A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

- Gyermek Egyesületi Program. U6/7 fesztivál, U8/9 és U10/11 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

- Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program 2019/2020 évad

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények, Támogatások

FC Dabas Téli Teremtorna

2019-es SÁTOR KUPA - GÖDÖLLŐ

II. LELLE KUPA BALATONLELLE június

Bozsik - Gyermek Intézményi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények tanév

Intézményi Program. Eljárási Rend - Szakmai Követelmények tanév

MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz

ELTE-BEAC Futsal Bajnokság Játékszabályok

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

2016/2017 Gyermeklabdarúgó ligabajnokság

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-7)

III. Mikulás T LA SE KUPA

Versenykiírás és program

A mérkőzés megkezdése előtt a játékvezető a két csapatkapitány jelenlétében sorsol. A nyerő csapat térfelet, vagy kezdést választ!

MINTA Intézményi Program Eljárási Rend - Szakmai Követelmények tanév

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel együttműködésben hirdeti meg.

Football Factor Dalnoki Bajnokság

A MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

Út Európa Élvonalába. Tehetségkutató és Foglalkoztató Program

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-8)

JÁTÉKSZABÁLYOK B

Futsal. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

Utánpótlás Labdarúgó Torna

JÁTÉKSZABÁLYOK. DECATHLON Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Kosárlabda Bajnokság (MEFOB)

Magyar Labdarúgó Szövetség. I. osztályú Leány Ifjúsági U16 korosztályú háromnegyed pályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

IV. VOYAGE KUPA NEMZETKÖZI UTÁNPÓTLÁS TEREMLABDARÚGÓ TORNA VERSENYSZABÁLYZATA március

NEYMAR JR S FIVE A JÁTÉK SZABÁLYAI*

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

ÁLTALÁNOS VERSENYSZABÁLYZAT Télbúcsúztató Országos Távhőszolgáltató Focikupa Szentes, 2019

Iroda cím: 3530 Miskolc, Szemere utca Honlap:

MARKÓ LAJOS VÁROSI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG JÁTÉKSZABÁLYAI

1. A bajnokság célja: A sportág népszerűsítése, az országos döntőbe jutás eldöntése.

Teremlabdarúgás Futsal

Versenykiírás a XXXI. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

Gyermek Kupa Szabályok Versenykiírás 3/b sz. melléklet

SZEKSZÁRD VÁROSI FÉRFI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG évi V E R S E N Y K I Í R Á S A

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

Magyar Labdarúgó Szövetség Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatóság (Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Labdarúgó Szövetség)

Coca-Cola CUP Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás tanév

SZENT ISTVÁN EGYETEM SPORTCSARNOKA ÉS PÁLYÁJA október 03-én órától VERSENY KIÍRÁS

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYEI NŐI KISPÁLYÁS BAJNOKSÁG

A szabályváltozások összefoglalója. Játékosok, edzők és a média számára. Hatályos június 1-től. Bevezetés

Kis iskolák sportversenye A sportoló nemzedékért

Magyar Labdarúgó Szövetség. Leány U-15 Félpályás Bajnokság. Versenykiírás

Subbuteo alapszabályok

I. Vadkertito.hu Strandfoci kupa SZABÁLYZAT

Grassroots Program. Időpont: április 08. és 19. között

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ SZABÁLYKÖNYV. A JÁTÉKSZABÁLYOKAT FIGYELEMBEVEVŐ 5+1-es LABDARÚGÓ TORNÁKHOZ

MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ- BAJNOKSÁG

A kispályás labdarúgás játékszabályai 2012

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-4)

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás 2015/2016. tanév

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

Szabály játékok. Szerep játékok. 5:5 (kapussal) 5:5 3:3 5:3 3:3. 5:5 (kapussal) 3:3 Ügyességi 5:5. 3 m 3 m. feladatok, játékok

U13 MEGYEI I III. OSZTÁLY

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program Versenykiírás és Eljárási Rend 2018/2019. tanév

FUTSAL JÁTÉKSZABÁLYOK

DUNAÚJVÁROSI LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG

Versenykiírás a XXXIV. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

Programterv Adventtől Vízkeresztig Sportprogramok

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatóság / JNSZ Megyei Labdarúgó Szövetség /

FEKOSZ Sportkupa. B33 Kosárlabda Torna április Debrecen. Versenykiírás

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

Magyar Labdarúgó Szövetség

Átírás:

U6/7 korosztály A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 15x20m Kapuméret: 2x1m Büntető terület: nincs jelölve Labdaméret: 3 Játékidő: 10 perc/mérkőzés, maximum 40perc/torna, 3 5 mérkőzés tornánként, Létszám: 3:3ellen (kapus nincs) Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a körzetvezetőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: GY/l, GY/f vagy I érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára!

GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után a labda lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél a félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS NINCS ha az ellenfélről kerül a labda az alapvonal mögé, lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után

BÜNTETŐ ebben a korosztályban nincs büntetőrúgás CSERE cserélni bármikor lehet a cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani

U8-9 korosztály A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 20x40m Kapuméret: 3x2m (kézilabda) Büntető terület: 9m-re az alapvonaltól az oldalvonalon bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 15 perc/mérkőzés, maximum 60perc/torna, 3-5 mérkőzés tornánként, Létszám: 4:4ellen + kapus Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a körzetvezetőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: GY/l, GY/f vagy I érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára!

A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után középkezdéssel indul újra a játék LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után

BÜNTETŐ büntetőterületen (9 méter) belüli szabálytalanság esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 7 méterre van CSERE cserélni bármikor lehet a cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani SPECIÁLIS SZABÁLY a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére, ha ezt megteszi, akkor az ellenfél a félpálya vonaláról közvetett szabadrúgással folytathatja a játékot

U10-11 korosztály A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 35x55m Kapuméret: 5x2m Büntető terület: 12m-re az alapvonaltól bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 20 perc/mérkőzés, maximum 80perc/torna, 3-5 mérkőzés/torna, Létszám: 6:6ellen + kapusok Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a körzetvezetőnek le kell adni! Pályára lépés feltétele: GY/l, GY/f vagy I érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély! Ezek hiányában a játékos nem léphet pályára!

A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni, gól után gól után középkezdéssel indul újra a játék LES A támadó térfélen érvényes a les-szabály! PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után

BÜNTETŐ büntetőterületen (12 méter) belüli szabálytalanságok esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 9 méterre van CSERE cserélni bármikor lehet cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani SPECIÁLIS SZABÁLY a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére, ha ezt megteszi, akkor az ellenfél a félpálya vonaláról közvetett szabadrúgással folytathatja a játékot

U12/13 korosztály A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 50 x 70m Kapuméret: 5x2m Büntető terület: 12m-re az alapvonaltól bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 25 perc/mérkőzés, maximum 100perc/torna Létszám: 8:8ellen + kapusok Játékvezető: megbízott vagy hivatalos A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját az Alközpontvezetőnek, vagy a megyei szakmai igazgatónak (U13-as megyei torna esetén) le kell adni! Pályára lépés feltétele: I érvényes versenyengedély és érvényes sportorvosi engedély!

A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni, gól után gól után középkezdéssel indul újra a játék LES A nagypályás szabályok szerint! PARTDOBÁS ebben a korosztályban már partdobás van, a nagypályás labdarúgás szabályai szerint SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után BÜNTETŐ büntetőterületen (12 méter) belüli szabálytalanságok esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 9 méterre van

CSERE cserélni bármikor lehet cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál minden nevezett játékosnak a játékidő 50%-ban pályán kell lennie TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani SPECIÁLIS SZABÁLY a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére, ha ezt megteszi, akkor az ellenfél a félpálya vonaláról közvetett szabadrúgással folytathatja a játékot

Korosztály U6/7 U8/9 U10/11 U12/13 Játékosok 3:3ellen kapus nélkül 4:4ellen + kapusok 6:6ellen + kapusok 8:8ellen + kapusok Pályaméret 15 x 20 m 20 x 40 m 35 x 55 m 50 x 70 m Les Nincs Nincs Van Van Büntetőterület Nincs külön jelölve 9m-re az alapvonaltól bójával jelölve 12m-re az alapvonaltól bójával jelölve 12m-re az alapvonaltól bójával jelölve Büntetőpont - 7 m 9 m 9 m Kapu 2 x 1 m 3 x 2 m 5 x 2 m 5 x 2 m Labda méret 3-as 4-es 4-es 4-es Partdobás nincs, a labda lapos passzal hozható játékba nincs, a labda lapos passzal hozható játékba nincs, a labda lapos passzal hozható játékba Van Csere Folyamatosan Folyamatosan Folyamatosan Folyamatosan

Korosztály U6/7 U8/9 U10/11 U12/13 Játékidő 1 x 10 perc maximum játékidő: 40 perc/torna 1 x 15 perc maximum játékidő: 60 perc/torna 1 x 20 perc maximum játékidő: 80 perc/torna 1 x 25 perc maximum játékidő: 100 perc/torna Pályán töltött idő A nevezett játékosnak, a játékidő minimum 50 %-ban pályán kell lennie! A nevezett játékosnak, a játékidő minimum 50 %-ban pályán kell lennie! A nevezett játékosnak, a játékidő minimum 50 %-ban pályán kell lennie! A nevezett játékosnak, a játékidő minimum 50 %-ban pályán kell lennie! Mérkőzésszám tornánként minimum 3 mérkőzés/torna minimum 3 mérkőzés/torna minimum 3 mérkőzés/torna minimum 3 mérkőzés/torna Speciális szabály a labda újbóli játékba hozatala az alapvonalról történik, labdavezetéssel a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére a kapus a labdát sem a játék közben, sem a labda újbóli játékba hozatala során nem továbbíthatja közvetlenül az ellenfél térfelére