XXLII. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK. Kecskemét október Rendező: Kecskeméti Főiskola

TÁJÉKOZTATÓ- és PROGRAMFÜZET

FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A NŐI KÉZILABDA DÖNTŐ A

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

NŐI KÉZILABDA DÖNTŐ A FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A

KÖSZÖNTŐ. Örömmel köszöntöm a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság futsal-döntőjének csapatait, sportolókat és vezetőiket.

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-10.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

Versenykiírás. Általános rendelkezések

ZALA MEGYE SPORTNAPJA DECATHLON KUPÁÉRT szeptember 17. Hévíz

KSI-VASAS NŐI FELKÉSZÜLÉSI KÉZILABDA KUPA Versenykiírás

XXI. Egyetemi Városok Sporttalálkozója. Versenykiírás

2018. ÉVI BM TANINTÉZETI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL TOLLASLADBA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2015/2016. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL 3X3 KOSÁRLABDA VERSENYKIÍRÁSA

ZALA MEGYE SPORTNAPJA DECATHLON KUPÁÉRT szeptember 12. Keszthely

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

BUDAPESTBANK CSALÁDI ÉS SPORTNAP ZÁNKA VERSENYKIÍRÁS KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2017/2018. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság Futsal Döntő

I. ENERGOTT TEREMLIGA

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL STRANDRÖPLABDA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

2012/2013. ÉVI. Buzek László Országos Serdülő Bajnokság,

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

Iroda cím: 3530 Miskolc, Szemere utca Honlap:

KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS - VERSENYKIÍRÁS

VERSENYKIÍRÁS. A tanévi IRM Tanintézeti Kispályás Labdarúgó Bajnokságra

VERSENYKIÍRÁS. A tanévi BM Tanintézeti Kispályás Labdarúgó Bajnokságra

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2017.

2018/2019. TANÉVI LABDARÚGÓ DIÁKOLIMPIA Borsod-Abaúj-Zemplén MEGYEI DÖNTŐ

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

GYSI HÁROM NAP A SZŐLŐ ÉS BOR VÁROSÁBAN, A MÁTRA KAPUJÁBAN GYÖNGYÖSÖN, AHOL A NAP ÉS A HEGY ÖSSZEÉR

Futsal. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

IV. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

A BM ORSZÁGOS KATASZTRÓFAVÉDELMI FŐIGAZGATÓSÁG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

III. ENERGOTT TEREMLIGA

A BM ORSZÁGOS KATASZTRÓFAVÉDELMI FŐIGAZGATÓSÁG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG ORSZÁGOS DÖNTŐJÉNEK VERSENYKIÍRÁSA

VÁC VÁROS SPORTCSARNOKA ÁPRILIS 24.

A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Floorball Szakszövetséggel (MFSZ) együttműködésben hirdeti meg.

FŐVÁROSI SZABADIDŐ KUPA

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

2018/2019. TANÉVI FLOORBALL - NAGYPÁLYÁS DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

Teremlabdarúgás Futsal

Miskolc szeptember

X. Főnix Kupa Kézilabda Utánpótlás Torna

2015/2016. ÉVI STRANDKÉZILABDA MAGYAR EGYETEMI FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG VELENCE, EFOTT JÚLIUS

Magyar Labdarúgó Szövetség NB III-AS AMATŐR VÁLOGATOTTAK TORNÁJA VERSENYKIÍRÁSA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Lizards Floorball Team szeptember MEGHÍVÓ

MAGYAR GYEPLABDA SZAKSZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐK

REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK- ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2017

2019. SPECIÁLIS SZAKISKOLÁK ORSZÁGOS SPORTFESZTIVÁLJA SPORT TEHETSÉGPROGRAM Bajai EGYMI május

2015. MÁRCIUS 22. (vasárnap) Vasas Sport Club (1139 Budapest Fáy u. 58. ) Gedó György Ökölvívó terem

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP MIX STRANDRÖPLABDA TORNA április 09.

DIÁKOLIMPIAI 2013/2014

ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ Kecskemét,

MAGYAR EGYETEMI-FŐISKOLAI ORSZÁGOS VÍVÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁS

Fővédnök. Dr. Szabó Tünde államtitkár asszony Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkárság. Védnökök. DR. SZÁSZ KÁROLY kancellár

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

Magyar Labdarúgó Szövetség

Kenguru és Gyermek Kupa. Versenykiírás 2010/2011.

Debreceni Egyetem Szegedi Tudományegyetem Pécsi Tudományegyetem Semmelweis Egyetem

XXV. ANGYALFÖLDI SPORTFESZTIVÁL

BM TANINTÉZETEK ÉVI ORSZÁGOS TEREPFUTÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK- ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2018.

2017/2018-AS PEST MEGYEI VI. KORCSOPORTOS FIÚ KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁSA

Szakszervezetek az egészségért. Férfi kispályás labdarúgó torna:

Versenykiírás a XXXI. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

MAGYAR TOLLASLABDA SZÖVETSÉG

II. JAKO GYÖNGYÖS - CUP

Átírás:

VÉDNÖKÖK Dr. Gelencsér András a Pannon Egyetem rektora Dr. Kiss Ádám Magyar Egyetemi- Főiskolai Sportszövetség elnöke 2

REKTORI KÖSZÖNTŐ Tisztelt Vendégeink! Kedves Versenyzők! Hálás szerep egy hagyománnyá szilárdult nemes kezdeményezés, a műszaki felsőoktatási intézmények sporttalálkozójának házigazdájaként a sportolókat, felkészítő tanárokat és edzőket, sportvezetőket köszönteni. A testnevelés és a sport jelentősége megkérdőjelezhetetlen az egyetemi ifjúság teljes emberré nevelésében. A sport az állóképesség javításán és az egészséges életmódra nevelésen kívül a tanulásban, a szakmai munkában és amúgy általában az életben is jól használható erényeket fejleszt, mint például az önfegyelem, a kitartás, a kudarc- vagy éppen sikertűrő képesség, együttműködési készség, önzetlenség és a fair play. Valódi nem csak a napjainkban szokásos virtuális térben létező emberi közösségeket teremt, közös érdeklődésen alapuló ismeretségek, barátságok, szerelmek forrása lehet. A találkozó remek alkalmat kínál arra, hogy a versenyzőkön, tanáraikon és sportvezetőiken keresztül a műszaki felsőoktatási intézmények közötti kapcsolatokat ápolja és erősítse. Kívánok a találkozó minden résztvevőjének nemes versengést, sportsikereket és kellemes időtöltést a királynék városában, a Pannon Egyetem falai között. Gelencsér András Pannon Egyetem Rektor 3

Eddigi eredmények Év Rendező Pontverseny győztese 1970 NMK KFFK, Dunaújváros NMK KFFK, Dunaújváros 1971 GAMF, Kecskemét Kandó Kálmán VMF, Budapest 1972 Bánki Donát MF, Budapest Kandó Kálmán VMF, Budapest 1973 PMMF, Pécs Kandó Kálmán VMF, Budapest 1974 GAMF, Kecskemét PMMF, Pécs 1975 NME KFF, Dunaújváros Kandó Kálmán VMF, Budapest 1976 Kandó Kálmán VMF, Budapest Kandó Kálmán VMF, Budapest 1977 KTMF, Győr Ybl Miklós ÉMF, Budapest- Debrecen 1978 Kandó Kálmán VMF, Budapest KTMF, Győr 1979 PMMF, Pécs KTMF, Győr 1980 NME KFF, Dunaújváros Kandó Kálmán VMF, Budapest 1981 Kandó Kálmán VMF, Budapest PMMF, Pécs 1982 KTMF, Győr Ybl Miklós ÉMF, Budapest- Debrecen 1983 GAMF, Kecskemét KTMF, Győr 1984 Ybl Miklós ÉMF, Budapest- Debrecen Ybl Miklós ÉMF, Budapest- Debrecen 1985 PMMF, Pécs- Baja PMMF, Pécs 1986 KFFK, Dunaújváros Ybl Miklós ÉMF, Budapest- Debrecen 1987 Széchenyi I. KTMF, Győr Széchenyi István KTMF, Győr 1988 GAMF, Kecskemét PMMF, Pécs 1989 Kandó Kálmán VMF, Budapest Széchenyi István KTMF, Győr 1990 Ybl Miklós ÉMF, Budapest- Debrecen Széchenyi István KTMF, Győr 1991 PMMF, Pécs PMMF, Pécs 1992 ME Dunaújvárosi FK Széchenyi István KTMF, Győr 1993 Széchenyi I. KTMF, Győr Széchenyi István KTMF, Győr 1994 GAMF, Kecskemét Széchenyi István KTMF, Győr 1995 ESZI, Paks ME Dunaújvárosi FK 1996 Budapesti Politechnikum- Kandó Széchenyi István KTMF, Győr 1997 ESZI, Paks Széchenyi István KTMF, Győr 1998 ESZI, Paks Széchenyi I. KTMF, Győr 1999 ME Dunaújvárosi FK Széchenyi István KTMF, Győr 2000 PMMF, Pécs ME Dunaújvárosi FK 2001 Széchenyi I. KTMF, Győr Széchenyi István KTMF, Győr 2002 Debreceni Egyetem MFK Széchenyi István Egyetem, Győr 2003 GAMF, Kecskemét Széchenyi István Egyetem, Győr 2004 Budapesti Műszaki Főiskola Széchenyi István Egyetem, Győr 2005 Dunaújvárosi Főiskola Budapesti Műszaki Főiskola 2006 ZMNE BJKMK, Budapest Budapesti Műszaki Főiskola 2007 Széchenyi István Egyetem, Győr Széchenyi István Egyetem, Győr 2008 Debreceni Egyetem Széchenyi István Egyetem, Győr 2009 Dunaújvárosi Főiskola Budapesti Műszaki Főiskola 2010 PTE Pollack Mihály Műszaki Kar, Pécs Széchenyi István Egyetem, Győr 2011 Kecskeméti Főiskola Széchenyi István Egyetem, Győr 2012 Óbudai Egyetem Széchenyi István Egyetem, Győr 2013 Pannon Egyetem Széchenyi István Egyetem, Győr 2014 Széchenyi István Egyetem, Győr Széchenyi István Egyetem, Győr 4

A XLVI. Műszaki Felsőoktatási Sportnapok résztvevői Dunaújvárosi Egyetem, Dunaújváros Miskolci Egyetem, Miskolc Óbudai Egyetem, Budapest Pallasz Athéné Egyetem, Kecskemét Pannon Egyetem, Veszprém Széchenyi István Egyetem, Győr 5

Szervező Bizottság Edvy László TSI igazgató Haraszti László Kollégiumi referens Takács Ferencné Egyetem étterem B.Gaszt Versenybíróság Elnök: Edvy László Tagok: Pischné Bankó Zsuzsanna Szentessy Balázs Starhon Katalin Fegyelmi Bizottság Bácskai Sándor, Pannon Egyetem Várnagy András, Széchenyi István Egyetem Szállás Pannon Egyetem Központi Kollégium, 8200 Veszprém Egyetem utca 12. 6

Program November 04. (péntek) 09.00 Technikai értekezlet Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézet Tárgyaló- Versenyiroda Névsorok leadása 8200 Veszprém, Egyetem utca 10. 10.00 Versenyek a programfüzet szerint 19.15 Vezető testnevelők tanácskozása Előadás: A Hajós Alfréd terv adaptációja a Pannon Egyetemen (Edvy László) Pannon Egyetem, Kis Tanácsterem (B épület Aula porta mögött) 8200 Veszprém, Egyetem utca 10. 20.00 Pannon Egyetem Rektorának fogadása Pannon Egyetem B épület, földszint pihenőtér 8200 Veszprém, Egyetem utca 10. 20.30 Hallgatók baráti találkozója Pannon Egyetem, Diákcentrum 8200 Veszprém Wartha Vince u. 1. November 05. (szombat) 09.00- Helyosztók, döntők 14.00 Ünnepélyes eredményhirdetés Pannon Egyetem, Testnevelési és Sport Intézet, Tornacsarnok 8200 Veszprém, Egyetem utca 10. 7

Általános információk Szállás Sportvezetők, vendégek: Pannon Egyetem Központi Kollégium, 8200 Veszprém, Egyetem u.12. Diákok: Pannon Egyetem Központi Kollégium, 8200 Veszprém, Egyetem u.12. A szobák kulcsait a kijelölt csapatvezetők vehetik át november 4.-n pénteken, délelőtt 9 órától a helyszínen, és ők adják át távozáskor. Szálláshely elfoglalása: Szálláshely elhagyása: 2016.november. 04. 09.00 órától 2016. november 05. 12.00 óráig A kollégiumon belüli károkozás esetén a kárt a károkozó intézménynek meg kell téríteni. Étkezés: Bakony Gaszt Rt. 15. sz. Egyetem étterem, 8200 Veszprém, Hóvirág u. 6 - reggeli: 07. 00-09. 30 - ebéd: 11. 30-15. 00 - vacsora: 18. 00-20. 30 Az étkezési jegyeket a csapatok vezetői a megérkezéskor, vagy a technikai értekezleten vehetik át. 8

Egyebek A tornatermekben, öltözők korlátozott számban állnak rendelkezésre, az értékekért felelősséget nem vállalunk. A versenyekhez mérkőzéslabdákat biztosítunk. Bemelegítéshez minden csapat gondoskodjon labdáról. A mérkőzésekre minden csapat köteles egy világos és egy sötét színű mezgarnitúrát biztosítani. Az intézményekben dohányozni tilos! A versenyek idejére orvosi ügyeletet biztosítunk. A Versenyiroda a Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézet Tárgyalójában üzemel. A továbbiakban a résztvevő intézményeket városnevükön vagy rövidített nevükön szerepeltetjük. Óvás Az óvást írásban a mérkőzés befejezése után legkésőbb egy órával lehet benyújtani a versenybírósághoz, 2 000.- Ft óvási díj befizetésével. Díjak Az összesített pontverseny győztese egy évre elnyeri a sportnapok vándorserlegét. Az összesített pontverseny 1-3. helyezett intézményei serleget, a többi résztvevő csapat oklevelet kap. Az egyes versenyszámokban a győztes csapatok serleget, az 1-3. helyezett tagjai érmet és minden csapat oklevelet kap. Az egyes sportágak legjobbjai különdíjban részesülnek. 9

ASZTALITENISZ Szakág vezető: Bélafiné Bakó Katalin Elérhetőség: 06/30/9166331 Helyszín: Veszprémi Rendőrkapitányság Tornaterme 8200 Veszprém, Bajcsy-Zsilinszky E. u. 2. Dunaújváros Győr Veszprém Óbuda November 04. péntek 10.00-tól folyamatosan Dunaújváros-Győr Veszprém-Óbuda Dunaújváros-Veszprém Győr-Óbuda Ebédszünet Dunaújváros-Óbuda Győr-Veszprém 10

VERSENYSZABÁLYOK - A mérkőzéseket liga-rendszerben rendezzük. A mérkőzések sorrendje: két férfi egyes, női egyes, férfi páros, vegyes páros, két férfi egyes. - A mérkőzések három nyert játszmáig tartanak, a játszmák 11 pontig. - A résztvevők száma csapatonként 4 fő lehet, minimális csapatlétszám: 2 fő. - A csapatversenyt négy nyert mérkőzésig kell folytatni. - Csoporton belüli pontegyenlőség esetén a szett-arány dönt. 11

Eredmények: D GY V ÓE Pont Hely Dunaújváros Győr Veszprém Óbuda Végeredmény 1.,. 14 pont 2.,. 11 pont 3.,. 9 pont 4.,. 9 pont 12

KÉZILABDA Szakág vezető: Pischné Bankó Zsuzsanna Elérhetőség: 06/70/2628181 Helyszín: Veszprém, Városi Stadion 8200 Veszprém Wartha Vince utca 3. Óbuda Győr Veszprém Kecskemét November 04. péntek csoportmérkőzések 10.20 Óbuda- Győr 11.20 Veszprém-Kecskemét 12.00 Ebédszünet 13.30 Óbuda-Veszprém 14.30 Győr-Kecskemét November 05. szombat helyosztó mérkőzések 10.00 Óbuda-Kecskemét 11.00 Győr-Veszprém 13

VERSENYSZABÁLYOK - Játékidő: 2 x 20 perc (félidőnként 1 időkérés) - Játékosok száma: 1 fő kapus, 6 fő mezőnyjátékos, 4 fő csere - A fegyelmivel véglegesen kiállított játékos a következő mérkőzésen nem vehet részt. - Csoportmérkőzéseknél az a csapat végez elől, amelyik: több pontot szerzett, pontegyenlőség esetén egymás elleni eredmény, ha ez döntetlen, akkor a gólkülönbség, majd a több lőtt gól, végül a sorsolás dönt. - Helyosztó mérkőzéseknél, döntetlen eredmény esetén 2 x 5 perc hosszabbítás, ha ez sem dönt, akkor 5-5 büntetődobás következik, amelyeket más-más játékos dobhat. Ha ez is döntetlen, akkor büntetődobások egyesével addig, amíg a küzdelem el nem dől. 14

Eredmények: ÓE GY V KE Pont Hely Óbuda Győr Veszprém Kecskemét Végeredmény 1., 14 pont 2., 11 pont 3., 9 pont 4., 7 pont 15

KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS Szakág vezető: Kozma Csaba Elérhetőség: 06/707/766122 Helyszín: Műfüves utánpótlás centrum 8200 Veszprém, Erdész utca 1. A csoport: A pálya Kecskemét Dunaújváros Veszprém Óbuda Győr November 04. péntek csoportmérkőzések: A:10.00 Kecskemét-Dunaújváros B:10.00 Veszprém-Óbuda A:11.30 Kecskemét- Győr B:11.30 Dunaújváros-Veszprém Ebédszünet A:14.00 Kecskemét-Óbuda B:14.00 Dunaújváros-Győr A: 15.00 Kecskemét-Veszprém B: 15.00 Óbuda-Győr November 05.szombat 10.00 Dunaújváros-Óbuda 11.00 Veszprém-Győr 16

VERSENYSZABÁLYOK - Játékidő: 2 x 20 perc - Játékosok száma: 1 fő kapus, 5 fő mezőnyjátékos, 4 fő csere - Büntetések: 2 perc, 5 perc, végleges. A véglegesen kiállított játékos a következő mérkőzésen nem vehet részt. - Csak a műfüves pályára alkalmas cipőben lehet játszani. Fém stoplis cipőben nem lehet játszani! - Csoportmérkőzéseknél az a csapat végez elől amelyik: Több pontot szerzett, pontegyenlőség esetén jobb a gólkülönbsége, több gólt rúgott. A fentiek megegyezése esetén az egymás elleni eredmény a döntő, ha ez döntetlen, akkor sorsolás. - Helyosztó mérkőzéseknél, döntetlen eredmény esetén 2 x 5 perc hosszabbítás, ha ez sem dönt, akkor 5-5 büntetőrúgás következik, amelyeket más-más játékos rúghat. Ha ez is döntetlen, akkor büntetőrúgások egyesével addig, amíg a küzdelem el nem dől. 17

Eredmények: KE DU V ÓE GY Pont Hely Kecskemét Dunaújváros Veszprém Óbuda Győr Végeredmény 1., 14 pont 2., 11 pont 3., 9 pont 4., 7 pont 5., 6 pont 18

NŐI KOSÁRLABDA Szakág vezető: Sipos Ádám Elérhetőség: 06/30/4001546 Helyszín: Pannon Egyetem TSI Tornacsarnok 8200 Veszprém, Egyetem utca 10. C. épület Miskolc Győr Óbuda Veszprém November 04. péntek 11.00 Miskolc- Győr 12.00 Óbuda-Veszprém Ebédszünet 14.00 Miskolc-Óbuda 15.00 Győr - Veszprém November 05. szombat 09.00-10.00 Miskolc - Veszprém 11.00-12.00 Győr-Óbuda 19

VERSENYSZABÁLYOK - Játékidő: 4 x 7 perc tiszta játékidő. Szünetek: negyedek között 1 perc, félidőben 2 perc. - Időkérés: negyedenként, csapatokként egy-egy idő. Aki nem kért időt nem lehet átvinni a következő negyedbe. - Játékosok száma: 5 fő kezdő-, 5 fő cserejátékos. - Játékból kizárt, kiállított játékos a következő mérkőzésen nem, szerepelhet. - Döntetlen eredmény esetén négy perc hosszabbítás addig, míg el nem dől a mérkőzés. - Csoportmérkőzéseknél, pontszámegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, majd azok kosárkülönbsége a döntő. - Negyedenként 4 csapathiba után büntetődobás (tehát az 5. személyi hibától) jár. 20

Eredmények: M GY ÓE V Pont Hely Miskolc Győr Óbuda Veszprém Végeredmény 1.,. 14 pont 2.,. 11 pont 3.,. 9 pont 4.,. 7 pont 21

FÉRFI KOSÁRLABDA Szakág vezető: Mérész Csaba Elérhetőség: 06/30/9853803 Helyszín: Vetési Albert Gimnázium Tornaterme 8200 Veszprém, Kádár utca 1. Óbuda Veszprém Dunaújváros Győr November 04. péntek 11.00 Óbuda-Veszprém 12.00 Dunaújváros-Győr Ebédszünet 14.00 Óbuda-Dunaújváros 15.00 Veszprém-Győr November 05. szombat A Pannon Egyetem TSI Tornacsarnok 10.00-11.00 Óbuda-Győr 12.00-13.00 Veszprém-Dunaújváros 22

VERSENYSZABÁLYOK - Játékidő: 4 x 7 perc tiszta játékidő. Szünetek: negyedek között 1 perc, félidőben 2 perc. - Időkérés: negyedenként, csapatonként egy-egy idő. Aki nem kért időt nem lehet átvinni a következő negyedbe. - Játékosok száma: 5 fő kezdő-, 5 fő cserejátékos. - Kiállított játékos a következő mérkőzésen nem szerepelhet. - Döntetlen eredmény esetén négy perc hosszabbítás addig, míg el nem dől a mérkőzés. - Csoportmérkőzéseknél pontszámegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, majd azok kosárkülönbsége a döntő. - Negyedenként 4 csapathiba után büntetődobás (tehát az 5. személyi hibától) jár. 23

Eredmények: ÓE V D GY Pont Hely Óbuda Veszprém Dunaújváros Győr Végeredmény 1.,. 14 pont 2.,. 11 pont 3.,. 9 pont 4.,. 7 pont 24

SAKK Szakág vezető: Geröly József Elérhetőség: 06/30/7886782 Helyszín: Pannon Egyetem, Kis Tanácsterem (B épület Aula porta mögött) 8200 Veszprém Egyetem utca 10. Győr Óbuda Veszprém Dunaújváros November 04. péntek 10.00 Győr-Óbuda 10.00 Veszprém-Dunaújváros 11.15 Győr-Veszprém 11.15 Óbuda-Dunaújváros Ebédszünet 13.30 Győr Dunaújváros 13.30 Veszprém- Óbuda 25

VERSENYSZABÁLYOK - A csapatverseny körmérkőzés formában kerül lebonyolításra. - Egyéni gondolkodási idő: 30 perc - Az a játékos, akinek lejárt a gondolkodási ideje, a mérkőzést elveszíti, kivéve, ha az ellenfélnek nincs matt-adó figurája. Ebben az esetben a mérkőzés döntetlen. - Az eredmények értékelése: győzelem 1 pont, döntetlen 0,5 pont, vereség 0 pont. - Holtverseny eldöntésének sorrendje: egymás elleni eredmény, egyéni győzelmek száma, sötéttel elért jobb eredmény, 4 táblán, 5 perc gondolkodási idővel megismételt mérkőzés, fordított színekkel. - Minimális csapatlétszám 3 fő, maximális létszám 4 fő. 26

Eredmények: GY ÓE V DU Pont Hely Győr Óbudai Veszprém Dunaújváros Végeredmény 1.,. 14 pont 2.,. 11 pont 3.,. 9 pont 4.,. 7 pont 27

Helyezés Összes pontszám Sakk Férfi kosárlabda Női kosárlabda Labdarúgás Kézilabda Asztalitenisz XLVI. Műszaki Felsőoktatási Sportnapok 2016. november 04-05. Összesített ponttáblázat XLVI. MFSN 2016. Dunaújvárosi Egyetem, Dunaújváros Miskolci Egyetem, Miskolc Óbudai Egyetem, Budapest Pallasz Athene Egyetem, Kecskemét Pannon Egyetem, Veszprém Széchenyi István Egyetem, Győr 28