BIKSADY. 21. Árverés 20. századi modern művészet, design 2014. szeptember 30. kedd 18 óra

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

BIKSADY. 33. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design március 8. kedd 18 óra

jelzett / signed: Hans Scmitz számozott / numbered: 99/100 36*28 cm Ft 80 Kiadó/Publisher: Werner Kunze, Berlin, 1972

E Edei Krisztina EDO (Edward Lewinson) Eifert János - 204, 206 Erb, Leo Európai művész 20. század Ézsiás István - 128

BIKSADY. 26. Árverés 20. századi modern művészet, design március 18. szerda 18 óra

Május 21. BIKSADY Csésze aljjal / Cup with saucer

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

684. Tükör / Mirror magyar, 1907, faragott, festett fa, GJ monogrammal

Művészeti aukció / Art auction

Kedves Ügyfeleink! Dear Clients!

BIKSADY. 37. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design szeptember 27. kedd 18 óra

leütési ár: Ft leütési ár: 700 Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

BÚTOR KATALÓGUS I FURNITURE CATALOG

11. árverés 11th auction

BIKSADY Pecsétnyomó / Seal osztrák, 1900 körül, sárgaréz, CG nyomófelülettel Austrian, around 1900, brass, with CG mark m: 8,5 cm Ft 80

AUKCIÓ MÁJUS 7. és 8.

204. ÖVDÍSZ / BELT ORNAMENT

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

BIKSADY. 22. Árverés Festmények december 2. kedd 18 óra

modern fürdőszoba contemporary bathroom Moderne Bad

A Ágh Ajkelin Lajos Agrikola Lídia - 10 Albrecht Dürer után, 17.sz - 4 Arntz, Gred - 184, 187 Armfield, Maxwell Ashby - 19 B Baertling, Olle -

621. Falidísz / Wall decoration Kína, 20. század, fa, zsírkő rátéttel China, 20th century, wood with steatite overlay d: 33 cm Ft 70

VELENCEI ÜVEG TÁL A KÁROLYI PALOTA UDVARÁN FELTÁRT TÖRÖK TÁROLÓBÓL

Árverés Auction november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak. Árverés Auction november 27-én 18 órakor mutárgyak

Simon Zsuzsa műveinek bibliográfiája

The Börötz (Berecz) Families of Ság c September 2011

bevezetés Artdor - kapcsolat a stílussal

Gres-Massimo Kft Budapest, Csömöri út Csempe és padlólap üzlet. Tel:

PROMOTIONAL PRODUCTS CATALOGUE PROMOTIONAL PRODUCTS CATALOGUE

Alumínium keretes ajtók

kötött naptárak 2-13 kötött naptárak, zsebnaptárak és tárgyalási naplók

82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003 technika: papír, akril méretek: 70 x 70 cm kikiáltási ár: Ft

15. árverés 15th auction

BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak november 14. szombat 12 óra

IPSC Level 2.9 pisztoly versenykiírás IPSC Level 2.9 match

Ft Ft *38 cm. 30*24 cm

Borítékos aukció tételei. Múzeumok éjszakája június 22.

1. Kassák Lajos (1887-1967) Képarchitektúra / Image architecture jelzett / signed: Kassák 22,5*18 cm 2. Kassák Lajos (1887-1967) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 jelzett / signed: LK 22 (nyomtatott/printed) 75*57,5 cm 160 000 Ft 530 3. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák 25*19 cm 4. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák 25*21,5 cm 5. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 6. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 7. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 8. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 9. Kassák Lajos (1887-1967) MA kompozíció / MA composition jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped) 21,5*19,5 cm 50 000 Ft 170 10. Kassák Lajos (1887-1967) Képarchitektúra / Image architecture jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 11. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 12. Kassák Lajos (1887-1967) jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed) 30*30 cm 13. Thilo Maatsch (1900-1983) Arc, 1926 / Face, 1926 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1926 számozott / numbered: 63/100 43*30,5 cm 50 000 Ft 170 14. Edmund Kesting (1892-1970) jelzett / signed: E Kesting (pecsételt/stamped) 28*28 cm 44 000 Ft 150 15. Thomas Ring (1892-1983) A csók, 1921 / The kiss, 1921 jelzett / signed: Thomas Ring 28*27 cm 16. Rudolf Jahns (1896-1983) Nyílások / Gaps jelzett / signed: R Jahns 28/76 számozott / numbered: 2/100 76,5*57,5 cm 2

17. Jean Gabriel Chauvin (1889-1976) szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Chauvin 32,5*24,5 cm 360 000 Ft 1 200 18. Italo Primi (1903-1983) Pálya, 1979 / Course, 1979 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: I Primi 79 25*25 cm 85 000 Ft 280 19. Gross-Bettelheim Jolán (1900-1972) Villanytelep / Electric station rézkarc, papír / etching on paper 42*32 cm 110 000 Ft 370 20. Szász Károly István (1909-1979) Debussy - A Tenger II., 1973 Debussy - The Sea II., 1973 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 73.1.16 40,5*28 cm 80 000 Ft 270 21. Szász Károly István (1909-1979) Paganini, 1973 akvarell, ceruza, papír watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Szász Károly István 1973.3.18 30*21 cm 24. Rafael Győző Viktor (1900-1981) Alakok, 1964 / Shapes, 1964 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Rafael 964 21,5*29,5 cm 22. Bortnyik Sándor (1893-1976) Gyilkosság / Murder számozott / numbered: próbanyomat 12,5*19,5 cm Reprodukálva: MA 3 évfolyam 8-9. szám, 1918. Reproduced: MA 3rd year, No. 8-9, 1918 23. Felix Vallotton (1865-1925) Műteremben / In the studio fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Vallotton (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 18/25 12*11 cm 25. Szász Károly István (1909-1979) Apokalipszis, 1975 / Apocalypse, 1975 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 75.3.25 37,5*70,5 cm 110 000 Ft 370 26. Szász Károly István (1909-1979) Beatzenészek, 1976 / Beat musicians, 1976 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 76.12.26 50*59 cm 110 000 Ft 370 27. Hommage á Patkai, 19 lapos mappa Hommage á Patkai, 19 pieces folder szitanyomat, papír silkscreen on paper számozott / numbered: 41/50 32*25,5 cm 160 000 Ft 530 Kiadó: Editions Revue d Art 90 Paris Művészek: Pierre Joly, Márk Anna, Ruggero Pazzi, Bowon Chung, Papp Tibor, Vincze Balázs, Joseph Kadar, Nagy Pál, Dietrich Mohr, Hetey Katalin, Radivojze Knez, Blaise Simon, Pierre Székely, Eugéne van Lamsweerde, Vera Molnár, Victor Roman, Vera Cardot, Major Kamill, Konok Tamás Published: Editions Revue d Art 90 Paris Artists: Pierre Joly, Márk Anna, Ruggero Pazzi, Bowon Chung, Papp Tibor, Vincze Balázs, Joseph Kadar, Nagy Pál, Dietrich Mohr, Hetey Katalin, Radivojze Knez, Blaise Simon, Pierre Székely, Eugéne van Lamsweerde, Vera Molnár, Victor Roman, Vera Cardot, Major Kamill, Konok Tamás 28. Heim András (1946-) vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Heim András 33*29 cm 20 000 Ft 70 29. Heim András (1946-) vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Heim András 30. Heim András (1946-) vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Heim András 33*29 cm 20 000 Ft 70 31. Heim András (1946-) vegyestechnika, papír mixed media on paper jelzett / signed: Heim András 75*50 cm 32. Joseph Kádár (1936-) Hommage á Bartók, 1981, 8 lapos mappa Hommage a Bartók, 1981, 8 pieces folder jelzett / signed: Joseph Kadar Paris 1981 számozott / numbered: 7/10 44*32,5 cm 220 000 Ft 730 3

33. Rudolf Jahns (1896-1983) Keresztező ívek, (1928) Crossing arches, (1928) jelzett / signed: R Jahns 28/78 számozott / numbered: 1/100 76,5*57,5 cm Kiadó: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. Published: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. 34. Rudolf Jahns (1896-1983) Keresztben, (1928) / Across, (1928) jelzett / signed: R. Jahns 1928/78; Komp Überkreuz számozott / numbered: 1/100 76,5*57,5 cm Kiadó: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. Published: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. 35. Rudolf Jahns (1896-1983) Tető és polc alatt, (1928) Below roof and shelf, (1928) jelzett / signed: R Jahn 28/78; Komp. Unter Dach und Fach számozott / numbered: 1/100 76,5*57,5 cm Kiadó: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. Published: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. 36. Rudolf Jahns (1896-1983) Fehér közép (Boldog nap), (1927) White middle (Happy day), (1927) jelzett / signed: R Jahns 27/78; Komp. Weiße Mitte (Frohe Tag) számozott / numbered: 1/100 76,5*57,5 cm Kiadó: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. Published: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. 37. Kocsis Imre (1937-1991) Kompozíció, 1972 / Composition, 1972 jelzett / signed: Imre Kocsis 72 számozott / numbered: E.d.A. 70,5*50 cm 38. James Van Dyk (1930-) Sarok / Corner gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Van Dyk 76*56 cm 280 000 Ft 930 39. Victor Vasarely (1908-1997) jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 24/70 39*31,5 cm 40. Nicolas Schöffer (1912-1992) jelzett / signed: N.S. számozott / numbered: 36/120 47*31,5 cm 46 000 Ft 150 41. Victor Vasarely (1908-1997) jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: 78/90 63*57 cm 65 000 Ft 220 42. Hans Joachim Albrecht (1938-) Cím nélkül / Untitled jelzett / signed: Hans Joachim Albrecht számozott / numbered: 21/100 42*58,5 cm 18 000 Ft 60 43. Yves Laloy (1920-1999) Sávozás / Streaking jelzett / signed: Y. Laloy 41,5*60 cm 220 000 Ft 730 44. Rudolf Jahns (1896-1983) Kanyar, (1928) / Curve, (1928) jelzett / signed: R Jahns 28/78 számozott / numbered: 1/100 57,5*76,5 cm Kiadó: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. Published: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. 45. Yves Laloy (1920-1999) Minta / Motif jelzett / signed: Y. Laloy 41*60 cm 220 000 Ft 730 46. Cicero Dias (1907-2003) jelzett / signed: Cicero Dias számozott / numbered: 262/300 64*49 cm 220 000 Ft 730 47. Gerlinde Beck (1930-2006) jelzett / signed: g.beck számozott / numbered: 40/16 54*45 cm 90 000 Ft 300 48. Jean Dewasne (1921-1999) jelzett / signed: J Dewasne (pecsételt/stamped) számozott / numbered: 228/300 64*49 cm 240 000 Ft 800 49. César Domela (1900-1992) Olvasó / Reader jelzett / signed: Domela 29*22,5 cm 50. Werner Graeff (1901-1978) Lidru 6, 1963 jelzett / signed: Graeff 63 számozott / numbered: 91/100 65*50 cm 42 000 Ft 140 4

51. Norbert Thomas (1947-) Áramlás, 1970 / Stream, 1970 jelzett / signed: Thomas 70 számozott / numbered: XIII 65*50 cm 52. Lukoviczky Endre (1939-) Egy pont, 1990 / One point, 1990 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lukoviczky 90 79,5*70 cm 400 000 Ft 1 330 53. Norbert Thomas (1947-) Hullámkocka, 1970 / Wave-square, 1970 jelzett / signed: Thomas 70 számozott / numbered: XIII 65*50 cm 54. Lukoviczky Endre (1939-) Irány a végtelen, 1990 / To infinity, 1990 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lukoviczky E 1990 80*55 cm 400 000 Ft 1 330 55. Norbert Thomas (1947-) Dominók, 1970 / Dominoes, 1970 jelzett / signed: Thomas 70 számozott / numbered: 23/30 65*50 cm 56. Giacomo Balla (1871-1958) Kompozíció, 1923 / Composition, 1923 jelzett / signed: 1923 Futur Balla (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 274/300 49*64 cm 320 000 Ft 1 070 57. Erich Buchholz (1891-1972) Kompozíció, (1921) / Composition, (1921) jelzett / signed: Erich Buchholz 1921/71 számozott / numbered: 75/62 43*62 cm 75 000 Ft 250 58. Forbát Alfréd (1897-1972) jelzett / signed: Forbát 14*18 cm 80 000 Ft 270 59. Jean Marie Haessle (1939-) Elena s dream, 1980 jelzett / signed: Haessle 80; Elena s Dream Haessle 80; Elena s Dream számozott / numbered: 228/295 59*74 cm 60. Kocsis Imre (1937-1991) Ismétlődés, 1972 / Recurrence, 1972 jelzett / signed: Imre Kocsis 72 számozott / numbered: E.d.A. 48*48 cm 61. Rákóczi Gizella (1947-) Spirálok, 1979 / Spirals, 1979 szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Rákóczy Gizella 1979 55*56 cm 320 000 Ft 1 070 62. Nino Calos (1926-) szitanyomat, fólia, papír / silkscreen on foil, paper jelzett / signed: Nino Calos számozott / numbered: 181/200 32*32 cm 95 000 Ft 320 63. Paolo Scheggi (1940-1971) Kompzíció / Composition jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 64. Hegyi György (1922-2001) Kagylók (5), 1981 / Seashells (5), 1981 jelzett / signed: Hegyi 81 58*57 cm 18 000 Ft 60 65. Fajó János (1937-) Szalag, 1971 / Ribbon, 1971 jelzett / signed: Fajó 71 számozott / numbered: 50/19 50*50 cm 110 000 Ft 370 66. Max Bill (1908-1994) Fehér központú kompozíció, 1985 White-based composition, 1985 jelzett / signed: Bill 85 számozott / numbered: LXVI-44 67*67 cm 170 000 Ft 570 67. Willy Müller-Brittnau (1938-2003) Sávok / Tracks 27,5*27,5 cm 24 000 Ft 80 Kiadó: Panderma Kiadó, Helmut Dudé Published: Edition Panderma, Helmut Dudé 5

68. Victor Vasarely (1908-1997) Kockák / Cubes szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 70*49 cm sérült / damaged 69. Eva Weiss-Meissner olaj, vászon / oil on canvas 100*100 cm 420 000 Ft 1 400 70. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985) Absztrakt kompozíció / Abstract composition jelzett / signed: BAS 56*42 cm 71. Silvano Bozzolini (1911-1998) Kompozíció, 1954 / Composition, 1954 jelzett / signed: Bozzolini 54 számozott / numbered: 226/300 64*49 cm 72. Amelio Roccante (1927-) Il Robomondo di Roccamonte, 1970 jelzett / signed: Roccamonte 70 60*41,5 cm 50 000 Ft 170 73. Marie-Thérèse Vacossin (1929-) Phospho F; Phospho B, 2014 / Phospho F; Phospho B, 2014 plexi jelzett / signed: M.T.V.; M.T.V. 14 számozott / numbered: 20/4; 6/10 18*18 cm; 19*18 cm 180 000 Ft 600 74. Paolo Scheggi (1940-1971) jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 43/100 30*30 cm 42 000 Ft 140 75. James Van Dyk (1930-) jelzett / signed: Van Dyk számozott / numbered: I/X 39*39 cm 95 000 Ft 320 76. Bruno Munari (1907-1998) Utazó szobor / Portable sculpture karton / cardboard jelzett / signed: Munari 21*42,5*14 cm 320 000 Ft 1 070 77. Italo Primi (1903-1983) olaj, vászon, karton / oil on canvas, cardboard jelzett / signed: I. Primi 32*34 cm 95 000 Ft 320 78. Juan Nicolas Melé (1923-2012) Relief 643, 1998 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: JeMelé 98 Rel.643 20,5*20,5 cm 65 000 Ft 220 79. Paolo Scheggi (1940-1971) jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 19/100 30*30 cm 80. Paolo Scheggi (1940-1971) Kompzíció / Composition jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 81. Paolo Scheggi (1940-1971) jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 82. Paolo Scheggi (1940-1971) jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 6

83. Victor Vasarely (1908-1997) Zebrák / Zebras jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 55/90 47*47 cm 84. Victor Vasarely (1908-1997) Zebrák / Zebras jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 16/90 47*47 cm 85. Victor Vasarely (1908-1997) Zebrák / Zebras jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 34/70 48*48 cm 86. Victor Vasarely (1908-1997) Zebrák / Zebras jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 36/60 48*48 cm 87. Marchello Morandini (1940-) Installáció / Installation olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: M.Morandini számozott / numbered: 1/1 219,5*67*67 cm 7 500 000 Ft 25 000 90. Marchello Morandini (1940-) Kinetikus térkompozíció / Kinetic composition festett fa, plexi / painted wood, plexi jelzett / signed: M. Morandini számozott / numbered: 1/1 209*33*33 cm 8 500 000 Ft 28 330 88. Martin Schwarz (1945-) Installáció, 1970 / Installation, 1970 szitanyomat, műanyag fólia / silkscreen on plexi foil jelzett / signed: Schwarz 70 számozott / numbered: 41/100 47*40 cm 110 000 Ft 370 89. Lucile Roebuck Keeler jelzéssel, 20. század közepe jelzett / signed: Roebuck 28*28 cm 40 000 Ft 130 91. Wybrand Ganzevoort (1935-) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 jelzett / signed: Wybrand 65 32*32 cm 40 000 Ft 130 92. Victor Vasarely (1908-1997) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition jelzett / signed: Vasarely 38*34,5*6 cm 150 000 Ft 500 7

Kiadó: Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, készült 3000 példányban Published: Plakate der Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, made in 3000 exemplares 93. Fidman aus Odessa, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution,1917-1929 94. A. Petrov jelzéssel, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution,1917-1929 jelzett / signed: A. Petrov (nyomtatott/printed) 95. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 96. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 97. Orosz művész, 1920 körül 98. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) jelzett / signed: D. Moop (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 102 99. Sergei Vasilevitch Ivanov (1864-1910) jelzett / signed: CV (nyomtatott/printed) 100. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) számozott / numbered: No. 81 101. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 102. Victor Denishoff Deni (1893-1946) jelzett / signed: Deni 28 (nyomtatott/printed) számozott / numbered: N. 29 103. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russischen Revolution, 1917-1929 számozott / numbered: Nr 985 104. Nikolai Kochergin (1897-1974) Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 105. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 106. W. Isenberg jelzéssel, 1920 körül jelzett / signed: W. Isenberg (nyomtatott/printed) 107. N. Walerianoff jelzéssel, 1920 körül jelzett / signed: HB (nyomtatott/printed) 108. Orosz művész, 1920 körül 8

Kiadó: Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, készült 3000 példányban Published: Plakate der Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, made in 3000 exemplares 109. Orosz művész, 1920 körül 110. I.V. Simakov (1877-1925) 111. Orosz művész, 1920 körül 112. Orosz művész, 1920 körül 113. El Liszickij (1890-1941) jelzett / signed: LL (nyomtatott/printed) 48,5*69,5 cm 160 000 Ft 530 114. Alexander Rodchenko (1891-1956) 48,5*69,5 cm sérült / damaged 160 000 Ft 530 115. W.W. Tscheremnych vagy W.N. Dení 116. Orosz művész, 1920 körül 117. Orosz művész, 1920 körül 118. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) jelzett / signed: D. Moor (nyomtatott/printed) 119. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) 120. Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkij (1893-1930) jelzett / signed: NARKOMPROSS ROSTA nr. 149. 160 000 Ft 530 121. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 122. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) jelzett / signed: D. Moor (nyomtatott/printed) 9

Kiadó: Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, készült 3000 példányban Published: Plakate der Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, made in 3000 exemplares 123. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) jelzett / signed: D. MOOP (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 100 124. Orosz művész, 1920 körül 127. Aleksandr Petrovic Apsit (1880-1944) 48,5*69,5 cm 125. Orosz művész, 1920 körül 126. Orosz művész, 1920 körül Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 128. Alexander Grigorievich Tyschler (1898-1980) Advertisements of the Russischen Revolution, 1917-1929 jelzett / signed: A. Tyschler (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 1 48,5*69,5 cm 129. Sergei Vasilevitch Ivanov (1864-1910) jelzett / signed: S. Leanoff (nyomtatott/printed) 48,5*69,5 cm 130. Orosz István (1951-) Temesvár-Timisoara, 1990 / Temeswar, 1990 jelzett / signed: OYTIE (nyomtatott/printed) 67*95 cm 28 000 Ft 90 Kiadó: Progresprint KFT. Magyar Demokrata Fórum politikai plakátja Published: Progresprint KFT. Political advertisement of the Magyar Demokrata Fórum 131. Orosz művész, 1920 körül számozott / numbered: No 911 132. Aleksej A. Radakov (1877-1942) jelzett / signed: A. Radakoff 1920 (nyomtatott/printed) 133. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) jelzett / signed: D. Moor (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 121 134. Orosz István (1951-) Tovarisi Konyec!, 1989/90 99*68 cm Kiadó: Prograsprint KFT. A Magyar Demokrata Fórum politikai plakátja, első széria Published: Prograsprint KFT. Political advertisement of the Magyar Demokrata Fórum, first production 10

135. Gulyás Gyula (1970-) Metamorphosis III- Squid bronz, gránit talapzaton / bronze, on granite pedestal jelzett / signed: JFJ Gulyás 45*26*15 cm 1 400 000 Ft 4 670 136. Thilo Maatsch (1900-1983) Keretek, 1971 / Frames, 1971 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo MA 16.5.71 48,5*69,5 cm 320 000 Ft 1 070 137. Magyar művész, 20. század Géplovag / Machine knight festett, hegesztett acél / painted, welded steel 25*45*17 cm 44 000 Ft 150 138. Yves Laloy (1920-1999) Színes ütem / Colourful rhythm olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Y. Laloy 57*83 cm 420 000 Ft 1 400 139. Thilo Maatsch (1900-1983) Konstruktív kompozíció, 1972 / Contructive composition, 1972 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo MA 9.7.1972 63,5*87,5 cm 480 000 Ft 1 600 140. Thilo Maatsch (1900-1983) Kék színpad / Blue stage akvarell, toll, merített papír / watercolor, pen on deckled paper jelzett / signed: Thilo MA 36*43 cm 300 000 Ft 1 000 11

141. Marc Chagall (1887-1985) Énekek éneke / Song of songs ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 6/13 32*24 cm 38 000 Ft 130 Kiadó: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., számozás a versmellékleten Published: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Museum, Hanover, 1988., numbered on the poem inset 142. Marc Chagall (1887-1985) Homérosz: Odüsszeia számozott / numbered: 458/2500 35,5*28 cm 38 000 Ft 130 143. Marc Chagall (1887-1985) Exodus jelzett / signed: Chagall (dombornyomott embossed) számozott / numbered: 156/1800 58*44 cm 144. Max- St. Schilli (1961-) Absztrakt erotika Abstract eroticism ofszet nyomat, karton offsetprint on cardboard jelzett / signed: Schilli 19*12,5 cm 8 000 Ft 30 145. Marc Chagall (1887-1985) A lány / The girl ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 1/13 32*24 cm 28 000 Ft 90 Kiadó: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., számozás a versmellékleten Published: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Museum, Hanover, 1988., numbered on the poem inset 146. Marc Chagall (1887-1985) Abdallah és a sellő / Abdallah and the mermaid ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 8/13 32*24 cm 28 000 Ft 90 Kiadó: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., számozás a versmellékleten Published: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., numbered on the poem inset 147. Marc Chagall (1887-1985) Mennyasszony / The bride ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 2/13 32*24 cm 28 000 Ft 90 Kiadó: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., számozás a versmellékleten Published: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Museum, Hanover, 1988., numbered on the poem inset 148. Marc Chagall (1887-1985) Reggel / Morning jelzett / signed: Marc Chagall (nyomtatott/printed) 79*55 cm Kiállítási plakát Chagall at pace / Colombus, 1460 east Broad street, exhibition june 22nd Trough july 24, 1974 Exhibition advertisement Chagall at pace / Colombus, 1460 east Broad street, exhibition june 22nd Trough july 24, 1974 149. Charles Lapicque (1898-1988) Olympia München, (1972) jelzett / signed: Lapicque (nyomtatott/printed) 82*63 cm 28 000 Ft 90 150. Henri Matisse (1869-1954) Kék akt (1952) / Blue nude (1952) jelzett / signed: H. Matisse 52 (nyomtatott/printed) 80*60 cm 151. Joan Miró (1893-1983) jelzett / signed: Miró (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 116/500 47*61 cm 22 000 Ft 70 152. Joan Miró (1893-1983) 50*32 cm 153. Joan Miró (1887-1985) Kaméleon / Chameleon ofszet nyomat, papír / offset print on paper jelzett / signed: Miró (nyomtatott/printed) 63*84 cm Kiállítási plakát Miro at pace/colombus, 1979.01.21-02.24, 1460 east Broad street. Colombus. Ohio 43205 Exhibition advertisement Miro at pace/colombus, 1979.01.21-02.24, 1460 east Broad street. Colombus. Ohio 43205 154. Joan Miró (1893-1983) 50*31,5 cm 155. Georges Braque (1882-1963) Madár / Bird jelzett / signed: G. Braque; HL (nyomtatott/printed) 39*47 cm 38 000 Ft 130 156. Henri Matisse (1869-1954) La Danza II ofszet nyomat, papír / offset print on paper jelzett / signed: Henri Matisse 1910 (nyomtatott/printed) 59*79 cm 38 000 Ft 130 Kiadó: Migneco@Smith Editions, Olaszország Published: Migneco@Smith Editions, Italy 157. Szász Károly István (1909-1979) Ébredés, 1965 / Awakening, 1965 olaj, tus, papír / oil, ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 965.V.2 50*70 cm 90 000 Ft 300 158. Marc Chagall (1887-1985) Csata / Battle litográfia, papír lithograph on paper jelzett / signed: Marc Chagall (nyomtatott/printed) 62*84 cm 28 000 Ft 90 Kiállítási plakát Chagall at pace/ Colombus, exhibition june 25th Trough July 23rd, 1977, 1460 east Broad street Colombus, Ohio 43205 Exhibition advertisement Chagall at pace/ Colombus, exhibition june 25th Trough July 23rd, 1977, 1460 east Broad street Colombus, Ohio 43205 12

159. Bán Béla (1909-1972) Kompozíció, 1960 / Composition, 1960 akvarell, tus, papír / watercolor, ink on paper jelzett / signed: Bán 960 VI. 35*25 cm 90 000 Ft 300 160. Gerzson Pál (1931-2008) Akt, 1996 / Nude, 1996 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Gerzson 96 VIII. 5. 21*14,5 cm 24 000 Ft 80 161. Gerzson Pál (1931-2008) Akt, 1991 / Nude, 1991 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Gerzson 91 22*13 cm 42 000 Ft 140 162. Šwierkiewicz Róbert (1942-) Béka, 1969 / Frog, 1969 tempera, szén, papír / tempera, coal on paper jelzett / signed: Béka 1969 Šwierkiewicz Róbert 60*40 cm 160 000 Ft 530 163. Szántó Piroska (1913-1998) Táncoló csontváz, 1973 Dancing skeleton, 1973 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Szántó Piroska 973 70*47 cm 80 000 Ft 270 164. Peter Brüning (1929-1970) Kompozíció, 1959 / Composition, 1959 jelzett / signed: Peter Brüning 59 21* 29 cm 165. Borgó Csaba (1950-) Kompozíció, 1994 / Composition, 1994 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Borgó 1994 Sz 173 50*70 cm 46 000 Ft 150 166. Hincz Gyula (1904-1986) rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Hincz Gy 20*38 cm 24 000 Ft 80 167. Hans Hofmann (1880-1966) Cím nélkül / Untitled tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hans Hofmann 21,5*28cm 320 000 Ft 1 070 168. Šwierkiewicz Róbert (1942-) A nagy hintajáték, 1977 / The big swing game, 1977 jelzett / signed: A nagy hintajáték (lino) 77. Šwierkiewicz 65,5*51 cm 169. Farkasházy Miklós (1895-1964) akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Farkasházy 47*35 cm 40 000 Ft 130 170. Claudio Knöpfli (1954-) Álom, 1980 / Dream, 1980 jelzett / signed: Knöpfli 80 számozott / numbered: 77/80 128*90 cm 24 000 Ft 80 171. Farkas Tamás (1951-) Meteor, 1986 tus, ceruza, papír / ink, pencil on paper jelzett / signed: Farkas Tamás számozott / numbered: 1/1 31*28,5 cm 130 000 Ft 430 172. Hans Krenn (1932-2007) Der kleine Tisoh, 1966 jelzett / signed: Hans Krenn 1966 számozott / numbered: 49/90 21*15 cm 38 000 Ft 130 173. Hans Krenn (1932-2007) Sikoly I., 1966 / Scream I., 1966 jelzett / signed: Hans Krenn 1966 23*22 cm 42 000 Ft 140 174. F. Beyns jelzéssel, 20. század Mohóság, 1961 / Greed, 1961 ceruza, tus, kollázs, papír / pencil, ink, collage on paper jelzett / signed: F. Beyns; 1961 / F. Beyns; 1961 72*74 cm 175. Hans Krenn (1932-2007) Sikoly II., 1966 / Scream II., 1966 jelzett / signed: Hans Krenn 1966 23*22 cm 42 000 Ft 140 176. Hans Krenn (1932-2007) Lépés, 1969 / Step, 1969 jelzett / signed: HK (nyomtatott/printed) 21*21 cm 38 000 Ft 130 Kiállításmeghívó: Tobiés&Silex-Hans Krenn-Ausstellung 12.9-20.10.69 Exhibition invitation: Tobiés&Silex-Hans Krenn-Ausstellung 12.9-20.10.69 13

177. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Labirintus / Labyrinth print, karton / print on cardboard jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed) 10,5*15 cm 18 000 Ft 60 178. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Bárka / Ark ofszet nyomat, papír offsetprint on paper jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed) 15*10 cm 18 000 Ft 60 179. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Kék ház / Blue house nyomat, papír / print on paper jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed) 50*67 cm 180. Hegyi György (1922-2001) Szürke Szentendre, 1987 / Grey Szentendre, 1987 jelzett / signed: Hegyi 987 számozott / numbered: 13/30 60*40 cm 70 000 Ft 230 181. Balogh Csaba (1964-) Cím nélkül, 2012 / Untitled, 2012 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Balogh Csaba 2012 50*60 cm 220 000 Ft 730 Reprodukálva: Balogh Csaba Kompozit, kiállítási katalógus, Biksady Galéria, 2014., 50. oldal Reproduced: Balogh Csaba Kompozit, exhibition catalogue, Biksady Gallery, 2014., page 50 182. Orbán Dezső (1884-1986) Kompozíció csillaggal, 1966 / Composition with star, 1966 olaj, filctoll, fa / oil, felt pen on wood jelzett / signed: Desiderius Orbán 1966 20*25 cm 460 000 Ft 1 530 Proviniencia: Dévényi Iván gyűjtemény Provenance: Dévényi Iván collection 183. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Színes fejek / Coloured heads print, karton / print on cardboard jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed) 10,5*15 cm 15 000 Ft 50 184. Salvador Dalí (1904-1989) Sulamit I. jelzett / signed: Dali (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 514/2000 66*50 cm Kiadó: Dali Edition: Levine&Levine Published: Dali Edition: Levine&Levine 185. Salvador Dalí (1904-1989) A tékozló fiú, (1964) / Prodigal son, (1964) jelzett / signed: Dali 1964 (nyomtatott/printed) 30*20 cm 28 000 Ft 90 Kiadó: Rizolini, Mainland, 1985., készült 500 példányban Published: Rizolini, Mainland, 1985., made in 500 exemplares 186. Salvador Dalí (1904-1989) Sulamit II. jelzett / signed: Dali (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 413/2000 66*49 cm Kiadó: Dali Edition Levine&Levine Published: Dali Edition Levine&Levine 187. Salvador Dalí (1904-1989) A madarak beszéde / Speech of the birds jelzett / signed: Dali (nyomtatott/printed) 17*13 cm 28 000 Ft 90 Dante Alighieri: Isteni színjáték-paradicsom ciklus 19. Kiadó: Les Heures Claires, Paris, 2004, 150 péládányban készült az 1959/60-as fametszet után Dante Alighieri: Divine Comedy- Paradise cycle 19 Published: Les Heures Claires, Paris, 2004, made in 150 exemplares after woodcut from 1959/60 188. Matzon Ákos (1945-) Kalligráfia / Calligraphy olaj, toll, ceruza, karton / oil, pen, pencil on cardboard jelzett / signed: MA 40*40 cm 189. Farkasházy Miklós (1895-1964) akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Farkasházy 23*34 cm 40 000 Ft 130 190. Henri Matisse (1869-1954) Fekvő akt, 1936 / Lying nude, 1936 jelzett / signed: HM 36 (nyomtatott/printed) 32*43 cm 28 000 Ft 90 191. Jean Dupuis (1941-) Egy ötlet / An idea színezett litográfia, papír / painted lithograph on paper jelzett / signed: Dupuis számozott / numbered: 45/90 45,5*58,5 cm 28 000 Ft 90 14

192. Hans Hanko (1923-) Cím nélkül, 1973 / Untitled, 1973 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Hanko 1973 50*30 cm 193. Paul Wunderlich (1927-2010) Paprika jelzett / signed: Wunderlich (nyomtatott/printed) 58*40 cm 22 000 Ft 70 Kiadó: Minerva International Published: Minerva International 194. Magyar festő, 20. század Konstruktív tér / Constructive space olaj, karton / oil on cardboard 69,5*55 cm 195. Georges Négre Ave olaj, vászon, kollázs / oil on canvas, collage jelzett / signed: G Negre 03 115*85 cm 240 000 Ft 800 196. Marc Eemans (1907-1998) Vizitáció, 1937 / Visitation, 1937 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Marc Eemans 37 65*54 cm 1 400 000 Ft 4 670 197. Jean-Pierre de Maria (1896-1984) Küklopsz, 1968 / Cyclops, 1968 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: de Maria hátoldalon / backside: De Maria 68 La Cyclopéenne. 65,5*81 cm 360 000 Ft 1 200 198. John Gordon Dodson (1882-) Kagyló, 1938 / Shell, 1938 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: G.J.Dodson 38 50*73,5 cm 320 000 Ft 1 070 199. Németh Miklós (1934-2012) Formák, 1994 / Shapes, 1994 tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: NM 94 30*41,5 cm 200. Németh Miklós (1934-2012) Táj házzal, 2002 / Landscape, 2002 gouache, szén, papír / gouache, coal on paper jelzett / signed: 2002 NM 21*29,5 cm 201. Németh Miklós (1934-2012) Pihenés, 1967 / Resting, 1967 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: PCSVM1967 63*86 cm 280 000 Ft 930 202. Németh Miklós (1934-2012) Metamorfózis / Metamorphosis olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: PCSVM 86*62 cm 280 000 Ft 930 203. Szentgyörgyi Miklós (1955-) Színek I. / Colours I. olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi Miklós 170,5*127 cm 204. Szentgyörgyi Miklós (1955-) Színek II. / Colours II. olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi Miklós 170,5*127 cm 15

205. Bada Dada Tibor (1963-2006) Begyulladtak, 1996 / Inflamed, 1996 olaj, akril, farost / oil, acrylic, plywood jelzett / signed: Dada 96 d: 37 cm 220 000 Ft 730 206. Harasztÿ István (1934-) Kezdet, 2004 / Beginning, 2004 akril, farost / acrylic on chipboard jelzett / signed: Harasztÿ István 2004 44*49 cm 240 000 Ft 800 207. Marosán Gyula (1915-2003) Transz / Trance olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Marosán 40*50 cm 280 000 Ft 930 208. Bor Pál (1889-1982) tempera, karton / tempera on cardboard jelzett / signed: Bor Pál 59*42 cm 209. Lukoviczky Endre (1939-) Kitüntetés, 1990 / Honour, 1990 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lukoviczky 1990 61*93 cm 400 000 Ft 1 330 210. Wolf Erdmann-Oblonskij (1946-) Rövidtávú biztonság / Short-term safety jelzett / signed: Oblonskij 28*28 cm 22 000 Ft 70 211. James Van Dyk (1930-) Volume, 1974 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Van Dyk 74 42*56 cm 212. Pólya József (1923-1994) Vizek, csigák, kövek / Water, snails, stones akril, farost / acrylic on chipboard jelzett / signed: Pólya J 90*140 cm 213. Bada Dada Tibor (1963-2006) Turbó tubus, 1992 / Turbo tube, 1992 olaj, csillám, karton / oil, isinglass on cardboard jelzett / signed: Dada 92 hátoldalon / backside: Turbó tubus 27*44 cm 160 000 Ft 530 214. Joseph Kádár (1936-) Fekete kör piros elliptoid, 2009 Black circle, red elliptoid, 2009 akril, vászon fára kasírozva / acrylic on canvas cuted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár, Paris 2009 50*50 cm 80 000 Ft 270 215. Joseph Kádár (1936-) Fekete ellipszis, piros elliptoid, 2010 Black ellipse, red elliptoid, 2010 akril, vászon fára kasírozva acrylic on canvas cuted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 2010 60*46,5 cm 80 000 Ft 270 16

216. Nádler István (1938-) Nr.8., 2004 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nádler 2004 160*120 cm 1 200 000 Ft 4 000 Kiállítva: 2006. március-április, Várfok Galéria-XO Terem; 2006. november 23-26. Plug kortárs művészeti vásár, Budapest Exhibited: March-April, 2006. Várfok Gallery- XO Room; 13-26.November 2006., Plug Contemporary Art Fair, Budapest 217. Bak Imre (1939 - ) A kis piros, 1988 / The little red, 1988 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre 120*80 cm 950 000 Ft 3 170 221. Baska József (1935-) Összetört múlt, Kötelék feketében, 2000 / Broken past, Bond in black, 2000 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Baska 150*80 cm 1 300 000 Ft 4 330 Reprodukálva: Baska József, Kiadó Ernst Múzeum, Montázs Stúdió, Budapest, 2005. Reproduced: József Baska, Ernst Museum Publishing, Montázs Studio, Budapest, 2005. 218. Korniss Dezső (1908-1984) Kalligráfia, 1959 / Calligraphy, 1959 olaj, karton / oil on cardboard 28*19,5 cm 850 000 Ft 2 830 219. Joseph Kádár (1936-) Hommage á Bartók, 1981 szitanyomat, cinknyomat papír / silkscreen, zincograph on paper jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 1981 számozott / numbered: e.a. no 1 38*25 cm 220. Augustin Cardenas (1927-2001) Kompozíció, 1959 / Composition, 1959 jelzett / signed: Cardenas 59 29,5*21 cm 42 000 Ft 140 222. Hans Hofmann jelzéssel (1880-1966) A parton, 1956 / On the shore, 1956 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: hans hofmann 56 33*26 cm 950 000 Ft 3 170 223. Heinz Hajek-Halke (1898-1983) Das silüviale aquarium, 1956 heliográfia, papír / heliograph on paper jelzett / signed: Das silüviale aquarium Heinz Hajek-Halke 1956 számozott / numbered: 12/4 40*30 cm 224. Tót Endre (1937-) Why do I stamp? 1978/90; 1973/1978 vegyestechnika, karton / mixed media on cardboard jelzett / signed: Endre Tót 1978/90; 1973/1978 36*25 cm 80 000 Ft 270 225. Rényi Katalin (1951-) Térden állva / On the knees olaj, vászon, aranyfüst / oil on canvas, tinsel jelzett / signed: Rényi Kati 150*90 cm 850 000 Ft 2 830 17

226. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Variáció fával III., 1973 / Variation with tree III., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1973 számozott / numbered: e.d.a. i 227. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Variáció fával IV,, 1973 / Variation with tree IV., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1973 számozott / numbered: e.d.a. 228. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Variáció fával V., 1973 / Variation with tree V., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1973 számozott / numbered: 11/25 229. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Park, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; számozott / numbered: 4/10 230. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Táj házzal II., 1974 / Landscape II., 1974 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1974 számozott / numbered: e.d.a. 231. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Variáció fával I., 1973 / Variation with tree I., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: e.d.a. G 232. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Fa, 1973 / Tree, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 14/15 70*50 233. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Köpenyes lány, 1973 / Girl in a robe, 1973 Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 9/49 234. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Variáció fával II., 1974 / Variation with tree II., 1974 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 74 számozott / numbered: 2/20 235. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Táj házzal I., 1973 / Landscape I., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 1973 számozott / numbered: 9/10 236. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Csúcsok, 1973 / Peaks, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 1973 számozott / numbered: 9/49 237. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Tavasz, 1973 / Spring, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: e.d.a. B 18

238. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Tömeg, 1973 / Crowd, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 50*70 cm 239. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Várakozás, 1973 / Awaiting, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 4/49 50*70 cm 240. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Matterhorn, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht, 1973 50*70 cm 241. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) My Buddy II., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht, 73 számozott / numbered: 9/49 50*70 cm 242. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Város-Természet, 1973 / City-Nature, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 243. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Hegymenet, 1973 / Ascent, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 1973 számozott / numbered: 9/49 cm 50*70 cm 244. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Utca, 1973 / Street, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 9/49 50*70 cm 248. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Matterhorn II., 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 245. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) My Buddy, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 9/49 246. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Utazás, 1973 / Journey, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/23 247. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Maggi reklám, 1973 / Maggi Commercial, 1973 jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 19

249. Mel Ramos (1935-) Lola-Cola, 1972 litográfia, karton / lithograph on cardboard jelzett / signed: Mel Ramos 72 78*64 cm 550 000 Ft 1 830 250. Fritz Köthe (1916-2005) Alkat-részek / Accessories jelzett / signed: Fritz Köthe 63*48,5 cm 70 000 Ft 230 251. Fritz Köthe (1916-2005) Rajt előtt, 1969 / Before start, 1969 jelzett / signed: Fritz Köthe 69 számozott / numbered: I. Probedrück 49*31 cm 75 000 Ft 250 252. Fritz Köthe (1916-2005) Parkolni tilos, 1964 / No parking, 1964 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: FK 1964 hátoldalon / backside: Fritz Köthe Parken Verboten 1964 85*70 cm 850 000 Ft 2 830 20

253. Fritz Köthe (1916-2005) Kai, 1965 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: FK 1965 hátoldalon / backside: Fritz Köthe Kai 1965 75*90 cm 900 000 Ft 3 000 254. Peter Blake (1932-) Babe Rainbow, 1967 szitanyomat, alumínium / silkscreen on aluminium jelzett / signed: Peter Blake 67 (nyomtatott/printed) 66*44 cm 110 000 Ft 370 Kiadó: Dodo Design, 185 Westbourne Grove, London, W.11., 1968 Published: Dodo Design, 185 Westbourne Grove, London, W.11., 1968 255. Ken Taylor (1935-) Colin Cowdrey olajpasztell, papír / oilpastel on paper jelzett / signed: Kenneth Taylor 56*32 cm 85 000 Ft 280 256. Ken Taylor (1935-) Fred Trueman, 2004 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Kenneth Taylor 04 48*28 cm 85 000 Ft 280 257. Ken Taylor (1935-) Darren Gough olajpasztell, papír / oilpastel on paper jelzett / signed: Kenneth Taylor 54*29 cm 85 000 Ft 280 21

258. Moholy-Nagy László (1895-1946) Keresztező átlók, (1923) Crossed diagonals, (1923) rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Moholy=Nagy 23 (nyomtatott/printed) hátoldalon / backside: einmalige Auflage für die griffelkunst 1995 Nachlaß László Moholy- Nagy (1895-1946) 28,5*32,5 cm 1 400 000 Ft 4 670 259. Moholy-Nagy László (1895-1946) Photo Gram-pozitív, (1923) Photo Gram-positive, (1923) zselatinos ezüst nagyítás / gelatine silver print hátoldalon / backside: einmalige Auflage für die griffelkunst 1995 Nachlaß László Moholy- Nagy (1895-1946) 24*18 cm 1 400 000 Ft 4 670 22

260. Tót Endre (1937-) We are glad if..., 1975 fotó, ceruza, kollázs, papír / photo, pencil, collage on paper jelzett / signed: Endre Tót 1975 25*18 cm 100 000 Ft 330 TótaIJOYS series, 1973-1975 Kiadó: Edition Ch. Kelter&J. Sellem 1996, Köln TótaIJOYS series, 1973-1975 Published: Edition Ch. Kelter&J. Sellem 1996, Köln 261. Tót Endre (1937-) I am glad..., 1980 print, ceruza, papír / print, pencil on paper jelzett / signed: Paris 1980 Endre Tót 15*11 cm 100 000 Ft 330 263. Molnár Edit (1933-) Az év csókja, Gina Lolobrigida és Yuri, 1961 Kiss of the year, Gina Lolobrigida and Yuri, 1961 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatine silver print 30*34,5 cm 180 000 Ft 600 Reprodukálva: Molnár Edit: Látni és élni, Interart Studio 2002., 56. oldal Reproduced: Molnár Edit: Látni és élni, Interart Studio 2002., page 56 262. Paul Jonas (1921-1998) Daily fish durst lambda print jelzett / signed: Paul Jonas számozott / numbered: 1/1 35,5*28 cm 550 000 Ft 1 830 264. Johannes Grützke (1937-) Asztal, 1972 / Table, 1972 jelzett / signed: Johannes Grützke 72 számozott / numbered: XV/XX 47*58 cm 265. Edmund Kesting (1892-1970) Cím nélkül / Untitled zselatinos ezüst nagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: E. Kesting (hagyatéki pecsét / legacy stamp) 18*24 cm 220 000 Ft 730 266. Johannes Grützke (1937-) Kézfogás, 1973 / Handshake, 1973 jelzett / signed: Johannes Grützke 73 számozott / numbered: XV/XX 47*58 cm 267. Rodolf Hervé (1957-2000) Victor Vasarely színes fotó / colour photo jelzett / signed: Rodolf Hervé fotóművész Paris (pecsételt/stamped) 17*24 cm 50 000 Ft 170 268. Andy Warhol (1928-1987) Mercedes C111 jelzett / signed: Andy Warhol (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 996/1000 40*30,5 cm 269. Somlósi Lajos Les troglophiles peintures rupertes et les Restes a Paris II., 1985 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Somlósi L 34,5*34,5 cm 34 000 Ft 110 270. Joseph Kádár (1936-) Madame Szenes, 1994 zselatinos ezüstnagyítás, filctoll, papír / gelatine silver print, felt pen on paper jelzett / signed: Le K dar számozott / numbered: 1/1 15*21 cm 40 000 Ft 130 Expo Mail Art Paris, Hommage á Vieira da Silva, Paris 1994 271. Zoltán Sándor (1943-) Hommage á Márai Sándor II., 2006 kollázs, fa / collage on wood jelzett / signed: Hommage á Márai S II. 2006 XII Zoltán Sándor 34*36*4 cm 23

272. Molnár Edit (1933-) Leopold Stokowski és Kodály Zoltán, 1967 Leopold Stokowski and Zoltán Kodály, 1967 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print 24*18 cm 80 000 Ft 270 273. Kálmán Kata (1909-1978) Bartók Béla, 1936 / Béla Bartók, 1936 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Kálmán Kata 24*16,5 cm 274. Joseph Kádár (1936-) Vieira da Silva zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 1980 Vieira da Silva artiste paintre számozott / numbered: e.a.n. 1. 19,5*21 cm 80 000 Ft 270 275. Joseph Kádár (1936-) Vándor hindu, 1984 / Wanderer Hindu, 1984 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Le K dar (Joseph Kadar) Inde 1984 számozott / numbered: 1/1 21*15 cm 276. Francia művész, 20. század Victor Vasarely zselatinos ezüst nagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: dedikáció / dedication 23,5*17 cm 50 000 Ft 170 277. Joseph Kádár (1936-) Antoni Tapies zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: A. Tapies, artiste paintre Joseph Kádár 20*14,5 cm 50 000 Ft 170 278. Joseph Kádár (1936-) Szenes Árpád, 1981 / Árpád Szenes, 1981 vintázs, zselatinos ezüstnagyítás / vintage gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 1981 Árpád Szenes artiste paintre számozott / numbered: 1/1 25,5*20,5 cm 279. Joseph Kádár (1936-) Rozsda Endre, 1989 / Endre Rozsda, 1989 vintage, zselatinos ezüstnagyítás, szépiázott vintage, gelatine silver print, sepia jelzett / signed: Joseph Kádár 1989 11,5*8,5 cm 22 000 Ft 70 280. Joseph Kádár (1936-) Hans Hartung és Jacques Chirac, 1981 Hans Hartung and Jacques Chirac, 1981 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár paris 1981 számozott / numbered: 1/1 13,5*11 cm 50 000 Ft 170 281. Joseph Kádár (1936-) César, 1980 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár paris 1980. César szobrászművész 14,5*12,5 50 000 Ft 170 282. Joseph Kádár (1936-) Jancsó Miklós / Miklós Jancsó zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár Paris Jancsó Miklós számozott / numbered: 1/1 27*19 cm 283. Joseph Kádár (1936-) Victor Vasarely, 1987 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár (Le K dar) Paris 1987 Victor Vasarely artiste paintre 26*18 cm 50 000 Ft 170 284. Joseph Kádár (1936-) Guy Weelen, Vieira da Silva, Árpád Szenes, 1980 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár; j: Yevre le chatel 1980 18,5*17,5 cm 285. Joseph Kádár (1936-) Hans Hartung vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár számozott / numbered: No 1. 11,5*11 cm 26 000 Ft 90 286. Felvételek Pablo Picassoról Photocopies about Pablo Picasso zselatinos ezüstnagyítás gelatine silver print 30*24 cm 40 000 Ft 130 17 darab reprodukció az 1970-es évekből Pablo Picassoról és barátairól készült fotográfiákból, köztük Man Ray, Robert Capa és Brassai legismertebb pillanatképei 17 reproductions of photographs from the 1970s of Pablo Picasso and his friends, including the most famous snapshots by Man Ray, Robert Capa and Brassai 287. Molnár Edit (1933-) Kós Károly, 1969 / Károly Kós, 1969 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print 30*39,5 cm 180 000 Ft 600 24

288. Váza / Vase cseh, 20. század második fele, színes üveg, üveg rátéttel, apró sérüléssel Czech, second half of the 20th century, coloured glass, with glass overlay, small damage m: 22,5 cm 289. Váza / Vase osztrák, 20. százas második fele, több rétegű, színezett, fújt üveg, karcos Austrian, second half of the 20th century, blown, layered glass, coloured, scratched m: 19,5 cm 290. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, layered, coloured glass m: 20 cm 291. Váza / Vase osztrák, Lötz-gyár, 20. század második fele, fújt, színezett üveg, üveg rátéttel Austrian, Lötz factory, second half of the 20th century, blown, coloured glass with glass overlay m: 21,5 cm 292. Váza / Vase osztrák, 20. század második fele, színes üveg, üveg rátéttel Austrian, second half of the 20th century, coloured glass, with glass overlay m: 30 cm 293. Váza / Vase osztrák, 20. század második fele, többrétegű üveg, üveg rátéttel Austrian, second half of the 20th century, layered glass with glass overlay m: 22 cm 294. Váza / Vase cseh, Moser-gyár, Frantisek Zemek, 1950/1960, színezett üveg Czech, Moser factory, Frantisek Zemek, 1950/1960, coloured glass m: 30,5 cm 295. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, coloured glass m: 32 cm 296. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown glass m: 21 cm 297. Váza / Vase francia, 20. százas második fele, öntött, csiszolt üveg French, second half of the 20th century, cast, polished glass m: 19 cm 298. Váza / Vase Murano, 20. százas második fele, több rétegű színezett, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown layered glass, coloured m: 22 cm 299. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, több rétegű, színezett, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown, layered glass, coloured m: 34 cm 300. Váza / Vase cseh, Pavel Hlava (1924-2003), több rétegű fújt üveg Czech, Pavel Hlava (1924-2003), blown layered glass m: 19 cm 301. Váza / Vase francia, 20. százas második fele, színezett üveg French, second half of the 20th century, coloured glass m: 24,5 cm 302. Váza / Vase Meissen, Weifs, 1912-1954 közötti jelzéssel, mázas porcelán Meissen, Weifs, 1912-1954 sign, glazed porcelain m: 32,5 cm 303. Padlóváza Floor vase Janáky Viktor (1933-1999), mázas kerámia Viktor Janáky (1933-1999), glazed pottery m: 60 cm 304. Váza / Vase olasz, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Italian, second half of the 20th century, layered, coloured glass m: 24 cm 305. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown, layered glass m: 19 cm 306. Váza / Vase osztrák, 20. század második fele, több rétegű üveg, üveg rátéttel Austrian, second half of the 20th century, layered glass with glass overlays m: 16 cm 24 000 Ft 80 307. Váza / Vase finn, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Finnish, second half of the 20th century, layared, coloured glass m: 20,5 cm 308. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, layered, coloured glass m: 23 cm 309. Váza / Vase cseh, 20. század második fele, Harrtil üveg, többrétegű, üvegszálas üveg Czech, second half of the 20th century, Harrtil glass, layered fibreglass m: 19 cm 310. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, blown layered glass, coloured m: 21 cm 70 000 Ft 230 311. Váza / Vase német, 20. század második fele, WMF Ikora üveg German, second half of the 20th century, WMF Ikora glass m: 15,5 cm 25

312. Kínáló / Serving plate cseh, Moser gyár, Frantisek Zemek, 1950/1960, színezett üveg, karcos Czech, Moser factory, Frantisek Zemek, 1950/1960, coloured glass, scratched m: 11 cm 313. Kaspó / Plant pot Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt opálüveg, SZE monogrammal Murano, second half of the 20th century, blown, layered opal glass, SZE initials m: 8,5 cm 24 000 Ft 80 314. Kínáló / Serving plate Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown, layered glass m: 12 cm 315. Váza / Vase 20. század második fele, több rétegű opálüveg second half of the 20th century, layered opal glass m: 10 cm 316. Váza / Vase Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, blown layered glass, coloured m: 18 cm 317. Váza / Vase osztrák, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Austrian, second half of the 20th century, layered, coloured glass m: 14 cm 318. Váza / Vase osztrák, 20. százas második fele, több rétegű, fújt üveg, fémoxidokkal Austrian, second half of the 20th century, blown, layered glass, with metal-oxides m: 8 cm 319. Palack / Bottle Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown, layered glass m: 23 cm 320. Pohár készlet / Glass set osztrák, 1910 körül, lüszterezett üveg, 6 db pohár, 1 db flaska, Lobmayr gyár Austrian, around 1910, lustered glass, 6 glasses, 1 flask, Lobmayr factory 18; 29 cm 80 000 Ft 270 321. Pohár készlet / Glass set osztrák, 1910 körül, lüszterezett üveg, 10 db Austrian, around 1910, lustered glass, 10 pieces m: 25 cm 322. Váza / Vase francia, 1930 körül, több rétegű, fújt üveg French, around 1930, blown, layered glass m: 25 cm 323. Váza / Vase cseh, Moser-gyár, Franisek Zemek, 1950/1960, színezett üveg, apró csorbulással Czech, Moser factory, Franisek Zemek, 1950/1960, coloured glass, with small chip m: 18,5 cm 324. Vitrines szekrény / Cabinet német, 1930 körül, diófa, sérült üveg ajtóval German, around 1930, nut-wood, with damaged glass door 75*100*140 90 000 Ft 300 325. Evőeszköz készlet Cutlery set német, 20. század második fele, WMF fém jelzéssel, 12 db evőkanál, 12 db villa, 12 db kés, 12 db desszertes villa, 12 db kiskanál, 12 db szervírozó German, second half of the 20th century, WMF metal sign, 12 spoons, 12 forks, 12 knives, 12 dessert forks, 12 teaspoons, 12 serviers 13-24 cm 326. Sideboard dán, 1960 körül, tömör teakfa lábakon, bútorlap teakfa borítással, homokfújt, csiszolt üvegbetétekkel, apróbb karcolással Danish, around 1960, on solid teakwood legs, teakwood cover, with polished, sandblown glass insets, small scratch 109*160*40 cm 80 000 Ft 270 328. Komód / Commode német, 1930 körül, diófa German, around 1930, nut-wood 75*100*40 cm 80 000 Ft 270 részlet / detail 327. Tároló szekrény Portable storage olasz, 1969 után, Joe Colombo Design, plexi Italian, after 1969, Joe Colombo Design, plexi jelzett / signed: Joe Colombo 75*42*43 cm 75 000 Ft 250 329. Dohányzóasztal Coffee table Kelet-Európa, 1960 körül, fenyőfa cseresznyefa borítással, apróbb sérülésekkel Eastern-Europe, around 1960, cherrywood cover on pinewood base, with small damages 30*120*44 cm 330. Klubasztal / Club table német, 1970 körül, Opal Möbel design, fém, fa, márvány, apró kopásokkal German, around 1970, Opal Möbel design, metal, wood, marble, with small abrasion m: 55; d: 60 cm 331. Szalonasztal / Salon table M. Kiss Katalin (1941-), égetett, mázas keménycserép asztallap, vas szerelékkel, apró csorbulással M. Katalin Kiss (1941-), burnt, enamelled pottery table-top, iron overlays, with small chip m: 53 cm; d: 53 cm 330 331 26