1. GERD ARNTZ (REMSCHEID, 1900 - HÁGA, 1989) BÖRTÖN, 1927 / PRISON, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G.Arntz; IV 43*32,5 cm 36 000 Ft 120 2. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGS- LUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1924 / COMPOSITION, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1924 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm 50 000 Ft 170 3. LOTHAR SCHREYER (DRESDA, 1886 - HAMBURG, 1966) FÖLDANYA, (1920) / EARTH MOTHER, (1920) fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Lothar Schreyer, Mutter Erde, 1920; October 1966 26*19 cm 75 000 Ft 250 4. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGS- LUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1924 / COMPOSITION, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1924 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm 50 000 Ft 170 5. GERD ARNTZ (REMSCHEID, 1900 - HÁGA, 1989) LAKTANYA, 1927 / BARRACK, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Arntz; V 43*32,5 cm 36 000 Ft 120 6. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1930 / COMPOSITION, 1930 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 30 25*32,5 cm 150 000 Ft 510 7. HANS HANKO (1923-) ÁLMODÓ, 1969 / DREAMER, 1969 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Hanko 69 24*32 cm 8. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1927 / COMPOSITION, 1927 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 27 25*32,5 cm 140 000 Ft 470 9. MILAN DOBES (PREROV, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: M. Dobes 1971 számozott / numbered: 49/170 14,5*14,5* cm 95 000 Ft 320 10. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KÉPARCHITEKTÚRA / IMAGE ARCHITECTURE jelzett / signed: LK (nyomtatott/printed) 67*50 cm 11. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák 25*19 cm 12. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) MA KOMPOZÍCIÓ / MA COMPOSITION 67*50 cm 13. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) jelzett / signed: Kassák 68*50 cm 160 000 Ft 540 14. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák 25*22 cm 50 000 Ft 170 15. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005) TANULMÁNYRAJZ - TÁMASZ, 1965 / STUDY - SUPPORT, 1965 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: FK 1965 34,5*48,5 cm 160 000 Ft 540 16. GUIDO BIASI (1933-1983) JÁTÉKOK, 1959 / TOYS, 1959 toll, papír / pen on paper jelzett / signed: g. biasi 59 22*31 cm 75 000 Ft 250 17. BARTA LAJOS (BUDAPEST, 1889 - KÖLN, 1986) ceruza, papír / pencil on paper 29*20 cm 18. BARTA LAJOS (BUDAPEST, 1889 - KÖLN, 1986) MENEKÜLÉS R ELŐL / ESCAPE FROM R szén, papír / coal on paper 30,5*21,5 cm 19. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005) KÉZTANULMÁNY, 1965 / HAND STUDY, 1965 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: FK 1965 34,5*48 cm 160 000 Ft 540 2
20. JEAN POUGNY (SZENTPÉTERVÁR, 1892 - PÁRIZS, 1956) KOMPOZÍCIÓ (1920) / COMPOSITION (1920) jelzett / signed: Puni (nyomtatott/printed) 20. század vége / end of the 20th century 65*51 cm 21. CHRISTIAN SCHAD (MIESBACH, 1894 - STUTTGART, 1982) CIRKUS, 1925 / CIRCUS, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Christian Schad 25 20,5*17,5 cm 22. MARC EEMANS (TERMONDE, 1907 - BRÜSSZEL, 1998) SZÜRREALISTA KOMPOZÍCIÓ / SURREALIST COMPOSITION litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Marc Eemans 30*30 cm 50 000 Ft 170 23. FRANZ FEDIER (ERSTFELD, 1922 - BERN, 2005) linometszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fedier apró sérüléssel / with small damage 30*21 cm 44 000 Ft 150 24. WALTER WAHLSTEDT (1898-1972) FIGURE MARINE III., 1922/66 jelzett / signed: Wahlstedt 1922/66, Figure marine III. 27*17,5 cm 36 000 Ft 120 25. WILLIAM WAUER (OBERWIESENTHAL, 1886 - WEST BERLIN, 1962) HATTYÚTÁNC / SWAN DANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: William Wauer (pecsételt/stamped) 28*24 cm 42 000 Ft 140 26. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KÉPARCHITEKTÚRA / IMAGE ARCHITECTURE linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped) 30*30 cm 27. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) MA KÉPESKÖNYV, 1922 / MA PICTURE-BOOK, 1922 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Wien 1922 32*25 cm 28. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped) 29*29 cm 50 000 Ft 170 29. MARCELLE DELPHINE CAHN (STRASBOURG, 1895 - NEUILY- LY-SUR-SEINE, 1981) linómetszet, papír / linocut on paper 30*22 cm sérült / damaged 60 000 Ft 200 30. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT IV. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 32*20 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 31. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT V. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 32. BELÁNYI VIKTOR (1877-1955) KONSTRUKTÍV KOMPOZÍCIÓ / CONSTRUCTIVE COMPOSITION gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Belányi 61,5*43 cm sérült / damaged 280 000 Ft 940 33. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT III. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 cm 44 000 Ft 150 Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974. 34. ARNULF RAINER (BADEN BEI WIEN, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1959 / COMPOSITION, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Rainer 59 19,5*15 cm 130 000 Ft 440 35. GÜNTHER UECKER (WENDORF, 1930-) SZÖG-KÉP, 1962 / NAIL-ART, 1962 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: Uecker 62 13,5*9,5 cm apró sérüléssel / with small damage 130 000 Ft 440 36. YVES LALOY (RENNES, 1920 - CANCALE, 1999) SZERELEM / LOVE jelzett / signed: Laloy 21*21 cm 42 000 Ft 140 37. MILAN DOBES (PREROV, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1967 / COMPOSITION, 1967 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: M. Dobes; 1967 számozott / numbered: 191/200 17,5*15,5 cm 38. CÉSAR DOMELA (1900-1992) OLVASÓ / READER linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Domela 29*22,5 cm 36 000 Ft 120 3
39. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) KÉT VILÁGRÉSZ (1982), 1991 TWO CONTINENTS (1982), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 40. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) AKT TÜKÖR ELŐTT (1958), 1991 NUDE IN FRONT OF A MIRROR (1958), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 41. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) FUTÁS (1950), 1991 / RUN (1950), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 42. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) TESTEK VÉG NÉLKÜL (1950), 1991 FIGURES WITHOUT ENDS (1950), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 43. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) ÖNTUDAT (1949), 1991 SELF-CONSCIENCE (1949), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 44. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) ELMÚLÁS, 1986 / EVANESCENCE, 1986 jelzett / signed: Barcsay 1986 számozott / numbered: EA I/XII 48,5*68 cm 45. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 60 000 Ft 200 46. AKNAY JÁNOS (NYÍREGYHÁZA, 1949-) TANULMÁNY I., 1978 / STUDY I., 1978 toll, papír / pen on paper jelzett / signed: Aknay 1978 32*47 cm 240 000 Ft 810 47. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm 60 000 Ft 200 48. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) VILÁGOS-SÖTÉT RITMUS 1972 / LIGHT-DARK RHYTHM, 1972 jelzett / signed: Barcsay 1972 számozott / numbered: EA 38,5*63,5 cm 49. BÁLINT ENDRE (BUDAPEST, 1914-1986) ÚJRA SZENTENDRE, 1985 / SZENTENDRE AGAIN, 1985 jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA 53*38 cm 100 000 Ft 340 50. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005) A TÖRVÉNY (1950), 1991 THE LAW (1950), 1991 jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60 65*50 cm 110 000 Ft 370 51. KORNISS DEZSŐ (BESZTERCE, 1908 - BUDAPEST, 1984) SZÍNES MINTA / COLOURFUL PATTERN szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Korniss számozott / numbered: EA 70*50 cm 60 000 Ft 200 52. HALÁSZ-SZABÓ SÁNDOR (SZENTES, 1920-1996) jelzett / signed: Halász-Szabó S. 37*29 cm 28 000 Ft 90 Kiállítva: Geometrikus absztrakt művek a Gömör-gyűjteményből, 2010. július 13.- augusztus 19. HAP Galéria Exhibited: Geometric abstract arts from the Gömör collection, July 13th - August 19th 2010, HAP Gallery 53. KOVÁCS TAMÁS (1964-) LINEÁRIS TANULMÁNY, 1983 LINEAR STUDY, 1983 szitanyomat, papír silkscreen on paper számozott / numbered: 9/17 40*20 cm 54. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) DINAMIKUS FORMÁK / DYNAMIC FORMS jelzett / signed: Barcsay számozott / numbered: EA 24,5*34 cm 20 000 Ft 70 55. BRUNO MUNARI (MILÁNÓ, 1907-1998) UTAZÓ SZOBOR / PORTABLE SCULPTURE kollázs / collage jelzett / signed: Munari 21,5*21,5 cm apró sérüléssel / with small damage 320 000 Ft 1 080 56. MARIE-THERESE VACOSSIN (1929-) PHOSPHO F; PHOSPHO B, 2014 PHOSPHO F; PHOSPHO B, 2014 plexi jelzett / signed: M.T.V.; M.T.V. 14 számozott / numbered: 20/4; 6/10 18*18 cm; 19*18 cm 180 000 Ft 610 57. HETEY KATALIN (MISKOLC, 1924 - BUDAPEST, 2010) TANULMÁNY A VÁLTOZÁS JELEI SOROZATHOZ, 1980 STUDY - FOR THE SIGNS OF CHANGE SERIES, 1980 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hetey Katalin 40*54 cm 65 000 Ft 220 4
58. MAURER DÓRA (BUDAPEST, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 vintage, zselatinos ezüstnagyítás, tus, papír vintage, gelatine silver print, ink on paper jelzett / signed: Maurer 1986 30*21 cm 59. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988) FEKETE-RÓZSASZÍN / BLACK-PINK jelzett / signed: Barcsay számozott / numbered: EA 70*47 cm 60. MAURER DÓRA (BUDAPEST, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 vintage, zselatinos ezüst nagyítás, tus, papír vintage, gelatine silver print, ink on paper jelzett / signed: Maurer 1986 30*21 cm 61. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-) KOMPOZÍCIÓ, 1991 / COMPOSITION, 1991 jelzett / signed: Konok 1991 számozott / numbered: ea 1 70*50 cm 30 000 Ft 100 62. E. WILLI JELZÉSSEL KOMPOZÍCIÓ, 1972 / COMPOSITION, 1972 jelzett / signed: E. Willi 72 számozott / numbered: 20/20 70*50 cm 50 000 Ft 170 63. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) KOMPOZÍCIÓ, 1967 / COMPOSITION, 1967 jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 20,5*20,5 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel 1967 64. GÜNTER FRÜTHRUNG (1923-1983) CONTINUUM UBRT, 1966 szitanyomat, papír, fólia silkscreen on paper, foil 23*24 cm 65. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 28*28 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967 66. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) jelzett / signed: M Morandini 28*28 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967 67. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 28*28 cm 90 000 Ft 300 Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967 68. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) KAPCSOLAT, 1983 / CONNECTION, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky E 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm 40 000 Ft 130 69. ITALO PRIMI (1903-1983) RELIEF festett fa / painted wood 39,5*31 cm 70. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) ERŐ, 1983 / POWER, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky Endre, 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm 40 000 Ft 130 71. INGER EKDAHL (1922-) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 gouache, karton / gouache on cardboard jelzett / signed: Inger Ekdahl, 71 65*51 cm 72. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) EMELKEDÉS, 1983 / RAISE, 1983 jelzett / signed: Lukoviczky Endre, 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm 40 000 Ft 130 73. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971) KOLLÁZS / COLLAGE kollázs / collage jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 30/200 30*31,5 cm 42 000 Ft 140 74. MOLNÁR VERA (BUDAPEST, 1928-) KOMPOZÍCIÓ, 1974 / COMPOSITION, 1974 jelzett / signed: V. Molnár 74 számozott / numbered: 4/7 40*40 cm 24 000 Ft 80 75. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOCKA / CUBE alumínium szálak, plexi / aluminum thread on plexi jelzett / signed: Vasarely (gravírozott) / (etched) 17*17*17 cm 240 000 Ft 810 76. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOCKA INSTALLÁCIÓ / CUBE INSTALLATION szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (gravírozott / etched) 10*10*10 cm 5
77. JACQUES WEYER (LYON, 1946-) TRIPTIQUE, 1999-2009 akril, papír / acrylic on paper jelzett / signed: Jacques Weyer 1999/2009 26*23 cm 280 000 Ft 940 78. JACQUES WEYER (LYON, 1946-) TRIPTIQUE, 1999/2009 akril, papír / acrylic on paper jelzett / signed: Jacques Weyer 1999/2009 26,5*21,5 cm 280 000 Ft 940 79. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) VÁNDOR, 1990 / WANDERER, 1990 jelzett / signed: Szász János 1990 70*50 cm 75 000 Ft 250 80. ROGER BENSASSON (PARIS, 1931-) KOMPOZÍCIÓ, 2008 / COMPOSITION, 2008 dombornyomott papír, kollázs / embossed paper, collage jelzett / signed: Bensasson 208 számozott / numbered: 4/6 19*13 cm 60 000 Ft 200 81. JEAN-CLAUDE FAUCON (BRÜSSZEL, 1939-2006) KOLLÁZS, 2001 / COLLAGE. 2001 c-print, tinta, fa / C-print, tint on wood jelzett / signed: Faucon számozott / numbered: 6/15 15,5*11,5 cm 75 000 Ft 250 82. FAJÓ JÁNOS (OROSHÁZA, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Fajó 82 számozott / numbered: 63/130 34*29,5 cm 44 000 Ft 150 83. JUAN NICOLAS MELE (BUENOS AIRES, 1923-2012) RELIEF 643, 1998 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: JeMelé 98 Rel.643 20,5*20,5 cm 65 000 Ft 220 84. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) PÚPOS, 1990 / HUMPY, 1990 jelzett / signed: Szász János 1990 54*50 cm 75 000 Ft 250 85. NURIA JUNCOSA (BARCELONA, 1952-) LA RUTA CIRCULAR DEL CIELO, 2013 jelzett / signed: Nuria Juncosa 50*50 cm 380 000 Ft 1 280 86. BÁNYÁSZ ÉVA KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 kollázs / collage jelzett / signed: Bányász 82 számozott / numbered: 3/2 34,5*29 cm 44 000 Ft 150 87. KOVÁCS TAMÁS (1964-) KOMPOZÍCIÓ, 1983 / COMPOSITION, 1983 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: Kovács Tamás 83 40*20 cm 88. HENCZE TAMÁS (SZEKSZÁRD, 1938-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Hencze 982 számozott / numbered: 63*130 34,5*29 cm 44 000 Ft 150 89. LOTTI TOSIN (1934-) STUDIE OP 143, 1975 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: L Tosin 75 51*38 cm 130 000 Ft 440 90. VIDA JUDIT (BUDAPEST, 1951-) DÉJA VU, 1991 jelzett / signed: Vida Judit számozott / numbered: 100/81 40*31 cm 91. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) KERESZT, 1989 / CROSS, 1989 jelzett / signed: Szász János 1989 55*50 cm 75 000 Ft 250 92. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Bak 82 számozott / numbered: 66/130 34,5*29,5 cm 44 000 Ft 150 93. TROMBITÁS TAMÁS (BUDAPEST, 1952-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 jelzett / signed: Trombitás számozott / numbered: 63/130 29,5*34,5 cm 44 000 Ft 150 94. NORBERT HUWER (HOMBURG, 1947-) BLACK SQUARE, 2013 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: N Huwer 30*30 cm 750 000 Ft 2 530 95. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOCKÁK / CUBES szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 70*49 cm sérült / damaged 30 000 Ft 100 6
96. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) SUPREMADISM, 2006 / SUPREMADISM, 2006 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Saxon 2006 60*65*15 cm 1 900 000 Ft 6 400 98. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) szitanyomat, alumínium / silkscreen on aluminium jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 20*15 cm 100 000 Ft 340 99. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) HULLÁM, 1980 / WAVE, 1980 faragott fa / carved wood jelzett / signed: Szász János 1980 Tarpa 48*25*17 cm 600 000 Ft 2 020 97. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) ELBROUZ-U, 1956 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Vasarely 56*39 cm 11 000 000 Ft 37 040 Proveniencia: László Károly Gyűjtemény, Basel Provenance: Carl Laszlo Collection, Basel 101. GIANNI COLOMBO (MILANO, 1937 - MELZO, 1993) STRUTTURAZIONE ACENTRICA, 1962 plexi jelzett / signed: Gianni Colombo számozott / numbered: 16/50 m: 15,5 cm 750 000 Ft 2 530 Kiadó / Publisher: Carl Laszlo Edition, Panderma, Strutturazione Acentrica, 1962 Gianni Colombo 102. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) POLIDIMENZIONÁLIS NÉGYZET ŰRÖKKEL I., 1999 POLIDIMENSIONAL SQUARE WITH SPACES I., 1999 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Saxon 57*61 cm 480 000 Ft 1 620 100. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) POLIDIMENZIONÁLIS NÉGYZET ŰRÖKKEL II., 1999 POLIDIMENSIONAL SQUARE WITH SPACES II., 1999 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Saxon 55*61 cm 480 000 Ft 1 620 103. CARMELO ARDEN-QUIN (RIVERA, 1913 - SAVIGNY-SUR-ORGE, 2010) PAINTURE I, 1997 filc, akril, plexi / felt pen, acrylic on plexi jelzett / signed: Arden-Quin Paris 1997 57*85 cm 6 000 000 Ft 20 200 7
104. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-) KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 jelzett / signed: Konok 1986 számozott / numbered: 50/41 25*19 cm 20 000 Ft 70 105. FAJÓ JÁNOS (OROSHÁZA, 1937-) KOMPOZÍCIÓ, 1975 / COMPOSITION, 1975 jelzett / signed: Fajó 75 34*27 cm 20 000 Ft 70 106. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo M 71 4.10 80,5*100 cm 2 400 000 Ft 8 080 107. VASS JENŐ (BUDAPEST, 1939-) KOMPOZÍCIÓ, 1975 / COMPOSITION, 1975 jelzett / signed: Vass 1975 számozott / numbered: 28/31 60*48 cm 60 000 Ft 200 108. BERNARD QUENTIN (1923-) olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Bernard Quentin 27*35 cm 280 000 Ft 940 109. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) SÁVOK / TRACKS szitanyomat, alumínium, fa / silkscreen on aluminum, wood 20*20 cm 190 000 Ft 640 110. CLAUDE PASQUER (LE MANS, 1937-) SILENCE A, 2004 olaj, vászon, fára kasírozva / oil on canvas pasted on wood jelzett / signed: Claude Pasquer 40*40 cm 800 000 Ft 2 690 111. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) LEBEGŐ VÁROS, 1981 / FLOATING CITY, 1981 jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 30/40 50*60 cm 112. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) DÁMAJÁTÉK / CHECKERS festett fa / painted wood 38*38 cm 340 000 Ft 1 140 113. KOÓS PÁL TANULMÁNY, 1983 / STUDY, 1983 jelzett / signed: Koós Pál 83 számozott / numbered: 4/17 70*50 cm 114. KASSÁK A MADI PLAKÁT, 2 DB KASSÁK A MADI POSTER, 2 PIECES C-print 60*50 cm 3 000 Ft 10 115. LAPPANGÓ ELEM PLAKÁT, 1991 / HIDDEN ELEMENT POSTER, 1991 70*50 cm 3 000 Ft 10 116. HENCZE TAMÁS (SZEKSZÁRD, 1938-) JEL ÉS GESZTUS MAPPA, 1991 SIGN AND GESTURE FOLDER, 1991 jelzett / signed: Hencze 91 számozott / numbered: 36/60 66*50 cm 6 lapos / 6-piece 180 000 Ft 610 117. HOMMAGE DE MADI A GORIN, 1991 C-print 60*40 cm 3 000 Ft 10 118. TIMM ULRICHS (BERLIN, 1940-) ICH MACHE (DIESE) SCHLAGZEILEN offset, papír / offset on paper 31*22 cm 28 000 Ft 90 Kiállítási plakátok gyűjteménye, 1977 19 lapos Collection of exhibition posters, 1977 19-piece 119. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-) HELY ÉS IDŐ NÉLKÜL MAPPA, 2000 WITHOUT PLACE AND TIME FOLDER, 2000 jelzett / signed: Konok 2000 számozott / numbered: 26/60 55*41 cm 10 lapos / 10-piece 300 000 Ft 1 010 120. SALVADOR DALÍ (FIGUERES, 1904-1989) MAPPA / FOLDER c-print, papír / C-print on paper 33,5*24 cm 1970-es évek, 39 lapos / 1970s, 39-piece 180 000 Ft 610 121. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) MAPPA, 1984 / FOLDER, 1984 jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: XL/XXVIII 57*70 cm 1 600 000 Ft 5 390 Kiadó / Edition: Victor Vasarely, Budapest, 1984, 10 lapos / 10-piece 122. ERICH BUCHHOLZ (POSEN, 1891 - BERLIN, 1972) MAPPA, 1965 / FOLDER, 1965 jelzett / signed: Erich Buchholz számozott / numbered: 14/100 50*30 cm 6 lapos / 6 pieces 340 000 Ft 1 140 8
123. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) KOMPOZÍCIÓ, 1957 COMPOSITION, 1957 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: CA 57; hátoldalon / backside: Cardenas 29,5*17 cm 160 000 Ft 540 124. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) KOMPOZÍCIÓ, 1957 / COMPOSITION, 1957 tus, karton / ink on cardboard jelzett / signed: Cardenas 57 25*17 cm 220 000 Ft 740 125. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) ANGYAL / ANGEL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Cardenas 31*22 cm sérült / damaged 160 000 Ft 540 126. JEAN GABRIEL CHAUVIN (ROCHEFORT, 1889 - SAINT-MAR- TIN-LÈS-MELLE, 1976) szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Chauvin 48*31 cm 320 000 Ft 1 080 Aukcionálva / Auctined: Christie s, 1985. 04.30., 106. tétel / lot 127. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) tus, papír / ink on paper jelzett / signed: KL 13,5*11 cm 6 500 000 Ft 21 890 128. HENRY VALENSI (ALGER, 1883 - BAILLY, 1960) TENNIS - LE SERVICE, 1930 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Henry Valensi Tennis le service 83*35,5 cm 950 000 Ft 3 200 129. MAINIE JELLETT (DUBLIN, 1897-1944) SZŰZ MÁRIA MENNYBEMENETELE / ASSUMPTION OF VIRGIN MARY gouache, rétegeltlemez / gouache on plywood jelzett / signed: M. Jellet 31*38 cm 1 300 000 Ft 4 380 9
130. LOTHAR SCHREYER (DRESDA, 1886 - HAMBURG, 1966) tus, papír / ink on paper 131. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (1928-2000) c-print, papír / c-print, paper jelzett / signed: (hagyatéki bélyegző / legacy stamp) 49*38 cm 37,5*26 cm 360 000 Ft 1 210 28 000 Ft 90 132. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33,5*25 cm 20 000 Ft 70 133. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (1928-2000) c-print, karton / c-print, cardboard 58*41 cm 26 000 Ft 90 Kiadó / Edition: 1974 by Gruener Jaura AG Glarus/ Switzerland; Cicero gmbh Stuttgart Germany 134. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*50 cm 22 000 Ft 70 135. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33,5*25 cm 20 000 Ft 70 136. MARC CHAGALL (LIOZNA, 1887 - SAINT PAUL DE VENCE, 1985) MÓZES VEZETI NÉPÉT, 1987 / MOSES LEADING HIS PEOPLE, 1987 offset, papír / offset on paper 30*22 cm 26 000 Ft 90 Kiadó / Publisher: Leon Amiel, USA, 1987, készült 500 példányban / copies 137. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) DIE TROPHÄE, 1973 olaj, MDF / oil on MDF jelzett / signed: Krenn 1973 30*23,5 cm 138. MARC CHAGALL (LIOZNA, 1887 - SAINT PAUL DE VENCE, 1985) VEZETŐ, 1987 / LEADER, 1987 offset, papír / offset on paper 30*22 cm 26 000 Ft 90 Kiadó / Publisher: Leon Amiel, USA, 1987, készült 500 példányban / copies 139. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 34*50 cm 22 000 Ft 70 140. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*24,5 cm 20 000 Ft 70 141. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*25 cm 20 000 Ft 70 142. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005) PLAKÁT / POSTER ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: FK 21*31 cm 260 000 Ft 880 143. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) offset, papír / offset on paper 33*24,5 cm 20 000 Ft 70 144. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) ARCÉL, 2 DB / FACE-PIECE, 2 PIECES bronz / bronze jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 7/10 h: 11 cm 145. SCOTTIE ROBERT WILSON (1889-1972) FA MADARAKKAL / TREE WITH BIRDS festett keménycserép / painted pottery jelzett / signed: Scottie 31*25,5 cm 146. SCOTTIE ROBERT WILSON (1889-1972) ARC HALAKKAL ÉS MADARAKKAL / FACE WITH FISHES AND BIRDS filc, karton / felt pen on cardboard jelzett / signed: Scottie 25*22 cm 220 000 Ft 740 147. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) VÉGTAGOK, 2 DB / LIMBS, 2 PIECES bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 10, h: 10,5 cm 65 000 Ft 220 10
149. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) NŐ ÁTVÁLTOZÁSA I-IV., 2012 TRANSFORMATIONS OF A WOMAN I-IV., 2012 jelzett / signed: Lukoviczky 2012 22*16 cm 300 000 Ft 1 010 150. NANCY HAYNES (WATERBURY, 1947-) UNTITLED A B, 1999 / UNTITLED, A B, 1999 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Nancy Haynes 1999 54*66,5; 51*66 cm 480 000 Ft 1 620 151. ROMVÁRI MÁRTON (BUDAPEST, 1975-) SÖTÉT NYUGALOM, 2010 PÁRKÉP DARK SERENITY, 2010, PAIR olaj, lakk, vászon / oil, lacquer on canvas jelzett / signed: Romvári Márton 2010 40*40 cm 380 000 Ft 1 280 148. HANS SCHMITZ (1896-1977) DOLGOZÓ (1924) / WORKER (1924) bronz / bronze jelzett / signed: h.sch. m: 44 cm 800 000 Ft 2 690 152. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NR. 10, 2006 jelzett / signed: Nádler 2006 160*120 cm 1 200 000 Ft 4 040 Kiállítva / Exhibited: 2006. március-április, Várfok Galéria-XO Terem 153. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) A KIS PIROS, 1988 / THE LITTLE RED, 1988 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre 120*80 cm 950 000 Ft 3 200 154. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NR.8., 2004 jelzett / signed: Nádler 2004 160*120 cm 1 200 000 Ft 4 040 Kiállítva / Exhibited: 2006. március-április, Várfok Galéria - XO Terem; 2006. november 23-26. Plug kortárs művészeti vásár, Budapest 155. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) STRUKTÚRA I/3- LABILIS EGYENSÚLY, 1989 STRUCTURE I/3- LABILITY, 1989 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak 89 120*80 cm 950 000 Ft 3 200 156. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) IMAGE LUMIERE, 2014 plexi, világítótest / plexi, illuminator jelzett / signed: Joseph K dar Paris 2014 50*50 cm 180 000 Ft 610 157. NEM S JUDIT (1948-) GEOMETRICAL BODY III, 2001 hungarocell, olaj, karton styrofoam, oil on cardboard jelzett / signed: J Nem s, 2001 63*43 cm 85 000 Ft 290 158. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) TÉRPLASZTIKA / SCULPTURE hegesztett, festett vas / welded, painted iron jelzett / signed: Le K dár m: 33 cm 85 000 Ft 290 159. NEM S JUDIT (1948-) NO 33, 1997 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Judith Nem s Paris 1997 37*75,5 cm 160. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) TÉR-IDŐ, 2014 / SPACE-TIME, 2014 olaj, vászon, fára kasírozva oil on canvas pasted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár 60*39 cm 150 000 Ft 510 11
162. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) SAKKFIGURA KÉSZLET / CHESS FIGURE SET bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 3-6 cm egyszemélyes, két pót bábúval, összesen 17 db 17 pieces 160 000 Ft 540 161. MICHAEL HORSLEY (1941-) KEZEK ÉS PALETTA / HANDS AND PALETTE olaj, MDF / oil on MDF 52*42*5 cm 240 000 Ft 810 165. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) VARÁZSFEJ / MAGIC HEAD bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 13 cm 163. BALOGH CSABA (SZÉKELYUDVARHELY, 1964-) MASZTABA, 2011 / MASTABA, 2011 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Balogh Csaba, Masztaba, 2011 100*100 cm 550 000 Ft 1 850 Kiállítva / Exhibited: Biksady Galéria, Balogh Csaba: Kompozit, 2014. február-március 164. REGŐS ISTVÁN (BUDAPEST, 1954-) DÉRYNÉ ÓZDON, 1989 / MADAME IN OZD, 1989 jelzett / signed: Regős István 170*139 cm 1 200 000 Ft 4 040 167. GYŰRŰ / RING orr és szájmintát formázó fémötvözet Hans Krenn (1932-2007), nose- and mouth-shaped metal alloy d: 3 cm 48 000 Ft 160 166. BARTHA LÁSZLÓ (KOLOZSVÁR, 1908 - KŐSZEG, 1998) KOMPOZÍCIÓ, 1977 / COMPOSITION, 1977 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László 1977 33*48 cm 170. ILLÉS LÁSZLÓ EROTIKA / EROTICA festett terrakotta / painted terracotta jelzett / signed: Illés L 32*17 cm 38 000 Ft 130 168. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NO. X., 1997 jelzett / signed: Nádler István 100*70 cm 900 000 Ft 3 030 Kiállítva / Exhibited: 1999. szeptember 28. -október 23. Várfok Galéria - XO Terem, Budapest 169. GÜNTER GRITZNER (1943-) WOLFGANG GÖDDERTZ SZOBRÁSZ LÁBPORTRÉJA, 1972 / WOLFGANG GÖDDERTZ SCULPTOR S FOOT PORTRAIT, 1972 jelzett / signed: Füsse des Bildhauer W. Göddertz Gritzner 72 50*50 cm 800 000 Ft 2 690 Aukcionálva: Biksady Galéria, 1. aukció, 97. tétel Auctioned: Biksady Gallery, 1st auction, lot 97 171. DULISKOVICH BAZIL (NAGYSZŐLŐS, 1969-) HALÁSZFIÚ, 2009 / FISHER BOY, 2009 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Duliskovich Bazil 2009 75,5*62,5 cm 180 000 Ft 610 12
172. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) FUNNY GIRL, 2009 olaj, papír, vászon / oil on paper, canvas 100*100 cm 320 000 Ft 1 080 173. RENÉ MÄCHLER (ZÜRICH, 1936-2008) KOMPOZÍCIÓ, 1959 / COMPOSITION, 1959 jelzett / signed: R. Mächler 59 23*17 cm apró sérüléssel / with small damage 65 000 Ft 220 174. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) KAPU, 2007 / DOOR, 2007 olaj, akril, vászon / oil, acrylic on canvas 150*120 cm 440 000 Ft 1 480 175. FELUGOSSY LÁSZLÓ (KECSKEMÉT, 1947-) SZÁMOZOTT FEJEK-AGÓNIA 0., 1998 / NUMBERED HEADS-AGONY 0., 1998 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: felugossy 98 104*74 cm 360 000 Ft 1 210 Kiállítva / Exhibited: 1999.szeptember 2-25. Várfok Galéria-Várfok Terem; 2003. október, Bécs, Collegium 176. BOROS VIOLA (BUDAPEST, 1966-) HYPE ART, 2010 akril, vászon, textil / acrylic on canvas, textile jelzett / signed: V. Boros 100*70 cm 260 000 Ft 880 177. GEORGE KEGL LÁNY LILIOMMAL, 2015 / GIRL WITH A LILY, 2015 jelzett / signed: George Kegl 120*140 cm 280 000 Ft 940 178. KULINYI ISTVÁN (INNSBRUCK, 1945-) TANULMÁNY, 2008 / STUDY, 2008 akril, vászon / acrylik on canvas jelzett / signed: Kulinyi István 2008 90*90 cm 300 000 Ft 1 010 179. KULINYI ISTVÁN (INNSBRUCK, 1945-) A1, 2013 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Kulinyi 110*110 cm 600 000 Ft 2 020 180. EL KAZOVSZKIJ (SZENTPÉTERVÁR, 1948 - BUDAPEST, 2008) ITATÓ, 2000 / DRINKING-TROUGH, 2000 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: El Kazovszkij 93*103 cm 950 000 Ft 3 200 181. BOROS VIOLA (BUDAPEST, 1966-) SAU, 1994 PÁRKÉP / SAU, 1994 PAIR akril, olaj, vászon / acrylic, oil on canvas jelzett / signed: BV 94 100*160 cm 440 000 Ft 1 480 182. FELUGOSSY LÁSZLÓ (KECSKEMÉT, 1947-) BEFELÉ SZOMORÚ, 2005 / SADNESS, 2005 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: fell 05 60*75 cm 360 000 Ft 1 210 183. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) SZAVANNA, 1992 / SAVANNA, 1992 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre 120*80 cm 950 000 Ft 3 200 184. BÁN BÉLA (BUDAPEST, 1909 - TEL-AVIV, 1972) jelzett / signed: Bán 72*91 cm 280 000 Ft 940 185. LUCIEN HERVÉ (ELKÁN LÁSZLÓ) (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1910 - PÁRIZS, 2007) HÁBORÚ / WAR jelzett / signed: LH számozott / numbered: 58/75 30*50 cm 20 000 Ft 70 186. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) CÍM NÉLKÜL, 2000 / UNTITLED, 2000 40*30 cm 200 000 Ft 670 13
187. JAKAB ESZTER (BUDAPEST, 1943-1989) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard 80*60 cm 60 000 Ft 200 188. SZÁNTÓ PIROSKA (KISKUNFÉLEGYHÁZA, 1913 - BUDAPEST, 1998) KRISZTUS A KERESZTEN / CHRIST ON THE CROSS pasztell, olaj, papír / pastel, oil on paper jelzett / signed: Szántó Piroska 40*30 cm 75 000 Ft 250 189. RÁTKAY ENDRE (PESTERZSÉBET, 1928 - BUDAPEST, 2011) ) SZERELMESEK / LOVERS olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Rátkay op 11. IV. 6 70*50 320 000 Ft 1 080 190. SALLAY LÁSZLÓ (NAGYVÁRAD, 1968-) PÁRHUZAMOS REPÜLÉS / PARALEL FLIGHT jelzett / signed: L. Sallay 120*90 cm 550 000 Ft 1 850 191. RÁTKAY ENDRE (PESTERZSÉBET, 1928 - BUDAPEST, 2011) ) SALAMON KIRÁLY FOGADJA SÁBA KIRÁLYNŐJÉT KING SOLOMON RECEIVES THE QUEEN OF SHEBA olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Rátkay 65*55 cm 320 000 Ft 1 080 192. SALLAY LÁSZLÓ (NAGYVÁRAD, 1968-) VARÁZSLATOS ÜNNEP, 2013 / MAGICAL FEAST, 2013 jelzett / signed: L. Sallay 80*60 cm 340 000 Ft 1 140 193. BENCZE LÁSZLÓ (SZÉKESFEHÉRVÁR, 1907 - BUDAPEST, 1992) LÁTOMÁS / VISION olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Bencze László 114*166 cm 380 000 Ft 1 280 194. BENCZE LÁSZLÓ (SZÉKESFEHÉRVÁR, 1907 - BUDAPEST, 1992) TÉLI TÁJ, 1971 / WINTER LANDSCAPE, 1971 tempera, farost / tempera on chipboard jelzett / signed: Bencze L 971 36*55 cm 195. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (BUDAPEST, 1916-2006) UTCARÉSZLET, 1962 / STREET DETAIL, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 962 60*80 cm 60 000 Ft 200 196. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (BUDAPEST, 1916-2006) BIZÁNC / BYZANTIUM olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 60*60 cm 95 000 Ft 320 197. BÉR RUDOLF GELLÉRT-HEGYI NIMFÁK / NYPHMS ON GELLERT-HILL jelzett / signed: Rudino 120*150 cm 400 000 Ft 1 350 198. NEM S JUDIT (1948-) POST-MAIL-ART, 1996 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: Judith Nem s 30*30 cm 30 000 Ft 100 199. HINCZ GYULA (BUDAPEST, 1904-1986) CSENDÉLET / STILL LIFE akvarell, toll, pasztel, papír / watercolor, pen, pastel on paper jelzett / signed: Hincz 20*28 cm 14
200. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974) TOLNAY KLÁRI PORTRÉJA / PORTRAIT OF KLARI TOLNAY 24*15 cm 140 000 Ft 470 201. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974) AKT / NUDE jelzett / signed: Angelo 11,5*8,5 cm 110 000 Ft 370 202. SÁNDORFI ISTVÁN (BUDAPEST, 1948 - PÁRIZS, 2007) LÁNY LEPELBEN / GIRL WITH A VEIL print, papír / print on paper jelzett / signed: Sandorfi számozott / numbered: 12/99 85*57 cm 180 000 Ft 610 203. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974) HÖLGY FÜLBEVALÓVAL / LADY WITH AN EARRING jelzett / signed: Angelo 22,5*16 cm 204. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD MÁRIA VALÉRIA HÍD, 1935 / THE BRIDGE OF MARY VALERIE, 1935 jelzett / signed: Cseh István foto 1935 IX/5 13*18 cm 3 000 Ft 10 205. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD HÚSVÉTI JELENET / EASTER SCENE 13*17,5 cm 3 000 Ft 10 206. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD ESZTERGOMI BAZILIKA, 1935 / ESZTERGOM BASILICA, 1935 jelzett / signed: Cseh István foto 1935 IX/5 13*18 cm 3 000 Ft 10 207. WILLY MAYWALD (KLEVE, 1907 - PÁRIZS, 1985) MODELL, 1936 / MODEL, 1936 jelzett / signed: W. Maywald 1936 40,5*30,5 cm 550 000 Ft 1 850 208. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) VÁNDOR, 1959 / WANDERER, 1959 jelzett / signed: Balla Demeter 1959 29,5*24 cm 110 000 Ft 370 209. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) KADOSA PÁL, 1976 / PÁL KADOSA, 1976 jelzett / signed: Balla D, 1976 29,5*24,5 cm 140 000 Ft 470 210. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) NYÁJ (1978), 2014 / SHEEP (1978), 2014 glicée print jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 2/10 30*30 cm 150 000 Ft 510 211. MARION KALTER (SALZBURG, 1951-) EMIL CIORAN PORTRÉJA / PORTRAIT OF EMIL CIORAN jelzett / signed: Marion Kalter (pecsét) / Marion Kalter (stamp) 17,5*24 cm apró gyűrődésekkel / with small creasings 212. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) ELMÉLYÜLTEN, 1979 / INTENTLY, 1979 vintage, zselatinos ezüstnagyítás / vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár 1979 számozott / numbered: 1/1 17,5*21,5 cm 30 000 Ft 100 213. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) HÚSVÉTI ASZTAL, 1984 / EASTER TABLE, 1984 jelzett / signed: Húsvéti asztal, Balla Demeter, 1984 24*30 cm 15
214. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) GEOMETRIA, 2013 / GEOMETRY, 2013 digitális fotó, vászon / digital photo on canvas jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 1/10 100*100 cm 440 000 Ft 1 480 215. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) ZSÓFI VÖRÖS DRAPÉRIÁVAL, 2014 / ZSÓFI WITH RED DRAPERY. 2014 fotó, vászon / photo on canvas jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 1/10 100*45 cm 240 000 Ft 810 216. JÖRG HILLEBRAND PARANOIA POTPOURRI, 1976 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Hillebrand 76 14*22 cm 180 000 Ft 610 217. MARCIA RESNICK (BROOKLYN, NEW YORK, 1950-) NICHOLAS RAY RENDEZŐ PORTRÉJA NICHOLAS RAY DIRECTOR S PORTRAIT jelzett / signed: Marcia Resnick (pecsét) / Marcia Resnick (stamp) 20,5*25,5 cm 260 000 Ft 880 218. WILLY MAYWALD (KLEVE, 1907 - PÁRIZS, 1985) GÉRARD PHILIPE PORTRÉJA / PORTRAIT OF GÉRARD PHILIPE jelzett / signed: W. Maywald 17,5*23,5 cm 550 000 Ft 1 850 219. KANKOVSZKY ERVIN (1884-1945) MENELAUS ÉS A HALOTT PATROCLUS MENELAUS AND THE DEAD PARTOCLUS 16*22 cm Copyright by the Kanovszky s Hungarian Prese-Photographic 42 000 Ft 140 220. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-) VIASKODÓK, 1983 / WRESTLING, 1983 zselatinos ezüstnagyítás, filc / gelatine silver print, felt pen jelzett / signed: Balla D 1983 40,5*30,5 cm 221. CSÍKVÁRI PÉTER (BUDAPEST, 1953-) FÖLDET ÉRÉS / TOUCH DOWN durst lambda print jelzett / signed: Csíkvári 2002 50*50 cm 30 000 Ft 100 Párdarabja reprodukálva / Pair-piece reproduced: Csíkvári Péter 1996-2001, Műcsarnok, 2002 222. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) MŰTEREM RÉSZLET, 1980 / STUDIO DETAIL, 1980 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Josph Kádár számozott / numbered: ea 1 22,5*15 cm 30 000 Ft 100 223. DR. SZÁSZ JÁNOS (PÉCS, 1925-2005) ASZFALTRAJZ, 1972 KÖRÜL STREET-DRAWING, AROUND 1972 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatin silver print 22*16,5 cm 150 000 Ft 510 224. PAUL JONAS (1921-1998) FRESH FISH vintage, zselatinos ezüstnagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Paul Jonas számozott / numbered: 1/1 35,5*25 cm apró gyűrődéssel / with small creasing 550 000 Ft 1 850 225. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) HOMMAGE KASSÁK, 1987 fotogram / photogram jelzett / signed: Joseph Kádár, 1987 18,5*15 cm 16
226. 227. 226. ITTASSÁG BALESETET OKOZ INTOXICATION CAUSES ACCIDENTS offset, karton / offset on cardboard 68,5*48,5 cm 228. 229. 227. REKLÁMPLAKÁT, 1978 ADVERTISEMENT POSTER, 1978 dombornyomott karton embossed cardboard 67,5*48 cm 30 000 Ft 100 Kiadó / Publisher: Nova Rico, Florence Italy, 1978, No 1090 228. DOHÁNYOZNI TILOS / DO NOT SMOKE offset, karton / offset on cardboard 65*45,5 cm 229. ÉLJEN MÁJUS ELSEJE / HAPPY 1ST OF MAY offset, papír / offset on paper 67*47 cm Kiadó / Publisher: Terv Nyomda, példányszám 63650 / copies 230. 231. 230. PATKOLÁS: TŰZVESZÉLY SHOEING: FIRE HAZARD offset, karton / offset on cardboard 69*48 cm 8 000 Ft 30 Kiadó / Publisher: Offset Nyomda, készült 10.000 példányban / copies 231. NE HASZNÁLD MÁS CÉLRA A TŰZOLTÓ FELSZERELÉST DO NOT USE THE FIRE EXTINGUISHER FOR OTHER PURPOSES offset, karton / offset on cardboard 68*49 cm 232. G. FAURY JELZÉSSEL PORTO litográfia, papír / lithograph on paper 75*50 cm sérült / damaged 280 000 Ft 940 233. KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, 1925-1994) KENDŐSLÁNY, 1966 GIRL WITH A HEAD SCARF, 1966 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Koszta Rozália 15*10 cm 9 000 Ft 30 234. SOMOS MIKLÓS (MISKOLC, 1933-) PIROS BLÚZOS LÁNY, 1963 GIRL WITH A RED BLOUSE, 1963 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Somos Miklós 1963 30*19 cm apró sérüléssel / with small damage 18 000 Ft 60 235. A FUSIZÓ AKADÁLYOZZA A TERMELÉST PRODUCTION MUST GO ON offset, karton / offset on cardboard 68*48 cm 236. STEKLY ZSUZSA (BONYHÁD, 1954-) LENIN tűzzománc, lemez fire-enamel on plate 25*20 cm 40 000 Ft 130 237. OROSZ FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE LENIN SZÓNOKOL / LENIN S SPEECH jelzett / signed: cop. Sokol 120*90 cm 900 000 Ft 3 030 Aleksandr Gerasimo: Lenin szónokol (1929-1930) festménye után after painting Aleksandr Gerasimo: Lenin s speech (1929-1930) 238. SZLOVÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD NÉPI MOTÍVUMOK KÖZT / AMONG FOLK MOTIFS színezet fametszett / coloured woodcut jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 26*30 cm 239. NAGY REZSŐ PARASZTMULATSÁG, 1973 / REVELRY, 1973 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Nagy Rezső 1973 november 2 14,5*15 cm /darab 26 000 Ft 90 240. NE HASZNÁLD MÁS CÉLRA A TŰZOLTÓ FELSZERELÉST DO NOT USE THE FIRE EXTINGUISHER FOR OTHER PURPOSES offset, karton / offset on cardboard 47*66 cm 241. MADI KIÁLLÍTÁSI PLAKÁT MADI EXHIBITION POSTER C-print 70*50 cm 3 000 Ft 10 242. DÍSZTÁL / PLATE Hollóháza, 1970 körül, festett porcelán Hollóháza, around 1970, painted porcelain 21*32 cm 15 000 Ft 50 17
243. VÁZA / VASE skandináv, 20. század, duplafalú, színes, foncsorozott, fújt üveg Skandinavian, 20th century, double-wall, coloured blown glass with high-gloss enamel m: 20 cm 16 000 Ft 50 244. SHAKER Európa, 20. század, alpakka, krómozott fém, fa fogója sérült Europe, 20th century, alpacca, chrome-plated metal, wooden handle damaged m: 21 cm 36 000 Ft 120 245. VÁZA / VASE skandináv, 20. század, duplafalú, foncsorozott, fújt átlátszatlan üveg Skandinavian, 20th century, double-wall, high-gloss enamel, layered blown glass m: 18 cm 30 000 Ft 100 246. VÁZA / VASE skandináv, 20. század, színezett, fújt, foncsorozott üveg Skandinavian, 20th century, coloured, blown glass with high-gloss enamel m: 18 cm 32 000 Ft 110 247. VÁZA / VASE német, 20. század, foncsorozott kerámia, kopott German, 20th century, silver-glazed pottery, worn jelzett / signed: m: 27,5 cm 34 000 Ft 110 248. LIKŐRÖS ÜVEG LIQUEUR BOTTLE csehszlovák, 20. század, kristály, dugón apró csorbulás Czechoslovakia, 20th century, crystal, small chip on the cork m: 24 cm 5 000 Ft 20 249. JÉGVÖDÖR / ICE BUCKET német, 20. század, metszett üveg, ezüstözött fém szerelékkel, jelzett BMF AS, apró sérüléssel German, 20th century, cut glass, with silvered metal fitment, signed BMF AS, with small damage m: 23 cm 24 000 Ft 80 250. VÁZA / VASE francia, 20. század eleje, lila sávokkal díszített színezett üveg French, beginning of the 20th century, glass with with purple line decoration m: 11 cm 34 000 Ft 110 251. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Murano, 20. század, kék és színtelen üveg Murani, 20th century, blue and translucent glass m: 19,5 cm 16 000 Ft 50 252. LIKŐRÖS KÉSZLET / LIQUEUR SET csehszlovákia, 20. század, színváltó kristály, üveg, 6 db pohárral Czechoslovakia, 20th century, colour-shifting crystal, glass, with 6 glasses m: 5,5-25 cm 24 000 Ft 80 253. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Murano, 20. század, kék és színtelen üveg Murnai, 20th century, blue and translucent glass m: 22,5 cm 16 000 Ft 50 254. KÍNÁLÓ / SERVING DISH cseh, 20. század, színezett üveg Czech, 20th century, coloured glass 11*31*12 cm 15 000 Ft 50 255. KÍNÁLÓ / SERVING DISH német, 20. század, formába öntött üveg úszók alakjával German, 20th century, cast glass with swimmer figures 10*15*8 cm 256. KÍNÁLÓ / SERVING DISH cseh, 20. század, színezett üveg Czech, 20th century, coloured glass 12*38*10 cm 15 000 Ft 50 18
257. VÁZA / VASE Orrefors, 1960 körül, fújt üveg, anyagában alakított figurális díszítéssel, formaszám: L4409/6, apró karcolásokkal Orrefors, around 1960, blown glass, shaped figural decoration, form number: L4409/6, with small scratches m: 23,5 cm 48 000 Ft 160 258. VÁZA / VASE skandináv, 1960 körül, fújt üveg, csiszolt díszítéssel, sérült Skandinavian, around 1960, blown glass, with polished decoration, damaged m: 24 cm 42 000 Ft 140 259. VÁZA / VASE svéd, Kosta Boda, 1980 körül, Bengt Edenfalk (1924-) terve, spirál alakú kék üvegszállal díszített üveg, jelzett: Kosta 48366 Edenfalk Swedish, Kosta Boda, around 1980, Bengt Edenfalk (1924-) design, spiral-shape glass decorated with blue glass thread, signed: Kosta 48366 Edenfalk m: 23 cm 260. VÁZA / VASE svéd, Kosta Glasbruk, Kosta Boda, Bertil Vallien (1938-) Spirál vázája, fújt üveg, üvegszalag rátéttel, formaszám: 48413 Swedish, Kosta Glasbruk, Kosta Boda, Bertil Vallien (1938-) Spiral vase, blown glass, with glass strip overlay, form number: 48413 m: 18,5 cm 44 000 Ft 150 261. VÁZA / VASE Moser, 1960 körül, fújt, metszett, csiszolt üveg, apró karcolásokkal, jelzés nélkül Moser, around 1960, blown, cut, polished glass, with small scratches, without sign m: 13 cm 38 000 Ft 130 262. TÁL / BOWL Homegaard, 20. század, öntött, színtelen üveg Homegaard, 20th century, cast, colourless glass d: 26 cm 60 000 Ft 200 263. SZIVARTARTÓ / CIGAR CASE 20. század, színtelen üveg, fém szerelékkel 20th century, colourless glass, with metal fitment h: 7,5 cm 264. VÁZA / VASE Moser, 1960 körül, fújt, csiszolt, mattított üveg, apró csorbulással Moser, around 1960, blown, polished, matted glass, with small chip m: 13,5 cm 36 000 Ft 120 265. HAMUTÁL, 2 DB / ASH TRAY, 2 PIECES Európa, 20. század, üveg Europe, 20th century, glass 7*7 cm 1 000 Ft 4 266. KÍNÁLÓ PÁR / SERVING DISH PAIR finn, 20. század, öntött, csiszolt üveg Finnish, 20th century, cast, polished glass 9*9*4,5 cm 267. KÍNÁLÓ / SERVING DISH Európa, 20. század, öntött üveg, sérült Europe, 20th century, cast glass, damaged 6,5*14*14 cm 22 000 Ft 70 268. TEKNŐSBÉKA FIGURA / TURTOISE FIGURE Európa, 20. század, csiszolt üvegkristály, apró sérüléssel Europe, 20th century, polished crystal glass, with small damage h: 4 cm 4 000 Ft 10 269. MEGYERI BÉLA ADY ENDRE égetett terrakotta / burnt terracotta jelzett / signed: Megyeri B m: 29 cm 28 000 Ft 90 270. PADLÓVÁZA / FLOOR VASE magyar, 20. század, mázas kerámia hungarian, 20th century, glazed pottery m: 40 cm 40 000 Ft 130 271. KAKAS / ROOSTER Zsolnay- gyár, Pécs, Nádor Judit terve (1934-), 1980 körül, mázas fehér cserép, javított Zsolnay factory, Pécs, Judit Nador (1934-) design, around 1980, glazed white pottery, restored m: 20,5 cm 18 000 Ft 60 272. HÁRFÁZÓ NŐ / WOMAN WITH HARP Zsolnay- gyár, Pécs, 20. század, mázas fehércserép, javított Zsolnay factory, Pécs, 20th century, glazed white pottery, restored m: 32,5 cm 28 000 Ft 90 19
273. KÁRTYA / CARD Sonia Delaunay (1885-1979) terve, Kiadó: 1964 Bielefelder Spielkarten GmbH Sonia Delaunay (1885-1979) design, Publisher: 1964 Bielefelder Spielkarten GmbH 10*14 cm 36 000 Ft 120 274. JÁTÉKDOBOZ / TOY BOX magyar, 20. század első fele, festett fa madárfigurák, 7 db, dobozban Hungarian, first half of the 20th century, painted wooden bird figures, 7pieces, in box m: 6-7 cm; 5*14*10 cm 13 000 Ft 40 275. BAUHAUS ÉPÍTŐKOCKA / BAUHAUS BUILDING BLOCKS Alma Siedhoff-Buscher 1923-as terve alapján, 20. század második fele, Kiadó: Bauchaus -Archiv GmbH Berlin, festett fa, eredeti dobozában after Alma Siedhoff-Buscher s design from 1923, second half of the 20th century, Publisher: Bauchaus -Archiv GmbH Berlin, painted wood, in original case 4,5*27,5*7 cm 28 000 Ft 90 276. RUBIK KÍGYÓ RUBIK SNAKE Politoys,1985, műanyag, eredeti aláírással: Rubik 85.03.21 Politoys,1985, plastic, with original sign: Rubik 85.03.21 8*8*8 cm 277. TÁLCA / TRAY USA, 20. század, Pepsi Cola reklám, gyékény, tükör USA, 20th century, Pepsi Cola advertisement, reed-mace, mirror 28*40 cm 7 000 Ft 20 278. GY. MOLNÁR ISTVÁN (KUNHEGYES, 1933 - SZENTENDRE, 2010) A MÁSODIK ORSZÁGOS KULTUR VERSENY EMLÉKÉRE IN MEMORIAM OF THE SECOND NATIONAL CULTURAL COMPETITION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 33*24 cm 36 000 Ft 120 279. KUTAS LÁSZLÓ (BUDAPEST, 1936-) SÁRIKA bronzírozot terrakotta / bronzed terracotta jelzett / signed: Kutas L m: 23 cm 18 000 Ft 60 280. SZÁNTHÓ IMRE (BUDAPEST, 1925 - SZENTENDRE, 1998) SZENTENDREI PANORÁMA 5, 1986 PANORAMA OF SZENTENDRE 5, 1986 jelzett / signed: Szánthó Imre számozott / numbered: AE IX/XV 43*34 cm 14 000 Ft 50 281. INGAÓRA / PENDULUM-CLOCK német, 20. század, krómozott fém, műkő talapzaton, kutya figurával, javításra szorul German, 20th century, chrome-plated metal, on cast stone pedestal, with dog figure, needs repair m: 25 cm 282. BŰVÉSZDOBOZ MAGIC BOX Európa, 20. század, műanyag, csillámmatrica Europe, 20th century, plastic, glitter sticker 16,5*11*5,5 cm 16 000 Ft 50 283. KATONAI DÍSZÖV / MILITARY BELT szovjet, 1950 körül, réz, bőr Soviet, around 1950, brass, leather h: 102 cm 5 000 Ft 20 284. POHÁR ALÁTÉT, 4 DB / COASTERS, 4 PIECES Európa, 20. század, mintás bakelit, egyik sérült Europe, 20th century, patterned bakelite, one damaged d: 8,5 cm 4 000 Ft 10 285. TEKNŐSBÉKA FIGURA / TURTLE FIGURE Kelet-Európa, 20. század második fele, mázas keménycserép Eastern-Europe, second half of the 20th century, glazed pottery 11*26 cm 20
286. KANNA / KETTLE francia, 1930 körül, mázas porcelán, Digoin&Sarreguemines jelzéssel French, around 1930, glazed porcelain, with Digoin&Sarreguemines sign 15,5*11*11 cm 287. HAMUTÁL / ASH TRAY német, 1960 körül, mázas kerámia, kopott German, around 1960, glazed pottery, worn 9,5*13,5*12 cm 288. HAMUTÁL / ASH TRAY Genova, 20. század, mázas kerámia Genova, 20th century, glazed pottery m: 10 cm 22 000 Ft 70 289. KIÖNTŐ / PITCHER angol, 1930 körül, mázas kerámia, jelzett: Blue John pottery, England English, around 1930, glazed pottery, signed: Blue John pottery, England m: 26,5 cm 290. VÁZA / VASE USA, Catalina Pottery, 1930 körül, kék és fehér mázas kerámia, talpán jelzett: Catalina Pottery, made in USA USA, Catalina Pottery, around 1930, blue and white-glazed pottery, signed on the bottom: Catalina Pottery, made in USA m: 26 cm 85 000 Ft 290 291. PAN PAN BUNNY PÁR / PAN PAN BUNNY PAIR B. Kuehne-Thompson, Ligne Roset, 2010, lakkozott műanyag B. Kuehne-Thompson, Ligne Roset, 2010, lacquered plastic 25*29*20 cm 85 000 Ft 290 21
292. SZIVARVÁGÓ CIGAR CUTTER német, 20. század, krómozott fém, apró sérülésekkel German, 20th century, chrome-plated metal, with small damages m: 20 cm 293. ED SOMMER (1932-) OBJEKT, 1965 / OBJECT, 1965 krómozott fém / chrome-plated metal jelzett / signed: Ed Sommer 1965 m: 17,5 cm 294. VÁZA PÁR / VASE PAIR USA, 1930 körül, Chase Brass and Copper Company, Chase jelzéssel, krómozott fém USA, around 1930, Chase Brass and Copper Company, Chase sign, chrome-plated metal m: 22,5 cm 295. ÖNGYÚJTÓ / LIGHTER angol, 20. század, The Classic Jumbo, bakelit, fém English, 20th century, The Classic Jumbo, bakelite, metal 10,5*70,5*3 cm 4 000 Ft 10 296. VÁZA / VASE német, 20. század, Cona, reg.no: 384340, krómozott, festett fém German, 20th century, Cona, reg. no.: 384340, chrome-plated, painted metal m: 19 cm 16 000 Ft 50 297. KÖNYVTÁMASZ PÁR / BOOKEND PAIR német, 20. század, fa, krómozott fém German, 20th century, wood, chrome-plated metal 12*12*8 cm 44 000 Ft 150 298. KÍNÁLÓ / SERVING DISH német, 20. század, krómozott, festett fém, pelikán figurával German, 20th century, chrome-plated, painted metal, with pelican figure d: 15 cm 299. EVŐESZKÖZ PÁR / PAIR OF CUTLERY Michael Schneider, Hannover, 20. század, Industrie Forum design, Mono Zeug, kés és villa Michael Schneider, Hannover, 20th century, Industrie Forum design, Mono Zeug, fork and knife h: 23 cm 18 000 Ft 60 300. HAMUTÁL / ASH TRAY német, 20. század, krómozott fém German, 20th century, chrome-plated metal m: 12 cm 18 000 Ft 60 301. DOBOZ / BOX magyar, 20. század, alpakka, fa betéttel Hungarian, 20th century, alpacca, with wooden inset 5*17*12 cm 8 000 Ft 30 302. HAMUTÁL / ASH TRAY Svájc, 20. század, jelzett Patent, két darabból álló krómozott fém, mágnessel Swiss, 20th century, signed Patent, two-piece chrome-plated metal, with magnet 12*12*4 cm 303. IRATTARTÓ / FOLDER magyar, 20. század, plexi, rézötvözet, apró karcolásokkal Hungarian, 20th century, plexi, brass alloy, with small scratches 8*12,5 cm 3 000 Ft 10 304. DOBRO GITÁR / DOBRO GUITAR USA, 20. század, fémvázas hangszertest, fa, típus: B 277 6 USA, 20th century, metal-framed body, typ: B 227 6 h: 96 cm 240 000 Ft 810 22