Május 21. BIKSADY Csésze aljjal / Cup with saucer

jelzett / signed: Hans Scmitz számozott / numbered: 99/100 36*28 cm Ft 80 Kiadó/Publisher: Werner Kunze, Berlin, 1972

BIKSADY. 21. Árverés 20. századi modern művészet, design szeptember 30. kedd 18 óra

BIKSADY. 26. Árverés 20. századi modern művészet, design március 18. szerda 18 óra

BIKSADY. 37. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design szeptember 27. kedd 18 óra

Művészeti aukció / Art auction

E Edei Krisztina EDO (Edward Lewinson) Eifert János - 204, 206 Erb, Leo Európai művész 20. század Ézsiás István - 128

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

621. Falidísz / Wall decoration Kína, 20. század, fa, zsírkő rátéttel China, 20th century, wood with steatite overlay d: 33 cm Ft 70

BIKSADY. 22. Árverés Festmények december 2. kedd 18 óra

BIKSADY Pecsétnyomó / Seal osztrák, 1900 körül, sárgaréz, CG nyomófelülettel Austrian, around 1900, brass, with CG mark m: 8,5 cm Ft 80

204. ÖVDÍSZ / BELT ORNAMENT

11. árverés 11th auction

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

15. árverés 15th auction

VELENCEI ÜVEG TÁL A KÁROLYI PALOTA UDVARÁN FELTÁRT TÖRÖK TÁROLÓBÓL

Kedves Ügyfeleink! Dear Clients!

MŰGYŰJTŐK HÁZA. 48/2. Falikép,dombormû: Fohászkodó férfi technika: préselt lemez méretek: 28 x 34 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 2.

AUKCIÓ MÁJUS 7. és 8.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

Simon Zsuzsa műveinek bibliográfiája

Árverés Auction november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak. Árverés Auction november 27-én 18 órakor mutárgyak

ZSANNA DESING S PRODUCTS

FLEX KITCHEN TOOLS. Key features

271. Üvegedény 272. Üvegedény / glassware 273. illatszeres Üveg / perfume bottle 274. Üvegedény / glassware 275. Üvegedény / glassware glassware

XMAS 2015 XMAS christmas accesories 3. Art x 8 x 24 cm. S1 0 cm 12/240

A Ágh Ajkelin Lajos Agrikola Lídia - 10 Albrecht Dürer után, 17.sz - 4 Arntz, Gred - 184, 187 Armfield, Maxwell Ashby - 19 B Baertling, Olle -

Termék neve Bruttó ár Akciós ár

BIKSADY. 31. Aukció Festmények, műtárgyak november 14. szombat 12 óra

Egyéb kiegészítők Árlista Clean & Green Natural 500ml Ft / db A Clean & Green Active 500ml Ft / db A

59,10. Lotz Károly. Lotz Károly HUF. Homburg vor der Höhe, 1833-Budapest, Szüret allegóriája

PROMOTIONAL PRODUCTS CATALOGUE PROMOTIONAL PRODUCTS CATALOGUE

12. árverés 12th auction

Ft Ft *38 cm. 30*24 cm

Csillag István Levendula Galéria művészeti sorozata 2015/1.

Tartalomjegyzék. Staedtler

modern fürdőszoba contemporary bathroom Moderne Bad

69/12. Rokokó hölgy technika: porcelán méretek: 6,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft

Beérkezett pályamûvek listája:

Az üzleti ajándék

bevezetés Artdor - kapcsolat a stílussal

VIZI KATALIN MAGYAR ANGOL ALAPSZÓTÁR

Egyéb gyűjtési területek

Gábos József Géczi János Lakner Zsuzsa Láng Eszter Mózes Katalin Torma László Zsubori Ervin KOINCIDENCIÁK. AZ ArnoLfini-Kör MűvésZEi ARTÉZI

Gres-Massimo Kft Budapest, Csömöri út Csempe és padlólap üzlet. Tel:

A HELIKON GALÉRIA KIÁLLÍTÁSAI,

kötött naptárak 2-13 kötött naptárak, zsebnaptárak és tárgyalási naplók

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

TAVASZI VÁSÁR SPRING SALE 20-30% KEDVEZMÉNY DISCOUNT MÁJUS / 6-24TH MAY 2019

Magyar Művészetek Háza Programok

intuity alkalmazkodásra tervezve, A változó munkastílusokhoz. világviszonylatban. Részletek Termék Intuity Kategória Rendszerek

FÉNYMŰVÉSZET. Moholy-Nagy László ( )

282. Vallardi testvérek, 19. század Cato halála / Death of Cato rézmetszet, papír / etching on paper 26,5*30 cm Ft 40

MAGYAR AFRIKA TÁRSASÁG AFRICAN-HUNGARIAN UNION

17. Árverés Festmények május 20. kedd 18 óra Soron következő árverések Upcoming auctions

BY fekete falióra képkerettel T9003B

VILTIN. TIBOR Zsolt. aminek jönnie kell / let the chips fall where they may március 26 április 26.

1. GERD ARNTZ (REMSCHEID, 1900 - HÁGA, 1989) BÖRTÖN, 1927 / PRISON, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G.Arntz; IV 43*32,5 cm 36 000 Ft 120 2. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGS- LUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1924 / COMPOSITION, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1924 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm 50 000 Ft 170 3. LOTHAR SCHREYER (DRESDA, 1886 - HAMBURG, 1966) FÖLDANYA, (1920) / EARTH MOTHER, (1920) fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Lothar Schreyer, Mutter Erde, 1920; October 1966 26*19 cm 75 000 Ft 250 4. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGS- LUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1924 / COMPOSITION, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1924 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm 50 000 Ft 170 5. GERD ARNTZ (REMSCHEID, 1900 - HÁGA, 1989) LAKTANYA, 1927 / BARRACK, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Arntz; V 43*32,5 cm 36 000 Ft 120 6. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1930 / COMPOSITION, 1930 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 30 25*32,5 cm 150 000 Ft 510 7. HANS HANKO (1923-) ÁLMODÓ, 1969 / DREAMER, 1969 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Hanko 69 24*32 cm 8. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1927 / COMPOSITION, 1927 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 27 25*32,5 cm 140 000 Ft 470 9. MILAN DOBES (PREROV, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: M. Dobes 1971 számozott / numbered: 49/170 14,5*14,5* cm 95 000 Ft 320 10. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KÉPARCHITEKTÚRA / IMAGE ARCHITECTURE jelzett / signed: LK (nyomtatott/printed) 67*50 cm 11. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák 25*19 cm 12. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) MA KOMPOZÍCIÓ / MA COMPOSITION 67*50 cm 13. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) jelzett / signed: Kassák 68*50 cm 160 000 Ft 540 14. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák 25*22 cm 50 000 Ft 170 15. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005) TANULMÁNYRAJZ - TÁMASZ, 1965 / STUDY - SUPPORT, 1965 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: FK 1965 34,5*48,5 cm 160 000 Ft 540 16. GUIDO BIASI (1933-1983) JÁTÉKOK, 1959 / TOYS, 1959 toll, papír / pen on paper jelzett / signed: g. biasi 59 22*31 cm 75 000 Ft 250 17. BARTA LAJOS (BUDAPEST, 1889 - KÖLN, 1986) ceruza, papír / pencil on paper 29*20 cm 18. BARTA LAJOS (BUDAPEST, 1889 - KÖLN, 1986) MENEKÜLÉS R ELŐL / ESCAPE FROM R szén, papír / coal on paper 30,5*21,5 cm 19. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005) KÉZTANULMÁNY, 1965 / HAND STUDY, 1965 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: FK 1965 34,5*48 cm 160 000 Ft 540 2

20. JEAN POUGNY (SZENTPÉTERVÁR, 1892 - PÁRIZS, 1956) KOMPOZÍCIÓ (1920) / COMPOSITION (1920) jelzett / signed: Puni (nyomtatott/printed) 20. század vége / end of the 20th century 65*51 cm 21. CHRISTIAN SCHAD (MIESBACH, 1894 - STUTTGART, 1982) CIRKUS, 1925 / CIRCUS, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Christian Schad 25 20,5*17,5 cm 22. MARC EEMANS (TERMONDE, 1907 - BRÜSSZEL, 1998) SZÜRREALISTA KOMPOZÍCIÓ / SURREALIST COMPOSITION litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Marc Eemans 30*30 cm 50 000 Ft 170 23. FRANZ FEDIER (ERSTFELD, 1922 - BERN, 2005) linometszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fedier apró sérüléssel / with small damage 30*21 cm 44 000 Ft 150 24. WALTER WAHLSTEDT (1898-1972) FIGURE MARINE III., 1922/66 jelzett / signed: Wahlstedt 1922/66, Figure marine III. 27*17,5 cm 36 000 Ft 120 25. WILLIAM WAUER (OBERWIESENTHAL, 1886 - WEST BERLIN, 1962) HATTYÚTÁNC / SWAN DANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: William Wauer (pecsételt/stamped) 28*24 cm 42 000 Ft 140 26. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KÉPARCHITEKTÚRA / IMAGE ARCHITECTURE linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped) 30*30 cm 27. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) MA KÉPESKÖNYV, 1922 / MA PICTURE-BOOK, 1922 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Wien 1922 32*25 cm 28. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped) 29*29 cm 50 000 Ft 170 29. MARCELLE DELPHINE CAHN (STRASBOURG, 1895 - NEUILY- LY-SUR-SEINE, 1981) linómetszet, papír / linocut on paper 30*22 cm sérült / damaged 60 000 Ft 200 30. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT IV. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 32*20 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 31. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT V. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 32. BELÁNYI VIKTOR (1877-1955) KONSTRUKTÍV KOMPOZÍCIÓ / CONSTRUCTIVE COMPOSITION gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Belányi 61,5*43 cm sérült / damaged 280 000 Ft 940 33. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT III. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 34. ARNULF RAINER (BADEN BEI WIEN, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1959 / COMPOSITION, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Rainer 59 19,5*15 cm 130 000 Ft 440 35. GÜNTHER UECKER (WENDORF, 1930-) SZÖG-KÉP, 1962 / NAIL-ART, 1962 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: Uecker 62 13,5*9,5 cm apró sérüléssel / with small damage 130 000 Ft 440 36. YVES LALOY (RENNES, 1920 - CANCALE, 1999) SZERELEM / LOVE jelzett / signed: Laloy 21*21 cm 42 000 Ft 140 37. MILAN DOBES (PREROV, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1967 / COMPOSITION, 1967 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: M. Dobes; 1967 számozott / numbered: 191/200 17,5*15,5 cm 38. CÉSAR DOMELA (1900-1992) OLVASÓ / READER linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Domela 29*22,5 cm 36 000 Ft 120 3

39. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) KÉT VILÁGRÉSZ (1982), 1991 TWO CONTINENTS (1982), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 40. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) AKT TÜKÖR ELŐTT (1958), 1991 NUDE IN FRONT OF A MIRROR (1958), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 41. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) FUTÁS (1950), 1991 / RUN (1950), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 42. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) TESTEK VÉG NÉLKÜL (1950), 1991 FIGURES WITHOUT ENDS (1950), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 43. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) ÖNTUDAT (1949), 1991 SELF-CONSCIENCE (1949), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 44. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) ELMÚLÁS, 1986 / EVANESCENCE, 1986 jelzett / signed: Barcsay 1986 számozott / numbered: EA I/XII 48,5*68 cm 45. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 60 000 Ft 200 46. AKNAY JÁNOS (NYÍREGYHÁZA, 1949-) TANULMÁNY I., 1978 / STUDY I., 1978 toll, papír / pen on paper jelzett / signed: Aknay 1978 32*47 cm 240 000 Ft 810 47. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 60 000 Ft 200 48. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) VILÁGOS-SÖTÉT RITMUS 1972 / LIGHT-DARK RHYTHM, 1972 jelzett / signed: Barcsay 1972 számozott / numbered: EA 38,5*63,5 cm 49. BÁLINT ENDRE (BUDAPEST, 1914-1986) ÚJRA SZENTENDRE, 1985 / SZENTENDRE AGAIN, 1985 jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA 53*38 cm 100 000 Ft 340 50. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) A TÖRVÉNY (1950), 1991 THE LAW (1950), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 51. KORNISS DEZSŐ (BESZTERCE, 1908 - BUDAPEST, 1984) SZÍNES MINTA / COLOURFUL PATTERN szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Korniss számozott / numbered: EA 70*50 cm 60 000 Ft 200 52. HALÁSZ-SZABÓ SÁNDOR (SZENTES, 1920-1996) jelzett / signed: Halász-Szabó S. 37*29 cm 28 000 Ft 90 Kiállítva: Geometrikus absztrakt művek a Gömör-gyűjteményből, 2010. július 13.- augusztus 19. HAP Galéria Exhibited: Geometric abstract arts from the Gömör collection, July 13th - August 19th 2010, HAP Gallery 53. KOVÁCS TAMÁS (1964-) LINEÁRIS TANULMÁNY, 1983 LINEAR STUDY, 1983 szitanyomat, papír silkscreen on paper számozott / numbered: 9/17 40*20 cm 54. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) DINAMIKUS FORMÁK / DYNAMIC FORMS jelzett / signed: Barcsay számozott / numbered: EA 24,5*34 cm 20 000 Ft 70 55. BRUNO MUNARI (MILÁNÓ, 1907-1998) UTAZÓ SZOBOR / PORTABLE SCULPTURE kollázs / collage jelzett / signed: Munari 21,5*21,5 cm apró sérüléssel / with small damage 320 000 Ft 1 080 56. MARIE-THERESE VACOSSIN (1929-) PHOSPHO F; PHOSPHO B, 2014 PHOSPHO F; PHOSPHO B, 2014 plexi jelzett / signed: M.T.V.; M.T.V. 14 számozott / numbered: 20/4; 6/10 18*18 cm; 19*18 cm 180 000 Ft 610 57. HETEY KATALIN (MISKOLC, 1924 - BUDAPEST, 2010) TANULMÁNY A VÁLTOZÁS JELEI SOROZATHOZ, 1980 STUDY - FOR THE SIGNS OF CHANGE SERIES, 1980 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hetey Katalin 40*54 cm 65 000 Ft 220 4

58. MAURER DÓRA (BUDAPEST, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 vintage, zselatinos ezüstnagyítás, tus, papír vintage, gelatine silver print, ink on paper jelzett / signed: Maurer 1986 30*21 cm 59. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) FEKETE-RÓZSASZÍN / BLACK-PINK jelzett / signed: Barcsay számozott / numbered: EA 70*47 cm 60. MAURER DÓRA (BUDAPEST, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 vintage, zselatinos ezüst nagyítás, tus, papír vintage, gelatine silver print, ink on paper jelzett / signed: Maurer 1986 30*21 cm 61. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-) KOMPOZÍCIÓ, 1991 / COMPOSITION, 1991 jelzett / signed: Konok 1991 számozott / numbered: ea 1 70*50 cm 30 000 Ft 100 62. E. WILLI JELZÉSSEL KOMPOZÍCIÓ, 1972 / COMPOSITION, 1972 jelzett / signed: E. Willi 72 számozott / numbered: 20/20 70*50 cm 50 000 Ft 170 63. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) KOMPOZÍCIÓ, 1967 / COMPOSITION, 1967 jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 20,5*20,5 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel 1967 64. GÜNTER FRÜTHRUNG (1923-1983) CONTINUUM UBRT, 1966 szitanyomat, papír, fólia silkscreen on paper, foil 23*24 cm 65. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 28*28 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967 66. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) jelzett / signed: M Morandini 28*28 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967 67. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 28*28 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967 68. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) KAPCSOLAT, 1983 / CONNECTION, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky E 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm 40 000 Ft 130 69. ITALO PRIMI (1903-1983) RELIEF festett fa / painted wood 39,5*31 cm 70. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) ERŐ, 1983 / POWER, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky Endre, 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm 40 000 Ft 130 71. INGER EKDAHL (1922-) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 gouache, karton / gouache on cardboard jelzett / signed: Inger Ekdahl, 71 65*51 cm 72. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) EMELKEDÉS, 1983 / RAISE, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky Endre, 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm 40 000 Ft 130 73. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971) KOLLÁZS / COLLAGE kollázs / collage jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 30/200 30*31,5 cm 42 000 Ft 140 74. MOLNÁR VERA (BUDAPEST, 1928-) KOMPOZÍCIÓ, 1974 / COMPOSITION, 1974 jelzett / signed: V. Molnár 74 számozott / numbered: 4/7 40*40 cm 24 000 Ft 80 75. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOCKA / CUBE alumínium szálak, plexi / aluminum thread on plexi jelzett / signed: Vasarely (gravírozott) / (etched) 17*17*17 cm 240 000 Ft 810 76. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOCKA INSTALLÁCIÓ / CUBE INSTALLATION szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (gravírozott / etched) 10*10*10 cm 5

77. JACQUES WEYER (LYON, 1946-) TRIPTIQUE, 1999-2009 akril, papír / acrylic on paper jelzett / signed: Jacques Weyer 1999/2009 26*23 cm 280 000 Ft 940 78. JACQUES WEYER (LYON, 1946-) TRIPTIQUE, 1999/2009 akril, papír / acrylic on paper jelzett / signed: Jacques Weyer 1999/2009 26,5*21,5 cm 280 000 Ft 940 79. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) VÁNDOR, 1990 / WANDERER, 1990 jelzett / signed: Szász János 1990 70*50 cm 75 000 Ft 250 80. ROGER BENSASSON (PARIS, 1931-) KOMPOZÍCIÓ, 2008 / COMPOSITION, 2008 dombornyomott papír, kollázs / embossed paper, collage jelzett / signed: Bensasson 208 számozott / numbered: 4/6 19*13 cm 60 000 Ft 200 81. JEAN-CLAUDE FAUCON (BRÜSSZEL, 1939-2006) KOLLÁZS, 2001 / COLLAGE. 2001 c-print, tinta, fa / C-print, tint on wood jelzett / signed: Faucon számozott / numbered: 6/15 15,5*11,5 cm 75 000 Ft 250 82. FAJÓ JÁNOS (OROSHÁZA, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Fajó 82 számozott / numbered: 63/130 34*29,5 cm 44 000 Ft 150 83. JUAN NICOLAS MELE (BUENOS AIRES, 1923-2012) RELIEF 643, 1998 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: JeMelé 98 Rel.643 20,5*20,5 cm 65 000 Ft 220 84. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) PÚPOS, 1990 / HUMPY, 1990 jelzett / signed: Szász János 1990 54*50 cm 75 000 Ft 250 85. NURIA JUNCOSA (BARCELONA, 1952-) LA RUTA CIRCULAR DEL CIELO, 2013 jelzett / signed: Nuria Juncosa 50*50 cm 380 000 Ft 1 280 86. BÁNYÁSZ ÉVA KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 kollázs / collage jelzett / signed: Bányász 82 számozott / numbered: 3/2 34,5*29 cm 44 000 Ft 150 87. KOVÁCS TAMÁS (1964-) KOMPOZÍCIÓ, 1983 / COMPOSITION, 1983 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: Kovács Tamás 83 40*20 cm 88. HENCZE TAMÁS (SZEKSZÁRD, 1938-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Hencze 982 számozott / numbered: 63*130 34,5*29 cm 44 000 Ft 150 89. LOTTI TOSIN (1934-) STUDIE OP 143, 1975 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: L Tosin 75 51*38 cm 130 000 Ft 440 90. VIDA JUDIT (BUDAPEST, 1951-) DÉJA VU, 1991 jelzett / signed: Vida Judit számozott / numbered: 100/81 40*31 cm 91. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) KERESZT, 1989 / CROSS, 1989 jelzett / signed: Szász János 1989 55*50 cm 75 000 Ft 250 92. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Bak 82 számozott / numbered: 66/130 34,5*29,5 cm 44 000 Ft 150 93. TROMBITÁS TAMÁS (BUDAPEST, 1952-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Trombitás számozott / numbered: 63/130 29,5*34,5 cm 44 000 Ft 150 94. NORBERT HUWER (HOMBURG, 1947-) BLACK SQUARE, 2013 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: N Huwer 30*30 cm 750 000 Ft 2 530 95. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOCKÁK / CUBES szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 70*49 cm sérült / damaged 30 000 Ft 100 6

96. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) SUPREMADISM, 2006 / SUPREMADISM, 2006 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Saxon 2006 60*65*15 cm 1 900 000 Ft 6 400 98. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) szitanyomat, alumínium / silkscreen on aluminium jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 20*15 cm 100 000 Ft 340 99. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) HULLÁM, 1980 / WAVE, 1980 faragott fa / carved wood jelzett / signed: Szász János 1980 Tarpa 48*25*17 cm 600 000 Ft 2 020 97. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) ELBROUZ-U, 1956 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Vasarely 56*39 cm 11 000 000 Ft 37 040 Proveniencia: László Károly Gyűjtemény, Basel Provenance: Carl Laszlo Collection, Basel 101. GIANNI COLOMBO (MILANO, 1937 - MELZO, 1993) STRUTTURAZIONE ACENTRICA, 1962 plexi jelzett / signed: Gianni Colombo számozott / numbered: 16/50 m: 15,5 cm 750 000 Ft 2 530 Kiadó / Publisher: Carl Laszlo Edition, Panderma, Strutturazione Acentrica, 1962 Gianni Colombo 102. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) POLIDIMENZIONÁLIS NÉGYZET ŰRÖKKEL I., 1999 POLIDIMENSIONAL SQUARE WITH SPACES I., 1999 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Saxon 57*61 cm 480 000 Ft 1 620 100. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) POLIDIMENZIONÁLIS NÉGYZET ŰRÖKKEL II., 1999 POLIDIMENSIONAL SQUARE WITH SPACES II., 1999 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Saxon 55*61 cm 480 000 Ft 1 620 103. CARMELO ARDEN-QUIN (RIVERA, 1913 - SAVIGNY-SUR-ORGE, 2010) PAINTURE I, 1997 filc, akril, plexi / felt pen, acrylic on plexi jelzett / signed: Arden-Quin Paris 1997 57*85 cm 6 000 000 Ft 20 200 7

104. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-) KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 jelzett / signed: Konok 1986 számozott / numbered: 50/41 25*19 cm 20 000 Ft 70 105. FAJÓ JÁNOS (OROSHÁZA, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1975 / COMPOSITION, 1975 jelzett / signed: Fajó 75 34*27 cm 20 000 Ft 70 106. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo M 71 4.10 80,5*100 cm 2 400 000 Ft 8 080 107. VASS JENŐ (BUDAPEST, 1939-) KOMPOZÍCIÓ, 1975 / COMPOSITION, 1975 jelzett / signed: Vass 1975 számozott / numbered: 28/31 60*48 cm 60 000 Ft 200 108. BERNARD QUENTIN (1923-) olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Bernard Quentin 27*35 cm 280 000 Ft 940 109. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) SÁVOK / TRACKS szitanyomat, alumínium, fa / silkscreen on aluminum, wood 20*20 cm 190 000 Ft 640 110. CLAUDE PASQUER (LE MANS, 1937-) SILENCE A, 2004 olaj, vászon, fára kasírozva / oil on canvas pasted on wood jelzett / signed: Claude Pasquer 40*40 cm 800 000 Ft 2 690 111. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) LEBEGŐ VÁROS, 1981 / FLOATING CITY, 1981 jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 30/40 50*60 cm 112. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) DÁMAJÁTÉK / CHECKERS festett fa / painted wood 38*38 cm 340 000 Ft 1 140 113. KOÓS PÁL TANULMÁNY, 1983 / STUDY, 1983 jelzett / signed: Koós Pál 83 számozott / numbered: 4/17 70*50 cm 114. KASSÁK A MADI PLAKÁT, 2 DB KASSÁK A MADI POSTER, 2 PIECES C-print 60*50 cm 3 000 Ft 10 115. LAPPANGÓ ELEM PLAKÁT, 1991 / HIDDEN ELEMENT POSTER, 1991 70*50 cm 3 000 Ft 10 116. HENCZE TAMÁS (SZEKSZÁRD, 1938-) JEL ÉS GESZTUS MAPPA, 1991 SIGN AND GESTURE FOLDER, 1991 jelzett / signed: Hencze 91 számozott / numbered: 36/60 66*50 cm 6 lapos / 6-piece 180 000 Ft 610 117. HOMMAGE DE MADI A GORIN, 1991 C-print 60*40 cm 3 000 Ft 10 118. TIMM ULRICHS (BERLIN, 1940-) ICH MACHE (DIESE) SCHLAGZEILEN offset, papír / offset on paper 31*22 cm 28 000 Ft 90 Kiállítási plakátok gyűjteménye, 1977 19 lapos Collection of exhibition posters, 1977 19-piece 119. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-) HELY ÉS IDŐ NÉLKÜL MAPPA, 2000 WITHOUT PLACE AND TIME FOLDER, 2000 jelzett / signed: Konok 2000 számozott / numbered: 26/60 55*41 cm 10 lapos / 10-piece 300 000 Ft 1 010 120. SALVADOR DALÍ (FIGUERES, 1904-1989) MAPPA / FOLDER c-print, papír / C-print on paper 33,5*24 cm 1970-es évek, 39 lapos / 1970s, 39-piece 180 000 Ft 610 121. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) MAPPA, 1984 / FOLDER, 1984 jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: XL/XXVIII 57*70 cm 1 600 000 Ft 5 390 Kiadó / Edition: Victor Vasarely, Budapest, 1984, 10 lapos / 10-piece 122. ERICH BUCHHOLZ (POSEN, 1891 - BERLIN, 1972) MAPPA, 1965 / FOLDER, 1965 jelzett / signed: Erich Buchholz számozott / numbered: 14/100 50*30 cm 6 lapos / 6 pieces 340 000 Ft 1 140 8

123. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) KOMPOZÍCIÓ, 1957 COMPOSITION, 1957 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: CA 57; hátoldalon / backside: Cardenas 29,5*17 cm 160 000 Ft 540 124. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) KOMPOZÍCIÓ, 1957 / COMPOSITION, 1957 tus, karton / ink on cardboard jelzett / signed: Cardenas 57 25*17 cm 220 000 Ft 740 125. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) ANGYAL / ANGEL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Cardenas 31*22 cm sérült / damaged 160 000 Ft 540 126. JEAN GABRIEL CHAUVIN (ROCHEFORT, 1889 - SAINT-MAR- TIN-LÈS-MELLE, 1976) szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Chauvin 48*31 cm 320 000 Ft 1 080 Aukcionálva / Auctined: Christie s, 1985. 04.30., 106. tétel / lot 127. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) tus, papír / ink on paper jelzett / signed: KL 13,5*11 cm 6 500 000 Ft 21 890 128. HENRY VALENSI (ALGER, 1883 - BAILLY, 1960) TENNIS - LE SERVICE, 1930 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Henry Valensi Tennis le service 83*35,5 cm 950 000 Ft 3 200 129. MAINIE JELLETT (DUBLIN, 1897-1944) SZŰZ MÁRIA MENNYBEMENETELE / ASSUMPTION OF VIRGIN MARY gouache, rétegeltlemez / gouache on plywood jelzett / signed: M. Jellet 31*38 cm 1 300 000 Ft 4 380 9

130. LOTHAR SCHREYER (DRESDA, 1886 - HAMBURG, 1966) tus, papír / ink on paper 131. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (1928-2000) c-print, papír / c-print, paper jelzett / signed: (hagyatéki bélyegző / legacy stamp) 49*38 cm 37,5*26 cm 360 000 Ft 1 210 28 000 Ft 90 132. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33,5*25 cm 20 000 Ft 70 133. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (1928-2000) c-print, karton / c-print, cardboard 58*41 cm 26 000 Ft 90 Kiadó / Edition: 1974 by Gruener Jaura AG Glarus/ Switzerland; Cicero gmbh Stuttgart Germany 134. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*50 cm 22 000 Ft 70 135. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33,5*25 cm 20 000 Ft 70 136. MARC CHAGALL (LIOZNA, 1887 - SAINT PAUL DE VENCE, 1985) MÓZES VEZETI NÉPÉT, 1987 / MOSES LEADING HIS PEOPLE, 1987 offset, papír / offset on paper 30*22 cm 26 000 Ft 90 Kiadó / Publisher: Leon Amiel, USA, 1987, készült 500 példányban / copies 137. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) DIE TROPHÄE, 1973 olaj, MDF / oil on MDF jelzett / signed: Krenn 1973 30*23,5 cm 138. MARC CHAGALL (LIOZNA, 1887 - SAINT PAUL DE VENCE, 1985) VEZETŐ, 1987 / LEADER, 1987 offset, papír / offset on paper 30*22 cm 26 000 Ft 90 Kiadó / Publisher: Leon Amiel, USA, 1987, készült 500 példányban / copies 139. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 34*50 cm 22 000 Ft 70 140. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*24,5 cm 20 000 Ft 70 141. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*25 cm 20 000 Ft 70 142. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005) PLAKÁT / POSTER ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: FK 21*31 cm 260 000 Ft 880 143. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*24,5 cm 20 000 Ft 70 144. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) ARCÉL, 2 DB / FACE-PIECE, 2 PIECES bronz / bronze jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 7/10 h: 11 cm 145. SCOTTIE ROBERT WILSON (1889-1972) FA MADARAKKAL / TREE WITH BIRDS festett keménycserép / painted pottery jelzett / signed: Scottie 31*25,5 cm 146. SCOTTIE ROBERT WILSON (1889-1972) ARC HALAKKAL ÉS MADARAKKAL / FACE WITH FISHES AND BIRDS filc, karton / felt pen on cardboard jelzett / signed: Scottie 25*22 cm 220 000 Ft 740 147. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) VÉGTAGOK, 2 DB / LIMBS, 2 PIECES bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 10, h: 10,5 cm 65 000 Ft 220 10

149. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) NŐ ÁTVÁLTOZÁSA I-IV., 2012 TRANSFORMATIONS OF A WOMAN I-IV., 2012 jelzett / signed: Lukoviczky 2012 22*16 cm 300 000 Ft 1 010 150. NANCY HAYNES (WATERBURY, 1947-) UNTITLED A B, 1999 / UNTITLED, A B, 1999 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Nancy Haynes 1999 54*66,5; 51*66 cm 480 000 Ft 1 620 151. ROMVÁRI MÁRTON (BUDAPEST, 1975-) SÖTÉT NYUGALOM, 2010 PÁRKÉP DARK SERENITY, 2010, PAIR olaj, lakk, vászon / oil, lacquer on canvas jelzett / signed: Romvári Márton 2010 40*40 cm 380 000 Ft 1 280 148. HANS SCHMITZ (1896-1977) DOLGOZÓ (1924) / WORKER (1924) bronz / bronze jelzett / signed: h.sch. m: 44 cm 800 000 Ft 2 690 152. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NR. 10, 2006 jelzett / signed: Nádler 2006 160*120 cm 1 200 000 Ft 4 040 Kiállítva / Exhibited: 2006. március-április, Várfok Galéria-XO Terem 153. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) A KIS PIROS, 1988 / THE LITTLE RED, 1988 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre 120*80 cm 950 000 Ft 3 200 154. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NR.8., 2004 jelzett / signed: Nádler 2004 160*120 cm 1 200 000 Ft 4 040 Kiállítva / Exhibited: 2006. március-április, Várfok Galéria - XO Terem; 2006. november 23-26. Plug kortárs művészeti vásár, Budapest 155. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) STRUKTÚRA I/3- LABILIS EGYENSÚLY, 1989 STRUCTURE I/3- LABILITY, 1989 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak 89 120*80 cm 950 000 Ft 3 200 156. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) IMAGE LUMIERE, 2014 plexi, világítótest / plexi, illuminator jelzett / signed: Joseph K dar Paris 2014 50*50 cm 180 000 Ft 610 157. NEM S JUDIT (1948-) GEOMETRICAL BODY III, 2001 hungarocell, olaj, karton styrofoam, oil on cardboard jelzett / signed: J Nem s, 2001 63*43 cm 85 000 Ft 290 158. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) TÉRPLASZTIKA / SCULPTURE hegesztett, festett vas / welded, painted iron jelzett / signed: Le K dár m: 33 cm 85 000 Ft 290 159. NEM S JUDIT (1948-) NO 33, 1997 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Judith Nem s Paris 1997 37*75,5 cm 160. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) TÉR-IDŐ, 2014 / SPACE-TIME, 2014 olaj, vászon, fára kasírozva oil on canvas pasted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár 60*39 cm 150 000 Ft 510 11

162. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) SAKKFIGURA KÉSZLET / CHESS FIGURE SET bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 3-6 cm egyszemélyes, két pót bábúval, összesen 17 db 17 pieces 160 000 Ft 540 161. MICHAEL HORSLEY (1941-) KEZEK ÉS PALETTA / HANDS AND PALETTE olaj, MDF / oil on MDF 52*42*5 cm 240 000 Ft 810 165. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) VARÁZSFEJ / MAGIC HEAD bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 13 cm 163. BALOGH CSABA (SZÉKELYUDVARHELY, 1964-) MASZTABA, 2011 / MASTABA, 2011 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Balogh Csaba, Masztaba, 2011 100*100 cm 550 000 Ft 1 850 Kiállítva / Exhibited: Biksady Galéria, Balogh Csaba: Kompozit, 2014. február-március 164. REGŐS ISTVÁN (BUDAPEST, 1954-) DÉRYNÉ ÓZDON, 1989 / MADAME IN OZD, 1989 jelzett / signed: Regős István 170*139 cm 1 200 000 Ft 4 040 167. GYŰRŰ / RING orr és szájmintát formázó fémötvözet Hans Krenn (1932-2007), nose- and mouth-shaped metal alloy d: 3 cm 48 000 Ft 160 166. BARTHA LÁSZLÓ (KOLOZSVÁR, 1908 - KŐSZEG, 1998) KOMPOZÍCIÓ, 1977 / COMPOSITION, 1977 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László 1977 33*48 cm 170. ILLÉS LÁSZLÓ EROTIKA / EROTICA festett terrakotta / painted terracotta jelzett / signed: Illés L 32*17 cm 38 000 Ft 130 168. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NO. X., 1997 jelzett / signed: Nádler István 100*70 cm 900 000 Ft 3 030 Kiállítva / Exhibited: 1999. szeptember 28. -október 23. Várfok Galéria - XO Terem, Budapest 169. GÜNTER GRITZNER (1943-) WOLFGANG GÖDDERTZ SZOBRÁSZ LÁBPORTRÉJA, 1972 / WOLFGANG GÖDDERTZ SCULPTOR S FOOT PORTRAIT, 1972 jelzett / signed: Füsse des Bildhauer W. Göddertz Gritzner 72 50*50 cm 800 000 Ft 2 690 Aukcionálva: Biksady Galéria, 1. aukció, 97. tétel Auctioned: Biksady Gallery, 1st auction, lot 97 171. DULISKOVICH BAZIL (NAGYSZŐLŐS, 1969-) HALÁSZFIÚ, 2009 / FISHER BOY, 2009 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Duliskovich Bazil 2009 75,5*62,5 cm 180 000 Ft 610 12

172. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) FUNNY GIRL, 2009 olaj, papír, vászon / oil on paper, canvas 100*100 cm 320 000 Ft 1 080 173. RENÉ MÄCHLER (ZÜRICH, 1936-2008) KOMPOZÍCIÓ, 1959 / COMPOSITION, 1959 jelzett / signed: R. Mächler 59 23*17 cm apró sérüléssel / with small damage 65 000 Ft 220 174. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) KAPU, 2007 / DOOR, 2007 olaj, akril, vászon / oil, acrylic on canvas 150*120 cm 440 000 Ft 1 480 175. FELUGOSSY LÁSZLÓ (KECSKEMÉT, 1947-) SZÁMOZOTT FEJEK-AGÓNIA 0., 1998 / NUMBERED HEADS-AGONY 0., 1998 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: felugossy 98 104*74 cm 360 000 Ft 1 210 Kiállítva / Exhibited: 1999.szeptember 2-25. Várfok Galéria-Várfok Terem; 2003. október, Bécs, Collegium 176. BOROS VIOLA (BUDAPEST, 1966-) HYPE ART, 2010 akril, vászon, textil / acrylic on canvas, textile jelzett / signed: V. Boros 100*70 cm 260 000 Ft 880 177. GEORGE KEGL LÁNY LILIOMMAL, 2015 / GIRL WITH A LILY, 2015 jelzett / signed: George Kegl 120*140 cm 280 000 Ft 940 178. KULINYI ISTVÁN (INNSBRUCK, 1945-) TANULMÁNY, 2008 / STUDY, 2008 akril, vászon / acrylik on canvas jelzett / signed: Kulinyi István 2008 90*90 cm 300 000 Ft 1 010 179. KULINYI ISTVÁN (INNSBRUCK, 1945-) A1, 2013 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Kulinyi 110*110 cm 600 000 Ft 2 020 180. EL KAZOVSZKIJ (SZENTPÉTERVÁR, 1948 - BUDAPEST, 2008) ITATÓ, 2000 / DRINKING-TROUGH, 2000 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: El Kazovszkij 93*103 cm 950 000 Ft 3 200 181. BOROS VIOLA (BUDAPEST, 1966-) SAU, 1994 PÁRKÉP / SAU, 1994 PAIR akril, olaj, vászon / acrylic, oil on canvas jelzett / signed: BV 94 100*160 cm 440 000 Ft 1 480 182. FELUGOSSY LÁSZLÓ (KECSKEMÉT, 1947-) BEFELÉ SZOMORÚ, 2005 / SADNESS, 2005 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: fell 05 60*75 cm 360 000 Ft 1 210 183. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) SZAVANNA, 1992 / SAVANNA, 1992 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre 120*80 cm 950 000 Ft 3 200 184. BÁN BÉLA (BUDAPEST, 1909 - TEL-AVIV, 1972) jelzett / signed: Bán 72*91 cm 280 000 Ft 940 185. LUCIEN HERVÉ (ELKÁN LÁSZLÓ) (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1910 - PÁRIZS, 2007) HÁBORÚ / WAR jelzett / signed: LH számozott / numbered: 58/75 30*50 cm 20 000 Ft 70 186. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) CÍM NÉLKÜL, 2000 / UNTITLED, 2000 40*30 cm 200 000 Ft 670 13

187. JAKAB ESZTER (BUDAPEST, 1943-1989) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard 80*60 cm 60 000 Ft 200 188. SZÁNTÓ PIROSKA (KISKUNFÉLEGYHÁZA, 1913 - BUDAPEST, 1998) KRISZTUS A KERESZTEN / CHRIST ON THE CROSS pasztell, olaj, papír / pastel, oil on paper jelzett / signed: Szántó Piroska 40*30 cm 75 000 Ft 250 189. RÁTKAY ENDRE (PESTERZSÉBET, 1928 - BUDAPEST, 2011) ) SZERELMESEK / LOVERS olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Rátkay op 11. IV. 6 70*50 320 000 Ft 1 080 190. SALLAY LÁSZLÓ (NAGYVÁRAD, 1968-) PÁRHUZAMOS REPÜLÉS / PARALEL FLIGHT jelzett / signed: L. Sallay 120*90 cm 550 000 Ft 1 850 191. RÁTKAY ENDRE (PESTERZSÉBET, 1928 - BUDAPEST, 2011) ) SALAMON KIRÁLY FOGADJA SÁBA KIRÁLYNŐJÉT KING SOLOMON RECEIVES THE QUEEN OF SHEBA olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Rátkay 65*55 cm 320 000 Ft 1 080 192. SALLAY LÁSZLÓ (NAGYVÁRAD, 1968-) VARÁZSLATOS ÜNNEP, 2013 / MAGICAL FEAST, 2013 jelzett / signed: L. Sallay 80*60 cm 340 000 Ft 1 140 193. BENCZE LÁSZLÓ (SZÉKESFEHÉRVÁR, 1907 - BUDAPEST, 1992) LÁTOMÁS / VISION olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Bencze László 114*166 cm 380 000 Ft 1 280 194. BENCZE LÁSZLÓ (SZÉKESFEHÉRVÁR, 1907 - BUDAPEST, 1992) TÉLI TÁJ, 1971 / WINTER LANDSCAPE, 1971 tempera, farost / tempera on chipboard jelzett / signed: Bencze L 971 36*55 cm 195. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (BUDAPEST, 1916-2006) UTCARÉSZLET, 1962 / STREET DETAIL, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 962 60*80 cm 60 000 Ft 200 196. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (BUDAPEST, 1916-2006) BIZÁNC / BYZANTIUM olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 60*60 cm 95 000 Ft 320 197. BÉR RUDOLF GELLÉRT-HEGYI NIMFÁK / NYPHMS ON GELLERT-HILL jelzett / signed: Rudino 120*150 cm 400 000 Ft 1 350 198. NEM S JUDIT (1948-) POST-MAIL-ART, 1996 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: Judith Nem s 30*30 cm 30 000 Ft 100 199. HINCZ GYULA (BUDAPEST, 1904-1986) CSENDÉLET / STILL LIFE akvarell, toll, pasztel, papír / watercolor, pen, pastel on paper jelzett / signed: Hincz 20*28 cm 14

200. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974) TOLNAY KLÁRI PORTRÉJA / PORTRAIT OF KLARI TOLNAY 24*15 cm 140 000 Ft 470 201. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974) AKT / NUDE jelzett / signed: Angelo 11,5*8,5 cm 110 000 Ft 370 202. SÁNDORFI ISTVÁN (BUDAPEST, 1948 - PÁRIZS, 2007) LÁNY LEPELBEN / GIRL WITH A VEIL print, papír / print on paper jelzett / signed: Sandorfi számozott / numbered: 12/99 85*57 cm 180 000 Ft 610 203. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974) HÖLGY FÜLBEVALÓVAL / LADY WITH AN EARRING jelzett / signed: Angelo 22,5*16 cm 204. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD MÁRIA VALÉRIA HÍD, 1935 / THE BRIDGE OF MARY VALERIE, 1935 jelzett / signed: Cseh István foto 1935 IX/5 13*18 cm 3 000 Ft 10 205. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD HÚSVÉTI JELENET / EASTER SCENE 13*17,5 cm 3 000 Ft 10 206. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD ESZTERGOMI BAZILIKA, 1935 / ESZTERGOM BASILICA, 1935 jelzett / signed: Cseh István foto 1935 IX/5 13*18 cm 3 000 Ft 10 207. WILLY MAYWALD (KLEVE, 1907 - PÁRIZS, 1985) MODELL, 1936 / MODEL, 1936 jelzett / signed: W. Maywald 1936 40,5*30,5 cm 550 000 Ft 1 850 208. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) VÁNDOR, 1959 / WANDERER, 1959 jelzett / signed: Balla Demeter 1959 29,5*24 cm 110 000 Ft 370 209. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) KADOSA PÁL, 1976 / PÁL KADOSA, 1976 jelzett / signed: Balla D, 1976 29,5*24,5 cm 140 000 Ft 470 210. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) NYÁJ (1978), 2014 / SHEEP (1978), 2014 glicée print jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 2/10 30*30 cm 150 000 Ft 510 211. MARION KALTER (SALZBURG, 1951-) EMIL CIORAN PORTRÉJA / PORTRAIT OF EMIL CIORAN jelzett / signed: Marion Kalter (pecsét) / Marion Kalter (stamp) 17,5*24 cm apró gyűrődésekkel / with small creasings 212. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) ELMÉLYÜLTEN, 1979 / INTENTLY, 1979 vintage, zselatinos ezüstnagyítás / vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár 1979 számozott / numbered: 1/1 17,5*21,5 cm 30 000 Ft 100 213. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) HÚSVÉTI ASZTAL, 1984 / EASTER TABLE, 1984 jelzett / signed: Húsvéti asztal, Balla Demeter, 1984 24*30 cm 15

214. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) GEOMETRIA, 2013 / GEOMETRY, 2013 digitális fotó, vászon / digital photo on canvas jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 1/10 100*100 cm 440 000 Ft 1 480 215. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) ZSÓFI VÖRÖS DRAPÉRIÁVAL, 2014 / ZSÓFI WITH RED DRAPERY. 2014 fotó, vászon / photo on canvas jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 1/10 100*45 cm 240 000 Ft 810 216. JÖRG HILLEBRAND PARANOIA POTPOURRI, 1976 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Hillebrand 76 14*22 cm 180 000 Ft 610 217. MARCIA RESNICK (BROOKLYN, NEW YORK, 1950-) NICHOLAS RAY RENDEZŐ PORTRÉJA NICHOLAS RAY DIRECTOR S PORTRAIT jelzett / signed: Marcia Resnick (pecsét) / Marcia Resnick (stamp) 20,5*25,5 cm 260 000 Ft 880 218. WILLY MAYWALD (KLEVE, 1907 - PÁRIZS, 1985) GÉRARD PHILIPE PORTRÉJA / PORTRAIT OF GÉRARD PHILIPE jelzett / signed: W. Maywald 17,5*23,5 cm 550 000 Ft 1 850 219. KANKOVSZKY ERVIN (1884-1945) MENELAUS ÉS A HALOTT PATROCLUS MENELAUS AND THE DEAD PARTOCLUS 16*22 cm Copyright by the Kanovszky s Hungarian Prese-Photographic 42 000 Ft 140 220. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) VIASKODÓK, 1983 / WRESTLING, 1983 zselatinos ezüstnagyítás, filc / gelatine silver print, felt pen jelzett / signed: Balla D 1983 40,5*30,5 cm 221. CSÍKVÁRI PÉTER (BUDAPEST, 1953-) FÖLDET ÉRÉS / TOUCH DOWN durst lambda print jelzett / signed: Csíkvári 2002 50*50 cm 30 000 Ft 100 Párdarabja reprodukálva / Pair-piece reproduced: Csíkvári Péter 1996-2001, Műcsarnok, 2002 222. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) MŰTEREM RÉSZLET, 1980 / STUDIO DETAIL, 1980 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Josph Kádár számozott / numbered: ea 1 22,5*15 cm 30 000 Ft 100 223. DR. SZÁSZ JÁNOS (PÉCS, 1925-2005) ASZFALTRAJZ, 1972 KÖRÜL STREET-DRAWING, AROUND 1972 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatin silver print 22*16,5 cm 150 000 Ft 510 224. PAUL JONAS (1921-1998) FRESH FISH vintage, zselatinos ezüstnagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Paul Jonas számozott / numbered: 1/1 35,5*25 cm apró gyűrődéssel / with small creasing 550 000 Ft 1 850 225. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) HOMMAGE KASSÁK, 1987 fotogram / photogram jelzett / signed: Joseph Kádár, 1987 18,5*15 cm 16

226. 227. 226. ITTASSÁG BALESETET OKOZ INTOXICATION CAUSES ACCIDENTS offset, karton / offset on cardboard 68,5*48,5 cm 228. 229. 227. REKLÁMPLAKÁT, 1978 ADVERTISEMENT POSTER, 1978 dombornyomott karton embossed cardboard 67,5*48 cm 30 000 Ft 100 Kiadó / Publisher: Nova Rico, Florence Italy, 1978, No 1090 228. DOHÁNYOZNI TILOS / DO NOT SMOKE offset, karton / offset on cardboard 65*45,5 cm 229. ÉLJEN MÁJUS ELSEJE / HAPPY 1ST OF MAY offset, papír / offset on paper 67*47 cm Kiadó / Publisher: Terv Nyomda, példányszám 63650 / copies 230. 231. 230. PATKOLÁS: TŰZVESZÉLY SHOEING: FIRE HAZARD offset, karton / offset on cardboard 69*48 cm 8 000 Ft 30 Kiadó / Publisher: Offset Nyomda, készült 10.000 példányban / copies 231. NE HASZNÁLD MÁS CÉLRA A TŰZOLTÓ FELSZERELÉST DO NOT USE THE FIRE EXTINGUISHER FOR OTHER PURPOSES offset, karton / offset on cardboard 68*49 cm 232. G. FAURY JELZÉSSEL PORTO litográfia, papír / lithograph on paper 75*50 cm sérült / damaged 280 000 Ft 940 233. KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, 1925-1994) KENDŐSLÁNY, 1966 GIRL WITH A HEAD SCARF, 1966 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Koszta Rozália 15*10 cm 9 000 Ft 30 234. SOMOS MIKLÓS (MISKOLC, 1933-) PIROS BLÚZOS LÁNY, 1963 GIRL WITH A RED BLOUSE, 1963 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Somos Miklós 1963 30*19 cm apró sérüléssel / with small damage 18 000 Ft 60 235. A FUSIZÓ AKADÁLYOZZA A TERMELÉST PRODUCTION MUST GO ON offset, karton / offset on cardboard 68*48 cm 236. STEKLY ZSUZSA (BONYHÁD, 1954-) LENIN tűzzománc, lemez fire-enamel on plate 25*20 cm 40 000 Ft 130 237. OROSZ FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE LENIN SZÓNOKOL / LENIN S SPEECH jelzett / signed: cop. Sokol 120*90 cm 900 000 Ft 3 030 Aleksandr Gerasimo: Lenin szónokol (1929-1930) festménye után after painting Aleksandr Gerasimo: Lenin s speech (1929-1930) 238. SZLOVÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD NÉPI MOTÍVUMOK KÖZT / AMONG FOLK MOTIFS színezet fametszett / coloured woodcut jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 26*30 cm 239. NAGY REZSŐ PARASZTMULATSÁG, 1973 / REVELRY, 1973 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Nagy Rezső 1973 november 2 14,5*15 cm /darab 26 000 Ft 90 240. NE HASZNÁLD MÁS CÉLRA A TŰZOLTÓ FELSZERELÉST DO NOT USE THE FIRE EXTINGUISHER FOR OTHER PURPOSES offset, karton / offset on cardboard 47*66 cm 241. MADI KIÁLLÍTÁSI PLAKÁT MADI EXHIBITION POSTER C-print 70*50 cm 3 000 Ft 10 242. DÍSZTÁL / PLATE Hollóháza, 1970 körül, festett porcelán Hollóháza, around 1970, painted porcelain 21*32 cm 15 000 Ft 50 17

243. VÁZA / VASE skandináv, 20. század, duplafalú, színes, foncsorozott, fújt üveg Skandinavian, 20th century, double-wall, coloured blown glass with high-gloss enamel m: 20 cm 16 000 Ft 50 244. SHAKER Európa, 20. század, alpakka, krómozott fém, fa fogója sérült Europe, 20th century, alpacca, chrome-plated metal, wooden handle damaged m: 21 cm 36 000 Ft 120 245. VÁZA / VASE skandináv, 20. század, duplafalú, foncsorozott, fújt átlátszatlan üveg Skandinavian, 20th century, double-wall, high-gloss enamel, layered blown glass m: 18 cm 30 000 Ft 100 246. VÁZA / VASE skandináv, 20. század, színezett, fújt, foncsorozott üveg Skandinavian, 20th century, coloured, blown glass with high-gloss enamel m: 18 cm 32 000 Ft 110 247. VÁZA / VASE német, 20. század, foncsorozott kerámia, kopott German, 20th century, silver-glazed pottery, worn jelzett / signed: m: 27,5 cm 34 000 Ft 110 248. LIKŐRÖS ÜVEG LIQUEUR BOTTLE csehszlovák, 20. század, kristály, dugón apró csorbulás Czechoslovakia, 20th century, crystal, small chip on the cork m: 24 cm 5 000 Ft 20 249. JÉGVÖDÖR / ICE BUCKET német, 20. század, metszett üveg, ezüstözött fém szerelékkel, jelzett BMF AS, apró sérüléssel German, 20th century, cut glass, with silvered metal fitment, signed BMF AS, with small damage m: 23 cm 24 000 Ft 80 250. VÁZA / VASE francia, 20. század eleje, lila sávokkal díszített színezett üveg French, beginning of the 20th century, glass with with purple line decoration m: 11 cm 34 000 Ft 110 251. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Murano, 20. század, kék és színtelen üveg Murani, 20th century, blue and translucent glass m: 19,5 cm 16 000 Ft 50 252. LIKŐRÖS KÉSZLET / LIQUEUR SET csehszlovákia, 20. század, színváltó kristály, üveg, 6 db pohárral Czechoslovakia, 20th century, colour-shifting crystal, glass, with 6 glasses m: 5,5-25 cm 24 000 Ft 80 253. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Murano, 20. század, kék és színtelen üveg Murnai, 20th century, blue and translucent glass m: 22,5 cm 16 000 Ft 50 254. KÍNÁLÓ / SERVING DISH cseh, 20. század, színezett üveg Czech, 20th century, coloured glass 11*31*12 cm 15 000 Ft 50 255. KÍNÁLÓ / SERVING DISH német, 20. század, formába öntött üveg úszók alakjával German, 20th century, cast glass with swimmer figures 10*15*8 cm 256. KÍNÁLÓ / SERVING DISH cseh, 20. század, színezett üveg Czech, 20th century, coloured glass 12*38*10 cm 15 000 Ft 50 18

257. VÁZA / VASE Orrefors, 1960 körül, fújt üveg, anyagában alakított figurális díszítéssel, formaszám: L4409/6, apró karcolásokkal Orrefors, around 1960, blown glass, shaped figural decoration, form number: L4409/6, with small scratches m: 23,5 cm 48 000 Ft 160 258. VÁZA / VASE skandináv, 1960 körül, fújt üveg, csiszolt díszítéssel, sérült Skandinavian, around 1960, blown glass, with polished decoration, damaged m: 24 cm 42 000 Ft 140 259. VÁZA / VASE svéd, Kosta Boda, 1980 körül, Bengt Edenfalk (1924-) terve, spirál alakú kék üvegszállal díszített üveg, jelzett: Kosta 48366 Edenfalk Swedish, Kosta Boda, around 1980, Bengt Edenfalk (1924-) design, spiral-shape glass decorated with blue glass thread, signed: Kosta 48366 Edenfalk m: 23 cm 260. VÁZA / VASE svéd, Kosta Glasbruk, Kosta Boda, Bertil Vallien (1938-) Spirál vázája, fújt üveg, üvegszalag rátéttel, formaszám: 48413 Swedish, Kosta Glasbruk, Kosta Boda, Bertil Vallien (1938-) Spiral vase, blown glass, with glass strip overlay, form number: 48413 m: 18,5 cm 44 000 Ft 150 261. VÁZA / VASE Moser, 1960 körül, fújt, metszett, csiszolt üveg, apró karcolásokkal, jelzés nélkül Moser, around 1960, blown, cut, polished glass, with small scratches, without sign m: 13 cm 38 000 Ft 130 262. TÁL / BOWL Homegaard, 20. század, öntött, színtelen üveg Homegaard, 20th century, cast, colourless glass d: 26 cm 60 000 Ft 200 263. SZIVARTARTÓ / CIGAR CASE 20. század, színtelen üveg, fém szerelékkel 20th century, colourless glass, with metal fitment h: 7,5 cm 264. VÁZA / VASE Moser, 1960 körül, fújt, csiszolt, mattított üveg, apró csorbulással Moser, around 1960, blown, polished, matted glass, with small chip m: 13,5 cm 36 000 Ft 120 265. HAMUTÁL, 2 DB / ASH TRAY, 2 PIECES Európa, 20. század, üveg Europe, 20th century, glass 7*7 cm 1 000 Ft 4 266. KÍNÁLÓ PÁR / SERVING DISH PAIR finn, 20. század, öntött, csiszolt üveg Finnish, 20th century, cast, polished glass 9*9*4,5 cm 267. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Európa, 20. század, öntött üveg, sérült Europe, 20th century, cast glass, damaged 6,5*14*14 cm 22 000 Ft 70 268. TEKNŐSBÉKA FIGURA / TURTOISE FIGURE Európa, 20. század, csiszolt üvegkristály, apró sérüléssel Europe, 20th century, polished crystal glass, with small damage h: 4 cm 4 000 Ft 10 269. MEGYERI BÉLA ADY ENDRE égetett terrakotta / burnt terracotta jelzett / signed: Megyeri B m: 29 cm 28 000 Ft 90 270. PADLÓVÁZA / FLOOR VASE magyar, 20. század, mázas kerámia hungarian, 20th century, glazed pottery m: 40 cm 40 000 Ft 130 271. KAKAS / ROOSTER Zsolnay- gyár, Pécs, Nádor Judit terve (1934-), 1980 körül, mázas fehér cserép, javított Zsolnay factory, Pécs, Judit Nador (1934-) design, around 1980, glazed white pottery, restored m: 20,5 cm 18 000 Ft 60 272. HÁRFÁZÓ NŐ / WOMAN WITH HARP Zsolnay- gyár, Pécs, 20. század, mázas fehércserép, javított Zsolnay factory, Pécs, 20th century, glazed white pottery, restored m: 32,5 cm 28 000 Ft 90 19

273. KÁRTYA / CARD Sonia Delaunay (1885-1979) terve, Kiadó: 1964 Bielefelder Spielkarten GmbH Sonia Delaunay (1885-1979) design, Publisher: 1964 Bielefelder Spielkarten GmbH 10*14 cm 36 000 Ft 120 274. JÁTÉKDOBOZ / TOY BOX magyar, 20. század első fele, festett fa madárfigurák, 7 db, dobozban Hungarian, first half of the 20th century, painted wooden bird figures, 7pieces, in box m: 6-7 cm; 5*14*10 cm 13 000 Ft 40 275. BAUHAUS ÉPÍTŐKOCKA / BAUHAUS BUILDING BLOCKS Alma Siedhoff-Buscher 1923-as terve alapján, 20. század második fele, Kiadó: Bauchaus -Archiv GmbH Berlin, festett fa, eredeti dobozában after Alma Siedhoff-Buscher s design from 1923, second half of the 20th century, Publisher: Bauchaus -Archiv GmbH Berlin, painted wood, in original case 4,5*27,5*7 cm 28 000 Ft 90 276. RUBIK KÍGYÓ RUBIK SNAKE Politoys,1985, műanyag, eredeti aláírással: Rubik 85.03.21 Politoys,1985, plastic, with original sign: Rubik 85.03.21 8*8*8 cm 277. TÁLCA / TRAY USA, 20. század, Pepsi Cola reklám, gyékény, tükör USA, 20th century, Pepsi Cola advertisement, reed-mace, mirror 28*40 cm 7 000 Ft 20 278. GY. MOLNÁR ISTVÁN (KUNHEGYES, 1933 - SZENTENDRE, 2010) A MÁSODIK ORSZÁGOS KULTUR VERSENY EMLÉKÉRE IN MEMORIAM OF THE SECOND NATIONAL CULTURAL COMPETITION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 33*24 cm 36 000 Ft 120 279. KUTAS LÁSZLÓ (BUDAPEST, 1936-) SÁRIKA bronzírozot terrakotta / bronzed terracotta jelzett / signed: Kutas L m: 23 cm 18 000 Ft 60 280. SZÁNTHÓ IMRE (BUDAPEST, 1925 - SZENTENDRE, 1998) SZENTENDREI PANORÁMA 5, 1986 PANORAMA OF SZENTENDRE 5, 1986 jelzett / signed: Szánthó Imre számozott / numbered: AE IX/XV 43*34 cm 14 000 Ft 50 281. INGAÓRA / PENDULUM-CLOCK német, 20. század, krómozott fém, műkő talapzaton, kutya figurával, javításra szorul German, 20th century, chrome-plated metal, on cast stone pedestal, with dog figure, needs repair m: 25 cm 282. BŰVÉSZDOBOZ MAGIC BOX Európa, 20. század, műanyag, csillámmatrica Europe, 20th century, plastic, glitter sticker 16,5*11*5,5 cm 16 000 Ft 50 283. KATONAI DÍSZÖV / MILITARY BELT szovjet, 1950 körül, réz, bőr Soviet, around 1950, brass, leather h: 102 cm 5 000 Ft 20 284. POHÁR ALÁTÉT, 4 DB / COASTERS, 4 PIECES Európa, 20. század, mintás bakelit, egyik sérült Europe, 20th century, patterned bakelite, one damaged d: 8,5 cm 4 000 Ft 10 285. TEKNŐSBÉKA FIGURA / TURTLE FIGURE Kelet-Európa, 20. század második fele, mázas keménycserép Eastern-Europe, second half of the 20th century, glazed pottery 11*26 cm 20

286. KANNA / KETTLE francia, 1930 körül, mázas porcelán, Digoin&Sarreguemines jelzéssel French, around 1930, glazed porcelain, with Digoin&Sarreguemines sign 15,5*11*11 cm 287. HAMUTÁL / ASH TRAY német, 1960 körül, mázas kerámia, kopott German, around 1960, glazed pottery, worn 9,5*13,5*12 cm 288. HAMUTÁL / ASH TRAY Genova, 20. század, mázas kerámia Genova, 20th century, glazed pottery m: 10 cm 22 000 Ft 70 289. KIÖNTŐ / PITCHER angol, 1930 körül, mázas kerámia, jelzett: Blue John pottery, England English, around 1930, glazed pottery, signed: Blue John pottery, England m: 26,5 cm 290. VÁZA / VASE USA, Catalina Pottery, 1930 körül, kék és fehér mázas kerámia, talpán jelzett: Catalina Pottery, made in USA USA, Catalina Pottery, around 1930, blue and white-glazed pottery, signed on the bottom: Catalina Pottery, made in USA m: 26 cm 85 000 Ft 290 291. PAN PAN BUNNY PÁR / PAN PAN BUNNY PAIR B. Kuehne-Thompson, Ligne Roset, 2010, lakkozott műanyag B. Kuehne-Thompson, Ligne Roset, 2010, lacquered plastic 25*29*20 cm 85 000 Ft 290 21

292. SZIVARVÁGÓ CIGAR CUTTER német, 20. század, krómozott fém, apró sérülésekkel German, 20th century, chrome-plated metal, with small damages m: 20 cm 293. ED SOMMER (1932-) OBJEKT, 1965 / OBJECT, 1965 krómozott fém / chrome-plated metal jelzett / signed: Ed Sommer 1965 m: 17,5 cm 294. VÁZA PÁR / VASE PAIR USA, 1930 körül, Chase Brass and Copper Company, Chase jelzéssel, krómozott fém USA, around 1930, Chase Brass and Copper Company, Chase sign, chrome-plated metal m: 22,5 cm 295. ÖNGYÚJTÓ / LIGHTER angol, 20. század, The Classic Jumbo, bakelit, fém English, 20th century, The Classic Jumbo, bakelite, metal 10,5*70,5*3 cm 4 000 Ft 10 296. VÁZA / VASE német, 20. század, Cona, reg.no: 384340, krómozott, festett fém German, 20th century, Cona, reg. no.: 384340, chrome-plated, painted metal m: 19 cm 16 000 Ft 50 297. KÖNYVTÁMASZ PÁR / BOOKEND PAIR német, 20. század, fa, krómozott fém German, 20th century, wood, chrome-plated metal 12*12*8 cm 44 000 Ft 150 298. KÍNÁLÓ / SERVING DISH német, 20. század, krómozott, festett fém, pelikán figurával German, 20th century, chrome-plated, painted metal, with pelican figure d: 15 cm 299. EVŐESZKÖZ PÁR / PAIR OF CUTLERY Michael Schneider, Hannover, 20. század, Industrie Forum design, Mono Zeug, kés és villa Michael Schneider, Hannover, 20th century, Industrie Forum design, Mono Zeug, fork and knife h: 23 cm 18 000 Ft 60 300. HAMUTÁL / ASH TRAY német, 20. század, krómozott fém German, 20th century, chrome-plated metal m: 12 cm 18 000 Ft 60 301. DOBOZ / BOX magyar, 20. század, alpakka, fa betéttel Hungarian, 20th century, alpacca, with wooden inset 5*17*12 cm 8 000 Ft 30 302. HAMUTÁL / ASH TRAY Svájc, 20. század, jelzett Patent, két darabból álló krómozott fém, mágnessel Swiss, 20th century, signed Patent, two-piece chrome-plated metal, with magnet 12*12*4 cm 303. IRATTARTÓ / FOLDER magyar, 20. század, plexi, rézötvözet, apró karcolásokkal Hungarian, 20th century, plexi, brass alloy, with small scratches 8*12,5 cm 3 000 Ft 10 304. DOBRO GITÁR / DOBRO GUITAR USA, 20. század, fémvázas hangszertest, fa, típus: B 277 6 USA, 20th century, metal-framed body, typ: B 227 6 h: 96 cm 240 000 Ft 810 22