BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat 12 óra

BIKSADY. 22. Árverés Festmények december 2. kedd 18 óra

BIKSADY. 27. Árverés Festmények május 19. kedd 18 óra

Május 21. BIKSADY Csésze aljjal / Cup with saucer

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

AUKCIÓ MÁJUS 7. és 8.

Premier Galéria nyolcadik aukció október 13.

9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista

17. Árverés Festmények május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

12. árverés 12th auction

Borítékos aukció tételei. Múzeumok éjszakája június 22.

jelzett / signed: Hans Scmitz számozott / numbered: 99/100 36*28 cm Ft 80 Kiadó/Publisher: Werner Kunze, Berlin, 1972

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

bemutatja a Kicsiben festve című gyűjteményes tárlatát Budapest 2016 augusztus

Beérkezett pályamûvek listája:

VELENCEI ÜVEG TÁL A KÁROLYI PALOTA UDVARÁN FELTÁRT TÖRÖK TÁROLÓBÓL

Árverés Auction november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak. Árverés Auction november 27-én 18 órakor mutárgyak

Prepositions Előljárószavak, prepozíciók

SENST MUZEUM, BUDAPEST, JLliUS-AUGUSZTUS

The Börötz (Berecz) Families of Ság c September 2011

Premier Galéria 13. aukció december 7.

BIKSADY. 33. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design március 8. kedd 18 óra

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 76/4. Ritschard szignó Tátrai tó technika: fa, olaj, díszkeretben méretek: 16 x 11 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 130.

Premier Galéria 11. aukció június 1.

82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003 technika: papír, akril méretek: 70 x 70 cm kikiáltási ár: Ft

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 48/2. Falikép,dombormû: Fohászkodó férfi technika: préselt lemez méretek: 28 x 34 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 2.

1. FREDERICK BLOEMAERT UTÁN, 19. SZÁZAD ÁRON PRÓFÉTA / AARON PROPHET tus, fedőfehér, papír / ink, opaque white on paper 30*22 cm 70 000 Ft 240 2. GIOVANNI BATTISTA CIPRIANI (1727-1785) HERMAFRODITA / HERMAPHRODITE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: G.B. Cipriani 36*22 cm 55 000 Ft 190 3. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TERMÉKENYÍTÉS / FERTILIZATION rézkarc, papír / etching on paper 10*7 cm 4. MATTHAM JELZÉSSEL, 17. SZÁZAD HOLDISTENNŐ / MOON GODDESS rézmetszet, papír / etching on paper 34*22 cm 55 000 Ft 190 5. MATTHÄUS I MERIAN (1593-1650) ERÉNYEK / VIRTUES rézkarc, papír / etching on paper 29,5*18 cm 36 000 Ft 120 6. MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD A MAGYAR KIRÁLYSÁG TÉRKÉPE MAP OF THE HUNGARIAN MONARCHY színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 52*61 cm 38 000 Ft 130 7. GIULIO ROMANO UTÁN, 19. SZÁZAD VÉGE MITOLÓGIAI HARCOS / MYTHOLOGICAL WARRIOR tus, akvarell, fedőfehér, papír / ink, watercolor, opaque white on paper 21,5*41 cm 120 000 Ft 410 8. ITÁLIAI METSZŐ, 18. SZÁZAD DIANA rézmetszet, papír / etching on paper 21*26 cm 36 000 Ft 120 9. MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE MAGYARORSZÁG TÉRKÉPE / MAP OF HUNGARY rézkarc, papír / etching on paper 18*25 cm 26 000 Ft 90 10. RICHARD PARR, 19. SZÁZAD CYPRIAN színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 14*20 cm Kiadó / Publisher: London, 1836, Published for the New Sporting Magazin by R. Ackermann, 191 Regent Street John Frederick Herring (1795-1865) festménye után apró sérüléssel / small damages 11. EDWARD HACKER (1813-1905) GOVERNESS színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 13,5*20,5 cm Winner of the Thousand Guinea Stakes and the Oaks, 1858. Kiadó / Publisher: London, Rogers&Tuxford, 246 Strand, 1858 Herry Hall, Newmarket festménye után 12. JAMES BARENGER (1780-C.1831) MULEY színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper 13,5*19 cm Kiadó / Publisher: M.A. Pittman, Warwick Square London, June 1. 1828. James Webb (c.1825-1895) festménye után 13. RICHARD KNÖTEL (1857-1914) BERLINI LOVASVÁGTA / BERLIN HORSE-RACE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper jelzett / signed: R. Knötel (nyomtatott/printed) 24*32 cm 14. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD SZALONBAN / IN THE SALON színes acélmetszet, papír kartonra ragasztva coloured etching on paper, pasted on cardboard 27*22 cm 4 000 Ft 10 15. EDWARD CUCUEL (1875-1954) A BERLINI OPERAHÁZ ELADÁSA ELŐTT BERLIN OPERA HOUSE BEFORE A PERFORMANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*24,5 cm 16. KIRCHER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KATONAI PARÁDÉ TRIESZTBEN SOLDIERS PARADE IN TRIESTE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Kircher (nyomtatott/printed) 34*25 cm Kiadó / Published: Buch für Alle Magazin, 1886, Heft 8., 200. oldal 17. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD VÉGE A SZABADSÁG SZOBOR FÁKLYÁJA / THE TORCH OF THE STATUE OF LIBERTY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*13 cm 18. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE LÁMPATERV / LAMP DESIGN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 21*7 cm 14 000 Ft 50 2

19. NÉMET METSZŐ, 18. SZÁZAD TŰZIJÁTÉK / FIREWORKS rézmetszet, papír / etching on paper 31*35 cm 24 000 Ft 80 20. NÉMET MŰVÉSZ, 18. SZÁZAD TŰZIJÁTÉK A NÜRNBERGI VÁRBAN FIREWORKS IN THE CASTLE OF NÜRNBERG rézmetszett, papír / etching on paper 29*38 cm 24 000 Ft 80 21. EDWARD CUCUEL (1875-1954) ESTE A BERLINI FRIEDRICHSTRASSÉN THE BERLIN FRIEDRICHSTRASSE AT NIGHT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*53 cm 22. M. WEBER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KARÁCSONYI VÁSÁR PÁRIZSBAN / CHRISTMAS MARKET IN PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: M Weber (nyomtatott/printed) 15,5*25 cm Marcel Lebrun festménye után / After a painting by Marcel Lebrun 23. RUDOLF ALFRED JAUMANN (1859-1923) VÍZESÉS / WATERFALL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: R.A. Jaumann 33,5*25 cm sérült / damaged 24. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD ELEJE BÉCSI ÜNNEP / VIENNA CELEBRATION nyomat, papír / print on paper 33*25 cm sérült / damaged 25. MORITZ LEDELI (1856-C.1920) FORGALOM BÉCSBEN / TRAFFIC IN VIENNA offset, papír / offset on paper jelzett / signed: M Ledeli (nyomtatott/printed) 34*25 cm 10 000 Ft 30 26. AUGUSTE-FRANCOIS GORGUET (1862-1927) PARIS ILLUSTRÉ CÍMLAP / PARIS ILLUSTRÉ COVER litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Aug. F. Gorguet (nyomtatott/printed) 39*29 cm 15 000 Ft 50 27. GOTTLOB THEUERKAUF (1833-1911) BERLINI NYÁRI SZÍNHÁZ BERLIN SUMMER THEATRE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 34*24 cm 28. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE PATKÁNYHARC / RAT-FIGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 22*32,5 cm 29. SCHÖNBERG JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI KARNEVÁL / VIENNESE CARNIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: EKxA (nyomtatott/printed) 23,5*33 cm Kiadó / Published: Allgemeine Illustrierte Zeitung 30. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE KROLL KERT, BERLIN / KROLL GARDEN, BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25,5*35 cm 20 000 Ft 70 31. WILLIAM PAPE (1859-1920) ARANYVASÁRNAP BERLINBEN SUNDAY BEFORE CHRISTMAS IN BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Pape (nyomtatott/printed) 27*36 cm 20 000 Ft 70 32. WILLIAM T. MAUD (1865-1903) CORNWALL HERCEGE ÉS HERCEGNŐJE QUEBECNÉL PRINCE AND PRINCESS OF CORNWALL IN QUEBEC színezett offset / coloured offset jelzett / signed: W.T. Maud (nyomtatott/printed) 25*31 cm 15 000 Ft 50 33. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI MULATÓ / RAZZLE IN VIENNA színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 24*32 cm 34. WILHELM GAUSE (1853-1916) A BÉCSI GRABEN / THE VIENNESE GRABEN fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: W. Gause (nyomtatott/printed) 25*36 cm Kiadó / Published: Illustrierte Zeitung Leipzig, No 2024, 1882. április 15. 300. oldal 35. VON STRUMFER&CO, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE HAMBURGI UTCAKÉP / STREET VIEW OF HAMBURG offset, papír / offset on paper 15*23 cm 10 000 Ft 30 3

36. HANS KATZLER (1881-1952) A NÉMET CSÁSZÁRNÉ LÁTOGATÁSA BÉCSBEN QUEEN OF GERMANY VISITING VIENNA fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: H Katzler (nyomtatott/printed) 24,5*36 cm 20 000 Ft 70 37. THURE THULSTRUP (1848-1930) TÉLI SPORT / WINTER SPORT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thulstrup (nyomtatott/printed) 25,*33 cm 38. WILHELM GAUSE (1853-1916) A BÉCSI RINGTRASSE ESTI FÉNYEI RINGTRASSE IN VIENNA AND ITS EVENING LIGHTS offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gause (nyomtatott/printed) 34*53 cm 39. LOUIS RÉMY SABATTIER (1863-1935) UTCAKÉP PÁRIZS KÖRNYÉKÉN / STREET VIEW NEAR PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: LR Sabattier 34*53 cm 40. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE JÉGKORCSOLYAPÁLYA / SKATING-RINK színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 11,5*13,5 cm 41. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE FÉNYKÍSÉRLET / LIGHT EXPERIMENT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 17*24 cm 14 000 Ft 50 42. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE RAJTAKAPÁS / GETTING CAUGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 10,5*12 cm 43. ANGE LOUIS JANET-LANGE (1815-1872) SZÍNÉSZEK / ACTORS színes fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Janet Lange (nyomtatott/printed) 16*25 cm 44. VÁGÓ PÁL (1853-1928) A STEFÁNIA ÚT A VÁROSLIGETBEN STREET IN THE CITY PARK offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Vágó; Metszette: Báint B 90 VII 20 14*19 cm 10 000 Ft 30 45. AUBERT&C, 19. SZÁZAD PLACE DE LA BOURSE litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Imp. D Aubert&Cie 17,5*24 cm 46. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE ÜNNEP MÜNCHENBEN / CELEBRATION IN MÜNICH fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Rob Ass. (nyomtatott/printed) 24*36 cm Robert Assmus rajza után (1837-1904) After the drawing of Robert Assmus (1837-1904) 47. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL A NEW YORKI SZABADSÁG-SZOBOR THE NEW YORK STATUE OF LIBERTY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: TM 17,5*23 cm 48. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE A BÉCSI VILÁGKIÁLLÍTÁS SZÖKŐKÚTJA THE GREAT FOUNTAIN OF THE VIENNA WORLD EXPO fametszet, papír / woodcut on paper 37*52 cm 17 000 Ft 60 L.v. Elliot rajza után, Kiadó: Illustrierte Zeitung Dresda, 1878. szeptember 27. After the drawing of L.v. Elliot, Published: Illustrierte Zeitung Dresda, September 27th 1878 49. W. THOMAS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE ŐFELSÉGE LÁTOGATÁSA PÁRIZSBAN HER MAJESTY VISITS PARIS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Thomas (nyomtatott/printed) 36,5*52 cm 26 000 Ft 90 Kiadó: The Illustrated London News, 1855. szeptember 8. Published: The Illustrated London News, September 8th 1855 50. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?) TŰZIJÁTÉK A VELENCEI SZENT MÁRK TÉREN FIREWORKS IN VENICE S ST. MARK S SQUARE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: T. Méaulle 24*32,5 cm Kiadó / Published: Le Monde Illustré 1875.IV.24 51. BARBERIS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TŰZIJÁTÉK A CANALE GRANDEN FIREWORKS ON THE CANALE GRANDE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Barbis (nyomtatott/printed) 18*21 cm 4

52. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE TORPEDÓ / TORPEDO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*32 cm 53. LENGYEL MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE ÜNNEP VARSÓBAN / CELEBRATION ON WARSAW színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: M.R.P.B. 25*31 cm 54. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MÁJUSI FESZTIVÁL PRÁGÁBAN / PRAGUE FESTIVAL IN MAY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Jass r. (nyomtatott/printed) 18*24 cm 55. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?) AZ ÚJ VILÁGÍTÓTORONY MARSEILLE-NÉL THE NEW LIGHTHOUSE BY MARSEILLE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: F. Méaulle sc; L Karner 24,5*33,5 cm 20 000 Ft 70 L Karner festménye után / After a painting by L Karner 56. SCHÖN JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TORPEDÓK / TORPEDOES színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 18*25 cm 57. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TENGERÉSZEK / SAILORS színezett fametszet, papír coloured woodut on paper jelzett / signed: FM (nyomtatott/printed) 26*24 cm 58. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE HALÁSZOK A VIHARBAN / FISHERMEN IN THE STORM színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 14*19 cm 59. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MÁJUSI ÜNNEPSÉG, 1868 / CELEBRATION IN MAY, 1868 színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*24 cm 60. BERTRAND JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SÉTA BOGOTÁBAN / A WALK IN BOGOTÁ színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Bertrand (nyomtatott/printed) 12*13 cm 20 000 Ft 70 61. OLASZ FESTŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE VELENCEI FESZTIVÁL / VENICE FESTIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25*36 cm Kiadó / Published: The Illustrated London News, 1866 62. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TORONTO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: RK (nyomtatott/printed) 19*25 cm 14 000 Ft 50 63. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD GONDOLÁSOK / GONDOLIERS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*33,5 cm Kiadó / Published: Le Monde Illustré 64. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SAINT PAUL KATEDRÁLIS ÜNNEPI FÉNYEI ST. PAUL S CATHEDRAL IN FESTIVE LIGHTS színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 13,5*11 cm 14 000 Ft 50 65. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MŰKINCS KIÁLLÍTÁS FOLKESTONEBAN ART TREASURE EXHIBITION IN FOLKSTONE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 15*24 cm 14 000 Ft 50 66. J.J. KIRCHNER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE A BÉCSI ELEKTROMOS KIÁLLÍTÁS VIENNA ELECTRONIC EXHIBITION színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*27,5 cm 67. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SAKKJÁTÉK / CHESS GAME offset, papír / offset on paper 15,5*23 cm 14 000 Ft 50 Illusztráció Wilhelm Jensen meséjéhez Illustration to a tale by Wilhelm Jensen 5

68. TYRA KLEEN (1874-1951) ÁRNYAK, 1902 / SHADOWS, 1902 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1902 26*40 cm 36 000 Ft 120 Ajánlás: Bertha Cockeram festőnőnek, St Ives 1913 Dedication: to Bertha Cockeram, St Ives 1913 69. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, II. STUDIES ON SEXUALITY, II. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 24*38 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 70. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SZENTJÁNOSBOGÁR / FIREFLY rézkarc, papír / etching on paper 23,5*20,5 cm 55 000 Ft 190 71. JOHN YUNGE BEATMAN, 20. SZÁZAD CSÁBÍTÁS / SEDUCTION tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Yunge 43,5*34,5 cm 320 000 Ft 1 080 72. HANS THOMA (1839-1924) SZERELEM FORRÁSA / SOURCE OF LOVE színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Hans Thoma 31*25 cm 55 000 Ft 190 73. FERNAND KHNOPFF (1858-1921) A MASZK / THE MASK rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: F. Khnoff; Le masque 18*10 cm 14 000 Ft 50 74. AUBREY BEARDSLEY (1872-1898) RÉMÁLOM / NIGHTMARE litográfia, papír / lithograph on paper 24*18,5 cm 55 000 Ft 190 75. NÉMET MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD CSÁBÍTÁS / SEDUCTION színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper 15*10 cm 36 000 Ft 120 76. MARION W. JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁROM ÁLOMTÁNCOS / THREE DREAMDANCERS tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Marion W 30*21,5 cm 32 000 Ft 110 Illusztráció Samuel Coleridge Taylor szerzeményéhez Illustratin to a work of Samuel Coleridge Taylor 77. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) LÁNY KORSÓKKAL / GIRL WITH PITCHERS gouache, papír, kartonra ragasztva gouache on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W. Wohlgemuth 16,5*12 cm 48 000 Ft 160 78. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, I. STUDIES ON SEXUALITY I. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*26 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 79. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL VI. STUDIES ON SEXUALITY VI. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 80. TYRA KLEEN (1874-1951) FÉNY ÉS ÁRNYÉK, 1907 LIGHT AND SHADOW, 1907 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1907 38*24,5 cm 26 000 Ft 90 81. VÉRTES MARCELL (1895-1961) TÁNC / DANCE színes litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Vertés számozott / numbered: 56/300 56*38 cm 75 000 Ft 250 lap a Dancing című mappából page from the Dancing folder 82. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) ANYA GYERMEKÉVEL MOTHER WITH HER CHILD rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István 33*24 cm 28 000 Ft 90 6

83. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER ceruza, gouache, papír pencil, gouache on paper 38,5*30 cm 220 000 Ft 750 84. ERIC GILL (1882-1940) ÁLLÓ AKT / STANDING NUDE ceruza, tus, gouache, papír pencil, ink, gouache on paper jelzett / signed: Bognor July 1911 17*13,5 cm 140 000 Ft 470 85. ZIG (?-1936) SZERELMESEK CSÓKJA / LOVERS KISS ceruza, gouache, filc papír / pencil, gouache, felt pen on paper 21*19 cm 120 000 Ft 410 86. HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901) ARISTIDE BRUANT DANS SON CABARET litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 25*18 cm 80 000 Ft 270 87. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír, kollázs gouache on paper, collage 39*28 cm apró sérüléssel / with small damage 220 000 Ft 750 88. ERTÉ (1892-1990) SZÍNPADTERV / STAGE DESIGN gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Erté 20*25 cm 320 000 Ft 1 080 89. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír / gouache on paper 36,5*56 cm sérült / damaged 220 000 Ft 750 90. NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD ADOLF PREIL KALAP REKLÁM ADOLF PREIL HAT ATVERTISEMENT gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: HDÖ 18*20 cm sérült / damaged 55 000 Ft 190 91. D. RÓNA EMMY (1904-1988) AJÁNDÉK / PRESENT ceruza, tus, akvarell, kollázs, papír pencil, ink, watercolor, collage on paper jelzett / signed: D. Róna Emy 17,5*24 cm 120 000 Ft 410 92. A. VALLÉE JELZÉSSEL HÖLGY ART DECO KALAPBAN, 1928 / LADY WITH ART DECO HAT, 1928 tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper jelzett / signed: A. Vallée 28 30*23 cm 93. LUDWIG VON HOFMANN (1861-1945) TAVASZ / SPRING litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Ludwig von Hofmann 37*26 cm 36 000 Ft 120 94. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MERENGŐ / CONTEMPLATION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 15*8 cm 95. ANDRÉ DES GACHONS (1871-?) FLÓRA, 1896 / FLORA, 1896 tus, akvarell, aranyfesték, papír ink, watercolor, gold paint on paper jelzett / signed: André des Gachons, 1896 20*17 cm 26 000 Ft 90 96. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) TÁNC / DANCE gouache, papír kartonra kasírozva gouacheon paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W Wohlgemuth 21*13 cm 65 000 Ft 220 97. VINKLER LÁSZLÓ (1912-1980) GYILKOS, 1962 / MURDERER, 1962 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Vinkler László, 1962. V. 29 29*20,5 cm 20 000 Ft 70 98. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) DÁVID / DAVID tus, papír / ink on paper 27,5*22 cm 60 000 Ft 200 99. MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?) AKTOK, 1921 / NUDES, 1921 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes 921 33*23 cm 80 000 Ft 270 100. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942) TALÁLKOZÁS / ENCOUNTER gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: W Wohlgemuth 28*19 cm 90 000 Ft 310 7

101. OTTO BAUMBERGER (1889-1961) JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Baumberger számozott / numbered: 51/125 63*48,5 cm 102. HADZSY OLGA (1880-?) SZENT MARGIT A NYULAK-SZIGETÉN, 1939 ST. MARGARET ON THE RABBIT ISLAND, 1939 jelzett / signed: Z. Hadzsy O. 1939 70*65 cm 140 000 Ft 470 103. PRIHODA ISTVÁN (1891-1956) MADONNA színes rézkarc, karton / coloured etching on cardboard 65*46 cm 48 000 Ft 160 Raffaello festménye után, szélein sérült After Raffaello s painting, damaged on the edges 104. A. LEINGRUB JELZÉSSEL BEVONULÁS JERUZSÁLEMBE, 1850 ENTERING JERUSALEM, 1850 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: A. Leingrub 1850 50,5*63 cm sérült / damaged 24 000 Ft 80 105. PITUK JÓZSEF (1906-1991) PÁSZTOROK IMÁDÁSA / WORSHIPPING THE SHEPHERDS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Pituk József, Pásztorok imádása 27,5*37,5 cm 20 000 Ft 70 106. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) BAJTÁRSAK / COMRADES rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István 24*31 cm 28 000 Ft 90 107. ZALAI TÓTH JÁNOS (1899-1978) BALATONI HALÁSZAT, 1966 / FISHING AT BALATON, 1966 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Zalai Tóth János 1966 24*36 cm 108. DÉSI-HUBER ISTVÁN (1895-1944) GÉMESKÚT / DRAW-WELL rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Dési Huber (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 19/20 15*23 cm 30 000 Ft 100 109. OCTAVE EDOUARD JEAN JAHYER (1826-?) KÁLVÁRIA / CALVARY rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Jahyer (nyomtatott/printed) 56*35,5 cm Gustave Doré (1832-1883) festménye után after the painting by Gustave Doré (1832-1883) 110. MOLNÁR C. PÁL (1894-1984) SÁRKÁNYÖLŐ SZENT GYÖRGY ST. GEORGE THE DRAGONSLAYER fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: MCP 35*26 cm 75 000 Ft 250 111. GÁBOR JENŐ (1893-1968) MINARET fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Gábor Jenő 35*27 cm 36 000 Ft 120 112. DELI ANTAL (1886-1960) TEMPLOM TÉR / TEMPLE SQUARE lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Deli Antal 25*20,5 cm sérült / damaged 30 000 Ft 100 113. DÉSI-HUBER ISTVÁN (1895-1944) DOMBOS TÁJ / HILLY LANDSCAPE rézkarc, papír / etching on paper 9*10 cm 20 000 Ft 70 114. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) VETÉS / CROPPING rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre 29,5*40,5 cm 115. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) VÍZHORDÓ / WATER-CARRIER rézkarc, papír / etching on paper 29,5*40,5 cm 24 000 Ft 80 116. BOGNÁR ZOLTÁN (1924-1992) HALAK / FISHES linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Bognár 25*37 cm 117. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) ASZTALNÁL / BY THE TABLE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre 29,5*40,5 cm 8

118. KONTULY BÉLA (1904-1983) SIRATÁS / MOURNING szén, gouache, papír / coal, gouache on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla 40*125 cm sérült / damaged 150 000 Ft 510 118. 119. 119. KONTULY BÉLA (1904-1983) FRESKÓTERV / FRESCO DESIGN szén, pasztell, papír / coal, pastel on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla 45*130 cm sérült / damaged 150 000 Ft 510 120. KONTULY BÉLA (1904-1983) EVEZŐK / OARAGE tus, toll, papír / ink on paper jelzett / signed: Nemessányi-Kontuly Béla 9,5*13 cm 50 000 Ft 170 121. JASCHIK ÁLMOS (1885-1950) BAGOLYTANYA, 1937 / OWLS DEN, 1937 gouache, tus, ceruza, rizspapír, karton gouache, ink, pencil on rice paper, cardboard jelzett / signed: Jaschik 1937 17*24 cm 95 000 Ft 320 122. BORSOS MIKLÓS (1906-1990) HOLDFÉNY A BALATON FELETT, 1962 MOONLIGHT OVER BALATON, 1962 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: BM 1962 V 46*61 cm sérült / damaged 150 000 Ft 510 123. KRÓN JENŐ (1882-1974) ALAKOK, 1922 / FIGURES, 1922 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Kron Jenő 1922 59*51,5 cm 60 000 Ft 200 124. STEFÁN HENRIK (1896-1971) PÉCS LÁTKÉPE / PÉCS SCENERY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Stephan H 23*29 cm 24 000 Ft 80 9

125. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) OLVASÓ FÉRFI / READING MAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy 29*19 cm 95 000 Ft 320 126. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) FIÚ PORTRÉJA, 1949 / PORTRAIT OF A BOY, 1949 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár G 1949 49*36 cm sérült / damaged 55 000 Ft 190 127. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) ÖNARCKÉP, 1952 / SELF-PORTRAIT, 1952 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár 1952 53*36 cm 65 000 Ft 220 128. SÁRKÁNY LÓRÁND (1904-1973) ALVÓ FÉRFI / SLEEPING MAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd 33*28 cm 28 000 Ft 90 129. ERDÉLYI JÓZSEF (1896-1978) FÉRFI PORTRÉ 1932 / PORTRAIT OF A MAN, 1932 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Erdélyi József 18,5*12,5 cm 20 000 Ft 70 130. MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?) SAPKÁS HÖLGY PORTRÉJA PORTRAIT OF A WOMAN WITH HAT tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes 42*31 cm 80 000 Ft 270 131. GYULAI LÍVIUSZ (1937-) KERTÉSZLÁNY / GARDENING GIRL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Gyulai 19*17 cm 50 000 Ft 170 132. KÖNIG DEZSŐ (1901-?) NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: König D 36*22 cm 60 000 Ft 200 133. D. RÓNA EMMY (1904-1988) NŐI PORTRÉ, 1962 PORTRAIT OF A WOMAN, 1962 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Róna Emy 1962 28*20 cm 20 000 Ft 70 134. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy F 34*21 cm 100 000 Ft 340 Dedikáció: Vajkai Aurélnak emlékül Medgyessy Bp. 937 IX/2 Dedication: To Vajkai Aurel Medgyessy Bp. 937 135. CZÓBEL BÉLA (1883-1976) PIHENŐ MODELL / RESTING MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel 30*39 cm 95 000 Ft 320 136. CZÓBEL BÉLA (1883-1976) MACSKA TANULMÁNYOK / CAT STUDIES ceruza, papír / pencil on paper 24*34 cm 70 000 Ft 240 kétoldalas / double sided 137. FRANZ STASSEN (1869-1949) MERLIN ÉS PLACIDUS / MERLIN AND PLACIDUS ceruza, tus, papír, kartonra ragasztva pencil, ink on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: F. Stassen 12,5*19,5 m 138. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) ALVÓ NŐ, 1935 / SLEEPING WOMAN, 1935 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy 935 24*34 cm 80 000 Ft 270 139. BORSOS MIKLÓS (1906-1990) BALATONI HALÁSZOK, 1960 / FISHING BY BALATON, 1960 rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Borsos Miklós 1960 31*41 cm 48 000 Ft 160 140. MIKUS GYULA (1905-1996) HALÁSZOK, 1959 / FISHERMEN, 1959 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: MGy1959 30*41 cm 40 000 Ft 140 141. SÁRKÁNY LÓRÁND (1904-1973) BALATONI SZÁNTÓFÖLD, 1954 / FIELD BY BALATON, 1954 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd 954 30*42 cm 28 000 Ft 90 142. LÁSZLÓ GYULA (1910-1998) BALATONPART, 1954 / ON THE SHORE OF BALATON, 1954 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: László Gy 1954 17*23 cm 10

143. GLATZ OSZKÁR (BUDAPEST, 1872-1958) BUBORÉKFÚJÓ / BLOWING BUBBLES színes rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Glatz Oszkár 36*27 cm szélein sérült / damaged on the edges 144. JÁRITZ JÓZSA (BUDAPEST, 1893-1986) NŐI AKT / FEMALE NUDE szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Járitz 46*28 cm 75 000 Ft 250 145. CZÓBEL BÉLA (1883-1976) MODELL / MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel 60*41 cm 120 000 Ft 410 146. KONDOR LÁSZLÓ (1901-1963) KARIKATÚRA, 1938 / CARICATURE, 1938 pasztell, szén, papír / pastel, coal on paper jelzett / signed: Kondor 1.XI.38 43*29 cm 147. BERKI VIOLA (1932-2001) BADACSONY SZÜRETKOR / BADACSONY AT HARVEST akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Berki Viola 20*17 cm 36 000 Ft 120 Dedikáció: Dr. Vajkai Aurélnak szeretettel Dedication: To Dr. Vajkai Aurel with love 148. ZEMPLÉNYI MAGDA (1899-1965) NŐI FEJ / FEMALE HEAD akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Zemplényi Magda Marosán 31,5*29 cm 130 000 Ft 440 149. FARKAS BÉLA (1895-1941) SEBESÜLT KATONA, 1937 / WOUNDED SOLDIER, 1937 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkas 1937 38*28 cm 90 000 Ft 310 150. BOGNÁR ZOLTÁN (1924-1992) BALATONALMÁDI akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bognár 33*40 cm 44 000 Ft 150 151. FORBÁT ALFRÉD (1897-1972) KILÁTÁS A PÉCSI SZÉKESEGYHÁZRA, 1917 VIEW OF THE CATHEDRAL OF PÉCS, 1917 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: forbát 917 14*20 cm 152. FORBÁT ALFRÉD (1897-1972) ARILD, 1952 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: forbat Arild 52 27*35 cm 65 000 Ft 220 153. BENCZE LÁSZLÓ (1907-1992) TÉLI TÁJ, 1970 / WINTER LANDSCAPE, 1970 tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: Bencze L 970 24*50 cm 46 000 Ft 160 154. SZENES TIBOR HERENDI PORCELÁN MINTARAJZ- PARADICSOMMADARAK, 4 DB, 1956 / HEREND PORCELAIN DESIGN- BIRDS OF PARADISE, 4 PIECES, 1956 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Szenes Tibor Herend 1956 V 30,5*43 cm 46 000 Ft 160 11

155. MAGYAR FESTŐ, 19. SZÁZAD BALATONFÜRED LÁTKÉPE / VIEW OF BALATONFÜRED 24*39 cm 80 000 Ft 270 156. SIENZEL JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE ALPESI TÁJ / ALPINE LANDSCAPE jelzett / signed: Sienzel 60*81 cm 55 000 Ft 190 157. ROMÁN FESTŐ, 20. SZÁZAD VONATON / ON THE TRAIN olaj, karton / oil on cardboard 41*68 cm 46 000 Ft 160 158. JOSEPH J. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD ELEJE VIRÁGCSENDÉLET / STILL LIFE WITH FLOWERS jelzett / signed: Joseph J 66*51 cm 380 000 Ft 1 290 159. NÉMET FESTŐ, 1800 KÖRÜL UTOLSÓ VACSORA / THE LAST SUPPER 25*58 cm sérült / damaged 34 000 Ft 120 160. OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, karton / gouache on cardboard 14,5*11,5 cm 36 000 Ft 120 161. ROBERT HUGO JÄCKEL (1872-1952) SZŐKE KISLÁNY, 1918 / BLONDE GIRL, 1918 jelzett / signed: R.H. Jäckel 1918 52*42 cm 180 000 Ft 610 162. OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD NÖI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, elefántcsont / gouache on ivory 7*5 cm 48 000 Ft 160 163. NÉMET, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS 50*40 cm 140 000 Ft 470 164. JOSEF PLANK (1815-1901) MÁRIA A GYERMEK JÉZUSSAL, 1900 MARY WITH THE CHILD JESUS, 1900 jelzett / signed: Jos. Plank 1900 66*50 cm 360 000 Ft 1 220 165. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) KUTYA, 1922 / DOG, 1922 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K 27*21,5 cm 38 000 Ft 130 166. CHARLES ANDRÉ REYNE (1873-1917) VADÁSZKUTYA LESBEN HUNTING-DOG ON THE LOOKOUT jelzett / signed: Ch. Reyne 92*73 cm 280 000 Ft 950 167. ALFRED PIRKHERT (1887-1971) A HŐS SZERELMES, 1914 / THE HERO S LOVE, 1914 jelzett / signed: Alfred Pirkhert 1914 120*80,5 cm 950 000 Ft 3 220 12

168. MIHALIK A. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE HOLLAND FALU / DUTCH VILLAGE olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Mihalik A. 16*31,5 cm 38 000 Ft 130 169. POLL HUGO (1867-1931) FOLYÓPART NAPFELKELTÉBEN / RIVER IN THE SUNRISE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Poll H 37*51,5 cm 140 000 Ft 470 170. MÉREY LÁSZLÓ, 20. SZÁZAD FJORD / FIORD olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Mérey L 54,5*68,5 cm 80 000 Ft 270 restaurált / restored 171. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD SORRENTO jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 50*77cm 240 000 Ft 810 172. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE VITORLÁSOK / SAILBOATS jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 60*80 cm 75 000 Ft 250 173. ABONYI ERNŐ (1884-1941) HALÁSZOK / FISHERMEN pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Abonyi E 50*70 cm 40 000 Ft 140 174. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) PROMENÁD / PROMENADE tempera, rétegeltlemez / tempera on plywood jelzett / signed: Vadász 34*40 cm 240 000 Ft 810 175. EUGENIO BENVENUTI (1881-1959) A SÓHAJOK HÍDJA / THE BRIDGE OF SIGHS akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: E Benvenuti 21*37 cm 110 000 Ft 370 176. BLAHOS RUDOLF (1917-1986) SANTA MARGHERITA jelzett / signed: Blahos 50*70 cm 95 000 Ft 320 177. ÚJVÁRY FERENC (1898-1971) VISEGRÁDI HALÁSZOK / FISHERMEN IN VISEGRÁD jelzett / signed: Újváry F. 60*80 cm 190 000 Ft 640 178. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) A DUNA ZEBEGÉNYNÉL / DANUBE BY ZEBEGÉNY akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szőnyi I 23,5*35 cm sérült / damaged 220 000 Ft 750 179. GYÜRKY BÉLA JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁBORGÓ TENGER / TEMPESTUOUS SEA jelzett / signed: Gyürky Béla 65*100 cm 80 000 Ft 270 13

180. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ (1864-1942) MOCSARAS TÁJ / MOORLAND jelzett / signed: Kézdi Kovács L 75*100 cm 80 000 Ft 270 181. VANKÓNÉ DUDÁS JULI (1919-1984) KEZDŐDIK A FORDU BOLHA A FONÓBAN / FOLK EVENT olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Vankóné Dudás Juli 56*60 cm 120 000 Ft 410 182. NAGY JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE KOSSUTH LAJOS IMÁJA A HONVÉDEKÉRT / PRAYER OF LAJOS KOSSUTH FOR THE ENLISTED olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Nagy 73*100 cm 110 000 Ft 370 183. FAHR H. JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE BETYÁR / RANGEMAN jelzett / signed: H. Fahr 36*54,5 cm 100 000 Ft 340 184. VISKI JÁNOS (1891-1987) CSIKÓSOK / RANGEMEN jelzett / signed: Viski J. 60*81 cm 90 000 Ft 310 185. VISKI JÁNOS (1891-1987) ITATÁS / WATERING jelzett / signed: Viski J. 50*66 cm 90 000 Ft 310 186. B. VERES GÉZA (1899-1970) VÁGTÁZÓ CSIKÓS / GALLOPPING WRANGLER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: B. Veres Géza 25*35 cm 187. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) FALUSI MULATSÁG / RURAL SPREE jelzett / signed: Pongrácz K 30*40 cm 60 000 Ft 200 188. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006) SZŐLŐSKERT, 1957 / VINEYARD, 1957 jelzett / signed: Szentgyörgyi 957 60*80 cm 110 000 Ft 370 189. SÁRDY BRUTUS (1892-1970) VASÁRNAP DÉLELŐTT / SUNDAY MORNING jelzett / signed: Sárdy Brutus 25*34,5 cm 190. SZABÓ ANTAL (1875 -?) TANYA GÉMESKÚTTAL, 1923 / FARM WITH DRAW-WELL, 1923 jelzett / signed: Szabó Antal 1923 56*74 cm 90 000 Ft 310 191. TIPARY DEZSŐ (1887-1964) FALUVÉGÉN / AT THE EDGE OF THE VILLAGE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Tipary Dezső 33*43 cm 90 000 Ft 310 Reprodukálva / Reproduced: Gömör Béla: Tipay Dezső élete és művészete, GMR Reklámügynökség Bt. Budapest, 2010, 67. kép, katalógus szám 152. 192. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD HOLLÓKŐ, 1947 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Hollókő, 1947 25*32,5 cm 26 000 Ft 90 193. SZABÓ VLADIMIR (1905-1991) HÁZ A DOMBOK KÖZT / HOUSE AMONG THE HILLS akvarell, papír / watercolor on paper 13*21 cm 26 000 Ft 90 194. MUHORAY MIHÁLY (1898-1969) POTTYANDI ARATÓK, 1947 / HARVESTING IN POTTYAND, 1947 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Pottyand, 1947 17*23 cm 14 000 Ft 50 14

195. ÚJVÁRY FERENC (1898-1971) VÍZPARTI TÁJ / LANDSCAPE AT THE RIVERSIDE jelzett / signed: Újváry Ferenc 40*50 cm 95 000 Ft 320 196. NEOGRÁDY LÁSZLÓ (1896-1962) TAVASZ A FALUSZÉLÉN / SPRINGTIME IN THE VILLAGE jelzett / signed: Neogrády László 60*80 cm 46 000 Ft 160 197. TIHANYI JÁNOS LAJOS (1892-1957) LEGELŐN / ON THE MEADOW olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Tihanyi J. Lajos 54*67 cm 44 000 Ft 150 198. JUSZKÓ BÉLA (1877-1969) ALFÖLDI TÁJ LOVASKOCSIVAL / LANDSCAPE WITH CARRIAGE jelzett / signed: Juszkó 60*80 cm 110 000 Ft 370 199. KÖRMENDI FRIMM ERVIN (1885-1939) TAVASZ NAGYBÁNYÁN / SPRING IN NAGYBÁNYA jelzett / signed: Körmendi 24,5*37 cm 65 000 Ft 220 200. GYELMIS-LUKÁCS JÁNOS (1899-1979) FALU A VÖLGYBEN / VILLAGE IN THE VALLEY jelzett / signed: Gyelmis L 60*80 cm 90 000 Ft 310 201. JÁNOSSY JELZÉSSEL ZSERNYEI UTCA, 1954 / A STREET IN ZSERNYE, 1954 jelzett / signed: Jánossy, 1954 80*95 cm 120 000 Ft 410 202. HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF (1889-1976) SZÉNABOGLYÁK, 1919 / HAYSTACKS, 1919 jelzett / signed: Nemes 50*56 cm 150 000 Ft 510 203. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) SZÉNAGYŰJTŐK / HAY-HARVEST jelzett / signed: Pongrácz K 60*80 cm 120 000 Ft 410 204. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995) SZENTENDRE, 1949 Banovszky 1949 60*80 cm 140 000 Ft 470 205. NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD DOMBOLDAL / HILLSIDE jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 73*100 cm 120 000 Ft 410 206. PERLMUTTER IMRE (1870 K.-1935) LOVASFOGAT A GÉMESKÚTNÁL HORSE CARRIAGE BY THE DRAW WELL olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Perlmutter Imre 14*11 cm 17 000 Ft 60 207. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) TANYA, 1934 / FARM, 1934 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Vadász Endre 934 40*50 cm 60 000 Ft 200 208. MUHORAY MIHÁLY (1898-1969) GÖCSEJI TÁJKÉP, 1938 / LANDSCAPE OF GÖCSEJ, 1938 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Göcsej, 938 21,5*18,5 cm 209. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE FALU / VILLAGE 71*90 cm 70 000 Ft 240 15

210. DARVASSY ISTVÁN (1888-1960) TABÁN / CITY VIEW jelzett / signed: Darvassy I 56*45 cm 65 000 Ft 220 211. KAZACSAY GERŐNÉ HIRSCH LUJZA (1871-?) FORRÁSNÁL / BY THE FOUNTAIN jelzett / signed: Kazacsay L 70*38 cm 65 000 Ft 220 212. KOMÁROMI- KATZ ENDRE (1880-1969) HAZAFELÉ / HOMEWARD 50*40,5 cm 140 000 Ft 470 213. REZES MOLNÁR LAJOS (1896-1989) PARASZTLÁNY / FARMER GIRL jelzett / signed: R. Molnár 69*55 cm restaurált / restored 60 000 Ft 200 214. ZEMPLÉNYI MITROVICH VIKTOR (1894-?) UTCARÉSZLET PÁRIZSBÓL STREET VIEW FROM PARIS 60*50,5 cm 120 000 Ft 410 215. RUFF FERENC SZERELMES PÁR, 1905 / COUPLE IN LOVE, 1905 olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Ruff F 905 63*90 cm 180 000 Ft 610 216. GWERK ÖDÖN (1895-1956) GOMOLYGÓ FELHŐK / WHIRLING CLOUDS 45*54 cm 160 000 Ft 540 217. MAGYAR FESTŐ, 1900 KÖRÜL ŐSZI ERDŐ PATAKKAL / AUTUMN FOREST WITH CREEK olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas on cardboard 63*100 cm 65 000 Ft 220 218. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ (1864-1942) GÓLYÁK / STORKS jelzett / signed: Kézdi-Kovács L 75*100 cm 110 000 Ft 370 219. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) HEGYI TÚRÁZOK / MOUNTAIN HIKERS olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre 40,5*50,5 cm 200 000 Ft 680 220. FRECSKAY ENDRE (1875-1919) NAPLEMENTE, 1902 / SUNSET, 1902 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Frecskay Endre 1902 24*32 cm 80 000 Ft 270 221. IVÁNYI-GRÜNWALD BÉLA MŰHELYE, 1930 KÖRÜL (1867-1940) PÁSZTOR AZ ALKONYATBAN SHEPHERD IN THE TWILIGHT jelzett / signed: Iványi Grünwald Béla 64*80 cm 550 000 Ft 1 860 222. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) ŐSZI ERDŐ, 1928 / AUTUMN FOREST, 1928 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K 928 30*40 cm 50 000 Ft 170 223. SCHUBERT ERNŐ (1903-1960) FÁK KÖZÖTT / AMONG THE TREES akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Schubert E 21*29,5 cm 220 000 Ft 750 224. CLAUDIUS LINOSSIER (1893-1953) TÁJKÉP, 1943 / LANDSCAPE, 1943 jelzett / signed: Cl Linossier 1943 27*36 cm 95 000 Ft 320 16

225. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) ÚT RÓMA FELÉ, 1931 / ROAD TO ROME, 1931 olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Szegedi Molnár G. Róma 1931 49,5*59 cm 150 000 Ft 510 226. HOLBA TIVADAR (1906-1995) RÉGI HÁZAK SOPRONBAN / OLD HOUSES IN SOPRON jelzett / signed: Holba 45*60 cm 90 000 Ft 310 227. POGÁNY GÉZA (1927-2001) BUDAI PARKRÉSZLET / A PARK IN BUDA jelzett / signed: PG 50*60 cm 95 000 Ft 320 228. UDVARY PÁL (1900-1987) VIRÁGZÓ KERTEK / BLOSSOMING GARDENS jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm 90 000 Ft 310 229. FRANCIA FESTŐ, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE PARK A VÁROSBAN / A PARK IN THE CITY 45*60 cm 36 000 Ft 120 230. SCHADL JÁNOS (1892-1944) KÚRIA UDVARA, 1912 / GARDEN OF A MANSION, 1912 olaj, vázon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Schadl 912 28,5*38,5* cm 150 000 Ft 510 231. LAKATOS ARTÚR (1880-1968) A SÁROSPATAKI VÁR, 1957 / SÁROSPATAK CASTLE, 1957 jelzett / signed: Lakatos A. 1957 50*70 cm 70 000 Ft 240 232. BÖHM LIPÓT (1916-1995) BUDAI VÁR KILÁTÁSA A NAPHEGYRŐL VIEW OF THE BUDA CASTLE jelzett / signed: Poldi 73,5*10,5 cm 85 000 Ft 290 233. UDVARY PÁL (1900-1987) BADACSONYTOMAJI KIKÖTŐ HARBOUR OF BADACSONYTOMAJ jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm 85 000 Ft 290 234. FENYŐ ANDOR ENDRE (1904-1971) BALATON-FELVIDÉK / BALATON PROVINCE jelzett / signed: Fenyő 60*80 cm 95 000 Ft 320 235. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE SZÍNES HÁZTETŐK / COLOURFUL ROOFTOPS 18,5*27,5 cm 236. OSZTRÁK FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE ALTAUSSEE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Altaussee 12,5*18,5 cm 5 000 Ft 20 237. MOLDOVÁN ISTVÁN (1911-2000) FEHÉR TANYA / WHITE FARM jelzett / signed: Moldován 50*90 cm 40 000 Ft 140 238. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD SZENTENDREI BOROSPINCÉK WINE-CELLARS OF SZENTENDRE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 34*26,5 cm 20 000 Ft 70 239. HILDEGARD SCHOLZ (1894-1991) NÜRNBERGI PIACTÉR NURNBERG MARKETPLACE ceruza, akvarell, papír pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Scholz, Nürnberg 57,5*43 cm 130 000 Ft 440 240. BENYOVSZKY ISTVÁN (1898-1969) SZÁNTÁS, 1923 / PLOUGHING, 1923 olaj, vászon kartonra kasírozva / oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Benyovszky 923 32*48 cm 50 000 Ft 170 17

241. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE VÍZPARTI FÉNYEK / LIGHTS BY THE WATER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 35*49,5 cm 242. BLAHOS RUDOLF (1917-1986) SIÓFOKI MÓLÓ / SIÓFOK PIER jelzett / signed: Blahos 46*90 cm 44 000 Ft 150 243. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD BALATONI MÓLÓ / BALATON PIER jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 50*60 cm 120 000 Ft 410 244. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) PECÁZÓK A FOLYÓPARTON / ON THE RIVERSIDE jelzett / signed: Pongácz K 80*90 cm 160 000 Ft 540 245. KLIENÉ RÓNA KLÁRA (1901-1987) FALUSI UDVAR, 1933 / VILLAGE GARDEN, 1933 jelzett / signed: K. Róna Klára, 1933 60*80 cm 120 000 Ft 410 246. PLEIDELL JÁNOS (1915-2007) DOMBOLDAL, 1983 / HILLSIDE, 1983 jelzett / signed: Pleidel 983 60*80 cm 240 000 Ft 810 247. FASSEL L OUSA FERENC (1915-2009) TANYA LÓVAL / FARM WITH A HORSE jelzett / signed: Fassel 50*70 cm 80 000 Ft 270 248. NÉMETH LÁSZLÓ (1913-) DUNAKANYAR / DANUBE BEND jelzett / signed: Németh L 60*80 cm 95 000 Ft 320 249. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) FELHŐS TÁJ / CLOUDY LANDSCAPE olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre 50*40 cm 120 000 Ft 410 250. EURÓPAI FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE IPARI KIKÖTŐ / INDUSTRIAL HARBOUR olaj, farostlemez / oil on chipboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 60*50 cm 24 000 Ft 80 251. OZORAI GULYÁS JÁNOS (1894-1951) FOLYÓPARTON / BY THE RIVER olaj, vászon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Gyulyás János 34*27 cm 24 000 Ft 80 252. KLIE ZOLTÁN (1897-1992) KERTI VIRÁGOK / GARDEN FLOWERS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Klie Zoltán 41*29 cm 253. MIKUS GYULA (1905-1996) ÖNARCKÉP FESTÉS KÖZBEN SELF-PORTRAIT WHILE PAINTING akvarell, papír / watercolor on paper 50*70 cm 50 000 Ft 170 254. MIKUS GYULA (1905-1996) TIHANYI ERDŐ / TIHANY FOREST olaj, fa / oil on wood 29*59 cm 40 000 Ft 140 255. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006) A VADÁSZ / THE HUNTER olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 60*80 cm 130 000 Ft 440 256. PARÓCZY ÁGNES (1937-) TÁJ / LANDSCAPE jelzett / signed: Paróczy Á 50*70 cm 50 000 Ft 170 18

257. MAGYAR FESTŐ, 1960 KÖRÜL TÁJ HÁZAKKAL / LANDSCAPE WITH HOUSES tempera, papír / tempera on paper 46*60 cm 60 000 Ft 200 258. KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, 1925-1994) TANYA, 1981 / FARM, 1981 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Koszta R 1981 50*70 cm 65 000 Ft 220 259. PLEIDELL JÁNOS (1915-2007) KILÁTÁS A BUDAI VÁRRA, 1985 / VIEW OF THE BUDA CASTLE, 1985 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Pleidel 985 40*60 cm 120 000 Ft 410 260. FARKASHÁZY MIKLÓS (1895-1964) KIS PIAC SAN GIMIGNANO TORNYAI ALATT, 1939 SMALL MARKET UNDER THE TOWERS OF SAN GIMIGNANO, 1939 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkasházy 58*40 cm 280 000 Ft 950 261. BARTHA LÁSZLÓ (1908-1998) TÉLI BALATON, 1958 / BALATON IN WINTER, 1958 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László 1958 25*40 cm 120 000 Ft 410 262. SALAMON GYÖRGY (1948-) NAGYAPA UNOKÁJÁVAL / GRANDFATHER WITH GRANDCHILD jelzett / signed: Salamon György 122*100,5 cm 65 000 Ft 220 263. JOBBÁGYI GEIGER MIKLÓS (1892-1959) ÜLŐ NŐI AKT, 1929 / SITTING NUDE, 1929 jelzett / signed: Jobbágyi Geiger M. Paris 1929 46*33 cm 65 000 Ft 220 264. SZÁSZ ENDRE (1926-2003) ŐSZ-KIRÁLY / AUTUMN-KING olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 45*33,5 cm 180 000 Ft 610 265. SALAMON GYÖRGY (1948-) FIATALASSZONY, 1976 / YOUNG WOMAN, 1976 jelzett / signed: Salamon György, 1976 119,5*100,5 cm 65 000 Ft 220 266. SIDELSZKY L JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE RÓZSÁS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH ROSES jelzett / signed: Sidelszky L. 60*80 cm 65 000 Ft 220 267. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995) CSENDÉLET KÖRTÉKKEL / STILL LIFE WITH PEARS jelzett / signed: Bánovszky 60*80 cm 120 000 Ft 410 268. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995) CSENDÉLET CIKLÁMENNEL / STILL LIFE WITH SOWBREAD jelzett / signed: Bánovszky 60*80 cm 130 000 Ft 440 269. ILLÉNYI TAMARA (1944-) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Illényi T 58*80 cm 70 000 Ft 240 19

271. KLIE ZOLTÁN (1897-1992) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Klie 70*67 cm 110 000 Ft 370 270. ZEMPLÉNYI MAGDA (1899 - BUDAPEST, 1965) AKT PIROS PAMLAGON / NUDE ON RED SOFA olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Zemplényi 46*59 cm restaurált / restored 460 000 Ft 1 560 272. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006) CSENDÉLET KÖNYVVEL, 1959 / STILL LIFE WITH A BOOK, 1959 jelzett / signed: Szentgyörgyi 959 60*80 cm 120 000 Ft 410 273. MÁCSAI ISTVÁN (1922-2005) VIRÁGOK BOKÁLYBAN / FLOWERS IN JUGS jelzett / signed: Mácsai 60,5*76 cm 80 000 Ft 270 274. SCHUBERT ERNŐ (1903-1960) PALACKOS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH BOTTLES akvarell, papír / watercolor on paper 24,5*35,5 cm 220 000 Ft 750 275. FARKAS GYÖRGY (1911-1995) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Farkas György 80*60 cm 90 000 Ft 310 276. STANISLAV STÜCKGOLD (1868-1933) FÉRFI PORTRÉ / PORTRAIT OF A MAN olaj, vászon, kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: St. 41,5*33 cm 340 000 Ft 1 150 277. FÁY GYŐZŐ (1918-2005) PIPACSOK, 1957 / POPPIES, 1957 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Fáy Győző 1957 55*46 cm 85 000 Ft 290 278. TUNYOGI SZŰCS SÁNDOR, MŰKÖDÖTT A 20. SZÁZADBAN MEZEI VIRÁGOK / FIELD FLOWERS jelzett / signed: Tunyogi Szűcs 100*75 cm 110 000 Ft 370 20

279. JAPÁN MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD GÉSA / GEISHA színes fametszet, rizspapír coloured woodcut on rice paper 37*25,5 cm 32 000 Ft 110 280. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL VARÁZSLAT / MAGIC ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper d: 18 cm 48 000 Ft 160 281. MOLNÁR BÉLA INDIAI TÁNCOSNŐ, 1938 / INDIAN DANCER, 1938 festett selyem / painted silk jelzett / signed: Molnár Béla 938 30*23 cm 48 000 Ft 160 282. JAPÁN MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TUDÓS / SCIENTIST fametszet, rizspapír / woodcut on rice paper jelzett / signed: 21*15 cm 28 000 Ft 90 283. JANKAY TIBOR (1899-1944) FEJEK / HEADS jelzett / signed: Jankay 95*66 cm 140 000 Ft 470 284. SZÁSZ ENDRE (1926-2003) VADÁSZ / HUNTER olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 45*45 cm 180 000 Ft 610 285. SZÁSZ ENDRE (1926-2003) HALAK PIROS GYÖNGYÖKKEL / FISHES WITH RED PEARLS olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E 60*70 cm 160 000 Ft 540 286. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MITOLÓGIAI RELIEF / MYTOLOGICAL RELIEF gipsz, fa / gypsum on wood 40*60 cm sérült / damaged 26 000 Ft 90 287. ORCI JÓZSEF PAPRIKAJANCSI, 1978 PUNCHINELLO, 1978 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Orci 78 99,5*39,5cm 48 000 Ft 160 288. CLEO HARTWIG (1911-1988) BAGOLY, 1965 KÖRÜL OWL, AROUND 1965 gipsz / plaster jelzett / signed: C. Hartwig m: 26 cm 85 000 Ft 290 289. BESZÉDES JÁNOS LÁSZLÓ (1874-1922) PIPÁZÓ JUHÁSZ / SHEPHERD WITH PIPE bronz, márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: Beszédes m: 41 cm 150 000 Ft 510 290. SZÉKELYKERESZTÚRI HORVÁTH ÁRPÁD (1898 -?) SIRATÁS, 1933 / MOURNING, 1933 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Székelykeresztúri Horváth 933 20*33*14 cm 291. STEPHAN ABEL SINDING (1846-1922) A CSÓK (1889) / THE KISS (1889) bronzírozott keménycserép / bronzed pottery m: 26 cm 260 000 Ft 880 Öntötte: Keller Reinee Berlin, 1902, Gesetzlich Geschützt jelzéssel Cast: Keller Reinee Berlin, 1902, with Gesetzlich Geschützt sign 292. GEORGES FLAMAND (1895-1925) RELIEF bronz / bronze jelzett / signed: G. Flamand d: 17 cm 65 000 Ft 220 21

293. IMÁDSÁG / PRAYER Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), színesen festett kerámia, hátoldalán jelzett: Kiss Roóz Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted pottery, signed on the back: Kiss Roóz m: 18,5 cm 294. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Gorka Lívia (1925-2001), 1960 körül, narancs és sárga mázas kerámia, talpán GL jelzés Lívia Gorka (1925-2001), around 1960, orange and yellow-glazed pottery, signed on the bottom: GL m: 9 cm; d: 12 cm 14 000 Ft 50 295. GYERTYATARTÓ PÁR PAIR OF CANDELABRA Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz 16,5 cm 296. HALAS DÍSZKANCSÓ / JUG Gorka Géza, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), 1960 körül, zöld színárnyalatú mázas kerámia, talpán jelzett: Gorka Geza Gorka, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), around 1960, green-shaded glazed pottery, signed on the bototm: Gorka m: 20 cm 297. VÁZA / VASE Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz m: 17,5 cm 298. CSOKOLÁDÉS CSÉSZE CHOCOLATE CUP Rosenthal, 1914-1915, festett, aranyozott porcelán, apróbb kopásokkal Rosenthal, 1914-195, painted, gilded porcelain, slightly worn m: 10 cm 299. CSÉSZE ALJJAL, 2 DB CUP WITH SAUCER, 2 PIECES Bécs, 19. század, festett, aranyozott porcelán, restaurált Vienna, 19th century, painted, gilded porcelain, restored m: 5-6 cm; d: 13 cm 28 000 Ft 90 300. CSÉSZE ALJJAL CUP WITH SAUCER Berlin, 1814-1841 között, KPM jelzéssel, festett, aranyozott porcelán Berlin between 1814-1841, KPM stamp, painted, gilded porcelain m: 10 cm; d: 14 cm 301. DÍSZTÁRGY / ORNAMENTAL PIECE dán, 20. század első fele, Bertel Thorvaldsen (1770-1844) a koppenhágai katedrálisban lévő keresztelőkútja után, biszkvit porcelán, Eneret (exclusive) jelzéssel, apró sérüléssel Danish, first half of the 20th century, after Bertel Thorvaldsen (1770-1844) fount of the Copenhagen Cathedral, biscuit porcelain, Eneret (exclusive) sign, with small damage m: 22,5 cm 34 000 Ft 120 302. KÁVÉSCSÉSZE ALJJAL TEACUP WITH SAUCER csehszlovák, 20. század, festett, aranyozott porcelán Czechoslovakia, 20th century, painted, gilded porcelain m: 8 cm, d: 12 cm 303. DÍSZTÁNYÉR / PLATE Rosenthal, 1916, festett porcelán, Julis D. Guldbrandsen terve Rosenthal, 1916, painted porcelain, Julis D. Guldbrandsen design d:20,5 cm 304. MOSDÓTÁL / WASHDISH Európa, 20. század eleje, festett, mázas keménycserép, sérült Europe, beginning of the 20th century, painted, glazed pottery, damaged h: 49 cm 305. PECSENYÉSTÁL / ROAST SERVING PLATE Budapest, 19. század vége, Láng M. Budapest jelzéssel, festett, aranyozott mázas porcelán Budapest, end of the 19th century, Láng M. Budapest stamp, painted, gilded, glazed porcelain h: 64 cm 306. VÁZA / VASE Herend, 20. század, festett porcelán, jelzett: Herend mélynyomás, tanuló festő, formaszám: 7026 Herend, 20th century, painted porcelain, signed: Herend stamp and student stamp, form number: 7026 m: 25 cm 20 000 Ft 70 307. PORCELÁN FIGURA PORCELAIN FIGURE Herend, 20. század eleje, Markup Béla (1873-1945) terve, mázas porcelán Herend, beginning of the 20th century, Markup Bela (1873-1945) design, glazed porcelain m: 20 cm 308. KASPÓ / PLANT POT német, 20. század első fele, festett, trébelt sárgaréz, sérült German, first half of the 20th century, painted, embossed brass, damaged m: 23 cm d: 28 cm 309. HAMUTÁL / ASH TRAY Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, festett, mázas porcelánfajansz, sérült Zsolnay-factory, Pécs, around 1900, painted, glazed porcelain faience, damaged d: 14 cm 14 000 Ft 50 310. BÁNAT / SORROW Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, eozinmázas fehércserép, apró sérülésekkel Zsolnay factory, Pécs, beginning of the 20th century, eosin-glazed white pottery, with small damages 14*23 cm 120 000 Ft 410 311. DÍSZTÁRGY ORNAMENTAL PIECE Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, eozinmázas porcelánfajansz Zsolnay-factory, Pécs, second half of the 20th century, eosin-glazed porcelain faience m: 14 cm 4 000 Ft 10 312. VÁZA / VASE Karsay Judit (1945-), korongolt mázas kerámia, jelezve talpán: Karsay Karsay Judit (1945-), wheeled, glazed pottery, signed on the bottom: Karsay m: 27 cm 48 000 Ft 160 22