Borítékos aukció tételei Múzeumok éjszakája 2013. június 22.
A Premier Galéria borítékos aukciója a 2013. június 22-i Múzeumok éjszakája alkalmából. Az anyagot a galéria első három aukcióján megmaradt tételekből válogattuk össze. Az egyes tételekre a kiállítás helyszínén (Kecskemét, Lestár tér 1.) június 18-tól lehet borítékban licitet leadni. A borítékokat június 22-én 22 órakor bontjuk föl, az alkotást az veheti meg, aki a legmagasabb ajánlatot adta. A kikiáltási ár alatt nem fogadunk el ajánlatot. Az elkelt tételekre 20 százalék leütési illetéket számítunk föl. 1. Molnár C. Pál (1894-1981): Plakát terv, 26,5x19,5 cm, tempera/papír, jelzés nélkül. Proveniencia: MCP-múzeum, a művész hagyatéka, szerepelt az Arte Galéria aukcióján. Kikiáltási ár: 30 000 Ft 2. Csurgói Máté Lajos (1931-2001): Hajtóvadászat, 29x39 cm, rézkarc/papír, jelezve jobbra lent: Csurgói Máté Hátoldalon: 100 éves a Magyar Vadászok Országos Szövetség 1881-1981. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 4. Bartl József (1932): Kitekintés /S./, 29x29 cm, színes szitanyomat, 5/50, jelezve jobbra lent: Bartl 2000 Kikiáltási ár: 20 000 Ft
5. Scheiber Hugó (1873-1950): Kalapos férfi, 34x25 cm, tempera/papír, jelezve balra középen: Scheiber H. Kikiáltási ár: 250 000 Ft 6. Udvardi Gyula (1925): Kecskeméti utca, 31x47 cm, olaj/farost, jelezve balra lent: Udvardi Kikiáltási ár: 25 000 Ft 8. Garabuczy Ágnes (1936): Séta holdfényben, 65x80 cm, olaj/vászon, jelezve jobbra lent: Garabuczy Kikiáltási ár: 140 000 Ft 9. Szentgyörgyi Miklós (1955): Színes vázák, 45x60 cm, olaj/farost, jelezve jobbra fent: Szentgyörgyi Miklós Kikiáltási ár: 40 000 Ft 10. id. Kátai Mihály (1906-1983): Tanúhegyek, 30x50, olaj/dekli, jbl.: Kátai M. 1954 Kikiáltási ár: 40 000 Ft
12. Végvári János (1927-): "Kokasi" hangulat, 30x30 cm, olaj/fa, jbl.: Végvári '96 Kikiáltási ár: 30 000 Ft 14. Bozsó János (1922-1998): Tanya, 1976, 40x54 cm, olaj/farost, jjl.: Bozsó Kikiáltási ár: 90 000 Ft 15. Bozsó János (1922-1998): Dunapart, 30x40 cm, olaj/farost, jjl.: R. Bozsó, Solt, 1960 Kikiáltási ár: 110 000 Ft 16. Pogány Ferenc (1886-1930): Kukoricát hántolók, 53x47 cm, olaj/vászon kasírozva, j. hátul: Pogány Ferenc Kikiáltási ár: 40 000 Ft 17. P. Bak János (1913-1981): Tájkép, 60x80 cm, olaj/vászon, jjl.: P. Bak Kikiáltási ár: 140 000 Ft
19. Szladovics Vilmos Gusztáv (1931-2008): Cirkusz, 45x38 cm, akvarell/karton, jjl.: Szladovics '95 Kikiáltási ár: 130 000 Ft 20. Endre Béla (1870-1928): Alföldi táj, 53x70 cm, olaj/vászon kasírozva, jjl.: Endre Kikiáltási ár: 160 000 Ft 21. Ujváry Lajos (1925-2006): Erdélyi táj, 60x80 cm, olaj/farost, jjl.: Ujváry L. Kikiáltási ár: 90 000 Ft 22. Ábrahám Rafael (1929): Muflon 29x39 cm, rézkarc/papír, jjl.: Ábrahám. Hátoldalon: 100 éves a Magyar Vadászok Országos Szövetsége, 1881-1981. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 23. Ernst Fuchs (1930): Flora erwacht II. 1987., 32x31 cm, akvarellel színezett rézkarc/papír, jjl.: Ernst Fuchs, 93/190. példány, reprodukálva az Artes - Das internationale Kunsthaus 1989-es könyvében Kikiáltási ár: 420 000 Ft
25. Decsi Ilona (1950): Zsuzsanna és a vének 15,5x14,5 cm, kézi színezésű rézkarc/papír, jjl.: Decsi. Proveniencia:egykoron a dr. Szijj Rezső-Kovács Rózsa gyűjteményben, hátul a gyűjtemény pecsétje Kikiáltási ár: 14 000 Ft 26. Szőnyi István (1894-1960): Dunakanyar Zebegénynél, 1927, 16,5 x 21,5 cm, rézkarc, papír, jjl.: Szőnyi István Kikiáltási ár: 22 000 Ft 27. Kassák Lajos (1887-1967): Szürke tömbök, 40x29 cm, vegyestechnika/papír, jjl.: Kassák 1962. Hátul: kiviteli engedély és L. Kassák 1962. Reprodukálva: Rába György Kopogtatás a szemhatáron c. könyv borítóján Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft 28. Illényi Tamara (1944): Csendélet, 31x44 cm, akvarell/papír, jjl.: Illényi T. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 29. Glatz Oszkár (1872-1958): Leány kapával, 23x33 cm, színezett rézkarc/papír, jbl.: Prihoda, jjl.: Glatz Oszkár Kikiáltási ár: 14 000 Ft
30. Borsos Miklós (1906-1990): Parton, 30x40 cm, rézkarc/papír, jelezve a lemezen: Borsos M. 1976 Kikiáltási ár: 16 000 Ft 31. Váli Dezső (1942-): Szürke-fehér műterem, 50x50 cm, olaj/farost, jjl.: Váli D. '93. Hátul: A/93/4. Kikiáltási ár: 250 000 Ft 32. Goór Imre (1921): Kopjafák, 68x68 cm, olaj/fa, dombormű, jjl.: Goór 1989 Kikiáltási ár: 45 000 Ft 34. Pleidell János (1915-2007): Balatoni vitorlások, 50x60 cm, olaj/vászon, jjl.: Pleidell Kikiáltási ár: 110 000 Ft 35. Walter Gábor (1963): Rózsák, 50x60 cm, olaj/vászon, jjl.: Walter Kikiáltási ár: 45 000 Ft
37. Edvi Illés Aladár (1870-1958): Itatás, 50x70 cm, olaj/vászon, jbl.: Edvi Illés A. Kikiáltási ár: 50 000 Ft 38. Csikós András (1947-2006): Alföldi tanya, 40x70 cm, olaj/vászon, jjl.: Csikós Kikiáltási ár: 70 000 Ft 39. Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Háló, 43x31 cm, tempera/farost, jbl: Szentgyörgyi Kikiáltási ár: 25 000 Ft 40. Klie Zoltán (1897-1992): Római part 1941, 48x66 cm, akvarell/papír, jjl.: Klie '41, hátul: hagyatéki pecsét Kikiáltási ár: 85 000 Ft. 41. Kántor Andor (1901-1990): Álló akt, 67x50 cm, olaj/vászon, jjl.: Kántor A. Kikiáltási ár: 140 000 Ft
42. Szász Endre (1926-2004): Illusztráció Solohov: Emberi sors c. könyvéhez, 21x12 cm, rézkarc/papír/próbanyomat, jelzés nélkül. Proveniencia: egykoron a dr. Szijj Rezső-Kovács Rózsa gyűjteményben, hátoldalon a gyűjtemény pecsétje Kikiáltási ár: 8 000 Ft 43. Boromissza Zsolt (1928-2011): Holland absztrakt V., 60x80 cm, olaj/vászon, jjl.: B.Zs. '67 Kikiáltási ár: 40 000 Ft 44. Moholy-Nagy László (?, 1895 -?, 1946): A Világegyetem körvanala, 1923/1994, 25,5x20,5 cm, papír, zselatinos ezüst nagyítás, j. hátoldalon: Stempel rückseitig: fémjelzés a hátlapon: Egyszeri kiadvány a Griffelkunst Egyesület számára 1994., ceruzával írt monogram: HMN Hattula Moholy-Nagy, Laszlo Moholy-Nagy ( 1898-1946 ) hagyatékából. Kikiáltási ár: 170 000 Ft 45. Moholy-Nagy László (?, 1895 -?, 1946): Fényvirág, 1923/1994, 25,5x20,5 cm, papír, zselatinos ezüst nagyítás, j. hátoldalon: Stempel rückseitig: fémjelzés a hátlapon: Egyszeri kiadvány a Griffelkunst Egyesület számára 1994., ceruzával írt monogram: HMN Hattula Moholy-Nagy, Laszlo Moholy-Nagy ( 1898-1946 ) hagyatékából. Kikiáltási ár: 170 000 Ft
48. Szász Endre (1926-2004): Illusztráció Solohov: Emberi sors c. könyvéhez, 21x12 cm, rézkarc/papír/próbanyomat, jelzés n. Proveniencia: egykoron a dr. Szijj Rezső-Kovács Rózsa gyűjteményben, hátoldalon a gyűjtemény pecsétje Kikiáltási ár: 8 000 Ft 49. Klimó István (1883-1961): Krumpliszedők, 63x53 cm, tempera/karton, jjl.: Klimó István 1947, a mű szerepelt a művész hagyatéki árverésén Kikiáltási ár: 15 000 Ft 50. Almásy Aladár: Az utolsó pásztor, 17x31,5 cm, rézkarc/papír, jjl: Almásy Aladár, 1998 Középen: Legelső nyomat Kikiáltási ár: 40 000 Ft 51. Michael Milburn Foster (1943): Dance, 15,5x11,5 cm, vegyestechnika/papír, jn. Kikiáltási ár: 150 000 Ft
53. Kiss J. Zoltán: Tanulmányfej, 25x32 cm, akvarell/papír, jjl.: Kiss J. Zoltán 1966. XI. Kikiáltási ár: 20 000 Ft 55. Névjegytál Kínáló, 15x28x24 cm, Zsolnay - gyár, Pécs, 1930 körül, talpán jelzett: öttornyos, hárompajzsos jel, eozinmázas fehércserép, matt, savmaratott Kikiáltási ár: 110 000 Ft 57. Sztelek Norbert (1884-1956): Bivalyok, 46,5x58,5 cm, pasztell/papír jbl.: Sztelek Kikiáltási ár: 60.000 Ft 60. A. Varga Imre (1953): Doboz kép, 40x57 cm, olaj/fa, jjl.: A.V.I. Kikiáltási ár: 18 000 Ft 61. Holló László (1887-1976): Vágtázó, 50x60 cm, olaj/vászon, jbl.: Holló L. 1971. IX. 1. Kikiáltási ár: 190 000 Ft
62. Schönberger Armand (1885-1974): Alvó nő, 44x54 cm, vegyestechnika/karton, jjf.: Schönberger Kikiáltási ár: 600 000 Ft 63. Czencz János (1885-1960): Gyermekek a tóparton, 57x70 cm, olaj/vászon, jjl.: Czencz Kikiáltási ár: 240 000 Ft 64. Szabó Vladimir (1905-1991): Háború, 30,5x29 cm, rézkarc, 41/100, jjl.: Szabó Vladimir Kikiáltási ár: 22 000 Ft 65. Czóbel Béla (1883-1976): Szekér, 36x46 cm, vegyestechnika/papír, jjl.: Czóbel. Proveniencia: Rába György gyűjtemény. Hátoldalon aukciós etikett. Kikiáltási ár: 380 000 Ft 66. Giczy János (1933): Szüret, 70x80 cm, olaj/fa, jjl.: Giczy Kikiáltási ár: 100 000 Ft
68. Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Női fej, 32x24 cm, olaj/karton farostra kasírozva, jelezve hátul: Női fej, Szentgyörgyi Kornél Kikiáltási ár: 15 000 Ft 69. Czóbel Béla (1883-1976): sendélet, 40x28 cm, vegyestechnika/papír, jjl.: Czóbel. Proveniencia: Rába György gyűjtemény. Kikiáltási ár: 420 000 Ft 70. Farkasházy Miklós (1895-1964): Tükröződés, 47x35 cm, akvarell/papír, jjl.: Farkasházy Kikiáltási ár: 65 000 Ft 71. Szirtes János (1954): Holdbéli táj, 50x60 cm, olaj/vászon, jjl.: Szirtes Kikiáltási ár: 250 000 Ft
72. Szentgyörgyi Miklós (1955): Álló akt 87x56,5 cm, olaj/farost, jjl.: Szentgyörgyi Miklós Kikiáltási ár: 60 000 Ft 73. Kádár Béla (1877-1956): Ház előtt, 1930-as évek, 78 x 59 cm, tempera/papír, jjl.: Kádár Béla Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft 74. Radnai Zoltán (1960): Tűzzománckép, 16x13,5 cm, tűzzománc/fa alapon, jelezve hátul Radnai Zoltán Kikiáltási ár: 25 000 Ft 75. Gyelmis Lukács János (1899-1979): Kikötőben, 39x69 cm, olaj/vászon, jjl.: Gyelmis L. Kikiáltási ár: 35 000 Ft
76. Koszkol Jenő (1868-1935): Erdélyi udvarház, 50x40 cm, akvarell/karton, jjl.: Koszkol Kikiáltási ár: 70 000 Ft 77. Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Őszi Fák 50x70 cm, olaj/farost, jjf.: Szentgyörgyi Proveniencia: a művész hagyatéka. Kikiáltási ár: 30 000 Ft 79. Bozsó János (1922-1998): Fák, 27x35 cm, toll/papír, jjl.: Bozsó J. Kikiáltási ár: 15 000 Ft 80. Pleidell János (1915-2007): Itáliai táj, 25x35 cm, akvarell/papír, jjl.: Pleidell Kikiáltási ár: 45 000 Ft 81. Walter Gábor (1963): Jazz feeling 50x70 cm, olaj/farost, jjl.: Walter Kikiáltási ár: 60 000 Ft
86. Zsolnay bagoly, 15x15 cm, jelzés a talpon Kikiáltási ár: 12 000 Ft 87. Francia díszkancsó pár, Magassága 30 cm, francia, 1800-as évek vége, matt mázas fajanszporcelán, festett jelzés a talpon: Philipp R... és 5009-es formaszám Kikiáltási ár: 70 000 Ft 88. Borsos Miklós (1906-1990): Prímavera, 17 cm magas, bronz/márványtalpon, jh.: B.M. Kikiáltási ár: 55 000 Ft 89. Gorka Lívia (1925-2011): Zöld váza, 14 cm magas kerámia, jh.: GL Hungary, festett, égetett Kikiáltási ár: 15 000 Ft
91. Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Egyedül, 33x34,5 cm, olaj/farost, jjl.: Szentgyörgyi Proveniencia: a művész hagyatéka Kikiáltási ár: 40 000 Ft 92. Xantus Gyula (1919-1993): Prédikátor madárral, 76x50 cm, olaj/farost, jjl.: Xantus Kikiáltási ár: 140 000 Ft 93. Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Absztrakció, 35x50 cm, olaj/farost, jjl.: Szentgyörgyi '95 Kikiáltási ár: 40 000 Ft 94. Molnár C. Pál (1894-1981): Éjszakai vár, 70x90 cm, olaj/farost, jjl.: MCP Kikiáltási ár: 600 000 Ft 96. Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981): Don Quijote, 15,5 cm átmérőjű bronzplakett, fa alapon, jf.: Olcsai Kiss, hátoldalon képcsarnoki címke Kikiáltási ár: 10 000 Ft
97. Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981): Cervantes, 15,5 cm átmérőjű bronzplakett, fa alapon, jf.: Olcsai Kiss, hátoldalon képcsarnoki címke Kikiáltási ár: 10 000 Ft 98. Vincze Lajos (1914-2002): Szinetár Miklós portréja, 19x13 cm, tus/papír, jn. A rajz megjelent a Magyar Hírlapban a '70-80-as években. Jótékonysági tétel, Kikiáltási ár: 5 000 Ft 99. Vincze Lajos (1914-2002): Wigner Jenő fizikus portréja, 26x19 cm, toll/papír, jn. A rajz megjelent a Magyar Hírlapban a '70-80-as években. Jótékonysági tétel, Kikiáltási ár: 5 000 Ft 100. Vincze Lajos (1914-2002): Domján Edit színésznő portréja, 16x13 cm, toll/papír, jn. A rajz megjelent a Magyar Hírlapban a '70-80-as években. Jótékonysági tétel, Kikiáltási ár: 5 000 Ft