Premier Galéria 14. aukció 2016. április 4. Tételszám Alkotó: cím Leírás Kikiáltási ár (HUF) Becsérték: 1 Rippl-Rónai József (1861-1927): Aktok Cinkográfia/papír, 30x20 cm, jjf.: Rónai Nov. 27. 1911. 11000 60000 70000 2 felugossy László (1947): Mosó 2008 Színes c-print/merített papír, 30x20 cm, jjl.: fell. és jkl.: 34/50 5000 30000 40000 3 Rippl-Rónai József (1861-1927): Vázlat Cinkográfia/papír, 27x34 cm, jbf.: Rónai 15000 65000 85000 4 Csorba Simon László (1943): Női portré Kréta/papír, 42x30 cm, jn.: A művész igazolásával 22000 70000 80000 5 Kass János (1927-2010): Pár Tus/papír, 30x20 cm, jjl.: Kass és jelezve paszpartun: "Első kiállításom rendezőjének őszinte barátsággal és köszönettel Kass János, 1960 június 2." 6 Kondor Béla (1931-1972): Népsziget Rézkarc/papír, 16x15 cm, jjl.: Kondor, hátul a Népművelési Minisztérium engedélyezést igazoló pecsétje 7 Tornyai János (1869-1936): Olvasás közben 8 Erdélyi Ferenc (Francis de Erdely, 1904-1959): Pihenő lány 9 Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014): Quartett 18000 40000 50000 26000 80000 100000 Ceruza/papír, 16x14 cm, jjl.: Tornyai, jún. 25., bal oldalán sérülés 48000 80000 100000 Akvarell, tus/karton, 55,8x66,7 cm, jjl.: de Erdely, a mű 35000 150000 250000 szerepelt az amerikai Michaan's Auctions 2012. novemberi aukcióján Pasztell/papír, 62x80 cm, jbl.: Szabó Zoltán, 1975 90000 200000 250000 10 Kiss J. Zoltán: Szentendre 1956 Akvarell/papír, 35x26 cm, jjl.: Kiss J. Zoltán, 1956 30000 80000 100000 11 Fóth Ernő (1934-2009): Kenyérkő Olaj/farost, 42x34 cm, jjl.: Fóth Ernő, reprodukálva a monográfiában 73. oldal, 38-as tábla 12 Nagy Kriszta (Tereskova) (1972): Alvó lány 13 Papageorgiu Andrea (1980): Lámpafényben 14 Fónyi Friml Géza (1899-1971): Edények és szőlő 15 Lóránt János Demeter (1938): Pusztai alkony 200000 400000 500000 Olaj/vászon, 49,5x49,5 cm, jh.: Nagy Kriszta 40000 100000 150000 Olaj/farost, 30x25 cm, jh. Papageorgiu Andrea 40000 100000 120000 Pasztell/papír, 28x35 cm, jbf.: Fónyi 65000 110000 130000 Olaj/vászon, 50x70 cm, jjl.: Lóránt 130000 350000 400000 16 Homonai Pál (1922-2010): Lepkék Olaj/vászon, 54,5x58,5 cm, jjl: Pál Homonai, 2008 80000 250000 300000
17 Varga Nándor Lajos (1895-1978): Csendélet 18 Deák-Ébner Lajos (1850-1934): Zöldségpiac 19 Gutaházy Németh Gyula (1892-1959): Vásárban 20 Halasi Horváth István (1904-1994): Virágárus Olaj/karton, 22x19 cm, jjl.: Varga 120000 170000 200000 Olaj/vászon,kasírozva, 36,5x50 cm, jjl: Deák Ébner L. 380000 500000 600000 Olaj/fa, 19,5x33 cm, jbl.: Gutaházy N. Gyula 36000 80000 100000 Olaj/farost, 12x14 cm, jjl.: Halasi Horváth I. 25000 40000 50000 21 Szurcsik János (1931): Mama Olaj, tempera/karton, 26x40 cm, jbl.: Szurcsik, hátul vázlat 36000 120000 150000 22 Schéner Mihály (1923-2009): Okos szamár Olaj/farost, 23x30 cm, jjl.: Schéner '99 35000 80000 100000 23 Kliené Róna Klára (1901-1987): Tempera/papír, 40x52 cm, jjl.: K. Róna Klára 50000 120000 150000 Beszélgetők 24 Mersits Piroska (1926-1988): Pihenő Olajkréta/karton, 31,5x45 cm, jjl.: Mersits 50000 130000 170000 25 Szenti-jelzéssel: Alku Olaj/farost, 31x41 cm, jjl.: Szenti 25000 70000 80000 26 Bozsó János (1922-1998): Tanyaudvar Olaj/farost, 30x70 cm, jjl.: Bozsó J., és jelezve hátul: Marosvásárhely 1969 27 Kokas Ignác (1926-2009): Madáralak Ginzán Olajtempera/farost, 50x70 cm, jjk.: Kokas I., jelezve hátul: Kokas Ignác 1985 60000 200000 250000 240000 400000 500000 28 Szinte Gábor (1928-2012): Vízmosás Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Szinte 65000 150000 250000 29 Várkonyi János (1947): A fára aksztott varjú Olaj, zománc/farost, 53,5x21 cm, jbl.: Várkonyi és jh.: Várkonyi János 1977 30000 80000 90000 30 Fodor József (1935-2007): Ártér Olaj/farost, 42x75 cm, jjf.: Fodor 60000 150000 200000 31 Istókovits Kálmán (1898-1990): Falu Olaj/karton, 25x35 cm, jjl.: Istókovits K. 65000 150000 180000 32 Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955): Vízparton 33 Bernáth Aurél (1895-1982): Táj fákkal, 1918 34 Deák-Ébner Lajos (1850-1934): Nő profilból Akvarell/papír, 26x45 cm, jbl.: Gáborjáni Szabó K. 120000 200000 250000 Vegyestechnika/papír, 28x37,5 cm, jn., a mű szerepel a készülő életmű-katalógusban, szám: 1918/29) 100000 250000 350000 Olaj/fa, 58x47 cm, jjk.: Ébner L. 350000 600000 800000 35 Koszta József (1861-1949): Szárkúpok Olaj/fatábla, 35,5x40 cm, jjl.: Koszta, Dr Dömötör János szakértő, egykori múzeum igazgató bírálatával 1600000 3000000 4000000
36 Kovács Mária (Kovács Mári) (1883-1977): Virágzó határban 37 Kováts Mátyus Erzsébet (1951): Szürreális falusi életkép Olaj/karton, 31x24 cm, jjl.: Mári 55000 90000 100000 Tus/papír, 29,5x41,5 cm, jkl.: KE, 1980 25000 60000 80000 38 Diósi Sándor (XX.sz.): Női félakt Pasztell/papír, 70x50 cm, jbl.: Diósi S. 28000 60000 80000 39 Matskássy Pál (1925): Vitorlások Olaj/karton, 30x64 cm, jbl.: Matskássy Pál 35000 100000 150000 40 Pataky László (1857-1912): Szomjukat oltó katonák Olaj/vászon, 55x68 cm, jbl.: Pataky L. 250000 400000 500000 41 Diener-Dénes Rudolf (1889-1956): Virágcsendélet Olaj/vászon, 65,5x54 cm, jbl.: Diener Dénes, hátoldalon MNG bírálat 180000 400000 500000 42 Fóth Ernő (1934-2009): Bartók emlék I. Olaj/farost, 70x57 cm, jjl.: Fóth Ernő 280000 450000 500000 43 Herendi, Viktória mintás tojás Porcelán, kézzel festett, hibátlan, jelzett, 11x8x7 cm 8000 20000 22000 44 Herendi, Lux Elek: Ludas Matyi Porcelán, 32x26 cm, jelezve az alján, pecsét és nyomott jelzés, jelezve oldalt: Lux Elek 16000 40000 50000 45 Herendi Art deco figura, Lux Elek: Fürdő után Porcelán, 35 cm, jelezve az alján és oldalt: Lux Elek 30000 50000 70000 46 Taubert László (1966): Párban 2 db patinázott bronz, 24 cm, jelezve a talpon: Taubert 65000 150000 200000 47 Kokoschka-jelzéssel: Női portré Akvarell/papír, 50x34,5 cm, jjl.: O. Kokoschka 80000?? 48 Kovács Tamás Vilmos (1951): Csángó emlék Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Kovács T. Vilmos, 1981 65000 200000 250000 49 Hanzl Klára (1953): Zenebohócok, 2014 Vegyestechnika/papír, 59x43 cm, jjl.: Hanzl, HK, 2014 24000 40000 50000 50 Miklós Árpád (1958): Metamorfa Olaj/vászon, 50x40 cm, jh.: Miklós Árpád, 2009 50000 120000 150000 51 Walter Gábor (1963-2014): Virágcsendélet Olaj/farost, 40x50 cm, jjl.: Walter 50000 150000 180000 52 Papageorgiu Andrea (1980): Nagy csönd Olaj/vászon, 95x91 cm, jjl.: PA 240000 400000 450000 53 Verebics Katalin (1980): Omis, 2006 Olaj/farost, 35x30 cm, jh.: Verebics Kati 75000 200000 250000 54 Mártonfi Benke Márta (1958): Tornácon Olaj/vászon, 40x40 cm, jjl.: Mártonfi 25000 100000 150000
55 Farkasházy Miklós (1895-1964): Akvarell, tus/papír, 32x56 cm, jkl.: Farkasházy 50000 150000 180000 Triptichon 56 Koszta József (1861-1949): Kukoricatörők Vegyestechnika, litográfia/papír, 50x35 cm, jjl.: Koszta J. 80000 150000 200000 57 Szabó Vladimir (1905-1991): Gyógyító víz Rézkarc/papír, 22x3 cm, jjl.: Szabó Vladimir és jkl.: 92/100 30000 60000 70000 58 Bálványos Huba (1938-2011): Emlékezés koránkelő lányokra 1969 59 Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014): Vacsora közben Litográfia/papír, 41x56 cm, jjl.: Bálványos és jbl.: 2/10 8500 30000 40000 Golyóstoll/papír, 20x28 cm, jjl.: Szabó Zoltán, 1963 22000 40000 50000 60 Dörre Tivadar (1858-1932): Visegrád Akvarell/papír, 10x15 cm, jh.: Dörre Tivadar 12000 40000 50000 61 Szabó Antal (1875-1929): Tanyás udvar Olaj/dekli, 50x60 cm, jbl.: Szabó A. '923 45000 80000 100000 62 Holba Tivadar (1906-1995): Szántás Olaj/vászon, 45x60 cm, jjl.: Holba 30000 120000 200000 63 Bozsó János (1922-1998): Tanyaudvar Olaj/fa, 20x30 cm, jjl.: Bozsó J. 1996 45000 150000 200000 64 Kurucz D. István (1914-1996): Vásárhelyi határban 65 ifj. Benedek Jenő (1939): Az öreg malom tárgyai Olaj/fa, 16,5x28 cm, jjl.: Kurucz 45000 250000 300000 Olaj/farost, 30x50 cm, jjl.: ifj. Benedek 150000 250000 300000 66 Tenk László (1943): Udvaron Olaj/farost, 70x80 cm, jelzés nélkül, a művész utólagos igazolásával 190000 350000 400000 67 Kádár Béla (1877-1956): Tavasz Akvarell/papír, 18x24 cm, jjl.: Kádár Béla 80000 150000 200000 68 Pirk János (1903-1989): Kapáló Gouache/farost, 40x20 cm, jjl.: Pirk János 65000 160000 200000 69 Kiss J. Zoltán: Tanya Akvarell/papír, 26x33,5 cm, jh.: Kiss J. Zoltán: Tanya és leltári szám 22000 70000 80000 70 Pleidell János (1915-2007): Mediterrán táj Akvarell/papír, 32x44 cm, jjl.: Pleidell, hátul ajándékozási szöveg és rajz 44000 80000 120000 71 Szabó Tamás (1952): A kötél és én IV: Vegyestechnika/papír, 50x40 cm, jjk.: Szabó Tamás 1990 30000 80000 100000 72 Hencze Tamás (1938): Gesztus Olaj/ papír, 90x63 cm, jkl.: Hencze 70000 200000 300000 73 Hincz Gyula (1904-1986): Móka Akvarellel színezett rézkarc/papír, 22x26 cm, jjl.: Hincz Gy. és jkl.: 1/100 35000 55000 70000 74 Bukta Imre (1952): Tökföld Tus/papír, 17x23 cm, jjl.: Bukta I. 2002 34000 70000 80000
75 Fajó János (1937): Megbillenő Szitanyomat/papír, 46,5x51,5 cm, jjl.: Fajó '67-91'. és jbl.: 26/90 25000 85000 100000 asszimmetria 76 Deim Pál (1932): Hetvenedik születésnapra Színes szitanyomat/papír, 15x11 cm, jjl.: Deim Pál és jkl.: 79/90 35000 65000 75000 2002. VI.29. 77 Lossonczy Tamás (1904-2009): Szerelmesek Színes szitanyomat/papír, 62x44 cm, jjl.: Lossonczy Tamás és jkl.: 42/50 78 Ország Lili (1926-1978): Ikonfal barna Szitanyomat/papír, 50x35 cm, jjl.: Ország Lili műtermi hagyatéka 1978 és jkl.: 58/300 79 Kondor Lajos (1926-2006): Aki az ördögöt a falra festi 80 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Napos város 81 Kiss J. Zoltán: A kecskeméti református iskola Akvarellel színezett rézkarc/papír, 28x46 cm, jjl.: Kondor Lajos és jkl.: 41/100 35000 65000 85000 28000 100000 200000 15000 50000 70000 Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Szentgyörgyi 110000 250000 300000 Olaj/vászon, 60x50 cm, jbl.: Kiss J. Zoltán 55000 150000 200000 82 Orosz László (1928-2000): Szendergő Olajtempera/farost, 80x60 cm, jjl.: OL. 40000 120000 150000 83 Konfár Gyula (1933-2008): Házak Olaj/vászon, 60x80 cm, jbl.: Konfár 150000 300000 350000 84 Monos József (1932-2013): Pokol csárda Olaj/vászon, 50x60 cm, jbl.: Monos 40000 120000 150000 85 Kovács Lajos (1910): Nagymaros Pasztell/karton, 50x70 cm, jbl.: Kovács Lajos 15000 100000 150000 környékén 86 Zirkelbach László (1916): Kert Olaj/vászon, 60x80 cm, jbl.: Zirkelbach László, 1980 25000 100000 150000 87 Szurcsik János (1931): Szüretelők Olaj/farost, 80x60 cm, jjl.: Szurcsik 1975 45000 100000 150000 88 Kemény Zsigmond (1911): Csendélet Olaj/farost, 60x80 cm, jbl.: Kemény 80000 150000 200000 89 Túry Mária (1930-1992): Nyári táj Olaj/farost, 33,5x60 cm, jbk.: Túry 70000 200000 250000 90 Kádár György (1912-2002): Asztal több nézetből Olaj/farost, 33,5x60 cm, jjl.: Kádár, kiállítva: Derkovits Gyula-terem, 1976 IX. 14. 90000 250000 300000 91 Orosz Balázs (1963): Happy tachions Akril/vászon, 60x60 cm, jh.: Orosz Balázs 2015. 48000 150000 200000 92 Bolmányi Ferenc (1904-1990): Variációk Olaj/farost, 20,5x40,5 cm, jjl.: Bolmányi, XII., 1975. 80000 180000 250000 93 Mertz Éva (1957): Április 1997 Olaj/farost, 63x48 cm, jh.: Mertz Éva, 1997 25000 100000 150000
94 Szikora Tamás (1943-2012): Axonometrikus szobor 95 Farkas György (1911-1995): Emlékezés múltra II. 96 Szentiványi Lajos (1909-1973):,,Egy gondolat bánt engemet" Olaj, kollázs/farost, 47x63 cm, jjl.: Szikora 2008 80000 300000 350000 Olaj/farost, 40,5x125,5 cm, jn., reprodukálva a művész katalógusában Tus, fedőfehér/papír, 32x23 cm, jjl.: Szentiványi Lajos, reprodukálva 1960-ban 130000 250000 350000 25000 75000 95000 97 Csikós András (1947-2006): Őszi alkony Olaj/farost, 40x60,3 cm, jjl.: Csikós 55000 200000 300000 98 Fejér Csaba (1936-2002): Gyalogszék Olaj/farost, 30x56 cm, jbl.: Fejér Cs. 100000 250000 300000 99 Schönberger Armand (1885-1974): Alvó nő 100 Mészöly Géza (1844-1887): Halászcsónak a tóparton Vegyestechnika/karton, 44x54 cm, jjf.: Schönberger 550000 850000 1000000 Olaj/fa, 26,5x36,5 cm, jbl.: Mészöly G. 1000000 2500000 3500000