1. FREDERICK BLOEMAERT UTÁN, 19. SZÁZAD ÁRON PRÓFÉTA / AARON PROPHET tus, fedőfehér, papír / ink, opaque white on paper 30*22 cm 70 000 Ft 240 2. GIOVANNI BATTISTA CIPRIANI (1727-1785) HERMAFRODITA / HERMAPHRODITE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: G.B. Cipriani 36*22 cm 55 000 Ft 190 3. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TERMÉKENYÍTÉS / FERTILIZATION rézkarc, papír / etching on paper 10*7 cm 4. MATTHAM JELZÉSSEL, 17. SZÁZAD HOLDISTENNŐ / MOON GODDESS rézmetszet, papír / etching on paper 34*22 cm 55 000 Ft 190 5. MATTHÄUS I MERIAN (1593-1650) ERÉNYEK / VIRTUES rézkarc, papír / etching on paper 29,5*18 cm 36 000 Ft 120 6. MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD A MAGYAR KIRÁLYSÁG TÉRKÉPE MAP OF THE HUNGARIAN MONARCHY színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 52*61 cm 38 000 Ft 130 7. GIULIO ROMANO UTÁN, 19. SZÁZAD VÉGE MITOLÓGIAI HARCOS / MYTHOLOGICAL WARRIOR tus, akvarell, fedőfehér, papír / ink, watercolor, opaque white on paper 21,5*41 cm 120 000 Ft 410 8. ITÁLIAI METSZŐ, 18. SZÁZAD DIANA rézmetszet, papír / etching on paper 21*26 cm 36 000 Ft 120 9. MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE MAGYARORSZÁG TÉRKÉPE / MAP OF HUNGARY rézkarc, papír / etching on paper 18*25 cm 26 000 Ft 90 10. RICHARD PARR, 19. SZÁZAD CYPRIAN színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 14*20 cm Kiadó / Publisher: London, 1836, Published for the New Sporting Magazin by R. Ackermann, 191 Regent Street John Frederick Herring (1795-1865) festménye után apró sérüléssel / small damages 11. EDWARD HACKER (1813-1905) GOVERNESS színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 13,5*20,5 cm Winner of the Thousand Guinea Stakes and the Oaks, 1858. Kiadó / Publisher: London, Rogers&Tuxford, 246 Strand, 1858 Herry Hall, Newmarket festménye után 12. JAMES BARENGER (1780-C.1831) MULEY színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 13,5*19 cm Kiadó / Publisher: M.A. Pittman, Warwick Square London, June 1. 1828. James Webb (c.1825-1895) festménye után 13. RICHARD KNÖTEL (1857-1914) BERLINI LOVASVÁGTA / BERLIN HORSE-RACE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper jelzett / signed: R. Knötel (nyomtatott/printed) 24*32 cm 14. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD SZALONBAN / IN THE SALON színes acélmetszet, papír kartonra ragasztva coloured etching on paper, pasted on cardboard 27*22 cm 4 000 Ft 10 15. EDWARD CUCUEL (1875-1954) A BERLINI OPERAHÁZ ELADÁSA ELŐTT BERLIN OPERA HOUSE BEFORE A PERFORMANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*24,5 cm 16. KIRCHER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KATONAI PARÁDÉ TRIESZTBEN SOLDIERS PARADE IN TRIESTE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Kircher (nyomtatott/printed) 34*25 cm Kiadó / Published: Buch für Alle Magazin, 1886, Heft 8., 200. oldal 17. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD VÉGE A SZABADSÁG SZOBOR FÁKLYÁJA / THE TORCH OF THE STATUE OF LIBERTY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*13 cm 18. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE LÁMPATERV / LAMP DESIGN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 21*7 cm 14 000 Ft 50 2
19. NÉMET METSZŐ, 18. SZÁZAD TŰZIJÁTÉK / FIREWORKS rézmetszet, papír / etching on paper 31*35 cm 24 000 Ft 80 20. NÉMET MŰVÉSZ, 18. SZÁZAD TŰZIJÁTÉK A NÜRNBERGI VÁRBAN FIREWORKS IN THE CASTLE OF NÜRNBERG rézmetszett, papír / etching on paper 29*38 cm 24 000 Ft 80 21. EDWARD CUCUEL (1875-1954) ESTE A BERLINI FRIEDRICHSTRASSÉN THE BERLIN FRIEDRICHSTRASSE AT NIGHT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*53 cm 22. M. WEBER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KARÁCSONYI VÁSÁR PÁRIZSBAN / CHRISTMAS MARKET IN PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: M Weber (nyomtatott/printed) 15,5*25 cm Marcel Lebrun festménye után / After a painting by Marcel Lebrun 23. RUDOLF ALFRED JAUMANN (1859-1923) VÍZESÉS / WATERFALL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: R.A. Jaumann 33,5*25 cm sérült / damaged 24. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD ELEJE BÉCSI ÜNNEP / VIENNA CELEBRATION nyomat, papír / print on paper 33*25 cm sérült / damaged 25. MORITZ LEDELI (1856-C.1920) FORGALOM BÉCSBEN / TRAFFIC IN VIENNA offset, papír / offset on paper jelzett / signed: M Ledeli (nyomtatott/printed) 34*25 cm 10 000 Ft 30 26. AUGUSTE-FRANCOIS GORGUET (1862-1927) PARIS ILLUSTRÉ CÍMLAP / PARIS ILLUSTRÉ COVER litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Aug. F. Gorguet (nyomtatott/printed) 39*29 cm 15 000 Ft 50 27. GOTTLOB THEUERKAUF (1833-1911) BERLINI NYÁRI SZÍNHÁZ BERLIN SUMMER THEATRE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 34*24 cm 28. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE PATKÁNYHARC / RAT-FIGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 22*32,5 cm 29. SCHÖNBERG JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI KARNEVÁL / VIENNESE CARNIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: EKxA (nyomtatott/printed) 23,5*33 cm Kiadó / Published: Allgemeine Illustrierte Zeitung 30. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE KROLL KERT, BERLIN / KROLL GARDEN, BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25,5*35 cm 20 000 Ft 70 31. WILLIAM PAPE (1859-1920) ARANYVASÁRNAP BERLINBEN SUNDAY BEFORE CHRISTMAS IN BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Pape (nyomtatott/printed) 27*36 cm 20 000 Ft 70 32. WILLIAM T. MAUD (1865-1903) CORNWALL HERCEGE ÉS HERCEGNŐJE QUEBECNÉL PRINCE AND PRINCESS OF CORNWALL IN QUEBEC színezett offset / coloured offset jelzett / signed: W.T. Maud (nyomtatott/printed) 25*31 cm 15 000 Ft 50 33. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI MULATÓ / RAZZLE IN VIENNA színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 24*32 cm 34. WILHELM GAUSE (1853-1916) A BÉCSI GRABEN / THE VIENNESE GRABEN fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: W. Gause (nyomtatott/printed) 25*36 cm Kiadó / Published: Illustrierte Zeitung Leipzig, No 2024, 1882. április 15. 300. oldal 35. VON STRUMFER&CO, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE HAMBURGI UTCAKÉP / STREET VIEW OF HAMBURG offset, papír / offset on paper 15*23 cm 10 000 Ft 30 3
36. HANS KATZLER (1881-1952) A NÉMET CSÁSZÁRNÉ LÁTOGATÁSA BÉCSBEN QUEEN OF GERMANY VISITING VIENNA fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: H Katzler (nyomtatott/printed) 24,5*36 cm 20 000 Ft 70 37. THURE THULSTRUP (1848-1930) TÉLI SPORT / WINTER SPORT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thulstrup (nyomtatott/printed) 25,*33 cm 38. WILHELM GAUSE (1853-1916) A BÉCSI RINGTRASSE ESTI FÉNYEI RINGTRASSE IN VIENNA AND ITS EVENING LIGHTS offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gause (nyomtatott/printed) 34*53 cm 39. LOUIS RÉMY SABATTIER (1863-1935) UTCAKÉP PÁRIZS KÖRNYÉKÉN / STREET VIEW NEAR PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: LR Sabattier 34*53 cm 40. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE JÉGKORCSOLYAPÁLYA / SKATING-RINK színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 11,5*13,5 cm 41. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE FÉNYKÍSÉRLET / LIGHT EXPERIMENT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 17*24 cm 14 000 Ft 50 42. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE RAJTAKAPÁS / GETTING CAUGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 10,5*12 cm 43. ANGE LOUIS JANET-LANGE (1815-1872) SZÍNÉSZEK / ACTORS színes fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Janet Lange (nyomtatott/printed) 16*25 cm 44. VÁGÓ PÁL (1853-1928) A STEFÁNIA ÚT A VÁROSLIGETBEN STREET IN THE CITY PARK offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Vágó; Metszette: Báint B 90 VII 20 14*19 cm 10 000 Ft 30 45. AUBERT&C, 19. SZÁZAD PLACE DE LA BOURSE litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Imp. D Aubert&Cie 17,5*24 cm 46. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE ÜNNEP MÜNCHENBEN / CELEBRATION IN MÜNICH fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Rob Ass. (nyomtatott/printed) 24*36 cm Robert Assmus rajza után (1837-1904) After the drawing of Robert Assmus (1837-1904) 47. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL A NEW YORKI SZABADSÁG-SZOBOR THE NEW YORK STATUE OF LIBERTY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: TM 17,5*23 cm 48. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE A BÉCSI VILÁGKIÁLLÍTÁS SZÖKŐKÚTJA THE GREAT FOUNTAIN OF THE VIENNA WORLD EXPO fametszet, papír / woodcut on paper 37*52 cm 17 000 Ft 60 L.v. Elliot rajza után, Kiadó: Illustrierte Zeitung Dresda, 1878. szeptember 27. After the drawing of L.v. Elliot, Published: Illustrierte Zeitung Dresda, September 27th 1878 49. W. THOMAS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE ŐFELSÉGE LÁTOGATÁSA PÁRIZSBAN HER MAJESTY VISITS PARIS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Thomas (nyomtatott/printed) 36,5*52 cm 26 000 Ft 90 Kiadó: The Illustrated London News, 1855. szeptember 8. Published: The Illustrated London News, September 8th 1855 50. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?) TŰZIJÁTÉK A VELENCEI SZENT MÁRK TÉREN FIREWORKS IN VENICE S ST. MARK S SQUARE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: T. Méaulle 24*32,5 cm Kiadó / Published: Le Monde Illustré 1875.IV.24 51. BARBERIS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TŰZIJÁTÉK A CANALE GRANDEN FIREWORKS ON THE CANALE GRANDE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Barbis (nyomtatott/printed) 18*21 cm 4
52. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE TORPEDÓ / TORPEDO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*32 cm 53. LENGYEL MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE ÜNNEP VARSÓBAN / CELEBRATION ON WARSAW színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: M.R.P.B. 25*31 cm 54. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MÁJUSI FESZTIVÁL PRÁGÁBAN / PRAGUE FESTIVAL IN MAY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Jass r. (nyomtatott/printed) 18*24 cm 55. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?) AZ ÚJ VILÁGÍTÓTORONY MARSEILLE-NÉL THE NEW LIGHTHOUSE BY MARSEILLE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: F. Méaulle sc; L Karner 24,5*33,5 cm 20 000 Ft 70 L Karner festménye után / After a painting by L Karner 56. SCHÖN JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TORPEDÓK / TORPEDOES színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 18*25 cm 57. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TENGERÉSZEK / SAILORS színezett fametszet, papír coloured woodut on paper jelzett / signed: FM (nyomtatott/printed) 26*24 cm 58. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE HALÁSZOK A VIHARBAN / FISHERMEN IN THE STORM színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 14*19 cm 59. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MÁJUSI ÜNNEPSÉG, 1868 / CELEBRATION IN MAY, 1868 színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*24 cm 60. BERTRAND JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SÉTA BOGOTÁBAN / A WALK IN BOGOTÁ színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Bertrand (nyomtatott/printed) 12*13 cm 20 000 Ft 70 61. OLASZ FESTŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE VELENCEI FESZTIVÁL / VENICE FESTIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25*36 cm Kiadó / Published: The Illustrated London News, 1866 62. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TORONTO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: RK (nyomtatott/printed) 19*25 cm 14 000 Ft 50 63. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD GONDOLÁSOK / GONDOLIERS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*33,5 cm Kiadó / Published: Le Monde Illustré 64. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SAINT PAUL KATEDRÁLIS ÜNNEPI FÉNYEI ST. PAUL S CATHEDRAL IN FESTIVE LIGHTS színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 13,5*11 cm 14 000 Ft 50 65. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MŰKINCS KIÁLLÍTÁS FOLKESTONEBAN ART TREASURE EXHIBITION IN FOLKSTONE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 15*24 cm 14 000 Ft 50 66. J.J. KIRCHNER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE A BÉCSI ELEKTROMOS KIÁLLÍTÁS VIENNA ELECTRONIC EXHIBITION színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*27,5 cm 67. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SAKKJÁTÉK / CHESS GAME offset, papír / offset on paper 15,5*23 cm 14 000 Ft 50 Illusztráció Wilhelm Jensen meséjéhez Illustration to a tale by Wilhelm Jensen 5
68. TYRA KLEEN (1874-1951) ÁRNYAK, 1902 / SHADOWS, 1902 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1902 26*40 cm 36 000 Ft 120 Ajánlás: Bertha Cockeram festőnőnek, St Ives 1913 Dedication: to Bertha Cockeram, St Ives 1913 69. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, II. STUDIES ON SEXUALITY, II. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 24*38 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 70. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SZENTJÁNOSBOGÁR / FIREFLY rézkarc, papír / etching on paper 23,5*20,5 cm 55 000 Ft 190 71. JOHN YUNGE BEATMAN, 20. SZÁZAD CSÁBÍTÁS / SEDUCTION tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Yunge 43,5*34,5 cm 320 000 Ft 1 080 72. HANS THOMA (1839-1924) SZERELEM FORRÁSA / SOURCE OF LOVE színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Hans Thoma 31*25 cm 55 000 Ft 190 73. FERNAND KHNOPFF (1858-1921) A MASZK / THE MASK rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: F. Khnoff; Le masque 18*10 cm 14 000 Ft 50 74. AUBREY BEARDSLEY (1872-1898) RÉMÁLOM / NIGHTMARE litográfia, papír / lithograph on paper 24*18,5 cm 55 000 Ft 190 75. NÉMET MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD CSÁBÍTÁS / SEDUCTION színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper 15*10 cm 36 000 Ft 120 76. MARION W. JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁROM ÁLOMTÁNCOS / THREE DREAMDANCERS tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Marion W 30*21,5 cm 32 000 Ft 110 Illusztráció Samuel Coleridge Taylor szerzeményéhez Illustratin to a work of Samuel Coleridge Taylor 77. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) LÁNY KORSÓKKAL / GIRL WITH PITCHERS gouache, papír, kartonra ragasztva gouache on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W. Wohlgemuth 16,5*12 cm 48 000 Ft 160 78. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, I. STUDIES ON SEXUALITY I. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*26 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 79. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL VI. STUDIES ON SEXUALITY VI. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 80. TYRA KLEEN (1874-1951) FÉNY ÉS ÁRNYÉK, 1907 LIGHT AND SHADOW, 1907 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1907 38*24,5 cm 26 000 Ft 90 81. VÉRTES MARCELL (1895-1961) TÁNC / DANCE színes litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Vertés számozott / numbered: 56/300 56*38 cm 75 000 Ft 250 lap a Dancing című mappából page from the Dancing folder 82. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) ANYA GYERMEKÉVEL MOTHER WITH HER CHILD rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István 33*24 cm 28 000 Ft 90 6
83. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER ceruza, gouache, papír pencil, gouache on paper 38,5*30 cm 220 000 Ft 750 84. ERIC GILL (1882-1940) ÁLLÓ AKT / STANDING NUDE ceruza, tus, gouache, papír pencil, ink, gouache on paper jelzett / signed: Bognor July 1911 17*13,5 cm 140 000 Ft 470 85. ZIG (?-1936) SZERELMESEK CSÓKJA / LOVERS KISS ceruza, gouache, filc papír / pencil, gouache, felt pen on paper 21*19 cm 120 000 Ft 410 86. HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901) ARISTIDE BRUANT DANS SON CABARET litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 25*18 cm 80 000 Ft 270 87. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír, kollázs gouache on paper, collage 39*28 cm apró sérüléssel / with small damage 220 000 Ft 750 88. ERTÉ (1892-1990) SZÍNPADTERV / STAGE DESIGN gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Erté 20*25 cm 320 000 Ft 1 080 89. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír / gouache on paper 36,5*56 cm sérült / damaged 220 000 Ft 750 90. NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD ADOLF PREIL KALAP REKLÁM ADOLF PREIL HAT ATVERTISEMENT gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: HDÖ 18*20 cm sérült / damaged 55 000 Ft 190 91. D. RÓNA EMMY (1904-1988) AJÁNDÉK / PRESENT ceruza, tus, akvarell, kollázs, papír pencil, ink, watercolor, collage on paper jelzett / signed: D. Róna Emy 17,5*24 cm 120 000 Ft 410 92. A. VALLÉE JELZÉSSEL HÖLGY ART DECO KALAPBAN, 1928 / LADY WITH ART DECO HAT, 1928 tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper jelzett / signed: A. Vallée 28 30*23 cm 93. LUDWIG VON HOFMANN (1861-1945) TAVASZ / SPRING litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Ludwig von Hofmann 37*26 cm 36 000 Ft 120 94. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MERENGŐ / CONTEMPLATION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 15*8 cm 95. ANDRÉ DES GACHONS (1871-?) FLÓRA, 1896 / FLORA, 1896 tus, akvarell, aranyfesték, papír ink, watercolor, gold paint on paper jelzett / signed: André des Gachons, 1896 20*17 cm 26 000 Ft 90 96. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) TÁNC / DANCE gouache, papír kartonra kasírozva gouacheon paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W Wohlgemuth 21*13 cm 65 000 Ft 220 97. VINKLER LÁSZLÓ (1912-1980) GYILKOS, 1962 / MURDERER, 1962 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Vinkler László, 1962. V. 29 29*20,5 cm 20 000 Ft 70 98. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) DÁVID / DAVID tus, papír / ink on paper 27,5*22 cm 60 000 Ft 200 99. MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?) AKTOK, 1921 / NUDES, 1921 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes 921 33*23 cm 80 000 Ft 270 100. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) TALÁLKOZÁS / ENCOUNTER gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: W Wohlgemuth 28*19 cm 90 000 Ft 310 7
101. OTTO BAUMBERGER (1889-1961) JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Baumberger számozott / numbered: 51/125 63*48,5 cm 102. HADZSY OLGA (1880-?) SZENT MARGIT A NYULAK-SZIGETÉN, 1939 ST. MARGARET ON THE RABBIT ISLAND, 1939 jelzett / signed: Z. Hadzsy O. 1939 70*65 cm 140 000 Ft 470 103. PRIHODA ISTVÁN (1891-1956) MADONNA színes rézkarc, karton / coloured etching on cardboard 65*46 cm 48 000 Ft 160 Raffaello festménye után, szélein sérült After Raffaello s painting, damaged on the edges 104. A. LEINGRUB JELZÉSSEL BEVONULÁS JERUZSÁLEMBE, 1850 ENTERING JERUSALEM, 1850 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: A. Leingrub 1850 50,5*63 cm sérült / damaged 24 000 Ft 80 105. PITUK JÓZSEF (1906-1991) PÁSZTOROK IMÁDÁSA / WORSHIPPING THE SHEPHERDS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Pituk József, Pásztorok imádása 27,5*37,5 cm 20 000 Ft 70 106. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) BAJTÁRSAK / COMRADES rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István 24*31 cm 28 000 Ft 90 107. ZALAI TÓTH JÁNOS (1899-1978) BALATONI HALÁSZAT, 1966 / FISHING AT BALATON, 1966 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Zalai Tóth János 1966 24*36 cm 108. DÉSI-HUBER ISTVÁN (1895-1944) GÉMESKÚT / DRAW-WELL rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Dési Huber (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 19/20 15*23 cm 30 000 Ft 100 109. OCTAVE EDOUARD JEAN JAHYER (1826-?) KÁLVÁRIA / CALVARY rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Jahyer (nyomtatott/printed) 56*35,5 cm Gustave Doré (1832-1883) festménye után after the painting by Gustave Doré (1832-1883) 110. MOLNÁR C. PÁL (1894-1984) SÁRKÁNYÖLŐ SZENT GYÖRGY ST. GEORGE THE DRAGONSLAYER fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: MCP 35*26 cm 75 000 Ft 250 111. GÁBOR JENŐ (1893-1968) MINARET fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Gábor Jenő 35*27 cm 36 000 Ft 120 112. DELI ANTAL (1886-1960) TEMPLOM TÉR / TEMPLE SQUARE lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Deli Antal 25*20,5 cm sérült / damaged 30 000 Ft 100 113. DÉSI-HUBER ISTVÁN (1895-1944) DOMBOS TÁJ / HILLY LANDSCAPE rézkarc, papír / etching on paper 9*10 cm 20 000 Ft 70 114. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) VETÉS / CROPPING rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre 29,5*40,5 cm 115. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) VÍZHORDÓ / WATER-CARRIER rézkarc, papír / etching on paper 29,5*40,5 cm 24 000 Ft 80 116. BOGNÁR ZOLTÁN (1924-1992) HALAK / FISHES linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Bognár 25*37 cm 117. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) ASZTALNÁL / BY THE TABLE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre 29,5*40,5 cm 8
118. KONTULY BÉLA (1904-1983) SIRATÁS / MOURNING szén, gouache, papír / coal, gouache on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla 40*125 cm sérült / damaged 150 000 Ft 510 118. 119. 119. KONTULY BÉLA (1904-1983) FRESKÓTERV / FRESCO DESIGN szén, pasztell, papír / coal, pastel on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla 45*130 cm sérült / damaged 150 000 Ft 510 120. KONTULY BÉLA (1904-1983) EVEZŐK / OARAGE tus, toll, papír / ink on paper jelzett / signed: Nemessányi-Kontuly Béla 9,5*13 cm 50 000 Ft 170 121. JASCHIK ÁLMOS (1885-1950) BAGOLYTANYA, 1937 / OWLS DEN, 1937 gouache, tus, ceruza, rizspapír, karton gouache, ink, pencil on rice paper, cardboard jelzett / signed: Jaschik 1937 17*24 cm 95 000 Ft 320 122. BORSOS MIKLÓS (1906-1990) HOLDFÉNY A BALATON FELETT, 1962 MOONLIGHT OVER BALATON, 1962 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: BM 1962 V 46*61 cm sérült / damaged 150 000 Ft 510 123. KRÓN JENŐ (1882-1974) ALAKOK, 1922 / FIGURES, 1922 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Kron Jenő 1922 59*51,5 cm 60 000 Ft 200 124. STEFÁN HENRIK (1896-1971) PÉCS LÁTKÉPE / PÉCS SCENERY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Stephan H 23*29 cm 24 000 Ft 80 9
125. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) OLVASÓ FÉRFI / READING MAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy 29*19 cm 95 000 Ft 320 126. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) FIÚ PORTRÉJA, 1949 / PORTRAIT OF A BOY, 1949 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár G 1949 49*36 cm sérült / damaged 55 000 Ft 190 127. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) ÖNARCKÉP, 1952 / SELF-PORTRAIT, 1952 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár 1952 53*36 cm 65 000 Ft 220 128. SÁRKÁNY LÓRÁND (1904-1973) ALVÓ FÉRFI / SLEEPING MAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd 33*28 cm 28 000 Ft 90 129. ERDÉLYI JÓZSEF (1896-1978) FÉRFI PORTRÉ 1932 / PORTRAIT OF A MAN, 1932 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Erdélyi József 18,5*12,5 cm 20 000 Ft 70 130. MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?) SAPKÁS HÖLGY PORTRÉJA PORTRAIT OF A WOMAN WITH HAT tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes 42*31 cm 80 000 Ft 270 131. GYULAI LÍVIUSZ (1937-) KERTÉSZLÁNY / GARDENING GIRL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Gyulai 19*17 cm 50 000 Ft 170 132. KÖNIG DEZSŐ (1901-?) NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: König D 36*22 cm 60 000 Ft 200 133. D. RÓNA EMMY (1904-1988) NŐI PORTRÉ, 1962 PORTRAIT OF A WOMAN, 1962 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Róna Emy 1962 28*20 cm 20 000 Ft 70 134. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy F 34*21 cm 100 000 Ft 340 Dedikáció: Vajkai Aurélnak emlékül Medgyessy Bp. 937 IX/2 Dedication: To Vajkai Aurel Medgyessy Bp. 937 135. CZÓBEL BÉLA (1883-1976) PIHENŐ MODELL / RESTING MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel 30*39 cm 95 000 Ft 320 136. CZÓBEL BÉLA (1883-1976) MACSKA TANULMÁNYOK / CAT STUDIES ceruza, papír / pencil on paper 24*34 cm 70 000 Ft 240 kétoldalas / double sided 137. FRANZ STASSEN (1869-1949) MERLIN ÉS PLACIDUS / MERLIN AND PLACIDUS ceruza, tus, papír, kartonra ragasztva pencil, ink on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: F. Stassen 12,5*19,5 m 138. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) ALVÓ NŐ, 1935 / SLEEPING WOMAN, 1935 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy 935 24*34 cm 80 000 Ft 270 139. BORSOS MIKLÓS (1906-1990) BALATONI HALÁSZOK, 1960 / FISHING BY BALATON, 1960 rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Borsos Miklós 1960 31*41 cm 48 000 Ft 160 140. MIKUS GYULA (1905-1996) HALÁSZOK, 1959 / FISHERMEN, 1959 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: MGy1959 30*41 cm 40 000 Ft 140 141. SÁRKÁNY LÓRÁND (1904-1973) BALATONI SZÁNTÓFÖLD, 1954 / FIELD BY BALATON, 1954 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd 954 30*42 cm 28 000 Ft 90 142. LÁSZLÓ GYULA (1910-1998) BALATONPART, 1954 / ON THE SHORE OF BALATON, 1954 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: László Gy 1954 17*23 cm 10
143. GLATZ OSZKÁR (BUDAPEST, 1872-1958) BUBORÉKFÚJÓ / BLOWING BUBBLES színes rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Glatz Oszkár 36*27 cm szélein sérült / damaged on the edges 144. JÁRITZ JÓZSA (BUDAPEST, 1893-1986) NŐI AKT / FEMALE NUDE szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Járitz 46*28 cm 75 000 Ft 250 145. CZÓBEL BÉLA (1883-1976) MODELL / MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel 60*41 cm 120 000 Ft 410 146. KONDOR LÁSZLÓ (1901-1963) KARIKATÚRA, 1938 / CARICATURE, 1938 pasztell, szén, papír / pastel, coal on paper jelzett / signed: Kondor 1.XI.38 43*29 cm 147. BERKI VIOLA (1932-2001) BADACSONY SZÜRETKOR / BADACSONY AT HARVEST akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Berki Viola 20*17 cm 36 000 Ft 120 Dedikáció: Dr. Vajkai Aurélnak szeretettel Dedication: To Dr. Vajkai Aurel with love 148. ZEMPLÉNYI MAGDA (1899-1965) NŐI FEJ / FEMALE HEAD akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Zemplényi Magda Marosán 31,5*29 cm 130 000 Ft 440 149. FARKAS BÉLA (1895-1941) SEBESÜLT KATONA, 1937 / WOUNDED SOLDIER, 1937 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkas 1937 38*28 cm 90 000 Ft 310 150. BOGNÁR ZOLTÁN (1924-1992) BALATONALMÁDI akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bognár 33*40 cm 44 000 Ft 150 151. FORBÁT ALFRÉD (1897-1972) KILÁTÁS A PÉCSI SZÉKESEGYHÁZRA, 1917 VIEW OF THE CATHEDRAL OF PÉCS, 1917 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: forbát 917 14*20 cm 152. FORBÁT ALFRÉD (1897-1972) ARILD, 1952 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: forbat Arild 52 27*35 cm 65 000 Ft 220 153. BENCZE LÁSZLÓ (1907-1992) TÉLI TÁJ, 1970 / WINTER LANDSCAPE, 1970 tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: Bencze L 970 24*50 cm 46 000 Ft 160 154. SZENES TIBOR HERENDI PORCELÁN MINTARAJZ- PARADICSOMMADARAK, 4 DB, 1956 / HEREND PORCELAIN DESIGN- BIRDS OF PARADISE, 4 PIECES, 1956 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Szenes Tibor Herend 1956 V 30,5*43 cm 46 000 Ft 160 11
155. MAGYAR FESTŐ, 19. SZÁZAD BALATONFÜRED LÁTKÉPE / VIEW OF BALATONFÜRED 24*39 cm 80 000 Ft 270 156. SIENZEL JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE ALPESI TÁJ / ALPINE LANDSCAPE jelzett / signed: Sienzel 60*81 cm 55 000 Ft 190 157. ROMÁN FESTŐ, 20. SZÁZAD VONATON / ON THE TRAIN olaj, karton / oil on cardboard 41*68 cm 46 000 Ft 160 158. JOSEPH J. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD ELEJE VIRÁGCSENDÉLET / STILL LIFE WITH FLOWERS jelzett / signed: Joseph J 66*51 cm 380 000 Ft 1 290 159. NÉMET FESTŐ, 1800 KÖRÜL UTOLSÓ VACSORA / THE LAST SUPPER 25*58 cm sérült / damaged 34 000 Ft 120 160. OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, karton / gouache on cardboard 14,5*11,5 cm 36 000 Ft 120 161. ROBERT HUGO JÄCKEL (1872-1952) SZŐKE KISLÁNY, 1918 / BLONDE GIRL, 1918 jelzett / signed: R.H. Jäckel 1918 52*42 cm 180 000 Ft 610 162. OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD NÖI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, elefántcsont / gouache on ivory 7*5 cm 48 000 Ft 160 163. NÉMET, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS 50*40 cm 140 000 Ft 470 164. JOSEF PLANK (1815-1901) MÁRIA A GYERMEK JÉZUSSAL, 1900 MARY WITH THE CHILD JESUS, 1900 jelzett / signed: Jos. Plank 1900 66*50 cm 360 000 Ft 1 220 165. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) KUTYA, 1922 / DOG, 1922 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K 27*21,5 cm 38 000 Ft 130 166. CHARLES ANDRÉ REYNE (1873-1917) VADÁSZKUTYA LESBEN HUNTING-DOG ON THE LOOKOUT jelzett / signed: Ch. Reyne 92*73 cm 280 000 Ft 950 167. ALFRED PIRKHERT (1887-1971) A HŐS SZERELMES, 1914 / THE HERO S LOVE, 1914 jelzett / signed: Alfred Pirkhert 1914 120*80,5 cm 950 000 Ft 3 220 12
168. MIHALIK A. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE HOLLAND FALU / DUTCH VILLAGE olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Mihalik A. 16*31,5 cm 38 000 Ft 130 169. POLL HUGO (1867-1931) FOLYÓPART NAPFELKELTÉBEN / RIVER IN THE SUNRISE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Poll H 37*51,5 cm 140 000 Ft 470 170. MÉREY LÁSZLÓ, 20. SZÁZAD FJORD / FIORD olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Mérey L 54,5*68,5 cm 80 000 Ft 270 restaurált / restored 171. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD SORRENTO jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 50*77cm 240 000 Ft 810 172. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE VITORLÁSOK / SAILBOATS jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 60*80 cm 75 000 Ft 250 173. ABONYI ERNŐ (1884-1941) HALÁSZOK / FISHERMEN pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Abonyi E 50*70 cm 40 000 Ft 140 174. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) PROMENÁD / PROMENADE tempera, rétegeltlemez / tempera on plywood jelzett / signed: Vadász 34*40 cm 240 000 Ft 810 175. EUGENIO BENVENUTI (1881-1959) A SÓHAJOK HÍDJA / THE BRIDGE OF SIGHS akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: E Benvenuti 21*37 cm 110 000 Ft 370 176. BLAHOS RUDOLF (1917-1986) SANTA MARGHERITA jelzett / signed: Blahos 50*70 cm 95 000 Ft 320 177. ÚJVÁRY FERENC (1898-1971) VISEGRÁDI HALÁSZOK / FISHERMEN IN VISEGRÁD jelzett / signed: Újváry F. 60*80 cm 190 000 Ft 640 178. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) A DUNA ZEBEGÉNYNÉL / DANUBE BY ZEBEGÉNY akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szőnyi I 23,5*35 cm sérült / damaged 220 000 Ft 750 179. GYÜRKY BÉLA JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁBORGÓ TENGER / TEMPESTUOUS SEA jelzett / signed: Gyürky Béla 65*100 cm 80 000 Ft 270 13
180. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ (1864-1942) MOCSARAS TÁJ / MOORLAND jelzett / signed: Kézdi Kovács L 75*100 cm 80 000 Ft 270 181. VANKÓNÉ DUDÁS JULI (1919-1984) KEZDŐDIK A FORDU BOLHA A FONÓBAN / FOLK EVENT olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Vankóné Dudás Juli 56*60 cm 120 000 Ft 410 182. NAGY JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE KOSSUTH LAJOS IMÁJA A HONVÉDEKÉRT / PRAYER OF LAJOS KOSSUTH FOR THE ENLISTED olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Nagy 73*100 cm 110 000 Ft 370 183. FAHR H. JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE BETYÁR / RANGEMAN jelzett / signed: H. Fahr 36*54,5 cm 100 000 Ft 340 184. VISKI JÁNOS (1891-1987) CSIKÓSOK / RANGEMEN jelzett / signed: Viski J. 60*81 cm 90 000 Ft 310 185. VISKI JÁNOS (1891-1987) ITATÁS / WATERING jelzett / signed: Viski J. 50*66 cm 90 000 Ft 310 186. B. VERES GÉZA (1899-1970) VÁGTÁZÓ CSIKÓS / GALLOPPING WRANGLER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: B. Veres Géza 25*35 cm 187. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) FALUSI MULATSÁG / RURAL SPREE jelzett / signed: Pongrácz K 30*40 cm 60 000 Ft 200 188. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006) SZŐLŐSKERT, 1957 / VINEYARD, 1957 jelzett / signed: Szentgyörgyi 957 60*80 cm 110 000 Ft 370 189. SÁRDY BRUTUS (1892-1970) VASÁRNAP DÉLELŐTT / SUNDAY MORNING jelzett / signed: Sárdy Brutus 25*34,5 cm 190. SZABÓ ANTAL (1875 -?) TANYA GÉMESKÚTTAL, 1923 / FARM WITH DRAW-WELL, 1923 jelzett / signed: Szabó Antal 1923 56*74 cm 90 000 Ft 310 191. TIPARY DEZSŐ (1887-1964) FALUVÉGÉN / AT THE EDGE OF THE VILLAGE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Tipary Dezső 33*43 cm 90 000 Ft 310 Reprodukálva / Reproduced: Gömör Béla: Tipay Dezső élete és művészete, GMR Reklámügynökség Bt. Budapest, 2010, 67. kép, katalógus szám 152. 192. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD HOLLÓKŐ, 1947 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Hollókő, 1947 25*32,5 cm 26 000 Ft 90 193. SZABÓ VLADIMIR (1905-1991) HÁZ A DOMBOK KÖZT / HOUSE AMONG THE HILLS akvarell, papír / watercolor on paper 13*21 cm 26 000 Ft 90 194. MUHORAY MIHÁLY (1898-1969) POTTYANDI ARATÓK, 1947 / HARVESTING IN POTTYAND, 1947 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Pottyand, 1947 17*23 cm 14 000 Ft 50 14
195. ÚJVÁRY FERENC (1898-1971) VÍZPARTI TÁJ / LANDSCAPE AT THE RIVERSIDE jelzett / signed: Újváry Ferenc 40*50 cm 95 000 Ft 320 196. NEOGRÁDY LÁSZLÓ (1896-1962) TAVASZ A FALUSZÉLÉN / SPRINGTIME IN THE VILLAGE jelzett / signed: Neogrády László 60*80 cm 46 000 Ft 160 197. TIHANYI JÁNOS LAJOS (1892-1957) LEGELŐN / ON THE MEADOW olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Tihanyi J. Lajos 54*67 cm 44 000 Ft 150 198. JUSZKÓ BÉLA (1877-1969) ALFÖLDI TÁJ LOVASKOCSIVAL / LANDSCAPE WITH CARRIAGE jelzett / signed: Juszkó 60*80 cm 110 000 Ft 370 199. KÖRMENDI FRIMM ERVIN (1885-1939) TAVASZ NAGYBÁNYÁN / SPRING IN NAGYBÁNYA jelzett / signed: Körmendi 24,5*37 cm 65 000 Ft 220 200. GYELMIS-LUKÁCS JÁNOS (1899-1979) FALU A VÖLGYBEN / VILLAGE IN THE VALLEY jelzett / signed: Gyelmis L 60*80 cm 90 000 Ft 310 201. JÁNOSSY JELZÉSSEL ZSERNYEI UTCA, 1954 / A STREET IN ZSERNYE, 1954 jelzett / signed: Jánossy, 1954 80*95 cm 120 000 Ft 410 202. HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF (1889-1976) SZÉNABOGLYÁK, 1919 / HAYSTACKS, 1919 jelzett / signed: Nemes 50*56 cm 150 000 Ft 510 203. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) SZÉNAGYŰJTŐK / HAY-HARVEST jelzett / signed: Pongrácz K 60*80 cm 120 000 Ft 410 204. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995) SZENTENDRE, 1949 Banovszky 1949 60*80 cm 140 000 Ft 470 205. NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD DOMBOLDAL / HILLSIDE jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 73*100 cm 120 000 Ft 410 206. PERLMUTTER IMRE (1870 K.-1935) LOVASFOGAT A GÉMESKÚTNÁL HORSE CARRIAGE BY THE DRAW WELL olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Perlmutter Imre 14*11 cm 17 000 Ft 60 207. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) TANYA, 1934 / FARM, 1934 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Vadász Endre 934 40*50 cm 60 000 Ft 200 208. MUHORAY MIHÁLY (1898-1969) GÖCSEJI TÁJKÉP, 1938 / LANDSCAPE OF GÖCSEJ, 1938 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Göcsej, 938 21,5*18,5 cm 209. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE FALU / VILLAGE 71*90 cm 70 000 Ft 240 15
210. DARVASSY ISTVÁN (1888-1960) TABÁN / CITY VIEW jelzett / signed: Darvassy I 56*45 cm 65 000 Ft 220 211. KAZACSAY GERŐNÉ HIRSCH LUJZA (1871-?) FORRÁSNÁL / BY THE FOUNTAIN jelzett / signed: Kazacsay L 70*38 cm 65 000 Ft 220 212. KOMÁROMI- KATZ ENDRE (1880-1969) HAZAFELÉ / HOMEWARD 50*40,5 cm 140 000 Ft 470 213. REZES MOLNÁR LAJOS (1896-1989) PARASZTLÁNY / FARMER GIRL jelzett / signed: R. Molnár 69*55 cm restaurált / restored 60 000 Ft 200 214. ZEMPLÉNYI MITROVICH VIKTOR (1894-?) UTCARÉSZLET PÁRIZSBÓL STREET VIEW FROM PARIS 60*50,5 cm 120 000 Ft 410 215. RUFF FERENC SZERELMES PÁR, 1905 / COUPLE IN LOVE, 1905 olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Ruff F 905 63*90 cm 180 000 Ft 610 216. GWERK ÖDÖN (1895-1956) GOMOLYGÓ FELHŐK / WHIRLING CLOUDS 45*54 cm 160 000 Ft 540 217. MAGYAR FESTŐ, 1900 KÖRÜL ŐSZI ERDŐ PATAKKAL / AUTUMN FOREST WITH CREEK olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas on cardboard 63*100 cm 65 000 Ft 220 218. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ (1864-1942) GÓLYÁK / STORKS jelzett / signed: Kézdi-Kovács L 75*100 cm 110 000 Ft 370 219. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) HEGYI TÚRÁZOK / MOUNTAIN HIKERS olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre 40,5*50,5 cm 200 000 Ft 680 220. FRECSKAY ENDRE (1875-1919) NAPLEMENTE, 1902 / SUNSET, 1902 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Frecskay Endre 1902 24*32 cm 80 000 Ft 270 221. IVÁNYI-GRÜNWALD BÉLA MŰHELYE, 1930 KÖRÜL (1867-1940) PÁSZTOR AZ ALKONYATBAN SHEPHERD IN THE TWILIGHT jelzett / signed: Iványi Grünwald Béla 64*80 cm 550 000 Ft 1 860 222. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) ŐSZI ERDŐ, 1928 / AUTUMN FOREST, 1928 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K 928 30*40 cm 50 000 Ft 170 223. SCHUBERT ERNŐ (1903-1960) FÁK KÖZÖTT / AMONG THE TREES akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Schubert E 21*29,5 cm 220 000 Ft 750 224. CLAUDIUS LINOSSIER (1893-1953) TÁJKÉP, 1943 / LANDSCAPE, 1943 jelzett / signed: Cl Linossier 1943 27*36 cm 95 000 Ft 320 16
225. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) ÚT RÓMA FELÉ, 1931 / ROAD TO ROME, 1931 olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Szegedi Molnár G. Róma 1931 49,5*59 cm 150 000 Ft 510 226. HOLBA TIVADAR (1906-1995) RÉGI HÁZAK SOPRONBAN / OLD HOUSES IN SOPRON jelzett / signed: Holba 45*60 cm 90 000 Ft 310 227. POGÁNY GÉZA (1927-2001) BUDAI PARKRÉSZLET / A PARK IN BUDA jelzett / signed: PG 50*60 cm 95 000 Ft 320 228. UDVARY PÁL (1900-1987) VIRÁGZÓ KERTEK / BLOSSOMING GARDENS jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm 90 000 Ft 310 229. FRANCIA FESTŐ, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE PARK A VÁROSBAN / A PARK IN THE CITY 45*60 cm 36 000 Ft 120 230. SCHADL JÁNOS (1892-1944) KÚRIA UDVARA, 1912 / GARDEN OF A MANSION, 1912 olaj, vázon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Schadl 912 28,5*38,5* cm 150 000 Ft 510 231. LAKATOS ARTÚR (1880-1968) A SÁROSPATAKI VÁR, 1957 / SÁROSPATAK CASTLE, 1957 jelzett / signed: Lakatos A. 1957 50*70 cm 70 000 Ft 240 232. BÖHM LIPÓT (1916-1995) BUDAI VÁR KILÁTÁSA A NAPHEGYRŐL VIEW OF THE BUDA CASTLE jelzett / signed: Poldi 73,5*10,5 cm 85 000 Ft 290 233. UDVARY PÁL (1900-1987) BADACSONYTOMAJI KIKÖTŐ HARBOUR OF BADACSONYTOMAJ jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm 85 000 Ft 290 234. FENYŐ ANDOR ENDRE (1904-1971) BALATON-FELVIDÉK / BALATON PROVINCE jelzett / signed: Fenyő 60*80 cm 95 000 Ft 320 235. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE SZÍNES HÁZTETŐK / COLOURFUL ROOFTOPS 18,5*27,5 cm 236. OSZTRÁK FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE ALTAUSSEE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Altaussee 12,5*18,5 cm 5 000 Ft 20 237. MOLDOVÁN ISTVÁN (1911-2000) FEHÉR TANYA / WHITE FARM jelzett / signed: Moldován 50*90 cm 40 000 Ft 140 238. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD SZENTENDREI BOROSPINCÉK WINE-CELLARS OF SZENTENDRE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 34*26,5 cm 20 000 Ft 70 239. HILDEGARD SCHOLZ (1894-1991) NÜRNBERGI PIACTÉR NURNBERG MARKETPLACE ceruza, akvarell, papír pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Scholz, Nürnberg 57,5*43 cm 130 000 Ft 440 240. BENYOVSZKY ISTVÁN (1898-1969) SZÁNTÁS, 1923 / PLOUGHING, 1923 olaj, vászon kartonra kasírozva / oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Benyovszky 923 32*48 cm 50 000 Ft 170 17
241. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE VÍZPARTI FÉNYEK / LIGHTS BY THE WATER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 35*49,5 cm 242. BLAHOS RUDOLF (1917-1986) SIÓFOKI MÓLÓ / SIÓFOK PIER jelzett / signed: Blahos 46*90 cm 44 000 Ft 150 243. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD BALATONI MÓLÓ / BALATON PIER jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 50*60 cm 120 000 Ft 410 244. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) PECÁZÓK A FOLYÓPARTON / ON THE RIVERSIDE jelzett / signed: Pongácz K 80*90 cm 160 000 Ft 540 245. KLIENÉ RÓNA KLÁRA (1901-1987) FALUSI UDVAR, 1933 / VILLAGE GARDEN, 1933 jelzett / signed: K. Róna Klára, 1933 60*80 cm 120 000 Ft 410 246. PLEIDELL JÁNOS (1915-2007) DOMBOLDAL, 1983 / HILLSIDE, 1983 jelzett / signed: Pleidel 983 60*80 cm 240 000 Ft 810 247. FASSEL L OUSA FERENC (1915-2009) TANYA LÓVAL / FARM WITH A HORSE jelzett / signed: Fassel 50*70 cm 80 000 Ft 270 248. NÉMETH LÁSZLÓ (1913-) DUNAKANYAR / DANUBE BEND jelzett / signed: Németh L 60*80 cm 95 000 Ft 320 249. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) FELHŐS TÁJ / CLOUDY LANDSCAPE olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre 50*40 cm 120 000 Ft 410 250. EURÓPAI FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE IPARI KIKÖTŐ / INDUSTRIAL HARBOUR olaj, farostlemez / oil on chipboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 60*50 cm 24 000 Ft 80 251. OZORAI GULYÁS JÁNOS (1894-1951) FOLYÓPARTON / BY THE RIVER olaj, vászon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Gyulyás János 34*27 cm 24 000 Ft 80 252. KLIE ZOLTÁN (1897-1992) KERTI VIRÁGOK / GARDEN FLOWERS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Klie Zoltán 41*29 cm 253. MIKUS GYULA (1905-1996) ÖNARCKÉP FESTÉS KÖZBEN SELF-PORTRAIT WHILE PAINTING akvarell, papír / watercolor on paper 50*70 cm 50 000 Ft 170 254. MIKUS GYULA (1905-1996) TIHANYI ERDŐ / TIHANY FOREST olaj, fa / oil on wood 29*59 cm 40 000 Ft 140 255. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006) A VADÁSZ / THE HUNTER olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 60*80 cm 130 000 Ft 440 256. PARÓCZY ÁGNES (1937-) TÁJ / LANDSCAPE jelzett / signed: Paróczy Á 50*70 cm 50 000 Ft 170 18
257. MAGYAR FESTŐ, 1960 KÖRÜL TÁJ HÁZAKKAL / LANDSCAPE WITH HOUSES tempera, papír / tempera on paper 46*60 cm 60 000 Ft 200 258. KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, 1925-1994) TANYA, 1981 / FARM, 1981 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Koszta R 1981 50*70 cm 65 000 Ft 220 259. PLEIDELL JÁNOS (1915-2007) KILÁTÁS A BUDAI VÁRRA, 1985 / VIEW OF THE BUDA CASTLE, 1985 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Pleidel 985 40*60 cm 120 000 Ft 410 260. FARKASHÁZY MIKLÓS (1895-1964) KIS PIAC SAN GIMIGNANO TORNYAI ALATT, 1939 SMALL MARKET UNDER THE TOWERS OF SAN GIMIGNANO, 1939 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkasházy 58*40 cm 280 000 Ft 950 261. BARTHA LÁSZLÓ (1908-1998) TÉLI BALATON, 1958 / BALATON IN WINTER, 1958 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László 1958 25*40 cm 120 000 Ft 410 262. SALAMON GYÖRGY (1948-) NAGYAPA UNOKÁJÁVAL / GRANDFATHER WITH GRANDCHILD jelzett / signed: Salamon György 122*100,5 cm 65 000 Ft 220 263. JOBBÁGYI GEIGER MIKLÓS (1892-1959) ÜLŐ NŐI AKT, 1929 / SITTING NUDE, 1929 jelzett / signed: Jobbágyi Geiger M. Paris 1929 46*33 cm 65 000 Ft 220 264. SZÁSZ ENDRE (1926-2003) ŐSZ-KIRÁLY / AUTUMN-KING olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 45*33,5 cm 180 000 Ft 610 265. SALAMON GYÖRGY (1948-) FIATALASSZONY, 1976 / YOUNG WOMAN, 1976 jelzett / signed: Salamon György, 1976 119,5*100,5 cm 65 000 Ft 220 266. SIDELSZKY L JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE RÓZSÁS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH ROSES jelzett / signed: Sidelszky L. 60*80 cm 65 000 Ft 220 267. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995) CSENDÉLET KÖRTÉKKEL / STILL LIFE WITH PEARS jelzett / signed: Bánovszky 60*80 cm 120 000 Ft 410 268. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995) CSENDÉLET CIKLÁMENNEL / STILL LIFE WITH SOWBREAD jelzett / signed: Bánovszky 60*80 cm 130 000 Ft 440 269. ILLÉNYI TAMARA (1944-) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Illényi T 58*80 cm 70 000 Ft 240 19
271. KLIE ZOLTÁN (1897-1992) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Klie 70*67 cm 110 000 Ft 370 270. ZEMPLÉNYI MAGDA (1899 - BUDAPEST, 1965) AKT PIROS PAMLAGON / NUDE ON RED SOFA olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Zemplényi 46*59 cm restaurált / restored 460 000 Ft 1 560 272. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006) CSENDÉLET KÖNYVVEL, 1959 / STILL LIFE WITH A BOOK, 1959 jelzett / signed: Szentgyörgyi 959 60*80 cm 120 000 Ft 410 273. MÁCSAI ISTVÁN (1922-2005) VIRÁGOK BOKÁLYBAN / FLOWERS IN JUGS jelzett / signed: Mácsai 60,5*76 cm 80 000 Ft 270 274. SCHUBERT ERNŐ (1903-1960) PALACKOS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH BOTTLES akvarell, papír / watercolor on paper 24,5*35,5 cm 220 000 Ft 750 275. FARKAS GYÖRGY (1911-1995) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Farkas György 80*60 cm 90 000 Ft 310 276. STANISLAV STÜCKGOLD (1868-1933) FÉRFI PORTRÉ / PORTRAIT OF A MAN olaj, vászon, kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: St. 41,5*33 cm 340 000 Ft 1 150 277. FÁY GYŐZŐ (1918-2005) PIPACSOK, 1957 / POPPIES, 1957 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Fáy Győző 1957 55*46 cm 85 000 Ft 290 278. TUNYOGI SZŰCS SÁNDOR, MŰKÖDÖTT A 20. SZÁZADBAN MEZEI VIRÁGOK / FIELD FLOWERS jelzett / signed: Tunyogi Szűcs 100*75 cm 110 000 Ft 370 20
279. JAPÁN MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD GÉSA / GEISHA színes fametszet, rizspapír coloured woodcut on rice paper 37*25,5 cm 32 000 Ft 110 280. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL VARÁZSLAT / MAGIC ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper d: 18 cm 48 000 Ft 160 281. MOLNÁR BÉLA INDIAI TÁNCOSNŐ, 1938 / INDIAN DANCER, 1938 festett selyem / painted silk jelzett / signed: Molnár Béla 938 30*23 cm 48 000 Ft 160 282. JAPÁN MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TUDÓS / SCIENTIST fametszet, rizspapír / woodcut on rice paper jelzett / signed: 21*15 cm 28 000 Ft 90 283. JANKAY TIBOR (1899-1944) FEJEK / HEADS jelzett / signed: Jankay 95*66 cm 140 000 Ft 470 284. SZÁSZ ENDRE (1926-2003) VADÁSZ / HUNTER olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 45*45 cm 180 000 Ft 610 285. SZÁSZ ENDRE (1926-2003) HALAK PIROS GYÖNGYÖKKEL / FISHES WITH RED PEARLS olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 60*70 cm 160 000 Ft 540 286. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MITOLÓGIAI RELIEF / MYTOLOGICAL RELIEF gipsz, fa / gypsum on wood 40*60 cm sérült / damaged 26 000 Ft 90 287. ORCI JÓZSEF PAPRIKAJANCSI, 1978 PUNCHINELLO, 1978 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Orci 78 99,5*39,5cm 48 000 Ft 160 288. CLEO HARTWIG (1911-1988) BAGOLY, 1965 KÖRÜL OWL, AROUND 1965 gipsz / plaster jelzett / signed: C. Hartwig m: 26 cm 85 000 Ft 290 289. BESZÉDES JÁNOS LÁSZLÓ (1874-1922) PIPÁZÓ JUHÁSZ / SHEPHERD WITH PIPE bronz, márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: Beszédes m: 41 cm 150 000 Ft 510 290. SZÉKELYKERESZTÚRI HORVÁTH ÁRPÁD (1898 -?) SIRATÁS, 1933 / MOURNING, 1933 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Székelykeresztúri Horváth 933 20*33*14 cm 291. STEPHAN ABEL SINDING (1846-1922) A CSÓK (1889) / THE KISS (1889) bronzírozott keménycserép / bronzed pottery m: 26 cm 260 000 Ft 880 Öntötte: Keller Reinee Berlin, 1902, Gesetzlich Geschützt jelzéssel Cast: Keller Reinee Berlin, 1902, with Gesetzlich Geschützt sign 292. GEORGES FLAMAND (1895-1925) RELIEF bronz / bronze jelzett / signed: G. Flamand d: 17 cm 65 000 Ft 220 21
293. IMÁDSÁG / PRAYER Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), színesen festett kerámia, hátoldalán jelzett: Kiss Roóz Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted pottery, signed on the back: Kiss Roóz m: 18,5 cm 294. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Gorka Lívia (1925-2001), 1960 körül, narancs és sárga mázas kerámia, talpán GL jelzés Lívia Gorka (1925-2001), around 1960, orange and yellow-glazed pottery, signed on the bottom: GL m: 9 cm; d: 12 cm 14 000 Ft 50 295. GYERTYATARTÓ PÁR PAIR OF CANDELABRA Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz 16,5 cm 296. HALAS DÍSZKANCSÓ / JUG Gorka Géza, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), 1960 körül, zöld színárnyalatú mázas kerámia, talpán jelzett: Gorka Geza Gorka, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), around 1960, green-shaded glazed pottery, signed on the bototm: Gorka m: 20 cm 297. VÁZA / VASE Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz m: 17,5 cm 298. CSOKOLÁDÉS CSÉSZE CHOCOLATE CUP Rosenthal, 1914-1915, festett, aranyozott porcelán, apróbb kopásokkal Rosenthal, 1914-195, painted, gilded porcelain, slightly worn m: 10 cm 299. CSÉSZE ALJJAL, 2 DB CUP WITH SAUCER, 2 PIECES Bécs, 19. század, festett, aranyozott porcelán, restaurált Vienna, 19th century, painted, gilded porcelain, restored m: 5-6 cm; d: 13 cm 28 000 Ft 90 300. CSÉSZE ALJJAL CUP WITH SAUCER Berlin, 1814-1841 között, KPM jelzéssel, festett, aranyozott porcelán Berlin between 1814-1841, KPM stamp, painted, gilded porcelain m: 10 cm; d: 14 cm 301. DÍSZTÁRGY / ORNAMENTAL PIECE dán, 20. század első fele, Bertel Thorvaldsen (1770-1844) a koppenhágai katedrálisban lévő keresztelőkútja után, biszkvit porcelán, Eneret (exclusive) jelzéssel, apró sérüléssel Danish, first half of the 20th century, after Bertel Thorvaldsen (1770-1844) fount of the Copenhagen Cathedral, biscuit porcelain, Eneret (exclusive) sign, with small damage m: 22,5 cm 34 000 Ft 120 302. KÁVÉSCSÉSZE ALJJAL TEACUP WITH SAUCER csehszlovák, 20. század, festett, aranyozott porcelán Czechoslovakia, 20th century, painted, gilded porcelain m: 8 cm, d: 12 cm 303. DÍSZTÁNYÉR / PLATE Rosenthal, 1916, festett porcelán, Julis D. Guldbrandsen terve Rosenthal, 1916, painted porcelain, Julis D. Guldbrandsen design d:20,5 cm 304. MOSDÓTÁL / WASHDISH Európa, 20. század eleje, festett, mázas keménycserép, sérült Europe, beginning of the 20th century, painted, glazed pottery, damaged h: 49 cm 305. PECSENYÉSTÁL / ROAST SERVING PLATE Budapest, 19. század vége, Láng M. Budapest jelzéssel, festett, aranyozott mázas porcelán Budapest, end of the 19th century, Láng M. Budapest stamp, painted, gilded, glazed porcelain h: 64 cm 306. VÁZA / VASE Herend, 20. század, festett porcelán, jelzett: Herend mélynyomás, tanuló festő, formaszám: 7026 Herend, 20th century, painted porcelain, signed: Herend stamp and student stamp, form number: 7026 m: 25 cm 20 000 Ft 70 307. PORCELÁN FIGURA PORCELAIN FIGURE Herend, 20. század eleje, Markup Béla (1873-1945) terve, mázas porcelán Herend, beginning of the 20th century, Markup Bela (1873-1945) design, glazed porcelain m: 20 cm 308. KASPÓ / PLANT POT német, 20. század első fele, festett, trébelt sárgaréz, sérült German, first half of the 20th century, painted, embossed brass, damaged m: 23 cm d: 28 cm 309. HAMUTÁL / ASH TRAY Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, festett, mázas porcelánfajansz, sérült Zsolnay-factory, Pécs, around 1900, painted, glazed porcelain faience, damaged d: 14 cm 14 000 Ft 50 310. BÁNAT / SORROW Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, eozinmázas fehércserép, apró sérülésekkel Zsolnay factory, Pécs, beginning of the 20th century, eosin-glazed white pottery, with small damages 14*23 cm 120 000 Ft 410 311. DÍSZTÁRGY ORNAMENTAL PIECE Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, eozinmázas porcelánfajansz Zsolnay-factory, Pécs, second half of the 20th century, eosin-glazed porcelain faience m: 14 cm 4 000 Ft 10 312. VÁZA / VASE Karsay Judit (1945-), korongolt mázas kerámia, jelezve talpán: Karsay Karsay Judit (1945-), wheeled, glazed pottery, signed on the bottom: Karsay m: 27 cm 48 000 Ft 160 22