80x90 cm; 8. Ódon házak 90x80

Gerlóczy Gedeon műépítész

Gerlóczy Gedeon műépítész Gerlóczy Gedeon műépítész Hadik ház, a Szatyor bárral 1921-ben Lehel Ferenc megírta az első Csontváry monográfiát. A művek fotózásánál Gerlóczyn és Lehelen kívül jelen volt Fényes Adolf, Lyka Károly és

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 56/4. Fraenkel szignóval Csipkebogyók technika: papír, akvarell méretek: 26,8 x 36,8 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4. 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 56/1. Herman Lipót (1884-1972) Fürdõzõk

2011-2012 Rabindra Bharaty University, PHD képzés, Kalkutta, India Témavezető mesterem: Bhaskar Nath Bhattacarya

2011-2012 Rabindra Bharaty University, PHD képzés, Kalkutta, India Témavezető mesterem: Bhaskar Nath Bhattacarya Ö N É L E T R A J Z N a g y O t í l i a 1 9 7 8. 0 9. 2 9. K e c s k e m é t www.nagy-otilia.hu Tanulmányok 2011-2012 Rabindra Bharaty University, PHD képzés, Kalkutta, India Témavezető mesterem: Bhaskar

Az osztályozó vizsga követelményei. Szakközépiskola IRODALOM

akril, pasztel, homok, vászon

akril, pasztel, homok, vászon portfolio2016 a r t i s t i. h u Vak Bottyán 14. akril, pasztel, homok, vászon 100x100 cm 2014 POSZT 2008 - Festők versenye II. díj Lorena olaj, pasztel, homok, vászon 100x100 cm 2008 EZÜSTGERELY 2016

MESTERMUNKA ADATAI. cím: Mások emlékei. műfaj/technika/dimenzió: plextol, porfesték és olaj rétegelt lemezen, 20x20-100x100 cm

MESTERMUNKA ADATAI. cím: Mások emlékei. műfaj/technika/dimenzió: plextol, porfesték és olaj rétegelt lemezen, 20x20-100x100 cm MESTERMUNKA ADATAI cím: Mások emlékei műfaj/technika/dimenzió: plextol, porfesték és olaj rétegelt lemezen, 20x20-100x100 cm kiállítás helye: Ari Kupsus Galéria, 1088 Budapest, Bródy Sándor utca 23/b ideje:

lonovics László á l d o Artézi galéria

lonovics László á l d o Artézi galéria lonovics László á l d o za t Artézi galéria Lonovics László festőművész E mail: lono@t-online.hu Mobil: 06 30 548 6307 Kiállítás címe: áldozat Megnyitó: 2017. május 20. szombat du. 5 óra Nyitva: 2017.

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

bemutatja Tenk László festőművész Cseresznye és barack című kiállítását Budapest 2018 január - február bemutatja festőművész Cseresznye és barack című kiállítását Budapest 2018 január - február Cseresznye és barack 1. Korfu, öböl, reklám... 90x120 cm 2. Téli este 80x123 cm 3. Falusi hófoltos 80x110 cm 4.

A dolgok arca részletek

A dolgok arca részletek 1 Bakonyi István: A dolgok arca Arcképvázlat Pék Pálról Nagykanizsa, Czupi Kiadó Pannon Tükör, 2007. A dolgok arca részletek Pék Pál 1939. július 26-án született Nagykanizsán. A szülőhely mindmáig lakóhelye

Előterjesztés. Arany János emléknap megszervezéséről

Előterjesztés. Arany János emléknap megszervezéséről Előterjesztés Arany János emléknap megszervezéséről 1. előterjesztés száma: 301/2017 2. Előterjesztést készítő személy neve: Ádámné Bacsó Erika 3. előterjesztést készítésében közreműködő személy neve:

Communitas beszámoló

Communitas beszámoló Communitas beszámoló Az ösztöndíj legnagyobb részét nyersanyagokba fektettem, így születtek az új festményeim. Az összeg másik részét pedig arra használtam, hogy néhány utazást finanszírozzak a környező

T. Ágoston László 70. születésnapjára

T. Ágoston László 70. születésnapjára T. Ágoston László 70. születésnapjára A Magyar Írószövetség és a Hungarovox Kiadó és a jelenlévő vendégek T. Ágoston László író 70. születésnapját köszöntötte 2012. október 11. (csütörtök) 18 órakor a

1986 VASI KÉPZŐMŰVÉSZEK TÁRLATA, (Előszó) katalógus, Szombathelyi Képtár, Sz.hely

1986 VASI KÉPZŐMŰVÉSZEK TÁRLATA, (Előszó) katalógus, Szombathelyi Képtár, Sz.hely 1986 VASI KÉPZŐMŰVÉSZEK TÁRLATA, (Előszó) katalógus, Szombathelyi Képtár, Sz.hely 1987 MEGYEI TÁRLAT katalógus, Savaria Múzeum, Sz.hely EGY ELFELEDET MŰVÉSZ - (G.Szigeti Magda kiállítása az Utcagalériában)

Összefoglaló a Nagyjaink: Csukás István Meséi Alkotói Pályázatról

Kovács Tamás Vilmos festőművész kamaratárlatát

A rejtvényfüzet feladatai: 1. feladat Széchenyi István és kortársai. 2. feladat Keresztrejtvény 18 pont. 3. feladat Magyarázd el!

A rejtvényfüzet feladatai: 1. feladat Széchenyi István és kortársai. 2. feladat Keresztrejtvény 18 pont. 3. feladat Magyarázd el! A rejtvényfüzet feladatai: 1. feladat Széchenyi István és kortársai 10 pont 2. feladat Keresztrejtvény 18 pont 3. feladat Magyarázd el! 10 pont 4. feladat Kutatómunka 10 pont 5. feladat Hírességek 6 pont

TOLNA MEGYEI DIÁKSPORT TANÁCS ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY VI. KORCSOPORT. Paks 2014. január 24-26.

TOLNA MEGYEI DIÁKSPORT TANÁCS ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY VI. KORCSOPORT. Paks 2014. január 24-26. TOLNA MEGYEI DIÁKSPORT TANÁCS ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY VI. KORCSOPORT Paks 2014. január 24-26. 1 2013/2014. TANÉVI KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY VI. KORCSOPORT Paks, 2014. január

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 17. évfordulója alkalmából

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 17. évfordulója alkalmából A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 17. évfordulója alkalmából Visszapillantó 2015. november 14 Visszapillantó 2015. november 14 A Debreceni Főnix

150 éves a magyar tőzsde

150 éves a magyar tőzsde 150 éves a magyar tőzsde Jótékonysági árverés (2014. június 17.) Az összeállítás a Sándor Imre PR-díj 2014 zsűrije számára készült. Az eseménnyel kapcsolatos anyagok itt elérhetőek: www.frontpage.hu/bet150-sandorimre

Palásti Renáta. önéletrajz

Palásti Renáta. önéletrajz Palásti Renáta önéletrajz Név: Palásti Renáta Születési idő: 1978 február 16. Telefon: +3620 559 5025 E-mail: palastirenata78@gmail.com Honlap: www.palastirenata.hu STÍLUSIRÁNYZAT A mai kor értő szemével

2016. január 7 január 28.

2016. január 7 január 28. MAGYAR KÁRPITMŰVÉSZEK EGYESÜLETE Művészeti csoportok kiállításai SZÖVÖTT SZÖVEGEK, SZÖVEGSZÖVETEK - gobelinek Megnyitó: 2016. január 21., csütörtök, 18 óra, a Magyar Kultúra Napja előestéjén Megnyitja:

26/8. Silberhorn Tibor (1927) Zárszámadás, 1957 technika: papír, tus méretek: 21 x 29,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4. 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 26/1. Ismeretlen XIX.sz.-i naív mûvész

Akikre büszkék vagyunk - és leszünk

Akikre büszkék vagyunk - és leszünk A tudás elismerése A legjobb úgy kezdeni egy évet, hogy mérleget vonunk az előzőről, s aki gyengébb, jobb teljesítményre sarkalljuk, aki kiváló teljesítményt nyújtott, kitüntetjük. A kőbányai diákoknak

ÜNNEPI RAJZ- ÉS ESSZÉPÁLYÁZAT a magyar címer és zászló megünneplésére március 16.

ÜNNEPI RAJZ- ÉS ESSZÉPÁLYÁZAT a magyar címer és zászló megünneplésére március 16. ÜNNEPI RAJZ- ÉS ESSZÉPÁLYÁZAT a magyar címer és zászló megünneplésére 2018. március 16. I. A magyar zászló és címer ünnepe A zászló és a címer a közösség összetartozásának jelképei. Számunkra, magyar emberek

Itt kezdődött a reformkor

Itt kezdődött a reformkor Itt kezdődött a reformkor 24 ÓRÁS FELOLVASÁS A LEGNAGYOBB MAGYAR, SZÉCHENYI ISTVÁN SZOMBATHELYI ÉRETTSÉGI VIZSGÁ -JÁNAK 200. ÉVFORDULÓJA TISZTELETÉRE Johann Ender: Széchenyi István ifjúkori portréja, 1818

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából Visszapillantó 2014. november 14. Születésnapi rendezvény Fazekas Lajos fazekas népi iparművész,

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 77/2. Batthyány Gyula ( ) Fogat technika: litográfia méretek: 17,5 x 24,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 24. 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 77/2. Batthyány Gyula (1887-1959) Fogat

Kultúrák és generációk: A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei

Kultúrák és generációk: A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei Kultúrák és generációk: A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei 2017/12/14-2018/01/12 A képzőművészeti nézőpontok, a teremtő módszerek, a korstílusok változatossága szédületbe ejti

NYELVVIZSGA KÖVETELMÉNYEK AZ EGYES SZAKOKON

NYELVVIZSGA KÖVETELMÉNYEK AZ EGYES SZAKOKON Zsigmond Király Egyetem nyelvvizsgakövetelmények 2016.08.01. NYELVVIZSGA KÖVETELMÉNYEK AZ EGYES SZAKOKON Ebben a dokumentumban foglaljuk össze, hogy a Zsigmond Király Egyetemen az egyes szakokon a kezdetétől

Szilánkok KOPPÁNY ATTILA. Festőművész kiállítása. Körmendi Galéria 1055 Budapest, Falk Miksa u július 2 26. Szilánkok KOPPÁNY ATTILA Festőművész kiállítása Körmendi Galéria 1055 Budapest, Falk Miksa u. 7. 2008. július 2 26. Szilánkok Koppány Attila erőteljes, expresszív képi metaforái és struktúrái az emberi

VIII. Báron Bábos Találkozó

VIII. Báron Bábos Találkozó Ó V Í H G E M VIII. Báron Bábos Találkozó 2019. április 10. Helyszín: Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar Díszterme Kecskemét, Kaszap u. 6-14. EFOP-3.6.1-16 A Találkozó alatt megtekinthető a "Bábtáncoltató"

ERDÉLY BARÁTAINAK KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET

BULLA MÁRTA iparművész Elérhetőség: Tel: 30/

BULLA MÁRTA iparművész Elérhetőség: Tel: 30/ BULLA MÁRTA iparművész Elérhetőség: Tel: 30/268-4270 bullamarta@gmail.com www.bullamarta.hu Alkotómunkámat meghatározza a különböző anyagokkal történő kísérletezés: két, egymással ellentétes anyag egymásra

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2010. szeptember 16-i ülés Az ülés napirendje 1. Id. Giovanni Battista Lampi (Romeno, 1751 Bécs, 1830), és orosz udvari műhely, 1793: II. Katalin cárnő portréja (olaj, vászon,

Szakmai beszámoló a Gergő család hegytékának megvásárlásáról

Vállalkozás, kultúra, polgárosodás 2011/11/04 Page 1 of 5 [1]Az Országos Széchényi Könyvtár és az MTA OSZK Res libraria Hungariae Kutatócsoport 19. századi műhelye címmel közös kiállítást rendez Heckenast Gusztáv (1811 1878) születésének