72. ÁRVERÉS DECEMBER 10. /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

71. ÁRVERÉS NOVEMBER 05. /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U. 5 /

leütési ár: Ft leütési ár: 700 Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

70. ÁRVERÉS /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U. 5 /

69/12. Rokokó hölgy technika: porcelán méretek: 6,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

ÉREM, PLAKETT: 1-31.tétel

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista

82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003 technika: papír, akril méretek: 70 x 70 cm kikiáltási ár: Ft

ARTE Galéria és Aukciós Iroda GRAFIKAI ÁRVERÉSE / SZOMBAT / 11 ÓRA az aukció helyszíne: FUGA / V., Petőfi Sándor u.

TAMÁSI XCO Magyar Kupa Futam

Szakál Ernő - A szobrász- és éremművész -

2016. november KEPPEL GYŰJTEMÉNY

A MAGYAR FILM OLVASÓKÖNYVE ( )

A három Mária. Aranyozott faszobor

13. Grafikai Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK

TDVT2017 VELENCEBIKE MTB MARATON RT/KT/HT

Premier Galéria 13. aukció december 7.

Zen Bu Kan Kempo Eger Kupa jegyzőkönyv

MAPPÁK. A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,

Helyezés Rajtszám Név Egyesület Korcsoport Licensz Idő férfi MTB rövid Kovács Győző VelenceBikeTeam Master1 0:52: Kőszegi Krisztián

Premier Galéria nyolcadik aukció október 13.

Premier Galéria 11. aukció június 1.

NYILVÁNTARTÁSI ADATKIVONAT

akril, pasztel, homok, vászon

Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0

72. ÁRVERÉS 2016. DECEMBER 10. /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U. 5 / A KIÁLLÍTÁS AZ ARTE GALÉRIÁBAN TEKINTHETŐ MEG 2016. 11. 24 12. 09. KÖZÖTT, HÉTKÖZNAPOKON 11-19, SZOMBATON 10-14 ÓRÁIG. Érmek, plakettek 1. Scharff, Anton (1845 1903), Ybl érem (Magyar Mérnök és Építész Egylet) vert, ón, 50,5 mm 3 600 3 600 2. Scharff, Anton (1845 1903), Eduard Forchheimer 70. születésnapjára, 1890., öntött, bronz, 3 000 0 3. Piffl Antal, 1891. évi Délmagyarországi Ipar és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott, vert, br 4 000 0 4. Ismeretlen alkotó, Temesvár, 1907 (Kézműves vásár?) fém, 50 mm 6 500 0 5. Boehm, Joseph Daniel (1794 1865), Borúra derű (Berán Nándor műhelyéből) vert, bronz, 1 000 1 000 6. Murányi Gyula (1881-1920), Ágai Adolf emlékérem, 1916., vert, bronz, 68 x 53 mm 3 800 0 7. Madarassy Walter (1909 1994), Budapest Székesfőváros Vízművei 1867 1947., öntött, bro 6 000 0 8. Berán Lajos (1882-1943) Szép Ilonka/Budapesti emlék, 1931., vert, bronz 79,5 mm 1 400 3 000 9. Ispánky József (1906 1992) Katonai parancsnokság..., medálként vert, bronz, 55 x 51 mm 3 500 3 500 10. Boldogfai Farkas Sándor ( 1907 1970) Országos Magyar-Lengyel Diákszövetség 1928 38 2 800 2 800 11. Berán Lajos (1882 1943), Országos Testnevelési Tanács érme, vert, bronz, ezüstözve, 60 m 2 400 0 12. Kiss Nagy András (1930-1997), Korányi Sándor emlékérem, vert, bronz, 60 mm 2 000 2 000 13. R. Kiss Lenke (1926-2000), Lóczy Lajos (1849-1920), plakett, öntött, bronz 70 x 46 mm 3 000 3 400 14. Borsos Miklós (1906 1990), Fiziológiai kongresszus, 1980. Budapest, vert, bronz, 60 mm 2 000 2 200 15. Váró Márton (1943), Prof.Dr. Bognár Rezső 65. születésnapjára, 1978., öntött, bronz, 111 mm 2 000 2 200 16. Képíró Zoltán (1944), "Dózsa 500" Cegléd, 1972 vert, bronz, 61mm 1 000 1 000 17. Hangvilla alakú kitűző + 7 érem/plakett: 4 cseh, 1 román, 2 lengyel ( közte St.,Sikora: Chopi 17 000 17 000 18. 10 darab pénzintézeti és Nemzeti Bank érmei, kitűzői, medáljai, díjai sport és más témákban 6 500 0 19. 5 darab: Sport díj/érem: Kisfaludy Strobl Zsignond, Madarassy Walter, Csorba Géza(Komjádi 10 000 10 000 Grafika 20. Aba Novák Vilmos (1894-1941), Kaszálók, 1926, rézkarc, szignált, 32,5 x 43,5 cm 24 000 24 000 21. Almási Gertrúd (1951), Karácsony, 2001, pasztell, 21,7 x 24,7 cm 17 000 17 000 22. Bálint Endre (1914-1986), Piros kép, 1970, linómetszet, szignált, 50,5 x 49,2 cm 22 000 22 000 23. Barcsay Jenő (1900-1988), Ház (Falak, kapuk, ablakok ), rézkarc, 13/100, szignált., 6,6 x 17, 17 000 17 000 24. Barcsay Jenő (1900-1988), Fekete - szürke kompozíció, szita, 49/50, szignált, 40,5 x 30 cm 15 000 15 000 25. Barcsay Jenő (1900 1988), Dombos táj, szitanyomat, szignált, 10,3 x 21,3 cm 8 000 10 000 26. Belányi Viktor (1877-1955), Kísértés, akvarell, tus, 48 x 39,3 cm, sérült 15 000 15 000 27. Belányi Viktor (1877-1955), Tabáni úriasszony, tus, akvarell, 42 x 33 cm, sérült 15 000 34 000 28. Boór Vera (1923-2007), Falu, 1940-es évek, tus, kasírozva, 17,5 x 14,3 cm 32 000 0 29. Borsos Miklós (1906-1990), Vándorok a tóparton, 1970, rézkarc, szignált, 33 x 49 cm 9 000 14 000 30. Borsos Miklós (1906-1990), Alvó, 1968, rézkarc, szignált, 8,4 x 14,5 cm 9 000 19 000 31. Czóbel Béla (1883-1976), Mimi portréja, 1976. évi kiállítási bélyegzővel, rézkarc, papír, 19,5 15 000 15 000 32. Czóbel Béla (1883-1976), "Nagymellű nő" (Czóbel Béla ajándéka), ceruza, 41 x 28 cm 38 000 50 000 33. Csók István (1865-1961), Csendélet a szabadban, litográfia, szignált, 35,5 x 28 cm 9 000 0 34. Deim Pál (1932-2016), Kőszeg vára, rézkarc, szignált, 29,5 x 40 cm 9 500 9 500

a grafikák papírra készültek / 2. oldal 35. Dési Huber István (1895-1944), Mutatványosok, 1927, rézkarc, szignált, sérült, 20 x 29 cm 12 000 12 000 36. Dési Huber István (1895-1944), Csendélet korsóval, fatállal (1930 körül), ceruza, 32,6 x 24,5 24 000 0 37. Dési Huber István (1895-1944), Szopós bivaly az anyjával, tusrajz, 14,5 x 11 cm 22 000 0 38. Dési Huber István (1895-1944), Santa Maria della Grazie, rézkarc, sk. szignóval, sérült, 20 x 13 000 13 000 39. Dési Huber István (1895-1944), Férfifej, rézkarc, sajátkezü szignóval, 23 x 19 cm 13 000 0 40. Drozdik Orsolya (1946), Diplopia, fotómontázs, 24 x 17,5 cm 28 000 28 000 41. Erdőssy Béla (1871-1928), Fasor, 1909 (Magyar Iparm. műmell.), színes linómetszet, 24,6 x 4 000 11 000 42. Farkas György (1911-1995), Ablakban, kollázs, tempera, 40 x 30 cm 36 000 0 43. Farkasházy Miklós (1895-1964), Anya gyermekével, 1925, rézkarc, szignált, 17,5 x 10 cm 19 000 0 Plakát, plakáttervek 44. Medveczky Jenő (1902 1969), Első szabad nemzeti kiállítás, 1945., színes linómetszet, 47, 15 000 22 000 45. Kecskeméty Károly (1915 2003), Két Brandy reklám lap tempera, papírragasztás (2x) 34 x 2 13 000 15 000 46. Kálmánchey Zoltán (1942 1999), filmplakát terv: A diktátor, 1973., ceruza, szén, akvarell, fóliázva, 35 15 000 40 000 47. Kálmánchey Zoltán (1942-1999), filmplakát terv: Botrány az Operában, 1972., ceruza, tus, kréta, fóliázva, 35 x 25 cm 15 000 36 000 48. Kálmánchey Zoltán (1942-1999), filmplakát terv: Forró vizet a kopaszra, 1972., ceruza, zsírkréta, fóliázva, 35 x 25 cm 12 000 12 000 49. Kálmánchey Zoltán (1942-1999), plakátterv: Lányszöktetés, 1972., zsírkréta, tus, fóliázva, 35 x 25 c 12 000 12 000 50. Kálmánchey Zoltán (1942-1999), plakátterv: Mázsácska, 1972., zsírkréta fóliázva, 35 x 25 c 12 000 12 000 51. Kálmánchey Zoltán (1942 1999), plakátterv : Május 1. 1974., ceruza, akvarell, 70 x 50 cm, 15 000 15 000 Összevont tételek, mappák 52. Lakos Alfréd (1870 1961), a II. világháború alatt készült 5 rajza, különb. techn., judaika 20 000 32 000 54. Kecskeméty Károly (1915-2003), Hét magyar népviselet, tus, (7x) 21 x 13 cm 7 500 0 55. Kálmánchey Zoltán (1942-1999), A '70-es évek, kollázs (10 lapból) különböző techn., kas. papírméret : 29,5 x 25,6 cm 10 000 0 56. Szántó Piroska (1913 1998), 12 mű reprodukciója, Corvina, 1976, ofszet, papírméret.: 41,5 x 2 000 0 57. Orbán Balázs (1829-1890 ), Kiadatlan fényképei, 13 darab, ofszet, papírméret: 30 x 21,5 cm 2 600 2 600 58. Leonardo da Vinci (1452 1519), Isabella d'este, múzeumi fotó (1930-as évek), 37,5 x 27 7 000 7 000 59. Képcsarnoki meghívók, 16 db, különböző technikával, néhány lap szignált 9 000 9 000 Grafika 60. felugossy László (1947), Önarckép cserepes virággal, 1982, kollázs, filc, tempera, 30,5 x 21 c 15 000 85 000 61. Fényes Adolf (1867-1945), Tanyarészlet bandukoló alakkal, litográfia, szignált, 26 x 36 cm 13 000 0 62. Gedő Ilka (1921-1985), Házaspár, ceruza, 21,5 x 20,5 cm 48 000 48 000 63. Geiger Richárd (1882-1945), Téli táj, akvarell, tempera, 36 x 28 cm 26 000 0 64. Görög Rezső (1930), A bűnök szigete, rézkarc, szignált, 59,5 x 39 cm 7 500 24 000 65. Gross Arnold (1929-2015), Andersen emléklap, 1980., színes rézkarc, szignált, 12 x 12 cm 15 000 48 000 66. Gross Arnold (1929-2015), Trnavai látkép, 1950-es évek, rézkarc, szignált, 16,5 x 25,5 cm 18 000 50 000 67. Gy.Szabó Béla (1905-1985), A kendermosó, 1942, fametszet, kézi levonat, szignált, 51,5 x 3 9 500 15 000 68. Kecskeméty Károly (1915-2003), Kalocsai pár I., tempera, papírragasztás, 22 x 16 cm 6 000 0 69. Kecskeméty Károly (1915-2003), Kalocsai pár II., tempera, papírragasztás, 22 x 16 cm 6 000 0 70. Kmetty János (1889-1975), Fürdőzők, rézkarc, 23/50, szignált, 6 x 9,8 cm 18 000 18 000 71. Koffán Károly (1909-1985), Szónok, rézkarc, szignált, 17,5 x 16 cm 9 000 0 72. Kondor Béla (1931-1972), Kentaur (életműkatalógusban 1968/21.), rézkarc, 12 x 16,2 cm 26 000 55 000 73. Kondor Béla (1931-1972), Pipere, (életműkat. 1959/44.), rézkarc, 12/50, szignált, 14,5 x 13,5 32 000 3 000 74. Kotányi Attila (1924-2003), Szilárdság, 40-es évek, részlet, tus, 14,3 x 10,2 cm 18 000 0

a grafikák papírra készültek / 2. oldal 75. Kozma Lajos (1884 1948), Fiatal fiú, cinkográfia, 17,5 x 20,8 cm 6 000 6 000 76. Kozma Lajos (1884 1948), Majd egyszer.., cinkográfia, 20,5 x 17,7 cm 6 000 6 000 77. Láng Rudolf (1904-1991), Emlék, színezett rézkarc, 71/100, szignált, 19 x 29,5 cm 7 000 7 000 78. Lukáts Kató, Kaeszné (1900-1990), Tündérlány, rézkarc, akvarell, 18,6 x 15 cm 17 000 17 000 79. Makó Judit (1954), Az éjszaka zenéje, 1998, szín. rézkarc, próbanyomat, szignált, 25 x 29,7 7 000 0 80. Marastoni József (1834-1895), Rembrandt fejek, 1861, rézkarc, 6,5 x 12,2 cm 3 000 3 800 81. Mattis Teutsch János (1884-1960), Fa, híd, linómetszet, szignált, 12,8 x 19,5 cm 45 000 65 000 82. Molnár C. Pál (1894-1981), Biliárdozó, 1920-as évek, lavírozott tus, 24 x 16,8 cm 44 000 190 000 83. Molnár C.Pál (1894-1981), Szamárfogat olasz városban, fametszet, szignált, 22 x 17,5 cm 14 000 14 000 84. Molnár C.Pál (1894-1981), Olasz város, fametszet, szignált, 28 x 19,5 cm 14 000 24 000 85. Müller Árpád (1961-2006), Ex libris Elke Schuttkem, rézmetszet, AE példány, szignált, 12 x 5 7 000 7 000 86. Pogány Imre, Piroska könyve, 1910 körül, tus, 20 x 23 cm 12 000 0 87. Pruttkay Péter (1947), 5 Forint, 1977, fametszet, szignált, 19 x 13 cm 7 000 0 Érmek, plakettek 88. Manzu, G. (1908 1991) és Scorzelli, L. (1921-1997) 4 érme VI. Pál pápáról, (1 ezüst, 3 bronz) 8 000 8 000 89. Manzu, G.(1908 1991), II. Vatikáni Zsinat és XXIII. János pápa emlékérmek, 3 darab: 2 ezüs 5 000 12 000 90. Manzu, G. (1908 1991), Dante centenáriumi érme, 1964. és Ism. alkotó, Péter - Pál aposto 3 600 7 500 91. Ismeretlen alkotó, Római császár (Titus?), hátoldalon gyűjtői jegyzet: 35a, öntött, bronz, plakett, 92 x 7 5 000 0 92. Ismeretlen alkotó, Római jelenet (XIX.sz.) vert, bronz, medál, 53 x 44 mm 3 500 0 93. Sárkányölő Szent György, hátoldalon (Mark 4:36), 19. század, bronz, medál, 34 x 29 mm 1 000 1 000 94. Ismeretlen alkotó, 18-19. század, Szűz Mária, öntött fém, 65 mm 2 000 0 95. Ismeretlen alkotó, XVII. Int. Cong. Med. Lond, 1913., medálként, vert, bronz 35 x 31 mm 1 800 0 96. 4 darab nevezetes reneszánsz érem, nem korabeli öntések, bronz 5 000 0 97. Ismeretlen holland mester: Gúnyérem a Pragmatica Sanctio-ra emlékérem bronz 42,5 mm 3 000 0 98. Bárca, egész napos, Osztrák - Magyar Monarchia, bronz, 38 mm 1 500 0 99. Ismeretlen alkotó: I. Ferenc német-római császár koronázása Frankfurtban, 1745.okt.4., bronz, 42,5 m 1 500 1 500 100. Boehm, J. D. (1794 1865), Andreas Liber (porosz generális) emlékérem, 1834., vert, bronz, 7 000 0 101. Ismeretlen alkotó, Josef Anton Poniatowski (1763-1813), lengyel király, öntött, bronz, 140 m 2 200 0 Zene, irodalom 102. Nesti, Vittorio (? - 1874), Giuditta Pasta operaénekesnő, 1821., vert, bronz, 44 mm 9 500 0 103. Perger, Bernhard: Livia Karapha (művészetpártoló a 18.században), bronz, nem korabeli önté 3000 0 104. Nesti, Vittorio (? - 1874), Maria Malibran, 1834. Milánó (operaénekesnő), vert, bronz, 44 mm 9 500 9 500 105. Bodenstein, August (1897-1976), I. nemzetközi Bruckner Fesztivál, 1930 bronz, 45 mm 2 600 2 600 106. Borsos Miklós (1906 1990), Liszt Ferenc Társaság 1893. öntött, bronz, 85 mm 7 000 8 000 107. Madarassy Walter (1909 1994), Liszt-díj (bevésve: II.fokozat), bronz, 68 mm 12 000 0 108. Osváth Mária (1921 1998), Dante dombormű, öntött bronz, 21,8 x 20 cm 19 000 0 109. Gy.Szabó Béla (1905 1985), Dante illusztráció, 1964., fametszet, kézi levonat, szignált, 50,5 9 500 0 110. Nagy Zoltán (1916 1987), Bartók Béla portréja, 1968., rézmetszet, szignált, 26,5 x 20 cm 8 000 0 111. Vígh Tamás (1926 2010), Bartók Béla (centenáriumi) érem 1981., öntött, bronz, 91 mm 16 000 0

Grafika a grafikák papírra készültek / 3. oldal 112. Reich Károly (1922-1988), Műteremben, szitanyomat, szignált, 49 x 32 cm 9 000 9 000 113. Reich Károly (1922-1988), Napozók, szitanyomat, 43/100, szignált, 26,5 x 37,5 cm 9 000 9 000 114. Rékassy Csaba (1937-1989), Bátorság, Tudás, Szorgalom, 1975-77, rézm., EA XIII/XV.szig. 13 x 35 17 000 18 000 115. Rékassy Csaba (1937-1989), Asztronauták, 1975, rézmetszet, EA XV/IV, szignált, 29,3 x 19, 18 000 36 000 116. Roskó Gábor (1958), Megjött a szél!, tus, 21 x 19,5 cm 15 000 0 117. Rozsda Endre (1913-1999), Napozó lány, tusrajz, 6,9 x 15 cm 10 000 10 000 118. Szabó Tamás (1952), Színész, 1980, vasmaratás, 1/4, szignált, 14,5 cm 9 000 0 119. Szabó Vladimir (1905-1991), Festő, rézkarc, 39/100, szignált, 24,8 x 29,8 cm 14 000 30 000 120. Szalay Lajos (1909-1995), Író és oroszlán, szitanyomat, szignált, 38 x 50 cm 12 000 28 000 121. Szántó Piroska (1913-1998), Illusztráció, filctoll, 18,5 x 12 cm 7 500 7 500 122. Szántó Piroska (1913-1998), Galambpár, zománcfesték, 48 x 31,5 cm 22 000 0 123. Szántó Piroska (1913-1998), Szerelmespár, szitanyomat, hagyatéki bélyegzővel, 50 x 35 cm 12 000 0 124. Szántó Piroska (1913-1998), Rózsaszín orchidea, 1998., ajánlással, kréta, 70 x 50 cm 38 000 0 125. Szántó Piroska (1913-1998), Íriszrend, 1980-as évek, szitanyomat, kréta, 60 x 45 cm 26 000 0 126. Szemethy Imre (1945), A magyar messiások, 1977, rézkarc, szignált, 29,5 x 40 cm 7 000 0 127. Szemlér Mihály (1833-1904), Alakok, 1867, rézkarc, hagyatéki bélyegzővel, 29 x 21 cm 9 000 0 128. Szőnyi István (1894-1960), Építkezés, 1926, litográfia, szignált, 43 x 31,5 cm 13 000 14 000 129. Tichy Gyula (1879-1920), Diana és Akteon, 1912, linómetszet, szignált, vászonra kas., 26 x 28 000 32 000 130. Tot, Amerigo (1909-1984), Torzó, szitanyomat, szignált, 38 x 26,7 cm 11 000 22 000 131. Tot, Amerigo (1909-1984), Merengő, 1980, rézkarc, 24/100, szignált, 29 x 20 cm 13 000 20 000 132. Tot, Amerigo (1909-1984), Házaspár, 1981, szita, 81/100, szignált, 42,5 x 34 cm 13 000 18 000 133. Tóth Menyhért (1904-1980), Nagyváros, ceruza, 16,5 x 22,5 cm 17 000 0 134. Uitz Béla (1887-1972), Fürdőzők, 1917, hidegtű, szignált, 24 x 36 cm 32 000 42 000 135. Vajda Júlia (1913-1982), Lehajló nőalak, ceruza, 17,5 x 27,8 cm 26 000 26 000 Festmények 136. Ismeretlen alkotó, Kiűzetés a Paradicsomból, vászon, akvarell, ceruza, 27 x 15,2 cm 15 000 17 000 137. Ismeretlen alkotó, Templomi jelenet, fa, tus, akvarell, 30 x 18,5 cm 13 000 0 138. Gaál Imre (1922 1964)?, Meseházak/Csendélet, karton, olaj, 25,5 x 32,5 cm 60 000 60 000 139. Ismeretlen alkotó, Bajai fiatalok ünneplőben, vászon, olaj, 17 x 22 cm 13 000 13 000 140. Cs. Farkas Lőrinc (1898-1966), Tabáni utca, karton, olaj, 30 x 37 cm 20 000 20 000 141. Kacziány Ödön (1852-1933), Naplemente, vászon, olaj, 23 x 35 cm 35 000 0 142. Szőnyi István (1894-1960), Család (Illés Endre hagyatékából), gvas, 10,5 x 21,3 cm 65 000 65 000 143. Istókovits Kálmán (1898-1990), Heverő akt, karton, olaj, 24,7 x 34,8 cm 50 000 50 000 144. Istókovits Kálmán (1898-1990), Ülő női akt, karton, olaj, 34,4 x 24,7 cm 50 000 55 000 145. Gedő Ilka (1921-1985), Kertkapu virággal, 1940-es évek, pasztell, kréta, 36 x 26,3 cm 65 000 65 000 146. Fekete Nagy Béla (1904-1983), Kastély, viaszpasztell, papír vászonra kasírozva, 33,5 x 6 90 000 95 000 147. Xantus Gyula (1919-1993), Asszonyok, tus, tempera, olaj, 14,5 x 20,5 cm 14 000 14 000 148. Xantus Gyula (1919-1993), Vágyak, tus, tempera, akvarell, 26,5 x 19 cm 14 000 14 000 149. Szittya Emil (1886-1964), Kompozíció, farost, olaj, 26,7 x 42 cm 75 000 75 000 150. Neuberger István (1953), József álma, 1982, vászon, olaj, 50 x 40 cm 42 000 42 000 151. Zoltánfy István (1944), Csendélet, 1981, farost, olaj, 44,5 x 51 cm 32 000 260 000 152. Szemethy Imre (1945), "Fleuris", 2002, tempera, 21 x 29,8 cm 14 000 0 153. Szentgyörgyi Kornél (1916-2006), Férfialak, farost, 80,5 x 60 cm 44 000 0 154. Frangini szignóval, Kikötőben, vászon, olaj, 50 x 60 cm 70 000 0

Plasztika, szobor a grafikák papírra készültek / 4. oldal 155. Gádor István (1891-1984), Fali tányérka, mázas kerámia, 12,5 x 14 cm 12 000 12 000 156. Almási Gábor (1911-1994), Férfi fej, 1969, gipsz, 22 x 12 x 15 cm 7 000 0 157. Borsos Miklós (1906-1990), Balatoni szél, 1958 (Illés Endre hagyatékából) öntött, bronz, fa kubuson 27,5 x 10 x 10 cm 75 000 320 000 158. Percz János (1920 2000), Fekete hajú lány, 1984, fa, fa talpon, 26,5 x 16 x 2,5 cm 24 000 0 159. Percz János (1920 2000), Lányalak profilból, 1984, fa, fém, fa talpon, 33 x 8 x 2 cm 19 000 19 000 160. Percz János (1920 2000), Lány kötényben, fa, szögek, 32 x 13 x 4 cm 22 000 0 161. Borsos Miklós (1906-1990), Madarak, 1974.,(Illés Endre hagyatékából), bronz, plexi tömbön, 14,5 x 1 70 000 150 000 162. Schaár Erzsébet (1905-1975), Várakozó, bronz, 18,2 x 7 x 7 cm 60 000 130 000 163. Kerényi Jenő (1908-1975), Vetkőző nő, 1939, terrakotta, fa talpon, javított, 30 x 11 x 12 cm 100 000 100 000 164. Szabó Tamás (1952), Lépő alak, 1980, bronz, 1/10, 15,5 cm 44 000 0 Érem, plakett 165. Szántó Gergely (1886 1962), Budapest Székesfőváros Népművelésének emlékérme, vert, ezüst, 113,2 gramm, 987), 70 25 000 25 000 166. Csúcs Ferenc (1905 1999) Attila vezér, 1948., bronz, 40 x 39 mm 6 000 0 167. V. István király emlékérem, bronz, cizellált, 70 mm 10 000 0 168. Seel, Peter: Kahlenbergi csata, 1683. 09.12., bronz, 49 mm 20 000 0 169. Heinrich, Kautsch (1859 1943), Chyzer Kornél emlékplakett, 1903., ezüstözött, galvanoplasztika, 84 15 000 0 170. Hofner, Otto (1879 1946), Küzdelem, 1910 körüli, vert, bronz, foltos, 80 x 75 mm 8 000 0 171. Hofner, Otto (1879 1946), Magvető, vert, bronz, 90 x 54 mm 15 000 0 172. Ponscarme, Hubert (1827 1903) - Yencesse, Ovide (1869 1947): Magvető 1902., vert, bro 1 900 0 173. Beck András (1911 1985), Rákosi Mátyás, 1946 (MKP III. Kongresszus) öntött, bronz, 75 mm 6 000 6 000 174. Percz János (1920 2000), A meztelen próféta, 1978., öntött, bronz, 90 mm 7 000 7 000 175. Bertrand, Andrieu (1761 1822) - Brenet, Nicolas Guy Antoine (1773 1846), XVIII.Lajos érem, vert, bronz, 40 mm 10 000 0 Francia érmek 176. Caunois, François Augustin (1787-1859), F.A. Frédéric (1747 1823) érem, 1827.,vert, bronz (jelzett) 2 800 0 177. Ponscarme, Hubert (1827 1903), III. Napoleon emlékérem, 1867., bronz, 50 mm 5 000 0 178. Chaplain, J.-C.(1839-1909), P. de Mac-Mahon (marsall, köztársasági elnök) emlékérem, 1879., bronz, 4 800 0 179. Roty, Oscar (1846 1911), Leon Gambetta(tábornok), 1882., vert, bronz, 69 mm 12 000 0 180. Chaplain, Jules-Clément (1839-1909), Félix Faure emlékérem, 1897., bronz, 68,5 mm 4 800 0 181. Chaplain, J.-C.(1839-1909), Emile Loubet(1899-1906 között köztársasági elnök) emlékérem, 1899., bronz, 68 mm 4 800 0 182. Chaplain, Jules-Clément (1839-1909), Gloria Te Recta Ducit Ad Astra Via, vert, bronz, 77 mm 10 000 0 183. Eugène-André Oudiné (1810 1887), Adolphe Thiers (történetíró, államférfi) emlékére, bron 5 000 5 000 184. Dupuis, Daniel (1849-1899), Jules Grévy (1879-1887 között köztársasági elnök), emlékérem, bronz, 68,5 mm 2 800 0 185. Deschampes, Leon (1860 1928), Poincare (az I.vh. alatt köztársasági elnök), 1913 vert, bro 7 500 0 Fotó, reklám, Vasarely montázs 186. Hugo Erfurth (1874-1948), Szentpál Olga, 1928, 22,8 x 16,5 cm, gelatin-silver print, vintage 100 000 100 000 187. Hugo Erfurth (1874 1948), Szentpál Olga 1928, 22,8 x 16,4 cm, gelatin-silver print, vintage,reklámszalaggal 100 000 100 000 188. Leichtner Erzsébet, Táncos, 1940 körül, 22,8 x 17,4 cm, silver print, vintage 30 000 30 000 189. Ismeretlen, Színpadi jelenet (Molnár Farkas: A gépember?, 1927., 17 x 22 cm, silver print, vin 40 000 300 000 190. Trampus-ügynökség, Detre Szilárd/Constant Detré arcképe, 1925 körül, 18 x 13 cm, silver print, vinta 30 000 30 000 191. Danassy Karoly (1904-1996), Tungsram, cca.1936-38, 18 x 13 cm, gelatin-silver print, vintag 200 000 360 000 192. Reismann János (1905 1976), V8, cca.1936-38, 23,7 x 18 cm, gelatin-silver print, vintage 120 000 0 193. Detre Szilárd (1891 1945), Bábfigura egy ismeretlen darabhoz, 1925-1930, 28 x 16,5 cm,silver print, 30 000 32 000

a grafikák papírra készültek / 5. oldal 194. André Kertész (1894 1985), 4 fotója: Bábfigurák Blattner Géza-társulat (Théatre Arc-en-Ciel) egy egy darabjához, cca. 1927-29, 23,7 x 17,9 cm, gelatin-silver print,vintage 500 000 500 000 195. Kolozsvári Zsigmond (1899 1983), 4 mű: Bábfigura-tervek Blattner Géza-tarsulatának (Théatre Arc-en-Ciel), cca. 1927-1930, akvarell, papír 250 000 340 000 196. Marton Ervin (1912-1968) Vándor Géza(1898-1956), Reklám-terv, Castrol, cca. 1945-1950, 40 x 30 cm fotómontázs, tempera 75 000 80 000 197. Victor Vasarely (1906 1997), Reklám-terv, cca. 1935-1940, fotómontázs, tempera, aerograf, 39,5 x 31 cm 300 000 2 100 000 198. Hevesy Iván (1893-1966), Cím nélkül, 1932, 24,1 x 18,2 cm, gelatin-silver print, vintage 250 000 0 199. Hevesy Iván (1893-1966), Kálmán Kata portréja, cca. 1928-30, 24,1 x 18,1 cm, gelatin-silver print, vi 300 000 0 200. Klell Kalman (1897 1980), A tél, 1946, 29,3 x 40,2 cm, gelatin-silver print, vintage 100 000 0 201. Beöthy Istvan (1897 1961), hagyatékából, Három felvétel cím nélkül, gelatin-silver print, vi 45 000 45 000 202. Danassy Károly (1904 1996), A Dunaparton, cca.1936, 29,5 x 23,4 cm, gelatin-silver print, v 300 000 0 203. Danassy Károly (1904 1996), "Gépezet",1935, 23,5 x 29,5 cm, gelatin-silver print, vintage 450 000 0 204. Danassy Károly (1904 1996), "Hid", cca.1936, 29,5 x 23,5 cm, gelatin-silver print, vintage 300 000 0 205. Kálmán Kata (1909 1978), Lukács-uszoda, cca.1935, 24,3 x 18,1 cm. gelatin-silver print, vin 400 000 0 206. Escher Károly (1890 1966), Vidámpark, cca.1932-34, 23,5 x 17,4 cm, gelatin-silver print, vin 400 000 0 207. Kinszki Imre (1901 1945), A lépcsö, cca.1932-34, 29 x 23,2 cm, gelatin-silver print, vintage 500 000 0 FIGYELEM, AZ ÁRVERÉS KÖVETHETŐ LESZ INTERNETEN AZ AXIOART.COM OLDALON! HA LICITÁLNI IS SZERETNE OTT, VALÓS IDŐBEN, ONLINE, ELŐZETESEN BE KELL JELENTKEZNIE AZ AUKCIÓRA! A tételeket nem visszük át az árverés helyszínére! Árverésünkön 23% jutalékot számolunk fel a leütési árra. Telefonos licitálásra a 10 000,- Ft fölött induló tételeknél van lehetőség. Fizetés az árverés napján, aukció után a Galériánkban történik. Ha erre nem kerül sor, az aukciót követő héten kérjük kiegyenlíteni a számlát! A részletes vásárlási feltételeket weboldalunkon olvashatják. Az aukciót követően az eredménylista ugyanott, ill. az axioart.com oldalon olvasható, letölthető. Telefonszámaink: Marsó Diana 06 20 477 42 28, Marsó György 06 20 373 99 18 A Galéria telefonszáma: (+36 1) 317 44 23, email: artebudapest@gmail.com A Galéria nyitvatartási ideje az árverési kiállítások között: hétköznapokon 11 18 óráig van!