AUKCIÓ 2013. MÁJUS 7. és 8.

BIKSADY. 22. Árverés Festmények december 2. kedd 18 óra

BIKSADY. 27. Árverés Festmények május 19. kedd 18 óra

12. árverés 12th auction

A Ágh Ajkelin Lajos Agrikola Lídia - 10 Albrecht Dürer után, 17.sz - 4 Arntz, Gred - 184, 187 Armfield, Maxwell Ashby - 19 B Baertling, Olle -

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Premier Galéria nyolcadik aukció október 13.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

jelzett / signed: Hans Scmitz számozott / numbered: 99/100 36*28 cm Ft 80 Kiadó/Publisher: Werner Kunze, Berlin, 1972

17. Árverés Festmények május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions

9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

K I E S E L B A C H G A L É R I A

csendéletei szintén meghatározóak ben többirányú változás állt be müvészetében. Uj motívumok mellett azonban egyre gyakrabban

Jegyzőkönyvi kivonat

BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak november 14. szombat 12 óra

A választók névjegyzéke

Borítékos aukció tételei. Múzeumok éjszakája június 22.

akril, pasztel, homok, vászon

Fiú 100m síkfutás V. Kcs. Szül.dát. Iskola Eredmény 1. Móricz Bálint PREG 11,2 2. Bagnár Dániel

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben

Premier Galéria 11. aukció június 1.

FELNŐTT ORSZÁGOS BAJNOKOK

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

Simon Zsuzsa műveinek bibliográfiája

6. Kortárs Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK

AUKCIÓ 2013. MÁJUS 7. és 8.

2

3

A Alechinsky, Pierre - 148 Ágh Ajkelin Lajos - 61 B Bada Dada Tibor - 158 Bajó Gyula - 53 Bálint Endre - 135, 136, 139, 149, 150 Balogh Csaba - 159 Barabás Gizella - 188 Barta Ernő - 78 Barta Lajos - 126, 129, 130, 154, 157 Barta Mária - 100 Bartl Jozsef - 151 Basiliedes Barna - 108 Bazil, Duliskovich - 137 Berény Róbert - 94 Berki Viola - 70 Bíró Iván - 127, 128 Borbereki-Kovács Zoltán - 40 Börzsönyi Kollarits Ferenc - 43, 54 Bukta Imre - 144, 146 C Czimra Gyula - 37 Csáky László - 75 Cserna Károly - 185 D Dénes László - 167 Diener Dénes Rudolf - 69 Dombrovszky László - 21 E Egry József - 121 Erro - 142 F Fenyő Andor Endre - 101 Francia festő 19. század - 6 Francia festő, 20 század - 90 Frank Frigyes - 68, 96 Fried Pál - 169, 174 G Gábor Jenő - 41, 65, 152, Gábor Móric - 107 Gáborjáni Szabó Kálmán - 67 Geiger Richárd - 83 Gidding, Jaap - 35, 36 Glatz Oszkár - 118 Göllner Miklós - 99 Gráber Margit - 50 Gruber Béla - 38 Gyarmathy Tihamér - 133, 134 H Háry Gyula - 32 Heltai Ervin Jack - 140, 141, 143 Herman Lipót - 191 Hervé, Lucien (Elkán László) - 42, 132 Hikády Erzsébet Czene Béláné - 62 Hofmann, Hans - 131 Hofmann, Hans jelzéssel - 160 Holland festő, 19. század - 181 Hubay Cebrián Andor - 57 Huber István - 119 I Icart, Louis - 5 id. Markó Károly - 3 Ilosvai Varga István - 104 Iványi-Grünwald Béla - 24 Iványi-Grünwald Béla műhelye, 1930 körül - 176 J J.M. monogrammal, 19. század - 179 Jámbor Lajos - 82 Járitz Józsa - 71, 72, 109, 110, 111, 123 Jávor Pál - 15 Johan Hugó - 122, 124, 125 K Kacziány Aladár - 74 Kádár Béla - 48, 51 Kádár János Miklós - 190 Karlovszky Bertalan - 7, 60 Kars, Jirí Georges - 39 Kása jelzéssel, 20. század - 184 Kernstok Károly - 76 Klie Zoltán - 33, 66, 155, 156 Kling György - 85 Kokas Ignác - 145 Kokoschka, Oskar - 44, 45 Konkoly Gyula - 138 Koszta József - 26 Kőrösy Lajos - 28 L László Gyula - 46, 47 M Mágori Varga Béla - 30 Magyar festő, 19. század vége - 17, 84 Magyar festő, 20. század eleje - 16, 29, 106, 175, 183 Magyar festő, 20. század első fele - 172 Magyar szobrász, 20. század - 115 Magyar-Mannheimer Gusztáv - 180 Márk Lajos - 10, 11, 13 Matt, von Hans - 87 Máttis János (Ifj. Mattis-Teutsch János) - 98 Medgyessy Ferenc - 114 Medveczky Jenő - 97 Megyesi Sándor - 92 Méhes Lóránt -Zuzu - 161, 164 Meštrović, Ivan - 79 Mikola András - 14 Molnár C. Pál - 77, 182, 189 Molnár Róza - 168 Molnár Z. János - 80 Murin Vilmos - 81 Muzsinszky Nagy Endre - 25 N Nádler István - 147 Nagy Dániel Ferenc - 31 Németh Miklós - 162, 163 Neogrády Antal - 19, 20 O Osztrák miniatúra festő, 19. század - 165, 166 P Paál Albert - 27, 56 Pap Gyula - 18 Parobek Alajos - 58 Pécsi Pilch Dezső - 9 Péri László - 113 Perlmutter Imre - 187 Pólya Tibor - 8 Pörge Gergely - 22 R R. Kleinert jelzéssel 20. század eleje - 102 Reissmann Károly Miksa - 1 Rippl-Rónai József - 178 Román György - 88 Rudnay Gyula - 177 4

S Schadl János - 12 Scheiber Hugó - 89, 186 Schönberger Armand - 49, 105 Schrikkel, Louis - 63 Servais, Geo - 59 Stefula György - 91 Szántó Piroska - 153 Szentiványi Lajos - 52 Szolnay Sándor - 120 Sződy Szilárd - 117 Szőnyi István - 4 Szüle Péter - 171 T Takács István - 86 Thibaut, Fernand - 34 Tibor Ernő - 23 Tornai Gyula - 2 Tull Ödön - 173 U Urbach, Joseph - 64 V Vadász Endre - 112 Varga Albert - 55 Varga Imre - 116 Vigh Bertalan - 93 Vörös Géza - 73, 170 W Walleshausen Zsigmond - 103 Z Zórád Ernő - 95 INDEX 5

1. Reissmann Károly Miksa (1856-1917) Kilátás a Holt-tengerre / View on the Dead Sea tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: Reissmann K M. 26*33 cm 100 000 Ft 340 2. Tornai Gyula (1861-1928) Kilátás a Tadzs Mahalra / View of the Taj Mahal akvarell, tempera, vászon / watercolor, tempera on canvas jelzett / signed: Tornai 37*49 cm 140 000 Ft 470 6

3. id. Markó Károly (1791-1860) Romantikus táj várrommal / Romantic landscape with ruin akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: C. Markó pinxi 17,5*20,5 cm 950 000 Ft 3 220 Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 24. aukció 157. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 24. lot 157 7

4. Szőnyi István (1894-1960) Női akt, 1936 / Nude woman, 1936 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Szőnyi I 1936 43,5*30 cm 600 000 Ft 2 030 5. Louis Icart (1888-1950) Akt fotelben / Nude im armchair aquatinta, papír / aquatint on paper jelzett / signed: Louis Icart 52*60 cm 110 000 Ft 370 6. Francia festő 19. század Ámor csókja / Cupid's kiss festett porcelán faragott, aranyozott hársfa keretben painted porcelain in carved, gilded linden-wood frame d: 15 cm 120 000 Ft 410 8

7. Karlovszky Bertalan (1858-1938) Női portré, 1918 / Portrait of a woman, 1918 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Karlovszky Bertalan 1918 62*50 cm 260 000 Ft 880 8. Pólya Tibor (1886-1937) Női portré / Portrait of a woman olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Pólya T. 60,5*50 cm 60 000 Ft 200 9. Pécsi Pilch Dezső (1888-1949) Kalapos hölgy portréja, 1917 / Portrait of a woman with hat, 1917 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pécsi Pilch D 917 64*49 cm 180 000 Ft 610 10. Márk Lajos (1867-1940) Hölgy tükör előtt / Woman befor the mirror olaj, vászon dublírozva / oil on canvas doubled jelzett / signed: Márk 80*60 cm 110 000 Ft 370 9

11. Márk Lajos (1867-1940) Femme fatale jelzett / signed: Márk 42,5*38 cm 240 000 Ft 820 12. Schadl János (1892-1944) Virágcsendélet, 1931 / Stillife with flowers, 1931 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: S.J. 931 43*44 cm 280 000 Ft 950 13. Márk Lajos (1867-1940) Büntetés / Punishment jelzett / signed: Márk 45,5*32,5 cm 240 000 Ft 820 14. Mikola András (1884-1970) Virágok vázában / Flowers in vase jelzett / signed: Mikola 60*50 cm 60 000 Ft 200 10

15. Jávor Pál (1880-1923) "Párisi-interieure" jelzett / signed: Jávor Pál 1907 37*41 cm 800 000 Ft 2 710 Aukcionálva: Virág Judit Galéria, 41. aukció, 95. tétel Auctioned: Virág Judit Gallery, auction 41., lot 95. 16. Magyar festő, 20. század. eleje Szobabelső / Interior jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 47*44 cm 120 000 Ft 410 11

17. Magyar festő, 19. század vége Barbizoni erdő / Barbizon forest 100*70 cm 190 000 Ft 640 18. Pap Gyula (1899-1983) Völgy látképe / Landscape of the volley pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: P 51*39 cm 60 000 Ft 200 19. Neogrády Antal (1861-1942) Libapásztorlány / Shepherdess jelzett / signed: Neogrády A 33*44 cm 80 000 Ft 270 20. Neogrády Antal (1861-1942) Folyóparton / By the river jelzett / signed: Neogrády A 33*44 cm 80 000 Ft 270 12

21. Dombrovszky László (1894-1984) Szőlősben / In the grapery jelzett / signed: Dombrovszky László 77*90 cm 200 000 Ft 680 22. Pörge Gergely (1858-1930) Dunamentén / Along the Danube olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Pörge Gergely 20*33 cm 60 000 Ft 200 23. Tibor Ernő (1885-1945) Vásár / Market jelzett / signed: Tibor Ernő 48*63 cm 120 000 Ft 410 13

24. Iványi-Grünwald Béla (1867-1940) Napfényes délután / Sunny afternoon jelzett / signed: Iványi-Grünwald Béla 60*80,5 cm 360 000 Ft 1 220 25. Muzsinszky Nagy Endre (1886-1975) Napfényes vízpart, 1915 / Sunny riverside, 1915 jelzett / signed: M. Nagy E. 1915 69*76 cm 140 000 Ft 470 14

26. Koszta József (1861-1949) Falu látképe / Landscape of a village jelzett / signed: Koszta J 44*53 cm 3 200 000 Ft 10 850 Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 18. aukció 72. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 18. lot 72 15

27. Paál Albert (1895-1968) Löszös domboldal,1935 / Loess Hill-Side, 1935 jelzett / signed: Paál 935 65*75 cm 240 000 Ft 810 28. Kőrösy Lajos (1910-) Poros út, 1958 / Dusty road, 1958 jelzett / signed: Kőrösy L 958 60*80 cm 70 000 Ft 240 29. Magyar festő, 20. század eleje Falusi utca / Street of a village olaj, farost / oil on chipboard 32,5*28,5 cm 60 000 Ft 200 16

30. Mágori Varga Béla (1897-1988) Csíki táj / Landscape in Csík tempera, olaj, vászon / tempera, oil on canvas jelzett / signed: Mágori Vargha 80*96 cm 1 400 000 Ft 4 750 17

31. Nagy Dániel Ferenc (1888-1946) Velence / Venice olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Nagy Dániel F 23*30 cm 120 000 Ft 410 32. Háry Gyula (1864-1946) Villa Falconieri Frazareli jelzett / signed: Villa Falconieri Frazareli Háry Gy. 80*60 cm 500 000 Ft 1 690 33. Klie Zoltán (1897-1992) Nyitra folyó, 1933 / River Nyitra, 1933 olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Klie hátoldalon / backside: Klie Zoltán Nyitra folyó 1933 60*80 cm 1 500 000 Ft 5 080 18

34. Fernand Thibaut (?-1930 után) Halászat / Fishing francia, 1900 körül, kéziszövés, Scherrebek dán szövőiskola france, around 1900, weave, Scherrebek danish School of Art Weaving jelzett / signed: F.Th. 48*150 cm 850 000 Ft 2 880 Fernand Thibaut kárpitja a dán Scherrebek-szövőiskola köréhez tartozik, mely intézményt 1896-ban alapították. Regionálisan meghatározó szerepűvé Justus Brinckmann irányítása alatt vált, aki a hamburgi Arts and Crafts Múzeum vezetője is volt. Az igazgató a korszak meghatározó tervezői közül Heinrich Vogelert, Otto Eckmannt, Walter Leistikowt is meghívta, hogy a századforduló művészetének szellemében működtessék a műhelyet. Fernand Thibaut francia festő és grafikus az 1900-as párizsi világkiállításon ismerkedett meg a scherrebeki falvédőkkel, melyek különösen megragadták őt. 1900 és 1901 között néhány hónapot a szövőiskola művészeinek körében töltött, ahol elsajátította a helyspecifikus, dekoratív gobelintechnikát. A legmeghatározóbb skandináviai Arts & Crafts szövőműhely egyedi művészi eljárása a korszak magyar alkotóira is hatást gyakorolt. A gödöllői művésztelephez köthető darabok között számos párhuzamot találunk. 35. Jaap Gidding (1887-1955) Viharos tengeren / On the thunderous sea akvarell, pasztell, fedőfehér, grafit, papír watercolor, pastel, cover-white, graphite on paper jelzett / signed: Jaap Gidding 19,5*44 cm 220 000 Ft 750 36. Jaap Gidding (1887-1955) Viharban / In the Storm akvarell, fedőfehér, grafit, papír watercolor, cover-white, graphite on paper jelzett / signed: Jaap Gidding 19,5*44 cm 220 000 Ft 750 19

hátoldal / backside 37. Czimra Gyula (1901-1966) Férfi portré, 1927 / Portrait of a man, 1927 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Czimra 927 hátoldalon / backside: tanulmányrajzok / drawings 63,5*47 cm 1 000 000 Ft 3 390 38. Gruber Béla (1936-1963) Férfi portré / Portrait of a man olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Grubel Béla képzőművész hagyatéka (pecsételt / stamped) 50*34,5 cm 150 000 Ft 510 39. Jirí Georges Kars (1882-1945) Fiatal férfi / Young man pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Kars 60*40 cm 240 000 Ft 810 40. Borbereki-Kovács Zoltán (1907-1992) Szoborterv / Plan for a sculpture ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Z. Borbereki 56*23,5 cm 80 000 Ft 270 20

41. Gábor Jenő (1893-1968) Önarckép, 1931 / Selfportrait, 1931 pasztell, szén, fedőfehér, papír / pastel, coal, cover- white on paper jelzett / signed: Gábor 1931 43,5*30 cm 1 400 000 Ft 4 750 Aukcionálva: Abigél Galéria, 6. aukció, 240. tétel Auctioned: Abigél Gallery, auction 6., lot 240. 42. Lucien Hervé (Elkán László) (1910-2007) Férfi portré / Portrait of a man jelzett / signed: EL 42*31 cm 1 600 000 Ft 5 420 21

43. Börzsönyi Kollarits Ferenc (1901-1963) Délutáni pihenő Rest at afternoon olaj, vászon kartonra ragasztva oil on canvas pasted wardboard jelzett / signed: Börzsönyi 53*74 cm 700 000 Ft 2 370 22

23

44. Oskar Kokoschka (1886-1980) Az ítélet / Judgment litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: OK (nyomtatott / prined) 33*24 cm 60 000 Ft 200 45. Oskar Kokoschka (1886-1980) Alázat / Humility litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: OK (nyomtatott / printed) 33*24 cm 60 000 Ft 200 46. László Gyula (1910-1998) Kassák Lajos portréja / Portrait of Lajos Kassák toll, papír / pen on paper 18*15,5 cm 80 000 Ft 270 Kassák Lajos szignójával / with signature of Lajos Kassák 47. László Gyula (1910-1998) Kós Károly portréja / Portrait of Károly Kós toll, papír / pen on paper 39,5*29 cm 80 000 Ft 270 Kós Károly szignójával / with signature of Károly Kós 24

hátoldal / backside 48. Kádár Béla (1877-1956) Csónakban, 1920 / In boat, 1920 szén, papír / coal on paper hátoldalon / backside: vázlat / sketch 19,5*27,5 cm 180 000 Ft 610 49. Schönberger Armand (1885-1974) Varró lány / Sewing woman pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Schönberger 58,5*46 cm 750 000 Ft 2 540 50. Gráber Margit (1895-1993) Kislány / Girl pasztell, szén, fedőfehér, papír / pastel, coal, cover-white on paper jelzett / signed: Gráber 85*55 cm 260 000 Ft 880 51. Kádár Béla (1877-1956) Kilátás a Spree folyóra / View on the river Spree szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Kádár Béla 18,5*30 cm 500 000 Ft 1 690 25

52. Szentiványi Lajos (1909-1973) Budapest, 1943 / Budapest, 1943 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szentiványi 43. szept. 32*40 cm 240 000 Ft 810 53. Bajó Gyula (1900-?) Stockholm, 1946 jelzett / signed: Bajó Gy 80*89 cm 90 000 Ft 310 54. Börzsönyi Kollarits Ferenc (1901-1963) Folyópart alakokkal Riverside with figures olaj, vászon kartonra ragasztva oil, canvas pasted on cardboard 38*50 cm 180 000 Ft 610 26

55. Varga Albert (1900-1940) Drezda látképe, 1923 / View of Drezden, 1923 jelzett / signed: Varga A 923 Dresden 86*77 cm 850 000 Ft 2 880 56. Paál Albert (1895-1968) Folyópart télen, 1919 / Riverside at winter, 1919 jelzett / signed: Paál hátoldalon / backside: Paál 919 72*89 cm 600 000 Ft 2 030 27

57. Hubay Cebrián Andor (1898-1971) Fekvő akt, 1929 / Lying nude, 1929 jelzett / signed: Hubay A. 929 101*141 cm 320 000 Ft 1 080 58. Parobek Alajos (1896-1947) Fürdés után, 1931 / After bathing, 1931 jelzett / signed: Parobek 931 156,5*114 cm 900 000 Ft 3 050 28

59. Geo Servais Akt / Nude vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Geo Servais'7 41*50,5 cm 1 200 000 Ft 4 070 60. Karlovszky Bertalan (1858-1938) Női akt / Nude woman olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Karlovszky Bertalan 46*37,5 cm 120 000 Ft 410 61. Ágh Ajkelin Lajos (1907-1995) Napfürdő, 1935 / Sun-bath, 1935 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Bp 1935 Ajkelin L 70*102 cm 550 000 Ft 1 860 Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 11. árverés, 56. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 11., lot 56. 62. Hikády Erzsébet Czene Béláné (1911-2008) Női akt / Nude woman jelzett / signed: C. Hikády E 60*105 cm 180 000 Ft 610 29

63. Louis Schrikkel (1903-1995) Zenészek, 1927 / Musicians, 1927 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Louis Schrikkel 27 66*43,5 cm 1 100 000 Ft 3 730 Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 24. aukció, 20. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 24., lot 20. 30

64. Joseph Urbach (1889-1973) Derby, 1926 jelzett / signed: Urbach 26 45,5*85,5 cm 2 800 000 Ft 9 490 Aukcionálva: Christie's Amsterdam, 2423. aukció, 592. tétel Auctioned: Christie's Amsterdam, auction 2423., lot 592. Joseph Uhrbach német festő alkotásainak felbukkanása igazi különlegesség és egyben ritkaság is a műkereskedelemben. A düsseldorfi iparművészeti iskola után Párizsba utazott, ahol már aktívan festett. 1918 ban a Junges Rheinland csoporthoz csatlakozott, majd 1923-tól az esseni Folkwang iskola professzorává nevezték ki. Leginkább az expresszionizmus stílusjegyeit alkalmazta, melyek a rendhagyó lovas ábrázolásaival és csendéleteinek kompozícióval nagy port kavartak. Műterme és legtöbb alkotása, beleértve leltári katalógusát is 1943-ban egy bombatalálat után megsemmisült. Az 1950-es évektől főleg akt tanulmányokat, akvarelleket, litográfiákat és portrékat készített. 31

65. Gábor Jenő (1893-1968) Táj gyárteleppel, 1924 / Landscape with factory, 1924 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Gábor J 1924 35*27 cm 400 000 Ft 1 360 66. Klie Zoltán (1897-1992) Lovasfogat, 1944 / Carriage, 1944 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Klie 1944 hátoldalon / backside: Klie Zoltán (hagyatéki pecsét / legacy stamp) 50*70 cm 800 000 Ft 2 710 67. Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955) Vízmerő, 1940 / Woman with bucket, 1940 akvarell, ceruza, fedőfehér, papír / watercolor, pencil, cover-white on paper jelzett / signed: G. Szabó K. 1940. 48*36 cm 220 000 Ft 750 32

68. Frank Frigyes (1890-1976) Széna tér / Széna square jelzett / signed: Frank Frigyes 60*80 cm 2 000 000 Ft 6 780 Aukcionálva: Virág Judit Galéria, 32. aukció, 47. tétel Auctioned: Virág Judit Gallery, auction 32., lot 47. 69. Diener Dénes Rudolf (1889-1956) Budapest látképe / View of Budapest pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Diener Dénes 48,5*68,5 cm 60 000 Ft 200 70. Berki Viola (1932-2001) Hajógyár / Shipyard jelzett / signed: Berki Viola 65*79 cm 180 000 Ft 610 33

hátoldal / backside 71. Járitz Józsa (1893-1986) Női portré / Portrait of a woman jelzett / signed: Járitz hátoldalon / backside: Női portré / Portrait of a woman 83*64,5 cm 260 000 Ft 880 72. Járitz Józsa (1893-1986) Vak férfi / Blind man jelzett / signed: Járitz 59*50 cm 220 000 Ft 750 34

73. Vörös Géza (1897-1957) Önarckép / Selfportrait jelzett / signed: Vörös Géza 61*50 cm 1 400 000 Ft 4 750 Aukcionálva: Bizományi Áruház Vállalat, 73. aukció, 171. tétel Auctioned: Bizományi Áruház Vállalat, auction 73., lot 171. 35

74. Kacziány Aladár (1887-1978) Erdőrészlet / Part of the forest jelzett / signed: Kacziány A 67*93 cm 160 000 Ft 540 36

75. Csáky László (1888-1918) Vöröstörzsű fák, 1914 / Trees with red trunks, 1914 jelzett / signed: Csáky László 1914 93,5*73,5 cm 1 200 000 Ft 4 070 Kiállítva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., 73. oldal, A/17. kép Exhibited: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. Reproduced: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. page 73., picture A/17. 37

76. Kernstok Károly (1873-1940) Munkából / End of the work jelzett / signed: Kernstok Károly 152*130 cm 14 000 000 Ft 47 460 Kiállítva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., 87. oldal, 7. kép Exhibited: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. Reproduced: Carl Laszlo-Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., page 87., 7. picture 38

39

77. Molnár C. Pál (1894-1984) Menekülés Egyiptomba / Escape to Egypt jelzett / signed: MCP 59*47 cm 1 400 000 Ft 4 750 78. Barta Ernő (1878-1956) Jézus születése / Birth of Jesus jelzett / signed: Barta Ernő 80*60 cm 70 000 Ft 240 40

79. Ivan Meštrović (1883-1962) Fohászkodó, (1917) / Prayer, (1917) bronz / bronze jelzett / signed: Meštrović m: 50 cm 1 800 000 Ft 6 100 Ivan Meštrović világhírű szobrásza a horvát művészi szcénának. Vrpolje szlavóniai faluból Splitbe majd Bécsbe ment tanulni. 1905-ben már a Szecessziós Csoporttal együtt állított ki. Művei magukban hordozzák hazájának népies hagyományait, melyek történelmi és bibliai témákkal vegyülnek. Különleges stílusára egy párizsi bemutató során maga August Rodin is felfigyelt. 1911-ben Római tartózkodása alatt megismerkedett az ókori szoboremlékekkel és Michelangelo alkotásait is tanulmányozta. Az 1930-as években hazatérve főleg Zágrábban és Splitben alkotott, valamint számos kápolna felépítésén is fáradozott. A második világháború után Amerikában telepedett le. Gazdag életműve a szecesszió stílusjegyein keresztül népi-nemzeti eszményeinek adott keretet, majd az emberiség sorsának dramatikus gondolatkörét Jézus szenvedésével szimbolikusan párhuzamba állítva, az expresszionista és klasszikus korszakában teljesedett ki. Világszerte állnak köztéri szobrai továbbá számos kiállítóhely ad otthont munkáinak, melyek a mély érzelmek öntött és faragott formáiban szimbolikusan az egész emberiséghez szólnak. 41

80. Molnár Z. János (1880-1960) Asztali csendélet / Still life on the table olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Molnár Z. János 12*16,5 cm 46 000 Ft 160 81. Murin Vilmos (1851-1952) Rózsák vázában / Roses in Vase jelzett / signed: Murin V. 68,5*55 cm 80 000 Ft 270 82. Jámbor Lajos (1884-1955(?)) Varrogató / Seamstress jelzett / signed: Jámbor L 79,5*60 cm 60 000 Ft 200 83. Geiger Richárd (1870-1945) Kisfiú mandolinnal / Boy with mandolin jelzett / signed: Geiger R. 56*71 cm 80 000 Ft 270 42

84. Magyar festő, 19. század vége Csata jelenet / Battle scene olaj, vászon dublírozva / oil on canvas doubled 96*149 cm 280 000 Ft 950 85. Kling György (1912-1991) Olvasók / Readers olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Kling 40*50 cm 110 000 Ft 370 43

86. Takács István (1901-1985) A négy évszak allegóriája (4 db) Allegory of the four seasons (4 pieces) olaj, rétegelt lemez; olaj, karton / oil on plywood; oil on cardboard jelzett / signed: Takács István 40*30,5 cm ; 45*30,5 cm 1 000 000 Ft 3 390 Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 5. aukció, 5. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 5., lot 5. 87. Hans von Matt (1899-1985) Anya gyermekével / Mother with her child akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: H. von Matt 37*26 cm 90 000 Ft 310 44 42

88. Román György (1903-1981) Őszi ablak / Window at autumn jelzett / signed: Román György 70*50 cm 1 800 000 Ft 6 100 Aukcionálva: Abigél Galéria, 7. aukció, 98. tétel Auctioned: Abigél Gallery, auction 7., lot 98. 45

89. Scheiber Hugó (1873-1950) Kabaré, 1930 körül / Cabaret, around 1930 gouache, karton / gouache on cardboard 59*55 cm 550 000 Ft 1 860 90. Francia festő, 20. század Pihenő alakok / Resting figures 40*50 cm 1 000 000 Ft 3 390 46

91. Stefula György (1913-1999) Vasárnap délutáni séta / Walking on Sunday afternoon jelzett / signed: György Stefula 70*57 cm 950 000 Ft 3 220 92. Megyesi Sándor SzentivánéjI álom, 1965 / Midsummer Night's Dream, 1965 jelzett / signed: Megyesi S 965 79*110 cm 460 000 Ft 1 560 A magyar származású festő, Stefula György feleségével együtt Bajorországban, Chiemseeben hozta létre meghitt, sajátos művészi világát, melynek atmoszférája egész környezetüket áthatotta. Stílusára leginkább a naiv jegyek jellemzőek, melyeket leggyakrabban mitológiai témák, tájképek és gyermekkönyv illusztrációk sorozataiban bontakoztatta ki. Kompozícióit lelki szemei előtt megelevenített emlékekből állította össze. A vásznait túlvilági fények világítják be, paradicsomi béke hangulata hatja át, és történeteit meseszerű karakterekkel benépesített jelenetek mutatják be. A festő népszerűsége a német nyelvterületű országok műgyűjtői körében az ötvenes évek óta meghatározó és töretlen. Hagyatékát unokája alapítványi kereteken belül gondozza és őrzi az utókor számára. 47

93. Vigh Bertalan (1890-1946) Az örök szfinx, 1934 / The eternal sphinx, 1934 jelzett / signed: Vigh Bertalan 1934 106*86 cm 460 000 Ft 1 560 94. Berény Róbert (1887-1953) Anya gyermekével / Mother with her child pasztell, papír / pastel on paper hátoldalon / backside: önarckép / selfportrait 36*22 cm 260 000 Ft 880 95. Zórád Ernő (1911-2004) Kigyóbűvölő, 1933 / Snake-charmer, 1933 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Zórád Ernő 933 61*44 cm 70 000 Ft 240 48

96. Frank Frigyes (1890-1976) Fiú portré / Portrait of a boy jelzett / signed: Frank Frigyes 73*55 cm 480 000 Ft 1 630 97. Medveczky Jenő (1902-1969) Merengő akt, 1948 / Wondering woman, 1948 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Medvecz (töredékes / fragmental) 69,5*53,5 cm 2 400 000 Ft 8 140 Aukcionálva: Virág Judit Galéria, 26. aukció, 188. tétel Kiállítva: Hermann Ottó Múzeum Képtára 90/34; Haas Galéria: Merítés a KUT-ból X., JUBILEE EXHIBITION 2006. Auctioned: Virág Judit Gallery, auction 26., lot 188. Exhibited: Hermann Ottó Múzeum Képtára 90/34; Haas Gallery: Merítés a KUT-ból X., JUBILEE EXHIBITION 2006. 98. Máttis János (Ifj.Mattis-Teutsch János) (1913-1988) Ember és a gép / Man and machine olaj, karton / oil on cardboard 69*49,5 cm 1 000 000 Ft 3 390 49

hátoldal / backside 99. Göllner Miklós (1902-1977) Csendélet fehér korsóval,1971 / Stillife with white jug, 1971 jelzett / signed: Göllner M 71 80,5*60 cm 70 000 Ft 240 100. Barta Mária (1897-1969) Házak / Houses olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Barta Mária 70*50 cm 160 000 Ft 540 101. Fenyő Andor Endre (1904-1971) Enteriőr, 1946 / Interior, 1946 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Fenyő 46 39*31,5 cm 80 000 Ft 270 102. R. Kleinert jelzéssel 20. század. eleje Kertvendéglő / Garden restaurant olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas pasted on cardboard jelzett / signed: R Kleinert 40*50 cm 140 000 Ft 470 50

103. Walleshausen Zsigmond (1887-1957) Asztali csendélet, 1941 / Stillife on the table, 1941 jelzett / signed: Walleshausen 1941 68*69 cm 1 400 000 Ft 4 750 104. Ilosvai Varga István (1895-1978) Szentendrei házak / Houses in Szentendre jelzett / signed: Ilosvai Varga I 50*60 cm 440 000 Ft 1 490 51

105. Schönberger Armand (1885-1974) Női akt / Nude woman guache, ceruza, karton / gouache, pencil on cardboard jelzett / signed: Schönberger 85*64,5 cm 2 000 000 Ft 6 780 106. Magyar festő, 20. század eleje Női portré / Portrait of a woman 50*41 cm 80 000 Ft 270 107. Gábor Móric (1889-1987) Art deco női portré, 1927 Portrait of an ART DECO woman, 1927 jelzett / signed: Gábor Móric 1927 46*36,5 cm 80 000 Ft 270 52

108. Basiliedes Barna (1903-1967) Nő báli ruhában, 1948 / Woman in evening dress, 1948 jelzett / signed: Basilides Barna 1948 135,5*100,5 cm 4 600 000 Ft 15 590 Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 8. aukció, 251. tétel Auctioned: Kieselbach Gallery, auction 8., lot 251. 53

109. Járitz Józsa (1893-1986) Balatoni pihenő / Rest by the Balaton jelzett / signed: Járitz 61*90 cm 320 000 Ft 1 080 110. Járitz Józsa (1893-1986) Női akt / nude woman jelzett / signed: Járitz 77*74 cm 260 000 Ft 880 111. Járitz Józsa (1893-1986) Az öreg tölgy / The old oak pasztell, színes ceruza, papír / pastel, color pencil on paper jelzett / signed: Járitz 19,5*28,5 cm 90 000 Ft 310 54

112. Vadász Endre (1901-1944) Téli erdő, 1939 / Forest in Winter, 1939 olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász 939 50*40 cm 1 000 000 Ft 3 390 Aukcionálva: Kieselbach Galéria, 31. aukció, 90. tétel Akctioned: Kieselbach Gallery, auction 31., lot 90. 113. Péri László (1899-1967) Anya és gyermek, 1949 / Mother and child, 1949 aquatinta, papír / aquatinte on paper jelzett / signed: Péri 1949 számozott / numbered: 14/50 43,5*29 cm 500 000 Ft 1 690 Péri László hagyatékából from legacy of László Péri 55

114. Medgyessy Ferenc (1881-1958) Három grácia / Three Graces bronz / bronze jelzett / signed: Medgyessy F 30*23 cm 180 000 Ft 610 115. Magyar szobrász, 20. század Ady Endre halotti maszk / Ady Endre death-mask festett, öntött gipsz / painted, casted plaster sérült / damaged m: 20 cm 400 000 Ft 1 360 116. Varga Imre (1921-) Táncolók / Dancers patinázott bronz, márvány talapzaton patinated bronze on marble pedestal 38 * 63 * 33 cm 600 000 Ft 2 030 117. Sződy Szilárd (1878-1939) Hajnalhasadás, Estszürkület / Break of day, Twilight bronz / bronze jelzett / signed: Sződy 24*14,5 cm / db / pieces 44 000 Ft 150 56

118. Glatz Oszkár (1872-1958) Női portré / Portrait of a woman jelzett / signed: Glatz 47,5*41 cm 900 000 Ft 3 050 119. Huber István (1891-?) Síelő nő háttérben a János-heggyel, 1933 Skier woman with the János-mountain, 1933 jelzett / signed: Huber I. 1933 86*76 cm 240 000 Ft 810 120. Szolnay Sándor (1893-1950) Felesége portréja, 1933 Portrait of his wife, 1933 jelzett / signed: Szolnay 933 93*73 cm 1 100 000 Ft 3 730 57

121. Egry József (1883-1951) Beszélgetők / Talking people pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Egry József Badacsony 31,5*43 cm 240 000 Ft 810 122. Johan Hugó (1890-1951) Erzsébet híd / Erzsébet Bridge ceruza, pasztell, papír / pencil, pastel on paper jelzett / signed: Johan Hugó Erzsébet híd 24*31 cm 80 000 Ft 270 123. Járitz Józsa (1893-1986) A béke madara / Bird of peace olaj, ceruza, gouache, papír / oil, pencil, gouache on paper jelzett / signed: Járitz 33*41 cm 120 000 Ft 410 58

124. Johan Hugó (1890-1951) Fiesole látképe / View of Fiesole festett üveg, ólom / colored glass, lead jelzett / signed: H.Johan Fiesole 23,5*33,5 cm sérült / damaged 240 000 Ft 810 125. Johan Hugó (1890-1951) Találkozás / Encounter festett üveg, ólom / colored glass, lead sérült / damaged 26*22,5 cm 180 000 Ft 610 59

127 128 126 126. Barta Lajos (1889-1986) Szoborterv / Statue plan ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 28*21 cm 80 000 Ft 270 127. Bíró Iván (1926-) Szürrealista nőalak / Surrealist woman figure bronz zöld patinával, márvány talapzaton / bronze with green patina on marble pedestal jelzett / signed: Bíró I. számozott / numbered: 2/7 m: 27 cm 2012-es kiadás / Edition 2012 300 000 Ft 1 020 129 128. Bíró Iván (1926-) Szürrealista nőalak / Surrealist woman figure patinázott bronz, márvány talapzaton / patinated bronze on marble pedestal jelzett / signed: Bíró I számozott / numbered: 3/7 m: 22 cm 2012-es kiadás / Edition 2012 300 000 Ft 1 020 129. Barta Lajos (1889-1986) Szoborterv / Statue plan ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 28*20 cm 80 000 Ft 270 130 130. Barta Lajos (1889-1986) Szoborterv / Statue plan ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 24,5*17 cm 80 000 Ft 270 60

131. Hans Hofmann (1880-1966) Cím nélkül / Untitled tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hans Hofmann 21,5*28 cm 320 000 Ft 1 080 132. Lucien Hervé (Elkán László) (1910-2007) Női alak, (1945) / Woman figure, (1945) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: L. H számozott / numbered: 4/100 57*45 cm 40 000 Ft 140 133. Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Ülő Buddha, 1949 / Sitter Buddha, 1949 toll, ceruza, papír / pen, pencil on paper jelzett / signed: Gy. 49 21*29 cm 80 000 Ft 270 134. Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Figura köntösben I., 1948 / Figure with robe I., 1948 szén, pasztell, papír / coal, pastel on paper jelzett / signed: Gy. 48 28*19,5 cm 140 000 Ft 470 61

135. Bálint Endre (1914-1986) Cím nélkül, 1977 / Untitled, 1977 gouache, ceruza, papír, kollázs / collage, gouache, pencil on paper jelzett / signed: Bálint 77 42*60 cm 360 000 Ft 1 220 136. Bálint Endre (1914-1986) Cím nélkül / Untitled kollázs, ceruza, papír / collage, pencil on paper jelzett / signed: Bálint 77 43*62 cm 360 000 Ft 1 220 62

137. Duliskovich Bazil (1969-) Halász fiú, 2009 / Fisher boy, 2009 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Duliskovich Bazil 2009 75,5*62,5 cm 200 000 Ft 680 138. Konkoly Gyula (1941-) A sapkás Márai, 2005 / Capped Márai, 2005 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Konkoly Gyula 2005 karácsony 63,5*43 cm 460 000 Ft 1 560 Kiállítva: Hommage á Márai Sándor, Home Galéria, Budapest, 2006. március 7-április 30. Reprodukálva: Hommage á Márai Sándor, Home Galéria, 11. oldal Exhibited: Hommage á Márai Sándor, Home Gallery, Budapest, 2006. March 7th -April 30th Reproduced: Hommage á Márai Sándor, Home Gallery, page 11. 139. Bálint Endre (1914-1986) Emlék, 1964 / Memory, 1964 akvarell, fotomontázs, karton / watercolor, photomontage on cardboard jelzett / signed: Bálint 64 16,5*24; 17,5*24 cm 300 000 Ft 1 020 63

140. Heltai Ervin Jack "New York, World Trade Center 1978 ", 1989 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Heltai Ervin Jack 89 47,5*65,5 cm 150 000 Ft 510 141. Heltai Ervin Jack Piccadilly Circus, 1987 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Heltai Ervin Jack 87 47,5*65,5 cm 180 000 Ft 610 142. Erro (1932-) Női portré, 1994 / Portrait of a woman, 1994 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erro 1994 81*50 cm 60 000 Ft 200 143. Heltai Ervin Jack New York Times Square, 1989 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Heltai Ervin Jack 89 47,5*65,5 cm 150 000 Ft 510 64

144. Bukta Imre (1952-) Transzcendens táj,1989 / Transcendent landscape, 1989 jelzett / signed: Bukta 89 47*65 cm a művész által készített egyedi keretben the frame was made by the artist 800 000 Ft 2 710 145. Kokas Ignác (1926-2009) Sásos, 1971 / Sedgy, 1971 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Kokas I. 33*50 cm 340 000 Ft 1 150 65

147 148 146 149 146. Bukta Imre (1952-) Csemete, 1992 / Sapling, 1992 olaj, tus, ceruza, papír / oil, ink, pencil on paper jelzett / signed: Bukta, 92 51*36 cm 180 000 Ft 610 147. Nádler István (1938-) Időtlen, 1990 / Timeless, 1990 szén, akvarell, papír / coal, watercolor on paper jelzett / signed: Nádler István 90 81*59 cm 220 000 Ft 750 148. Pierre Alechinsky (1927-) "Sur pied", 1993 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Alechinsky 1993, Sur pied számozott / numbered: 16/60 57*40 cm 90 000 Ft 310 149. Bálint Endre (1914-1986) Kompozíció, 1985 / Composition, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: E.A. V/XV 53*38 cm 40 000 Ft 140 150 150. Bálint Endre (1914-1986) Kompozíció, 1985 / Composition, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: E.A. X/XV 53*38 cm 40 000 Ft 140 66

151. Bartl Jozsef (1932-) Kompozíció / Composition olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Bartl 61 50*79 cm 160 000 Ft 540 152. Gábor Jenő (1893-1968) Kompozíció, 1961 / Composition, 1961 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Gábor J. 61 25*17 cm 300 000 Ft 1 020 153. Szántó Piroska (1913-1998) Farkasok és emberek / Wolves and men szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szántó Piroska (hagyatéki pecsét / legacy stamp) 50*70 cm 400 000 Ft 1 360 67

154. Barta Lajos (1889-1986) Szürrealista álom / Surrealist dream ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: bl 29*20 cm 80 000 Ft 270 155. Klie Zoltán (1897-1992) Város, 1962 / City, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Klie Z. 1962 40*50 cm 340 000 Ft 1 150 156. Klie Zoltán (1897-1992) Kiállitási plakát / Exhibition poster olaj, farost, fólia / foil, oil on chipboard 70*50 cm 400 000 Ft 1 360 157. Barta Lajos (1889-1986) Szürrealizmus / Surrealism ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Barta 14*11 cm 80 000 Ft 270 68

158. Bada Dada Tibor (1963-2006) Legenda (Aranykor bármikor), 1996 / Legend (Goldenage forever), 1996 akril, farost / akrill on chipboard jelzett / signed: Bada Dada, Legenda (Aranykor bármikor), 1996 90*118 cm 650 000 Ft 2 200 Kiállítva: Images of peace, Budapest, Angol Nagykövetség, 1996. június 13.-július 1. Reprodukálva a kiállítás katalógusában Exhibited: Image of peace Budapest, British Embassy, Jun 13th-July 1st. 1996. Reproduced in the catalogue of the exhibition 159. Balogh Csaba (1964-) Saluti Morandi, 2013 jelzett / signed: Balogh Csaba Saluti Morandi 2013 50*50 cm 280 000 Ft 950 160. Hans Hofmann jelzéssel (1880-1966) Kompozíció, 1956 / Composition, 1956 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: hans hofmann 56 33*26 cm 950 000 Ft 3 220 69

161. Méhes Lóránt -Zuzu (1951-) Π³ - Π ceuza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Zuzu 87 29*54 cm 220 000 Ft 750 162. Németh Miklós (1934-2012) Női akt kalapos férfival Nude woman with a man with hat akvarell, karton / watercolor on cardboard 69*33,5 cm 180 000 Ft 610 163. Németh Miklós (1934-2012) Női akt / Nude woman tempera, karton / tempera on cardboard 69*34 cm 180 000 Ft 610 70

164. Méhes Lóránt -Zuzu (1951-) Energiatakarékossági plakátterv, 1989 / Advertisement plan for the energy conservation, 1989 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Méhes Lóránt 62*47,5 cm 700 000 Ft 2 370 Kiállítva: Ernst Múzeum, Méhes Lóránt retrospektív kiállítása, 2007. Exhibited: Ernst Museum, Méhes Lóránt retrospective exhibition, 2007. 71

BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 165. Osztrák miniatúra festő, 19. század Női portré / Portrait of a woman festett porcelán / painted porcelain d: 6,5 cm 26 000 Ft 90 166. Osztrák miniatúra festő, 19. század Madame Pompadour pásztorlányként Madame Pompadour as shepherdess elefántcsont, tempera / tempera on ivory hátoldalon / backside: Madame Pompadour als Schäferin 8,5*6 cm 30 000 Ft 100 167. Dénes László Lányok a parkban / Girls in the park jelzett / signed: Dénes L 48*39 cm 60 000 Ft 200 168. Molnár Róza (1900-1977) Virágok / Flowers jelzett / signed: Molnár Róza 50*63,5 cm 60 000 Ft 200 72

169. Fried Pál (1893-1955) Női akt / Nude woman pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Fried Pál 67*48 cm 240 000 Ft 810 170. Vörös Géza (1897-1957) Nő tükörrel, 1934 / Woman with mirror, 1934 szén, akvarell, papír / coal, watercolor on paper jelzett / signed: Vörös Géza 34 30*22 cm 200 000 Ft 680 171. Szüle Péter (1886-1944) Kendersodró / Hemproller jelzett / signed: Szüle 79*60 cm 80 000 Ft 270 172. Magyar festő, 20. század első fele Turbános férfi portréja / Portrait of a man with turban olaj, rétegeltlemez / oil on plywood 26*19,5 cm 12 000 Ft 40 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 73

BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 173. Tull Ödön (1870-1911) Tejivók, 1906 / Milk drinker, 1906 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Tull 906 64*84 cm 60 000 Ft 200 174. Fried Pál (1893-1955) Szénarakók / Haymakers pasztell, karton / pastel on cardboard jelzett / signed: Fried Pál 99*70 cm 500 000 Ft 1 690 175. Magyar festő, 20. század eleje Vízesés / Waterfall olaj, karton / oil on cardboard 39,5*50 cm 40 000 Ft 140 176. Iványi-Grünwald Béla műhelye, 1930 körül Erdő részlet / Wood detail olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Iványi-Grünwald Béla 26,5*21,5 cm 260 000 Ft 880 74

177. Rudnay Gyula (1878-1957) Álom, 1917 / Dream, 1917 jelzett / signed: Rudnay 1917 70*101 cm 1 500 000 Ft 5 080 178. Rippl-Rónai József (1861-1927) Patakpart fákkal / Streambank with trees pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Rónai 34*46 cm 6 000 000 Ft 20 340 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 75

BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 179. J.M. monogrammal, 19. század Szélmalom / Windmill jelzett / signed: J.M. 21,5*19 cm 60 000 Ft 200 180. Magyar-Mannheimer Gusztáv (1859-1937) Falu látképe / Landscape of a village olaj, vászon kartonra ragasztva / oil on wardboard cuted canvas jelzett / signed: Magyar-Mannheimer G 29*43 cm 60 000 Ft 200 181. Holland festő, 19. század Tengerpart / Coast 23*19 cm 60 000 Ft 200 182. Molnár C. Pál (1894-1984) Szigligeti udvar, 1960 / Court in Szigliget, 1960 olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: MCP 20*30 cm 40 000 Ft 140 183. Magyar festő, 20. század eleje Párizs / Paris 61*50 cm 60 000 Ft 200 184. Kása jelzéssel, 20. század Kacsák / Ducks pasztell, karton / pastel on cardboard jelzett / signed: Kása 70*100 cm 60 000 Ft 200 76

185. Cserna Károly (1867-1944) Cairo jelzett / signed: Cserna Károly Cairo 110*65 cm 100 000 Ft 340 186. Scheiber Hugó (1873-1950) Olvasó / Reader olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Scheiber H 68,5*46 cm 650 000 Ft 2 200 187. Perlmutter Imre (1870-1935) Ablak előtt / Before the window olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Perlmutter 12*10 cm 20 000 Ft 70 PRIVATE COLLECTION, BUDAPEST 77

BUDAPESTI MAGÁNGYŰJTEMÉNY 188. Barabás Gizella (1893-1985) Zamárdi, 1957 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Barabás Gizella 15,5*22,5 cm 20 000 Ft 70 189. Molnár C. Pál (1894-1984) Olasz táj, 1960 / Italian landscape, 1960 jelzett / signed: MCP 1960 51*60 cm 220 000 Ft 750 190. Kádár János Miklós (1939-) Esőcsináló / Rainmaker olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Kádár J. M. hátoldalon / backside: Esőcsináló 50*70 cm 50 000 Ft 170 191. Herman Lipót (1884-1972) Faluszéle / View of the village olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Herman Lipót 24*30 cm 60 000 Ft 200 78