Premier Galéria nyolcadik aukció 2014. október 13. Tételszám 1 Bozsó János (1922-1998): Akt Vegyestechnika/papír, 58x44 cm, jbl.: Bozsó János 28000 50000-70000 2 Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc/papír, 16x23 cm, jbl.: Szőnyi István, reprodukálva: 12000 30000-40000 Gémeskút, 1922 A kecskeméti művésztelep (1909-1944) c. könyvben a 120. oldalon 3 Patkó Károly (1895-1941): Aktok Tus/papír, 23,5x31 cm, jn., a Magyar Nemzeti Galéria bírálatával, 50000 150000-200000 4073/1986: "Patkó Károly jelzés nélküli aktanulmányai 1920 körül" 4 Szalay Lajos (1909-1995): llusztráció Rézkarc/papír, 20x14,5 cm, jelezve a lemezen: Szalay 8000 25000-30000 5 Gross Arnold (1929): Lexikon Akvarellel színezett rézkarc/papír, 16x14 cm, jjl.: Gross Arnold 28000 55000-75000 6 Schéner Mihály (1923-2009): Napraforgós Olaj/farost, 24,5x22,5 cm, jjl.: Schéner 25000 60000-80000 csendélet 7 Vinczellér Imre (1953): Barna kép, 1990 Olaj/farost, 30x40 cm, jjl.: Vinczellér I. '90 45000 160000-200000 8 Menyhei Szabolcs (1980): Biciklis lány Akvarell/papír, 27x17 cm, jbl.: Menyhei, 2014 28000 70000-80000 9 Neogrády László (1896-1962): Akvarell/papír, 35x45 cm, jbl.: Neogrády L. 50000 90000-110000 Beszélgetők 10 Z. Pogány Lajos (1873-?): Pipaszünet Olaj/vászon, 30x24 cm, jjl.: Z. Pogány 26000 60000-70000 11 B. Veress Géza (1899-1970): Tojásfestés Olaj/vászon, 51x49 cm, jjl.: B. Veress G. 35000 80000-100000 12 Pirk János (1903-1989): Vásárban 1949 Olaj/vászon kasírozva, 27,5x56 cm, 70000 180000-200000 jjf: Fekete...barátomnak emlékem jeléül Jancsi 949 13 Vámosy G.: Gyümölcsös csendélet Olaj/dekli, 13x16 cm, jjl: Vámosy G. 5000 30000-40000 14 Ismeretlen alkotó: Téli táj Olaj/farost, 8x12, jn. 3000 15000-20000 15 Ismeretlen XX. század elején működött Olaj/fa, 12x18,5 cm, jn. 25000 60000-70000 osztrák alkotó: Karib-tengeri sziget 16 Ismeretlen XX. század elején működött Olaj/fa, 12x18,5 cm, jn. 25000 60000-70000 osztrák alkotó: Tóparti ház 17 Tornyai János (1869-1936): Alkony Olaj/karton, 28,5x37 cm, jbl.: Tornyai 280000 500000-600000 18 Ismeretlen alkotó: Munkában Olaj/vászon, 37x41 cm, jn. 40000 150000-250000 19 Ismeretlen alkotó: Olvasó férfi Olaj/vászon kasírozva, 49x52 cm, jn. 35000 130000-180000 20 Jelzés nélkül: Viharos táj Olaj/vászon, 65x81,5 cm, jn. 40000 150000-180000
21 Lóránt János Demeter (1938): Tisztás Olaj/farost, 35x55 cm, jjl.: Lóránt 50000 150000-200000 22 Deák Ébner Lajos (1850-1934): Olaj/vászon, 60x80 cm, jbl.: Deák Ébner 260000 450000-600000 Káposztaföldön 23 Dienes János (1884-1962): Csendélet Olaj/vászon, 70x60 cm, jbl.: Dienes J. 70000 200000-300000 24 Bozsó János (1922-1998): Kecskemét Olaj/dekli, 40x50 cm, jjf.: Bozsó J. 1956, jbf.: Kecskemét, 50000 200000-250000 hátul ajánlás: Pásztor Zoltánnak baráti szeretettel Bozsó János 25 Zsuga Sándor (1950): Téli tanya Olaj/farost, 50x80 cm, jjl.: Zsuga Sándor 50000 300000-400000 26 Szepesi Kuszka Jenő (1885-1948): Olaj/vászon, 75x101 cm, jjl.: Szepesi Kuszka Jenő 85000 250000-300000 Tátrai táj 27 Peterdi Gábor (1915-2001): Kecskeméti Olaj/vászon, 55x66 cm, jbf.: Peterdi Gábor és jjf.: 1930 90000 350000-500000 piac 28 Gross Arnold (1929): Búcsú a nyártól Akvarellel színezett rézkarc/papír, 13x25 cm, jjl.: Gross Arnold 48000 80000-110000 29 Kajári Gyula (1926-1995): Ősz Kréta/papír, 60x45 cm, jjl.: Kajári 35000 90000-110000 30 Berki Viola (1932-2001): Budavári éjszaka Szitanyomat/papír, 48x39 cm, jjl.: Berki Viola és jkl.: 4/50 7000 30000-40000 31 Molnár C. Pál (1894-1981): Fekvő akt Ceruza/papír, 16,5x24,5 cm, jn., hátul a művész unokájának igazolása 40000 150000-180000 2004-ből 32 Gross Arnold (1929): Játék-vonat Akvarellel színezett rézkarc/papír, 11,5x6,5 cm, jjl.: Gross Arnold 24000 45000-50000 33 Gross Arnold (1929): Eszpresszó Akvarellel színezett rézkarc/papír, 11,5x16 cm, jjl.: Gross Arnold 30000 65000-85000 34 Mednyánszky László (1852-1919): Vonuló Ceruza/papír, 19 x 26 cm, jjl.: Mednyánszky 30000 120000-180000 katonák, 1914. X. 15. 35 Holló László (1887-1976): Fasor Lavírozott tus/papír, 23,5x36,5 cm, jjl.: Holló L. 1956 VII. 20. 28000 70000-90000 36 Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc/papír, 24x33 cm, jjf. a lemezen: Szőnyi István '926 10000 40000-50000 Házak a domb alatt 37 Molnár C. Pál (1894-1981): Quattrocento Akvarellel színezett rézkarc/papír, 22,5x29 cm, jjl.: Monár C. Pál 30000 70000-90000 38 Oláh Jolán (1932-2005): Testvérek Olaj/karton, 70x50 cm, jjl.: Oláh Jolán 120000 200000-250000 39 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Olaj/farost, 80x80 cm, jjl.: Szentgyörgyi 70000 180000-250000 Töréspontok 40 Papageorgiu Andrea (1980): Emlékek helye Olaj/fa, 31x43 cm, jbl.: PA 100000 250000-350000
41 Horváth Éva Mónika (1965): Táncos Pasztell/papír, 70x50 cm, jjl.: Horváth Éva Mónika 2012 70000 200000-250000 42 Péli Tamás (1948-1994): Táltos Olaj/farost, 124x80 cm, jn. 85000 300000-450000 43 Ruttka Ferenc (1926): Finnországi emlék Olaj/papír, 37,5x24,5 cm, jjl.: Ruttka '91 35000 100000-150000 44 Cs. Nagy András (1927): Asztali csendélet Olaj/farost, 60x80 cm, jbl.: Cs. Nagy 70000 150000-200000 45 Garabuczy Ágnes (1936): Halas csendélet Olaj/vászon, 60x80cm, jjl.: Garabuczy 90000 250000-300000 46 Vásárhelyi Kovács Tibor (1924): Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Vásárhelyi 35000 80000-100000 Tanya gémeskúttal 47 Almásy Aladár (1946): Akvarell/papír, 38x46,5 cm, jjl.: Almásy A. 1990 120000 250000-300000 A lélek holdtöltekor a saját árnyékával 48 Schéner Mihály (1923-2009): Olaj/farost, 60x80 cm, 130000 300000-400000 Velencei karneválról jjl.: Schéner, szerepelt a Volksbank Galéria tárlatán 49 Bornemisza László (Bornemissza László) Olaj/farost, 46x27 cm, jbf.: Bornemisza L. '963 90000 350000-450000 (1910-1995): Meseország 50 Bér Rudolf (1924-2004): Táj Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Bér R. 90000 250000-350000 51 Klie Zoltán (1897-1992): Csokor Olaj/farost, 50x60 cm, jjl.: Klie 95000 250000-350000 52 Kiöntő, ezüst felsőrésszel Metszett üveg, ezüst felsőrésszel, magassága: 20 cm 17000 30000-40000 53 Gorka Géza (1894-1971): Repesztett mázas kerámia váza, 17 cm magas, jelezve talpon: Gorka 12000 20000-30000 Narancs színű váza 54 Angelo Minuti (1947): Pár Patinázott terrakotta, 25 cm magas, jelezve balra: Minuti A. 38000 70000-90000 55 Gorka Géza (1894-1971): Váza Kerámia, nógrádverőcei jelzéssel, átmérő: 14 cm, magasság 10 cm 36000 85000-95000 56 Zsolnay akt Eozin mázas porcelán, 24,5 cm, jelezve alján, háború előtti pecsét 28000 60000-75000 57 Gorka Géza (1894-1971): Könyvtámasz I. Repesztett mázas kerámia, nógrádverőcei jelzéssel, magasság 17 cm 38000 60000-75000 58 Art deco Zsolnay nagybőgős Égetett kerámia, színes, 22 cm, jelezve alul, teljesen ép 12000 25000-35000 59 Gorka Géza (1894-1971): Repesztett mázas kerámia, nógrádverőcei jelzéssel, magasság 17 cm 38000 60000-75000 Könyvtámasz II. 60 Zsolnay art deco váza Eozin mázas porcelán, 16 cm, jelezve alján, különlegesen szép mázas! 36000 100000-120000
61 Gorka Géza (1894-1971): Gömbölyű váza Kerámia, nógrádverőcei jelzéssel, átmérő: 11 cm, magasság 15,5 cm 45000 120000-150000 62 Böhm Lipót, Poldi (1916-1995): Olaj/papír, 29x20 cm, jbl.: Poldi 10000 80000-100000 Virágok kék vázában 63 Rainerné-Istvánffy Gabriella (1875-1964): Olaj/karton, 36x50 cm, jbl.: Rainer Istvánffy Gabriella 85000 150000-200000 Cica pillangóval 64 Fried Pál (1893-1955):Erotikus merengés Paszetll/papír, 61,5x49,5 cm, jbl.: Fried Pál 120000 250000-350000 65 Weintrager Adolf (1927-1987): Olaj/vászon, 63x90 cm, jjl.: Weintrager A. 90000 180000-250000 Kora alkony 66 Aknay János (1949): Festőangyal Akril/merített papír, 40x30 cm, jjl.: Aknai, 2007 90000 150000-200000 67 Rékassy Csaba (1937-1989): Rézmetszet/papír, 39x28 cm, jjl.: Rékassy Csaba és jkl.: 19/100 30000 80000-100000 Daidalosz és Ariadne 68 Haranghy Jenő (1894-1951): Terelés Vegyestechnika/papír, 51x79 cm, jjl.: Haranghy 28000 80000-120000 69 Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Olaj/papír, 21x23 cm, jjl.: Gyarmathy 200000 300000-350000 Formázó 70 Szalay Lajos (1909-1995): Férfi portré Tus/papír, 26x31 cm, jjl.: Szalay '69 180000 280000-350000 71 Hincz Gyula (1904-1986): Álmodozás Lavírozott tus/papír, 42x60 cm, jjl.: Hincz, hátul hagyatéki bélyegző 200000 350000-400000 72 Szántó Piroska (1913-1999): Szentendrei utca Pasztell/papír, 41x28 cm, jbl.: Szántó Piroska 32000 90000-100000 73 Molnár Bertalan (1933): Szentendre 1993 Pasztell/papír, 31x45 cm, jjl.: Molnár Bertalan 32000 80000-120000 74 Gaál József (1960): Csónak Vegyestechnika/papír, 50x65 cm, jbl.: Gaál, 1993 55000 150000-180000 75 Verebics Katalin (1980): Erotikus hangulat Vegyestechnika, kollázs/papír, 38x32 cm, jjl.: Verebics Kata 95000 200000-250000 76 Böhm Lipót, Poldi (1916-1995): Folyópart Olaj/papír, 30x42 cm, jbl.: Poldi 10000 80000-100000 77 Fenyő Andor Endre (1904-1971): Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Fenyő '64 60000 200000-300000 Szőlőskert, 1964 78 M. Granica (М. Граница): Korpusz, 1917 Olaj/vászon, 35x25 cm, jjl.: M. Granica 1918, cirill betűkkel: 36000 80000-100000 М. Граница 1917 79 Szepesi Kuszka Jenő (1885-1948): Olaj/vászon, 24x34 cm, jjl.: Szepesi Kuszka 90000 180000-200000 Folyóparti fák 80 Ifj. Czene Béla (1911-1999): Csendélet Olaj/vászon, 80x60 cm, jbl.: Ifj. Czene B. 155000 250000-300000
81 Incze János Dés (1909-1999): Akt 1968 Olaj/vászon, 80x60 cm, jbl.: Incze János Dés '68 180000 350000-400000 82 Walter Gábor (1963-2014): Tanya Olaj/fa, 24,5x34,5 cm, jjl.: Walter 35000 60000-70000 83 Walter Gábor (1963-2014): Vegyestechnika/karton, 30x40 cm, jjl.: Walter 50000 80000-100000 Gyümölcsös csendélet 84 Walter Gábor (1963-2014): Téli tanya Olaj/fa, 34,5x65 cm, jjl.: Walter 45000 80000-100000 85 Meggyes László (1928-2003): Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Meggyes '69 45000 160000-180000 Csendélet hegedűvel 86 Pólya Tibor (1886-1937): Hazafelé Olaj/vászon, 40x50 cm, jjl.: Pólya T. 80000 150000-200000 87 Ismeretlen festő: Táj Olaj/karton, 25,5x15,5 cm, jn. 10000 28000-40000 88 Sigismund Heilmann: Csendélet Akvarell/papír, 29,5x20,5 cm, jjl.: Sigismund Heilmann 80000 150000-200000 89 Szőnyi István (1894-1960): Délidőben Rézkarc/papír, 22x28,5 cm, 15000 30000-40000 jjl.: Szőnyi István, jelezve a lemezen jobbra: Szőnyi I. 1927 90 Remsey Jenő György (1885-1980): Rézkarc/papír, 17x29,5 cm, jjl.: Remsey 5000 25000-30000 Szántás 91 Iványi Grünwald Béla (1867-1940): Akt Ceruza/papír, 23,5x39 cm, jjl.: Iványi Grünwald Béla 150000 300000-350000 92 Picasso, Pablo (1881-1973): Leány Ceruza, kréta/papír, 180x190 mm, jjl.: Picasso, hátoldalán 350000 750000-800000 eredetigazolás: Galleria Urbano Quinto (Novara, Olaszország) 93 Rippl-Rónai József (1861-1927): Istálló Pasztell/papír, 34x42 cm, jn.: hátul MNG-bírálat 85000 250000-350000 94 Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014): Olaj/farost, 80x60 cm, jbf.: Szabó Zoltán '67, a már szerepelt a BÁV 180000 300000-350000 Csendélet 3. kortárs aukcióján 95 Tornyai János (1869-1936): Erdőszélen Olaj/karton, 37,5x47,5 cm, jbl.: Tornyai 350000 450000-500000 96 Chiovini Ferenc (1899-1981): Tehenek Olaj/farost, 33,5x42,5 cm, jjl.: Chiovini F. 60000 180000-220000 97 Szikora Tamás (1943-2012): Dobozember Olaj/farost, 94x68 cm, jn., hátul a művész igazolása 150000 300000-400000 98 Kokas Ignác (1926-2009): Lámpa Olaj/farost, 50x70 cm, jbl.: Kokas I. 180000 400000-500000 Hátul a művész saját kezű igazolása 99 Medgyessy Ferenc (1881 1958): Művész terrakotta, 49 cm, jn. 50000 100000-150000 Támaszkodó akt 100 Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975): Fésülködő akt Művész terrakotta, 37 cm, jelzett: Kisfaludi Strobl 65000 120000-170000