ARTE Galéria és Aukciós Iroda GRAFIKAI ÁRVERÉSE / SZOMBAT / 11 ÓRA az aukció helyszíne: FUGA / V., Petőfi Sándor u.

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

71. ÁRVERÉS NOVEMBER 05. /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U. 5 /

leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: 900 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

70. ÁRVERÉS /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U. 5 /

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

leütési ár: Ft leütési ár: 700 Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft leütési ár: Ft

ÉREM, PLAKETT: 1-31.tétel

72. ÁRVERÉS DECEMBER 10. /SZOMBAT/ 11 ÓRA - FUGA / V., PETŐFI SÁNDOR U.

82/1. Aknay János (1949) Égi vándor, 2003 technika: papír, akril méretek: 70 x 70 cm kikiáltási ár: Ft

12. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ. Leütési lista

9. Grafikai Kamaraaukció március 10. Leütési lista

13. Grafikai Aukció LEÜTÉSI EREDMÉNYEK

Premier Galéria 11. aukció június 1.

Eredmények: 3 km-es távon: 1996-ban és utána születetek: Lány: 1. hely Fózer Tímea Gyóni Géza Ált. Iskola. 2. hely Hende Helga Gyóni Géza Ált.

Premier Galéria nyolcadik aukció október 13.

Alberth Ferenc I Kilátás a Danára, Of Magános ház. Of Bachmann Iienrielíe 3 Csendélei. Of. Mtul. 4 Csendélet. Of.

11. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ LEÜTÉSI LISTA FEBRUÁR ÓRA BÁV APSZISTEREM

MAPPÁK. A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0

Premier Galéria 13. aukció december 7.

12. GRAFIKAI KAMARAAUKCIÓ

Ablakszerker Crossfutás június 1.

Jegyzőkönyv NAP Diákolimpia IV. Korcsoport - Fiú Egyéni

Magyar Egyetemi- Főiskolai Országos Bajnokság Kosárlabda Döntő

Futapest Crossfutás Csömör december 11.

Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye Gimnáziumok

Egyéb gyűjtési területek

Alapító tagok. Alakuló ülésen ( október 13.) és azt megelőzően belépők. légvédelmi-repülő-és űrhajózási/ hadművészeti

Hajdú-Bihar Megyei Sakk Csapatbajnokság 2012/2013 erősorrend

Ferencz Károly Emlékverseny. Felnőtt

III. Adventi Vizes Gála

ARTE Galéria és Aukciós Iroda - 65. GRAFIKAI ÁRVERÉSE 2015. 09.19. / SZOMBAT / 11 ÓRA az aukció helyszíne: FUGA / V., Petőfi Sándor u. 5 / a kiállítás megtekinthető: V., Ferenczy István u. 14 / ARTE Galéria / hétköznapokon 11 19, szombaton 11 14 óra között. 1 Aba Novák Vilmos (1894-1941 Tízparancsolat, ajánlás 1934-ből rézkarc, szignált 22 x 28 22 000 2 Almásy Aladár (1946) Udvarlók rézkarc, szignált 25 x 28,5 8 000 3 Aszódi W.Erzsébet (1901-1976) Ponte Vecchio, 1930 körül rézkarc, szignált 23 x 30,5 6 000 4 Bajor Ágost (1892-1958) Fésülködő akt papír, lavírozott tus 33,5 x 19,6 16 000 5 Bálint Endre (1914 1986) Egyensúlyózó asszony, 1954 ceruza 29 x 21 46 000 6 Bálint Endre (1914 1986) Örök téma, 1982 színes linó, szignált 37,5 x 33 18 000 7 Bálint Rezső (1885 1945) Kaszálók papír, pasztell 23 x 32 32 000 8 Bálint Rezső (1885 1945) Erdőszél Beleznán, 1938 papír, akvarell 23 x 29 38 000 9 Baranszky Emil László(1877-1941) Tihanyi látkép rézkarc, szignált 19,5 x 17,5 7 500 10 Barta Ernő (1878-1956) Rőzsehordók színes litográfia 30 x 22 4 000 11 Barta Ernő (1878-1956) Bányászok színes litográfia 19,5 x 29,5 4 000 12 Barta Mária (1897-1969) Lány ünneplőben, 1932 papír, tempera 40 x 30 7 500 13 Boldizsár István (1894-1987) Vizimalom nagy fákkal rézkarc, szignált 20 x 29,5 5 500 14 Borsos Miklós (1906-1990) Kodály Zoltán portrék, 1947 papír, tus 11,5 x 19,5 17 000 15 Borsos Miklós (1906-1990) Nyár rk, szig, 64/100, kas. 19,5 x 30 11 000 16 Borszéky Frigyes (1880-1955) A tudás fája/művészház mappából, 1911. linómetszet 21 x 23 5 500 17 Bugyács Sándor (1951) Pletykálkodók az utcán, 1997 papír, ceruza 20 x 29 7 500 18 Bugyács Sándor (1951) Merengő lány a tengerparton, 1997 papír, ceruza 20 x 29 7 500 19 Conrád Gyula (1877-1959) Római parkrészlet színes litográfia 32 x 25 7 000 20 Cs.Farkas Lőrinc (1898-1944) Havas utca sopronban, 1945. vázlatfüzetlap, akvarel13,5 x 10,2 7 500 21 Csohány Kálmán (1925-1980) Négy arc a múltból,1975 papír, tus 25 x 19,5 9 000 22 Csohány Kálmán (1925-1980) Apa, fia és a falujuk papír, tus 25 x 16 9 000 23 Daday Gerő (1890-1979) Dienes Jenő 1924,+ 6 képeslap D.J.munkáiról papír, ceruza, sérült 7 500 24 Debreceni diák, XIX.sz.eleje "Arany rósa" Cziráky Mária grófnőnek fametszet 50 x 30,5 5 000 Térképek, halotti kárta 25 Karacs Ferenc (1770-1838) A Szentföld (Pest, 1802) -térkép rézmetszet 16,5 x 23,3 3 000 26 Karacs Ferenc (1770-1838) A Szentírásban szereplő királyságok (Pest, 1801) rézmetszet 16,5 x 21,3 3 000 27 Karacs Ferenc (1770-1838) Tirolisch, Stájer o., Illyria földképe (h.n.1835) rézm., akvarellel szín. 39 x 50 7 500 28 Berndt után, 1847 Az O. Monarchia birodalmi ékszerei lito, javított, sér. 58 x 44 6 500 29 Ismeretlen XIX.századi alkotó Bémer László nagyváradi püspök halotti kártája selyem, tempera 70 x 39 42 000 30 Dési Huber István (1895-1944) A Naviglio partja, 1927 rézk, felesége szig. 14 x 22,5 12 000 31 Dési Huber István (1895-1944) Viale Monza, 1927 rézk, felesége szig. 11 x 23,5 12 000 32 Diener Dénes (1889-1956) Utcarészlet nőalakokkal pasztell, kas. 24 x 32 28 000 33 Diener Dénes (1889-1956) Fiúk a tengerparton pasztell 18 x 29 34 000 34 Dobroszláv József (1932) Palóznaki templom, 1974 akvarell, kasírozva 21 x 45 12 000 35 Egyed László (1953) Cím nélkül, 1987 kollázs, szén, ceruza 30,5 x 21,5 15 000 36 El Kazovszkij (1948 2008) Lárva, 1974 rézkarc, szignált 17,5 x 20,7 13 000 37 Erdei Viktor (1879-1945) Szerelmespár, 1922 tus, ceruza 18,5 x 24,5 15 000 38 Fajó János (1937) Szalag, 1971 szita, szignált 50 x 50 22 000 39 Farkas György (1911-1995) Térdelő akt tus 30 x 25 17 000 40 Farkas György (1911-1995) Kompozíó montázs 31 x 45,5 36 000 41 Farkasházy Miklós (1895-1964) Dombocskák pasztell 19 x 28,5 29 000

ARTE - 65. GRAFIKAI ÁRVERÉS - 2015.09.19 2. 42 felugossy László (1947) Falfirka, 1995 tus 41 x 29 32 000 43 felugossy László (1947) Magyar kecske, 1970 ceruza, zsírkréta 60 x 85 42 000 44 Fényes Adolf (1867-1945) Fiú portré/ Művészház mappából, 1911. linómetszet 20 x 23 5 500 45 Ferenczy Valér (1885-1954) Havas fenyők / Művészház mappából, 1911. linómetszet 23 x 23 5 500 46 Feszty Masa (1895-1979) Békés tér egy olaszországi faluban ceruza 39 x 49 16 000 47 Fonó Lajos (1889 -) Disputálás - ajánló sorokkal 1934-ből rézkarc, szignált 15,5 x 17 14 000 48 Forrai Zoltán (1901-1996) Szomorú alak a lóversenyen tus, akvarell 20 x 18 7 500 49 Forrai Zoltán (1901-1996) Reggeli tere-fere ceruza,akvarell,kas. 28 x 23,5 9 500 50 Gábor Jenő (1893-1968) Sziklatömb,1927 ceruza 21 x 27 26 000 51 Gábor Jenő (1893-1968) Kubikusok, 1949 tus 15 x 21 16 000 52 G. Szabó Kálmán (1897 1955) Templombelső, 1936 fametszet, szignált 19 x 15 6 000 53 G. Szabó Kálmán (1897 1955) Nászmenet, 1936 fametszet, szignált 15 x 19 6 000 54 Gallé Tibor (1896 1944) Falurészlet, 1939 papír, akvarell 22 x 30 15 000 55 Gara Arnold (1882-1929) A múlt, 1927. rézkarc, szignált 32 x 24,5 18 000 56 Gémes Péter (1951-1996) Transzportáló gyakorlat lito, szig, 4/4 32 x 38,5 8 000 57 Gerhardt Alajosné (1866 -) Rózsabokor a tornác előtt akvarell 9,5 x 13,7 14 000 58 Gerhardt Alajosné (1866 -) Léckerítéses ház, hátoldalon kakas akvarell 15 x 10,5 14 000 59 Gerhardt Alajosné (1866 -) Napsütéses terasz akvarell 16 x 10,5 14 000 60 Gerhardt Alajosné (1866 -) Kishíd akvarell 9,3 x 13,5 14 000 61 Gross Arnold (1929-2015) Balaton, 1950-es évek rézkarc, szignált 11 x 24,5 13 000 62 Gross Bettelheim J. (1900-1972) Katonák, 1940 körül litográfia 32,5 x 25,5 30 000 63 Gy.Szabó Béla (1905-1985) A macska álma, 1947 színes fametszet 33,5 x 25,5 18 000 64 Gy.Szabó Béla (1905-1985) Lovak, 1942 fam, szig, kézi levonat 33 x 49,5 15 000 65 Gy.Szabó Béla (1905-1985) Dűnék színes fametszet 20 x 28 12 000 66 Gy.Szabó Béla (1905-1985) A tűzhely melege fametszet, szignált 20 x 13 9 000 67 Gy.Szabó Béla (1905-1985) Budai napsütés, 1949 fametszet, szignált 38 x 48 6 000 68 Harmos Károly (1879 1956) Szerelmesek papír, akvarell 35,5 x 29 15 000 69 Helbing Ferenc (1870-1958) Aratómunkás, 1909/ded. Erdőssy Bélának sz. litográfia, sérült 58 x 42 12 000 70 Hermann Lipót (1884-1972) Tanulmányrajzok, 1921 papír, tus 22,5 x 28,5 16 000 71 Hortobágyi Endre (1941-1998) Invenció, 1967 akvarell, ceruza 43 x 40 24 000 72 Ismeretlen alkotó Asszonyság papír, akvarell 25 x 16 4 800 73 Ismeretlen alkotó Asszony az ökröcskéjével sz. litográfia, körbev. 23,5 x 47,5 9 000 74 Ismeretlen alkotó Falu a túlparton pasztell 25 x 33 9 500 75 Ismeretlen XIX.századi alkotó Templom előtt, 1890. akvarell 20 x 13 7 000 Külföldi alkotók 76 Hasegava, Mitsunobu, XVIII.sz. A szekrény fametszet 19,5 x 15 8 000 77 Japán alkotó, XVIII.sz.közepe Állatok hatan fametszet 21 x 15,5 8 000 78 Nakaji Sadotoshi (1704-1769) Madár árus fametszet 17 x 13 8 000 79 Sukenobu Nishikava (1671-1750) Két gésa fametszet 21,5 x 15,5 8 000 80 Brüning, Max (1887-1968) "Mappe"-ból 9 lap, ( 1 hiányzik), Leipzig, cca.1925 fénynyomat p:48 x 32 10 000 81 Gresner, Max? Kivárosi tér alakokkal rézkarc, szignált 28 x 23 6 000 82 Német művész, olv.szignó Három kisméretü rézmetszet, 1979 rézm, szig.3/5 19 x 39 10 000 83 Phat, V. szignóval Kikötőrészlet, 1927 tempera, kas. 13,5 x 8,5 13 000 84 Prescott, M Férfi portré textil, szén, kréta 43 x 43 36 000 85 Pypers, Arn. szignóval Vándorok, 1930 fametszet, szignált 10 x 8 3 000 86 Korn jelzéssel Sétálók barna tus 17 x 13 4 500 87 Korn jelzéssel Kisvárosi főtér barna tus 13 x 17 4 500

ARTE - 65. GRAFIKAI ÁRVERÉS - 2015.09.19 3. 88 Július Gyula (1958) Parmenidész emléklap, 1988 lito., szig. EA 3/10 49 X 35 13 000 89 Kádár György (1912-2002) Freskóterv tus, akv, tempera 17 x 38,5 22 000 90 Kántor Lajos (1922-2013) Éden I. tempera 29 x 40,5 24 000 91 Károlyi Andor (1894 -) Amszterdam, 1926 rézkarc, szignált 30 x 31 8 500 92 Kass János (1927-2010) Sárkányölő Szent György rézkarc, szignált 19,6 x 11 7 000 93 Kelemen Emil (1895-1975) Önarckép rézkarc, szignált 23,5 x 14 9 500 94 Kézdi Kovács László (1864-1942) Kisfecskék a fészekben tempera 8 x 10 19 000 95 Kondor Béla (1931-1972) Az angyal megjelenése (életm. kat.: 1960/12.) rézkarc 7,5 x 5,5 36 000 96 Konfár Gyula (1933-2008) Tanulmányrajz, 1955/56 szén, sérült 52,5 x 37 9 000 97 Korniss Dezső (1908-1984) Cím nélkül, 1977/80 sz. szita, szig, 120/26 30 x 29,6 24 000 98 Kosztolányi K. Gyula (1868-1945) Ódon házak / Művészház mappából, 1911. linómetszet 22 x 23 5 500 99 Körösfői Kr. Aladár (1863-1920) Falusi temetés / Művészház mappából, 1911. linómetszet 18 x 23 5 500 100 Kövesdy Géza (1887-1950) Téli táj akvarell 12 x 18 11 000 101 Lábass Endre (1957) Táncosnő, 1996 tempera, tus 36 x 26 28 000 102 László Gyula (1910-1998) Göndör hajú lány, 1932 tus 25 x 17 16 000 103 Lénárd L. Róbert (1879-1936) Házépítés rézkarc, szig, 4/25 25 x 15 5 500 104 Lénárd L. Róbert (1879-1936) Csendes vizek rézkarc, szig, 5/60 20 x 18 4 800 105 Magyar alkotó Bohóckirály kötélen táncol szén,tempera, kollázs 31 x 22 16 000 106 Major Henrik (1895-1948) Modiano - terv I. tus, ceruza 26,7 x 18,4 9 000 107 Major Henrik (1895-1948) Piros fül, piros száj ceruza 21 x 17,5 6 500 108 Makó Judit (1954) Kísérlet sz.rézkarc, szig, 18/20 25 x 29,5 8 000 109 Márffy Ödön (1878-1959) Csinszka ceruza, akvarell, kas. 12,5x 10 48 000 110 Mattis T.János (1884-1960) Kompozíció, repr.: Almási könyvében fametszet, papír 17,6 x 12,2 55 000 111 Medveczky Jenő (1902-1969) Lófarkas leány, 1958 tempera 16 x 14,5 22 000 112 Medveczky Jenő (1902-1969) Mozdualtrajz papír, tus 44 x 24 13 000 113 Medveczky Jenő (1902-1969) Ülő fiatal nő (akt) ceruza 20 x 15 14 000 114 Méhes Lóránt (1951) Kristály H,1991 pasztell 29,5 x 23,5 28 000 115 Méhes L (1951) - Vető J (1953) Kompozició zsírkréta, tus 48 x 48 48 000 116 Menyhárt József (1901-1976) Fürdőző lányok rézkarc, szignált 28,5 x 21 5 500 117 Mersits Piroska (1926-1988) Osztályterem belső ceruza, akvarell 13 x 18,3 14 000 118 Mersits Piroska (1926-1988) Enteriőr asztalkával tus 30 x 20 17 000 119 Mohácsi Ferenc (1924-1980) Anya gyermekével akvarell 42 x 30 12 000 120 Muzsnay Ákos (1945) Fal I. rézkarc 34 x 24 7 000 121 N. I. monogrammal Kertrészlet, 1935 akvarell 27,5 x 41 6 000 122 Nádler István (1938) Apám emlékére, 1978 szita, szignált 29,5 x 34,5 15 000 123 Nádler István (1938) Zöld-kék gesztus, 2000 tempera 32 x 26,5 46 000 124 Nagy Gábor (1949) Profán emlékmű, 1989 rézkarc, szig, 70/100 17 x 11,5 10 000 125 Nagy Sándor (1869-1950) Minya bácsi kiskapuja litográfia, szig(sk?) 18,5 x 13 4 600 126 Olvashatatlan Como, 1963 filctoll 23,5 x 32,5 7 000 127 Olvashatatlan jelzéssel Szent Márk téri jelenet, 1923 ceruza, akvarell 14 x 9 8 500 128 Olvashatatlan jelzéssel Tanulmányok: fejek, kéz papír, akv, sérült 32,5 x 23 5 000 129 Ősz Dénes (1915-1980) Fiatal lány akt, 1939 litográfia 39 x 37 14 000 Mappák 130 12 Önarckép mappa, 1928 teljes mappa, Lyka Károly előszavával rézk, minden lap szig p: 37,5 x 26,5 65 000 131 Ősz Dénes (1915-1980) 6 apró mű, két keretben rézkarc 12 000 132 Magyar művészek, 6 lapja Rézkarcok egy keretben rézkarc 8 500 133 Dargay Attila (1927-2009) Fázisrajzok a VUK c. rajzfilmhez, 3 mű fóliára, tempera 4 200 134 Vadász Endre (1901-1944) 3 rézkarca rézkarc 3 800

ARTE - 65. GRAFIKAI ÁRVERÉS - 2015.09.19 4. 135 Adler Miklós (1909-1965) József, 8 fametszet füzetben, 1938. Debrecen fametszet 31 x 22 5 500 136 Miháltz Pál (1899-1988) Egy élet regénye képekben (41 mű),füzetben 1933 linómetszet 33 x 25 15 000 137 Mészöly Géza (1844-1887) Vázlatfüzete 20 befűzött és szóló lappal papír, ceruza 18 x 27 45 000 138 Nádler Róbert (1858-1938) Olaszországi vázlatfüzet, 27 lapos, 1879 ceruza, akvarell 27 x 39,5 20 000 139 Ruzicskay György (1896-1993) Szerelemkereső, teljes könyv, 108 algráfia algráfia 35 x 25 50 000 140 Szász Endre (1926 2003) 102 rézkarc, O.Khajjam: Rubbáíját c.könyvben Helikon, 1965, 3400pld 1 800 141 Bíró Mihály (1886-1948) Uniunea szoc.dem propaganda füzet litográfia 24,8 x 17,5 12 000 142 Kassák Lajos életműkiáll.katalógus Debrecen - K.L. Tudományegyetem 1969. ofszet 32 x 25 6 000 143 Derkovits - Dési Huber mappa 16 lapos (teljes) mappa ofszet 36 x 25 4 000 144 Kondor Béla (1931-1972) 12 lapos (teljes) mappa, Corvina, 1969 ofszet 41 x 29 1 800 145 Szabó Vladimir (1905-1991) 12 lapos (teljes) mappa, Corvina, 1976 ofszet 41 x 28 1 800 146 Mattis Teutsch János (1884-196010 lapos faximile mappa, teljes 100/13, szitanyomat 24,5 x 34 18 000 147 Fajó János (1937) 10 szita, teljes mappa, Pesti Műhely, 1991. 40/90, minden lap szig p.68 x 57 75 000 148 Jakovits József (1909-1994) Hat kompozíció mappa (teljes), 1988. sz.szita,szig. EA V/XV. 38,5 x 27,5 48 000 149 Paál Ákos (1899 -) Harsogó zöld fák, 1940 akvarell 30 x 44 4 000 150 Patkó Károly (1895-1941) Olasz halászfalu rézkarc, szign, 17/50 19 x 22,7 22 000 151 Patkó Károly (1895-1941) Fürdés után rézkarc 12 x 10 17 000 152 Prihoda István - Iványi Grünwald Béla József és Putifárné rézkarc, szig I.G.B. 26,5 x 24,5 15 000 153 Prihoda István (1891-1956) Mulatóban rékarc, akv.szín, szig 17,5 x 13,5 7 500 154 Rafael V.Győző (1900-1981) Család tus 34 x 24 36 000 155 Rékassy Csaba (1937 1989) Magdolna torony rézmetszet, szignált 42,5 x 19,5 14 000 156 Remsey Jenő (1885-1960) Tanyarészlet rézkarc, szignált 19,5 x 29,7 4 800 157 Rudnay Gyula (1878-1957) Pihenő trén rézkarc, szignált 14 x 23 9 500 158 Rudnay Gyula (1878-1957) Facsoport rk, akv. szín, szig 14 x 21 9 500 159 Sassy Attila (1880-1967) Ex libris klisé 16 x 12 3 000 160 Schwerlichovszky? Jenő Falusi utca, 1938 papír, tus 23,5 x 30 15 000 161 SILAGI (1949) Over and over again, 1980 akvarell, ceruza 42,5 X 38 30 000 162 Simay Imre (1874 1955) Szimbólikus kép ceruza, kasírozva 20,5 x 27 24 000 163 Szabó Ákos (1936) Légy, 2004 tus 12,5 x 13 8 000 164 Szabó Ákos (1936) Szúnyog, 2004 tus 8,5 x 15 8 000 165 Szabó Vladimir (1905-1991) Falusi reggel rézkarc, szignált 30 x 39 9 000 166 Szalay László (1928-1992) Szerelmesek, 1980-as évek, ajánlással golyóstoll 30,5 x 23 13 000 167 Szántó Piroska (1913-1998) Krisztus fej, 1974 tempera 68 x 49 24 000 168 Szemethy Imre (1945) "Világrész (6 betű), 2000 rk szignált, EA III/V 20 x 29,5 8 000 169 Szigeti Jenő (1881-1944) Júliusi napsütés/ Művészház mappából, 1911. linómetszet 19 x 23 5 500 170 Szikora Tamás (1943-2012) Egy kvázi doboz, 1999 pasztell 70 x 50 38 000 171 Szomolányi Karola (1948) Tállyai asszony macskákkal akvarell, tus, filc 23,8 x 18 8 500 172 Szotyory László (1957) " Cím nélkül 1.", 2003 linó, szignált, 10/2 9 x 10,5 11 000 173 Szőnyi István (1894 1960) Alakok, csónakosok a Dunaparton rk, szignált, 19/50 10,5 x 16,5 14 000 174 Szőnyi István (1894 1960) Parasztember hátulról, kalap rajta ceruza, szén, fixálva 33,6 x 21,3 28 000 175 Szőnyi István (1894 1960) Fürdőzők, No7 rézkarc, szignált, kas. 4 x 6,5 17 000 176 Szőnyi István (1894 1960) Önarckép, 1921 rézkarc, szignált 12,5 x 9 15 000 177 Szőnyi István (1894 1960) Itatás, 1926 fametszet, szignált 13,5 x 21 11 000 178 Szüle Péter (1886-1944) "Új tipus (Robert)" ceruza 12 x 8 7 500 179 Tarjáni S. Jenő (1895-1995) Falusi házak rézkarc 29,5 x 43 5 000 180 Tichy Kálmán (1888-1968) Dürer után: A pokol tornácában, 1957 tus, akvarell 37,3 x 26,8 13 000

ARTE - 65. GRAFIKAI ÁRVERÉS - 2015.09.19 5. 181 Tihanyi J. Lajos (1892-1957) "Briganti önarkcép", 1927 lavírozott tus 45 x 32 24 000 182 Tihanyi J. Lajos (1892-1957) Pomázi részlet, 1927 lavírozott tus 42 x 57,5 18 000 183 Tihanyi J. Lajos (1892-1957) Elhagyott malom, 1927 lavírozott tus, kas. 34 x 25 16 000 184 Timár Imre (1898 -) Akt tájban, 1922 rk, szignált, sérült 9 x10,5 8 000 185 Timár Imre (1898 -) Két alak fasorban sétál, 1925 rézkarc, szignált 14 x 12,5 8 000 186 Töredékes szignó: Márta Tészta dagasztó asszony guache 10 x 9 7 000 187 Ujházi Péter (1940) Kertrészlet pasztell, sérült 50 x 70 15 000 188 Vadász Endre (1901-1944) Angyalkák érkezése rk, akv szín, szig 13 x 9 7 500 189 Vértes Marcell (1895-1961) Bárjelenet rézkarc, szignált 16 x 11,5 24 000 190 Vinkler László (1912-1980) Szőke mama, barna gyerek, 1958. akvarell 20,5 x 29 9 500 191 Vinkler László (1912-1980) Erdei jelenet, 1969 tus, kasírozva 30 x 42 12 000 192 Zádor István (1882-1963) Felesége portréja, 1906 papír, ceruza 23 x 16 7 500 193 Zádor István (1882-1963) Balettpróba rézkarc, szignált 20 x 29 9 500 Érmek, szobrok 194 Ismeretlen alkotó Comenius emlékérem 1592-1670 bronz, 119 g 7,5 x 5,5 2 000 195 Szabó Iván (1913-1998) Az isk. állam. 25. évfordulójára 1973 bronz, 292 gr 7 2 000 196 Szabó Iván (1913-1998) Györffy István1884-1939,emlékérem O.Gy.nak bronz, 221 g, foltos 8,6 2 000 197 Nagy Géza (1921) Dr.Ortutay Gyula Professor Ethnogr.1974 bronz, 473 g 11 2 000 198 Tóth Sándor (1933) Rákóczi emlékérem Nyíregyháza, 1976 bronz, 316 g 9,9 2 000 199 Ismeretlen magyar alkotó Mohács emlékérem 1526-1976, + díszdoz bronz, 386 g 8,5 2 000 200 Renner Kálmán (1927-1994) Győr 700 éves bronz, 275 g 11,3 x 11,5 2 000 201 Búza Barna (1910 2010) Szolnok 900 éves bronz, 309 g 9,7 2 000 202 Kiss Kovács Gyula (1922-1984) III. Miskolci filmfesztivál 1966, bronz, 418 g 9,6 2 000 203 Szöllössy Enikő (1939) XIV. Miskolci Filmfesztivál, 1973, bronz, 504 g 11,2 x 9,2 2 000 204 Ligeti Erika (1934 2004 Szentendrei hetek 1970 bronz, 186 g 8,7 2 000 205 Tóta Gyula (1912 1988 Nagy István szül. 100., Baja 1973, bronz, öntéshib, 347 g 14 2 000 206 Johnson, S. Athenae Insubricae Restitutae MCMLIII ezüst 800, 68g 5,4 2 000 207 Simon Ferenc (1922) 900 éves Szolnok, 1975 bronz, fára app. 17,5 x 29,3 3 000 208 Mikus Sándor (1903 1982) Felszabadulási emlékmű, 1961 (SZ.fehérvár) bronz 53 40 000 209 Mikus Sándor (1903 1982) Zászlós fiú, 1947 bronz, fa talpon 66 40 000 FIGYELEM! Árverésünkön 23 % jutalékot számolunk fel a leütési árra. Telefonos licitálásra lehetőség van, de csak a 10 000,-Ft fölött induló tételeknél. Fizetés az árverés napján, az aukció után a Galériánkban történik. Ha erre nem kerül sor, az aukciót követő héten kérjük kiegyenlíteni a számlát. A részletes vásárlási feltételeket weboldalunkon olvashatják: www.arte.hu Az aukciót követően az eredménylista ugyanott, ill. néhány nap múlva az axioart.com oldalon olvasható. Telefonszámaink: Marsó Diana 06 20 477 42 28, Marsó György 06 20 373 99 18 A Galéria (06 1) 317 44 23, email: artebudapest@gmail.com