Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatóság / JNSZ Megyei Labdarúgó Szövetség /

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Magyar Labdarúgó Szövetség

Grassroots Program. Időpont: április 08. és 19. között

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények, Támogatások

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Igazgatóság / Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Labdarúgó Szövetség /

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

A tornát Pécsi Sport Nonprofit Zrt. (továbbiakban: PSN Zrt.) írja ki, szervezi és működteti. Tornarendszerű, nyílt nevezésű bajnokság.

Egyesületi Program 2019/2020 évad

VII. MOZGÁSJAVÍTÓ KUPA. Ügyességi verseny. Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetsége. meghirdeti

EGYSÉGES VERSENY- FEGYELMI- ÉS JÁTÉK SZABÁLYZAT

Magyar Floorball Szakszövetség Utánpótlás, nagypályás floorball bajnokságok versenykiírása

Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség

Magyar Floorball Szakszövetség. Országos Bajnokság III. osztály

Magyar Labdarúgó Szövetség Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Igazgatóság

Programterv Adventtől Vízkeresztig Sportprogramok

SZI-ZO SPORT évi kültéri Kispályás Labdarúgó Bajnokság Versenykiírása

Magyar Labdarúgó Szövetség NEMZETI BAJNOKSÁG III. OSZTÁLY. NB III. Férfi Felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

DIÁKSPORT ESEMÉNYEK A 2015/2016. TANÉVRE

A bajnokság szervezője és rendezője, a bajnokság típusa A bajnokság célja A bajnokság nevezési és részvételi feltételei A bajnokság nevezési eljárása

KERETTYE TERMÁL KUPA

SZI-ZO SPORT Teremlabdarúgó Bajnokság Versenykiírása

Budapesti Vízilabda Szövetség 1053 Budapest, Curia u. 3. II. em. 4. Tel/Fax.:

I. Mérkőzések. I.1.1. A mérkőzést a torna előre felkért játékvezetői vezetik.

Versenykiírás/ Szabályok

MEGYEI I/B-OSZTÁLY FÉRFI FELNŐTT NAGYPÁLYÁS MEGYEI I/B-OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2009/2010.

Kiss Baranyi Sándor Egyesületi program vezető BOZSIK PROGRAM. ÚT Európa Élvonalába. Tehetségkutató és Foglalkoztató program

1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. Tárgy: II. negyedéves előrehaladási jelentés 1 (Beadási határidő: július április 8.)

HATVANI KARÁCSONYI TEREMLABDARÚGÓ KUPA 2013.

A Magyar Amerikai Football Szövetség Versenyszabályzata. Érvényes:2013. június 10-től

Magyar Curling Szövetség Versenyszabályzata 2015.

III. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Magyar Labdarúgó Szövetség Budapesti Igazgatóság

NB II. VERSENYKIÍRÁSA 2014/2015.

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

Magyar Labdarúgó Szövetség LABDARÚGÁS VERSENYSZABÁLYZATA NAGYPÁLYÁRA, CSÖKKENTETT PÁLYAMÉRETRE

TAO PROGRAMOK ÉRTÉKELÉSÉNEK ALAPELVEI 2016/17

FC Dabas Téli Teremtorna

Magyar Labdarúgó Szövetség Heves Megyei Igazgatóság

A Kelet Liga Női Amatőr Kosárlabda Bajnokság Versenykiírása 2015/2016.

Az MLSZ Pest Megyei Igazgatóság 2015/2016. évi bajnokok tornáinak versenykiírása

NB III. A ÉVI NB II FÉRFI FELNŐTT NAGYPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

KÖZÉP-EURÓPAI SPORTALAPÍTVÁNY A B-A-Z MEGYEI III.O. BAJNOKOK LIGÁJA TEREMLABDARÚGÓ-TORNA VERSENYKIÍRÁSA 2010.

Teszt 1-6. szabályból. 1) Milyen szélesek a játéktér vonalai az alapvonalnak a két kapufát összekötő részét kivéve? a) 5 cm b) 2 cm c) 4 cm d) 3 cm

STRANDLABDARÚGÁS U-15

MEGYEI I. OSZTÁLY FÉRFI FELNŐTT NAGYPÁLYÁS MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2010/2011.

Kérelem sportfejlesztési program jóváhagyása tárgyában hiánypótolt

Magyar Labdarúgó Szövetség. Leány U-17 korosztályú nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírása év

H A T Á R O Z A T O T

2015/2016. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ I. KORCSOPORT FIÚ. I. Fonyódliget korcsoport Erzsébet tábor május /2016. TANÉVI

B U D A P E S T I T E R Ü L E T I Ú S Z Ó S Z Ö V E T S É G

MEGYEI AMATŐR KÖZÉPISKOLÁS KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁS 2014/2015.

PRE AMBULUM Teskánd KSE (sportszervezet) szakmai beszámolójához

ZÁNKA július 8.

UEFA Játékvezető Fejlesztési Program 2012

be/sfp-09158/2015/mlsz

2015/2016. TANÉVI ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ VERSENYKIÍRÁS

SPORTKLUB GUTORFÖLDEXY (sportszervezet) szakmai beszámolója A NEM KÍVÁNT RÉSZEKET KÉREM TÖRÖLNI SZÍVESKEDJENEK!

Átírás:

A torna előkészítése 1. Általános követelmények MLSZ Egyesületi Labdarúgó Program ELJÁRÁSI REND, SZAKMAI KÖVETELMÉNYEK 2010 ősz Körzeti tornát ott lehet rendezni, ahol minimálisan 5 sportszervezet szerepel. A körzeti tornákat, fesztiválokat az alábbi időszakokban kell megrendezni: 1. forduló: október 1-3 2. forduló: október 15-17 3. forduló: november 05-07 Ettől eltérni csak rendkívüli időjárás esetén lehet, a megyei koordinátor engedélyével! Az időpontváltozást ebben az esetben azonnali hatállyal jeleznie kell a koordinátornak a programvezető felé! Körzeti tornákra valamennyi - sportszervezete által indított - csapat nevezhet! Részt vehetnek az iroda.mlsz.hu oldalon történő regisztrációt követően, a megyei koordinátor jóváhagyásával! 2. Tornaszervezési előírások: A tornaszervezőnek 60 perccel a torna kezdete előtt a helyszínen kell lennie! Törekedni kell a folyamatos játék feltételeinek megteremtésére, ezért a lehetőségek szerinti maximális számú pályát kell kialakítani úgy, hogy a pályák között elegendő hely legyen! A torna szervezőjének el kell készítenie a torna forgatókönyvét, időrendjét, pályabeosztását, és láthatóvá kell tennie a gyermekek és a nézők számára! A torna forgatókönyvét, 3 nappal a tornát megelőzően fel kell tölteni az iroda.mlsz.hu oldalra! A tornaszervezőnek fel kell készülnie, hogy előre nem látható események következhetnek be, pl. késik az egyik csapat, vagy lemondják a rendezvényt az utolsó pillanatban. A távolmaradókat a szervezőnek haladéktalanul jeleznie kell a megyei koordinátor felé. A megyei koordinátor köteles 3 napon belül a távolmaradásról és a távolmaradó csapatról írásban jelentést adni a az egyesületi program vezetőjének! Ha minimálisan 2 egyesület csapata megjelenik a tornán, akkor játszani kell, rövid szünettel oda visszavágó formájában! A körzeti tornákat a tornaszervező és a jelen lévő Labdarúgó Nagykövet nyitja meg, röviden. A torna szervezője mutassa be a gyermeklabdarúgóknak a Nagykövetet! 3. Tornarendezői-lebonyolítási előírások: A rendező egyesület képviselőjének 60 perccel a torna kezdete előtt a helyszínen kell lennie! A tornarendező köteles jó minőségű füves, vagy műfüves pályát biztosítani! A pályákat és az öltözőket 30 perccel az első mérkőzést megelőzően, teljes mértékben előkészítetten kell a korosztályos csapatok részére biztosítani! Törekedni kell a folyamatos játék feltételeinek megteremtésére, ezért a lehetőségek szerinti maximális számú pályát kell kialakítani úgy, hogy a pályák között elegendő hely legyen! 4. Toborzásvezetői előírások: Feladata a tornákon való részvétel, akadályoztatása esetén megbízottja! Észrevételek munkanaplóba jegyzése. Adatok változása esetén az illetékesek értesítése az adatváltozás követően két napon belül. (pl. új egyesült jelentkezése, végzettségben való változás, stb.) Versenykiírás pontos ismerete, azzal kapcsolatos észrevételek megtétele. 5. Koordinátori előírások: Törzsadatok felvitelének ellenőrzése. Igazolások, engedélyek meglétének ellenőrzése. Versenyszabályzatban foglaltak ellenőrzése.

A torna lebonyolítása 1. Általános követelmények A körzeti tornák alkalmával a csapatok minimálisan 3, maximálisan 5 mérkőzést játszhatnak, a versenykiírásban szereplő játékidővel. Figyelembe kell venni azt, hogy a torna folyamán az összes játékkal töltött idő nem lehet több, mint: U7 korosztályban: 40perc U9 korosztályban: 60perc U11 korosztályban: 80perc Azokon a tornákon, ahol 4-5 mérkőzést játszanak a gyerekek, a mérkőzések között megfelelő pihenőidő beiktatását javasoljuk! A játék valamennyi pályán egyszerre kezdődik, a tornaszervező sípjelére. Azonos korosztályok mérkőzései végig egy időben zajlanak! U7 és U9 korosztályokban egyáltalán nincsenek játékvezetők! U-11-ben vagy nincsenek, vagy alapfokú játékvezetői tanfolyamot végzett, ifjúsági korú (U-16-U-19) játékosok felügyelik a pályán zajló eseményeket, pályafelügyelőként a játéktéren kívülről! 2. Tornaszervezési előírások A tornaszervezőnek és a csapatvezetőnek biztosítaniuk kell, hogy a tornán részt vevő valamennyi gyermeklabdarúgó minimálisan a teljes játékidő 50%-át pályán töltse! Ha egy csapat több játékost szeretne szerepeltetni, mint a csapatlétszám, akkor legyen lehetősége második csapatot is indítani. Akár a vegyes csapatok kialakítása is lehetséges több egyesület játékosaiból! Az eredmények regisztrálása a tornaszervező jóvoltából folyamatos. 3. Tornarendezői-lebonyolítási előírások: A játék a gyermekeké, nem a felnőtteké, a mérkőzések ideje alatt csak a játékosok, a pályafelügyelők, az edzők és a tornaszervező tartózkodhatnak a pálya területén! Mindenki más a lelátóról illetve korláton kívülről szíveskedjen figyelemmel kísérni a gyermekek játékát! Felelős a toborzásvezető! A torna lezárása 1. A mérkőzéseket követően röviden értékeljük a gyermekeket. Emeljük ki a legszebb gólokat, cseleket, szereléseket stb. és biztassuk a gyermeklabdarúgókat a további gyakorlásra! 2. A tornaszervező feladata: A torna eseményeinek regisztrálását 48 órán belül el kell végezni az iroda.mlsz.hu oldalon! Továbbá tornánként 3 digitális fotót el kell juttatni a megyei koordinátorhoz, szintén 48 órán belül! 3. Tornarendezői előírások: Minden gyermek kapjon apró ajándékot lelkes játékáért, de javasolt néhány jó egyéni teljesítmény megemlítése is! Felelős: toborzásvezető! A Nagykövet adja át az ajándékokat! Körzeti válogatottakra való javaslattétel a toborzásvezető feladata.

Áttekintő táblázat: Korosztály U7 U9 U11 Játékosok 4:4 ellen 5:5 ellen + kapusok 7:7 ellen + kapusok Pályaméret 20 x 30m 30 x 40m 45 x 65m Büntetőterület 6m-re az alapvonaltól bójával jelölve 9m-re az alapvonaltól bójával jelölve 12m-re az alapvonaltól bójával jelölve Kapu 2 x 1m 3 x 2m 5 x 2m Labda méret 4-es 4-es 4-es Kapus Nincs Van Van Játékidő 1 x 10 perc 1 x 15 perc 1 x 20 perc Mérkőzésszám tornánként minimum 3 - maximum 5 mérkőzés/torna minimum 3 - maximum 5 mérkőzés/torna minimum 3 - maximum 5 mérkőzés/torna

2009/2010. évi versenykiírás U7 korosztály 2004. január 1. után születettek A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 20x30m Kapuméret: 2x1m Büntető terület: 6m-re az alapvonaltól az oldalvonalon bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 10 perc / mérkőzés, minimum 3 maximum 5 mérkőzés tornánként, Létszám: 4:4 ellen (kapus nincs) Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a toborzásvezetőnek le kell adni! A pályára lépés feltétele: X versenyengedély érvényes sportorvosi engedély (SZABÁLYZATOKHOZ KAPCSOLÓDÓ DÍJFIZETÉSI REND, A Magyar Labdarúgó Szövetség és a Területi Labdarúgó Szövetségek versenykiírásaihoz 2010-2011.című dokumentum H pontja értelmében: A versenyengedély díj fizetésére a labdarúgó kötelezett, kivéve a 2000. 01. 01. és után született korosztályokat működtető sportszervezeteket, akik az X betűjelű versenyengedélyt (mely csak biztosítást jelent, nem teszi lehetővé nagypályás bajnoki mérkőzésen a pályára lépést) kötelesek kiváltani. A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után középkezdéssel indul újra a játék LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS NINCS ha az ellenfélről kerül a labda az alapvonal mögé, lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül

SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után BÜNTETŐ büntetőterületen (6 méter) belüli kezezésnél büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 15 méterre van a büntetőrúgást üres kapura kell elvégezni CSERE cserélni bármikor lehet a cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani

U9 korosztály 2002. január 1. után születettek A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 30x40m Kapuméret: 3x2m (kézilabda) Büntető terület: 9m-re az alapvonaltól az oldalvonalon bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 15 perc / mérkőzés, minimum 3 maximum 5 mérkőzés tornánként, Létszám: 5:5 ellen + kapus Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a tornát szervező edzőnek kell adni! A pályára lépés feltétele: X versenyengedély érvényes sportorvosi engedély (SZABÁLYZATOKHOZ KAPCSOLÓDÓ DÍJFIZETÉSI REND, A Magyar Labdarúgó Szövetség és a Területi Labdarúgó Szövetségek versenykiírásaihoz 2010-2011.című dokumentum H pontja értelmében: A versenyengedély díj fizetésére a labdarúgó kötelezett, kivéve a 2000. 01. 01. és után született korosztályokat működtető sportszervezeteket, akik az X betűjelű versenyengedélyt (mely csak biztosítást jelent, nem teszi lehetővé nagypályás bajnoki mérkőzésen a pályára lépést) kötelesek kiváltani. A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni gól után középkezdéssel indul újra a játék LES NINCS PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után

BÜNTETŐ büntetőterületen (9 méter) belüli szabálytalanság esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 7 méterre van CSERE cserélni bármikor lehet a cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani

U11 korosztály 2000. január 1. után születettek A labdarúgás versenyszabályai érvényesek! A különbségeket a következőkben ismertetjük: Pályaméret: 45x65m Kapuméret: 5x2m Büntető terület: 12m-re az alapvonaltól bójával jelölve Támadó harmad: 20m-re az alapvonaltól, bójával jelölve Labdaméret: 4 Játékidő: 20 perc / mérkőzés, minimum 3 maximum 5 mérkőzés tornánként, Létszám: 7:7 ellen + kapus Játékvezető: nincs A torna kezdete előtt 30 perccel a csapat név szerinti nevezési lapját a tornát szervező edzőnek kell adni! A pályára lépés feltétele: X versenyengedély érvényes sportorvosi engedély (SZABÁLYZATOKHOZ KAPCSOLÓDÓ DÍJFIZETÉSI REND, A Magyar Labdarúgó Szövetség és a Területi Labdarúgó Szövetségek versenykiírásaihoz 2010-2011.című dokumentum H pontja értelmében: A versenyengedély díj fizetésére a labdarúgó kötelezett, kivéve a 2000. 01. 01. és után született korosztályokat működtető sportszervezeteket, akik az X betűjelű versenyengedélyt (mely csak biztosítást jelent, nem teszi lehetővé nagypályás bajnoki mérkőzésen a pályára lépést) kötelesek kiváltani. A mérkőzés szabályai GÓL gólt a pálya teljes területéről el lehet érni, gól után gól után középkezdéssel indul újra a játék LES A támadó harmadban érvényes a les-szabály! (a támadó harmad határát, az alapvonaltól 20 m-re, az oldalvonalon elhelyezett színes bójával kell kijelölni!) PARTDOBÁS NINCS a folyamatos támadójáték érdekében a labda lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el SZÖGLETRÚGÁS a sarokpontról történik SZABÁLYTALANSÁGOK szabadrúgást vonnak maguk után

BÜNTETŐ büntetőterületen (12 méter) belüli szabálytalanságok esetén büntetőrúgás következik a büntetőpont a kapu közepétől számított 9 méterre van CSERE cserélni bármikor lehet cserénél a cserejátékosok kezet fognak egymással a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál TÉRFÉLCSERE NINCS! FELSZERELÉS a játékosok gumi-stoplis cipőben vagy torna (edző) cipőben játszhatnak éles stoplis cipőben tilos játszani Budapest, 2010.09.10